Oficiální zpravodajská média

Nářez od F. R. Čecha: Trenýrkáři, červenokartáři, sluníčkáři. Oni nám měli nařezat prdel ve volbách, a ne potom chodit a protestovat. Absurdní!
CO NÁM DAL ROK 2018 „Národ rozdělují trenýrkáři, červenokartáři a sluníčkáři,“ říká známý hudebník, malíř a dnes už bývalý politik František Ringo Čech. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil nejdůležitější události na české politické scéně v roce 2018, promluvil o médiích a pochválil prezidenta Zemana. Nešetřil Emanuela Macrona ani Angelu Merkelovou a zmínil i aroganci Rady Evropy a otevření Pandořiny skříňky v souvislosti s migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Psali o „řádění krajní pravice“, pak z toho vylezlo 300 tisíc lidí, připomíná ekonom Pikora trapas televize. Z práce liberálních novinářů se vytrácí hledání pravdy
Ekonom Vladimír Pikora v komentáři pro Reflex.cz vyjádřil svůj názor na to, zda by bylo dobré na internetu zakázat diskuse, které se rojí pod články s nejrůznějšími tématy. „Když zakážeme anonymitu, svoboda poklesne. Lidé se ještě víc budou bát veřejně vyjadřovat,“ říká ekonom, podle kterého by regulování internetu bylo velkou chybou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 57. díl. Jak přežít padouchy
Před nedlouhým časem jsme v tomto cyklu obšírně citovali z knihy česko-anglického (či spíše moravsko-anglického, je totiž z Olomouce) spisovatele Benjamina Kurase Pohřbívání svobody. Kdo by si však myslel, že Kurasův kritický duch vznikl „z ničeho“ či se prostě nějak vyvinul průběhem let a událostí, mýlil by se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT: Seminář Matematika pro život představí učitelům argumenty pro studium matematiky
Představit učitelům středních a základních škol praktické využití matematiky v životě, aby ho dokázali zprostředkovat svým žákům, je hlavním cílem semináře Matematika pro život, který pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy (UK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tak aby bylo jasno... Podívejte se, co jsou to za země, které podepsaly pakt OSN o migraci. Pravicový politik udeřil. A své řekl i k údajně propagandou ovlivněným Čechům
CO NÁM DAL ROK 2018 „Náš národ je jako celek v porovnání s jinými národy na Západě nejméně ovlivnitelný jakoukoliv propagandou. Jde o historické poznání a poučení. Národy západně od nás mají problém v tom, že si na vlastní kůži po druhé světové válce neprožily ve východním bloku to, co my. O mnoho snadněji pak naskočí na aktuální politickou propagandu a hledání vnějšího nepřítele, místo toto, aby řešily skutečné domácí problémy s vlastními vládami. Obecně plošné nepodlehnutí hysterii je jednou z nejsilnějších vlastností, které náš národ má. Uchovejme si to. Náš národ by měl být příkladem pro ostatní, ne opačně,“ zdůrazňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Horníci dnes znovu sfárali do dolu ve Stonavě, kde došlo minulý týden k tragickému výbuchu
370 zaměstnanců sfáralo dnes do dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Minulý čtvrtek tam přitom při explozi zemřelo 13 lidí, mnozí tak do práce přicházeli s obavami. Zaměstnanci, kteří dnes sfárali do podzemí, pracují v částech dolu, které nebyly neštěstím zasaženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO Vysmátý Pospíšil zapózoval se psem a popřál lidem k Vánocům. Štětina se neudržel, když to viděl
Europoslanec Jaromír Štětina, který se rozhodl v nadcházejících evropských volbách již nehájit barvy TOP 09, reagoval na svém twitterovém profilu na vánoční přání předsedy strany Jiřího Pospíšila. A stejně jako v nedávných dnech, ani tentokrát si nebral servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V tomto Zeman a jeho tým tápou... Komentátor se pozastavil nad vánočním poselstvím prezidenta
Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký se ve svém textu pro dnešní vydání Mladé fronty Dnes vrátil k vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Při utrácení peněz se snažíme chovat jako rozumná rodina
Liberecký kraj opět nabízí publikaci, která hodnotí končící rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš nás zatahuje do obchodní války USA s Čínou, varuje právník. A jeho gesto nás může stát stovky miliard
Premiér Andrej Babiš nás zatahuje do obchodní války, píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz advokát Zdeněk Koudelka. A to v souvislosti s varováním Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínské firmy Huawei, což český premiér podpořil. Pokud by firma Huawei podala žalobu na stát za poškození dobrého jména, mohla by prý požadovat stamiliardy. Advokát dodává, že útok na tuto firmu u nás je doprovázen ataky v USA a Británii. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MZ: Rok 2019 přinese ve zdravotnictví řadu novinek a změn
Zákonné předpisy účinné od roku 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Životní a existenční minimum
Komentář na facebookovém profilu k dopisu od paní A. K. k životnímu a existenčnímu minimu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Frekvence 1: Policie po nehodě, jejíž účastnicí je Dagmar Patrasová, zadržela mezinárodně hledaného Ukrajince
Druhý řidič, se kterým se ve středu odpoledne srazila na křižovatce Korunní-Boleslavská na pražských Vinohradech herečka Dagmar Patrasová, je mezinárodně hledaný Ukrajinec! Soud nyní rozhoduje o jeho vydávací vazbě. Informace rádia Frekvence 1 potvrdila ve čtvrtek odpoledne pražská policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Nové zápisy na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR
Ministr kultury Antonín Staněk na doporučení svého poradního orgánu Národní rady pro tradiční lidovou kulturu schválil dne 20. prosince zápis dalších čtyř významných prvků tradiční lidové kultury do národního seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman velmi výživně pro PL uzavírá rok: Babišovi podstrčili petici. Idioti. Váleční zločinci na Ukrajině. Jsou před námi dvě hrozby
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Jaké byly Vánoce u Zemanů v Lánech? Co hlava státu očekává v novém roce? Nejen na to se ParlamentníListy.cz ptaly prezidenta Miloše Zemana v již tradičním interview v závěru roku. Prezident prozradil zcela nový poznatek související s Andrejem Babišem a jeho názorem na přesun české ambasády do Jeruzaléma. Zkritizoval šéfa úřadu pro kybernetickou bezpečnost za kauzu s čínskými telefony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci 7. mechanizované brigády cvičili na vrcholcích Krkonoš
Minulý týden se vojáci 72. mechanizovaného a 73. tankového praporu v Krkonoších zdokonalovali v přežití v náročném terénu a v extrémních klimatických podmínkách. Takzvaný S. E. R. E. výcvik (Survival, Escape/Evasion, Resistance, Extraction) učí, jak přežít nejen ve volné přírodě, ale i při případném zajetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Daniel Kroupa pro ČT hodnotil Zemanovo vánoční poselství. Nebude překvapením, jak to dopadlo
Vysokoškolský pedagog a filosof Daniel Kroupa, jenž býval také politikem, okomentoval vánoční projev prezidenta republiky. A ani trochu ho nešetřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Kterak „totalita“ napráskala „hodnotám“
Jsou za námi. Milované, s nadějí a radostí očekávané druhé největší křesťanské svátky – Vánoce. Tradiční měření divácké obliby „totalitních“ a „hodnotových“ televizních a filmových produkcí dopadlo dle očekávání. Jen vítězství „totalitních“ pořadů bylo markantnější. Proč? A proč ty uvozovky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Proč muslimům vadí křesťanské symboly?
Je nesporné, pokud srovnáme průběh pobytu Ježíše a Mohameda na tomto světě, jejich životní zásady a skutky, i při rozdílnosti doby a kultur, jsou pozitiva na straně Ježíše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Královské koláče v pekařství Paul
Ve Francii k Vánocům neodmyslitelně patří Královský koláč s bohatou mandlovou náplní, který nesmí ve vánoční nabídce pekařství PAUL chybět ani letos. V prodeji budou od 27.12. do Tří Králů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mluvčí „elfů“ lovících „ruské trolly“ na internetu dal průchod emocím: Čínsko-ruský pucflek, manipulátor prostých Zeman...
Mluvčí českých „elfů“ Bohumil Kartous se na webu Britské listy rozhovořil o tom, že do roku 2019 vstoupíme s „diletanty v čele“. Jen pro osvětlení, elfové, o nichž je zmínka, si kladou za cíl vystopovat lidi šířící po internetu dezinformace a co nejvíc jim ztížit práci. Lov pořádají na tzv. ruské trolly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Staněk je nebezpečný hajzl.“ Mirek Topolánek vypustil bombu
Expremiér Mirek Topolánek vyjádřil na svém twitterovém účtu nelibost nad knihou komunistického poslance Miroslava Grebeníčka. Tedy především nad tím, že mu dílo týkající se církevních restitucí pokřtil šéf resortu kultury Antonín Staněk (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Eurokomisaři proti Babišovi zostra nevystoupí. Nechtějí ho rozzlobit.“ Významný podnikatel odhaluje vážné důvody
ROZHOVOR Podnikatelé a živnostníci jsou v České republice podle šéfa podnikatelských odborů Radomila Bábka zjevně chápáni jako dojná kráva. „Zaměstnavatel je ten, kdo má všechno platit, a především má platit ty nejkrásnější výmysly a výdobytky, které si socialisté všech různých stran, ať už jsou z ANO, ČSSD nebo komunisté, vymyslí,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Podnikatelských odborů. České živnostníky a podnikatele stát ždímá a zaklekává na ně, ale velké zahraniční firmy uplácí a daruje jim peníze. A dokud bude mít na fungování státu jakýkoli vliv Andrej Babiš, situace se podle Bábka nezlepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Prezident opět dělil společnost
Komentář na facebookovém profilu k vánočnímu poselství prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sdílený lékový záznam by mohl platit od poloviny roku 2019
Zákon zavádějící sdílený lékový záznam by mohl platit od poloviny roku 2019. Po roce povinnosti evidovat všechny vydané recepty na léky elektronicky budou lékařům hrozit až dvoumilionové pokuty. Ministerstvo zdravotnictví je chtělo snížit na nejvýše 300.000 korun, sněmovna ale novelu zákona o léčivech zatím neschválila. V současné době lékaři podle odhadů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) předepisují stále papírově pět až 15 procent receptů. Měsíčně se eviduje mezi čtyřmi až šesti miliony e-receptů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal rodinný dům ve Valticích, propadlý v trestním řízení
Břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo v prvním kole výběrového řízení s aukcí 90 let starý rodinný dům ve Valticích. Do výběrového řízení se přihlásil jediný zájemce, který nabídl částku 2 100 000 korun, o 50 000 korun víc, než byla minimální stanovená kupní cena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Ignorujte radílky, kteří sami v životě nedokázali nic
Komentář na facebookovém profilu k vánočnímu poselství prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Babiš nás zatahuje do obchodní války
Mezi Čínou a USA propukla obchodní válka. Bitvy se vedou na poli celní války, ale i jinak. Součástí války je očerňování nepřítele a hon na špiony. Válčící strany chtějí získat spojence a zatahují do války další státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Experti se radili, jak zlepšit podmínky pro život ryb v povodí Odry
Workshop „Morfologické změny povrchových vod a zachování a obnovení migrační průchodnosti v mezinárodní oblasti povodí Odry“ se konal 28. – 29. listopadu 2018 ve Vratislavi (Polsko). Pořádala jej pracovní podskupina Mezinárodní komise pro ochranu Odry před znečištěním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Starosta Pavel Novotný odpovídal čtenáři: Podporujete Okamuru? Možná byste se měl zabít, vy lolo
Známý bulvární novinář a současný starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný (ODS) odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Jeden si stěžoval, že ODS zanevřela na normální lidi a přesvědčil jej letos Okamura. „Máte na čele jitrnici, možná byste se měl zabít,“ odpověděl starosta nevybíravě. Dalšího tazatele zajímalo, proč bychom měli brát do EU tak vysoké počty imigrantů. „Ekonomičtí mi nevadí. Ubytuji čtyři, bude-li třeba,“ reagoval Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Předběžná zpráva o končícím roce
Co přinesl a co odnesl osmnáctý rok nového tisíciletí? Co změnil na české politické scéně a v české společnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Manželka Tomáše Kluse: Bůh je v pravdě. Když manžel viděl, jak se v politice bortí základní hodnoty, tak se chtěl svlíknout donaha
Moderátor Martin Veselovský si do internetové televize DVTV pozval manželku zpěváka Tomáše Kluse Tamaru Klusovou. A dozvěděl se od ní spoustu věcí. Tamara Klusová mu např. sama o sobě prozradila, že vlastně neví, kdo je. Řekla toho však ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Přikryl: Jaký byl a jaký bude? (2018 a 2019)
Uplynulý rok se mě zdá jako poněkud rozpolcený. Dobré střídá zklamání, mnohdy i obava, kam se naše republika ubírá. Ale oddělme vážné od nadsázky a rozdělím i obory, které mě profesně zajímají – státní správa a bytová politika státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Bilance tří vánočních svátků z pohledu hasičů
Letošní tři vánoční svátky patřily z pohledu hasičů k těm klidnějším. Nižší počet požárů způsobilo i deštivé počasí posledních dní. Během svátků hoří totiž velmi často popelnice, kontejnery na odpad nebo okrasné keře a travní porost. Pokud prší, je riziko těchto požárů nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé stále věří, že bude lépe. Podnikatelé už jsou skeptičtější
Česká ekonomika sice stále roste, ale její růst zpomaluje. A důvěra v českou ekonomiku klesá. Největší obavy mají podnikatelé, kteří naši ekonomiku táhnou kupředu jako jeden z koní táhnoucích vůz. Spotřebitelé, kteří jsou druhým tahounem, jsou zatím spokojeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Arabista Pelikán hovořil o tom, jak dopadne Sýrie po odchodu Američanů. Bude to prý hodně vařící koktejl
45. prezident USA Donald Trump trvá na tom, že stáhne americké vojáky ze Sýrie. Arabista Petr Pelikán k tomu v České televizi poznamenal, že je to pro někoho milá zpráva, pro někoho dalšího už méně. Především je to ale zpráva nečekaná. Velmi zklamaní jsou především Kurdové, kteří hrdinně bojovali proti Islámskému státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hnutí žlutých vest se šíří do dalších zemí. Lidi už nebaví, jak si sami musejí platit islamizaci, píše expert
Masové demonstrace a nepokoje, které původně začaly ve Francii jako reakce na ohlášené zvyšování daní z pohonných hmot, se postupně přenesly i do dalších západoevropských zemí. Americký spisovatel Bruce Bawer, autor knihy Zatímco Evropa spala, v článku pro Gatestone Institute v New Yorku dává demonstrace do souvislosti s tím, že občané jsou  vyděšení a rozhořčení z toho, že ačkoli je stále více zřejmé, že islamizace financovaná daňovými poplatníky dovede západní Evropu ke  špatným koncům, tak Evropská unie, která tento katastrofální vývoj plně podporuje, odmítá změnit kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Zachraňme sociální demokracii, ať rozhoduje celá členská základna, ne úzká grémia
Komentář na facebookovém profilu k článku deníku Právo o námětech na změnu fungování ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Je strašné, jak ten čas letí. Vánoce budeme slavit již za pouhé 363 dny
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Povolená spojení soutěžitelů v prosinci 2018
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil dalších pět spojení soutěžitelů, z toho tři ve zjednodušeném řízení. Žádné z posuzovaných spojení soutěžitelů podle rozhodnutí Úřadu nevzbuzuje obavy z narušení hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Na hornické sirotky se vybralo už skoro tři čtvrtě milionu
Češi, Moravané a Slezané jsou solidární. Tisíce lidí se rozhodly pomoci rodinám třinácti horníků, kteří zemřeli minulý týden v dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Podle informací ČTK poslali lidé rodinám horníků již 740 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní: Vyživovací povinnost by měla zůstat v rukou rodičů
Komentář na facebookovém profilu k programu Ministerstva školství Mléko do škol a vládnímu návrhu na školní obědy zdarma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Jonny vyhrává a Drábek režíruje
První premiérou Opery Národního divadla v novém roce bude 24. ledna pseudojazzová opera Jonny vyhrává (Jonny spielt auf), která se do Prahy vrací po 91 letech. Nevšední dílo, jehož autorem je skladatel s českými i německými kořeny Ernst Krenek, v Národním divadle inscenuje režisér David Drábek, jedna z nejvýraznějších osobností současného českého divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr kultury Staněk: Grebeníčkovu knihu jsem nekřtil, jen mě pozvali na vánoční setkání poslaneckého klubu
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odmítl tvrzení, že křtil knihu poslance Miroslava Grebeníčka (KSČM), ve které někdejší předseda komunistů kriticky popisuje církevní restituce a vývoj katolictví v Česku. Staněk dnes na Twitteru uvedl, že obsah knihy nehodnotil a akce se zúčastnil jako vánočního setkání poslaneckého klubu KSČM, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Soubor debilit a lží, napsal Pavel Šafr po projevu prezidenta. Lidé mu ale napsali, co si o něm myslí
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr okomentoval vánoční projev. „Zazněl kompletní soubor debilit a lží,“ psal mimo jiné na Zemanovu adresu. A na sociálních sítích se dočkal hodně bouřlivých reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Podlézat Číně se nemusí
Komentář na facebookovém profilu ke schůzce premiéra Andreje Babiše s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Renesance Atentátu jako nástroje politického boje?
Atentát je, byl a bude nedílnou součástí politiky. První jeho dokumentovaná oběť je datována až do doby před narozením Ježíše Krista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vánoční nadílka preferencí potěší hlavně Babiše. Lidovci a STAN aby se dali na modlení
Společnost SANEP představila vánoční průzkum. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se může radovat. Zato v sídle ČSSD by se měli mít na pozoru. Sociální demokraté znovu balancují nad propastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Je na nás, zda odkážeme dětem svět, kde bude místo pro naději
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Oslavy silvestra a ohňostroj omezí v Praze parkování a provoz aut
Silvestrovské oslavy a novoroční ohňostroj omezí v centru Prahy parkování a automobilovou dopravu. V kratších intervalech pojedou o silvestrovské noci tramvaje, přibližně do 02:30 se prodlouží provoz metra. Na Václavském a Staroměstském náměstí budou v době oslav připraveni záchranáři a hasiči. ČTK to dnes sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Za živnostníky se prostě nepřestanu prát
Komentář na facebookovém profilu ke změně autorského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Pozemek v Droužkovicích prodán za téměř 4 miliony korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Chomutově se podařilo již v prvním kole výběrového řízení prodat pozemek za téměř 3,9 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Je na nás, zda dokážeme dětem svět, kde bude místo pro naději
Komentář na facebookovém profilu k prioritám na další rok
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal pět zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 27. prosince 2018 těchto pět zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policisté odhalili v Bojkovicích čtyři běžence. Prý jim je šestnáct. Jenže...
Policisté odhalili v Bojkovicích na Uherskohradišťsku čtyři uprchlíky, kteří uvedli, že jsou z Afghánistánu a Pákistánu. Do průmyslového areálu ve městě přicestovali muži kamionem čtyři dny před Vánocemi, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Miloš Zeman mi připomíná stylem práce Vlastu Buriana
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Je zde nové prohlášení Babiše. Na čínské ambasádě nepotěší
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ohradil proti jednání čínského velvyslance Čang Ťien-mina. Čínské velvyslanectví totiž v minulých dnech informovalo o schůzce s předsedou vlády, kde bylo probíráno varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínských společností Huawei a ZTE. Babiš měl prý zdůraznit, že nejde o stanovisko vlády. Ten nyní serveru iRozhlas.cz napsal, že hrozbu vláda bere vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Kalamitní stavy na D1
Wiliam Buchert uvedl ve svém komentáři Bilance ostudy jménem D1: Viníci jsou premiéři, ministři dopravy a Ředitelství silnic a dálnic dne 23. prosince 2018 nutnost personálních změn na ŘSD a změnu systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Benzín i nafta zlevní. Vánoční kotrmelce nebudou mít na cenu vliv
Komentář k vývoji cen pohonných hmot v ČR a ropy na světových trzích v uplynulých dnech a výhled do doby nadcházející
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
EPC projekty ČEZ ESCO ušetřily letos obcím, městům a státu za energie 215 milionů korun
Dceřiné společnosti ČEZ ESCO ENESA a EVČ očekávají, že jejich projekty komplexních energetických úspor ušetřily letos za energie zákazníkům celkem 215 milionů korun, meziročně o 4 procenta více. Dosažená úspora byla celkově o 21,5 milionu korun vyšší, než smlouvy garantují. Po celé ČR poskytuje ČEZ ESCO energetické služby se zárukou (EPC) v rámci 38 projektů realizovaných ve zhruba 250 objektech ve vlastnictví krajů, měst, ale i privátních majitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Vánoce si projevem M. Zemana už několik let nenechávám kazit
Komentář na facebookovém profilu k vánočnímu poselství prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Přelomový rozsudek belgického soudu: Děti Belgičanek, které mají s islamistickými radikály, mají být navráceny do země
Šest dětí belgických matek, které jsou v současnosti v jednom ze syrských uprchlických táborů, má právo žít v Belgii. Rozhodl o tom belgický soud, jenž zároveň nařídil vládním úřadům, aby zajistily návrat dětí do země. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura: Děkuji panu prezidentovi za jeho práci pro občany a přeji mu pevné zdraví
Komentář na facebookovém profilu k vánočnímu poselství prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Nenechte se nachytat na falešné povánoční slevy
Čeští spotřebitelé se každoročně těší na povánoční slevy a výprodeje. Jak ale ukazují zkušenosti pozornějších zákazníků a šetření prováděná dozorovými orgány, deklarované slevy často žádnými slevami nejsou. Co je dobré mít na paměti, abychom „výhodné“ koupě posléze nelitovali? Na co si dát pozor, abychom díky slevám opravdu ušetřili?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: V závěru roku se důvěra podnikatelů snížila, důvěra spotřebitelů se zvýšila
Souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně mírně poklesl o 0,7 na 98,6 bodu. V závěru roku se snížila důvěra podnikatelů, naopak důvěra spotřebitelů po výraznějším listopadovém poklesu stoupla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Vánoční poselství jako touha po moci
Prezident republiky Miloš Zeman svým Vánočním projevem ukázal, že je nabubřelý, samolibý a nechápe význam vánoc. Neustále prezentuje svojí vzdělanost a informovanost a uděluje „moudré“ rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek: Nechtěl jsem riskovat konflikt se sociálkou a paragrafem o týrání dětí
Komentář na facebookovém profilu k vánočnímu poselství prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prosinec na ČMKBK: Ceny elektřiny a zemního plynu koncem roku vzrostly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v prosinci uzavřeno 262 kontraktů na dodávku 32,6 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 36,2 milionu korun. Elektřina i plyn proti předchozímu měsíci zdražily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Kdy poděkují Semelové za to, že obhajuje vraždu Milady Horákové?!
Komentář na facebookovém profilu k vánočnímu poselství prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: IROP splnil zásadní pravidlo pro čerpání evropských peněz
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, splnil na začátku prosince pravidlo n 3, které programům financovaných z evropských peněz stanovuje vyčerpat prostředky přidělené programu pro daný rok do tří let od doby přidělení, tedy do konce roku n 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Odborníci se v Brně radili, jak omezit dopady sucha na zemědělství
V prostorách brněnského výstaviště se konalo diskusní setkání akademiků, úředníků a spolupracovníků portálu Intersucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Pod stromeček (3)
George D. P. Carlin mi nabízí výrok, který se hodí pro třetí část příspěvku: Mluvím sám se sebou, protože jsem jediný člověk, kterému se moje odpovědi líbí. Prezident Trump ve svém nedávném, poměrně krátkém interview na Fox News použil 20x název Čína (pro ČLR) ve spojení s popisem strategie USA v Africe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Putin je spokojen. Rusové otestovali novou superzbraň. Příští rok ji prý dostane armáda
Nová ruská raketa Avangard je ozkoušena. Přihlížel tomu osobně prezident Ruské federace Vladimir Putin. O raketě, která překonala vzdálenost 6000 kilometrů, informuje MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Je mi líto vinotékařů a vinařů
Komentář na facebookovém profilu k zákazu plastových výrobků na jedno použití
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Pardubickém kraji by se měly příští rok stavět první části D35
Příští rok by měl v Pardubickém kraji přinést dlouho odkládané zahájení výstavby části dálnice D35. Její první úsek Časy - Ostrov se začne stavět na jaře. Pokud se podaří v soutěži vybrat stavební firmu, lze čekat v podobném termínu první stavební práce i na úseku Opatovice nad Labem - Časy. Velké investice budou směřovat i do nemocnic, dopravních staveb, sportovních a kulturních zařízení nebo obnovy některých památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Pan Jandourek plete hrušky s jablky
Komentář na facebookovém profilu k článku J. Jandourka o jednání premiéra Babiše s čínským velvyslancem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Dobrá zpráva na druhý svátek vánoční
Komentář na facebookovém profilu k zákonu o DPH
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
SANEP: Hnutí ANO nadále posiluje a přebírá levicově orientované voliče
Mediální útoky na hnutí ANO respektive na jeho předsedu a premiéra Andreje Babiše v kombinaci se sociální politikou přinášejí hnutí ANO nové voliče, a to zejména z levicového politického spektra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Národním technickém muzeu byla otevřena výstava „Svatovítské varhany / St. Vitus Organs“
Národní technické muzeum otevřelo výstavu „Svatovítské varhany / St. Vitus Organs“, která návštěvníkům představuje historii, současnost a budoucnost varhan v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Výstava vznikla ve spolupráci s Nadačním fondem Svatovítské varhany a nadačním fondem Bohemian Heritage Fund.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist