Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.777x, což odpovídá cca 144.900-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hejtman Čunek: Nepotřebné elektrické ohradníky využije je rožnovská škola
Elektrické ohradníky, které sloužily k zamezení pohybu divočáků během výskytu afrického moru prasat ve Zlínském kraji a nyní již nejsou zapotřebí, najdou nové uplatnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Nepotřebné elektrické ohradníky využije rožnovská škola
Elektrické ohradníky, které sloužily k zamezení pohybu divočáků během výskytu afrického moru prasat ve Zlínském kraji a nyní již nejsou zapotřebí, najdou nové uplatnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: SunExpress bude létat z Prahy do Antalye na Turecké riviéře
Letecká společnost SunExpress, která je výsledkem společného podnikání Lufthansy a Turkish Airlines a zaměřuje se na letní dovolené, oznámila, že bude během příští letní sezóny létat z Prahy do Antalye, oblíbené letní destinace na Turecké riviéře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Varování Petra Hampla: Moc nesmí padnout do rukou úzké skupiny lidí. Pro exekutory je Ústava „toaleťák“, zaznělo z lidu
Sociolog Petr Hampl, autor knihy Prolomení hradeb o údajně hrozící islamizaci Evropy, se zamyslel nad tím, co bychom v Česku nutně potřebovali příští rok zařídit. A na jednu věc přišel. Potřebujeme prý najít nějaký mechanismus, který zajistí, že lidé nebudou bohatnout přes únosnou mez a nezískají příliš mnoho moci, že nebudou příliš silné ani neziskové organizace, ani média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Příští rok bude lépe, věří mladí lidé. Hospodářská analytička jim do nadějí „hodila vidle"
Český rozhlas si ke konci roku nechal od agentury Median zpracovat průzkum, zda se bude v Česku žít lépe v roce 2019 než v roce teď končícím. Optimistů od minulého roku přibylo, až 44 % dotázaných doufá, je více či méně přesvědčena, že se věci budou vyvíjet k lepšímu. Podle sociologa Daniela Prokopa to ovšem záleží na věku a na vzdělání. „Výrazně lepší očekávání mají mladí lidé do 45 let, u starších lidí se očekávání zhoršuje,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FN Ostrava má nové polohovací postele
Nezvyklé manévry má za sebou FN Ostrava. Během svátečních dní obměnila postele pro pacienty. Až 250 nových polohovacích lůžek už na některých odděleních slouží pacientům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS se těší na další spolupráci
Novoroční přání společnosti TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Protiteroristická jednotka v Maroku spustila velkou akci. Kvůli vraždě dvou žen
V Maroku byla 17. prosince nalezena těla dvou mladých žen ze Skandinávie - čtyřiadvacetileté Dánky Louisy Vestagerové Jespersenové a osmadvacetileté Norky Maren Uelandové. V souvislosti s jejich vraždou marocká policie zadržela švýcarského občana a nejen jeho. Zatčeno bylo celkem 20 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Vizitka místopředsedy Krajského soudu v Brně
Dnes v 18:45:52 byl z Krajského soudu v Brně odeslán do datové schránky spolku Chamurappi z.s. dopis místopředsedy soudu JUDr. Aleše Flídra. Stáhl jsem jej v 21:19:29. Nepochopil jsem, proč mi pan místopředseda píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit dodýchává
Připraveno není nic a čas se krátí. Británie začíná zvažovat, jak předejít chaosu, který hrozí po Brexitu bez dohody, a zároveň, jak se vyhnout ponížení dohody, která nahradí plnoprávné členství EU armádou britských lobbistů v Bruselu. Možná by se to mělo celé napřed odložit, a potom zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Vzdělaný národ je nadějí k prosperitě
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Tohle vám nevyšlo, vzkazuje Hrušínský mladému Klausovi a děkuje lidem
Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský poděkoval divákům za to, že pomohli jeho divadlu ve chvíli, kdy kulturní stánek opustil hlavní sponzor Mountfield. Údajně kvůli tomu, že Jan Hrušínský neváhá nahlas říkat, co si myslí o prezidentu Zemanovi. Ředitel byl však odhodlán hájit své názory, i kdyby to mělo divadlo finančně položit. Lidé se však o potížích divadla dozvěděli a podrželi ho nad vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Radek Rozvoral nakládá „kavárně“: Zeman je dobrá volba, ostatní by to měli respektovat. Macron a Merkelová ve svých zemích ztrácejí moc
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec hnutí SPD Radek Rozvoral se ohlíží za uplynulým rokem. Miloš Zeman byl podle něj dobrou volbou na post prezidenta. Domnívá se rovněž, že situace v Evropě není příliš stabilní. „Angela Merkelová a Emmanuel Macron ztrácejí svůj vliv ve svých vlastních zemích, a proto chtějí posilovat vliv Evropské unie a její politiku řídit takovým směrem, který by jim co nejvíce vyhovoval,“ říká Rozvoral. Zájmové skupiny, které chtějí posilovat suverenitu svých národních států, jsou podle Rozvorala na vzestupu. Jako příklady zmínil například francouzskou prezidentskou kandidátku Marine Le Pen či Nizozemce Geerta Wilderse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Putin a Lukašenko měli urgentní schůzku. Běloruský lídr odkryl karty a řekl, co Rusko plánuje
Alexandr Lukašenko a Bělorusko nepatří k často skloňovaným pojmům v médiích. Ale nyní by mohli být. Prezident Běloruska se setkal s Vladimirem Putinem a podle tiskových zpráv spolu řešili otázku spolupráce obou zemí. A také „sjednocení“. Idea, kterou obě země schválily na sklonku tisíciletí, opět vystrkuje růžky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Kam až vede politická korektnost
Komentář na facebookovém profilu k sexuálnímu násilí ve Švédsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Sluníčkáři se horlivě podřizují
Na zavádění islámského práva šaríja, které momentálně intenzivně probíhá v EU (včetně ČR) je zajímavé to, že nevyšel žádný výnos ani deklarace "ode dneška je islámské právo nadřazené světskému".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Udávání, nacismus, pokrytci. Slavný český vývojář byl na Facebooku zablokován stejně jako Klaus junior. A strhla se mela
Již mnohým uživatelům Facebooku se stalo, že jejich profil byl zablokovaný, protože jejich příspěvek prý porušil „zásady“ společnosti Facebook, z těch známějších například Václavu Klausovi mladšímu. Nyní se podobné stalo hernímu vývojáři Danielu Vávrovi. A ten už nevydržel a napsal, co si o společnostech, které ovládají internet, myslí. Cenzura se podle něj chystá zajít dále a americké společnosti každou alternativu utnou již v počátku. A řešilo se, i kdo udává...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ERÚ: Novoroční přání
ERÚ přeje všem úspěšné vkročení do nového roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mrazík to pořádně schytal. Nablblá ruská pohádka, všichni tam jsou pitomci, zaznělo
Sovětská pohádka spatřila světlo světa v roce 1964. Od té doby ji viděly miliony Čechů, Moravanů a Slezanů. Už několik desítek let tuto pohádku o Vánocích vysílá ta či ona česká televize. Filmový kritik Kamil Fila se na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, proč tuhle pohádku tak „žereme“. A dočkal se odpovědi, která ho možná nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Jak čínský prezident Si Ťin-pching napravuje chybu dynastie Ming
Nenajdete jiné místo na světě s tolika vojenskými základnami soupeřících národů jako v jihoafrickém Džibutsku, kde bují intriky a špionáž je předepsanou etiketou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sociální spravedlnost vidím jinak, než že plátci daní platí obědy dětem z bohatých rodin. Politolog Trávníček k Babišovi, Pirátům a dalším
CO NÁM DAL ROK 2018 Politolog Matěj Trávníček se ohlédl za končícím rokem. Podle něj do role potenicálních vyzyvatelů hnutí ANO vyrostli především Piráti a také ODS. Jedni získali Prahu, druzí pozici šéfa Senátu pro Jaroslava Kuberu. Mezi Petrem Fialou a Václavem Klausem mladším Trávníček příliš velké tření nevnímá. „Občanským demokratům přinášejí hlasy oba dva a každý svým způsobem. Nezapomínejme, že ODS vždy byla strana, která sdružovala nesocialistickou pravici od konzervativců až po liberály,“ míní politolog. Mediálně propírané obědy do škol zdarma podle Trávníčka nejsou sociálně spravedlivé, protože je ze svých daní chudí platí také dětem bohatých. Navíc se o připsání plusových PR bodů musel Babiš přetahovat s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou z ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: V základní škole ve Svítkově se začíná stavět
Od začátku prosince patří část Základní školy Pardubice-Svítkov řemeslníkům, kteří zde začínají pracovat na přístavbě stávající budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dárek pro živnostníky
Komentář na facebookovém profilu ke schválení daňového balíčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Jídlo může být skvělým prostředníkem, jak stavět mosty místo budování zdí
!Bueno provecho!, tak si přály dobrou chuť hradecké děti a poznávaly Mexiko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Muzeum východních Čech: Nález dokladů dílny na výrobu korálků
V listopadu roku 2018 pokračoval archeologický výzkum při rekonstrukci schodiště Bono publico v jižní části historického jádra města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Kdy si tuhle hrůzu uvědomí státní moc?
Reakce na facebookovém profilu na článek v Reflexu na téma plagiátorství diplomových prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Štefec (BOS): Bomba v kalhotách
Poprask, který vyvolal křest knihy M. Grebeníčka, která pojednává o církevních restitucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Polokomunistické vládě ANO se dá konkurovat a je možné nad ní vyhrávat
Bilancování uplynulého roku na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Obávám se, že časy hojnosti velmi brzy skončí. Vlastimil Tlustý promluvil a řekl také, co by Zeman udělal s Petříčkem
CO NÁM DAL ROK 2018 Bývalý poslanec a dříve jedna z nejvýraznějších tváří ODS Vlastimil Tlustý se podíval na jednotlivé události roku 2018. Rusko podle Tlustého sice je agresivní, není v tom ale samo. To, že se zatím nesetkal Donald Trump s Milošem Zemanem, má podle Tlustého své důvody. Podíl na hlubokých příkopech v české společnosti mají jak Zeman s Babišem, tak i jejich odpůrci. „Dosavadní vývoj událostí mne vede k závěru, že buď by měla být zrušena přímá volba prezidenta, nebo by měl být uzákoněn přechod na tzv. prezidentský systém, ve kterém je přímo volený prezident současně předsedou vlády,“ domnívá se Tlustý. Na závěr se někdejší politik ODS dostává k výhledu pro Českou republiku. A není to veselé čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Advokát Koudelka: Svobodnější jsme už byli. Petříček? Jen tečka za trapným pokusem Hamáčka protlačit Pocheho. Proti vůli Zemana
CO NÁM DAL ROK 2018 Advokát Zdeněk Koudelka ve svém ohlédnutí za rokem 2018 reflektuje aktuální situaci v ČSSD i v celé společnosti. „Miloš Zeman v roce 2018 vyhrál prezidentské volby, což pro někoho může být skandální, ale pro jiného je to výsledek funkční demokracie,“ říká Koudelka na adresu těch, kteří s výsledkem volby nejsou spokojeni. Dnešní doba podle Koudelky přináší plíživý pokus o indoktrinaci. „Jde například o propagaci zelené ideologie ve školách, ale i v televizních pořadech pro děti,“ nastiňuje advokát. Nakonec se bez servítků pustil do dnešní ČSSD. „Kdyby blbost nadnášela, Sobotkova vláda a její úředníci by poletovali jako holubičky,“ říká Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Člověk není stroj
Komentář na facebookovém profilu k obtížné situaci rozvádějících se otců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Babiš přiznává chyby
Andrej Babiš je úspěšný politik. Jinak nelze hodnotit člověka, který založil stranu roku 2012, za rok s ní skončí v poslaneckých volbách druhý, stane se ministrem financí a v dalších volbách 2017 vyhraje a stane se premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Pravidelná zkouška sirén
Ve středu 2. ledna 2019 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Procházíme systémovou krizí. Okolnosti, které nás přinutí spolupracovat, budou zdrcující, spisovatel Kahuda bilancuje
CO NÁM DAL ROK 2018 „Nynější stav je důsledek dlouhodobých procesů, které jdou až někam do času převratů v zemích socialistického tábora koncem osmdesátých let,“ líčí v bilančním rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz svůj úhel pohledu spisovatel a bývalý předseda Asociace spisovatelů Václav Kahuda. Podhoubím současného stavu společnosti jsou podle Kahudy technokrati, bývalí ideologové, veksláci a kriminální struktury propojené se zkorumpovanou mocenskou vrstvou konce 80. let. Kahuda je ovšem pesimista i v globálním rámci. Ani tam podle jeho názoru situace nevypadá příliš růžově. „Koalice technologicky vyspělých zemí prochází prohlubující se systémovou krizí,“ říká Kahuda, podle nějž těmito zeměmi sociální bouře rezonují stále častěji. Stejný stav panoval i před první světovou válkou, poznamenává spisovatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman ať mlčí, Babiš by mohl přijmout uprchlíky. Tomáš Prouza ukázal svou představu příštího roku
S tím, jak se rok 2019 neúprosně blíží, přibývají i přání do tohoto nového roku. Jedno takové rádoby vtipné vymyslel i Tomáš Prouza, ekonom a bývalý státní tajemník pro evropské záležitosti. Do úst politiků, pro které je charakteristická kritika EU, vložil na Facebooku slova, která by rád slyšel, ve stylu přijmeme některé uprchlíky, od Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Žantovský: Evropa je naším domovem, ale i kvůli nám ztrácí energii
Česko nemá problémy, které by se nedaly vyřešit, je v tomto ohledu výjimečně šťastnou, bezpečnou a blahobytnou zemí. Lidé by ale neměli předstírat, že svět za hranicemi neexistuje. V rozhovoru s ČTK to řekl někdejší diplomat, politik, překladatel a spisovatel Michael Žantovský, který 3. ledna oslaví 70. narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Holeček (STAN): Některé okamžiky v životě lidském z paměti nevymizí
Vzpomínka na facebookovém profilu na Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: 21. ročník soutěže Zlatý erb odstartoval
Další ročník populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů odstartoval zahájením příjmu přihlášek. Jejich uzávěrka pak bude 18. ledna ve 14 hodin. Krajská kola se budou hodnotit od 21. ledna, krajské ceremoniály proběhnou v únoru a březnu 2019, finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové, tentokrát v pondělí 1. dubna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Raději banány, než krávy. Němka omezila uhlíkovou stopu své rodiny, přidaly se i děti
V novém dílu rozhlasového pořadu Zaostřeno, vysílaném na Českém rozhlasu Plus, se reportérka Tereza Šťastná věnovala tématu uhlíkové stopy. Hlavním tématem pořadu byl projekt klimaticky neutrální život v Berlíně – Klimaneutral leben in Berlin, do kterého se zapojila stovka vybraných domácností. Pořad zavítal za rodinou, která vše vzala opravdu velmi vážně. Přestala létat letadlem, nejí maso, ale i tak to prý nestačí. Podle matky rodina nedokázala svou uhlíkovou stopu snížit dostatečně a šlo by jít ještě dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Radílek Ježíš a Babiš jako vůdce Mohamed. V Českém rozhlase zaznělo šokující přirovnání
Petr Schwarz se ve svém rozhlasovém pořadu Týden očima Petra Schwarze vysílaném na stanici Českého rozhlasu Plus ohlédl za událostmi posledních dnů. Pozastavil se nad obsahem Vánočního projevu prezidenta Miloše Zemana, zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, prozradil, co je Putinův „dárek Západu“ a nepřímo se pustil i do čínského velvyslance Čang Ťien-mina a premiéra Andreje Babiše v souvislosti s kauzou bezpečnostních rizik ze strany čínských firem Huawei a ZTE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 07:35, zobrazit podobné
To je nepředstavitelné! Pospíšil se zlobí kvůli zneužití Jana Palacha
Koncert neonacistických skupin věnovaný 50. výročí úmrtí Jana Palacha, který se má 19. ledna odehrát pod záštitou místních úřadů v italské Veroně, vyvolal polemiku v Itálii a dnes se proti němu ohradil i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Na koncert a skutečnost, že některé části italské krajní pravice se pokoušejí "kulturně a politicky" si přivlastnit Palacha, upozornil v sobotu list La Repubblica, upozornila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Byl to dobrý rok? Důchodcům a běžným pracujícím v peněžence nic nezbývá, udeřil Okamura na Babiše
CO NÁM DAL ROK 2018 „Běžnému pracujícímu občanovi či důchodci v podstatě nezbývá v peněžence nadále nic. Chudí zůstávají chudými, nicméně bohatí se stávají ještě bohatšími. A to je stát po letošním roce,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Vláda podle něj rozhazuje peníze, kde nemá a navyšuje peníze nepřizpůsobivým lidem, zatímco se vůbec nepřipravuje na krizi, před níž ekonomové varují. Za klíčové v roce 2019 považuje volby do Evropského parlamentu a tvrdí, že SPD je jedinou euroskeptickou stranou v české politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 06:35, zobrazit podobné
dTest: Čističky vzduchu zápach z cigaret neodstraní
Čistička vzduchu neumí divy a nepromění váš dům v horskou boudu. V běžném životě skutečně pomůže jen některým alergikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petráš (BOS): Zásadovost našeho MZV
Ukrajina prohlásila válečného zločince S. Banderu a jeho organizace Ukrajinskou povstaleckou armádu (UPA) a Organizaci ukrajinských nacionalistů (OUN) za bojovníky za nezávislost Ukrajiny. Naše MZV tento akt prohlásilo za vnitřní záležitost Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zoo Praha: Krása se pojí s nebezpečím
V posledním čísle časopisu The Science of Nature nám vyšla práce, která shrnuje výsledky výzkumu zaměřeného na otázku, jak lidé hodnotí krásu savců chovaných v Zoo Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Z 800 milionů ke 3 miliardám. Národní dotace v zemědělství narůstají
Agenda spojená s vyřizováním národních dotací tuzemským zemědělcům by měla od roku 2020 přejít z Ministerstva zemědělství plně na Státní zemědělský intervenční fond. V novele zákonů o zemědělství a o Státním zemědělském intervenčním fondu to navrhla skupina 19 poslanců ze sedmi sněmovních klubů. Jejich návrh začátkem ledna posoudí vláda. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Udělali jsme velký pokrok. Trump si pochvaluje rozhovor s čínským prezidentem
Zatímco někdejší český diplomat působící v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v roce 2019 obává příchodu války a to nejen obchodní války, prezident Spojených států Donald Trump těsně před koncem roku na sociální síti Twitter oznámil, že měl dlouhý plodný rozhovor s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, který by mohl napomoci v řešení obchodních vztahů obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj projednával plány v sociálních službách s městem Hradec Králové
Zástupci Královéhradeckého kraje se sešli s novým vedením města Hradec Králové. Cílem bylo zjistit od nového vedení města plány a jejich priority v oblasti sociálních věcí. S krajem panovala názorová shoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Umět oddělit zrno od plev
Novoroční přání na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Putin poslal pozdrav Trumpovi. Došlo i na Zemana
Rusko je připraveno k dialogu se Spojenými státy o „rozsáhlé agendě“. V novoročním poselství adresovaném americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi to podle Kremlu napsal jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Polsko - tvrdý trest za brutální zabití psa
Na 4 roky a 6 měsíců vězení byl oblastním soudem v polském městě Tychy odsouzen muž, který brutálním způsobem zabil psa. Pachatel ho několikrát bodl a pes potom několik hodin umíral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Václavu Klausovi prý zvoní v uších. Daniela Drtinová mluvila o multikulturalismu
Markéta Zezulková z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy má za to, že by se měly multikulturně vzdělávat už malé děti na školách. Jedním dechem dodává, že se u dětí nesmí zanedbat ani mediální výchova, protože děti na základních školách také vnímají zprávy proudící k nim skrze média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Justiční událost 2018
Většinou se vyjadřují k trestnímu řízení soudci, státní zástupci, obhájci, akademici. Zřídka je autorem článku obviněný, pro kterého trestní řízení není práce, ale postih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
DPP: Změny v dopravě během silvestrovských oslav a novoročního ohňostroje
Z důvodu uzavírek komunikací při konání silvestrovských oslav a novoročního ohňostroje jsou zavedena následující dopravní opatření:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pozor na multikulturní sexuální „obohacování“ vašich dcer
Komentář na facebookovém profilu ke skandálu kolem projektu Euroweek v Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: V knize Čas psychopatů autoři občas střelí od boku
„Kreativita je dcerou Intuice, matkou Umění a sestrou Šílenství… Mám za to, že každý z nás často něco jiného říká, něco jiného dělá, něco jiného si myslí, něco jiného chce a něco jiného skutečně potřebuje.“ Radkin Honzák
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátorka Wagnerová: Musím pokračovat ve zlobení
Přání do nového roku na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Všechno dobré v novém roce
V novém roce hodně zajímavých zážitků vám přeje Správa Národního parku Podyjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Největší Slovák. Babiš se objevil v anketě. Podívejte se, jak je na tom
Český premiér Andrej Babiš se objevil v anketě Největší Slovák. Zatím šlo o nominační hlasování. První desítka osobností, které budou o titul bojovat, bude známá 1. ledna. Informaci od veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS), jenž anketu organizuje, zveřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Muzeum Mladoboleslavska pořádá přednášku o loupežnících
Zájemci o regionální dějiny jsou zváni do Muzea Mladoboleslavska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petrík (Svobodní): Skokově porostou ceny energií. Děkujme vládě ČSSD a EU!
Ceny elektřiny a plynu v roce 2019 poletí vzhůru. Podle médií je to snad nějaký přírodní úkaz. Něco co přichází bez vlivu lidí. Ve skutečnosti je to důsledkem začátku fungování Market Stability Reserve – MSR od 1.1.2019. Velice zjednodušeně, ceny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ekonomičtí migranti to z Francie do Británie zkouší přes La Manche. Toto jim prý hrozí
Na palubě rybářské lodě zadržela francouzská pobřežní stráž před vánočními svátky šestnáct lidí. Dalších čtyřicet pak zachytili britští kolegové na Boží hod. Dalších dvacet migrantů si pak den po svátcích v Lamanšském průlivu strany rozdělily, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Krize a na co se připravit. Trochu jiný pohled od známého egyptologa
„Ekonomická krize možná klepe na dveře a vypuknout by mohla už příští rok,“ říká egyptolog Miroslav Bárta. Dodává však, že pokud jsme schopni ji předvídat, má řešení a může být dokonce očistná. V rozhovoru pro server Novinky.cz v souvislosti s tím upozornil, že bychom neměli podceňovat změny klimatu. „Jako střecha Evropy bychom se v budoucnu mohli potýkat s nedostatkem vody,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Začátek mandátu a potřeba bojovat o voliče nulová, takže... Ladislav Jakl odhaduje, co příští rok čekat od Zemana
Někdejší spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se zamyšlí nad tím, co přinesl a co odnesl osmnáctý rok nového tisíciletí a co změnil na české politické scéně a v české společnosti. „Vládou cloumají levicoví extremisté typu Maláčové a Petříčka. A to je vlastně hlavní paradox, který končící rok přinesl,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ČMKBK přeje úspěšný rok na burze
Novoroční přání Českomoravské komoditní burzy Kladno
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Česká manažerská asociace: Do lednových dní s novými poznatky
Nový rok si v ČMA přejeme začít optimisticky. Proto se 7. ledna v Praze sejdeme při příležitosti novoročního přípitku, kde se na vás budou těšit například Pavel Kafka, prezident ČMA, a Ivo Gajdoš, výkonný ředitel asociace. Sledujte POZVÁNKU s podrobnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Kurz Efektivní komunikace otevíráme na jaře v Praze i v Brně
Umění vedení lidí v sobě zahrnuje jak vedení ostatních tak inspiraci vlastním příkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Česká rozvojová agentura: Vodní zdroje pro Zambii
V rámci projektu ČRA na podporu zambijských farmářů se podařilo obnovit také vodní zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Totální chujoviny. Debilní, zešíleli! V Británii chtějí kontrolovat, co jíte
Herní vývojář Daniel Vávra po svém nedobrovolném facebookovém exilu zaregistroval i další věc, která má přesah i u nás. Snahy o kontrolu jídelníčku a obezity. Podle článku ČT24 se v Británii chystají závažná omezení. Zešíleli, myslí si vývojář. „Vždyť většina lidí je tlustá kvůli tomu co žere doma. Další krok jsou potraviny jen na příděl a pravidelné kontroly ledniček policií,“ věští temnou budoucnost pro Brity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zaprodanec, štváč, bestie. Redaktor Šafrova Fora hovoří o Miloši Zemanovi
Komentátor Vilém Besser se rozepsal na serveru Forum24.cz o tom, co si podle jeho slov předsevzal prezident Miloš Zeman do roku 2019. „Definitivně rozeštvat národ, který zaprodal,“ podotkl Besser.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Hlavními stavbami v kraji budou stadion, most a obchvat
Zahájení přestavby fotbalového stadionu v Hradci Králové, oprava silničního mostu na hlavní silnici I/35 u Hořic a výstavba obchvatu Jičína by měly patřit mezi hlavní investiční akce v Královéhradeckém kraji v roce 2019. Příští rok by měla pokračovat letos zahájená výstavba dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Veselý Silvestr a šťastný nový rok!
Novoroční přání na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo promluví na půdě univerzity o médiích. Víte, kolik stojí vstupné?
Smutný příběh českých médií. Tak zní název přednášky komenátora Jindřicha Šídla, jež se uskuteční 21. ledna od 19 hodin ve velké aule Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Na přednášku je však nutné zaplatit vstupné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Opatrně na kyanovodík v jádrech meruněk
Můžete se setkat s tvrzením, že jadérka z pecek divokých meruněk chrání před vznikem rakoviny. Jde ale o pouhý mýtus. Obsahují škodlivý amygdalin a jejich výraznější konzumace může vést k vážným otravám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Opozice to přehání. Erik Best šel do Českého rozhlasu mluvit o Zemanovi. A dozvěděl se, že prezident konal protiústavně
Jaký byl rok 2018? Jak si v něm počínali čeští politici? Je Miloš Zeman dobrým prezidentem? Zvládá Andrej Babiš roli premiéra? Nejen o těchto otázkách spolu na vlnách Českého rozhlasu diskutovali rozhlasový komentátor Radko Kubičko, publicista Roman Joch a americký novinář Erik Best. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Sloupy veřejného osvětlení ukrývají i unikátní pomůcku záchranného systému
Každý z více než 130 tisíc sloupů veřejného osvětlení je označen vyraženým unikátním číselným kódem. Ten přesně identifikuje konkrétní sloup a dává tak díky číslu přesnou informaci o jeho poloze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Londýn a Moskva se dohodly. Diplomaté se vrací
Velká Británie a Rusko se údajně dohodly na návratu části diplomatických pracovníků na ruské velvyslanectví v Londýně a britské v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
FN Olomouc: Monotónní zelenou plochu na operačních sálech ORL rozveselili malbami
Jak by se vám pracovalo ve vykachlíkované místnosti bez denního světla, jednolitě vymalované zelenou barvou? Ke zdravotnickému prostředí sice pastelový odstín zelené patří, ale neunavovala by vás jeho monotónnost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jsme v pr*eli, zvolili jsme je sami, zpívala o politice. Dnes zpěvačka nabádá k pochopení
Herečka a zpěvačka Barbora Poláková v rozhovoru s Martinem Veselovským na DVtv.cz mimo jiné zmínila protestsongy. Další podle ní už nemá smysl, protože by jen prohluboval rozdělení společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Klub českých turistů: Kam vyrazit na Nový rok?
Vyberte si některý z Novoročních čtyřlístků Klubu českých turistů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Safari Park Dvůr Králové: Nákupem korálků pomůžete jak ženám na severu Keni, tak ohroženým zvířatům
Na konci roku 2015 začal dvorský safari park prodávat návštěvníkům korálky, které v rámci programu BeadWORKS Kenya ručně vyrábějí domorodé ženy na severu Keni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Hasiči převzali novou techniku
Profesionální hasiči slavnostně převzali devět nových zásahových vozidel, kontejner pro nouzové zastřešení, dvě sady pro stabilizaci výkopů a bateriové vyprošťovací zařízení v celkové hodnotě 66,5 milionu korun. Na financování se podílel také Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie prodloužila lhůtu pro vyšetření Čapího hnízda do 30. dubna
Policie znovu prodloužila lhůtu pro vyšetřování kauzy kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, a to do konce dubna. Státní zástupce se k prodloužení lhůty vyjádří v rámci následující prověrky, uvedl dnes mluvčí Městského státního zastupitelství Praha Aleš Cimbala. Lhůta pro skončení vyšetřování byla prodloužena již dříve, nejprve měla vypršet na konci září, tehdy ji však kriminalisté přesunuli na 31. prosince. V kauze čelí stíhání premiér Andrej Babiš (ANO) i někteří členové jeho rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Ještě, že máme ty pokrokově laděné akční filmové hity
Tak jsem měl po delší době chuť podívat se na akční film s honičkami, hrdinstvím „klaďasů“ a střílením padouchů. Pustil jsem si nahraný film Zabijákův osobní strážce (koprodukce USA a dalších států) z roku 2017 natočený v evropských exteriérech (Londýn, Amsterdam, atd.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Homoklády. Anální pravda. Vlhké sny Cempera s Jandou. Divoké bilancování Lubomíra Volného
Ke konci roku patří bilancování a ohlédnutí za minulostí. Jedním z těch, kdo se ho chopil, je poslanec SPD Lubomír Volný. Prý si v roce 1989 nedokázal představit, že bude muset o 29 let později bránit základní svobodu na názor. „Vůbec jsem si neuměl představit, že nám bude ukradena minimálně jedna generace mladých lidí, kteří místo toho aby byli svobodní a kritičtí, se dobrovolně vzdají práva přemýšlet vlastní hlavou,“ říká poslanec. A kopl si i do Jana Cempera a Jakuba Jandy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Otevřené brány budou od příštího roku fungovat v novém tříletém programu
Vyhodnocení sezony Otevřených bran se uskutečnilo v Sazovicích za účasti olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, statutárního náměstka hejtmana Jiřího Sukopa, radního pro kulturu Miroslava Kašného, starostky Sazovic Edity Hrbáčkové, zástupců obcí, farností, krajského úřadu i dalších spolupracujících partnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Silvestr 1978 přinesl ochlazení až o 34 °C. Jaký bude Silvestr 2018?
V těchto dnech je to 40 let od Silvestra 1978, kdy se na většině území tehdejšího Československa v noci z 31. 12. na 1. 1. výrazně ochladilo. Vyskytl se extrém „po maximální teplotě 14,9 °C následovalo další den ranní minimum –19,1 °C“ popisuje situaci meteorolog Pavel Jůza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Češi považují za největší hrozby imigraci a terorismus. A ne klimatickou změnu, zlobí se politik od Zelených
Výsledky posledního šetření Eurobarometru vrhají podle regionalisty a nového předsedy jihomoravské krajské organizace Zelených Matouše Vencálka na stav české veřejné debaty nelichotivé světlo. „Češi se bojí nereálných hrozeb, ty skutečné je nechávají chladnými,“ píše v komentáři pro Deníkreferendum.cz s tím, že malý příznivý vývoj ale přece jen zaznamenat lze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Herman: Příběhy bezpráví X.: Podivná kolaudace továrny v Ivanovicích na Hané
Dne 29. 3. 2016 bylo podáno odvolání proti rozhodnutí č. 2/3/2016, č.j. 18/2015 o umístění stavby a o stavebním povolení. Byl tedy podán nesouhlas ohledně vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení pro stavbu továrny vedle rodinného domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Záchranáři zaznamenali za tři sváteční dny 1166 výjezdů
Středočeští záchranáři zaevidovali v pondělí 376 výjezdů, v úterý 405 a ve středu 385. K různým úrazům se záchranáři vydali 119x.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Tohle není Západ, kam jsme chtěli po pádu komunismu
Komentář na facebookovém profilu k situaci v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident je pyj-an a agent Ruska, Češi blbý stádo. Hovoří umělec David Černý
Výtvarník a sochař David Černý se nijak netají tím, že nesouhlasí s názory, které vyslovuje český prezident Miloš Zeman. V roce 2013 vytvořil dílo obřích rozměrů, které namířil k Hradu – Vztyčený prostředníček. Umělec tak chtěl dát jasně najevo, co si o prezidentovi myslí. Změnilo se něco po pěti letech? Dívá se na Zemana shovívavěji? Ani trochu. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petice za vybudování oploceného psího výběhu na území města Jihlava
My, níže podepsaní, žádáme vedení města Jihlava o vybudování oploceného psího výběhu na území města Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Zlínský kraj bude pokračovat v rekonstrukci hradu Malenovice
Investiční záměr řešící opravu střechy, oken, elektroinstalace i další stavební práce za celkem 7 milionů korun na hradě Malenovice schválili radní Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Česká Suverenita: Je namístě vyšetřit a potrestat všechny, kteří neplnili své povinnosti
Česká Suverenita podporuje záměr premiéra Viktora Orbána, který řekl, že nová Komise by neměla trestat země, které chrání před migranty své hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Jsme opravdu tak dobří?
Slyšíme z úst politiků i ekonomů, že české ekonomice se daří... ! Pokud je to pravda, tak je to ten nejkrásnější dárek od nás občanů, České republice k jejím 100. narozeninám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Radní schválili investiční záměry v dopravě za 300 milionů korun
Čtyři nové investiční záměry v oblasti dopravy schválila na svém pondělním jednání Rada Zlínského kraje. Jde o akce za celkově 300 milionů korun na silnicích II. a III. třídy, které má kraj ve svém vlastnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist