Oficiální zpravodajská média

Kalousek? Špína, sviňáctví... Pořad Jaromíra Soukupa, který není pro děti
Jako tradičně se v Týdnu podle Jaromíra Soukupa nadávalo na Miroslava Kalouska a také na Jiřího Paroubka. Soukup se do předsedy poslaneckého klubu TOP 09 trefoval za to, že odmítl pozvání do jeho pořadu. A pak přesedlal na kauzu, která se již dlouho drží v pozadí: děti Evy Michalákové a norský úřad Barnevernet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nezbyde, než se vymluvit na tvrdošíjnou zácpu
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Další průzkum! A zase špatné, paní Slonková: Andrej Babiš sahá tak vysoko, že z toho mnohé klepne
V případě, že by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, dostalo by se do ní podle průzkumu STEM sedm stran. Velmi výrazně, co se týče volebního modelu a zisku mandátů, posílilo hnutí Andreje Babiše (ANO). A to i přes kauzu, která se kolem českého premiéra točí a kterou rozpoutali novináři Seznam Zpráv Sabina Slonková a Jiří Kubík. Ti totiž vypátrali Babišova syna Andreje, jenž se nechal slyšet, že jej otec nechal unést na Krym, aby nevypovídal v kauze Čapí hnízdo. Ani to však Babišovi v očích voličů neublížilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bezpečné nebankovní půjčky lze získat online
Nebankovní úvěr není v dnešní době ničím neobvyklým. Ba naopak. Díky tomu, že Česká národní banka důrazně kontroluje tento segment poskytovatelů, na trhu máte možnost narazit pouze na ověřené nebankovní půjčky, s nimiž přichází záruka přijatelných splátkových podmínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mladí nepřečtou azbuku, anglicky mluví s bídou, to je hrozný průser, pronesl Ladislav Větvička
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byl pozván známý ostravský blogger Ladislav Větvička. Pořad Na prahu změn moderuje bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček seděl u internetu a potkal ho šok: Taková slova! Takové nadávky! Právě jsem se rozhodl, že...
Předseda ČSSD Jan Hamáček se na Facebooku svěřil s tím, co jej šokovalo. Byla to skutečnost, že paní Klára si nemůže dovolit zaplatit dětem obědy a ještě doma vařit oběd pro sebe a přítele, o kterého se stará – a následná vlna nenávisti, která se strhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bakalo, těš se na FBI, varuje naštvaný Paroubek. Chce ublížit i Jaromíru Soukupovi
Expremiér Jiří Paroubek se rozzlobil. Svoji ženu Petru viní z vydírání a žalovat chce také moderátora a ředitele televize Barrandov Jaromíra Soukupa. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Žádné demonstrace. Totálně přitvrdit! Výzva k takovým akcím proti Andreji Babišovi, že tuhne krev v žilách
Redaktor Deníku Referendum Radek Kubala publikoval na tomto webu, řízeném někdejším funkcionářem ČSSD a ještě předtím Strany Zelených Jakubem Patočkou, skutečně mimořádný a nezvyklý text. Jedná se o zcela otevřený návod k občanským neposlušnostem proti Babišově vládě. A obsahuje řadu konkrétních návodů, včetně „zajištění podpory osobností“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Francie: Lidi z vesnic trpí, už mají dost. Nové informace, proč je Macron v koncích. A silné VIDEO
Francouzské protesty proti politice Emmanuela Macrona stále plní stránky novin a mediálních serverů. Včera francouzská vláda ohlásila ústupky ve formě odložení zvýšení daně z nafty a i jiná zvýšení cen se mají odkládat. Ale bude to stačit? Ustanou demonstrace a vyřeší se tím palčivé problémy, které trápí zemi galského kohouta? Komentátor Matěj Široký, který ve Francii studoval, v komentáři na Novinkách tvrdí, že nikoliv. A režisér a publicista David Martínek zase komentuje chování francouzských policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jasně, Putin! Už jede sranda kolem toho, že Babiš díky Slonkové posílil
Věříte, že se blíží Babišův konec? Pak byste se možná měli zamyslet ještě jednou. Průzkum společnosti STEM ukazuje, že Babišova politická hvězda dál stoupá. A na sociálních sítích už na to lidé reagují. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se vysmívá serveru Seznam Zprávy. Svou tradiční troškou do mlýna přispěl i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Už nás nechce ani většina těch, kdo rádi vzpomínají na socialismus! Josef Skála odhalil karty, pokud jde o Babiše a KSČM. Čeká podporu i nadávky
ROZHOVOR Vyzyvatel předsedy Vojtěcha Filipa a donedávna ještě místopředseda KSČM Josef Skála se ve světle aktuálních průzkumů voličských preferencí zamýšlí nad tím, kde leží příčiny setrvalého poklesu obliby komunistů. „Lidé v nás přestávají vidět alternativu. Důvěru ztrácíme i u těch, kdo na mládí prožité za socialismu vzpomínají v dobrém,“ varuje Skála. Podle něj už stranu nemůže potkat příliš horších věcí. „Kdy v nás lidé viděli radikály naposled?“ ptá se komunistický politik. Nyní podle něj lidé nevnímají KSČM již ani jako opozici a strana postupně vyklízí pole nejen hnutí ANO, ale i dalším rivalům. „Zásadní změnu už nelze odkládat,“ burcuje Skála spolustraníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A pozor. Věra Jourová vyráží do boje s ruskými dezinformacemi, ovlivňujícími eurovolby
Česká eurokomisařka Věra Jourová už před časem varovala občany České republiky, že se Ruská federace pokusí ovlivnit volby do Evropského parlamentu prostřednictvím šíření dezinformací. Brusel proti nim hodlá vytáhnout do boje. Žádá o pomoc Facebook, Twitter i Google. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Slovensko vyhostilo ruského diplomata. Pracoval proti zájmům republiky i NATO
V České republice se v posledních dnech vede debata o ruské a čínské špionážní aktivitě, která poškozuje zájmy naší vlasti. Před aktivitami Ruska a Číny v naší zemi varovala ve zprávě za rok 2017 Bezpečnostní informační služba. A zatímco se v Česku polemizuje o tom, zda by bylo na místě zmenšit personální naddimenzovanou ruskou ambasádu, na Slovensku vyhostili jednoho ruského diplomata. Tamní vláda také odmítla Globální pakt o migraci z pera OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mračková Vildumetzová (ANO): Jízdenky zůstanou stejně drahé a finanční prostředky zůstanou dopravcům
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml.: Navrhuji Památný den sokolstva
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k vládnímu návrhu zákona o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vzdělanost zákonodárců
Naši „občané s právnickým vzděláním“ ve státní správě, justici a ve sdělovacích prostředcích si neuvědomují, o čem a jak má soud rozhodovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Takovou objednávku jste ještě neviděli. Hejtman ANO nakupoval džemy a sirupy. Samozřejmě za krajské peníze
Naše redakce má k dispozici „sladkou“ objednávku, kterou uzavřel Olomoucký kraj s firmou Supremus, jež vyrábí džemy a sirupy. ParlamentníListy.cz v té souvislosti zajímalo, jak kraj s pochutinami, které si za 102 tisíc korun pořídil, naloží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Člověk se může dostat až k soudu za něco, co neudělal
Komentář na facebookovém profilu k probíhajícímu soudnímu jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bude zle, už příští rok, má jasno známý ekonom. A co napsal ke zprávě BIS, čtěte sami. Nechválí
V pořadu Rozstřel na iDnes se ekonom a analytik Vladimír Pikora vyjadřoval k ekonomické krizi, která prý na nás už čeká a které se nevyhneme. Podle něj je dobře, že Česko má korunu, která může na krizi reagovat. Zkritizoval ČNB za to, že udržovala korunu slabou a tak odrazovala firmy od investic. A ekonomovi se nezdá ani zpráva BIS, kterou obviňuje z vyhrocování situace a podpory myšlení, že „kdo není s námi, jde proti nám“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nebrečím! Kalousek přitvrdil a přidal výhrůžku. Klaus, Babiš, Rusko
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a expředseda strany Miroslav Kalousek se rozepsal na svém twitterovém účtu. Mimo jiné uvedl, že Andrej Babiš, premiér a šéf hnutí ANO, podle něj špatně skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kdyby u nás byl radar USA, byla by to záruka, že Rusko na nás nezaútočí, řekl Alexandr Vondra
Ohledně raket středního doletu a situaci v Rusku diskutoval v pořadu Události, komentáře ČT24 ředitel Centra transatlantických vztahů Alexandr Vondra. Spolu s ním byl ve studiu i Jakub Landovský, náměstek ministra obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
A to jsou věci: Mluví se o spojení ODS a KDU-ČSL. Na nejvyšší úrovni
Spojení KDU-ČSL s ODS? Nic není nemožné. Oživit myšlenku, o níž uvažovali v minulosti ještě šéf KDU-ČSL Miroslav Kalousek a šéf ODS Mirek Topolánek, chce nyní kandidát na předsedu lidovců Marek Výborný. A ODS neříká ne. Píše to MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Migrace nekončí, teprve začíná. Slavný profesor Bárta má jasné informace
Migrace mas může být využívána jako vojenský nástroj. To je podle profesora Miroslava Bárty, uznávaného českého egyptologa a experta na vývoj civilizací, nejspíš zásadní rozdíl oproti migračním vlnám, které jsme sledovali v minulosti. I proto musíme současnou migrační vlnu sledovat velmi pozorně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Jak se dostat do pětky
V posledním listopadovém týdnu jsem se v Moskvě účastnil 5. Mezinárodního fóra, které pod názvem „Jak se dostat do pětky“ uspořádala Finanční univerzita při vládě RF. Měl jsem tam několik samostatných i diskusních vystoupení. Podstatnou část mé přípravy na jednání zachycuje následující text. Na několika kulatých stolech Fóra zazněl po částech…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Madonna vyk*uří, když zvolíš Hillary.“ Benjamin Kuras přednášel o mládeži a neomarxismu. Zničení národa, ovládnutí světa...
REPORTÁŽ Mezi studenty Vysoké školy ekonomické v Praze zavítal spisovatel Benjamin Kuras. Byl hostem v rámci předmětu nazvaného „Informace, dezinformace a propaganda“, který se vyučuje na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Na přetřes přišly třeba americké prezidentské volby a související vulgarita nejen ze strany Donalda Trumpa, ale Kuras zkritizoval rovněž úpadek univerzitního prostředí v anglosaském světě. Došlo i na Putina a údajnou koluzi s Donaldem Trumpem a jeho prezidentskou kampaní. Kuras studenty varoval také před sílící radikální levicí a hrozbou cenzury svobodných médií pod rouškou boje proti „fake news“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tabery vyráží do boje za rozhlasového šéfa, proslaveného kauzou „porno na Vltavě“. Jestli mu neprodlouží smlouvu, bude se to prý podobat roku 1968
Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery má obavy o osud ředitele Českého rozhlasu Vltava Petra Fischera. Od pseudoaféry s „pornem na Vltavě“ je Fischerova pozice poněkud nejistá. Bohužel nabývají na síle hlasy lidí, u kterých kultura končí u Aloise Jiráska a modernější trendy již odsuzují. Tabery doufá, že generální ředitel rozhlasu René Zavoral Fischera nakonec podpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Předložili jsme návrh na obnovení pouze dvou sazeb DPH
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Máme tady 14 systémů dopravy a každý je jiný
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Jenom blbec snižuje pověst orgánu, ve kterém sám zasedá
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petříček ujišťoval ukrajinského ministra: Hrozby z Ruska bereme vážně. Ukrajinská bezpečnost je i naší bezpečností
Ukrajina potřebuje vědět, že západní země včetně Česka vnímají vážně hrozby ze strany Ruska. Po setkání se svým ukrajinským protějškem Pavlo Klimkinem to dnes řekl český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Hejtmanka už neměla být hejtmanka
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Opozice bije na poplach: Babiš prošustruje další miliardy!
Vláda bude smět využívat peníze z takzvaného Fondu privatizace ve státním rozpočtu, a to bez určení konkrétního účelu. Počítá s tím vládní novela zákona o zrušení Fondu národního majetku (FNM), kterou dnes Sněmovna opakovaně schválila a přehlasovala veto Senátu, který ji zamítl. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidenta. Ve fondu bylo k začátku letošního roku 21,96 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Královédvorská nemocnice je první v kraji v hodnocení ambulantní péče
Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem se umístila na 1. místě v jedné z kategorií ankety Nemocnice ČR 2018. Svým hlasováním ji pacienti umístili v oblasti hodnocení ambulantní péče na první příčku v Královéhradeckém kraji. V rámci celé ČR ji pak pacienti poslali na 4. místo. V hodnocení hospitalizovaných pacientů má pak v kraji nemocnice třetí příčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta informačních technologií jako jediná nabízí k výuce nové roboty PEPPER
Na chytrého robota jménem Pepper narazíte na pražském letišti Václava Havla, kde poskytuje informace cestujícím, vyzkoušel si už i práci číšníka v restauraci Pizza Hut, a nebo provází v muzeích ve Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Umělkyně Bára Basiková promluvila k politice: Zeman, Babiš a sex
Na třicáté výročí Listopadu 1989 s jinou vládou a jiným prezidentem. To je přání mnoha lidí, jak tvrdí zpěvačka Bára Basiková. Ta se kromě toho vyslovila na podporu homosexuálních manželství. Je podle ní absurdní v dnešní době nepovolovat homosexuálním párům vychovávat dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Soud s hejtmanem pokračuje: Obžalovaní popřeli, že by Půtovi dali nějaký úplatek
Obžalovaní v korupční kauze dnes u soudu v Liberci popřeli, že by libereckému hejtmanovi Martinu Půtovi (Starostové pro Liberecký kraj- SLK) dali nějaký úplatek. Podle obžaloby měl hejtman na úplatcích získat 830.000 korun, Půta to důrazně odmítá. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference - listopad 2018
Listopadový výzkum STEM probíhal více než týden po zveřejnění reportáže o synovi A. Babiše a ve dnech před i po hlasování o vyslovení nedůvěry vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Zákon obsahuje směrnici o využívání údajů jmenné evidence cestujících v letecké dopravě za účelem boje proti terorismu
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o zpracování osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Kde to vede Amerika, tam je mír a prosperita.“ USA zpucovaly Čínu a Rusko a oznámily, že odteď zase vedou svět. Zásadní projev
Ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo v Bruselu přednesl projev, ve kterém vyslal jasnou zprávu: Amerika má v úmyslu vést „svobodný svět“. Obořil se na Čínu, Rusko a Írán, že zneužívají pravidla svobodného řádu, který se ustálil po konci studené války, a zkritizoval mezinárodní organizace v čele s OSN za to, že neplní své poslání. „Nepřátelé zneužili našeho nedostatku vedení pro své účely. Tohle jsou hořké plody amerického ústupu. Prezident Trump to hodlá změnit,“ slíbil ministr a dodal, že Amerika se vrací zpět do ústřední role na světové scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sněmovna zmírnila vládou navrhované omezení práva na informace
Sněmovna zmírnila vládou navrhované omezení práva na informace, které se týkají údajů o trestním řízení nebo českých zájmů v zahraničí. Rozhodla o tom dnes v rámci změn zákonů v návaznosti na nová pravidla zpracování osobních údajů kvůli evropskému nařízení GDPR. Změny nyní posoudí Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Muzeum východních Čech: Výstava i vánoční tvoření
9. prosince 2018 od 9.00 a od 13.00 hodin v budově odborného pracoviště Muzea východních Čech v Hradci Králové, Gayerova kasárna, Opletalova 334.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SANEP: Třetina Čechů nevaří, ti, co vaří, nejčastěji hledají inspiraci na internetu a v kuchařkách
Při vaření z aktuálních kuchařek je nejvíce preferovaným autorem Roman Vaněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Nadační fondy na podporu nemocnic podpoří kraj 5 miliony korun
Královéhradecký kraj uvolní 5 milionů korun pro nadační fondy svých nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina nabídne stipendia budoucím hutníkům, krejčím a skladníkům
Hutník, krejčí a skladník - Kraj Vysočina rozšířil výčet středoškolských studijních oborů, při jejichž studiu a splnění podmínek budou moci žáci pobírat stipendia a nově také odměnu za prokazatelně dobré výsledky ve studiu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci budou navrhovat přesuny peněz v rozpočtu na příští rok
Poslanci budou dnes pokračovat v projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok. Čeká je druhé čtení, při němž mohou navrhovat přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Sněmovna by také měla dokončit schvalování nového zákona o osobních údajích, který reaguje na evropské nařízení známé pod zkratkou GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín: Chválím BIS. Za to, co napsala o Rusku, mě tenkrát zavřeli. I mladí dnes šíří dezinformace, protože nenávidí demokratický režim
ROZHOVOR „Informace, které zveřejnila Bezpečnostní informační služba ve výroční zprávě, jsou stejné, za něž jsem byl zatčen a vyšetřován,“ říká bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín a neskrývá své potěšení z toho, že se vše dostává na veřejnost. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zavzpomínal na dobu, kdy byl prezident Miloš Zeman premiérem a tlumil zprávy o ruském nebezpečí. A nyní má prý zásluhu i na zvýšení čínských zpravodajců v České republice, kterým svými aktivitami poskytuje prostor k působení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
BIS doporučuje, jak učit dějepis. To už tady jednou bylo, že bezpečnostní složky určovaly, jak „vhodně“ učit dějiny, zuří Jan Zahradil
Europoslanec Jan Zahradil kroutí hlavou nad zprávou Bezpečnostní informační služby za rok 2018. Nechápe, kde BIS bere odvahu k tomu, kritizovat české školství. Něco podobného prováděli naposledy komunisté a Zahradil doufá, že tuto část zprávy někdo BIS „pořádně omlátil o hlavu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Nechtě nám vznikají učitelé druhé kategorie
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Koten (SPD): Stát vědomě poukazuje velké peněžní prostředky organizacím, které za ně státu obratem vědomě škodí
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
BIS doporučuje, jak učit dějepis. To už tady jednou byly, že bezpečnostní složky určovaly, jak „vhodně“ učit dějiny, zuří Jan Zahradil
Europoslanec Jan Zahradil kroutí hlavou nad zprávou Bezpečnostní informační služby za rok 2018. Nechápe, kde BIS bere odvahu k tomu, kritizovat české školství. Něco podobného prováděli naposledy komunisté a Zahradil doufá, že tuto část zprávy někdo BIS „pořádně omlátil o hlavu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Janda (ODS): Neziskové organizace se potýkají s obrovskou ztrátou důvěry veřejnosti
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Brzy budeme regulovat vznikající zácpy na vodních tocích
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Za maření spravedlnosti až deset let. Prezident Zeman podepsal novelu zákoníku
Vědomé předkládání falešných nebo pozměněných důkazů bude nově trestným činem maření spravedlnosti, stejně jako třeba navádění ke křivé výpovědi či obvinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Peníze do školství, kultury i hasičům
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bonzáci, nazvala europoslankyně Piráty. Petříček vždy se zpožděním 24 hodin zopakuje, co řekly USA
Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná se ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vyjádřila k varování Bezpečnostní informační služby, že Rusko a Čína prosazují v Česku nepřijatelným způsobem své vlastní zájmy. Komunistka českou kontrarozvědku ani trochu nešetřila. Stejně tvrdá byla i vůči českým Pirátům. Pár slov přidala i k údajnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), na který upozorňují právníci Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: I v tom Rusku se dneska pije méně
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Na každou lidskou činnost vymýšlíme zákon
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Neziskovky rehabilitovaly jeden z nejodpornějších principů totality, varoval Jaroslav Bašta. Srbský novinář přidal přímou zkušenost s dvojím metrem EU
REPORTÁŽ Padesátky jsou zde a v té nejtvrdší podobě. Začíná se totiž hovořit o ideologické diverzi. Slovník studené války z úst politiků a estébáků nahradila slova moralizujících neziskovek. Tak hodnotí současnou situaci bývalý velvyslanec v Rusku a disident Jaroslav Bašta. K tomu srbský novinář dodává poznatek, že pokud Balkánské země „drží lajnu“ EU, může tam být megakorupce a místní samozvaní vládci si mohou téměř beztrestně dělat cokoliv – včetně útoků na novináře. Růžové brýle mámení, které si nasazuje Brusel, a několikerý metr, jenž platí pro různé státy v různých oblastech Evropy, je do očí bijící – kromě úředníků a komisařů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Už dlouho vyhlašujeme daňové moratorium
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Feranec (ANO): Návrh říká, že bude bezbřehá tolerance alkoholu
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Naši vlast ovinul temný mrak hybridních hrozeb
Těsně před polednem jsem si pustil ČT 24 a měl jsem štěstí. A to proto, že jsem milovníkem absurdních scén, absurdních řečí a absurdních lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Je lépe pravidla zmírnit nebo zrušit, když je nikdo nebude dodržovat
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KIDSOK: Posílení dopravy mezi Olomoucí a Přerovem nízkopodlažními vozidly
Olomoucký kraj vyhověl dlouhodobým požadavkům obcí v objednávce železniční dopravy a v roce 2019 na trase Olomouc – Přerov nasadí nový pár nízkopodlažních vozidel. Nová nízkopodlažní vozidla zajistí komfortnější přepravu starších cestujících a cestujících s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Sportovní aktivity by mohly být vyjmuty ze zákonů o vnitrozemské vodní dopravě
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Museli vysílat, jak lidé tleskají Merkelové... Petr Bystroň o budoucnosti Německa a Francie
ROZHOVOR Definitivní konec Angely Merkelové se ukázal i na G20. Francie by ráda mluvila co nejvíce o EU, ale má kolosální ekonomické problémy, takže žádný tandem s Německem, SRN je v tom jediná a vlastně sama. A Brexit? To si udělala Unie sama s tím, jak chtěla potrestat podle ní „zpupnou Británii“ a místo přesvědčování se k ní obrátila zády. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz český krajan z ústředí bavorské AfD, který se v nových parlamentních volbách v Německu vypracoval až na poslance Bundestagu, Petr Bystroň. Zelení jsou podle něj uměle vyživováni médii a Piráti jsou u našich sousedů již passé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rosatom dokončil zkoušky nové modifikace jaderného paliva pro maďarskou a finskou JE
V experimentálním a výzkumném oddělení společnosti Gidropress (součást struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) byly dokončeny zkoušky odolnosti maket palivových kazet s optimalizovaným vodo-uranovým poměrem pro reaktory VVER-440.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Když se nám to hodí, tak jsme pro
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: V neděli se mění jízdní řády
Největší změnou jízdních řádů je každoročně ta prosincová. Ne jinak je tomu i letos. Níže pro vás vybíráme, co nejdůležitějšího se od 9. prosince mění v integrované veřejné dopravě Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nesystémovost založili kolegové
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Růst mezd nepřekvapuje. Ničím
Rychlý růst mezd pokračoval podle očekávání i ve třetím čtvrtletí letošního roku. Meziročně se průměrná mzda zvýšila o 8,5 % (reálně o 6 %) a dosáhla v tomto období 31.516 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Navrhovaná úprava je jen a pouze ve prospěch dětí
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice nabízí šetrnější operace krčních mandlí
Pacienti Klaudiánovy nemocnice si mohou nově vybrat šetrnější operaci krčních mandlí. Takzvaná Bizact tonsilektomie je zcela nová technologie odstranění krčních mandlí jedním nástrojem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj poskytne účelovou dotaci obcím, které zvítězily v soutěži Vesnice roku 2018
Rada kraje na své včerejší schůzi odsouhlasila poskytnutí účelové dotace vítězným obcím v soutěži Vesnice roku 2018. Obec Tatobity, která se pyšní titulem Vesnice roku 2018, obdrží od kraje půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom je zážitkový, před Vánoci navíc i inspirující
Každoroční předvánoční dilema, jakým dárkem potěšit tentokrát své nejbližší, má řešení. Je jím nabídka společnosti AUTODROM MOST, která ve stejnojmenném areálu provozuje mnoho různých aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve čtvrtek dne 6. prosince 2018 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Je to vzpoura nebo revoluce?
Když se 14. července 1789 francouzský panovník Ludvík XVI. ukládal ke spánku, po dni stráveném velmi produktivně na lovu, napsal k hodnocení celého dne do svého deníku: Nic!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Novela zákona o zrušení Fondu národního majetku zefektivní hospodaření státu
Parlament schválil Novelu zákona o zrušení Fondu národního majetku České republiky. Cílem novely je zvýšit transparentnost nakládání s veřejnými prostředky a ve svém důsledku posílit roli parlamentu při rozhodování o finančních tocích v řádu miliard korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Dozorčí rady
V rámci volebních kampaní slibují především nově vzniklá politická hnutí a strany, že namísto rozdávání velmi dobře placených politických trafik v dozorčích radách státních i městských firem všem, které tak nějak koaličně nebo jinak politicky prostě potřebují profíky, které vyberou na základě důkladného výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Vězeňský advent
Advent je čas sváteční, čas radostného očekávání. Pro české vězně spíše časem stesku po domově. Ani ti, kterým zbývá do vypršení trestu jen pár dní nebo týdnů, nejsou výjimkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Změna přinese více přímých autobusů i nový večerní spoj
Nové přímé spojení z Hradce Králové do Dobrušky a z Náchoda do Dvora Králové nad Labem přinese změna autobusových jízdních řádů, která nastane v neděli 9. 12.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD na suchu. Nechtěli byste si pronajmout kus Lidového domu? Klidně i mou kancelář, ptá se Hamáček
Sociální demokracie musí šetřit, kde se dá. V kase moc financí není, stranu opouštějí voliči, tenčí se počet poslanců, senátorů i komunálních politiků, a tak je ve hře i pronájem Lidového domu. Píší to dnešní Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Zodpovědné cestování aneb Naše stopy v divočině
Chystáte se na dovolenou do exotických končin? Pak Vás zveme dnes do ostravské zoologické zahrady na přednášku, na níž se dozvíte, jak být zodpovědným turistou, abychom naším pobytem co nejméně uškodili tamní přírodě. Proč například nekupovat výrobky z želvoviny, proč se nefotit na ulici s opičkou či jiným divokým zvířetem nebo proč pečlivě vybírat z jídelního lístku místních restaurací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Opravdu nechápeme, co je konflikt zájmů?
Komentář na facebookovém profilu ke střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vyšetření vlivu Ruska: Hovadina! Jděte už do, přilétlo od Babiše. A je toho víc
Zveřejnění výroční zprávy BIS a „varování před ruským a čínským vlivem“ již několik dní mobilizuje k horečnaté aktivitě značnou část politické a mediální scény. Zatímco Jakub Janda během několika hodin udal své elaboráty hned na dva weby, v Poslanecké sněmovně chce skupina zákonodárců v čele s Helenou Langšádlovou ustavovat zvláštní komisi, která by vyhodnocovala vliv autoritářských režimů. Na to rázně zareagoval jejich bývalý kolega, exposlanec Bohuslav Chalupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Ať žijí ruští a čínští špióni…
Váhal jsem, zda zareagovat na tu trdlovinu s ruskými a čínskými špióny, kteří se do nás podle Jakoba Jandy zabořili tak jako nikdo. Já chápu, že Jakub Janda spojuje evropské hodnoty tvrdým pornem, ale tento příměr mne fakt pobavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj pomůže s obnovou vyhořelé farmy Apolenka ve Spojile
Před týdnem postihl ničivý požár stodolu a zázemí pro zaměstnance v zemědělském areálu v obci Spojil. Sídlí zde sociální podnik, který zaměstnává 33 osob se zdravotním postižením a nezisková organizace Apolenka z. s. zde poskytuje sociální služby osobám s nejrůznějšími druhy handicapu. S pomocnou rukou přišel nyní i Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Dětem v Teplicích usnadní cestu do školy Oranžový přechod
Dva stožáry se svítidly zpřehlední přechod pro chodce na frekventované Maršovské ulici. Grantový program Oranžový přechod Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím zvyšovat bezpečnost jejich obyvatel, zejména dětí a mládeže, v silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Průměrný zaměstnanec si polepšil o 2458 korun měsíčně
„Medián mezd roste rychleji než průměrná mzda. To fakticky znamená, že se snižuje příjmová nerovnost mezi lidmi, kdy zaměstnancům s nízkými příjmy rostou mzdy rychleji než zaměstnancům s vysokými příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: I malé obce dokážou udělat krásné a nápadité aplikace
Jihočeský kraj vyzývá své obce, aby se i letos zapojily do soutěže Zlatý erb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Unie nám zastaví čerpání dotací! Pospíšil s Polčákem před novináři bili na poplach
České republice může být zastaveno čerpání evropských fondů, pokud se prokáže střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) při dotacích pro holding Agrofert. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekli europoslanci Jiří Pospíšil (TOP 09) a Stanislav Polčák (STAN). Jejich varování přinesla čtenářům ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Takhle kruté to nepamatuji, říká znalec Francie Syruček. BIS? Ta prý neříká všechno, třeba o akcích USA. Je zde příběh
ROZHOVOR Francie je ve varu. Tedy rodilí Francouzi, protože přistěhovalce dění v zemi galského kohouta nijak zvláště nezajímá. Na „žluté vesty“ se nabalili anarchisté, což je tradiční, ale smutná zkušenost západní Evropy. Macron hodil nekolegiálně, ale takticky řešení problémů na premiéra. A zdá se, že problém je alespoň posunut – zvýšení cen pohonných hmot, energií i další nepopulární opatření se posunují. Nespokojenost proti vládě bílých límečků však neutuchá. Francie už není zemí, co bývala. Oligarchové včetně našeho miliardáře Křetínského kupují šmahem jejich média. I ten dříve vyhlášený a dnes stejně jako řada jiných titulů zprofanovaný LeMonde bude jeho. Ukrajinský prezident si vyhlášením výjimečného stavu řeší problém své mimořádné neoblíbenosti a blížících se voleb. A zpráva BIS? Je dobře, že alespoň víme, kdo nám to tu „šmejdí“… Toto všechno uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinářský nestor, odborník na Francii Milan Syruček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kozlová (Piráti): Koncepce knihoven je dávno mrtvá
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Strčte si analýzy do šuplete a podporujte prestiž
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Je to typicky levicový rozpočet
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová má možná problém. Policie říká, že...
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) rozhodovala v roce 2016, kdy byla náměstkyní, o výdajích agentury CzechTourism ve prospěch „vyvolených osob“ zprostředkovaně a mimo standardní úřední postup, stojí v soudním příkazu k domovní prohlídce. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Podezřelé jsou smlouvy za 38 milionů korun. Dostálová vinu odmítá. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Požadavek Ministerstva školství na částku pokrývající inkluzi je předimenzovaný
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Je třeba podpořit stravu celiatiků ve školních jídelnách
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sochař Róna : Zeman dělá to, co po něm lidé chtějí. Kdyby nebyl, museli by si ho vytvořit
Malíř a sochař Jaroslav Róna v interview pro Český rozhlas Plus zabrousil do politiky. Spolu s Barborou Tachecí komentoval politickou situaci. A nabídl poněkud jiný náhled na českou politickou scénu, než je obvyklé. Tvrdí, že problém není v postavách, jako jsou Andrej Babiš nebo Miloš Zeman, ale ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation představila první tramvaj pro Chemnitz
Škoda Transportation představila v rámci slavnostní akce v německém městě Chemnitz první z celkem čtrnácti nových moderních tramvají ForCity Classic. Jedná se o obousměrné 100% nízkopodlažní vozidlo s nerezovou skříní. Celková hodnota zakázky je zhruba 950 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Macron ustupuje demonstrantům. A přišel mu vzkaz od Trumpa, který zabolel
Francouzi mají pocit, že jejich nejbohatší spoluobčané jsou až moc bohatí a je třeba jim přistřihnout křídla. Nespokojenost nejdůrazněji vyjádřilo tzv. hnutí žlutých vest, které v hlavním městě Franci dalo jasně najevo, co si myslí o současné vládě a nejbohatších občanech. V ulicích při protestech hořela auta. Hnutí požaduje zvýšení majetkových daní pro bohaté a nezvyšování daní u pohonných hmot pro obyčejné občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Hrozí odchod personálu ze sociálních služeb
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv upozorňuje na zásadní problémy s plněním povinností zákona o střetu zájmů
Více než 7,5 tis. komunálních politiků odmítá plošné zveřejňování svých citlivých osobních údajů ze svých prohlášení dle zákona o střetu zájmů. SMS ČR souhlasí s tím, že komunální politici mají povinnost rozumný rozsah svých údajů sdělovat státním úřadům, s plošným zveřejňováním těchto osobních údajů však sdružení nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Kultura je v západní Evropě zcela funkční a legitimní součást ekonomiky
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Pokud rezignujeme na primární prevenci, s kvalitativní stránkou zdraví české populace nic neuděláme
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Moc nechápal, co se to děje, ale dovedl to do konce. Expert v ČT vzpomínal na zemřelého George Bushe
Moderátorka Zuzana Tvarůžková ve středečním Interview ČT24 zpovídala Kryštofa Kozáka z Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Zhodnotil život George Bushe staršího, 41. prezidenta USA, který změnil svět. Pomáhal bořit železnou oponu, vedl válku v Perském zálivu proti Saddámu Husajnovi, který napadl Kuvajt, a tak podobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Praha: Nová divadelní scéna Divadlo RePublika se zaměří na politickou a společenskou satiru
V prostorách clubu Rock Café na pražské Národní třídě bylo o víkendu otevřeno nové Divadlo RePublika premiérou divadelního představení 2084, které je inspirováno Orwellovým románem Devatenáct set osmdesát čtyři. Divadlo pokřtil, před plným sálem diváků, Otakar Brousek ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Balistická ochrana jako základní pracovní pomůcka
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Bob a Bobek tvářemi kampaně. Vyzývají ke slušnosti a bezpečnosti v MHD
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes představil novou výchovnou kampaň s názvem „Slušnost a bezpečnost“. Jejími hlavními hrdiny jsou oblíbené postavičky od výtvarníka Vladimíra Jiránka, tj. Bob a Bobek. Králíci z klobouku poučí cestující o slušném a bezpečném chování v pražské MHD. Kampaň bude trvat po dobu tří let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO kupuje většinový podíl v teplárenství v Prešově
ČEZ ESCO získává majoritu ve společnosti Spravbytkomfort, která zajišťuje dodávky tepla pro 23 000 domácností v Prešově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Strategie přežití války
Po skončení studené války proběhly v Evropě dva krvavé konflikty, oba mezi převážně slovanskými národy. První, v Jugoslávii, v níž bylo zabito přibližně 140 tisíc lidí, čtyři miliony obyvatel byly vyhnány ze svých domovů a mnoho jich zůstalo nezvěstných. Druhým krvavým konfliktem je občanská válka na Ukrajině. Zatím jsou ztráty spočítány na téměř 10 tisíc zabitých a více než 22 tisíc raněných a běženců jsou miliony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Normálnost má být přestupkem?
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o vnitrozemské plavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Nové crashtesty s nepříjemným překvapením
Nové výsledky nezávislých bezpečnostních zkoušek aut přinesly nepříjemné překvapení. Zcela propadl vůz Fiat Panda. Zklamala také nová verze off-roadu Jeep Wrangler. Naopak modely Audi Q3, BMW X5, Hyundai, Jaguar I-Pace, Peugeot 508 a Volvo V60 získaly maximální počet pěti hvězd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Přendaváme peníze z levé kapsy do pravé, a z toho si část nechá vláda
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ANO po kauze údajného únosu premiérova syna opět posílilo, ukazuje průzkum STEM
V hypotetických volbách by ANO podle ankety získalo 35,7 procenta hlasů. Druzí by skončili piráti (13,1) a třetí ODS (12,4).
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): Chceme umožnit všem dětem chodit do přípravných tříd
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Návrh může ukončit obstrukce při poskytování informací
Poslanecká sněmovna má na svém středečním jednání projednat návrh předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka na zavedení tzv. informačního příkazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09 předkládá sedm pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu
Ve středu bude Sněmovna ve druhém čtení projednávat státní rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Braný (KSČM): V době zmaru jsme ohromili svět
Vždy, když se v Praze ocitnu na nábřeží pod Letenskými sady, zvednu hlavu. Na město odtud shlíží připomínka našeho úspěchu na světové výstavě Expo 58 v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Václav Klaus vzpomínal na George Bushe: Byl to poslední velký prezident. Ti po něm na něj neměli
Občané Spojených států se dnes loučili se svým 41. prezidentem Georgem Bushem starším. Zavzpomínal na něj i druhý český prezident Václav Klaus starší. Nástupce Václava Havla má za to, že George Bush starší byl zatím poslední velký prezident Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Obce jsou ohroženým druhem v systému národních parků
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Arnika: Účast veřejnosti není příčinou zdržování staveb
Účastníci odborného semináře obou komor parlamentu se shodli, že protahování povolovacích řízení v Česku je vážný problém. Za blokování výstavby ovšem nemohou občanské spolky, jak tvrdí někteří politici či developeři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Oranžové hřiště u VŠTE v Českých Budějovicích ocení předškoláci i studenti
Děti z mateřské školy při Vysoké škole technické a ekonomické, ale i zdejší studenti se nově mohou odreagovat na novém sportovním hřišti. To bylo nedávno otevřeno přímo v areálu VŠTE. Půl milionem přispěla na zřízení a vybavení herní plochy Nadace ČEZ v rámci programu Oranžové hřiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Poslední výzva z Bruselu - Podepište migrační pakt
„Naposledy vyzývám všechny členské státy EU, aby podepsaly (Marrákešskou) dohodu," řekl evropský komisař pro migraci, vnitřní věci a občanství Dimitris Avramopoulos novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Donátorství bylo mělo být věcí prestiže
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Nestačí jenom posilovat bezpečnostní opatření na vnějších hranicích
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Blíží se konec staroslavných Lidových novin?
Lidové noviny, založené v roce 1893, měly zejména za první Československé republiky ve své redakci vynikající novinářská esa. Byly známy svou objektivitou a svou blízkostí k Hradu, jmenovitě k prezidentům Masarykovi a Benešovi a jejich politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Živě: Poslanci znovu jednají o rozpočtu, přou se o přesuny peněz
Projednávání rozpočtu ve druhém čtení můžete sledovat v přímém přenosu na Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.12.2018 v 15:36, zobrazit podobné
ODS: Navrhovaný rozpočet je stejný jako vláda – mdlý, nevýrazný a bez priorit
Občanští demokraté nesouhlasí s návrhem státního rozpočtu na rok 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Petice proti výstavbě bytových domů na Zličíně
Zastavme mohutnou výstavbu v Praze na Zličíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
O proplácení prvních tří dnů nemocenské se v Senátu ještě svede boj
O novelu zákoníku práce, která má zrušit karenční dobu, se v Senátu svede boj. Novela počítá s tím, že zaměstnanci by od července příštího roku opět dostávali náhradu mzdy i v prvních třech dnech nemoci. Zdravotnický výbor horní komory to v úterý podpořil, ústavně-právní výbor dnes předlohu naopak doporučil zamítnout, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Onderka (ČSSD): Grand Prix má i reálné finanční přínosy pro ekonomiku ČR v řádech stovek milionů korun
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce varuje před serverem Viagogo
Česká obchodní inspekce od začátku roku zaznamenala zhruba čtyřicet stížností na server Viagogo.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Poslankyně Pěnčíková složila slib. Nahradila Koníčka, který odešel do vedení NKÚ
Koníček je v tomto volebním období sedmým poslancem, který opustil sněmovnu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:36, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 16 podnikatelů
Celkem 16 nejférovějších podnikatelů regionu ve středu 5. prosince získalo titul Spokojený zákazník Jihočeského kraje 2018. Ocenění od Sdružení českých spotřebitelů převzali z rukou hejtmanky Ivany Stráské, která je zároveň předsedkyní odborné komise pro ochranu spotřebitele v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Je to typicky levicový rozpočet
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Urban: Jiří Paroubek aneb přiznání lumpa
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist