Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Primátor Hřib chválil v ČT starostu, poslance a místopředsedu strany Rakušana: Netváříte se, že chodíte do dvou prací a na plný úvazek
Hosty pořadu Otázky Václava Moravce v ČT24 byli pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), starosta Kolína Vít Rakušan (STAN) a olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Opravdoví extremisté křičí „Chyťte extremisty“
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě o extremismu, kterou vypracovalo ministerstvo vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Musím si zamést před vlastním prahem
Trocha sebereflexe na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Expert z lesnictví burcuje: Bezzásahovostí je chráněno epidemické rozšiřování kůrovce. Navíc sofistikovaná mediální propaganda a kampaň lusuxně dotovaného Hnutí Duha...
Kůrovec vesele konzumuje naše lesy a část občanů v čele se štědře dotovaným Hnutím Duha se domnívá, že je to návrat k původní přírodě. Našim lesům, ale i místnímu dřevozpracujícímu průmyslu dávají smrtelnou ránu mohutné vývozy surového dřeva do zahraničí. Rakouští a němečtí zpracovatelé dávají přednost vlastní surovině, my si ji však s gustem vyvážíme. Tragický mix se stupňuje nedostatkem odborných pracovníků a jejich mzdovým podhodnocením, absencí skladovacích míst, ale také ještě před několika desítkami let věcí nevídanou – nedostatkem železničních vagónů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Drábek (TOP 09): Strana by se měla vrátit k odpovědné, konzervativní a nepopulistické politice
Exministr Jaromír Drábek navštívil Havlíčkův Brod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Že by to bylo kvůli tomu, že má BIS v hledáčku Nejedlého a Mynáře? Moravec v ČT přemýšlel nahlas nad Zemanem. Pak se strhla hádka mezi Stanjurou a Fialou z SPD
V Žižkovské věži u Václava Moravce se tuto neděli střetli předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu SPD Tomia Okamury Radim Fiala a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Debatovali mimo jiné o zprávě BIS za rok 2017 a o útocích prezidenta republiky na tajnou službu své vlastní země. Fiala se prezidenta zastal; Saúdská Arábie je podle něj nebezpečnější než Čína a Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Je to konec barevných revolucí a ne jejich pokračování, Jaromíre Bašto
Sliboval jsem si, že dnes o hnutí žlutých vestách nenapíšu ani slovo a počkám si někdy na konec tohoto procesu, zda nakonec Macron padne či nepadne, což si dnes přeje 70% Francie a zřejmě značná část Evropy. A po nekonečných úrážkách, kterými častoval povýšeně střední Evropu i mé Česko, si nic jiného nepřeji ani já sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Toyota převezme od roku 2021 vlastnictví japonsko-francouzské TPCA v Kolíně
Toyota Motor Corporation (TMC) a skupina PSA (PSA) oznámily v pátek 30. listopadu 2018 nové nastavení vzájemné spolupráce na evropských trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík: Odpor některých lidí proti Západu? Falešná slovanská linka, možná nostalgie po reálném socialismu. Chce to víc a kriticky myslet
ROZHOVOR Šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík by uvítal lepší ochranu elektronické komunikace, jak tvrdí nejen po zprávě Bezpečnostní informační služby. „Nedostatečnost zabezpečení ukázala také kauza s e-mailem na zlevněné sushi, údajně odeslaném z poslanecké schránky Tomia Okamury. Pokud ji skutečně neposílal on, je fakt varovné, že se to může stát,“ říká Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pražská kavárna ovládá ČT i velká média. Ale i neziskovky. Venkov je naštvaný, ale na protidemonstrace nemá prostředky. Sociolog popisuje, co zjistil mimo Prahu
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR "Když ta pražská parta demonstruje a mobilizuje svoje příznivce, tak zároveň mobilizuje i příznivce druhé strany. To znamená, že je tu nějaká skupina obyvatel, kterým třeba není Andrej Babiš či hnutí ANO úplně sympatické, mají k nim nějaké výhrady. Když vidí, že je napadený způsobem, který hodnotí jako neférový, a když mají to srovnání a říkají si, když ne Babiš, tak se dostanou tihle lidé k moci, tak to samozřejmě vede k tomu, že Babiš posílí," vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociolog Petr Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Objem veřejných stavebních zakázek do prosince stoupl o 54 procent
Veřejní investoři v Česku zadali do konce listopadu stavebním firmám 5 260 zakázek za 182,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 54,1 procenta, počet stoupl o 4,3 procenta. Největším zadavatelem bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), největší objem zakázek získal Metrostav. Hodnota nově vypsaných zakázek vzrostla o 28,3 procenta. Vyplývá to z údajů společnosti IS, které má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš zorganizoval vládní „teambuilding“. Takhle to dopadlo
K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se dnes odpoledne sešli členové vlády ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy. Probrat by mohli také priority ve svých resortech na příští rok. Další běžné zasedání vlády se uskuteční ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vlastizrádce Zeman! Volá Jakub Janda po rozhovoru v ruské TV
Prezident Miloš Zeman poskytl obsáhlé interview ruské televizi. Ve čtyřicetiminutovém rozhovoru mimo jiné konstatoval, že západní protiruské sankce nefungují a že Evropské unii chybí nějaký silný lídr podobný ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi či prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Netrvalo dlouho a rozhovor okomentovali analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda či poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš rozsekl téma obědů pro děti. Jde v tom i o Viktora Orbána. Syrští sirotci? Jasné slovo
Andrej Babiš sepsal další obsáhlé pojednání určené občanům. Sám říká, že touto cestou skládá účty voličům. Dalo by se však také říci, že týden co týden vyzdvihuje, co se mu povedlo, a snaží se poukázat na všechno, za co by si snad mohl zasloužit pochvalu. Nejinak je tomu i druhou prosincovou neděli. Babiš při ní znovu zmínil maďarského premiéra Viktora Orbána, syrské uprchlíky a školní obědy pro děti zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv: Poradní orgán NESO zasedal
Dne 4. prosince 2018 se na ústředí Správy státních hmotných rezerv sešli členové Národní organizace pro společný postup ve stavu ropné nouze (NESO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora ČR: Zaměstnancům dobrovolně poskytuje zdravotní benefity už 9 z 10 větších podniků
Zaměstnavatelé nespoléhají jen na zdravotní systém a ve velkém poskytují svým zaměstnancům cílené zdravotní programy. Ukázalo to šetření Hospodářské komory speciálně ke zdravotním benefitům mezi tuzemskými zaměstnavateli napříč obory a regiony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Maláčová v ČT: Obědy dětí zaplatíme z peněz po zdanění velkých firem
Ministryni práce a sociálních věcí Michaely Maláčové (ČSSD) záleží na obědech zdarma pro děti v mateřských školách a na prvním stupni základních škol natolik, že by byla ochotná nechat více zdanit i nadnárodní korporace, aby na tyto výdaje bylo. Jejích slov v pořadu Otázky Václava Moravce České televize si všímají uživatelé Twitteru a náležitě je komentují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Chudé „tvrdé jádro“, jemuž spadla maska
Už i nejzavilejší patolízalové špatného vedení Evropská unie museli zmlknout po protestech tzv. Žlutých vest ve Francii. Vytekla totiž skutečnost, která se ve všelijakých růstech HDP a jiných pseudo-ukazatelích tajila, mlžila a překrucovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Prezident Zeman poskytl ruské televizi 40minutový rozhovor, který zřejmě otřese vůdci v EU
Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru poskytnutém tento týden ruské televizi NTV znovu označil protiruské sankce za zbytečné. V interview, které bylo zveřejněno dnes, zároveň řekl, že Evropská unie nemá v současné době silného vůdce, jací jsou v Rusku, v Číně nebo v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Další krize je na spadnutí! Ekonomka Šichtařová odhaluje jasné ukazatele. A měli bychom vážně zpozornět
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ekonomka Markéta Šichtařová se podivuje nad všeobecným mediálním humbukem ohledně výnosové křivky amerických dluhopisů. "Tyto „zprávy“ jsou maličko úsměvné. Na varovný tvar americké výnosové křivky totiž upozorňuji již řadu měsíců," říká ekonomka a nerozumí tomu, proč na to slovutní zahraniční ekonomové přišli až nyní. "Kdyby před realitou nezavírali oči, mohli příchod krize někdy v průběhu roku 2019 identifkovat už před mnoha měsíci," dodává Šichtařová a v rozhovoru přináší varování pro všechny, jejichž mzda patří k českému podprůměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prázdná bublina. Kdyby mohl, navozí na Slovensko tisíce migrantů! Fico v televizi nebývale tvrdě zaútočil na Kisku
Bývalý slovenský premiér Robert Fico, jenž je předsedou nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie, si vzal na paškál současnou hlavu státu Slovenska Andreje Kisku. Označil ho za prázdnou bublinu nadávající na vlastní stát. Na základě Ficova rozhovoru v televizi TA3 to píší Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): V zahraniční politice není možné být na nějaké třetí cestě
Komentář na facebookovém profilu k politickým postojům k Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká advokátní komora a Nejvyšší státní zastupitelství podepsali memorandum o spolupráci v trestním řízení
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a místopředseda České advokátní komory Tomáš Sokol (v zastoupení zdravotně indisponovaného předsedy České advokátní komory Vladimíra Jirouska) dnes podepsali Memorandum o součinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Macron je jako Marie Antoinetta
Protesty Žlutých vest ve Francii proti zvýšení daně z pohonných hmot symbolizují, že mnohá naoko „krásná ekologická opatření“ mají ve skutečnosti charakter odstrčení příslušníků nižší a střední třídy od civilizačních výdobytků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO „Uprchlíci jsou tu vítáni!“, „Ne, chceme Kanadu kanadskou!“ V jedné z nejbezpečnějších zemí světa se do sebe tvrdě pustili vítači a odpůrci imigrantů
Evropané hledí s obavami na Francii a především na Paříž. Nepokoje vyvolané hnutím žlutých vest, které už volá i po pádu prezidenta Macrona, poutá pozornost médií. Nepokoje však vypukly i v Kanadě. Do ulic vyrazili tamní odpůrci i příznivci Globálního paktu o migraci z pera OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Díly do německých výrobků ať montují dál na východ od nás. Češi totiž mohou uspět s něčím jiným. Ekonom Křeček odhaluje...
ROZHOVOR Hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček rozebírá aktuální ekonomická témata. "Chtít nemovitost a nemít dostatečný příjem není ekonomicky možné," říká Křeček v reakci na rostoucí ceny bydlení. Jedním dechem ale dodává, že ani trh není v pořádku: "Situaci by šlo zlepšit masivní výstavbou nových bytů. To, že se nestaví, přestože je tu silná poptávka po nemovitostech, není normální." Křeček rovněž připomíná, že jakožto malá exportní ekonomika může Česko případnou ekonomickou krizi pocítit více, než některé jiné státy. Vyzývá rovněž k tomu, aby se čeští výrobci a političtí představitelé neorientovali jen na některé trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kohlíček (KSČM): Prasátečko z Blesku
Dříve si ženy nemohly zajistit antikoncepci a katolická církev je dodnes i proti potratům v případě ohrožení života matky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zavedení zákazu zahalování obličeje nepotřebujeme, rozhodne možná vláda
Navrhovaný zákaz zahalování obličeje nebo jeho části na veřejnosti, jak jej prosazují poslanci SPD Tomia Okamury, budou zákonodárci projednávat možná se záporným stanoviskem vlády. Kabinet ANO a ČSSD by měl na středeční schůzi označit restrikci podle podkladů za významný zásah do základních práv lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Sněmovnu vzorně navštěvují poslanci z SPD a hlasují nejvíce jednotně!
Téměř stoprocentní účast na hlasování Poslanecké sněmovny mají dva poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie Radek Rozvoral a Miloslav Rozner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Je Středočeský kraj prokletý?“ klade si otázku server. Zde je důvod
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) čeká potomka. Na počátku příštího roku by se však chtěla vrátit do práce. Jenže podle serveru NášRegion.cz už se Pokorná Jermanová nemusí mít kam vrátit. Opoziční zastupitel Michael Pánek (ODS) totiž tvrdí, že se na obzoru možná rýsuje další korupční skandál, ne nepodobný tomu, který před lety politicky pohřbil jiného středočeského hejtmana Davida Ratha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kdo seje vánek, sklidí bouři, varuje Jaroslav Bašta
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta sleduje demonstrace ve Francii – demonstrace žlutých vest. Zdá se mu, že jde o další z řady barevných revolucí, do které počítá oranžovou revoluci na Ukrajině, různé revoluce v arabském světě, ale také demonstrace s červenými kartami v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rudé právo o povolené demonstraci před 30 lety: Řečníci demagogicky tvrdili...
Před 30 lety československým disidentům nakrátko svitla naděje, že komunistický režim ustoupí od politiky tvrdé perzekuce a podobně jako v sousedním Polsku či Maďarsku umožní opozičním silám veřejně působit, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Zámečník přivítal účastníky konference STRUTEX
Liberec ve dnech od 5. do 7. prosince hostí již 22. ročník mezinárodní konference STRUTEX, kterou tradičně pořádá katedra technologií a struktur Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Bezpečnostní prověrky pro jednání s Ruskem nebo Čínou by měly být povinné
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bouřlivé dění ve Francii očima zkušeného Milana Syručka. Souvislosti, které je dobré znát
ROZHOVOR Rovnítko mezi studentskými bouřemi ve Francii roku 1968 a nynějšími demonstracemi hnutí žlutých vest není správné, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a novinář Milan Syruček. Tehdy šlo podle Syručka o určité ideály a o to, aby se celý politický systém ve Francii změnil. Nyní prý jde spíše o materiální požadavky a o životní úroveň. Francie se podle Syručka nachází v určité vnitřní krizi, která je jak politická, tak i ekonomická. Macron coby do určité míry prezident bohatých vrstev pak problémy běžných Francouzů ignoroval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zoo Jihlava se zapojila do výměny samců babirus
Jihlavský kanec Kendari se vystřídal se stuttgartským kancem Salemem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Jak křehká je demokracie v české kotlině?
Není pochyb, není to hoax - americká justice odhalila účetní petrohradské firmy Jelenu Husajn z ovlivňování amerických voleb, muž "v pozadí" Prigožkin, Putinův přítel, zůstává neobviněn...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj přispěje Znojmu na opravu kapličky i na rozšíření programu divadla pro školy
Přijetí hned dvou dotací od Jihomoravského kraje schvalovali zastupitelé na svém pondělním zasedání. Jedna se týkala oprava kapličky v Kasárnách, druhá školních představení v divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Macron překročil čáru jako první
Zašlo to hodně daleko. Každý režim se snaží, když je v úzkých, zachránit tím, že si najme provokatéry, kteří zapalují auta či vybíjejí obchody chudším středním vrstvám, případně napadají policisty a znesvěcují symboly hrdosti země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Stát musí regulovat nárůst cen energií
Komentář na facebookovém profilku k ohlášeným změnám cen energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zachování cedule nad obchodem Bez obalu ve Frýdku-Místku
Vývěsní cedule Bez obalu neškodí, ale zkrášluje!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Verifikace v oblasti nešíření jaderných zbraní a zákazu chemických zbraní
5. prosince 2018 proběhla na půdě Univerzity Karlovy přednáška pro studenty oboru Bezpečnostní studia z Fakulty sociálních věd UK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kniha novináře Kmenty, velkého kritika Babiše, se stala námětem pro hollywoodský film
Kniha Jaroslava Kmenty Český špion Erwin van Haarlem se stala námětem pro hollywoodský film. Autorovi a investigativnímu novináři nabídl spolupráci producent a scenárista David Klawans. Producenta úspěšného thrilleru Argo s Benem Affleckem v hlavní roli zaujal příběh podplukovníka Václava Jelínka. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Trump chystá další personální změny v Bílém domě. Odejde generál Kelly
45. prezident USA Donald Trump ohlásil další personální změny v Bílém domě. Za dobu svého úřadování od počátku roku 2017 jich provedl celou řadu. Teď se chystá vyměnit generála Johna F. Kellyho, dosavadního personálního šéfa Bílého domu. Kellyho nástupce, ať už jím bude kdokoliv, bude již třetím personálním šéfem Trumpova Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Hradci Králové hostil v listopadu rezortní setkání MPSV k problematice dislokací
Zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), Úřadu práce České republiky a České správy sociálního zabezpečení se sešli v budově sídla Územního pracoviště Hradec Králové ÚZSVM, aby prodiskutovali témata společného zájmu z oblastí činnosti dislokačních komisí, úspor na dislokacích, konkrétních dislokací v území a nad daty evidovanými v CRAB v působnosti Regionální dislokační komise Hradec Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kritizujete nevládní organizace? Neděláte dobře, varuje zmocněnkyně pro lidská práva
Česká společnost nepovažuje lidská práva dostatečně za důležitou záležitost. Panuje spíš názor, že už jsou prosazena a není potřeba je dál chránit. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková to řekla ČTK při příležitostí Dne lidských práv, který připadá na 10. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Historik, který dostal 50 milionů na bádání o uprchlících, poděkoval Ovčáčkovi
Historik Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR (AV ČR) Michal Frankl získal grant ve výši dvou milionů eur na studium uprchlíků a občanů ve středovýchodní Evropě ve 20. století. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si okamžitě postěžoval, že tyto peníze mohly jít na uprchlíky v Sýrii. Podle Frankla Ovčáčkova reakce ukazuje, jak nízká je úroveň debaty na veřejnosti i v médiích. Jeho slova přinesl server Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zemřela velká ruská obhájkyně lidských práv Ljudmila Alexejevová
Ruská obhájkyně lidských práv Ljudmila Alexejevová opustila tento svět. Ve věku 91 let zemřela v moskevské nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Král, Jan Filáček, Dana Hájková, Branislav Saxa: Transmise měnové politiky funguje
Od ukončení kurzového závazku v dubnu 2017 jsou úrokové sazby opět hlavním nástrojem měnové politiky ČNB. Ta od té doby zvýšila sazby již sedmkrát. Koruna začala po exitu posilovat, jak bylo všeobecně očekáváno, a tím kurz přispěl k potřebnému zpřísňování měnových podmínek. V únoru 2018 se ale trend vývoje kurzu změnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení na Vysočině mají nového předsedu
Ve čtvrtek 22. 11. 2018 bylo v Jihlavě na krajské konferenci Strany zelených zvoleno nové vedení krajské organizace Strany zelených na Vysočině. Delegáti z Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Třebíče, Telče a dalších obcí, kde Zelení působí, zvolili novou pětičlennou radu kraje, která povede v následujících dvou letech zdejší krajskou organizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Budeme muset investovat více do udržitelných metod hospodaření
Jaké čtyři nejdůležitější problémy musíme v příštích pěti letech v Evropské unii řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministři se setkají neformálně na štiřínském zámku. Co budou probírat?
Ministři kabinetu ANO a ČSSD Andreje Babiše (ANO) se sejdou dnes odpoledne na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy. Na neformálním adventním setkání by neměli přijímat rozhodnutí, chtějí mluvit spíše o záležitostech, na něž nezbývá při obvyklých schůzích čas. Další běžné zasedání vlády se uskuteční ve středu. Vyplývá to z informací ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Prezident poškozuje jméno českých zpravodajských služeb
Kritika Miloše Zemana vůči Výroční zprávě BIS za rok 2017 není, vzhledem k jejímu obsahu, překvapivá. Překvapivý může být snad jen fakt, že jsme na vyjádření Hradu čekali celé tři dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora chce, aby vláda ulevila zaměstnavatelům
Splnění pěti bodů, které by měly ulevit zaměstnavatelům od vysoké odvodové zátěže a zmírnit dopady akutního nedostatku zaměstnanců, požaduje od vlády Hospodářská komora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Josef II. nevolnictví zrušil, obnovila je sociální demokracie
V ČR žijí, či spíše živoří, statisíce lidí, kteří jsou nuceni užitek ze své práce odvádět novodobé vrchnosti. Ta jim ponechá jen tolik, co stačí k holému přežití. Mnozí lidé v této nezáviděníhodné situaci zůstávají léta, desetiletí a často nemají šanci se z ní vymanit do konce svého života. Mnozí z nich už rezignovali, stali se bezdomovci, tisíce z nich si ze zoufalství vzalo život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch ocenil práci ve prospěch zdravotně postižených občanů
U příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených, který připadá na 3. prosince, předal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Ceny ministra zdravotnictví za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Zpoždění vlaků se dopravcům dost možná prodraží
Evropský parlament schválil návrh nových pravidel posilujících práva cestujících železnicí. Zahrnuje výhodnější odškodnění při zpoždění a ruší výmluvu na vyšší moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Brýdl (Generace 89): LDN se přestěhovala z vily Klára do Litomyšlské nemocnice
V prvním prosincovém týdnu došlo ke stěhování Léčebny dlouhodobě nemocných z vily Klára do prostorů v Litomyšlské nemocnici. V zrekonstruované budově interny budou mít senioři lepší a důstojnější podmínky pro život. O historicky cennou budovu vily Klára, jež patří Pardubickému kraji, má město zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ruska se ti lidé nebojí, dráždí je migrace a politici Západu, zaskočil Zahradil Tomáše Klvaňu. Ten odvětil: Jestli se většina Čechů Ruska nebojí...
Analytik Tomáš Klvaňa a europoslanec Jan Zahradil se do sebe pořádně obuli. Kvůli zprávě BIS za rok 2017. Raději se podívejte sami, co všechno si napsali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Před rokem byl Macron miláčkem, dnes chtějí jeho hlavu
Komentář na facebookovém profilu k probíhajícím demonstracím ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Adventní trhy v Evropě - pozor na ceny i kapsáře
Při rozjímání u svařeného vína a hořícího dřeva je dobré myslet na několik věcí, které mohou návštěvníky adventních trhů ušetřit nepříjemných zážitků. Na co dát pozor a jaké triky mohou zkusit prodejci či kapsáři ve Vídni, Drážďanech, Bratislavě a dalších místech v sousedních zemích, zjistilo Evropské spotřebitelské centrum ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Francie se bouří
Komentář na facebookovém profilu k probíhajícím nepokojům ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Děti z Integračního centra Zahrada se s naším traktorem proměnily v malé traktoristy
Při péči o pražskou přírodu je naším nepostradatelným pomocníkem i těžká technika. S její pomocí sečeme louky, odbahňujeme rybníky, opravujeme břehy potoků, vyvážíme dřevo z lesa nebo ošetřujeme nemocné stromy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Ocenění AKTIVNÍ KRAJ zná své vítěze
K výročí desetileté spolupráce s kraji se kolektivní systém ASEKOL rozhodl ocenit uplynulou spolupráci a vyhodnotit nejaktivnější kraje v oblasti zpětného odběru elektrozařízení v soutěži AKTIVNÍ KRAJ 2008–2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina zadal projekt využití kompostu vyrobeného z odpadu na zemědělských plochách v oblastech ochrany vod
V loňském roce byl Krajem Vysočina zadán pilotní projekt, který se zabýval využitím kompostu vyrobeného z odpadu na zemědělských plochách v oblastech ochrany vod. Projekt byl již dokončen a představen koncem října odborné veřejnosti, zejména z oblasti zemědělství, státní správy a samosprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Podařilo se snížit příchod nelegálních migrantů do Evropy na stav, který byl před vypuknutím krize
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se rozhovořil pro deník Právo. Mimo jiné zmínil také migrační pakt OSN, kdy debatu o něm nepovažuje v Česku za věcnou. Dodal i to, že v paktu chybí jasné odsouzení nelegální migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Spisovatel Emil Hruška šedesátiletý
Devatenáctého srpna 2018 se šedesátky dožil plodný autor Emil Hruška, který vedle moře non-fiction produkuje i beletrii. Dobrou. Jeho kniha Muž dvou rakví (2007) je sedmicí precizních povídek a vůbec nevadí, když vás nad některými napadne, že zřejmě vznikly právě jako vedlejší produkt při psaní literatury faktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radní Milena Johnová má s Prahou řadu plánů. Nahlédněte
Praha by se měla zaměřit na vytvoření takové kombinace sociálních služeb, která by omezila nutnost velkých ústavních zařízení, jako jsou velkokapacitní domovy pro seniory. ČTK to řekla nová radní pro sociální oblast a zdravotnictví Milena Johnová (Praha sobě).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Evropská unie by měla udělit drtivou pokutu Facebooku, nebo jej zcela zablokovat
Být na Facebooku znamená zcela ztratit soukromí a být vidět, doslova být obnažen, stejně jako u Google vyhledavače a jeho aplikací. Jde o novodobou totalitu, která činí problémy nejen v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice: Celostátní žebříček potvrdil výbornou pozici nemocnice
Opět úspěchem skončil pro litoměřickou nemocnici již 13. ročník celostátní srovnávací ankety neziskové organizace HealthCare Institute (HCI). Ta každoročně v rámci projektu Nemocnice ČR zjišťuje spokojenost zaměstnanců a pacientů v ambulantní i lůžkové sféře. Výstupem tohoto projektu jsou žebříčky nabízející srovnání českých a moravských nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Krása: Posílení péče v rodinách
Komentář na facebookovém profilu ke schválení návrhu novely o sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Provádíme kontroly odběrů povrchových vod u lyžařských areálů
Vodohospodáři začali s kontrolami skiareálů, kteří odebírají vodu na zasněžování z vodních toků. Jednou z hlavních podmínek při odběru vody je dodržování stanoveného minimálního zůstatkového průtoku ve vodním toku pod odběrem. To znamená, že v případě minimálního průtoku tekoucího v řece nemusí zbývat voda pro odběr vody, například pro umělé zasněžování lyžařských areálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Brutální VIDEO: Francouzský policista vpálil demonstrantovi gumový projektil přímo do tváře
Na sociální síti Twitter koluje video, na němž je zachycen zákrok francouzských policistů proti demonstrantům z hnutí žlutých vest. Jeden z policistů neváhal užít tvrdého násilí a jednomu z demonstrantů vpálil gumový projektil přímo do tváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Počítač, pravda, soud
Domnívám se, že množství občanů, kteří se s důvěrou obrací na naše soudy, klesá. Vláda by měla učinit rozhodný krok k nápravě justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kunc (TOP 09): Silniční zeleň? Městským částem chybí peníze i technika
Málo peněz a víc práce. Starostům brněnských městských částí vadí podmínky, za kterých na ně zástupci brněnské radnice převedou silniční zeleň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SUZ MV se podílí na řešení bezpečnostní situace v Mladé Boleslavi
Ředitel Správy uprchlických zařízení MV Pavel Bacík spolu s vedoucím odboru Center na podporu integrace cizinců Jiřím Veseckým, vedoucí nově otevřeného pracoviště Mladá Boleslav CPIC pro Středočeský kraj Janou Súkeníkovou a s Petrou Tuzarovou z Koordinačního centra Kvasiny byli přizváni na koordinační jednání v Mladé Boleslavi, kde se 30. listopadu sešli zástupci města a bezpečnostních složek nad problematikou bezpečnosti města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora podporuje hlavní změny ve vyhlášce o inkluzi
Pedagogická komora podporuje hlavní změny ve vyhlášce o inkluzi, jak je připravilo MŠMT. Tyto změny si vyžádali přímo učitelé a ředitelé škol na základě zkušeností s dosavadními problémy v nastavení společného vzdělávání a jeho fungováním v praxi. Školám ubude administrativa a učitelé budou mít více času věnovat se přímo žákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Od snídaně Mitterranda s Havlem a dalšími českými disidenty dnes uplyne 30 let
Od okamžiku, kdy někdejší francouzský prezident François Mitterrand při návštěvě komunistického Československa posnídal s českými disidenty a signatáři Charty 77, dnes uplyne 30 let, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra