Oficiální zpravodajská média

Je to tu zas. Tajná nahrávka. Tentokrát z nejvyšších pater ČSSD. „Zimola je svině, jakou jsem neviděl! Prase všech prasat! Jde mu jen o prachy. Potřeba ho zničit.“
Pamatujete si ještě na tajemnou skupinu Šuman, která na sociální síti Twitter vypouštěla podivně sestříhané záznamy, v nichž figuroval Andrej Babiš? S odstupem času by se dalo říct, že se jednalo o takovou zajímavou sociální sondu do duše českého premiéra. Ten jednu chvíli chválil svou někdejší spolupracovnici Kleslovou, potom urážel exministra Zaorálka či exministryni Marksovou, jindy na dálku peskoval novinářku Slonkovou, kterou rovnou nazval rezavou „p*čou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková předala nejvyšší hornické vyznamenání
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková ve čtvrtek na Českém báňském úřadě předala medaili Jiřího Agricoly 15 odborníkům ze sektoru hornictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Násobně předražené zakázky, bordel v dokumentaci, neochota firem spolupracovat. Tak to vypadá v pražském Dopravním podniku podle interních dokumentů, které jsme získali
Současný ředitel pražského DP Gillar má zřejmě o radost postaráno. ParlamentníListy.cz totiž získaly hned od několika zdrojů interní dokument, který popisuje, jak nehospodárně a nestandardně postupuje tato městská firma při zadávání zakázek. Dopravní podnik navíc není ochoten téměř v žádném případě na dotazy naší redakce odpovědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
EU a Brexit? Vyjádření Fantiška Laudáta, které byste nečekali
Den vystoupení Velké Británie z Evropské unie se kvapem blíží a věci nejdou zcela podle plánu. Proti Therese Mayové se bouří její vlastní straníci a situace okolo hranice s Irskem také není ještě dořešena. A v Čechách to nekomentuje nikdo jiný než bývalý poslanec TOP 09 František Laudát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila dovozový květák s koktejlem pesticidů
V rámci cílených kontrol cizorodých látek v sortimentu čerstvého ovoce a zeleniny zjistila kontrola Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nevyhovující šarži čerstvého květáku ve velkoskladu společnosti BOVYS, s.r.o., Dědová 40, 53901 Dědová (provozovna Štoky 516).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora vyzývá poslance, aby podpořili zvýšení limitů výdajových paušálů pro živnostníky
I díky aktivnímu přístupu Hospodářské komory mají drobní podnikatelé a zejména živnostníci znovu šanci, že limit pro uplatnění procentuálních výdajových paušálů, snížený v závěru minulého volebního období z 2 na 1 milion korun ročního příjmu, bude vrácen do původní výše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Peklo kolem Babiše: Krok EU proti němu přinesl temná a varovná vyjádření
Evropský parlament schválil nejpřísnější verzi rezoluce, která má řešit střet zájmů Andreje Babiše. Europoslanci chtějí, aby Evropská komise neposílala peníze Agrofertu, informuje Česká televize. A již se vyrojily první reakce. Je to pomsta za neschválení migračního paktu, říká Ovčáček i Konvička. Našla se i další varování, vděčnost za EU a „já jsem to říkal“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): 59 miliard bylo v roce 2012 stanoveno netransparentně
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke zdanění církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svině. Malé, obyčejné... Dohra útoku teroristy ve Štrasburku. Jde o EU
Útok Cherifa Chekatta, který otřásl Francií, zejména Štrasburkem, se dočkal v Čechách různých reakcí. Své k věci dodává ještě právník Tomáš Tyl a bývalá mluvčí nejvyššího státního zastupitelství Irena Válová. Tyl uvádí, jakou společností se obklopil útočník a směje se „trabantu Přibáňovi“. Irena Válová jde ještě dál, europoslance, kteří houfně hlásili svou polohu při útoku na sociálních médiích, označuje za zbabělce. „Vrchol hanebnosti, zbabělosti, ničemnosti a ukázka maličkých obyčejných sviní,“ říká bývalá mluvčí o jejich reakcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): Piráti chtěli té mezinárodní ostudě zabránit, ale Babiš prostě dělal jen kampaň
Je známo, že Piráti veřejné peníze neutrácejí za chlebíčky a večírky, ani za billboardy, ani je neodklánějí na své soukromé účty. Naopak zaměstnávají schopné lidi v analytickém týmu, a tak již v srpnu tušili, že Česko čeká velká ostuda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se setká s finským premiérem Sipilou
Předseda vlády ČR Andrej Babiš bude v pondělí 17. prosince 2018 jednat v Kramářově vile s předsedou vlády Finské republiky Juhou Sipilou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hana Bartošová: Ostuda pro ČR?
Tak nám to Transparency International ruku v ruce s Ev. Zelenými (kámoši Pirátů, nemýlím-li se) popo... Oni sice tvrdí, že to zavinil Babiš už jen tím, že je, ale buďme soudní, ostudu dělá ten, kdo něco vynáší na světlo a nemusí to ani být pravda...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů
Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátilo funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík to řekl ČTK, a potvrdil tak informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravovaném odchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Církve nedodržely ani to minimum, ke kterému se zavázaly, tedy zveřejnění svých výročních zpráv
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem na křivoklátský adventní jarmark
O tomto víkendu 15. a 16. prosince vypraví České dráhy parní vlak na Křivoklát, kde se na hradě koná tradiční předvánoční akce Královský advent. Vlak bude řazený z historických vozů a v jeho čele pojede parní lokomotiva 475.179 „Šlechtična“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Migrant chtěl z Belgie do Velké Británie, skončil v Liberci
V Liberci skončil cizinec, který se chtěl dostat kamionem z Belgie do Velké Británie. Ve voze strávil vestoje skoro čtyři dny. Migrant byl po ošetření převezen do přijímacího střediska pro azylanty, nyní žádá o azyl v České republice. Na webu policie o tom informoval liberecký policejní mluvčí Vojtěch Robovský, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Teror ve Štrasburku: Matteo Salvini oznámil drsné opatření pro Itálii
Italský ministr vnitra Matteo Salvini se s tím nepáře. I při své návštěvě Izraele stíhá sledovat evropské dění a nezdráhá se vypouštět z úst ostrá slova. Tentokrát na adresu lidí, kteří by si snad dovolili vyjádřit sympatie teroristovi ze Štrasburku. Prý by si měli nechat zajít chuť. V opačném případě na ně totiž dopadne tvrdá ruka policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vyhozený šéf Českého rozhlasu dělal rozhovor. Takový zvláštní... Podívejte se
Šéfredaktor Petr Fischer, jemuž končí smlouva na Českém rozhlase Vltava a generální ředitel se nemá k tomu, aby ji obnovil, dříve moderoval pořad Konfrontace Petra Fischera na ČT Art. V tomto pořadu se setkal i s transgender aktivistou Jiřím (Marií) Ferynou. Hovořili spolu o poezii, o lidech, kteří Ferynovy básně čtou a i o jeho „identitě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jana Mračková Vildumetzová z ANO zůstane hejtmankou i poslankyní
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) zůstane přes své sliby poslankyní i hejtmankou Karlovarského kraje. Funkci v čele kraje bude ale vykonávat jako neuvolněná za 0,4 násobek platu, který dosud brala jako uvolněná hejtmanka. Mračková Vildumetzová, která je také předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, kumulace vysokých funkcí přitom dříve kritizovala, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Chci mít kontrolu nad staveništěm protipovodňových opatření
Celým staveništěm protipovodňových opatření prošli v úterý odpoledne účastníci společného kontrolního dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ani 10 tisíc migrantů? Něco je u nás špatně, říká neziskovkář
Do DVTV byl včera pozván Michal Kryl z Nové školy, neziskové organizace, která podporuje vzdělávání znevýhodněných dětí a dětí cizinců. Hovořil o českém školství, které podle něj stále není schopné s těmito dětmi pracovat. Prý chybí společenská objednávka, co vlastně má školství být. A došlo i na migraci: „Pokud nejsme schopni přijmout 10 tisíc lidí, tak je něco špatně,“ říká Michal Kryl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Macrone, smůla. Tereza Spencerová dodává ke křiku ve Francii další zlé zprávy. A nejen pro něj
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Francie by jistě byla ráda, kdyby ji svět bral vážně, ale po odstranění Kaddáfího v roce 2011 to už nejde, konstatuje analytička Tereza Spencerová v souvislosti s dopady protestů Žlutých vest. „Na místě Francouzů bych se urazila, že si někdo může snad myslet, že národ nadšených demonstrantů není s to bez ruského ‚vměšování‘ ani vyrazit do ulic. Třikrát hanba!!!“ sděluje v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. A že se europoslanci při teroristickém útoku schovali v europarlamentu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Agrofert nevidí právní důvod pro zastavení nebo vracení dotací
Společnost Agrofert Holding nevidí právní důvod pro zastavení nebo vracení evropských dotací, které čerpá, uvedl dnes mluvčí firmy Karel Hanzelka. Reagoval tak na vyjádření komisaře EU pro rozpočet Günthera Oettingera, že Evropská komise nehodlá vyplácet firmám spojovaným s premiérem Andrejem Babišem (ANO) žádné dotace, dokud nebude vyjasněna situace okolo Babišova možného střetu zájmů. Hanzelka na dotaz ČTK sdělil, že Agrofert dosud nemá žádný oficiální podnět, na který by měl reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Moravskoslezský kraj je chytrý, podporuje Chytré myšlenky
Projekt Chytrá myšlenka Moravskoslezského kraje podporuje inovativní nápady a talentované lidi, kteří s nimi přicházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Zákon garantující digitální komunikaci občanů se státem je připraven
Předseda Pirátů a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivan Bartoš dnes spolu s vládním zmocněncem pro IT Vladimírem Dzurillou, prezidentem ICT UNIE Zdeňkem Zajíčkem a zástupci sněmovních stran představili nový zákon o právu na digitální služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: Václava Bělohradského účtování se západní civilizací
Jiří Voskovec, jedna z osobností, kterou si Václav Bělohradský bere za svědka svého plaidoyer na obranu českého veřejného prostoru („Věci, kterým jde o kejhák“, Právo, 8. 11.2018), psal v roce 1978 Janu Werichovi ironicky o americkém televizním seriálu, v němž dostal roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Volný (ANO): Ať z nás paní Pekarová a pan předřečník nedělajíj pitomce
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Čtyřicet procent pro Babiše a vyhrané eurovolby! Brněnský právník předkládá souvislosti, které pravicová opozice zřejmě nevidí
Právník Tomáš Tyl se směje Evropské unii a české pravici. Právník má za to, že Evropská unie je v Česku asi tak stejně populární jako Sovětský svaz v roce 1969, tedy pár měsíců po invazi sovětských tanků do Československa. Pokud tedy EU a česká pravice věří tomu, že se něco změní, když Evropský parlament zarazí dotace pro Agrofert, tak podle Tyla se změní jen tolik, že Babiš dosáhne na 40 procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Historie církví je složitá historie také plná krve
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rosatom zahájil sériovou výrobu paliva MOX pro sodíkový reaktor BN-800
První zásilka sériového paliva MOX pro rychlý reaktor BN-800 úspěšně prošla 13. prosince 2018 přejímkou. Toto palivo vzniklo recyklací použitého jaderného paliva a skládá se z uranu a plutonia. BN-800 je jediný sodíkový reaktor na světě, který vyrábí elektřinu z paliva MOX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: EU se zabývá margináliemi a přitom Hnutí žlutých hvězd stupňuje revoluci…
Cosi je podstatné a cosi nepodstatné. A velice často záleží na čase, kdy se to odvíjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Nemůžete vyplácet ceny tehdy platné, musíte přistupovat na dnešní ceny
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Pusťte k tomu obce
Největším hybatelem rozvoje obnovitelných zdrojů v západní části EU jsou obce a místní obyvatelé jako spoluvlastníci komunitárních projektů. Nemohou soutěžit s velkými komerčními firmami, ale od toho tu nejsou. Jde o to, aby lidé bezpečnější bezemisní energii podpořili, protože z ní taky něco mají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch podepsal se zástupci nemocnic a zdravotních pojišťoven memorandum k akutní psychiatrické péči
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ředitelé zdravotních pojišťoven a zástupci českých a moravských nemocnic dnes na Ministerstvu zdravotnictví ČR podepsali společné Memorandum k pilotnímu provozu akutní péče v psychiatrii pro rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Norka utíkající před Barnevernetem získala politický azyl
Rodilá Norka Silje Garmová, která loni v září utekla s dcerou do Polska, protože jí úřady hrozily odebráním dítěte, zde získala politický azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Informace ke zveřejňování odměn ministerských poradců
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) reaguje na nepřesné informace zveřejněné v úterý 11. prosince 2018 deníkem Právo, které se týkají zveřejňování příjmů a odměn poradců na ministerstvech, podle kterých GDPR brání zveřejňovat odměny poradců a poradních orgánů ministerstev a ministrů, přičemž tento názor měl vzejít z konzultace mezi ÚOOÚ a Úřadem vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: I relativně pomalé lodě mají své místo v moderní logistice a dopravní obsluze měst
Komentář na facebookovém profilu k zahájení modernizace plavební komory na Štvanici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nečekaný výdaj 10 tisíc korun? Téměř pro třetinu domácností nepřekonatelný problém
Česká republika rozhodně nepatří mezi země s vymykající se finanční gramotností obyvatel. Téměř milion občanů se nachází v exekuci a skoro třetina domácností by nedokázala ze svých úspor pokrýt nečekaný výdaj ve výši 10 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Proč?
Jak hospodaří stát můžeme vidět třeba na dálnici D1 po troše sněžení. Co dokáže církev dokládají miliony turistů, kteří obdivují památky, jež po staletí svého hospodaření církev po sobě zanechává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Na čtvrtém koridoru začíná ražba tunelu Deboreč
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila ražbu tunelu Deboreč. Je to kratší ze dvou tunelů, které nově budou součástí tratě Sudoměřice – Votice na čtvrtém tranzitním koridoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Beitl (ODS): Účelem tohoto zasedání je pokračování komunistické války proti církvi
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Marketingový expert: Kdybychom nebyli v EU, tak nás oligarchové jako Babiš sežerou. Jako na Ukrajině a v Rusku
Český marketingový expert Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k evropským dotacím a k premiéru Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Macron toho nasliboval lidem tolik, že země možná přešvihne povolená procenta HDP. Zakročí EU, ptá se matematik Kechlibar
Pedagog Marian Kechlibar se vyjádřil k situaci ve Francii, konkrétně ke slovům hlavy státu Emmanuela Macrona. Ten v pondělním projevu slíbil řadu ústupků. Kechlibar se nyní ptá, jak je zafinancovat. Jeho text přinesl server NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Všichni, kteří pracují v rámci církví, si zaslouží obdiv
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Komunista Grospič v rozhlase: Já mám morální problém s tím, že...
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl komunistický poslanec Stanislav Grospič, stínový ministr spravedlnosti. Ve veřejnoprávním rozhlasu vysvětloval, proč věří, že Parlamentem projde a před Ústavním soudem obstojí komunistický návrh na zdanění církevních restitucí. Nakonec se zastal českého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Alexander Dubček nebyl jen symbolem „pražského jara“
Čtvrteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): ČR doplácí na Babišův střet zájmů
Evropský parlament dnes bude hlasovat o svém usnesení, ve kterém vyzývá Evropskou komisi, aby pozastavila dotace Agrofertu a získala zpět všechny unijní peníze, které byly na základě střetu zájmů Andreje Babiše vyplaceny ČR protiprávně nebo nesprávně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Žáček (ODS): Můžete si ukrást cokoliv a my vám vrátíme pět procent
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miliardy pro církve? Co z toho má Kalousek?! Ať to řekne. Ať řekne Bělobrádek, jak s lidovci vyhrožoval a vydíral, já tam byl…
Zástupci církví vyzvali k odmítnutí návrhu na zdanění církevních restitucí. Komunistický návrh, kterým se bude Sněmovna opět zabývat ve čtvrtek, je podle nich nehorázný a odporuje právu člověka vlastnit majetek, které zakotvuje všeobecná deklarace lidských práv. Těmito slovy uvodil Český rozhlas problém, který se už několik let nepodařilo vyřešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Církve si určitě zaslouží podporu od státu
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Je dobře, že kolaboranti neovládli ČT!
Analytik Think-tanku Evropské hodnoty se rázně zastal Českého rozhlasu Vltava i České televize. Konečně se podle Jandy prokazuje, že René Zavoral nebyl dobrou volbou při výběru ředitele Českého rozhlasu. Ale když na to Evropské hodnoty před lety upozorňovaly, skoro nikdo jim nenaslouchal. A dnes se ukazuje pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Ocenění původního církevního majetku odpovídalo tržním cenám
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Generál Randák: Zeman si neuvědomuje, že BIS může sledovat i jeho
Bývalý ředitel zahraniční rozvědky Karel Randák, jenž v minulosti pracoval pro BIS, uvedl, že útok prezidenta Miloše Zemana na tuto službu je pro reputaci Česka devastující a ve světě nemá precedent. On sám by už nikdy hlavě státu neposlal žádnou zprávu. Řekl to v rozhovoru pro iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Laterna magika zve na premiéru Zahrada k 60. výročí divadla
Laterna magika uzavírá 60. rok své existence novou premiérou. Příběh Zahrady vychází volně z knihy nestora českého animovaného filmu Jiřího Trnky, především však v ní ožívají vzpomínky tvůrců a interpretů na zahrady jejich vlastního dětství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Do Česka v pondělí přijede finský premiér Sipilä
Do Česka v pondělí přijede finský premiér Juha Sipilä. S českým protějškem Andrejem Babišem (ANO) budou jednat mimo jiné o finském předsednictví v Radě Evropské unie, které připadá na druhé pololetí příštího roku, nebo o spolupráci v oblasti školství. Babiš a Sipilä se naposledy na bilaterální úrovni setkali v květnu, kdy byl český premiér na návštěvě Finska. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství
Mapujeme ohlasy na otevřený dopis politikům za záchranu českého školství, který vznikl na půdě Pedagogické komory...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Tucet hlavních změn pro podnikatele v roce 2019
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) oznamuje ke konci každého roku výčet a hodnocení nejvýznamnějších legislativních změn, které ovlivní v dalším období tuzemské podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mašek (ANO): Narovnání extrémně výhodné pro církve musíme mírně narovnat ve prospěch státu
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Pneumologové vyšetřili plíce 1 480 lidem. U 22 % zřejmě našli chronickou obstrukční plicní nemoc
Více než pětina lidí nemá plíce v pořádku – zjistili to čeští pneumologové při letošním Světovém dnu chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN). Na stáncích v nákupních centrech a v otevřených ordinacích pneumologů vyšetřili plíce 1 480 zájemcům. Normální nález nemělo 22 % vyšetřených – to je o 10 % více než při stejné akci v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Peter Zvolenský: Temné stíny zahraničně-politického dědictví Bushe staršího
Nedávné úmrtí G.H.W. Bushe, 41. prezidenta USA, vyvolalo v Americe záplavu pochvalných a obdivných nekrologů. V Americe zřejmě platí, podobně jako na starém kontinentě, že „o mrtvých jen dobře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Bezpečnost provozu je nyní přednější
Částečná havárie v budově Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou uzavře úsek komunikace v Podhorské ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj, Vysokou školu technickou a ekonomickou, město Tábor a Czech Smart City Cluster spojilo zavádění nových technologií
Zavádění nových technologií v Jihočeském kraji. Zejména v oblastech městského inženýrství, dopravy, logistiky, správy budov, energetiky či bezpečnosti s tím, aby součinnost těchto odvětví byla efektivnější. A úspornější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Lidé musí mít právo na elektronickou komunikaci se státem, navrhujeme digitální ústavu
Na společné tiskové konferenci dnes zástupci sněmovních stran a odborníci v oblasti IT představili návrh zákona o právu na digitální službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Řidiči se do Třince dostanou od Těšíne jednodušeji, spojka je dokončena
Po více než roce intenzivních prací je cesta II/468 do Třince dokončená. Součástí stavby byla rekonstrukce silnice v ulicích Nádražní a Těšínská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NCOZ: 25 členů mezinárodní organizované zločinecké skupiny bylo odsouzeno
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování sekce organizovaného zločinu odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace (NCOZ), jako členové společného mezinárodního vyšetřovacího týmu, v uplynulých dnech ukončili prověřování mezinárodní organizované zločinecké skupiny převaděčů odložením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko podpořilo muslimské teroristy proti Izraeli
Rezoluce OSN odsuzující palestinské teroristické hnutí Hamás za raketové útoky proti Izraeli neprošla ve Valném shromáždění. Znění navržené USA podpořilo 87 zemí, 57 jich bylo proti a 33 států se hlasování zdrželo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Současně nastavená bezpečnostní opatření považujeme za adekvátní
Vyjádření policejního prezidenta k aktuálnímu dění v souvislosti s událostmi ve Štrasburku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Strojení stromečků s nadílkou pro ptáky
Nemáte program na tuto sobotu a chcete se naladit na vánoční notu? Pak Vás zveme do ostravské zoologické zahrady, kde si budete moci zazpívat koledy u živého betléma, nazdobit perníček, vyrobit vánoční ozdoby pro sebe nebo jedlé ozdoby pro přezimující ptáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Státní převrat? Spacáky? Jiný pohled na vyhození šéfa Českého rozhlasu, kvůli kterému křičí Respekt a celá kavárna
Šéfredaktor stanice Vltava Českého rozhlasu Petr Fischer končí. Generální ředitel veřejnoprávního média René Zavoral se mu na návrh ředitele programu rozhodl neprodloužit smlouvu. Podle všeho prý nesplnil zadané úkoly a stanice dál stagnuje. Na sociálních sítích se začaly objevovat reakce kritizující Zavoralův krok, vznikl i otevřený dopis na podporu Petra Fischera. „O tradiční předvánoční mediální bouři ve sklenici vody je rozhodnuto – Vltava,“ poznamenal však také šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. A nechyběla ani překvapivá slova komentátora Petra Kamberského. Bude spacáková revoluce jako v roce 2000 v České televizi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci se sejdou k návrhu KSČM na zdanění náhrad církvím
Poslanci se dnes sejdou k dalšímu projednávání návrhu KSČM na zdanění státních náhrad církvím, které dostávají za majetek nevydaný v restitucích. Svolání schůze s jediným bodem podnítili komunističtí poslanci za podpory některých dalších klubů. Z dosavadních vyjádření zástupců stran vyplývá, že Sněmovna by návrh mohla schválit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude na zasedání Evropské rady jednat o víceletém finančním rámci, vnitřním trhu i brexitu
Předseda vlády ČR Andrej Babiš odletí dnes na zasedání Evropské rady v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Policie dostane do výpůjčky nový 3D skener
Komentář na facebookovém profilu k nákupu 3D skeneru pro policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Orbána hodnotím dobře, říká senátorka Chalánková, odvržená TOP 09. Visegrád, Istanbulská úmluva, Kubera, norské děti... Zapláče Kalousek?
ROZHOVOR „Pozitivně hodnotím Viktora Orbána za nekompromisní obhajobu základních konzervativních hodnost: obranu manželství jako svazku muže a ženy, obranu křesťanství. Jsou to postoje, které bychom měli najít u všech představitelů Evropy, pokud nechceme naši civilizaci nechat zničit. Myslím si, že současná Evropa člověka, jako je on, potřebuje,“ tvrdí v rozhovoru pro PL.cz senátorka Jitka Chalánková. Spolupráci středoevropských států vidí jako nejlepší způsob, jak účinně oponovat bruselské migrační politice a bránit vlastní kulturu, tradici, a hlavně zdravý rozum. Popisuje též, co ji šokovalo v kauze Michaláková i jaké má výhrady k Istanbulské úmluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Místo rozhovoru dohadování. Mezi moderátorem ČT Takáčem a šéfem komunistů Filipem to pořádně jiskřilo
Komunisti už nechtěli čekat, až se dostane na řadu jejich návrh na zdanění peněžních náhrad, které od roku 2013 dostávají církevní společnosti za majetek, o který přišly během komunistické vlády v Československu. Proto prosadili mimořádnou schůzi Sněmovny, která se konala dnes, a v lednu by se mohl návrh definitivně schvalovat. V Interview na ČT24 byl hostem předseda KSČM Vojtěch Filip (KSČM), který ze strany moderátora Daniela Takáče čelil jednomu argumentu za druhým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mladá poslankyně z Ústecka odkrývá problémy běžného občana, které prý Babiš neřeší. Je to špatné a bude asi ještě hůř
CO NÁM DAL ROK 2018 „Chudí lidé jsou stále chudí, senioři a invalidé se nemají dobře, lidé se nemohou domoci spravedlnosti a problémy naší společnosti jsou stále nedořešeny,“ bilancuje uplynulý rok poslankyně Tereza Hyťhová z SPD. Národ je dále rozdělený a vinu nesou média, aktivisté i někteří politici. Nadále podle Hyťhové také platí, že je prezident Miloš Zeman výraznou osobností. A co neúspěšní prezidentští kandidáti? Šedé myši. Poslankyně popsala i zásadní výhrady SPD k politice vlády: „Zvyšuje sociální dávky pro nepřizpůsobivé občany, odmítá pomoc lidem v dluhové pasti, nechce řešit lichvu, odmítá zvyšovat důchody všem stejnou částkou, navyšuje peníze politickým neziskovým organizacím…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Styděl jsem se za stát, v jakém stavu majetky církvím po 65 letech vracíme
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NCOZ: Případ KAT uzavřen
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Praze obžalovat 7 osob ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se škodou více než 172 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
FN Brno rozšířila Oddělení klinické hematologie
Fakultní nemocnice Brno dokončila stavební práce na rozšíření pracoviště Oddělení klinické hematologie ve 4. NP pavilonu CH v areálu Bohunic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Schůzka Babiše a Filipa: Šéf komunistů pro PL odhalil, o čem byla řeč. A zajímat by to mělo ministra Petříčka
Předseda KSČM ve středu s premiérem Babišem řešil, nakolik dochází ze strany vládní koalice k naplňování tzv. toleranční smlouvy. Filip to řekl ParlamentnímListům.cz. Dohodnuté body se prý postupně naplňovat daří, horší už je to s chováním některých ministrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Toryové oslabili vlastní premiérku
Theresa Mayová není coby politička žádný zázrak. Před minulými volbami do Dolní sněmovny britského parlamentu vyvinuli tvůrci konzervativní volební kampaně ohromné úsilí, aby nemusela jít vícekrát do ostré volební debaty se svým hlavním vyzyvatelem, labouristou Jeremym Corbynem. Prostě paní premiérka není žádná velká debatérka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Pavel Čech ilustroval Chatu v Jezerní kotlině
Plodný profesionál (a následkem profesionalizace občas i kýčař, neumím si pomoci) Pavel Čech dostal nabídku, která se neodmítá. Ilustrovat kultovní foglarovku o Jezerní kotlině i do ní vloženou publikaci Zavřená kniha, která je (pouze stopovým) zhmotněním fiktivního díla fiktivního Ludvy Grygara, hrdiny to románu o Kotlině s jezerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Rada pro výzkum, vývoj a inovace se v pátek sejde ve Strakově akademii
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), jejímž předsedou je premiér Andrej Babiš, se sejde ve Strakově akademii na svém pravidelném zasedání v pátek 14. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce kontrolovala obchody a restaurace ve Svitavách
Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na obchody a restaurace ve Svitavách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Přednáška se zástupcem eurokomise: Zavřete oči a představte si Plzeň bez věcí placených z fondů EU. Nebylo by divadlo, úpravna vody, opravené školy, silnice, náměstí...
REPORTÁŽ Bez peněz EU bychom to tu nepoznali. Zapomínáme Bruselu poděkovat a připomínat, že nám poskytuje finanční prostředky v podobě dotací. To zaznělo na odpoledním fóru o Evropské unii, které se uskutečnilo v Plzni na krajském úřadě za přítomnosti generálního ředitele Generálního ředitelství pro regionální a urbální politiku Evropské komise Marce Lemaitre. Akci moderoval a živě se zapojoval bývalý předseda české národní delegace v Evropském výboru regionů Petr Osvald a nechyběl ani hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Slova komisaře Oettingera o dotacích pro Agrofert zněla v několika jazycích odlišně
Středeční projev eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera v Evropském parlamentu, který se týkal České republiky a potenciálního konfliktu zájmů premiéra Andreje Babiše, přednesl německý politik ve své mateřštině. Některé simultánní překlady ovšem nabídly různé verze lišící se v drobných, avšak důležitých detailech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Teroristický útok v Česku? Bezpečnostní expert řekl jasné stanovisko
Bezpečnostní expert David Rožek promluvil o teroristickém útoku ve Štrasburku. Útočník, který se schová v davu, má prý velkou výhodu i na místě, kde hlídkují policisté. Může se mu podařit utéct i policejní ostraze takřka pod nosem. Teroristický útok z vánočních trhů ve Francii se prý bohužel může zopakovat i v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Záměrem církve není majetek zdefraudovat
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Katolická církev nejvíc ze všech ta, která zchudla
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Některé křivdy narovnat stejně nikdy nepůjdou
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Škoda Electric znovu uspěla v Rumunsku
Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce padesáti trolejbusů pro rumunské město Cluj-Napoca (Kluž). Plzeňská firma pro flotilu nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů dodá kompletní elektrovýzbroj a také během příštího roku zajistí finální montáž vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babišův ministr Plaga nesouhlasí s plošným zavedením obědů zdarma ve školách
Ministr školství Robert Plaga (ANO) nesouhlasí s tím, aby děti ve školách dostávaly plošně bezplatné obědy. S návrhem přišli sociální demokraté a jejich záměr podporuje premiér Andrej Babiš (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň: Za zajímavými lidmi a na podvečerní procházku
Třetí adventní sobota 15. prosince na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně bude patřit setkání se zajímavými lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Ústavní soud zrušil na návrh senátorů některé pasáže cizineckého zákona
Ústavní soud vyhověl v plném rozsahu návrhu na zrušení některých ustanovení zákona o pobytu cizinců, který jsem inicioval a za skupinu senátorů podal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: 3. ročník krajské soutěže Mladý ekonom má již svého vítěze
Myšlenka uspořádat soutěž pro žáky z 8. a 9. tříd základních škol vzešla před třemi lety při jednání Asociace ředitelů obchodních akademií Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: VIP klub autodromu láká členy na balíček zážitkových aktivit
Mostecký autodrom neustále hledá cesty k popularizaci motoristického sportu a současně chce zájemcům zprostředkovat autentické zážitky, které tato atraktivní disciplína nabízí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Církev je vlastníkem pouze toho majetku, který dostala darem nebo vybudovala vlastní činností
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Češi poprvé na Cannadian Aerospace Summit 2018
Po summitu navštívily české firmy i přední kanadské letecké výrobce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pozastavení evropských dotací se týká pouze Agrofertu
Evropské dotace byly do vyjasnění problému okolo možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastaveny pouze Agrofertu. ČTK to dnes sdělila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger ve středu v Evropském parlamentu řekl, že Evropská komise nebude vyplácet Česku dotace do vyjasnění situace kolem střetu zájmů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Po téměř čtyřech letech končí kvantitativní uvolňování
„Uvolněná měnová politika Evropské centrální banky umožňuje relativně levné financování vládních dluhů. V případě zpřísňování měnové politiky hrozí prudký růst nákladů na obsluhu dluhů, což může vyvolat dluhovou krizi v jižním křídle eurozóny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Křivdy z minulosti spáchané komunisty je třeba napravit
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Zákon neřeší jen minulost vztahu státu a církví, řeší i budoucnost
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 k církevním restitucím a jejich zdanění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Špína a Bakala! Nedalo se to poslouchat!“ Nové informace kolem křiku stran Českého rozhlasu. Ten, kterému nadává Respekt, promluvil.
Mediální bouře, vyvolaná ohledně konce Petra Fischera ve funkci šéfa stanice Českého rozhlasu Vltava, má značné trhliny. Zásadním zjištěním je dezinformace šířená týdeníkem Respekt a jeho redaktorem Jaroslavem Spurným. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jak se celá situace vyvíjela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vnitřní migrací získal nejvíce obyvatel Středočeský kraj
V období let 2005 až 2017 obec svého bydliště změnilo ročně 214 až 256 tisíc obyvatel, nejvíce v roce 2007. Podíl žen na objemu vnitřního stěhování se v čase spíše zvyšoval, v posledních letech se pohyboval okolo 53–54 %. Vyplývá to z aktuální analýzy Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Šok: Miroslav Kalousek se omluvil
Ke konci šéfredaktora Petra Fischera ve stanici Českého rozhlasu Vltava se vyjádřil také předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. A nejen k tomu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Nové Město na Moravě: Stavba dětského pavilonu jde do finále
Už jen necelý měsíc se bude ozývat z nového dětského pavilonu Nemocnice Nové Město na Moravě hluk stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Pivní módy
Módě podléhá úplně vše, oblečení, účesy, nábytek, karosérie aut. A nutně tedy i piva. I když u piv jsou ty módní vlny poněkud specifické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD: Plníme naše sliby. Podporujeme zdanění církevních restitucí
ČSSD odmítá pravicovou vládou prosazené církevní restituce, protože jsou v této podobě nespravedlivé, předražené a vysoce rizikové pro stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Praha bude hospodařit s příjmy 59,2 mld. Kč a výdaji 77,6 mld. Kč
Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy korun. Rozdíl pokryje ze svých zdrojů a příspěvků státu. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Na investice je vyčleněno 18,24 miliardy korun, přičemž peníze město převede do rezervy a na jednotlivé projekty je rozdělí až na začátku příštího roku. Rozpočet kritizovala opozice, které se nelíbí zejména postup při schvalování investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Romské aktivistce Karvayové udělilo velvyslanectví USA cenu za lidská práva
Americké velvyslanectví v Praze udělilo cenu Alice G. Masarykové za lidská práva romské aktivistce Magdaleně Karvayové. Ocenění Karvayová získala za svou činnost v oblasti inkluzivního vzdělávání. Patnácté předávání ceny se konalo při příležitosti oslav Mezinárodního dne lidských práv a 70. výročí podpisu Všeobecné deklarace lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Neproplácení dotací Agrofertu se týká všech jeho žádostí, oznámila ministryně Schillerová
Rozhodnutí Ministerstva financí nezasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s Agrofertem se týká všech výdajů souvisejících s Agrofertem bez ohledu na datum. Zatím jde o jeden projekt spolufinancovaný z EU za zhruba 2,9 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kriminalistický ústav slaví 60 let
Šedesátiletá historie řadí Kriminalistický ústav k nejstarším policejním útvarům. Po celou dobu své existence sídlí na stejné adrese, v Bartolomějské ulici v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Církevní školy vychovávají elity
Projev na 25. schůzi Poslanecké sněmovny 13. prosince 2018 ke změně návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dementní kamioňáci? Dálnice stojí a ve sněmovně je z toho sranda. Rozstřelil to Klaus mladší
Na pořadu schůze Poslanecké sněmovny bylo sice zdanění náhrad církvím, v jejím úvodu se však tématu držela jen poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Následoval ji totiž její lidovecký kolega, který se „zasekl“ na tom, že podstatnějším problémem je stav dálnice D1. A na to následně reagovali i další zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Kraj otevřel zrekonstruovaný školní statek v Hořicích
Žáci zemědělské akademie v Hořicích mají možnost se vzdělávat v nejmodernějším prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Cesta ke společnému vzdělávání romských a neromských dětí
Kancelář ombudsmanky v letošním roce realizovala výzkum, v němž zjišťovala problémy škol, které mají zkušenost se vzděláváním romských žáků, jsou otevřené společnému vzdělávání nebo se snaží poskytovat kvalitní vzdělání všem bez ohledu na etnicitu. Na základě tohoto výzkumu ombudsmanka připravila sérii doporučení jednotlivým aktérům, kteří mohou zlepšit situaci romských dětí v českém vzdělávacím systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zásadní střet: Veřejnoprávní novinář nesmí veřejně dávat najevo politický názor, napsal šéfredaktor o Fischerovi. A ten odepsal
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se na návrh ředitele programu rozhodl neprodloužit smlouvu se šéfredaktorem stanice Vltava Petrem Fischerem. Nesplnil prý zadané úkoly a stanice dál stagnuje. K celé kauze se ve svém komentáři vyjádřil i šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr. Podle jeho slov se končící šéfredaktor stanice Vltava dopustil jedné zásadní chyby, která tkví ve veřejné prezentaci jeho politických názorů. To ale Fischer odmítá a přímo pod příspěvkem serveru se v diskusi pustil do své obhajoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Právníci uhájili ve dvou sporech přes 25 mld. Kč
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v minulých dnech pravomocně uhájili státu ve sporu se společností El NIŇO a.s. 607,236 mil. eur s příslušenstvím (cca 15,7 mld. korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist