Oficiální zpravodajská média

Hajzle! Extvář ČT se neudržela nad show Klause st. na Primě
Václav Klaus sice již několik let není prezidentem, ale i tak rok co rok zahajuje politický rok v Partii televize Prima. Nejinak tomu bylo i tuto neděli. A jak bývá u druhého českého prezidenta zvykem, sklidil za své vystoupení chválu i kritiku. Někdejší redaktor České televize Otakar Svoboda označil Klause za „hajzla“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Zřízení hlavního ústavu Rakousko-uherské banky v Praze
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výbušný návrh bývalé členky Rady ČT: Vnitřní reforma televize už není možná. Divák je platící nevolník. Proč ji nezprivatizovat? Jeden kanál nechat státu a osvobodit lidi
ROZHOVOR „Občané nejsou blbí tak, jak se stále domnívá určitá část novinářů. Mají silně zdokonalené umění číst mezi řádky, zdravou skepsi a vycítí lež, manipulaci, propagandu,“ říká k rostoucí popularitě českého premiéra Jana Dědečková, bývalá členka Rady České televize. Ve veřejnoprávní televizi je prý čas na změnu, vnitřně už totiž reformovatelná není. Upozornila, že divák je jen platícím nevolníkem, kterým navíc pánové a dámy z České televize pouze pohrdají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Máme největší přebytek v historii naší země
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Nelegální herny prohlubují závislost hráčů a okrádají stát na daních
Středočeští celníci zaznamenávají zvýšený výskyt provozování hazardních her, a to napříč celým Středočeským krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Zavřel: Komu ČNB darovala až 100 miliard Kč?
ČNB na konci roku 2013 schválila použití měnových intervencí k ovlivňování kurzu české koruny. Odůvodnila to svou obavou, že české ekonomice hrozí její další propad vlivem deflace, protože v deflačním prostředí „chytří“ spotřebitelé přestanou nakupovat a budou věřit v kontinuální pokles cen a odkládat své nákupy donekonečna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
SÚIP: Prestižní osvědčení „Bezpečný podnik“ převzalo 16 společností
Bezpečnost a ochrana zdraví zaměstnanců při řízení podniku povýšená na úroveň ekonomických ukazatelů, to je ve zkratce hlavní důvod pro získání prestižního osvědčení „Bezpečný podnik“, které obdrželi zástupci celkem šestnácti firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
My bychom s Putinem rádi hráli šachy a on chce s námi boxovat, tvrdí Čech, který pracoval pro Brusel
Odborník na ruské dezinformace se zkušenostmi z Evropské unie Jakub Kalenský poskytl rozhovor serveru Info.cz. Podle jeho slov ruské dezinformace šíří poslanci velkých českých politických stran či český prezident. Kalenský pracuje pro americký think-tank Atlantic Council.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Máme na víc
Chvíle zásadních změn přijde, ale bude přát jen připraveným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Uplatňování vybraných ustanovení zákona o DPH po 1. 1. 2019
S ohledem na prodlevy v legislativním procesu přijetí návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní (sněmovní tisk č. 206), se od 1. 1. 2019 do nabytí účinnosti tohoto zákona uplatní přímý účinek Směrnice Rady (EU) 2017/2455 a Směrnice Rady (EU) 2016/1065.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Pane prezidente Klausi, Babiš je rozhodně schopnějším premiérem, než jste byl Vy
Velice mě mrzí, že jsem se nedíval na vystoupení Václava Klause staršího na Primě, ale nějak jsem nabyl dojmu, že ten předpolední pořad této stanice už skončil. Díval jsem se po dlouhé době až později na Otázky Václava Moravce a Moravec, ale to bylo doslova zdraví škodlivé a nebezpečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Falešný obraz odbornosti státních zástupců
V období adventu jsem si se zájmem přečetla na české justici blog Michala Hály, bývalého generálního ředitele ŘSD, který se vyjádřil k stati vrchní státní zástupkyně JUDr. Lenky Bradáčové „Etika v trestním řízení“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Omlouvám se. Hlasoval jsem pro vstup do EU. Napravím to
Psal se červen roku 2003. Bylo mi 33 let a v referendu o vstupu do EU jsem hlasoval pro vstup. Měl jsem k tomu dva důvody – jeden idealistický a druhý tvrdě pragmatický. Od té doby dělám každý den všechno, co umím a znám, abych to napravil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
To jste museli kněze zavírat do vězení? Grebeníček dostal na PL dotaz. Jeho reakce byla hodně detailní
Z PROFILŮ Nová kniha „Ve znamení kříže“, jejíž autorem je bývalý předseda a dlouholetý poslanec KSČM Miroslav Grebeníček, vyvolává diskusi. Kniha se zabývá problematikou církevních restitucí a obecně působení katolické církve z pohledu komunistického politika. Čtenář ParlamentníchListů.cz se na Grebeníčka obrátil s dotazem, proč, když už církvi majetek nepatřil, museli být knězi a řeholníci zavírání do vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Kolik stojí rodinu veřejná doprava ve Zlínském kraji?
Každá čtyřčlenná rodina zaplatí tisíce korun ročně, aniž by o tom věděla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
To je změna! Rozvod se ženě bude muset oznámit alespoň esemeskou, navrhli v Saúdské Arábii
V Saúdské Arábii od neděle platí nový zákon. Muži už se nebudou moct rozvést bez toho, aniž svým ženám dají na srozuměnou, že se rozvádějí. Skončí tak dosud užívaná praxe tzv. tajných rozvodů, kdy muž požádá o rozvod a soud jeho manželství rozvede bez toho, aby žena vůbec věděla, že se jejich manželství blíží ke konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Oranžové kolo letos slaví patnáct let své existence
Více než tři miliony korun „vyjezdili“ vloni v rámci celé České republiky na Oranžových kolech Nadace ČEZ účastníci nejrůznějších sportovních, společenských a kulturních akcích. Minutovou jízdou sbírali body, které byly následně převedeny na finanční podporu pro vybrané neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Andrej Babiš není schopen snížit a zjednodušit daně, jen útočí na opozici
Premiér A. Babiš nebyl a není schopen, ani jako ministr financí, ani jako premiér vlády, už roky přijít se zjednodušením daňového prostředí a snížením daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Dlouho jsme trčeli hluboko v řiti Východu. Teď se chceme zase nořit do řiti jiné, té západní, pravil primář, kterého znáte ze Sněmovny
CO NÁM DAL ROK 2018 „Nemyslím si, že bychom se odvraceli od Západu. Dlouho jsme však trčeli hluboko v zadnici Východu. Nu a nyní se prostě nikoliv ve všem chceme zase zcela nekriticky nořit do řiti jiné, té západní. Byť možná trochu voňavější. Jsme trochu, díky bohu, opatrnější a přece jenom snad stále opět svobodní. Není tedy divu, že lidé vedle kladů vidí i ‚západní‘ chyby, problémy. Jak USA, tak hlavně EU. To přece není žádná tragédie, byť to tak někteří opět velmi ‚angažovaní‘ noví, horliví agitátoři vidí. Snad Severní Korea je tou zemí, kde celý národ povinně tleská, tančí nebo pláče podle povinných not. To se jí máme vyrovnat?“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz Jiří Koskuba, bývalý poslanec ČSSD, primář v Nemocnici Na Bulovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Jak se dívá „pokrokový“ Západ na bývalé země východoevropského bloku
Komentář na facebookovém profilu ke slovům předsedy Evropské komise Junckera o připravenosti Rumunska na předsednictví EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
René Zavoral: Respekt zveřejnil článek postavený na informacích typu „jedna paní povídala“
Týdeník Respekt zveřejnil dne 29. 12. 2018 článek s názvem „Vrtěti rozhlasem“, ve kterém autorka manipuluje s fakty, uvádí nepřesné informace a snaží se poškodit dobré jméno Českého rozhlasu i jeho vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kolek (Piráti): EU potřebuje zachovat a současně reformovat a modernizovat
Dění v Evropské unii je nám často velice vzdálené a Češi používají EP spíše pro utírání svých ochozených podrážek a nezajímají se moc o hájení svého prospěchu v rámci širší rodiny evropských zemí. Piráti chtějí v květnu tohoto roku ve volbách do europarlamentu výrazně uspět a EU konstruktivně reformovat. S čím ale začít?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Výraz „lepšolidi“ je chytlavý, zábavný, jistě zaujme stejně jako „vítač“ nebo „lumpenkavárna“. Ale opět rozděluje společnost, účtuje se Zemanem vicehejtman Knot
ROZHOVOR „Výraz "lepšolidi" je docela zábavný, chytlavý, určitě se ujme stejně dobře jako "vítač", nebo "lumpenkavárna" a opět přispěje k rozdělení společnosti,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot (TOP09). V rozhovoru promluvil o Miloši Zemanovi i Andreji Babišovi a zmínil „přebujelá ega“. Položil otázku, jaké opatření připravuje naše vláda na hospodářskou krizi, která je, jak řekl, za dveřmi a prozradil také, jak to vidí s volbami do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Silná prohlášení na adresu generála Petra Pavla. O jeho minulosti v armádě i kandidatuře na prezidenta. Promluvil plukovník generálního štábu ve výslužbě Zdeněk Zbytek
ROZHOVOR Jsem hluboce přesvědčen, že ze strany Ruska nám žádné nebezpečí nehrozí! Proč by nás mělo Rusko ohrožovat? Čím naopak malá Česká republika, navíc s „papírovou armádou“, ohrožuje Rusko? Tak sází jednu řečnickou otázku za druhou plukovník generálního štábu ve výslužbě, velitel 1. tankové a 16. tankové divize v letech 1989 až 1990 a dnešní podnikatel Zdeněk Zbytek. Pro ParlamentníListy.cz se také vyjadřuje k osobnosti generála Petra Pavla a k současnosti i budoucnosti naší armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Arabští migranti kšeftují s německými doklady
Podle německého deníku „Bild“ migranti prodávají prostřednictvím internetu legální německé průkazy totožnosti, povolení k pobytu a doklady umožňující cestování po Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Všimly si tajné služby ve zběsilé honbě za ruskými a čínskými špiony této hrozby? Jaroslav Bašta popisuje údajné přípravy převratu na Ukrajině chystané v ČR
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro server První zprávy.cz zaměřuje na nejnovější zajímavé zprávy z Ukrajiny. Zajímalo by jej totiž, zda si naše tajné služby ve své zběsilé honbě za ruskými a čínskými špiony všímají i podobných rizikových jevů spjatých právě s touto zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Draxler (ANO): Milion na rozjezd aneb Technologie pro začínající podniky
Jedním z cílů Operačního program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost je zvýšení konkurenceschopnosti regionů prostřednictvím podpory malých začínajících podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Denně mi na Facebook chodí až 4 500 výhrůžek smrtí, prozrazuje uprchlík žijící v Německu
Uprchlíci, kteří opouštějí své muslimské země, tak činí často i z náboženských důvodů. Nechtějí se řídit muslimským učením, místo toho touží po poklidném životě v ateistické Evropě. Jenže mnohdy nemohou v klidu žít ani v oné vytoužené Evropě. Muslimové jim často posílají za to, že opustili víru svých otců, výhrůžky smrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
MŠMT: Odstartovala třetí fáze programu Vzdělávání s podporou Fondů EHP
V listopadu se v prostorách Masarykovy koleje v pražských Dejvicích uskutečnila zahajovací konference Programu Vzdělávání financovaného Fondy Evropského hospodářského prostoru (EHP), který podporuje spolupráci mezi Českou republikou, Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem v oblasti vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Češi nevěří demokracii, protože mají exekuce, píše se. Z Hradu zazněla věštba: Chystá se tajná akce pro EU
Server britského deníku The Guardian varuje, že se česká demokracie ocitá pod tlakem. Pod tlakem exekutorů. Sociolog Daniel Prokop má za to, že lidem, kteří na svých bedrech vláčejí jednu či více exekucí, je vlastně jedno, jestli žijí v demokracii. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček dal najevo, že si o článku britského deníku myslí svoje...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lepšolidé byli i komunisté. Také připravují totalitu, uvádí spisovatel. A varuje
ROZHOVOR „Všichni ideologové byli vždy lepšolidé. Komunisté kdysi také. Jen oni měli pravdu, protože byli vybaveni ‚vědeckou teorií‘. Dnešní ideologičtí povýšenci jsou vybaveni ideologií relativistických lidských práv, hájí migranty a chtějí vytvořit multikulturní společnost a univerzálního člověka bez národa, bez rodiny, bez pohlaví,“ konstatuje v rozhovoru s PL.cz spisovatel a bývalý člen předsednictva Konzervativní strany Vladimír Podracký. „Protože nemohou odpovědět na základní otázky normálního života, mají povýšenectví jako zbraň a východisko. Prostě jsou to jacísi ‚politrukové‘. Začínají tvrdit, že oni nejlépe vědí, co se má ve sdělovacích prostředcích zakázat, co je správný a co špatný názor. Pomalu připravují totalitu,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Letos se otevře 47 km nových dálnic a silnic I. třídy, k zahájení je připraveno 178 km
V letošním roce se otevře řidičům celkem 22,4 kilometrů nových úseků dálnic na D1 mezi Přerovem a Lipníkem a na D3 mezi Bošilcem a Ševětínem. Mezi letos dokončovanými takřka 25 kilometry silnic I. třídy pak jsou obchvaty Slaného, Lechovic nebo Znojma. K zahájení se připravuje dalších 178 kilometrů dálnic a silnic I. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Honzejk: Ale vždyť konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem vyvolala ruská agrese, pane Klausi
Komentátor Hospodářských novin se obul do exprezidenta Václava Klause. Jedna věc prý tomuto pánovi nikdy nechyběla. Sebevědomí. Dodnes ho má tolik, že by ho mohl rozdávat po celých fůrách. Jeho veřejná vystoupení prý přitom už postrádají logiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Ústavně konformní výklad v řízení o žalobě pro zmatečnost
Ústavní soud vyhověl ústavní stížnosti a zrušil usnesení Nejvyššího soudu, usnesení Krajského soudu v Praze a usnesení Okresního soudu Praha – západ, neboť jimi byla porušena základní práva stěžovatele na přístup k soudu a na spravedlivý proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Dvojí tvář Andreje Babiše
Dr.Jekyll a pan Hyde, dvě postavy jedné osoby. I tak mi připadá pan předseda vlády České republiky. Pan Jekyll demokrat a premiér úspěšné vlády. Pan Hyde vlastník státu, ktreý jediný stojí za úspěchy země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Francouzský zákaz vystavování betlému je stupidní
Starosta jihofrancouzského města Béziers je nezmar. Už třikrát mu soud zakázal vystavovat jesličky na radnici a třikrát mu udělil pokutu. On však přesto ve svém díle pokračuje dál a já mu fandím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pavlíček (STAN): Kdo je připraven, není překvapen
Starostové a nezávislí v prosinci stihli uspořádat pro starosty nejen ze svých řad školení na téma Připravované dotace na rok 2019 v Jihomoravském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Do nového roku s Hasičskými pohádkami
Hasičský záchranný sbor ČR připravil do nového roku vědomostní soutěž k prověření znalostí z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura: Návrhy ČSSD nahrávají jen lichvářům a podvodníkům
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ČSSD, který by ulevil dlužníkům se závazky do sto tisíc korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Jak děláme výběrová řízení?
Piráti jsou jedinou stranou, která na politicky obsazované pozice vypisuje otevřená výběrová řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna: Soutěžte s portálem staremapy.cz
Po přechodu na novou verzi georeferenčního nástroje a přípravě nové dávky nezpracovaných map jsme pro dobrovolníky zapojené do projektu na portálu staremapy.cz nachystali další kolo soutěže o hodnotné ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Modernizace vozového parku DPMP, nové tratě a moderní neotřelá řešení
Rok 2018 je za námí a spousta z nás na počátku nového roku začíná bilancovat, jak moc se jim předešlý rok podařil či nikoliv. Pro mnoho z nás to byl rok poměrně těžký. Jaký ale byl pro Dopravní podnik města Pardubice (DPMP)? Od roku 2014 jsem působil jako předseda dozorčí rady a myslím si, že je tak správný čas na hodnocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Perverzní genderová teorie! rozčílil se Fiala od Okamury nad akcí gymnazistů. A ředitel školy vrací úder
Ředitel blanenského gymnázia se ohradil proti tvrzení poslance Radima Fialy z SPD. Tomu vadilo, že se v rámci jedné z akcí gymnázia objevili chlapci v sukních. Podle Fialy jde totiž o perverzní genderovou ideologii. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Přijde letos krize? Takto to vidí šéfodborář Středula, ekonom Sedláček a viceguvernér ČNB
Šéf odborářů Josef Středula, ekonom Tomáš Sedláček a viceguvernér ČNB Marek Mora. To byli hosté druhé části Otázek Václava Moravce, které byly odvysílány dnes v České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Národní divadlo oceněno za diváckou zkušenost
Národní divadlo bylo se stejným počtem bodů jako Státní hrady a zámky oceněno za zákaznickou zkušenost na první pozici v kategorii veřejný sektor. Vyplývá to ze studie KPMG „V rytmu zákazníka“, která hodnotí deset odvětví české ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Představte si to, Gazdík má vizi
Jsme lidé různí. Většina je nás ale taková, že se zabýváme dneškem, zítřkem, příštím měsícem, příštím rokem či dokonce i příštím desetiletím, ale dál už nehledíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš: Čínský velvyslanec o naší schůzce lhal
Čínský velvyslanec Čang Ťien-min podle českého premiéra Andreje Babiše (ANO) o jejich předvánoční schůzce lhal. Česká vláda ani český stát podle něj neudělaly žádnou chybu pokud jde o varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Předseda vlády to dnes řekl v České televizi. Premiér se nevyjádřil k tomu, zda bude po velvyslanci požadovat omluvu. Jednat s ním nyní bude ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). O varování NÚKIB bude v pondělí jednat vláda. Od úřadu bude chtít získat odpovědi na některé otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Náčelník Vojenské policie: Práce vojenského profesionála je fyzicky i psychicky náročná a zodpovědná
Náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž koncem roku při slavnostním nástupu v Národním památníku na Vítkově ocenil přes sto dvacet osob. Certifikáty a služební průkazy od něj dostalo přes třicet absolventů Odborného základního kurzu Vojenské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Stavební zákon potřebuje nutnou změnu
Dočkáme se doby, kdy na stavební povolení bude stačit jedno razítko na jednom úřadě? Za této vlády zatím ne. Zamyslel se nad tímto tématem Michal Kučera, místopředseda TOP 09 a krajský předseda Ústecké organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Na přednášky do Znojma nebo na výstavu do Křivoklátu. Lednové akce správy parku
V úterý 15. ledna můžete vyrazit na první přednášku v rámci cyklu Přírodou celého světa do znojemského Domu umění. Náš lesník Jiří Novák vás provede Jihoafrickou republikou a Botswanou. Pokud to máte blíž do Křivoklátu, nenechte si ujít naši výstavu Galerie rozmanitosti Podyjí. Od 10. ledna v tamním informačním středisku CHKO Křivoklát potrvá až do konce května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Klaus st. nevyloučil svou prezidentskou kandidaturu. A to není vše, co prozradil v přímém přenosu
Do nedělního letošního první vydání pořadu Partie ve FTV Prima přijal pozvání exklusivní host, bývalý prezident Václav Klaus. Promluvil o tom, co může být třicet let po revoluci hrozbou, zda se nevrací znovu pokusy o totalitně angažovanou manipulaci s veřejností. EU bude permanentním ohrožováním naší země. A nevyloučil ani možnost, že by kandidoval znovu na post prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Nemyslím si, že všechno, co dělá Evropská unie, je dobře
Komentář na facebookovém profilu k reformě Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Programová nabídka České televize loni oslovila nejvíce diváků
Česká televize se v roce 2018 stala s průměrným podílem na publiku 30,13 % nejvyhledávanějším českým vysílatelem. Meziročně posílil u diváků nejen program ČT1, ale i zpravodajská stanice ČT24 a kanál ČT sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci ÚZSVM v Olomouci zorganizovali pomoc onkologicky nemocným dětem
Zaměstnanci ÚZSVM v Olomouci zorganizovali ve svém volném čase ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Olomouci charitativní akci formou nákupu vánočních hvězd s výtěžkem ve prospěch onkologicky nemocných dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vážím si pražské kavárny, odhalil spisovatel, který považuje Zemana a Babiše za monstra
Spisovatel a sběratel umění Michael Třeštík v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV promluvil o současném českém premiérovi Andreji Babišovi a prezidentovi Miloši Zemanovi jako o velkých vládnoucích monstrech. „Vážím si pražské kavárny,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Jak moc ohňostroje a zábavní pyrotechnika znečišťují ovzduší?
ČHMÚ se v letošním roce více zaměřil na kvalitu ovzduší při pořádání ohňostrojů. Kolegové na brněnské pobočce ČHMÚ z oddělení kvality ovzduší toto téma rozšířili a dali si za cíl zjistit, jestli jeden velký ohňostroj znečistí ovzduší více, než jednotlivci hromadně odpalovaná zábavní pyrotechnika v průběhu silvestrovské noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Pravdu a nic než pravdu
Jeden politik svého času přišel s tímto bonmotem: „Neexistuje nezávislost. Je jen závislost, u níž nevíme, na čem."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
MŠMT: Centrum pokročilých aplikovaných přírodních věd propojuje fakulty ČVUT
Na sklonku roku Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) schválilo jeden z největších současných projektů Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT): Centrum pokročilých aplikovaných přírodních věd (Centre of Advanced Applied Sciences – CAAS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Změny ve správě národních dotací zemědělcům zřejmě vláda podpoří
Vláda na svém pondělním zasedání zřejmě podpoří poslanecký návrh, který přesouvá agendu spojenou s vyřizováním národních dotací zemědělcům z Ministerstva zemědělství plně na Státní zemědělský intervenční fond. Stojí to v návrhu stanoviska pro jednání vlády zveřejněném na vládním webu. Změna v agendě by měla nastat od roku 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Mayová udeřila na kritiky předložené dohody o vystoupení z EU: Vystavujete riziku demokracii a živobytí voličů
Britská premiérka Theresa Mayová klade důraz na to, aby si kritici stávající dohody o brexitu z řad britských zákonodárců uvědomili, jakému riziku vystavují demokracii a živobytí voličů. Nejlepší způsob, jak ochránit pracovní místa Britů a bezpečnost v zemi, je podle jejích slov podpoření předložené dohody o vystoupení z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Zámečník: Technické služby mají dostatek zásob posypových hmot
Se sněhem si v Liberci poradí stovka strojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jsme součástí EU, nemůžeme to ignorovat... Komunisté chystají aktualizaci svého dlouhodobého programu
Po své téměř třicetileté existenci se KSČM chystá měnit svou strukturu a dlouhodobý program. Chce prý reflektovat na výzvy nadcházejícího století a stanovit například svůj vztah k Evropské unii. „Jsme součástí Evropské unie, nemůžeme to ignorovat,“ řekl pro server Echo24.cz místopředseda poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rekordní Vánoce České pošty
Česká pošta v prosinci 2018 překonala ve čtyřech dnech rekord roku 2017 v počtu odeslaných Pohlednic Online. V roce 2017 poslali klienti České pošty 18. prosince celkem 7 392 Pohlednic Online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Realita je často nemilosrdná
Komentář na facebookovém profilu k současné politické atmosféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman nepanáčkuje na zapískání, a tak byl naléhavý zájem na jeho nezvolení. Exministr Ivan David promluvil i o těch, kteří se zmocnili ČT a nakládají s ní, jako by byla jejich
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman je při všech výhradách osobou, která nepanáčkuje na zapískání. Přestože jeho nezvolení bylo naléhavým zájmem těch, kteří pomalu ztrácejí půdu pod nohama, nepomohlo jim k tomu ani to, že ovládají veřejnoprávní média. Tradiční pravice už dokázala, co dokáže, tradiční levice dokazuje, že ustoupila natolik, že už nemá co nabídnout, a tak není divu, že voliče nejvíce oslovuje velký pragmatik Andrej Babiš. Při ohlédnutí za minulým rokem bývalý ministr zdravotnictví Ivan David také tvrdí, že největší příležitost k manipulacím veřejným míněním stále mají Český rozhlas a Česká televize, tedy ti, kteří se jich zmocnili a nakládají s nimi, jako by byly jejich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Změnili jste studio, ale nezměnili jste styl komunikace! Babiš se rozčílil v ČT u Moravce
Hostem Otázek Václava Moravce z nového studia v České televizi byl premiér Andrej Babiš (ANO). A oba muži si velmi výrazně skákali do řeči, kdy Babiš obhajoval kroky své vlády. Zároveň však uznal, že ministerstvo dopravy kolem situace na D1 pochybilo, svého ministra se i zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Ťok odmítá kritiku: Takto rychle a dost se nestavělo od revoluce. A že se pořád někde stojí? No protože se staví
Podle ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) by dálnice v Česku stavěl rychleji jen superman. Ťok to uvedl pro sobotní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist