Oficiální zpravodajská média

Sečkár (Svobodní): Quo vadis, Anglie?
Britský parlament čeká důležité hlasování o dohodě s EU. Očekává se její odmítnutí. Méně zřejmý je další vývoj situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Co v sobě skrývá kauza Brady?
Zemřel pan Brady a novináři zase jeho případ používají k vyvolávání vnitřního pnutí v naší zemi. Myslím, že si to jedna z mnoha obětí fašistické zvůle nezaslouží. Navíc dle mého přesvědčení si lidé realitu v této věci přizpůsobují svým zájmům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Přes tisíc hodin přesčasů ročně zadarmo, novodobí otroci. Otřesné svědectví, které se týká zdraví každého z nás
REPORTÁŽ Neuvěřitelné množství přesčasů, které nejsou placeny. Relativní dostatek mladých lékařů, kteří jsou ale nezaučeni a musí být „k ruce“ specialistům, kterých je nedostatek, a jsou již beztak přetížení. A samozřejmě platy. To je problém českého zdravotnictví, jak se ventilovalo na besedě, kterou uspořádali Mladí konzervativci v Plzni. Přítomna byla poslankyně, děkanka Fakulty zdravotnických studií ZČU a emeritní rektorka Ilona Mauritzová (ODS) s předsedkyní Odborového svazu pracovníků ve zdravotnictví a sociálních služeb Dagmar Žitníkovou. Setkání se zúčastnil také špičkový odborník, krajský zastupitel za TOP 09, docent Jiří Dort, primář neonatologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Mayovou by trumfl jen ten, co nás prodal Hitlerovi. Benjamin Kuras popsal chaos v milované Británii. A pak přišel na řadu Putna, Halík a knížecí rady...
ROZHOVOR Spisovatel, autor mnoha divadelních her a hlasitý euroskeptik Benjamin Kuras se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o aktuální neveselé situaci ve Velké Británii. Horší renomé než současná premiérka Theresa Mayová bude mít podle Kurase u dějepisců snad jen Neville Chamberlain, tedy britský ministerský předseda, který obětoval v roce 1938 Československo tak, jak si to přál Adolf Hitler. V další části rozhovoru se pak věnoval domácí politické scéně, zastavil se zejména u definice „lepšočlověka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč podporuji naše členství v Evropské unii
Kritizovat Evropskou unii je sice módní záležitostí řady politiků, kteří si na tom honí své politické body. Přesto je třeba vždy hodnotit nejen negativa, ale zejména pozitiva našeho členství. A těch je pro naši exportně orientovanou zemi daleko více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chybí jim pokora, „hospoda“ je pod jejich úroveň. Jinými názory pohrdají. O kom to Tomáš Zdechovský hovoří? O svých kolezích z europarlamentu, podívejte
ROZHOVOR Europoslanec Tomáš Zdechovský se nebývale příkře vyjádřil na adresu svých kolegů z evropského parlamentu. Podle něj mnozí trpí jakýmsi dojmem nadřazenosti a "něco jako zajet na besedu do vesnické hospody je zcela ‚pod jejich úroveň‘." Mrzí ho, že je pak s takovými europoslanci házen do jednoho pytle. Zdechovský má na kritiku nárok, podle statistických údajů je 6. nejaktivnějším europoslancem ze všech 751. Co se týče neutuchajících protestů vůči dvojici Babiš - Zeman navrhuje Zdechovský nespokojeným, aby raději bojovali pomocí vizí a alternativy, jak se o to snaží on.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ovlivňuje Zeman soudce? Takto téma rozpitvali v pořadu ČT
V Pořadu 90´vysílaném na ČT24 ve čtvrtek večer se sešli místopředseda Městského soudu v Praze Tomáš Novosad a členka ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Helena Válková. Telefonicky se do studia spojil i senátor a předseda komise pro Ústavu České republiky Jiří Dienstbier. Tématem většiny pořadu byla „Nezávislá justice a politici“, přičemž největší pozornost byla poutána na možné ovlivňování justice ze strany prezidenta Miloše Zemana a samotný spor bývalého předsedy Nejvyššího správního soudu Josefa Baxy s prezidentskou kanceláří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček bude jednat s bavorským ministrem o přeshraniční spolupráci
Ministr zahraničí Tomáš Petříček se v pátek 18. 1. 2019 setká s bavorským ministrem pro spolkové a evropské záležitosti Florianem Herrmannem. Ministři budou hovořit o konkrétních projektech přeshraniční spolupráce, inovacích a moderních technologiích. Jednání proběhne v příhraniční obci Železná Ruda na Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šok. Sbírka na klinikářku, exekutor jí za „camping“ vyměřil skoro půl milionu. I vy můžete přispět
Exekutor Ivo Luhan poslal občanským zástupcům Autonomního sociálního centra Klinika účet za to, že neodešli sami, jak jim to uložily soudy, ale musel je nechat odvést až právě Luhan. Zástupci Kliniky se hodně zlobí, protože Luhan si naúčtoval 430 tisíc, přičemž 350 tisíc půjde údajně přímo do jeho kapsy. Svým prohlášením vyvolali živou debatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zavést euro byl velký a dobrý krok. Niedermayer v ČT divákům vysvětloval, jak se to má s EU
Do křesla pro hosta v pátečním Interview ČT24 usedl europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09), který se vyjadřoval k průběhu brexitu, ekonomické síle eura a k vyhlídkám Evropské unie jako celku. Pokud jde o situaci v Británii, podle Niedermayera panuje v ostrovní politice totální chaos. Na tomto chaosu prý značnou vinu nesou levicoví opoziční labouristé. Nešetřil ani ty české politiky, kteří to přehánějí a kritikou Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nález letecké pumy ve Svítkově se nepotvrdil
Na místě se nepotvrdil nález letecké pumy - informace pro občany Pardubic a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Filip se v Číně sešel se zástupci Huawei. Po návratu do Česka promluvil
Předseda KSČM Vojtěch Filip jednal v uplynulých dnech během cesty do Číny se zástupci firmy Huawei, před jejímiž technologiemi před Vánoci varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Filip plánuje schůzku s prezidentem Milošem Zemanem, kterého chce o výsledcích jednání informovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček na jednání v Bruselu
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede českou delegaci na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), která proběhne 21. ledna 2019 v Bruselu. Ministr se následně zúčastní jednání zástupců členských států EU s deseti státy ASEAN a historicky prvního zasedání ministrů zahraničních věcí EU a Africké unie, které se v Bruselu uskuteční 21. – 22. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Evropský parlament podpořil jaderný výzkum, ve kterém se aktivně angažuje i Skupina ČEZ
Skupina ČEZ do jaderného výzkumu dlouhodobě investuje stovky milionů korun ročně a je zapojena do řady mezinárodních projektů včetně největšího evropského projektu na výstavbu fúzního reaktoru ITER. Evropský parlament nyní schválil pokračování financování jak rozvoje jaderné fúze, tak programu výzkumu a odborné přípravy v rámci EURATOM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Záchranná stanice ARCHA přijala loni 1048 zraněných zvířat
Záchranná stanice v rámci centra ARCHA poskytuje pomoc handicapovaným volně žijícím zvířatům, tj. takovým jedincům, kteří jsou v důsledku zranění, nemoci či jiných okolností dočasně či trvale neschopni přežít ve volné přírodě. V loňském roce zaměstnanci centra přijali a ošetřili celkem 1048 zraněných jedinců. Mezi nimi bylo například 350 netopýrů, 86 ježků, 43 srn, 26 veverek, 55 kosů, 40 rorýsů, 33 poštolek či 17 labutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SŽDC převzala budovu žižkovské Kliniky
Exekutor Ivo Luhan po více než týdnu od začátku vyklízení bývalé plicní kliniky na Žižkově předal budovu, kde sídlilo Autonomní sociální centrum Klinika, Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC), která jej vlastní. Exekutor to na místě řekl novinářům. Poslední squatteři, kteří na střeše domu strávili sedm nocí, opustili budovu ve čtvrtek odpoledne. SŽDC plánuje objekt zrekonstruovat, podle dřívějších informací začne s drobnějšími opravami už nyní. Vyjádření správy ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kdo vyhnal Británii z EU? Palata jmenoval viníka. Jste to i vy
Redaktor Deníku Luboš Palata se vyjádřil v komentáři pro ČRo Plus ohledně brexitu. Podle jeho slov jsme Velkou Británii z Evropské unie vyhnali my Východoevropané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČD loni přepravily rekordní počet cestujících se zdravotním hendikepem
Zájem o cestování vlakem mezi lidmi se zdravotním hendikepem, například na vozíku, roste. Loni přepravily České dráhy rekordní počet 7 546 osob, které si svou cestu objednaly prostřednictvím objednávkového systému národního dopravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petříčkovo ministerstvo se postavilo Zemanovi. Popřelo informaci, kterou uvedl u Soukupa
Čína žádnou společnou schůzku Ministerstev zahraničních věcí nezrušila. Uvádí to česká diplomacie v reakci na slova prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten se včera nechal slyšet, že Čína schůzku zrušila kvůli kauze Huawei. Informuje o tom server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: První Centrum odborného vzdělávání je dokončené
Nového zázemí a moderní techniky se dočkala Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Udělali jsme maximum pro to, aby naše firmy byly v Thajsku úspěšné
Předseda vlády Andrej Babiš ukončil ve čtvrtek 17. ledna 2018 návštěvu Thajského království a s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou a podnikatelskou delegací se večer tamního času přesunul do indického Ahmadábádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jana Kunšteková: Do expertní komise, řešící strategii vzdělávání, nepozvali učitele
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) si sestavilo nový expertní tým, který má připravit Strategii vzdělávací politiky do roku 2030. V osmičlenné skupině, která má vytyčit cíle vzdělávací politiky a stanovit školské priority, ovšem není jediný učitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ze sebevražd se může stát „infekční“ záležitost, varuje známý psychiatr a vysvětluje, co mohlo stát za dnešním upálením u sochy svatého Václava
ROZHOVOR Na Václavském náměstí se v pátek zapálil člověk. Motiv muže, který byl s popáleninami na zhruba 30 procentech těla odvezen do nemocnice, není zatím jasný. Tato zpráva ale vyvolala obrovskou reakci nejen na sociálních sítích, a to především v souvislosti s tím, že si právě tento týden připomínáme padesát let od upálení Jana Palacha. Pro ParlamentníListy.cz na toto téma promluvil známý sexuolog a psychiatr Jaroslav Zvěřina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Před 30 lety vyjel první vlak s moderním asynchronním pohonem
Přesně před 30 lety, 18. ledna 1989, vyjel první vlak tehdejších Československých státních drah (ČSD) s moderní lokomotivou poháněnou asynchronními motory. Stalo se to na trati z Prahy hlavního nádraží do Benešova u Prahy. Vůbec první vlak poháněný motory budoucnosti nesl označení 8207 a vyjel z pražského hlavního nádraží v 10:15 hod. a do Benešova u Prahy přijel v 11:24 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
S Klausem a Zemanem nesouhlasím. Čínu zajímáme, EU je slabá. BIS se dočkala silné podpory z důležitého místa
ROZHOVOR „Bezpečnostní informační služba pracuje špičkově a nemám v podstatě vůči její práci nějaké zásadní výhrady. To, co zveřejňují, je jedna věc a to, co nezveřejňují, je věc druhá,“ reaguje na rozhovor bývalého prezidenta Václava Klause poslanec SPD Radovan Vích, který je zároveň členem bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny. Nesouhlasí ani s tím, že pro Čínu nemůže být Česká republika nijak zpravodajsky zajímavá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Vysokorychlostní trať do Drážďan zkrátí cestu na jednu hodinu
Příprava výstavby vysokorychlostní tratě z Prahy do Drážďan pokračuje, šanci mají také nové regionální tratě a silnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Nová panoramatická kamera s online přenosem na internet zdobí budovu krajského úřadu
Pokud jste příznivci nádherných panoramatických výhledů do krajiny, pak má pro vás Liberecký kraj dobrou zprávu. Na nejvyšším místě budovy Krajského úřadu Libereckého kraje byla nainstalována nová kamera se záběrem 360°.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Manželka čínského exšéfa Interpolu je prý ohrožena. Bylo zmíněno i Česko
Manželka bývalého šéfa mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-weje, kterého loni v září v Číně zadrželi kvůli podezření z korupce, požádala ve Francii o azyl. Informovala o tom dnes agentura AFP. Grace Mengová je přesvědčena, že se ji před časem pokusili dva Číňané unést. Usilovali prý o to, aby s nimi v soukromém letadle odletěla do České republiky. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Dnes končí první upisovací období Dluhopisu Republiky
Dnes končí první upisovací období emise Dluhopisu Republiky, nového dluhopisu pro občany. Zájemci o státní dluhopisy si mohou ještě dnes do půlnoci, tj. 23:59 hodin pořídit Dluhopis Republiky prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu nebo do konce pracovního dne na pobočkách Československé obchodní banky, a. s. (ČSOB, a. s.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Drsné. Klaus starší nasypal „čučkařům“ z BIS další sůl do ran. A pak se vytočil, když mu připomněli Kliniku
Druhý český prezident Václav Klaus znovu veřejně vystoupil. Během ledna již podruhé. Poté, co 1. ledna na televizi Prima naznačil, že by se mohl znovu stát prezidentem, nebo že by na Hradě rád viděl svého syna Václava Klause mladšího, toho času poslance za ODS, se ve druhé půlce vstoupení rozhodl odjistit další slovní granát. A hodil ho směrem k českým tajným službám, které označil za bezcenné. A to nebylo zdaleka všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: V roce 2019 posílí česká koruna, zdraží komodity a uspějí nové startupy
Ve středu 16. ledna se v Centru současného umění DOX uskutečnil 5. ročník Fóra českých investorů. Na investiční konferenci, kterou pořádají společnosti BH Securities, Emun Partners a PwC, vystoupili známí čeští i zahraniční investoři a ekonomové mezi které patří Leoš Jirman, Vladimír Hoffmann, Eva Zamrazilová, Petr Krčil, Štěpán Křeček, Jan Hadrava či Vítek Šubert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Regionální organizace v Liberci má nové vedení
Ve středu 16. ledna 2019 bylo na sněmu regionální organizace TOP 09 Liberec zvoleno nové vedení. Funkci předsedy nově zastává Zdeněk Chmelík. Místopředsedkyněmi se staly Jana Vlková a Dana Lapáčková. Petr Faistauer, Josef Holický, Dita Habhab a František Gábor se stali členy regionálního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fajt: Zeman používá nepravdivé argumenty, chystám žalobu
Prezident Miloš Zeman podle historika umění a ředitele Národní galerie Jiřího Fajta při zdůvodnění, proč ho odmítl jmenovat profesorem, vychází z nepravdivých, zavádějících a zmatených údajů. Prezident podle něj není schopen interpretovat podklady, které dodal k profesorskému jmenovacímu řízení. Argumenty, kterými se hodlá proti rozhodnutí Hradu bránit, doloží v chystané žalobě. Fajt to uvedl v prohlášení, které dnes zaslal ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Putin zavítal do Srbska. Vítalo ho 150 tisíc lidí. Řešil hned několik otázek
Ruský prezident Vladimir Putin navštívil Srbsko. Zavítal také do kostela sv. Sávy. který byl vybudován s podporou Ruské federace. Před kostelem se podle informací ruské vládní agentury TAAS shromáždilo až 150 tisíc lidí, kteří si přáli ruského prezidenta pozdravit. Řešily se však i ekonomické otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jižní Čechy získají opět třetí nejvyšší částku na výměnu zastaralých kotlů
Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo 7. 1. 2019 třetí výzvu pro kraje na získání prostředků v rámci dalšího kola kotlíkových dotací. Jihočeský kraj tak má znovu možnost získat více než 300 mil. Kč na výměnu zastaralých kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním, které nesplňují 3., 4. nebo 5. emisní třídu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Návštěvníci Krkonoš dostanou od studentů šest neobvyklých útulen
Vánice nebo náhlý déšť už návštěvníky Krkonoš nezaskočí, skrýš najdou v nových útulnách, které navrhli a sami také vyrobili studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Socdem nechala zpracovat tajnou analýzu zoufalého výsledku voleb. Máme ji jako jediní. Jména, chyby, razantní změny
ČSSD je na tom pod vedením Jana Hamáčka vcelku přijatelně. Oproti stavu, který se odehrál loni na podzim, by se dalo hovořit o jistých pozitivech. Ačkoli se o sociální demokracii po zmíněných komunálních volbách hovořilo vesměs negativně, evidentně nejhůř dopadlo hlavní město. V Praze, kde ČSSD řídí dosluhující europoslanec Poche, můžeme hovořit o totálním kolapsu. Nepomohl Poche, peníze, lídr Landovský ani cokoli jiného. A právě na to konto se ParlamentnímListům.cz podařilo získat interní analýzu, která pražský debakl hodnotí a analyzuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Máme předpoklady stát se jedním z technologických lídrů Evropy
Komentář na facebookovém profilu k investičnímu summitu v Indii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice dokončuje stavbu nového psychiatrického oddělení
Více než půl miliardy korun plánuje v letošním roce prostavět ve stavebních investicích Nemocnice České Budějovice. Momentálně dokončuje přestavbu historické budovy, ve které bude sídlit psychiatrické oddělení. Buduje také novou lůžkovou část rehabilitace a stanici dárců krve, novou prádelnu a připravuje se na další významné investiční akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Imigranti a znásilňování. Ve Finsku toho mají dost a budou prý jednat
Finskem otřásá série znásilnění z poslední doby, z nichž jsou podezřelí migranti. Desítky tisíc Finů proto chtějí odebrat azyl imigrantům, usvědčeným ze sexuálních zločinů, píše ve svém pátečním vydání deník MF Dnes. „Azylanti nemají k ženám žádný respekt. Máme dcery, musíme dohlédnout na bezpečnost v ulicích,“ neskrývají své obavy Finové. Finský parlament je připraven zavést přísnější opatření proti zločincům cizího původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
HZS: Ing. Zdeněk Nytra znovu kandiduje na post viceprezidenta CTIF
Členové Českého národního výboru CTIF v hlasování per rollam rozhodli podpořit kandidaturu Ing. Zdeňka Nytry na post viceprezidenta CTIF i pro další funkční období 2019 - 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Velké sólo Jany Černochové: Slizká politika Zemana a Babiše. Lepšolidi? Prezident je pokrytec. Protesty v ulicích ano, ale efekt mají kontraproduktivní...
ROZHOVOR Současnou kombinaci obsazení funkcí prezidenta a premiéra České republiky považuje poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová za nejhorší. Politiku Miloše Zemana a Andreje Babiše označuje dokonce za „slizkou“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila také k výzvě režiséra Jana Hřebejka, který žádá národ, aby vyšel do ulic, a nekompromisně zúčtovala i s Miroslavem Kalouskem, podle jehož vyjádření se Čechoslováci nechali po okupaci v roce 1968 rychle zastrašit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Žádosti o grant na výsadbu zeleně se přijímají do konce ledna
Čtyři sta podpořených projektů výsadby zeleně a 92 125 vysazených stromů; to je osmiletá bilance grantového řízení Nadace ČEZ, které má prostý název – Stromy. Jen ve Středočeském kraji bylo od roku 2011 vysazeno 29 325 stromů či okrasných keřů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Plzeň si poprvé připomene sebeupálení Josefa Hlavatého
Plzeň si v neděli poprvé připomene památku dělníka Josefa Hlavatého, muže, který se v Plzni 20. ledna polil petrolejem a zapálil. Bylo to den poté, co v Praze zemřel Jan Palach. Hlavatý byl podle mínění některých lidí prvním z Palachových následovníků, další názory ale zpochybňují, zda byl jeho skutek opravdu politicky motivovaný. Plzeňský primátor Martin Baxa (ODS) Hlavatému v neděli na náměstí T. G. Masaryka věnuje tichou vzpomínku a zapálí svíčku, řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
To je zlé. Miroslav Poche propadl v průzkumu o europoslancích
Agentura STEM vydala průzkum popularity českých europoslanců. Zatímco kladného ohodnocení se dostalo Pavlu Teličkovi, Miroslav Poche byl hodnocen značně negativně. Překvapivá může být taktéž hodnota neznalosti některých europoslanců u české veřejnosti, europoslanci Pavel Telička a Jiří Pospíšil jsou veřejnosti dobře známi, zatímco europoslanci jako Martina Dlajbová či Tomáš Zdechovský mají míru neznalosti u veřejnosti vyšší než 70 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akce
ROZHOVOR „Je čas se vrátit k rozvíjení demokratické diskuse uvnitř strany po období normalizace, kdy těsná většina systematicky likvidovala všechny, kdo měli jiný názor. Věřím, že se ČSSD ze svých chyb poučí a přestane se neustále vymlouvat na někoho jiného. Zeman ani Babiš nemohou za poslední neúspěchy ČSSD,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda vlády i Senátu Zdeněk Škromach. „Je čas přestat pletichařit v kuloárech a začít opět dělat pozitivní politiku pro občany naší země. ČSSD musí opět oslovit voliče z řad lidí práce, seniorů, rodin s dětmi, lidí se zdravotním postižením, které dobrovolně v posledních letech přenechala jiným stranám a hnutím, tím, že se začala blížit TOP 09,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Chrudimští výsadkáři v Mali střeží základnu a chrání mezinárodní tým instruktorů
Vojáci 43. výsadkového praporu již druhým měsícem působí v rámci zahraniční výcvikové operace EUTM v severozápadní africké republice Mali. První česká jednotka ochrany a podpory o síle roty je zařazena do struktury španělského praporu ochrany „Force Protection“ na výcvikové základně Koulikoro Training Center (KTC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Český podnikatelský inkubátor v Bengaluru je jen začátek
Premiér Andrej Babiš navštívil pátý den pracovní cesty po Asii Indii. V pátek 18. ledna se zúčastnil Vibrant Gujarat Summitu, kde mluvil především o možnostech ekonomické spolupráce. Poobědval s indickým premiérem Naréndrou Módím a premiéry Dánska a Malty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Soroš, korýtka? Telička pochválil Štětinu a vyhlásil velké politické plány, lidé reagují po svém
Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička má obavy z toho, jakým směrem by se mohla dál vyvíjet politická situace v České republice. Proto vážně zvažuje, že zůstane veřejně aktivní a s novým hnutím znovu vstoupí do bran Evropského parlamentu. Na sociálních sítích se však dočkal reakcí, které ho pravděpodobně nepotěšily. Prý jen čeká na noty od George Sorose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Dostáváme se mimo civilizačně-kulturní rámec Evropské unie
Komentář na facebookovém profilu ke kauze ovlivňování soudců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Školský ombudsman se pyšní Zlatým oříškem
Školský ombudsman a zakladatel ankety Zlatý Ámos Ladislav Hrzal získal ocenění Zlatý oříšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Projevíme úctu hrdinům a zároveň zachráníme chátrající budovu
Vedení pražského magistrátu začne jednat o odkupu bývalého Borůvkova sanatoria v Legerově ulici. Důvodem je snaha vytvořit z této budovy důstojné místo, které by připomnělo historické milníky Česka v průběhu dvacátého století. V rámci Palachova týdne, na výročí smrti studenta Palacha, se také v sobotu sejdou zástupci Prahy u budovy k tiché vzpomínce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ovlivňování soudu není jen současný problém. I na nás to zkoušeli, říkají soudci
Místopředseda Vrchního soudu v Praze Jan Sváček se s pokusy ovlivnit jeho rozhodnutí setkal dvakrát. V obou případech je to skoro dvacet let zpátky.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.1.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Policie v Praze zadržela tři Afghánce, kamionem chtěli do Německa
Pražští policisté dnes časně ráno na základě svědectví řidičů projíždějících po Pražském okruhu zadrželi tři cizince, které převážel kamion jedoucí ve směru na ústeckou dálnici D8. Šlo o Afghánce, kteří se v návěsu kamionu se srbskou registrační značkou ukryli bez vědomí řidiče. Jejich cílem bylo dostat se do Německa, kde chtěli požádat o azyl. Policie zahájila řízení jejich správního vyhoštění, uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Promyšlená digitalizace patří do balíčku jednotného vnitřního trhu
Jednotný trh představuje jeden ze základních kamenů evropské integrace. Právě ten se europoslanci snaží podepřít a stabilizovat. Chtějí odstranit mezery a překážky, které jsou dosud kladeny před evropské zaměstnance i spotřebitele. Tentokrát na poli digitalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stále vyšší ceny bytů
Napětí na českém realitním trhu zdá se nepolevilo ani ve druhé polovině roku. Oproti předchozímu čtvrtletí se ve třetím kvartále ceny bytů zvýšily o další 2,4 %, meziročně byly dražší o 8,7 %. Bylo to těsně před změnou pravidel pro poskytování hypoték, nicméně s cenami na trhu ani následné zpřísnění zřejmě příliš nic neudělalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Barokní fara v Čakově byla zachráněna
V říjnu 2018 byla dokončena generální obnova barokní fary v Čakově, která se nachází nedaleko Českých Budějovic. Památkově chráněný objekt byl dlouho nevyužívaný, bez odpovídající údržby postupně chátral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích u Suchého vrchu není bezpečno
Lesníci varují před vstupem do porostů v Orlických horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan David: Karel Schwarzenberg má pravdu
Podle Parlamentních listů čestný předseda TOP 09, poslanec a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg pravil: „Je správné, že BIS upozorňuje na nebezpečí. Nové osnovy by ovšem mělo vypracovat s mladými historiky Ministerstvo školství. Nutné to je, pamatuji, že v Rakousku se ve výuce dějepisu drželo hnědé myšlení ještě 25 po válce. U nás to bude obdobné.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Měli bychom pořádně zdanit nadnárodní korporace
Komentář na facebookovém profilu ke zdanění nadnárodních korporací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
První oběť médií. Když to ČT přepálí... Zbožštění Palacha. Halík skončí v pekle. Reakce politiků i lidu na dnešní tragédii. Jen pro silné žaludky
Na Václavském náměstí v Praze se dnes pokusil upálit muž. Možná se rozhodl následovat příkladu Jana Palacha, který tímto svým krokem chtěl probudit českou společnost z letargie a přimět ji, aby se před 50 lety vzepřela sovětské okupaci. Mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová však tvrdí, že podle prvních informací dnešní čin nemá společenský podtext. Mužův čin přesto vyvolal celou řadu reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: Brazílie směřuje ke kulturní genocidě indiánů
Indiáni v Brazílii, potažmo v celé Americe, to nikdy neměli lehké. Vždy museli bojovat o svá práva na existenci, na svou půdu, na svůj život. Tak to bylo od roku 1492, a tak je to stále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Panika z brexitu bez dohody je jen divadlem v křeči
Žádná dohoda je lepší než špatná dohoda. Špatná dohoda je hned druhý den základem budoucích sporů a vzájemné nevraživosti. Čistý stůl je lepší. Platí to mezi lidmi, platí to i v podnikání. Není důvod, proč by to nemělo platit pro brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň chová poprvé ohroženého kagu chocholatého
Plzeňská zoologická zahrada poprvé v historii chová kagu chocholatého, jenž vzhledem připomíná volavku. Tento ohrožený druh ptáka pochází z Nové Kaledonie. Plzeňská zoo získala dva samce koncem roku z Vogelparku Walsrode v Německu. Návštěvníci je najdou v severovýchodním cípu Asijské zahrady spolu s dalšími třemi druhy novokaledonských ptáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Je třeba nazývat věci pravými jmény
Bruselský bič na neposlušné, bohužel je třeba nazývat věci pravými jmény. Toto bude nástroj nátlaku na země Visegradu, včetně České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fakt to chcete vědět? Jak přesně mučila CIA vězně? Vše v nové knize
Americká tajná služba je podepsána pod desítky zpackaných operací. Během nich nevyšly jejich plány, zhatila se příprava. Opakovaně se například pokoušela zavraždit Fidela Castra, ale nikdy to nevyšlo. Stejně tak v mnoha případech naletěla takzvaně špičkovým informátorům. V neposlední řadě po 11. září vytvořila tajné věznice, kde mučila podezřelé. Jak? Na to přesně odpovídá Černá kniha CIA, kterou měly ParlamentníListy.cz možnost listovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Na ČT se řešil naprostý brexitový chaos. Se silným výrokem lidovce. Druhé referendum by prý nebyla zrada, protože se lidem lhalo
Poté, co britská premiérka Theresa Mayová drtivě prohrála parlamentní hlasování o smlouvě, která měla Británii z Evropské unie vyvést hladce a bez hádek, se hledá plán B. Většina britského parlamentu si očividně nemyslela, že dokument je tak kvalitní. Ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 se tak moderátor Daniel Takáč kromě jiného Ondřeje Benešíka (KDU-ČSL), předsedy evropského výboru Poslanecké sněmovny, zeptal na to, zda je nyní EU nucena hledat jiný kompromis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Spor mezi vrcholnými a tradičními institucemi české státnosti považuje prezident za nedůstojný
Vyjádření právního zástupce prezidenta republiky k mediálním sdělením neúspěšných uchazečů o profesuru a Univerzity Karlovy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Svoboda nemůže být bezbřehá
Komentář na facebookovém profilu k rozdílu mezi svobodou a anarchií
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nejsme žádný dobytek na pěstování pro vrchnost! Šéf Svobodných odhaluje, jak se nápady Babišovy vlády projeví ve skutečnosti
ROZHOVOR Dva typy lidí, kteří bojují na politické scéně, popisuje předseda Svobodných Tomáš Pajonk: „Jedni, kteří pracovitým lidem chtějí sebrat peníze, a rozdat je tam, kam chtějí ve jménu ‚evropských, morálních a západních‘ hodnot, a pak druhý typ, který je chce uloupit a rozdat ve jménu ‚národních, našich‘ hodnot, neboť ‚to tak musí být, bo to je fajne‘.“ Ovšem jde jim o totéž: Za peníze všech koupit něco, co se líbí jim, a k tomu potřebují moc. Rozdělovači lupu na sebe plivou a živí konflikt. Pajonk reagoval také na trend sociální politiky: „Myslíte, že jsem svou ženu uplatil obědy zdarma, aby měla další dítě? To je dost absurdní představa. Nebo kdyby dostala o 10 000,- Kč za porod navíc, tak že by najednou chtěla šesté dítě? To je přeci amorální nesmysl.“ Pajonk také vzkázal, že nejsme žádný dobytek na pěstování pro vrchnost. „Stavět státní politiku na tom, že budeme mít farmu na daňového poplatníka, s prominutím, je svinstvo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Na Václavském náměstí se zapálil muž, kolemjdoucí ho uhasili
V Praze na Václavském náměstí u sochy svatého Václava se dnes kolem 15:00 polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ruskou političku v britské TV grilovali za Krym a Čečnu, pak se jí smáli. A americká armáda v Iráku...
Britský novinář a moderátor Mehdi Hasan si do svého diskusního pořadu Head to Head v televizi Al-Džazíra pozval ruskou političku Natálii Naročnickou. Když se dostali až k otázce ukrajinského Krymu, který Rusko prohlašuje za svůj, strhla se mezi Hasanem a Naročnickou tvrdá slovní bitka. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ranní poplach na Pražském okruhu: Z jedoucího kamionu vyskákali imigranti
Pražští policisté dnes časně ráno na základě svědectví řidičů projíždějících po Pražském okruhu zadrželi tři cizince, které zřejmě převážel kamion jedoucí ve směru na ústeckou dálnici D8. Cizinecká policie zjišťuje okolnosti případu a případnou roli řidiče kamionu, ověřuje také totožnost zadržených cizinců, informovala na webu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Spojí se Soukup a Okamura?
Ten, kdo alespoň povrchně a zdálky sledoval různé diskuse v TV Barrandov v posledním roce, nemohl si nevšimnout, že J. Soukup preferuje ve svých „diskusních“ pořadech politiky SPD a hnutí ANO. Možná také proto, že politici stran české pravice se k němu příliš nehrnuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Kauza možného ovlivňování soudců se musí vyjasnit
Svolávám jednání sněmovního podvýboru pro justici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš se v Indii sešel s tamním předsedou vlády Módím
Premiér Andrej Babiš se dnes v Indii u příležitosti účasti na ekonomickém fóru Vibrant Gujarat Summit sešel na bilaterálním jednání se svým indickým protějškem Naréndrou Módím. V úvodu summitu v projevu zmínil, že chce posunout vzájemné vztahy na úroveň strategického partnerství. Strategický dialog vede Česko z mimoevropských zemí například se Spojenými státy, Čínou či Izraelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Do insolvence bude moci vstoupit de facto každý
Poslanecká sněmovna už dva roky jedná o konečné podobě novely insolvenčního zákona. Nyní ji má znovu na stole poté, co ji vrátil Senát se svými připomínkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rath vypovídá u soudu třetí den, odpovídal na dotazy žalobce
Již třetí den pokračuje výpověď bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha ve druhé části jeho korupční kauzy u pražského krajského soudu. Rath dopoledne odpovídal na otázky státního zástupce, následovat by nyní měly dotazy obhájců obžalovaných. Rath i další obžalovaní braní úplatků a podplácení v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek ve Středočeském kraji popírají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Firmy by si měly rychle zvykat, že dotace jsou výjimečné
Komentář na facebookovém profilu k projektem EU podpory investic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ať není poznat, komu fandí... Mezi radními ČT došlo k výbušné debatě o tom, co píšou veřejnoprávní novináři na sociálních sítích
V Radě České televize proběhla zásadní debata, týkala se svobody slova redaktorů zpravodajství veřejnoprávní České televize na sociálních sítích. Otevřel ji Vratislav Dostál, novinář ze serveru Info.cz, jehož šéfredaktor Michal Půr v prosinci kritizoval odvolaného šéfa stanice Vltava veřejnoprávního rozhlasu Petra Fischera za zveřejňování osobních politických názorů, informuje server Pavla Šafra Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Pevně věříme, že britská premiérka úspěšně dokončí brexit
V současné době sílí kampaň ze strany vrcholných představitelů Evropské unie vůči britské premiérce Mayové, která si stojí za dokončením Brexitu ke dni 29. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stagnující prodeje aut v Evropě
Na první pohled to vypadá, že je česká ekonomika vůči aktuálnímu zpomalení nebo dokonce recesi německého hospodářství imunní a dál si drží své solidní tempo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda: Zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR
V pondělí 21. ledna 2019 proběhne od 9:00 hodin na Úřadu vlády 147. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Andreje Babiše zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Českomoravská komoditní burza Kladno se domohla práva na ochranu před nekalou soutěží
Českomoravská komoditní burza Kladno (ČMKB) se po čtyřech letech domohla práva na ochranu před nekalou soutěží ze strany společnosti Amper Market.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kverulant: Praha odmítla nabídku na obnovení parčíku u Nuselského mostu
Již dlouhá léta stojí v Praze na střeše domu u Nuselského mostu blízko centra Prahy nelegální reklamní LED obrazovka. Na pozemcích Prahy před billboardem je systematicky likvidována zeleň, zejména vzrostlé stromy, a to proto, aby nebránila výhledu řidičů, stojících v koloně, na reklamní poutač.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Pražané loni pomohli zachránit rekordní počet volně žijících zvířat
Přesně 4712 volně žijících zvířat. Takový počet pacientů přijala loni Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Mezi 141 různými živočišnými druhy převažovali jako tradičně ptáci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jižní Morava se na veletrhu Regiontour představuje z jiného úhlu
Jiný úhel pohledu na turistickou nabídku jižní Moravy bude hlavním tématem nové turistické sezóny. Kraj chce letos lákat návštěvníky na méně známé nebo dosud neobjevené atraktivity, aktivity a akce regionu. Veletrh Regiontour se koná v areálu brněnského výstaviště ve dnech 17. – 20. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Tomeček dorazil do cíle Africa Eco Race díky pomoci další Tatry v soutěži
Matador dálkových soutěží Tomáš Tomeček se na jedenáctém ročníku rallye Africa Eco Race umístil na pátém místě mezi kamiony, když ve své Tatře T 815 zcela sám bez navigátora překonal nástrahy afrických dun. Tomáš Tomeček se však neobešel bez technických problémů. Do cíle senegalského Dakaru se tak dostal díky pomoci druhé závodní Tatry, která v Africe letos startovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šéf novin udeřil: Na tento seriál by se měla pražská kavárna dívat. Nebo rovnou vyrazit na nenáviděný venkov
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se zamyslel nad vycházející hvězdou z Mostu - novým komediálním seriálem. Na něj by se dle jeho slov měli povinně dívat všichni hysteroliberálové, aby jim konečně došlo, proč prohrávají v parlamentních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Hloupá dřívější rozhodnutí moudré plody nenesou
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Za udržení pracovních míst a prosperity zodpovídají vlády
Komentář na facebookovém profilu k jednání o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Počet běženců, kteří nelegálně přešli hranici z ČR do SRN, stoupl
Počet běženců, kteří nelegálně překročili hranice z Česka do Německa, se loni zvýšil. Vyplývá to alespoň ze statistiky, kterou ČTK poskytlo německé Ministerstvo vnitra. Zatímco mezi lednem a listopadem 2017 spolková republika na svém území zachytila 3547 uprchlíků, kteří do země nelegálně vstoupili z Česka, loni jich za stejné období bylo už 3931. U většiny ostatních sousedních zemí přitom Německo zaznamenalo pokles.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hrozivá slova Chovance v tisku: Vláda ČSSD zničí. Do Bruselu se nedostane nikdo. Jdu se léčit
Ještě stále je poslancem, ale po březnovém sjezdu strany chce složit svůj mandát. Nesouhlasí totiž s angažmá sociální demokracie ve vládě s hnutím ANO. Podle něj si strana uškodila, ale nyní už by jej měla dokončit. Řeč je o Milanu Chovancovi (ČSSD), jenž poskytl rozhovor serveru Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Největší světová sportovní konference poprvé v Praze
Více než 3 tisíce vědců a odborníků věnujících se sportovním vědám se začátkem července sejde na mezinárodní konferenci v Praze. Jedná se o nejvýznamnější a jedinečnou sportovní událost v České republice v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Politici se shodli na nutnosti zrychleného legislativního procesu k brexitu
Ministr vnitra Jan Hamáček představil včera zástupcům politických stran návrh zákona pro případ vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie, pokud by se nepodařilo dojednat dohodu k 29. březnu 2019. Politické strany souhlasily s přijetím zákona ve zrychleném projednávání v Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Krajský Sokol dostane 600 tisíc na činnost a vzdělávací projekty
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci Východočeské župy – Pippichovy o další podpoře sokolské župy v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Komunisté měli strach z Jana Palacha
Státní bezpečnost v rámci akce Hrob zlikvidovala v roce 1973 místo posledního odpočinku Jana Palacha v Praze na Olšanských hřbitovech. Tato ničemná a zoufalá akce dokázala zbabělost rudých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Jan Palach - osudový čin hodný obdivu
Pro mě byl čin Jana Palacha strašně dlouho nepochopitelný. Vzít si život. Něco tak radikálního a v té době, z mého pohledu, i zbytečného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Praha 11 bude letos hospodařit se schodkovým rozpočtem
Praha 11 bude letos hospodařit se schodkovým rozpočtem. Dokument, který dnes schválilo zastupitelstvo Jižního Města, počítá s příjmy 438,1 milionu korun a výdaji 648,6 milionu. Schodek bude radnice financovat z vlastních zdrojů. Rozpočet kritizovala opozice zejména kvůli tomu, že jej předložila dosluhující rada a jeho znění nebylo dostatečně projednáno. Praha 11 je poslední pražská městská část, která po říjnových volbách stále nemá nové vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Demografický propad a nedostatek pracovních sil musíme vyřešit sami
Komentář na facebookovém profilu k dopadům nekontrolované migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Řada věcí se daří, spousta je rozpracovaná, hájí svou pozici Plaga
Ministr školství Robert Plaga (ANO), o jehož dalším působení ve funkci se spekuluje, je přesvědčen, že jeho úřadu se v posledním roce mnoho věcí daří a spousta je rozpracovaná. Ve vyjádření, které zaslal ČTK, upozornil na přidávání peněz do všech úrovní škol i do sportu. Uvedl, že jeho cílem je školství stabilizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Nepřítel odpálí raketu a ta bude zničena již při startu. USA se začnou bránit i z vesmíru
Spojené státy ve čtvrtek představily plán protiraketové obrany umístěné ve vesmíru. Má za cíl chránit před hrozbami z KLDR, Íránu a čelit vývoji nových systémů v Rusku a Číně. USA svou obrannou strategii revidovaly naposledy v roce 2010.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Nad americkou pohádkou Doktorka Plyšáková, ve které je k vidění epizoda, v níž je lesbický pár s dětmi označován za rodinu a jejíž první díl začátkem roku odvysílala Česká televize, se pozastavuje senátor Ivo Valenta (za Soukromníky). K celé záležitosti se vyjádřil na sociální sítí Facebook. „Rodinu tvoří máma, táta a děti,“ zdůrazňuje. V šoku je i Aliance pro rodinu, která už napsala otevřený dopis generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi, Radě ČT a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. A slova plná odsouzení pronesl i Tomio Okamura (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš bude na ekonomickém fóru v Indii jednat s premiérem Módím
Návštěvou ekonomického fóra Vibrant Gujarat Summit ve státě Gudžarát zahájí dnes premiér Andrej Babiš svou dvoudenní cestu do Indie. Na fóru se setká s indickým premiérem Naréndrou Módím a hlavním ministrem Gudžarátu Vidžajem Rupáním. Spolu s českou ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou vystoupí Babiš také na česko-indickém podnikatelském semináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist