Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.777x, což odpovídá cca 144.900-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Svěrák, Smoljak, Koller či Geislerová pod novou peticí. Žádají zákonodárce, aby se postavili Zemanovi
O výzvě zákonodárcům proti prezidentu Miloši Zemanovi píše server Forum24.cz. Podepsaly ji už tisíce lidí, mimo jiné například David Koller, Zdeněk Svěrák nebo Aňa Geislerová, píše server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Španělská neziskovka se snaží udat tři sta vylovených migrantů. Salvini jim řekl ne, tak mu odpověděli po svém
Migranti a uprchlíci z Afriky neváhají pokoušet své štěstí ani těsně před Vánocemi. Španělská nezisková organizace Proactiva Open Arms vylovila ze Středozemního moře dalších 300 osob, které se pokoušely dostat do Itálie. Tamní ministr vnitra Matteo Salvini obratem oznámil, že této organizaci uzavírá italské přístavy. A dostal tvrdou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kukla (ANO): Rozpočet Kraje Vysočina pro rok 2019 byl dobře připravený, poprvé ho podpořila i opozice
Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém posledním letošním setkání schválilo rozpočet Kraje Vysočina pro rok 2019 a kraj tak bude v roce 2019 hospodařit s vyváženým rozpočtem na straně zdrojů i výdajů přesahujících částku 11,5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Post…
Poslední dobou se kolem nás uhnízďuje s nebezpečnou častostí slovo „post-informace" či „post-pravda".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Americký velvyslanec v Berlíně nastoupil na německou vládu. Má odstoupit od plynovodu s Ruskem, a hrozilo se i sankcemi
Velvyslanec Spojených států v Německu Richard Grenell vyzval vládu v Berlíně, aby zvážila odstoupení od projektu Nord Stream 2, který počítá s výstavbou plynovodu z Ruska přes Baltské moře do Německa a dál do západní Evropy. Americký velvyslanec německé kancléřce a jejím kolegům sdělil, že působí poněkud zvláštně, když žádají Spojené státy o ochranu před případnou ruskou agresí, ale současně s Ruskem realizují podobné projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Šokující chaos na Ministerstvu obrany za Stropnického i Metnara
Podle NKÚ ministerstvo dlouhodobě špatně hospodaří a mlží. Jde o miliardy. Co na to Babiš?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Když přijel tatíček Masaryk do republiky, to bylo slávy! Historický publicista Zdeněk Čech nám popsal, co všechno se odehrávalo
ČESKÉ OSMIČKY Rvačky o koryta a štvanice na nepohodlné lidi. I takové situace nastaly se vznikem Československa. Když se prezident Tomáš Garrigue Masaryk vrátil po čtyřech letech z exilu, politici ho sice vynášeli do nebes, ale také ho chtěli zavřít do ohrádky ústavou dosti zredukovaných pravomocí. Nedal se a udělal dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Soudní obstrukce pokračují
Tak to je opravdu už výsměch zdravému rozumu. Nejvyšší správní soud vydal na konci listopadu rozhodnutí, kterým přiznal odkladný účinek kasační stížnosti, kterou podali ekologičtí aktivisté proti výstavbě zlínské dálnice D45. Tím dosáhli toho, že jakákoliv stavební příprava této strategické dopravní tepny, která má v rámci evropského koridoru propojit Českou republiku a Slovensko, musí opět zůstat u ledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad podává stížnost kvůli slovům Bartíka ze Žít Brno o prezidentově rakovině. Strašil lidi a neměl podklady
Pražský hrad nesouhlasí s tím, že policie odložila případ bývalého radního Brna Svatopluka Bartíka, jenž loni napsal, že hlava státu trpí rakovinou v terminální fázi. Právník Marek Nespala, jenž je zástupcem Hradu, proti tomu podal v pátek stížnost. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Někteří komentátoři si asi myslí, že diváci jsou hlupáci a neumějí číst. Zdeněk Zbořil našel ukázkový příklad
Politolog Zdeněk Zbořil se ve svém rozhovoru pro PrvníZprávy.cz vyjádřil ke zpravodajským agenturám a politickým komentátorům. Podle něj totiž předpokládají, že jejich konzumenti jsou hlupáci, kteří neumějí číst a jejich inteligence se pohybuje na úrovni nějakých zaostalých negramotů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Vánoce bez požárů
Příjemně strávené vánoční svátky v kruhu svých nejbližších – to je přání většiny z nás. Hasiči přinášejí několik rad, na co si dát během předvánočního shonu i veselých vánočních oslav pozor, aby Vánoce klidné zůstaly a vzpomínky na ně byly jen ty nejhezčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Obec Nučice dostala pokuta za protisoutěžní loterijní vyhlášku
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil uložení pokuty ve výši 73 000 Kč obci Nučice za protisoutěžní ustanovení v obecně závazné vyhlášce regulující sázkové hry a loterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Bezpečnostní složky jsou zárukou svobody a demokracie. Politici by je měli respektovat
Senát přijal ve čtvrtek usnesení, ve kterém vyzývá nejvyšší ústavní činitele, aby se vší vážností přistupovali k obsahu zpráv vypracovaných BIS, ÚZSI, Vojenským zpravodajstvím a dalšími institucemi ČR, podílejícími se na zajištění její bezpečnosti. Senátoři se také přihlásili k našemu dílu odpovědnosti v NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek se chlubil, co se mu povedlo s ODS. Prostořeká blogerka a pamětnice mu připomněla, jak to bylo doopravdy
Bývalá členka ODS a známá internetová glosátorka Karolina Stonjeková si rýpla do Mirka Topolánka. Expremiér v nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny prohlásil, že jeho vládu potopili exprezident Václav Klaus a expremiér Jiří Paroubek. Neunesli přes srdce, že se jeho vládě dařilo, tak ji zničili. Tak to alespoň vidí Topolánek. Stonjeková to však vidí úplně jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Advokát Rozehnal bilancuje starý rok: Z té oligarchovy kořistnické výpravy se bude země dlouho vzpamatovávat
CO NÁM DAL ROK 2018 „BIS a její zpráva není posvátná kráva,“ říká renomovaný advokát Aleš Rozehnal. Prezident Miloš Zeman má podle něj právo na kritiku práce tajné služby, měl by ovšem také říci, co mu konkrétně vadí. „Problém dezinformací je možná ještě větší, než si vůbec uvědomujeme, a dosahuje intenzity informační války. Je velmi obtížné určit hranici mezi dezinformací a alternativním úhlem pohledu,“ domnívá se Rozehnal. Varuje, že média vlastněná politiky ztratila svůj společenský smysl a jsou ze své podstaty nedůvěryhodná. Babišovu vládu Rozehnal vůbec nechválí, posledním úspěšným kabinetem byl podle něj ten, který řídil Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Do Koněvovy sochy nemají Rusové co strkat nos
Pomník sovětského maršála byl postaven za české peníze, je českým majetkem, a tak Kreml nemá žádné právo do této problematiky mluvit. Jedná se o nehorázné a hrubé vměšování do našich vnitřních záležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vánoční kapři z Povodí Odry letos doputovali k dětem do dětského domova v Čeladné
Vodohospodáři pokračují v nové tradici, která vznikla v loňském roce, kdy generální ředitel státního podniku Povodí Odry Jiří Pagáč předal dětem do dětského domova Srdce v Karviné vánoční kapry na štědrovečerní stůl. Letošní kapříci potěšili děti z dětského domova v Čeladné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Policisté vyšetřují dva lidi, kteří měli pouštět drony nad britské letiště. Mohou to být odpůrci deportací migrantů
Britská policie zatkla dvě osoby, které podezřívá v souvislosti s vyšetřováním letů nepovolených dronů, jež v minulých dnech zastavily provoz na frekventovaném letišti Gatwick jižně od Londýna. Nepotvrdila zatím, zda právě ony drony vypouštěly. Upřesnila, že zatčení pocházejí z města Crawley nedaleko tohoto letiště. Jedná se o 47letého muže a 54letou ženu, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SFŽP: Na ochranu ozonové vrstvy míří 30 milionů korun
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR pokračují v podpoře projektů, které pomáhají chránit ozonovou vrstvu Země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus, Jiří Weigl: Polemika se Salónem Práva - Reálpolitika po česku
Salon Práva publikoval na začátku prosince článek ředitele Ústavu mezinárodních vztahů Ondřeje Ditrycha s – na první pohled slibným –názvem „O zahraniční (real)politice“. Mnozí jsme se zaradovali. Zmínit při debatě o české zahraniční politice již v názvu článku slovo „realpolitika“ je neobvyklé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Technika SSHR zasahovala při úniku oxidu uhelnatého
Dne 20.12.2018 zasahovala technika Správy státních hmotných rezerv v Hradci Králové při úniku nebezpečného oxidu uhelnatého z porouchaného kotle v jednom z místních domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vojtko (STAN): České Budějovice se v příštím roce chystají podporovat školy i sport
V rozpočtu statutárního města České Budějovice pro rok 2019 byly schváleny prostředky na investice do škol ve výši téměř 90 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ti nejnebezpečnější jsou na vrcholku a prosadili se ve volbách- jako nacisté a komunisté, říká Tomáš Halík. Občanská společnost ale prý smyje jejich hanbu
Katolický kněz a teolog Tomáš Halík zhodnotil v rozhovoru pro Lidové noviny, co české společnosti přinesl uplynulý rok, a zároveň poodhalil, co nás podle něj čeká v budoucnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Jejich síla není v počtu, ale v našem podvolení
Zamyšlení nad otcem plánu na zkřížení Evropanů a nad otázkou, proč konvence a zákony o soužití ras se obracejí proti nám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Adventní zamyšlení
Všichni, kdo alespoň někdy čtou mé články a příspěvky vědí, že chci vždy rozebrat aktuální téma nebo událost a reagovat pak jasným vyjádřením. Vesměs pragmaticky, někdy i trochu radikálně uvést toto na pravou míru, tedy alespoň podle mne. A že se těch událostí na nás opět v poslední době sesypalo, jak Slováci říkají, neúrekom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miloš Rejmont: Prosinec 2018 v kostce
Stále věřím, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Češka, souzená v Pákistánu za pašování drog: Chtěla jsem tu studovat islám, přijala jsem jej za svůj
Česká žena Tereza H., která byla s devíti kilogramy heroinu zadržená v lednu v Pákistánu, nyní vypověděla, že cílem její cesty do Pákistánu bylo studování islámu. Soud, který s Češkou začal v březnu, se pomalu blíží ke svému konci. Informace, které v sobotu oznámil pákistánský server Mera Mirpur, zveřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Soros „osobností roku 2018“ je signálem zkázy
S každým končícím rokem jsou publikovány nejrůznější žebříčky (údajně) podstatných událostí uplynulého roku či (obvykle sporných) osobností roku. S jednou takovou „osobností“ přišel i deník Financial Times, když vyhlásil osobností roku 2018 George Sorose za to, že „reprezentuje hodnoty liberální demokracie a otevřené společnosti“ a že „denně čelí nacionalistickým a populistickým silám, které proti liberální demokracii otevřeně bojují“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Švenda (TOP 09): Doufal jsem, že pan starosta dodrží svá slova o nepolitikaření
TOP 09 Příbram k volbě kontrolního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SVS zkontroluje přibližně 30 procent prodejců vánočních kaprů
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) budou letos podobně jako v předchozích letech kontrolovat pouliční prodejce vánočních kaprů. SVS eviduje k 19. prosinci v rámci celé ČR téměř 2400 prodejních míst. Veterinární inspektoři zkontroluji přibližně 30 % prodejních míst a při kontrolách se zaměří zejména na zacházení s živými rybami a na hygienické podmínky prodeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Nekalé praktiky mezi podniky v potravinářství budou zakázané po celé EU
Vyjednávači Evropského parlamentu v čele s italským sociálnědemokratickým zpravodajem P. De Castrem ze zemědělského výboru a zástupci členských států v Radě EU ve středu dosáhli politické dohody nad unikátní evropskou směrnicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
František Šimeček: Uprchlíci a migranti
Tak jsme sice odmítli pakt o migraci, zato ale schválili pakt o uprchlících. Na první pohled to může vypadat, jako dobrá myšlenka a rozumný přístup. Čeho jsme tím ale vlastně dosáhli? Jaký je faktický rozdíl mezi migranty a uprchlíky? Teoreticky nám to sice vysvětlili nejen ministr zahraničí a řada různých komentátorů, odborníků a dokonce i pan premiér se k tomu vyjádřil, ale jaká je realita?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Česká televize a dvojí metr na bezvýznamnost
Ve středu v poslanecké sněmovně opět proběhla jedna naprosto bezvýznamná událost, totiž volba jednoho člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, dozajista naprosto bezvýznamného orgánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Poslední dějství GDPR
Cesta GDPR Sněmovnou snad byla završena ve středu 5. prosince. Nařízení je platné již od 25. května, ale Česká republika stále nemá implementační zákony, které vyjasňují některé části a zavádí tolik žádané výjimky. K sněmovním tiskům 138 a 139 se nashromáždilo 54 pozměňovacích návrhů. Pojďme si shrnout, co prošlo a co ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nekoukejte mezi svátky pouze na pohádky, zažijte je na hradech a zámcích
Vánoce na hradech a zámcích Štědrým dnem nekončí. Na první i druhý svátek vánoční, ale také v dalších dnech až do konce roku, se můžete vydat na množství akcí, které si pro vás objekty Národního památkového ústavu připravily. Stačí si vybrat. Je jen na vás, zda zvítězí netradiční prohlídka, vánoční koncert, divadelní představení, nebo snad přípitek čajem z buchlovské lípy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Trapná maškaráda na výročí Václava Havla. Ranec neukojených ambicí jménem Halík jej svým výstupem spíše zesměšnil. Petr Žantovský rozebral vše, co se kolem toho semlelo
TÝDEN V MÉDIÍCH Nekulaté výročí úmrtí Václava Havla se stalo záminkou k velké porci mediální a politické falše a především projevem aktuálního politického postoje. Trapnou maškarádu ztropili především ranec neukojených ambicí Tomáš Halík a exministr Daniel Herman. Petr Žantovský je přesvědčen, že tak absurdní kus, při němž před lahůdkářstvím stál jeden harmonikář, do mikrofonu moralizoval Halík a kolem něj nevšímavě procházeli lidé, by nevymyslel ani dramatik Havel. Mediální analytik se v souvislosti s uprchlickým paktem zamýšlí i nad tím, zda u nás vládne premiér, vláda či zájmové vlivy z Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti pokračují v obsazování orgánů městských společností
Piráti vyhlásili otevřená výběrová řízení na pozice v orgánech městských společností a setkali se s enormním zájmem přihlášených. Přihlásilo se téměř 250 zájemců. Otevřená výběrová řízení jsou jedním ze základních pilířů Pirátského programu, a tak jak avizovali před volbami, dochází k naplňování tohoto slibu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zlínští radní se zaměří na dopravu, chtějí opravit kino i tržiště
Rada města Zlína dnes zveřejnila své programové prohlášení, které stanovuje priority vedení města na následující čtyři roky. Mezi investiční priority patří rekonstrukce tržiště, parku za divadlem, Velkého kina, zimního a fotbalového stadionu a dalších sportovišť. Prioritou bude oblast dopravy. Koalici v krajském městě tvoří ve volbách vítězné hnutí ANO, STAN, lidovci, ODS a Piráti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Hnutí ANO nemá odborníky na dopravu
Komentář na facebookovém profilu k situaci na dálnici D1
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka žádá vládu, aby úřady informovaly o možnosti nezávislého soudního přezkoumání úředních rozhodnutí
Každý má ústavně garantované právo, aby jeho záležitost byla projednána nezávislým a nestranným soudem. U správních orgánů se předpokládá nestrannost, ale nikoli jejich nezávislost. Tu může garantovat pouze soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tichák (Piráti): Rozpočet města Olomouce na rok 2019? Posílení úředníků, méně života ve městě
V rozpočtu, který olomoucké zastupitelstvo schválilo v pátek 14. 12. 2018, je mnoho otazníků. Shrňme si, co je na rozpočtu problematické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Prominutí pokut za nepodání kontrolního hlášení DPH zůstává ve stejném rozsahu
Možnosti prominutí pokut za nepodání kontrolního hlášení DPH ve výši 10, 30 a 50 tisíc korun zůstávají pro rok 2019 ve stejném rozsahu, jako tomu bylo v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Jsme připraveni rodinám zemřelých horníků poskytnout pomoc
MPSV řeší pomoc pozůstalým zemřelých horníků na Karvinsku. Odškodnění se bude týkat i Poláků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): O Vánocích není místo pro sobectví
Jan Hamáček potěšil svou návštěvou desítky seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Národní muzeum navštívilo za necelé dva měsíce rekordních dvě stě tisíc návštěvníků
Národní muzeum se 28. října 2018 částečně otevřelo svým návštěvníkům po náročné rekonstrukci. Zájem o tuto opravenou dominantu Václavského náměstí byl od první chvíle obrovský. Opravenou budovu navštívilo už přes 200 000 návštěvníků a toto číslo každým dnem narůstá. Vstup zdarma trvá již jen do konce roku 2018!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura: Nastupuje tvrdá cenzura
Komentář na facebookovém profilu ke krokům EU směrem k cenzuře internetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci v Afghánistánu cvičí na možné útoky i během mise
Těžké vojenské vozidlo jedoucí po afghánské planině zahalí po výbuchu mrak dýmu. Po chvíli ticha ze stroje vyletí červená dýmovnice – znamení, že vojáci uvnitř obrněnce potřebují pomoc. Do pohybu se dávají další vozidla hlídky. Rozestaví se po okolí, aby mohla bránit zasažený stroj. Ve stejnou chvíli u něj zastavuje další transportér, ze kterého vystupují vojáci a začínají pomáhat zraněným. Jejich poranění jsou jen smyšlená, protože jde pouze o nácvik jedné z čet české strážní roty, která hlídá spojeneckou základnu Bagrám, ležící v afghánské provincii Parván. Vojáci cvičení berou vážně - jen letos čelili jejich kolegové z předchozí jednotky dvěma vážným útokům, které si vyžádaly tři mrtvé a pět zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš ví, kdo jsou jeho voliči a co chtějí. Politolog asi zklame naděje opozice
POLITOLOGOVÉ „Pro Andreje Babiše je zásadní, aby se dařilo ekonomice. Také nesmí ‚propadnout“ svým kauzám,“ říká politolog Jan Kubáček. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz vysvětlil, čím Andrej Babiš získává voliče ČSSD, KSČM a SPD a promluvil i ohledně důležitosti postoje premiéra vůči přijímání migrantů. Prozradil také, proč podle jeho názoru stoupají preference Pirátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Letiště Praha zavádí nové technologie do provozu: Cestující mohou nově využít virtuální informační službu
Cestujícím na Letišti Václava Havla Praha je k dispozici další technologická novinka. Do zkušebního provozu byla uvedena virtuální informační služba. Ta cestujícím poskytuje například aktuální informace o odletech a příletech, poskytovaných službách nebo dopravě z letiště. Poradí rovněž s orientací na letišti, nasměruje ke správné odbavovací přepážce nebo odletové čekárně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Proč je stát vždy horší majitel a podnikatel, než soukromník
Praxe ukazuje, že čím víc se stát zasahuje do společenských a ekonomických vztahů, tím hůř, naopak čím méně se reguluje a daní, tím se dlouhodobě lidem žije lépe, pokud stát dohlíží na to, aby nikdo nikomu a ničemu neubližoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Nepřišel dárek zaplacený online? Peníze lze získat zpět
Pokud nebylo doručeno zboží zaplacené přes internet platební kartou, mohou spotřebitelé svoji banku požádat o provedení tzv. chargebacku. Díky tomuto nástroji lze stáhnout částku zpět od banky podnikatele, pokud ten neprokáže, že zboží dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Návrh vlády ohledně kryptoměn je patrně v rozporu s právem EU
Vláda předložila v rámci daňového balíčku i novelu zákona o dani z přidané hodnoty, ve které navrhuje obecné použití obvyklé ceny jako základu daně v případě směnného obchodu nebo v případě úplaty poskytnuté virtuální měnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ťok odpovídá na kritiku, že je moc měkký: Nejsem Babišův klon, není můj styl na lidi řvát
Premiér Andrej Babiš si myslí o ministru dopravy Danu Ťokovi (za ANO), který je v posledních dnech ostře kritizován za kolapsy, ke kterým dochází na dálnici D1, že je příliš měkký a měl by přitvrdit. Ťok nyní přichází v rozhovoru pro server Novinky.cz s jasnou odpovědí. „Není můj styl řvát na lidi, nechci být Babišův klon,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Německé školky dostaly manuál doporučený ministryní: Nosí holčička copánky? Mají chlapci hodně svalů? To jsou projevy „radikálního prostředí“, zakročte
Rozeznat chování děti neonacistů nebo xenofobů by mohlo jít podle toho, zda nosí culíky, nebo mají svaly. Alespoň to nastiňuje nová brožurka, kterou vydala nadace Amadeu Antonio Stiftung a která dorazila do některých školek v Německu. Nese v překladu název „Ten, ten nebo ten – vyhoďme ho ven“. Je určena vychovatelům a učitelům ve školkách a předškolních zařízeních a seznamuje je se zdánlivě „jednoznačnými“ příklady z praxe, kdy by prý měli zpozornět a případně zakročit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Českobudějovická ODS bude obědy pro děti hradit z vlastních zdrojů
Českobudějovická ODS bude obědy pro děti hradit z vlastních zdrojů. Reaguje tím na návrh předsedy vlády Andreje Babiše a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tři kroky doprava, dva doleva, popsal politolog postoj Babiše k migraci. A připomněl, jak se chovají v Bruselu jeho europoslanci
Komentátor Bohumil Pečinka se na serveru Reflex.cz rozepsal o tom, jak se svět hádá o migraci. A jak činíme my?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: V Počátkách byla opravena fasáda rodného domu Tomáše Pešiny z Čechorodu
V letošním roce byla obnovena fasády objektu č. p. 21 na Palackého náměstí v Počátkách. Práce spočívaly v opravě omítek, rekonstrukci původní barevnosti nátěrů a restaurování aliančního erbu včetně pamětní desky na rodném domu Tomáše Pešiny z Čechorodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
George Soros je ztělesněné zlo. Nezastaví se před ničím, budou čmuchat a šikanovat lidi všude, říká o neziskovkách sociolog Hampl
ROZHOVOR Vyhlášení George Sorose osobností roku 2018 deníku Financial Times paradoxně zakončilo rok, kdy byl příběh o hrdinných pomocnících z neziskového sektoru zpochybněn více než kdy dříve. ParlamentníListy.cz o dalším vývoji tohoto fenoménu hovořily se sociologem Petrem Hamplem, který je dlouhodobým kritikem propojených elitářských struktur, kterým říká „nová aristokracie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal bývalou zemědělskou usedlost v obci Jihlávka
Jihlavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo usedlost na základě pravomocného soudního rozhodnutí s tím, že obžalovaný – cizí státní příslušník, byl shledán vinným ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a odsouzen k trestu vyhoštění a trestu propadnutí věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Na děti zemřelých horníků už se vybralo sto tisíc
Spolek Svatá Barbora již na svém kontě zřízeném pro pomoc sirotkům po zesnulých hornících v dole ČSM na Karvinsku nashromáždil již 100 tisíc korun. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Přeshraniční spolupráce jako inspirace
Aktuální situace na trhu práce, uplatnění především dlouhodobě nezaměstnaných uchazečů, požadavky zaměstnavatelů na nové pracovníky nebo třeba zaměstnávání osob se zdravotním postižením. To je jen krátký výčet témat, která byla předmětem společného jednání zástupců Úřadu práce ČR a Ústredia práce, sociálných vecí a rodiny Slovenské republiky (ÚPSVR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Čtenáři se pustili do Ťoka kvůli kolapsu dálnice. Ministr si sedl k počítači a začal poctivě odpovídat
Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) je pranýřován za to, k jakým kolapsům dochází v nynějším zimním období na dálnici D1. V obdobném duchu odpovídal i na dotazy čtenářů na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Letiště Praha věnovalo 13,5 milionů korun na projekty z blízkého okolí
Předvánoční dárek v podobě finančního příspěvku na činnost či konkrétní projekty získaly od Letiště Praha nejrůznější spolky a sdružení, ale také několik fyzických osob s náročným zdravotním hendikepem. V letošním roce bylo podpořeno celkem 70 žádostí z blízkého okolí v celkové hodnotě 13,5 milionů korun. Jednalo se například o podporu sportovních klubů, dobrovolných hasičů, základních a mateřských škol, rodinných klubů a dalších zájmových sdružení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova se stala hlavním partnerem projektu Nejúspěšnější sportovec roku
Univerzita Karlova se v ročníku 2018/2019 stává hlavním partnerem sportovní ankety „Nejúspěšnější sportovec roku". Cílem projektu je ocenit sportovce a nejlepší sportovní výsledky dosažené v jednotlivých krajích a okresech České republiky. Jde o kategorie mládeže, dospeˇlých, jednotlivcu° i kolektivu°, handicapovaných sportovců, ale také masters či trenérů a cvičitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Nečitelnost
Z novin se s překvapením dozvídáme, že Česká republika hlasováním svého zástupce podpořila globální pakt OSN o uprchlících, který byl v pondělí schválen v New Yorku. Náš zástupce pro něj hlasoval přes to, že se premiér včera v médiích jednoznačně vyjadřoval, že je pro odmítnutí jak marrákešského globálního paktu o migraci, tak toho newyorského o uprchlících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Vláda už projedla i majetek předků
Je to jen něco málo přes rok, co zemřel Tomáš Ježek, a už aby se v hrobě obracel. Všichni si ho jistě pamatují, jak počátkem devadesátých let spravoval Fond národního majetku. Byl jedním z těch, kteří dali privatizaci svou tvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Politici pro děti k Vánocům
Největší dárek pro české děti by bylo přestat politikařit kolem jejich životů, jejich bezpečí a jejich vzdělávání. Samozřejmě – to by nebyl efektní balíček pod stromečkem. Ale byl by to skvělý příspěvek k jejich budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává úrokové sazby beze změny
Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 1,75 %, diskontní sazba na 0,75 % a lombardní sazba na 2,75 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo pět členů bankovní rady, dva členové hlasovali pro zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš vyhlásil „revoluci stavebního práva“. A pohrozil Ťokovi: Buď přitvrdí, nebo mu půjde o místo
Premiér Andrej Babiš se v rozhovoru pro server iDnes.cz vyjádřil k nejpalčivějším otázkám současnosti. Mimo jiné se kriticky vyjádřil k šéfovi dopravy Danu Ťokovi (ANO), komunistům ve vládě i obědům do škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Popekonom Sedláček nakládal u Tvarůžkové vládě: Ten rozpočet je tak na trojku. A euro už jsme měli přijmout dávno
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přívítala v pátečním Interview populárního ekonoma Tomáše Sedláčka, který okomentoval rozpočet na příští rok. Kabinet Andreje Babiše (ANO) ani trochu nešetřil. Pár slov přidal i k brexitu. Posteskl si nad tím, co to jeho milovaná Velká Británie provádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta převedla v roce 2018 na Partnery 155 pošt
Vedení České pošty hodnotí celý projekt Pošta Partner jako smysluplný a životaschopný. V průběhu projektu se ukázalo, že je potřeba nastavit jeho parametry tak, aby byly převody poboček skutečně výhodné pro občany, pro obce a pro samotnou Českou poštu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Poslanecká sněmovna schválila daňový balíček
Poslanecká sněmovna včera schválila návrh zákona z dílny Ministerstva financí, kterým se mění některé zákony v oblasti daní (tzv. daňový balíček). Předloha je souborem novel daňových zákonů, zejména zákona o daních z příjmů, zákona o dani z přidané hodnoty a daňového řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík končí v čele STAN, přes noviny poslal svůj odkaz: Evropa jsme my, Evropu chceme
Předseda STAN Petr Gazdík se po 13 letech rozhodl odejít z pozice šéfa hnutí. Rozhovor s ním přinesl Deník N.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V kauze obchodů s vojenským materiálem soud čtyři muže osvobodil
Pražský městský soud včera zprostil obžaloby čtveřici mužů, kteří byli obviněni z nezákonného převodu majetku ministerstva obrany na jiné subjekty. Kauza se týká několika obchodů s vojenským materiálem z let 2009 až 2013. Rozsudek není pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Česká televize a dvojí metr na bezvýznamnost
Ve středu v poslanecké sněmovně opět proběhla jedna naprosto bezvýznamná událost, totiž volba jednoho člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, dozajista naprosto bezvýznamného orgánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila rozpočet SFRB s výdaji 2,73 miliardy korun
Výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na příští rok vzrostou meziročně zhruba o čtvrtinu na 2,73 miliardy korun. Počítá s tím rozpočet fondu, který schválila Sněmovna. Příjmy jsou naplánovány na 779 milionů korun a jsou meziročně o 12,8 procenta nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
NPÚ: O titul Historické město roku 2018 usilují České Budějovice a Prachatice
Do soutěže o Historické město roku 2018 se přihlásila dvě jihočeská města – České Budějovice a Prachatice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Soukromník Rudolf Baránek: Není větších lhářů, než jsou Rusové! S úsměvem sleduji podlézavé plížení našeho prezidenta po Hedvábné stezce
ROZHOVOR Na otázky, jak se změnily v tomto roce podmínky pro živnostníky a jak se jim žije a podniká, odpovídá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zakladatel Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek. „Předseda vlády je pod čím dál větším tlakem z různých stran. I když je jako školený agent velmi odolný, přestává se orientovat. Do toho slibuje těm skupinám, od kterých očekává hlasy, výhody, na které za krátký čas nebudou peníze,“ prohlásil Rudolf Baránek. Tlak na firmy je podle jeho slov obrovský, a pokud bývalé komunisty, současné komunisty, odboráře a odborně pomatenou ministryni práce a sociálních věcí, která si myslí, že peníze rostou na stromě, necháme řádit celé volební období, zanikne spousta firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pražská koalice zatím nemá jasno o podobě městského koncernu
Strany pražské koalice zatím nejsou dohodnuty na podobě městského koncernu, který začalo připravovat předchozí vedení magistrátu. Původní plán byl, aby koncern zaštiťující několik městských firem řídily orgány transformované firmy Pražská plynárenská holding, která je nyní nečinná. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) by však chtěl, aby v čele koncernu stála přímo pražská rada. Radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09/Spojené síly) ČTK sdělil, že nevylučuje ani jednu z možností a jasno by mělo být do konce ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Analytik Šonka, expert na Německo ze studia ČT: Češi se bojí politické korektnosti, protože se cítí méněcenní
Publicista Jaroslav Šonka, kterého si s oblibou zve Česká televize zejména na komentování událostí v Německu a který kromě zarputilé kritiky strany AfD upoutal například tím, že se prohlásil za „hrdého sudetského Čecha“, se nyní vyjadřuje k tomu, jak to Češi mají ve vztahu s politickou korektností. „Strašák ‚politické korektnosti‘ svědčí o našich vlastních nedostatcích,“ píše v komentáři na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Analytik Šonka, expert na Německo ze studia ČT: Češi se bojí politické korektnosti, protože jsou méněcenní
Publicista Jaroslav Šonka, kterého si s oblibou zve Česká televize zejména na komentování událostí v Německu a který kromě zarputilé kritiky strany AfD upoutal například tím, že se prohlásil za „hrdého sudetského Čecha“, se nyní vyjadřuje k tomu, jak to Češi mají ve vztahu s politickou korektností. „Strašák ‚politické korektnosti‘ svědčí o našich vlastních nedostatcích,“ píše v komentáři na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vaníček (Zelení): Plán Českomoravské myslivecké jednoty? Znovu zabíjet vlky, vydry a bobry
Českomoravská myslivecká jednota (ČMMJ) uspořádala na počátku prosince tohoto roku konferenci, na níž účastníci diskutovali o aktuálním stavu některých predátorů v ČR a nutnosti jejich regulace. Hlavní témata byla tato: vlk, bobr a vydra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vondráček (Svobodní): Všudypřítomnost dotací zatemňuje rozum stejně jako jiné závislosti
Čím víc se o problematiku dotací zajímám, tím víc vidím, jejich špatný vliv na prostředí, ve kterém se rozdělují. A je jedno jestli ji má dostat Petr, Pavel nebo Andrej!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
KRNAP: Prodali jsme 150 vánočních stromků s certifikátem FSC
Letos na Vánoce jsme nabídli zájemcům smrčky z krkonošských lesů certifikovaných FSC. 150 stromků bylo rozprodáno během jediné hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC nechá žižkovskou Kliniku vyklidit 10. ledna
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájila exekuci na vyklizení budovy v Jeseniově ulici v Praze 3, kde působí Autonomní sociální centrum Klinika. Exekutor k vyklizení budovy přistoupí 10. ledna. ČTK to dnes sdělila mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist