Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.776x, což odpovídá cca 144.848-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jiří Vyvadil: Lidská práva podle Macrona
Emanuel Macron chtěl být evropským bojovníkem za lidská práva proti nacionalistům, xenofobům, proti Orbánovi, Salvinimu, polské vládě...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rána Slonkové z tisku: Nejdůležitější reportáž českých dějin? Něco tady šeredně smrdí
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský se ve svém sloupku vyjádřil k tomu, jak hnutí ANO Andreje Babiše rostou preference. „A analytici přicházejí s tezí ‚skandály Babišovi pomáhají, místo aby mu škodily‘. Dovolím si oponovat. Únos syna nebyl – na rozdíl od dotací pro Čapí hnízdo nebo korunových dluhopisů – skandálem Andreje Babiše, ale skandál médií,“ poznamenal Kamberský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Média lila lidem lež do žil, vybouchl Fico
Slovenská vládní strana Směr – sociální demokracie uspořádala v Trenčíně sněm, na kterém rokovala o svém další postupu. Předseda strany a bývalý premiér Robert Fico se tvrdě opřel do médií. Novináři prý lili lidem do žil lež. Fico věnoval pozornost i diskusím na internetu. Rád by prosadil zákon, který by zarazil jakékoli anonymní debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Změny klimatu a naše práva
Při příležitosti 70. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv a Mezinárodního dne lidských práv vás zveme na promítání dokumentu a diskuzi na téma „změny klimatu a naše práva“. Koná se v pondělí 10. prosince v sále Otakara Motejla v Kanceláři veřejného ochránce práv v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Budou protesty v Paříži startem nové éry?
Protesty žlutých vest v Paříži jsou středem pozornosti médií a momentem k zamyšlení nad těmi, kdo nám v EU skutečně vládnou a kam to vede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ekonom Slaný: Nechci strašit krizí, ale obávám se, že zpomalení ekonomiky bude výraznější, než predikuje většina institucí
ROZHOVOR Hlavní ekonom investiční skupiny DRFG Martin Slaný se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zabývá kondicí české ekonomiky. K vysokým cenám nemovitostí podle něj přispělo nejen zpomalení nové bytové výstavby, ale také pokles výnosnosti jiných aktiv. Porevoluční vývoj Slaný vnímá pozitivně. "Nevím, jestli bych použil sousloví vzor východního bloku, ale je třeba jasně říci, že tato země je velmi úspěšná a celý vývoj od roku 1989 je obrovský úspěch, na který bychom měli být hrdí a nikoli se jej snažit lacině relativizovat," říká Slaný a dodává, že se Česku vyhnuly obvyklé problémy, které dodnes sužují mnoho zemí bývalého východního bloku, jako například exodus obyvatel směrem na západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Výzva k občanské neposlušnosti proti Babišovi: Obsadit Liďák a připoutat se řetězy! Právník z TOP 09 nabízí své služby těm, kteří to uskuteční
ROZHOVOR „Říká se, do třetice všeho dobrého či zlého… tak už se vážně začínám bát, co ještě přijde,“ říká po reportáži Slonkové a Kubíka, kde mluvil Andrej Babiš ml., a po zprávách ohledně dotací pro Agrofert jihočeský vicehejtman Josef Knot. Promluvil o vztazích v ANO a oproti tomu v ČSSD, i o zprávě BIS a postoji prezidenta Miloše Zemana. Velmi netradičním způsobem pak také vysvětlil popularitu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Titul Nejtišší dopravce za rok 2018 na Letišti Václava Havla Praha získalo British Airways
V letošním ročníku soutěže Nejtišší dopravce, kterou pořádá Letiště Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6, zvítězila britská letecká společnost British Airways (BA). Křišťálovou trofej vítězi předali předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř a starosta Městské části Praha 6 Ondřej Kolář během setkání zástupců letiště se starosty okolních obcí a městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Od začátku jsem si říkal, že to bude další sr*čka... Faltýnek se rozjel, když došlo na reportáž Slonkové
Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek v rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že až v hnutí ANO skončí Andrej Babiš, skončí i on. Rozhodně také odmítl, že by Andrej Babiš měl nějaký střet zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pro Břeclav je hlavní doprava i sociální oblast, dohodli se radní
Prioritami městské rady v Břeclavi budou pro nadcházející volební období doprava a sociální záležitosti. Programové prohlášení rady dnes novinářům představili místostarostové města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
NPÚ: Archeologické průzkumy na vimperském zámku přinesly první poznatky
Na hradě ve Vimperku byla v letošním roce zahájena rozsáhlá rekonstrukce Horního zámku, jejíž nedílnou součástí je i záchranný archeologický výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
NKÚ si chce posvítit na to, jak se vynakládají peníze na kybernetickou bezpečnost
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) chce v příštím roce zkontrolovat peníze vynakládané například na údržbu mostů, obranu, zdravotnictví nebo na kybernetickou bezpečnost. Vyplývá to z plánu kontrolní činnosti na příští rok, který schválilo vedení úřadu a který je na jeho webových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitel SUZ MV se zúčastnil mezinárodní konference EPRA v Bruselu
Ředitel SUZ MV Pavel Bacík se spolu s kolegy zúčastnil mezinárodní konference European Platform of Reception Authorities (EPRA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu dálnice D35 v úseku Časy - Ostrov
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v úterý 4. prosince výstavbu dálnice D35 v úseku Časy – Ostrov. Dálnice D35 je plánována v trase Jičín – Hradec Králové – Olomouc – Lipník nad Bečvou a po dokončení bude s celkovou délkou přes 200 kilometrů druhou nejdelší dálnici v ČR. D35 je také v celé svojí délce součástí globální sítě TEN-T evropských dopravních koridorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Rada bezpečnosti OSN – marné snahy o reformu
Charta organizace spojených národů, byla založena v roce 1945 padesáti zakládajícími státy s cílem dle úvodních slov „uchránit budoucí pokolení metly války“ . K tomuto cíli byla vytvořena organizační struktura, která má operativně zajistit toto poslání. Vše je jednoznačně a zcela snadno pochopitelně definováno v přijaté chartě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Nepotřebujeme obědy zdarma, ale podporu kvalitního jídla
Návrh vládních stran na obědy zdarma pro děti v mateřských školách a na prvním stupni základních škol je klasický populistický příklad rozdávání z cizího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prodejci vánočních kaprů mají nejvyšší čas nahlásit své stánky SVS
K českým Vánocům tradičně patří pouliční prodej kaprů. Na to, aby proběhl odpovídajícím způsobem, dohlíží každoročně Státní veterinární správa (SVS) a letošek nebude výjimkou. Jednou ze základních povinností, kterou musí prodejci vánočních kaprů splňovat, je nahlásit minimálně sedm dní před zahájením prodeje, kde a kdy hodlají prodávat. Letos historicky podruhé k této povinnosti slouží výhradně on-line formulář na internetových stránkách SVS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Docent: Kdyby tak BIS dokázala ještě ověřit, narozdíl od ČT, zda ti „čeští dezinformátoři“ nemají občas pravdu
Ekonom a docent Radim Valenčík se rozepsal ve svém komentáři o tom, jak byla podle jeho názoru zpracována výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Odmítáme, aby se ČR stala vazalem velkých zahraničních mocností
KDU-ČSL chce společně s dalšími politickými stranami vytvořit sněmovní vyšetřovací komisi, která by hodnotila vliv cizích autoritativních režimů na Českou republiku a hledala by způsoby, jak tomuto vlivu lépe čelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: „Několik slov“ ke zprávě BIS
Je opravdu zážitek sledovat reakce té části politické reprezentace, která se nachází v opozici, když do éteru vyjde nějaká informace nebo zpráva, týkající se Ruska nebo Číny a to ze všech úhlů pohledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Maláčová chce být ve vedení ČSSD kvůli podpoře z okresů i Hamáčka
Četné nominace od okresních organizací ČSSD či podpora předsedy strany Jana Hamáčka přesvědčily ministryni práce Janu Maláčovou, aby se ucházela o funkci místopředsedkyně strany. Sociální demokraté budou nové vedení volit začátkem března na sjezdu v Hradci Králové. Maláčová ČTK řekla, že doufá, že se budou o místo ve vedení strany ucházet i další ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Francouzská střední třída versus zelený socialismus
Ve Francii probíhají násilné protesty spojené s výrazným růstem ceny pohonných hmot. Průměrná cena nafty ve Francii vzrostla za poslední rok na částku €1.51 (39,1 Kč), což je nárůst o 23%. Cena PHM ale roste celosvětově, proč je zrovna Francie tak výjimečná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senát vystavuje betlémy, jeden z nich k výročí vzniku ČSR
Malostranský betlém ke 100. výročí vzniku Československa patří k desítkám exponátů tradiční vánoční výstavy v Senátu, které jsou k vidění ode dneška do 6. ledna. Mezi nejstarší patří Velký králický betlém z počátku 20. století nebo papírové betlémy z tiskárny z Vejprt z dob první republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ODS: Pro vládní koalici je prioritou uplácení voličů, nikoliv péče o ty, kteří si pomoci nemohou
Poslanecká sněmovna dnes hlasy vládní koalice odmítla podpořit návrh ODS na narovnání podmínek v péči o lidi ve III. a IV. stupni závislosti bez ohledu na to, zda jsou v domácí péči nebo v pobytových zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Malá vodní nádrž Holice – oprava opevnění hráze
V letošním roce byla opravena hráz malé vodní nádrže Holice, která vykazovala netěsnosti, a nádrž proto nebylo možné napustit na provozní hladinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanci KSČM znovu navrhli nepromlčitelnost činů při privatizaci
Poslanci KSČM znovu navrhli nepromlčitelnost trestných činů souvisejících s privatizacemi státního majetku. Promlčecí lhůty by se neměly podle novely trestního zákoníku vztahovat ani na činy spáchané při zadávání, schvalování nebo provádění veřejné zakázky. U privatizačních činů nyní zaniká trestní odpovědnost po 20 letech. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura utřel Klause ml.: Jeho názory jsou ve straně vysoce minoritní
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura se v rozhovoru pro SeznamZpávy.cz rozpovídal o tom, že v dalších volbách levicovo-komunistickou vládu Babiše jistě porazí. Prozradil, s kým by si v budoucnu dokázal představit koalici. Kromě toho také připomněl, že názory Václava Klause ml. jsou v ODS minoritní a nechyběl ani komentář k nedávné zprávě BIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mrazivé scénáře, pokud se Česko odvrátí od Západu. Je jich pět
Co by se stalo, když by se Česko odklonilo od Západu? Nad tím zauvažovala skupina liberálně orientovaných odborníků, jež připravila pět scénářů, co by se stalo, kdyby se Česko odklonilo od Západu. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mimořádně vážná situace ve Francii. Senátorka varuje, co se může dít v dalších státech, ale i u nás
„Já považuji skutečnosti a jevy ve Francii za mimořádně závažné, že si i naše vláda musí dát pozor, jaké populistické nápady lidem slíbí. Když na jejich plnění nebudou mít peníze, občané si to nenechají líbit,“ upozornila nezávislá senátorka, která odešla kvůli neshodám z TOP 09, Jitka Chalánková s tím, že i když jsou Češi klidnější, podobné protesty nejsou vyloučeny i jinde v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL předkládá společný návrh na snížení DHP na dodávky tepla
Předkladatelem návrhu je skupina poslanců v čele s Marianem Jurečkou, poslancem a prvním místopředsedou KDU-ČSL. Cílem je snížit DPH ze současných 15 na 10 procent. Tím by se alespoň částečně kompenzovala cena tepla pro konečné spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Kam se podějí peníze, které vyděláváš…
„Co mě nejvíce překvapuje je trpělivost chudých,“ Vassilij Leontief, laureát Nobelovy ceny za ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hradní stráž slavnostně převzala na České poště novou známku
Česká pošta představila ve středu 5. prosince 2018 v prostorách hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze novou příležitostnou písmenovou poštovní známku s názvem Hradní stráž. Na slavnostní akci si proto z rukou Romana Knapa, generálního ředitele České pošty symbolicky převzali známku právě zástupci hradní stráže. Autorem příležitostné známky s nominální hodnotou zastoupenou písmenem A je výtvarník Petr Minka. Autorem rytiny na tzv. obálce prvního dne (FDC) je rytec Jaroslav Tvrdoň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Paříž znovu ve varu: Několik tisíc lidí protestuje v ulicích. Policie zadržela jedince ozbrojené kladivy
Policie v centru Paříže proti účastníkům protestu hnutí žlutých vest použila slzný plyn. Zadrženo bylo přes 350 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda Sněmovny chce upravit schvalování předloh i veta klubů
Poslanci by mohli mít při schůzích Sněmovny větší časový prostor pro schvalování zákonů, urychlit by se mohlo schvalování většiny mezinárodních smluv a zjednodušit by se mohlo projednávání některých zpráv. Vyplývá to z návrhu novely zákona o jednacím řádu dolní parlamentní komory, kterou předložil její předseda Radek Vondráček (ANO). Předloha upravuje také například procedurální veta, která mohou uplatnit poslanecké kluby nebo skupiny poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: BIS se fláká, honí si agenty
Vůbec nejsem spokojen s BIS v našem národě, protože to funguje na objednávku zkorumpovaného a prohnilého západu. Tam je třeba udělat pořádný průvan, protože BIS působí vlastizrádně právě pro-bruselským alpinismem. BIS si honí agenty, přitom pro naši zemi a celou Zemi je právě nebezpečný západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká Suverenita důrazně odsuzuje brutální násilí proti francouzským studentům
Svět šokovaly otřesné záběry z francouzského města Mantes-la-Jolie nedaleko Paříže, na kterých ozbrojení policisté donutili více než stovku studentů klečet před svou školou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Výroky prezidenta, týkající se činnosti BIS, jsou nepřijatelné
Vyjádření místopředsedy Senátu Milana Štěcha týkající se výroků prezidenta republiky na adresu Bezpečnostní informační služby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Advent a dva muži
Sexuolog, filmový teoretik, malíř a psychiatr Ivo Pondělíček oslavil letos v létě devadesáté narozeniny. Před dvěma lety jsme spolu pořizovali rozhovor pro Literární noviny v čase adventu. Tehdy jsme se v redakci rozhodli označit jeho knihu Labyrinty duše & Bída psychologie za knihu roku. Pan Pondělíček vzpomínal na svého přítele a kolegu Zbyňka Havlíčka. 7. ledna příštího roku to bude padesát let, co Havlíček zemřel na leukémii ve svých sedmačtyřiceti letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Čížek (STAN): Zatravněme v každé obci jednu historickou cestu
Výzva Pavla Čížka k obnově a zatravnění historických polních cest v majetku obcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
KRNAP: Pasecký Památník zapadlých vlastenců se brzy otevře veřejnosti
Po dvaceti měsících oprav opět 15. prosince otevřeme pobočku vrchlabského Krkonošského muzea Správy KRNAP - Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
BIS poděkovala veřejnosti za podporu proti kritice Zemana. A toto následovalo
Mezi prezidentem Milošem Zemanem a Bezpečnostní informační službou zuří spor. Kvůli zprávě za rok 2017, ve které zpravodajci napsali, že ruské a čínské vlivové skupiny představují pro Českou republiku riziko. Prezident své vlastní agenty označil za „čučkaře“, kteří hledají špiony, kteří na našem území nejsou, ale neumí najít teroristu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: BIS ve službách demobloku?
Proč BIS ve své zprávě vytváří jen představu jakéhosi neurčitého oblaku hybridních hrozeb, a proč, jsou-li tu hrozby i reálně existující, nejde a všechny ty své podezřelé nepozatýká?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Přidejme peníze hospicům a řešme jejich víceleté financování
Hospicová a paliativní péče jsou pro naše sociální a zdravotní služby klíčové, přesto se k jejich existenci stát podle mě nechová úplně fér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jak přišla BIS na to, že se literatura a dějepis ve školách učí podle „sovětského modelu“?! Zde je drtivý protinázor
Na sociálních sítích rozvířila vášnivé debaty nenápadná pasáž ve výroční zprávě BIS. Ta se nachází nikoli ve vlastním textu zprávy, ale jde o jednu z poznámek pod čarou, v níž se konstatuje, že moderní dějiny a literatura jsou na českých školách vyučovány podle sovětského modelu. Politický komentátor Jan Palička se ve svém textu na serveru Zdroj.cz zaměřil na to, zda je tomu skutečně tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravští Zelení mají nové vedení. Předsedou je Matouš Vencálek
Strana zelených v Jihomoravském kraji si na úterní krajské konferenci zvolila nové vedení. Předsedou se stal religionista z Masarykovy univerzity Matouš Vencálek a 1. místopředsedkyní ředitelka Nadace Veronica Helena Továrková. Dalšími členy vedení krajské organizace Zelených se stali Terezie Čížková, Jasna Flamiková, Ivo Burger, Petr Novotný a Alvin Korčák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Tisícové protesty v Paříži: Stovky zadržených. Vandalové ničí majetek v ulicích
Na slavném bulváru Champs Élysées v Paříži se od sobotního rána scházejí stoupenci tzv. hnutí žlutých vest. Hlavní město Francie tak čelí už třetí týden za sebou vlně demonstrací. Protesty se podle vládnoucích francouzských politiků už dávno organizátorům z hnutí žlutých vest vymkly z rukou. Policie již použila během střetu s demonstranty slzný plyn. Protestující volají po konci prezidenta Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Minimální mzda se od ledna v Česku zvýší
Minimální mzda se od ledna v Česku zvýší o 1 150 korun na 13 350 korun. Výsledek je kompromisem požadavků odborů, podnikatelů, ČSSD a nás, hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Policejní prezident jednal se zahraničními partnery
Ve dnech 4. až 6. prosince 2018 proběhlo v Modre na Slovensku setkání policejních šéfů zemí Salcburského fóra. Za Českou republiku se jednání zúčastnil policejní prezident plk. Mgr. Jan Švejdar, který se zde sešel se svými protějšky z Rakouska, Slovenska, Bulharska, Chorvatska, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovinska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): Perly z úst lidovce Jurečky
Komentář Miloslavy Vostré na facebookový příspěvek Mariana Jurečky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Úspěšný projekt MPO a ČOI pro studenty pokračuje i v letošním školním roce
I v letošním školním roce pokračuje společný projekt Ministerstva průmyslu a obchodu a České obchodní inspekce - spotřebitelské vzdělávání studentů středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rezort spravedlnosti pokračuje ve výměně zkušeností s norskými partnery
Ve dnech 14. až 17. 11. 2018 absolvovali zástupci Ministerstva spravedlnosti, Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby pracovní cestu do Norska. Výprava jednala o možnostech bilaterální spolupráce, setkala se zástupci nápravných služeb a seznámila se se systémem vzdělání příslušníků norské nápravné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nejvyšší správní soud zveřejní jména kárně odsouzených soudců
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek vyzval dopisem předsedu Nejvyššího správního soudu (NSS) Michala Mazance, aby u kárně stíhaných soudců nedocházelo k anonymizaci jejich jména a příjmení. Předseda NSS s požadavkem souhlasí a připravuje změnu vnitřních předpisů soudu, aby již během roku 2019 k anonymizaci nedocházelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vývoz i dovoz meziročně výrazně vzrostl
Podle předběžných údajů skončila v říjnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 5,7 mld. Kč, který byl meziročně o 3,4 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Konference věnovaná Baťáku a lavička J. A. Bati
Přesně před 80 lety, 3. prosince 1938, proplula nově vybudovaným plavebním a závlahovým kanálem, vedoucím z Otrokovic do Rohatce, první loď. Tehdy se začala psát historie plavební cesty Baťův kanál. Kulaté narozeniny Baťův kanál oslavil takřka na den přesně odhalením dřevěné sochy Jana Antonína Bati v Uherském Hradišti a konferencí, věnované této vodní cestě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jaké to je překládat slova prezidenta Zemana čínské straně? Tlumočník promluvil
Sinolog Vít Vojta, jenž překládá i pro premiéry, ministry či Petra Kellnera z PPF, se rozhovořil o svém řemesle pro MF Dnes. Pokud jede český prezident Miloš Zeman do Číny, doprovází jej většinou právě Vojta. „Tlumočení pro Zemana je vždy napínavé,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
"Ježíškova vnoučata“ z VLS a místní základky dala „dárek“ seniorům v Horní Plané
Kolegové z lesnické divize VLS v Horní Plané splnili společně s českobudějovickou redakcí Českého rozhlasu a žáky místní školy předvánoční přání obyvatelům tamního Domova důchodců, kteří toužili po ozdobeném vánočním stromku. V rámci projektu Ježíškovy vnoučata jim lesníci dodali strom, na který děti vyrobily ozdoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nečas (SPOZ): Hospodaříme dle zákona, nemůžeme prověřovat své dárce z minulých let
Redaktoři MfDNES dne 28.11.2018 zveřejnili rozsáhlý článek s titulkem „ Sponzory SPO vyšetřuje policie“. V článku se snaží rozklíčovat vazby mezi firmami, které darovaly SPO v roce 2016 tisíce korun. Uvádí, že v letošním roce některé z firem prověřuje policie ČR s podezřením na daňové úniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Budoucnost je (n)(v)aše
Informační centrum OSN v Praze a ombudsmanka společně pořádají v Brně výstavu „Budoucnost je (n)(v)aše“ připomínající 70. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv. Výstava je volně přístupná od 10. prosince do 4. ledna v Kanceláři veřejného ochránce práv v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Americký radar v ČR by byla jistota, že Rusko nezaútočí, pravil Vondra. Zaorálek ostře proti. Do věci se vložil i známý reportér z ČT
Exministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se rozhodl na svém twitterovém profilu oponovat exministru obrany Alexandru Vondrovi (ODS), a to ve věci radaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nový šéf policie oznámil, že si posvítí na obchod s drogami. A hned je tu případ z jeho vlastních řad
Nový policejní prezident Jan Švejdar při nástupu do funkce oznámil, že si chce posvítil na drogovou problematiku. Jeden z policistů na Děčínsku si však slova svého nejvyššího šéfa vyložil po svém. Generální inspekce bezpečnostních sborů ho obvinila, že prodával či dokonce zdarma nabízel marihuanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Nechápu, čeho chce USA dosáhnout
Komentář na facebookovém profilu k zahraniční politice USA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Hysterie kolem demisí
Ještě před pár týdny velebili zejména komentátoři veřejnoprávní ČT známé duo skandalistů Kubík – Slonková a jejich korzárskou akci ve Švýcarsku jako vrcholný čin české žurnalistiky. Já naopak hodnotím přepadení viditelně duševně indisponovaného člověka a nahrávání jeho odpovědí na návodné otázky jako hnusnou manipulaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové: Tým z oční kliniky provedl v Jordánsku rekordních 258 operací šedého zákalu
Rekordních 258 operací šedého zákalu provedl v Jordánsku během osmi dnů na konci listopadu tříčlenný tým z Oční kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové v rámci působení mezinárodního projektu Ministerstva vnitra MEDEVAC. Celkem se jednalo o sedmou misi hradeckých specialistů v Jordánsku, během jejich dubnové návštěvy odoperovali šedý zákal v 211 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Danit "férově" - o čem to je...
Komentář na facebookovém profilu k danění podnikání na internetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nemocný Babišův syn a skrytá kamera: zásadní souvislosti od šéfa spolku na ochranu duševně nemocných
ROZHOVOR Natočení psychicky nemocného syna Andreje Babiše skrytou kamerou a zveřejnění nahrávky je z hlediska novinářů „profesním selháním“, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Josef Závišek, předseda Občanského sdružení pomoci duševně nemocným ČR. Schizofrenie podle Záviška nemocné ochromuje a bere jim schopnost bránit se a hájit svá práva. Byl skutečně velký úspěch, že mladý Babiš coby pacient zasažený touto nemocí vůbec k někomu získal důvěru, poznamenává Závišek na konto Petra Protopopova, který Babiše juniora, odvezl na výlet na Ruskem kontrolovaný Krym.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Povedlo se a příspěvek na péči o těžce postižené se konečně zvýší
Příspěvek na domácí péči o lidi s nejtěžším čtvrtém stupni postižením se zvýší o 6 tisíc korun a na péči ve třetím stupni o 4 tisíce korun, na pátečním jednání to takřka jednomyslně schválila Sněmovna. Velkou zásluhu na tom mají senátoři a poslanci za KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman (TOP 09): Jsem rád, že lidé nejsou lhostejní
V zaplněném sále Edison jihlavského kina Dukla proběhla v pondělí 12. listopadu veřejná prezentace variantního návrhu řešení územní studie Kosov. Cílem aktuálně zpracovávané studie je získat podklady pro rozhodování o případných změnách v území a následné změně územního plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Stavební práce zdražují nejvýrazněji od roku 2008
Stavebnictví i v říjnu pokračovalo v letošním silném oživení po dvou letech útlumu. Za celý rok 2018 poroste více než desetinovým tempem, což bude ovšem částečně dáno poměrně nízkou srovnávací základnou loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nejrůznější aspekty celiakie představili odborníci v Akademii věd
Je bezlepková dieta vhodná pouze pro jedince trpící nesnášenlivostí lepku, zejména celiakií, nebo má smysl, aby ji preventivně drželi i zdraví lidé? Jaké jsou nejnovější vědecké poznatky o příčinách vzniku, rozvoje a diagnostice celiakie a jiných onemocnění spojených s intolerancí pšeničných proteinů, např. alergie a neceliakální glutenové pšeničné senzitivity? Jakým způsobem se prokazuje lepek v potravinách? Těmto tématům se věnoval seminář Potravinová intolerance, celiakie a bezlepková dieta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Vila Tugendhat je chráněna podle Haagských úmluv
Na 13. zasedání Výboru pro ochranu kulturních statků za ozbrojeného konfliktu, který ve dnech 6 – 7. 12. 2018 zasedá v Paříži, bylo před okamžikem rozhodnuto o poskytnutí zvýšené ochrany brněnské Vily Tugendhat podle Článku 10 Druhého protokolu k Haagské úmluvě na ochranu kulturních statků za ozbrojeného konfliktu z roku 1954 (vyhlášen ve Sbírce mezinárodních smluv č. 71/2007, dále jen „Druhý protokol“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Michal Koudelka: Za posledních pět let jsme zamezili desítkám ruských a čínských agentů v jejich činnosti
Prohlášení ředitele BIS Michala Koudelky k činnosti služby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): 1918/2018 – Stále máme hladovějící děti ve školách
Ocenila jsem na svém facebooku, že premiér Andrej Babiš se přihlásil k myšlence zavést bezplatné obědy pro předškoláky a děti na prvním stupni základních škol. Ostatně – je to návrh, který jsem nadhodila již několikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na demonstracích proti Babišovi se schází jen lidé, kteří ho nevolili. A notoricky známá skvadra politiků. Tak ho neporazíte, radí expert. Zkuste tohle...
Politolog Matěj Trávníček se ve svém komentáři na serveru Zdroj.cz zaměřil na poslední průzkum agentury STEM, který ukazuje, že i navzdory aféře kolem syna premiéra Andreje Babiše volební preference hnutí ANO posílily. Podle čísel agentury CVVM zase Babiš zůstává nejdůvěryhodnějším politikem. „Znovu se ukazuje, že politika AntiBabiš nefunguje,“ poznamenal směrem k opozičním stranám Trávníček a poradil, jak by mohly získat voliče hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Macronova politika ve Francii přináší své plody - masové nepokoje
Pařížské památky zavřely své brány, obchody v centru města opevnily výlohy a do ulic francouzské metropole zamířily tisíce policistů. Francie v sobotu očekává další násilné protesty, které budou dalším pokračováním současné vlny demonstrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Landštejnská studna skrývala šedesát dělových koulí
Při archeologickém výzkumu na hradě Landštejn se podařilo prozkoumat deset metrů hlubokou studnu zasypanou v období renesance. Ta odhalila nečekaný nález: více než 60 kamenných dělových koulí nalezených u dna studny. Tyto koule a další nálezy budou moci návštěvníci hradu od příštího roku vidět ve zdejší archeologické expozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NKÚ plánuje 32 kontrol. Prověří peníze vynaložené na vzdělávání, údržbu mostů nebo kybernetickou bezpečnost
Kolegium Nejvyššího kontrolního úřadu schválilo plán kontrolní činnosti na rok 2019. Plán obsahuje 32 kontrol zaměřených například na dopravu, obranu, kulturu, zdravotnictví a další témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelovou v čele CDU střídá „mini-Merkelová“
Po osmnácti letech přichází v Německu změna. Novou předsedkyní vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) se stala dosavadní generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová. Nahradila tak německou kancléřku Angelu Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
A většina novinářů je v klidu. Žádné pochybnosti? Petr Žantovský burcuje kvůli tomu, co našel ve zprávě BIS
TÝDEN V MÉDIÍCH Jen zmínkou na svém zpravodajském webu informovala Česká televize o vyústění kauzy Agrotec. Soud zprostil společnost patřící do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše i jejího jednatele viny. Petr Žantovský nepochybuje o tom, že v případě jejich odsouzení by na Kavčích horách bouchali šampaňské. Zabývá se i zprávou BIS, která si špiclováním příslušných osob ověřila, že drtivá většina tzv. dezinformačních webů je dílem českých občanů, kteří nemají žádné napojení na ruskou stranu. A zdůvodní, proč komentář Alexandra Tomského Karavana žvástů považuje za nejlepší článek týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zemanova kritika BIS. Do kanonády na Hrad se pustil i Štěch
Bezpečnostní informační služba (BIS) odvádí profesionální práci, k její práci neměly v posledním období výhrady vláda ani sněmovní výbory. ČTK to v reakci na čtvrteční kritické výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu BIS napsal premiér Andrej Babiš (ANO). S prací kontrarozvědky je spokojen i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Novinářům řekl, že BIS včetně ředitele Michala Koudelky považuje za profesionální. Koudelka má plnou podporu a podle Hamáčka ho kabinet znovu navrhne na generála. Hrad návrh dostal už dříve, ale Zeman mu nevyhověl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Baťova univerzita, to je něco úplně jiného než jakákoli jiná univerzita
Projev prezidenta republiky při jmenování nového rektora
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist