Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Málem jste zabili mou matku! Vpálila novinářům slečna Andreje Babiše ml. A Sabina Slonková má o ní info
Syn premiéra Andreje Babiše (ANO) Andrej Babiš mladší se před nějakým časem seznámil se ženou, se kterou trávil čas např. na ukrajinském poloostrově Krym ovládaném Ruskem. Pro veřejnost byla žena dlouho zcela neznámá, ale když se ukázalo, že má vliv na premiérova syna, média se o ni začala zajímat. A zjistila toho o ní hodně. Třeba to, že je obdivovatelkou ruského prezidenta Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Orbán, můj přítel. Andrej Babiš informuje, co plánuje s Maďarskem. A hlavně...
Premiér Andrej Babiš (ANO) má prý další skvělý plán. Za deset miliard. Prý je to plán zcela reálný. „Usaďte se,“ žádá Babiš ve svém již tradičním provolání k Čechům, Moravanům a Slezanům a své plány podrobně popisuje. Má na mysli obří investici s návratností do pěti let. Pak takřka do nebes vychválil maďarského premiéra Viktora Orbána. O svých problémech rozebíraných ve světových médiích však nenapsal ani slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Výstava v Betlémské kapli představuje hravé Vánoce, zdobí ji i dřevo z pražských lesů
Vůně perníkového koření, horké medoviny, chvojí a dřeva mísící se s radostným lomozem desítek lidí procházejících kolem vystavených betlémů. To je vánoční atmosféra v Betlémské kapli, kde probíhá výstava s názvem Betlémy v Betlémské kapli – Vánoční hrátky, kterou pořádá Bonsai servis Praha. Naše organizace na tuto akci poskytla dekorativní akátové dřevo na výzdobu kaple.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Písek si důstojná kulturní zařízení zaslouží
Komentář na facebookovém proflu k návštěvě kulturních zařízení jihočeského Písku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vládní populismus a podbízení začínají dosahovat obludných rozměrů, varuje Markéta Šichtařová. A ukazuje, jak se naplňuje scénář ekonomického thrilleru
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Obří investiční pobídka české vlády směrem k německé automobilce BMW je podle ekonomky Markéty Šichtařové doslova plýtváním. „Nebylo by tedy mnohem užitečnější těchto 528 milionů odpustit podnikatelům na daních?“ ptá se ekonomka. A rýsuje se i nebezpečný signál pro ekonomiku jako celek. Hospodářské ochlazení v Německu je podle Šichtařové první známkou poklesu, kterou zaregistruje i široká veřejnost. V potížích je rovněž německý finanční kolos Deutsche Bank. „Jde o tak obrovskou, takzvanou páteřní banku, že německá vláda si její kolaps dovolit prostě nemůže, to by znamenalo totální rozvrat evropského bankovnictví,“ varuje Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pražská hygiena: Stravovací zařízení pod dohledem
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) se v rámci své činnosti, v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, zaměřuje na kontroly fyzických i právnických osob poskytujících stravovací služby. Místem kontroly mohou být například restaurace či jídelny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ano, máme se sponzory problém, přiznala strana zemanovců pod tíhou důkazů z ČT
O Straně práv občanů - ZEMANOVCÍCH nebylo nějaký čas slyšet. Strana pohořela jak při sněmovních volbách v roce 2017, tak při letošních volbách senátních. Teď je však o straně, která v názvu nese i jméno svého čestného předsedy a současného prezidenta Miloše Zemana znovu slyšet. Firma, která pořádá vánoční a velikonoční trhy na Hradě a posílá peníze SPOZ, se objevila v hledáčku policie. Kvůli podezření z krácení daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Trochu jiný pohled na incident v Kerčském průlivu. Právník aplikoval vývody kritiků Ruska na Kubu a USA
Advokát Zdeněk Koudelka se ve svém blogu zaměřil na dle jeho slov primitivitu zpráv České televize o incidentu mezi Ruskem a Ukrajinou v Kerčském průlivu. Konkrétně jej zaujaly Události odvysílané 27. 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SANEP: Volební preference - listopad 2018
Hnutí ANO po eskalaci kauzy s Babišem ml. posiluje. ODS upevňuje pozici pravicového lídra, posilují i Piráti. ČSSD na pětiprocentní hranici, TOP 09 mimo Sněmovnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pravda se ukázala! Silná dohra návštěvy Orbána. Jde o práci ČT
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie znovu zaútočil na Českou televizi. Je přesvědčen, že veřejnoprávní televize nedokáže plnit své veřejnoprávní poslání, protože nepřinesla rozhovor s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, jenž byl v pátek na návštěvě v Praze. Vedoucí zahraničního zpravodajství ČT Michal Kubal však prozradil, že pravda je jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Praha ať si klidně staví byty
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na vybudování vládní čtvrti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Nejvýhodnější nabídku podal Leo Express, nesplnil však podmínky
Vlakové spojení mezi Brnem a Bohumínem bude provozovat Regiojet, další linky získá ARRIVA vlaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení aktivisté na Slovensku lezli na těžební věž, soud je poslal do vazby. Včetně dvou Čechů
Slovenský soud dnes uvalil vazbu na aktivisty ekologické organizace Greenpeace, kteří ve středu na protest proti těžbě uhlí vylezli na těžební věž dolu Nováky na středním Slovensku. ČTK to sdělila slovenská pobočka Greenpeace. Policie 12 aktivistů, mezi nimi i dva české občany, po protestu obvinila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Fotbalový básník Antonín Panenka
Před 70 lety 2. 12. 1948 se narodil fotbalový „básník“ Antonín Panenka. Obdivovali jsme jeho fotbalovou lehkost, jeho fotbalová kouzla. Do vršovického Ďolíčku přicházeli tisíce jeho obdivovatelů, kteří mu aplaudovali za jeho fotbalovou krásu. Jeho trestné kopy byly pověstné, brankaři soupeřů byli proti nim bezmocní…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: George Bush starší byl výjimečný i pro mou zemi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal kondolenční telegram Donaldu J. Trumpovi, prezidentovi Spojených států amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Světové potravinové systémy urychlují změnu klimatu, varují vědci
Globální potravinové systémy selhávají a přispívají ke změně klimatu, varuje zpráva expertů ze 130 akademií věd světa v předvečer další klimatické konference OSN (COP24).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zastání pro profesora Piťhu, kterému se smáli: To, před čím varoval, se už v některých zemích skutečně děje
Promluva Petra Piťhy v katedrále sv. Víta při příležitosti svátku svatého Václava stále hýbe částí české společnosti. Podle některých profesor uhodil hřebík na hlavičku. Nevyhnul se však ani ostrým útokům na svou osobu. Server Echo24.cz nyní zveřejnil reakce světových médií na Piťhovo kázání, aby ukázal, před čím nás chtěl konkrétně katolický kněz v budoucnu vlastně varovat. Tedy tím, co u nás ještě není, ale co se už projevuje na západ od našich hranic. Jeho apel prý skutečně nelze odbýt mávnutím ruky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Pojďme zrušit právní stát!
Před pár dny pobavila řadu škodolibých Čechů zajímavá zprávička: Mnoho Němců se v předešlých letech finančně zaručilo za imigranty – a teď došlo na placení. A ručitelé se nestačí divit. A rozčilovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Brutální Kuberova jízda v Moravcově věži: Maláčová by rozdávala z cizího, kudy chodí. Nemáte to lehké, s ní za zády
Do nedělního pořadu Otázky Václava Moravce tentokrát přišli debatovat předsedové obou parlamentních komor, předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Tématem bylo například to, jak preference hnutí ANO ovlivnila vládní krize a aféra kolem Andreje Babiše mladšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Izraelci vyvinuli software proti prolhaným imigrantům. Má zatnout tipec falešným identitám
Umělá intuice. Tu má v sobě izraelský software IntuView a dokáže tak odhalit smyšlenou identitu. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Přeji ODS kvalitní kandidátku do EP, EU nutně potřebuje reformu
Komentář na facebookovém profilu k nominaci kandidátů pro volby do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: EET funguje od prvního dne bez technických problémů
V sobotu 1. prosince 2018 to jsou přesně dva roky, co Ministerstvo financí spustilo jedno z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí – elektronickou evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vzpomeňte si, jak hysterická byla opozice za minulých vlád, odrazil námitky Petr Bendl z ODS. A pak umravnil Klause mladšího...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Sňatek z rozumu. Tak politické spojení prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše nazývá někdejší místopředseda ODS a exministr Petr Bendl. Tento sňatek z rozumu prý Zemanovi umožňuje mstít se lidem, kteří mu v minulosti ublížili a premiér zase může využívat kompetenci prezidenta ve svůj prospěch. Upozornil rovněž na to, že Česká republika sice ekonomicky prosperuje, avšak spíše natruc krokům současné vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Znárodníme Babiše!
„Pražská kavárna“ se už léta vyžívá v popisování všech možných – údajně - negativních stránek českého národního charakteru. Soudě podle jejich článků – Češi jsou hrozní, ba přímo otřesní. A nezbývá mně, než abych tentokrát dal „pražské kavárně“ za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
STAN: Tajenky vyjednávání v městech a obcích Královéhradeckého kraje „vyluštěny“
Nejužší vedení krajské organizace Starostů a nezávislých konstatovalo, že v Královéhradeckém kraji kandidovali v 50 městech a obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Politika bezohledných globálních spekulantů má na svědomí antisemitismus a ničení lidských osudů
Kvůli antisemitismu a dalším globálním spekulacím umřely desítky až stovky miliónů nevinných lidí. Bohužel tenhle trend současných mocných, zejména bezohledného západu, by nejraději zlikvidoval další miliardy lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Náměstek Velčovský na Radě EU pro konkurenceschopnost
Náměstek pro řízení sekce EU a Evropských strukturálních a investičních fondů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Václav Velčovský se zúčastnil jednání Rady EU pro konkurenceschopnost. V té zasedají ministři zodpovědní za agendu výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Nominace řemeslného umu, vlastní pěti sousedícím zemím, je příkladem provázanosti našich zemí
Modrotisk zapsán na seznam UNESCO, nominaci vánočních ozdob z foukaných perlí je třeba doplnit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Muzeum romské kultury vyhrálo cenu za nejlepší český film
Na mezinárodním filmovém bienále v Čadci soutěžilo 46 filmů z 27 zemí v několika kategoriích. Film Anny Babjárové z Muzea romské kultury „Andrej Pešta: O Fotki“ vyhrál cenu za nejlepší český film.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj opět nabízí publikaci, která hodnotí končící rok 2018
Na šedesáti stránkách textu nové brožury představuje Liberecký kraj opět po roce výsledky své dosavadní práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skandál kolem sbírky pro válečné veterány, peníze šly úplně jinam. Žádná zpronevěra to není, brání se předseda správní rady
Kam se poděly peníze zasílané Centru pomoci vojákům v tísni? To už vyšetřuje policie. Jak totiž zjistil podnikatel Jaroslav Chmelař, jeho peníze vojákům vracejícím se z misí se ztratily. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oslnivý nástup Pirátů do pražských firem. Vyházeli členy dozorčích rad, dosadili tam „dočasné zástupce“ a vypsali soukromá výběrová řízení na skutečné odborníky
Pražští Piráti vypsali výběrová řízení na místa, která jim připadla v dozorčích radách městských firem Technická správa komunikací (TSK) a Výstaviště Praha. Radní v úterý dosavadní členy rad odvolali a navolili na jejich místa nové zástupce. Podle Pirátů jejich nominanti v obou radách zasednou pouze dočasně do doby, než se vyberou finální jména. Strana o tom informovala v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé už mají plné zuby Kalousků a těch, co rozkradli republiku. Babiš má problém za 50 milionů, Bakala za miliardy. Zpoza protestů vykukuje americká ambasáda, hovoří exposlanec KSČM
ROZHOVOR „Lidé vidí reálné výsledky vlády a podle toho se rozhodují. Už mají plné zuby Kalousků, Fialů, kteří rozkrádali republiku. Navíc lidé se na to vše dívají i optikou toho, že Babiš má problém za 50 milionů, ale pan Bakala a další mají problém za miliardy. Komu tedy raději budou věřit? Člověku, který v současné době vládne a má v uvozovkách problém za několik milionů, nebo lidem, kteří se bratříčkovali a možná ještě bratříčkují s korupčníky, mafiány, podvodníky?“ ptá se v rozhovoru pro PL.cz bývalý poslanec KSČM (2010–2017) Jan Klán, profesí sociolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Gazda (TOP 09): Smart city a výstavba bytů je prioritou pro Nový Jičín
V Novém Jičíně minulý týden proběhlo ustavující zasedání Zastupitelstva města, které zvolilo do funkce radního Martina Gazdu – softwarového inženýra a hudebníka. V následujícím volebním období bude v radě spolu s členy koalice ANO, Strana Zelených s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN, ODS, KDU-ČSL. Tato koalice má krásnou většinu sedmnácti z devětadvaceti zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Ukrajinská provokace u Kerčského průlivu
Tři desítky let Spojené státy a NATO obkličují Rusko základnami. NATO se rozšířilo k jeho hranicím: Středovýchodní Evropa, Pobaltské státy. Tři desítky let NATO vysílá propagandistické fejky zaměřené proti Rusku. Horké střetnutí s Ruskem se jim vyprovokovat nepodařilo. Zatím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dvojí kvalita potravin není fér. Věra Jourová se u Moravce rozpovídala, jak ji zakáže
Eurokomisařka Věra Jourová se v dnešních Otázkách Václava Moravce nechala slyšet, že dvojí kvalita potravin u totožných značek a obalů není v rámci Evropské unie férová praktika. Podle jejích slov je tomu potřeba učinit přítrž a chystá se už zákaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Dva roky ve vedení Plzeňského kraje
Jsou tomu už dva roky, co Starostové a nezávislí vstoupili do koalice a vedení kraje. Náš náměstek Pavel Čížek má na starosti dopravu, úkol je to rozhodně nelehký. V kampani před volbami roku 2016 to bylo nejvíce rezonující téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Do Česka zavítaly kanadské inovativní firmy, hledaly partnery pro spolupráci
Dvanáct kanadských firem z oblasti informačních technologií, nanotechnologií, automatizace a robotiky, geoprostorových technologií a biotechnologií navštívilo Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Kerčský incident a Guantánamo
Právo je založeno na tom, že obdobné věci se posuzují stejně. V politice to často neplatí a vítězí silnější. Právní rovnost států dostává na frak v praktické politice založené na moci. Mezi Spojenými státy americkými a Lichtenštejnskem je krapet rozdíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČIŽP: Inspektoři letos zkontrolovali 135 malých vodních elektráren, 14 porušilo zákon
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod zkontrolovali v letošním roce (stav do 20. 11. 2018) 135 malých vodních elektráren (MVE). Zaměřili se především na dodržování minimálních zůstatkových průtoků ve vodních tocích. U 14 MVE (cca 10 % ze všech kontrolovaných) zjistili porušení vodního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KRNAP: Na Vánoce připravíme 150 stromků s certifikátem FSC
I letos na Vánoce nabídneme zájemcům smrčky z krkonošských lesů certifikovaných FSC. Prodej 150 kusů zahájíme 19. prosince v 9 hodin ráno před budovou Správy KRNAP ve Vrchlabí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Já platím, já rozhoduji. Čtveřice politologů z Brna napsala knihu o vzestupu politických podnikatelů
Vzestup politických podnikatelů a jejich stran v Česku sleduje nová kniha „Já platím, já rozhoduji!“. Podle autorů, čtveřice brněnských politologů, jde o první podobně rozsáhlou studii. Na titulní straně knihy jsou Andrej Babiš, Vít Bárta a Tomio Okamura. Politologové ukazují podobnosti, ale i rozdíly v jejich projektech, sledují úspěchy i pády politických podnikatelů a rizika jejich působení na politický systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Neomluvitelné pochybení
Komentář na facebookovém profilu k jednání britských sociálních pracovníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátorka Žáková: O přímém vlakovém spojení z Třebíče do Prahy budeme jednat
Město Třebíč chce přímé vlakové spojení do Prahy, senátoři přislíbili pomoc
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Schůzka G20 proběhla v režii Trumpa
Když Trup koncem srpna letošního roku pohrozil, že Spojené státy odejdou ze Světové obchodní organizace (WTO), která mj. záměrně ignorovala dumpingovou politiku Číny, z ostatních zemí a z EU zvláště se ozýval pohrdlivý neveřejný smích. Dost hloupě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Náš "drahý" předsedo vlády
Komentář na facebookovém profilu ke kauze premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Koločavská nemocnice dostává díky kraji moderní tvář
Rok poté, co Pardubický kraj daroval do nemocnice v Koločavě sanitní vůz, byla dokončena první etapa rekonstrukce tohoto zdravotnického zařízení. Kraj poskytl částku 500 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Odešel zachránce Šumavy a mecenáš literatury
Smuteční obřad za zemřelého Františka Taliána se konal 29. listopadu 2018 v kostele ve Svaté Maří u Vimperka. Obřad v netradičním pojetí beze Mše Svaté za účasti dvou farářů byl jistě hlubokým prožitkem hostů; odpovídající vůli zemřelého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Zabývat se budu jen rozhodnutím orgánů EU, nikoli novinovými spekulacemi
Reakce Vojtěcha Filipa na články v zahraničních novinách, které informují o tzv. střetu zájmů firem Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MPSV vede vládní tým, bojující proti obchodníkům s chudobou
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) představila v září 15 opatření, která mají ukončit obchod s chudobou a pomoci lidem z vyloučených lokalit. Řešení chudoby a sociálních problémů s ní spojených však přesahuje možnosti a kompetence jediného resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Kalendář Vojenského fondu solidarity může díky vám pomáhat
V prostorech Písecké brány v Praze 6 se uskutečnil slavnostní křest kalendáře pro rok 2019 Vojenského fondu solidarity. Ten vznikl z vítězných fotografií soutěže, kterou Vojenský fond solidarity vyhlásil před půl rokem a zúčastnili se ho vojáci a zaměstnanci resortu obrany. Kalendář společně pokřtili předsedkyně Vojenského fondu solidarity brigádní generálka Lenka Šmerdová a generální ředitel českého a slovenského zastoupení firmy Opel Pavel Šilha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Pomozte vybrat Dobrý skutek pro Podyjí 2018
Citlivá a promyšlená pastva, šetrná oprava střechy vranovského zámku či propagace výzkumu nebo ochrana kulturní krajiny. I letos hledáme Dobrý skutek pro Podyjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Ivan Bartoš – Vasil Bil'ak – Karel Sabina…
Každá doba má své udavače a ty, kteří se spojí s veřejnou mocí proti národním zájmům, zoveme zrádci národa…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Nové rozdělení kompetencí členů bankovní rady od 1. 12.
Bankovní rada České národní banky rozhodla o novém rozdělení kompetencí svých členů od 1. prosince 2018, kdy dojde k její obměně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ján Chlebo: Klíčovou složkou systému plošného pokrytí území jsou jednotky dobrovolných hasičů obcí
Reakce na článek: „Česku chybí hasiči. Přitom roste počet zásahů. Na mnoha místech už by hasiči nemohli k zásahu přijet včas“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum pro Moravce: ANO je na tom ještě lépe než vloni o volbách. Komunisté i ČSSD těsně nad propastí, lidovci a Kalousek už uvnitř
Představte si sněmovnu, ve které sedí jen spousta poslanců ANO (ještě více než dnes), zhruba čtyřicet Pirátů, o něco méně zástupců ODS, a k tomu pár komunistů, poslanců SPD a hnutí Starostové a nezávislí. A přece by takto mohla vypadat, podle průzkumu, který si od agentury KANTAR CZ nechaly zpracovat Otázky Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rady právníků pro Babiše v dotační kauze: Přestat brát dotace, úplně se odstřihnout od holdingu, nebo odstoupit
Právníci Evropské komise (EK) podezírají premiéra Andreje Babiše (ANO) ze střetu zájmů a z porušení unijních pravidel kvůli dotacím pro holding Agrofert. Napsaly to britský list The Guardian, francouzský Le Monde a německý Süddeutsche Zeitung s odvoláním na zprávu právní služby komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
STAN: Školení pro všechny nově zvolené zastupitele
Školení pro všechny nově zvolené zastupitele pořádají Starostové a nezávislí. Účastníci se ve třech blocích s třemi řečníky dozví o roli samosprávy, možnostech územního rozvoje obcí a také o možnostech financování obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská: Vyjadřovací portál opět zvyšuje dosavadní komfort služeb
ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ zprovoznila na svých webových stránkách důležitou novinku. Prostřednictvím internetu umožňuje projektantům, samosprávě i odběratelům tepla získat rychlou pohodlnou cestou nutná data a informace k vyjádření o existenci sítí, včetně dalších analytických podkladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček míří na zasedání NATO
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede českou delegaci na zasedání ministrů zahraničních věcí členských zemí NATO, které se uskuteční ve dnech 4. – 5. prosince 2018 v Bruselu. Mezi projednávanými tématy bude bezpečnostní situace v Černomoří, západní Balkán nebo boj proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Čtyři země nadále prioritou české diplomacie
MZV uvádí na pravou míru informace, které se objevily v médiích na téma kategorie zastupitelských úřadů ČR tzv. "nejvyšší politické důležitosti". Je třeba zdůraznit, že země, ve kterých dotčená velvyslanectví ČR působí, nadále zůstávají pro ČR prioritní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Zemřel George Bush st., válečný zločinec
Zemřel George Bush starší, válečný zločinec, válečný štváč a jeden z čelních představitelů NWO. Chybět mi nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Magda Vášáryová vzpomíná: Ten rezident zamkl dveře a položil na stůl pistoli. A Mečiar mi řekl, ať skočím do Dunaje...
Slovenská diplomatka Magda Vášáryová prožila ve svém životě několik dramatických okamžiků. Píše o nich server KrajskéListy.cz, který prý čerpá z hereččiných vzpomínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad zapojuje veřejnost do hlasování v soutěži Žít krajinou
Během měsíce prosince má veřejnost možnost zapojit se do hlasování v soutěži Žít krajinou. Jedná se o již 12. ročník soutěže, která hledá nejkvalitnější realizovaná tzv. společná zařízení navrhovaná v pozemkových úpravách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Žáček hlásí přímo z východu Ukrajiny: Provokační role Ruska je jasná. Navazuje to na agresi z minulých let
ROZHOVOR Přímo na místech na východě Ukrajiny, kde je vyhlášen válečný stav kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu v Kerčském průlivu, je v tříčlenné delegaci české Poslanecké sněmovny i poslanec ODS Pavel Žáček. Z obrněného auta, které se právě pohybovalo na hranici okupovaných území, odpovídal na otázky PL. „Silnice jsou tady rozbité, někde rozstřílené, ale člověk tak lépe chápe, jaká je tu situace. Vidíme také výsledky české pomoci. Není nad to, jet se sem podívat a mluvit s místními lidmi, než jen vést diskuse v Praze. Jsme rádi, že jsme mohli vyjádřit podporu i poděkování pracovníkům humanitárních organizací, kteří tu pomáhají obyvatelstvu ve velmi těžké situaci,“ popsal cestu poslanců Pavel Žáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist