Oficiální zpravodajská média

Piráti: Zajímá vás, kde se vzali 'lepšolidi'?
Komentář na facebookovém profilu k manipulaci v mediálním prostoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fotograf a cestovatel bilancuje: Toho estébáka jsme demokraticky zvolili, jinak by tam nebyl
CO NÁM DAL ROK 2018 Před třiceti lety mu revoluce umožnila splnit si svůj sen. Teď čilý vydavatel děl s dobovými pohlednicemi větří krizi. Scestovalý geograf a fotograf Petr Prášil letos pokřtil dvě publikace týkající se sudetského příhraničí a podotýká: „Nemůžeme se tvářit, jako by část našich dějin neexistovala. Zvěrstva nelze vymazat, ale…“ V rozhovoru pro PL prozrazuje, proč má odpor k dotacím či proč se nemáme rozčilovat nad Babišem. „Chápu, že část české společnosti je naštvaná,“ říká na druhou stranu sběratel a autor, který vysílá do světa dokumentární „poklady“, kterých je prý z jisté doby poskrovnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Varování, které by nemělo zapadnout
Komentář na facebookovém profilu k budoucímu vývoji ekonomiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM díky údajům v CRAB snižuje výdaje státu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Českých Budějovicích se zabývá agendou dislokací a pravidelně využívá reportingového nástroje systému Centrálního registru administrativních budov (dále jen „CRAB“). Zaměstnanci ÚZSVM v CRAB nejen ověřují správnost zaevidovaných dat, porovnávají v jednotlivých lokalitách státem hrazené i inkasované nájemné, ale zároveň vyhledávají a navrhují alternativy dislokací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: Hamouni a nenažranci
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Ježíš nezaložil žádnou říši, nevedl žádné vítězné boje
Na Štědrý večer 24. 12. 2018, při tzv. půlnoční kázal v katedrále kardinál Dominik Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tady lidé volí Okamuru. A věří, že všechno zlo pochází od Kalouska. České maloměsto očima Deníku Referendum, je to vážně drsné
Společnost je rozdělená. Průzkumy ukazují, že jedna z dělících linií leží mezi městy a venkovem. Zatímco ve městech najdeme často liberálněji smýšlející občany, kteří dokázali využít výhod, jež jim nabídla globalizace, lidé na venkově globalizaci vnímají jako něco, co jim uškodilo. Lidé z menších měst a vesnic se občas dívají zle i na kněze, kteří podle jejich názoru „hovno dělají, hlavně že prcaj‘ chlapečky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiše přiměju, aby se za své sprosté pomluvy omluvil, věří Kalousek. Ruský a čínský troll Zeman, ostuda ve světě
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poskytl rozhovor serveru Blesk Zprávy. V něm se mimo jiné ohlédl za letošním rokem, kdy hovořil například o zdanění náhrad za církevní restituce či zmínil své spory s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Valtický zámek má za sebou vydařenou sezónu
V roce 2018 si cestu na zámek našel rekordní počet návštěvníků, bylo to nejvíc v novodobé historii zámku. I když řada českých památek zaznamenala v roce 2018 meziročně mírný pokles v návštěvnosti, který byl způsobený extrémně teplým srpnovým počasím, na valtický zámek přišlo meziročně lidí opět o něco víc. Zámek Valtice se tak v roce 2018 dostal na 6. místo mezi státem spravovanými památkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
No to je tedy zvláštní „skvadra“. Petr Žantovský se zajímal o nadaci bojující za „kvalitní žurnalistiku“ a objevil velmi pozoruhodné osoby, vazby a finanční toky
TÝDEN V MÉDIÍCH Vánoční poselství Miloše Zemana bylo nejsmířlivějším ze všech jeho dosavadních, přesto prezidentovi odpůrci místo věcných komentářů pouze vyjevili svůj velice negativní osobní postoj k hlavě státu. Petr Žantovský v té souvislosti naopak vyzdvihuje vystoupení komentátora Ivana Hoffmana při debatě v Českém rozhlase. Mediální analytik si všímá také toho, jak se z čím dál více stran ozývá volání po zvýšení koncesionářských poplatků České televize a nově i po státním financování těch lepších médií, která prezentují ty správné názory. Reaguje také na slova o útocích na média, která směřují k tomu, aby byla nekritizovatelná a sama byla oprávněna společnost soudit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šmejdi a jejich „bílí koně“: Soukromý detektiv odkrývá praktiky byznysu, ve kterém šlo o okrádání stařenek
ROZHOVOR V prvním díle připravované série ParlamentníchListů.cz věnované tzv. šmejdům (tedy podvodníkům všeho druhu specializujícím se na bezbranné oběti) soukromý mělnický detektiv Zbyněk Prousek poodkrývá některé z mnoha obecných praktik fungování tzv. šmejdího byznysu a rovněž i to, jak se na jeho stopu původně dostal. Vysvětluje, jak fungovalo zakládání schránkových firem sídlících na virtuálních adresách, zejména v Praze, jakou úlohu mají tzv. „bílí koně“ a naznačuje možnou provázanost „šmejdího byznysu“ s kriminálním světem a ostatními odvětvími zločinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kraj připravuje dopravní napojení budoucího zkušebního centra BMW
Na Sokolovsku v budoucnu vznikne vývojové a testovací centrum pro autonomní vozy německého koncernu BMW. Kraj se v rámci společného memoranda uzavřeného s touto společností zavázel, že vybuduje dopravní napojení areálu polygonu na krajskou silniční síť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jihlava chce na začátku roku převzít vodovody a kanalizace
Provozování vodovodů a kanalizací v Jihlavě by měla 1. ledna převzít firma města, zatímco dosud jejich provoz zajišťovala Vodárenská akciová společnost (VAS). Jak uvedli zástupci Jihlavy v dnešní tiskové zprávě, VAS končí právo na provozování tohoto majetku s letoškem a na návrh přechodné smlouvy na další dva roky nepřistoupila. Podle radnice tak v posledních dnech eskaluje šest let soudních sporů o městský vodohospodářský majetek. VAS vydá k záležitosti prohlášení nejpozději v neděli, uvedla její mluvčí Iva Librová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: PES má chodit na nákup. Která taška je nejšetrnější k životnímu prostředí?
Nákupní taška může představovat docela velkou zátěž pro životní prostředí. Pokud rodina sází na jednorázové plastové tašky, může za rok nastřádat úctyhodných 143 kusů. Jaká je tedy taška na nákup z pohledu životního prostředí nejlepší?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko se ohradilo proti výzvám Macrona a Merkelové: Měli byste spíše sledovat, co s lidskými právy provádí Kyjev
Ruská diplomacie se ohradila proti výzvám francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německé kancléřky Angely Merkelové. Ty se týkaly rusko-ukrajinského incidentu v Kerčském průlivu a Ruskem okupovaného Krymu. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
České dráhy: Provoz na Silvestra slabší, na Nový rok desítky posílených spojů
Železniční provoz na Silvestra a časně ráno na Nový rok bude slabší než v jiné sváteční dny, během dne se to však rychle změní a odpoledne už vyjedou desítky posilových vozů, které nabídnou několik tisíc míst k sezení navíc. O Silvestrovské noci vyjedou i zvláštní vlaky na Novoroční mši v poutním chrámu na Hostíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Rok 2018, rok historicky nejlepšího ratingu České republiky
V roce 2018 si Česká republika připsala jeden nepříliš zmiňovaný národohospodářský úspěch. Dosáhla nejlepšího ratingu svých dluhových závazků. Alespoň tedy pokud vezmeme v potaz ratingové hodnocení tří globálně klíčových ratingových agentur, tedy Moody’s, Standard & Poor’s a Fitch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dobré časy končí. Připravte se na hospodářskou recesi, vzkazuje analytik nad nejnovějšími čísly
Přijde nová recese? O tom se rozepsal Colby Smith pro Financial Times. Přinesl to CasopisArgument.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petříčkovo ministerstvo odmítlo odsoudit oceňování banderovců na Ukrajině. Ovčáček píše o vrazích, ostudě a zbabělosti
České ministerstvo zahraničí považuje novelizaci ukrajinského zákona o statusu válečných veteránů a garanci jejich sociální ochrany za vnitřní záležitost země. O zákonu píše server Novinky.cz, své vyjádření k tomu poskytl i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chybějící důležitý lék na srdce by měl být k dispozici do konce příštího týdne. Dovezeme ho ze zahraničí, informovalo ministerstvo
Nedostatkový lék digoxin by měl být podle ministerstva zdravotnictví znovu dostupný do konce příštího týdne. Bude zajištěný dovozem ze zahraničí, informoval dnes resort na twitteru. Média na to, že v lékárnách chybí tento důležitý lék na srdce, upozornila již dříve. Digoxin se používá u léčby pacientů se srdečním selháním a s poruchami srdečního rytmu na zpomalení tepové frekvence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Mělnická bouda prošla rekonstrukcí interiéru
Dětská ozdravovna Mělnická bouda v Peci pod Sněžkou byla dnes slavnostně otevřena po rekonstrukci za 16 milionů korun. Nejvýše položené lůžkové zdravotnické zařízení v celé České republice nabízí pobyty především dětem s opakovaným či chronickým dýchacím onemocněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Životně důležitý Digoxin bude nejpozději koncem příštího týdne
Společné prohlášení Ministerstva zdravotnictví ČR a SÚKL k výpadku léčivého přípravku Digoxin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ve Francii asi doutnají pod povrchem nové bouře. Toto nám o „žlutých vestách“ pověděli krajané z Paříže
REPORTÁŽ Hnutí žlutých vest a jeho protesty ve Francii prozatím slábnou. Až v novém roce se nejspíš dozvíme, jestli vše jen doutná pod povrchem, anebo zda vládní sliby ústupků slaví úspěch. ParlamentníListy.cz se na bouře žlutých demonstrantů zeptaly přímo v Paříži lidí, kteří se buď narodili anebo žili v Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Většina společnosti má prý příliš nízké IQ, aby pochopila současný svět a demokracii. Novinář Jiří X. Doležal našel příklad, kterým mnohé vytočí
Komentátor Jiří X. Doležal se domnívá, že rozdělení společnosti je nevyhnutelné a bude se prohlubovat. Píše to pro server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Havel lítal po bytě ve slipech. Opravdu neuvěřitelná vzpomínka k výročí prezidentské volby
Fotograf prezidenta Václava Havla Tomki Němec zavzpomínal na svého někdejšího šéfa. A to v den, kdy před 29 lety proběhla Havlova inaugurace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil je do nového roku optimista: Velmoci se dráždí, ale ke světové válce je ještě daleko
Politolog Zdeněk Zbořil se ve své analýze pro PrvníZprávy.cz vyjádřil k tomu, že světové velmoci se sice dráždí, ale k válce ještě máme daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize: Vánoční program si pustilo více než 8,1 milionu diváků
Česká televize má za sebou nejúspěšnější vánoční vysílání posledních jedenadvaceti let, kdy se měří televizní sledovanost. Za tři sváteční dny dosáhly její programy podílu na sledovanosti 45,37 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Někteří politici si dokazují svou velikost tím, že v zahraničí plivou na svou zemi. Expert na EU odhaluje, co další integraci pohřbí
ROZHOVOR Rok 2018 vidí pro Evropskou unii jako rok nenaplněných očekávání. Navíc prý lze s nadsázkou říci, že v bitvě na migračním poli jsme zvítězili, ale válka pokračuje. Expert na Evropskou unii Jiří Malý v závěrečném bilancování zároveň upozornil, abychom se nenechali zmást zdáním, že euro je čistě ekonomická záležitost. „Ve skutečnosti se mělo stát prvním stavebním kamenem budoucí evropské federace. Dlouhodobá udržitelnost a funkčnost jednotné měny totiž vyžaduje, aby nakonec došlo k zavedení společného rozpočtu a společné fiskální politiky eurozóny, k vytvoření společného evropského ministerstva financí a tak dále,“ řekl v rozhovoru Malý. Nakonec prý bude euro spíše hrobařem této myšlenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Feri? Poslanci za ním nechtějí sedět
Server iDnes.cz přinesl text o nejmladších poslancích, kteří sice říkají, že by mělo být v dolní komoře více mladých zákonodárců, ale sami nemají o dlouholetou politickou kariéru příliš zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Nejvíc požárů je vždy v prvních třech hodinách Nového roku
Silvestrovské veselí je již tradičně spojeno s používáním zábavní pyrotechniky (světlic, dělobuchů, petard, rachejtlí apod.). Bohužel každý rok nechtěné následky této zábavní pyrotechniky zaměstnávají hasiče i zdravotnickou záchrannou službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Astronomicky bohatý rok 2019 odstartují Kvadrantidy
V novém roce se mohou amatérští i profesionální pozorovatelé těšit na množství zajímavých astronomických úkazů. První z nich, meteorický roj Kvadrantidy, vyvrcholí již v pátek 4. ledna 2019 nad ránem, navíc za ideálních pozorovacích podmínek bez rušivého vlivu. V době kolem maxima o půl čtvrté ráno dosáhne frekvence Kvadrantid až 80 meteorů za hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
David Rath se obrátil na Ústavní soud. Stěžuje si, že je u nás „bordel“
Někdejší středočeský hejtman David Rath, prozatím nepravomocně odsouzený za korupční jednání, znovu míří k soudu. Tentokrát však ne kvůli sedmi milionům v krabici od vína, se kterými ho nachytala policie v roce 2012. Tyto miliony podle státního zástupce měly pocházet právě z protizákonné činnosti. Rath se obrátil přímo na Ústavní soud ČR. Rozčiluje ho totiž, že je tady „bordel“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Plánované personální změny na Generálním štábu AČR
Dnem 1. ledna 2019 dojde k plánovaným personálním změnám na Generálním štábu Armády České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Sněmovní úprava oddlužení má své mouchy
Najdeme dlouhou škálu důvodů, proč si posvítit na dluhy, exekuce a jejich následky. Kvůli jednotlivcům v tíživé situaci i kvůli celé společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Užívejme si, nastává soumrak civilizace a nezastavíme ho. Z rádia promluvil Tomáš Töpfer
Nejen o migrační krizi hovořil v rozhovoru s moderátorkou Českého rozhlasu Plus Barborou Tachecí herec a bývalý senátor Tomáš Töpfer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Trutnov: Dětské oddělení se pyšní novou hernou
Pacienti na dětském oddělení Oblastní nemocnice Trutnov mají novou hernu. Iniciátorem nápadu byli fanoušci hokeje Ultras Trutnov a hráči HC Krkonoše, kteří uspořádali sbírku. Rekonstrukce herny vyšla na zhruba 70 000 Kč. Další novinkou na dětském oddělní bude pořízení EKG, které sponzoruje společnost ČEZ teplárenská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Eurowehrmacht chce posílit o slovanské janičáry
Dokonce už prakticky posílil. První vlaštovky jsou z České republiky. Je to totiž zhruba rok, kdy vláda ČR posvětila podřízení české brigády rychlého nasazení Bundeswehru. Lokajštější demaskování skutečné degradace české státnosti na německý protektorát snad ani nejde uvést. Správná chvilka, aby vrchní německý verbíř Eberhardt Zorne sdělil médiím svou vizi na další obohacení osmanogermánských waffen budoucnosti. (Ovšemže blízké.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Směr, jakým by se měly české firmy vydat
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti českých firem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pomoc od pana presidenta...
Komentář na facebookovém profilu ke schůzce premiéra Babiše s čínským velvyslancem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Obama přivedl svět k nové studené válce
Až historici budou zkoumat první desetiletí období po studené válce, budou pravděpodobně udiveni těžkopádnou a provokační politikou Spojených států a jejich spojenců v NATO vůči Rusku, říká na stránkách „The American Conservative“ expert na zahraniční a bezpečnostní politiku a autor knihy „Gullible Superpower: U.S. Support for Bogus Foreign Democratic Movements“ Ted Galen Carpenter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Železniční muzeum v Chocni má podporu kraje i města, pomoct by mohly evropské fondy
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Choceň. S novým starostou města Janem Ropkem jednal o záměru Klubu přátel kolejových vozidel vybudovat ve městě železniční muzeum v prostoru bývalé výtopny z druhé poloviny 19. století. Společně se zástupci Správy a údržby silnic pak hovořili o dopravních projektech v regionu včetně vybudování obchvatu města na silnici II/312 a modernizaci silnice II/315 směrem na Ústí nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pozornost na obraně se v roce 2019 zaměří na zakázky za miliardy
Uzavření smluv na nákupy vojenské techniky za desítky miliard korun, vyslání stíhačů do Pobaltí nebo pokračování v náboru plánuje Ministerstvo obrany na příští rok. Chce také předložit novelu zákona o Vojenském zpravodajství, která bude řešit kybernetickou obranu Česka. ČTK to řekl mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Komunisté se jako dobrý správce neosvědčili
Komentář na facebookovém profilu k vydané knize Miroslava Grebeníčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jana Kunšteková: Je Trump stratég nebo loser?
„Trump nařídil stažení amerických jednotek ze Sýrie čtyři měsíce poté, co vedoucí představitelé jedné z tureckých hlavních politických stran požadovali znárodnění Trump Towers v Istanbulu.", hlásí titulek článku na arménském webu Gargule-net, který se dlouhodbě zaměřuje na válečné zločiny a porušování lidských práv ze strany tureckého režimu. Je to jen shoda náhod?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Liberálové, to vážně nemáte v zásobě nikoho lepšího než spekulanta Sorose? Tak to jste na tom dost špatně, píše komentátor
Amerického miliardáře George Sorose vyhlásil deník Financial Times mužem roku. Prý si to zaslouží už tím, jak srdnatě bojuje za liberální demokracii. Publicista Jan Klesla má však za to, že pokud liberálové nemají v zásobě někoho lepšího, jsou na tom vlastně dost špatně. Soros má totiž i své stinné stránky, které Klesla připomněl v sobotních Lidových novinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ODS: Bilancování na konci roku
Komentář na facebookovém profilu k situaci v dopravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Čuňas Stárek z ODS: Zeman má poslání od Ruska a Číny. Ale Babiš je prý ještě nebezpečnější než ten zahořklý stařec, dělající pšouky
Legenda undergroundu a bývalý důstojník BIS František Čuňas Stárek v rozhovoru pro Forum24.cz nešetřil ostrými slovy. Prezidenta Miloše Zemana považuje za ruského agenta, kterého by měly české tajné služby pečlivě sledovat. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) je podle Stárka ještě horší než Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pane prezidente Zemane, nesmějte se tak nahlas
Lehce drzým pokynem z titulku se možná mýlím, ale vnitřně cítím, že nad odezvou některých novinářů, politiků a jiných „elit“ včetně těch uměleckých, na Váš vánoční projev, se náramně bavíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Jsme ochotni zaměnit Nejčestnější povinnost v ČR za žold od Bundeswehru?!
Někdy si člověk říká, že už se všichni zbláznili, že si z nás někdo dělá doslova blázny a jaksi automaticky předpokládá, že jako ovce budeme držet, tak jak to bývalo, "hubu a krok" - fakt nebudeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Doporučení k cestám do Ghany
V souvislosti s konáním smutečních obřadů navzájem si konkurujících tradičních vůdců a klanů na severu země v regionech Northern Region, Upper East a Upper West během prosince 2018 a ledna 2019 může ve městech Tamale a Yendi a jejich okolí docházet ke spontánním násilným povstáním. Při cestách do těchto oblastí je proto třeba dbát zvýšené opatrnosti, pozorně sledovat místní média a vyhýbat se veřejným shromážděním lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Německo láká české občany do své armády, kam Němci nechtějí. Nemám informace, nechci se vyjadřovat, reaguje Petříček na výzvy
Německá armáda shání nové rekruty. Protože mezi vlastními obyvateli nenachází dost dobrovolníků, je připravena přijmout i občany z EU včetně Čechů. Jenže českým politikům se tenhle plán většinou ani za mák nelíbí. Tomio Okamura (SPD) přímo zuří. Informuje o tom sobotní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mluvčí českých elfů prozradil, co bojovníci s trolly vypátrali. Lidé, kteří šíří dezinformace, si prý kompenzují vlastní frustrace
Čeští elfové se znovu ozývají. Jejich mluvčí, publicista Bohumil Kartous na vlnách Českého rozhlasu znovu varoval před šířením dezinformací a lží na internetu. Hoaxy a dezinformace prý ovlivnily např. i prezidentské volby v Česku. Tomu je podle Kartouse třeba se postavit. I za cenu toho, že tím bude omezena svoboda slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SVS pokračuje ve zmírňování opatření v souvislosti s africkým morem prasat
Státní veterinární správa (SVS) pokračuje, jak již avizovala, ve zmírňování opatření přijatých loni a letos v souvislosti s výskytem afrického moru prasat v České republice. Od začátku roku 2019 bude možno prasata divoká ulovená v zamořené oblasti na Zlínsku po splnění přísných podmínek biologické bezpečnosti opět používat pro lidskou spotřebu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident vychválil vládu za investiční plán. Ale on ještě žádný není, podivuje se ministryně Schillerová
Andrej Babiš (ANO) se chlubí, že je vůbec prvním českým premiérem, který se rozhodl sestavit investiční plán rozvoje celé země. Při svých spaniých cestách po českých a moravských krajích sliboval, jak tu postaví nemocnici, jinde silnice. Nakonec se ukázalo, že plán může narůst až do astronomické sumy 3,45 bilionu korun. Prezident Miloš Zeman za investiční plán Babiše pochválil. Jenže ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová tvrdí, že žádný plán vlastně neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Konec patu v procesu dokončení stavby Prodloužené Rudné
Politické reprezentaci Moravskoslezského kraje se povedl průlomový krok k dokončení tzv. Prodloužené Rudné v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zákon o sociálním bydlení: Dienstbier neuspěl s ním, ale teď má novou naději
Sociální podnikání v Česku by mohlo po letech příprav dostat jasná pravidla. Vláda by měla v brzké době mít návrh zákona, který by upravoval fungování sociálních a integračních podniků i jejich podporu. Norma by pak mohla podle plánu platit od roku 2020. ČTK to řekla vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková. Sociální podniky v Česku už fungují. V jejich internetovém adresáři je k dnešku 226 firem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Od ledna se zvýší platy politiků a sníží DPH na jízdné
Zvýšení platů vrcholných politiků, snížení daně z přidané hodnoty na jízdné ve vlacích, autobusech nebo na lanovkách či roční odklad plného zavedení elektronické neschopenky přinese desítka zákonů, která nabude účinnosti počátkem roku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist