Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.777x, což odpovídá cca 144.900-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Akademie věd: Ústav dějin umění se rozšiřuje o oddělení muzikologie
Ústav dějin umění AV ČR získal nové oddělení, od ledna v něm pracují i muzikologové. Jejich zaměření je poměrně široké, zkoumat budou českou a evropskou hudbu od středověku až po současnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Reakce na reportáž v ČT24
Níže dementujeme/upřesňujeme některé informace, které zazněly/jsou uváděny v návaznosti na odvysílání reportáže v Událostech ČT dne 7. 1. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf české armády Bečvář vede zbrojařskou firmu Glomex MS
Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář se stal od ledna prezidentem zbrojařské firmy Glomex Military Supplies. Ve funkci bude odpovědný za strategii firmy či kontakt s partnery a zákazníky. Firma to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pakty OSN a Istanbulská deklarace pro mě nic neznamenají. Stejně se podle nich nebudeme řídit, bouchl do stolu Babiš
Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo pohovořil o plánovaném zvýšování důchodů. „V roce 2021 bude průměrný důchod alespoň 15 tisíc,“ předpokládá a upřesnuje, kde na tyto stoupající výdaje chce brát finance. A znovu se také například pustil do ministryně práce Maláčové kvůli jejímu návrhu na zvyšování životního minima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Pozdrav ze socialistické Kanady
Tohle mi z Vancouveru napsal můj dávný kamarád Víťa Suchodol, bigbíťák, rocker, bubeník, se kterým, kdyby tenkrát nepláchnul do Kanady, jsme možná hráli v jedné kapele. Zveřejňuju to s jeho svolením a kvůli kontextu v plném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO: Pronásledování, rána zezadu a útěk. Brutální útok na německého poslance zachytily kamery
Nejprve německá média publikovala fotografie zraněného německého poslance Franka Magnitze ze strany Alternativa pro Německo (AfD), kterého napadli tři zatím neznámí útočníci. Nyní německá policie zveřejnila záběry z pondělního útoku, které naznačují, jak k útoku došlo a že proběhl trochu jinak, než se spekulovalo. Na dopadení pachatelů státní zastupitelství v Brémách vypsalo odměnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Nesouhlasím s pokračováním demonstrací!“ Zakladatelka žlutých vest zásadně promluvila pro PL k tomu, co se právě děje ve Francii
EXKLUZIVNĚ Prezident Emmanuel Macron Francii vládne tak, jako by země byla nějakým malým začínajícím podnikem. V občanech z toho roste pocit velkého zklamání. To řekla ParlamentnímListům.cz jedenapadesátiletá Jacline Mouraudová, která stála u zrodu hnutí žlutých vest ve Francii a dnes je považována za zástupkyni umírněného křídla. Tato rozvedená matka tří dětí z bretaňského Ploërmél vystupuje jako hudebnice s tahací harmonikou, ale je i terapeutkou využívající hypnózu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pařížskou čtvrtí otřásl silný výbuch. Na místě je nejméně dvacet zraněných. Lidé podlehli panice, že jde o teroristický útok
Pekařstvím v centru Paříže v sobotu ráno otřásla silná exploze, kterou podle místní policie zapříčinil zřejmě únik plynu. Na místě vzplanul požár a míří tam záchranáři. Zraněny jsou desítky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Celostátní fórum České pirátské strany již příští víkend
Zasedání Celostátního fóra Pirátské strany, nejvyššího orgánu Pirátů, se sejde v Táboře v hotelu Palcát už příští víkend, 19. a 20. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Dva roky s Trumpem - neštěstí pro mezinárodní politiku
Na podzim roku 2016 věřil jen málokdo tomu, že Donald Trump uspěje v prezidentských volbách. Většina průzkumů a politologů byla přesvědčena o tom, že Baracka Obamu vystřídá v Bílém domě Hillary Clintonová. Ona pověstná mlčící většina však rozhodla, že tomu bude jinak. A tento měsíc jsou to právě dva roky, co se Donald Trump ujal prezidentského úřadu. Jak si zatím ve své funkci vede? Inu, neslavně…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Devizová ústředna Rakousko-uherské banky na zachování devizového monopolu
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Lidé, kteří mají pocit, že nám mají poroučet, co si máme myslet, jací máme být. A za to je velmi dobře platit?!“ Toto Petr Žantovský tentokrát objevil v médiích
TÝDEN V MÉDIÍCH Do veřejného prostoru čím dál více pronikají lidé, kteří jsou přesvědčeni o tom, že nám mají poroučet, co si máme myslet, jací máme být, a pokud možno nepochybovat o jejich slovech, pokud možno je následovat a ještě k tomu je obdivovat, adorovat a velmi dobře platit. Petr Žantovský to ilustruje na rozhovoru s aktivistou, který tvrdí, že Češi jsou hloupí a volí politiky, kteří pracují se lží a demagogií. Pozastavuje se ale i nad tím, proč seriózní média informují i o banalitách, a vychází mu z toho, že stačí, aby šlo o akci namířenou proti prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Návrh Šabatové o správním řízení vláda možná zohlední v novele
Vláda možná zohlední v příští novele požadavek veřejné ochránkyně práv, aby byli účastníci správního řízení informováni, že mohou proti správnímu rozhodnutí podat žalobu k soudu. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO). Další návrh ombudsmanky Anny Šabatové, který se týkal zasílaní kopie spisů účastníkům správních řízení, vláda odmítla s tím, že stávající úprava toto již umožňuje v případech, kde je to technicky možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková se bude zajímat o konkrétní výsledky podnikatelských misí
Na oficiální návštěvu Singapuru, Thajska a Indie v neděli odlétá ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková s premiérem Andrejem Babišem. Doprovázet je budou zástupci 42 českých firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Liknavost při plnění plánů na omezení světelného smogu ohrožuje zdraví občanů
Vláda ČR na mimořádné páteční schůzi hodnotila plnění úkolů pro omezení světelného znečištění. Podle plánu z března roku 2018 dostaly konkrétní úkoly Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zdravotnictví. Ne všechny rezorty však k plnění úkolů přistupují svědomitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Teplicích se podařilo prodat rozsáhlé pozemky v Krušných horách
Předmětem výběrového řízení s aukcí byly dva volně přístupné pozemky o celkové rozloze 40 497 m2, ležící na okraji obce Moldava, v katastrálním území Nové město u Mikulova, těsně za objekty rekreačních chat. Nachází se na území horské oblasti Krušných hor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Roky bydleli zadarmiko v širším centru. Měli by poděkovat a vypadnout! Jaroš setřel squattery z Kliniky. Pak ale dodal něco důležitého, co by mělo zajímat Babiše
Marketingový expert Martin Jaroš se vyjádřil k tzv. Autonomnímu sociálnímu centru Klinika v Praze na Žižkově. „Slibuju, že vám to k celé věci nasadí ostřejší brýle,“ poznamenal na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Aktivní zálohy chrudimských výsadkářů prověřil sníh i mráz
Třicet sedm příslušníků 4. výsadkové roty aktivní zálohy 43. výsadkového praporu drilují tento týden ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách taktiku, střelby i noční přežití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Soukromé vlastnictví je podle „klinikářů“ fetiš? Pravicový politik radí lidem vlastnícím majetek objednat pušku a náboje
Český politik a bloger František Matějka, v současnosti předseda Strany nezávislosti České republiky, napsal pár řádek k aktuálnímu dění v tzv. Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově. A také k tomu, co se děje v Polsku. Připomeňme, že naši severní sousedé zatkli šéfa tamní pobočky firmy Huawei, kterého podezírají ze špionáže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Eurobyrokrati žijí naprosto mimo realitu
Komentář na facebookovém profilu k euru a budoucnosti EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Potřebujeme upravit vzdělávací proces
Komentář na facebookovém profilu k investicícm do vzdělání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Městská nemocnice Ostrava otevřela jednotku Následné intenzivní péče
Zcela novou jednotku Následné intenzivní péče otevřela v pátek 11. ledna Městská nemocnice Ostrava. Je teprve třetí nemocnicí v kraji, která takovou jednotkou disponuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
K Babišovi míří výzva: Oddlužit lidi, co neplatí nájem? Tak to ne!
Zástupci bytových družstev a společenství vlastníků vyzývají vládu, aby řešila problémy s dluhy za bydlení i takzvaný byznys s chudobou. Stěžují si na spekulanty, kteří pronajímají byty chudým a inkasují od nich dávky, úhrady pak ale neplatí. Novely, které měly problém řešit, prý v praxi nefungují. ČTK to sdělili zástupci Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Lednový daňový dárek
Komentář na facebookovém profilu k reportu daňové komise EP Taxe3
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Investiční bankéř by u volebních uren rád viděl už i desetileté děti
Investiční bankéř Ondřej Jonáš má za to, že by volební právo měly dostat i děti. Třeba i desetileté děti, protože politici ovlivňují i jejich budoucnost. Svou myšlenku předestřel v rozhovoru pro Hospodářské noviny. A řekl toho ještě mnohem víc. Třeba to, že Andrej Babiš (ANO) působí na evropské scéně smutně a tím, jak vystupuje, ohrožuje Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Celní správa: Ruzyňští celníci odhalili pašeráka heroinu
Ruzyňští celníci odhalili na Letišti Václava Havla v Praze zásilku heroinu. Drogu pašoval ve svém zavazadle pětačtyřicetiletý cizinec, který přicestoval pravidelnou linkou Dubaj - Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Do roku 2021 přijmeme milion přistěhovalců, oznámil veřejnosti kanadský ministr Ahmed Hussen
Kanadská vláda se rozhodla, že během tří let navýší počet obyvatel o milion osob, a to především skrze udělování kanadského občanství uprchlíkům a imigrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Přestaňme si konečně utahovat z nejlepšího ministra dopravy
Od roku 2010 se v ČR postavilo 75 km dálnic. Za stejné období v Polsku 783 km a v menším Maďarsku 447 km. Superman očividně lítá do Polska a Maďarska...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V roce 2018 zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 21 lidí
V roce 2018 vyšetřovala Policie na území České republiky celkově 104 764 dopravních nehod. Při těchto nehodách přišlo o život 565 osob. Tento počet představuje výrazné meziroční zvýšení. Obětí nehod je v republice o 63 více než za stejné období v loňském roce. V Libereckém kraji dopadl rok 2018 lépe než ten předchozí. Usmrcených bylo meziročně o 3 osoby méně. Kraj naplánoval další preventivní akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Varování českého prezidenta nerozumím
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření prezidenta Zemana o čínském financování firmy Škoda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Krátkodobé výluky v provozu tramvají v lednu 2019
Informace o změnách v pražské MHD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Praha má zájem získat 154 nemovitostí
Premiér Andrej Babiš jednal v sídle vlády, Strakově akademii, s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Tématem schůzky byly především investiční záměry v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Maláčová chce do dvou týdnů představit a poslat do práce novou důchodovou komisi
Nová důchodová komise, která by měla projednávat návrhy případných změn v systému penzí, by se mohla poprvé sejít ještě v lednu. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) by ráda složení týmu a osobu, která ho povede, představila do dvou týdnů. Řekla to novinářům. Už dřív uvedla, že komise by měla řešit jednotlivé problémy v nynějším důchodovém systému. Podle propočtů ministerstev financí a práce bez reformních změn nebude soustava penzí do budoucna udržitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Hlavně že vláda zařídí, aby bylo líp
Komentář na facebookovém profilu k argumentaci vlády o výstavbě dálniční sítě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelná tahanice o zločineckého imigranta. Z Německa byl deportován, Afghánistán ho ale vrátil zpět. Zde je důvod
Třiadvacetiletého žadatele o azyl Mortazu D., kterého Německo začátkem týdne vyhostilo do vlasti, vrátily ve čtvrtek afghánské úřady zpátky do Mnichova. Jako důvod uvedly podlomené duševní zdraví, i když má muž na svém kontě dlouhý seznam zločinů, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Podpora sportu patří mezi nejvyšší v historii
Zástupci zastřešujících sportovních svazů v regionu jednali ve středu s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a krajským radním pro oblast sportu a cestovního ruchu René Živným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Komunistická strana USA a švédská lež
Politický systém USA ovládají dvě strany. Republikánská, která si svůj název zaslouží, a demokratická, která by se ovšem podle svého chování a názorů, které prosazují její poslanci, měla přejmenovat na Komunistickou stranu USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Výbor TRAN schválil návrhy ke zvýšení bezpečnosti vozidel
Na čtvrtečním zasedání Výboru TRAN, prvním v tomto roce, poslanci Výboru podpořili pozměněný návrh Komise ke zlepšení bezpečnosti vozidel a odhlasovali své stanovisko k nařízení o obecné bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Arnika: Alejí roku 2018 se stala Alej přátelství na Karlovarsku
Vítěznou alejí osmého ročníku ankety se stala dubová Alej přátelství na jezeře Medard u Sokolova. Získala přízeň 1592 hlasujících a stala se nejoblíbenější alejí roku 2018 jak v Karlovarském kraji, tak i v celé republice. Arnika k vítězné aleji na jaře umístí pamětní ceduli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Ohlédnutí za uplynulou sezónou na zámku Bečov
Přestože byl loňského roku zaznamenán mírný pokles návštěvnosti zámku Bečov, hned dvakrát jsme díky turistům zapisovali historický rekord. Rok 2018 byl bohatý na překvapení, poučení, novinky i úspěchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čtyři mušketýři. Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb.
Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos v květnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman dle sinologů bojuje proti bezpečnostním institucím své země
Český prezident Miloš Zeman bojuje proti bezpečnostním institucím vlastního státu v pořadu na televizi, kterou financuje čínská společnost. Tak hodnotí Zemanovo vyjádření k varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před výrobky čínských firem Huawei a ZTE sinologové z portálu Sinopsis.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman zahájí letošní zahraniční cesty summitem na Slovensku
Účastí na summitu východních členů NATO na Slovensku zahájí letos své zahraniční cesty prezident Miloš Zeman. V prvním pololetí by měl také navštívit Rakousko, Maďarsko a Čínu. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák. Do konce roku by mohl prezident navštívit Srbsko nebo některý ze států severní Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
V Pardubickém kraji budou občanské akce k Palachovu výročí
K 50. výročí upálení Jana Palacha se v Pardubickém kraji na 16. ledna připravuje několik vzpomínkových akcí. Organizují je jednotlivci, nikoli radnice. Například v Králíkách na Velkém náměstí se v podloubí účastníci sejdou v 17:30, řekla ČTK Monika Hejkrlíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Expertní tým prezidenta bude v Lánech jednat o zdravotnictví
Expertní skupina prezidenta Miloše Zemana bude dnes na zámku ve středočeských Lánech jednat o zdravotnictví. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který se jednání zúčastní, budou převládat systémové otázky jako je personální stabilizace zdravotnictví, dostupnost péče v odlehlých regionech, reforma primární lékařské péče a dostupnost léčiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice: Pacienti LDN dostali nové televize
Pět nových televizních přijímačů v hodnotě 37 tisíc dostanou v těchto dnech přímo na pokoje pacienti lůžek dlouhodobě nemocných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor po svém okomentoval kauzu Huawei a narazil na diplomata Koláře
Diplomat Petr Kolář zareagoval na svém facebookovém profilu na komentář šéfredaktora Info.cz Michala Půra ke kauze Huawei. Podle jeho slov je tento komentář ve svém závěru klasickým překroucením příčiny a následku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: Logika a politické bláboly ve sdělovacích prostředcích
Stejně jako na vzdělání by všechny děti měly mít právo na kvalitní bezplatné stravování ve školách bez ohledu na finanční situaci rodičů. Námitky, že u dětí z dobře situovaných rodin by to bylo ve vztahu k chudým dětem nespravedlivé, postrádají logiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Inspirativní muž plný energie, vzpomínají na Bradyho politici
Jako o inspirativním, odvážném muži plném energie a vlastenci hovoří čeští politici o pamětníkovi holokaustu Jiřím Bradym, který zemřel v noci na dnešek v kanadském Torontu. Vedle exministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), který je Bradyho synovcem, úmrtí komentovali zejména ti, kteří se za Bradyho postavili před třemi lety ve sporu s Hradem o státní vyznamenání. Brady tehdy ocenění nedostal, ačkoli ho o záměru prezidentská kancelář předem informovala. Herman to interpretoval jako reakci prezidenta Miloše Zemana na svou schůzku s tibetským vůdcem dalajlamou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Ohlédnutí za rokem 2018
Ostravská zoologická zahrada zaznamenala v loňském roce historicky druhou nejvyšší návštěvnost. Počet návštěvníků překročil 537 tisíc. Odměnou jim byla prohlídka areálu s nejvyšším počtem druhů, který kdy byl v ostravské zoo k vidění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
TSK Praha: Omezení provozu na nábřeží Kapitána Jaroše
Od 14. ledna do 31. března 2019 bude částečně omezen provoz na nábřeží Kapitána Jaroše v úseku Dukelských hrdinů - Štefánikův most. Důvodem je pokračování rekonstrukce z roku 2018, kdy byla provedena rekonstrukce jižní vozovky. Z důvodu koordinace dopravních opatření s ostatními stavbami nebyla v roce 2018 dokončena rekonstrukce severní vozovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Mach promluvil o svém odchodu z čela kandidátky Svobodných a také o tom, co ve straně skřípe
ROZHOVOR „Spory na tématech jako je migrace nebo ‚manželství‘ homosexuálů existují i v jiných stranách. Ale zdá se, že ta sporná témata mají nyní pro členy obou táborů větší důležitost než témata, která ve Svobodných dominovala dřív – rušení zbytečných úřadů, snižování daní, rušení dotací. Vypařilo se pojítko a zbylo to, co rozděluje,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o dění ve Straně svobodných občanů (Svobodní) její zakladatel a bývalý předseda Petr Mach, který se rozhodl odejít z politiky. „Ale třeba se za patnáct let do politiky nějak vrátím. Přál bych si stranu, která bude hájit základní civilizační hodnoty proti vlně neomarxistického multikulturalismu, ale současně bude hájit toleranci k odlišnosti od hlavního proudu,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): V kroměřížské nemocnici už to zase vře
Komentář na facebookovém profilu k sílícímu napětí v kroměřížské nemocnici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Nedovolme nikomu, aby pochyboval nebo překrucoval historická fakta
Ministr kultury Antonín Staněk uctil na pardubickém popravišti Zámeček památku obětí operace SILVER A, pardubického odboje i tragédie v Ležákách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo poděkoval komunistovi Ondráčkovi
Komentátor Jindřich Šídlo se rozhodl na rozhlasových vlnách poděkovat komunistickému poslanci Ondráčkovi. Za co poděkoval muži, o němž se často mluví jako o „mlátičce“? Právě za to, že se v lednu 1989 nezdráhal použít policejní obušek proti lidem toužícím po svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: Počet návštěvníků Dlouhých strání klesl, hlavně kvůli opravám a modernizaci
Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, podle čtenářů Idnes.cz největší div Česka, loni obdivovalo 88 756 turistů a studentů. Snížení počtu návštěvníků zhruba o 10 tisíc šlo na vrub loňských rozsáhlých oprav elektrárny, které zajistily modernizaci, prodloužení provozu i zlepšení výkonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Mistři smrtonosné taktiky
Tak by se daly nazvat taktické tahy pražské sociální demokracie, respektive jejího vedení. Osud téhle organizace mě vcelku dost zajímá, protože jsem 14 či 15 let od roku 1990 budoval pozici sociální demokracie na pražské radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vyklizením Kliniky to nekončí! Exstarosta Bellu podezřívá politiky na pražském magistrátu a spouští alarm
ROZHOVOR "Už ve čtvrtek bylo jasné, že vyklizení bude trvat několik dnů, možná i týdnů. Ze strany klinikářů bylo vidět absolutní opovrhování nad námi politiky, co jsme tam byli, zástupci města, úřadu, policie. Ironicky si ze všech dělali legraci," líčí pro ParlamentníListy.cz zážitky z pokusu o vyklizení tkz. Kliniky Alexandr Bellu (ODS), do listopadu 2018 starosta Prahy 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VLS: Místní kolo soutěže pro starší žáky a studenty o přírodě a lesnictví
Mezinárodní soutěž YPEF je určena pro mladé lidi se zájmem o přírodu. Soutěží se ve tříčlenných týmech a s ohledem na možný postup do mezinárodního kola se očekává, že všichni soutěžící budou ovládat anglický jazyk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: V oblasti migrace máme s Izraelem mnoho společných bodů
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se v pátek setkal s izraelským ministrem vnitra a rozvoje Aryehem Machlufem Derim. Tématem jednání byla zejména migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Nejenže dodržujeme zákonné limity, ale děláme i něco navíc
Moravskoslezský kraj uzavřel s akciovou společností Rockwoll dobrovolnou dohodu, která přispěje ke zlepšení kvality ovzduší v regionu. Podepsali ji hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, manažer výrobního závodu Paweł Pomykała a obchodní manažer Peter Kriško.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
V Torontu zemřel pamětník holokaustu Jiří Brady, bylo mu 90 let
V Torontu v noci na dnešek zemřel pamětník holokaustu a podnikatel českého původu Jiří Brady. Bylo mu 90 let. Za války prošel několika koncentračními tábory. V Kanadě žil od roku 1951. ČTK to řekl jeho příbuzný, bývalý ministr kultury Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Europoslanec Štětina zakládá nové hnutí. Chce konkurovat nejen TOP 09
Europoslanec Jaromír Štětina se rozhodl znovu kandidovat do Evropského parlamentu. Mandát už nebude obhajovat za TOP 09 kvůli rozporům se současným vedením této strany. Do voleb chce jít za nové hnutí Evropa společně, které se rozhodl založit. Oznámil to dnes na svém twitteru. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Maloobchod stále roste, problémem jsou auta. Letos přijde zpomalení
Komentář k listopadovým maloobchodním tržbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČIŽP: Řetěžec dostal pokutu za špatné značení nebezpečných chemických směsí
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 140 tisíc korun řetězci dm drogerie markt, s.r.o. Společnost prodávala ve svých obchodech po celé republice nebezpečné chemické směsi bez správného označení podle chemické legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Válka mezi USA a Čínou? Novinář poukázal na zničující válku velmocí v dávné minulosti. Vývoj se prý podobá dnešku
Skutečně může mezi Spojenými státy a Čínou propuknout válka? Na to se zaměřuije redaktor MF Dnes Milan Vodička. Své závěry nestaví na nejrůznějších odhadech současné společnosti, ale na shodné dynamice, která již několikrát vedla k válečným konliktům. Věřit tak máme spíše řeckému muži jménem Thúkydidés, svědkovi zničující války mezi Spartou a Aténami, jenž zanechal postřeh, že hegemon a velmoc na vzestupu učiní válku nevyhnutelnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Žádné důkazy. Ve hře je soudní dohra. Šéf české pobočky Huawei se vzbouřil
Kauza Huawei se dostává do dalšího dějství, nyní se do ní se svým prohlášením vložil šéf tuzemské pobočky čínské firmy Radosław Kedzia. „Pro to, z čeho jsme nyní obviňováni, neexistují žádné důkazy,“ odmítá v rozhovoru pro Hospodářské noviny podezření, že by jimi dodaná telekomunikační a počítačová zařízení znamenala pro Česko bezpečnostní riziko. Český kyberúřad podle něj svým vyjádřením o bezpečnostní hrozbě poškodil jejich byznys a možná dojde na soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček se setká s novináři Východního partnerství, Ruska a západního Balkánu
Ministr Tomáš Petříček přivítá v úterý 15. ledna v Černínském paláci skupinu mladých nezávislých novinářů podporovaných MZV ČR v rámci stipendijních novinářských programů Rádia Svobodná Evropa (RFE/RL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Poche, Netolický, Kucián a jim podobní musí z ČSSD pryč. Rozpálený vedoucí sociální demokrat udeřil
ROZHOVOR „Dokud se nezbavíme lidí jako Poche, Netolický, Kucián a jím podobných, tak budeme tam, kde jsme poslední léta,“ říká k situaci v ČSSD předseda místní organizace sociální demokracie v Týně nad Vltavou David Slepička. Zhodnotil rok 2018 a v této souvislosti zmínil i aféry Andreje Babiše. České republice by prý do budoucna přál, aby naši politici už konečně přestali papouškovat názory jiných. „Dost dlouho jsme byli pod nadvládou východu, nedopusťme, abychom teď byli pod mocenskými zájmy západu. To nám jako zemi neprospěje,“ vzkazuje David Slepička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Politické neziskovky rozeštvávají společnost a skutečné problémy neřeší
Dotační programy pro rovné příležitosti žen a mužů (tzv. genderová problematika), jsou prokazatelně zneužívány ve prospěch personálních a materiálních nákladů politických neziskovek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
SŽDC letos začne opravovat fasádu a střechu Fantovy budovy pražského hlavního nádraží
SŽDC připravuje opravu historické části pražského hlavního nádraží. Dnes zahájila výběrové řízení na zhotovitele, který opraví fasádu a střechu secesní Fantovy budovy. Celkové investiční náklady dosáhnou částky 171,5 milionu korun, práce začnou v první polovině letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Traktory při práci v lese ochrání nové nástavby
Práce v lese přináší mnohá nebezpečí nejen pro člověka, ale také pro techniku, která se v něm pohybuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Hlavní prioritou čerpání rozpočtu bude letos realizace akvizic
Ministerstvo obrany zahájilo hospodaření v roce 2018 s prostředky státního rozpočtu ve výši 58,9 mld. Kč. K poslednímu dni roku 2018 dosáhly veškeré disponibilní finanční prostředky, včetně mimorozpočtových zdrojů, nároků z nespotřebovaných výdajů, apod., částky 63,3 mld. Kč. Z tohoto objemu bylo vyčerpáno 59,8 mld. Kč, tedy 94,5% rozpočtu. Ministerstvo obrany v roce 2018 tedy vyčerpalo o 6,9 mld. Kč více než v roce 2017, kdy bylo vyčerpáno 92,3 % rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora vypěnil: Lidé se mentálně vrací do osmdesátek. Autocenzura je všude. O menšinách se smí mluvit jen hezky...
Ekonom Vladimír Pikora se rozepsal pro server Reflex.cz o zlatých devadesátých letech, kdy tu byla ještě svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nedostatek sester je problém, shodli se prezident a ministr
Nedostatek zdravotních sester je největším současným problémem českého zdravotnictví, shodli se na dnešním jednání v Lánech ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem a jeho expertním týmem na zdravotnictví. Vojtěch nastínil prezidentovi, jak chce vláda letos situaci zlepšovat. Na jednání probírali i postavení praktických lékařů, elektronizaci zdravotnictví nebo dostupnost léků. Novinářům to po skončení schůzky řekl ministr Vojtěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rektor Zima: Nelíbí se mi, když někdo hlásá svoji pravdu a vydává ji za jedinou správnou. A jiné nálepkuje
Že se máme špatně? To není pravda, zdůrazňuje rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Rázně odmítá myšlenku, že za komunistů bylo lépe. Podle akademika bychom však neměli zavírat oči před problémy, které máme. Jedním z problémů je to, jak snadno se společností šíří nejrůznější lži. Ránu zasadil také exministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, dnes předsedovi TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Pomozme těm, kteří opravdu naši pomoc potřebují
Komentář na facebookovém profilu k přijetí dětských uprchlíků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skupina aktivistů stále zůstává na střeše budovy centra Klinika
Skupina čtyř až pěti aktivistů stále zůstává na střeše budovy bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Opustit střechu se dnes ani v neděli nechystají. ČTK to dnes řekl zástupce Autonomního sociálního centra Klinika Arnošt Novák. Kliniku začal ve čtvrtek vyklízet exekutor. Dům hlídá bezpečnostní agentura a je uzavřen proti vstupu cizích osob. Kromě aktivistů na střeše je budova prázdná. Dům vlastní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která ji chce rekonstruovat pro své úředníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří T. Král: Ťok je Lex Luthor českých dálnic aneb Trocha toho štěstí v korporátním koncentráku
Ministr dopravy sice není Superman, ale to neznamená, že nemá nadlidské schopnosti. Když jsme ho viděli nešťastně popocházet po zasněžené dálnici, jednomu bylo líto, že pan ministr zřejmě nemá žádného manažera štěstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Raždík (SPD): Nezabíjejte posla!
Co motivovalo seniora teroristu Jaromíra Baldu k jeho činu? Terorismus nebo ti, kteří mluvili o riziku terorismu u nás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: To je čisté šialenstvo
Na SME som sa práve dočítal, že Juraj Jánošík bol zločinec. Lebo ho vraj odsúdili uhorské súdy. Prosím, štipnite ma niekto - toto musí byť zlý sen. Nočná mora. Denník SME sa definitívne zbláznil. Toto jednoducho nemohli napísať. To je čisté šialenstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
FN Brno: Interní kardiologická klinika má od ledna nového přednostu
Interní kardiologická klinika FN Brno a LF MU má od ledna 2019 nového přednostu. Stal se jím na základě výběrového řízení doc. MUDr. Petr Kala, Ph.D., FESC, FSCAI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist