Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.364x, což odpovídá cca 123.350-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Klára Samková k paktu OSN: V Evropě bude občanská válka. Klidně mě zavřete, ve vězení bude nejbezpečněji
Právnička Klára Samková se na sociální síti obsáhle rozepsala o důsledcích hlasování pro zprávu vysokého komisaře OSN o uprchlících. Pro Českou republiku to podle ní znamená zásadnější změny, než si kdokoliv z politiků připouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zavřené restaurace, nejsou už prý ani číšníci. Německo hlásí kritický nedostatek pracovních sil
Česká republika se potýká s nedostatkem pracovních sil, ale jak se zdá, pořád to u nás není tak špatné jako v Německu. Ve Spolkové zemi Bavorsko chybí tolik zaměstnanců, že zavírají i restaurace. Neměl by tam kdo obsluhovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Volný přitvrdil: „Havel byl agent veksláka Sorose a oběť alkoholismu.“ A pak se pustil do svých kritiků
Slova poslance SPD Lubomíra Volného o Václavu Havlovi jsme vám již přinesli, spolu s reakcemi, kterých se vyrojilo opravdu nepočítaně. Někteří by si mysleli, že by to mohlo Lubomíra Volného odradit. Ale neodradilo, ještě přitvrdil a rozepsal důvody. „Václav Havel sloužil nikoliv zájmům českého lidu, ale nadnárodních korporací,“ tvrdí poslanec. A došlo i na obvinění z alkoholismu a humanitární bombardování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Opozice řádila ve Sněmovně. Přesto smůla. Státní rozpočet se schodkem 40 miliard byl schválen
Sněmovna dnes schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošku klesnout o deset miliard na 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo všech 108 poslanců, které mají ANO, ČSSD a KSČM. Ostatní poslanci hlasovali proti schválení rozpočtu. V dílčích hlasováních o návrzích na přesuny peněz uvnitř rozpočtu podpořila Sněmovna jen úpravy rozpočtového výboru a poslanců KSČM, jež menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD toleruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
S ruskou ambasádou intenzivně jednáme o počtu diplomatů, prohlásil nedávno v ČT Petříček. Rusové to popřeli. A takto mluvil ministr dnes
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ministr zahraničí Tomáš Petříček. Znovu vysvětloval, jaký je rozdíl mezi paktem o uprchlících a paktem o migraci z pera OSN. Prozradil, že pro přijetí paktu o uprchlících hlasovala i většina ministrů za Babišovo hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Vítáme vytvoření a navrženou strukturu nového programu InvestEU
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje program InvestEU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul
V Událostech, komentářích na ČT24 se včera řešila slova prezidenta Zemana o BIS. Do studia byl pozván nezávislý senátor Pavel Fischer, Ladislav Václavec, nestraník zvolený za ANO, a senátor ODS Tomáš Jirsa, předseda a místopředsedové senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Tito senátoři navštívili sídlo BIS a po jednání členové výboru podle slov Pavla Fischera chtěli ocenit práci BIS. Slova prezidenta Zemana senátoři se zpravodajci podle reportáže neprobírali. A Světlana Witowská chtěla vědět, jak je to možné a zda má prezident podle svých slov důvod „klonit hlavu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš odhalil pravdu: Takovéhle ,,brikule” mu Hamáček s Petříčkem dělali kvůli paktu OSN o uprchlících. Dokonce...
Premiér Andrej Babiš se velmi důrazně ohradil proti tvrzením, že vláda za zády občanů podpořila Pakt o migraci, ačkoliv veřejně slibovala, že jej odmítne. Při té příležitosti odhalil několik zajímavostí ze zákulisí vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Žáček (ODS): Jak je možné, že vedení této instituce je vyšetřováno v tak závažné kriminálně trestné činnosti
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k návrhu na volbu kandidátů na člena Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Cibulka v ČT: Sovětská infiltrace v Evropě je dávno hotová. BIS řídí GRU, Zemana KGB, proto se hádájí. A siderické kyvadlo říká...
V sobotním Politickém spektru se v ČT tématice zpravodajských služeb věnovali z pohledu malých stran. Do studia přišel Petr Cibulka z Volte Pravý blok, strany, která svým jménem plní volební lístky. A začalo představení, při kterém Cibulka prohlásil sovětskou okupaci Evropy za hotovou věc, ruské tajné služby prý chtějí v Evropě rozpoutat likvidační občanskou válku a zpráva BIS je podle něj falešná. Ke slovu se dostalo i siderické kyvadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zběsilá štvanice na Zemana z řad zapšklých intelektuálů, kteří si říkají elita národa! Zkušený ekonom už se neudržel
Ekonom Milan Kubr, expert Světové banky, Evropské unie i OSN, má za to, že české elity poněkud blbnou, když se stavějí proti prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pokrytectví v „bitvě o Rozhlas“? Chtějí apolitická média, ale přitom tlačí na politiky. Svět takhle nefunguje, obořila se na „křiklouny“ známá analytička
Zase slyšíme o ohrožení veřejné služby, nebo dokonce o normalizaci. Šílenství vyvolalo neprodloužení smlouvy řediteli stanice Českého rozhlasu Vltava. Komentátorka Irena Ryšánková se nad tímto vyhazovem a mediální odezvou zamyslela v kontextu propouštění v brněnském Zetoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Belgický premiér na scestí - místo omluvy vyhrožování
Arogance je některým západoevropským politikům vlastní, jako by se s ní narodili. Místo omluvných slov, které bych od západních států, tedy hlavně od Německa, očekával, přijde sprostá arogantní výhružka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zahradil: Už začali panikařit. V EU totiž přijde příští rok zásadní změna
CO NÁM DAL ROK 2018 „Prostě není možné dávat všechny jednotlivé státy do jednoho právního, politického nebo kulturního rámce,“ říká na sklonku roku 2018 europoslanec Jan Zahradil (ODS). Za úspěch letoška považuje, že Brusel upustil od snahy zavést přerozdělovací mechanismus a od roku následujícího očekává změnu politické mapy Evropské unie. V bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň uvedl, že premiér Andrej Babiš si musí uvědomit, že pro politika platí jiná měřítka než pro byznysmena. A Zahradil má prý pocit, že to Babišovi pořád nedochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zhruba dvě stovky lidí se sešly na výročí Havlova úmrtí na pochodu se srdcem na Hrad
Zhruba 200 lidí dnes v podvečer šlo z náměstí Václava Havla v centru Prahy na Hradčanské náměstí v pochodu s názvem Srdce na Hrad 2018. Akce se konala v den sedmého výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla a měla připomenout jeho odkaz. Účastníci nesli velké molitanové srdce pokryté růžovou látkou a došli s ním k pomníku Tomáše Garrigua Masaryka, kde zazněly proslovy a na závěr česká hymna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Migranty z „přeemigrovaného“ Německa dají do „nedomigrovaného“ Česka? Benjamin Kuras říká více k tomu, co za nás odsouhlasil Petříček
CO NÁM DAL ROK 2018 „Od Západu se neodvracejí Češi, od Západu se odvrací Západ. Češi se ho spíš sveřepě drží zuby nehty, jak jim utíká pod rukama. Západní Evropa odhazuje jeden západní princip za druhým a Středoevropanům vytýká, že sveřepě trvají na takových banálních buržoazních přežitcích, jako je svoboda slova, kritické myšlení, zdravý rozum nebo národní svrchovanost, které se protiví jakýmsi evropským hodnotám, jaké už dávno nejsou evropské,“ všímá si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Benjamin Kuras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
MHMP: Nejvíce nových bytů v Praze roste aktuálně v bývalých průmyslových areálech. Střed města v posledním období ovládala Praha 5
Dříve si s nimi nikdo nevěděl rady, teď jsou opuštěné areály bývalých průmyslových podniků v kurzu. Letňany, Modřany a Vysočany táhnou počty nových pražských bytů nahoru. Přesto nová výstavba nestačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Kdyby se podařilo většinu lidí oddlužit, znamenalo by to pro státní rozpočet 3 až 10 mld. Kč
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti, o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů, o insolvenčních správcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Přijde změna, která nebude příjemná. Energetik Beran předpovídá zdražování elektřiny a nedostatek v souvislosti s vývozem do Německa
ENERGETICKÉ OKÉNKO HYNKA BERANA Výprodej elektřiny versus dotace, tak v kostce popisuje stav na trhu s elektrickou energií v České republice energetik a bývalý tajemník Pačesovy komise Hynek Beran. Elektřina začíná zdražovat a podle Beranových odhadů to v následujících letech bude dvou až trojnásobně. V případě neočekávaných situací to však skokově může být i více. Problémem je podle Berana vývoz elektřiny z České republiky do Německa, který se podle jeho předpokladů bude zvyšovat spolu s tím, jak Němci začnou odstavovat své jaderné elektrárny. „Kolik by asi zbylo rohlíků v českých hypermarketech, když by se tuzemským producentům vyplatilo je dovézt a prodat do Německa,“ demonstruje své předpovědi na praktickém příkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Brutální útok na muslimskou studentku v USA. Zachyceno na VIDEU
Syrská muslimská dívka nosící hidžáb byla napadena jinou dívkou v prostorách školní koupelny na vysoké škole Chartiers Valley v Pittsburghu v USA. Napadená muslimka opakovaně křičela „Nechte mě samotnou“. Místní úředníci a policie nyní zdokumentovaný boj mezi dvěma studentkami vyšetřují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chleba a máslo, nebo zbraně?
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš se raduje: Pryč s migračním paktem OSN! My, USA, Izrael, Polsko a Maďarsko jsme proti. Ale Slováci...
Valné shromáždění OSN dnes většinou, tedy 152 hlasy, potvrdilo globální pakt o migraci. Na svém Facebooku o výsledku hlasování informoval i český premiér Andrej Babiš, který s potěšením potvrdil, že Česká republika v této věci hlasovala tak, jak přislíbil. Jasně proti. A stejně tak poukázal i na to, jaký postoj k hlasování zaujala jeho rodná země, Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
František Roček: Poučení z krizového vývoje občanky Le Penové
Ve Francii bylo pár týdnů boží dopuštění. Někteří Francouzi se k Bohu modlí pomocí vzteku všitého do žlutých vest. Masivní protesty donutily prezidenta Macrona k několika taktickým ústupkům (navýšení minimální mzdy o 100 EURO, odvolání zvýšení cen PHM a několik dalších ústupků), ale co z toho nakonec bude či nebude, neví zatím nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Bajka o dvou obchodních domech
Žily - byly dva obchodní domy. Oba ve stejném městě, v rušném centru, oba s podobným sortimentem i s podobnou klientelou a otevírací dobou. A každý měl jiného majitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
A hergot. O Václavu Havlovi padlo z vysokého místa včera něco, co... No podívejte se sami
Osmnáctý prosinec je od roku 2011 obvykle dnem vzpomínání na Václava Havla. Poslanec hnutí SPD Lubomír Volný ovšem letos „zavzpomínal“ tak, že to prezidentovi sympatizanti vydýchávali jen hodně ztěžka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Pokud neprojde náš úsporný balíček, státní rozpočet nepodpoříme
Rozpočet České republiky, novela cizineckého zákona, předřazení bodu o exekucích, zrušení výjimek pro státní firmy z registru smluv a platy učitelů byly hlavními tématy brífinku Pirátů před pokračováním 24. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Zástupce ČR by měl dostat doživotí za velezradu a debilitu
Jak mohl zástupce ČR na VS OSN hlasovat pro takovou debilitu jako je skrytě teroristický pamflet, zvaný globální pakt o uprchlících? Zneužíván je již současný mezinárodní právní rámec o migrantech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Hon na policisty - kriminálníci jásají
GIBS dohnala k sebevraždě kriminalistu na základě podnětu 32letého romského recidivisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Je to nehoráznost! Mluvčí Českého rozhlasu se drsně pustil do obránců Petra Fischera
Odchod šéfredaktora stanice Český rozhlas Vltava Petra Fischera provázejí velké rozpory. Jeho pro některé podivný konec donutil desítky lidí projevit svůj nesouhlas. Mluvčí ČRo Jiří Hošna se pro Newsroom ČT24 vyjádřil k protestům a kritice proti vedení Českého rozhlasu. Rozhlasová rada již navíc našla osobu, která Fischera na jeden měsíc od ledna nahradí, je jí Ivana Hálková, která ve stanici Vltava působí od roku 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Paní Pošvářová patří mezi přední české odborníky na projektování a supervizi dopravních staveb
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k návrhu na volbu člena dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sanatoria Klimkovice se připravují na náročný rok
Letošní ekonomické výsledky Sanatorií Klimkovice jsou dobré, mírný pokles zisku při růstu výnosů je důsledkem stupňující se snahy Sanatorií Klimkovice stále zkvalitňovat rehabilitační péči, což je v současných podmínkách na trhu práce spojeno s vysokými náklady na stabilizaci a zkvalitnění personálu. Na poklesu se také podílí rostoucí ceny vstupů, zejména energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: Nemáme lidi do patřičných funkcí
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 ke změně návrhu zákona o státní službě a o zahraniční službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Část senátorů chce otevřít možnost oddlužení víc než Sněmovna
Senát zřejmě umožní širšímu okruhu předlužených lidí vyhlásit osobní bankrot. Část členů horní komory chce návrh zákona ještě vrátit Sněmovně s pozměňovacími návrhy, které mají možnost oddlužení odblokovat více, než odsouhlasili poslanci. Přijetí novely nepodpoří senátoři ODS, nebudou ale hlasovat proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Proč mají obědy zdarma dostávat i vaše děti?
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Navrhujeme povinnost vykonat úřednickou zkoušku při změně oboru služby
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 ke změně návrhu zákona o státní službě a o zahraniční službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Kde vzít bič, aby stát konečně utrácel peníze s rozumem a účelně
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Čelí nenávisti všude po světě! Oslavný článek na George Sorose, osobnost roku 2018
Britský deník Financial Times vyhlašuje každoročně, podobně jako třeba magazín Time, svou „osobnost roku“. Výsledky za rok 2018 byly oznámeny právě dnes a nepochybně vyvolají rozruch. Osobností roku se stal „filantrop a obránce liberální demokracie proti populistům“ George Soros.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Docent Ševčík: Dospívají generace, které jsou „zblbnuté“ médii a vykladači dobra. Jako v 50. letech
CO NÁM DAL ROK 2018 Máme za sebou rok, kdy sílily snahy o implementaci liberální demokracie, která se skutečnou demokracií bez přívlastků nemá nic společného, a naopak chce odlišné názory potlačovat. ParlamentnímListům.cz to řekl proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze docent Miroslav Ševčík. Propagátoři tzv. liberální demokracie podle něho nejsou ani liberálové, ani demokraté. A tento problém prý bude pokračovat, ještě jsme nedospěli do nejhorší fáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek: Když zemřel Havel, začali vylézat z děr hadi a štíři
Výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla se připomínalo mimo jiné i v pražském Business Clubu. Dokumentarista Petr Jančárek tam promítal dosud nezveřejněné záběry z Havlova života, které se objeví v novém filmu, který chystá (společně s hudebníkem Michaelem Kocábem) napřesrok k třicátému výročí listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Sportovní centra talentované mládeže poskytují zázemí 1700 sportovním nadějím
Od roku 2004 rozděluje Kraj Vysočina peníze resp. dotace krajským sportovním centrům talentované mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce objevila v Plzeňském a Karlovarském kraji nebezpečné světelné řetězy
S příchodem vánočních svátků se Česká obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského kraje zaměřila na kontrolu světelných řetězů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Někteří řidiči by měli být osvobozeni od poplatku za dálnici
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k aktuální situaci na dálnici D1
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy versus profesionální sport
Jak se lze dočíst z denního tisku, z podnětu Spolku pro Grand Prix ČR Brno, schválilo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje doplatek vyrovnávací platby plnění závazku veřejné služby částkou 9,5 milionu korun. Stejně tak učinilo Zastupitelstvo města Brna, které za tímto účelem schválilo více jak 4,7 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Od Pitharta po Štěcha. Kubera pozval na oběd všechny bývalé předsedy Senátu
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se dnes sejde se svými předchůdci v čele horní komory. Pozval je na oběd. Z nich je nadále senátorem pouze Milan Štěch (ČSSD). Ostatní horní komoru navštěvují spíše výjimečně při slavnostních příležitostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): O praní hodně špinavého prádla
Komentář na facebookovém profilu k devatě o konfliktu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Adámek: Finanční gramotnost je tristní
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti, o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů, o insolvenčních správcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Doteky krásného umění
1. Olga Nytrová, Bohumil Ždichynec, Dušan Spáčil, Alois Marhoul, Břetislav Ditrych a Luboš Y. Koláček jsou autory publikace Doteky krásného uměn. Ne, nebudu hned úvodem pátrat po nějaké její vadě, jedno nebezpečí nicméně detekuji. A to: v krvi Čechů bývá vždycky něco málo nedůvěry ke vznešenosti, takže... Každému nemusí obálka této knihy (od Zdeňka Hajného) konvenovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Stávající financování škol není poctivé
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Oblastní nemocnice Náchod: Zaměstnancům se od nového roku zvýší platy o 10 procent
Vedení Oblastní nemocnice Náchod a zdravotnické odborové organizace včera uzavřely novou kolektivní smlouvu pro rok 2019. Přinese navýšení mzdových tarifů zdravotníků o 10 % a o 10 % se zvednou také sazby dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPP a DPČ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Rozpočet vůbec nepřipravuje Českou republiku na možnosti zhoršení ekonomické situace
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Chalánková: V sociálně vyloučených komunitách platí lichva, kterou žádné zákony nedokážou potřít
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti, o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů, o insolvenčních správcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jsem patriot, vlastenec a nacionalista, řekl o sobě Petr Hampl v pořadu Na prahu změn
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byl pozván Petr Hampl, známý především jako sociolog, také je ale tajemníkem České společnosti pro civilizační studia, místopředseda Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže nebo autorem knihy Prolomení hradeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO: HORMEN rekonstruovala osvětlení v obchodním centru Quadrio
Více než 400 svítidel dodal brněnský výrobce HORMEN do obchodních pasáží pražského Quadria. Nová svítidla jsou silnější, ale přesto výrazně úspornější a efektivnější. Quadrio je komplex čtyř objektů ve středu Prahy u stanice metra Národní a zahrnuje obchodního centrum, byty a kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Existují dvě plíce na tomhle světě. Povodí Amazonky a Sibiř
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Dochází ke střetu nejméně sedmi skupin zájemců
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti, o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů, o insolvenčních správcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Nemůžu překousnout rozhodčí doložky ad hoc
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti, o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů, o insolvenčních správcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora podporuje navýšení rozpočtu pro školství
Poslanci podali více než 20 pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu na rok 2019 v kapitole 333 Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Pedagogická komora podporuje všechny změny, které povedou k navýšení rozpočtu pro školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Odcházíme ze Sýrie! Zásadní oznámení Bílého domu, které vyvolalo silnou odezvu
Spojené státy v Sýrii končí. Zahájily návrat amerických jednotek domů. Proti organizaci Islámský stát (IS) chtějí bojovat jinak. Informovala o tom mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. Zatím Pentagon zprávu oficiálně nepotvrdil. Někteří republikánští senátoři možné stažení ze Sýrie považují za chybu, která poškodí roli USA v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Cílem je zjednodušit oddlužení těm, kteří jsou v dluhové pasti
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti, o soudech, soudcích, přísedících a státní správě soudů, o insolvenčních správcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Běžte si to zkusit mít zodpovědnost za třídní kolektiv
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest ČR už všechny stavby realizuje jen s mezinárodním standardem smluv FIDIC
Ředitelství vodních cest ČR v rámci zakázek na stavby infrastruktury vodních cest kompletně přechází na smlouvy mezinárodního standardu FIDIC. Ministerstvo dopravy nyní schválilo obchodní podmínky tzv. zelené knihy FIDIC pro menší stavby vodních cest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Radil Němcům, prohráli válku
V pondělním článku Jiřího Peheho v Právu se objevuje kompletní sestava vedení ČSSD, jak by podle Peheho (a asi i Práva a možná také podle pana Růžičky z Bison & Rose) mělo po sjezdu ČSSD v březnu 2018 vypadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
A je to tady. Šéf pražského dopravního podniku končí. Firmu teď povede manžel známé redaktorky ČT Witowské
Novým generálním ředitelem pražského dopravního podniku (DPP) se dnes stal bankéř Petr Witowski, manžel známé redaktorky České televize Světlany Witowské. Ve funkci nahradil dosavadního šéfa Martina Gillara. Novými členy představenstva byli navíc zvoleni Jan Šurovský a Filip Tulák. ČTK to potvrdilo několik členů dozorčí rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Je potřeba naši armádu modernizovat a urychleně spustit akviziční procesy
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Nemáme v desítkách miliónů pro děti a miliardy máme do obrany?
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Když se Ježíšek netrefí aneb Jak vrátit vánoční dárek
Vánoční dárek od někoho blízkého potěší každého. Co ale dělat, když se stejných dárků sejde více nebo něco na dárku nesedí? Pokud je dárek z e-shopu, lze využít práva na odstoupení od smlouvy, tedy jej vrátit. Jaká pravidla platí pro vracení zboží? A jak je to u kamenných prodejen?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V zemích, kde vládne populismus, tam se nepřipojili k paktu OSN o migraci. „Sluníčkář“ Rozumek se rozčiloval v ČT
Ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek, který se hrdě hlásí k tomu, že je „sluníčkář“, před kamerami České televize zalitoval, že Česká republika odmítá přijmout globální pakt o migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
A je to tady. Šéf pražského dopravního podniku končí. Firmu teď zřejmě povede manžel známé redaktorky ČT Witowské
Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) dnes odvolala generálního ředitele Martina Gillara. ČTK to potvrdili dva členové dozorčí rady. Ředitelem a předsedou představenstva podniku se stal v první polovině roku 2016. Ve funkci by ho měl nahradit bankéř Petr Witowski, manžel známé redaktorky České televize Světlany Witowské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Jak nám v Kosovu pravda s láskou zvítězily
Z našich sdělovacích prostředků se dozvídáme, že Kosovo bude mít pravidelnou armádu. A tak bych rád zopakoval povídání o Kosovu, které jsem zveřejnil ve čtvrtek 7.4.2016 na svém blogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Švédku napadenou imigrantem nechtěla policie vyslechnout a nutila ji volat na jinou linku? Mrazivý příběh z newyorkského think-tanku
V zemi, která se holedbá feministickou vládou, jejímž hlavním cílem v oblasti genderové politiky je nastolení mocenské rovnováhy mezi ženami a muži, aby mohli formovat společnost a svoje vlastní životy, opouštějí ženy své domovy se strachem, že se stanou oběťmi sexuálního násilí. Právě takto popisuje situaci ve Švédsku komentátorka, právnička a politická analytička Judith Bergmanová v článku pro Gatestone Institute v New Yorku. Upozorňuje, že v rozporu s tvrzením médií pocházelo za posledních pět let 58 procent pachatelů znásilnění z ciziny, především ze Středního východu, severní a jižní Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V TOP 09 práskl dveřmi další politik. Strana se prý posunula k aktivistickému liberalismu
Oldřich Lomecký, který byl ve dvou předchozích volebních obdobích starostou Prahy, 1, vystoupil z TOP 09. Vyplývá to z rezignačního dopisu, který má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skromné a houževnaté, takové jsou české podnikatelky
Letošní 11. ročník Ocenění Českých Podnikatelek je za námi. Opět potvrdil, že českým podnikatelkám se daří zejména v oblasti obchodu a služeb. V rozhovoru to prozradila zakladatelka projektu Helena Kohoutová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tipy na vánoční dárky
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Britský profesor varoval Čechy: Nedělejte stejnou chybu jako my! Jde o dotace a ničení médií
Dotovat sdělovací prostředky je vlastně stejné, jako posílat peníze rovnou jejich majitelům. Na pražské diskusi evropské organizace pro svobodu médií, která má sídlo v Lipsku, to uvedl jeden z nestorů evropské žurnalistiky, profesor univerzity v Kingstonu ve Velké Británii Bryan Cathcart. Šokoval přítomné neutěšenou situací ve Spojeném království a apeloval všechny, kteří by nejradši už už zvedli ruce pro dotace, aby v zápalu boje za finanční pomoc médiím ve svých zemích neudělali chybu jako v „hrdém Albionu“. To se to pak oligarchům podniká, když ještě dostanou štědré úlevy od vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek podpořil pakt o uprchlících a radoval se z Božího slova
Andrej Babiš již vysvětloval, jak došlo k podepsání paktu OSN o uprchlících. A nyní se do něj trefuje Miroslav Kalousek. Pakt o uprchlících sice podporuje, ale vadí mu, že je vláda nečitelná. A Kalousek přidal i status o Božím slově...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Tomio Okamura vyváděl peníze ze strany na svůj účet
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš po opakovaných omluvách dorazí do Senátu ve čtvrtek
Premiér Andrej Babiš (ANO) po opakovaných omluvách zřejmě do Senátu nakonec dorazí. Ve čtvrtek má senátorům představit výsledky summitu EU z minulého týdne. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR
V týdnu od 10.12. do 16.12.2018 byla radiační situace na území ČR v normálu, nebyly zjištěny žádné odchylky od obvykle měřených hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Průměrná úroková sazba na hypotékách vzrostla na 2,78 procenta
„Restrikce České národní banky na hypotečním trhu začínají fungovat a objem nových hypoték výrazně klesnul. V listopadu se oproti říjnu rozpůjčovalo na hypotékách zhruba o 5 miliard korun méně. Nižší objem finančních prostředků tekoucí z hypotečního na realitní trh povede k nižšímu růstu cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Fotbalová liga zahájila přestávku
Po devatenácti kolech fotbalové ligy byla zahájena včera večer nekolikatýdenní zimní přestávka. Z ligy bylo zatím odehráno téměř dvě třetiny zápasů a na jaře bude dohráno jedenáct zbývajících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
České dráhy uzavřely Kolektivní smlouvu 2019
Vedení akciové společnosti České dráhy dnes uzavřelo se zástupci všech deseti odborových sdružení působících ve společnosti Podnikovou kolektivní smlouvu na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Za prioritní považujeme posilování úrovně jaderné bezpečnosti
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu nařízení Rady, kterým se zřizuje evropský nástroj pro jadernou bezpečnost doplňující nástroj pro sousedství a rozvojovou a mezinárodní spolupráci na základě Smlouvy o Euratomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Konec světa se nechystá, vláda přesto tak ten rozpočet koncipuje
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ŠKODA AUTO byla vyhlášena Ambasadorem kvality ČR
Soutěž jako motivace, inspirace, prostor k sebepoznání, výzva, jak poměřit síly s ostatními, zmapovat vlastní potenciál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Energetici pomohli rekordním nákupem dárků chráněným dílnám
Zaměstnanci Skupiny ČEZ si na tradičních vánočních trzích chráněných dílen v ostravském Domě energetiky nakoupili vánoční dárky za více než 36 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: S odchodem Václava Havla jsme přišli o hodnoty, které vyznával
Vzpomínka na facbookovém profilu na Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Dětí, které nemohou chodit na obědy, je asi sto tisíc
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Zpráva ze zasedání Rady v 48. týdnu 2018
Rada Českého telekomunikačního úřadu projednala a následně odsouhlasila zahájení veřejné konzultace k návrhu aktualizace všeobecného oprávnění č. VO-R/10.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Přirozený výklad práva 2
Nedílnou součástí právních norem naší republiky je Ústava a Listina základních občanských práv a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Popírání holokaustu nemá chránit imunita, o Roznerovi má rozhodovat soud
Dnes bude Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny jednat o vydání poslance Roznera ke stíhání ve věci schvalování a ospravedlňování genocidy, jíž se dopustil svým výrokem o „neexistujícím pseudokoncentráku“ v Letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hladík (KDU-ČSL): Od ledna mohou senioři a handicapovaní v Písku využívat Taxík Maxík
Od nového roku je pro seniory a zdravotně handicapované obyvatele Písku, držitele průkazu ZTP a ZTP/P, připravena nová speciální přepravní služba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda poškozuje zájmy České republiky
Komentář předsedy ODS k současné zahraniční politice vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: O čisté lesní cesty i zalévání dřevin se postará nová multikára
Na zablácených cestách i v závějích sněhu – všude tam si poradí nová multikára, kterou jsme zakoupili z investičních prostředků hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hlaváček: Obdivuji trpělivost a profesionalitu našeho právního zástupce
Městský soud v Praze dnes zamítl žalobu proti zásadám územního rozvoje hlavního města Prahy. Týkaly se trasy budoucího silničního okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Nová expozice pro krajty zelené
Vedle vánočního dárku pro děti v podobě volného vstupu na Štědrý den a oba následující vánoční svátky připravila ostravská zoologická zahrada předvánoční novinku pro všechny návštěvníky – v pavilonu Papua vznikla nová expozice pro krajty zelené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká leasingová a finanční asociace: Domácnosti si půjčují více peněz na automobily
České rodiny si letos půjčují více peněz na nová i ojetá osobní vozidla než v loňském roce. Vyplývá to z podrobných výsledků České leasingové a finanční asociace (ČLFA) za první tři čtvrtletí letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Uprchlíci? Nevěřte. Hrají na vás divadlo. Umělec drsně o paktech OSN, o které nyní jde
Již dnes by se v New Yorku mělo hlasovat o globálním paktu OSN o migraci a předevčírem Česká republika připojila svůj podpis pod globální pakt OSN o uprchlících. Své myšlenky na toto téma sdělil na Facebooku i režisér a dokumentarista David Martínek. Na jednu stranu připouští, že uprchlíky je třeba chránit. Ale hned dodává: „Nástroje, které migrační politiku prosazují, účinně a vytrvale směšují pozici nešťastných uprchlíků ze zemí zasažených konfliktem s normální ekonomickou migrací, jejímž motorem je vize levné a podrobené pracovní síly v továrnách západního světa.“ Hru s emocemi a city označil jako cynické divadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Co přinese Santa Mráz
Pročítám si zprávy z USA z posledních hodin a napadá mne, že těžko mohlo Američany potkat něco horšího než tyhle Vánoce. Dokonce i ten Santa už je ujetý. Sice stále nosí kokakolově červenou čepici, ale jak zjišťuje FBI, soby zapřahá po třech a houká na ně rusky. Prý mu to poradil někdo na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Nové centrum polygrafických oborů nabídne kvalitní a bezpečnou výuku
Ve Velkém Poříčí vzniklo za bezmála 80 milionů korun Centrum odborné přípravy polygrafických oborů při Střední škole průmyslové, textilní a polygrafické. To nabídne nové prostory pro praktickou výuku žáků včetně odborných učeben a dílen pro předtiskovou přípravu, tisk a zejména pro dokončovací zpracování tiskovin, které v současné polygrafické produkci nabývá na významu pro uplatnění výrobků na trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
STAN povede do eurovoleb Stanislav Polčák
Lídrem hnutí Starostů a nezávislých pro nadcházející volby do Evropského parlamentu bude europoslanec Stanislav Polčák. Do čela kandidátky ho dnes zvolil celostátní výbor hnutí. Polčák by měl také zformovat širší koalici proevropských stran a hnutí, které půjdou do voleb společně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Český rozhlas má schválený rozpočet na rok 2019
Rozpočet Českého rozhlasu na rok 2019 byl zpracován v souladu s ustanovením § 8, odst. 1, písm. b) zákona č. 484/1991 Sb., o Českém rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Macron a Republika v pohybu prohrává s Le Pen
Podle nejnovějšího průzkumu Francouzského institutu veřejného mínění (IFOP) by v případných prezidentských volbách Marine Le Pen by druhý měsíc za sebou porazila úřadujícího prezidenta Emmanuela Macrona, který zaznamenal výrazné ztráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Protipovodňová opatření na Malé Straně a v Přední Kopanině čekají opravy
Rada hl. m. Prahy na dnešním jednání vybrala vítěze veřejných zakázek na opravy protipovodňových opatření na Malé Straně a v Přední Kopanině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Ukrajinci by se mohli ve velkých počtech usadit i u nás
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k novele návratové směrnice a nařízení o Agentuře EU pro azyl a Evropské agentuře pro pohraniční a pobřežní stráž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Západ a Východ, „chudý venkov“ a „intelektuální elita“. Babiš a budoucnost naší země i Evropy. Uznávaný profesor Budil o zásadních tématech dnešní doby
CO NÁM DAL ROK 2018 Rozdělení na intelektuály a chudší venkov připomíná atmosféru studené války. Události ve Francii ukazují totální odtrženost elitářské kasty od běžných lidí. Největší slabostí Andreje Babiše a hnutí ANO je personální politika. Naši lidé bránili v historii Evropu před Osmanskou říší, takže jsme logickou součástí Západu, i když ten na to poněkud zapomíná. Ovšem některé státy se stávají jeho periferií. Slovo Východ má u nás téměř pejorativní nádech, a přitom urážíme stovky milionů lidí a vyspělé kultury arogancí a rasismem. Jsou špatné Rusko, Indie, Jižní Korea či Japonsko? Kde na to kritici Východu přišli? To v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozvádí jeden z velice uznávaných filozofů naší doby, prof. RNDr. Ivo Budil, Ph.D, DSc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce: Operátorky call centra nakoupily dárky od Charity Zábřeh
Charitativní snídani spojenou s prodejem vánočních výrobků uspořádala v zábřežském call centru ČEZ Distribuce už druhým rokem Charita Zábřeh, která letos utržila rekordních téměř 16 tisíc korun, o tři tisíce více než vloni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Poříčany mají modernizovaná nástupiště a jsou nově kompletně bezbariérové
Bezbariérový přístup na všechna čtyři nástupiště a prodloužení podchodu pod celou stanicí přinesla rekonstrukce železniční stanice Poříčany na trati Praha – Kolín. Investice Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) dosáhla částky 125 milionů Kč, stavbu realizovala společnost Chládek a Tintěra, Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Současný služební zákon de facto paralyzuje chod celého ministerstva
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 ke změně návrhu zákona o státní službě a o zahraniční službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Značka PROFI ODĚVY slaví významné jubileum
Značka PROFI ODĚVY byla založena v roce 2006 a jejím posláním vždy bylo poskytovat našemu a posléze i slovenskému trhu ty nejlepší pracovní oděvy, jaké si řemeslníci i hobby kutilové mohli přát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Za podprůměrnou mzdu moc kvalitních učitelů neseženeme
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: ... abychom nevylili vaničku i s dítětem
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 ke změně návrhu zákona o státní službě a o zahraniční službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj připraví projekt na vlastní centrální depozitář
Několik stovek tisíc sbírkových předmětů nevyčíslitelné historické hodnoty, které jsou ve správě muzeí a galerie Libereckého kraje, je v současné době uloženo v nevyhovujících depozitářích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Stát, to jsou jednotliví občané
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci příští rok vyjedou do Severní Koreje, Ruska či Austrálie. Co to bude stát?
Poslanci by měli při cestách sněmovních výborů v příštím roce jet například do Severní Koreje, Austrálie, Ruska nebo na Nový Zéland. Záměry zahraničních cest výborů dnes schválil sněmovní organizační výbor. Během příštího roku bude pak schvalovat i konkrétní cesty. Na cesty výborů je ve sněmovním rozpočtu vyčleněno 12,5 milionu korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Německý podnikatel volá z médií: Musíme udržet ekonomické migranty v zaměstnání. Jejich deportaci zabráníme tím, že...
Podnikatel Ingo Kramer má za to, že Německo zvládne integrovat jeden milion ekonomických migrantů a uprchlíků, kteří přišli do Německa především v roce 2015. Německá kancléřka Angela Merkelová měla pravdu, když tvrdila, že Německo situaci zvládne. Musí ji zvládnout, protože bez migrantů se německá ekonomika neobejde. Zprávy tohoto typu by se podle Kramera měly objevovat v médiích častěji, než zprávy šířící strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Dienstbier: Rozumné ohodnocení státních úředníků je klíčové
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 ke změně návrhu zákona o státní službě a o zahraniční službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Státní tajemník je pilířem celého systému
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 ke změně návrhu zákona o státní službě a o zahraniční službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zase nic. Sněmovna nepohla s problémem RRTV, ani ÚSTR. V jednom případě se přitom řeší skandál za stovky milionů
Poslanci měli ve středu odpoledne napilno. Jednaní o státním rozpočtu na příští rok, ale i o dalších věcech. Na stole mají volbu člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a člena Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. V této souvislosti se sluší připomenout, že se ÚSTR ocitl v hledáčku senátorů, kteří žádají, aby hospodaření ÚSTR prověřil Nejvyšší kontrolní úřad. Kvůli rekonstrukci budovy ústavu, kde mohlo dojít ke škodě až 150 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Ročně umírá v důsledku špatného ovzduší přes šest tisíc obyvatel
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Žalobce Šaroch prý v kauze Čapího hnízda nepostupoval efektivně
Žalobce Jaroslav Šaroch z Městského státního zastupitelství v Praze (MSZ), který dohlíží na kauzu Čapí hnízdo, nepostupoval při výkonu dozorových oprávnění a povinností k policejnímu orgánu dostatečně důrazně a zcela efektivně. Na webu to dnes uvedla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Otevřená výzva č. 18 v rámci Azylového, migračního a integračního fondu
Ministerstvo vnitra vyhlásilo otevřenou výzvu pro předkládání projektových žádostí v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, finančního nástroje Evropské unie pro podporu společné politiky v oblasti řízení migračních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Do dvou let by mělo přibýt asi tisíc parkovacích míst pro kamiony
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Tahounem ekonomického růstu byla soukromá spotřeba
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Jakou částkou bude přispívat ČR?
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu nařízení Rady, kterým se zřizuje evropský nástroj pro jadernou bezpečnost doplňující nástroj pro sousedství a rozvojovou a mezinárodní spolupráci na základě Smlouvy o Euratomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis umělců nepomohl. Rozhlasová rada dnes bude probírat nástupce odvolaného ředitele Fischera
Na dnešním výjezdním zasedání Rady Českého rozhlasu v Hradci Králové by mělo být zveřejněno, kdo bude dočasně pověřen řízením stanice Vltava do nástupu nového šéfredaktora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Carbol: Ve volbách propadává zhruba 20 % hlasů oprávněných voličů
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 k návrhu zákona, kterým se mění volební zákony, zákon o místním referendu, zákon o krajském referendu a soudní řád správní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Řekněme jasné ne vytváření nějaké druhé kategorie učitelů
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové s CCEA MOBA vyhlásí příští rok novou soutěž na pavilon infekční kliniky
Fakultní nemocnice Hradec Králové ve spolupráci s CCEA MOBA v příštím roce vyhlásí architektonickou soutěž na novostavbu pavilonu infekční kliniky. Nyní klinika sídlí v objektu z roku 1928, který již nesplňuje požadavky moderní medicíny. Podle harmonogramu by výsledky soutěže měly být známé v prosinci 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Burian: Tímto zákonem jsme získali nekonkurenceschopnou státní správu, uzavírající se schopným lidem z praxe
Projev na 4. schůzi Senátu 19. prosince 2018 ke změně návrhu zákona o státní službě a o zahraniční službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: Etika představuje pro Úřad jednu z nejnaléhavějších strategických výzev
ÚOOÚ přináší na svých webových stránkách výběr nejzajímavějších pasáží z úvodní řeči Evropského inspektora ochrany údajů Giovanni Buttarelliho, kterou pronesl na 40. ročníku konference komisařů ochrany dat a soukromí v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Karel Hvížďala: Duchovni konertibilita ČR a EU
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 19:41, zobrazit podobné
TOPlist