Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.990x, což odpovídá cca 156.014-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Na komára s houfnicí, hodnotí návrh zákona o hromadných žalobách zástupce spotřebitelů
ROZHOVOR Užitečný, ale rizikový, tak vidí věcný záměr zákona o hromadných žalobách, který připravuje ministerstvo spravedlnosti, předseda správní rady Spotřebitelské fórum Kryštof Kruliš. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, jaká vidí rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Názory má každý idiot. Otázkou je, zda jsou relevantní! Takže to Rusko a Ukrajina… Marek Vašut rozpoutal na veřejnoprávních vlnách smršť. Mnoho lidí zvedne ze židlí
Herec Marek Vašut zavítal do Českého rozhlasu. Rozpovídal se tu o filmech a kultuře, ale nejen o nich. Věnoval se i politice. Raději se podívejte sami, jaká slova používal, když došlo na politiku. Nechyběla slova jako „hrůza“, „otřesné“ nebo sousloví „obchodníci s mocí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vedení ČT přiznalo, že není schopné plnit veřejnoprávní poslání
Komentář na facebookovém profilu - kritika ČT, která nepřipravila rozhovor s maďarským premiérem Orbánem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Podezření o premiéru Babišovi analýza Ministerstva spravedlnosti nevyvrací
Analýza Ministerstva spravedlnosti se nevěnuje konkrétní situaci okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), míní organizace Transparency International (TI). Jde podle ní o obecný právní rozbor, který podezření nijak nevyvrací. Analýzu ministerstvo vypracovalo v souvislosti s případem dotací pro holding Agrofert, který Babiš vložil do svěřenských fondů. Podle uniklého dokumentu právní služby Evropské komise může být Babiš kvůli evropským dotacím pro Agrofert ve střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Macron do gulagu! Budete koukat, která hvězda se postavila za protesty. FOTO a zprávy z Francie, které jinde nejsou
Francouzské protesty proti Emmanuelu Macronovi a jeho politice jsou něčím jiným než klasickým výstupem odborářů, kteří se perou za své výhody, ozývá se z médií. Z výpovědí protestujících vyplývá nespokojenost, kterou lidé pociťují vůči současnému prezidentovi Francie. „Prezident bohatých,“ ozývají se obvinění. Se svou troškou do mlýna přispívá i komentátor a matematik Marian Kechlibar, který říká, že protesty se daly očekávat. A podle účastníků za výtržnostmi stáli anarchisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Volil jsem Porošenka, ale je horší než Janukovyč. Udělal si z války byznys. Krym? Je to úplně jinak, šokoval v MF Dnes ukrajinský novinář
Ukrajinský opoziční novinář Ruslan Kocaba se v rozhovoru pro MF Dnes vyjádřil k současné ukrajinsko-ruské krizi. Podle jeho slov totiž kerčský incident záměrně vyvolal ukrajinský prezident Petro Porošenko. Potřeboval totiž nutně oživit obraz vnějšího nepřítele, tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navštíví Marocké království a bude jednat s marockým premiérem Otmáním
Předseda vlády ČR Andrej Babiš odletí v úterý 4. prosince 2018 na oficiální návštěvu Marockého království. V Rabatu bude jednat s předsedou marocké vlády Saad Dinem El Otmáním především o hospodářské spolupráci a otázkách spojených s migrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí bude udělovat nová ocenění. Podívejte se, za co
České ministerstvo zahraničí začne udělovat medaile ministra za zásluhy o diplomacii. Cena bude určena pro osobnosti, které významně přispěly k rozvoji vztahů mezi Českem a jinými státy. O zavedení nového vyznamenání dnes rozhodla vláda. Dosud diplomacie udělovala pouze ceny Gratias agit za propagaci dobrého jména Česka v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nesmysl! Neposlouchala jste. Naštvaný Babiš se hádal s novináři o dokumentu z EU
Vláda dnes projednala strašně moc bodů, poznamenal úvodem Andrej Babiš (ANO). A hned začal stanoviskem vlády ke střetu zájmů ohledně jeho osoby. On sám podle svých slov o toto stanovisko požádal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš? Doktor Macek udeřil, pokud jde o EU. A předložil, co zlé teď přijde
Exposlanec za ODS Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách na serveru Viditelny-Macek.cz rozepsal o preferencích Andreje Babiše (ANO), jež podle posledního průzkumu stoupají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman má důvěru poloviny Čechů, kteří se zúčastnili průzkumu
Prezidentovi Miloši Zemanovi důvěřuje polovina Čechů, což je o tři procentní body více než v říjnu. Koaliční vláda ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) si polepšila o dva procentní body na 43 procent. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Uskutečnil se v první polovině listopadu. Naprostou většinu dat autoři průzkumu získali 12. listopadu, tedy těsně před vypuknutím aféry týkající se údajného únosu premiérova syna na Krym.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nevzdělanější tiskový mluvčí, kterého kdy jaký prezident měl, uvedl proděkan VŠE přednášku Ovčáčka. A Kalousek se neudržel
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček přednášel studentům na Vysoké škole ekonomické. Server Seznam Zprávy upozorňuje na to, že není zcela obvyklé, aby studentům přednášel takovýto státní úředník. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si do Ovčáčka kvůli přednášce rýpl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Společná kontrolní akce Finanční a Celní správy se zaměřila na kluby
V pátek 30. 11. 2018 proběhla společná kontrolní akce Finanční a Celní správy zaměřená na dodržování plnění povinností vyplývajících ze zákona o evidenci tržeb a zákona o povinném značení lihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
S*ačky, kadibudky, Němcová. Senátor se omlouvá, ale jinak kauzu Babiš komentovat neumí. A je toho víc
ROZHOVOR „Americká administrativa situaci cíleně hrotí, protože ví, že Rusko je slabé a je třeba ho ještě více oslabit. Nerostné bohatství Ruska je příliš lákavé!“ říká k tomu, co se děje mezi Ruskem a Ukrajinou, senátor Jaroslav Doubrava. V rozhovoru pak rozhodně nešetřil českou politickou scénu ani novináře Slonkovou a Kubíka. „Jejich reportáž je ukázkou neskutečného hnusu, ze kterého musí slušnému člověku být na zvracení. Navíc byla o ničem,“ říká senátor k reportáži, ve které promluvil Andrej Babiš mladší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pane Okamuro, čísla vám jdou do háje... Ptali jsme se. A začala létat slova o Babišovi, novinářích, opozici a všem možném
Aktuální průzkumy volebních preferencí z dílen společností Kantar a SANEP nevěstí nic dobrého nejen pro ČSSD a KSČM, ale ani pro SPD. Z hnutí SPD se k aktuálním výsledkům vyjádřili předseda Tomio Okamura a poslanec Lubomír Volný. Ani jeden z nich nebere průzkumy příliš vážně, volební výsledek je podle nich vždy odlišný. Zatímco Okamura akcentuje program hnutí, Volný se zaměřil na nestálost postojů premiéra Babiše. „Je to tím, že Andreji Babišovi se podařilo ve voličích vyvolat dojem, že on je ten, který porazí všechny ty politické mafie,“ vysvětluje si Volný dosavadní Babišův úspěch. Podle Volného rovněž situaci nepomáhá neustálý program „AntiBabiš“, ktero se drží zbylá opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jindřich Vobořil: Priorita nového policejního prezidenta je obrovským rizikem
Prohlášení bývalého protidrogového koordinátora a experta na oblast závislostí Jindřicha Vobořila k oznámeným prioritám nového policejního prezidenta Jana Švejdara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Důchodci nepoznají, co je pravda a věří dezinfomacím? Předseda Rady seniorů pozvedává hlas
ROZHOVOR Předseda Rady seniorů České republiky Zdeněk Pernes zhodnotil současnou mediální masáž vůči seniorům. Čerstvé průzkumy prý ukazují, že starší lidé jsou více náchylní propadnout mediálním manipulacím a neumějí čelit fenoménu takzvaných fake news. „Seniorská populace do těch osmdesáti let věku samozřejmě s internetem pracovala a je počítačově gramotná,“ ujišťuje Pernes. Podle něj ale existuje skupina „internetových šmejdů“, kteří se snaží seniory manipulovat stejně, jako činili například na notoricky známých prodejních akcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
32,5 % pro ANO: Výsměch Seznamu. Babiš bude Orbán! bojí se Respekt. A dorazila to zpráva, která přišla v noci
Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 32,5 procenta hlasů. Navzdory kauze údajného únosu syna premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše hnutí od října posílilo o 5,5 procentního bodu. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi. To, že hnutí ANO posiluje, ukázal i průzkum SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Požadujeme odvolání Pavla Zemana
Výzva zaslána premiérovi Andreji Babišovi k nápravě justice a odvolání NSZ Pavla Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Závěry BIS nejsou pro ministra Petříčka překvapivé. TOP 09 volá po akci
Závěry zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) o pronikání ruského a čínského vlivu do Česka nejsou pro Ministerstvo zahraničí překvapivé. Úřad se tomu snaží čelit, řekla dnes ČTK mluvčí Ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Podle opoziční ODS nesmějí politici zprávy tajných služeb o cizím vlivu podceňovat. TOP 09 vyzvala vládu, aby věc neprodleně řešila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Po alarmující zprávě BIS o aktivitách Ruska a Číny v ČR zazněla ze Sněmovny radikální slova. Týkají se naší diplomatické mise v Moskvě
Bezpečnostní informační služba uveřejnila zprávu za rok 2017. Varuje v ní před nátlakovými akcemi Ruska a Číny na Česko. Tyto dva státy se prý snaží ovlivňovat české politiky měrou vrchovatou. Co na to říkají čeští politici? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Obchodní válku přibrzdilo příměří
Z argentinské schůzky skupiny G20 nakonec vypadlo něco podstatného až v posledních hodinách na večeři amerického prezidenta Donalda Trumpa s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: BIS varuje před Ruskem a Čínou. Nikdo do nás nepronikl tak nepřátelsky hluboko
Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda bije na poplach. Po přečtení zprávy BIS došel k závěru, že čínští a ruští agenti pronikli do českého establishmentu tak hluboko, jak se to jiným agentům dlouho nepodařilo. Rusové prý dokonce v podstatě vykradli české ministerstvo zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Číny se nemusíme bát, tvrdí Hrad
Sebevědomý a silný demokratický stát nemusí podléhat obavám a zájmem České republiky je co nejširší ekonomická spolupráce. V reakci na varování Bezpečnostní informační služby (BIS) a Vojenského zpravodajství ohledně čínské nové Hedvábné stezky a vlivu čínských tajných služeb to na dotaz ČTK uvedl mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš už pod sebou nebude mít boj proti korupci. Agenda se přesouvá jinam
Agenda boje s korupcí se od začátku roku 2019 přemístí z Úřadu vlády pod Ministerstvo spravedlnosti. Změnu dnes schválila vláda, vyplývá z výsledků jednání zveřejněných na webu. Kabinet Andreje Babiše (ANO) v boji s korupcí naposledy udělal změny v srpnu, kdy stanovil, že v čele Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí bude premiér. Babiš současně delegoval koordinaci práce na místopředsedu rady a ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení odsuzují stíhání aktivistů za klimatickou spravedlnost
Okresní soud v Prievidze rozhodl v neděli 2. prosince 2018 o vazebním stíhání dvanácti aktivistek a aktivistů ze Slovenska, Česka, Finska a Belgie, kteří na těžební věži v hnědouhelném dole ve slovenských Novákách nenásilně protestovali proti těžbě uhlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Molnár (ČSSD): Vláda je úspěšná, ačkoliv na sobě má stín
Vláda premiéra Andreje Babiše, na které se vedle hnutí ANO podílí ČSSD, která je zde reprezentována mimo jiné svým předsedou, ministrem vnitra Janem Hamáčkem a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, která vede pro sociální demokracii absolutně zásadní resort, je úspěšná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vánoční koncerty se Simonou Houda-Šaturovou a Soňou Červenou 17. a 18. prosince ve Foru Karlín
Tři skladatelé, skuteční mistři písně a zpěvu, vynikající interpreti, kouzelná atmosféra adventu – spojení zaručující nezapomenutelný zážitek! Národní divadlo nečeká s nadílkou až pod vánoční stromeček a mimořádný dárek milovníkům hudby nabídne už 17. a 18. prosince v koncertním sále Forum Karlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda dnes bude řešit pochybnosti o Babišově střetu zájmu
Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD se dnes bude zabývat právním rozborem údajného střetu zájmu premiéra Andreje Babiše v souvislosti s čerpáním evropských dotací koncernem jeho dřívějších firem Agrofertem. Na pochybnosti právníků Evropské komise okolo oprávněnosti čerpání dotací ve výši přesahující dvě miliardy korun o víkendu upozornily evropské listy. Babiš střet zájmů odmítá, už dříve ale požádala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová o rozbor situace ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (oba za ANO). Dnes tuto analýzu ministři vyslechnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Odpor lidu bude pokračovat, říká Zdeněk Zbořil k megarůstu procent Babiše. Zlá slova Pirátům a Okamurovi. Výsměch novinářům a pravda o Francii
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Není to zase jen další udání z České republiky, jehož autoři si přejí to, čeho se jim nepodařilo dosáhnout ve volbách?“ Vypovídající hodnota „jako informace triumvirátu Remunda, Slonková, Kubík ze Švýcarska“. I takto komentuje politolog Zdeněk Zbořil nejnovější pokračování debaty o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše v souvislosti s informacemi z Evropské komise. „Podle opozice by měl Andrej Babiš skončit jako předseda vlády, i kdyby se projel okolo Čapího hnízda na kole,“ podotýká Zbořil. A že má hnutí ANO dalších pět a půl procenta navíc? Klidně jim čísla mohou vydržet. Tichý odpor občanů podle politologa může pokračovat, „dokud si i ti nejzavilejší pronásledovatelé Andreje Babiše a jeho rodiny, prezidenta Zemana a jeho zdraví, KSČM a Tomia Okamury neuvědomí, že jsou to zplozenci jejich ignorance“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Co bude s ČT, když nebude mít poplatky? V Německu řešili Babiše a Zemana. Padly zásadní příběhy
REPORTÁŽ Pro veřejnoprávní média a především pro Českou televizi by bylo velmi problematické, kdyby byly zrušeny koncesionářské poplatky. Penta či Babiš si koupili média nikoliv prvoplánově proto, aby se o nich psalo, ale aby se o některých věcech naopak nezmiňovalo. Politici směrem k novinářům hrubnou, nadávky prezidenta Zemana a dalších na adresu „hlídacích psů demokracie“ rozdělují společnost, ale nejsou v Evropě výjimkou. Novináři jako „pressstituti“ jsou už označováni i v Německu. To vše zaznělo na besedě o českých médiích, kterou uspořádala Univerzita v Regensburgu, která si pozvala šéfeditorku zpravodajství České televize Báru Procházkovou a editora a reportéra nedávno vzniklého slovenského Denníku N Patrika Garaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Pokladní plnění státního rozpočtu za leden až listopad 2018
K 30. 11. 2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 249,7 mld. Kč, celkové výdaje 1 271,3 mld. Kč a schodek hospodaření 21,6 mld. Kč (v listopadu 2017 vykázán schodek 11,6 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rosatom rozšiřuje spolupráci s Argentinou, součástí dohody jsou i plovoucí jaderné elektrárny
Během summitu G20 byl 1. prosince v Buenos Aires podepsán strategický dokument, který rozšiřuje argentinsko-ruskou spolupráci při mírovém využívání jaderné energie. Navazuje na memorandum o porozumění při průzkumu uranových ložisek z letošního ledna a na memorandum o výstavbě jaderného bloku z roku 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nový bronchoskopický přístroj pomůže ve VFN diagnostikovat a léčit i ty nejmenší dětské pacienty
Díky daru Nadačního fondu Kapka naděje v hodnotě přibližně 850 tisíc korun pořídila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze nový přístroj pro dětskou pneumologii. Nyní z vlastních zdrojů zajišťuje nezbytné příslušenství. Celková hodnota této unikátní techniky je za téměř 1,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Povinný pátý týden dovolené by mohl být pro některé podnikatele až likvidační
Hospodářská komora i nadále jednoznačně odmítá návrh komunistických poslanců na zavedení povinného pátého týdne dovolené, k němuž dnes vláda na svém jednání nezaujala žádné stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Ale proto přeci nemusíme polykat evropské pilulky...“ Debata o EU, na níž to zajiskřilo. Velvyslanec z Litvy se špičkoval s mladým Čechem
REPORTÁŽ V Americe nemají protiamerické strany, ovšem Evropa je těch protievropských plná. Malé státy se v Unii lépe orientují a mají velké přednosti. EU drží desítky let mír na evropském kontinentě. To mj. zaznělo na besedě o EU, která se uskutečnila v Plzni za přítomnosti litevského velvyslance Edvilase Raudonikise, Petra Osvalda, významného člena Výboru regionů EU, a staronového primátora, poslance Martin Baxy. Akce se zúčastnilo více než sto posluchačů, především studentů středních i vysokých škol. Hovořilo se rovněž o tom, že skepse u nás pramení z cílené propagandy a neuvěřitelných konspirací. Jako vzor by nám měla sloužit Litva, kde oponenti EU, a to nejen ve vládě či parlamentu, údajně prakticky nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ANO posílilo, zato komunisté jsou před propastí. A toto právě zaznělo z KSČM směrem k Babišovi
Aktuální průzkumy volebních preferencí z dílen společností Kantar a SANEP nevyznívají pro KSČM příliš dobře. Strana se pohybuje kolem šesti procent, tedy těsně nad hranicí pro vstup do Sněmovny. I tak jsou na tom komunisté lépe, než například ČSSD, nebo strany TOP 09 a STAN. Zeptali jsme se vrcholných představitelů KSČM, kde spatřují příčiny poklesu preferencí. Má v tom prsty Andrej Babiš?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Na neodpovědnost vlády doplatí v budoucnosti všichni občané
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce uzavřela nelegální „domácí“ výrobnu mungo klíčků pro riziko šíření nebezpečných bakterií
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uložila zákaz užívání prostor v nelegální pěstírně a výrobně potraviny „mungo klíčky“ provozované kontrolovanou osobou Tuan Anh Pham, Za rybníčky 694, 149 00 Praha Šeberov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tibor Hlédik, Jan Vlček: Nepozorovaná, ale o to důležitější - přirozená úroková sazba v ČR
Česká národní banka zvýšila v listopadu hlavní měnověpolitickou úrokovou sazbu (2W repo) na 1,75 procenta, což už je páté zvýšení sazby v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: ČR žádné dotace vracet nebude, není k tomu nejmenší důvod
Vláda schválila návrh na rozšíření pravomocí NKÚ, střet zájmů u předsedy vlády nevidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Ministerstvo chce zakonzervovat výlučné postavení notářů při zakládání firem. Proč?
Pirát Jakub Michálek interpeloval ministra spravedlnosti Jana Kněžínka ohledně stanoviska ministerstva ke směrnici o využívání digitálních nástrojů a postupů u obchodních společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Končí diskriminace v e-shopech – nařízení EU zakazuje zeměpisné blokování
Ode dneška nesmí e-shopy ze zemí EU bránit spotřebitelům z jiných členských zemí, aby si u nich nakoupili. Nabývá totiž účinnosti evropské nařízení o zákazu neoprávněného zeměpisného blokování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice proti kácení stromů u Výklopníku
Již několik let mizí porosty, dřeviny a stromy z okolí Baťova kanálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
BIS varuje: Na českých školách se učí sovětská verze dějin! A v hodinách češtiny panslovanské národní obrození
Kdo řídí společnosti, které se ucházejí o státní zakázky? Jsou to Rusové nebo Ruskem kontrolované skořápky? Zpráva BIS naznačuje, že tomu tak může být, a mluví i o následcích. A je zde i další odvážné tvrzení: Sovětský svaz prý nikdy neprohrál na poli propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Podpora Ruska v ČR? BIS zaujala větou: Ti lidé tomu opravdu věří a Putin je neplatí. A proto...
Bezpečnostní informační služba České republiky, známá pod zkratkou BIS, vydala výroční zprávu za rok 2017. V tomto článku se zaměřujeme na její část o kontrarozvědné činnosti. BIS se zaměřuje na činnost Ruska a Číny, aktivity jiných států v ČR prý nejsou relevantní. Podle BIS je ruský diplomatický sbor „promořený“ zpravodajskými důstojníky a Číňané zvyšují svou aktivitu. A došlo i na dezinformační weby...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesní cesta z České Skalice do Ratibořic je bezpečná
Oblíbená lesní cesta mezi Českou Skalicí a Ratibořicemi v Královéhradeckém kraji je opět otevřená. Lesy ČR nechaly zpevnit skalní opukový masiv, který k ní přiléhá. Práce trvaly od letošního června do konce listopadu. Podnik zaplatil téměř 6,3 milionů korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TA ČR zjednodušuje podmínky pro uchazeče i příjemce podpory
Co nejméně administrativní zátěže pro ty, kteří žádají o dotaci nebo už řeší podpořené projekty, to je dlouhodobá snaha Technologické agentury ČR (TA ČR). Také v letošním roce bylo realizováno několik změn, které by měly uchazečům a příjemcům usnadňovat přípravu a realizaci projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zpravodajci: Čínská Hedvábná stezka bude pro EU zdrojem obav
Iniciativa nové Hedvábné stezky se kvůli její globální ambici stane zdrojem rostoucích obav představitelů Evropské unie. Ve výroční zprávě za rok 2017 to uvedlo Vojenské zpravodajství. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: G20 neskončila fiaskem, ale závěry jsou příliš obecné…
Světová ekonomika stále zažívá velice příznivé časy. Přesto zasedání G20 připomínalo ostrou diplomatickou bitvu, kde se válčí o každé slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chudí a staří volí Babiše. Komunisté? Ti hrůzou zapomenou na Lenina. „Ojebávat, šmejdi“, padlo v legraci k průzkumu
Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 32,5 procenta hlasů. Navzdory kauze údajného únosu syna premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše hnutí od října posílilo o 5,5 procentního bodu. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi. Kdo volí premiéra Andreje Babiše a jeho hnutí? To rozebírá socio-demografický průzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda vrací úder: Zpráva EU proti Babišovi nic neznamená. Je to jinak
Obecná analýza nové legislativy EU týkající se evropských dotací podle ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO) ukazuje, že svěřenský fond jako záruka nestrannosti premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše dostačuje a předseda vlády postupoval podle českého práva. Ministryně Alena Schillerová (za ANO) po schůzce s Babišem, Kněžínkem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO) uvedla, že vracení dotací Agrofertu nyní nehrozí. Text právní služby Evropské komise, o kterém o víkendu informoval tisk, není oficiální, zdůraznila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Dotace pro Agrofert - dva české omyly
Komentář na facebookovém profilu ke střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ: Nejvyšší vánoční stromek rozsvítili v Temelíně
Dva oranžové paprsky vykreslují na šedém plášti chladicí věže obrysy vánočního stromku. Během několika sekund je hotovo. Skoro stopadesátimetrový stromek rozzáří třetí chladicí věž. Ta byla jednou z pěti elektráren Skupiny ČEZ, které se takto netradičně připojily k rozsvícení vánočních stromečků ve městech a obcích po celé republice. Akce byla součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiši, ty škodná, těš se! hlásí odpůrci ANO. Teď to začne. Česko se postaví EU, zaznělo u Nory Fridrichové
Facebooková komunita Odstoupit se věnuje premiérovi Andreji Babišovi (ANO). A to s humorem a sarkasmem. V pondělí podle ní začímá regulérní hon na Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To nebyla věc k jednání, ale interní věc ministerstva. Petříček v ČT smetl ze stolu téma ambasád, za které ho tepal Zeman
Napětí mezi Hradem a ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem, zdá se, stoupá. V pondělním pořadu Interview na ČT24 tak ministr promluvil o tom, že došlo k jistému nedorozumění, které se následně snažil vysvětlit. A vyjádřil se také k závěrům výroční zprávy BIS o ruském a čínském vlivu. Nejsou prý překvapivé. Jde prý o potvrzení dlouhodobého trendu, na který Česko musí reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rusové jsou trpěliví. Klidně si počkají pět deset let, ale o českou kotlinu mají zájem, varoval Spurný v ČT
Redaktor týdeníku Respekt Jaroslav Spurný, který se věnuje bezpečnostním tématům, v Devadesátce na České televizi promluvil k nové výroční zprávě BIS. Ta ukazuje, že aktivita ruských a čínských špionů v Česku roste. Špioni na našem území prý působí pod diplomatickým krytím, anebo se sem také dostávají v rámci politických delegací. „Českou republiku moc dobře Rusko zná, jsme naprosto jednoznačně v centru jeho zájmu,“ říká Spurný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Policie se čím dál více stává nástrojem politického boje
Otevřený dopis příslušníkům Policie ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Německo - výměna stráží, vše při starém
Po Angele Merkelové, která ohlásila odchod z postu předsedkyně CDU po nedávných citelných ztrátách CDU v hesenských volbách, se k podobnému kroku rozhodl i předseda sesterské CSU Horst Seehofer. V obou případech by však bylo omylem očekávat v souvislosti s jejich nástupci jakékoli podstatnější změny v německé politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPOZ): Donald Trump ví, co dělá a dokonce to i funguje
Kdysi jsem popsal v jednom blogu politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa jako destrukční konstruktivismus. Jeho vize je rozbít něco nefunkčního a postavit ze zbytků cosi fungujícího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Komisař Oettinger očekává z Česka odpověď na svůj dopis o možném Babišově střetu zájmů
Komisař pro rozpočet Günther Oettinger očekává v příštích dnech či týdnech odpověď na dopis, kterým se kvůli možnému střetu zájmů premiéra Adreje Babiše v pátek obrátil na českou vládu. Oettinger to dnes uvedl v diskusi na výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu. Evropská komise bude podle něj v této věci postupovat s patřičnou rychlostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Přímo na kameru. Pedagog odhalil, jaký nátlak provádí politické neziskovky ve školství. A byl velmi konkrétní
Jiří Pilař z Asociace speciálních pedagogů v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV zhodnotil stav českého školství. Našemu státu vystavil značně nelichotivé vysvědčení. Jsme prý v situaci, kdy přibývá záškoláctví, děti selhávají a inkluze nefunguje. I navzdory tomu ji však prosazují neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Máme podobný pohled nejen na imigraci, jako maďarský premiér Viktor Orbán
Na konci minulého týdne navštívil Českou republiku vlastenec a maďarský premiér Viktor Orbán, který ze všech sil bojuje nejen proti řízené imigrační politice OSN a Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Musíme se postarat o to, aby byly dotace strategicky správně cíleny
Pavel Poc se ve Visegrádu účastnil setkání se sociálními demokraty ze střední a východní Evropy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Rok se s rokem sešel a my opět vstupujeme do času adventu
Advent je dobou radostného očekávání příchodu spasitele a příprav na vánoční svátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Válka s Ruskem bude, jen přesně nevíme kdy
Prvním důvodem, proč válka bude, je snaha Západu už o definitivní „vykopnutí“ Ruska z Evropy. Rusko je dnes už je natolik zatlačeno do kouta, že ustupovat nemá moc kam a zřejmě ani nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda souhlasí, aby pomluva nebyla nadále trestným činem
Souhlasné stanovisko dostal dnes od vlády poslanecký návrh sociálních demokratů, aby pomluva nadále nebyla trestným činem. Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) po zasedání kabinetu novinářům řekl, že po debatě neschválili ministři původně navrhované neutrální stanovisko, ale materiál se rozhodli před projednáváním v Poslanecké sněmovně podpořit, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jéžišmarjá, pomatená vláda Francie, rozjel se Jaroslav Kubera. Mnozí se budou šklebit
ROZHOVOR Už lítám rychlostí světla! Nový předseda Senátu Jaroslav Kubera komentuje své působení v čele horní komory Parlamentu a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje také debatám o údajném střetu zájmů premiéra, kdy doporučuje trpělivost: „Dva právníci, tři právní názory, protože legislativa je dlouhodobý seriál Pohádky Boženy Němcové na pokračování.“ Za názorem deset procent pro vstup do Sněmovny si Kubera stojí. A že by se pak některé subjekty do Parlamentu nedostaly? „Těm doporučím, aby se sloučily s jinými subjekty a snížily tak počet politických stran.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Politické déja vu je tady zase
Komentář na facebookovém profilu k zahraniční politice České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
BIS: Výroční zpráva za rok 2017
Bezpečnostní informační služba opět předkládá veřejnosti veřejnou výroční zprávu o činnosti tentokrát za rok 2017. Jsem rád, že mohu použít slovo opět, protože je to již zavedená tradice, a to přesto, že se jedná o dokument, jehož vznik a zveřejnění BIS neukládá žádný zákon ani nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní tiskárna cenin: „Projekt 24 5“ získal zvláštní ocenění
Magazín Egovernment pořádal 13. ročník soutěže, jejímž cílem je představovat ty nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jindřich Vobořil: Priorita nového policejního prezidenta je obrovským rizikem
Prohlášení bývalého protidrogového koordinátora a experta na oblast závislostí Jindřicha Vobořila k oznámeným prioritám nového policejního prezidenta Jana Švejdara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejduk (Svobodní): Potřebujeme biometrické cestovní doklady?
Cestovním dokladem rozumíme veřejnou listinu, na základě které dochází k ověřování identity osoby, která je držitelem takového dokladu. Hovoříme-li tedy o cestovních dokladech, je cestovní pas historicky nejstarším a nejrozšířenějším cestovním dokladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Lukáš Nečesaný byl odňat svému zákonnému soudci
Václav Peričevič: Lukáš Nečesaný byl odňat svému zákonnému soudci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd bude spolupracovat s Asociací výzkumných organizací
Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová a předseda Asociace výzkumných organizací (AVO) Libor Kraus podepsali Memorandum o vzájemné podpoře a spolupráci. Smyslem memoranda je zkvalitnění součinnosti mezi AV ČR a AVO v oblasti vědy, výzkumu a technologického vývoje v zájmu České republiky a jejích občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Grospič (KSČM): Odmítám oslabování ČD ve prospěch zahraničního kapitálu
Mám pocit, že se ministr dopravy D. Ťok směje do očí nejen svému předsedovi vlády, ale především široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tak z těchto Rusů mám vážně radost
Nedávno si Rusko připomnělo den obětí komunismu a tak u jejich památníků někteří Rusové zapalovali svíčky a kladli květiny. Takoví mají moje velké sympatie, stejně jako Ti, kteří zachránili Kremlem neoblíbený web.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Je tady reálně existující riziko. Podporujeme vznik vyšetřovací komise
Komentář na facebookovém profilu k výroční zprávě BIS a Vojenského zpravodajství o vlivu ruských a čínských tajných služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Místopředsedkyně ODS hájí protesty proti Babišovi: Respekt k výsledku voleb přece neznamená, že mají lidé mlčet
ROZHOVOR „ODS bude v příštích sněmovních volbách hlavním vyzyvatelem Andreje Babiše a já věřím, že uspějeme,“ říká místopředsedkyně občanských demokratů Alexandra Udženija, podle níž je načase, aby se do Strakovy akademie vrátil premiér, který znovu dostane ústavní funkci premiéra na patřičnou úroveň a nebude dělat celosvětovou ostudu. Babišovy hysterické výkřiky prý potvrzují, jak lpí na své politické moci, již potřebuje ke svému byznysu i k ukojení vlastního ega.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Protest proti těžbě uhlí není zločin. Arnika stojí při zadržených aktivistech
Soud v Prievidzi poslal dvanáct ekologických aktivistů do vazby kvůli nenásilnému protestu za ukončení těžby uhlí. Arnika považuje jednání slovenských úřadů za skandální a vyjadřuje se všemi vězněnými solidaritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petříček má nového náměstka. Je jím Chmelař, který dříve pracoval pro Babiše
Dosavadní státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař (ČSSD) se dnes stal odborným náměstkem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Zvítězil ve výběrovém řízení a bude řídit evropskou sekci ministerstva. Černínský palác o tom informoval ČTK v tiskové zprávě. Místo náměstka pro řízení evropské sekce dosud nebylo obsazené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Přichází čas adventu
Po roce začíná opět čas adventu, který bývá spojován s dobou dobročinnosti, naděje a rozjímání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hraje se tu veliká hra, varoval Miroslav Poche v rádiu a ukazoval při tom na Zemana
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Z pohledu politika, který se pohybuje v Bruselu, okomentoval další kolo debaty o tom, zda je Andrej Babiš jako český premiér ve střetu zájmů, když dohlíží na dotace, které získává i jeho Agrofert, toho času odložený ve svěřenském fondu předsedy vlády. Česko podle Pocheho musí dělat vše pro to, aby čeští občané nemuseli vracet dotace v Agrofertu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Josef I. vládl osmašedesát let a Havlíčkovi zajistil v Brixenu polopenzi
ČESKÉ OSMIČKY Nebyl to žádný čechožrout, ale ani čechofil. Bral Čechy jako jeden z významných národů monarchie a zajímal se třeba o stavbu jejich Národního divadla. František Josef I. nastoupil na habsburský trůn 2. prosince 1848, tedy před sto sedmdesáti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Cogan (STAN): Vítěz leze po kolenou
Ve sportu vítěze poražení nemilují, chtěli přece být na jeho místě. V průběhu zápolení do toho dali dost fyzicky i duševně, a po těch všech útrapách se ještě mají smířit s porážkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Trutnově daroval psa, který byl odebrán původnímu majiteli
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Trutnově darovalo psa jménem Spyke. Byl to čtyři a půl roku starý pes, kříženec labradorského retrívra se zlatou barvou srsti, propadlý do vlastnictví státu rozhodnutím městského úřadu ve Dvoře Králové nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Slavnostní nástup Vojenské policie završilo předání šeků rodinám handicapovaných dětí
Ocenění za službu, vyznamenání za významný přínos, ale i předání pamětních medailí Vojenské policie. Tak vypadal dnešní nástup Velitelství ochranné služby Vojenské policie v hotelu DAP na Vítězném náměstí v Praze. Slavnostní chvíle byla završena předáním šeků rodinám vojenských policistů, jejichž děti Mireček a Natálka jsou handicapované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SFŽP: Přípravy na čerpání z Norských fondů pokračují, představujeme nové video
Letošní podzim se pro Norské fondy nesl ve znamení příprav základních dokumentů, výměny zkušeností i navazování partnerství. Státní fond životního prostředí ČR uvedl v Bruselu nové video k programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu a uspořádal workshop v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Souček (TOP 09): Peníze na sport transparentně a smysluplně
Členem Sportovní komise jsem už třetí období. Proto bych rád bych navázal na práci, kterou jsme odvedli v letech 2010-2014, kdy se nám podařilo zobjektivnit způsob hodnocení žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
48. týden na ČMKBK: Zemní plyn zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 48. týdnu uzavřeno 101 kontraktů na dodávku 165,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 210,6 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Růst ekonomické aktivity ve třetím čtvrtletí 2018 byl mírně pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 3. čtvrtletí roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dalším hostem pořadu Na prahu změn bude blogger Ladislav Větvička
Bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný moderuje na Slobodném vysielači pořad Na prahu změn a dnes od 20:30 ve vysílání přivítá známého českého bloggera Ladislava Větvičku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Přijaté změny umožní ještě intenzivnější přípravu na příští období
Diskuze o nastavení programového období 2021–2027 pokračují, ministři se sešli v Bruselu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Nevím, tedy jsem
Padesát šest, přesně tolik nenávistných glos vyvolal můj druhdy zveřejněný text o etických aspektech vztahu novinářů a tiskových mluvčích. Je to zatím, pokud se pamatuji, v tomto směru můj osobní rekord. Tolik hlušiny, hlouposti a sprostot, které jsem si v tom, co se nazývá vznešeně „diskusí", přečetl, jsem dosud ještě nezaznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Rodič místo matky a otce?
Komentář na facebookovém profilu k návrhům na možnost úřední změny pohlaví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
VLS finišují s rekordní obnovou lesů, letos vysadili 20 milionů sazenic, většinu listnáčů
V šesti unikátních lesních lokalitách ve správě státního podniku bude do konce roku růst přes 20 milionů no-vých stromků, což je dvakrát více než státní podnik sázel v minulých letech. Dvě třetiny sazenic přitom tvoří listnaté, často v českých lesích méně obvyklé, dřeviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Elfmark (Piráti): Ekologii neřešíme jen od stolu, ale i osobně v terénu
Ve dnech 21. – 22. 11. jsme měli Výbor pro životní prostředí i s výjezdem na téma “Odpady a jejich zpracování”. Tuto problematikou se zabývám již 4 roky a proto jsem byl rád, že načerpám informace a zkušenosti z praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidi v sociální nouzi mezi demonstranty nenajdete! Režisér Svoboda sleduje ty, kteří chodí opakovaně na protivládní protesty. A má pro ně špatnou zprávu
ROZHOVOR „Definici toho, co se skrývá pod pojmem diskuze, ať si poslanci vyhledají na internetu,“ tvrdí režisér Jiří Svoboda. Odchod sociální demokracie při hlasování o nedůvěře vládě označil za neúspěch pro všechny, kdo věří v prospěch zastupitelské demokracie. O účelném načasování reportáže týkající se syna premiéra Andreje Babiše a nevhodném zásahu do jeho soukromí nepochybuje. Otázkou prý zůstává, zda to novináři dělají z přesvědčení, nebo na objednávku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vláda pořádně šlápla na investiční pedál. Rozpočet se dostal do schodku
Komentář k plnění státního rozpočtu v měsíci listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Jsme pro zavedení 5 týdnů dovolené. Češi pracují příliš mnoho hodin
Ministerstvo práce a sociálních věcí podporuje plošné zavedení 5 týdnů dovolené. Prodloužení základní výměry dovolené by umožnilo odstranit nerovnosti mezi některými skupinami zaměstnanců a umožnilo by jim lépe vybalancovat pracovní a osobní život. V neposlední řadě pak podle OECD patří ČR mezi země s nejdelší pracovní dobou vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Je nezbytně nutné, aby se vláda informacemi ze zprávy BIS neprodleně zabývala
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě BIS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Přeskupení politického spektra
Zdá se, že kauza A. Babiše ml. zapůsobila na vývoj volebních preferencí, coby katalyzátor urychlující některé procesy, které jsou v české politice patrné již delší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Vychází interaktivní digitální publikace o evropské ekonomice
Digitální publikace „Evropská ekonomika od začátku tisíciletí — statistický obraz“ pomáhá lépe porozumět strukturálním změnám evropské ekonomiky a atraktivní formou ukazuje ekonomický vývoj členských států Evropské unie od roku 2000. Popisy hlavních výsledků jsou navíc doplněny interaktivními vizualizacemi, v nichž může uživatel porovnávat mezi zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Bez EU by totiž nebylo nesmyslných dotací a Babiš by dávno zkrachoval
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Neuhneme, naše politika je správná! Macronovi rozmlátili Paříž, on si trvá na svém
Existuje již otřepaný ekonomický vtip o francouzském kapitalismu: „Máš dvě krávy. Stávkuješ, protože chceš tři.“ Země galského kohouta se do stávek propadá o něco častěji než ostatní evropské země, ale současné protesty proti „zelené“ politice francouzského prezidenta Macrona trhají rekordy. Objevují se i srovnání s revolučním rokem 1968 a studentskými bouřemi a je otázka, jak silná bude Macronova odpověď. Informuje o tom americký Breitbart, agentura Reuters i server France24.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Cesta k hromadným žalobám se otevře i v Česku. Ale odborníci mají velké obavy, co může nastat
JUSTICE Poškození zákazníci se budou moci v budoucnu spojit a společně bojovat proti velkým, bohatým a mocným firmám. Do českého práva se má dostat nový právní předpis, který je úspěšně využíván všude na světě – hromadné žaloby. Ministerstvo spravedlnosti zatím připravilo věcný záměr, ale už pracuje i na paragrafovém znění, které má jít do vlády už v březnu příštího roku. Ale nejen právníci, advokáti a soudci, i zástupci akademické sféry, spotřebitelů a dalších zájmových sdružení upozorňují na možná rizika. „V rámci procesního práva jde o institut nový, neznámý a nevyzkoušený. Je třeba zamezit riziku zneužití kolektivní žaloby v konkurenčním boji, to vidím jako velmi reálné,“ řekl ParlamentnímListům.cz advokát a vysokoškolský pedagog Jaromír Císař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist