Oficiální zpravodajská média

Nekompromisní pohled spisovatele Olšera: Češi, kromě hrstky zarputilých troubů z tzv. pražské kavárny, už mají plné zuby ran pod pás od havloidů. Proto Babišovi rostou preference
CO NÁM DAL ROK 2018 "Agent CIA a čokoládový prezident Petro Porošenko kvůli Ukrajinou vyprovokovanému námořnímu konfliktu v Kerčském průlivu přesto vyhlásil 26. listopadu 2018 stanné právo, jež má platit po dobu 60 dnů. To výraznou měrou omezí občanské svobody převedením pravomocí do rukou státu. Mimochodem, Porošenkem vyhlášené stanné právo má také co do činění s nadcházejícími "prezidentskými volbami" a jeho velmi špatnými předvolebními výsledky. Takže cukrář Porošenko může zrušit prezidentské volby naplánované na 31. května 2019, aby zůstat dále u moci," upozorňuje spisovatel a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz Břetislav Olšer v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, v němž i vysvětluje, proč je Ostravsko tolik postiženo exekucemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Násilně useknutý rozhovor Soni Červené v Interview ČT 24
Proběhlo 27. prosince od půl sedmé večer do sedmi a jako by charakterizovalo dvě epochy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová si všimla vážné chyby Donalda Trumpa. A řekla, co plánuje Putin
Analytička Tereza Spencerová v pátek zase jednou usedla ke své kávě a sepsala pár řádek o dění v dnešním světě. Lépe řečeno o tom, jak hodnotí, co se na naší planetě děje. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ekonom Pavel Kohout: Alternativy k Babišovi? A kdo? Ekonomika je přehřátá, to neskončí dobře. Z dluhů je droga
ROZHOVOR Rád bych se mýlil, říká uznávaný ekonom Pavel Kohout, ale různé ukazatele podle něj již dnes upozorňují na zpomalení hospodářského růstu. „Ekonomika je přehřátá, ať už hovoříme o Česku, velkých zemích EU nebo o USA.V Evropě vidím jako možný zdroj problémů bankovnictví. Evropa se nikdy úplně nedostala z finanční krize roku 2008. Z dluhů se stala droga, na které jsou evropské ekonomiky závislé. Nemůže to trvat věčně a těžko si umím představit, že to skončí dobře,“ obává se Pavel Kohout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Na co si dát pozor v 2019 (1)
Příspěvek ve třech částech, představuje krátký přehled volně a bez priorit vybraných témat, která při hlubším zamyšlení mohou ukázat na mnohá další, patřící do kontextu dění v RF, USA a ČLR, ? soupeření mezi různými státy a společenstvími.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Plzeň se připojila k celosvětové síti eduroam, a to jako první město v ČR
Novinku v bezdrátovém připojení přichystala pro uživatele internetu plzeňská radnice. Plzeň se jako první město v České republice stalo poskytovatelem bezdrátové sítě eduroam, jež využívají lidé po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vytočený Jiří Kobza: Vezmou si je pánové Hamáček a Petříček k sobě domů? Chrání nás rasistická pověst, prostořeký prezident a nízké dávky
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec za hnutí SPD a bývalý diplomat Jiří Kobza rekapituluje dění končícího roku 2018. "Jiřího Drahoše považuji za prázdnou loutku ve srovnání se současným prezidentem. Mám sympatie k člověku, který věci nazývá pravými jmény, nenechá se ukřičet novináři ani neziskovkami," říká o obou finalistech prezidentského klání a nenechává na pochybách, který ze dvou pánů je mu bližší. "V Kremlu se dveře netrhnou se západními politiky, západní firmy investují v Rusku hlava nehlava, a my budeme kádrovat přímo voleného prezidenta, s kým se smí bavit a s kým nikoliv," ptá se Kobza v reakci na častou kritiku Miloše Zemana stran jeho cest do Ruska. Jako jednoznačně největší nebezpečí pro dnešní Evorpu považuje Kobza masovou migraci a pochvaluje si pozici České republiky v rámci Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lajčák: Pověst V4 pošramotil postoj k migraci
Předsevzetí napravit pověst visegrádské čtyřky (V4), což je regionální uskupení Česka, Maďarska, Polska a Slovenska, se slovenskému předsednictví daří naplňovat „střídavě“. Řekl to slovenské agentuře TASR šéf diplomacie Miroslav Lajčák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Moderátor z Českého rozhlasu: Babišovi se může postavit ODS. Ale ne v čele s Fialou. Co Klaus ml.?
O tom, kdo vyzve hnutí ANO a jeho šéfa Andreje Babiše, píše v Lidových novinách komentátor a moderátor Českého rozhlasu Tomáš Procházka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Novinář zavtipkoval: „Lepšolidé“ mají práci, vzdělání a živí se hlavou. Zemana nevolí
Prezident Miloš Zeman, jeho mluvčí Jiří Ovčáček či poslanec ODS Václav Klaus mladší nebo poslanec Lubomír Volný z hnutí Svoboda a přímá demokracie čas od času použijí výraz „lepšolidé“. Kdo přesně je takový „lepšočlověk“? Co ho charakterizuje? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Lepšolidé
Myslím, že prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství 26. 12. t. r. pro arogantní nedemokratická individua, hereckou šmíru a podobné, kteří pouze staví na odiv své zpravidla primitivní názory, neexistující zásluhy a vědomosti, pokleslé kumštýře, použil označení správné: Lepšolidé. Dělají se lepší, než jsou. Často pomocí fejků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Expert v živém vysílání zdemoloval narativ ČT: To Putin nemá zapotřebí, o jeho podpoře se západním politikům může jen zdát. Zpráva BIS? Když jsem byl náměstkem, vyhostili jsme diplomaty spojenců, vzpomínal
Do České televize zavítal bezpečnostní expert Jaromír Novotný, aby se před kamerami vyjádřil k již čtyři roky trvajícímu konfliktu Ruska a Ukrajiny. Konstatoval, že ruský prezident Vladimir Putin asi nemusí zvyšovat popularitu nějakými vojenskými akcemi, protože jeho popularita dosahuje takových výšin, o nichž si politici na Západě mohou nechat jen zdát. Nakonec tvrdě zkritizoval Bezpečnostní informační službu (BIS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za práva pečujících
Novoroční petice pečujících k připravované novele zákona o sociálních službách. Podpořte právo pečujících být slyšeni. Žádáme příliš?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Navrhuji povýšit agenty BIS na školní inspektory, arabista Pelikán pro PL „semlel“ rok 2018 v Česku, došlo i na radikální muslimy v Evropě
CO NÁM DAL ROK 2018 Slaví evropští muslimové Vánoce a jak se k těmto tradičně křesťanským, dnes už možná spíše konzumním, svátkům staví ti ortodoxní? Dohání Česko v životní úrovni a ekonomice západní Evropu a jak na tom vlastně Západ na sklonku 18. roku jedenadvacátého století je? A jak je na tom česká politika? To a více v bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hodnotí arabista Petr Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš a Hamáček jsou nejoblíbenější ministři letošního roku. Zcela neznámí členové kabinetu? Kněžínek, Toman, Staněk a Plaga
Že je Andrej Babiš nejoblíbenějším politikem, není nic nového. Premiér se drží v čele všemožných měření už několik let. O to větším překvapením je pozice předsedy socdem Jana Hamáčka, který se ve výzkumu agentury Phoenix ocitnul na druhém místě v popularitě mezi ministry. O mnoho hůře dopadl trojlístek Kněžínek (ANO), Staněk (ČSSD) a Plaga (ANO). Respondenti prakticky netuší, o koho se jedná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Musíme ukázat, že jsou komunisté i mladí narozením, a netáhnout za sebou normalizační resentiment a nostalgii po starých časech, burcuje Jiří Dolejš
CO NÁM DAL ROK 2018 ROZHOVOR Volič KSČM odešel k hnutí ANO a zůstává tam. „Pro levici je zásadní otázkou, za jakých okolností by se tento volič měl vrátit z vandru domů,“ vysvětlil poslanec KSČM a její bývalý místopředseda Jiří Dolejš. Volič podle něj musí projít historickou zkušeností, že Andrej Babiš není „táta pracujících“ a překročením mezí přestane nejen dělat přímo radost, ale dokonce přestane nabízet i naději. Dolejš zdůraznil, že tehdy nastane okamžik, kdy bude levice připravena ztracené voliče vítat zpět. V bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že právě na této křižovatce nyní komunisté stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Ta žena nekřičí údajně, když jí řeže hlavu. Ona křičí doopravdy!“ Video s bestiální vraždou jedné z evropských turistek v Maroku koluje po internetu. Silná reakce
V Maroku byly brutálně zabity evropské turistky. Vrazi si jejich smrt nahráli, píše server New York Times. V souvislosti s vraždou dvou skandinávských dívek bylo následně zadrženo 19 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Milan Knížák účtuje: Zeman srší nenávistí a záští a vyřizuje si osobní účty. Takový člověk nemůže být prvním mužem země
CO NÁM DAL ROK 2018 Podle bývalého generálního ředitele Národní galerie Milana Knížáka není Miloš Zeman schopen vykonávat úřad prezidenta. „Rozhodně ne. A nebyl, ani když nastupoval. Srší nenávistí a záští a vyřizuje si osobní účty. Takový člověk nemůže být prvním mužem země,“ prohlásil profesor Knížák. A Babišova vláda je podle něj tou nejhorší vládou, kterou jsme od roku 1990 měli, je to vláda založená na lži. Proto by si přál, aby rok 2019 byl rokem konce registrovaného partnerství Zeman - Babiš. A pokud se tak nestane, bude to podle Milana Knížáka znamenat jasný krok zpět k totalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Zoo Ostrava musel být utracen hroší samec
V ostravské zoologické zahradě musel být z důvodu prudkého zhoršení zdravotního stavu utracen samec hrocha obojživelného. Bylo mu 51 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Udeří ekonomická krize? Expert pronesl slova, která se tak často v médiích nevidí
Hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda se v dnešním komentáři pro MF Dnes rozepsal o tom, že krize už nepřijde. Stačí, když se pro to něco udělá, míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura: Premiér Babiš se chová jak popletený král z pohádky Pyšná princezna
Komentář na facebookovém profilu k varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost před výrobky čínských firem Huawei a ZTE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): S Evropskou unií na věčné časy, i za cenu islamizace
Komentář na facebookovém profilu k roztržce Bělobrádka a Kalouska v rozhovoru pro Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR
V týdnu od 17.12. do 23.12.2018 byla radiační situace na území ČR obvyklá a nebyly zaznamenány žádné odchylky od obvykle sledovaných hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Zákládání a péče o genofondové plochy ovocných dřevin
Nová verze standardu byla schválena a zveřejněna 21.12.2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Není nad slušnost a korektnost, aneb co může způsobit kniha
Po přečtení článku v PL.cz „Staněk je nebezpečný hajzl. Mirek Topolánek vypustil bombu.“ jsem nabyl dojem, že se pan Topolánek snad zbláznil. Nazve a veřejně urazí ministra kultury Staňka, aniž by, podle mého názoru k tomu měl jediný pádný a relevantní důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vojenský rok 2018: Šlechtová přišla o ministerské křeslo. V Afghánistánu umírali čeští vojáci
Personální výměny v čele ministerstva i armády, ztráta čtyř vojáků v Afghánistánu, rostoucí rozpočet nebo potíže s důležitými vojenskými zakázkami charakterizují letošní rok z pohledy obrany České republiky. V čele Ministerstva obrany od začátku roku stáli dva ministři, vystřídali se také náčelníci generálního štábu a další významní představitelé armády, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hřebejk udeřil: Zeman a Babiš nám škodí víc než uprchlíci a muslimové. A vyzval oponenty, aby ho prokleli
Režisér Jan Hřebejk se čas od času vyjadřuje ke společenské situaci v naší zemi. Když už se k tomu odhodlá, nebere si většinou servítky. Potvrdil to i svým tweetem, v němž zmínil českého prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) a komunisty s Tomiem Okamurou (SPD). Na svá ostrá slova se však dočkal odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Martinů (ODS): Stále není pozdě začít naše chyby napravovat
Novoroční slovo starosty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Zámky lákají na silvestrovské prohlídky
?Chcete prožít poslední den v roce netradičně? Pak byste si neměli nechat ujít mimořádné silvestrovské prohlídky na zámku v Bečově a Kynžvartu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČR chce s Německem jednat o plánu přijímání Čechů do bundeswehru
České Ministerstvo obrany si chce s Německem vyjasnit plány německé armády na rekrutování občanů jiných zemí včetně Čechů. Na dotaz ČTK to sdělil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). O záměru Německa zatím ministerstvo bližší informace nemá a s německou stranou o tom dosud nejednalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Zaměstnancům náchodské nemocnice se od nového roku zvýší platy o 10 %
Vedení Oblastní nemocnice Náchod a zdravotnické odborové organizace v úterý uzavřely novou kolektivní smlouvu pro rok 2019. Přinese navýšení mzdových tarifů zdravotníků o 10 % a o 10 % se zvednou také sazby dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPP a DPČ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zámečník (SLK): Vedení města řeší stav budovy URAN
Objekt libereckého magistrátu, který dlouhodobě vykazuje nevyhovující podmínky z hlediska technického stavu, projde rekonstrukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Evoluce to tak vymyslela! Dítě žije s otcem a matkou... Šichtařová udeřila na moderní feministky
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad výsledky průzkumu, kdy české ženy uváděly, že nepovažují přítomnost otce v rodině za nezbytnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pražská městská policie zvýší strážníkům rizikový příplatek
Pražská městská policie (MPP) zvýší strážníkům rizikový příplatek ze současných 6000 korun na 7500 korun. Zvýšený příplatek budou dostávat od začátku nového roku. Vyšší příplatek dostanou i další zaměstnanci. ČTK to sdělila mluvčí MPP Irena Seifertová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Nepřehlédnutelná osobnost profesora Vladimíra Vondráčka
Letos v květnu uplynulo rovných 40 let od úmrtí profesora Vladimíra Vondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Drony, kanál, kundy, zmrdi. Mirek Topolánek přišel s radou pro Miloše Zemana. A to neměl dělat
Expremiér Mirek Topolánek je v dobrém vánočním rozmaru. Rozhodl se okořenit českou společenskou debatu několika výrazy, kterými se vrátil k větám prezidenta Miloše Zemana o „lepšolidech“. Vyvolal na toto téma debatu. A ta se mu vrátila jako bumerang. Lidé mu připomněli jeho eskapády s někdejším italským premiérem a bonvivánem Silviem Berlusconim, kdy paparazzi zachytil Topolánka úplně nahého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Místopředseda klubu poslanců ČSSD Birke rezignoval na funkci
První místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Birke rezignoval na tuto funkci. Zdůvodnil to tím, že se chce naplno věnovat práci poslance a starosty. Informaci, kterou zveřejnil server Aktuálně.cz, Birke potvrdil ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Vánoční a novoroční přání
Příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, spokojenosti, pohody a štěstí v roce 2019 přeje generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zastavte Zemana! burcuje bývalý diplomat. Jeho petici podepsaly tisíce lidí
Prezidenta Miloše Zemana je třeba zastavit. Míní to spoluautor petice proti němu Fedor Bruoth. Rozhovor s ním přinesl server Prostor X.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Nové centrum polygrafických oborů nabídne žákům kvalitní a bezpečnou výuku
Ve Velkém Poříčí vzniklo za bezmála 80 milionů korun Centrum odborné přípravy polygrafických oborů při Střední škole průmyslové, textilní a polygrafické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
První místopředseda klubu ČSSD Birke rezignoval. Nástupce vyberou poslanci tajně
V klubu ho může nahradit jihočeský poslanec Ondřej Veselý. Část ČSSD však chce exprimátora Romana Onderku.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.12.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Plzeňané se mohou těšit na Novoroční ohňostroj
Už pátým rokem se obvod chystá místo poslední den v roce vypustit ohňostroj až na Nový rok. Nejdříve si děti užijí svoji diskotéku, pak přijde na řadu třaskavá podívaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 3965
3965 požadavků vyřídila call centra Skupiny ČEZ během tří dnů vánočních svátků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Zemětřesení na Sicílii
Intenzivní aktivita vulkánu Etna zapříčinila 26. prosince 2018 brzy ráno zemětřesení o síle 4,8 st s epicentrem v okolí města Viagrande.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Pomohl by pozdější začátek vyučování? Důkazů moc není
Pro mnohé školáky je ranní vstávání těžké. Pomohl by jejich zdraví a výkonu pozdější začátek vyučování? Můžeme jen spekulovat, ukázala rešerše organizace Medizin transparent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Takhle přece nemůže svět dále fungovat
Komentář na facebookovém profilu k situaci v Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Holeček (STAN): Existují také „horšolidé"?
Komentář na facebookovém profilu k projevu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kdo může vytáhnout ČSSD nahoru? Padlo jméno. Předložil ho Zdeněk Škromach
Aktuální kondici ČSSD, její naději v podobě ministryně Jany Maláčové i snahu o hledání českého Fica v rozhovoru pro Blesk Zprávy glosuje Zdeněk Škromach, sociální demokrat a bývalý ministr práce a sociálních věcí. „Je potřeba rozbít ty zbytnělé struktury, rakovinu, která tou stranou prorostla za ta léta,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Systém v mobilu bude zachraňovat životy
Lidem v Moravskoslezském kraji bude od začátku nového roku pomáhat služba, která bude efektivněji chránit zdraví i životy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šéfkou Finanční správy ČR je ode dneška Tatjana Richterová
Novou ředitelkou Finanční správy ČR se od dnešního dne stala dosavadní zástupkyně ředitele Tatjana Richterová. Ve funkci nahradila Martina Janečka, který na začátku listopadu požádal o odvolání. Janeček bude od ledna ředitelem Finančního úřadu pro Jihočeský kraj. Richterová již dříve uvedla, že chce, aby byla správa vstřícnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nostalgie po Sovětském svazu
Levada Center, ruská nevládní organizace pro výzkum veřejného mínění, každoročně sleduje míru nostalgie občanů k Sovětskému svazu před rokem 1991.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Spisovatel Kosatík v ČT pronesl vážná slova o Babišovi. Už to prý vadí i lidem v zahraničí
Moderátorka Zuzana Tvarůžková v pátečním Interview přivítala scénáristu, spisovatele a historika Pavla Kosatíka, který zhodnotil rok 2018. Nešetřil kritickými slovy ani na adresu premiéra Andreje Babiše (ANO), na adresu těch spoluobčanů, kteří si myslí, že je Česká republika pupkem světa, ale ani na adresu některých médií. Zkritizoval i server ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce se cvičně bránila kybernetickému útoku
Hrozba kybernetických útoků je v poslední době stále častěji skloňované téma. Hned třináct specialistů z ČEZ Distribuce zodpovědných za kybernetickou bezpečnost v oblasti technologických systémů mělo možnosti si vyzkoušet, jak by se proti nim dokázalo bránit. Týdenní výcvik pořádali experti ze společnosti CyberGym Europe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Notáři působící v Česku nebudou muset být jen českými občany
Notáři, kteří chtějí působit v Česku, nemusí být výhradně českými občany. Mohou mít občanství některého z dalších států Evropské unie nebo Evropského hospodářského prostoru. Změnu přináší novela notářského řádu, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom Hrad v tiskové zprávě. Informaci převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hradecký smyčcový orchestr koncertoval za velkou louží
Smiling String Orchestra z Hradce Králové, letošní vítěz národního kola soutěže smyčcových orchestrů základních uměleckých škol, v listopadu a prosinci koncertoval po Severní Americe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Poslední letošní Bezpečnostní rada řešila sucho či očkování proti chřipce
Problematika sucha, statistiky lidí, kteří se nechali očkovat proti chřipce, rozšíření stanovišť zdravotnické záchranné služby či příprava na cvičení simulující radiační havárii v Jaderné elektrárně Temelín konané v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Můj rok 2018 v Evropském parlamentu
Hlavní činností poslanců je práce ve výborech na odborných tématech, ať již ve stadiu politických usnesení nebo nad konkrétními návrhy textů směrnic a nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Západní liberální demokracie v praxi
Reakce na facebookovém profilu na článek v Reflexu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Na Litoměřicku chybí řidiči, od ledna dojde k omezení spojů
Od 1. ledna 2019 bude autobusovou linkovou dopravu na Litoměřicku zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Memento mori
Premiér Andrej Babiš v pondělním rozhovoru před novináři prohlásil, že nechce, aby se Česká republika připojila nejen k paktu o migraci, ale i k paktu o uprchlících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dagmar Havlová vzpomínala na odkaz Václava Havla: Václav tu moc chybí
Moderátorka Marie Retková uvedla svého hosta pořadu Nočního Mikrofóra na stanici Český rozhlas Dvojka, a sice Dagmar Havlovou jakožto „ženu s velkým srdcem, která je spontánní, bezprostřední, temperamentní, upřímná, bezelstná a živelná“. Rozhovor se nesl ve vánočním a přátelském duchu, avšak došlo i na témata ohledně Havlové v roli první dámy a vzpomínky na zesnulého prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zástupcem náčelníka generálního štábu se stane Zůna, Baloun končí
Novým prvním zástupcem náčelníka generálního štábu se stane od ledna generálmajor Jaromír Zůna (58 let). Nahradí generálporučíka Jiřího Balouna (57 let), který v armádě po 40 letech končí. Změna nastane také na pozici zástupce náčelníka generálního štábu, který řídí armádní inspektorát. Generálmajora Jaroslava Kociána (56 let) ve funkci vystřídá brigádní generál Milan Schulc (55 let), který působil jako vojenský diplomat v zahraničí. Kocián odejde z armády po 38 letech. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat varují před riziky hlučného silvestrovského veselí
Spolek OBRAZ – Obránci zvířat dnes odstartoval již tradiční virální kampaň proti zábavní pyrotechnice odpalované ve velkém na Silvestra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rozhodnutí ohledně Babišova možného střetu zájmů má být do 26. 1.
Úřad v Černošicích u Prahy předpokládá, že rozhodnutí ohledně možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) vydá do 26. ledna. Jde o zákonem danou lhůtu. Úřad o tom informoval na webových stránkách radnice. V případě, že by úřad konstatoval střet zájmů, může premiér dostat pokutu až 250 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Číňan začal úkolovat premiéra Babiše
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě čínského velvyslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Toman: Fond nepojistitelných rizik začne fungovat nejdřív v 2021
Fond těžko pojistitelných rizik bude moci začít fungovat nejdřív v roce 2021. ČTK to v rozhovoru řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Nejdříve chce diskusi se všemi oborovými organizacemi, jako jsou Asociace soukromého zemědělství ČR nebo Zemědělský svaz ČR. O fondu se mluví již desetiletí, jeho spuštění se však stále odkládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Optimistické Vánoce českých spotřebitelů
Zatímco celková nálada v české ekonomice mírně uvadá, spotřebitelé hledí do budoucna s optimismem. Jejich důvěra v ekonomiku se v průběhu prosince dále zvýšila s tím, jak se snížily obavy z případného zhoršení finanční situace tuzemských domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Politické jelítko. Zdechovský se veřejně pustil do Staňka a strhla se hádka
Do ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) se po expremiérovi Mirku Topolánkovi zostra pustil europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. A to za jeho čtvrteční odmítnutí tvrzení, že křtil knihu poslance Miroslava Grebeníčka (KSČM), ve které někdejší předseda komunistů kriticky popisuje církevní restituce a vývoj katolictví v Česku. Jeho kritika se však v následné diskusi vrátila lidovcům jako bumerang. Zástupce biskupů vydání knihy označil za nehoráznost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Nemecká armáda láká vlastizrádce z ČR do svých řad
Bude prolévána česká krev za německé zájmy v německé armádě?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas rozšířil digitální vysílání pomocí deseti nových DAB vysílačů
Český rozhlas společně s Českými Radiokomunikacemi spustil v pátek 28. prosince 2018 druhou fázi sítě DAB . Deset nových vysílačů zvýší pokrytí multiplexu ČRo na 61 % populace České republiky a zajistí kvalitní signál na dálnicích D1, D5, D8, D10 a D11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nelegální migranti už i u nás
Komentář na facebookovém profilu k odhalení nelegálních migrantů v Bojkovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Jaký byl rok 2018 z pohledu poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM)?
Odstoupení z funkce předsedy komise na kontrolu GIBS, nevydání k trestnímu stíhání či medaile od ČSBS, ale také prosazení projednání paktu o migraci či prosazení některých zákonů, to vše je spojeno s jeho jménem. Jak tyto události hodnotí on sám?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar se setkal s veterány v Domově Vlčí mák v Ústřední vojenské nemocnici
Ministr obrany Lubomír Metnar před Vánoci zavítal do Domova Vlčí mák a Domova péče o válečné veterány v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, aby se setkal s válečnými veterány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj letos nechal ošetřit dalších šest významných alejí
Kraj revitalizoval vybrané aleje za podpory Operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Nových či ošetřených stromů se letos dočkala alej Albrechtice–Vítkov, jírovcová alej Kamenický Šenov – Slunečná či lipové stromořadí v Malé Skále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Indikátor ekonomického sentimentu - prosinec 2018
Celková důvěra v domácí ekonomiku sice v závěru letošního roku mírně poklesla, ale i nadále se pohybuje na historicky nadprůměrných hodnotách. Prosincová čísla rozhodně nesignalizují žádné významnější zpomalování české ekonomiky či dokonce hospodářskou recesi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Liberální muslimka v Německu představila návrh, jak potlačit hrozbu spojenou s radikalizací muslimů
O rizicích spojených se zahraničním financováním mešit v Německu, které mohou mít například na svědomí radikalizování věřících, se vedou mezi tamními dlouho debaty. Zakladatelka liberální berlínské Ibn Rušd-Goethovy mešity Seyran Ateşová jako řešení navrhla, aby němečtí muslimové v budoucnu platili „mešitovou daň“. A u některých politiků to vzbuzuje kladné ohlasy. Mohlo by to podle nich posílit věrnost muslimů vůči německému státu, informovaly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Německá armáda dělá nábor. Mohou se hlásit i Češi
Německá armáda si pomýšlí i na Čechy. Jak uvádí server Novinky.cz, země chce nabrat nové rekruty ze zemí Evropské unie. Agentura DPA v té souvislosti uvádí, že země východní Evropy však reagovaly zdrženlivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sviták (SLK): Pánbůh s námi a zlý pryč
Vždy jsem byl zastáncem názoru, že po roce 1989 měla být Komunistická strana postavena mimo zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Halík se čertí kvůli vytýkacímu dopisu od Duky. Blogerka ale knězi vzkazuje...
Češtinářka a blogerka Veronika Valíková se v dnešním komentáři pro MF Dnes zamyslela nad arcibiskupovým napomenutím kněze Tomáš Halíka. Ten totiž dostal od svého nadřízeného, pražského arcibiskupa Dominika Duky, vytýkací dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nálada v tuzemském průmyslu byla naposledy horší v roce 2013
Komentář k prosincových číslům k důvěře v ekonomiku, která zveřejnil Český statistický úřad
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Robert Plaga ocenil vynikající středoškoláky
Úspěšné středoškoláky, kteří zabodovali v mezinárodních soutěžích, 13. prosince v Karolinu ocenil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: V našem kraji působí spousta talentovaných architektů
Třináctý ročník prestižní soutěže Stavba Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Armáda v lednu kompletně převezme muniční sklad v Květné
Armáda 1. ledna kompletně převezme muniční sklad Květná na Svitavsku. V srpnu z něj byl odvezen poslední vojenský materiál, který tam byl přemístěn v roce 2015 z Vrbětic na Zlínsku. Areál se tak se stane dalším skladovým zařízením armády, sdělila ČTK Vlastimila Cyprisová z oddělení komunikace s veřejností generálního štábu. Díky tomu vzniknou i další pracovní místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Reprezentace, na kterou můžeme být skutečně hrdí
Komentář na facebookovém profilu k akci na podporu českých vědců působících v zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Zbavení se telefonů Huawei problém neřeší
Komentář na facebookovém profilu k varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost před výrobky čínských firem Huawei a ZTE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nevzdělaní venkované! Nemá smysl argumentovat. A to je kavárna, s tou se nebavme. David Forbelský uvádí příčiny rozdělené společnosti
CO NÁM DAL ROK 2018 „Že Zeman rozděluje společnost? Ano, jako každý výraznější politik. Totéž se v 90. letech dalo napsat i o Havlovi. A mnohem dříve i o Masarykovi. Takže není špatně si myslet, že politik je špatný, je špatně myslet si, že ten, kdo ho volí, je - a teď si dosaďte - blb, komunista, fašista… Tohle nálepkování je špatně. Pokud by se psalo, že ten a ten krok prezidenta je špatně a proč, nebylo by tolik zlé krve. Jako když se napíše, že ho stejně volí nevzdělaní venkované. A proto nemá cenu argumentovat. To pak ti nevzdělaní odpoví stejnou mincí a ‚kavárnou‘, se kterou nemá smysl diskutovat, a problém je na světě. Už jen řveme co nejhlasitěji a navzájem se neposloucháme. A v tom řevu pak tiše přijde někdo, kdo bude teprve vážný problém,“ domnívá se v rozhovoru pro PL.cz David Forbelský ze Strany svobodných občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist