Oficiální zpravodajská média

Kdo má děti, nemůže mít radost. Profesor Keller o válce a míru dneška: Vážné čtení
ROZHOVOR „Irák, Libye a Sýrie tvořily hráz expanzi náboženských fanatiků,“ říká sociolog a filozof Jan Keller, který hájí barvy ČSSD v Evropském parlamentu. Podle něj se zbořením této pomyslné hráze povedlo západním spojencům odstartovat masovou migraci do Evropy a destabilizaci umírněných režimů v arabském světě. Americký prezident Donald Trump je prý nevyzpytatelný a to neprospívá nikomu. Další část rozhovoru se věnovala postojům prezidenta Miloše Zemana a také jeho kritice. Podle analytika Jakuba Jandy prý Rusko a Čína v letošním roce zesílí svůj tlak. Prezident Zeman je podle Jandy služebníkem obou těchto zemí. „Když takhle vypadá ‚myšlenkový tank‘, hrozně by mě zajímalo, jak asi vypadá myšlenková stříkací pistolka,“ trefuje se Keller do práce Jakuba Jandy v think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Prase, svině, žvaní!“ Nahrávka z jednání ČSSD strhla odvetu. Prezidente Zemane, to vás zaujme
„Jirka Zimola je prase první kategorie, je to lidská svině, člověk, jemuž jde zejména o vlastní prospěch. A je to taky člověk, který nikdy nic neudělal, žvaní, mele totální nesmysly“. Tak se jeden z nejvyšších činitelů ČSSD, tajemník Michal Kucián podle nahrávky, kterou ParlamentníListy.cz mají k dispozici, vyjadřuje o Jiřím Zimolovi, který svého času chtěl měnit praktiky v Lidovém domě... Za Zimolu, jenž má blízko k prezidentovi Miloši Zemanovi, se postavil nyní i předseda MO Týn nad Vltavou David Slepička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Bože, vrať světu pravdu!
Znovu po osmdesáti letech se vrací geniální slova Karla Čapka z Modlitby za pravdu uveřejněné v předvečer Mnichovské dohody dne 27. 9. 1938 v Lidových novinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09 přišla o střechu nad hlavou
Není to jenom ČSSD, která má potíže se svým sídlem. Stěhovat se bude i TOP 09 z Tyršova domu, což nám Česká obec sokolská potvrdila. Zatím běží výpovědní lhůta. Má TOP 09 náhradu za své sídlo? Kdy se budou muset stěhovat? A hlavně, nesouvisí výpověď s výstupem vysokého funkcionáře Sokola a bývalého starosty Prahy 1 z TOP 09? Na tyto otázky jsme se ptali jak představitelů TOP 09, tak České obce sokolské. Odpověděl nám i Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Přizabití poslance AfD: Prst míří i na Antifu. Vážné informace. A Matteo Salvini...
Útok na poslance AfD otřásl Německem a již se množí ohlasy. Část viní z útoku organizaci Antifa, další pak připisují vinu novinářům a médiím, kteří proti AfD vzbuzovali nenávist. Lucie Groene se ptá Bartoše na jeho spojení s Antifou, Jan Čížek z SPD obviňuje novináře, stejně jako analytik Markvart. Pražští realisté hovoří o noci dlouhých nožů. Ozval se i italský ministr vnitra Salvini.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Česká republika mizí z mentálních map
Letošní jubilejní, třicátý rok svobodného kalendáře, nás bude nutit k bilančním ohlédnutím a k úvahám, nakolik se splnily naděje a plány, jež jsme si v roce 1989 privátně i veřejně hýčkali. Bude se probírat, kdo uspěl díky svým výkonům, kdo profitoval ze zlodějiny, kdo nasedl na špatný vlak a kdo shrábnul bank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: I dnes se najdou křiváci, kteří za prachy udávají
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
SLK: Zastupitelský klub Starostů pro Liberecký kraj navrhl nástupce za Marka Pietera
V souvislosti s oznámenou rezignací Marka Pietera na funkci náměstka hejtmana, pověřeného řízením rezortu dopravy, investic a veřejných zakázek k 31. 1. 2019, dnes proběhlo koaliční jednání, na kterém jsme v souladu s Koaliční smlouvou mezi SLK, ANO 2011, ODS a ČSSD oznámili jméno jeho možného nástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj chce, aby do Ostravy létalo více Italů. Představil plán
Moravskoslezský kraj chce, aby do Ostravy létalo více Italů. Krajská rada proto rozhodla o uzavření smlouvy o propagaci prostřednictvím letecké společnosti Ryanair. Novinářům to dnes řekl náměstek moravskoslezského hejtmana Jakub Unucka (ODS), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Drastické FOTO z Německa: Poslance AfD mlátili a kopali do hlavy. Krev a díra v hlavě
Politické prostředí v Německu se opět přiostří. Došlo k útoku na Franka Magnitze, šéfa strany AfD v Brémách a poslance. Informuje o tom německý server Deutsche Welle a samotná AfD. Fotky oběti útoku zveřejnila strana na svém Facebooku. Hovoří o atentátu a černém dni demokracie v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Více než tisícovka lidí podepsala petici proti využití Palacha italskými neofašisty
Petice studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, která se ohrazuje proti spojování jména Jana Palacha s připravovaným koncertem italských neofašistů, má 1 100 podpisů. Text mimo jiné požaduje, aby se místní úřady distancovaly od jakékoli podpory koncertu, který se má konat 19. ledna ve Veroně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Aktivisté okupující pražskou Kliniku odmítají budovu opustit. Bude se protestovat
Kolektiv Autonomního centra Klinika nadále odmítá opustit budovu v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která objekt vlastní, ho podle členů kolektivu nepotřebuje. Zástupci Kliniky to dnes řekli novinářům. O budovu podle nich projevilo zájem hlavní město, podle informací ČTK nicméně na případném převzetí ve vedení Prahy nepanuje shoda. Pokud by mohli zůstat, chtěli by aktivisté v budově zřídit centrum pro ženy bez domova. SŽDC plánuje nechat dům exekučně vyklidit ve čtvrtek, převod na Prahu podle organizace není možný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČVUT: Středoškoláci si na fakultě vyzkoušejí, jak zničit rakovinové buňky
„Plný zásah, rakovinové buňky jsou zničené,“ i to může zaznít během akce Den lékařským fyzikem, kterou každoročně pro studenty středních škol pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Zavedení celoročního provozu školních družin je další populistický výkřik
Návrh ČSSD na celoroční provoz školních družin je další populistický výkřik přesně zapadající do myšlení poslankyně Valachové. Zaštítěna ideou pomoci všem, přestože není potřeba, prosadí ji bez znalosti souvislostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To vypadá vážně: Babiš a spol. v konfliktu s umělkyní, která má opravdu silný hlas
Operní pěvkyni Dagmar Peckovou znají po celém světě. Vystupovala v Tokiu, v Madridu, v Paříži, v Barceloně, v Curychu a vdalších městech. Doma v České republice však narazila. Když odmítla posloužit hnutí ANO ve své rodné Chrudimi, ocitla se najednou pod tlakem místního webu, který platí starostova firma. Pecková se za to na starostu velmi zlobí. Informuje o tom pořad Reportéři ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Čínské mobily? Překvapivá slova od Babiše: To, co dělají USA...
ROZHOVOR Jak to bylo při schůzce premiéra Babiše s čínským velvyslancem? „Četl jsem dvě vyjádření. To, které dal na svůj Facebook čínský velvyslanec. A také to následné od pana premiéra. A nemám proč nedůvěřovat verzi českého předsedy vlády. On určitě není typ politika, který by někomu podlézal,“ domnívá se poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Vztahy USA a Ruska jsou velmi komplikované a postava Donalda Trumpa k jejich zlepšení příliš neprospívá, neboť nad hlavou amerického prezidenta se stále vznáší obvinění, že v rámci předvolební kampaně spolupracoval s Rusy. Bžoch nabádá k opatrnosti vůči Rusku, zároveň se ale domnívá, že ke koluzi nejspíše nedošlo: „Aktivity Ruska v kyberprostoru nepodceňujme, ale přímé spojení Trumpa s Ruskem během kampaně vidím spíše jako pokřivené přání demokratů, nikoli pravděpodobný fakt“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dopravní kolaps na D1. Šéf dopravní policie v ČT jasně řekl, zda tomu šlo předejít
České silnice mají za sebou rok, kdy na nich zemřelo 565 lidí, tedy o 63 více než v roce 2017. Co vše má na nehodovost vliv a jak se na dopravních kolapsech podepisují špatně organizované opravy a vůbec celkový stav silnic a dálnic, prozradil v úterním Interview na ČT24 ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš už bouchl do stolu nad dalším nápadem Maláčové: Chce zničit rozpočet!
Premiér Andrej Babiš se zhrozil nad návrhem, se kterým přišla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), týkajícím se zálohovaného výživného, k jehož zavedení se vláda zavázala v programovém prohlášení. Ministryně by chtěla, aby stát hradil alimenty za všechny neplatící rodiče. „Chce zničit rozpočet,“ rozohnil se předseda vlády. Informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pod hlavičku „národní bezpečnost“ se dá skrýt vše. Generál Kostelka o hledání ruské stopy, šmírování čínskými mobily. A nejen to
ROZHOVOR „Ruská stopa“ je podle exministra obrany a bývalého velvyslance v Rusku generála Miroslava Kostelky zřejmě účinným, ale vymyšleným nástrojem demokratů ve válce proti Trumpovi. Vnitropolitická situace v USA proto nedává podle něj naději na nějaké podstatné zlepšení vztahů mezi oběma velmocemi – Spojenými státy americkými a Ruskem. „To by přineslo mnoho kladných bodů prezidentovi Trumpovi a bolení hlavy demokratům v době, kdy bude usilovat o znovuzvolení,“ prohlásil generál Kostelka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí má novou státní tajemnici. Stala se jí Ingrid Štegmannová
1. ledna 2019 byla do funkce státní tajemnice Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) jmenována Mgr. Ingrid Štegmannová, Ph.D. Pozici přebírá po JUDr. Jiřím Biskupovi, který v ní působil od července 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Nová nemocnice nabídne špičkovou medicínu pod jednou střechou
„Opakovaně se na nás obracejí občané Zlínského kraje, v jaké fázi se nachází projekt výstavby Nové krajské Baťovy nemocnice, jaká oddělení se v ní budou nacházet a jakou technikou budou jednotlivá oddělení vybavená.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovci v únoru uspořádají dvě debaty kandidátů na předsedu. Zájem zatím projevili Jurečka, Bartošek a Výborný
Lidovci v únoru uspořádají dvě debaty kandidátů na předsedu strany, kterého budou vybírat delegáti březnového sjezdu. Jedna z debat bude pro straníky, druhá bude otevřená pro veřejnost. ČTK a Českému rozhlasu to dnes po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Pavel Bělobrádek, který se rozhodl funkci neobhajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Růst průmyslu pomáhá české ekonomice. Stavební úřady potřebují reformu
„I přes slabší výsledky z Německa se českému průmyslu daří růst. Díky rychle rostoucím tržbám mají tuzemské firmy prostor pro investice a proplácení vyšších mzdových nákladů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Tajná nahrávka zveřejněná na PL, na níž si ústřední tajemník ČSSD pouští pusu na špacír, odpálila další nálož. Výzvu k vyhození dotyčného ze strany prý „někdo“ stopil
V ČSSD to vře. Server ParlamentníListy.cz získal nahrávku, na které se tajemník strany Michal Kucián vyjadřuje velmi nelichotivě o svém stranickém „příteli“ Jiřím Zimolovi. Nazývá ho „prasetem první kategorie, lidskou sviní“ a tak podobně. V sociální demokracii se poté rozjela debata o tom, zda by tajemník Kucián měl skončit. Zazněl i názor, že předseda strany Jan Hamáček je „pošuk Miroslava Pocheho“, který o ničem nerozhodne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Kraj pokračuje v partnerství s Finy a Slováky v oblasti školství
Náměstkyně hejtmana Martina Berdychová pozvala na pracovní setkání do Hradce Králové vedoucí mezinárodní sítě místních akčních skupin Eliisu Vesisenaho a pedagoda Olli Vesisenaho z Finska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Na Šumavě startuje druhý ročník dětských závodů Lyžuj lesy
Šest závodů v běžeckém lyžování dětí se v lednu a únoru uskuteční na různých místech republiky. První startuje ve Vimperku ve čtvrtek 10. ledna. Hlavním partnerem Lyžuj lesy je stejně jako loni státní podnik Lesy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Tazatelé se letos budou ptát na pracovní dobu
Tento týden začíná další cyklus každoročního Výběrového šetření pracovních sil, které v Česku probíhá nepřetržitě již od roku 1993. Tazatelé Českého statistického úřadu v náhodně vybraných domácnostech zjišťují důležité údaje o zaměstnanosti, nezaměstnanosti, ale také o kvalifikaci, charakteru zaměstnání či pracovní mobilitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
V 70 letech zemřel bývalý poslanec ODA a signatář Charty 77 Ivan Mašek
V říjnu 1989 byl zatčen a uvězněn pro pobuřování, propustili ho 17. listopadu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Zásadní kauza z 90. let, ve které jde o velké peníze a má ji na stole i Bradáčová. Již zítra mají vyjít na světlo nové skutečnosti
Web Prvnízprávy.cz se zabývá kauzou, která se táhne již hodně dlouho. Figuruje v ní i vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Spor se táhne od poloviny devadesátých let a podle posledních zpráv v něm jde o vyplacení směnky v hodnotě 160 milionů korun. Figuruje v něm osoba Tomáše Linharta, kterého kdysi Josef Klíma v pořadu „Na vlastní oči“ popsal jako Anděla smrti. Již zítra mají prý být odhaleny nové informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Občané, připojte se ke správní žalobě za přijatelné ceny energií
„Cinknutá“ regulovaná cena energií? Jsou regulované ceny energií vyšší, než jsme povinni platit? Občane, zaplať anebo se připoj ke správní žalobě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chlapec, který se v dětství v USA proslavil jako kubánský uprchlík, dostal po letech prostor v CNN. A padlo jasné prohlášení
Spojené státy si s odstupem mnoha let připomínají příběh Eliána Gonzálese – slavného kubánského mladého muže, který jako chlapec pobýval ve Spojených státech. Mladý muž dnes prohlašuje, že i pobyt ve Spojených státech, mezi lidmi, kteří se údajně snaží zničit ideály ostrovní revoluce, mu ukázal, že celým srdcem patří na Kubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Janda pochválil Babiše. A také pohrozil čínskému velvyslanci, že pojede domů
Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda vítá, že vláda Andreje Babiše (ANO) se má na pozoru před čínskými firmami Huawei a ZTE. Znamená to mimo jiné, že vláda posoudí, v kterých institucích se čínské technologie zbavovat, což je podle analytika krok správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Památku Jana Palacha uctí ve Zlíně světelný happening
Památku Jana Palacha, který se 16. ledna 1969 na protest proti okupaci Československa a rezignaci společnosti polil hořlavinou a zapálil, uctí ve Zlíně světelný happening. ČTK to dnes sdělil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI: U kontrolovaných hraček často chybí identifikace výrobce či dovozce
Česká obchodní inspekce provedla ve 3. čtvrtletí 2018 celkem 303 kontrol hraček určených pro děti do 14 let. Porušení právních předpisů zjistila ve 218 případech. Během této akce zkontrolovala 1 032 modelů hraček. U 686 modelů zjistila nedostatky a 335 modelů zakázala uvádět na trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT ohodnotilo CESNET jako vynikající výzkumnou organizací
Sdružení CESNET dosáhlo nejvyššího možného hodnocení „A“ v rámci konsensuálního hodnocení výzkumných organizací v působnosti Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s výjimkou vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
A i dneska zle kolem Zemana. Jde i o Český rozhlas. Silná slova
Kancelář prezidenta republiky odmítla ústy hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka dle jejích slov lživý článek redaktora Martina Shabu v dnešních Lidových novinách. Ten se týkal nakládání s utajovanými informacemi na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vyližte si! Jaromír Soukup probral Kouzelníka Žita z ČT a umělce. A Bakalu. Ti nebudou rádi
Již druhý Týden s Jaromírem Soukupem v tomto roce pojal moderátor, jako přehlídku novoročních předsevzetí politiků. A obul se do České televize a jejího ředitele za černobílé vidění světa a pohádku, která chvíli po Vánocích hýbala internetem. "Dodneška vídávám v temných zákoutích své mysli Kouzelníka Žita. Já se toho nemůžu zbavit. Má pořád jeden výraz a chce pořád koncesionářský poplatky na údajně velkou výpravnou pohádku," ohodnotil dílo režiséra Zelenky, kterého vzápětí zkritizoval za to, jak se vyjadřoval o kriticích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SŽDC: V rámci výstavby železnice na letiště vznikne ve středních Čechách téměř 1 400 parkovacích míst
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) rozvíjí nejen železniční dopravu, ale nepřímo pozitivně ovlivňuje i tu silniční. Součástí modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla je výstavba 1 374 nových parkovacích míst typu P R (park ride) ve středočeských obcích podél této trasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tramvajácí štěstím povyskočí. Po bonbonech za 400 tisíc jim Dopravní podnik pořídil flashky za půl milionu
O tom, že si Dopravní podnik hlavního města Prahy pořizuje za obrovské částky reklamní předměty od firmy MONT GROUP s.r.o., jsme již informovali. Jen pro připomenutí se jednalo o skleněné modely metra, pera Parker, hrnky, propisky, vánoční ozdoby nebo také reklamní tašky. Vše samozřejmě s logem DP. Během loňského roku se objednávky vyšplhaly na těžko uvěřitelných 4 243 039 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Demokratická strana zelených bojuje za zákaz zábavní pyrotechniky a ohňostrojů
DSZ poukazuje na to, že při používání zábavní pyrotechniky dochází ke zranění lidí i zvířat, k otravám, výbuchům a úniku jedovatých látek do ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Odbor požární prvence přistoupí ke kontrolám prostor únikových her
Genenrální ředitelství HZS ČR zaznamenalo tragickou událost v polském Koszalinu a velice špatné výsledky polských kontrolních orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ministerstvo mlčí nad státní oslavou zločinců, kteří vraždili i naše občany
Komentář na facebookovém profilu k postoji Ministerstva zahraničí vůči přihlášení Ukrajiny k banderovské tradici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
MPSV bude hledat tři náměstky, po systemizaci jsou posty volné
Ministerstvo práce bude zas hledat tři nové odborné náměstky či náměstkyně. Po lednové změně podoby úřadu má obsazenu polovinu z šesti odborných náměstskovských postů. Nyní je na ministerstvu 128 neobsazených služebních pozic včetně tří míst odborných náměstků a pěti míst šéfů odborů. ČTK to sdělila mluvčí resortu Barbara Hanousek Eckhardová. Soud zatím nerozhodl o žalobách tří bývalých náměstků, kteří se u soudu brání proti svému odvolání po změnách, které provedla před rokem tehdejší ministryně ANO Jaroslava Němcová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Státní zemědělská a potravinářská inspekce nevpustila do ČR zelený čaj z Číny s koktejlem tří typů pesticidů
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem Praha – Ruzyně nevpustili do vnitřního trhu ČR, resp. EU zásilku čaje z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Novela zákona o ochraně spotřebitele posílí práva zákazníků i podnikatelů
Vláda schválila novelu zákona o ochraně spotřebitele, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Sbor dobrovolných fotografů z Desné vystavuje na kraji
Další z působivých fotografií nejen z našeho regionu si můžete prohlédnout ve vestibulu Krajského úřadu. Vystavuje zde dobrovolných fotografů z Desné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Kdo nastražil tuto past?
Jednou z velmi mála zemí na světě, kde životní náklady přesahují příjem běžného pracujícího člověka, je právě Česká republika. Mnozí naši lidé, aby vůbec přežili, jsou nuceni získávat část prostředků nezbytných k obživě různými pokoutnými, nepoctivými, nelegálními či dokonce nezákonnými způsoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senát: První schůze v tomto roce začne 30. ledna
5. schůze Senátu bude zahájena ve středu 30. ledna v 10:00. Na termínu se shodli členové Organizačního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalá ministryně školství Valachová se stala novou první místopředsedkyní klubu ČSSD
Novou první místopředsedkyní poslaneckého klubu ČSSD se stala Kateřina Valachová. Členové frakce ji zvolili na dnešní schůzi za Jana Birkeho, který ke konci loňského roku na tuto funkci rezignoval. Výsledek volby sdělil na dotaz ČTK předseda klubu Jan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Horálek: Žádnou odpověď od Hamáčka nedostanete
Reakce na výzvu publikovanou na stránkách Parlamentních listů https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/CSSD-Vyzva-k-okamzitemu-ukonceni-pracovniho-pomeru-a-clenstvi-ve-strane-Michala-Kuciana-565889
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČPZP nově přispěje na sportovní kroužky nebo na prevenci rakoviny
Příspěvek na sportovní pohybové kroužky pro děti nebo program na komplexní onkologické vyšetření. To jsou dvě z novinek, které v rámci svých preventivních programů nabízí svým pojištěncům Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zemřel bývalý protinacistický odbojář a konzul v Austrálii Milan Kantor
Ve věku 93 let v Austrálii v neděli zemřel bývalý protinacistický odbojář, doktor práv a honorární generální konzul České republiky v Melbourne Milan Kantor. Úmrtní oznámení zveřejnila jeho rodina na webu deníku The Age.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Německé město plné žadatelů o azyl: Mladá dívka, která je dřív vítala, prozradila, co jí provedli
I v roce 2019 přicházejí do Německa další migranti a uprchlíci, je jich mnohonásobně méně než v roce 2015, ale přicházejí. A končí v azylových centrech, kde čekají, co s nimi bude dál. Novináři serveru INFOMigrant.net jedno z těchto center navštívili, aby se podívali, jak se tam lidem žije. Není to příliš veselé čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Žádáme demisi ministra dopravy
Komentář na facebookovém profilu k situaci na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Další vlna kotlíkových dotací uspokojila všechny oprávněné žadatele
Královéhradecký kraj schválil již pátou vlnu kotlíkových dotací od roku 2016. V té zatím poslední půjde na výměnu stávajících neekologických zdrojů vytápění na pevná paliva v domácnostech více než 90 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky rozhodl o vyhlášení voleb do Evropského parlamentu
Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 8. ledna 2019 rozhodl podle čl. 63 odst. 2 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, § 3 odst. 2 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, a na základě rozhodnutí Rady Evropské unie ze dne 22. května 2018, kterým se stanoví doba konání deváté volby členů Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách, o vyhlášení voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Rudolf Jan patří k čelním postavám dějin Olomouce
Začíná rok dvoustého výročí Rudolfa Jana – prince a arcibiskupa, který tu nechal srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat: Hrůzné záběry českých prasat v klecích hýbají internetem
Ztrápené a apatické prasnice zavřené v těsných kotcích, které jim umožní sotva vstát nebo si lehnout. Pod těly vystresovaných zvířat se nachází tvrdá betonová nebo roštová podlaha místo přirozenější slaměné podestýlky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Odmítám zneužívání odkazu Jana Palacha
Otevřený dopis italským politikům ke zneužívání jména Jana Palacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sto tisíc dětí hladoví! Exministryně Valachová v rádiu tlačila téma proplácených obědů
Do křesla pro hosta v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu usedla bývalá ministryně školství za ČSSD Kateřina Valachová. Sociální demokraté ve vládě tvrdě narazili s nápadem uhradit obědy všem dětem školou povinným. Co bude dál? Podaří se ČSSD prosadit další priority svého programu? Valachová je přesvědčena, že ano. Vysvětlila také, proč chce ČSSD omezit okruh otázek, o nichž by bylo možné hlasovat v referendech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Listopadový výkon českého stavebnictví je fiaskem. Naštěstí jen přechodným
Listopadový výkon tuzemského stavebnictví přináší rozčarování. Je to fiasko. Zatímco některé odhady předpokládaly růst až kolem desíti procent, realitou je stagnace. Stavebnictví jako celek podalo nejhorší výkon od začátku roku 2017. Pozemní stavitelství se v meziročním pohledu dokonce meziročně poprvé od roku 2016 propadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Charitativní oranžová kola vyjela neziskovkám přes tři miliony korun
Na třicítce festivalů, sportovních a společenských akcí, od zimy do podzimu, pomohlo 9 263 minutových jízd na trenažerech více jak padesátce neziskových projektů. Oranžová kola Nadace ČEZ se pro dobrou věc roztáčejí už 14 let a pomáhat s nimi můžete i v roce 2019, třeba na ČEZ Jizerské 50.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Šilar (KDU-ČSL): Tři králové v Senátu
Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí pozval na slavnostní snídani do Senátu koledníky z Tříkrálové sbírky, stejně jako představitele církví, politiky a veřejného života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Užasnyj úžin
V diplomatických kruzích se traduje (ale možná, že je to jen nehezká pomluva), že prezident Klaus kdysi v závěru své návštěvy Kazachstánu sdělil, po skončení večeře v jedné restauraci v Alma Ati, šéfkuchaři restaurace, ve které povečeřel před odjezdem na letiště při zhodnocení večere: „Užásnyj úžin“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Díky pozvánkám od ČPZP lékaři zachytili přes tisíc lidí s rakovinou
Celkem 1038 pacientů s onkologickou diagnózou odhalili lékaři díky pozvánkám na screeningové vyšetření, které poslala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) v průběhu let 2014 až 2018 svým pojištěncům. Vyplývá to z finálních údajů takzvaného adresného zvaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Své dluhy si musí každý řešit sám
Komentář na facebookovém profilu k diskusím na téma oddlužení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Černé na bílém. Ekonomka popsala, co nás všechny čeká, pokud ti z vás, kteří nadáváte na Brusel, zůstanete při květnových volbách doma
ROZHOVOR „Používejme selský rozum, nenechme se obelhávat a nedovolme přijetí eura,“ dává důraznou radu do roku 2019 ekonomka Masarykovy univerzity Hana Lipovská. V tomto ohledu vidí jako zásadní volby do Evropského parlamentu v květnu. Upozornila, že pokud v nich zvítězí prounijní politické strany, bude pokračovat prohlubování integrace a vznikne obrovský tlak, aby Česká republika, Polsko a Maďarsko přijaly euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanec AfD skončil po brutálním útoku s dírou v hlavě. Jeho kolega Petr Bystroň pro PL odhaluje další hrozivé skutečnosti
ROZHOVOR „Byl to pokus o vraždu,“ říká k brutálnímu útoku na šéfa strany AfD v Brémách, poslance Franka Magnitze, jeho kolega a stranický přítel Petr Bystroň. Zahraničněpolitický mluvčí frakce AfD a jediný Čech v Bundestagu dodává: „Útoky na členy AfD jsou motivovány politicky a stojí za nimi levicově-extremistické živly, které jsou úzce propojené s politickými strukturami SPD, Zelených a komunistů.“ V rozhovoru prozradil, že i on už byl přepaden. Promluvil také o dysfunkci médií a justice v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SVS: Prase divoké ulovené na Frýdlantsku obsahovalo nebezpečného parazita svalovce
Vyšetření ve Státním veterinárním ústavu Praha potvrdilo v poslední den loňského roku výskyt nebezpečného parazita svalovce (trichinella) u prasete divokého uloveného na Frýdlantsku v Libereckém kraji. Tělo nakaženého zvířete bylo již zlikvidováno. Přítomnost trichinel u uloveného divočáka byla v tuzemsku zjištěna naposledy v srpnu 2017. U prasat domácích se cizopasník dlouhodobě nevyskytuje. Státní veterinární správa (SVS) připomíná povinnost vyšetřovat všechnu ulovenou černou zvěř na výskyt trichinel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Merklová nebyla v uprchlické krizi ušlechtilá, ale zbabělá
Ušlechtilost a dobrota srdce nemá nic společného se zbabělostí. Merklová však svou zbabělost schovává za údajnou ušlechtilostí. Ušlechtilost však nezvyšuje míru problémů a zla ve společnosti, zbabělost ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident rozhodl. Už se ví, kdy budou volby do Evropského parlamentu
Volby do Evropského parlamentu (EP) se budou na území České republiky konat v pátek 24. května a v sobotu 25. května. Rozhodl o tom prezident Miloš Zeman. ČTK o tom dnes informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Rozhodnutí prezidenta musí ještě spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmysl pokračoval v růstu
Průmyslová produkce v listopadu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 1,5 %, bez očištění byla vyšší o 4,8 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně vyšší o 0,9 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 5,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09 bude chtít probrat kontakty Mynáře se soudci ve Sněmovně
Otázku údajné snahy prezidentova kancléře Vratislava Mynáře o ovlivňování soudů bude chtít TOP 09 zařadit jako řádný bod jednání Poslanecké sněmovny. ČTK to dnes řekl šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Starostové a nezávislí (STAN) ve stejné souvislosti znovu předloží s drobnými úpravami návrh novely zákona, podle které by kancléř musel mít prověrku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS uložil železničním přepravcům pokuty za kartel v zakázkách pro SPOLCHEMII
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil za narušení hospodářské soutěže na trhu zasilatelských služeb na železnici pokuty v celkové výši 16 980 000 korun soutěžitelům Rail Cargo Logistics - Czech Republic, s. r. o. (dále jen RCL) a SPEDICA, s. r. o. (dále jen Spedica). Rozhodnutí již nabylo právní moci, obě společnosti požádaly o využití procedury narovnání a nepodaly proti rozhodnutí rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Kontrola NKÚ potvrdila nutnost urychleně změnit obchodní model Lesů ČR
Komentář pirátského poslance Radka Holomčíka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Andrej Babiš se vysmívá občanům do tváře
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení premiéra Babiše v pořadu Otázky Václava Moravce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČPZP je pro klienty opět dostupnější. Díky nové pobočce v Nové Karolině Parku Ostrava
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) otevřela v Ostravě novou pobočku. Od začátku ledna si klienti třetí největší zdravotní pojišťovny v ČR mohou vyřizovat své záležitosti také v budově Nová Karolina Park a spojit tak návštěvu pobočky s nákupem, schůzkou v bance nebo relaxací v přilehlém parku. Pobočka je navíc dobře dostupná autem i MHD a nabízí také bezbariérový přístup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Šťastný start do roku rizik
Česká statistika zatím nezaznamenala důsledky poklesu spotřebitelské důvěry, které jsou hlášeny z okolního světa. Jenže narůstají i domácí brzdy, často jen z předsudků a krátkozraké jednostrannosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hašek: ČSSD nesmí naskakovat na lopatu hlavně hrobníkovi
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření ministra zahraničních věcí a možného kandidáta na místopředsedu ČSSD Tomáše Petříčka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Podle kyberúřadu lze zohlednit rizika Huaweie v zakázkách
Při obměně komunikačních technologií mohou rizika plynoucí z používání systémů čínských firem Huawei a ZTE úřady zohlednit už při zadávání veřejné zakázky. Vyplývá to z metodiky, kterou dnes zveřejnil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Zimní dovolená v zahraničí se může prodražit
Možností jak vyjet za sněhem do zahraničí je několik. Komplexní služby obnáší zájezd organizovaný cestovní kanceláří. Další variantou je uzavřít smlouvu jen na ubytování a na hory se dopravit třeba vlastním autem. Pokud si dovolenou „sestavíte“ sami, nechrání vás zákon tak dobře jako v případě zájezdu. Jaká jsou vaše práva u různých typů dovolené?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Proč tajit cokoliv o svobodě slova, že jo
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu jednání Podvýboru pro svobodu slova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká koruna nejsilnější od září, co čekat dál?
Česká koruna pokračuje dál na vítězné vlně a zpevňuje na nejsilnější úrovně od září 2018 - pod 25,60 EUR/CZK. Co stojí za náhlým úspěchem české měny, a máme se připravit na další zpevňování?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Objem stavebních prací nepřekonal listopad 2017
Stavební produkce v listopadu 2018 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 1,3 %, bez očištění zůstala na stejné úrovni. Stavební úřady vydaly meziročně o 2,4 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 1,7 %. Meziročně bylo zahájeno o 14,2 % bytů více. Dokončeno bylo o 2,5 % bytů méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Právě jaderná energetika nás činí závislými na cizích zájmech
Komentář na facebookovém profilu k přání Pirátů dostavět Dukovany nebo Temelín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Ježíškova vnoučata a svoboda slova
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda by měla přijít s jasným řešením
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení premiéra Babiše v pořadu Otázky Václava Moravce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šéf Sněmovny Vondráček zastupuje nemocnici ve sporu se státem
Jeden z nejvyšších představitelů státu, předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), zastupuje jako advokát Kroměřížskou nemocnici ve sporu se státem. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz. Nemocnice se soudí s Finanční správou kvůli odvodu daní. Finanční správa přitom spadá pod ministerstvo financí, které od ledna 2014 vedou představitelé hnutí ANO. Hnutí navíc prosazuje a hájí důkladnější postup finančních úřadů při výběru daní a přísnější kontroly. Vondráček popírá, že je ve střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Holky, máte to špatné: Další otřesný případ muslimky, která se vzepřela... A teď trpí
Egyptská dívka Haja Ahmadová se vzepřela proti své konzervativní rodině. Nyní jí tak hrozí vražda ze cti. O případu dívky informuje server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Aktuality počátku týdne
Česká vláda se včera zabývala mimo jiné tvrdým brexitem a jeho možnými dopady na ČR a riziky plynoucími z technologií čínské firmy Huawei. Obojí si zasluhuje pár kritických slov vnějšího pozorovatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Zastupitelé nenaslouchali těm, kteří železnici znají nejlépe - železničním odborům
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Rady Zlínského kraje rozdělit železnice v kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Za hromadný úhyn kosů může virus Usutu
V loňském roce veřejnost upozornila na neobvyklé hynutí kosů černých na různých místech ČR. Jejich úbytek následně potvrdilo i celonárodní sčítání ptáků na krmítkách. Genetické analýzy českých vědců nyní potvrdily podezření, že na vině je virus Usutu. Virus může nakazit i člověka, obvykle však nezpůsobuje vážné obtíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Národní suverenity se nesmíme za žádnou cenu vzdát
Z Evropské komise zaznívají hlasy, že by se o některých otázkách zahraniční politiky či o daních mělo hlasovat kvalifikovanou většinou a ne jednomyslně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský se nezvykle tvrdě opřel do současné EU. Promluvil i o změnách v KDU-ČSL
ROZHOVOR Jean-Claude Juncker? Žádnou funkci by neměl vykonávat a s ním i polovina jeho komise. A předseda Evropské rady? K ničemu. Europoslanec Tomáš Zdechovský by rád vyházel značnou část bruselského establishmentu se slovy: „Neefektivní!“ Výhrady má k fungování Evropské rady i parlamentu. Agentury? Některé zrušit, další sloučit. „EU se zabývá minoritními problémy a dává je na roveň těm důležitým a existenčním,“ kritizuje a žádá reformy. A co posílení pravomocí členských států? Zbytečné. Stejně bychom na jednání poslali totálně nekompetentního úředníka, který by se jen divil, co se odhlasovalo. Zdechovský se vyjádřil i k volbě předsedy KDU-ČSL. Další funkci by měl pro Jiřího Čunka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Skandál kolem Zemana a Rychetského soudu? Celé je to prý jinak. Mrazivá slova zkušeného právníka
Advokát Karol Hrádela se vyjádřil k aktuální kauze kancléře Vratislava Mynáře, jenž se měl podle všeho pokoušet ovlivňovat soudce. Měl jim říkat, jaká rozhodnutí by si přál prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Hospodaření VLS - dům za sedm milionů pro ředitele divize, ale i kladný hospodářský výsledek
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření státního podniku Vojenské lesy a statky ČR (VLS) v letech 2015 až 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Stanovisko k závěrům kontroly NKÚ
Vedení VLS ČR vítá, že Nejvyšší kontrolní úřad kladně ocenil hospodaření podniku v letech 2015 – 2017, a to jak z hlediska efektivity obchodního modelu, tak i dosaženého hospodářského výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Daniel Kroupa: Založme nové Občanské fórum, lidé chtějí protestovat. Ohrožují nás Rusové a Číňané
Filozof a signatář Charty 77 Daniel Kroupa se domnívá, že protestní energie je tu již tolik, že je čas na nové Občanské fórum. Řekl to alespoň v rozhovoru pro Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petice za odklon kamionové dopravy z ulice Velkomoravská v Olomouci a instalaci radaru
Dopravní situace na ulici Velkomoravská v Olomouci je již skutečně alarmující a neúnosná a je třeba ji aktuálně řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Občané Velké Británie dostanou v případě tvrdého brexitu čas do konce roku 2020
Vláda Andreje Babiše se v pondělí 7. ledna 2019 sešla ve Strakově akademii k prvnímu jednání v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petříček: ČSSD nesmí vypadat, že naskakuje na program Okamury. Moderní západní levice!
Šéf diplomacie Tomáš Petříček se v rozhovoru pro MF Dnes rozpovídal o svém úmyslu jít do čela sociální demokracie, konkrétně tedy na místopředsednické křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ideologie SPD je mi z duše odpudivá, říká Veselý, kandidát do vedení klubu ČSSD
Veselý patří v klubu ČSSD mezi nejvýraznější odpůrce kabinetu v čele s premiérem Andrejem Babišem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.1.2019 v 07:36, zobrazit podobné
Munzar (ODS): To se to pak roste skoro z ničeho
Komentář na facebookovém profilu na téma výstavby dálnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČSSD: Výzva k okamžitému ukončení pracovního poměru a členství ve straně Michala Kuciána
Výzva členů MO ČSSD Týn nad Vltavou určená předsedovi strany Hamáčkovi a místopředsedům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Ministerstvo vnitra připravilo brexitový zákon pro případ tvrdého brexitu
Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD) připravilo zákon pro případ vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie bez dohody o vystoupení k 29. březnu 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uhájil státu v soudním sporu 18 milionů korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Plzni uhájil státu 18 milionů korun v soudním sporu, ve kterém se žalobce domáhal odškodnění za údajnou společenskou a nemajetkovou újmu na zdraví. ÚZSVM v tomto případě zastupoval Ministerstvo spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist