Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.987x, což odpovídá cca 103.679-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Unucka (ODS): Přes 200 ročních ODIS karet zdarma čeká na nové majitele
Po vyhodnocení pilotního projektu Zaměstnanecká mobilita se Moravskoslezský kraj rozhodl tento program vyhlásit znovu. Lidé z Karviné, Havířova a Orlové, kteří se do něj přihlásí, budou moci zadarmo dojíždět za prací mimo své bydliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mocným se hroutí pilíře jejich pravd, v panice se chovají přesně podle Orwella. Doktorka Salminen o „sovětském výkladu dějin“
Historička Veronika Sušová-Salminen se ve svém nejnovějším komentáři zveřejněném na serveru Časopisargument.cz zaměřuje na letošní zprávu Bezpečnostní informační služby (BIS). Konkrétně píše o tom, jak se zpravodajská služba v Česku stává autoritou určující výklad dějin. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Česká republika požádala o plošný reverse charge
Česká republika dnes zaslala žádost o možnost využívat všeobecný mechanismus přenesení daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty (plošný reverse charge).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Institut Aleny Vitáskové: Politicky pronásledována Ing. Alena Vitásková
Otevřený dopis poslankyním, poslancům, senátorkám, senátorům a členům Vlády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pirát ze Severu: „Musíme zbořit mýty o EU. Není to nějaký Brusel, jsme to my“. Nadávat Unii je prý stejné jako nadávat vlastní rodině
ROZHOVOR „Kulturní a společenské poměry u nás nejsou ani čínské, ruské, ale ani americké. Mám rád Českou republiku a chci, abychom byli aktivní součástí kulturního okruhu, kam jsme patřili po staletí,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz krajský šéf Pirátů v Libereckém kraji Ondřej Kolek, který aspiruje na post lídra do evropských voleb. „Evropa potřebuje společný projekt, protože jinak je to odjakživa semeniště válek. Rozdrobená Evropa se do krámu hodí jen třem světovým velmocím, přičemž nechci, abychom se podobali žádné z nich. Evropa jede na vrcholu dějin už 2,5 tisíce let a nevidím jediný důvod, proč by to měla zabalit právě teď. Pojďme se snažit a uchraňme Evropu a ČR před pádem do bezvýznamnosti,“ vyzývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Piráti dnes spustili nový web www.piratipracuji.cz
Piráti skládají účty. Na novém webu piratipracuji.cz informují o svých výsledcích nejen ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V Německu můžete vyslovit jakýkoliv názor, jen pak musíte počítat s reakcí... Prostořeký sportovec způsobil u sousedů kauzu
Německá házenkářská ikona Stefan Kretzschmar prý přestřelil. Podle serveru německého deníku Der Tagesspiegel vypustil sportovec z úst naprosto nepřijatelná slova. Podívejte se sami, co vlastně řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Profesor Tomský a knihovník Žantovský rozebírali na ČT aktuální dění v Británii
Expert na Velkou Británii, politolog Alexander Tomský a bývalý velvyslanec ČR ve Velké Británii Michael Žantovský, se rozhovořili v pořadu Události, komentáře ČT24 o Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Železný se pochlubil: Za „Palachova týdne“ jsem byl nejmladší trestně stíhaný aktivista
Moderátor České televize Jakub Železný se pro server Forum24.cz rozhovořil o tom, jak prožil palachiádu. V období Palachova týdne mu bylo 16 let a byl nejmladším trestně stíhaným aktivistou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace: První dvě konference Implementace METODIKY 2017 proběhnou v tomto roce v Praze a Liberci
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) ve spolupráci s Vysokou školou finanční a správní a Technickou univerzitou v Liberci si Vás dovolují pozvat na další běh konferencí Implementace METODIKY 2017 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“
Jací jsou tzv. mileniálové? Lukáš Senft na webu A2larm míní, že jsou vyhořelou generací. A že je to ve skutečnosti dobře. Zkušenosti podle něj mileniálům ukázaly, že tvrdá práce a podnikavost budoucnost nezajistí. A stěžuje si na to, jak mileniály vidí starší generace. „V takové situaci totiž nezbývá než vytvářet novou podobu světa,“ tvrdí autor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty v roce 2018 pokračovala v rekonstrukcích tratí, nezapomínala ani na dopravce a cestující
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má za sebou úspěšný rok. Patří mezi největší konečné příjemce finančních prostředků z aktuálního Operačního programu Doprava, ke konci loňského roku měla schválený příspěvek ve výši 99,5 procenta z celkové alokované částky pro SŽDC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Pane ministře, kde jste?!
Naprosto skandálním způsobem se na sociálních sítích zviditelnil ukrajinský velvyslanec v ČR Yevhen Perebyinis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dějepis na českých školách, to je prý jeden gigantický proruský fake. Toto k tomu sepsal publicista Navara, píšící o zločinech komunismu
Publicista Luděk Navara okomentoval schůzky Roberta Plagy, ministra školství za hnutí ANO, se zpravodajci z Bezpečnostní informační služby. Je prý především naší vlastní chybou, že jsme se ani třicet let po revoluci nedokázali odpoutat od sovětské propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Muzeum východních Čech: Nález zlomku raně středověké dlaždice z Hradce Králové
V letech 2017–2018 probíhal archeologický výzkum v souvislosti s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu na Velkém náměstí. Terénní část výzkumu byla ukončena v srpnu 2018, v současnosti probíhá zpracování pořízené dokumentace i velmi rozsáhlého souboru nálezů. Ten čítá více než 2800 položek („sáčků“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Dvojí metr? Nástroj zla
Přečetl jsem si celý článek L. Žáka "Dvojí metr..." uveřejněný na stránkách "Vaše věc".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali
Jaromír Soukup, generální ředitel TV Barrandov, pozval do vysílání hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. A hned zkraje ho požádal, aby chodil do televize pravidelně. Mluvčí prezidenta Zemana přislíbil, že se pokusí přijít jednou za měsíc. A pak spustil slovní kanonádu, které padli za oběť Česká televize, Respekt, Piráti, Václav Moravec i neúspěšní prezidentští kandidáti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve své televizi oznámil, že zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Označil tento krok za zásadní životní rozhodnutí, které ovlivní i jeho vystupování v TV Barrandov. Soukup, který sám moderuje více než deset pořadů, chce mít více času na politické aktivity. Na obrazovkách se tak možná bude objevovat méně než dosud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda premiérky Mayové ustála hlasování o nedůvěře
Britští poslanci v úterý jasně odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou vyjednala konzervativní premiérka Theresa Mayová. V Dolní komoře parlamentu ve středu večer britští poslanci hlasovali o nedůvěře její vládě. Návrh předložila v úterý labouristická opozice, když vláda rekordním rozdílem prohrála klíčové hlasování o dojednaných podmínkách odchodu země z Evropské unie. Podle očekávání Mayová hlasování bez potíží ustála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SOŠ Jarov: Naše škola se řadí k největším středním odborným školám v Česku
Téměř 80 tisíc deváťáků ze 4155 základních škol v Česku čeká rozhodnutí, kam jít dál studovat. Vybírat mohou z celkem 1308 středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bývalý hradní protokolář Sklenář se stal poradcem Petříčka. Jakub Janda žádá veřejnou diskusi o vlivu Číňanů
Bývalý ředitel protokolu na Pražském hradě Miroslav Sklenář se stal členem týmu poradců ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Jako externí poradce radí ministrovi v oblastech zahraniční politiky, administrativy a organizačních záležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Přiznání Jaroslava Kubery. S Milošem Zemanem prý prováděli věc, u které Radek Vondráček úpěl
Jako v kuřárně si zřejmě musel připadat předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) při dnešním obědě tří nejvyšších ústavních činitelů u prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš rozdává i lidem štítícím se práce, kritizuje poslanec SPD. Proti hanebnosti, kterou spáchal Sobotka, to ale nic není
ROZHOVOR „Český automobilový průmysl má obrovskou tradici,“ připomíná poslanec za hnutí SPD Jan Hrnčíř a varuje před zbytečnými překážkami, které jeho rozvoji klade Evropská unie, případně ekologičtí aktivisté. Nebezpečím je podle Hrnčíře také vysoká exportní závislost na Evropské unii, v souvislosti s tím poslanec SPD připomněl podle něj nepochopitelné rozhodnutí Babišovy vlády poskytnout bavorské automobilce BMW investiční pobídku ve výši 529 milionů korun. Babišova vláda si vysloužila kritiku i za rozdělování sociálních dávek. „Dává nejen potřebným, ale také lidem štítícím se práce,“ tepe do vlády Hrnčíř, který se jakožto spolupředkladatel novely exekučního řádu chystá na klíčové sněmovní jednání, které má proběhnout příští týden. Na závěr Hrnčíř připomněl období vlády Bohuslava Sobotky, který podle něj významně ulevil zahraničním majitelům českých firem. Na úkor Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš vzpomínal, jak šel jako student v průvodu za Palachovou rakví. Přešlo to v útoky na pitomce hlásající populismus
Památce Jana Palacha se dnes poklonil i neúspěšný prezidentský kandidát a dnes senátor Jiří Drahoš. Vzdal prý hold Palachovi před padesáti lety a jemu ctí vzdát mu ho i dnes. Pod senátorovým příspěvkem se rozběhla diskuse. A některé příspěvky senátora Drahoše pravděpodobně nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Adámek (STAN): Čím více je Zlín živý, tím lépe
Živý Zlín 2019 zachová to nejlepší z minulých ročníků a chystá novinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO je pro silné povahy: Jiří X. Doležal se šel podívat na Kliniku, na některé věci si troufl sahat pouze holí
Že byl na Klinice pořádek? Jiří X. Doležal s tím nesouhlasí. V článku Pokálená klinika obvinil Martina C. Putnu ze lži. A co víc, Putna prý chce, aby jeho lži byly jediná povolená pravda, tvrdí Doležal. „Představa, že hromadu výkalů, kterou jsme na klinice nafotili, nakáleli na zahradě exekutoři, aby poškodili dobrou pověst anarchistů, je daleko za hranicemi slabomyslnosti, a Putnovy výroky daleko za hranicemi normální politické lži,“ myslí si novinář. Přidal i srovnání s nacisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Máme sponzorovat Vodičkův svaz bojovníků za svobodu? Ani náhodou. Předložím návrh o neziskovkách
ROZHOVOR V Českém svazu bojovníků za svobodu je spousta lidí s morálním kreditem a členů, kteří pečují o památníky a naše historické dědictví, ale nazval jsem je pofidérním spolkem proto, co z něj udělali pan Vodička s panem Andresem – vedení svazu. Vezměte si, že v roce 2006 měl tento svaz přes 10 tisíc členů, k dnešnímu dni je to polovina. Většina členů odešla po jejich aférách s financováním, poté, co se provalila jejich minulost,“ vysvětluje svou kritiku ČSBS v rozhovoru pro PL.cz poslanec ODS Jakub Janda. Vysvětluje i to, že není nepřítel neziskovek, těch, co mají nějaký společenský přínos. „Což si o gender neziskovkách nemyslím.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek se dohodla s odbory na dalším zvýšení mezd
Už potřetí za sebou dostanou zaměstnanci Nemocnice Písek, a. s., od ledna přidáno o 10 procent. Vedení nemocnice po dohodě s odborovými organizacemi opět vyhovělo nařízení vlády a zvýšilo tarifní mzdu, navíc všech svých pracovníků. Už třetím rokem tak budou mít lékaři, zdravotní sestry i další nezdravotnický personál vyšší tarif o celých 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Katastrofa. A klidně už na jaře, popsal Václav Cílek přesně, co nás čeká
Na webu Kupredudominulosti.cz vyšel rozhovor s Václavem Cílkem, geologem, klimatologem a spisovatelem. A také člověkem, který se připravuje na krize. A právě o nich v rozhovoru hovořil. Hovořil jednak o ekonomické krizi, kterou může způsobit bankovní systém, a pak také o té environmentální. „Dá se tedy velmi jednoduše očekávat, že čínská produkce rýže, i kdyby nebyly nějaké velké klimatické změny, může snadno spadnout o desetinu. Ale 10 procent čínské produkce rýže je kapacita třech největších vývozců,“ varuje geolog. My to prý přežijeme, ale země třetího světa...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Rychnovská průmyslovka patří mezi nejlépe vybavené školy
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola v Rychnově nad Kněžnou získala nejmodernější technické vybavení v učebně pro výuku elektro oborů a diagnostiky motorových vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny průmyslových výrobců se v roce 2018 meziročně zvýšily o 2,0 %
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,2 % a ceny stavebních prací o 0,2 %. Ceny průmyslových výrobců klesly o 1,1 % a ceny tržních služeb pro podniky o 0,4 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 3,4 %, ceny průmyslových výrobců o 2,4 %, ceny stavebních prací o 4,1 % a ceny tržních služeb pro podniky o 2,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Palach chtěl svojí obětí vyburcovat společnost proti nastupující normalizaci
Vzpomínka na Jana Palacha na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ať se jde Hřebejk léčit, udeřil zkušený pozorovatel. A spustil i o Palachovi, Gerebeníčkovi a Ondráčkovi
ROZHOVOR Jan Palach byl podle bývalého komunistického poslance a někdejšího předsedy Levého bloku, advokáta Jaroslava Ortmana hrdina. A nic na tom nezmění ani výroky poslanců KSČM Zdeňka Ondráčka nebo Miroslava Grebeníčka. „Na rozdíl od Palacha na ně nikdo vzpomínat nebude. Po padesáti letech po nich neštěkne ani pes. Když jsem řekl, že Palach je svědomím národa, tak pan Ondráček žádným svědomím národa není. To je opačný případ. On se nechá spláchnout klidně do kanálu a znovu vyleze ven. A to samé je Miroslav Grebeníček,“ prohlásil známý advokát Jaroslav Ortman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Velká Británie musí přijít s náhradním plánem, uvedl Petříček
Možnost úpravy návrhu smlouvy o odchodu Velké Británie z EU, kterou v úterý britský parlament odmítl, země unijní sedmadvacítky nevidí. Novinářům to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). O případném oddálení lhůty pro odchod je třeba jednat s ostatními zeměmi sedmadvacítky. Míč je přitom podle ministra na straně Británie, která musí přijít s náhradním plánem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Kraj podpoří projekty k zadržení vody v krajině
„Srážkový deficit na území Kraje Vysočina od roku 2015 do konce roku 2018 dosáhl téměř 450 mm, z hlediska srážek byl loňský rok na území kraje horší než suchý rok 2015.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Vítkovický jez je opraven
Nevyhovující technický stav stávajících povrchů jezových polí poškozených při chodu štěrkových splavenin za vyšších průtoků v řece Ostravici byl důvodem rozsáhlé dvouleté opravy vítkovického jezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš se setká s thajským premiérem a dalšími členy vlády
Setkáními s premiérem Prajutchem Čan-Očou a dvěma ministry zahájí dnes český premiér Andrej Babiš svou návštěvu v Thajsku. Hlavními tématy premiérové návštěvy českého předsedy vlády v této jihoasijské zemi by podle úřadu vlády měly být obranná spolupráce a obranný průmysl, obchodní a průmyslová spolupráce a turismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petříček: Okamurova SPD ohrožuje liberální demokracii
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) považuje SPD Tomia Okamury za hrozbu pro evropskou liberální demokracii. Řekl to alespoň v rozhovoru pro server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Brankář Petr Čech o brexitu, politice a dnešním internetu. Stojí to za to
Velká Británie je v nejistotě. Poslanci v parlamentu drtivě přehlasovali návrh dohody o Brexitu, se kterým předstoupila premiérka Theresa Mayová. Zpátky na stromy, dalo by se říct. A legendární brankář Arsenalu Petr Čech ohlásil konec své fotbalové kariéry. A ačkoliv spolu obě zprávy, pokud víme, nesouvisí, Čech se právě o Brexitu vyjadřoval v novoročním interview s Jiřím Hoškem na Seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Totální výsměch BIS, která mluví do školství: Rudá armáda nás neosvobodila, nic takového neexistovalo. A Rusko? Neexistuje. Za východní hranicí Ukrajiny spadnete do oceánu!
Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před "ruským vlivem na školství", tedy výuce dějin podle sovětského modelu, nenechala klidnou mediální a politickou analytičku Irenu Ryšánkovou, která s přidanou ironií poskytla pro ParlamentníListy.cz vlastní komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Palach je světlo, které překonalo tmu. Ale dnes znovu ožívají síly kolaborace s cizí mocí, píše Daniel Herman
„Jan Palach je světlo, které překonává tmu,“ říká při vzpomínce na muže, který se před padesáti lety upálil na protest proti vývoji v Československu po okupaci v roce 1968, místopředseda KDU-ČSL a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů nebo ministr kultury Sobotkovy vlády Daniel Herman. „To hlavní, co můžeme říci o činu Jana Palacha, je, že je to tajemství,“ dodává v komentáři na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pobucký (ČSSD): Za vykácené stromy bude provedena náhradní výsadba
Již koncem roku jsme informovali o kácení většího počtu vzrostlých stromů v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice. Zahájeno bude ve čtvrtek 17. ledna a potrvá několik týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zoo Ústí nad Labem: Ohlédnutí za loňským rokem
I když je rok 2018 již téměř zapomenut a učíme se psát nové datum s devítkou na konci, určitě stojí za to projít si krátkou rekapitulaci, co se podařilo (či ne) a čím se pochlubit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Komunista, estébák. U Babišovy kytice pro Palacha se na Filisofické fakultě hromadí urážlivé vzkazy
Ke kytici premiéra Andreje Babiše (ANO) u pamětní desky Jana Palacha na budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dnes někdo položil vzkaz kritizující Babišovu předlistopadovou minulost i současné chování. Podobný, ale stručnější komentář o Babišovi se objevil i u květin, které premiér zaslal na Václavské náměstí k místu, které symbolicky připomíná Palachův tragický čin z 16. ledna 1969. Palach chtěl vyburcovat své spoluobčany z letargie po srpnové okupaci, zemřel o tři dny později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ekonom Sedláček varoval v Českém rozhlase: Demokracie naslouchá lidu, ale ten lid je rozjívený
Britští poslanci v úterý drtivou většinou hlasů odmítli dohodu, která měla zajistit hladký odchod Velké Británie z EU. Britská premiérka Theresa Mayová utrpěla porážku, jednu z největších politických porážek v moderních dějinách Británie. Ekonom Tomáš Sedláček v Českém rohlase naznačil, proč k této porážce došlo a co nás čeká dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa před Vánoci zkontrolovala více než 1000 stánků s kapry, závad meziročně mírně přibylo
Tak jako každoročně i před loňskými Vánocemi kontrolovali veterinární inspektoři, zda pouliční prodejci kaprů dodržují platné předpisy. Jejich kontrolou prošla před svátky více než jedna tisícovka prodejních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Navrátil (KDU-ČSL): Rozvod rodičů bude děti méně bolet
Jako první v republice zavedl Moravskoslezský kraj prvky Cochemského modelu při rozvodovém řízení. Smyslem tohoto přístupu je zmírnit negativní dopady konfliktu rodičů na dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Maláčová má balíček, aby rodiny držely více při sobě. Takto jej představila v rádiu
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Promluvila mimo jiné o tom, zda by měl stát platit alimenty za ty rodiče, kteří si neplní svou povinnost, přičemž by později po nezdárných rodičích tyto alimenty vymáhal. Maláčová je jednoznačně pro zavedení zálohového výživného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad vlády se připojil k memorandu o spolupráci na rozvoji umělé inteligence
Platforma pro umělou inteligenci Svazu průmyslu a dopravy ČR, která zahrnuje zástupce byznysu, akademické sféry a státní správy, se bude aktivně podílet na přípravě a naplňování národní strategie pro rozvoj umělé inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Theresa Mayová vybírá už jen ze špatných a horších variant
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům hlasování o dohodě o brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miliardář Krúpa vstupuje do hry o lithium. Měla by jej těžit česká firma s průhlednou strukturou
Česká společnost České lithium, která je součástí investiční skupiny Krupa Global Investments (KGI) slovenského podnikatele Pavola Krúpy, nabídla australské společnosti European Metals Holdings (EMH), že koupí její dceřinou společnost Geomet, která má licenci na těžbu lithia u Cínovce, nebo že do ní majetkově vstoupí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hypotéky v prosinci zdražily nejvýrazněji za více než deset let
Opravdu prohloupil ten, kdo si ji nesjednal včas?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Ohlédnutí za rokem českých pralesů
V osmi významných českých pralesích proběhlo 13 exkurzí, kterých se zúčastnilo 268 návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská vyhlašuje 1. ročník Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost
Dne 15. ledna 2019 vyhlašuje hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská 1. ročník „Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Británie v rozkladu
Londýn si konečně ujasnil co nechce, ale nic nenasvědčuje dohodě o tom, co chce. Británie, která neschválila vyjednaný způsob Brexitu, tak zatím pádí k nevyjednanému útesu. Ale ve finále nakonec bývá všechno jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg podpořil zásah BIS do dějepisu. A jinak znějí drsná slova o StB, Hitlerovi, a dokonce o Janu Palachovi
ANKETA Je potřebné, aby Ministerstvo školství konzultovalo s tajnou službou změnu učebních osnov? Nedávné setkání zástupců resortu školství se šéfem BIS Michalem Koudelkou pro ParlamentníListy.cz komentují politici napříč politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Pšenice ztrácí odolnost vůči klimatu, varuje studie
Na polích ve většině evropských zemí se v posledních pěti až patnácti letech zhoršila reakční rozmanitost pšenice, která je klíčovým znakem její odolnosti. Ztráta odolnosti nastává jak ve středoevropských zemích, tak v zemích na severu či jihu Evropy. Toto zjištění bylo za účasti českých vědců publikováno v prestižním americkém časopise PNAS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Diabetici a nebezpečná chřipka: Až trojnásobně vyšší riziko úmrtí
Diabetes je velmi vážné onemocnění, které jen v ČR postihuje přibližně 930 tisíc lidí.1 Nemoc sama o sobě vyžaduje řadu preventivních a léčebných opatření, která se v průběhu chřipkové sezóny ještě násobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Bez svobody není život
Vzpomínka na Jana Palacha na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Skvělá nabídka včetně ubytování pro obyvatele Kliniky
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nejvýkonnější rychlý výzkumný reaktor MBIR má za sebou 1. fázi kontrolní montáže reaktoru
V podniku Atommaš (součást strojírenské divize ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) proběhla první etapa kontrolní montáže rychlého výzkumného reaktoru MBIR. Tímto způsobem je kontrolována přesnost a kvalita výroby reaktoru, který se po svém spuštění stane nejvýkonnějším výzkumným rychlým reaktorem na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kubera: Nejmenování profesorů za vyvolání sporu nestojí, v tom se se Zemanem neshodnu
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) ve středu poobědvali s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Pohodlně se usaďte. David Rath spustil u soudu svou obhajobu, má prý hovořit mnoho hodin
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath začal dnes výpověď ve druhé části své korupční kauzy u Krajského soudu v Praze rozsáhlou kritikou státního zastupitelství. Stejně jako již několikrát dříve upozornil na to, že se případ dostal před trestní senát až po sedmi letech, což považuje ze strany žalobců za účelové. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Na Vysočině se prodával alkohol mladistvým
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočina uskutečnila v předvánočním čase kontroly zaměřené na zákaz prodeje alkoholu mladistvým na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
V Praze byly odhaleny dvě nové pamětní desky Jana Palacha
Při příležitosti padesátiletého výročí protestního sebeupálení Jana Palacha byly na pražských vysokých školách (Vysoké škole ekonomické a Karlově univerzitě) odhaleny dvě nové pamětní desky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Jan Palach je světlo, které překonává tmu
To hlavní, co můžeme říci o činu Jana Palacha je, že je to tajemství. Odhodlat se k takovému činu vyžaduje odvahu a přesvědčení, které nejsou ve společnosti časté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Mayová katastrofálně prohrála
Dohoda o brexitu je teď v podstatě mrtvá - špatná zpráva pro ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
AČRA MK je partnerem veletrhu Marketing Mix 2019
Veletrh Marketing Mix – den pro lepší marketing.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Klinika - zahradní grilovačkou ke komunismu
Sledujete zásah exekutora proti “autonomnímu sociálnímu centru Klinika” na pražském Žižkově? Já taky, ale v duchu si nevěřícně a naštvaně říkám: “Proč to sakra trvalo tak dlouho?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR
V týdnu od 7.1. do 13.1.2019 byla radiační situace na území ČR normální a nevykazovala žádné zaznamenatelné odchylky od obvykle měřených hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Gratuluji panu Vokálovi k osvobozujícími rozsudku
Bohužel, přesto a právě pro to je stále něco velmi smrdutého ve státě ..."Dánském" ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pražské hnutí ANO do svého předsednictva nominovalo Jana Říčaře
Pražské ANO se v úterý 15.ledna sešlo, aby hlasovalo o nominaci do předsednictva hnutí ANO. Do pozice místopředsedy a člena předsednictva byl nominován Jan Říčař. Ten aktuálně zastává pozici předsedy krajské organizace Praha. Svůj hlas a podporu mu vyjádřilo 76 z 82 přítomných delegátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Setkání tváří v tvář Speed Dating – režiséři
Nový formát divadelního setkání poprvé příští týden v úterý 22. ledna ve 20:00 v Cafe NONA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území
V rámci dělení vyšších daňových příjmů pamatuje Liberecký kraj i na obnovu památek. K dispozici je částka 4,3 milionů korun. Tu kraj rozdělí mezi šest ohrožených památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté diskutovali na Facebooku kvůli našemu článku. Žumpa! Slušný člověk PL nečte, takto promluvil lídr ČSSD v Praze a učitel genderových studií a Jiří Zimola…?
Zdroj ParlamentníListy.cz upozornil na bouřlivou diskusi mezi sociálními demokraty odehrávající se na facebookové stránce Davida Slepičky, sociálnědemokratického politika z Týna nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petříčkovi radí manažer CEFC Sklenář. Čínu s ním neřeším, odmítá kritiku ministr
Sinologové však Sklenářovo angažmá považují za bezpečnostní riziko. Aktiva CEFC loni převzal čínský státní konglomerát Citic Group.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.1.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Britské delirium
Přiznávám, že dvou sledování britského rozvalu v přímém přenesu bylo fakt něco nechutného a já automaticky vypínal televizi, když na tuto otázku padla řeč. O nic jsem nepřišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpořil principy fair trade obchodu a zahájil kampaň KrajBezPlastu
V pondělí 14. ledna 2019 se v prostorách brněnského sídla krajského úřadu uskutečnila další akce na podporu principů fair trade obchodu s názvem Zdravá a férová snídaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Koncert italských neofašistů "ve jménu" Jana Palacha považujeme za zneužití jeho odkazu
Vzpomínka na Jana Palacha na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Šéf italské organizace: Palach se obětoval i za svobodu Evropanů
Jan Palach se obětoval nejen za svobodu českého lidu, ale za svobodu Evropanů, a proto je na něj nutné vzpomínat. ČTK to dnes na Václavském náměstí u příležitosti 50 let ode dne, kdy se upálil student Jan Palach, řekl předseda proevropské italské organizace EuropaNow! Eric Jozsef.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Většina migrantů je nelegálních, řekla v pořadu Na prahu změn Monika Pilloni
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byla pozvána Monika Pilloni, aktivní členka Ligy Severu Mattea Salviniho a také koordinátorka Ligy pro komunikaci s italskými občany žijícími v České republice a na Slovensku. Čechoitalka Monika Pilloni v rozhovoru s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným diskutovala o současné italské politické scéně, také o fenoménu Ligy a jejím předsedovi M. Salvinim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČSSD chce peníze z našich daní pro nepřizpůsobivé!
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Den otevřených dveří na Fakultě stavební
Zájemci o studium na Fakultě stavební ČVUT mohou v lednu vybírat ze dvou termínů, kdy navštíví Den otevřených dveří. V pátek 25. i v sobotu 26. ledna je pro ně připraveno od 9.30 do 15.00 hodin seznámení se studijními programy, podmínkami přijímacího řízení i možnostmi přípravných kurzů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Strašlivá rozklíženost britské společnosti
Komentář na facebookovém profilu k výsledku hlasování o dohode v případě brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Brexit musí být definitivní, nechť se k němu připojí i ostatní státy Evropské unie
Britští poslanci z řad opozice na mě působí dojmem jakési prodloužené výhružné ruky Evropské unie, která se nechce smířit se svým demokratickým počátkem rozpadu, a tak za každou cenu vyhrožuje Britům přes britskou opozici pro-bruselských alpinistů, což mi připomíná nedávný útěk ze saúdskoarabského islámského područí. Právě britská opozice se v poslední době chová jako zhrzení islámští teroristé!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Dohoda o brexitu padla. Vláda musí zajistit ochranu postavení našich občanů žijících ve Velké Británii
Britští poslanci v úterý odmítli dohodu o odchodu Velké Británie z EU tak, jak ji dojednala premiérka Theresa May a unijní vyjednavači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ať se jde Hřebejk léčit, udeřil zkušený pozorovatel. A spustil i o Palachovi, Grebeníčkovi a Ondráčkovi
ROZHOVOR Jan Palach byl podle bývalého komunistického poslance a někdejšího předsedy Levého bloku, advokáta Jaroslava Ortmana hrdina. A nic na tom nezmění ani výroky poslanců KSČM Zdeňka Ondráčka nebo Miroslava Grebeníčka. „Na rozdíl od Palacha na ně nikdo vzpomínat nebude. Po padesáti letech po nich neštěkne ani pes. Když jsem řekl, že Palach je svědomím národa, tak pan Ondráček žádným svědomím národa není. To je opačný případ. On se nechá spláchnout klidně do kanálu a znovu vyleze ven. A to samé je Miroslav Grebeníček,“ prohlásil známý advokát Jaroslav Ortman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Historik Jareš: Překvapuje mě, že se k Palachovi hlásí protikladné osobnosti
Histork Jakub Jareš z Ústavu pro studium totalitních režimů se pro deník Blesk rozhovořil o tom, jak se na Václavském náměstí před 50 lety zapálil dvacetiletý student Jan Palach. Jak uvedl, svým činem chtěl mladík vyburcovat národ z letargie, která nastala po srpnové invazi roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Historická prohra Theresy Mayové. Na co budou trhy citlivé?
Ne, které zaznělo v britském parlamentu při hlasování o brexitu bylo hodně silné. Theresa Mayová prohrála poměrem 432 ku 202 s tím, že proti bylo i 118 poslanců vlastní strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Veleba: No nevolte ho, když je tak dobrý..., džentlmen
Reakce na článek „Mayová drtivě prohrála. …“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 60. díl. Psychologie propagandy III.
Již potřetí se zastavujeme u studie Františka Marka (1913-1987) Psychologie propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tak to je pecka: Jaromír Soukup prý jde do politiky. Už letos
Moderátor a ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup bude podle všeho kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Informuje o tom server Info.cz s tím, že jeho televizní show tak skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Opilý, ale ten výkon! Zákulisní informace o Miloši Zemanovi. To je něco
Novinář Jaroslav Kmenta se v magazínu Reportér zaměřil na to, proč se prezident Miloš Zeman změnil oproti roku 1989. Učinil tak rok poté, co byl Zeman opětovně zvolen do prezidentského křesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pravičáci! Pozor! Evropou obchází strašidlo druhé šance!
Tak se rychle začněte šikovat, dámy a pánové z pravice. Brusel se nám zase chystá diktovat. Komise si vymyslela „druhou šanci“ pro podnikatele a živnostníky v dluzích. Je třeba se aktivizovat a začít křičet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Klinika a filozofie
Levicoví aktivisté, kteří už léta neprávem obývají Kliniku na Žižkově, zcela pochopitelně svoji neomaleností znechucují širokou veřejnost. Zároveň se zde ukazuje, jak dvojí metr stát uplatňuje při uplatňování své moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kvůli pyrotechnickému průzkumu se možná bude Svítkov evakuovat
Aktuální informace pro občany Pardubic a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Na světě je nové vydání Celosvětové plemenné knihy siky vietnamského
Moderní zoologické zahrady hrají mnohdy zcela zásadní roli v případě zvířecích (pod)druhů, které jsou na pokraji vyhubení. Díky záložním populacím chovaným v lidské péči se v řadě případů podařilo zachránit určitý (pod)druh před úplným vymizením z planety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Projekt Studuj na zdrávce pomáhá řešit nedostatek sester
Za více než dva roky dokázal projekt Studuj na zdrávce zvýšit zájem o studium na středních zdravotnických školách v Královéhradeckém kraji. Unikátní projekt, na kterém se podílejí školy v Hradci Králové a Trutnově, finančně podporuje Královéhradecký kraj. Dosud na něj vynaložil téměř jeden milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Knihovny, které přilákají mladé, si podporu zaslouží
Více než jedenáct a půl miliónu korun uvolní letos Olomoucký kraj na podporu knihoven. Náruživí čtenáři se tak nemusí obávat, že by o svoji oblíbenou zálibu přišli nebo ji museli omezit. Příslušné smlouvy uzavřelo hejtmanství se sedmi pověřenými knihovnami v úterý 15. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové: Transfuzní oddělení získalo díky daru od EOP nový přístroj na zpracování krve
Nový přístroj na zpracování darované plné krve získalo Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové díky daru 600 000 korun od společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) a.s. Velkokapacitní centrifuga za více než milion korun nahradila původní přístroj, který již dosloužil. Nový přístroj urychlí úpravu odebrané krve na jednotlivé transfuzní přípravky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Byl prý hrdina jako Mašínové. Nestřílel, ale upálil se. Spolužák Jana Palacha přinesl nové svědectví
Do studia Českého rozhlasu zavítal pan Stanislav Hamr, spolužák Jana Palacha a jeho velký přítel. Rozhodl se promluvit k lidem právě v den, kdy si připomínáme 50. výročí sebeupálení Jana Palacha. Pan Stanislav Hamr nabídl na svého spolužáka tak trochu jiný pohled, než se nám běžně nabízí. Už v minulosti se prý snažil Palacha popsat nejen jako hrdinu, ale také jako obyčejného člověka. „A to se trošku nehodilo zase,“ prohlásil Hamr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT vyhlašuje výzvu k přidělení nadačních příspěvků
Stejně, jako v uplynulých letech, i letos Nadace SYNOT podpoří neziskový sektor Zlínského kraje, a to především oblastí Valašska a Slovácka. Pomoc bude jako tradičně zacílena na sektor zdravotní a sociální, školství a zájmové činnosti, sportu a kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Proč lidé volí Babiše a Okamuru? NE-úspěch, NE-důvěra, NE-informovanost, NE-kompetence a NE-jistota, píše šéf Milionu chvilek pro demokracii
Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii a student filozofie Mikuláš Minář se rozhovořil pro server Přítomnost.cz o politické situaci i o tom, co bude dál s iniciativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
UK odhalila pamětní dlaždici Palacha, jeho čin nesmí být zapomenut
V pražském Karolinu dnes zástupci Univerzity Karlovy odhalili pamětní dlaždici Jana Palacha. Připomíná významný čin, který student Filozofické fakulty UK provedl před 50 lety na protest proti lhostejnosti k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Na dlaždici je uvedeno jeho jméno, datum narození, sebeupálení a smrti. Dlaždice je na místě, kde stála v roce 1969 rakev s Palachovými ostatky. Návštěvníci k ní dnes mohli klást svíčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Zákaz se kamen a krbů netýká
Reakce MŽP na článek v Deníku: Stát zvažuje zakázat chatařům čoudící kamna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Vyhlášení otevřené výzvy v rámci Azylového, migračního a integračního fondu
Ministerstvo vnitra vyhlásilo otevřenou výzvu pro předkládání projektových žádostí v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, finančního nástroje Evropské unie pro podporu společné politiky v oblasti řízení migračních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Čtvrtina restaurací neprošla při kontrole fritovacích olejů
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vyhodnotili fritovací oleje v každé čtvrté kontrolované restauraci nebo rychlém občerstvení za nevhodné k lidské spotřebě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Multifunkční hala nabídne využití pro všechny možné druhy sportů
„Hala by měla vzniknout v Hynaisově ulici místo stávajícího zimního stadionu a zcela využít scelené území pozemků."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Voda v nádrži Hubenov pomalu stoupá
Vydatnější srážky v průběhu letošní zimy pomohly ke zvýšení hladiny ve vodárenské nádrži Hubenov nedaleko Jihlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík: Nějaké spojení s TOP 09 a STAN by nikomu nic nepřineslo. Oni se od nás odklánějí
ROZHOVOR Kvůli volebnímu zákonu, který znevýhodňuje malé strany, je podle některých politiků a odborníků třeba, aby se menší demokratické strany spojovaly. Podle bývalého senátora Daniela Kroupy je dokonce čas na vytvoření jakési obdoby Občanského fóra. Ale lidovci dávají přednost svému konzervativnímu programu před užší spoluprací s dalšími subjekty. „Obávám se, že hnutí STAN a TOP 09 se v poslední době hodně kloní spíš k liberálnímu proudu, takže v těch věcech, které jsou pro KDU-ČSL zásadní, jsme se spíš od sebe vzdálili, než přiblížili,“ vysvětlil místopředseda KDU-ČSL a poslanec Ondřej Benešík a jako příklad rozdílného pohledu uvedl manželství osob stejného pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Čínská odveta na zatčení finanční ředitelky Sabriny Wanzhou přišla neuvěřitelně rychle
Čína promptně reagovala na zatčení zatčení Sabriny Wanzhou, finanční ředitelky a dědičky firmy Huawei ve Vancouveru - čínský soud vynesl trest smrti nad Kanaďanem, který byl obviněn z pašování drog. Kanaďan byl původně odsouzen k 15 letům vězení, ale na odvolání čínského prokurátora se vyšší instance přiklonila k trestu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran
Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na školství, tedy výukou dějin podle sovětského modelu, nenechala klidnou mnohé diskutéry na sociálních sítích, a nejen na nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Představil jsem novelu správního řádu
Komentář na facebookovém profilu k novele správního řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Budoucnost, která záleží na nás
Pokud zůstaneme součástí Evropské Unie, je jen otázkou času, kdy naši zemi zaplaví muslimští migranti. Důsledky toho začínají být zřejmé v západní části Evropy. Znamená to rozklad a postupný konec naší civilizace a návrat o několik staletí zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Celní správa: Ostravští celníci odhalili magnety na tachografu
V sobotu v odpoledních hodinách prováděli ostravští celníci z oddělení Mobilního dohledu kontrolu na dálnici D1, kilometr 368, směr Bohumín. Hlídka zastavila nákladní vozidlo estonské imatrikulace a požádala řidiče, aby předložil doklady. Při kontrole jim mj. ukázal i digitální kartu řidiče, která nevykazovala žádný údaj o činnosti – jízdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Reálně hrozí omezení dostupnosti i kvality zdravotní péče
Personální deficit ve všech zdravotnických profesích vážně ohrožuje dostupnost i kvalitu českého zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist