Oficiální zpravodajská média

Ovládá Andrej Babiš Agrofert? Firma přispěchala s prohlášením
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl, že může být kvůli dotacím pro konglomerát svých někdejších firem Agrofert ve střetu zájmů, jak o tom s odkazem na právníky Evropské komise informují britský deník The Guardian a francouzský list Le Monde. ČTK sdělil, že analýzu pro Evropskou komisi neviděl a jeho právníci ji okomentují až po oficiálním vyjádření EK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Trapas pana Petříčka. Pozdní vysvětlování už je k ničemu, píše bloger
Bloger Jan Bartoň se ve svém nejnovějším komentáři rozepsal o tom, jak ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček naštval prezidenta Miloše Zemana. Text přinesl server NeviditelnyPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: S paní ombudsmankou jsme řešili i problém přeplněnosti věznic
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek přijal ombudsmanku Annu Šabatovou. Při setkání řešili aktuální otázky, které se týkají justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Výběr Jana Švejdara coby nového policejního prezidenta vzbuzuje pochybnost
Komentář k volbě nového policejního prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Historik Krystlík řádil před kamerou: Rakouský žalář národů je blud. Kdyby Češi nechtěli svůj stát, nejspíš by nebyla druhá světová válka
„Kdyby si Češi mermomocí nepřáli vlastní samostatný stát nezávislý na Rakousku-Uhersku, což je vina buditelů národa od Jungmanna, Palackého po Masaryka, tak by pravděpodobně nebyla druhá světová válka. Mezi Ruskem, tedy Sovětským svazem, a Francií s Německem by bylo Rakousko-Uhersko jako mnohonárodnostní stát,“ konstatoval v Debatním klubu publicista Tomáš Krystlík. Ten vysvětloval i další třaskavě znějící záležitost. „V porovnání s Rakouským císařstvím měly české země v protektorátu větší míru autonomie než v Rakousku-Uhersku. To je strašná věc, když to řeknete, tak všichni nadskočí. Ale je to tak,“ sdělil a upozornil, co všechno zavedl v protektorátu Heydrich po svém příchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěkající psi, koupení oligarchou za šunkovou kost. Topkař z regionu vyzývá Babiše k odchodu, ale nejhrůznější představou je Zemanova úřednická vláda
ROZHOVOR „Spíše než předčasné volby by zemi prospěl odchod Andreje Babiše. Hrůzná představa je, kdyby se nedejbože vlády ujala úřednická vláda Miloše Zemana,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot (TOP 09). Vyjádřil se k reportáží Slonkové a Kubíka i celkově k médiím. Promluvil také o aktivní naštvanosti „své sociální bubliny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Společnost Bayer propustí 12 tisíc zaměstnanců
Je tomu jen několik dní, co jsme zaznamenali ohlášení výrazných škrtů u severoamerické automobilky General Motors. Nyní slyšíme o restrukturalizaci od evropského farmaceutického a chemického gigantu Bayer. Jde o začátek nějakého trendu, anebo spolu restrukturalizace těchto dvou firem nesouvisí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zcela jiný pohled na Lotyšsko. Budete koukat, co je možné v členské zemi EU
ROZHOVOR Probíhá ukrajinizace Pobaltí. Kdo v Lotyšsku kritizuje stát, může být trestán za podporu jiného státu – samozřejmě, že Ruska. Bez volebního práva v Lotyšsku i dalších vymožeností EU je v Lotyšsku na 200.000 „neobčanů“. Začínají být arestováni novináři – třeba jeden z nich za dětskou pornografii, protože mu při domovní prohlídce našli fotografie jeho koupajících se dětí. ParlamentníListy.cz oslovily žurnalistu Alexandra Malnacha, který nyní přijel do naší republiky, aby diskutoval o svobodě médií a setkal se případně i s našimi zákonodárci. Nedávno byla v té zemi, kterou občas chrání v rámci NATO i naše gripeny, zakázána výuka ruštiny. Jakékoliv návrhy na změnu či zmírnění tvrdých postihů a sankcí jsou neprůchodné. Není toto „laboratoř“, do níž by se zamilovali někteří z EU?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
České dráhy: Z Olomouce vyrazí parní vlak s Mikulášem a jeho družinou
České dráhy vypraví v neděli 2. prosince historický vlak v čele s parní lokomotivou „Rosnička“. Během jízdy se děti i dospělí mohou těšit na mikulášskou nadílku. Z hanácké metropole vyrazí mikulášský parní vlak do Uničova a Senice na Hané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Makedonie dokazuje, že efektivně chránit hranice lze
Jan Hamáček se sešel s makedonským ministrem vnitra, podepsali dohodu o vracení nelegálních migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček: Je nepřijatelné, aby za Agrofert platilo Česko
Právníci Evropské komise (EK) podezírají českého premiéra Andreje Babiše (ANO) ze střetu zájmů a z porušení unijních pravidel kvůli dotacím pro holding Agrofert. Hamáček dává od problému ruce pryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš má s dotacemi skutečně velký problém, tvrdí Respekt. A vytáhl důkaz
Český premiér Andrej Babiš (ANO) má prý opravdu velký problém. Týdeník Respekt má k dispozici text Evropské komise, kde se jasně mluví o střetu zájmů českého premiéra. Babiš má prý teď jen tři možnosti. Buď se jasně odstřihnout od Agrofertu, nebo nečerpat pro Agrofert dotace, nebo odejít z politiky. Jiné cesty prý není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zemřel George Bush starší. První americký prezident, který přijel do Prahy
Ve věku 94 let zemřel včera ve večerních hodinách místního času bývalý prezident Spojených států amerických George Bush starší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Studenti žurnalistiky na pokraji pokročilého stádia debility, zírá Petr Žantovský. A kreslené pohádkové postavičky jako nástroje propagandy Kremlu...
TÝDEN V MÉDIÍCH Velice neobvyklé až bizarní skutečnosti, které se objevily v poslední době ve sdělovacích prostředcích, si pro svůj pravidelný přehled mediálních zajímavostí vybral Petr Žantovský. Technologie, o nichž hovoří v úvodním tématu, vnímá jako obrovské nebezpečí, které může vyvolat světovou válku nebo jakýkoli jiný konflikt. Zdánlivě humorně vypadá to, jak přehnaně ohleduplně s budoucími britskými novináři mají zacházet jejich pedagogové z fakulty žurnalistiky na univerzitě v Leedsu. A aby lidé na Západě ani na chvíli nezapochybovali, že z Ruska přichází jen zlo, otiskly britské Timesy článek, v němž jsou animované postavičky Máša a medvěd označovány za nástroj Kremlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petice k pronájmu Divadelního klubu a baru „12“
Petice interních a externích pracovníků Národního divadla moravskoslezského ve věci pronájmu divadelního klubu a baru divadla „12“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rusko porušilo pravidla a provedlo agresi. S Miroslavem Karasem o ní promluvil ukrajinský námořník Serhij Hajduk
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou sílí. Obvinění z odpovědnosti za konflikt v Kerčském průlivu mezi oběma zeměmi nadále pokračují. Reportér České televize Miroslav Karas poukázal na to, že Ukrajina by v konfliktu větších rozměrů s Ruskem silně narazila. K vyjádření pak dostal prostor bývalý velitel ukrajinské flotily Serhij Hajduk, který hovoří o těžké situaci zajatých námořníků a agresi ze strany Ruska, nebo ukraijnský politolog Alexandr Palij, podle něhož tato ruská provokace ověřuje reakce Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ve střetu zájmu nejsem, chovám se naprosto přesně podle zákona
Reakce na facebookovém profilu na zveřejněné informace o závěru Evropské komise o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Maláčová chce kandidovat do vedení ČSSD. A vtipkovala, že spolustraníku Chmelařovi už beztak šéfuje doma
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová je připravena kandidovat na post místopředsedkyně ČSSD. Prozradila to v rozhovoru pro deník Právo. Řekla toho však ještě mnohem víc. Je si prý vědoma toho, že zaměstnavatelům už vláda způsobila dost bolení hlavy. Proto k nim hodlá přistupovat opatrně. Prozradila také, že už dávno šéfuje svému manželovi Aleši Chmelařovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Historik burcuje: Relativizujeme dobro a zlo. Dostáváme se na samotnou hranu demokratických hodnot
Když se vláda Andreje Babiše (ANO) začala opírat o komunisty, začali se ozývat lidé, kteří mají obavy z toho, že se komunisté derou k moci. Historik Michal Stehlík má za to, že existuje něco, čeho bychom se měli bát, ale komunisté to nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
KRNAP: Víme to přesně – české Krkonoše mají přes 11 milionů návštěv ročně
Nyní známe přesná data, která ukazují, že návštěvníků nejvyšších hor naší republiky je ještě víc, než jsme si mysleli. V roce 2017 navštívilo Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo 3 657 254 lidí, kteří zde dohromady strávili 11 324 528 tzv. osobodní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Je mi z toho smutno
Komentář ke zprávě EK o střetu zájmů premiéra Babiše a Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pan premiér zapomněl zmínit, že nedodržel svůj slib na minulé konferenci seniorů
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na uzákonění minimální výše důstojného starobního a invalidního důchodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Saúdský princ, kterého viní z podílu na vraždě novináře, dorazil na summit G20. Macron ho chtěl seřvat, ale moc se to nepovedlo...
Světoví lídři se sletěli do Argentiny na summit G20. Na summit dorazil i saúdskoarabský korunní princ Mohammed bin Salmán, jenž je podezřelý, že sehrál roli ve vraždě novináře Džamála Chášakdžího. Britský deník The Guardian se podivuje nad tím, jakého přijetí se princi dostalo od ostatních světových lídrů. Zvláštní rozhovor vedl saúdský princ s francouzským prezidentem Macronem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan David: Stát necenzuruje média, média cenzurují stát
Vystřihovat nepříjemné věty z textu třeba i prezidenta nebo premiéra prý není cenzura, je to právo editora... "když tam má nějakou pochybnost".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Zákony a předpisy musí dodržovat nejen občané, ale i premiér
Právníci Evropské komise dali Pirátům za pravdu. Agrofert protiprávně získával dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prokeš (SPD): Participativní rozpočet "Dáme na vás" rozděluje společnost
Přes participační rozpočet www.damenavas.brno.cz rozděluje město miliony nedemokratickým způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Pozor na požáry adventních věnců
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku. Než tak učiníme, měli bychom si uvědomit všechna rizika, která jsou s používáním otevřeného ohně doma spojená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chroust (TOP 09): Nebe nad politickou scénou není jen zamračené, je černé
Poslední měsíc se u nás konalo nezvykle mnoho demonstrací. Nejčastěji ale byly směřovány proti jednomu muži, který stojí v čele naší Republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mojmír Babáček: Vývoj konfliktu u Azovského moře
V roce 2003 podepsaly Rusko a Ukrajina smlouvu, podle které mohly lodě obou států plout v celém Azovském moři i proplouvat Kerčskou úžinou. Na území každé z těchto dvou zemí byla zhruba polovina pobřeží Azovského moře. Smlouvu porušila jako první Ukrajina, když v březnu letošního roku zadržela ruskou rybářskou loď Nord.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Mikulášský víkend na Smíchově a oslavy 25 let ROPID
O prvním adventním víkendu 1. a 2. prosince 2018 si můžete v Praze a jejím okolí užít po čertech dobrou zábavu. Opět po roce na vás čekají již tradiční mikulášské jízdy Čertohráčku a parního vlaku a další doprovodný program nejen na pražském smíchovském nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Hlas V4 musí být v Evropské unii více slyšet
Předseda Senátu Kubera jednal s maďarským premiérem Orbánem, hovořili o možném zřízení společné banky pro občany Visegradské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Policie koupí za 100 milionů vozy pro přepravu služebních psů
Policie v následujících dvou letech nakoupí 90 nových pick-upů pro přepravu služebních psů. Za nová auta zaplatí 102,3 milionu korun. Dodá je brněnská společnost Techsport zabývající se přestavbou vozidel, uspěla v otevřeném řízení. S odvoláním na veřejný registr smluv to dnes napsaly Lidové noviny (LN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace jednala se zahraničními experty a zvolila členy vědecké rady GA ČR
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se pod vedením premiéra Andreje Babiše v pátek 30. listopadu sešla na pravidelném zasedání. Jednání se účastnili již popáté členové jejího Mezinárodního poradního orgánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senioři: Dostupnost zdravotní péče se za 5 let zlepšila jen mírně
Dostupnost zdravotní péče se podle Rady seniorů zlepšila jen mírně. Z deseti požadavků, které před pěti lety její členové formulovali, byly splněny dva a půl. Za hlavní přínos považují zrušení poplatků za recept a hospitalizaci, uvedl dnes na tiskové konferenci její předseda Zdeněk Pernes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Vláda posílá učitelům špatný vzkaz
Komentář na facebookovém profilu k financování školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Michael Žantovský dorazil do rozhlasu vzpomínat: Bez George Bushe by se nejspíš nerozpadl SSSR a nesjednotilo Německo
Současný ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec ve Spojených státech Michael Žantovský v Radiožurnálu zavzpomínal na bývalého amerického prezidenta George Bushe staršího, který jako jediny prezident Spojených států navštívil tehdejší Československo, při příležitosti prvního výročí sametové revoluce. Promluvil také o jeho vztahu s Václavem Havlem nebo o tom, jakou roli sehrál při sjednocování Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Otevírání trhu dálkové železniční dopravy vede k úspoře a lepším službám
Vlakové spojení z Prahy do Zlínského kraje a na Slovensko budou dalších devět let provozovat ČD, stát ušetří 153 milionů ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pozor, Češi, bude to drahé. Babišova „oblíbená“ europoslankyně Grassleová hovoří o miliardách, které může chtít Brusel zpátky
Europoslankyně za CSU a šéfka výboru pro kontrolu rozpočtu v Evropském parlamentu Ingeborg Grassleová v rozhovoru pro Aktuálně.cz popsala, co čeká Čechy, Moravany a Slezany v případě, že Evropská komise definitivně dospěje k závěru, že český premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů a jeho Agrofert, momentálně odložený ve svěřenském fondu, by neměl čerpat dotace. Může to být drahé. Hodně drahé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Řehka: Mluvčí Tálibánu by to neřekl lépe než pan Zaorálek....
Generál Karel Řehka k názoru Lubomíra Zaorálka na českou účast v Afghánistánu. Uvádíme ve vztahu k názoru advokáta Aleše Rozehnala k možnostem vojáka se politicky vyjádřit (článek Vojáci mají právo vyjadřovat své názory a ostatní zase mají právo je slyšet).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Historické vystoupení prezidenta Zemana v Knesetu. Zde jsou ohlasy a reflexe přímo z Izraele
ANALÝZA JIŘÍHO VALENTY Se souhlasem akademika a odborníka na zahraniční vztahy Jiřího Valenty publikujeme v českém překladu článek, který původně vyšel na stránkách Begin-Sadatova centra pro strategická studia při izraelské Bar-illanově univerzitě. Valenta v něm analyzuje aktuální návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Izraeli a zabrousí i do historické analýzy vztahů mezi Československem a Státem Izrael, jak se odvíjely v minulosti. Závěrem pak předkládá i to, co by v reakci na Zemanovo vystoupení a aktivity mohl udělat současný americký prezident Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Tragický osud prezidenta Háchy a svědomí prezidenta Zemana
„Být prezidentem v dnešních těžkých dobách je velká oběť, ale přinesu ji, je-li to nutné v zájmu národa a státu,“ prohlásil Emil Hácha po svém zvolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Jihlava konečně získala samce vzácného aligátora čínského
Po více než ročním snažení se zoologům jihlavské zoo podařilo dopárovat samici aligátora čínského vhodným samcem. Šestiletý aligátor dorazil z japonské zoo v Shizuoka, kde byl chován. Vyklubal se v záchranném centru pro čínské aligátory v Číně. Do ČR přiletěl v pátek 23. listopadu, poté putoval do Jihlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Manželka prezidenta republiky rozsvítí vánoční strom a zahájí sbírku SOS dětských vesniček
Manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová rozsvítí v neděli dne 2. prosince 2018 v 16.49 hodin na Jiřském náměstí Pražského hradu vánoční strom a zahájí tak již 21. ročník vánoční sbírky SOS dětských vesniček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Kbelský „Dřevák“ ukáže ekologické bydlení v praxi
Ekologický „dům přírody“, který vyrostl v ekocentru Prales na kraji městské části Praha 19 - Kbely bude nenásilnou formou vyučovat školní mládež a veřejnost o možnostech ekologického bydlení a chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
U policie je přes třicet let, trpělivě čekal na šanci. Seznamte se s novým policejním prezidentem
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích. Nového šéfa představila mimo jiné dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Začínají platit zvýšená bezpečnostní opatření, skončí 9. ledna
Ode dneška začínají v České republice v souvislosti s adventem, Vánocemi a oslavami Nového roku platit zvýšená bezpečnostní opatření. Potrvají do 9. ledna. Více ozbrojených policejních hlídek se bude pohybovat na frekventovaných místech, jako jsou vánoční trhy, veřejné koncerty, nádraží, letiště nebo pražské metro. Podobná opatření zavedla policie i v předchozích dvou letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Titul Stavba roku Královéhradeckého kraje získaly Petrof gallery a Stezka korunami stromů
Stezka korunami stromů v Krkonoších a Petrof gallery v Hradci Králové se odedneška pyšní titulem Stavba roku 2018 Královéhradeckého kraje. Porota udělila také tři čestná uznání. O titul se v letošním ročníku ucházelo 13 staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Neznám druhého takového premiéra členské země EU
Komentář na facebookovém profilu k 'hříchům' premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
O růstu životního minima bude nejspíše muset vláda v prosinci hlasovat
Vládu čeká zřejmě v prosinci hlasování o zvýšení životního minima od ledna. Předpis vypracovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí vedené ČSSD. Podle návrhu by nejnižší uznaná částka pro život měla pro samotného dospělého vzrůst o 380 korun na 3790 korun, pro členy v rodině by se měla zvednout o 190 až 350 korun. Podle Ministerstva financí pod správou ANO by se měla ale nejdřív aktualizovat pravidla pro stanovení minima, až pak přidat od roku 2020. ANO má ve vládě deset křesel, ČSSD pět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: Všechno si nějak pleteme
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Agentura ochrany přírody a krajiny získala pozemky s hnízdišti chráněných druhů ptactva
Jindřichohradecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo Agentuře ochrany přírody a krajiny České republiky pozemky v Národní přírodní rezervaci Velký a Malý Tisý a jejím ochranném pásmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Neviditelná, ale nepostradatelná. Právní služba Armády ČR slaví 100 let
Sté výročí od svého založení si v letošním roce připomíná také právní služba Armády ČR. Při té příležitosti se dnes uskutečnilo v Domě armády Praha odborné sympozium za účasti představitelů resortu obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Od „tatíčka demokrata“ k Erdoganov sultanátu. Přečtěte si, jak to dnes vypadá v Turecku
REPORTÁŽ Turecko, kde vládne prezident Recep Tayyip Erdogan, poskytlo přístřeší nejvíce uprchlíkům. Někteří ho bezmezně obdivují, pro jiné je to politik s diktátorskými sklony, které se začaly naplno projevovat. V Kappadokii a Antalyi jsme se proto poptali místních, jak to vnímají oni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Generál Fejk v. v.
Jedu autem, točím volantem, poslouchám jakousi rozhlasovou stanici. Jako hlavní zpráva dnešního půlodpoledne se z rádia line informace, že dnes, po devětatřiceti letech, opustil armádu gen. Petr Pavel. Ohromující zpráva. Dech beroucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Nové experimentální zařízení v Dolních Břežanech může pomoci léčbě nádorů
Unikátní laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech má nové experimentální zařízení nazvané ELIMAIA. Jeho základem je laserové urychlování částic, které by mohlo najít využití i v lékařské oblasti při léčbě zhoubných nádorů. ELIMAIA bude plně funkční do konce roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Spolupráce se Slováky je základem zahraničních aktivit
Studentské či kulturní, ale také výměna zkušeností v sociální oblasti, dopravě či čerpání evropských fondů. To jsou témata, ke kterým bude příští rok směřovat vzájemná spolupráce Pardubického a Přešovského samosprávného kraje. Hejtman Martin Netolický podepsal se svým slovenským protějškem Milanem Majerským Protokol o spolupráci na období 2018-2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Ve 3. čtvrtletí 2018 došlo k výraznému snížení
Česká obchodní inspekce zaznamenala ve 3. čtvrtletí 2018 výrazné snížení počtů anonymních klientů v bazarech a zastavárnách. Ve 2. čtvrtletí 2018 registrovala 15 případů porušení zákona, který provozovatelům ukládá řádně identifikovat klienta při nákupu a prodeji zboží. Ve 3. čtvrtletí 2018 se tento počet snížil na 3 porušení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Unikátní lidový betlém na zámku Nebílovy
Od soboty 1. prosince můžete zavítat na státní zámek v Nebílovech, kde bude v zámecké kapli sv. Antonína vystaven unikátní lidový betlém z dílny nebílovského rodáka Vladimíra Šrouba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Vojáci mají právo vyjadřovat své názory a ostatní zase mají právo je slyšet
V poslední době několikrát vyjádřil svůj názor na účast českých vojáků v Afghánistánu a řešení zdejší složité situace poslanec Lubomír Zaorálek. Lze to shrnout do věty, kterou zveřejnil na svém twitterovém účtu: „Válka je zločin a svinstvo, které se nedá ničím ospravedlnit. A jestli je v Afghánistánu osm tisíc mrtvých civilistů ročně, ať mi někdo zdůvodní, že tohle je jediné řešení.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci kritizují Zemana, že se omlouval Maďarům za Petříčka. Pirát si myslí, že bychom se s nimi měli přátelit mnohem méně
Skutečnost, že se prezident Miloš Zeman omluvil premiérovi Viktoru Orbánovi, nelibě nesou někteří členové sněmovního zahraničního výboru. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Za Babišovy hříchy minulosti draze platíme
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě Evropské komise o střetu zájmů premiéra Babiše a Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj podpořil vzdělávání studentů v Zakarpatí
Zástupci Pardubického kraje otevřeli v rámci pracovní cesty do Zakarpatí rekonstruovanou učebnu českého jazyka na Užhorodské státní univerzitě. Kraj podpořil vzdělávání zdejších studentů částkou 300 tisíc korun. Druhou zastávkou krajské delegace byly Korytňany, kde kraj podpořil částkou 500 tisíc korun rekonstrukci a nákup nábytku ve zdejší mateřské škole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil uvádí na pravou míru tvrzení o ukradeném Krymu
Politolog Zdeněk Zbořil se na serveru PrvníZprávy.cz vyjádřil k aktuální situaci na českém Ministerstvu zahraničních věcí. Podle něj se nad diplomacií stále vznáší stín europoslance Miroslava Pocheho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poslední listopadový týden patřil v Elektrárně Tušimice studentům z Plzně
Více než třicetiletou tradici má bloková výuka studentů z elektrotechnické fakulty Západočeské univerzity Plzeň, kteří ji absolvují v Elektrárně Tušimice Skupiny ČEZ. První z nich, ještě pod hlavičkou klasické vysoké školy technického zaměření do ní zavítali již v roce 1981.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno vyměnila 1423 lůžek za zcela nové a moderní postele
FN Brno dokončila další z velkých projektů. Během roku 2018 obměnila 1 423 lůžek za zcela nové a moderní postele, které splňují ty nejnáročnější kritéria.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Generál v civilu Petr Pavel chce jezdit po světě a varovat před Ruskem. Politické ambice prý nemá
Bývalý náčelník generálního štábu a předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel včera strávil poslední den v armádě. O jeho budoucnosti nyní píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Evropský tisk píše o vyšetřování Babišových dotací. Nesmysly, vzkazuje premiér
Právníci Evropské komise (EK) podezírají českého premiéra Andreje Babiše ze střetu zájmů a z porušení unijních pravidel. Píše to britský deník The Guardian a francouzský list Le Monde s odvoláním na uniklou zprávu právní služby komise. Předmětem vyšetřování jsou dotace udělené firmám holdingu Agrofert. Babiš označil analýzu EU za lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: S dnešní vládou se byrokrocie nikdy nesníží
Komentář na facebookovém profilu ke snižování počtu úředníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michálek: Nečekané sebevraždy mladých sportovců. Lze jim zabránit?
Proč skvělí fotbalisté, hokejisté nebo boxeři končí někdy svůj život sebevraždou? Společným jmenovatelem jsou bohužel drobné otřesy hlavy, ke kterým dochází i při hlavičkování nebo při opakovaných úderech do hlavy. Agresivita dnešních kontaktních sportů včetně fotbalu, hokeje, ragby, boxu bohužel narůstá a s tím dochází k rozvoji tzv. chronické traumatické encefalopatie, neboli CTE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Japonští bloggeři opět v ČR
Třináct japonských bloggerů navštívilo ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v září a říjnu Českou republiku, aby zde zmapovali na japonském trhu méně známé destinace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf NATO přesvědčoval z novin, že musíme zůstat v Afghánistánu
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v rozhovoru pro deník Právo na serveru Novinky.cz sdělil, jak jedině se může situace v Afgánistánu vyřešit. NATO se prý v Afghánistánu nevrátí k bojové misi, je ale klíčové, aby pomáhalo afghánským bezpečnostním silám. „Mise v Afghánistánu je i v našem zájmu,“ zdůraznil a nezapomněl vyzdvihnout úsilí České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Od „tatíčka demokrata“ k Erdoganovu sultanátu. Přečtěte si, jak to dnes vypadá v Turecku
REPORTÁŽ Turecko, kde vládne prezident Recep Tayyip Erdogan, poskytlo přístřeší nejvíce uprchlíkům. Někteří ho bezmezně obdivují, pro jiné je to politik s diktátorskými sklony, které se začaly naplno projevovat. V Kappadokii a Antalyi jsme se proto poptali místních, jak to vnímají oni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Ve 3. čtvrtletí 2018 došlo k výraznému snížení počtu anonymních klientů
Česká obchodní inspekce zaznamenala ve 3. čtvrtletí 2018 výrazné snížení počtů anonymních klientů v bazarech a zastavárnách. Ve 2. čtvrtletí 2018 registrovala 15 případů porušení zákona, který provozovatelům ukládá řádně identifikovat klienta při nákupu a prodeji zboží. Ve 3. čtvrtletí 2018 se tento počet snížil na 3 porušení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Východočeské muzeum Pardubice: Čas expozice zbraní se krátí
Už jen do konce roku 2018 mohou návštěvníci zavítat do stálé expozice zbraní ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Zámek totiž čeká v příštím roce rozsáhlá rekonstrukce, která se bude týkat i podlah ve druhém patře paláce. Malým rozloučením s expozicí bude 15. prosince 2018 od 15 hodin komentovaná prohlídka s kurátorem sbírky zbraní Janem Tetřevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): A je to tady!
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě Evropské komise o střetu zájmů premiéra Babiše a Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo nabídky na výstavbu silnice I/20 a II/231 v Plzni
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo na základě vypsaného výběrového řízení nabídky na výstavbu silnice I/20 a II/231 v Plzni, Plaská - Na Roudné - Chrástecká, 2. etapa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Jak se k tomuto "spiknutí" premiér Babiš postaví?
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě Evropské komise o střetu zájmů premiéra Babiše a Agrofertu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Pozemní síly armády potřebují oporu ve zvýšení rozpočtu
Ve vládním návrhu rozpočtu na rok 2019 jsem zpracoval Pozměňovací návrh, ve kterém navrhuji převézt a zvýšit výdaje ve výdajovém bloku „Zajištění obrany ČR silami AČR“ o částku 1,185 miliardy Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Evropa vidí, co je ten náš oligarcha zač. Babiš narazil na strop, jásá Johana Hovorková
Oligarcha tvrdě narazil. S pomocí Evropské komise se Česko tomuto predátorovi možná konečně ubrání. Těmito slovy okomentovala současné problémy předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) publicistka Johana Hovorková na serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V prosinci 2018 vznikne 13 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. prosinci 2018 převádí dalších 13 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 583 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vondra k úmrtí Bushe: Odešel velký muž, pomohl Česku na Západ
Ačkoli americký prezident George Bush starší v Bílém domě působil pouze jedno volební období, výrazně pomohl České republice v cestě za samostatností a demokracií, míní někdejší velvyslanec v USA Alexandr Vondra. ČTK po oznámení Bushovy smrti řekl, že se tento politik postavil na konci 80. let proti návrhům svého ruského protějšku Michaila Gorbačova, které by svázaly možnost zemí střední a východní Evropy se svobodně rozhodnout o svém bezpečnostním uspořádání. Odešel podle něj velký muž, aristokrat politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Další odhalený pašerák s kokainem na letišti
Na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni odhalili celníci další zásilku kokainu. Tentokrát drogu pašoval ve svém zavazadle 25letý cizinec, který přicestoval na lince Rio de Janerio – Lisabon – Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ze střetu zájmů podezírá komise i ministra Tomana, kvůli dotacím pro rodinnou firmu
Ministr Miroslav Toman Aktuálně.cz řekl, že nechce komentovat spekulace.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.12.2018 v 20:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist