Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.399x, což odpovídá cca 125.176-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šabatová velí: Romské a neromské děti promísit už ve školce! Romským rodinám více peněz
Úřad ombudsmanky Anny Šabatové vydal deset doporučení, která by měly dodržovat všechny školy v České republice, pokud stojí o to, aby romské děti zapadly do společnosti. „Pomozte nemajetným rodinám s finančními náklady na vzdělání,“ doporučuje mimo jiné Šabatová ředitelům škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Agrofert? To je jen pár procent, zpolitizovali to, protože Babiš. Expert v rádiu odhalil pravý stav věcí
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda Zemědělského svazu České republiky Martin Pýcha. A řeč byla i o premiéru Andreji Babišovi (ANO) a Agrofertu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Exposlanec ANO chce ze státu vydojit miliony odškodného. Faltýnek svědčil a objasnil důvody
Bývalý poslanec ANO Bronislav Schwarz, který býval vojákem, policejním důstojníkem a velitelem městské policie v Mostě, žaluje stát a žádá šest milionů korun za to, že byl pět let neoprávněné stíhán. Čelil totiž obžalobě, že jako policista zneužil své pravomoci, soud jej pravomocně osvobodil v únoru 2015. Tvrdí, že jeho stíhání bylo účelové a zhatilo mu naděje na vládní funkce, na které si dělal zálusk, když se v říjnu 2013 stal poslancem za hnutí ANO, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lžou! řekl premiér Babiš. Známá neziskovka se ohradila
Proti výroku premiéra Andreje Babiše (ANO) se na svém webu ohradila Transparency International. Jeho výkonná ředitelka uvedla, že organizace jedná v souladu se základními hodnotami a cíli celé organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Přelom roku posune výplatu důchodů
Vánoce přinesou důchody dříve. Ty, které mají být vyplaceny na Štědrý den, tj. v pondělí 24. prosince, budou vyplaceny již v pátek 21. prosince. Důchody s termínem výplaty 22. prosince vyplatí Česká správa sociální zabezpečení (ČSSZ) o dva dny dříve, tj. ve čtvrtek 20. prosince, důchody s výplatním termínem 20. prosince o den dříve, tedy ve středu 19. prosince. Důchody s termínem výplaty 2. ledna mohou být v některých případech připsány na účet až o den později ve čtvrtek 3. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Bláznivá poslankyně Pirátů chce lidem zkomplikovat topení dřívím
Žadatelé, kteří si vystáli frontu na kotlíkovou dotaci a pořídili si moderní ekologický kotel na biomasu, mohou po přečtení článku dostat záchvat vzteku. Ve Sněmovně už totiž zaznívají hlasy pro zákaz jejich používání!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kubera vzkázal Maláčové od Soukupa: Dám pozměňovací návrh, aby obědy zadarmo dostali kromě dětí i senioři
Ve čtvrtek na TV Barrandov místo tradičního hosta prezidenta Miloše Zemana, který si prý vzal do konce roku od natáčení dovolenou, přivítal Jaromír Soukup ve speciálním duelu z pohledu ústavních funkcí druhého nejvýznamnějšího muže České republiky, předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS). Probrali spolu možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše, důležitost Senátu, nebo jak se daří současné vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Je bůh xenofob? Expert na islám nepotěší neomarxisty ani Sorose
Publicista a exmuslim Lukáš Lhoťan se na serveru Reflex.cz rozepsal o tom, zda je židovsko-křesťanský bůh xenofob. „Bible zavrhuje multikulturalismus,“ sdělil Lhoťan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš si sice koupil média, ale snobská a nabubřelá Praha... Pavel Šafr vysvětluje převahu Babiše a Zemana
Šéfredaktor deníku Forum 24 Pavel Šafr byl hostem Britských listů, kde hovořil s Janem Čulíkem. Řešily se důvody oblíbenosti premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Advokátka účtuje: Pracující drtíte, nepracující a jejich rodiny krmíte. Jiří Drahoš? Kdyby tenkrát, v té debatě se Zemanem...
CO NÁM DAL ROK 2018 Charakteristika našeho národa? „Lhostejný a líný myslet.“ I tak komentuje atmosféru ve společnosti známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Připouští, že bychom mohli mít lepšího prezidenta, ale doufá, že někoho, jako je Jiří Drahoš, nikdy nebude mít republika v čele. „Kdyby v televizní debatě pomohl vstát prezidentu Zemanovi z křesla, udělal by pro svou kampaň víc, než když útočil na to, že prezident je starý a nemocný,“ podotýká. Stará garda politiků je podle Hamplové tak zprofanovaná a zdegenerovaná, že pomůže jen vlna nových tváří, která je smete. „Navíc mám pocit, že tak, jak Gorbačov stál o to zbořit hranice mezi Východem a Západem, tak se dnes někomu sakra hodí, že by železná opona zase vznikla. Těch kšeftů, co by z toho mohlo být...,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zákazník si přece nevybírá kadeřnici podle toho, jestli má puštěné rádio
Senátor Valenta se opět postavil proti „chobotnici“ autorských poplatků a navrhl pro živnostníky úlevy za televize a rádia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kauzy ani StB Babiše zničit nemohou. Slovutný sociolog ale zároveň odhalil, kde je Babiš slabý
S Martinem Veselovským se novým průzkumům MEDIANu věnoval sociolog Daniel Prokop. Babiš je podle něj porazitelný a kauza s jeho synem mu v dlouhodobém hledisku ubrala potenciál. Ale tvrdí: „Přes ty kauzy, minimálně přes Čapí hnízdo, se Andrej Babiš porazit nedá. Dá se omezit jeho růst, to už se stalo podle mě, protože jinak by měl víc dneska, ale ne nějak ho porazit nebo dostat ho na 20 %.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Čučkaři? Jana Černochová přinesla důvod, proč Zemanovi vadí BIS. Jde o Rusa a je to vážné
Moderátor Luboš Xaver Veselý v internetové televizi XTV přivítal poslankyni Janu Černochovou (ODS). Dáma znovu předvedla, že se nebojí nahlas říkat, co si myslí, i když ví, že si tím pravděpodobně nemalou část veřejnosti rozhněvá, mírně řečeno. Tentokrát se kriticky vyjádřila např. na adresu prezidenta Miloše Zemana a výrazně se zastala Bezpečnostní informační služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiši, na Brusel jsi krátký! píše Jiří Pehe. A jsou zde tvrdá slova Pražského hradu
Politolog Jiří Pehe bude sledovat, zda si Andrej Babiš vybere roli podnikatele nebo politika. Evropský parlament českému premiérovi naznačil, že na obou židlích sedět nemůže. Pokud chce pro svůj Agrofert čerpat evropské dotace, které jsou pro firmu důležité, neměl by být vládním politikem, který o přidělování dotací rozhoduje, neboť to pak zavání střetem zájmů. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si hlasování Evropského parlamentu vyložil po svém. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 55. díl. Podivná smrt Evropy
Douglas Kear Murray (* 16. července 1979 Hammersmith) je britský spisovatel, novinář a politický komentátor. Je autorem knih Neoconservatism: Why We Need It (2005), Bloody Sunday: Truths, Lies and the Saville Inquiry (2011) a Podivná smrt Evropy (The Strange Death of Europe, 2017, česky 2018). V dnešním kontextu debaty o migračních a uprchlických aktech je to kniha až nepříjemně živá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš by střet zájmů vyřešil, kdyby Agrofert nečerpal dotace, uvedla organizace Transparency International
Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem zájmů, je zastavení čerpání dotací holdingem Agrofert. Novinářům to dnes řekli představitelé organizace Transparency International (TI), která v září podala podnět Evropské komisi k prošetření údajného Babišova střetu zájmů v oblasti evropských dotací. Organizace také očekává, že EK sdělí výsledek svého šetření dřív než v dubnu, který jako nejzazší termín označil eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Arabové jsou u nás nešťastní, máme jiný způsob života. Sýrie, chemické útoky, podpora opozice? Je to jinak, informuje známá novinářka
Na webu Kupředu k minulosti se objevil druhý díl rozhovoru s novinářkou a dokumentaristkou Lenkou Klicperovou, která v rámci své profese procestovala Afghánistán, Irák i Sýrii. Když jde o migraci do Evropy, mělo se prý již dříve začít osvětou v zemích, odkud migranti pocházejí. „Pokud přijede Arab nebo Kurd z Blízkého východu, ze Sýrie a Iráku do Evropy, tak je tady nešťastný, protože se nedokáže adaptovat na náš způsob života, který je opravdu diametrálně odlišný,“ říká novinářka. A odhalila i něco o chemických zbraní v oblasti...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sabotáž! To se musí řešit. Vojtěch Filip pro PL vážně zaútočil na Babišovy ministry. Přijdou vážné kroky
ROZHOVOR Počínání ministra zahraničí Petříčka je občas na úrovni sabotáže českých národních zájmů a zahraničněpolitické koncepce státu. V bilančním interview s ParlamentnímiListy.cz to řekl předseda KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. Jestli podle něho bude Petříček pokračovat v dosavadním směru, měla by ho ČSSD vyměnit. Šéf komunistů též hovořil o spolupráci s Andrejem Babišem a zhodnotil celkové dosavadní výsledky vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Měli bychom snížit daně a nechat lidem více peněz
Komentář na facebookovém profilu k současným krokům vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČOI: Někteří provozovatelé e-shopů dlouhodobě neplní zákonné povinnosti
Používání nekalých obchodních praktik je u internetových obchodů stále jedním z nejčastějších problémů. To potvrdily i kontroly, které provedla Česká obchodní inspekce ve 3. čtvrtletí tohoto roku. Ze 177 kontrol bylo zjištěno, že téměř v 85 % případech se prodejci dopustili nezákonných praktik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stydíte se za Babiše? Budete na billboardu a všichni vás uvidí. Ano, i vy. Zde je nabídka
ROZHOVOR Marketingový odborník Jaroslav Poláček se stydí za premiéra Andreje Babiše a rozhodl se jednat. S kolegy ve firmě vymysleli plán. Každý, kdo má zájem, si u nich může pronajmout billboard, na němž bude jeho vlastní obličej s nápisem: Stydím se za premiéra. Náklady za grafiku a tisk míří k autorovi nápadu. Během několika dní projevila zájem více jak stovka lidí a billboardy by měly být po České republice vidět v druhé polovině ledna. I přesto, že Poláček vedl celostátní kampaně pro lidovce i TOP 09 v letech minulých, tvrdí, že jde o jeho vlastní iniciativu bez jakéhokoliv politického vlivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zdanění církevních restitucí ve hře
Na včerejším jednání poslanecké sněmovny se poslanci utkali v otázce zdanění restitučních náhrad. Strany pravice, které kdysi prosazovaly toto pojetí církevních restitucí (ODS TOP 09 a už zaniklé Věci veřejné; lidovci byli tehdy mimo sněmovnu), dnes zoufale brání tuto špatnou zákonnou normu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lži, nepokoje, násilí, terorismus. Přečtěte si, jak Trumpův generál vidí „hybridní válku“
Rusové možná vymysleli, jak vést „hybridní válku“ proti Západu. Samotný pojem je ale starší. U jeho zrodu stála dvojice vysoce postavených amerických důstojníků. Jeden z nich má přezdívku „šílený pes“ a dnes šéfuje Pentagonu v administrativě amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pojem hybridní válka přitom znamenal něco jiného: nekonvenční nepřátelské akce v otevřeném válečném konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kdybych tohle přinesl v Microsoftu Billu Gatesovi… Ivan Pilný zuřil během jednání pražského zastupitelstva. Rozpočet byl schválen, budeme investovat, kontruje přes PL primátor Hřib
Ve čtvrtek se konalo jednání zastupitelstva hlavního města Prahy, kde se mimo jiné probíral rozpočet na příští rok. Ten byl schválen. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) nám řekl, že nehrozí rozpočtové provizorium, i přesto opozice nadšená nebyla. Ivan Pilný, exministr financí, rozpočet označil za bianco šek a podle našich informací se o primátorovi vyjádřil jako o arogantním frackovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výzva: Poslanci a senátoři, zastavte Miloše Zemana
Výzva poslancům a senátorům Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR budou kvůli kůrovci šetřit, chtějí i zrychlit aukce
Státní podnik Lesy ČR v příštím roce sníží investice a režijní a marketingové výdaje o zhruba miliardu korun. Peníze dá na těžbu kůrovcového dřeva a obnovu lesních porostů, řekl dnes na tiskové konferenci generální ředitel podniku Josef Vojáček. Letos klesne zisk podniku před zdaněním a tvorbou rezerv na zhruba 800 milionů korun z loňských 3,74 miliardy Kč, dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ošklivá četba pro „vítače“. No-go zóny, mladí teroristé, desítky tisíc džíhádistů. Evropský parlament přiznal realitu
Evropský parlament 12. prosince odsouhlasil Závěry a doporučení Zvláštního výboru pro terorismus. Tento text není ani tak zajímavý tím, na čem se Evropský parlament dohodl a co doporučil Evropské radě a Komisi, ale hlavně tím, co již uznal za dané skutečnosti a co to znamená pro argumenty tzv. vítačů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČNB opět zpřísňuje úvěrové podmínky, a to především v oblasti hypoték
Komentář k rozhodnutí ČNB zvýšit od 1.1.2020 proticyklickou kapitálovou rezervu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Firma Hochtief fakturovala Dopravnímu podniku o více jak 2.000 procent předraženou zakázku
ParlamentníListy.cz získaly materiál, který poukazuje na řadu nejasností a podivných zakázek, které v minulosti Dopravní podnik hlavního města směle vyplácel mnoha firmám. Ačkoli kontroloři DPP v některých případech zdůraznili chybu a zjevně se nic nedělo, v jiných případech byla jejich snaha po zásluze oceněna. Tak jako v případě firmy HOCHTIEF v čele s Tomášem Korandou či Jörgem Mathewem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: Schůze k církevním restitucím potvrdila vládní koalici s komunisty
Schválením návrhu na protiústavní zdanění majetku navráceného církvím ustoupili poslanci ANO a ČSSD tlaku komunistů. Poslanci vládních stran dnes potvrdili, že je jim „hlasovací koalice“ s KSČM cennější než Ústava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tady máte to, co jste ještě nikdy neslyšeli. Tajně pořízená nahrávka z jednání ČSSD
ParlamentníListy.cz ve čtvrtek uvedly, že disponují informacemi o tajně pořízené nahrávce z jednání pražské ČSSD. Ta informace se ukázala jako pravdivá. A co víc, naší redakci se konkrétní audiozáznam podařilo i získat. Na jedné straně by se mohlo hovořit o senzaci, na straně druhé je však patrný velmi pragmatický přístup. A dokonce i snaha řešit stávající situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fendrych: Problémy s dotacemi mohou Babišovi zvýšit preference. Modleme se, ať to s EU vyřeší
„Česko se ocitlo v absurdní situaci,“ říká komentátor na serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych v souvislosti s faktem, že kvůli českému premiérovi Andreji Babišovi nebude Evropská komise vyplácet holdingu Agrofert žádné dotace. „Modleme se, ať problém vyřeší,“ dodává s tím, že absurdní může být opět to, že zastavení dotací kvůli jeho střetu zájmů mu může opět zvednout preference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prouza v ČT mluvil o Brexitu. Hrozí vážné věci. Opakované referendum by prý bylo fér
Hostem Interview ČT24 byl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky Tomáš Prouza. Mimo jiné se hovořilo o Brexitu – odchodu Velké Británie z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Mám mrazení, dvakrát ročně...
Komentář na facebookovém profilu k pokusům zablokování společné unijní sankce vůči Rusku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Slovenské ministerstvo obrany chce koupit radary od firmy Eldis
Slovenské ministerstvo obrany chce s českým výrobcem radarů Eldis jednat o nákupu tří souprav radiolokátorů v hodnotě 23,4 milionu eur (604 milionů korun) pro vojenská letiště v zemi pod Tatrami. Tento postup ještě musí schválit vláda, vyplývá z materiálu, který zveřejnilo ministerstvo. Od pardubické firmy Eldis před dvěma lety koupilo letištní radary české Ministerstvo obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zvůle anonymních úředníků! Ovčáček se zastal SPD po zdrcující analýze vnitra. A promluvil i Radim Fiala
Výroční zpráva Ministerstva vnitra o extremismu přišla na přetřes i na Hradě. Zatím nebyla schválená, neboť právě Hrad se zajímal o pasáže, které podle něj pranýřují politické strany. Konkrétně mu vadila slova o SPD Tomia Okamury. Píše o tom server iRozhlas.cz. Později se ozval i místopředseda SPD Radim Fiala, který nenechal na interpretaci zprávy ze strany médií niť suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš v úterý pojede na jednání o evropských investicích v Africe
Premiér Andrej Babiš (ANO) se v úterý zúčastní ve Vídni Fóra Evropa-Afrika, na němž se bude jednat o možnosti evropských investic v afrických zemích. Mandát pro jeho vyjednávání schválí v pondělí vláda. Babiš v minulosti několikrát podpořil myšlenku rozsáhlé hospodářské pomoci pro Afriku, která by přispěla ke zlepšení tamních životních podmínek a tím i omezení příčin migrace do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Co má společného hnutí žlutých vest s Českou republikou
Pomyslné nůžky v životní úrovni obyvatel se mezi těmi nejbohatšími a těmi nejchudšími neustále rozvírají. A je na politicích, aby na to reagovali a aby přispěli k růstu životní úrovně většiny občanů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti) vyzývá vládu: Reformujte exekuce a dávky, aby byli dlužníci motivovaní pracovat
Lidem v exekuci se často vůbec nevyplatí pracovat. A když, tak pouze načerno. Je to dáno absurdním nastavením systému sociálních dávek a částek, které se lidem exekučně strhnou z jejich mzdy. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek proto žádá vládu prostřednictvím interpelace o vysvětlení, jak konkrétně se tento stav chystá řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Berman: Lady May’s bet aneb truchlohra Brexit
Zdá se, že Shakespearovská tragédie se blíží ke svému rozzuzlení. Paní premiérka Mayová konečně dojednala s euro unijním vyjednavačem panem M. Barnierem tajnosnubnou dohodu o vystoupení Spojeného království z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČNB: Stříbrná mince připomene barokního sochaře Jana Brokoffa
Česká národní banka vydává stříbrnou minci u příležitosti 300. výročí úmrtí barokního sochaře a řezbáře Jana Brokoffa. Pamětní mince v nominální hodnotě 200 korun bude k dostání od 12. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
,,Že nás naředí? Svatá prostoto!" Petr Nárožný důrazně vystoupil proti migraci
Herec Petr Nárožný slaví osmdesáté narozeniny. V rozhovoru pro časopis Reflex prozradil, se i v tomto pokročilém věku snaží být co nejaktivnější hraje v divadle čte knihy a věnuje se studiu historie, především holokaustu. Ze zřetele však nepouští ani aktuální dění. Položil si mimo jiné otázku, kdy si levice vládnoucí dnešnímu Západu uvědomí, že masová migrace je cestou do pekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kiska? Tajtrlík USA proti Rusku, řekl PL kandidát na prezidenta Slovenska, soudce Nejvyššího soudu
ROZHOVOR Andrej Kiska není politik, ale tajtrlík, který odříká z papíru, co mu napíšou. A dokonce i s gramatickými chybami, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz někdejší slovenský ministr spravedlnosti, soudce Nejvyššího soudu Slovenské republiky, kterému v minulosti předsedal, a nově i kandidát na slovenského prezidenta Štefan Harabin. Muž ostře provokativních a nekonformních názorů se mediálních nálepek nebojí. „Celý život dělám soudce. Věnuji se trestnímu právu. Média mě nezajímají. Ostatně, kdybych jako soudce bral ohled na média, tak bych nikdy nemohl rozhodnout,“ říká Harabin. Slovensko je podle Harabina v krizi, kdy důvěru občanů „ztrácí pomalu každá instituce v zemi“ a je potřeba nastolit pořádek. I proto se muž, který se ve slovenské justici pohybuje od 80. let minulého století, dle svých slov rozhodl kandidovat na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pornoherec a „idiot“, Nora Fridrichová... Dostane Jaromír Soukup přes hubu? Úder chystá i ČT a nepřítel Zemana
Existuje úsloví, že jeden obraz vydá za tisíc slov. Za kolik asi vydá jeden pravý hák? Nebo trestní oznámení? Pondělní vysílání Týdne s Jaromírem Soukupem by mohlo generálního ředitele TV Barrandov stát hodně. Boxer Matouš Rajmont a bývalý pornoherec Robert Rosenberg vyzývají moderátora, ať svá slova o boxu dokáže v ringu. A Česká televize spolu se členem rady ČT pro změnu podávají trestní oznámení. Kdo je naopak spokojený, je starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Ten se Soukupovými slovy cítí být poctěn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení v europarlamentu prosadili zastavení dotací Babišovi
Frakce Zelených v Evropském parlamentu prosadila na program debatu o střetu zájmů Andreje Babiše ve věci čerpání dotací firem z holdingu Agrofert. Evropská komise na základě tohoto podnětu oznámila, že zastaví všechny dotace pro Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Platy politiků vzrostou o devět procent, novelu podepsal prezident
Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok o devět procent. Novelu zákona dnes podepsal prezident Miloš Zeman, informoval jeho mluvčí. Senát se sněmovní novelou zabýval ve středu a na sněmovní verzi nic nezměnil. Základní měsíční plat například poslance a senátora by se měl zvýšit o 6500 korun na 82.400 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Firma Hochtief fakturovala Dopravníku podniku o více jak 2.000 procent předraženou zakázku
ParlamentníListy.cz získaly materiál, který poukazuje na řadu nejasností a podivných zakázek, které v minulosti Dopravní podnik hlavního města směle vyplácel mnoha firmám. Ačkoli kontroloři DPP v některých případech zdůraznili chybu a zjevně se nic nedělo, v jiných případech byla jejich snaha po zásluze oceněna. Tak jako v případě firmy HOCHTIEF v čele s Tomášem Korandou či Jörgem Mathewem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Průšvih Babiše s EU pokračuje: Z ČSSD přišla jedovatá slina, odjinud zásadní informace
Český premiér Andrej Babiš (ANO) má opravdu velký problém, na který pravděpodobně doplatí všichni občané Česka. Pokud EU s definitivní platností konstatuje, že je Babiš kvůli dotacím pro Agrofert ve střetu zájmů, z EU už na dotacích holdingu nepřiteče ani koruna. Babišovy firmy mohou žádat jako všechny ostatní o dotace, ale Česko už je nebude moci fakturovat Bruselu. A to by mohlo začít daňového poplatníka bolet tak, že by se na svého premiéra začal zatraceně zlobit, píše k tomu komentátor Lidových novin Kamberský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kučera (Soukromníci): Co je vlastně podle obecních politiků bezpečnost občana
Pohledem z okna vidíme podzim, který byl letos velmi krásný jak na barevnost přírody, tak na barevnost ve volbách do komunální politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda ÚOHS zrušil pokutu 700 000 pro ostravský magistrát
Pokutu 700 000 korun, kterou uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na konci roku 2014 ostravskému magistrátu, zrušil svým rozhodnutím předseda úřadu Petr Rafaj. Antimonopolní úřad se tak případem bude zabývat znovu. ČTK to zjistila z rozhodnutí zveřejněného na stránkách úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kozlová (Piráti): Přínosy a chyby chystané reformy vzdělávání
Rámcové vzdělávací programy jsou hlavními dokumenty, kterými stát definuje obsah vzdělávacích oborů. Nyní, deset let po zavádění principu do praxe, probíhá jeho první zásadní reforma. Co si o ní myslí Piráti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice proti zbytečnému kácení v Předměřicích nad Jizerou
Petice pro zachování dřevin v obci. Stromy a i další dřeviny jsou nenahraditelné jak z hlediska estetického tak i ekologického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy ČR dělají opatření proti zlodějům vánočních stromků
Za deset dní jsou Vánoce. Přestože je výběr stromků na trhu obrovský a největší zájem je tradičně o kavkazskou jedli, která v tuzemských lesích neroste, může se někdo načerno vypravit i pro lesní stromek. Lesníci tedy posílili hlídky a potenciální vánoční stromky natírají a prostřihují. Zloděje čeká až 15tisícová pokuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šéf armády Opata byl za vojáky v Afghánistánu, přivezl jim dárky
Promítáním pohádek, mší, rybou a bramborovým salátem i společným posezením se slovenskými kolegy budou trávit Vánoce čeští vojáci v Afghánistánu. Vánoční dárky jim již v předstihu přivezl tento týden náčelník generálního štábu Aleš Opata. Necelé dva týdny před Vánoci navštívil české jednotky na základnách v provinciích Parván a Lógar i v hlavním městě Kábulu. Dárky k Vánocům dostali vojáci od armády, ale i od svých rodinných příslušníků a od veřejnosti. Opata byl v Afghánistánu od středy do dneška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Protesty proti Babišovi mně nevadí, násilnosti ve Francii ano
V demokracii má každý právo svobodně demonstrovat. Tedy pokud přitom neútočí na jiné lidi a neničí cizí majetek. Pak je na místě razantní zákrok policie, tak jako ve francouzských městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Houška (KDU-ČSL) ke krajskému rozpočtu: Klidná síla funguje
Kuchař potřebuje potraviny a recepty, aby uvařil pokrm, muzikant noty a nástroj, aby zahrál skladbu, a Kraj Vysočina vize a rozpočet, aby uspokojil své občany. Rozpočet se připravuje, projednává a schvaluje právě teď koncem roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zavedení mírné tolerance alkoholu u cyklistů asi vláda odmítne
Zavedení mírné tolerance alkoholu u cyklistů, které navrhl Senát, by vláda podle doporučení ministerstev dopravy i vnitra i Nejvyššího státního zastupitelství měla odmítnout. Vyplývá to z předkládací zprávy na vládním webu. Kabinet se bude návrhem zabývat v pondělí. Rozhodující slovo bude mít Sněmovna, která řeší obdobný návrh týkající se vodáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Dostavěli jsme suchou nádrž Loděnice
V rámci protipovodňových opatření na horní Opavě byla v prosinci letošního roku ukončena výstavba menšího suchého poldru Loděnice za necelých 33 mil. Kč. Má ochránit obec Holasovice a místní část Loděnice před účinky povodní na toku Lipinka, a to až do úrovně stoleté vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Peter Weiss: Česko a Slovensko - Federalizace a demokratizace
Vykonstruovaná obvinění vůči politickým představitelům a účastníkům Slovenského národního povstání, brutalita výslechů a metod zpracovávání křivě obžalovaných, mediální hysterie spojená s procesy, politické tlaky na členy KSČ i na veřejnost, aby proces a tresty veřejně podporovali, to vše dramaticky narušilo slovensko-české vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Rozpočtu chybí priority a ambice. Praha potřebuje investice do bydlení, dopravy a školství
Město jako Praha by mělo mít v době ekonomického růstu ambiciózní a proinvestiční rozpočet. Návrh, který schválila rada, tomu ale podle pražské ODS neodpovídá. Občanským demokratům se nelíbí hlavně množství růst běžných výdajů a navrhují zvýšení prostředků na investice, především do bydlení, dopravy a školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SPD: Ve věci majetkových náhrad církvím nám jde o spravedlnost a transparentnost
Poslanci SPD podpořili svými podpisy svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k možnému zdanění církevních restitucí. Naším záměrem je, aby se podařilo zjistit, zda náhrady při církevních restitucích nebyly nadhodnocené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOHS odhalil protisoutěžní vertikální dohody při prodeji produktů přípravků čínské medicíny
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým nepravomocným rozhodnutím pokutu ve výši 853 000 Kč společnosti TCM Herbs, s. r. o., za zakázané vertikální dohody s jejími odběrateli. Proti rozhodnutí již byl podán rozklad k předsedovi ÚOHS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zaměstanci Severočeských dolů demonstrovali za vyšší nárůst mezd
Zaměstnanci Severočeských dolů dnes demonstrovali před budovou ředitelství společnosti. Požadují zvýšit měsíční mzdy průměrně o 3000 korun. Jednání odborářů se zaměstnavatelem nicméně zatím nebyla úspěšná. Severočeské doly, které plně ovládá ČEZ, zhruba po hodině vyjednávání nabídly zvýšení tarifů o 1450 korun. Odboráři nabídku odmítli, řekl zhruba 500 demonstrujícím předseda odborové organizace Josef Slunečka. Demonstrující se po dvou hodinách rozešli domů poté, co zaměstnavatel oznámil, že další nabídku pro ně nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Paříž – memento střední třídě
Zajímavé je pozorovat reakce na již několikerou sobotu trvající nepokoje ve Francii – známé jako žluté vesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Deset tisíc teroristů
Komentář na facebookovém profilu k teroristickému útoku ve Štrasburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Kraj usiluje o to, aby se na vambereckou krajku nikdy nezapomnělo
Královéhradecký kraj podá žádost na ministerstvo kultury o zapsání vamberecké krajky na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Dohodli se na tom hejtman Jiří Štěpán a starosta Vamberka Jan Rejzl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Další peníze půjdou do zdravotnictví, školství a na ekologičtější dopravu
Přibližně 5,2 miliardy korun získá Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, díky přesunu peněz z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Zabavený destilační přístroj obohatí sbírku regionálního muzea
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Benešově získal destilační přístroj v rámci přestupkového řízení. Zařízení bylo převedeno do sbírky Muzea Podblanicka ve Vlašimi, které o přístroj projevilo zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Zaměřme se na partnerství se zeměmi původu a tranzitu
Premiér se v Bruselu účastnil diskuse o migraci a vnitřním trhu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sněmovna pravděpodobně schválí zřízení Národní sportovní agentury
Sněmovna pravděpodobně schválí zřízení Národní sportovní agentury, která podle poslanecké novely převezme od Ministerstva školství celou sportovní agendu včetně rozdělování peněz. Po školském výboru dnes předlohu podpořil výbor pro veřejnou správu hlasy 13 z 16 přítomných členů. Správní výbor podpořil pozměňovací návrh Piráta Lukáše Bartoně na zavedení etického kodexu pro vedení a zaměstnance budoucí agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Reportáž z Francie - Nezapomeň, že oč jde, je příjem, hlupáku!
Nerovnost mezi chudými a bohatými je nejstarší choroba všech republik. Plútarchos
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
KRNAP: Tetřívkovi zvoní hrana
Krkonoše a sousedící Jizerské hory jsou jednou z posledních dvou oblastí v naší zemi s relativně početnou populací tetřívka. Přesto počet samců podle posledního sčítání v roce 2017 klesl už na pouhých 74 kohoutků v Krkonoších a 30 v Jizerských horách. Právě na populacích v Krkonoších, Jizerských a Krušných horách závisí přežití druhu v celé ČR! Pokud nic neuděláme, druh v Krkonoších vyhyne kolem roku 2040.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spustil další nový FM vysílač pro stanici ČRo Plus
Pro město Strakonice a okolí byl spuštěn nový vysílač. Od pátku 14. prosince tak zajistí místním obyvatelům poslech vysílání Českého rozhlasu Plus. Vysílač byl spuštěn na kmitočtu 95,7 MHz s výkonem 100 Wattů ERP. Vysílač bude provozován s vertikální polarizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nové vedení Plzně zvýšilo kontrolu nad městskými společnostmi
Plzeň zvýší z pěti na šest počet členů představenstev Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) a Vodárny Plzeň, u Vědeckotechnického parku (VTP) změní jejich počet ze tří na pět. Zastupitelé města schválili úpravy stanov městských společností a dále tři členy nového sedmičlenného představenstva Plzeňské teplárenské, do níž vstoupila skupina EPH miliardáře Daniela Křetínského. Plzeň chce nechat všem členům stávající koalice (tvoří ji ANO, ODS, ČSSD a TOP 09) kontrolu ve firmách s majetkovou účastí města, řekl ČTK náměstek primátora pro správu a řízení majetkových účastí města Roman Zarzycký (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš se na summitu premiérů EU pohádal s přáteli, vyhrožovali vyloučením z Schengenu
Belgický premiér Charles Michel prohlásil, že země, které odmítají být solidární v otázce přerozdělování uprchlíků, by mohly být vyloučeny.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.12.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Wi-Fi dokončena v dalších 80 vozech, České dráhy ji nabízejí již ve více než 800 vlacích
České dráhy s novým jízdním řádem rozšířily službu Wi-Fi připojení k internetu o desítky dalších vlaků. S novým jízdním řádem uvedly do provozu Wi-Fi ve skoro 80 vozech typů Bdpee a ABpee. V instalaci se bude pokračovat dál a během příštího roku by měla být dokončena v dalších přibližně 200 moderních vagónech. Mezi prvními z nich budou Wi-Fi vybaveny typy Aee a Bbdgmee.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Komunisté se snaží přepsat historii a relativizovat své zločiny
Místopředseda Svobodných Alois Sečkár k církevním restitucím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Proč generál Lorenc nakonec unikl spravedlnosti
Někdejší komunistický šéf Státní bezpečnosti Alojz Lorenc se veřejnosti připomněl díky svému vystoupení na půdě Univerzity Karlovy. Údiv vyvolal i fakt, že Česká republika neprosazuje výkon jeho trestu odnětí svobody, který přitom nabyl právní moci. Proč to tak je?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Slavnostní „Roll out“ nového letounu ŘLP ČR
Na letišti v Braunschweigu se v úterý zástupci Řízení letového provozu České republiky, s.p. zúčastnili slavnostního „roll out“ nového letounu Beechcraft King Air 350 pro letové ověřování leteckých pozemních zařízení v oficiální livreji podniku. Předání letounu je plánováno na 18. prosince 2018 na Letišti Václava Havla v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Napravili jsme chyby v rozpočtu EU na rok 2019, kterých se dopustila Rada
Evropský parlament ve středu schválil rozpočet na rok 2019 ve výši 165,8 miliardami eur. Díky evropským sociálním demokratům se zaměří na boj proti chudobě, posílení evropské vědy, vzdělání, zaměstnanosti mladých a opatření spojené se změnou klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Výsledky z 2. kola akce HAD odhalily téměř 200 dětí pod vlivem alkoholu
Kontroly restauračních zařízení a provozoven proběhly na celém území České republiky v týdnu od 19. listopadu. Na kontrolách se podílelo přes 873 policistů a 374 pracovníků státní správy a samosprávy, kteří zkontrolovali téměř 3800 osob v 836 restauracích, klubech a zábavních podnicích. Alkohol požilo 163 osob mladších 18ti let. Nejzávažnějším případem bylo zjištění 2,35 promile alkoholu v dechu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Aspoň na víkend přijďte zažít do Národopisného muzea tradiční Vánoce
Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 15. prosince 2018 od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se mohou naladit na vánoční atmosféru prostřednictvím nejrůznějších tradičních aktivit a poslechem cimbálové muziky Cyril.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kopaňko (Soukromníci): Kunice si na demokracii musejí počkat
Kdo z vás se těšil na příchod demokracie do Kunic, radoval se předčasně. Podstatu kunických problémů s moderními principy řízení obce bylo možné zaznamenat již na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva 1. listopadu. Kdo nebyl, pochybil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mladík v Německu bodal do žen. Zatím nejsou důkazy, že šlo o terorismus
Od hrůzného předvánočního útoku v francouzském Štrasburku uplynulo jen pár dní a západní Evropou už otřásl další bestiální čin. Podle informací serveru německého deníku Bild v noci na dnešek v Norimberku pobodal neznámý útočník či útočníci tři ženy. Dvě z nich jsou ve vážném zdravotním stavu v nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv řeší sucho v zimě
V pátek 7. 12. 2018 se konal tiskový brífink k tématu extrémního sucha v zimě v obci Nedašova Lhota na Zlínsku. Správa obci poskytla autocisternu na pitnou vodu, kvůli tomu, že v obci vyschly studny. Voda chybí i například v sousední obci Nedašov, který o zapůjčení techniky ze skladů SSHR již taky požádal a v příštím týdnu ji dostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MPO: Náměstek ministryně si prohlédl největší projekty státního podniku DIAMO na Ostravsku
Tři lokality, které patří mezi největší ekologické zátěže v Moravskoslezském kraji, navštívil ve čtvrtek 6. prosince 2018 náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro sekci surovin a energetiky René Neděla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Cestujícím slouží opravená výpravní budova v Kuřimi
Výpravní budova železniční stanice Kuřim se po rozsáhlé modernizaci stala skutečně reprezentativní vstupní bránou do tohoto města na Brněnsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
HIV je stále hrozbou. ZP MV ČR na léčbu loni vydala přes 68 milionů korun
Infekce HIV, která je příčinou rozvoje AIDS, patří v Česku k dlouhodobým problémům. Podle údajů Českého statistického úřadu počet nakažených od roku 2012 setrvale narůstal. Loni sice došlo s 254 novými případy nakažených HIV k mírnějšímu poklesu, nicméně bylo zjištěno 47 nových případů onemocnění AIDS, což je dosud nejvyšší roční počet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ženy pracující v Ray Service mají technický „chochmes“
Ray Service, vedoucí český výrobce kabelových svazků a elektronických systémů pro letecký průmysl a speciální pozemní techniku ze Starého Města u Uherského Hradiště, zaměstnává ve výrobě 90 procent žen. Hlavním důvodem je, že mají technický „chochmes“. Toto slovo hebrejského původu označuje v místním nářečí rozum, vtip, přeneseně i technickou zdatnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Charitativní Oranžová kola Nadace ČEZ vyjela letos neziskovkám přes tři miliony korun
Na třicítce festivalů, sportovních a společenských akcích pomohlo 9 263 minutových jízd na speciálních trenažerech více jak padesátce neziskových projektů. Oranžová kola Nadace ČEZ se pro dobrou věc roztáčejí od zimy do podzimu už 14 let a pomáhat s nimi můžete i v roce 2019, třeba na ČEZ Jizerské 50.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Tvrdá práce se vyplatila, v roce 2019 se bude stavět 376 kilometrů silnic
Na konci roku 2018 bude v Česku ve výstavbě celkem 204 kilometrů dálnic a silnic I. třídy. Navíc tohle číslo není konečné! V roce 2019 bude pro zahájení připraveno dalších 172 kilometrů staveb!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Výstava představí diplomatickou činnost šlechticů v Zemi vycházejícího slunce
Národní památkový ústav České republiky (NPÚ) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku a Českým centrem Tokio připravil pro japonskou metropoli panelovou výstavu, která mapuje diplomatickou činnost šlechticů v Zemi vycházejícího slunce a ohlas jejich misí ve střední Evropě na přelomu 19. a 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Aleš Hodina: Komu patří označení „svině“? Sonda do činnosti českých feministek
Před nedávnem Parlamentní listy zveřejnily článek, který se tvářil jako kritika činnosti české sociálky. Ve skutečnosti však jeho hlavní tématem bylo házení špíny na otce. Na ty, kteří se po rozvodu snaží zůstat plnohodnotnými rodiči a chtějí pečovat o své děti stejně jako matky. Podle článku prý tím, že pečují o děti, dokonce týrají tyto matky i děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB: Vláda termín přijetí eura prozatím nestanoví
Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí České republiky a České národní banky zatím nestanovit cílové datum přijetí eura v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Kéž nás Bůh ochrání od podobných „černokněžníků“, jako je Halík
Komentář na facebookovém profilu k postoji kardinála Duky a profesora Piťhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Klimatická konference
Příklad tzv. Migračního kompaktu, který na poslední chvíli naše vláda spolu s řadou dalších zemí odmítla podepsat, ukázal nepřijatelnou dosavadní praxi sjednávání a přijímání mezinárodních smluv dohod a na jejich základě vnucování signatářským státům povinností a závazků, o nichž jejich občané nic netuší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Letiště Praha pokořilo další rekord: dosáhlo hranice 16 milionů odbavených cestujících za rok
V úterý ve večerních hodinách padl na Letišti Václava Havla Praha potřetí za sebou historický rekord, když počet odbavených cestujících v rámci jednoho kalendářního roku dosáhl hranice 16 milionů. Jedná se o potvrzení dosavadního vývoje, kdy Letiště Praha roste rychleji, než evropský průměr letišť podobné velikosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Pozor na herce, léčitele, věštce a jiné lidi s výjimečnými schopnostmi
Existují druhy činností a povolání, která nejsou až tak běžná a profesionálně se jim věnuje jen malá skupina populace. Jsou to například herci, nebo zpěváci. Ale také různí léčitelé, jasnovidci a věštci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Kvalita ovzduší se zhoršuje, negativních dopadů na zdraví přibývá
Vláda dnes projednala materiál Informace o kvalitě ovzduší a spojených zdravotních rizicích v roce 2017. Z jeho závěrů vyplývá, že kvalita ovzduší se u nás nelepší, naopak se stále mírně zhoršuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Na jednání v Olomouci zajímala obyvatele bezpečnost a průběh prací
Povodí Moravy představilo obyvatelům Olomouce aktuální vývoj při výstavbě protipovodňové ochrany (PPO) města. V aule pedagogické fakulty odpovídali zástupci města i státního podniku na dotazy, týkající se stavby. Na dvouhodinové informační setkání dorazilo několik desítek obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Rekonstrukce vranovské hráze bude dokončena včas podle plánu
V příštím roce bude dokončena rekonstrukce hráze vodní nádrže Vranov. Rozsáhlá rekonstrukce skončí v původně avizovaném termínu, tím je jaro 2019. Příští letní rekreační sezónu vodní nádrž přivítá s novým přemostěním a hráz tak bude opět sloužit pěším i cyklistům. Většina hlavních prací je již dokončena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Co uděláte pro živnostníky? ptal se čtenář PL ministryně financí. Zavedli jsme EET, odvětila
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se pustila do odpovědí, ve kterých odpovídala na dotazy čtenářů Parlamentních listů. Týkaly se především nedávného schválení, že vláda bude smět využívat peníze z takzvaného Fondu privatizace ve státním rozpočtu. A to bez určení konkrétního účelu. „Myslel jsem, že jste lepší ekonomka,“ pustil se do ministryně jeden ze čtenářů. Dostalo se i na platy politiků a živnostníků. Nebo na to, jak moc ministryně věří Babišovi v kauze jeho syna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seznam míst sezonního prodeje živých ryb nově na webu SVS
V souvislosti s blížícími se Vánocemi zveřejňuje Státní veterinární správa (SVS) na svých internetových stránkách seznam nahlášených míst prodeje živých ryb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Otrokáři, dřeš nás z kůže! Maďaři povstali proti Viktoru Orbánovi
V tomto týdnu bylo v Evropském parlamentu pořádně horko. Vláda Viktora Orbána se rozhodla přijmout zákon, podle kterého by Maďaři měli od nového roku odpracovat 400 hodin přesčasů ročně. Orbán si od tohoto opatření slibuje zvýšení konkurenceschopnosti své země. Levicová opozice nazvala předsedu vlády otrokářem a pořádně se do Orbána obula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Je dobré na psané i nepsané střety zájmů v politice a ekonomice upozorňovat
Vyjádření Olgy Sehnalové k debatě o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše na půdě EP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Třetí propad automobilového trhu v EU za sebou
Úspěch české ekonomiky je v posledních letech spojený s automobilovým průmyslem, který přímo sám o sobě vytváří okolo 6 % přidané hodnoty celé ekonomiky. Jeho nepřímý vliv skrze dodavatele je samozřejmě daleko větší, a tak jakýkoliv výkyv v produkci nebo v poptávce se přímo odrazí i na výkonu celého hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Nechceme vést žádné dlouhé debaty
Komplikace na D1 musí ministerstvo řešit urychleně, KDU-ČSL proto navrhne mimořádné projednání ve Sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká pošta doporučuje podat balíky do 18. prosince
Nejpozdějším termínem, do kdy je potřeba podat balík, aby Česká pošta mohla garantovat jeho doručení do Vánoc, je 18. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš a EU: Akce PL protrhla hráz. Sype se to ze všech stran
ANKETA Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ve svých tweetech rázně hájil premiéra Babiše. "Za vším hledej peníze. Jsem zcela přesvědčen, že bruselské tažení proti Agrofertu má ve skutečnosti cíl zbavit západoevropské agrofirmy české konkurence. Čeští europoslanci ze sebe dělají hejly," napsal například. ParlamentniListy.cz se v anketě zeptaly politiků, co si o tom myslí. Někteří se domnívají, že si za tyto problémy může Andrej Babiš sám a považují to za další bláboly hradního mluvčího. Jiní si myslí, že by mohl mít pravdu, neb "kapusty je málo a slimáků hodně" a vidí za tím bruselskou odvetu za to, že Česká republika "dělá potíže" co se týče migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Radost z dárků na úvěr vydrží jen chvíli
Adventní čas je v plném proudu a mysl většiny z nás tak zaměstnává otázka, čím letos obdarujeme své nejbližší. Jen co na ni nalezneme odpověď, vystřídá ji mnohdy ještě složitější úvaha, a to, z čeho dárky zaplatíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nechoďte do Evropy. Vážný vzkaz muslimům od prezidenta Egypta
Egyptský prezident Abdel Fattah al-Sisi poslal jasný vzkaz všem muslimským migrantům, kteří se chystají do Evropy. „Každá vláda na prvním místě chrání své obyvatele, svou kulturu a své národní zájmy. Pokud chcete jít do Evropy, musíte respektovat tamní kulturní zvyklosti. Pokud je odmítáte respektovat, nechoďte tam,“ promluvil lidem do duše egyptský prezident. Řekl toho však ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Cože? EU nás chce školit, abychom nevolili Okamuru. SPD už zuří
Server Politico získal zprávu Evropského parlamentu, ze které plyne, že se EU pokusí ovlivnit volby do Evropského parlamentu, které nás čekají v květnu 2019. Chystá se kampaň, jejímž cílem není jen přesvědčit voliče, aby šli k volbám, ale také aby hlasovali pro pokračování EU a nedali šanci euroskeptickým stranám. Místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Radim Fiala zuří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist