Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.005x, což odpovídá cca 104.618-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„DemoŽumpě prdne cévka!“ Ondráček dostal další medaili. Hádejte, od koho
Komunistický poslanec a místopředseda výboru pro bezpečnost Zdeněk Ondráček na svém facebookovém profilu ve středu sdílel své nadšení z nového ocenění, které 5. prosince převzal. Zároveň využil této příležitosti k napadení svých oponentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Fanoušci se mohou těšit na rekordní počet závodních sérií
Mostecký autodrom potěší v příštím roce fanoušky motoristického sportu nejen kvalitou, ale také počtem závodních sérií. Při třech stěžejních podnicích sezony 2019 se jich pojede hned 18, což je rekordní číslo v novodobé historii závodního okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman je prezident prostitutka! Hilšer, Jurečka a mnoho dalších šťavnatých reakcí na slova o „čučkařích z BIS“
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru na televizi Barrandov konstatoval, že agenti české kontrarozvědky – Bezpečnostní informační služby – jsou „čučkaři“, kteří varují před ruskými a čínskými špiony v naší zemi, ačkoli tu žádní nejsou, ale nejsou schopni odhalit nebezpečné teroristy, ač tu prokazatelně byli. Zeman jistě věděl, že vyvolá vlnu protireakcí. A ta se teď skutečně dostavuje. Ozývá se i samotná BIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Neziskovky se pakují. „Nekompetentnost“, zoufalý Klaus junior tlačil na Babiše, ten ho nedokázal uspokojit
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší sdílel na svém facebookovém profilu video ze včerejšího jednání Poslanecké sněmovny, kdy interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO) ve věci financování českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ladislav Smoljak by se letos dožil 87 let, ale důvod k oslavě by rozhodně neměl
Ladislava Smoljaka by se 9. prosince t. r. dožil 87 let. Ve stejné době se objevují další a další důkazy, které poukazují na velké křivdy, kterých se dopustili lidé kolem Žižkovského divadla Járy Cimrmana (ŽDJC) na Smoljakově uměleckém odkazu, autorských právech i majetku. Vše nasvědčuje tomu, že se Ladislav Smoljak a někteří jeho potomci stali obětmi rozsáhlých podvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus mladší vytočil Kalouska. Tak moc, že vzal na milost i Babiše
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je znám tím, že na předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) nenechává nit suchou. Považuje ho za děsivého oligarchu, který pokřivuje demokratická pravidla. Poslanec ODS Václav Klaus mladší však provedl něco, po čem i Kalousek prohlásil, že ten Babiš není v porovnání s tím poslancem z řad ODS tak špatný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Příběh plný slz: Desítky tisíc lidí mohou díky ČSSD dostávat od státu 19.200 korun měsíčně. Jste mezi nimi?
ČSSD na pozadí aktuální politické situace připravila pozměňovací návrh zákona, u kterého jsou podepsáni poslanci socdem Alena Gajdůšková a Roman Sklenák. Velmi významný návrh ovšem unikl širšímu hledáčku médií. ParlamentníListy.cz však byly o plánovaných krocích informovány, a to dokonce jedním z těch, jehož se návrh přímo týká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Mentální bolševici Kalousek a Patočka. Pár kamarádů bude rozhodovat, kdo tu má vydávat noviny? Když slyším slovo neziskovka, tak se osypávám, přiznal Petr Štěpánek
O Miroslavu Kalouskovi, projevujícím se jako mentální bolševik, i o České televizi hovořil s ParlamentnímiListy.cz Petr Štěpánek, ostře sledovaný mediální expert. Za hlavu se pak chytil nad nápady Jakuba Patočky, jak „shora“ zajistit mediální pluralitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senát platí miliony za ubytovnu pro tři své členy. Kuberovi došla trpělivost
Jen za loňský rok zaplatil Senát více než dva miliony za ubytování senátorů v ubytovně horní parlamentní komory v pražských Jinonicích. O tento druh ubytování však senátoři téměř nejeví zájem. V jedenácti bytech byli ubytováni pouze tři senátoři. Každý tak přišel Senát na téměř šedesát tisíc. Podle současného předsedy Senátu Jaroslava Kubery by v budoucnu mohlo dojít ke změně ubytování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lídrem kandidátky STAN do evropských voleb bude Polčák
Lídrem kandidátky Starostů a nezávislých (STAN) do evropských voleb bude pravděpodobně současný europoslanec Stanislav Polčák. ČTK to řekl předseda hnutí Petr Gazdík. Podle Gazdíka STAN vyjednává o společné kandidátce s dalšími stranami, například TOP 09. Na kampaň má hnutí připraveno pět až šest milionů korun ze svého rozpočtu. Volby do Evropského parlamentu se v Česku budou konat 24. a 25. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): Petr Fiala zapomíná na prohřešky vlastní strany
Reakce na kritiku předsedy ODS Petra Fialy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý, bývalý náčelník generálního štábu: Poslanci si nemají hrát na zpravodajce. To, co chtějí, by stejně nezjistili
ROZHOVOR „Podpořit činnost zpravodajské služby mohou (politici) vyjádřit svými postoji a důvěrou. Kritika není úplně nejvhodnějším přístupem ke zpravodajským službám. Měli bychom jim věřit a dávat to najevo na veřejnosti, nezpochybňovat naše bezpečnostní složky,“ domnívá se v rozhovoru pro PL.cz generál Jiří Šedivý, bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR. „Nemyslím si, že by Parlament měl přebírat takovéto exekutivní činnosti. Podle mě to není správné. Ať zpravodajci dělají, co mají, a Parlament se do toho neplete. Stejně nemůže zjistit, co by chtěl. Poslanci se mají věnovat své činnosti, pořádně dělat zákony, a ne si hrát na zpravodajce,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Hospodářský výbor přijal jedno promile
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o vnitrozemské plavbě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC informovala dopravce o dodávkách trakční elektřiny v příštím roce
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes uspořádala další setkání se zástupci železničních osobních dopravců (České dráhy, LEO Express Global a RegioJet) a sdružení ŽESNAD zastupujícího většinu železničních nákladních dopravců působících v České republice. Cílem setkání bylo informovat o výsledcích nákupu trakční elektřiny a o její ceně na rok 2019 v procesu zúčtování trakční spotřeby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor na pořadu TV Prima Linka 112 nespolupracuje
Prohlášení generálního ředitelství HZS ČR k pořadu TV Prima Linka 112
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Je nezbytné, aby ministerstvo připravilo systémovou valorizaci
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Ke zvýšení příspěvku na péči by mělo dojít i ve stupni závislosti tři
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček na zasedání Ministerské rady OBSE v Miláně
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček zastupuje ČR na zasedání Ministerské rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), které se koná ve dnech 6. – 7. prosince 2018 v Miláně. Mezi projednávanými tématy je situace na východě Ukrajiny, dodržování závazků v oblasti lidských práv nebo spolupráce v ekonomické a environmentální oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Voliči Babiše podléhají davové psychóze, vysvětluje Jefim Fištejn. Dezorientovaní lidé prý skutečně věří, že to na Východě funguje lépe
„Demokracie selhává. Lidé jsou dezorientovaní, obracejí se k autoritářům,“ říká v rozhovoru pro Reflex.cz publicista Jefim Fištejn. Tak si vysvětluje i sílící vliv Ruska v Česku a dodává, že jak premiér Babiš, tak prezident Zeman „mají intelektuální a duševní napojení na Rusko“. Babišovi voliči podle něj mají doslova davovou psychózu. Kromě toho se vyjádřil k výroční zprávě BIS a okomentoval cestu Andreje Babiše ml. na Krym, která prý nebyla náhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Asociace nestátních neziskových organizací ocenila osobnost neziskového sektoru pro rok 2018
Na Staroměstské radnici v Praze proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Osobnost neziskového sektoru pro rok 2018, kterou již třetím rokem pořádala Asociace nestátních neziskových organizací v České republice (ANNO ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Dnešní stav na Zemi považuji za neudržitelný
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření se zdroji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Není nad to, když stát hospodaří jako firma
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Předsedkyní Asociace krajů ČR byla opět zvolena hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová
Hejtmani na včerejším jednání Rady Asociace krajů ČR již podruhé zvolili předsedkyní Asociace krajů České republiky hejtmanku Karlovarského kraje Janu Mračkovou Vildumetzovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Huť by měla být prodána tomu, kdo zajistí její rozvoj
Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák včera jednal s Jonem Boltonem, výkonným ředitelem společnosti Liberty House, která se má stát novým majitelem huti ArcelorMittal Ostrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: O Babišově střetu zájmů jinak
Nebýt pohoršení nad frackovitým nakládáním Jakuba Železného s Jaroslavem Faltýnkem a Ivanem Bartošem v Událostech, komentářích ČT dne 3. prosince 2018 (neuctivě jim skákal do řeči, kdykoli hrozilo, že řeknou něco, co nechtěl slyšet ), asi bych se po vydání článků "Úder na solár" a "Úlety opozice" už nikdy nevrátil k námětu údajného střetu zájmů Andreje Babiše. Tato problematika není mou parketou. Ostatně po skvělém vystoupení poslankyně prof. Heleny Válkové v programu DVTV dne 4.prosince 2018 k té věci již není mnoho co říci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jak to bylo s analýzou Babišova střetu zájmů? Ministr spravedlnosti dělá jasno
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek prohlásil, že právní analýza Ministerstva spravedlnosti, kterou na svou obranu ve sporu o střetu zájmů zmiňuje od pondělí premiér Andrej Babiš, o ničem nevypovídá. Ministr připouští, že v analýze se neřeší evropská legislativa střetu zájmů, kterou se v tomto případě musí Česká republika řídit, informoval server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jihočeský a Středočeský kraj podepsaly Memorandum o spolupráci
Včera u vás, dneska u nás. V nadsázce tak lze označit setkání představitelů Jihočeského a Středočeského kraje s cílem podepsat Memorandum o spolupráci. Jednání se tentokrát odehrálo v rámci 14. zasedání Rady asociace krajů ve čtvrtek 6. prosince v Hluboké nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
A tak jsem se stal ruským švábem... Opravdu brutální text ekonoma Pikory
Ekonom Vladimír Pikora na sebe „práskl“, že se z něj stal ruský šváb. Jak na to přišel? Přečetl si veřejnou část zprávy Bezpečnostní informační služby za rok 2017 a z toho, co v ní nalezl, došel k názoru, že vlastně musí být ruský agent, i když rusky nemluví, peníze od skutečných ruských agentů mu nechodí a Rusa neviděl mnoho let. Ale dovoluje si kriticky uvažovat o EU, takže musí být ruským agentem. Tak to prý vidí BIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Herman: EVFTA pomáhá zvýšit obchod mezi Evropou a Vietnamem
EU a Vietnam společně vynaložily maximální úsilí k tomu, aby již brzy mohly podepsat a ratifikovat smlouvu EVFTA, kterou by vyřešily nezákonný, nehlášený i neregulovaný rybolov a přispěly k podpoře obchodní výměny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Salvini výrazně přitvrdil vůči migrantům. Jde o deportace
Americký think-tank The Gatestone Institute, často označovaný jakožto antimuslimský, přinesl svůj nový článek, v němž se zabývá novelou italského práva vůči migraci a bezpečnosti. Itálie se rozhodla nasadit nové tvrdé zásady proti migraci. V nově schválených antimigračních a bezpečnostních zákonech se nacházejí ustanovení, jež usnadní deportaci migrantů, kteří na italském území spáchají jakýkoli zločin a usnadní postih vůči těm, kteří se pokusí o terorismus. Pro tuto novou zákonnou úpravu se 28. listopadu vyslovilo 396 poslanců, proti nim bylo poslanců 99. Nový zákon byl prosazován italským ministrem vnitra Matteem Salvinim a schválen byl jak Senátem, tak 3. prosince i italským prezidentem Sergiem Mattarellou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jacob J. Lew a Richard Nephew: Užití a zneužití ekonomické moci
Od konce studené války se Spojené státy při prosazování svých zahraničněpolitických cílů stále více uchylují k ekonomickým nástrojům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPOZ): Prezident M. Zeman, TV Barrandov a ČT
Blog pozitivně hodnotí prezidentovo vystupování v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, zatímco téměř žádný prostor nemá ve veřejnoprávní televizi ČT, kterou si občané více než štědře platí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Lukáš Nečesaný - únik informací z Vrchního soudu - záhada vyřešena
Dne 28. 11. 2018 v neveřejném zasedání rozhodoval Vrchní soud v Praze v senátu 8 To v trestní věci Lukáše Nečesaného. Dne 30. 11. 2018 přinesla média informaci, že Vrchní soud v Praze jednal a rozhodl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman pozval premiéra a předsedy obou komor Parlamentu na novoroční obědy
Novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana s premiérem Andrejem Babišem se bude konat 3. ledna. S předsedy obou komor Parlamentu se na novoročním obědě prezident setká 9. ledna. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ústavní činitelé se poté opět setkají v druhé polovině ledna, kdy se uskuteční pravidelná schůzka k diplomacii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
AOPK: Kácení smrků na Suchém vrchu má přísná pravidla a mělo by zpomalit postup kůrovce
Dlouhodobé sucho a vysoké jarní teploty se nevyhnuly ani přírodní rezervaci Suchý vrch. Některé smrky v této rezervaci a v jejím okolí jsou napadeny kůrovcem, vlastník zdejších lesů, Biskupské lesy, požádal proto o povolení, aby se tu mohlo proti kůrovci zasahovat a zabránilo se jeho dalšímu šíření do okolních porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka žádá o snížení byrokracie a zatěžování lidí při nahlížení do spisů
Ombudsmanka žádá vládu, aby zajistila účastníkům správních řízení možnost dálkově nahlížet do spisu formou pořízení a zaslání kopií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Peníze, nebo život?! Tendr na BVP ukáže cenu vojákova života
Generalita české armády údajně odmítá současná, původem ruská, bojová vozidla pěchoty ukazovat na přehlídkách. V porovnání s obdobnou výzbrojí ostatních vyspělých armád prý působí ta naše jako parní stroje na autosalonu ve Frankfurtu. Sami vojáci o něm v kuloárech v nadsázce hovoří jako o pojízdné rakvi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Než tohle pan Kalousek řekl? Asi Tullamore. Jana Dědečková ostře k návrhům, aby některá média dotoval stát
ROZHOVOR Členka Rady ČT v době televizní krize Jana Dědečková se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřila k výroku Miroslava Kalouska o tom, že některá média by si zasloužila veřejnou podporu. „Pozoruji, že čím více upadá Kalouskova politická hvězda, tím více se z něho stává ‚mediální expert‘,“ podotýká Dědečková a při hodnocení nápadu Miroslava Kalouska padají i mnohem ostřejší výrazy. Janu Dědečkovou jsme požádali také o vyjádření k návrhům Jakuba Patočky, šéfredaktora Deníku Referendum, který zhruba před rokem přišel s podobnou myšlenkou silnější role státu v rámci mediálního trhu. Ani pro něj nemá Jana Dědečková příliš vlídných slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prý je to jinak. Babiš odmítl Zemanův pohled na BIS
Bezpečnostní informační služba (BIS) odvádí profesionální práci, k její práci neměla v posledním období výhrady vláda ani sněmovní výbory. ČTK to dnes v reakci na čtvrteční kritické výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu BIS napsal premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Čučkaři? Šéf tajné služby vrací Zemanovi úder a říká, kolik Rusů „vyhmátli“
Stalo se něco mimořádného. Událost, ke které příliš často nedochází. Ředitel BIS Michal Koudelka vystoupil ze stínů, v nichž se agenti zpravidla pohybují, a promluvil do médií. Reagoval na ostrá slova prezidenta Miloše Zemana a prozradil, že BIS letos rozbila ruskou zpravodajskou síť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): V pobytových službách potřebujeme navýšit peníze především na zaměstnance
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO z Macronovy Francie: Školáci klečí v blátě s rukama za hlavou. A kolem policisté s obušky...
Francouzská policie připravuje velké manévry. Na víkend nasadí v hlavním městě na 89 tisíc policistů a uzavře Eiffelovu věž i další památky. Úřady tak chtějí zkrotit již několik týdnů trvající protesty Hnutí žlutých vest, které chce snížit daně obyčejným Francouzům, a naopak je zvýšit svým nejbohatším spoluobčanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude mimořádně projednávat zdanění církevních miliard. Pravicová opozice prý s obstrukcemi bude mít smůlu
Šéf komunistů Vojtěch Filip oznámil, že se možná přece jen podaří zdanit církevní restituce. Pravicové opozici navzdory. Poslanci ANO, KSČM, SPD Tomia Okamury a ČSSD rozhodli o svolání mimořádné schůze k tomuto tématu. To však nebylo jediné téma, kterému se Filip věnoval. Prostor před kamerami České televize využil i k tomu, aby si rýpl do Bezpečnostní informační služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Brzobohatá (ANO): Mezi druhým a třetím stupněm bude velký rozdíl
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pražský pravoslavný arcibiskup hovořil v Oděse o Hurvínkovi. Myslel tím svůj protějšek. Věřící jen žasnou
ParlamentníListy.cz byly v pátek upozorněny několika čtenáři, kteří patří mezi pravoslavné věřící, na zajímavý okamžik. Jedná se o listopadovou návštěvu pravoslavného arcibiskupa pražského Michala Dandára na Ukrajině. Tam podle všeho navštívil proruskou část tamější pravoslavné církve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Důkaz, že svět se v p*del obrací. Doktor Macek ho našel v univerzitní práci o genderu ve Ferdovi Mravencovi
Doktor Miroslav Macek se rád dívá kolem sebe. A to, co vidí, často s patřičnou kousavostí kritizuje. Tentokrát se v jeho hledáčku ocitli český předseda vlády Andrej Babiš a především bakalářská práce mladé dámy na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Studentka se ve své bakalářské práci věnovala genderovým stereotypům v pohádkách s Ferdou Mravencem. Když se zabýváme takovými věcmi, je to podle Macka důkaz, že se řítíme do pekla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Dobré zprávy z průmyslu
Ačkoliv vývoj nálad tomu až tak neodpovídal, průmysl i v říjnu potvrdil svoji velmi dobrou kondici. Výroba se meziročně zvýšila o 6,7 %, nové zakázky dokonce o 12,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátorka Třísková: Senát navrhuje zvýšení příspěvku na péči ve 4. skupině na 19 200 korun
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Francie v pohybu
Žluté vesty připomínají dřívější protestní hnutí ve Španělsku a Itálii, která se probila až k vládní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 54. díl. O televizi
Francouzský sociolog Pierre Bourdieu (1930-2002) vystudoval filozofii na prestižní École normale supérieure v Paříži. Zde na něj působila četba Sartra, Marxe, Merleau-Pontyho, Husserla, byl u zrodu strukturalistického hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pan předseda to neudělal, tak se musím pochválit sám
Projev premiéra Andreje Babiše na XXI. celostátní finanční konferenci Svazu měst a obcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš má kult osobnosti, jaký jsem nezažil, zírá poslanec ČSSD Veselý. Nedovedl si prý představit, že by podpořil vládu s tímto premiérem a jeho skandály
ROZHOVOR „Ačkoliv je vláda jinak velmi úspěšná, každý její úspěch a zlepšení podmínek života obyvatel v naší zemi překryje kauza jejího předsedy,“ říká poslanec za ČSSD Ondřej Veselý. V rozhovoru promluvil nejen o volebních preferencích a ČSSD, ale i ohledně nové zprávy BIS. Vyjádřil se i k situaci ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tvrdý boj o nástupce Merkelové. Jedna její souputnice a dva rázní pravičáci si to prý rozdají „na krev“
V roce 2000 se Angela Merkelová stala předsedkyní německé největší strany CDU. A dlouhých 18 let ji na postu šéfky nikdo neohrozil. Po sérii volebních porážek a nepříliš výrazných vítězství se však tato dáma rozhodla, že je čas odejít. Delegáti CDU si tak dnes v Hamburku zvolí nové vedení. Tisícovka delegátů sjezdu rozhodne, kdo dnes Merkelovou nahradí. Německá média tvrdí, že na sjezdu v Hamburku proběhne tvrdý boj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Navrhujeme přesuny ve státním rozpočtu v řádech miliard
Komentář na facebookovém profilu k návrhu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat růst příspěvků na péči o postižené lidi
Sněmovna by dnes měla schvalovat růst příspěvků na péči některým skupinám postižených lidí. Poslanci by mohli také dokončit finální čtení předlohy o toleranci alkoholu u vodáků. Před schvalováním je rovněž novela, která by doplnila pojmenování státního svátku 17. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tak už i nekvalifikované pracovní síly je málo, hlásí firmy
Firmám chybí už i nekvalifikovaní pracovníci a situace je jako před krizí v roce 2008. Shodli se na tom účastníci dnešní první výroční konference Paktu zaměstnanosti Plzeňského kraje. Ten sdružuje firmy, školy i úřady, které si v rámci paktu vyměňují informace a zkušenosti z pracovního trhu. Za rok činnosti má pakt přes 80 partnerů, hlavně průmyslových firem. Další rok přistoupí nejméně stejný počet členů, řekl dnes ČTK místopředseda představenstva krajské Hospodářské komory a člen výkonné rady paktu Zdeněk Mužík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Očekávám, že nemocnici v Rychnově ministerstvo podpoří
Přestavbu, zachování provozu a v neposlední řadě i osamostatnění rychnovské nemocnice podporují starostové obcí na Rychnovsku. Během středečního setkání s vedením kvasinské automobilky, kterého se zúčastnil i hejtman Jiří Štěpán, diskutovali o dalším osudu nemocnice, pro kterou Královéhradecký kraj plánuje čtyřistamilionovou investici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Totální úder Zemana na BIS: Vymýšlí si, že se to tu hemží špiony. Když ale mají najít islámského teroristu, který existuje, nenajdou nic. Čučkaři
Po dalším týdnu se na stole pořadu Týden s prezidentem objevila nová aktuální témata, na která nejen česká politická scéna upíná v posledních dnech svou pozornost. Prezident Miloš Zeman tak s moderátorem Jaromírem Soukupem debatoval především nad výroční zprávou BIS nebo dopisem od eurokomisaře kvůli střetu zájmů Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Centrum Amelie: Charitativní prodej slonů na podporu onkologicky nemocných
Charitativní prodej slonů pořádá Centrum Amelie 12. až 14. prosince od 10:00 do 20:00 v obchodním centru Forum v Liberci. Celý výtěžek z prodeje půjde na zajištění bezplatných služeb pro onkologicky nemocné a jejich blízké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Kuchyňské spotřebiče putují výchovnému ústavu v Kostomlatech
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Litoměřicích převedl zdarma sadu kuchyňských spotřebičů výchovnému ústavu Kostomlaty pod Milešovkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miloš v truhle, Andrej za katrem. Ivan Langer vylíčil své přání
Bývalý ministr vnitra a informatiky Ivan Langer (ODS) se rozhodl vyjádřit k verdiktu Vrchního státního zastupitelství v Praze iniciovat takzvaný vnitřní dohled na práci svého podřízeného Jaroslava Šarocha, jenž je vedoucím vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Zároveň se nezapomněl opřít i do prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas získal zastoupení ve vrcholném orgánu EBU
Český rozhlas získal zastoupení ve vrcholném orgánu Evropské vysílací unie (EBU). Ředitel Techniky a správy ČRo Karel Zýka byl zvolen do představenstva nově založené společnosti s názvem Eurovision Services S. A, jež bude zaštiťovat komerční aktivity Evropské vysílací unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Prezident Zeman svými výroky podkopává důvěryhodnost tajných služeb
Komentář poslance a člena komise pro kontrolu BIS Marka Bendy k výrokům prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Nové dobrovolníky vyškolí poslední letošní seminář Vlčích a Rysích hlídek v Jeseníkách
Poznávání stop, život šelem či diskuze o stavu místní krajiny čeká na zájemce už tento víkend v Lipové-lázni. Na pochůzkách krajinou Jeseníků se o druhém prosincovém víkendu sejdou noví dobrovolníci Vlčích a Rysích hlídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Boom stavebnictví pokračuje
I v říjnu rostla stavební výroba dvouciferným tempem ( 10,4 %) a opět díky pozemnímu a inženýrskému stavitelství. Říjen měl sice jeden pracovní den navíc, ale ten s výsledkem tohoto odvětví až tak jako v průmyslu nezahýbal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Stát utrácí 1,7 miliardy Kč ročně za poštovné. Využívejme efektivněji datové schránky
Piráti tento týden předložili pozměňovací návrh ke státnímu rozpočtu, který by uvolnil finance na propagaci a osvětu v oblasti datových schránek. Usilují o to, aby stát s občany komunikoval více skrze elektronické nástroje, jako jsou právě datové schránky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To se jinde nevidí. Pavel Telička šel tvrdě do Zemana, řešil i Babiše. Demence u Miloše, zaznělo pak
Europoslanec Pavel Telička se na svém facebookovém profilu rozčílil. A to kvůli slovům hlavy státu Miloše Zemana, jenž zkritizoval BIS. Ale nejen kvůli tomu. Následně se pak dočkal i diskutujících, ti rovněž nebyli shovívaví. Padaly opravdu tvrdé vzkazy, nejen pro Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Měli bychom minimalizovat restrikce, týkající se volnočasových aktivit
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o vnitrozemské plavbě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hradní stráž oslavila 100 let od svého založení
Hradní stráž dnes slavnostním nástupem na Pražském hradě oslavila 100 let od svého založení. K výročí jejím příslušníkům pogratuloval prezident Miloš Zeman a za válečné veterány Emil Boček. Hodinové akci, která se konala na třetím hradním nádvoří, přihlížely stovky lidí. První jednotka, která střežila sídlo československého prezidenta, byla zřízena 7. prosince 1918. Nejprve Pražský hrad po vzniku Československa střežili sokolové, později je vystřídali legionáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Odborová organizace Sluníčko: Zpráva o korupci v resortu spravedlnosti 2018
Veřejná kontrola našla na ministerstvu a v resortu spravedlnosti vážná systémová pochybení a bezpečnostní rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Celý systém přiznávání příspěvků nefunguje dobře
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Co nového v jízdním řádu od 9. prosince?
Od neděle 9. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny. Co tyto změny přinesou cestujícím? Nejvýznamnější změnou je úprava dopravní koncepce mezi Libercem a Českou Lípou, kde dochází ke změnám jak na železnici, tak na autobusových linkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Akcie jako na horské dráze, český průmysl ovšem nabírá druhý dech
Trhy zažívají návrat extrémní volatility.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Polák napadl muslimku. Dostal trest, který se bude hodně líbit v pražských kavárnách
Polský občan Kamil B. dostal od soudu zvláštní trest. Za to, že napadl muslimku, si musí přečíst knihu české novinářky Petry Procházkové. Vedle toho dostal podmíněně čtyřměsíční trest odnětí svobody s odkladem na jeden rok. S odvoláním na polskký zpravodajský portál TVN24 o tom informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Velmi oblíbený argument je, že se v rozpočtu se zvýšením nepočítá
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda: Vzrostla míra problémového užívání opioidů, preventivní programy jsou nedostatečné
Aktuální data z výroční zprávy o stavu ve věcech drog v ČR za uplynulý rok ukazují, že míra užívání alkoholu a tabáku zůstává stále vysoká. Nejčastěji užívanou nelegální drogou u nás stále zůstává konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Čulík a host Jiří Pehe před kamerou: Jsme v limbu, budeme se brodit blátem
V posledních týdnech řeší část české společnosti skandál premiéra Andreje Babiše, který údajně nechal unést svého syna na Krym. Velká otázka je, zda je to pravda a zda je Babiš mladší skutečně paranoidní schizofrenik. Politolog Jiří Pehe se v rozhovoru pro Britské listy vyjádřil, že celá záležitost poukazuje i na pevnost či slabost českých státních struktur, jako jsou policie a soudnictví. „Jsme v limbu, nevyřeší se vůbec nic, věci se nechávají vyhnít, budeme se brodit blátem,“ uvedl Pehe, jenž ale zároveň odhaduje, že Babišova popularita začne brzy klesat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): I osoby ve třetím stupni závislosti mnohdy vyžadují čtyřiadvacetihodinovou péči
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka pronesl vážné varování: Pod pseudovědeckou maškarádou se vzpíráme zdravému rozumu. Dítě není prostředek kšeftu
Kardinál a arcibiskup pražský Dominik Duka se včera na Facebooku vyjádřil k manželství homosexuálů. Varoval před salámovou metodou, která prý začala v roce 2006, kdy bylo schváleno registrované partnerství, a že nyní se budou děti stávat předmětem uspokojení touhy dospělých lidí. „Společenského inženýrství jsme si v minulém století zažili více než dost – výsledek snad netřeba opakovat,“ sděluje arcibiskup pražský. A jsou zde i další ohlasy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Všechny pozměňovací návrhy se vzájemně vylučují
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Už je vám jasné, proč se Putin a saúdský korunní princ na zasedání G20 tak řehtali?
Bylo to nejvíce pouštěné video ze zasedání G20, na kterém Vladimír Putin kvůli Kerčské zápletce a Mohammed bin Salmán (MBS) (za zavraždění sloupkaře deníku The Washington Post a kritika saudskoarabského režimu Džamála Chášukdžího) se před kamerami řehtali na plná ústa, poplácávali se a podávali si ruku, jako by na někoho vyzráli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bradáčová iniciovala kontrolu žalobce kauzy Čapí hnízdo, hlásí rozhlas
Městský státní zástupce v Praze kontroloval práci svého podřízeného, žalobce Jaroslava Šarocha, který vede vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. V případu čelí stíhání premiér Andrej Babiš (ANO) i někteří členové jeho rodiny. Takzvaný vnitřní dohled iniciovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze, totéž učinilo i loni, informoval dnes server iROZHLAS.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmyslová produkce i zakázky vzrostly
Průmyslová produkce v říjnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 3,3 %, bez očištění byla vyšší o 6,7 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 1,1 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 12,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Švýcaři dostanou žádost o vyšetření mladého Babiše. Mohlo se to udělat už před půl rokem, vzkazuje zkušená právnička
O tom, zda premiérův syn Andrej Babiš mladší, obviněný v kauze Čapí hnízdo, trpí schizofrenií, se už pár týdnů vedou spekulace. O přezkoumání jeho zdravotního stavu nyní požádal švýcarské úřady státní zástupce Jaroslav Šaroch. Znalci z oboru psychiatrie by měli určit, zda je zdravotní stav syna premiéra natolik závažný, že není dále schopen účastnit se vyšetřování, a být tudíž nadále mezi obviněnými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vývoz i dovoz meziročně výrazně vzrostl
Podle předběžných údajů skončila v říjnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 5,7 mld. Kč, který byl meziročně o 3,4 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: V Plzeňském kraji vyjede s novým jízdním řádem devět RegioPanterů
V neděli 9. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2019. V Plzeňském kraji je připravován ve spolupráci s organizátorem a koordinátorem veřejné dopravy POVED. Zahrnuje celkem 547 vlaků, z toho v pracovní dny pojede 493 vlaků, o sobotách a nedělích 321 vlaků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM odvede na účet pro oběti trestných činů necelých tři a půl milionu z trestního řízení
Brněnské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo částku 3 336 568 korun, která propadla v trestním řízení. Dále státu propadlo i 0,52794 BTC (virtuální měny bitcoin), jež byly převedeny na bitcoinovou adresu ve správě Finančního odboru Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
František Dostál: Snad kvůli této fotografii nebude zasedat Evropský parlament...
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V Zoo Jihlava uhynul oblíbený samec tuleně obecného Artos
Rodák ze švýcarského Bernu se dožil patnácti let
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Státní zastupitelství a soudy musí komunikovat napříč EU
Ministr Kněžínek vystoupil na Radě ministrů v Bruselu k zajišťování elektronických důkazů pro trestní řízení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata navštívil vojáky v Pobaltí
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata navštívil tento týden ve středu a ve čtvrtek vojáky minometné čety 71. mechanizovaného praporu z Hranic a mechanizované roty ze žateckého 41. mechanizovaného praporu v Pobaltí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tajná armáda, co měla zabít prezidenta Německa? Ne, to není vtip, podívejte
Bývalý člen speciálních jednotek v Německu prý budoval stínovou armádu. Ta měla mít za cíl odstranění nepohodlných politiků. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Věří mu stěží každý pátý. Macron je na tom uprostřed vzpoury Francouzů stejně jako v Česku Gazdík
Z výsledků dotazníkového šetření výše důvěry v politiky, dle twitterového účtu Europe Elects, vyplývá, že současná důvěra ve francouzského prezidenta Emmanuela Macrona činí pouhých 18 %. Nedůvěra v něj dosáhla až 76 % a narostla o 7 %. V České republice bychom mohli Emmanuela Macrona popularitou přirovnat k politikům, jakými jsou předseda hnutí Starostové a nezávislí a zastupitel Zlínského kraje Petr Gazdík nebo bývalý statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: Novinky ve vlakovém jízdním řádu v Jihomoravském kraji
V neděli 9. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2019. Regionální doprava na jižní Moravě bude v příštím roce provozována na 723 kilometrech železničních tratí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Projídáme naši budoucnost
Komentář na facebookovém profilu k návrhu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT: Co je udržitelná architektura?
Jak dnes vypadá architektura, která má obstát pro další generace? Jak s udržitelností v architektuře pracují inženýři, sociologové či antropologové? Jsou aspekty udržitelnosti aktuálním tématem ve výuce, vědě a výzkumu? Odpovědi přinese mezinárodní konference pořádaná Ústavem navrhování II Fakulty architektury ČVUT v Praze, která se koná v úterý 11. prosince 2018 v budově fakulty (Thákurova 9, Praha 6, místnost č. 152, 153).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Demokracie se musí umět bránit
Projev prezidenta republiky při slavnostním nástupu Hradní stráže
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD naděluje ještě před Vánoci: Pro lidi, odkázané na pomoc druhých, vybojovala až o 6000 navíc
Poslanecká sněmovna na dnešním zasedání schválila bez větších námitek návrhy ČSSD, které zdravotně postiženým lidem s úplnou závislostí zvýší příspěvek na péči o 6000 korun a lidem s těžkou závislostí o 4000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pirátský primátor chystá v Praze zásadní změny, čtěte
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl primátor Prahy Zdeněk Hřib. Hovořilo se zejména o dopravě a o bydlení. Ale i o dalších prioritách vládnoucí koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tajná služba vydává veřejnou zprávu? žasne Generál Šándor. A říká, jak je to se špiony doopravdy
ROZHOVOR Politici rádi dehonestují tajné služby, ale neuvědomují si, že tím dělají medvědí službu celé republice a jejímu obrazu v zahraničí. Jedenáct lidí, kteří od nás odešli pomáhat Islámskému státu, není sice mnoho, ale kolik jich ve skutečnosti je? Plus k tomu ti, kteří bojují na východě Ukrajiny na obou stranách konfliktu nebo jsou v řadách cizinecké legie. A nemluvě o těch, kteří jsou najati do bezpečnostních agentur místo armád po celém světě. I toto říká či neříká zpráva BIS za rok 2017. Jak jsme na tom s tuzemským pravicovým a levicovým extremismem? Pravděpodobně jsou tyto skupiny v klidu, ale to se nedá říci o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy, respektive o přisátí zájmových skupin na ekonomiku a o tvorbě zákonů na míru právě pro ně. O tom hovoří pro ParlamentníListy.cz odborník na slovo vzatý, specialista na bezpečnostní problematiku generál ing. Andor Šándor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Většina lidí si přeje zemřít doma
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové: Fotbalisté potěšili mikulášskou nadílkou dětské pacienty
Fotbalisté druholigového FC Hradec Králové 4. prosince zamířili v přestrojení za Mikuláše, čerta a anděla za pacienty Dětské kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. Hráči během zhruba hodinové obchůzky prošli několika odděleními nemocnice a rozdali desítkám dětských pacientů dárkové balíčky a karty s podpisy hráčů. Pro hráče klubu to byla první obdobná zkušenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hlavním termínem pro jednání vlády bude pondělí odpoledne
Základní termín pro zasedání vlády by měl podle informací ČTK z Úřadu vlády být od příštího roku v pondělí od 14:00. Vláda se od nástupu premiéra Andreje Babiše (ANO) před rokem schází většinou ve středu, často časně ráno. Kabinet i v novém roce počítá s operativními posuny jednání, pokud bude hlavní termín kolidovat s jinou akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): V domácí péči nemáme žádnou možnost kontroly
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Juchelka (ANO): Apeluji na MPSV, aby skutečně udělalo systém valorizací
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Byly tady doby, kdy se příspěvek dokonce snižoval
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
DPP zvýší bezpečnost cestujících i zaměstnanců. Otevřel moderní dohledové centrum
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) učinil další krok ke zvýšení bezpečnosti cestujících. V pražském depu Hostivař dnes nově otevřel Dohledové a poplachové přijímací centrum (DPPC), které se přesunulo z depa Kačerov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Holík (SPD): Je jednání rady města Zlína standardní?
Úsudek si udělejte každý sám. V závěru svého textu žádám primátora o odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Lidem se zdravotním handicapem velmi dlužíme
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SMS: Zvýšení hranice trestnosti krádeží nad 10 000 korun zatíží obce a sníží vymahatelnost práva
Rada SMS ČR dnes vyslovila zásadní nesouhlas s avizovaným záměrem Ministerstva spravedlnosti ČR se zvýšením hranice trestnosti krádeže ze současné škody 5000 korun na 10 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Matzner: Jak se lze účinně bránit před vlivy cizích mocností
Komentář ke zprávě BIS, která varuje před ruskou špionáží
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Není důvod, abychom nehlasovali od nejvyššího zvýšení po nejmenší
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 k zákonu o sociálních službách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ODA: Tři sedmičky pro Pearl Harbor
Pearl Harbor. Velká historická událost, v oscarovém filmu propletená milostným trojúhelníkem a největším počtem explozí, čímž se zapsal do Guinnesovy knihy rekordů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Počet dokončených bytů výrazně vzrostl
Stavební produkce v říjnu 2018 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 9,0 %, bez očištění se zvýšila o 10,4 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 2,0 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení klesla o 1,8 %. Meziročně bylo zahájeno o 1,7 % bytů méně. Dokončeno bylo o 55,6 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Změny ve složení orgánů Poslanecké sněmovny
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 7. prosince 2018 - změny ve složení orgánů Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hradečtí lékaři se vrátili z Jordánska, operovali hlavně uprchlíky
Tříčlenný tým z Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) se vrátil z Jordánska, kde v Ammánu pomáhal léčit také pacienty z uprchlických táborů. Lékaři z oční kliniky za osm dnů na konci listopadu stihli 258 operací šedého zákalu, sdělil dnes ČTK mluvčí hradecké fakultní nemocnice Jakub Sochor. Šlo o sedmou misi hradeckých specialistů v Jordánsku, při jejich dubnové návštěvě odoperovali šedý zákal 211 pacientům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Snížili jsme ceny jízdného ve vlacích a autobusech
Hnutí SPD ve středu při jednání Poslanecké sněmovny spoluprosadilo snížení DPH na jízdenky ve vlacích, autobusech nebo přívozech a lanovkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad vlády neuspěl ve sporu s finanční správou o půl miliardy Kč
Úřad vlády neuspěl ve sporu s finanční správou o přibližně 551 milionů korun, které musel odvést do státní kasy kvůli porušení rozpočtové kázně. Žalobu odmítl Nejvyšší správní soud (NSS). Pochybení spočívalo v tom, že úřad bez výběrového řízení zadal společnosti Promopro zakázku na zajištění audiovizuálního vybavení pro akce konané v rámci českého předsednictví v EU v první polovině roku 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Vadim Petrov je kandidátem ANO do Rady ČT
Manažer a pedagog Vadim Petrov je oficiálním kandidátem ANO do Rady České televize. ParlamentníListy.cz získaly informace od dvou zdrojů z hnutí předsedy Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Analytik: Putin hraje lépe než američtí prezidenti. Tam, kde není NATO, vítězí
ANALÝZA JIŘÍHO VALENTY Analytik a spolupracovník Begin-Sadatova centra pro strategická studia při izraelské Bar-Illanově univerzitě Jiří Valenta v telefonickém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil aktuální vypjatou situaci mezi Ukrajinou, Západem a Ruskem panující po incidentu v Kerčské úžině. Podle Valenty si Putin „dává dohromady strategii, která jde od Azovského moře k Sevastopolu až do Sýrie“. Rusům jde prý podle Valenty o to, aby ovládli i východní oblast Středozemního moře. Rusové mají podle Valenty zájem o to, aby strategický přístav Mariupol sloužil jejich zájmům. Putin hraje geopolitickou hru lépe než tři minulí američtí prezidenti, říká Valenta, podle kterého nechce ruský prezident vyvolávat konflikt tam, kde se nachází stát Severoatlantické aliance. Tam, kde NATO ale není, prý Putin zatím vyhrává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nové informace, Trump prý bude brzy obviněn. Začal mluvit jeho blízký muž: analytik předkládá souvislosti
ROZHOVOR Kauza údajné spolupráce volebního týmu současného amerického prezidenta Donalda Trumpa a Rusů zaznamenala v uplynulém týmu posun. Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller pro „ruskou kauzu“ totiž soudu navrhl, že bývalý bezpečnostní poradce Donalda Trumpa Michael Flynn díky tomu, že s vyšetřovateli nyní spolupracuje, by neměl být odsouzen k nepodmíněnému trestu vězení. Flynn se v říjnu 2017 přiznal k tomu, že FBI záměrně lhal ohledně svých styků s ruským velvyslancem. Analytik a vědecký spolupracovník Begin-Sadatova Centra pro strategická studia při Bar-Ilanově univerzitě v Izraeli Jiří Valenta v tom vidí možné ohrožení Donalda Trumpa vedoucí až k jeho možné obžalobě americkým Kongresem. V Senátu, kde mají republikáni většinu, by ale Trumpa mohli podle Valenty podržet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Lubomír Zaorálek: Tragédie Lidic je tu stále s námi
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
TOPlist