Oficiální zpravodajská média

Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli. A internet už praská ve švech
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tvrdý Brexit, nastane chaos... Komentátor to s Británií vidí černě
Britské poslance dnes čeká hlasování o dohodě, kterou dokázala premiérka Theresa Mayová vyjednat s Evropskou unií. V tuto chvíli se zdá, že parlament dohodu odmítne a nastane tzv. tvrdý Brexit. Myslí si to šéfkomentátor Seznamu a bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v Británii Jiří Hošek, jenž se obává, že nás po dnešním hlasování čeká chaos, protože nemalá část poslanců sní dokonce o zrušení Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Starý Topolánkův skandál. Poslanec se bavil při vzpomínce na nakupování poslanců. Jde i o Klause a Soukupa
Zelení už dlouho nejsou členy Poslanecké sněmovny, ale zřejmě na tento čas rádi vzpomínají. Alespoň si to myslí poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík, když citoval slova předsedy Zelených. V komentářích se pak propírala minulost spojená se Zelenými. A padlo i jméno vlastníka TV Barrandov Jaromíra Soukupa...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman znovu nejmenoval dva profesory. A Kalousek toho má dost. Natočil toto VIDEO
Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do kritiky prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát za to, že nejmenoval docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. „Prezident i premiér usilovně pracují na rozkladu právního státu,“ říká Kalousek ve videu umístěném na Twitteru, v němž promlouvá k českým občanům a nabádá je, aby to v dalších volbách pomohli změnit. „To nemá cenu. Polovina voličů evidentně vůdce chce,“ reagovali lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Chtěla jsem slyšet názory lidí a názory odborníků z praxe
Poslankyně Kateřina Valachová strávila dnešní den rozhovory s klienty a pracovníky poraden pro předlužené občany v Ústí nad Labem a v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Migrant ohrabával, žena mu zlomila nos. Zdechovský ji chválil a našli se dobráci, kteří... Europoslanec vám poví sám
Napsal jsem, že žena má právo se bránit agresorovi, a už na mě přišly udavačské e-maily do Bruselu, že nejsem loajální k EU, posteskl si europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
O „luxusně nejlevnější“ nabídku v tendru na nového provozovatele českého mýta se začne zajímat policie, zjistil Ekonomický deník
Známé rčení anglického miliardáře a bankéře Rothschilda: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věcí,“ u nás zdomácnělo už dávno a řídí se jím kdekdo. Určitě ale ne naši státní úředníci. I proto mají dnes velké problémy s technikou čínské firmy Huawei, kterou si jako nejlevnější koupil snad každý náš vládní úřad, i proto kolabuje rekonstrukce dálnice D1, protože zde pracují stavební firmy, které byly nejlevnější. Výběrová řízení, kde vyhrává jediné kritérium, a tím je nejlevnější cena, přivede tento stát ještě k mnoha problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„CIA a KGB jsou to samé.“ Vlastimil Tlustý k Zemanovi i k církevním restitucím tak, jak se to nebude líbit
ROZHOVOR Exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý se v případě čínské firmy Huawei zastal prezidenta Miloše Zemana. Nebezpečí, která jsou popisována u této čínské firmy, jsou podle něj stejná u všech podobných firem, finské, jihokorejské , americké nebo čínské. „Tajné služby, které mají díky jejich firmám k dispozici naše data, se ve své racionalitě příliš neliší, hájí své zájmy a s těmi, kdo je poškozují, nemají slitování. A já se nechci vtáhnout do fandění jedněch agentů proti druhým, když si myslím, že dělají všichni totéž,“ prohlásil bývalý vlivný politik v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Hodnocení stavu životního prostředí v ČR podle názoru české veřejnosti
Nadpoloviční většina českých občanů (57 %) hodnotí stav životního prostředí u nás jako dobrý. Z časové řady výzkumů STEM vyplývá, že v roce 1997 jasně převažoval názor, že životní prostředí v naší zemi není dobré (jen 13 % pozitivních hodnocení).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily v lesích na Rakovnicku kulturní památku
Barokní sochu svatého Jana Nepomuckého zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky zrestaurovaly na Rakovnicku ve Středočeském kraji v katastru Nový Dům koncem loňského roku Lesy České republiky za 170 tisíc korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Co to kecáte? Luděk Sobota odhalil, jak mu nadávali za medaili od Zemana a kdo „rozděluje společnost“
Hostem Studia 6 Víkend České televize byl komik Luděk Sobota. Vyprávěl nejen o své spolupráci s hercem Miloslavem Šimkem, ale také o tom, jak dostal vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nepřijímejme do Evropy žádné další masy nepřizpůsobivých nájezdníků
Komentář na facebookovém profilu k útokům migrantů evropské ženy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer přednášel o lidech postižených exekucemi. Dostal se ale i k Zemanovi. A to nebylo hezké povídání
REPORTÁŽ Miloš Zeman má svého Bakalu. Exministr Němec jako přítel exekutorů, kterým spolu s právníky vycházel na ruku. Pět milionů exekucí v naší malé republice a tvrdý přístup, který nemá obdoby nikde v západní Evropě. Byznys jako z kouzelnického klobouku. Za deset tisíc půl milionu, za korunu dluhu téměř „dvacka“. Senátor Marek Hilšer představil auditoriu neutěšený stav, na kterém se podílí i současná hlava státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Počet Britů v Česku s blížícím se Brexitem roste. Žije jich tu přes sedm tisíc. Jejich odchod ze dne na den by postihl některé firmy
V Česku žije na 7 100 Britů a Britek. Zhruba 30 procent z nich se v zemi usadilo natrvalo. Lidí z Británie každoročně přibývá. Od roku 2007 se jejich počet téměř zdvojnásobil. Vyplývá to ze statistik Ministerstva vnitra. Podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) v ČR teď pracují asi 4 000 britských občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeské ANO na celostátním sněmu podpoří v předsednické funkci Andreje Babiše
Jihočeské ANO bude na celostátním sněmu hnutí podporovat do funkce předsedy hnutí jeho současného předsedu a premiéra Andreje Babiše. Rozhodl o tom dnešní krajský sněm. Jihočeské ANO rovněž podpoří jako prvního místopředsedu předsedu poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka. ČTK to řekla předsedkyně jihočeského ANO Radka Maxová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za omezení provozu replik historických vozidel v centru Prahy
Žádost k rukám primátora Hřiba a starosty Prahy 7 Čižinského
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vidíme velmi nezodpovědnou britskou politiku, vypálila v rozhlase europoslankyně Charanzová
Do křesla pro hosta úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu usedla europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová. Na rozhlasových vlnách popsala, jak by to mohlo dál vypadat s Brexitem. Evropská unie se prý připravuje i na situaci, kdy dojde na tzv. tvrdý Brexit a případný chaos. Nejpravděpodobnější se jí však zdá, že Brexit bude odložen. Věnovala se však i českým voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Za vyšší daňové příjmy z loňska opravíme další silnice
Dosažené daňové příjmy za rok 2018 byly o téměř 354 milionů vyšší, než byl předpoklad. Včerejší mimořádná schůze Rady Libereckého kraje odsouhlasila jejich zapojení do rozpočtu na letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): „Zítra zase tady“
Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Drsná přestřelka v Českém rozhlasu. Ovčáček a senátor Růžička se pohádali kvůli zabezpečení Hradu
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na vlnách Českého rozhlasu obhajoval zavedení bezpečnostních kontrol na Pražském hradě. Zdůrazňoval, že v žádném případě nebudou zrušeny. Byly prý zavedeny proto, aby chránily návštěvníky Hradu. O prezidenta tady údajně vůbec nejde. Senátor Jiří Růžička zvolený s podporou TOP 09 však hradnímu mluvčímu důrazně oponoval, že by se Hrad měl otevřít veřejnosti, protože už nežijeme v totalitním státě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Chová se jako vůl!“ Známý herec si to jednou pro vždy vyřídil s Hřebejkem, který svolává národ do ulic. A přidali se další umělci
ANKETA Na možné ohrožení demokracie a svobody upozorňují už řadu měsíců někteří umělci. Slova „Co dělat? Pojďme do ulic“ režiséra Jana Hřebejka se objevila v kalendáři Revue Forum na rok 2019. S upozorněním na nutnost postavit se strachu ve společnosti se přidal například zpěvák Tomáš Klus. Svůj názor na toto téma vyjádřili pro ParlamentníListy.cz herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, známý bloger Ladislav Větvička, producent Aleš Trdla i spisovatel Jan Bauer. Mají pocit, že je právě nyní, v roce, kdy si připomínáme 30 let od sametové revoluce, ten správný čas vyjít do ulic?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ruský terorismus? Na Ukrajině Rusko odpálilo dům, stopy vedou přes Polsko až k poslanci AfD, tvrdí Svobodná Evropa
Spiknutí proruských aktivistů sahající od Německa přes Polsko až po Rusko? Rádio Svobodná Evropa přináší příběh, ve kterém figuruje opravdu mnoho evropských zemí. Polští aktivisté měli spáchat na popud německého novináře útok na maďarské kulturní centrum na Ukrajině. A pak se přes Slovensko vrátit do Polska. Referuje o tom Rádio Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další neuvěřitelné zvěrstvo za hranicemi
Komentář na facebookovém profilu k vražednému útoku afghánského migranta na těhotnou ženu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Modlím se za Klause. Je potrestán tím, že je směšný. Já nejsem průměrný
Kněz Tomáš Halík se rozhovořil pro Seznam Zprávy. Mimo jiné mluvil o tom, jak si lidé do něj promítají své démony. „Modlím se i za Klause,“ řekl také Halík. Tématem rozhovoru však bylo také upálení Jana Palacha, od něhož uplyne 50 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ale, ale. Bohatý sponzor Jiřího Drahoše a KDU-ČSL má průšvih se státní institucí
Národní technická knihovna žene k soudu developera Luďka Sekyru, známého sponzora KDU-ČSL, který dle médií ze zákulisí léta ovládá zejména pražskou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Rizika evropské ekonomiky narůstají
Pozornost nejenom finančních trhů se bude dnes upírat především do Británie, kde má tamní parlament jednat o dohodě o vystoupení země z EU. Šance, že dojednaná smlouva hladce projde, je poměrně malá, a tak nejistota, co se bude dít dál, zůstává ve hře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Afričané jsou méně inteligentní než my. Kdo je zná, ten to ví,“ řekl nositel Nobelovy ceny. A takhle s ním zametli
„Odvolávám, co jsem odvolal,“ praví se v Pyšné princezně. Stárnoucí americký vědec James Watson, nositel Nobelovy ceny, si okolo roku 2007 nedal pozor na jazyk a spojoval inteligenci s rasovým původem. Po omluvě mu byly ponechány už jen čestné tituly. Na začátku roku byl odvysílán dokument, ve kterém vědec přiznal, že názor nezměnil. A přišel i o to málo, co měl. Informovala o tom britská BBC a deník Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Přímá volba prezidenta v zrcadle názorů
Několik dnů zpátky to byl rok, co byl Miloš Zeman podruhé zvolen prezidentem České republiky v přímé volbě. Dost nemile jsem byl překvapen, že při hlasování ve Sněmovně PČR v r. 2011 se komunisté hlasování zdrželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Potrefená hUSA se ozvala!
Ještě před měsícem jsem neměl ani tušení o ukrytých čínských špionech přímo v kapse svého saka. Copak já, ale co ti všemocní vládci světa, kteří chodili se svým špionem v kapse po těch nejdůležitějších schůzkách, jak státních, tak i těch s milenkami. Pokud máme všemu věřit, co nám ti „moudří“ bulíkují, tak Pán Bůh s námi. Všechno je vyzrazeno, státní tajemství i ty naše milenky. Nyní se bojíme ukázat na ministerstvu, v úřadě, ale i doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Být xenofobem není špatné.“ Petr Pelikán zbortí kavárnu slovy o migrantech. A o českých muslimkách
Není nic špatného na tom být xenofobem, zejména je-li člověk členem malého národa, který může zaniknout pod návalem cizorodých prvků. To jsou slova arabisty Petra Pelikána, která řekl v rozhovoru pro server Kupredudominulosti.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Dopravní obslužnost průmyslové zóny Liberec JIH
Již několik let řešíme v Liberci napojení průmyslové zóny JIH na rychlostní komunikaci I/35. Důvod je jasný - ze 17 000 automobilů, které denně projíždí ulicí České mládeže, jich většina směřuje právě do průmyslové zóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí selhalo v zabezpečení, přišli na něj hackeři. A pak svůj průšvih ještě vyžvanilo
Ministerstvo zahraničí podle expertů další svou chybou pozvalo hackery, píše reportér MF Dnes Lukáš Valášek ve svém textu zveřejněném na serveru iDNES.cz. Analýzu svého mizerného zabezpečení prý zveřejnilo ministerstvo na webu. Byla součástí žádosti o stomilionovou evropskou dotaci, kterou chtělo ministerstvo čerpat na posílení svého IT. Mizerně jsou na tom podle informací MF Dnes i další ministerstva. Zdá se, že skandál kolem Huawei je jen špičkou ledovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura: Vláda by neměla nikoho obviňovat jen tak z plezíru a bez důkazů
Komentář na facebookovém profilu k varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost před výrobky čínských firem Huawei a ZTE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
FOTO Kyjev: Ceny západní, platy východní. Do nákupáku se lidé chodí spíš podívat. Už abychom byli v EU, říkají
REPORTÁŽ Kyjev není zrovna destinací, o kterou byste stáli. Poněkud povadlá vzpomínka na doby Sovětského svazu se tu mísí s raketovým boomem oligarchů, kteří podnikají a stavějí o sto šest. Křiklavé barevné západní reklamy v postsovětském metru, bulváry postavené v době SSSR, kdy vše staré a carské muselo pryč... ale stačí stočit zrak do přilehlých dvorků a zákoutí. Ceny západní, platy více než východní. Zvláště novoroční doba (nový pravoslavný rok se tu slaví o pár dní déle než u nás) na vás dýchne směsicí Hollywoodu a Santa Klause, protože ten Mikuláš je takový nějaký promoskevský. V době energetické krize, kdy venkov svítí jen když musí, Kyjev ozdobil svíčkami a zářivkami kdejaký stromeček – to nemluvě o budovách úřadů, bank či obchodů, které tu byly osvícené snad už od sklepa až po nejvyšší patra včetně střechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: S těžbou štěrkopísku v Uherském Ostrohu kraj dlouhodobě nesouhlasí
Jihomoravský kraj připravuje odvolání proti rozhodnutí báňského úřadu o těžbě štěrkopísku v Uherském Ostrohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Do konce ledna je možno požádat o příspěvek na výsadbu stromů
Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se také letos mohou opět obracet na Nadaci ČEZ s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Například o příspěvek na výsadbu stromů je možno požádat do konce ledna. Jen loni podpořila energetická nadace přes tisíc dobročinných projektů za více než 175 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes uskutečnila mše za Jana Palacha
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes v podvečer uskutečnila vzpomínková mše za Jana Palacha, který se 16. ledna před 50 lety zapálil na Václavském náměstí v Praze a o tři dny později zemřel. Mši sloužil katolický kněz Tomáš Halík. Student filozofické fakulty se svým činem snažil probudit národ z letargie po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy a přimět ho k odporu proti nastupující normalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prokeš (SPD): Podvod pod taktovkou města „Dáme na Vás“
V projektu „Dáme na Vás“ zvítězil projekt zastupitele a navrhovatele za ODS Antonína Tůmy - Skatepark v Tuřanech. Tento projekt byl hrazen z veřejného rozpočtu města Brna, tedy z peněz daňových poplatníků, a byl realizován v částce cca 1 350 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Komentátor po odsouzení teroristy Baldy vyhlíží další, kteří ale šíří své myšlenky dál. Zeman, Okamura, Babiš, Piťha
Senior Jaromír Balda dostal od soudu čtyři roky za teroristický akt, který mohl vést k velkému neštěstí na železnici. Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych má za to, že českého občana k teroristickému aktu možná navedli svými výroky i prezident Miloš Zeman či šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. A tito pánové mohou své myšlenky šířit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šimůnek (ODS): Chci obec stmelovat, nikoliv rozdělovat
Patrik Šimůnek (ODS) je ve funkci starosty malé obce teprve měsíc a už jsou za ním vidět změny. Nebojí se jít si tvrdě za svým a lidé to oceňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Stamiliony půjdou letos do oprav a modernizací silnic
Na silnicích Moravskoslezského kraje bude i letos velmi rušno. Přes 800 milionů korun půjde na rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy a mostů. Také Ředitelství silnic a dálnic bude pracovat na „svých jedničkách“. Stavební ruch si vyžádá uzavírky a dopravní omezení. Cesty je však nutné opravit, třetina je ve špatném technickém stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Liga Libe: Myslivci, rybáři, držitelé zbraní i vojáci se bouří proti zákazu olověných střel a olůvek
Protestní výzvu 1 000 000 občanů převezme ve čtvrtek "velká ústavní trojka": za Senát předseda Jaroslav Kubera, za Poslaneckou sněmovnu předseda Radek Vondráček i vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Pražáci, buďte opatrní a nehrajte si na svém písečku...
Vedení hlavního města chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek, obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Pokud to má v plánu pražská koalice učinit, je to ten nejhloupější počin na úrovni „provinciální“ politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Veřejně přístupná daňčí obora ve Veltrusech
V brzké době se do nové části poprvé nastěhují daňci. Tato část obory bude veřejnosti přístupná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Začíná rozsáhlé šetření k úrovni digitalizace jihočeských firem
Všichni malí a střední podnikatelé z jihu Čech mohou v následujících měsících přispět ke zjištění stavu úrovně digitalizace firem v tomto regionu. Stačí, když během několika minut vyplní dotazník, přístupný na internetu. Do budoucna tak budou moci podniky přispět například k přípravě regionální podpory v oblasti digitalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ruský soud prodloužil části ze skupiny ukrajinských námořníků vazbu až do konce dubna
Ukrajinští námořníci zadržení při incidentu v Kerčském průlivu se hned tak domů nedostanou. Alespoň část z nich ne. Moskevský okresní soud prodloužil osmi námořníkům vazbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Patnácté kolo Účtenkovky už zná své výherce
V úterý 15. ledna proběhlo už patnácté slosování Účtenkovky, do kterého 350 tisíc aktivních soutěžících zaregistrovalo celkem 15 574 063 účtenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bára Štěpánová promluvila k divákům ČT: Nemalé části společnosti nejde o svobodu. Stačí jim ty jogurty a lepší oblečení. A že jim někdo dá tisícovku k důchodu
Herečka Bára Štěpánová v úterním Interview ČT24 prozradila, v čem vidí největší chybu posledního československého prezidenta Václava Havla. Největší chybou bylo, že "zmetkům" ukázal vlídnou tvář a ti toho okamžitě zneužili. I díky nim prý už dnes nežijeme ve svobodné zemi. Jako svobodná prý jen vypadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kárám Vás, abych Vás nemusel dále trestat. Máme znění toho, jak Dominik Duka napomenul Halíka. A nové informace
Napomenutí kněze Tomáše Halíka ze strany pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky je pravomocné, oficiálně totiž vyšlo v úředním věstníku pražské arcidiecéze Acta Curiae. Platnost napomenutí už Halík nemůže ničím zvrátit, ani odvoláním k papeži do Vatikánu. ParlamentníListy.cz případ podrobně sledují a na základě dalšího patrání zjistily dosud nikde nezveřejněné podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Brněnští vědci využili rotaci fotonů k posouvání mikroobjektů
Oddělení Mikrofotoniky Ústavu přístrojové techniky Akademie věd České republiky (ÚPT AV ČR) v Brně přispělo novými cennými poznatky k tématu, za něž byla před měsícem udělena Nobelova cena za fyziku. Práci brněnských vědců o použití fotonů s vlastní rotací nedávno zveřejnil prestižní časopis Nature Communications.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Ciwe, to je parta.“ Marketingový expert si přečetl, co nového napsali u Bakaly o Zemanovi a jeho okolí. A nestačí se divit
Server iHNned.cz vlastněný miliardářem Zdeňkem Bakalou, přinesl informaci, že někteří lidé pohybující se kolem prezidenta Zemana vydělávají na exekucích a na byznysu s chudobou. Článek vzbudil značnou pozornost i na sociálních sítích. Do vzrušené debaty o článku se zapojil např. marketér Jakub Horák, který dopomohl k velkému volebnímu úspěchu Pirátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Povolební agonie v Praze 11
Po říjnových volbách je Praha 11 stále bez nového vedení, přesto chce “stará” Rada bez mandátu schválit ve čtvrtek 17. 1. rozpočet na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ostře sledovaný příběh prchající saúdské dívky má šťastný konec. Získala azyl v Kanadě. Ale je zde temné varování
Saúdská dívka, která utekla rodině kvůli týrání do Thajska, získala právo na azyl v Kanadě. Dříve se jmenovala Rahaf Muhammad Kunúnová, ale potom, co se jí rodina zřekla, už rodinné jméno nepoužívá. Informovala o tom televize Al-Džazíra. Doufá, že její příběh bude inspirovat další saúdské dívky a přiměje vládu arabské monarchie změnit legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák (ANO): Uvítal bych ve společnosti více laskavosti a lidskosti
Náš region mění image, je progresivní, dynamický. Cíle, které jsme si určili, jsou odvážné a náročné. Jedno volební období je však na jejich dotažení málo. Rozhodně bych tak příští rok chtěl mandát obhájit, svěřil se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Zajímalo nás také, nakolik přínosná je pro občany kumulace jeho funkcí, a řeč přišla i na novoroční proslovy našich nejvyšších ústavních činitelů. Co v nich postrádal?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Mayová dnes jde na porážku. Trhy budou napjatě sledovat, jak rychle přijde s plánem B
Britská premiérka Theresa Mayová dnes večer britského času s velkou pravděpodobností nezíská souhlas parlamentu pro svůj plán vystoupení Británie z Evropské unie. Co se bude dít dál a jak zareagují burzy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Rok 2018 - deset tisíc projektů, podpořených z EU
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) na pracovní úrovni projednala pokrok v čerpání evropských dotací za uplynulý rok. Jen v roce 2018 byla zahájena realizace u více než 10 tisíc projektů. Stranou diskuze nezůstala ani příprava programového období 2021–2027 a další aktuální témata spojená s čerpáním z ESIF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Současný politický konflikt - charakteristika, příčiny a možná řešení
Projev na setkání s příznivci identitářského hnutí 13. ledna 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Manželé Kottovi odmítli obžalobu v druhé Rathově korupční kauze
Bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr Kott dnes u středočeského krajského soudu odmítli obžalobu, která je viní z přijetí úplatku v druhé části korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Také Rath před počátkem soudního jednání novinářům řekl, že úplatky nebral, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Tempo německého hospodářství zpomalilo na 1,5 procenta
Zatímco v letech 2016 a 2017 rostl hrubý domácí produkt v Německu o 2,2 procenta, v roce 2018 došlo k výraznému zpomalení na 1,5 procenta. K mírnému růstu německé ekonomiky přispěla soukromá i vládní spotřeba a investice. Naopak německý zahraniční obchod zpomalil růst hrubého domácího produktu. I přes zpomalení ekonomiky dosáhlo hospodaření německé vlády rekordního přebytku 59,2 miliardy euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Naučte se chránit své osobní údaje hrou
Na internetu hrozí spotřebitelům nástrahy, které si mnohdy ani neuvědomují. Zneužití osobních údajů je přitom čím dál častější. Nezisková organizace dTest připravila ve spolupráci s Evropskou spotřebitelskou organizací BEUC online hru, která má zvýšit povědomí spotřebitelů o tom, jak chránit své osobní údaje na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Pražský primátor a spolupracovník Českého rozhlasu podporují zloděje
Již od dob starého Říma považujeme vlastnické právo za právo absolutní. Tak jako máme právo vlastněnou věc držet, užívat ji, nakládat s ní, tak máme právo zabránit jiným osobám v užívání věci patřící do našeho vlastnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Rok 2018 opět ve znamení vyššího počtu cestujících i destinací
Letiště Václava Havla Praha od roku 2013 nepřetržitě roste. V roce 2018 odbavilo podle nejnovějších provozních výsledků celkem 16 797 006 cestujících, což znamená 9% meziroční nárůst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová přijede 11. března do Prahy
Bývalá americká ministryně zahraničí českého původu Madeleine Albrightová přijede 11. března do Prahy. Jednaosmdesátiletá pražská rodačka zde představí svou nejnovější knihu Fašismus: Varování. Uvedli to dnes zástupci nakladatelství Argo na setkání s novináři. Knihu vydalo Argo koncem loňského prosince. Albrightová chystá také akce v Brně, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček: ČR preferuje odchod Británie z EU dohodou
Česká republika je připravená na jakoukoli variantu Brexitu. Novinářům to dnes po schůzi senátního výboru pro záležitosti EU řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Nejlepší by podle něj byl odchod Británie z Evropské unie dohodou. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Velký bratr v ledničce i koupelně
Největší světová výstava spotřební elektroniky CES, která právě proběhla v americkém Las Vegas, ukázala takový trend sbližování virtuálního a fyzického světa, že brzy pohltí i nás nebo aspoň naše myšlenky a vaše vzorce chování. Začne to tím, že všechny přístroje budou rozumět hlasovým pokynům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Rád bych napravil chybu, že nemáme v Singapuru velvyslance
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Singapuru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Dočasné omezení přístupu ve stanici metra Hlavní nádraží
Dopravní podnik hlavního města Prahy upozorňuje na dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra C Hlavní nádraží
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neznamená zkratka BIS „Bolševická Interpretační Správa“?
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Výklad demokracie pana Gemunda odsuzujeme
Vyhození kytic na Národní třídě byl připravený útok proti demokraticky zvoleným státním představitelům. Že šlo o promyšlený a předem plánovaný útok na naší demokracii, není pochyb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Za několik dní vznikne největší zóna volného obchodu
Již v únoru by platnosti měla nabýt obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Japonskem. Vytvoří se tak historicky největší zóna volného obchodu. Dojde k zjednodušení vývozu, ale i poklesu celních tarifů u importovaných japonských aut o 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Provozní budova tvrze Bouda by měla stát již letos
Tvrz Bouda na Králicku je nejchladnější veřejnosti přístupnou památkou v České republice. Jejím vlastníkem je od roku 2011 Pardubický kraj, který se od této doby snaží vylepšovat nejen návštěvnický, ale také provozní komfort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hučín: Myslel jsem, že dav zaútočí na Sněmovnu a zabrání zvolení Babiše. Holýma rukama už to nepůjde, už se zapouzdřili
„Já se s výsledky voleb neumím a nemohu smířit. My jsme ten režim zažili a já jsem nebyl nějaký pasivním trpitelem,“ říká disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. Zdůraznil, jak těžká je pro něj jako pro předsedu Konfederace politických vězňů skutečnost, že na postu premiéra sedí právě Andrej Babiš. „Pro politické vězně a lidi, kteří poznali, co ten režim tehdy prováděl, je to naprosto nepřijatelné,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček: Kvóty na migranty? Já ani nevím, jak by jejich příjezd mohl vypadat
Předseda ČSSD Jan Hamáček se v rozhovoru pro MF Dnes věnoval nejen rušení pošt, ale také migrační krizi. Zároveň uvedl, že by byl rád, kdyby Češi žijící v cizině mohli už v příštích sněmovních volbách hlasovat i korespondenčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Překvapivé výsledky lavinového výzkumu na Fakultě biomedicínského inženýrství
Jak dýchá člověk uvězněný v lavině? Jak rychle dochází k úbytku kyslíku? Tyto a další otázky řeší na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) tým vědců z katedry biomedicínské techniky ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Armádou ČR. V rámci lavinového výzkumu se zaměřují na dýchání obětí pod sněhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hlasování o brexitu ovlivní život desítek tisíc Čechů
Dnešní rozhodnutí britských poslanců o dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie ovlivní život desítek tisíc Čechů v Británii. Odhady jejich počtu se liší, konzulární služba českého velvyslanectví v Londýně hovoří zhruba o 100 000 lidech. Hlasování může ovlivnit i zájem českých studentů o britské univerzity, ačkoli podle ministerstva školství by ti, kteří nastoupí na britské vysoké školy letos na podzim, měli studovat ještě podle pravidel platných před brexitem. Británie by EU měla opustit 29. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vopat (Svobodní): Není to dobré, přesto děkujeme
MVČR zveřejnilo návrh nového zákona o zbraních. Není to dobré, není to dobré, není to dobré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Antonín Staněk přijal italského velvyslance
Ministr kultury Antonín Staněk přijal v Nostickém paláci dne 14. ledna 2019 velvyslance Italské republiky J.E. pana Francesca Saveria Nisia, který diplomatickou misi v České republice zahájil 22. října loňského roku. Do Prahy se přitom vrací již podruhé, na začátku 90. let působil na italském velvyslanectví jako obchodní rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Projev zoufalství západních tajných služeb
O pozadí hysterie kolem Huawei, o kterém se cudně mlčí, protože představuje totiž hrozbu pro západní tajné služby, které již nebudou mít přístup k datům operátorů, kteří se rozhodnou postavit své sítě na čínské technologii Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: Ples v opere - symbol sociálnej nerovnosti
Každý rok sa stretnú najväčší snobi Slovenska v róbach, za ktoré by sa priemerná slovenská rodina dokázala odstravovať niekoľko rokov. A tvária sa, že to robia pre ľudí. Pánabeka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hamáček na jednání s odboráři České pošty: Udělám vše pro zvýšení platů od května
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se dnes sešel se zástupci odborových organizací České pošty. Hlavním tématem jednání byl nárůst platů zaměstnanců České pošty o 10 procent, které ministr prosazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy zmodernizují motoráky pro lokální tratě, dostanou i Wi-Fi
Národní dopravce připravuje modernizaci 19 motorových vozů řady 809 a 810 pro lokálky a vedlejší regionální výkony v Moravskoslezském kraji. V současné době probíhá příprava dokumentace k modernizaci. Samotná přestavba vozů by se měla uskutečnit v letech 2019 a 2020 v dceřiné společnosti Českých drah, firmě DPOV, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Soud osvobodil policistu, který autem zahradil cestu ujíždějícímu motorkáři
Policistu Šimona Vaice, který předloni svým služebním autem zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu služebním autem a byl viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, zprostil Městský soud v Praze v úterý definitivně obžaloby. Soud zamítl odvolání státního zástupce. Říjnový rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8 je tak pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice, která by mohla vzniknout v Letňanech, by mohla nahradit Bulovku, říká primátor Hřib
Nemocnice, která by mohla podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vzniknout v Letňanech, by měla nahradit Nemocnici na Bulovce. Podle primátora je nevyhovující a rekonstrukce do podoby, kdy by vyhovovala moderním potřebám, je nereálná. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí pražských Pirátů Martina Vacková. Hřib se také spojil se středočeskou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO), která záměr kritizovala, a o projektu bude s krajem dále jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Se Singapurem chceme rozvíjet kooperaci v oblasti vzdělávání, vědy, výzkumu a inovací
Předseda vlády Andrej Babiš pokračoval v úterý 15. ledna 2019 v týdenní pracovní cestě po Asii. Navštívil centrum pro výzkum autonomním vozidel, setkal se s honorárním konzulem ČR v Singapuru, jednal s ministry financí a zahraničních věcí a zahájil Česko-singapurské podnikatelské fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Romantici z pražské radnice
Začíná být docela zábavné, sledovat současného primátora Hřiba a jeho družinu, jak se zvolna dostávají do tajů politiky. Primátor Hřib jednal před pár dny s předsedou vlády a z jednání vyšla velmi „závažná“ informace, že stát bude pokračovat ve výstavbě vnějšího (expresního) okruhu kolem Prahy. Pan primátor Hřib to má zřejmě za velké vítězství ducha nad hmotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Část Pardubic možná čeká evakuace až tří tisíc lidí kvůli bombě
Pardubický magistrát se připravuje na možnost, že bude muset kvůli nálezu nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války evakuovat část města asi s 3 000 obyvatel, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise prodlouží účinnost předpisů pro veřejnou podporu a zahájí hodnocení
Evropská komise plánuje o dva roky prodloužit sedm předpisů upravujících poskytování veřejné podpory, které by jinak pozbyly účinnosti s koncem roku 2020. Zároveň zahájila proces hodnocení (evaluace) těchto a dalších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Wikimedia: Encyklopedie startuje soutěž v psaní o českém kulturním dědictví
Od 15. ledna až do 15. března 2019 se na české Wikipedii uskuteční soutěž v psaní článků. Nese název Popiš památku a za cíl si klade zvýšení povědomí o našem kulturním dědictví – významných vilách, hradech, pevnostech nebo mostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Neznalost moderních dějin mezi mladými lidmi je alarmující
„Schůzka s ředitelem BIS jenom potvrdila, že v této době hybridních hrozeb je víc než kdy jindy potřeba věnovat pozornost vytvoření dostatečného prostoru pro vyváženou výuku moderních dějin. Měl by to být také jeden z cílů revize RVP.“ Je s podivem, co z tohoto vcelku neutrálního vyjádření ministra školství Roberta Plagy dokázala některá média udělat… Přitom nezaznělo ani slovo o proruských dějinách či bezhlavém naslouchání BIS, což některá média lživě uvádějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt akutních respiračních infekcí
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) bude každý týden v rámci objektivního informování veřejnosti uvádět informace o výskytu hlášených akutních respiračních infekcí (dále jen "ARI") na území hlavního města Prahy. Pod pojmem akutní respirační infekce (ARI) je evidován soubor akutních onemocnění postihujících dýchací cesty a chřipku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Břeclav šetří energie i peníze
Vyhodnocení pilotního projektu kraje v rámci aktivního energetického managementu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): V EU nejde pouze o nedostatek demokracie
Komentář na facebookovém profilu k jednání o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Diplomat: Irsko věří, že irská pojistka pro Brexit nezačne platit
Irsko věří tomu, že pojistka ohledně pevninské hranice s Británií uvedená v dohodě o Brexitu nikdy nezačne platit. Na semináři o vnitřním trhu Evropské unie na ministerstvu průmyslu to dnes řekl irský velvyslanec v ČR Charles Sheehan. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Autonomní vozidla se chystají vstoupit na evropské silnice
Doprava nejen v Evropě se v posledních letech výrazně mění vlivem čím dál větší digitalizace a automatizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Drobné skalní řícení v Hřensku
Pískovcový blok o objemu zhruba 10 metrů krychlových se v sobotu, 12. ledna 2019, zřítil z výšky zhruba 15 metrů do koryta bývalého náhonu na začátku parkoviště „U vodopádu“ v Hřensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Důležitá pravidla přestávají být vidět, říká Karel Havlíček
V Česku už je tolik nařízení, zákonů, novel a jejich novel, že už to ani nikdo nespočítá. Právo zahlcuje příval nesmyslů, ideologií, důležitá pravidla se vytrácejí a zákon přestává být vymahatelný. O tom všem s právníkem a zakladatelem Stálé konference českého práva (SKČP) Karlem Havlíčkem v nebývale otevřeném rozhovoru pro portál FAEI.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní technická knihovna podala žalobu na společnost Sekyra Goup
V únoru 2017 se uvolnily, roztříštily a spadly dvě skleněné tvarovky z vnějšího opláštění budovy Národní technické knihovny (NTK) v Dejvicích. Podle znaleckého posudku, vypracovaného Kloknerovým ústavem ČVUT, bylo příčinou havárie extrémní namáhání skla v okolí nosného bodu, které bylo způsobené nevhodným kotvením skleněných prvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pravicová politika je sociální
Komentář na facebookovém profilu k dotačním programům pro potřebné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ŘSD buduje další koridory kooperativních dopravních systémů
Na podzim roku 2018 byly podepsány smlouvy na implementaci kooperativních dopravních systémů na dalších úsecích české dálniční sítě. Konkrétně se jedná o dálnici D1 v okolí Brna (km 180 – km 211) v rámci projektu C-ROADS (DT1) a o dálnice D5 (km 7 – km 150) a D11 (km 0 – km 90) v projektu C-ROADS (DT3). Tyto koridory tak doplní již fungující koridor Mirošovice – Rudná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Čau lidi, a tuto zábavnou historku znáte?
Komentář na facebookovém profilu k dotacím pro velké firmy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Prvním mládětem roku 2019 je antilopa koňská
Druhého ledna zaznamenala liberecká zoo první přírůstek tohoto roku. V brzkých ranních hodinách se narodil samec antilopy koňské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářství: Jde to do kytek. Hlavně Německo. Propadá se to strašně rychle, je to šílené
Ekonom Vladimír Pikora se ve svém pravidelném Eurodeníku zaměřil na pokles evropských akcií, který je v současné době jen lehký. „Přitom když se člověk podívá na nové zprávy, čekal by i větší pokles,“ poznamenal. A věnuje se také Německu, které je podle něj velkým zklamáním, jeho výroba poklesla o 1,9 procenta, zatímco trh čekal růst o 0,3 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Velký úspěch sportovců Olympu
V sobotu 12. ledna vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy v rychlobruslařském víceboji Martina Sáblíková, o den později dojela ženská biatlonová štafeta ve světovém poháru třetí, na její výkon navázali čtvrtí čeští muži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: V zaměstnanosti jsme v Evropské unii premianti
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě Úřadu práce o zaměstnanosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Václav Moravec ve vyšetřovací vazbě. Jiří Pospíšil zmizel.“ Tohle vysílala ČT. Nezbláznili jsme se
Jaké pořady dávala ČT v den, kdy se vyklízela Klinika? V pozdních večerních hodinách to byla repríza jakoby britského dokumentu z roku 2011, který vytváří imaginární verzi Česka v roce 2022, kde zvítězila „ultrapravicová“ strana, která zavedla policejní a veřejnou perzekuci homosexuálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Na právníky, soudní výlohy, náklady spojené s exekucí, Klinika žádá na Facebooku o podporu
Autonomní sociální centrum Klinika žádá své příznivce o finanční příspěvky na svůj transparentní účet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist