Oficiální zpravodajská média

Poslanci budou schvalovat vládní daňový balíček
Poslanci dnes budou schvalovat mimo jiné vládní daňový balíček a takzvanou protipadělkovou lékovou novelu. Hlasovat by měli také o rozpočtech státních fondů dopravy, rozvoje bydlení a zemědělského intervenčního fondu na příští rok, což Sněmovna nestihla po středečním schvalování návrhu státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jednání byla bezvýsledná, přiznal ministr Ťok čtenáři PL. Šlo o stavební firmy na D1
Kritická situace na dálnici D1, kterou v uplynulých týdnech pocítily desítky tisíc řidičů, byla častým tématem dotazů našich čtenářů. Tyto otázky samozřejmě mířily především na ministra resortu Dana Ťoka (ANO). Ten na ně odpovídal v pátek odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Co všechno skrývají texty národních písní
Slíbil jsem svým přátelům, že budu psát občas i něco jiného než o politice. Máme těsně před Vánoci, kdy jindy se hodí takové malé zamyšlení, třeba o lidových písních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Docent Valenčík varuje: Připravme se na mnohem větší turbulence. Zeman, kolaboranti s globální mocí, vyostřování konfliktů, NATO, EU, Rusko...
CO NÁM DAL ROK 2018 Těm, kdo nás chtěli táhnout do průšvihů, by neškodila trocha sebekritiky! „Nemyslím, že cesta společnosti k vytváření no-go zón nebo ke statisícovým demonstracím a jejich policejnímu masakrování je cesta tím jedině správným směrem,“ říká při bilancování uplynulého roku vysokoškolský pedagog, publicista, docent Radim Valenčík. Lidem podle Valenčíka dochází, o co jde. „Na základě toho se národ sjednocuje v odporu proti cizí moci tak, jak tomu bylo už mnohokrát v našich dějinách.“ Rok 2018 označuje za přípravný, větší turbulence teprve přijdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Největším zločincem, vyděračem, příživníkem a lichvářem je stát
Často se v médiích kritizují různé společnosti, využívající něčí nouze a poskytující úvěry za nápadně nevýhodných podmínek, kde RPSN jde do stovek procent, plus sankční poplatky a úroky v případech neplacení. Nikdo ale nikoho nenutí brát si půjčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Huawei uvedla, že se bude bránit proti poškození své pověsti
Čínská společnost Huawei uvedla, že nejsou důkazy o tom, že její zařízení představují bezpečnostní hrozbu. Firma se chce bránit proti poškození pověsti, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě. Před tím, že hardware i software značek Huawei a ZTE představují bezpečnostní hrozbu, v tomto týdnu varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). V pátek ráno se kvůli tomu sejde Bezpečnostní rada státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nejeden úřad se zbavuje techniky od Huawei. A experti se znovu ozývají
V pondělí vydané varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE nemíří na běžné uživatele. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Zákon neurčuje způsob výdeje léčivých přípravků
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Ad BIS - senátor P. Fišer se ještě neprobudil
V úterý 18. prosince proběhla zajímavá diskuse na UK ČT 24 na téma spor o BIS a kyberbezpečnost v souvislosti s čínskou firmou Huawei. Zúčastnili se jí tři senátoři. Připomenu nejzajímavější moment diskuse (21. minuta pořadu):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Homeopatické přípravky návrh vyřazuje z léčiv, vydávaných na předpis
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pávek (STAN): Zákon je šitý na míru velkým lékárnám
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k zákonu o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jsem nesmírně zarmoucen... Prezident Zeman se vyjádřil k důlnímu neštěstí na Karvinsku
Prezident Miloš Zeman dnes vyjádřil soustrast pozůstalým po obětech neštěstí na dole ČSM na Karvinsku. Popřál brzké uzdravení raněným a poděkoval záchranářům, kteří na dole zasahovali. Podobně jako hlava státu se vyjadřují i další politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Velmi mrazivé zprávy z Karvinska: Vysoké teploty, stále tam hoří. Nemůžeme dostat ven těla!
Při výbuchu v dole ČSM na Karvinsku zemřelo 13 horníků – 12 Poláků a jeden Čech. „Vyvinuli jsme maximální možné úsilí na záchranné práce,“ podotkl mluvčí OKD Ivo Čelechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD si je jistá, že Sněmovna přehlasuje Senát a zruší karenci
Vládní sociální demokraté jsou si jisti, že Sněmovna přehlasuje Senát a prosadí zrušení karenční doby. Pro ČSSD je obnovení proplácení prvních tří dnů nemoci principiální záležitost, řekla novinářům ve Sněmovně ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Senát dnes novelu odmítl, podle kritiků by zrušení karenční doby příliš zatížilo zaměstnavatele. Sněmovna může veto horní komory přehlasovat. Podle Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) je rozhodnutí Senátu „plivnutím do tváře zaměstnancům“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senát chce probrat s Babišem situaci v postižených regionech ČR
Senát se bude situací v takzvaných strukturálně postižených regionech zabývat na veřejném slyšení koncem ledna. Rozhodl o tom dnes na návrh svého výboru pro územní rozvoj. Na slyšení pozval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby představil vládní plány s Ústeckým, Karlovarským a Moravskoslezským krajem. Přizvány jsou také ministryně financí a pro místní rozvoj Alena Schillerová a Klára Dostálová (obě ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Prohlášení politických hnutí BOS a CESTA k podepsání Globálního paktu o uprchlících
Vyjádření nesouhlasu s podepsáním Globálního paktu o uprchlících a upozornění na skryté nebezpečí jeho provázanosti na Globální pakt o migraci. Oba pakty jsou skrytou hrozbou pro suverénní národní státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Prožrání výnosů, okradení budoucích dětí. Markéta Šichtařová ztratila nervy, když viděla konkrétní čísla
Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová jásali nad rozpočtem pro rok 2019, ekonomka Markéta Šichtařová se při pohledu na rozpočet rozpálila vzteky takřka do běla. Proč? Protože podle jejího názoru vláda prožírá majetek, který tak pracně nashromáždili naši předci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Aktuálně ke dvojí kvalitě aneb Wienerschnitzel z kuřecího rakouské vládě nevadí?
Podle rakouské vlády dvojí kvalita není vlastně problém. Takže čistě teoreticky – kdyby nám někdo nabízel tradiční vídeňský řízek a místo telecího byl kuřecí, je to vlastně v pořádku. Nevěříte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prča. Paní Marvanová kdysi byla v ODS... Vladimír Pikora ukázal, co se děje v Praze, a udeřil na rozdavačné politiky
Ministryně financí Alena Schillerová za hnutí ANO a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) jásali nad projednaným českým rozpočtem. Ekonom Vladimír Pikora má při pohledu na ekonomické nápady vlády, ale i pražských radních jiné pocity. Má za to, že se znovu vrací éra socialismu a vláda znovu plnými hrstmi rozdává z peněz, které nejsou její, což považuje za nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: O rodiny obětí důlního neštěstí se musíme postarat
Komentář na facebookovém profilu k aktuální situaci na dole ČSM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Stránský: Vražda z nedbalosti?
Důlní neštěstí v dole ČSM Karviná,výbuch metanu a 13 mrtvých. Dle info ze sdělovacích prostředků nefungovaly senzory metanu (!). Jsem projektantem MaR i do výbušného prostředí atd včetně autorizace i pro tyto technologie.Tyto a podobné systémy jsem dost často ve své praxi navrhoval a projektoval. Toto je pravděpodobně příklad vraždy 12 horníků, uskutečněné základním zanedbáním jejich ochrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Hluboce soucítím s rodinami, které ztratily své blízké v tento sváteční čas
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pátek dne 21. prosince 2018 kondolenční telegram Andrzeji Dudovi, prezidentovi Polské republiky, v souvislosti důlním neštěstím na Karvinsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš vyslal z místa důlního neštěstí vážný vzkaz celému českému národu
Na místo neštěstí k Dolu ČSM na Karvinsku dorazil premiér Andrej Babiš (ANO). A před desítkami novinářů a fotografů informoval o aktuální situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zrušením výběrového řízení na psychiatrii v Pardubicích kraj nechyboval
V sále Rady Pardubického kraje se včera sešli zástupci Pardubického kraje a Nemocnice Pardubického kraje, aby představili souhrn toho nejdůležitějšího z oblasti zdravotnictví v regionu. Kromě finančního zdraví společnosti Nemocnice Pardubického kraje a připravovaných investic je veledůležitou zprávou pokračování příprav na vybudování psychiatrie v Pardubické nemocnici či uzavření kolektivního vyjednávání se zaměstnanci nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Vedení se dohodlo s odbory na navýšení profesních mezd od ledna 2019
Od 1. ledna 2019 dojde k navýšení profesních mezd všem zaměstnancům Nemocnice České Budějovice. Bude také navýšen příplatek za práci v nepřetržitém provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Reagujeme na nekalé praktiky některých směnáren, které ČR nedělají dobré jméno
Senát schválil novelu zákona o směnárenské činnosti. Jejím cílem je zamezit nekalým praktikám některých směnáren, kterých se dopouštějí nejčastěji v centru Prahy při jednání se zahraničními turisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Podpálený obrázek Václava Havla přímo ve Sněmovně. Okamura bude řádit, Starostové totiž podezřívají jeho lidi
Starosta Kolína a první místopředseda STAN, jenž usedá i v poslaneckých lavicích, Vít Rakušan, se podělil na svém twitteru o to, co se mu přihodilo právě v dolní komoře. A souvisí to s prvním prezidentem České republiky Václavem Havlem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Migrační pakt je bezzubý, ale jeho české odmítnutí je prázdným gestem
Česká republika na Valném shromáždění OSN hlasovala dle očekávání proti globálnímu paktu o migraci. Představa, že odmítání tohoto dokumentu je ochranou suverenity státu a ochranou před záplavou nelegálních ekonomických migrantů, je ale zcela lichá. Migrační pakt má sice sílu otřásat společností, i stabilitou vlád, je to však ukázka toho, jak fráze vítězí nad obsahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nadělujeme ve Fakultní nemocnici v Motole
Zástupci Policejního prezidia ČR se rozhodli před Vánoci zpříjemnit dětem nelehkou léčbu na nemocničním lůžku a zhostili se role „Ježíšků“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jedu tam! Vyšetří se to. Andrej Babiš a Josef Středula k důlnímu neštěstí na Karvinsku
Premiér míří na místo důlní tragédie, stejně jako předseda polské vlády. Cestou na letiště hovořil Andrej Babiš s ParlamentnímiListy.cz, tragickou událost okomentoval a sdělil, o co se bude na místě zajímat. Redakce získala i vyjádření šéfa odborů Josefa Středuly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek přispěchal s vyjádřením k důlnímu neštěstí. Jde o peníze
Při čtvrtečním neštěstí v dole ČSM na Karvinsku zemřelo 13 horníků. Šlo o 12 Poláků a jednoho Čecha. Sociální sítě se plní reakcemi politiků i veřejnosti. Exhejtman Jihomoravského kraje a oficiální poradce prezidenta Miloše Zemana Michal Hašek (ČSSD) se k obrovské tragedii vyjádřil v komentáři na svém facebookovém účtu. Mrzí jej, že rodiny zahynulých i zraněných horníků čekaji tak smutné Vánoce. Se svou modlitbou ale přispěchal také šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. A nejen s ní...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Ten globální pakt o uprchlících začal fungovat rychle
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Živnostníkům svitla naděje. Senátoři schválili konec poplatků za rádio a televizi
Další skvělá zpráva především pro živnostníky a malé podnikatele přišla ve středu večer ze Senátu. Horní komora Parlamentu jednohlasně podpořila pozměňovací návrh slováckého senátora Ivo Valenty, který navrhl, aby živnostníci nemuseli platit autorské poplatky za televize a rádia ve svých provozovnách. Novela autorského zákona tak míří zpět k poslancům. Ti by měli o takto upravené senátní verzi novely autorského zákona hlasovat hned po Novém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jak mohla ČT pustit tiskovku Putina živě! Farský se rozčiloval ve studiu a rozpálil tím do běla Volného. Propukla ostrá hádka
O Evropě v roce 2018 hovořili ve včerejším vysílání pořadu Události, komentáře ČT24 Jaroslav Bžoch (ANO), Jan Lipavský (Piráti), Jan Farský (STAN) a Lubomír Volný (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové připomněla své 90. výročí oceněním osobností, bohoslužbou a dalšími akcemi
Vánočním koncertem Žesťového kvintetu pro pacienty, zaměstnance i návštěvníky zakončila Fakultní nemocnice Hradec Králové cyklus akcí, pořádaných během celého roku u příležitosti letošního 90. výročí otevření svého areálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Generální ředitelkou GFŘ Tatjana Richterová
Ministerstvo financí ukončilo výběrové řízení na uvolněnou pozici Generálního ředitele Generálního finančního ředitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Průšvih ve významném německém deníku. Jeho hvězdný reportér si vymýšlel. Příběh ze Sýrie, z hranic USA a Mexika...
Ikonický německý týdeník Der Spiegel se potýká s největším problémem za sedmdesát let své existence. Je jím jeho třiatřicetiletý reportér Claas Relotius, který ještě donedávna sklízel za svou práci jeden úspěch za druhým. Za svou obsáhlou reportáž ze syrské války dostal významnou novinářskou cenu. Nyní se však ukázalo, že jeho text je nepravdivý a z velké části vymyšlený. Stejně jako mnoha dalších, které publikoval v prestižních titulech jako jsou FAZ, Cicero, Süddeutsche Zeitung nebo Financial Times, informovala Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tragédie v dole na Karvinsku: Mrtvých horníků je třináct
Na místo neštěstí v dole ČSM na Karvinsku, kde podle důvěryhodných zdrojů ČTK přišlo ve čtvrtek o život 13 horníků, přijedou dnes premiéři Česka a Polska. Michal Dworczyk z kanceláře polského premiéra Mateusze Morawieckeho na Twitteru uvedl, že Morawiecki bude v Karviné dnes ráno. Mezi mrtvými a zraněnými jsou zejména Poláci. Premiér Andrej Babiš (ANO) na místo tragédie zamíří po jednání Bezpečnostní rady státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ODS: Novela zákona o státní službě popírá jeho smysl
Senátorský klub ODS podpoří doprovodné usnesení k insolvenčnímu zákonu, které předloží Jitka Chalánková, uvedl na tiskové konferenci předseda občanskodemokratických senátorů Miloš Vystrčil. ODS naopak nesouhlasí se změnami zákona o státní službě a zrušením karenční doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Proč vám tohle nikdo neřekl?! Končící šéf Českého rozhlasu Vltava utratil na 200 milionů korun. Výsledek jeho práce vás šokuje
ParlamentníListy.cz získaly barvité informace z jednání Rady Českého rozhlasu. Ta se ve středu uskutečnila v Hradci Králové. Jedním z témat, které Rada zařadila na svůj program, byl i osud Vltavy, jejíž šéfredaktor před několika dny skončil na své pozici. Ačkoli jde o jasnou (personální) kompetenci generálního ředitele této veřejnoprávní instituce, několik jedinců, a to včetně spolupracovníků ČRo, jeho krok zpochybňuje. Důvodem mohou být obrovské peníze, jimiž Petr Fischer disponoval v rámci svého rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
František Dostál: Vypadá to, že budou Vánoce…
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v České Lípě získal od policie majetek v hodnotě bezmála čtyř milionů
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v České Lípě získal nemovitosti ležící v katastrálním území Petrovice v Lužických horách, náležející k městu Jablonné v Podještědí. Jednalo se o sedm pozemků vedených jako nepotřebný majetek Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Rada je pouze poradním orgánem, o dotacích rozhoduje vláda
Evropský parlament minulý čtvrtek 434 hlasy přijal rezoluci, v níž vyzval Evropskou komisi k přijetí kroků ve věci možného Babišova střetu zájmů. Europoslanci požadují mimo jiné pozastavení dotací pro Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Polonahý Tomio Okamura se pochlubil svaly. A co děláte pro lidi? slyšel od občanů
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se znovu přihlásil o slovo. Polonahý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká televize: Sportovní Vánoce - silvestrovský přímý přenos i speciál s Ester Ledeckou
Sportovní program České televize nabídne o Vánocích nejen tradiční vysílání ze Světového poháru v biatlonu, ale i přímé přenosy hokejového mistrovství světa hráčů do dvaceti let a na Štědrý den i speciální, desetihodinové pásmo nejlepších výkonů letošní sezóny s exkluzivními rozhovory s českými sportovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Vojenský debakl USA a NATO v Afghánistánu a jak přitom nebýt za blbce
Jak jinak chápat včerejší oznámení prezidenta USA Donalda Trumpa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Lesní zvěř i ptactvo krmte správně a s rozvahou, ať jim neublížíte
Blíží se vánoční svátky, období, v němž jsou lidé štědří nejen k sobě navzájem, ale také ke zvířatům ve volné přírodě, kterým se snaží zimní měsíce zpříjemnit různými dobrotami. Stačí ovšem málo, aby se dobře myšlený skutek změnil v nešťastnou událost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Novou šéfkou Finanční správy bude Tatjana Richterová
Novou ředitelkou Finanční správy ČR bude Tatjana Richterová. České televizi to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Richterová nahradí odcházejícího Martina Janečka k 28. prosinci, dosud byla jeho zástupkyní. Janeček na začátku listopadu požádal o odvolání, od ledna bude ředitelem Finančního úřadu pro Jihočeský kraj. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Jan Hamáček si zkusil práci rukama
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček se na svém twitteru pochlubil, tím, že odpracoval část noční směny na České poště v třídírně Malešice. „Odpracoval jsem část noční směny na České poště v třídírně Malešice. Vyzkoušel jsem si osobně práci pošťáků v těžkém předvánočním období. Velmi si jejich práce a nasazení vážím,“ uvedl následně v příspěvku na svém profilu. Původně chtěl zvládnout celou směnu, ale to se nepodařilo. Diváci jej poté v nadsázce vyzvali, aby si zkusil směnu v jedné z firem Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Na bezpečnosti horníků se nikdy nesetřilo! řekl v živém vysílání poslanec. Řešila se i pomoc rodinám obětí
V dole ČSM na Karvinsku ve čtvrtek bohužel zemřelo 13 horníků. Většinou šlo o Poláky. V pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu se k neštěstí vyjádřilo několik hostů. Moderátorka Marie Bastlová na rozhlasových vlnách přivítala starostu obce Stonava, kde důl leží, Ondřeje Febera. Promluvil také dlouholetý horník a dnes poslanec za hnutí ANO Josef Hájek. Ten zdůraznil, že rodinám obětí neštěstí je třeba co nejrychleji pomoct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Kolektorovou síť může Praze závidět nejedna metropole
Náměstek pražského primátora pro infrastrukturu Petr Hlubuček převzal dokončenou stavbu Kolektoru Hlávkův most. Nový ražený kolektor byl vybudován pod Vltavou v hloubce 28 až 38 metrů. Vede paralelně s osou Hlávkova mostu a spojuje dva již provozované kolektory na protilehlých březích Vltavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Další článek lihové mafie stane před soudem
Detektivové ostravské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování případu s názvem CARUS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zarmoutila mě zpráva o důlním neštěstí na Karvinsku, pravil Jean-Claude Juncker
Předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera velmi zarmoutila zpráva o čtvrtečním důlním neštěstí na Karvinsku, při němž zemřelo 13 horníků. Uvedl to v dnes zveřejněném prohlášení. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Doženeme západ, říkalo se. Je to jinak! Nenechají nás, bilancuje pro PL novoborský aktivista, autor artefaktu k výročí republiky
CO NÁM DAL ROK 2018 „Udavačství začíná býti i určitou formou zábavy a sebeuspokojení. Někdy mám takový divný pocit, že se záměrně obnovuje studená válka založená na zaručených informacích o tom, kdo je světa škůdce a kdo je hodný strýček “ říká v bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nezávislý novoborský aktivista, výtvarník a autor skleněného artefaktu k výročí 100 let od vzniku Československa Pavel Danys. Co se týče ekonomiky, západoevropské země podle Danyse v životní a ekonomické úrovni doženeme leda ve chvíli, kdy vymyslíme své vlastní perpetuum mobile. Statistické údaje ukazující, jak se Češi hospodářsky mají podle Danys řadové občany buď nezajímají, nebo rovnou provokují. „Vždyť poukazovat na výši platů na základě nějakého zprůměrování občana akorát naštve, jelikož většina na průměrnou mzdu vůbec nedosáhne,“ doplňuje výtvarník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Indonésii byla spálena želvovina více než 300 kriticky ohrožených mořských želv
V sobotu 15. prosince 2018 se skupině českých a slovenských ochranářů přírody působících pod názvem WILDLIFE GUARDS podařilo ve spolupráci s indonéskými úřady na indonéském ostrově Derawan zabavit a spálit několik desítek kilogramů želvoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Sak: Pokleslé poselství z hory „SINAJ“
Letargie Stále komise pro BIS aneb Kdo směruje BIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vánoční a prázdninový provoz na železnici
V pondělí 24. prosince budou jezdit spoje Českých drah jako ve svátek a tradičně jako každý rok bude okolo 18. až 19. hodiny postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pouze na PL: Mrazivé výpovědi z místa tragédie ve Stonavě. Není to prý jako dříve. Padla řeč i na Bakalu
REPORTÁŽ Pláč, rozčílení, rezignace. Velmi smutná atmosféra vládne před vánočními svátky na dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Na památku mrtvých kolegů lidé zapalují svíčky a zdrceně opakují slova o tragédii a neštěstí. Lidé se zkušeností práce přímo na šachtě pochybují o tom, že by došlo k porušení bezpečnostních pravidel: „Náhle se musel nakumulovat v uhlí metan.“ Návštěvu premiéra lidé ocenili jako projev úcty. Padla i slova o prestiži hornického povolání: „Klesla na minimum.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana
Prezident republiky Miloš Zeman pronese tradiční vánoční poselství občanům České republiky ve středu dne 26. prosince 2018 ve 13:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Sněmovna rezignovala na řešení palčivých problémů
Sněmovna dnes při projednávání daňového balíčku nepřijala pozměňovací návrhy Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zemědělci na národních dotacích dostanou 3,8 miliardy korun. Víc než vloni
Na národních dotacích by měli zemědělci, potravináři nebo chovatelé zvířat v příštím roce získat celkem 3,8 miliardy korun. Je to o 750 milionů korun více než letos. Návrh dotačních programů v zemědělství pro příští rok dnes schválila Sněmovna. Největší podíl chce dát Ministerstvo zemědělství hospodářům starajícím se o zvířata. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radní Tomáš Kňourek k situaci v ČRo: Jde o kvílení sektářů z Kavčích hor a Karlína. To už klasický kolorit
Skutečnost, že generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral na návrh ředitele Programu Českého rozhlasu Ondřeje Nováčka neprodloužil smlouvu šéfredaktorovi Vltavy Petru Fischerovi, vyvolala obrovskou mediální nevoli. Máme k dispozici stanovisko Rady odborové základní organizace pracovníků Českého rozhlasu k dění v Českém rozhlase, které varuje před údajnou vážností celé situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Na rok 2018 je lepší zapomenout. Trump dostal pohlavek. Až přijde recese... Ekonom pro PL vysvětluje, co čeká Čechy
Hlavní ekonom společnosti BH Securities Štěpán Křeček se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dostal k rozboru současného propadu americké burzy. Index Dow Jones klesá tempem, které nevěstí nic dobrého. „V investičním světě se začíná mluvit o tom, že na rok 2018 je lepší zapomenout,“ komentuje to Křeček. Podle něj budou hrát po příchodu recese opět silnou roli cenné kovy, jmenovitě zlato. V mezidobí prý Češi mohou vydělat na nízkých cenách ropy. Ekonom se domnívá, že na dnešní období budou Češi vzpomínat v dobrém, podle něj bude ale rok 2019 posledním „dobrým“ rokem, roli navíc bude hrát to, jaké důsledky přinese Brexit. „Měli bychom si to užít, nebude to trvat věčně,“ komentuje současnou ekonomickou situaci Čechů Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Je to pro děti. To je celé
Náš návrh, aby všechny děti v mateřských školách a na prvním stupni škol základních měly obědy zdarma (z veřejných peněz, vím - zdarma nic), vyvolává vášně. To je dobře. Jsem za tu debatu ráda. Ukazuje se, kdo chce myslet na děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj ocenil deset nejlepších prací škol ke sto letům republiky
Tvůrci deseti nejlepších výtvarných děl vztahujících se ke stoletému výročí republiky se sešli na krajském úřadě. Střední školy se zapojily do výtvarně-historické soutěže „Má vlast v proměnách století“, kterou vyhlásil resort školství. Každá ze škol výtvarně zpracovala dva roky života republiky. Deset nejlepších děl bylo vybráno a oceněno drobnou finanční odměnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vekslák Soros, dvojitá vlastizrada. Poslanec Volný zveřejnil VIDEO, které podle něj dokazuje spojení Sorose a Havla
Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Lubomír Volný objevil video, které podle jeho názoru dokazuje, jak mocným hráčem na politické scéně je maďarský miliardář žijící ve Spojených státech George Soros. Sorose označil Financial Times za osobnost roku. Zasloužil si to tím, jak vehementně halí principy liberální demokracie. Volný se však na Sorose dívá zcela jinak. A nejen na Sorose, ale i na prvního českého prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vzteky zrudnete: České dráhy sdělily cifru, kterou od nich dostala neziskovka Transparency International
ParlamentníListy.cz v pondělí publikovaly materiál, odkud mimo jiné získávala neziskovka Transparency International peníze na svůj provoz. Naše redakce následně oslovila jednotlivé zástupce společností či resortů, aby nám objasnili, za co přesně peníze šly a co přesně pro ně Transparency International vykonávala. Mezi dalšími, kdo nám poskytl odpověď, je například Ministerstvo obrany nebo Úřad vlády. Ti nejštědřejší dárci ovšem stále mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Drsný střet ve Sněmovně kvůli Václavu Havlovi. Petříček se pustil do Volného. Padlo silné slovo
Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země. Václav Havel. Tato slova napsal na svůj twitterový účet poslanec SPD Lubomír Volný. Nyní jej vyzval ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD), aby se omluvil. Volný to však odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Tabákové společnosti si vychovávají novou generaci kuřáků
Altria je tabákový gigant, který se může chlubit téměř dvousetletou historií. Společnost, jež vlastní například legendární značku cigaret Marlboro, kupuje podíl u nejpopulárnějšího výrobce elektronických cigaret, společnosti Juul. Jde zatím o neověřené spekulace, podle kterých je aktuální hodnota výrobce elektronických cigaret odhadována na zhruba 38 miliard dolarů. Pro srovnání, jde o téměř stejnou hodnotu, jaké se nyní těší automobilka Tesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Pažravost církve. Touha po mamonu.“ Je to venku. Grebeníček představil svou knihu, která určitě mnohými otřese
Dlouholetý poslanec a bývalý předseda KSČM Miroslav Grebeníček ve čtvrtek večer v jedné ze sněmovních restaurací slavnostně představil svou novou knihu “Ve znamení kříže”. Publikace s podtitulem “Podvody nelze halit svou rouškou” pojednává hlavně o církevních restitucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Poctivě pracující rodiče současný daňový bonus hendikepuje
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k zákonu o daních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Ministerstvo obrany protěžuje svůj podnik. Ten ale podmínky státního podniku už neplní
Státní podnik ministerstva obrany VOP CZ byl založen proto, aby zabezpečoval potřeby české armády. V současnosti se ovšem místo armády věnuje spíše potřebám automobilového průmyslu. Přesto i nadále dostává od ministerstva zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Polský premiér informoval z místa důlní tragédie o tom, co se děje nyní pod povrchem
Polský premiér Mateusz Morawiecki se vyjádřil k důlní tragédii na Karvinsku, při níž zahynulo 12 horníků polské národnosti a jeden Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Náměstek Tlapa přijal velvyslankyni Estonska
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal 19. prosince 2018 velvyslankyni Estonska Evu-Marii Liimets. Hlavními tématy jednání byly bilaterální vztahy a jejich další rozvoj, spolupráce v oblasti bezpečnosti, obrany, digitalizace, či ekonomická diplomacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stačí málo, aby ten plyn okamžitě explodoval. Význačný geolog Cílek popsal, jakou hrozbou je v dolech metan
O možných příčinách toho, co se mohlo stát v dole na Karvinsku, kde zemřelo včera 13 horníků, se rozhovořil pro Českou televizi geolog Václav Cílek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nevyhazujme stovky milionů oknem, varuje zlínský zastupitel Dvouletý. Jde o dopravu
Plán Zlínského kraje navyšovat kapacitu vlakových spojů se nesetkal pouze s kladným přijetím. Podle krajského zastupitele Michala Dvouletého (Soukromníci) jde o nesmyslné vyhazování peněz, když autobusová doprava je levnější a peníze lze využít mnohem lépe. “Nechci, aby Zlínský kraj vyhodil z okna další stovky milionů korun za posílení vlakových spojů v našem regionu,” uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dlouholetý horník a dnes poslanec Hájek odhaluje: Stovky čidel v dolech, online sledování, maximální zabezpečení. Ale...
"Doly dneska jsou zabezpečeny online sledováním, jsou tam stovky čidel, řídící dispečink. Koncentrace jsou hlídány, v případě překročení metanu dochází automaticky k vypínání strojů a zařízení. Bezpečnosti je věnována maximální péče, ale je to boj člověka s přírodou a nelze vždy stoprocentně garantovat, že nedojde k anomální situaci, na kterou jsme jako lidé nebyli a nemohli být připraveni," říká v rozhovoru ParlamentníListy.cz k důlnímu neštěstí poslanec Josef Hájek (ANO), který v OKD pracoval dlouhou dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj najde způsob, jak pozůstalým nabídnout pomocnou ruku
Vyjádření hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka k důlnímu neštěstí na Karvinsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hájek (ANO): Vyhlásím sbírku na děti a pozůstalé po obětech tragédie v dole ČSM
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k tragédii v dole ČSM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Důlní neštěstí: Místo oslav zamyšlení. Bez petard a ohňostrojů. Smutná výzva starosty obyvatelům Stonavy
Starosta Stonavy na Karvinsku Ondřej Feber (ANO) po čtvrteční tragédii v dole ČSM vyzval obyvatele obce, aby nadcházející sváteční dny trávili spíše tichým rozjímáním. V Ostravě dnes kvůli pietě zhasnou světelné dominanty a kraj hledá způsob, jak by mohl pomoci rodinám zesnulých horníků. Při výbuchu metanu zemřelo 13 horníků, z toho bylo 12 Poláků. Další tři zranění Poláci jsou v nemocnicích v Ostravě a Karviné, stav jedno z nich je kritický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: ČT možná jen na okamžik pootočila kolo svých dějin – a Farský ji za to sepsul
Stal se zázrak. ČT vyslyšela dlouholeté volání českých lidí po tom, abychom se o názorech ruských politiků a konkrétně pak o názorech prezidenta Putina nedovídali jen zprostředkovaně, tedy až poté, co jej k obrazu svému, resp. k obrazu nadřízených přežvýkají její redaktoři, a tak nám – možná už v zajetí blížící se vánoční štědrosti – přichystala na čtvrtek 20. prosince 2018 skutečně nečekané překvapení. Od šesti hodin ráno do devíti hodin dopoledne, to je celkem 181 minut, jsme na ČT 1 a ČT 24 měli spolu se 1760 zástupci ruských a zahraničních médií možnost sledovat průběh tradiční bilanční tiskové konference prezidenta Putina v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevize.cz zařadí cyklus k 80 letům vsetínského hokeje
Osmdesát let vsetínského hokeje si regionálnítelevize.cz připomene samostatným cyklem rozhovorů se vsetínskými hokejovými legendami. První díl cyklu bude vysílán již tuto sobotu 22.12. v premiéře v 19.20 a 23.20 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Stavební povolení na Pražský okruh do konce roku 2024? Nereálné
Ministr dopravy Dan Ťok na výzvu předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka představil harmonogram plánované dostavby Pražského okruhu. Podle něho budou mít poslední úseky severní části okruhu stanovisko EIA do konce roku 2020 a územní rozhodnutí bude vydáno do března roku 2022. Při současné schopnosti ministra Ťoka stavět dálnice považují Piráti harmonogram za nerealistický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zástupce Generálního štábu promluvil o zahraničních misích, psychice vojáků i vztahu s Afghánci
Výkonný důstojník Generálního štábu Ivo Zelinka je pověřen koordinací výstavby výsadkového pluku a připravuje i zahraniční mise české armády. Sám se čtyř misí již zúčastnil. V rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes promluvil o strachu a smrti českých vojáků. „Smrt vojáka stmelí jednotku víc než co jiného,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Stát se zříká šance na vrácení bytů OKD
Stát měl do konce roku 2018 velkou šanci pokusit se získat zpět své byty. Bohužel se ale rozhodl šanci nevyužít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zřizuje pro veřejnost zvláštní e-mailovou adresu kolaps@rsd.cz
Ředitelství silnic a dálnic zřídilo pro veřejnost novou e-mailovou adresu kolaps@rsd.cz, kam mohou řidiči zasílat svá videa i další postřehy z cest na dálnicích a silnicích, které jsou ve správě ŘSD ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nejdůvěryhodnějším politikem je Babiš. Hamáček přeskočil Okamuru a dál zvedá laťku sociální demokracie
Z představitelů parlamentních stran lidé nejvíc věří předsedům ANO Andreji Babišovi a Pirátů Ivanu Bartošovi, stoupla důvěra v šéfa ČSSD Jana Hamáčka. Největší nedůvěru vzbuzují šéfové SPD Tomio Okamura a lidovců Pavel Bělobrádek. Vyplývá to z prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ke Globálnímu paktu o uprchlících připravujeme mimořádnou schůzi sněmovny
Včerejší interpelace na premiéra České republiky Andreje Babiše potvrdily jeho dvojí postoj ke Globálnímu paktu OSN o uprchlících, který v pondělí přes drtivý nesouhlas občanů naší republiky podpořila česká vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zajímali jsme se o finance Transparency International a přišla tato reakce: Zběsilý útok PL. Vlamují se do otevřených dveří!
Ředitel Transparency International David Ondráčka hájí svou neziskovou organizaci. V rozhovoru pro Novinky.cz uvedl, jaké jsou příjmy organizace – pravidelně se pohybují kolem osmi až deseti milionů korun ročně. Jak dodal, peníze pocházejí převážně od ministerstev a dalších státních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Domácí poptávka zůstala silná
Růst české ekonomiky ve 3. čtvrtletí roku setrval na mírné úrovni. Podobně jako v 1. pololetí jej stimulovala zejména domácí poptávka, vyšší spotřebu povzbudil svižný růst objemu vyplacených mezd a platů. Podrobnosti přináší aktuální analýza Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Není možné dále akceptovat dvacet let udržovaný provizorní systém úhradové vyhlášky
Ústavní stížnost proti diskriminaci úhrad za zdravotní péči podepsalo rekordních 51 senátorů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Venkovské prodejny zabraňují vysídlování venkova
Do 7. ledna mohou obce žádat o dotaci na provoz venkovských prodejen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: K Vánocům dostali řidiči dárek v podobě levnějšího benzínu a nafty
Pohonné hmoty v České republice již delší dobu zlevňují. Během vánočních svátků řidičům výrazně klesnou náklady na dopravu. Benzín se aktuálně prodává za průměrnou cenu 32,14 koruny za litr, přičemž ještě před měsícem a půl stál o 1,54 koruny více. Nafta zlevňovala pomaleji přesto aktuální průměrná cena 32,66 koruny za litr je o 1,12 koruny levnější než před šesti týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Stát je po výbuchu v dole na Karvinsku připraven pomoci
Stát je připraven okamžitě pomoci, napsal na twitteru k dnešnímu neštěstí v dole ČSM na Karvinsku premiér Andrej Babiš (ANO). Pomoc podle něj nabídl i premiér Polska, odkud je zřejmě řada obětí výbuchu metanu v dolu. Babiš vyjádřil soustrast pozůstalým po hornících, kteří při neštěstí zahynuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Důlní neštěstí na Karvinsku. Několik horníků mrtvých, další se pohřešují
Dnešní důlní neštěstí v dole ČSM na Karvinsku má už pět obětí, osm lidí se stále pohřešuje. Řekl to mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský. Zraněných je asi deset, jsou v nemocniční péči. V podzemí dál pracují báňští záchranáři. Po 17:00 v severní lokalitě dolu explodoval metan. Mezi mrtvými a zraněnými jsou převážně polští horníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Radní Tomáš Kňourek k situaci v ČRo: Jde o kvílení sektářů z Kavčích hor a Karlína. To už je klasický kolorit
Skutečnost, že generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral na návrh ředitele Programu Českého rozhlasu Ondřeje Nováčka neprodloužil smlouvu šéfredaktorovi Vltavy Petru Fischerovi, vyvolala obrovskou mediální nevoli. Máme k dispozici stanovisko Rady odborové základní organizace pracovníků Českého rozhlasu k dění v Českém rozhlase, které varuje před údajnou vážností celé situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Stažení USA z Afghánistánu by byl pro spojence problém, varuje generál Šedivý
Někdejší náčelník generálního štábu Jiří Šedivý údajné stahování až poloviny amerických vojáků z Afghánistánu nevítá. Spojenci by podle něj měli ze země odejít až v době, kdy bude afghánská armáda schopna zajistit bezpečnost země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Čau lidi, víte, jak to je s tou reverse charge?
Komentář na facebookovém profilu k Babišovu reverse charge
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Speciální vlak připomněl příjezd T. G. Masaryka z exilu
Speciální vlak připomněl dnes příjezd prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Souprava se vydala z Dolního Dvořiště přes České Budějovice, Tábor do Prahy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kecy, provokace! Vojtěch Filip pro PL o „ruské hrozbě“ i BIS: Ať pátrají po agentech USA nebo Francie
CO NÁM DAL ROK 2018 Rusko žádné provokace rozhodně nepodniká, naopak diplomaticky řeší provokace západu vůči sobě. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf KSČM a první místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Vyzval BIS, aby hledala agenty také na ambasádách Ameriky, Francie nebo Saúdské Arábie. Rusové tu prý žádnou diverzní činnost neprovádějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda: Bezpečnostní rada státu se zabývala varováním NÚKIB
Na Úřadu vlády zasedala v pátek 21. prosince 2018 Bezpečnostní rada státu. Zabývala se zejména varováním NÚKIB vydaným v pondělí 17. prosince odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Prosadili jsme zvýšení výdajových paušálů pro živnostníky
Ve třetím čtení dnes Poslanecká sněmovna schválila návrh ODS na zvýšení výdajových paušálů pro živnostníky z 1 mil. Kč na 2 mil. Kč. Naopak hlasy ANO, ČSSD a KSČM odmítla návrhy na zvýšení čistých mezd zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Trumpovo moudré rozhodnutí
Donald Trump stahuje americké vojáky ze Sýrie. Tito vojáci dělali zázemí v boji proti tzv. Islámskému státu především kurdským bojovníkům na severu země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Oslavy Silvestra a Nového roku v národních parcích opět bez ohňostrojů
Na území všech čtyř národních parků České republiky, tedy NP Šumava, NP Podyjí, NP České Švýcarsko a Krkonošského národního parku, se oslavy příchodu Nového roku musejí už podruhé obejít bez zábavní pyrotechniky. Novela zákona č. 114 o ochraně přírody a krajiny ji zakazuje na celém území národních parků a to včetně obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Přivítal jsem, že se doly staly součástí státu, říká v souvislosti s bezpečností práce bývalý vicehejtman kraje, kde umřeli horníci
ROZHOVOR „Předpokládám, že se vládní představitelé budou starat o to, aby došlo k okamžité pomoci a kompenzaci rodinám, a to jak na české, tak na polské straně,“ říká ke čtvrteční tragédii v Dole ČSM na Karvinsku bývalý vicehejtman Moravskoslezského kraje, zastupitel Josef Babka, který vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým. „Pokud bude potřeba ve vztahu k rodinám pozůstalých a zraněných cokoli udělat, věřím, že pan hejtman to projedná v radě kraje a pomoc rádi podpoříme,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Analytička rozebrala migrační pakt OSN, který Babiš odmítl, a ukázala, co přinese. Velmi závažné informace
Izraelská spisovatelka, právnička a politická analytička Judith Bergmanová, píšící mimo jiné pro The Times of Israel, se na think-tanku serveru Gatestone Institute zamýšlí, proč by měly demokratické země odstoupit od globálního paktu OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Jsme pro stabilní daňovou kvótu, ale solidárnější strukturu daňového břemene
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k zákonu o daních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ: Štědrý den i Silvestr jsou pro energetiky pracovní dny
Energetici během vánočních svátků volno nemají; buď budou v práci, nebo v pohotovostním režimu doma na telefonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODA: Tragédie v Dole ČSM potvrdila trvalou nebezpečnost hornické práce
Vpředvečer nejvýznamnějších svátků v roce zahynulo při své práci v Dole ČSM na Karvinsku 13 horníků. U štědrovečerní večere bude chybět 13 tátů a synů od rodin, které budou sklíčeny svou bolestí, jejichž hloubku může zmírnit jen čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Střelba v restauraci v centru Vídně. Jeden mrtvý a další zraněný člověk. Útočník je na útěku
Jeden mrtvý a jeden těžce zraněný. To je výsledek střelby v centru Vídně, k níž došlo v jedné z restaurací. V současné době je útočník na útěků. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalkulátor ERÚ odhaluje ceny dodavatelů pro rok 2019
Kalkulátor cen elektřiny ERÚ se plní novými ceníky dodavatelů pro rok 2019. K dnešnímu dni aktualizovaná data potvrzují trend rostoucích cen. Pokud spotřebitel uzavře novou smlouvu o dodávkách elektřiny podle ceníků platných od 1. ledna 2019, oproti současným sazebníkům si v průměru připlatí celkově o cca 5 %. Pro porovnání ERÚ využil příklad běžné domácnosti (viz infobox Vzorová domácnost…) a do srovnání zařadil pouze ty nabídky, kde byla potvrzena aktuálnost dat k 1. lednu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Naši záchranáři dělají skutečně maximum
Premiér Andrej Babiš navštívil v pátek 21. prosince důl ČSM ve Stronavě na Karvinsku, kde při výbuchu metanu zahynulo 13 horníků. Předseda vlády společně s polským premiérem Tadeuszem Morawieckim, který rovněž dorazil na místo důlního neštěstí, ocenili práci českých i polských záchranářů. Premiér přislíbil, že státní podnik OKD ve spolupráci s polskou stranou spravedlivě odškodní pozůstalé jak po českých, tak i po polských hornících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila nižší DPH na teplo a vyšší limity pro paušály
Limity pro využití výdajových paušálů u živnostníků se zřejmě zvýší z nynějšího jednoho milionu korun na dva miliony. Sazba daně z přidané hodnoty na dodávky tepla a chladu se pravděpodobně sníží z dosavadních 15 na deset procent. Schválila to dnes Sněmovna ve vládním daňovém balíčku, když přijala pozměňovací návrhy poslanců. Ministerstvo financí oba návrhy podpořilo. Vládní daňový balíček i s přijatými změnami nyní poputuje k projednání do Senátu. Pokud ho schválí, dostane ho k podpisu prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Trump sliboval, že odejde ze Sýrie… A odchází. Skvělé!
Opakovaně připomínám, že bych v USA volil Donalda Trumpa oproti krvelačné zenštině Hillary Clintonové, která podpořila jednu z nejamorálnějších válek, jež stála milióny mrtvých, milióny uprchlíků a vznik Islámského státu. Stejně tak osobně řídila likvidaci Libye Muamara Kadáfího, z níž se stalo rejdiště džihádistů a nástupní plošina pro migranty směr Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Velký úspěch firmy Kapsch v Německu. Kontrakt za dvě miliardy eur
Společnost Kapsch bude na německých silnicích a dálnicích vybírat mýtné nejméně 12 let spolu s CTS Eventim za dvě miliardy eur (51,5 miliard korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Polsko po důlním neštěstí na Karvinsku vyhlásilo státní smutek
V celém Polsku bude v neděli v souvislosti s čtvrtečním neštěstím v dole ČSM na Karvinsku státní smutek. Dnes to ve Varšavě oznámila kancelář polského prezidenta Andrzeje Dudy. Dvanáct ze 13 obětí, které si výbuch metanu vyžádal, jsou Poláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Sněmovna vyslyšela argumenty a zvýšila limit výdajových paušálů
Díky aktivnímu přístupu Hospodářské komory se živnostníkům navrací původní výše limitů pro uplatnění výdajových paušálů na 2 miliony korun ročně, limit byl v závěru minulého volebního období bez konzultace s podnikatelskou veřejností snížen na jeden milion korun a podnikatele tento krok výrazně zatížil. Poslanci navýšení limitů schválili ve třetím čtení v rámci projednávaného daňového balíčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Staňte se "Ježíšky" a nadělte daňovým poplatníkům vyšší základní slevu na dani
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k zákonu o daních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Slovák z Prahy čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku
Muž ze Slovenska, v jehož pražském bytě policie objevila chemikálie k výrobě výbušniny a návodná videa, čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Na dotaz ČTK to dnes uvedl dozorující státní zástupce Martin Bílý z pražského vrchního státního zastupitelství. Stíhanému mladíkovi, který je ve vazbě, hrozí pět až 15 let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Přivítal jsem, že se doly staly součástí státu, říká v souvislosti s bezpečností práce vicehejtman kraje, kde umřeli horníci
ROZHOVOR „Předpokládám, že se vládní představitelé budou starat o to, aby došlo k okamžité pomoci a kompenzaci rodinám, a to jak na české, tak na polské straně,“ říká ke čtvrteční tragédii v Dole ČSM na Karvinsku bývalý vicehejtman Moravskoslezského kraje, zastupitel Josef Babka, který vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým. „Pokud bude potřeba ve vztahu k rodinám pozůstalých a zraněných cokoli udělat, věřím, že pan hejtman to projedná v radě kraje a pomoc rádi podpoříme,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podporuje obce projektem audit familyfriendlycommunity již čtvrtý rok
Od roku 2015, kdy Jihomoravský kraj převzal od rakouské Familie&Beruf Management GmbH audit familyfriendlycommunity, již brzy uplynou čtyři roky. Za tuto dobu se do projektu zapojilo dvacet jedna obcí, měst a městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Petice pro zelené lesy Šumavy byla odevzdána do Poslanecké sněmovny
Do rukou předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka a za přítomnosti poslance Jana Zahradníka byla 19. prosince 2018 předána "Petice za zákon pro zelené lesy Šumavy". Její iniciátor Petr Martan předal 10 701 podpisů občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Zdravotníkům v krajských nemocnicích porostou platy o 10 procent
Začátkem roku dojde k navýšení platů lékařského i nelékařského personálu nemocnic Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a. s. Do mezd obdrží navýšení 10 % do mzdového tarifu. Za definovaných podmínek dostanou navíc přidáno sanitáři a ošetřovatelé formou příplatku za směnnost. Náklady na navýšení mezd by měla pokrýt zvýšená úhrada od zdravotních pojišťoven na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Centrum Paraple převzalo šek na rekordních 2 759 988 korun z charitativní aukce designových pivních lahví
Spoluzakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák včera převzal šek na 2 759 988 korun, které vynesla předvánoční dražba jedinečných uměleckých lahví Pilsner Urquell. Za jednu z originálních láhví podle návrhu Václava Mlynáře a Jakuba Pollága ze studia deFORM zaplatil v sedmém ročníku aukce úspěšný dražitel neuvěřitelných 700 tisíc korun, a ta se tak stala druhou nejdražší na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Adventní úvaha o novopohanství
Už párkrát jsem napsal, že novopohané jsou jen jednou z křesťanských konfesí a že nepředstavují fenomén výrazně odlišný od křesťanského světa. Když něco takového napíšete, můžete počítat s tím, že naštvete lidi z obou stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ústavní stížnost proti diskriminaci úhrad za zdravotní péči podepsalo rekordních 51 senátorů
Ústavní stížnost, která napadá diskriminaci v systému úhrad za zdravotní péči, podepsalo rekordních 51 senátorů, tedy téměř dvě třetiny všech členů horní komory parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
DPP odmění zaměstnance mimořádnými odměnami v souhrnné výši 20 milionů
Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) včera na svém mimořádném zasedání rozhodlo o vyplacení mimořádné odměny pro své zaměstnance v souhrnné výši 20 milionů korun (bez zákonných odvodů). Zaměstnanci se na ně mohou těšit ve svých lednových výplatách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): ANO i ČSSD si nechaly ty daně takzvaně na jeden furt
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k zákonu o daních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CVVM: Prezidentovi teď věří víc než polovina lidí
Prezidentovi Miloši Zemanovi nyní důvěřuje 55 procent lidí, což je o pět procentních bodů víc než v listopadu. Polepšila si i obecní zastupitelstva, která jsou dlouhodobě nejdůvěryhodnější ústavní institucí. Nyní jim věří 67 procent Čechů, starostům 66 procent, vyplývá z prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Na opačném konci žebříčku je Poslanecká sněmovna, která je důvěryhodná pro 32 procent oslovených, Senátu věří 34 procent lidí. Vláda má momentálně důvěru 42 procent respondentů, krajským zastupitelům důvěřuje 47 procent veřejnosti a hejtmanům 46 procent oslovených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Daňová legislativa má být předvídatelnější, když je něco v zákoně, má to platit
Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 21. prosince 2018 k zákonu o daních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist