Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petice za zákaz oslavy Vánoc
Petice za zákaz oslavy Vánoc
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Představy českých ekonomů o důchodech jsou za hranicí psychiatrické choroby
Stát neřídí odborníci, ale ekonomové. Politika se naklání k asociální a bezcitné kalkulující společnosti, kde člověk je jen položka. Smrt hlady na ulici už je považována za nutnou, ne pouze akceptovatelnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ukončí vražda saúdského novináře Chášukdžího válku v Jemenu? Kmoníček předkládá tyto souvislosti
Velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se rozepsal o našem blízkém sousedovi – Jemenu. Jeho komentář v MF Dnes se věnuje tomu, jak souvisí smrt saúdského novináře Chášukdžího s výsledkem války v Jemenu a jak s kondicí německé a tím pádem samozřejmě i české ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nářez ruského novináře. Takto Putin vykresluje Rusko svým lidem a takto je to skutečně
Server TaPolitika přeložil komentář od ruského novináře Ivana Davydova o politice ruského prezidenta Vladimira Putina a o státní propagandě, která vykresluje Rusko jako obklíčenou zemi, jež si jako jediná zachovala rozum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec očekává po Sýrii další zásadní krok Trumpa. Ještě letos. A toto se prý děje mezi Putinem a Medveděvem
ROZHOVOR "Trump dělá přesně to, co slíbil před volbami," říká k plánu stáhnout americké vojáky ze Sýrie v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec. Podle něj Američané odejdou i z Afghánistánu. "Myslím si, že ještě letos. Určitě tam téměř jistě dojde k dohodě s Talibanem a Američané se stáhnou. Bez ohledu na to, jak se zachovají ostatní země NATO," domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bývalý rektor k „čučkařům z BIS“: Prezident byl ještě mírný. Divadlo o nahánění ruských agentů přestává být vtipné
CO NÁM DAL ROK 2018 „Přeji České republice a všem občanům, aby zvolili takové poslance do Evropského parlamentu, kteří budou především vlastenci a budou mít zájmy České republiky na prvním místě,“ říká zakladatel vysoké školy a bývalý rektor, který kandidoval za SPD do Senátu, Lubomír Pána. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o letošních volbách, vyjádřil se k situaci na české politické scéně a zhodnotil také to, co se děje na Západě. Zmínil i Rusko a Ukrajinu a nevynechal ani EU. Vysvětlil také, komu podle něj prezident Zeman a premiér Babiš šlapou na „kuří oko“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Čína zadržela od začátku prosince třináct Kanaďanů jako odplatu za zatčení ředitelky Huawei
Od začátku prosince – kdy byla v Kanadě zatčena finanční ředitelka a zároveň dcera zakladatele čínského výrobce chytrých telefonů Huawei Technologies Meng Wan-čou – bylo v Číně údajně zadrženo třináct kanadských občanů. Podle informací agentury Reuters to uvedla kanadská vláda, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Miloši bal si spacák, na Hrad míří Placák.“ Před Pražský hrad dorazila více než stovka podporovatelů monarchie
Více než sto lidí dnes po půl šesté dorazilo v Tříkrálovém průvodu za zvuku národních písní před Pražský hrad, kde podpořili znovuzavedení monarchie na českém území. Pochodovali od zhruba třetí hodiny z Václavského náměstí pod transparenty „Za monarchii“ nebo „Monarchie není anarchie“. Poté, co organizátor, historik a spisovatel Petr Placák přečetl proslov, se zbytky průvodu přesunuly do dejvické nádražní restaurace. ČTK Placák řekl, že současný prezident Miloš Zeman rozděluje společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
USA vrací úder: Na Floridě je zadržován ruský občan. Zde je důvod
Na začátku tohoto týdne ruská tajná služba FSB oznámila, že v Moskvě zadržela občana Spojených států, kterého podezírá ze špionáže. Spojené státy obratem vrátily úder. Agentura Reuters s odvoláním na informaci Ruské federace oznámila, že FBI zadržela ruského občana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Velvyslanec: Azylová řízení v Řecku trvají dlouho
Počet nově příchozích uprchlíků v Řecku se vloni oproti roku 2017 mírně zvýšil, hlavní pozornost by se ale měla věnovat nárůstu počtu migrantů přicházejících z Turecka přes řeku Evros a také otázce zdlouhavého azylového řízení a neradostných podmínek v řeckých uprchlických táborech. V rozhovoru s ČTK to řekl český velvyslanec v Aténách Jan Bondy. Poznamenal také, že Česko s migrací pomáhá od začátku materiálně, což považuje za dobrý směr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Hrad Šternberk čekají opravy za padesát milionů korun
Za účasti ministra kultury Antonína Staňka, zástupců Národního památkového ústavu, města Šternberka a dalších institucí byla na konci loňského roku (21. prosince 2018) slavnostně zahájena realizace dvou projektů, jejichž cílem je zvelebení Státního hradu Šternberk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Národní program monitorování
Dne 1. ledna 2019 vešel v platnost dlouho připravovaný dokument – Národní program monitorování. Je to závazný dokument pro osoby podílející se na monitorování radiační situace na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Příležitost přeje připraveným, řekl Bondy k investování v Řecku
Důvěra v řecký trh je stále velmi nízká a investice zatím nepřicházejí. Příležitost nicméně přeje připraveným a příležitosti pro české investice v Řecku jsou, zejména pak v lázeňském oboru, ale také například pivovarnictví. V rozhovoru s ČTK to řekl český velvyslanec v Řecku Jan Bondy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Byl jsem vyděšený z toho, co jsem viděl.“ Petr Žantovský sleduje propagaci islámu a muslimů v ČT. A ten text o spodině společnosti...
TÝDEN V MÉDIÍCH Před koncem roku udeřila Česká televize v pořadu pro předškoláky, když se naprosto fascinujícím způsobem věnovala propagaci islámu a muslimů. Petr Žantovský proto zapátral, jak s muslimským tématem zachází veřejnoprávní televize z obecnějšího pohledu. Zjistil, že se nám z obrazovky lže, že v Koránu má žena více respektu než muž, ale i naprosto bizarně vnucuje, že islámská modlitba pomáhá při bolestech zad. O článku v Reflexu, jehož autor operuje pojmy jako spodina společnosti, je přesvědčen, že takový by se v našich médiích vyskytovat vůbec neměl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Starci, hloupí, xenofobové, populisti“, kteří kazí cestu k prosperitě, proti „digitálním dementům“, kteří neví nic o životě. Politicky nekorektní Pirát drsně popsal českou společnost
CO NÁM DAL ROK 2018 „Média dřív měla rozhodující vliv na politiku a volební rozhodování občanů. Proto také oligarchové, kteří chtějí vstoupit do politiky, začínají svoji kariéru nákupem médií. Těžko však mohou konkurovat nadnárodnímu kapitálu, který většinu médií ovládá a nepřímo působí i na tzv. veřejnoprávní média. Problém však je, že zájmy nadnárodních korporací, které se promítají do propagandy šířené médii, jsou ve značném rozporu se zájmy běžných občanů,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ivo Vašíček, bývalý místopředseda Pirátů, zastupitel Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jestli tohle nevyjde, tak pak už jsou u nás debilové... V kauze lánský kamenolom vypluly policejní odposlechy
Lánský kamenolom a jeho zakázky nyní šetří policie. Píše o tom MF Dnes v souvislosti s tím, že stíhaný šéf Lesní správy Lány Miloš Balák měl v kamenolom proměnit oboru v sídle prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Kapacity krajských domovů pro seniory porostou i v dalších letech
Kraj Vysočina v letošním roce rozšíří plánovitě kapacitu Domova pro seniory Havlíčkův Brod umístěného v areálu krajské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Už mi volalo několik kamarádů, jestli jim nepůjčím baťovských 99.999 korun. Michal Hašek má velkou připomínku k nápadu ČSSD
Sociální demokracie se zabývá otázkou, kde začíná lichva. Je to podle ní dvojnásobek běžných sazeb srovnatelných půjček. Nyní proto hledá způsob, jak takovou přemrštěnost regulovat a problém vyřešit. Navrhne tak, aby lichvou byly úroky, které dvojnásobek běžných sazeb srovnatelných půjček přesáhnou. „Dobrými úmysly bývá dlážděna cesta do pekel,“ varuje však před návrhem exhejtman Jihomoravského kraje a oficiální poradce prezidenta Miloše Zemana Michal Hašek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): V každé společnosti jsou pseudoelity, které se považují za lepší než ostatní
Komentář na facebookovém profilu k pseudoelitám ve společnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Šmarda (ČSSD): Za uplynulých třicet let svobody na sebe můžeme být hrdí
Novoroční přání starosty Nového Města Michala Šmardy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Obrovská tragédie v Polsku. Pět dívek uhořelo při únikové hře. Prezident Zeman poslal kondolenci
Za uhořením pětice patnáctiletých dívek během únikové hry v Polsku stojí elektrické rozvody neodpovídající standardům a nedbalé bezpečnostní postupy, uvedl v sobotu velitel polských hasičů Leszek Suski. Český prezident už svému polskému protějšku poslal kondolenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jenže my to vyšťourali: Městská firma nakoupila bonbony za částku, za kterou byste mohli mít dva zájezdy kolem světa. A paletu rumu s sebou
Dopravní podnik hlavního města nechal pořídit za stovky tisíc korun dárkové předměty prostřednictvím firmy MONT GROUP s.r.o. se sídlem v Kosticích. Spolupráci těchto dvou firem se věnujeme již delší dobu. V týdnu jsme informovali o objednávce skleněných modelů metra za 269.400 korun, dříve se jednalo například o pera Parker, hrnky, propisky či reklamní tašky s logem DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Naše vojáky potřebujeme je doma
Komentář na facebookovém profilu ke stažení amerických vojáků ze Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Co se to děje kolem proslulé Kliniky v Praze? SŽDC chce objekt vyklidit, nový primátor ale říká...
Klinika. Autonomní sociální centrum funguje nelegálně v budově Správy železniční dopravní cesty na Žižkově. A zájem o budovu má nyní město Praha. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Nezvykle tvrdý pohled na Vánoce. Sladká pohádka se rozplývá
Vánoční svátky jsou za námi. A opět jsme je nepochopili! Opět většina oslavovala všechno možné, jen ne to, s čím Vánoce opravdu souvisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek přivítal prvního občánka Kraje Vysočina
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v novoměstské nemocnici navštívil prvorozeného občánka Kraje Vysočina roku 2019. Krátce před sedmou hodinou ranní se tu na Nový rok narodil Adámek Vranek z Bobrové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Velké varování komunistům. Účast na vládě pro ně může být hřebíkem do rakve, předpovídá historik
Historik Michal Macháček se v Lidových novinách rozhovořil o tom, že si stále neseme s sebou normalizaci. Myšlení implantované érou komunismu dle jeho slov přežívá i 30 let po jeho pádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Oborová zdravotní pojišťovna vloni pomohla na svět 8 542 dětem
Oborová zdravotní pojišťovna pomohla v loňském roce na svět 8 542 dětem. Nejvíc se jich narodilo v červenci – 805 a naopak nejméně v únoru – 625.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Krása: Zvýšení příspěvku ve III. stupni se navrhuje až od července
Upřesnění o zvýšení příspěvku na péči pro osoby se zdravotním postižením na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Plzeňský centrální obvod důsledně kontroluje zimní údržbu
Úklidové práce v zimním období, tedy od 1. listopadu do 31. března jsou prováděny v souladu se zákonem č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích a vyhláškou č. 104/1997, kterou se provádí zákon o pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: O životě či smrti rozhoduje každá minuta, říká ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl
Zachraňují zraněné a zbloudilé. I když se naše hory Alpám nemohou zdaleka rovnat, je na nich nebývale rušno. Počet zásahu Horské služby se totiž od roku 2007 více než zdvojnásobil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: Novou moderní podobu dostalo Zákaznické centrum v Trutnově
Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Trutnově najdete na stejné adrese, ale v moderním provedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Šest set ročně také z vaší peněženky
Komentář na facebookovém profilu ke slevě na jízdném pro seniory a studenty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kdo by byl nejlepší na výstavbu nových jaderných bloků? Pirát ze zahraničního výboru se vrhnul do pátrání
Pirát Jan Lipavský, jenž je místopředsedou zahraničního výboru Sněmovny, vyrazil na ambasády Ruska, USA, Jižní Koreje, Francie, Číny i Německa. Chtěl vědět, co které země nabízejí v otázce výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech či v Temelíně. Vláda sice ještě o tendru nerozhodla, Lipavský však dostavbu jaderné elektárny pokládá za důležitou. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati přivítal první letošní mladoboleslavská miminka
Ve čtvrtek dopoledne navštívil mladoboleslavskou porodnici v Klaudiánově nemocnici primátor města Raduan Nwelati, aby pozdravil první nové mladoboleslavské občánky roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Výsledky státu za rok 2018 - velmi dobré
Česká ekonomika v loňském roce zaznamenala růst kolem 3%. Je to výsledek dlouhodobé hospodářské politiky, kterou Babišova vláda a před ní Sobotkova vláda provádí již od roku 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD: Kdo patří mezi nejvýraznější členy vlády?
Komentář na facebookovém profilu k úspěšnosti sociálně demokratických ministrů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Svezte se motorákem a metrem do minulosti
Chcete zažít nevšední zážitkový výlet? O sobotách 19. ledna a 23. března se můžete svézt z pražského hlavního nádraží motorákem přes stanici Praha-Krč a následně po vlečce až do depa metra Kačerov, kde pro vás bude připravena exkurze s odborným výkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Eurokomisařka Jourová v ČT: Nejsem žádný bruselský byrokrat
Hostem pátečního Interview ČT24 byla evropská komisařka Věra Jourová (ANO). Ta potvrdila, že uvažuje o tom, že by chtěla nadále v Bruselu působit. „S panem premiérem o tom hovořím,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Jak se vyhnout frontám
Stejně jako každé čtvrtletí, musí příjemci příspěvku na bydlení doložit i od letošního ledna do konce března 2019 příjmy a uhrazené náklady za 4. kvartál roku 2018. Tyto podklady jsou nutné pro posouzení trvání nároku na tuto dávku, a to od 1. 1. 2019. Dodat potřebné doklady budou muset v nadcházejících měsících také klienti, kteří pobírají přídavek na dítě. Žadatelé ale nemusí trávit hodiny čekáním ve frontách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Velvyslanec při EU by si přál vyšší českou účast v eurovolbách
Český velvyslanec při Evropské unii Jakub Dürr by si přál zvýšení účasti v evropských volbách proti roku 2014, kdy přišlo hlasovat 18,2 procenta Čechů. Od hlasování očekává zásadnější změny v rozložení sil v Evropském parlamentu a je podle něj možné, že se vytvoří jiná většinová koalice než obvyklá spojenectví evropských lidovců se socialisty nebo s liberály. Podle politologů by v Evropském parlamentu mohly posílit nacionalistické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Aby to zase dopadlo líp
Komentář na facebookovém profilu k plánovanému deficitu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Dramatický průběh ankety Největší Slovák. Podívejte se sami
V různých zemích si lidé v anketách volí nejlepší osobnost svého národa. Toho nejlepšího představitele si vybrali Britové, Rusové i Češi. Teď se o totéž pokouší i Slováci. Jejich anketa má však poněkud zvláštní průběh. Podívejte se sami...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Od Bastily k Macronovi
Letošního čtrnáctého července uplyne 230 let od chvíle, kdy pařížský lid vyvětral v bastilském vězení. Markýz de Sade tam tak nestačil dopsat své úhlavní dílo Sto dvacet dnů Sodomy a „nahého jako červa“ ho přetáhli z tohoto vězení pro změnu do blázince v Charentonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
FN Olomouc: Tip za pět kilo mandarinek
Tipněte si počet dětí narozených v kalendářním roce v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc a můžete vyhrát pět kilogramů mandarinek. Takové je zadání interní ankety, kterou pro personál pořádá už od roku 2008 Porodnicko-gynekologická klinika FN Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Putin v roce 2024 neskončí. Stane se prvním prezidentem Rusobelie, tuší veřejnoprávní redaktor
Ve vyjednávání s Běloruskem nejde Rusku jen o ropu, říká redaktor Českého rozhlasu Filip Harzer. Podle něj se Moskva zaměřuje na oživování myšlenky „Rusobelie“, čehož si nejen podle ruských a běloruských médií je dobře vědom i běloruský diktátor Alexandr Lukašenko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Granty pro rok 2019 otevřeny, vloni nadace rozdělila v Moravskoslezském kraji 13 milionů korun
Nadace ČEZ na svých webových stránkách zveřejnila pět grantových programů pro letošní rok – na podporu regionů, výstavbu Oranžových hřišť, výsadbu alejí nebo budování bezpečných Oranžových přechodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda se letos sejde poprvé v pondělí
V pondělí 7. ledna 2019 od 14.00 hodin se ve Strakově akademii koná první schůze vlády v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Charita ano, ale dobrovolně
Komentář na facebookovém profilu ke změnám zákona o potravinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Výpověď o citlivém muži, který vždy spíš mlčel
Josef Topol (1935-2015) vždy preferoval dialog. Vytvořil divadelní hry a verše, ale próza jej nelákala. Ani vzpomínky by patrně nenapsal – a tady pochopíme význam Karla Hvížďaly. Včas dramatika oslovil, navštěvoval jej v Thunovské ulici na Malé Straně a na chalupě v Krakovci, Josef Topol vzpomínal a jistěže bylo nač.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Láska: Klid a přirozenost, to je to, co mi v politice chybí
Zamyšlení na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zemřel duchovní, básník a chartista Milan Balabán
V pátek zemřel ve věku 89 let duchovní, básník a signatář Charty 77 Milan Balabán. Uvedla to Česká televize (ČT). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Cílem dluhové amnestie je odpustit dlužníkům lichvářské exekutorské navýšení
Komentář na facebookovém profilu ke změně zákona o dluhových amnestiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Bez úzké spolupráce škol s firmami se dnes odborné vzdělání neobejde
Na krajském úřadě se uskutečnilo první jednání zástupců středních škol a zaměstnavatelů. Cílem je podpořit a posílit prvky duálního vzdělávání při odborné přípravě žáků vybraných oborů v prostředí podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zoo Brno zažila rekordní rok
Přes 330 tisíc lidí dorazilo v loňském roce do brněnské zoo. Je to nejvíce od roku 1997, kdy vedeme přesnou evidenci všech návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci projednají pakt o strategickém partnerství EU a Japonska
Vláda předložila poslancům a senátorům ke schválení dohodu o strategickém partnerství mezi EU, jejími členskými státy a Japonskem. Dohoda představuje právní rámec pro spolupráci EU a Japonska v řadě oblastí, a to od řešení klimatických změn po počítačovou kriminalitu či pomoc při přírodních katastrofách, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Laik se diví, odborník žasne
Reakce na facebookovém profilu na článek Jana Jandourka na forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
JE Temelín: Tři králové koledovali v elektrárně
„My tři králové jdeme k vám …“ znělo v pátek kolem poledne v administrativní budově elektrárny Temelín. Ta byla jednou z prvních zastávek vltavotýnských koledníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu starého sadu na okraji Lanškrouna
Na okraji Lanškrouna, pod skautskou klubovnou, na ulici Králická, chce Město Lanškroun vykácet starý sad, zdravé jedlé stromy a keře. Vyhladit zeleň, která je ve městě tolik vzácná a udělat stavební pozemky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hráblo Pospíšilovi? Jaromír Štětina se vyjádřil
Europoslanec Jaromír Štětina, zvolený do europarlamentu za TOP 09, dává v posledních týdnech najevo, že se zlobí na stávajícího předsedu strany Jiřího Pospíšila. Zapojil se dokonce do rozpravy na téma, zda Pospíšilovi „hráblo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Podle Spiegelu Trump má za nic spojenecké smlouvy a NATO
Na Ameriku Donalda Trumpa není možné spoléhat. Jeden telefonický rozhovor s Vladimirem Putinem ho může přivést ke stažení americké armády z Polska. Evropa se musí sama postarat o svou bezpečnost. – píše autorka hlavního komentáře v posledním vydání týdeníku „Der Spiegel“ Christiane Hoffmann.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senát: Pozvánka ke kulatému stolu k problematice středisek výchovné péče a diagnostických ústavů
Akce senátorky Jaromíry Vítkové „Výchova aneb kdo za to může“ k problematice středisek výchovné péče a diagnostických ústavů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zakazovat kritiku? Hm, vy budete asi velká demokratka... U Jany Černochové se strhla ostrá přestřelka
Nová koalice v Praze se usnesla, že vybuduje v Praze cyklomagistrálu. Starostka Prahy 2 Jana Černochová se za to vládě na „velkém" magistrátu vysmála. Nové vedení města se podle Černochové zřejmě rozhodlo nechat spadnout všechny pražské mosty a lávky, ale hlavně že bude existovat cyklomagistrála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Ohlédnutí za vichřicí Novoroční projevy
Uvolněný prostor přesunem "houpacího koně" k vánočnímu přání opět obsazen a hned dvěma borci, zřejmě ani většinově prezentovaná kritika obsahu i způsobu těchto dvou projevů nezabrání nástupu inflace dalších jak se prezentačně ztrapnit.....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sanatoria Klimkovice: Fotografie, které mohou být svědectvím o každém z nás
Jaký je svět dětí se vzácným onemocněním a s jakým nepochopením se na ně často dívá okolí, ukazuje ojedinělá výstava černobílých fotografií „Váš pohled, náš svět“, která je k vidění až do konce ledna 2019 v Sanatoriích Klimkovice. Autorem snímků je fotograf Lukáš Trčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Cemper pro PL: Havel byl jen člověk a i on byl chybující. Ale kopat do mrtvého se nedělá. Poslanec Volný je nejen lidská hyena, ale i srab!
ROZHOVOR „Václav Havel byl člověk a i on byl chybující. Kopat ovšem do mrtvého člověka se nedělá. Obzvláště pokud o něm šíří lži a nesmysly. Je to neúcta a hyenismus,“ říká aktivista a publicista Jan Cemper na adresu poslance Lubomíra Volného z SPD. Poslanec se spolu s novoročním přáním do Cempera opřel prostřednictvím kresleného vtipu. V rozhovoru upozornil, že se marně snažil o setkání a věcnou diskusi z očí do očí, ale nikdy k ní nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Kurz speciální přípravy pro krizové situace
Odbor komunikace Ministerstva obrany připravuje ve spolupráci s Velitelstvím výcviku - Vojenskou akademií ve Vyškově Kurz speciální přípravy pro krizové situace, který se uskuteční ve dnech 5. - 14. dubna 2019 ve vojenském újezdu Březina. Kurz je určený pro novináře a humanitární pracovníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Evropa o nás nestojí a my nevíme proč, zuří migranti, kteří trčí na lodích u Malty
Plavidlo německé humanitární organizace Sea-Watch 3 vyzvedlo z libyjských vod 22 uprchlíků a migrantů. Mezi zachráněnými lidmi, kteří byli z moře vytaženi 22. prosince, jsou i tři děti a čtyři mladiství, kteří cestují bez doprovodu. Problém však je, že evropské státy odmítají těmto lidem otevřít své přístavy. Uprchlíci a migranti tak dlí u pobřeží Malty, čelí nástrahám zimního moře a zatímco jejich frustrace narůstá, zásoby potravin docházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Děsím se toho, co žluté vesty chtějí.“ Lékař Gérard Michel London pro PL popisuje aktuální situaci ve Francii i co se může stát
ROZHOVOR Důvody vzrůstající obliby populistů ve světě jsou všude dost specifické. V Česku rezonuje problém migrace a nátlak Evropské unie na zemi, aby se také zapojila a přijala uprchlíky. „Ve Francii máme problémy s ekonomickou situací a s narůstající chudobou.“ Tak hovoří nefrolog Gérard Michel London, jehož otcem byl komunista Artur London, který byl v procesu s Rudolfem Slánským v roce 1952 odsouzen na doživotí. Doktor London žil v Československu a živě se zajímá o mezinárodní politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pokorný (Svobodní): Vyrovnaný rozpočet je samozřejmostí
Ze zkušenosti dobře víme, kam vede život na dluh a jak těžké je dostat se z dluhové spirály. V každé z našich domácností je vyrovnaný rozpočet samozřejmostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Projekt, který financuje EU: Děti se učí o domácím násilí a genderové problematice. Je třeba to šířit do dalších zemí
Evropská unie finančně podporuje projekt, v jehož rámci se mají studenti středních škol dozvědět více o otázkách domácího násilí a o gender problematice. Susana Pavlou v rozhovoru pro server iDNES.cz vysvětlila, proč je nutné projekt, do něhož se prozatím zapojilo pět zemí EU, rozšířit i do dalších zemí. Určité společenské problémy je prý třeba řešit už od dětství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Opilí ruští násilníci vyhrožovali v Plzni Putinem
Těžce opilí výtržníci se porvali v půl jedné ráno Nového roku, rozbili vchodové dveře domu, házeli po sobě popelnice, a jeden z nich dokonce mlátil ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Drugstop podpořil společný boj proti drogám
S rokem 2018 skončil projekt Drugstop zaměřený na přeshraniční spolupráci policejních jednotek v boji s drogovou kriminalitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek přivítal na světě prvního Olomoučánka nového roku
Malý Josef Spurný se narodil 1. ledna 2019. Stalo se tak v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc v 17 hodin a 18 minut, čímž se Pepíček stal prvním olomouckým občánkem narozeným v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Jak vybrat kuchyňské papírové utěrky
Na papírových utěrkách je zvláštní jedna věc. Bez nich si dovedeme poradit. Jakmile se však ocitnou po ruce, najednou se těžké se bez nich obejít. Liší se od sebe materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, i svými vlastnostmi. Podle čeho si vybrat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Návrh ČSSD o školních obědech zdarma by vláda mohla odmítnout
K návrhu sociálnědemokratických poslanců na zavedení bezplatného stravování dětí v mateřských školách a na prvním stupni základních škol by se vláda hnutí ANO a ČSSD mohla postavit záporně. Na základě připomínek to podle podkladů doporučili kabinetu pro jeho pondělní schůzi vládní legislativci. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Konference Ochrana ohrožených druhů v praxi
Pořádáme již popáté společně s Fakultou životního prostředí ČZU v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Kdy bude čas přestat se plést do politiky?
Glosování našich politických poměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist