Oficiální zpravodajská média

„Starší muži neevropského vzhledu“ objímají mladé studentky. Polská kauza, která může poškodit George Sorose
Naši slovanští sousedé na sever od nás řeší potenciální skandál, který se týká studentů. Jde o školský projekt Euroweek Foundation. Unikly fotografie, na kterých se „starší muži neevropského vzhledu“, zřejmě učitelé na kurzech, objímají s mladými polskými studentkami. O problému informoval server časopisu Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sračka! Diváci se vztekle sesypali na ČT za včerejší hlavní pohádku. Paní Bohdalová, do čeho vás to navezli?
Štědrý den je pro televize okamžikem, kdy sledovanost obyčejně trhá rekordy a k večeru k televizoru často usedá celá rodina. Pořady vysílané v tento čas většinou patří k rodinnému stříbru české kinematografie a opakují se s železnou pravidelností rok co rok. Nicméně, podle vyjádření mnoha hodnotitelů na Česko-Slovenské filmové databázi, recenze na iDnes a podle herního vývojáře Daniela Vávry, se jedna z pohádek vysílaných hlavním vysílacím čase na České televizi příliš nepovedla. Tedy pokud zůstaneme slušní. A lidé po internetu se ptají: Na tohle se berou dotace?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Čůrání na Babiše, megamozky z ČT24 i Hamáček Stíháček. Jaromír Soukup ostře bilancoval
V posledních Mých zprávách Jaromíra Soukupa na TV Barrandov moderátor udělal malou rešerši událostí letošního roku. Kdo to nejvíce schytal? Sobotka, Hamáček, Krnáčová a Ťok. Krnáčová s Dolínkem dostali za lávku v Tróji, Ťok za „nečekaný“ sníh na D1 a Hamáček za celé působení ČSSD. A dostalo se i na Soukupovu „oblíbenou“ Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kocáb ministrem obrany, to prosím ne! Generál Zachariáš je možná senilní anebo jen lže. Plukovník Zbytek o „tancích poslaných na Prahu“ v prosinci 1989
ROZHOVOR Na Prahu měly být vyslány tanky, aby potlačily revoluční události. Mělo se tak stát v prosinci roku 1989. Tahle informace létá médii v podstatě dodneška a figuruje v ní tehdejší podplukovník a velitel první tankové divize západního vojenského okruhu Zdeněk Zbytek. Pro Parlamentní listy právě on sám rozebírá, jak to tehdy vlastně bylo. A redakci poskytl i dvě exkluzivní fotografie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Drahoš by byl tragický. Elitáři už mysleli, že je z lidí stádo tupých ovcí. A ejhle! Příjemci dotací žijí z peněz těch, kterými pohrdají. Jaroslav Foldyna účtuje
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec Jaroslav Foldyna se ohlíží za rokem 2018. Místy to není veselé čtení. Foldyna pozoruje neustále se zvětšující rozkol napříč českou společností. „Hranice mezi dvěma základními a vzájemně antagonistickými proudy v naší společnosti se prohlubují a přesně ji vymezují. Na jedné straně jsou zastánci elitářství propojení na zahraniční globální finanční kruhy se svými sociálními experimenty plnými falešné solidarity. Na straně druhé jsou normální pracující lidé, kteří si stále silněji začínají uvědomovat nebezpečí, která jim ze strany zmíněných elitářů a sociálních experimentátorů hrozí,“ dává Foldyna jasně najevo, na čí stojí straně. Jaroslav Foldyna si uvědomuje, že jeho domovská ČSSD stojí nad propastí. „Pokud se chce ČSSD zachránit, musí začít zastupovat zájmy těch, kteří se chovají slušně, každé ráno vstávají do práce, vypravují děti do školy, platí daně, nájmy, hypotéky, energie, odvody a pojištění a kteří o státu vědí jenom, když po nich chce další poplatky či pokuty,“ nabízí přímočarý návod, jak stranu zachránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chcípněte, vy ku*vy! Nora Fridrichová z ČT se pochlubila, co jí chodí za vzkazy
Speciální vánoční přání dostala k svátkům klidu a míru i redaktorka ČT24 Nora Fridrichová spolu s kolegyní Zuzanou Tvarůžkovou. A to takové, že jí to nedalo a sdílela ho na Twitteru. Milanu Čekanému, autoru vulgárního přání, se od komentujících dostalo mnoho přízvisek, hovadem počínaje a voličem KSČM a SPD konče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Co se mění v roce 2019? Novinky Ministerstva práce a sociálních věcí
Stejně jako v předchozích letech přinese i rok 2019 v oblasti práce a sociálních věcí řadu změn. Od ledna dojde k historicky druhému nejvyššímu navýšení minimální mzdy od roku 1991, kdy byla zavedena. Velkým úspěchem je navýšení příspěvku na péči pro osoby ve III. a IV. stupni závislosti na pomoci jiné osoby. Schválené změny se pozitivně odrazí mimo jiné také na výši důchodů nebo na náhradách zaměstnancům za pracovní úrazy a nemoci z povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Převratný lék na cukrovku je víc než sportovní vítězství
Známe to, jak Češi vyhráli hokejovou olympiádu, tak byly ulice plné jásajících davů mávajících státními vlajkami. Ovšem tým vědců z pražského IKEMu si zaslouží větší uznání než sportovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis generálnímu řediteli Českého rozhlasu za otevřenou Vltavu
Volba šéfredaktora Petra Fischera byla správná a odstartovala významnou proměnu Vltavy v jednu z nejprestižnějších kulturních a uměleckých platforem v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kapři trpí, vražda! Aktivisté v Praze protestovali proti rybám v „loužích krve“. „Žerte tofu“, „demonstrujte proti halal porážkám“, reagoval lid
Proti zabíjení kaprů v kádích na ulici se v Praze na Andělu konal předvánoční protest facebookové skupiny s názvem Zvířata nejíme. Při akci nazvané Silent line pro kapry (tichá ulička pro kapry) vyjadřovali soucit a prostřednictvím bannerů s nápisy a promítáním videí na noteboocích ukázali, že jim osud těchto nevinných a němých tvorů není lhostejný. Podívejte se sami, jaké sklízejí reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Na Čapkově zdraví se podepsala nenávistná štvanice, zemřel spolu se svým světem, který rozbily dějiny. S historickým publicistou Zdeňkem Čechem o skonu uctívaného spisovatele
ČESKÉ OSMIČKY Už jen kousek mravního území zbýval Karlu Čapkovi pod nohama, když 25. prosince 1938 umíral. To alespoň napsal v článku „Jak to bylo“, jímž reagoval na nenávist, která se proti němu zvedla v době naší takzvané druhé republiky, s hranicemi okrájenými mnichovskou dohodou. Zemřel na plicní edém, takže vlastně unikl gestapu, které si na něj už brousilo drápy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek o politicích: Střelci a sráči. „Mladej Klaus“ je střelec, zato ti druzí... Havloidní „kavárna“ si myslí, že jí patří svět
CO NÁM DAL ROK 2018 Hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, který byl dlouholetým členem a místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a letos se spekulovalo o jeho návratu do kontrolního orgánu veřejnoprávních médií, se pro ParlamentníListy.cz ohlédl za odcházejícím rokem 2018. „Skutečná svoboda slova je, že se mohou říkat i provokativní či hnusné věci. Je to vizitka těch, kteří je vypouštějí z úst,“ hlásá Štěpánek. Nelíbí se mu snahy některých „novodobých Koniášů“. Ze stavu ODS, kterou na začátku devadesátých let pomáhal zakládat, je mu smutno. „Od roku 2015 přitom doslova na chodníku leží témata, jejichž řešení je potřebné a neodkladné, protože hrozí zahubit Evropu v podobě, jak jsme ji doposud znali. Pro pana profesora a současné vedení ODS jsou však fuj,“ všímá si Štěpánek. Kdyby se ODS netvářila tak odmítavě na vládu s hnutím ANO, mohlo prý být ledacos jinak. A lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Soud bude znovu řešit údajné vyzrazení utajované zprávy BIS
Kauzou údajného vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS), ve které čelí obžalobě Jana Nečasová (dříve Nagyová) a lobbista Ivo Rittig, se bude ve čtvrtek znovu zabývat pražský městský soud. Původně sice Nečasovou, Rittiga a dalšího obžalovaného, právníka Davida Michala, potrestal podmínkami, rozsudek ale zrušil Vrchní soud v Praze. Kvůli rozhodnutí odvolacího senátu podal stížnost tehdejší ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), tu Nejvyšší soud (NS) zamítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Eliška Hašková-Coolidge u Soukupa srovnala „lepší“ Čechy, kteří chtěli Drahoše. A řekla, co se jí líbí na Zemanovi
V posledních vánočních Instinktech Jaromíra Soukupa se objevila dáma, která pracovala po boku hned několika amerických prezidentů - Eliška Hašková Coolidge. V Čechách jednou kandidovala na senátorku a proslula také svou podporou Miloše Zemana v jeho volební kampani proti Jiřímu Drahošovi. Varovala, že člověk bez zázemí se snadněji stane obětí nějaké zájmové skupiny. Pochválila Soukupovy pořady, díky kterým se prý lidé méně bojí vyjadřovat své názory. A o volbě Zemana s Babišem si myslí: „Moudrost promluvila a myslím si, že zdravý rozum se ozval“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Pravdivá a stále aktuální slova Karla Čapka
Komentář na facebookovém profilu ke slovům Karla Čapka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Pěstouni si zaslouží náš obdiv
Vystoupení Jabloneckého klarinetového kvarteta si poslechlo v Oblastní galerii Liberec – Lázně několik desítek pěstounů z celého Libereckého kraje. Vánoční koncert připravil rodinám sociální odbor Krajského úřadu Libereckého kraje jako poděkování za jejich péči o děti, které by bez nich vyrůstaly v dětských domovech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Zdraví je to nejcennější, co máme
Sváteční poděkování na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Národní parky Podyjí a Thayatal mají za sebou jeden z nejintenzivnějších roků vzájemné spolupráce
Přeshraniční akce pro veřejnost, vědecké projekty i velká mezinárodní konference. Správy národních parků Podyjí a Thayatal mají za sebou jeden z nejintenzivnějších roků vzájemné spolupráce. Do budoucna společně připravují připomenutí pádu železné opony nebo výstavbu lávek přes Dyji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Obchodní platidla Zemské banky
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Šťouch a postřeh
Používá ho hlavně mladá generace. Při používání elektronických sociálních sítí jako je například Facebook totiž můžete s využitím svého mobilu, nebo počítače při vzájemné komunikaci svého partnera na druhém konci tzv. „šťouchnout“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Smrt policisty
Ve středu 17. prosince 2018 přinesla některá média zprávu o tom, že se jeden ze dvou českobudějovických kriminalistů, kteří jsou od září stíháni za fackování recidivisty při výslechu, zastřelil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Na Štědrý den opět hořely hlavně vánoční stromečky
Přestože deštivé počasí snížilo během Štědrého dne počet výjezdů hasičů k požárům, požáry od vánočních stromečků se nevyhnuly ani letošním Vánocům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Vánoce a my
Vánoční a novoroční svátky jsou všude kolem nás. Obklopují nás prakticky vším a nelze jim uniknout. Co nám říkají?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš se kvůli varování před Huawei sešel s čínským velvyslancem
Premiér Andrej Babiš (ANO) se kvůli varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE sešel před svátky s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Premiér schůzku potvrdil serveru Deník N. Podle čínského prohlášení Babiš na schůzce zdůraznil, že vyjádření NÚKIB není stanoviskem vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Anketa o nejkrásnější známku roku 2018
Nejen filatelisté, ale i široká veřejnost se i letos může zapojit do ankety České pošty o nejkrásnější poštovní známku roku 2018. Ta bude vyhlášena v sobotním Magazínu Právo, který vychází 5. ledna 2019 a také v lednovém čísle časopisu Filatelie a lednovém vydání Poštovních novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Suchý (TOP 09): Dlouhodobá práce v místě, kde vás lidé znají, se vyplatí
Krásné Vánoce a šťastný nový rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Němci opravili polovinu hraničního mostku, Češi peníze nedali
Drážďany (Německo) 25. prosince (ČTK) - Z poloviny opravený mostek přes potok Černou v Krušných horách na hranicích mezi Českou republikou a Německem vyvolává údiv nejen místních. Kuriozity si povšiml německý zpravodajský portál TAG24 či bulvární list Bild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Liberec plánuje rozšíření protipovodňového varovného systému
Liberec 25. prosince (ČTK) - Liberec připravuje rozšíření protipovodňového monitorovacího a varovného systému. Současný považuje za nedostatečný. Náklady odhaduje město na 9,5 milionu korun. Město se podle náměstka primátora Jiřího Šolce (SLK) pokusí na projekt získat evropskou dotaci, jež by měla pokrýt 70 procent nákladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Základní škola v Sedlčanech získá díky přístavbě nové učebny
Sedlčany (Příbramsko) 25. prosince (ČTK) - Sedlčany na Příbramsku chystají přístavbu 2. základní školy, vzniknou díky tomu dvě nové učebny. Náklady jsou devět milionů korun, většinu pokryje dotace, řekl ČTK starosta Miroslav Hölzel (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Mediální šum kolem mého rozvodu
Před zahájením středečního soudního jednání k péči o dítě a výši výživného na dceru, které bylo v důsledku nemoci Petry Paroubkové (dále jen P.P.) odročeno, jsem poskytl poměrně rozsáhlé vyjádření několika internetovým televizím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Havla nám na Západě záviděli. ‚Když se člověk podívá, kolik dostal čestných doktorátů,‘ řekl český miliardář, mecenáš Jiřího Drahoše
Moderátor Petr Ludwig se ve svém pořadu Deep Talks setkal s podnikatelem a finančníkem Václavem Dejčmarem. Češi podle něho světu přinášejí schopnost zabývat se fraškami a absurditami. Navrhl, že by lidé v politické soutěži měli podstupovat psychotesty. „To přece chceme od pilotů letadel,“ argumentuje podnikatel. A došlo i na Václava Havla, kterého nám prý záviděl celý svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek: ČR je v rukou servilních kolaborantů s nedemokratickými mocnostmi
Komentář na facebookovém profilu ke schůzce premiéra Andreje Babiše s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Arabové, zlikvidujte teroristické skupiny počínaje Islámským státem
V souvislosti s aktuální výzvou LAS k České republice, aby nepřesouvala své velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma bych pro začátek Ministerstvu zahraničí a Vládě ČR doporučil, aby ve stejném duchu vyzvalo pana předsedu arabského parlamentu Mišál bin Fahim Salámího, respektive celý Arabský parlament a jeho předsednictvo, respektive LAS (Ligu arabských států) aby jednoznačně:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Chomutově prodal pozemek po neexistujícím podniku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal přímým prodejem pozemek v Třebušicích na Mostecku v okrajové části areálu Teplárny Komořany. Pozemek byl dříve zapsán na již neexistující státní podnik Chemlit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚOHS po rozsáhlém vyšetřování pokutoval Booking.com za protisoutěžní dohody
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým prvostupňovým rozhodnutím zakázal protisoutěžní jednání společnosti Booking.com B.V. (dále jen Booking.com) v oblasti on-line rezervací krátkodobého ubytování a uložil za ně pokutu ve výši 8 336 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní: Současný systém veřejných financí je nepřehledný a nespravedlivý
Komentář na facebookovém profilu ke schválení daňového balíčku Poslaneckou sněmovnou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Krásné svátky zejména osamělým, či občas i zbytečně bojovným...
Komentář na facebookovém profilu k vánočním svátkům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petice: Vraťme život do krajiny
Z evropské krajiny se vytrácí život. Z dříve všudypřítomných chocholoušů a koroptví jsou ohrožené druhy, není lehké ukázat dětem motýla nebo zajíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
RVVI schválila rekordní výši podpory pro průmyslový výzkum a životní prostředí
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které předsedá premiér Andrej Babiš, se 14. prosince sešla na pravidelném zasedání. Hlavním tématem bylo schválení dvou zcela nových a vysoce inovativních programů zaměřených na průmyslový výzkum a na životní prostředí v souhrnné hodnotě 20 miliard korun. Rada rovněž pokročila v zavádění nové Metodiky 2017 a schválila Analýzu stavu výzkumu, vývoje a inovací a jejich srovnání se zahraničím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Podívejte se, co všechno musela vláda v roce 2018 přežít. Poche, Babiš mladší, Čapí hnízdo, hlasování o důvěře
Několik významných krizí překonala v letošním roce vládní koalice ANO a ČSSD. Ještě během snah o vytvoření kabinetu ukončily strany kvůli neshodám vyjednávání, aby je o několik dní později obnovily. V ohrožení byla spolupráce také podpisem koaliční smlouvy, kdy Hrad odmítal jmenovat nominanta ČSSD na ministra zahraničí Miroslava Pocheho (ČSSD), ale také při vypjatém jednání poslaneckého klubu socialistů těsně před hlasováním o důvěře kabinetu. Před měsícem přečkala vláda i první hlasování o nedůvěře, byť poslanci ČSSD ji aktivně nepodpořili a její pokračování umožnili odchodem ze sálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Státní zástupci a spravedlnost
Nevhodné zařazení státních zástupců v systému řízení státu. Nedodržování Ústavy a Listiny základních občanských práv a svobod. Narušené základy právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Perla (Zelení): Problémem ale nejsou jen mobilní telefony
Komentář na facebookovém profilu k varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Liga arabských států vyzvala Česko, aby nepřesouvalo ambasádu do Jeruzaléma
Předseda arabského parlamentu, který je orgánem Ligy arabských států (LAS), vyzval Českou republiku, aby nepřesouvala své velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Informovala o tom dnes palestinská tisková agentura WAFA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bratři jsme maximálně v Kristu, jestli v něj skutečně věříš, přečetl si Kalousek. Na Vánoce se zcela nekřesťansky pohádal s Bělobrádkem
Podle průzkumu CVVM, který proběhl ještě před Vánoci, by se ani jedna z trojice stran STAN, TOP 09 a KDU-ČSL nedostala do Poslanecké sněmovny. Novináři Petr Kamberský, Ondřej Malý a Petr Honzejk začali spekulovat, že by se tyto tři strany měly spojit, aby měly podle počtu voličů více mandátů. Ale čáru přes rozpočet jim udělal Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL, podle kterého by to byl nezodpovědný risk. A proč se znovu nespojí STAN a TOP 09? Podle Bělobrádka za to může Kalousek. A předseda poslaneckého klubu TOP 09 na něj podrážděně zareagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova zve na výstavu svých významných insignií
Univerzita Karlova otevřela 18. prosince 2018 unikátní výstavu svých insignií. K vidění budou nejvzácnější umělecké a historické památky univerzity, které propojují její historii se současností. Návštěvníci se mohou těšit i na žezla jednotlivých fakult univerzity či na insignie spojené s funkcí rektora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Nová kampaň v centru New Yorku podpoří příjezdový cestovní ruch z USA do ČR
Jako výsledek vzájemné spolupráce na marketingových aktivitách v oblasti příjezdového cestovního ruchu spustilo Letiště Praha, agentura CzechTourism, Prague City Tourism a Středočeská centrála cestovního ruchu reklamní kampaň v New Yorku. Ta má za cíl představit na americkém trhu Prahu a střední Čechy jako atraktivní a bezpečnou destinaci a podpořit příjezdovou turistiku ze Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): ČSSD, KSČM a ANO se hlásilo ke kampani Konec levné práce jen kvůli PR
Komentář na facebookovém profilu k zvýšení základní slevy na dani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rekonstrukce divadla v Jičíně by měla přijít na 200 milionů korun
Rekonstrukce divadla v Jičíně by měla přijít na 200 milionů korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nedostatek vody trápí také rybáře. Letošní rok je však zajištěný
V posledním předvánočním pracovním dni navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický Rybářství Litomyšl, které patří mezi největší v regionu. S ředitelem společnosti Oldřichem Holcmanem hovořil především o výsledcích společnosti v letošním roce a prohlubujícím se dopadům sucha na hladinu rybníků a výlov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Památku padlých vojáků připomene v Afghánistánu pietní místo
Praha/Kábul 25. prosince (ČTK) - Památku padlých českých vojáků v Afghánistánu bude od příštího roku připomínat na vojenské základně v Kábulu pamětní místo. Tvořit ho pravděpodobně bude větší kámen s pamětní deskou. Na té budou zmíněni všichni čeští vojáci, kteří zahynuli ve vojenské misi v Afghánistánu. ČTK a televizi Nova to v Kábulu řekl vrchní praporčík L. V.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Stagnaci rozpočtu nelze akceptovat, uvedla na sněmu předsedkyně AV ČR
Hlavním tématem zasedání LIII. sněmu Akademie věd ČR v Národním domě na Vinohradech byl nepříliš optimistický výhled rozpočtu pro akademická pracoviště. Zástupci politické scény vyjádřili Akademii věd podporu a ochotu navyšovat prostředky na vědu a výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Pěstouni si zaslouží náš obdiv
Vystoupení Jabloneckého klarinetového kvarteta si poslechlo v Oblastní galerii Liberec – Lázně několik desítek pěstounů z celého Libereckého kraje. Vánoční koncert připravil rodinám sociální odbor Krajského úřadu Libereckého kraje jako poděkování za jejich péči o děti, které by bez nich vyrůstaly v dětských domovech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Předseda Senátu Jaroslav Kubera přednese novoroční projev
Projev předsedy Senátu Kubery odvysílá Česká televize, Český rozhlas a Česká tisková kancelář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zástupci turistických oblastí kraje se domluvili na spolupráci v roce 2019
Setkání zástupců oblastních destinačních managementů s Destinační společností Východní Čechy (DSVČ) se zúčastnil i radní Pardubického kraje René Živný, který je zodpovědný za cestovní ruch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Církve a náboženské společnosti k další snaze o prosazení restitučního zdanění
Prohlášení České biskupské konference, Ekumenické rady církví v ČR a Federace židovských obcí v ČR ke zdanění církevních restitucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Novým ředitelem IKEM se stane Michal Stiborek
Výběrová komise složená z dvaadvaceti představitelů odborných společností, profesních komor, vzdělávacích institucí, odborů a nemocnic většinou hlasů doporučila ministru zdravotnictví jmenovat na pozici ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny jeho současného ekonomicko-provozního náměstka Michala Stiborka. Ministr zdravotnictví doporučení přijal a dnes ho jmenoval do funkce. Michal Stiborek nastoupí do čela IKEM 1. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Francouzi útočí na policisty, cítí se podvedeni. Vydrží Macron?
Francouzské protesty proti politice Emmanuela Macrona nepřestávají zaplňovat novinové stránky a mediální servery. Komentátor David Brown ve svém textu na webu amerického think-tanku Gatestone Institute poukazuje na to, že Macron, kterému nyní strmě propadá důvěra, je poprvé během svého prezidentství ve skutečném průšvihu a Francouzi se cítí napáleni. Pro českou verzi Gatestone Institute přeložili Brownův text Libor Popovský a Helena Kolínská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Opravdu nejde o nějaký populistický dáreček voličům
Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí návrhu na zrušení karenční doby Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kučerová (Zelení): Nevysoutěžená hala, drahé letiště a odpad pro děti do jednoho roku zdarma
Zastupitelka Českých Budějovic za Zelené Adéla Kučerová komentuje rozpočet města, který počítá s výdaji na nevysoutěženou novostavbu Multifunčního centra, a další investice do letiště, ale také podporu vyjádřenou zrušení poplatku za svoz odpadu u dětí mladších jednoho roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rasistická opička a kněz Piťha. Radimu Fialovi se udělalo na Vánoce nevolno z politické korektnosti
Místopředseda SPD Radim Fiala se na svém facebookovém profilu zhrozil nad tím, kam až nás může zavést politická korektnost. A to v návaznosti na fakt, že světová módní značka Prada stáhla z prodeje opičku, která byla podle některých názorů rasistická. Kromě toho také v jednom ze svých dalších příspěvků poukázal na promluvu katolického kněze Petra Piťhy, ve které prý zmiňoval řadu věcí, jenž hlásá i hnutí SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Procházka: Před sto lety - Uzákonění osmihodinové pracovní doby v prosinci 1918
Počátky samostatného Československa poznamenaly nejen velké národnostními rozpory a prudké spory o jeho hranice, ale také tíživé sociální problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL Vysočina bude mít svoji konferenci 16. března v Kamenici u Jihlavy
Krajský výbor vyhlásil krajskou konferenci na sobotu 16. března 2019. Začne v 9.30 hodin v orlovně v Kamenici u Jihlavy a jsou na ni pozváni všichni kandidáti na předsedu strany a také přední kandidáti do Evropského parlamentu. Klíč k počtu delegátů pro jednotlivé okresy bude stanoven 7. ledna, dle aktuálního počtu členů po přeregistraci kvůli GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Žadatelé o dotace se včas dozvědí, kolik peněz obdrží
Zastupitelstvo Karlovarského kraje odsouhlasilo změny v dotačních titulech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jihočeské střední školy postrádají mladé učitele
České Budějovice 25. prosince (ČTK) - Jihočeské střední školy trpí nedostatkem mladých učitelů. Podle statistiky za letošní rok pokrývali učitelé ve věku do 34 let jen desetinu z celkového objemu výuky. ČTK to řekl Jiří Moravec z odboru školství jihočeského krajského úřadu. Více než 55 procent hodin na středních školách nyní podle něj vedou učitelé ve věku nad 50 let. Stárne hlavně populace učitelů odborných předmětů. Mezi mladými pedagogy není o tuto pozici příliš velký zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Chcete potírat diskriminaci? Ministerstvo vám na to může dát peníze. Genderová expertka radí, jak na to
U Luboše Xavera Veselého na XTV byla na návštěvě tentokrát genderová odbornice Petra Kubálková, která reprezentuje Českou ženskou lobby, jež proslula například žalobou na Petra Piťhu za jeho kázání. Kubálková dělá genderové nebo také diverzní audity. „Analyzujete marketing nebo i reklamní sdělení, jestli vyhovují české legislativě, jestli se nepoužívají sexismy nebo sexuální podtexty v reklamě,“ uvedla odbornice na gender příklady toho, co při auditu dělá. A na takový audit je podle jejích slov možné i dostat dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Stoletá seniorka vzpomíná, jak stála stráž u Benešovy rakve
Sezimovo Ústí (Táborsko) 24. prosince (ČTK) - Před 70 lety stála Anna Buriánková čestnou stráž u rakve zesnulého prezidenta Edvarda Beneše. Je patrně poslední žijící členkou Sokola, která tuto událost pamatuje. Dodnes na září 1948, kdy Beneš v Sezimově Ústí na Táborsku zemřel, 101letá Buriánková vzpomíná. S druhým československým prezidentem se v areálu jeho vily u břehu řeky Lužnice i několikrát osobně potkala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ptejme se, zda je normální podporovat školy v Africe, když děti v Česku nemají na oběd. Známá ekonomka bilancuje končící rok, byl prý bojem za zachování hodnot
CO NÁM DAL ROK 2018 Ekonomka Hana Lipovská, která působí na katedře ekonomie Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity, poskytla ParlamentnímListům.cz rozhovor, ve kterém shrnuje dění roku 2018. Rozkol v řadách české společnosti se neustále prohlubuje. Dělení voličů na intelektuály a "ty druhé" je ale podle Lipovské nesmyslné. "Znám řadu akademiků, kteří volili prezidenta Zemana," dodává ekonomka. Rozhovor se stočil i k ekonomickým tématům. Mnoho Čechů je podle Lipovské v dluhové pasti, za kterou si mohou sami neuváženým nákupem věcí, na které nemají. "Poněkud jiná je situace u seniorů, kteří se údajně nejvíce zadlužují kvůli neuhrazení poplatků či – což je nejhorší – kvůli ručení za své děti. Naopak není mnoho lidí, kteří by se zadlužili kvůli nejnutnějším životním potřebám. Zdá se, že ti, kdo musí hospodařit s málem, se naopak dokáží uskrovnit nepředstavitelným způsobem," upozorňuje ale ekonomka také na nelehkou situaci seniorů. Rok 2018 byl podlé ní rokem bojů za zachování hodnot. "Dobré je, že žádný z těchto bojů není ještě zcela prohraný. Ozvalo se hodně – a silných – hlasů proti tzv. Istanbulské úmluvě, v otázce definice rodiny vyhrává zdravý rozum, v otázce národní se zatím podařilo zabránit experimentování s migrací. Špatné je, že jsme tyto boje vůbec museli vést," říká Lipovská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Láska k našemu národu neznamená zášť a nenávist
Komentář na facebookovém profilu ke snahám zakázat křesťanské Vánoce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Milíčovský rybník prochází revitalizací, hotovo bude v dubnu
Milíčovský rybník, který je v majetku hlavního města Prahy a který spravuje naše organizace, právě prochází revitalizací. Vodní nádrž o rozloze takřka 29 000 m2, která se rozkládá u Milíčovského lesa na jihovýchodě Prahy, projde v příštích měsících změnami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist