Oficiální zpravodajská média

Raketám bychom čelili s holým zadkem. Martin Koller odhaluje o stavu české obrany věci, které „placení propagandističtí tupani z ČT“ neřeknou
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTIJA KOLLERA Dokázala by nás naše armáda ubránit? Vojenský publicista Martin Koller ve svém pravidelném textu předložil v odpovědi na tuto otázku zdrcující výčet, ve kterém padla i slova jako „opravdová ostuda“. A pokud jde o obranu proti leteckým a raketovým úderům, které jsou dnes základem moderní války, tak těm bychom podle Kollera čelili v podstatě s „holými zadky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kdyby Slonková s Kubíkem lezli do domu v Americe, tak je zastřelí. A ty demonstrace, to bylo typické chování Pražáků, říká advokát Kříženecký
ROZHOVOR „Sabina Slonková s Jiřím Kubíkem chtěli vyvolal senzaci. Ale kdyby je Babiš zaplatil, tak to pro něj nemohlo dopadnout lépe,“ říká známý advokát Miroslav Kříženecký. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vrátil nejen k reportáži, ve které mluví Andrej Babiš mladší, ale vyjádřil se například i k údajnému střetu zájmů ohledně premiéra Babiše a čerpání fondů z EU. Prozradil také svůj pohled na to, co se v těchto dnech děje ve Francii. Velmi rázně pak promluvil k BIS a jejich nové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Je načase obžalovat Zemana z velezrady. Martin Fendrych už senátorům sepsal nástřel podání
Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) má za to, že potom, jak Zeman zaútočil na tajnou službu svého vlastního státu – na Bezpečnostní informační službu – je načase, aby se Parlament začal zabývat otázkou na obžalobu Miloše Zemana z velezrady. Komentátor serveru Aktuálně.cz došel ke stejnému závěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nevzdělanci, ignoranti! Zdeněk Zbořil se už vážně naštval, a sice kvůli zprávě BIS. A zahájil výklad
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Dezinformační weby? Tak ať je zakážou, co kdyby jednaly na vlastní pěst! Politolog Zdeněk Zbořil se zamýšlí nad zprávou BIS za rok 2017 a upozorňuje na „ruské entity“ v Metropolitní opeře v New Yorku, kde je jich požehnaně. Doporučuje také zahájit zkoušením vojenských, ale i civilních osob a zjistit, jak jsou na tom s ruštinou či „nařízení o kontrole smýšlení místního obyvatelstva“. A jak je to se sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím v českém školství? „Jako bývalý učitel se musím ptát, kdo si zase vybral české učitele, tu nejzranitelnější skupinu občanů ČR a snadný terč jakéhokoli ignoranta, za předmět demonstrace své nevzdělanosti?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Disident z Charty 77 překvapivě o BIS, ale i o Babišovi a neštěstí doby po roce 1989
ROZHOVOR „Nevyhodili jsme jediný správný názor kdysi okny i s tehdejším nositelem, komunistickou stranou, aby se nevrátil dveřmi? Bez komunistické strany?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz signatář Charty 77 Otto Černý. Rovněž zauvažoval, co na základě zkušeností může občana napadnout, když tajná služba veřejně sdělí, že se zabývá odlišnými názory občanů? Asi si řeknou, že se červ prokousal daleko a používá i tajné služby jako politickou policii k prosazování vlastní agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Fanynka, která zkolabovala na koncertu Heleny Vondráčkové, je ve stabilizovaném stavu
Víkendový koncert Heleny Vondráčkové v Hradci Králové přerušila nepříjemná událost. V závěru první poloviny zkolabovala v hledišti fanynka, pro kterou přijela záchranná služba. Stav ženy je podle aktuálních informací stabilizovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme, aby se lidi nebáli mít děti
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Proč BIS nepřizná, že to je mnohem horší? Izraelský expert promlouvá o islámském extremismu u nás
ROZHOVOR Do Islámského státu mířilo desetkrát více lidí než informuje BIS. O tom je přesvědčen bezpečnostní expert David Bohbot, který v tomto směru upozorňuje, že se jedná v mnoha případech o mladé, slušně zaopatřené lidi, kteří konvertovali k islámu. Ze zprávy BIS je pak udiven, proč se věnuje jen problematice zpravodajců z Ruska a z Číny, jako by z jiných zemí nebylo ani jednoho agenta. Pokrytečtí Evropané protestují proti Izraeli, ale jeho bezpečnostní informace by rádi. Razantně se také vypořádává s palestinskou otázkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kapsch: Kdo ovládá český nezávislý antimonopolní úřad ÚOHS?
Společnost Kapsch se obává, že otálení antimonopolního úřadu může zhatit tendr na výběr mýta. O co přesně jde?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Poroste brutalita elit, ale poroste také jejich neschopnost
Martin Konvička napsal zatím nejrozumněji znějící vysvětlení kauzy BIS nebo "Zeman versus Bis", jaké jsem četl. Rozhodně doporučuji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hněv občanů je oprávněný, připustil v televizním projevu Macron. V zemi je prý „hospodářský výjimečný stav“
Pondělní projev francouzského prezidenta byl jeho prvním veřejným projevem za více než týden. Emmanuel Macron v proslovu k národu vyzval ke klidu a odsoudil násilí při demonstracích. Hněv občanů, kteří vyšli do ulic, označil za hluboký a oprávněný. Nikoho však neopravňuje k útokům na policisty. V reakci na protivládní protesty slíbil prezident řadu opatření, která by měla přispět ke zlepšení situace obyvatel země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Expert OSN přišel do ČT vyhubovat Čechům, že nepodepsali dohodu o migraci. „Nelegální migrace“ se prý neříká. A pak řekl něco, co bylo moc i na Takáče
Členské země OSN dnes formálně přijaly globální pakt o migraci. Ne však všechny. Třeba Česko u toho nebylo a spolu s ním kupříkladu Slovensko, Maďarsko, Polsko, Lotyšsko, Rakousko i další země. Dokument totiž podle těchto států nerozlišuje migraci legální a nelegální, přináší bezpečnostní rizika a k migraci spíše vyzývá, než aby ji omezoval. Udělala Česká republika chybu, když pakt nepodepsala? O tom v pondělním Interview na ČT24 promluvil vedoucí informačního střediska OSN v Praze Michal Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek gratuluje: Jediný český politik světového formátu se dnes dožívá 81 let. K tomu nakopl Babiše i Zemana
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je znám tím, že se nezdráhá vyjadřovat k veřejnému dění. Nejinak tomu bylo i v posledních pár dnech. Kalousek stihl popřát Karlu Schwarzenbergovi k jeho 81. narozeninám a zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO) za to, že na jednání o Globálním paktu OSN v Maroku nás nikdo nezastupuje. Kalousek to považuje za velkou chybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Klimatická „hysterie“ pokračuje v polských Katovicích
Téměř na den tři roky po pařížské konferenci o „změně klimatu“ (COP21) v roce 2015 začala 2. prosince 2018 v Katovicích 24. konference OSN o „změně klimatu“ (COP24). Spolu se zprávou o jejím zahájení přinesla ČTK i fotografii z demonstrace v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Dopis ze Švýcarska o Francii - Jak dlouho může trvat prozatím?
Když slyším, že něco je ekologické, hned se naježím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fischer svolává na Zemana senátorský výbor. Vrchní velitel zpochybnil ukotvení na spojence, varuje dramaticky
Výroky prezidenta Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě (BIS) se bude zabývat na uzavřeném jednání senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Předseda Pavel Fischer jej svolal na úterý 18. prosince, sdělil dnes ČTK senátorův asistent Jan Urban.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Putin! Rusko! Vynořila se vážná slova o demonstracích ve Francii
Ve Francii již čtvrtý týden pokračují protesty hnutí žlutých vest. To, co začalo požadavkem nezvyšování daní u pohonných hmot, pokračuje přáními po vyšším zdanění nejbohatších Francouzů a voláním po úlevách pro obyčejné Francouze. Jak jde čas, demonstranti neváhají ani ničit soukromý majetek, zapalují auta a tak podobně. Ukrajina za těmito nepokoji vidí ruskou ruku. Zahraniční zdroje toto tvrzení podporují nepřímými důkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FOTO, které pošlete do Francie: Přátelé Miloše Zemana podpořili protesty proti Macronovi. A sdělili zajímavosti
REPORTÁŽ V prostorách Jazzové sekce na Malé straně se v neděli 9. listopadu vzpomínalo na setkání skupiny disidentů s francouzským prezidentem Francoisem Mitterrandem, ke kterému došlo před třiceti lety. Busta, kterou sekce na poctu Mitterrandovi v zahradě zařídila, měla oblečenou žlutou vestu coby gesto solidarity směrem k demonstrantům v Paříži, kde již několikátý den v řadě probíhají bouřlivé manifestace proti opatřením současného prezidenta země galského kohouta, Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Když je ukraden celý stát, co zbyde pro rodinu?
Komentář na facebookovém profilu k dotacím pro Agrofert za loňský rok
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Včera Zeman... A teď něco ještě horšího. Nechtějte vědět, ke komu přirovnali Angelu Merkelovou
Na adresu Angely Merkelové se valí jedna pohroma za druhou. Merkelová končí v roli předsedkyně německé CDU, nebude pokračovat ani jako německá kancléřka. Odcházející političku nevybíravě komentuje jeden český politik za druhým. Nejprve to byl Miloš Zeman, nyní se přidal i Radim Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zlato.cz: Daňový ráj můžete mít i doma
Kauza panamských dokumentů před dvěma lety názorně ilustrovala, proč mají bohatí lidé potřebu skrývat před sousedy a zbytkem světa to, co všechno vlastní. A také, že za to rádi zaplatí zahraničním právníkům, aby vytvořili sofistikované majetkové struktury včetně tzv. off-shore firem. Anebo těm českým, aby pro ně připravili svěřenský fond. Ale jde to i jednodušeji – například při nákupu investičního zlata. Daňový ráj totiž můžete mít i doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman a BIS: I Nora Fridrichová vysílala. Generál Petr Pavel u ní sdělil jasnou informaci
Tomu, jak prezident Miloš Zeman zkritizoval českou kontrarozvědku, se věnoval pořad 168 hodin České televize. Prezident zpravodajce označil jako čučkaře. Reagoval tak na výroční zprávu za rok 2017, v níž BIS varovala před sílící aktivitou ruských a čínských agentů u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Roste daňové břemeno poplatníků
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zvýšení základní slevy na poplatníka daně z příjmu FO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: K aktuálnímu vyšetřování Policie ČR
Policie České republiky 15. listopadu 2018 oslovila státní podnik Povodí Labe s "Žádostí o poskytnutí informací a dokumentace".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Napoleon, furiant. Petr Robejšek se zamýšlí nad rozkladem Macronovy popularity i Francie
Petr Robejšek, nezávislý analytik, který se specializuje na analýzy hospodářského a politického vývoje, se na serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad aktuální situací, která se točí okolo kritiky francouzského prezidenta Macrona. Ve svém komentáři s názvem „Proč novináři Macrona tak špatně odhadli?“ připomíná, že on na jeho slabiny poukázal již před jeho zvolením do prezidentského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Počasí na „Mikuláše“ na blátě nebo na sněhu? Jaké bylo posledních 10 let?
Nejdříve jsme se zaměřili na pranostiky. O období kolem svatého Mikuláše jich koluje mnoho. Můžeme začít vzpomínkou, jak bylo na Kateřinu (25. 11.). „Na svatou Kateřinu sluší se schovati pod peřinu: pak na svatého Mikuláše tuť jest zima všecka naše.“ Kateřina nám přinesla husté ranní mlhy, teploty okolo 3 °C. Postupně nám vítr mlhy vyfoukal a oteplilo se až na 8°C. Protože moc nemrzlo, mohli jsme podle této pranostiky usuzovat blátivou cestu pro Mikuláše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Největší díl práce na rozklížení EU mají její nevolení byrokraté
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Zákon o sociálním bydlení není lék na vše
Reakce KSČM ke zprávě NKÚ k situaci v oblasti bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Michal Orsava: Potěšilo by nás, kdyby video viděl i pan prezident Zeman
Brněnský rodák Michal Orsava pobavil, nejen český národ, svými videi již několikrát. V jeho zábavných videích dostal už například Toma Hankse do Brna, Knight Ridera na dálnici D1, Donalda Trumpa a Kevina z filmu Sám Doma do Prahy, či postavy z filmu Návrat do budoucnosti do České republiky. Nyní vydal nové video, ve kterém Harry Potter bojuje s premiérem Andrejem Babišem a prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš přijal premiérku Srbska. Přimluvil se za jeho rychlejší vstup do EU
Český premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Evropská unie zvýší dynamiku přístupových rozhovorů se Srbskem. Podle něj je začlenění celého Balkánu do Unie v zájmu Česka. Řekl to dnes po jednání se srbskou premiérkou Anou Brnabičovou. Srbská premiérka poděkovala Česku za podporu při jednání o vstupu do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Česká republika obdrží od Srbska 221,7 milionů za staré dluhy
Ministryně financí Alena Schillerová a srbský ministr financí Siniša Mali dnes na zámku v Lánech podepsali Dohodu o řešení dluhu Srbska vůči ČR. Dluh vznikl na počátku 90. let jako konečné saldo účtu vzájemného obchodování mezi Českou a Slovenskou federativní republikou a Socialistickou federativní republikou Jugoslávie, po jejímž rozpadu přešla poměrná část dluhu na Srbskou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Parkovací dům v západní části Prahy dostává konkrétní obrysy
První důležitý krok pro stavbu jednoho z klíčových P R parkovacích domů projednal Výbor pro správu majetku Zastupitelstva hlavního města Prahy. Doporučil zastupitelům, aby schválili nákup pozemků v takzvané lokalitě Dlouhá míle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman je skutečně výrazný politik. Na rozdíl od Drahoše, ocenil Radim Fiala
Místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala zatleskal prezidentovi Miloši Zemanovi za jeho projev v ruské televizi. Přidal však jednu výhradu. Nesouhlasí s prezidentovým tvrzením, že EU schází výrazní politici. Podle Fialy je v EU plno vlasteneckých stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Udržitelný rozvoj musíme brát vážně i v podmínkách České republiky
Na Ministerstvu pro místní rozvoj proběhlo v úterý 4. prosince Fórum udržitelného rozvoje organizované ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Asociací společenské odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Pohledem salámožrouta
Pět set padesát nebezpečných slov o bezdůvodné nadutosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Reakce na článek Martina Ťopka v Hospodářských novinách
Generální finanční ředitelství touto cestou reaguje na zavádějící a nesprávně interpretované informace v článku vydaném 10. 12. 2018 v Hospodářských novinách „Doměř daň, dostaneš prémie. Finanční správa vyplácí stovky odměn za přísnost“, ve kterém autor poukazuje na odměny zaměstnancům Finanční správy, které jsou dle něj vázané na výši doměrků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kulinářská soutěž regionálních stanic Českého rozhlasu Pochoutkový rok zná vítěze
Slavnostní vyhlášení soutěže Českého rozhlasu Pochoutkový rok, které se uskutečnilo v neděli 2. prosince v prostorách Divadla Radka Brzobohatého, bylo premiérově odvysíláno tuto neděli na regionálních stanicích Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Neoluddité
Neoluddité, čili luddité současnosti, odmítají modernizaci technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Míra nezaměstnanosti je na svém mnohaletém minimu, níže už moc klesat nebude
Míra nezaměstnanosti v listopadu setrvala na úrovni 2,8 procenta. Vyrovnala tedy svůj rekord za celé období od druhé poloviny 90. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A do pr... Miloš Zeman řekl Rusům ještě mnohem výživnější věci, než si všimli čeští novináři. To bude veselo
Jak jsme již dříve psali, prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor ruské televizi NTV. Česká média už informovala o Zemanových slovech o nedostatku lídrů v EU i o jeho názorech na sankce proti Rusku, spolu s komentáři o Novičoku. Nicméně, Miloš Zeman toho řekl více, například, že EU mu připomíná Brežněvovu doktrínu. Zastal se Viktora Orbána, jehož politiku by prý také praktikoval, a i Bašára Asada, prezidenta Sýrie. A řešení migrantské krize v Evropě? „Deportace,“ říká Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pana Jiřího porcují mafiáni za živa
Pan Jiří se skutečně jmenuje Jiří, žije v Ostravě. Před nějakými deseti lety si vzal úvěr pár desítek tisíc. Nic dramatického. Ale přišla nemoc a splátky se zadrhly. Najednou se objevily dodatky smlouvy s pokutami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Trojská lávka pod stromeček
Kdyby dnes žil Karel Hynek Mácha, nenapsal by „zborcené harfy tón,“ ale „zborcené lávky tón.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na Praze 10 se budou rozdávat funkce, odměny, sekretářky a platy. Na nezvyklé náklady upozorňuje tamní zastupitelka
Praha 10 má nové vedení a jak se zdá, zavádí také nové pořádky. Alespoň tak současnou situaci pro ParlamentníListy.cz popsala opoziční zastupitelka a bývalá senátorka Ivana Cabrnochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Roman Budský: Do konce listopadu meziročně o osminu více obětí nehod
Do konce letošního listopadu došlo v České republice k celkově 96 355 dopravním nehodám vyšetřovaným Policií ČR, při kterých přišlo o život 514 osob. Dalších 2 271 utrpělo zranění těžké a 23 456 lehké. Oproti stejnému období roku 2017 narostl počet nehod o 1 296 (tj. o 1,4 %). Zvýšil se i počet jejich obětí, a to o 57, tedy 12,5 %. O 79 (3,6 %) více bylo i těžce zraněných a o 723 (3,2 %) narostl i počet zraněných lehce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Línek (KDU-ČSL): Dohoda o brexitu nabízí cestu, aby oboustranné ztráty byly co nejmenší
Roman Línek se stal novým místopředsedou Evropského výboru regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kdyby Putin zavřel 700 lidí, to by bylo v ČT veselo! Po Francii nastala hrůza: Konec EU? Člověk z lidu diktuje?
I další víkend se ve Francii nesl ve znamení protestů, jak násilných, tak mírumilovných. Francouzská policie zadržela několikanásobně více demonstrantů než minule, média hovoří o více než sedmnácti stech zadržených. Podle americké televize CNN policisté opět použili proti demonstrantům gumové projektily, vodní děla a slzný plyn a dle ministra vnitra Francie bylo 135 lidí zraněno. Protestující opět zapalovali pneumatiky a auta, také rozbíjeli výlohy. V Čechách akce policistů i mediální pokrytí komentoval například právník Tomáš Tyl, mediální expert Petr Štěpánek, Petr Robejšek nebo básník Bruno Solařík. A ozval se i Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ústavní soud rozhodne o novele cizineckého a azylového zákona
Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí očekávaný nález k loňské novele zákona o pobytu cizinců a azylového zákona. Skupina senátorů navrhla zrušit několik ustanovení, podle kterých se soudy po propuštění nebo deportaci cizince přestanou zabývat zákonností jeho zajištění. Senátoři kritizují také ustanovení omezující možnost cizinců, kteří jsou zároveň rodinnými příslušníky českých občanů, požádat o povolení k pobytu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Finanční správa dala asi 1900 odměn vázaných na doměřenou daň
Finanční úřady za letošní rok vykazují téměř 1900 odměn zaměstnancům vázaných na výši doměřené daně. Prémie jsou vypláceny za kontroly v oblastech převodních cen a daňových odpočtů na vědu a výzkum. Podle dnešních Hospodářských novin (HN) to zjistilo Generální finanční ředitelství. Informace nechala shromáždit ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) poté, co finanční motivování berních úředníků kritizoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ministerstvo financí takový způsob odměňování popírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident pozval ministry do Lán k adventní večeři. Měla by z toho být tradice
Prezident Miloš Zeman uspořádal na zámku v Lánech adventní večeři pro Babišův kabinet. Přátelskou adventní večeři chce dělat pravidelně. „Pojďme se domluvit, že to bude tradiční akce,“ citoval prezidenta mluvčí Hradu na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Náš obchod se Srbskem trvale roste
Premiér Babiš jednal s předsedkyní vlády Srbska Brnabićovou, uvítal podpis mezivládní dohody o vypořádání srbského dluhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Sektorové daně odradí investory. Potřebné jsou nízké a jednoduché daně
Komentář poslance Jana Skopečka k návrhům na zavedení sektorových daní pro úhradu „obědů zdarma“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
BusLine opět vypravil v Turnově a Jablonci nad Nisou tradiční čertovské autobusy
BusLine již tradičně u příležitosti svátku svatého Mikuláše vypravil čertovské autobusy. V úterý vyjel v Turnově „retro čerťák“ - historický autobus Škoda RTO. Den na to se děti spolu s čertovskou posádkou svezly v moderním autobusu příměstského typu v Jablonci nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Kdybys ses neučil tak dobře, nemusels bejt nezaměstnanej
Jako by to byly dva světy. Na jedné straně v novinách, televizi, na konferencích zaměstnavatelů, znějí jen a jen nářky na to, jak moc zoufale chybí lidé. Nedostává se pracovní síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Platy nesoudcovského personálu v příštím roce vzrostou
Na dnešní tiskové konferenci se ministr spravedlnosti Jan Kněžínek, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra a předseda Krajského soudu v Praze Ljubomír Drápal věnovali tématu navyšování platů v justici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Je třeba posílit neziskový sektor v Česku
Na 10. prosince 2018 připadá 70. výročí podpisu Deklarace lidských práv. Iniciativa #PosilujemeČesko při té příležitosti upozorňuje na potřebu posilovat pozici neziskovek, chce v aktuální kampani zviditelňovat jejich význam a vysvětlovat přínos pro celou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf ústeckého dotačního programu Kušnierz byl propuštěn z vězení
Pražský městský soud v pátek podmíněně propustil z vězení bývalého ředitele úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petra Kušnierze. Dnes to uvedl server Seznam Zprávy. Městský soud potvrdil dřívější verdikt Obvodního soudu pro Prahu 6. Kušnierz si ve vězení odpykával souhrnný sedmiletý trest za ovlivňování dotačních projektů. Do vězení nastoupil loni v srpnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Babo raď
Přijmout nebo nepřijmout dohodu o brexitu? Těžký úkol britského parlamentu v situaci, kdy obě varianty jsou špatné. Británie se však má z čeho poučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Totální chaos? Britská premiérka odvolala očekávané hlasování parlamentu o brexitu
Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí odpoledne odvolala chystané hlasování o dohodě mezi Velkou Britání a Evropskou unií o odchodu ostrovního království z evropského společenství. Předsedkyně vlády v posledních dnech neustále opakuje, že Velká Británie dohodu potřebuje a to, co dokázala domluvit, je prý maximum možného. Nálada v britském parlamentu je však taková, že by byla dohoda odmítnuta, čemuž se chce Mayová vyhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sasová (Svobodní): Obědy zdarma pro školní děti? A co obědy pro děti na indikovaných dietách?
Děti s celiakií, které musí dodržovat bezlepkovou dietu, se ve školních jídelnách většinou nenajedí. Přitom překážky, které jídelnám klade vyhláška o školním stravování, jsou naprosto nesmyslné a neopodstatněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Inflace v listopadu byla pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v listopadu 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOHS v prvním stupni zamítl návrh společnosti Kapsch na zákaz plnění smlouvy na mýto
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes vydal prvostupňové rozhodnutí ve věci návrhu společnosti Kapsch Telematic Services spol. s r.o. na uložení zákazu plnění „Smlouvy o dodávce a poskytování komplexních služeb provozu SEM“ uzavřené dne 20. 9. 2018 mezi Ministerstvem dopravy České republiky a společnostmi CzechToll s.r.o. a SkyToll, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Po pětatřiceti letech vlastníkem pozemku pod svým rodinným domem
V Hostouni se po 35 letech stali vlastníci domu i vlastníky pozemku, na němž jejich dům stojí. V roce 1983 dům koupili a stavební pozemek zůstal v osobním užívání původního vlastníka. Vlastníci domu požádali Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových o pomoc při dohledání současného vlastníka pozemku – dědice, od kterého by mohli stavební pozemek odkoupit a dát do pořádku vlastnické vztahy k nemovitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Klaus mladší, Robejšek a Svobodní plánovali společnou kandidátku do voleb. Jenže z toho nakonec sešlo...
Od jara tohoto roku byl ve hře plán na vznik nové politické strany, která mohla zabodovat v Evropských volbách příští rok na jaře. Lídrem měl být poslanec ODS Václav Klaus mladší, který EU opakovaně označil za zlo. Klausovi měli sekundovat Realisté Petra Robejška a Svobodní. Za ty by mohl kandidovat bývalý europoslanec Petr Mach. Jenže z celého plánu na nové euroskeptické hnutí nakonec nic nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom spolupracuje s portálem Slevomat, nabízí exkurzi za výhodnou cenu
Mostecký autodrom zahájil v těchto dnech spolupráci s tuzemským portálem Slevomat.cz. Jeho prostřednictvím nabízí zajímavý zážitek za výhodnou cenu. Je jím prohlídka areálu autodromu včetně velkého závodního okruhu a jeho zázemí, na konkrétním termínu je možné se dohodnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Všeobecná deklarace lidských práv je tím, co nás činí lepšími
Všeobecná deklarace lidských práv byla přijata a vyhlášena 10. prosince 1948, tři roky po ukončení největší válečné katastrofy v lidských dějinách. Výročí jejího přijetí se každoročně slaví jako Den lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, toto není legální. Už se ozval i Člověk v tísni
Analytik Daniel Hůle z neziskové organizace Člověk v tísni opakovaně upozorňuje, že Česko má velký problém v podobě více než osmi set tisíc lidí stižených exekucí. V rozhovoru pro Reflex.cz zdůraznil, že s exekuční gilotinou za krkem dnes žijí už i děti. Prozatím se to bohužel nedaří změnit, protože vymahači dluhů prý uplatňují vliv ve všech stranách. Ránu od Hůleho dostal např. Miroslav Kalousek (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Na jaře vezme CzechInvest české start-upy do New Yorku, Toronta a Londýna
Od středečního dne až do 5. února 2019 přijímá CzechInvest přihlášky českých start-upů, které by chtěly rozvinout své aktivity na zahraničních trzích v New Yorku, Torontu nebo Londýně. Na jaře příštího roku jsou pro ně připraveny několikadenní pobyty, během kterých proniknou do místních start-upových komunit nebo představí své produkty a služby na technologických konferencích. Vedle úhrady nákladů ve výši 50 až 100 procent pro ně CzechInvest připravuje i bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnanost zůstala v listopadu na 2,8 %
K 30. 11. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 215 010 uchazečů o zaměstnání. To je o 612 méně než v říjnu a o 50 459 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší počet lidí bez práce od června 1997, kdy jich bylo 202 562.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Začalo energetické spouštění plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov
V Murmansku zahájili pracovníci společnosti Atomflot (součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) energetické spouštění prvního z dvojice reaktorů. Reaktor č. 1 dosáhl 10% výkonu a před dalším navýšením výkonu projde řadou testů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Novým starostou dobrovolných hasičů zvolen Jan Slámečka
V srpnu 2018 zemřel starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ing. Karel Richter. Výkonný výbor SH ČMS na svém jednání 20. září rozhodl o konání volby nového starosty na odloženém jednání Shromáždění starostů okresních sdružení hasičů (OSH). To se uskutečnilo v sobotu 8. prosince 2018 v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Neziskovkářka vynadala v ČT národu kvůli uprchlíkům: Vždyť my máme všechno, co oni potřebují!
Vyšla výroční zpráva organizace Amnesty International. Do ČT24 byla k tomuto tématu pozvána mluvčí této organizace Martina Pařízková. V souvislosti s Maďarskem a Polskem zmínila fenomén „zužujícího se prostoru pro občanskou společnost“. A kritizuje Česko za vztah k migraci: „Máme přijímací i pobytová zařízení prázdná, máme lidi, kteří to umí, jsou na to vyškoleni, máme know-how, máme možnosti, jsme řekněme bohatá země, a potom se tady bavíme, neřkuli handrkujeme několik měsíců o tom, jestli solidárně pomůžeme nějakým syrským sirotkům, nebo ne.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti odstartovali primárky pro volby do Evropského parlamentu. Do boje jdou poslanec, programátor i překladatel
Piráti začali hledat své kandidáty do Evropského parlamentu v primárních volbách. Budou je navrhovat do poloviny ledna, o konečné podobě kandidátní listiny se rozhodne na jednání celostátního fóra strany 19. a 20. ledna. Vyplývá to z informací na internetových stránkách Pirátů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI: Zimní turistická sezona začíná, pozor na nepoctivé prodejce
Česká obchodní inspekce dlouhodobě monitoruje nabídku a prodej zboží i služeb v turisticky zajímavých lokalitách. Již ke konci minulého roku a na začátku roku 2018 zkontrolovala hojně navštěvovaná horská střediska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ústavní soud vyhověl senátorům a škrtal v zákonech o azylu a pobytu cizinců
Soudy budou znovu přezkoumávat zákonnost zajištění cizinců i po jejich propuštění nebo deportaci. A to není všechno. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Brexit může trhy dostat opět pod tlak
Trhy čeká další týden, kdy na prvním místě budou sledovat brexit. Theresa Mayová má dnes poslední možnost odložit hlasování o brexitu v parlamentu, kde má prozatím zcela nedostatečnou podporu. To by se ale pak musela ve čtvrtek znovu vydat do Bruselu a ponižujícím způsobem žádat o přejednání jednou dohodnuté smlouvy. Navíc ve chvíli, kdy se s ní evropští lídři unissimo odmítli o jakýchkoliv nových podmínkách bavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Folklor do škol
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zařadit lidovou kulturu do českých učebních osnov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČR získá za staré dluhy od Srbska – 222 milionů korun
Česká republika dostane od Srbska 221,7 milionu korun za staré dluhy. Příslušnou dohodu dnes podepsala na zámku v Lánech ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a její srbský protějšek Siniša Mali, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Drobný podnikatel je v naší zemi tak trochu ohrožený druh
Komentář na facebookovém profilu k postoji vlády k drobnému podnikání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
A tím Rusové ovládnou Česko! Koluje dokument s přesným plánem. Jde o Zemana
Na webu Přítomnost.cz vyšel dlouhý článek o tom, jak účast Rusů v jaderné energetice je rizikem pro Českou republiku a její zájmy. Pod článkem je podepsán Bohumil Kartous a „čeští elfové“. V Rusku podle nich neexistuje nic takového jako čistý ekonomický zájem, Rosatom je státem vlastněný a jeho zaměstnanci by mohli v ČR navazovat kontakty s důležitými lidmi a získávat citlivé informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Exmoorští poníci už půl roku úspěšně vypásají podyjské pastviny
Už půl roku se na dvou místech v Podyjí pasou exmoorští poníci. Zabydleli se na bývalé Mašovické střelnici a na západním okraji Havranického vřesoviště. Odborníci nyní začali pomalu vyhodnocovat jejich vliv na nové pastviny. Pozorují zajímavé druhy brouků nebo třeba sarančí. Dříve jednolitý terén je nyní také mnohem pestřejší. Noví obyvatelé jsou tak podle nich pro vřesoviště i stepní trávníky jednoznačně prospěšní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Činíme všechny možné kroky, aby se k nám nedostal žádný nelegální imigrant
Imigranti, a to převážně z Afrických zemí, kterých se do Evropy dostalo za poslední desetiletí okolo 5 milionů, představují pro evropské země velké bezpečnostní riziko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Čeští a slovenští sinologové: Čína zásadně porušuje zájmy svých občanů a soužití etnických skupin
Výzva k uzavření převýchovných táborů pro Ujgury a další menšiny a k dodržování mezinárodně uznávaných lidských práv v Čínské lidové republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Na Frýdlantsku je kvůli polomům zakázaný vstup do lesa
Silný vítr poškodil koncem listopadu lesy ve Frýdlantském výběžku v Libereckém kraji. Kvůli polomům je do porostů v oblasti Albrechtic u Frýdlantu, Dětřichova, Kristiánova a Heřmanic do 7. března vstup zakázán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Náklady na pracovní sílu budou v roce 2019 největší překážkou podnikání
Evropské podniky pohlíží na rok 2019 optimisticky, i když s větší opatrností. Výrazně se zhoršily obavy z nedostatku pracovních sil a hlavní překážkou dalšího rozvoje se stejně jako v ČR staly náklady na pracovní sílu. To jsou hlavní zjištění šetření Evropské asociace obchodních a průmyslových komor (EUROCHAMBRES) pod názvem 2019 Economic Survey (EES 2019), do kterého se zapojilo více než 45 tisíc podniků z 26 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení podpořili výzvu k uzavření převýchovných táborů v Číně
Strana zelených si každoročně připomíná Mezinárodní den lidských práv a upozorňuje na jejich důležitost v demokratické a civilizované společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Další zdražení elektřiny se blíží, varuje energetický expert
Domácnosti se musí připravit na ohlášené zdražení elektřiny od nového roku. Další skokový růst cen by mohl následovat poměrně brzy. „Na evropském trhu se pomalu blížíme k deficitu výkonu, který zřejmě vyvrcholí v letech 2021 až 2022 v souvislosti s odstavením německých jaderných elektráren. A to ceny zase ´nakopne´ vzhůru,“ řekl v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Jiří Gavor, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií a jednatel konzultační společnosti ENA zaměřené na poradenskou činnost v energetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bordel pod Zemanem? V jeho oblíbených Lánech, píše tisk
Dokud se o něj nezačala zajímat policie, tak šéfa lánské obory Miloše Baláka znal málokdo. S sebou na Hrad si ho přivedl kancléř Miloše Zemana Vratislav Mynář a svěřil mu péči o tento kus země. Zdá se, že Balák si správu v lánské oboře vyložil po svém a počínal si tak, že se ocitl v hledáčku kriminalistů. Co vyšetřovatelé přičítají na vrub spolupracovníka Miloše Zemana? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Cesta k redukci počtu právních předpisů
Jako vystudovaný právník znám mnoho lidí, kteří se právem živí. Všichni se shodují na tom, že množství právních předpisů je enormní. K českým zákonům a podzákonným normám (o instrukcích a dalších nelegislativních aktech ani nemluvě) přibylo nezměřitelné množství právních předpisů eurounijních, které jsou natolik obsáhlé a abstraktní, že i studovaný právník má problém porozumět obsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny potravin klesly
Spotřebitelské ceny klesly v listopadu oproti říjnu o 0,1 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména snížení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Meziroční růst spotřebitelských cen v listopadu zpomalil na 2,0 %, což bylo o 0,2 procentního bodu méně než v říjnu a nejméně od dubna letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Že je tam sucho, takže se přestěhují k nám? Ondřej Neff k migrační dohodě z Marrákeše
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se rozepsal o jednáních v Marrákeši, která nastanou tento týden. Jak uvádí, bude přijat – nepřijat jakousi aklamací údajně nezávazný migrační pakt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Listopad na ČMKBK: Ceny elektřiny a zemního plynu znovu klesly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v listopadu uzavřeno 409 kontraktů na dodávku 332 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 409,9 milionu korun. Elektřina i plyn proti předchozímu měsíci znovu zlevnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Národní galerie v roce 2019. Staří mistři, impresionisté, Giacometti, čeští umělci i umění Indie
Národní galerie Praha otevře v roce 2019 dvě nové sbírkové expozice – Starých mistrů ve Schwarzenberském a umění 19. století ve Veletržním paláci. Krátkodobé výstavní projekty představí významné osobnosti českého i světového umění – Josefa Šímu, Stanislava Suchardu, Václava Hollara, Jitku Hanzlovou, Milana Grygara, Stanislava Kolíbala, Josefa Bolfa, Alberta Giacomettiho a francouzské impresionisty. Další výstavní projekty uvedou umění z indického Džódhpuru, tzv. krásné madony nebo umělecký vztah mezi českými zeměmi a německým Saskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Senátor Bradáč je proti likvidačním sankcím kvůli GDPR
Senátor František Bradáč (KDU-ČSL) zaštítil přednášku o směrnici na ochranu osobních údajů (GDPR), která se konala 26. listopadu ve Žďáře nad Sázavou. Měla název „GDPR po půl roce“, hlavním přednášejícím byl právník a iniciátor petice proti likvidačním sankcím Luboš Kliment. Akci zaštítil i místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Podpora bydlení potřebuje systémové změny i zákon o sociálním bydlení
Nejvyšší kontrolní úřad shrnuje ve své zprávě situaci v oblasti bydlení v České republice. Zpráva zahrnuje mimo jiné i poznatky ze tří kontrol a popisuje strategické cíle v této oblasti a jaká jsou slabá místa bytové politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kdyby Putin zavřel 1700 lidí, to by bylo v ČT veselo! Po Francii nastala hrůza: Konec EU? Člověk z lidu diktuje?
I další víkend se ve Francii nesl ve znamení protestů, jak násilných, tak mírumilovných. Francouzská policie zadržela několikanásobně více demonstrantů než minule, média hovoří o více než sedmnácti stech zadržených. Podle americké televize CNN policisté opět použili proti demonstrantům gumové projektily, vodní děla a slzný plyn a dle ministra vnitra Francie bylo 135 lidí zraněno. Protestující opět zapalovali pneumatiky a auta, také rozbíjeli výlohy. V Čechách akce policistů i mediální pokrytí komentoval například právník Tomáš Tyl, mediální expert Petr Štěpánek, Petr Robejšek nebo básník Bruno Solařík. A ozval se i Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vsetínská nemocnice má nového primáře interny
Primářem Interního oddělení Vsetínské nemocnice se stal MUDr. Ján Ürge, Ph.D. Ján Ürge má mnohaletou praxi v oboru, věnuje se i pedagogické činnosti. Do Vsetínské nemocnice nastoupil v prosinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Předvánoční kvíz - poznej "osobnost půlstoletí"
Soudruhem, tedy členem KSČ, se stal náš XY pár měsíců poté, co Charta 77 zveřejňuje své prohlášení “zemi a světu”. Následně se dokonce stává předsedou základní organizace strany v prokádrovaném Prognostickém ústavu AV, lidově “Jakešově věštírně”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kremlík (Svobodní): Proti Pařížské klimatické dohodě protestuje už i Paříž
Média jsou plná zpráv o tom, jak Paříž opět hoří kvůli nepokojům. Tentokrát za tím ale překvapivě nejsou muslimové. Protestují Francouzi a to proti zvyšování cen pohonných hmot. To hlavní se ale z většiny zpráv ovšem nedočtete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Kontrola odhalila nevyhovující prodej živých ryb a zkažené chlazené ryby
Státní veterinární správa provedla společnou kontrolu s policií v areálu tržnice An Dong v Praze Malešicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Olomouc, Přerov a Prostějov. Tři města, která musí a chtějí spolupracovat
První z plánovaných setkávání za sebou mají primátoři tří statutárních měst Olomouckého kraje. Olomoucký primátor Mirek Žbánek přivítal na radnici primátora Přerova Petra Měřínského a prostějovského primátora Františka Juru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vokřál z ANO: Když vidím, co předvádí Okamura, tak zaplať pánbůh za Filipa
Místopředseda ANO a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál se v rozhovoru pro Deník N vyslovil, že hnutí ANO i přes pokles koaličního potenciálu není připraveno Babiše obětovat. Podle jeho názoru vláda nefunguje špatně, naopak se podařila řada věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rádio Retro uvádí život podle Karla Čapka
Letošní vánoční speciál Českého rozhlasu, nový digitální stream Rádia Retro, nabídne výběr literárních textů a dramat Karla Čapka v nastudování Československého rozhlasu od třicátých do devadesátých let. Vedle čítankových titulů jsou pro posluchače připraveny také reportáže z vinohradské dvojvily, kde bratři Čapkové žili od dvacátých let a ze Strže, kde Čapek se svou ženou Olgou Scheinpflugovou od poloviny třicátých let trávil čas obklopen svými přáteli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zachráněná renesance na zámku v Náměšti
V létech 2017 - 2018 probíhala rozsáhlá rekonstrukce a restaurování vstupního křídla a vnitřního arkádového nádvoří zámku v Náměšti nad Oslavou. Kromě obnovy omítkových vrstev obou částí zámku byla stěžejním úkolem těchto prací záchrana nejcennějších renesančních prvků architektury zámku, renesančního arkýře na jihovýchodním nároží paláce a bohatě zdobených arkád vnitřního nádvoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): My, Češi a Slováci, jsme svobodní, úspěšní a jsme skutečnými bratry
Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček na pozvání předsedy slovenského parlamentu jako vůbec první český politik vystoupil s projevem na plénu Národní rady Slovenské republiky. 6. prosince 2018 tak společně s Andrejem Dankem završili oslavy 100. výročí vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist