Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.776x, což odpovídá cca 144.848-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ombudsmanka žádá vládu o dvě změny zákonů s velkým přínosem pro lidi
Vláda v pátek 11. 1. projedná dva návrhy ombudsmanky. Ta vládu žádá o zajištění dvou jednoduchých změn právních předpisů, které však budou mít výrazný pozitivní přínos pro občany při projednávání jejich záležitostí s úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Archeologický výzkum pod budoucí dálnicí přinesl řadu cenných svědectví
Záchranný archeologický výzkum pod dvěma úseky budoucí dálnice D35 v Pardubickém kraji skončil. Přinesl v České republice novou zkušenost s unikátním systémem spolupráce soukromé stavební firmy Eurovia s odborným garantem Pardubického kraje – Východočeským muzeem v Pardubicích (VČM) a s odbornými organizacemi Archaia a Archeologické centrum Olomouc. Odkryl řadu nových nálezů, z nichž vyniká senzační objev dochované 7000 let staré dřevěné studny u Ostrova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Šabatová žádá vládu, aby zajistila dálkové nahlížení do spisů
Vláda bude na pátečním jednání řešit i dvě doporučení veřejné ochránkyně práv. Ombudsmanka Anna Šabatová vládu žádá, aby změnou zákona zajistila účastníkům správních řízení možnost dálkově nahlížet do spisu formou pořízení a zaslání kopií. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Poslali Američany do... a ponížili USA? Je to ještě zajímavější, Tereza Spencerová ví víc. I o Macronovi, EU a Skripalovi: Legrace končí
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turecký prezident Erdogan se odmítl setkat s delegací USA vedenou Johnem Boltonem, který pomáhal inscenovat puč proti vládě Turecka. Tím se Erdogan postavil na stranu Donalda Trumpa v jeho sporu s elitami Ameriky, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz analytička Tereza Spencerová. V Evropské unii podle ní už končí legrace, což se ukazuje na mlčení evropských státníků k Macronovu potlačování protestů Žlutých vest, dodává. Legrace v EU podle Spencerové končí, a to třeba i kvůli tomu, co v Polsku vyjednal Matteo Salvini.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Litomyšlská nemocnice: LDN se přesunula do zrekonstruované interny, vilu Klára si kraj zatím nechá
Litomyšlská interna je v novém. Budova ze 30. let minulého století prošla po padesáti letech rozsáhlou rekonstrukcí a v současné době nabízí pacientům i personálu mnohem větší komfort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Barbarský útok na poslance AfD
Poslance Bundestagu a šéfa regionální pobočky AfD v Brémách Franka Magnitze přepadli nedaleko centra Frankfurtu maskování útočníci a způsobili mu těžká zranění. Nejdříve ho měli pachatelé omráčit dřevěnou tyčí a následně ho kopat do hlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Za mě dupnout na krk.“ Padly tresty pro dva lidi z Česka. Přáli smrt novorozenci Ibrahimovi
Soudy v Praze 6 a na Vyškově potrestaly dva lidi, kteří na sociální síti Facebook přáli smrt dítěti. Jde o trestné činy namířené proti novorozenému chlapci Ibrahimovi, který se narodil v roce 2017 v Třinci české matce a kurdskému otci, informoval server Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vy jste toho pomatence a zoufalce vybavili propagačními materiály... Kvůli „českému teroristovi“ se u SPD strhla drsná přestřelka
Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury se na své facebookové stránce vyjádřila k útoku důchodce Jaromíra Baldy, který je sympatizant SPD a který se snažil vzbudit odpor vůči migrantům například tím, že pokácel stromy v okolí železničních tratí, do kterých pak narazily vlaky s cestujícími. „Jeho jednání je odsouzeníhodné. Nikdy nebyl naším členem,“ píše ve svém vyjádření SPD, což vyvolalo ostrou kritiku a okamžitě se na sociální síti začaly objevovat důkazy o tom, že Balda měl k SPD velice blízko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Samosprávy požadují větší podporu státu v boji se suchem a kůrovcem
V Brně se dnes konal 4. ročník konference Samosprávy 2019. Nejskloňovanějšími pojmy mezi zúčastněnými odborníky a komunálními politiky byly tentokrát voda a les.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví odmítá tvrzení, že zdrželo poskytnutí dotace pro Ústav chirurgie ruky
Ministerstvo zdravotnictví reaguje na článek „Nemocnice, kde zachránili ruku tenistky Kvitové, se dočkala dotace. I když to Babišův ministr zdržel“ serveru Seznam zprávy ze dne 8. 1. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek představil priority, které bude letos rezort předkládat
Ve středu 9. ledna 2019 se ministr spravedlnosti Jan Kněžínek setkal se zástupci Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ministr se svým týmem představil poslancům priority, kterými se bude rezort v letošním roce zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Policie, policie jede! Aktuální VIDEO z Kliniky
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyjádření k problematice balistických vest
Reakce na informace uvedené v MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Bakala v problémech
Bakalovy problémy probíhají po několika liniích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podpoří projekty na ochranu životního prostředí. K dispozici je 6,5 milionu korun
V průběhu února mohou obce, školy, neziskové organizace, právnické i fyzické osoby žádat Liberecký kraj o dotace až do výše 150 tisíc korun na projekty z oblastí ochrany přírody, ekologické výchovy, dlouhodobé práce s mládeží a předcházení vzniku odpadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy usiluje o to, aby nový mýtný systém byl v současném rozsahu už od prosince
Ministerstvo dopravy usiluje o to, aby nový mýtný systém od nového dodavatele mohl na zpoplatněné síti silnic a dálnic začít fungovat už od letošního 1. prosince. Členům sněmovního kontrolního výboru to dnes řekl náměstek ministra dopravy Jakub Kopřiva. V mýtném tendru zvítězilo konsorcium CzechToll/SkyToll, které uspělo s nabídkou za desetiletý provoz 10,75 miliardy korun. Nahradí tak dosavadního provozovatele, firmu Kapsch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Musíme být připraveni na možné kybernetické hrozby
Ministr obrany navštívil Národní centrum kybernetických operací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Proč čínský velvyslanec dezinterpretoval výsledek schůzky s Babišem? A jak se dívají Číňané na Čechy? Sinoložka promluvila
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítala sinoložka Olga Lomová. Na rozhlasových vlnách popsala, jak uvažují Číňané. Prozradila, že na počátku jednání si Číňané kladou často enormní požadavky, ale počítají s tím, že z nich budou muset slevit. Pokud Číně ustupujeme příliš rychle, děláme podle sinoložky chybu. Lomová citovala i velkého komunistického diktátora Mao Ce-tunga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Stát chce, aby občané plnili své povinnosti včas, sám v tom ale selhává
Stavební řízení v České republice patří k nejdelším na světě, to komplikuje život nejen stavebníkům, ale hlavně lidem, kteří chtějí dosáhnout na vlastní bydlení. Jednou z největších brzd stavebního řízení v ČR jsou pozdě vydaná stanoviska dotčených orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Zranění při pádu Trojské lávky se dočkají odškodnění do konce ledna
Pražští radní na příštím zasedání projednají odškodnění pro čtyři zraněné po pádu lávky z 2. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice má novou magnetickou rezonanci a mamograf
Ve středu byla v Klaudiánově nemocnici na oddělení radiodiagnostiky slavnostně uvedena do provozu nová magnetická rezonance a také mamograf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: České podniky se stále více opírají o cizince
Více než desetinu zaměstnanosti v Česku tvoří lidé s cizím státním občanstvím. Mezi zaměstnanci jich nejvíce pracuje ve zpracovatelském průmyslu, často mají zaměstnání prostřednictvím agentur práce. Polští občané se mimoto hojně uplatňují v těžbě a dobývání, rumunští v informačních a komunikačních činnostech, bulharští v dopravě a ukrajinští v zemědělství, obchodě a ve zdravotní a sociální péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO a VIDEO Žluté vesty proti klinikářům! Na Žižkově došlo na fyzickou sílu. Většina squatterů se vzdala. A ti ostatní... Podívejte se sami
REPORTÁŽ V hledáčku médií se ve čtvrtek 10. ledna opět ocitla budova žižkovské Kliniky. Na místo totiž dorazil exekutor pověřený nelehkým úkolem objekt pro jeho vlastníka, kterým je státní organizace SŽDC, vyklidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Hvězdná tour ve Středočeském kraji
Místní organizace TOP 09 ve Středočeském kraji spojily síly a zahajují edukativní projekt o Evropské unii. Obsah projektu vznikal za spolupráce s europoslancem Luďkem Niedermayerem. Diskusními večery bude provádět Vojtěch Vais, právník, zakladatel středočeské mládeženické organizace Toptým a zastupitel Kosmonos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: S výrazným růstem volných pracovních míst již nelze počítat
Zpomalení české ekonomiky v průběhu loňského roku se do situace na pracovním trhu zatím nijak nepromítá. I prosinec potvrdil jednoznačný převis poptávky po zaměstnancích nad jejich nabídkou a tento nesoulad bude i v roce 2019 hlavním důvodem pokračujícího rychlého růstu mezd. Zatímco nezaměstnanost se bude i letos pohybovat na velmi nízkých hodnotách, tak ve srovnání s loňským rokem již nelze počítat s dalším výrazným růstem volných pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Dvojí metr…
Často jsem v poslední době konfrontován s tím, že je někde, někým na něco uplatňován dvojí metr. Setkávám se s tím v osobních rozhovorech, v korespondenci i na sociálních sítích. Jedním z příkladů je převládající mediální posuzování demonstrací obyvatelstva v různých zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Termín některých voleb možná bude pevný, senátní obvody neměnné
Senátní, krajské a obecní volby by se mohly konat v pevném termínu, který by se neposunoval jako nyní. Pevné by mohly být i senátní volební obvody, které se podle současné úpravy mění v souvislosti se změnami v počtu obyvatel. Návrhy ústavních úprav chystá Ministerstvo vnitra, poslance sněmovního výboru pro veřejnou správu s nimi dnes seznámil náměstek ministra Petr Mlsna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Oslovíme i Jiřího Čunka, aby se zúčastnil debaty
Lidovci v únoru uspořádají dvě debaty kandidátů na předsedu strany, kterého budou vybírat delegáti březnového sjezdu. Jedna z debat bude pro straníky, druhá bude otevřená pro veřejnost. ČTK a Českému rozhlasu to po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Pavel Bělobrádek, který se rozhodl funkci neobhajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Injekční stříkačky kolem základní školy. Exstarosta byl u vyklízení Kliniky, aktivisté na něj vytáhli netradiční zbraň
Ve věci Kliniky byl aktivní i bývalý starosta Prahy 3 za ODS Alexander Bellu. Podal trestní oznámení v souvislosti se znásilněním, kterého se měl dopustit Jiří (Marie) Feryna, a také se snažil, aby bylo vymoženo právo SŽDC na budovu. Proto se u příležitosti vyklízení Kliniky média snažila získat jeho reakci. Aktivisté z Kliniky jim k tomu foukali bublifuk a natáčeli se přitom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kliniky: P*čo, debile, počastoval ,,klinikář" exekutora. Okupanti se usídlili na střeše
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Brno a Jihomoravský kraj se na veletrhu představí společně a z jiného úhlu
Druhá polovina ledna patří v Brně již tradičně veletrhům GO a REGIONTOUR. Ty se budou konat na brněnském výstavišti od 17. do 20. ledna 2019 a opět budou místem setkání profesionálů v cestovním ruchu i široké veřejnosti. Město Brno se na veletrhu představí na společném stánku s Jihomoravským krajem. Tématem pak bude prezentace Brna i destinace Jižní Morava z jiného úhlu pohledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Diskuse s odbory byla vždy tvrdá, ale korektní a konstruktivní
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se sešel se zástupci odborových organizací Hasičského záchranného sboru. Tématem setkání bylo zlepšování podmínek příslušníků bezpečnostních sborů a zaměstnanců i personální posílení Hasičského záchranného sboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Nekompetentní výroky koordinátorky Vedralové škodí protidrogové politice
Úřad vlády podle nás překračuje své kompetence, když kariérní úřednici – národní protidrogové koordinátorce Jarmile Vedralové – dává možnost se veřejně vyjadřovat ke zdravotním tématům, která nejsou v její odborné kompetenci ani odborných znalostech a schopnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kliniky: P*čo, debile, počastoval ,,klinikář" exekutora. Uvnitř budovy jsou děti. Ve 12:30 věc jede dále
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrná míra inflace v roce 2018 byla 2,1 procenta
spotřebitelské ceny vzrostly v prosinci proti listopadu o 0,1 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v prosinci stejně jako v listopadu o 2,0 %. Průměrná míra inflace za celý rok 2018 byla 2,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 59. díl. Psychologie propagandy II.
Už v minulém díle jsme představili stěžejní práci Františka Marka, filosofa, sociologa, překladatele, spisovatele a VŠ pedagoga (1913-1987), s názvem Psychologie propagandy. Přetiskli jsme pasáže týkající se samé podstaty propagandy a jejího psychologického působení. Dnes z ní přinášíme část zabývající se tím, jak propaganda manipuluje veřejným míněním prostřednictvím selektivního a dezinterpretativního zpravodajství. Pokud vám tyto více než třicet let staré formulace připomenou něco velmi povědomého z vaší současnosti, vězte, že to není náhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kliniky: Vypadněte do 11:30, vyzval exekutor
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Vývoz vozidel pomáhá zahraničnímu obchodu, ČR má nejnižší nezaměstnanost od svého vzniku
Vývoz motorových vozidel pomáhá zahraničnímu obchodu. Česká republika má nejnižší obecnou míru nezaměstnanosti od svého vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Povinné spoření na důchod – další hloupost ministryně Maláčové
ČSSD už opravdu neví kudy kam. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce, aby soukromé důchodové spoření bylo povinné pro všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Provedeme analýzu rizik a prověříme zabezpečení našich systémů
Magistrát hlavního města Prahy si nechá vypracovat analýzu rizik a prověří zabezpečení systémů, činí tak v reakci na varování před užíváním produktů společností Huawei Technologies a ZTE Corporations.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Železný musel křičet: Okamura a lídr ODS rozjeli cirkus, jaký ČT dlouho neviděla
V Událostech, komentářích na ČT24 se tentokrát řešila celostátní referenda. Návrhy na ně podávala SPD, komunisté a ČSSD. Hosty byli předseda SPD Tomio Okamura a místopředseda ODS a senátor Miloš Vystrčil. Téma referend však politikům vydrželo jen do půlky debaty, pak se začali hádat o stanovy SPD tak, že je Jakub Železný, který jejich televizní setkání moderoval, musel co chvíli okřikovat. „Nejsou tam všichni členové, je tam klíč. To je nepřímá demokracie, rozumíte tomu?“ ptal se Vystrčil Okamury, jestli rozumí vlastním stanovám. „Vy jste z toho udělal úplnej galymatyáš,“ bránil se předseda SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Investice umožní lepší připravenost absolventů pro pracovní trh
Školní dílny při Střední škole průmyslové, textilní a polygrafické v Hronově nabídnou žákům modernější prostředí i vybavení. Královéhradecký kraj zde dokončil další projekt na zlepšení praktické připravenosti technických oborů. Za téměř 14 milionů byla opravena budova a pořízeny nové stroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
STAN: Novelizace legislativy je v boji proti suchu klíčová
Stát musí navýšit výdaje na boj proti suchu a novelizovat například stavební zákon. Na tom se shodli odborníci, kteří se zúčastnili konference Voda-půda-krajina: Ochrana v EU a ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zítra nastoupí policie na Kliniku. Naposledy, když v Praze vyháněla squattery, to byla pětidenní akce. A nikdo neví, kolik to stálo
Kolik mužů zákona zaměstná vyhánění squatterů z obsazeného objektu? Po tom se prostřednictvím zákona o právu na svobodný přístup k informacím pídila policejní odborářka a ředitelka Mobbing Free Institutu a rovněž bývalá policistka Petra Lhotáková. A výsledek? Minimálně lehce rozpačitý...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Víte vy toto o důchodcích? Poradce Andreje Babiše odhalil zásadní fakta
ROZHOVOR Makroekonom Jaroslav Ungerman byl poradcem vlád Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka, nyní radí současnému premiérovi Andreji Babišovi. Právě práci současného premiéra hodnotí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Co je špatného na tom, že důchodcům umožníme cestovat za sníženou cenu?“ ptá se Ungerman a odmítá označovat zlevněné jízdné pro studenty a důchodce za rozhazování. Dodává, že ve velkých městech měli důchodci slevy už dříve, zatímco na malých obcích takovými výhodami nedisponovali. Ungerman se rovněž pochvalně vyjadřuje o EET a výběru daní. „Pokud jde o výběr DPH, pak nedávno paní ministryně financí uvedla, že se snížil únik DPH z necelých dvaceti procent na zhruba 11–12 %. A to je, myslím, velmi dobrý výsledek,“ soudí makroekonom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: O vztazích Čechů s některými zeměmi
V první polovině prosince uskutečnila agentura pro výzkum veřejného mínění CVVM průzkum, věnovaný vztahům českých občanů k vybraným okolním a dalším zemím. Celkem bez překvapení je to, že 92 % lidí v průzkumu odpovědělo (po odpočtu 3 % respondentů s negativní odpovědí), že máme se Slovenskem velmi dobré či dobré vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Těmi nepřáteli jsme nakonec i my... Do studia ČT si pozvali vyprávět zpravodaje z Moskvy
Miroslav Karas, zahraniční zpravodaj ČT v Rusku, byl dnešním hostem Interview ČT24. Diskutovalo se především o roli Ruska a Ukrajiny v současném mezinárodním systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Je třeba, aby se vláda distancovala od koncertu italských neofašistů, věnovanému Janu Palachovi
Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil vyzývá českou vládu, aby se distancovala od koncertu italských neofašistů, který se má uskutečnit 19. ledna v italské Veroně u příležitosti 50. výročí úmrtí Jana Palacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Netypický spolek pro děti v Černé v Pošumaví
Nadšenci z Lipenska otvírají kroužek pro děti, kde se naučí nejen netradiční, adrenalinové sporty, ale instruktoři povedou děti i k otužování a naučí je základy první pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V Plzni uvažují o založení nadace, kam by přispívaly firmy na cizince
V Plzni se uvažuje o založení nadačního solidárního fondu, do něhož by přispívaly firmy a agentury zaměstnávající ve městě cizince. Peníze z fondu by sloužily k řešení sociálních problémů i bezpečnosti související s množstvím zahraničních pracovníků ve městě. Novinářům to řekl radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký (ČSSD), který se dnes s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) problematice cizinců ve městě věnoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zcela jiný pohled na banderovce. Server připomněl, co o nich řekl profesor Zubov, velký kritik Putina
Významný ruský historik, profesor a Putinův kritik Andrej Zubov v rozhovoru pro server Ukrajinská pravda uvedl, že banderovci jsou příkladem obrovské lži vyprodukované sovětským režimem. I když byl rozhovor zveřejněný serverem Tapolitika.cz uskutečněn v roce 2014, stále je prý velmi aktuální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Základní výcvik zahájili ve Vyškově záložníci a dobrovolníci
Tento týden nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově dalších bezmála osm desítek nováčků. Sedmdesát nových příslušníků Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR zde bude spolu s devíti účastníky tzv. dobrovolného vojenského cvičení procházet šestitýdenní základní přípravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Euro je tikající časovaná bomba
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti projektu společné měny EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Firmy volají po zmírnění pravidel pro zaměstnání cizinců. Volné pracovní místo by vyvěšovaly jen deset dní místo třiceti
Zástupci firem vyzývají vládu, aby zmírnila pravidla pro přijímání cizinců. Navrhují zkrátit ze třiceti na deset dnů dobu, po kterou musí oznámení o volném pracovním místě být vyvěšené na úřadu práce a nepodaří se post obsadit. Dosavadní režim získávání sil ze zahraničí by pak měli mít možnost využívat i malí zaměstnavatelé s několika pracovníky. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Svazu průmyslu a dopravy Eva Veličková. Svaz, který sdružuje zaměstnavatelské svazy a významné firmy, požadavky formuloval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Labe získalo tavební povolení pro poldr Mlýnec na Mrlině
Povodí Labe získalo po několikaleté projekční a majetkoprávní přípravě pravomocné stavební povolení na poldr Mlýnec, který bude po dokončení významným prvkem protipovodňové ochrany pro obce ležící v povodí Mrliny v Královehradeckém a Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česko zlepšilo čerpání peněz z EU, stále je ale podprůměrné
Komentář k zveřejněným číslům MMR k čerpání prostředků z fondů EU ke 31. 12. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Upravte to, je tam moc lidí tmavé pleti! Muslimský starosta Londýna napadl databázi policie
Britská policie v roce 2011 vytvořila databázi gangů. Londýnský starosta Sadiq Khan požaduje, aby strážci zákona databázi upravili. Zdá se mu totiž rasově nevyvážená. Obsahuje údaje asi o čtyřech tisících lidí, kteří do některého z gangu patří nebo u nich existuje možnost, že by do gangu mohli vstoupit. Tři čtvrtiny osob zaznamenaných v databázi jsou mladší 25 let a 80 procent osob je tmavé pleti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Představa, že se soudci nechají ovlivnit přáním prezidenta, mi přichází absurdní
Prý "Mynář zkoušel ovlivnit soudce. Naznačil, jaké rozhodnutí by chtěl Zeman, říká Šimíček."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Nesrovnalosti v rámci projektu Jednotného inkasního místa
Kontrolní výbor dnes projednal závěr Nejvyššího kontrolního úřadu zabývající se realizací projektu Jednotného inkasního místa (JIM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize: Marie Terezie ovládla i Francii, vidělo ji přes milion diváků
Koprodukční velkofilm České televize o životním osudu Marie Terezie zabodoval loni v lednu nejen u diváků v Česku, Rakousku, v Maďarsku a na Slovensku, ale nově i ve Francii. Práva na vysílání koupila stanice Arte, která dvoudílný velkofilm hollywoodského režiséra Roberta Dornhelma, natočený podle českého námětu, odvysílala v rámci svého letošního vánočního vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Chudí lidé budou platit obědy dětem bohatých! Daně jsou vysoké, malé firmy trpí. Babišovy kroky jsou terčem kritiky
Zásahy do ekonomiky ze strany vlády Andreje Babiše se setkávají s rozporuplným hodnocením. Jak se vládou odvedená práce líbí propagátorovi anarchokapitalismu Urzovi a hlavnímu ekonomu BH Securities Štěpánu Křečkovi se můžete dočíst v následujících řádcích. Jde o rozbor konkrétních kroků, které se přímo dotýkají většiny českých rodin. Tato kritika se Andreji Babišovi líbit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace opět na cíli
Inflace finanční trhy nepřekvapila ani v prosinci, když setrvala na úrovni dvou procent. Zaostává však výrazně za nejnovější prognózou ČNB, která předpokládala, že v závěru roku porostou spotřebitelské ceny o 2,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje: Novým oblastním ředitelem bude kardiolog s bohatými zkušenostmi
Na uprázdněné místo oblastního ředitele pro zdravotnické služby, který bude mít v gesci nemocnice v Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Svitavách, usedne od 1. března Jaroslav Kajzr, kardiolog s bohatými zkušenostmi z Česka i zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Stát by se měl přestat chovat jako nezodpovědný bohém
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření vlády a státnímu rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Takto to přesně začalo před první světovou válkou... Spisovatel a historik vyprávěli o Češích v gulazích, ale pak padlo varování pro dnešní dobu
REPORTÁŽ Univerzální zlo. Kdy se objeví příště? „Klid, mír byl ke konci určitým způsobem zástěrkou k jatkám, která se připravovala. Evropa se probudí do první světové války a pak už je jiná, změní se a to samé se může stát kdykoli znovu,“ varoval na besedě v Ostravě spisovatel a publicista Jaroslav Formánek, který v Knihcentru společně s historikem Janem Dvořákem z Ústavu pro studium totalitních režimů představil knihu Čechoslováci v gulagu II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Aktivista Jan Cemper ocenil smysl Kliniky na Žižkově. Pak ale dopsal něco, co aktivisty vůbec nepotěší
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. Vykonavatel pak musel nadvakrát žádat přítomné, aby nemovitost opustili, zároveň si na místo přizval policii. I tak zůstali aktivisté na střeše objektu. Celou věc okomentoval publicista a aktivista Jan Cemper.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Mají dopravci přispívat na komunikace, jejichž polovinu nemohou používat?
Hospodářská komora k návrhu omezení jízdy nákladních vozidel v levém pruhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Salviniho dekret, proti kterému křičí hlavní italská média, opozice i neziskovky. Takto dopadne na imigranty
Americký think-tank Gatestone Institute zaregistroval, že Itálie připravila velmi přísné imigrační zákony. Analytik Soeren Kern těmto zákonům věnoval pár řádek. V novém zákonu je jasně řečeno, kdy přijde uprchlík o ochranu. A nejen to. Českým čtenářům nový zákon přiblížil překladatel Josef Janeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Concerto Bohemia 2019 zná své vítěze
Z dvanácti přihlášených těles vybrala odborná porota šest nejlepších souborů a orchestrů 28. ročníku Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky Concerto Bohemia 2019. Vítězné soubory a orchestry se představí na dubnovém Koncertu vítězů a natočí profesionální nahrávku ve studiích Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Silné vyjádření! Redaktor Britských listů v souvislosti s teroristickým útokem v Česku zmínil PL
Státní zástupce žádá pro seniora Jaromíra Baldu, který pokácel dva stromy na koleje a způsobil nehody vlaků, čtyřleté vězení. Středočeskému krajskému soudu navrhl uložení trestu pod zákonnou sazbou za teroristický útok, protože přihlédl k mužově zmenšené příčetnosti. Obhájce obžalovaného se domáhá toho, aby jeho klient dostal pouze podmíněný trest, a to za obecné ohrožení. Soud Baldu ponechal ve vazbě, rozsudek vynese v pondělí. O celé věci se rozepsal také Daniel Veselý na serveru Britské listy, které provozuje Jan Čulík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
V železničním tendru Jihočeského kraje za šest miliard zbyly jen ČD
V tendru Jihočeského kraje za šest miliard korun na desetileté provozování železničních tratí po roce 2019 zůstaly jako jediný účastník České dráhy. Firma Leo Express ve středu z výběrového řízení odstoupila. Do konce dubna chce mít kraj s národním dopravcem smlouvu o smlouvě budoucí. Jde o provoz motorové i elektrické trakce a speciální tratě, takzvané Bechyňky, objem 5,5 milionu kilometrů ročně. Novinářům to dnes řekla jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Vlastníte kulturní památku? Přihlaste ji do soutěže
Liberecký kraj vyhlašuje již čtvrtý ročník soutěže Památka roku Libereckého kraje, jejímž záměrem je upozornit občany na úspěšnou obnovu kulturních památek a poukázat na ojedinělé historické stavby v regionu. Do soutěže se mohou zájemci hlásit od 1. 2. 2019 do 30. 4. 2019. Vítězná památka obdrží pamětní desku k umístění na vítězném objektu a vlastník finanční odměnu ve výši 50.000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Kuchyňské utěrky nejsou zárukou dokonalé hygieny
Kuchyňské papírové utěrky jsou na jedno použití, přitom na jejich výrobu je zapotřebí spousta energie i materiálu. Výrobci argumentují jejich větší hygieničností ve srovnání s látkovými hadříky. Spotřebitelský časopis dTest otestoval celkem 18 papírových utěrek v laboratoři a kromě jiného zjistil, že bakteriím se daří i na papíře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Jde o klasický postup konspiračních teoretiků
Reakce na facebookovém profilu na článek Jiřího Pšeničky v Hospodářských novinách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Salvini se dohodl s Poláky. Co vymysleli, nepotěší Macrona s Merkelovou
Plánovaná schůzka Mattea Salviniho, vicepremiéra a ministra vnitra Itálie, s polskými vládními a politickými představiteli proběhla a vypadá to, že se rýsuje aliance, která by podle Salviniho mohla narušit osu Francie–Německo. O setkání informoval iRozhlas a server France24. „Chtěl bych stvořit pakt, alianci pro všechny, kdo chtějí zachránit Evropu, čím víc nás bude, tím lépe,“ řekl populární italský politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Už zase chtějí určovat, co se smí říkat
Komentář na facebookovém profilu k hrozícímu postihu poslance Jandy za kritiku Českého svazu bojovníků za svobodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šok: Kalousek nabídl, že se vzdá funkce
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek přemýšlí nad tím, jak udržet stranu, kterou před deseti lety zakládal, nad vodou. V rozhovoru pro Hospodářské noviny představil nápad. V zájmu zachování strany a hodnot, které reprezentuje je Kalousek mimo jiné ochoten vzdát se i postu předsedy poslaneckého klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
AMSP: Zaměstnanci nechtějí zkracovat pracovní dobu
Za více práce více peněz. Ale ekonomický růst by rozhodně neměl být důvodem pro snížení objemu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vize nula: Jak bezpečně parkovat v zimních podmínkách
Řada motoristů se vydá na zimní dovolenou do hor. Tam mnohdy panují drsné zimní podmínky. Často se hovoří o tom, jak na sněhu či náledí bezpečně jezdit. Jak je to ale s bezpečným parkováním?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zahraniční obchod v listopadu čtyřnásobně překonal odhad
Zahraniční obchod ČR v listopadu čtyřnásobně překonal odhad. Daří se vývozu do Nizozemska a Ruska, naopak strádá export do Británie - kvůli brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zatímco se to mele na Klinice: Víte, že jednoho z jejich lídrů si platíte? Ano, platíte. Nahlédněte
Jedním z těch, kdo se objevili na shromáždění před Klinikou v den jejího plánovaného vyklízení, byl moderátor ČRo Wave Jakub Ort. Na videu z Kliniky tento aktivista dříve prohlašoval věci jako: „Myslím si, že fetišizace vlastnického práva je jeden ze základních problémů této společnosti,“ a „My rozhodně jsme pro demokratizaci vlastnictví.“ Na Českém rozhlasu připravuje pořad Hergot! a prohlašuje se za „náboženského specialistu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Další jednání o zajištění vlakové dopravy povede odbor dopravy
Kraj chce předejít případnému střetu zájmů jednatele koordinátora veřejné dopravy v kraji, rada proto na své schůzi odsouhlasila vypovězení příkazní smlouvy se společností KORID LK, která měla vyjednávat o zajištění vlakové dopravní obslužnosti po roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj vyhlašuje další dotační programy
Rada kraje odsouhlasila vyhlášení dalších dotačních programů pro rok 2019. Peníze půjdou na podporu jednotek požární ochrany, sportovní akce, tělovýchovnou činnost dětí a mládeže, ozdravné pobyty pro hendikepované občany či na hospodaření v lesích. Celková částka, určená na dotační programy, je letos 108 200 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vojtěch Razima: Kverulant.org odhalil tunelování majetku Prahy 15
Praha 15 prodává areál bývalé vodárny v hodnotě několika desítek milionů napřímo jedinému zájemci. Obecně prospěšná organizace Kverulant.org považuje za problematickou nejen osobu kupujícího, ale především skutečnost, že byly zpracovány dva zásadně odlišné znalecké posudky určující cenu prodeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: Novinky a investice v roce 2018
Stručný kalendář nejvýznamnějších novinek, událostí a investic, realizovaných ve Fakultní nemocnici Brno během roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vždy jsem byl proti zrůdnému programu Evropské unie, řekl v pořadu na Prahu změn Jiří Hejlek
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byl pozván Jiří Hejlek, jeden z hlavních iniciátorů Manifestu sdružení D.O.S.T, místopředseda Akce D.O.S.T., překladatel a také podnikatel. V pořadu hovořil s moderátorem Stanislavem Novotným o skryté vládě globalistů, plutokracii, příčinách současné civilizační krize, patriotismu či genderové agendě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hřbitov, Petříčku, hřbitov. Z ČSSD přišla ostrá reakce na ministra Petříčka, který mluvil o zaměření strany
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) by na jarním sjezdu rád zamířil do vedení strany. A zde by se rád staral o to, aby se ČSSD s definitivní platností proměnila v moderní levicovou stranu západního střihu. Když se to dozvěděl někdejší jihomoravský hejtman a místopředseda ČSSD Michal Hašek, zděsil se. A nabídl zcela jinou vizi ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Lepšolidi jsou prostě nepoučitelní
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Státní tajemník Stašek přijal polskou velvyslankyni
Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Miloslav Stašek přijal 8. ledna 2019 velvyslankyni Polské republiky Barbaru Ćwioro. Hlavními tématy jednání byly bilaterální vztahy a jejich další rozvoj, hospodářská spolupráce nebo priority polské velvyslankyně, která svou misi v České republice zahájila v září loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Víte, jak Klinika zkomplikuje své vyklizení? Pomohou tuleni, lachtani a velryby
Nadešel „Den D“. Komunitní sociální centrum Klinika na pražském Žižkově má být vyklizeno. Aktivisté, kteří dlouhodobě pobývají v objektu v rozporu se zákonem, ho odmítají opustit. Budova patří Správě železniční dopravní cesty a jejímu řediteli Jiřímu Svobodovi došla trpělivost. Před kamerami popsal, co se stane dnes dopoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: ČR splnila důležité pravidlo čerpání „n 3“ u všech programů
Rok 2018 byl prvním rokem, kdy na úrovni všech programů muselo dojít ke splnění pravidla n 3, tj. proplacení a zadministrování dostatečného objemu finančních prostředků v žádostech o platbu, které Česká republika zasílá Evropské komisi k proplacení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Blbec? Další údery Hradu kvůli kancléři Mynářovi
Kauza kancléře Mynáře pokračuje. Ozval se šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery, který dal jasně najevo, že Zemanovu kancléři rozhodně nedá pokoj. Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil si ještě přisadil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Kraj podpoří mladé umělce částkou 150 tisíc korun
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci projektu ZUŠ Open, jehož třetí ročník se uskuteční na přelomu května a června. Hlavní tváří a zakladatelkou projektu, kterého se v letošním roce zúčastní na 130 tisíc dětí, je světoznámá operní pěvkyně Magdalena Kožená. Hejtman se zároveň zajímal o financování základních uměleckých škol v kontextu celé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Málokdy dostanete odezvu, že něco děláte správně
Jihočeským osobnostem, které dlouhodobě podporují dobrovolné hasiče, udělil jejich starosta Jiří Žižka pamětní medaile. Ocenění získala také hejtmanka Ivana Stráská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dnes dopoledne to začne. V deset se bude vyklízet Klinika
Dnes v 10:00 by měl exekutor zahájit vyklizení budovy v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, kde sídlí Autonomní sociální centrum Klinika. Zástupci centra nadále odmítají objekt opustit a na 09:00 svolali příznivce na nenásilný happening, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ otevřela grantová řízení pro rok 2019
Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se letos mohou opět obracet na nadaci s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Část schválených projektů Nadace ČEZ opět zařadí do aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kde je sportem či chůzí může podpořit široká veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček získal v Liberci nominaci na předsedu ČSSD. Došlo i na Babiše
Nominaci na předsedu ČSSD pro březnový volební sjezd strany získal na dnešní krajské konferenci ČSSD v Libereckém kraji jednoznačně současný předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Předsedou krajské organizace zůstal urolog Jan Mečl, který získal i nominaci do celostátního vedení na funkci řadového místopředsedy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petříček se sejde s čínským velvyslancem kvůli Huawei
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se dnes sejde s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Bude s ním jednat o varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním hardwaru a softwaru čínských firem Huawei a ZTE, proti čemuž se čínská ambasáda ohradila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj zrušil druhý tendr na výstavbu v nemocnici Trutnov
Ani napodruhé se Královéhradeckému kraji nepodařilo vysoutěžit zakázku na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov. Do 160milionového tendru se přihlásil jediný účastník, který nesplnil podmínky dané zákonem o veřejných zakázkách. Termín zahájení výstavby se tak s největší pravděpodobností posune.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Představili jsme řešení kyberbezpečnosti na komisi pro NÚKIB
Na dnešním jednání Stálé komise pro kontrolu činnosti Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, jejíž jsem místopředsedou, byl na programu bod s názvem „Problematika backdoor v Hardwaru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Petříček: Kauzu schůzky Babiše s čínským velvyslancem beru jako uzavřenou. Chceme se soustředit na pozitivní spolupráci
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes sdělil čínskému velvyslanci Čang Ťien-minovi, že zveřejňování obsahu neformálních jednání není šťastné. Reagoval tak na čínské vyjádření k předvánoční schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) ohledně varování před technologiemi a výrobky firem Huawei a ZTE. Podle předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) Čang na jejich schůzce označil své vyjádření za chybu, podle něj ale chyboval i Babiš, když věc komentoval. Premiér dnes jakékoli pochybení odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Těžký úder doktora Macka na klinikáře: Je vidět, jak „lepšolidé“ přemýšlejí. Ideální by byl pro ně pracovní tábor...
Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství hovořil mimo jiné o lepšolidech. Měl na mysli spoluobčany, kteří si o sobě údajně myslí, že jsou lepší než jiní občané a že jejich názor má větší váhu než názor jiných lidí. Doktor Miroslav Macek se teď k Miloši Zemanovi přidal. „Lepšolidé“ jsou podle Macka absolutně nepoučitelní. Stačí se prý podívat na to, co se děje na Klinice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit a okamžik pravdy
Dolní sněmovna nepřipustí Brexit bez dohody. Znamenal by opravdovou katastrofu schopnou potopit takové giganty, jako je Airbus, možná i rozpad Spojeného království. Co stihne vláda navrhnout během tří dnů, které dostane k dispozici po porážce v úterním hlasování? Demisi? Odklad dne odchodu? Nové referendum?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
A už to jede: Ke Klinice dorazil exekutor. VIDEO zde
Před Klinikou probíhalo vysílání „Rádia Tuleň“ v rámci shromáždění ke dni tuleňů a lachtanů. Recitovaly se rapové básně, opakovala historie Kliniky a naříkalo nad odůvodněním vyklízení. A pak dorazil exekutor... ParlamentníListy.cz z místa pořizují živý videopřenos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist