Oficiální zpravodajská média

Čapí hnízdo? Chovanec, ukazuje server
Většina médií věnuje pozornost kauze Čapí hnízdo, ve které je ze spáchání dotačního podvodu obviněn předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Server První zprávy s odvoláním na další zdroje tvrdí, že kauza měla být připravena na politickou objednávku. Kdo ji měl objednat? Údajně někdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Kauza Čapí hnízdo prý měla zakrýt jinou, údajně stejně důležitou kauzu – kauzu masokombinát Písek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šašci. Lži, kvákání, mlčte, nemohl už k tomu, co předvedli kolem Babiše, mlčet zkušený Vlk. Došlo i na Kalouska a vtip
ROZHOVOR Vzhledem k malé znalosti cizích jazyků a celkovému nezájmu o svět většina lidí baští lež o tom, že ve vyspělém světě by ve vysoké ústavní funkci nemohla být trestně stíhaná osoba, a tak chodí s nadšením demonstrovat a fungují jako hloupé loutky. Publicista Václav Vlk starší na konkrétních případech ilustruje, kteří zahraniční politici byli ve stejné pozici jako český premiér Andrej Babiš. Tomu sice podle průzkumu nedůvěřuje 60 procent dotázaných, ale pozůstatkům „pravdy a lásky“ a „pražské kavárně“ nedůvěřuje podle výsledků voleb prakticky nikdo. Ze současné zoufalé plejády politiků není od již směšného a lidmi opovrhovaného Kalouska přes blátivého Fialu nikdo, kdo by předsedu hnutí ANO v čele vlády mohl nahradit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Andrej Babiš aneb Trest za úspěch
Lidská závist nezná hranic a zaslepuje i ty nejvzdělanější osobnosti naší planety. Andrej Babiš není ani prvním, ani posledním, kdo musí být postižen trestní normou úspěchu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babišovi hrozí pokuta čtvrt milionu. Ondráčkova neziskovka jej udala úřadu, kde vládla Langšádlová
Městský úřad v Černošicích u Prahy zahájil správní řízení s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Důvodem je podezření ze spáchání přestupku proti zákonu o střetu zájmů. Babiš podle informací na webových stránkách radnice čelí podezření, že stále ovládá média. Městský úřad Černošice je úřadem s rozšířenou působností pro obec Průhonice, kde premiér žije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Na ruskou agresi musí přijít rázná odpověď
Komentář na facebookovém profilu k výzvě poslanců Evropského parlamentu k uvalení sankcí vůči Rusku v reakci na agresi v Azovském moři
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Módní firma krachuje. Možná za to zaplatíme všichni. Proč?
Skupina Premium Fashion Brands, jejíž přední postavou byl advokát Jaroslav Havel, krachuje. Většina firem v této skupině je v insolvenci. To by nebylo nic tak zvláštního, krach a insolvence firem je v tržní ekonomice relativně běžnou, i když pro majitele většinou velmi nepříjemnou událostí. Ale je zde jeden drobný detail – za dluhy firem ve skupině bude platit i daňový poplatník. Informuje o tom server E15.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ústecká ODS si na sněmu zvolila nové vedení
V sále Národního domu si oblastní sdružení ODS Ústí nad Labem na svém oblastním sněmu zvolilo nové vedení na další dva roky. V naprostém rozporu s tvrzeními některých lokálních médií o napjaté atmosféře či snad dokonce krizi proběhl sněm v úplném klidu a v pohodové a přátelské atmosféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lepšolidi v sobě mají tolik rozporů. Třeba Wollner. Pohoršoval se nad generálem Lorencem a přitom tohle prováděl v ČT v době televizní krize on. Jana Dědečková přistoupila k detailům
ROZHOVOR Jak zvládla česká média listopadovou aféru? „Ta kampaň s nemocným synem premiéra měla naprosto shodné rysy s jinými účelovými kampaněmi, jen zoufalost novinářů je stále více zřejmá z toho, že se už neštítí ničeho,“ komentuje členka Rady ČT v době televizní krize Jana Dědečková. Poukazuje na „lepšolidi“ a přidává citát z písně Jarka Nohavici s názvem „To umí každý debil“. K pokusu o vyslovení nedůvěry kabinetu podotýká: „Byla to možná ztráta času, ale pořád lepší, než kdyby schválili další blbinu, která zasahuje do osobních životů občanů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ukrajinista vysvětlil divákům ČT: Putin na rozdíl od Porošenka se má více co bát. Ruského prezidenta prý ještě bude bolet hlava
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou roste dál. Rusové u společné hranice zbrojí a ukrajinský prezident Porošenko vyzývá Severoatlantickou alianci, aby do oblasti vyslala své lodě. Evropa vyzývá ke klidu. Co vidí a chtějí samotní Ukrajinci, čekají válku? Nejen to byly ve čtvrtečním Interview na ČT24 otázky pro historika a ukrajinistu Davida Svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Životní a existenční minimum se nezvyšovalo 6 let
Ministryně Jana Maláčová navrhuje zvýšení životního a existenčního minima od 1. ledna 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Německý parlament schválil Globální pakt o migraci, padaly neskutečné perly. Obratem zazněla výzva k hlídání našich hranic
Německý parlament schválil usnesení na podporu Globálního paktu OSN o migraci. Zatímco například V4 i Rakousko pakt odmítly. Protiislámský aktivista a entomolog Martin Konvička tak se vztyčeným ukazováčkem varuje: přichází čas, kdy musíme začít hlídat hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident to schytal už i od Štěpána Kotrby: Starý pán, hejno podvodníků usazené na Hradě
Prezident Miloš Zeman se dočkal kritiky z nečekané strany. Analytik Štěpán Kotrba označil hlavu státu za starého pána, který zcela zjevně nezvládá ekonomickou diplomacii, kterou sám tolik opěvuje. Důkazem tristních výsledků hradní politiky jsou prý dvě poslední Zemanovy cesty do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Před Ruskem se musíme mít na pozoru, chce oslabit vazby v NATO, varoval z rozhlasu generál Pavel. A pro ty, co podezírají prezidenta Porošenka...
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl bývalý šéf Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel. Vyjádřil se k aktuálním rozbrojům mezi Ruskem a Ukrajinou poté, co Rusko napadlo ukrajinské lodě. Ruská strana to uznává, ale tvrdí, že ukrajinské lodě provokovaly ruské námořnictvo. Co na to Petr Pavel? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Právě před 640 lety: Zemřel největší z Čechů a země upadla do nejistoty. Co se dělo kolem smrti Karla IV.?
ČESKÉ OSMIČKY Pater Patriae, tedy otec vlasti. Tak nazval Karla IV. v pohřební řeči jeho přítel Vojtěch Raňkův z Ježova, profesor na pařížské Sorbonně. Císař a král Karel zemřel 29. listopadu 1378 tři hodiny po západu slunce na Pražském hradě. Češi a s nimi i celá Evropa ztratili tehdy nejsilnějšího, nejvlivnějšího a nejvzdělanějšího vládce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ať stát dotuje ta správná média! vymyslel Miroslav Kalousek. Použil slovo „průser“ a zavzpomínal na svého tátu
REPORTÁŽ V rámci svého turné, nazvaného „Na pivo s ďáblem“, zavítal předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek do Rudné u Prahy, aby diskutoval se všemi, kdo budou mít chuť a odvahu přijít. V útulném prostředí místní pizzerie se sešlo zhruba šedesát lidí, kterým Kalousek předvedl své vyhlášené rétorické schopnosti, když nejprve formou monologu prezentoval svůj pohled na aktuální témata a poté zhruba hodinu odpovídal na dotazy přítomných. Řešil se ruský vliv v Česku, projídání budoucnosti, nebo také třeba vliv médií na veřejné mínění. Byli jsme u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Upozornění na změnu uplatňování DPH u společníků společnosti
Finanční správa připomíná plátcům DPH pravidla pro uplatňování DPH u společníků společnosti. Podle nové právní úpravy každý společník společnosti postupuje individuálně sám za sebe podle obecných ustanovení zákona o DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
O Vánocích bude v ulicích víc policistů, zaznělo po boku Hamáčka
O bezpečnostních opatřeních před vánočními trhy hovořil dnes na tiskové konferenci ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Předtím však zmínil závažnější téma – výběr policejního prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Arnika: Znečištění ovzduší - Vlády i města musí více konat, shodli se účastníci mezinárodní konference v Ostravě
ávěrem čtyřdenní mezinárodní konference "Za čistý vzduch v průmyslových městech Evropy", pořádané českým občanským spolkem Arnika, vznikla společná deklarace. Prohlášení vyzývá mezinárodní organizace, vlády a veřejné instituce zemí Evropy a bývalého Sovětského svazu, aby podnikly kroky k nápravě znečištěného ovzduší. To je podle účastníků jednou ze zásadních existenčních výzev současnosti; následky toxického vzduchu každoročně zabíjí 4,5 milionu lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti vypsali výběrová řízení na pozice v dozorčích radách městských firem hl. m. Prahy
Řádně otevřená výběrová řízení na pozice v dozorčích radách městských firem hl. m. Prahy byla vyhlášena na Fóru Pirátské strany již v pondělí 26. listopadu. Piráti tak vyzvali všechny odborníky, kteří mají praxi a zkušenosti na obsazení těchto pozic, aby se výběrových řízení zúčastnili. Pirátská strana tímto způsobem pokračuje v naplňování svého předvolebním programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: SOČR uvádí - Radůza a osud Anity Garibaldy
Osud Anity Garibaldi, manželky vlasteneckého vůdce, revolucionáře a sjednotitele Itálie, zaujal zpěvačku, skladatelku a multiinstrumentalistku Radůzu k napsání hudebně dramatického díla, které uvede společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu v pondělí 3. prosince od 19:30 hodin ve Foru Karlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
SŽDC na jihu Čech se opravila další dvě nádražní budovy
Historické budovy vlakových nádraží v Božejovicích a Katovicích na jihu Čech prošly během uplynulých 12 měsíců velkou a výraznou změnou. Cílem rozsáhlé rekonstrukce obou objektů bylo především odstranit nevyhovující prvky a vrátit jim historický vzhled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09: Rozhodnutí KDU-ČSL je promarněnou příležitostí
TOP 09 respektuje rozhodnutí KDU-ČSL jít do evropských voleb samostatně, předseda strany Jiří Pospíšil však rozhodnutí lidovců považuje za promarněnou příležitost spojit proevropské politické síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata získal Cenu Fóra dárců
Ježíškova vnoučata, charitativní projekt Českého rozhlasu, který pomáhá obdarovávat vánočními dárky seniory po celé České republice, ovládl první příčku Cen Fóra dárců v kategorii Integrovaná kampaň. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes na Dárcovském summitu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Panda, ambasáda v Jeruzalémě a potyčky na Krymu
Co spojuje tyto tři faktory? Miloš Zeman. Pražská městská rada, která je jednoznačně v zajetí liberálů a zatím se její veškeré úsilí vyžívá ve fantaziích o řízení hlavního města, které nemohou vést k dobrým koncům, našla viníka toho, proč v pražské ZOO nebudeme mít čínské pandy. Prý za to může prezident Zeman, který tuto záležitost při jednání s Číňany nevznesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pomozte, volá Porošenko. A Babišova vláda? Čtěte. Nové informace má i Jaroslav Bašta
Vláda dnes vyslechla stanovisko ministerstva zahraničí ke konfliktu Ruska a Ukrajiny v Azovském moři. Žádné usnesení podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) nepřijala. Novinářům po zasedání kabinetu řekl, že ministr Tomáš Petříček (ČSSD) dal kolegům informaci k situaci na Ukrajině a stanovisko, které česká diplomacie zveřejnila v úterý. Podle něj je blokování plavby Kerčským průlivem ze strany Ruska hrubým porušením mezinárodního práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Vyšla Statistická ročenka České republiky 2018
Český statistický úřad vydal Statistickou ročenku České republiky 2018, která na více než 800 stranách rozčleněných do 32 kapitol přináší souhrnné informace ze života našeho státu a jeho obyvatel za rok 2017. Již 26. svazek této edice je pro uživatele k dispozici zdarma na webových stránkách ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tálibán vyzvalo k jednání o míru Světové společenství
Státy, které se účastní konference OSN o pomoci Afghánistánu, dnes v Ženevě vyzvaly radikální hnutí Tálibán k účasti na mírových rozhovorech. Afghánská vláda vidí dobré vyhlídky na uskutečnění úspěšných mírových jednání, informovala agentura DPA. Českou republiku na konferenci zastupoval ministr zahraničí Tomáš Petříček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rusko-ukrajinský konflikt skončí s ukrajinskými prezidentskými volbami, prohlásil Bašta v ČT
Jsou Rusko a Ukrajina na prahu války? Ruský prezident Vladimir Putin obvinil ukrajinského lídra Petra Porošenka ze zinscenování konfliktu v Kerčském průlivu. Šéf Kremlu mluví o provokaci, která má Porošenkovi získat body u voličů před nadcházejícími prezidentskými volbami. Podle Porošenka hrozí zemi „skutečná válka“ s Ruskem. Nad prohlubujícím se sporem v Událostech, komentářích debatovali senátor Pavel Fischer (nestr.) a bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Dcera premiéra Babiše je podle soudního znalce zdravotně způsobilá k trestnímu stíhání
Dcera premiéra Andreje Babiše (ANO) Adriana Bobeková bude dál čelit obvinění v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Dnes to uvedl server Seznam Zprávy. Web napsal, že soudní znalec předal policii výsledky zkoumání zdravotního stavu Bobekové, podle kterých jejímu stíhání nic nebrání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Řídí ho Poche! To není náhoda, pokud jde o Orbána. Zeman a Jaromír Soukup týrali ministra Petříčka. Prezident z něj udělal úplného pitomce
Prezident Miloš Zeman po týdnu opět usedl v Lánech před kamery TV Barrandov, aby v pořadu Týden s prezidentem debatoval s Jaromírem Soukupem nad tématy hýbajícími nejen českou společností. Nemohl tak chybět komentář k vládní krizi, která přinesla hlasování o nedůvěře vládě, neprofesionálním aktivitám Tomáše Petříčka na Ministerstvu zahraničí, za které se chce maďarskému premiérovi omlouvat, nebo návštěvě Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Výstava ukáže příběh největší protikomunistické organizace
Statečnost, přesvědčení, velká kariéra, zklamání, zrada, tragédie. Co vlastně víme o odbojové organizaci Světlana a osudech jejích členů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sdružení Maják: Je nehorázné, že soudce Kydalka je za svůj názor potrestán a soustavně dehonestován
Prohlášení Sdružení Maják k důtce soudce Kamila Kydalky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ideály Listopadu 1989 skončily v koši jako ty kytky, uzavírá komunistická europoslankyně Konečná. Opozice chce jen chaos, takový, jaký tu byl za její vlády
ROZHOVOR „Opozice žádný plán B nemá, a tak nechápu, o co se snaží. O vyvolání chaosu? Ten tu byl, když byli u moci,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM), která nechápe postoj ČSSD. „Politika sociální demokracie je nesrozumitelná už dlouho, ale teď tomu nasadili korunu. Stanoviska mění pomalu každým dnem, stále u nich někdo na něco rezignuje (nejčastěji na sociálnědemokratické hodnoty) a člověk už si začíná myslet, že vlastně v opozici dávno jsou. V podstatě jsem si za ty roky v politice zvykla, že na ně není spolehnutí, ale teď se ukazuje, že si nevěří ani navzájem, a to není dlouhodobě udržitelné,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ušetřit lze i tam, kde byste to nečekali
Plány na zimní dovolenou jsou v plném proudu a každý, kdo se chystá za sněhem na hory nebo naopak někam za teplem intenzivně hledá, kde by se dalo ušetřit. Pomoc lze přitom najít tam, kde by to většina z nás nečekala, a to u svého dodavatele plynu nebo elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj a Ředitelství silnic a dálnic ČR o plánech na rok 2019
Společná tisková konference Ústeckého kraje a Ředitelství silnic a dálnic ČR cílila na zhodnocení roku 2018 a na realizované a připravované stavby v Ústeckém kraji pro další období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Denisa, Lucie, Monika, Pavlína…
Nevím proč, na předávání nejvyššího ocenění Kraje Vysočina jsem byl asi již podvanácté, přesto na mě tentokrát zejména předávání Dřevěných medailí silně zapůsobilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Špatné, pane Porošenko. Erik Best zhodnotil situaci kolem Kerče
Ve svých dvou posledních příspěvcích na svém webu Fleet Sheet se novinář Erik Best zabývá jednak konfliktem Ukrajiny a Ruska v Azovském moři, a také svazky StB a jejich souvislostí s Andrejem Babišem. Srovnával Porošenkovy kroky s kauzou Novičok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): KSČM naplňuje svůj volební program
Blíží se konec roku a je třeba udělat bilanci toho, co se podařilo splnit z volebního programu KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda schválila systemizaci služebních a pracovních míst, k návrhu na stěhování úřadů se staví rezervovaně
Vláda Andreje Babiše na schůzi ve čtvrtek 29. listopadu 2018 schválila systemizaci služebních a pracovních míst na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Oleg Gubin: Jiří Zimola si s Andrejem Babišem umí poradit
Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny na téma nedůvěry vládě Andreje Babiše kvůli kauze Čapí hnízdo proběhla podle očekávání. Nedůvěru podpořilo všech 92 poslanců šesti opozičních stran. Opozice potřebovala o devět hlasů víc. Proti návrhu hlasovali všichni poslanci Babišova hnutí ANO a také všichni přítomní komunisté. Poslanci ČSSD, o jejichž postoji se dalo spekulovat, se hlasování podle jednomyslného rozhodnutí předsednictva strany nezúčastnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Čmelák - Společnost přátel přírody: Mokřad i prales vyvolaly u dětí „AHA“ efekt
Soustava tůněk doplněných molem, dřevěnými chodníčky, naučnými cedulemi či malou pláží. To jsou Mokřady Jablonné. Nový prales na Ještědském hřebeni – místo kde se dlouhodobou péčí mění smrková monokultura na pestrý les plný života. Dvě pozoruhodná místa propojená v roce 2018 projektem Terénní ekovýchova v Libereckém kraji 18, který realizuje Čmelák – Společnost přátel přírody z.s., a kterého se zúčastnilo 272 dětí a žáků ze všech koutů Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Čeští řidiči budou mít levné Vánoce. Ceny ropy dále padají, čeká se na Vídeň
Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu pokračovaly ve svém poklesu. Benzín zlevnil o 24 haléřů na litr na 33,17 koruny za litr a je nejlevnější od začátku července. Cena nafty se snížila o šestnáct haléřů na litr na 33,51 koruny za litr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jak umírá demokracie. Listovali jsme knihou, které tleskala Amerika a jejíž českou předmluvu sepsal Erik Tabery
Titul o současném světě odpovídá na mnohé otázky. Jak umírá demokracie? Proč má demokracie tak často sebevražedné sklony? Jaké jsou první příznaky, že demokracie umírá? ParlamentníListy.cz měly možnost aktuální novinkou listovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Absurdní nehoráznost spolkové kancléřky Merkelové
"Národní státy dnes musí - říkám, měly by dnes být ochotny odevzdat suverenitu," řekla odcházející předsedkyně CDU ve středu (21. 11. 2018) při akci v nadaci Konráda Adenauera na téma "Parlamentarismus mezi globalizací a národní suverenitou" v Berlíně. "Ale to přirozeně řádným postupem," připustila Merkelová – napsal mj. německý deník Die Welt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Ženy v čele německé a rakouské sociální demokracie
Poté, co tradičně v personálních otázkách poněkud konzervativnější němečtí sociální demokraté zvolili do svého čela jako předsedkyni Andreu Nahlesovou, inspirovali se jejich příkladem i sociální demokraté rakouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Co nám nadělí rok 2019?
I když nebudeme nadšeni, dojde ke zdražení plynu, elektřiny, tepla i vody. Domácnosti čeká tedy zvýšení výdajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
DIAMO: Slavnostní zahájení provozu technologie Neutralizační a dekontaminační stanice NDS 6
Za účasti náměstkyně ministryně průmyslu a obchodu Alexandry Rudyšarové a dalších hostů proběhlo ve čtvrtek 29. listopadu slavnostní zahájení provozu technologie Neutralizační a dekontaminační stanice NDS 6, nezbytné k sanaci následků chemické těžby uranu v oblasti Stráže pod Ralskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Výstava Profese scénograf. Proměny scénické výpravy ve sbírkách Národního muzea
Pro všechny, kteří by rádi nahlédli do výtvarné sbírky Divadelního oddělení Národního muzea, bude k vidění v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích jedinečná výstava s názvem Profese scénograf. Proměny scénické výpravy ve sbírkách Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEPRO obnovuje výdej pohonných hmot v Loukově
Pouhé dva měsíce po požáru v areálu skladu pohonných hmot společnosti ČEPRO v Loukově, firma spustí výdej automobilového benzínu a nafty. Jedná se o plnohodnotnou službu zákazníkům včetně aditivace. Aktuálně finišuje výstavba těchto prvních plnících míst, na kterých se spustí výdej pohonných hmot 3. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Musíme to být my, kdo rozhoduje, kam peníze půjdou
Premiér Andrej Babiš jednal s evropskými partnery o významu kohezní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Finančně nejzdravější zdravotní pojišťovna
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) je finančně nejzdravější zdravotní pojišťovnou roku 2018 v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Davis (Zelení): Zisk je důležitější, než naše zdraví?
Komentář na facebookovém profilu ke zmírnění zákazu používání glyfosátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Politizace státní služby nabírá na síle. Děje se tak přes kritiku expertů i Evropské komise
Měsíc po kritizovaném schválení novely služebního zákona Poslaneckou sněmovnou přišla dnes vláda Andreje Babiše s další vlnou změn, která od ledna nastane na ministerstvech a dalších orgánech státní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko provokuje válku s Ukrajinou
Byla to jasná provokace v Kerčském průlivu, když ruské námořnictvo protiprávně zadrželo tři ukrajinské lodě. Ty přitom pluly v mezinárodních vodách a jejich plavba byla dopředu řádně ohlášena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V ulicích bude o Vánocích více policistů a dokonce s dlouhými zbraněmi!
Policie již potřetí v řadě zostří během vánočních svátků bezpečnostní opatření kvůli hrozbě hypotetického teroristického útoku. Konkrétní indicie, že by se k útoku teroristů v České republice schylovalo, podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a prvního náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška nejsou. Zvýšená bezpečnostní opatření jsou ale preventivního charakteru. Policie se zaměří hlavně na ochranu tzv. „měkkých cílů“. Těch v České republice eviduje šest set.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš chce více peněz z EU na politiku soudržnosti
Premiér Andrej Babiš (ANO) se chce na schůzce chudších zemí Evropské unie na Slovensku zasadit o přidání peněz na soudržnost ve víceletém finančním rámci EU pro roky 2021 až 2027. Novinářům to dnes řekl před odletem do Bratislavy. Podle něj stojí za debatu změna struktury výdajů Unie, kritizoval mimo jiné zvyšování objemu peněz pro financování evropských struktur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Peníze hnojí války, války hnojí peníze
Za celou dobu své existence jejich obyvatelé prožili pouze jednadvacet kalendářních let v míru. Zvolte si kterýkoli rok od vzniku USA (1776) a z devadesáti jedna procent je jisté, že během něho Američané někde bojovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zásadně odmítneme přijetí Istanbulské úmluvy
Istanbulská úmluva je nadbytečnou, nevyváženou a diskriminační ideologií, která zpochybňuje a postupně likviduje tradiční rodinu na základě nepotřebné genderové identity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kerčská krize: Vyjádřil se Kalousek. A Tereza Spencerová si všimla něčeho, co on pominul
K situaci v Kerčském průlivu se na svém twitterovém účtu vyjádřil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. A ač má analytička Tereza Spencerová tento týden dovolenou, a proto si na její pravidelnou čtvrteční analýzu pro ParlamentnílListy.cz budou muset týden počkat, své aktuální vyjádření k této situaci sdílela na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hnutí Pro život ČR: Léčba příčin neplodnosti byla vytlačena drahým a méně účinným umělým oplodněním
Ze statistik, které 21. listopadu vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR, vyplývá, že v roce 2016 se prostřednictvím technik asistované reprodukce narodilo 4 504 dětí a průměrná úspěšnost porodit dítě z jednoho cyklu umělého oplodnění činila 11 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poznejte Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze očima pacientů, lékařů a zdravotníků
Pohledem osobních zpovědí, obav, odhodlání a velké statečnosti. Odvahou se svěřit, podělit se o životní zkoušku, boj s nepřízní osudu a nabídnout naději a vlastní zkušenost ostatním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Itálie, Turecko, Maďarsko a Ukrajina nejsou až tak důležité, naznačilo ministerstvo zahraničí
Šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) se rozhodl seškrtat seznam top ambasád. Bylo jich 17, od příštího roku jich bude o čtyři méně. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ono to mohlo být jinak. Ten Porošenko... Z ČT vypadly k tématu Ruska, Ukrajiny a Kerče nevídané věci
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou komentoval ve včerejším pořadu Studio ČT24 redaktor a moderátor Českého rozhlasu Plus David Šťáhlavský. Ukrajina s Ruskem pak byly tématem i dalšího pořadu České televize, Událostí, komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): V těchto eurovolbách půjde o hodně, rozhodnutí KDU-ČSL je chybou
Starostové a nezávislí v říjnu vyzvali politické strany KDU-ČSL a TOP 09 ke společnému postupu do nadcházejících evropských voleb. Celostátní výbor KDU-ČSL v úterý odpoledne tuto variantu odmítl a doporučil zástupcům Křesťansko-demokratické strany samostatný postup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Berkova šatlava
Ústecký soudce Jiří Berka dostal 7 let šatlavy natvrdo za to, že s dalšími lidmi způsobil zfalšováním konkurzů škodu 264 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jelínková (KDU-ČSL): My vás v tom nenecháme
Bez domácí rodinné péče se celý systém sociální péče v České republice neobejde. Lidé, kteří se rozhodnou pečovat o své rodinné příslušníky nebo blízké v doma, nedostávají dostatečnou podporu ze strany státu či úřadů, jejichž roli v podstatě zastupují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Modlitba za mír a svět bez jaderných zbraní. Proběhla v ATOM muzeu
REPORTÁŽ Modlitba za mír a za nepoužití jaderných zbraní. Bývalé skladiště sovětských jaderných raket, zapovězené místo v bývalém vojenském prostoru v Brdech nedaleko Míšova na hranici jižního Plzeňska a Příbramska, o kterém nevěděli ani nejvyšší českoslovenští komunističtí vůdci včetně generality, dnes ATOM muzeum, bylo svědkem nevídané události. Vysocí církevní představitelé žehnali objektu, aby byl místem poučení a vzdělání pro další generace. Nadaci Železná Opona se podařilo zachránit rovněž unikátní vybavení, které se dále rozšiřuje o další prvky z celého světa. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, proč se nejen zde říká, že se USA staly první a hlavní obětí svého vynálezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Manifest za moderní Česko
Prestižní světová agentura Bloomberg vydala žebříček států podle inovativnosti jejich ekonomiky. Řídila se podle pěti následujících kritérií: objem investic do výzkumu a vývoje firem a státu, výše přidané hodnoty výroby, ekonomická výkonnost, podíl domácích firem s hight-tech výrobou, podíl vysokoškoláků na celkové pracovní síle a počet patentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Ježíšek po roce opět úřaduje na Božím Daru
Pošta Partner na Božím Daru opět letos od 1. prosince zahájí Ježíškovu poštu a to již po dvacáté čtvrté. Tradiční příležitostné razítko navrhl pro letošní rok výtvarník a grafik Pavel Sivko. Motivem razítka jsou balíčky ve tvaru srdce a kometa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Gazdík vykládal, jak bude bránit naše členství v EU. A tato odpověď mu přišla z ANO...
Petr Gazdík na Parlamentních listech okomentoval rozhodnutí KDU-ČSL vydat se v nadcházejících eurovolbách za úspěchem či neúspěchem svou vlastní cestou. Prohlásil ho za chybu a zdůraznil, že nyní půjde ve volbách do europarlamentu o hodně. Jeho slov se chytil kandidát do europarlamentu za ANO Bohuslav Chalupa s důraznou zprávou: „Nejsem a nikdy nebudu ani pan Telička, ani pan Ježek, ani pan Poche, Niedermayer, Polčák, Štětina, Šojdrová a další.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Požehnaný ležák“ z Budějovického Budvaru pomůže dobré věci
Budějovický Budvar připravil k prodeji zvláštní várku „Požehnaného ležáku“. Várku požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický letos 7. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – 2018
V uplynulých dnech proběhly v ČR dvě konference. Ta první s názvem Kam kráčíš, Česko 2018, kterou pořádal Aspen Institute Central Europe v Annenském klášteře na Pražské křižovatce za účasti představitelů naší politické reprezentace, odborníků a veřejnosti z celého světa, a ta druhá s názvem „Setkání lídrů českého stavebnictví" pořádaná CEEC Research pro investory, stavební firmy a projektanty na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Někteří členové Rady ERÚ porušují zákony? Co na to orgány činné v trestním řízení?
Energetický zákon jednoznačně určuje povinnosti členů Rady ERÚ. Pravděpodobně dlouhodobě jsou tyto povinnosti zanedbávány a tím je zákon porušován. Nelze si jinak vysvětlit chaos na ERÚ v posledním více než roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí získá zpět více než dvě miliardy korun od společnosti AKRO
Ministerstvo financí uspělo v soudním sporu o více než dvě miliardy Kč s AKRO investiční společnost, a.s. i u odvolacího soudu. Původní soudní spor se týkal údajného nesprávného postupu Finančního analytického útvaru ve vztahu k odčerpaným prostředkům z bývalých CS fondů. Ministerstvo financí zastupovali právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kapelník Tří sester Hagen se s tím ne*ere: Bartoš je elf Legolas! Levý jak šavle! Všichni dostanou strašnou sodu!
Zpěvák kapely Tři sestry Lou Fanánek Hagen se bez servítků vyjádřil k prezidentu Miloši Zemanovi, k premiéru Andreji Babišovi (ANO) a povšechně vlastně ke všem politikům. Prý to jsou „zoufalí panďuláci“. Zpěvák však nepálil jen do politiků. Na paškál si vzal i média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš bude v únoru znovu obhajovat post předsedy hnutí ANO
Již počtvrté bude premiér Andrej Babiš obhajovat pozici předsedy hnutí ANO. Hnutí svolalo celostátní volební sněm na sobotu 16. února do Prahy. ČTK to řekl Vladimír Vořechovský z ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Svoboda projevu a další zajímavé věci z Listiny
Policie České republiky upozorňuje, že Listina základních práv a svobod zaručuje svobodu projevu – ne svobodu po projevu! Pamětníci si hned připomněli rok 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Akcie raketově rostou a euro sílí
Americké akcie raketově rostou a smazaly během jediného dne své listopadové ztráty. Tak velkou moc mají slova prvního muže Fedu Powella.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Bezpečnostní opatření spojená s adventem a vánočními svátky
Policie České republiky stejně jako každý rok připravila v souvislosti s adventem a vánočními svátky bezpečnostní opatření směřující k zajištění bezpečnosti všech občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Jaké triky používají inkasní agentury, aby zmátly dlužníka?
Některé inkasní agentury jsou schopné udělat téměř cokoliv, aby vymohly od dlužníka peníze. Nebojí se vzbudit dojem, že pokud dluh ihned nezaplatíte, navštíví vás v krátké době exekutor. Přitom často vymáhají více, než na kolik mají podle zákona právo. Jaké triky používají a na co si dát pozor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VLS: Vánoční prodej ryb z Padrťských rybníků a Olšiny
Rybářství VLS v týdnu před svátky zahájí rozšířený prodej ryb ze dvou unikátních čistých přírodních oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Komunisté mohou mít novou poradkyni pro média, měla by se jí stát dlouholetá poslankyně Marková
Soňa Marková byla poslankyní za KSČM dlouhých 15 let, do Poslanecké sněmovny byla zvolena ve volbách roku 2002, pak svůj mandát třikrát obhájila. Až volby v roce 2017, které se komunistům nevydařily, rozhodly o jejím odchodu. KSČM ve volbách získala 7,76 procent, což je o 7,15 procenta méně než ve volbách v roce 2013. Komunisté tak přišli o 18 mandátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rath (ČS): Dluhopisy aneb jak se paní ministryně nepředala...
Vláda přišla s návrhem obnovit dluhopisy pro občany. Je to dobrá myšlenka, snad jediná, se kterou přišel před časem skrblík ministr financí Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zaspali jsme, vodní cesty jsou potřeba vybudovat, bojuje za vodní koridor Jan Skalický
Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe by v České republice mohl vyřešit stále častěji se opakující problémy se suchem nebo s povodněmi. Studie proveditelnosti, kterou si nechalo zpracovat Ministerstvo dopravy, jasně ukázala, že by se stavba vyplatila, jak z pohledu dopravního, vodohospodářského, energetického, tak i z rekreačního pohledu. „Vývoj situace s vodou za poslední roky ukázal, že se všechna ministerstva budou muset vodou a vodním koridorem jako nejvýhodnějším dílem zabývat,“ řekl nám předseda Asociace Dunaj-Odra-Labe Jan Skalický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ano, kouření. Ale Jaroslav Kubera přednesl další revoluční myšlenku, a rovnou i návrh
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se v pořadu Luboše Xavera Veselého na XTV.cz vyjádřil k aktuálním politickým otázkám. Zejména tedy k vládní krizi a k situaci kolem ČSSD. A řeč byla nejen o protikuřáckém zákonu: Diváci se dozvěděli třeba i to, že vysoká rychlost při řízení auta není hlavní příčinou dopravních nehod, tudíž by se mělo omezit její měření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jsem pro spojení se starosty, chci nenásilně posilovat vztahy, říká Pospíšil
Předseda TOP 09: "Rád bych pracoval na další spolupráci se Starosty a nezávislými, v Praze se nám vyplatilo, že jsme šli do voleb společně".
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.11.2018 v 07:36, zobrazit podobné
Vláda znovu otevře debatu o personálních změnách v úřadech
Pokračování debaty o personálních změnách na ministerstvech od začátku příštího roku či projednání poslaneckého návrhu STAN na změnu sídel 23 úřadů z Prahy do krajských měst má dnes na programu vláda. Kabinet by se měl zabývat i zprávou ministerstva zahraničí o aktuální situaci na Ukrajině v souvislosti s nedělním incidentem v Kerčském průlivu mezi Černým a Azovským mořem mezi Ruskem a Ukrajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): KSČM se stala jakousi frakcí hnutí ANO
Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci hnutí ANO a KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Máte-li sílu, je tu nová epizody kauzy „mladý Babiš“. Novináři vypátrali na Ukrajině matku jeho snoubenky
Kauza údajného únosu premiérova syna Andreje Babiše mladšího pokračuje. Reportéři Českého rozhlasu a Rádia Svobodná Evropa vypátrali třicetiletou Jelizavetu, se kterou se podle Babiše staršího jeho syn dokonce zasnoubil. Matka Jelizavety novinářům řekla, že Andrej Babiš mladší není psychicky nemocný. Český rozhlas také uveřejnil informace z dopisu, který psal Andrej Babiš mladší policii na počátku tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Inspekce odhalila fatální systémové selhání státu při řešení kůrovcové kalamity
Piráti získali dokument s výsledky rozsáhlé kontroly České inspekce životního prostředí (dále ČIZP) provedené ve státním podniku Lesy ČR mezi srpnem a prosincem 2017 v oblasti Jeseníků a Beskyd. Vzhledem k mnoha skandálním zjištěním a tristnímu stavu státních lesů způsobených kůrovcovou kalamitou i neochotě dotčených ministerstev o celé situaci informovat se Piráti chystají celou věc řešit ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Už jste sehnali mladého Babiše, ptali se novináři policejního náměstka. Realizovali jsme všechny úkony, přišla odpověď
Týmu, který vyšetřuje údajný únos syna premiéra Andreje Babiše (ANO), se podařilo realizovat všechny úkony, které si na dané období předsevzal. Náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek to dnes řekl novinářům na dotaz, zda se již policii podařilo kontaktovat Andreje Babiše mladšího. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Jsme jedinou zemí, které se podařilo udržet AMP v malé oblasti a zabránit jejímu šíření
Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes navštívil Zlínský kraj. Mluvil mimo jiné o zvýšení podpor pro obnovu lesa, likvidaci kůrovcové kalamity a úspěšném boji proti africkému moru prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Smůla, Ukrajinci, vzkázalo ministerstvo. Vaše země je bezpečná, politický azyl nebude
Ukrajinci, kteří by snad v budoucnu chtěli žádat v České republice o azyl, protože v jejich zemi se vede válka, budou mít smůlu. Ministerstvo vnitra České republiky označilo Ukrajinu za bezpečnou zemi. Informuje o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Média tleskají českému vědci. Dostane dva miliony euro na bádání o uprchlících
Historik Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR (AV ČR) Michal Frankl získal prestižní grant Evropské výzkumné rady, tzv. ERC Consolidator Grant. U mezinárodní komise uspěl s projektem o uprchlících a občanech ve středovýchodní Evropě ve 20. století. S grantem se pojí zisk dvou milionů eur (v přepočtu téměř 52 milionů korun). V dnešní tiskové zprávě to sdělila AV ČR, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lidová hra na disent. Červené trenýrky, strýček Brady, a letos odpudivé strašidlo, vyhazující květiny. Zkušený Ondřej Hejma také rozkrývá „vrtění psem“ v kauze Slonkové a Kubíka
ROZHOVOR „Začíná se to rýsovat jako manipulativní fake news, neetické, ale nejspíš legální, a zároveň skvělá reklama pro Seznam,“ říká ohledně reportáže Slonkové a Kubíka, ve které mluví Andrej Babiš mladší, novinář a hudebník Ondřej Hejma. Promluvil o situaci na české politické scéně, o náladě ve společnosti a vrátil se i k oslavám 17. listopadu. Zmínil také „kádrování“ kytek a věnců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Pokud nedojde k navýšení financí v sociálních službách, zaměstnanci budou odcházet
V současné době se jedná o podobě státního rozpočtu na příští rok. Sociálních služeb v ČR využívá milion občanů. Vláda naplánovala na financování sociálních služeb v roce 2019 pouze 15,5 miliard korun. Tato částka ale nestačí na důstojný provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Žáček (ODS): Nesmíme připustit, aby Rusko opakovaně porušovalo mezinárodní smlouvy a pravidla
Komentář na facebookovém profilu k incidentu v Azovském moři
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DPP chystá na tuto sobotu oblíbené Mikulášské odpoledne
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přichystal na tuto sobotu 1. prosince 2018 od 13:00 do 18:00 bohatý mikulášský program pro rodiny s dětmi. Nejvíce atrakcí bude k dispozici ve střešovické vozovně. Zájemci ale mohou známou trojici Mikuláš, čert a anděl spatřit i v soupravě metra Ečs na trase metra A. Součástí dne budou rovněž projížďky historickými tramvajemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Kult Babiš
Loajalita nade vše, kromě cti. To bylo a je mé politické motto. Ale zdá se, že v případě představitelů politického hnutí ANO 2011 bude velmi těžko hledat nějakou čest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Kdo stojí na straně průmyslu a kdo na straně veřejnosti
Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) v úterý 27. listopadu 2018 přijal zprávu k nařízení o transparentnosti a udržitelnosti hodnocení rizika ze strany EU v potravinovém řetězci, jejímž stínovým zpravodajem je i europoslanec Pavel Poc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Poznámky k příjmovému aspektu amerických voleb
O nedávných volbách v USA toho bylo napsáno víc než dost, ale jeden aspekt téměř unikl pozornosti – další zvyšování rozdílů ve volebním chování mezi bohatými a chudými. Vlastně jen Ivo Strejček dal do své analýzy velmi stručnou zmínku, že „puklina mezi liberální velkoměstskou levicí a konzervativním venkovem se prohloubila.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Simona Malovaná: Na horší časy je potřeba se připravovat v těch lepších
Jediné, co víme s naprostou jistotou o recesích a krizích, je, že jednou přijdou. Ekonomika se totiž pohybuje v cyklech, které se ve více či méně pravidelných intervalech opakují. Příčin vzniku krizí je celá řada, některé znaky však mají společné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Premiér u výslechu
V našem právním absurdistánu je možné všechno. Jako za totality. Premiér je chráněn imunitou, je navíc představitelem veškeré výkonné moci v republice. Úřad, který premiéra předvolal, je police.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ: České jaderné elektrárny splňují mezinárodní normy v ochraně životního prostředí
Temelín i Dukovany splňují mezinárodní normy v ochraně životního prostředí. Takový je hlavní závěr mezinárodní kontroly auditorů společnosti Det Norske Veritas GL. Prestižní ekologický certifikát temelínská elektrárna drží nepřetržitě od roku 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Zadavatelé nesmí obcházet zákon prostřednictvím nájemních smluv
Krajský soud v Brně svým rozsudkem č.j. 62 Af 29/2017-171 ze dne 18. října 2018 zamítl žalobu proti rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve věci dohody o skončení nájmu a o narovnání závazků z nájemní smlouvy kina Vzlet uzavřené mezi městskou částí Praha 10 a společností KLANG s. r. o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Předseda pražské ČSSD bude náměstkem na školství. To přitom ovládá ANO
ParlamentníListy.cz získaly informace o tom, že předseda sociální demokracie v Praze má být politickým náměstkem u Roberta Plagy na resortu školství. Ministerstvo naše zjištění potvrdilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist