Oficiální zpravodajská média

Štěpán Kotrba drtivě rozebral fungování BIS. Zemanovi „čučkaři“ jsou proti jeho slovům jen lehké pošťouchnutí
Spor mezi prezidentem republiky a vedením Bezpečnostní informační služby je stále předmětem mediálního zájmu. Od politického analytika Štěpána Kotrby se ale civilní kontrarozvědky pochvaly nedočkala. Naopak. Kotrba práci zpravodajců z BIS pro ParlamentníListy.cz rozcupoval na kusy, místy dost drsně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: Ať je každý z nás oceňován podle práce
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kotrba
Spor mezi prezidentem republiky a vedením Bezpečnostní informační služby je stále předmětem mediálního zájmu. Od politického analytika Štěpána Kotrby se ale civilní kontrarozvědky pochvaly nedočkala. Naopak. Kotrba práci zpravodajců z BIS pro ParlamentníListy.cz rozcupoval na kusy, místy dost drsně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Elektřina bude luxus, část viny nese Brusel, říká expert a doporučuje plyn
V pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz vstoupil expert na energetiku společnosti ENAS Vladimír Štěpán. Občany varoval, že jednoho dne se z elektřiny stane luxusní zboží. Velmi drahé zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Putin, Francii podpaluje Putin, padlo. Znalec teď tvrdě udeřil: Lid se vyslovil! A důrazně
Někteří čeští komentátoři, analytici a redaktoři si myslí, že francouzské protesty rozdmýchává či snad dokonce organizuje Rusko. Nicméně, podle Martina Hekrdly z webu A2larm jsou protesty ukázkou prozření z politiky Emmanuela Macrona. „Lid se vyslovil. V posledních týdnech to prostě jen učinil znovu, jenom důrazněji,“ připomíná Hekrdla slova Jacquese Chiraca.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ale pane Takáči. Ten pán vůbec není komisařem pro zemědělství. Takto dopadlo „grilování“ Faltýnka na ČT
Evropský parlament debatuje o tom, jestli je český premiér kvůli Agrofertu ve střetu zájmů, nebo není. Právníci Evropské komise si myslí, že je. Podle Andreje Babiše se pouze program Antibabiš přenesl do Evropského parlamentu a věří, že se vše vyřeší. Co by tím řešením ale mělo být? Přijde kvůli tomu Česko o část dotací? Nejen to byly ve středečním Interview na ČT24 otázky pro předsedu poslanců hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti se zastali důchodců, kteří dostávají neprávem méně peněz
Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík podává návrh na zrušení části zákona k Ústavnímu soudu ve věci valorizace důchodů, která je podle něho a příslušné skupiny poslanců v rozporu s ústavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš je zase první v novém průzkumu, to ano, ale strašná věc se stala komunistům
I po takzvané vládní krizi by v prosinci vyhrálo sněmovní volby hnutí ANO, oproti měsíci listopadu navíc posílilo, a to o téměř pět procent. V současné době mu vyjádřilo podporu 29,7 procenta dotázaných. Pomyslnou stříbrnou pozici by získala ODS s 14,2 procenty a na třetím místě by se umístili Piráti s 14,1 procenty. Nutnou pětiprocentní hranici by nepřekročili komunisté, TOP09 a Starostové a nezávislí. Ukázal to průzkum agentury Phoenix, který byl uskutečněn na ve dnech 20. 11. - 8. 12. 2018 na vzorku více jak tisícovky respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Dojde něco těm dnešním vítačům?
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS: Na automatizace sázejí už i menší firmy, říká nový šéf divize MAS Automation
Divize MAS Automation, která se v Kovosvitu MAS zabývá projekty automatizací a robotizací, má od letošního podzimu nového ředitele. Stal se jím Jan Andrýs, strojař a konstruktér, který pro MAS Automation pracuje od jejího založení v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Doufám, že tu svini brzy chytí a co nejpřísněji potrestají
Komentář na facebookovém profilku k teroristickému útoku ve Štrasburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senát odsoudil ruské zadržení ukrajinských lodí u Krymu
Senát po vzoru svého zahraničního výboru odsoudil násilné zadržení ukrajinských lodí ruským námořnictvem poblíž Krymu. Jasné stanovisko by k tomu měli podle Senátu zaujmout také vrcholní představitelé zemí EU na jejím nadcházejícím summitu. Horní komora dnes požádala vládu, aby toto stanovisko její zástupci prosazovali na jednání Evropské rady koncem týdne. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Lichváři a exekuce
Senát navrhuje změkčení podmínek pro oddlužení a vláda konečně chystá zákaz lichvy, zaznělo na semináři v Poslanecké sněmovně nad návrhy, jak ukončit nesmírně výnosný byznys s chudobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Odborář: Macron ještě uvidí, mám přesné informace. Češi jsou chudáci Evropy, a pokud se ptáte, zda Žluté vesty budou u nás...
ROZHOVOR „Naši páni si zvykli brát nejvíc od nejchudších. A to se ve Francii nenosí.“ Bohumír Dufek, předseda druhé největší odborové centrály v republice, Asociace samostatných odborů, říká k protestům jasně: „Vznikly spontánně a jsou opodstatněné! Vzkazuje, že ve Francii odbory zaspaly a i u nás je potřeba na problémy upozorňovat. Možná by pochod žlutých vest stál také za to. Podívejte se, jak se staví dálnice.“ Dufek konstatuje, že jsme chudáci Evropy, přestože prý životní úroveň v České republice stoupá; a v době krize mohou pomoci vládní investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Neziskovky nám ve světě dělají čest, neberte jim peníze! Lidovci právě vystoupili proti Zemanovi, slíbili akci
V senátu dnes uspořádal tiskovou konferenci senátorský klub lidovců a vzali s sebou i nezařazeného senátora Pavla Fischera. Proč právě jeho, to se ukázalo vzápětí. Předseda zahraničního výboru Senátu totiž ohlásil spolupráci s evropským výborem, kterému předsedá lidovec a neúspěšný kandidát na předsedu horní komory Václav Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie žádá Sněmovnu o vydání Roznera (SPD) k stíhání
Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o romském táboře v Letech u Písku. Informaci deníku Právo o doručení žádosti policie do dolní komory dnes ČTK potvrdil předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM). Výbor se začne žádostí zabývat v úterý. Hnutí Svoboda a přímá demokracie v prohlášení uvedlo, že zásah státního zastupitelství do případu nese znaky aktivismu a vyvolává otazníky nad objektivitou vyšetřování. Poslanci SPD budou hlasovat proti vydání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Prosíme o borovici, nemusí mít dva metry
Lesníci rozvážejí vánoční stromky dětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štrasburk: Vrahem je prý „zradikalizovaný“ Cherif Chekatt, ujel v taxíku. Politici EU se nesemkli, ale zamkli, padlo. Nové informace, FOTO a VIDEO
S obdobím Vánoc se v Evropě v poslední době spojují také teroristické útoky. Další takový velmi pravděpodobně zažila Francie v úterý večer. Útočník tři lidi zabil a 11 zranil a zatím policii uniká. Policie se přitom o jeho zatčení za jiné zločiny snažila pár hodin předtím, ale útočník nebyl doma. Policie podle vyjádření věděla, že se jednalo o potenciálního radikála. Informovala o tom agentura AP, britské deníky Guardian, Telegraph a Standard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Šojdrovou stále neopustilo téma přijetí dětí, případně i s rodinami. Teď kvůli tomu napsala Babišovi a Hamáčkovi
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) vyzvala dnes otevřeným dopisem premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby učinili vše potřebné k dohodě s řeckou vládou o přijetí první menší skupiny syrských dětí či rodin z uprchlických táborů v Řecku. Babiš dává dlouhodobě přednost pomoci syrským uprchlíkům v zemi jejich původu. Šojdrové iniciativu označil naposledy před týdnem za nesmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Takto se „agent své země“ opravdu nechová, pane prezidente. Jana Černochová také vychválila sankce, zamezující „imperialistickým choutkám Ruska“
ROZHOVOR Poslankyně ODS Jana Černochová zhodnotila výroky Miloše Zemana, které padly v rozhovoru pro ruskou televizi NTV. „Sankce jsou jedním z mála mírových nástrojů, kterými lze eliminovat imperialistické choutky Ruska,“ nesouhlasí Černochová se Zemanovým tvrzením, že sankce proti Rusku jsou neefektivní. Nic dobrého si nemyslí ani o tom, jakým způsobem Miloš Zeman vykonává svou funkci. „Pokud by prezident Zeman měl být jeho slovy agentem své země, pak by nemohl veřejně dehonestovat její tajné služby, rozdělovat společnost a její jednu část neustále shazovat, zneužívat svou pozici k vyřizování si svých účtů či primitivizovat úřad, který zastává,“ míní Černochová ve světle aktuální kauzy BIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek přišel do rozhlasu a hned spustil palbu: Slušný člověk se s tímhle nikdy nesmíří! V Evropském parlamentu teď prý visí cedule „Češi, nekrást tady“
Do křesla pro hosta Dvaceti minut Radiožurnálu usedl předseda poslaneckého klubu TOP 09. Hned po příchodu do studia tvrdě zúčtoval s předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO). Babiš nám podle Kalouska dělá strašlivou ostudu, a to nejen kvůli svému gigantickému střetu zájmů, ale také kvůli tomu, jak se chová k církvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ředitel stanice Vltava končí. Dostal nejvíc peněz a k ničemu to prý nevedlo
VÍME PRVNÍ Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se na návrh ředitele Programu Českého rozhlasu Ondřeje Nováčka rozhodl neprodloužit smlouvu s šéfredaktorem Vltavy Petrem Fischerem. Důvodem neprodloužení smlouvy je kombinace nesplnění úkolů, které Petr Fischer dostal před rokem a půl a které akceptoval, pokračující stagnace stanice, která provedla jen dílčí programové změny a nedokázala naplnit svůj potenciál mezi posluchači, a také ztráta důvěry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SOŠ Jarov: Počet studentů řemeslných oborů roste. Poptávku ale stále nepokryjí
Zedníci, klempíři, tesaři, malíři, kominíci – přestože se na řemeslné obory hlásí stále víc uchazečů, absolventi poptávku stále nestačí pokrýt – tisíce řemeslníků chybí napříč všemi obory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Po útoku ve Francii není potřeba zvyšovat v ČR opatření, uklidňuje Hamáček
Po úterním útoku ve Štrasburku není podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zapotřebí zvyšovat v Česku bezpečnostní opatření. Policie je preventivně posílila 1. prosince v souvislosti s vánočními svátky a trhy. Bezpečnostní složky monitorují veškeré možné hrozby v Česku i v zahraničí, dodal Hamáček na Twitteru. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí zjistit, čí vinou přišla Plzeň o 54 miliónů
Piráti budou na čtvrtečním zasedání ZMP požadovat prošetření kauzy Úslavského kanalizačního sběrače. Projekt realizovaný v letech 2014-2015 měl pro město nákladnou dohru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Canov: Za vším je Kalousek
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rychnovská: ODS chce zůstat ve vedení města i s KSČM
Místní organizace ODS v Rychnově nad Kněžnou dál obhajuje spolupráci ve vedení města s jedním komunistickým radním. Zbývají přitom jen tři dny do vypršení lhůty, kterou dala královéhradecká krajská ODS rychnovským kolegům na to, aby dali situaci do souladu s usnesením kongresu strany z roku 2006.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stát se o handicapované roky nestaral, naznačil poslanec hnutí ANO Patrik Nacher
ROZHOVOR „Ti lidé, kteří pobírali příspěvek, neměli žádnou šanci péči zafinancovat. Jestli se na něčem shoduje drtivá většina politických subjektů, tak je to na tom, že domácí péče by měla být upřednostňována před ústavní péčí. Kdyby se příspěvek na péči nevalorizoval, tak by to byl samozřejmě problém, zejména u třetího a čtvrtého stupně, kde se jedná o 24 hodinovou péči,“ řekl nám poslanec Patrik Nacher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pozůstatky akciovky ČSSD. Erik Best si všiml „taktického ústupu“ vlivného sociálního demokrata
Americký novinář píšící v Česku Erik Best se rozepsal o tom, jak hejtman Pardubického kraje Martin Netolický z ČSSD tiše opustil myšlenku stát se předsedou Asociace krajů ČR poté, co vyšlo najevo, že Jana Mračková Vildumetzová z ANO bude znovu zvolena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Útočník ze Štrasburku křičel Alláhu Akbar. Radikalizoval se ve vězení
Štrasburský prokurátor Rémy Heitz předstoupil před novináře a oznámil, co policie zjistila o útočníkovi, který se v úterý večer pokusil rozpoutat masakr na vánočních trzích ve Štrasburku. Podle dostupných informací po jeho řádění tři lidé zemřeli a dalších třináct osob je zraněno. Vrah bohužel policii nadále uniká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj za deset let dokázal snížit zadlužení o více než jednu miliardu korun
Královéhradecký kraj je mimořádně úspěšný ve snižování své zadluženosti. Během uplynulých deseti let se dluh zmenšil ze zhruba půl druhé miliardy korun v letech 2008 až 2009 na 125 milionů koncem roku 2018. Meziročně oproti loňskému roku pak o 62,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátoři podávají ústavní stížnost na systém úhrad ve zdravotnictví. Chtějí zastavit diskriminaci krajů
Skupina senátorů připravila ústavní stížnost, která napadá systém úhrad ve zdravotnictví. Problém spatřují senátoři zejména ve způsobu výpočtu úhrad za lékařské úkony. Ten totiž podle nich mimo jiné velmi silně diskriminuje některé regiony a situace v těchto krajích se neustále zhoršuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Jak porazit Babiše?
Babiš je druhý nejbohatší Čech. Má vlastní politickou stranu, mediální impérium, bezpečnostní divizi a ke svým cílům zneužívá státní aparát. Nebude snadné ho porazit. Ale porazitelný je. Musí se k tomu však použít správná taktika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný? Kreténe, blbe, vmetl Jaromír Soukup také Luboši Rosímu z ČT. A pak padla šokující informace
Jaromír Soukup si ve svém pořadu Týden s Jaromírem Soukupem pochvaloval své interview s Viktorem Orbánem. A pustil se do České televize za aktivistku, která mluvila o Orbánovi, na kterou jsme již upozorňovali. „Tuhletu frajerku si Česká televize pozve do svého kádrovacího vysílání, aby označila Viktora Orbána, jak Česká televize potřebuje,“ rozčiloval se Soukup. Postupně se dostával do čím dál větší ráže a nakonec k ČT padaly výrazy jako kretén a blb. Tato slova nezůstala bez odezvy. „On chce zcela vážně kandidovat na prezidenta. Tohle je něco, co jsme si fakt nezasloužili,“ počastoval vlastníka a moderátora TV Barrandov Jakub Horák a Soukupa označil za nestvůru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Martha Issová proti nenávisti: Láska a přijetí pro lidi všech barev pleti!
Herečka Martha Issová, jež má kořeny v Sýrii, promluvila o toleranci a čeho nechce litovat. Video s ní přinesla Organizace pro pomoc uprchlíkům. Issová se v minulosti mimo jiné zviditelnila klipem Přemluv bábu, kde s hercem Jiřím Mádlem přemlouvali občany, aby volili pravici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Podpořili jsme zvýšení příspěvku na péči
I díky hlasům poslanců SPD došlo v pátek ve Sněmovně ke schválení návrhu zákona o sociálních službách, kterým se zvýšil příspěvek na péči pro osoby s nejtěžším zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Střelba ve Štrasburku: Čtyři mrtví a jedenáct lidí zraněných. Evropský parlament uzavřen
Dnešní večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala minimálně jednoho mrtvého a podle předběžných informací světových agentur několik dalších zraněných. Podle agentury Reuters je zraněných osob dokonce devět. Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály. Uzavřeno je s ohledem na bezpečnost preventivně i sídlo Evropského parlamentu, nikdo se nyní nedostane do budovy ani ven, uvedli europoslanci na twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jak se v europarlamentu jednalo o Babišovi: Poche dával od premiéra ruce pryč, Štětina se domáhal přiostření rezoluce
Ve středu ve večerních hodinách se na půdě Europarlamentu vedla debata, na níž europoslanci jednali o dotacích pro Agrofert a možném střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO). O rezoluci, která by mohla vést k zastavení dotací pro Agrofert, budou poslanci hlasovat ve čtvrtek. Ze dvou desítek poslanců, kteří v následné mnohdy emotivní diskusi vyjádřili svůj pohled na čerpání evropských dotací firmami kolem českého premiéra, byla téměř polovina Čechů. On-line debatu zveřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Habaďůra na voliče - jeden Globální pakt ne, druhý nenápadně ANO
Premiér Andrej Babiš zintenzivnil úsilí získat po voličích ODS a ČSSD i voliče, kteří hledali vlasteneckou alternativu a tedy volili hlavně SPD. Odmítl tedy Globální pakt (kompakt) o bezpečné, řízené a pravidelné migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Snižování cen benzínu a nafty nebere konce
Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu výrazně klesly. Cena benzínu klesala rychleji než cena nafty, čímž se zvýšil cenový rozdíl mezi oběma typy pohonných hmot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu
BIS opět budí pozornost veřejnosti. Jen pár dní poté, co světlo světa spatřila veřejná část zprávy BIS za rok 2017, se lidé velmi zajímají o to, jak se česká kontrarozvědka vyjadřuje na sociální síti Twitter. Tentokrát za to může teroristický útok ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Dioxiny v plastových hračkách? Místo vánočních dárků průmyslový odpad
V plastových hračkách a dalším zboží z recyklovaného elektrošrotu jsou nejen rizikové zpomalovače hoření, ale i extrémně jedovaté bromované dioxiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: K požadavkům žlutých vest
Obecně platí, že bez "revoluční teorie nemůže být revoluční hnutí" a není dobré zapřahat vůz (hnutí rozhořčených lidí) před koně (teoreticky připravenou "tažnou" reprezentaci). Tak jsem si vzpomněl na slova V. Lenina z jeho "Co dělat?" (cituji ze slovenské verze, českou jsem on-line v digitalizované podobě nenašel):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prodavačka v LIDLu bere 28 tisíc, policista, který nasazuje život, má 23 tisíc?! Hamáček bouchnul do stolu
„Dobře zaplacený a motivovaný policista je investice do bezpečnosti naší země a všech občanů. Je to pro mě absolutní priorita,” řekl pro ParlamentníListy.cz ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Ten se po nástupu do úřadu sešel nejen s vedením bezpečnostních sborů, ale i s řadovými příslušníky. S policisty z obvodních oddělení, s řadovými detektivy, s hasiči na místních základnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer (ODS): EU to skutečně chce Velké Británii osolit
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k výsledkům jednání Evropské rady, která se konala 25. 11. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslanci nás poškozují, zlobí se Babiš kvůli svému údajnému střetu zájmů
Česká vláda je v kontaktu s Evropskou komisí a řeší s ní údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda vlády to řekl novinářům po jednání sněmovního evropského výboru. Europoslanci, kteří o věci chtějí dnes jednat na plénu Evropského parlamentu, podle něj poškozují Českou republiku. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Je třeba posílit odolnost Evropské unie vůči dezinformační kampani
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k pozicím vlády a programu jednání Evropské rady, která se koná ve dnech 13. - 14. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Spojené království neopouští Evropu, ale pouze EU
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k výsledkům jednání Evropské rady, která se konala 25. 11. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Budeme si muset zajistit vlastní hranici, třeba bez EU
Reakce předsedy KSČM Vojtěcha Filipa na twitteru ke včerejší střelbě ve Štrasburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jdi pryč, naznačili Therese Mayové. Té se nechce
Konzervativní poslanci ve Velké Británii budou večer hlasovat o vyslovení nedůvěry Therese Mayové, lídryni strany. Když o důvěru přijde, skončí i jako premiérka, píše server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Rychnovská nemocnice bude od nového roku samostatná
Vlastní vedení bude mít od 1. ledna 2019 nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Organizační změnu včera odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Cílem je personální stabilizace rychnovské nemocnice, která v současné době spadá pod Oblastní nemocnici Náchod, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Pravděpodobnost divokého brexitu roste, jak zranitelný je obchod ve střední Evropě?
Čtvrteční návrat do Bruselu Therese Mayové závidí asi málokdo. Angela Merkelová sice “empaticky” podotkla, že se jí bude snažit pomoci. Těžko ovšem říct, jak by to mohla udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Ukrajina - podařený spojenec EU a NATO
Prezidentské volby na Ukrajině se blíží. Současný prezident Porošenko v průzkumech veřejného mínění zatím silně zaostává za někdejší premiérkou Tymošenkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Chvojka: Energetický Mikuláš má nejraději nejbohatší firmy
Existuje vtip, že Ježíšek má bohaté děti raději, než ty chudé. Mikuláš má rád velké energetické firmy, které dostaly právě 6. 12. od Energetického regulačního úřadu jako mikulášskou nadílku miliardu korun ročně z kapes nás všech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Herman: Čeští poslanci podporují EVFTA
Vietnamský velvyslanec v České republice Ho Minh Tuan vyzval hostitelské parlamenty, aby naléhaly na své zákonodárné a evropské orgány, které by brzy ratifikovaly dohodu o volném obchodu mezi EU a Vietnamem (EVFTA), což přinese praktické výhody všem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek zaútočil na Klause s pomocí Boha a migrantů
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na Twitteru znovu perlil. Pustil se do ČSSD a do své bývalé strany KDU-ČSL, že díky nim může být premiérem StBák. A jak byl v ráži, nazval Babiše i ruským agentem. Své schytal i Václav Klaus mladší za to, že nectí křesťanské hodnoty a do třetice si Kalousek přál, aby Bůh osvítil Brity a ti se rozhodli nakonec v EU zůstat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha uzavře novou nájemní smlouvu na Brandejsův statek
Brandejsův statek v Suchdole s přilehlými pozemky slouží jako výukové středisko pražské České zemědělské univerzity, která jej má dlouhodobě v nájmu od hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Obědy dětem: Oni to propijí! Okamurův poslanec v ČT zaskočil ANO i Jakuba Železného. Nutné vidět
Obědy zdarma. Téma, které nyní otevřely obě vládní strany. Zástupci ANO a ČSSD nyní ladí detaily, o nichž se hovořilo ve včerejším vysílání pořadu Události, komentáře na ČT24. Moderátorem byl Jakub Železný, který byl některými výroky řádně zaskočen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
StarDance na ČT: Diváci mají mindráky! Proto volili Zemana... Silná slova
Voliči Miloše Zemana jsou častým a oblíbeným terčem těch, kterým se nelíbí, co se v této zemi děje. Pokud je tato osoba z uměleckého světa, obvykle lidem hlasujícím pro současného prezidenta předhazuje zejména jejich neotesanost a „buranství“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Praha podporuje návrh, kterým se mění zákon o NKÚ
Vláda České republiky 3. 12. 2018 projednala a schválila novelu zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu (č. 166/1993 Sb.). Městská rada oproti původnímu stanovisku tento pohled přehodnotila a novelu vlády podporuje. Rada hl. m. Prahy se vyslovila zejména pro podporu principu kontroly územních samosprávných celků ze strany NKÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dezinformace existují odjakživa. Dnes se šíří pod povrchem jako rakovina, na kterou až přijdeme, může být pozdě, varuje generál Pavel
Pojmy postfaktický nebo fake news se v nedávných letech staly slovy roku. První odkazuje na dobu, kdy fakta hrají čim dál menší roli, protože vítězí emoce. Druhý pojem pak odkazuje na falešné informace, jež mohou klamat veřejnost a přispívat k panice. Jedná se pouze o moderní slova, nebo měla každá doba svou éru dezinformací? Nejen o tom v úterním Focusu Václava Moravce debatovali generál Petr Pavel a politický geograf Michael Romancov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti: Výběrová řízení do správních a dozorčích rad v Mariánských Lázních
Zastupitelský klub Pirátů Mariánské Lázně včera, tj. 10. prosince 2018, vyhlásil výběrová řízení do správních a dozorčích rad ve městem ovládaných společnostech. Příjem podkladů je do 20. prosince 2018, poté 27. prosince budou probíhat osobní pohovory. Nástup na dané pozice je ihned po schválení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): Problém...
Problém, který se jmenuje alkohol. Křivka jeho spotřeby Českou republiku vynesla nad evropský průměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ať řekne cokoliv, kojoti vylezou z děr! Ringo Čech a další povstali proti nepřátelům Zemana. Za vyhrožování soudem a vlastizradou
ANKETA Kritické vyjádření Miloše Zemana v souvislosti s BIS, kdy použil mimo jiné výraz „čučkaři“, i jeho slova pro ruskou televizi, kde mluvil například o zbytečnosti protiruských sankcí, vyvolaly opět vyostřenou diskusi. Z některých míst se ozývají dokonce slova o velezradě, nebo volání po ústavní žalobě a odvolání z funkce prezidenta. ParlamentnímListům.cz se na toto téma vyjádřili hudebník František Ringo Čech, herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, hudební producent Aleš Trdla i spisovatel Hynek Klimek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontroly na Šenovské burze nepřinesly pozitivní výsledky
Česká obchodní inspekce Moravskoslezského kraje uskutečnila v městské tržnici v Ostravě 9 kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Evropská unie
Odešli jsme z EU a úspěšně spolupracujeme s dalšími státy a společenstvími.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Ví beletrista Kovanda vůbec něco o životě?
A. Babiš a J. Maláčová, tedy premiér a ministryně práce a sociálních věcí, chtějí přijít s návrhem, aby všichni školáci měli obědy zdarma. Správně z této množiny školáků vylučují děti v soukromých školách, neboť pokud rodiče mají peníze na školné, musí mít peníze i na obědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda navýšila tarify pro bezpečností sbory a odsouhlasila plán legislativních prací na příští rok
Vláda Andreje Babiše na schůzi ve středu 12. prosince 2018 schválila navýšení tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů a vojáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): V Krajské vědecké knihovně v Liberci vyhlásili nejlepší knihovny kraje
Ceny pro nejlepší knihovny v Libereckém kraji předali pořadatelé akce v úterý 11. prosince v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Nejlepšími se v tomto ročníku soutěže stali ve Svojkově, Albrechticích v Jizerských horách, Novém Městě pod Smrkem a v Košťálově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Dr. Edvard Beneš v Moskvě
Každá historická zmínka o Sovětském svazu či Rusku, se hodí k protiruské rétorice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sociolog Prokop: Tato vláda je vládou voličů starších 65 let. Liberálně smýšlející lidi odrazuje
Sociolog Daniel Prokop v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prohlásil, že Babiš je ve volbách porazitelný. Jeho strop se prý pohybuje okolo 35 procent hlasů. Na jeho stranu přecházejí voliči levice, kteří mají pocit, že média českého premiéra, který se o ně stará, poškozují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Vilímec: Vláda měla rozložit rozmrazení platů na další tři roky
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Losos jako zdroj omega-3 kyselin nestačí
Podle výživových doporučení patří ryby do jídelníčku dvakrát týdně. Tučné mořské ryby jsou totiž dobrým zdrojem esenciálních mastných kyselin a vitamínu D. Časopis dTest otestoval kvalitu mražených lososů a zjistil obrovské rozdíly v obsahu tuku i poměru zdraví prospěšných nenasycených mastných kyselin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Na silnicích v kraji letos zemřelo méně lidí
Do konce listopadu letošního roku vyšetřovala Policie na území České republiky celkově 96 355 dopravních nehod. Při těchto nehodách přišlo o život 514 osob. Tento počet představuje výrazné meziroční zvýšení. Obětí nehod je v republice o 57 více než za stejné období v loňském roce. V Libereckém kraji je trend opačný. Výrazně méně usmrcených. Méně je těžce a lehce zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Není dobře hrát si se sirkami ve stohu
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k výsledkům jednání Evropské rady, která se konala 25. 11. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok asi o devět procent
Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok pravděpodobně pouze o devět procent, jak to schválila Sněmovna. Senát na tom dnes nic nezměnil. K přijetí návrhu na postupné navyšování platů v příštích dvou letech chyběl jeden hlas. Vládní platovou novelu, kterou horní komora neschválila ani neodmítla, tak zřejmě počátkem příštího týdne dostane k podpisu prezident, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FN Brno: První stabilizace zlomeniny páteře pomocí navigace Brainlab Spinal Navigation
Za podpory vedení nemocnice a Kliniky úrazové chirurgie LF MU a FN Brno byla začátkem prosince 2018 poprvé ve Fakultní nemocnici Brno provedena stabilizace zlomeniny páteře pomocí navigace Brainlab Spinal Navigation.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeská hospodářská komora zjistí, jak jsou na tom jihočeské firmy s digitalizací
Přibližně za měsíc začne Jihočeská hospodářská komora (JHK) zjišťovat úroveň digitalizace v podnicích v našem regionu. Jihočeské firmy a instituce tak získají informace o tom, jak jsou na tom s automatizací ve srovnání s podniky v Dolním Bavorsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Legislativní plán vlády na příští rok má 100 priorit
Plán legislativních prací vlády na příští rok, který dnes schválil kabinet, obsahuje více než 100 priorit. Novinářům to po jednání vlády řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (ANO). Dvě pětiny chystaných návrhů podle něj zajišťují plnění závazků, ke kterým se vláda přihlásila v programovém prohlášení, třetina předpisů pak reaguje na závazky vyplývající z práva Evropské unie, dodal Kněžínek. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Dopis semknutým a zamknutým v bruselských a štrasburských palácích...
Do kdy budete vystupovat v roli tří opiček - nevidím, neslyším, nemluvím? Bude to chtít ještě desítky, stovky nebo tisíce zavražděných?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO dokončila akvizici Domat Control System, předního dodavatele řídicích systémů
Domat Control System je jednou z největších společností na českém trhu, která se zabývá vývojem, dodávkami a provozem řídicích systémů v budovách, průmyslových areálech a energetice. Zaměřuje se na inovativní technologie měření, regulace a energetického managementu. Zabývá se i prodejem hardware pro energetický management a servisními službami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Premiérka Mayová ujistila, že nedojde k vytvoření tvrdé hranice na irském ostrově
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k výsledkům jednání Evropské rady, která se konala ve dnech 18. - 19. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Má život a zdraví lidí na Valašsku a Slovácku nižší hodnotu než život Pražáka? Senátor Valenta vystoupil s ohromujícími čísly
Systém úhrad ve zdravotnictví diskriminuje některé regiony. Tomu se rozhodl čelit senátor Ivo Valenta, podle kterého by systém měl být nastaven spravedlivěji. Proto se rozhodl s dalšími senátory podat stížnost k Ústavnímu soudu, která by měla systém úhrad změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst podílu dětí narozených mimo manželství se zastavil
Populace České republiky se během prvních tří čtvrtletí rozrostla o 27,7 tisíce na 10,638 milionu obyvatel. Většinu přírůstku, 26,1 tisíce, zajistila zahraniční migrace. 1,7 tisíce obyvatel přibylo zásluhou převahy živě narozených nad zemřelými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Kraj i město sníží ztrátu letošní motocyklové Grand Prix ČR
Rada Jihomoravského kraje doporučila krajskému zastupitelstvu vzít na vědomí žádost Spolku pro GP ČR Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tak to ne! Orbánův pobočník se vrátil z Bruselu. A odhalil, co prý EU chystá s migrací
Maďarský ministr zahraničí ve vládě Viktora Orbána, Péter Szijjártó, se po jednání v Bruselu vyjadřoval o migračním kompaktu OSN. Podle něj má Brusel i OSN stejný cíl, legalizování ilegální migrace. Jeho slova přinesl vládní server About Hungary. Pakt o migraci nazval zradou Evropanů a trval na tom, že Evropa se musí bránit pokusům měnit její etnické složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Demokratická strana zelených získala první post starosty
Prohlášení DSZ k získání prvního postu starosty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Klíčové dopravní stavby ukládá nové vedení Prahy k ledu. Jde o nemístný hazard, reaguje pražská ČSSD
Sociální demokraté ostře zkritizovali nové vedení hlavního města za výroky náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nacismus rovná se komunismus. Stalinisté se učili od nacistů, říká docent Balík, někdejší ústavní soudce
REPORTÁŽ Komunističtí advokáti a právníci z dělnické třídy jako rychlokvašky za pár měsíců. Zinscenované politické procesy, kde měl každý svoji roli. Už před Vítězným únorem si komunisté, kteří si prý nezadají s fašisty, jezdili pro rady do Moskvy. To mj. uvedl na plzeňské besedě k Mezinárodnímu dni lidských práv bývalý soudce Ústavního soudu, právník, pedagog Západočeské univerzity JUDr. Phdr. Stanislav Balík, Ph. D., za přítomnosti zhruba desítky přítomných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dan Landa: Politika? Z ho*na bič neupleteš. Jednou nás zavřou za to, že máváme vlajkou
„Politika je důsledek toho, jaké jsme bytosti, z ho*na bič neupleteš,“ řekl mimo jiné zpěvák Daniel Landa v rozhovoru s Pavlem Štruncem na serveru Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců podporuje pozměňovací návrhy, které zvýší stabilitu daňového prostředí
V souvislosti s projednáváním daňového balíčku se objevují mnohé pozměňovací návrhy. Komora podporuje takové, které vedou ke zjednodušení zdanění a zvýšení právní jistoty poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce se zapojila do projektu Život v kufříku
Nadační fond La Vida Loca již od roku 2015 realizuje projekt Život v kufříku v porodnicích napříč Českou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Teroristé, lumpové, šmejdi... Generál vytáhl ohromující tvrzení ve věci Zeman a BIS
Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šádor vystoupil v pořadu Jak to vidí... v Českém rozhlasu. Mimo jiné se vyjádřil ke slovům prezidenta Miloše Zemana ohledně zpravodajců, které Zeman nazval čučkaři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Reverse charge? Babiš jen vrtí psem
Evropský parlament dnes vyjádřil souhlas se zavedením pravidel, která umožňují používat v boji proti daňovým únikům systém přenesené daňové povinnosti, který je i v ČR známý pod názvem reverse charge.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Co mi ve zprávě BIS chybí
Minulý týden Bezpečnostní informační služba (BIS) publikovala veřejnou část zprávy o své činnosti za minulý rok. Prezident Miloš Zeman zprávu a BIS kritizoval. Někteří politici je brání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Nemorální stát
Zákonodárci po sametové revoluci odbourali zásadní vztah mezi dětmi. Socialismus (ne že by se mi po něm stýskalo) malým dětem vštěpoval, že občané jsou si rovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman a BIS: Erik Best si troufl vynést vážné zjištění o Češích
Na čí straně jsou fakta ve sporu prezident Zeman versus BIS? A do jaké míry vůbec veřejnost může takové záležitosti rozumět, když jsou relevantní a podrobné informace o působení agentů Ruska a Číny v naší zemi tajné? ParlamentníListy.cz se zeptaly politického analytika a novináře Erika Besta. Podle něj je mírná většina národa ve sporu na straně prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci budou opět řešit zdanění církevních restitucí
Ke konci letošního roku stát vyplatí církvím, které s ním uzavřely dohodu, šestou přibližně dvoumiliardovou splátku finanční náhrady. Ta vyplývá ze zákona o majetkovém vyrovnání z roku 2012 a vyplácí se za majetek, který církvím stát nemůže vydat. Finanční náhrada není podle zákona předmětem daně, část poslanců především z řad komunistů ale opakovaně navrhuje peněžitou část restitucí zdanit. Ve čtvrtek se bude návrhem znovu zabývat Sněmovna na mimořádné schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Nehodnotíme, komu jsou individuální dotace přidělovány
Sdělení předsedy zastupitelského klubu Starostů a nezávislých Věslava Michalika
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
České dráhy: Lokomotiva bardotka slaví padesátiny, zájemce vezme mimořádně do Dobříše
Lokomotiva bardotka, která nese číslo 749.121, bude slavit v neděli 16. prosince 50 let své pravidelné služby na železnici. Při této příležitosti vezme velké i malé fandy krásných lokomotiv s charakteristickým brumláním na výlet do Dobříše, kam dnes už běžně s cestujícími nejezdí. Připravené jsou i komentované prohlídky lokomotivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Dvanáctka českých start-upů se představila na TechCrunch Disrupt v Berlíně
Na technologické konferenci start-upy prezentovaly své produkty a služby a poslechly si rady odborníků ohledně expanze na německý trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lidem na stranách nejvíc vadí, že rozdělují společnost
Na fungování politických stran lidem nejvíce vadí, že rozdělují společnost. Myslí si to 74 procent Čechů. Sedm z deseti lidí ale souhlasí s tím, že strany jsou potřebné k obhajobě zájmů různých skupin a sociálních tříd. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků listopadového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Výsledek je pro politické strany jeden z nejpříznivějších od roku 2005.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Respekt zavelel k boji za odvolaného rozhlasového šéfa: Bylo to účelové! Nechali si na něj napsat posudek estébákem, píšícím pro ParlamentníListy.cz!
Komentátor Jaroslav Spurný z Respektu se pozastavuje nad důvodem generálního ředitele Českého rozhlasu René Zavorala, kvůli kterému neprodloužil smlouvu se šéfredaktorem stanice Vltava Petrem Fischerem. Nesplnil podle něj zadané úkoly a stanice dál stagnuje. „Nikdo mi nikdy neřekl, že jsem něco nesplnil,“ říká na svou obranu v rozhovoru pro Respekt.cz Fischer.Spurný je přesvědčen, že jeho odchod spočívá v něčem jiném. Zmiňuje posudky od evidovaných agentů StB na ČRo Vltava, z nichž jeden spolupracuje s ParlamentnímiListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Toto dělají zpravodajské služby všude ve světě. A pokud jde o tu „ruskou provokaci“... Cyril Svoboda vysvětluje věci, kterým se politici i novináři strašně divili
ROZHOVOR Brexit nám přinesl velké poučení, za které je exministr zahraničních věcí Cyril Svoboda vděčný. „Všichni voliči v České republice vědí, co to je referendum. Už vědí, že se lehce hlasuje o velkém tématu, ale teprve když se realizuje, ukáže se, jaké to má strašlivé náklady, politické, ekonomické, možná i bezpečnostní,“ prohlásil někdejší šéf KDU-ČSL, který dnes učí na Vysoké škole CEVRO. Evropě i nám přeje, aby se v příštím roce Evropa nerozhádala, aby si uvědomila, že příčina obou strašlivých světových válek, první i druhé, vznikla z konfliktu v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Symfonický orchestr Českého rozhlasu: Alina Pogostkina hraje Mendelssohna
…ale nejen to. Na svém druhém koncertu v sezoně uvede šéfdirigent a umělecký ředitel rozhlasových symfoniků Alexander Liebreich také předehru k opeře Lazebník sevillský Gioacchina Rossiniho a Šestou symfonii Antonína Dvořáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Z veřejného krev neteče
Splácení dluhů po motocyklové velké ceně Brna z městského rozpočtu je nehospodárným vynakládáním veřejných zdrojů. Platit by měli ti, kteří na velké ceně vydělávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Žáci bruntálské střední školy mají novou 3D laboratoř
Žáci Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále se naučí pracovat s 3D tiskárnou. Kromě nové 3D laboratoře mají ode dneška také k dispozici zmodernizované učebny výpočetní techniky. Projekt za 10 milionů byl financován z evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Náš návrh na zvýšení výdajových paušálů jsme prosadili v rozpočtovém výboru
Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny na dnešním jednání podpořil návrh ODS na zvýšení výdajových paušálů na 2 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Brouk Pytlík, co miluje psaní na Twitter. Velmi nepěkná slova o nástupkyni Merkelové
Angela Merkelová se po dlouhých osmnácti letech stáhla z vedení své CDU a již neobhajovala mandát. Její nástupkyní se stala dosavadní tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová, pro kterou německá média běžně používají zkratku AKK. Komentátor Viliam Buchert se rozhodl tuto dámu přiblížit českým voličům. Na serveru Reflex.cz ji popsal jako „liberálního brouka Pytlíka s maskou konzervativně smýšlející dámy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Zavedení družicové navigace na pražské tramvaje může zvýšit jejich bezpečnost
Technologii dnes otestovali odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Děti milují mobily, ale zvládnou i praktické dovednosti
Nejoblíbenější věcí mezi dětmi je mobilní telefon. Desetina z nich tráví na internetu více než pět hodin denně, přesto jich prý polovina zvládne sama rozdělat oheň či zatlouct hřebík a třetina umí přebalit miminko. Vyplývá to z výsledků projektu Minisčítání 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Vláda termín přijetí eura prozatím nestanoví
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí České republiky a České národní banky zatím nestanovit cílové datum přijetí eura v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Nenažranost politiků
Senátor ODS Jiří Oberfalzer prohlásil : „Půjde to donekonečna, až skončíme na průměrných platech, najdeme si všichni ještě jiné zaměstnání,“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zvýší se limity pro daňové paušály?
Komentář na facebookovém profilu k navýšení daňového paušálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Stavbu nové moderní nemocnice v Moravské Třebové chce kraj zahájit již příští rok
Moravská Třebová byla v pátek ráno dalším cílem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. S vedením, které se po podzimních volbách zcela obměnilo, řešil především projekt kraje na vybudování nové moderní nemocniční budovy, kterou by kraj chtěl začít stavět příští rok. Dalšími tématy byla doprava a školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Učebnicový příklad socialistického přerozdělování
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu návrhu školních obědů zdarma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petice za nepovolení odchytu divokých druhů zvířat do smrtících pastí v ČR
Nepovolení odchytu divokých druhů zvířat do smrtících pastí v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Programově odmítáme další zvyšování daní!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Štěch: Restrikce se vyřešily v Čechách ještě většími destrukcem
Projev na 3. schůzi Senátu 12. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Výprava z kraje je v pořádku
Vyjádření k bezpečnosti výpravy Ústeckého kraje ve francouzském Štrasburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: Třetina elektrárny Slapy prochází modernizací
Etapu demontáže stávajících technologií má za sebou modernizace jednoho ze tří soustrojí - TG1 - vodní elektrárny Slapy. Po skončení akce na podzim příštího roku se zvýší efektivita této části elektrárny o cca 4 procenta a dojde k navýšení roční výroby o 10 milionů kWh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist