Oficiální zpravodajská média

Kdyby byla prezidentkou Hillary, došlo by k velké válce s Ruskem. Bývalá členka americké Demokratické strany má hororové informace o Obamovi i o Clintonových
REPORTÁŽ „Můžu říct zcela jasně, že kdyby Hillary vyhrála prezidentské volby, došlo by k válce s Ruskem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá členka americké Demokratické strany a spisovatelka Leni Friedman Valenta (dříve Leni Hamilton). Vysvětluje také, co ji vedlo k tomu, že se z přesvědčené americké demokratky a liberálky názorově proměnila v podporovatelku současného amerického prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dvacet let od velké dezinformace NATO. Zpochybňovaný masakr vedl přímo k bombardování Jugoslávie
Právě před dvaceti lety se v kosovské vesnici Račak odehrávaly události, které přímo vedly k bombardování dnešnho Srbska americkými bombardéry. „Kosovská válka“ je dnes považována za jednu z nejproblematičtějších misí globální strategie USA, vyhlášené na počátku devadesátých let. A události z ledna 1999 v ní hrály velmi podstatnou roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: Vydávat ovlivňování soudců za "vyjádření názoru" je absurdní
Komentář na facebookovém profilu ke kauze ovlivňování soudců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
A populisté se začnou požírat, jásá Martin Fendrych nad Listem Jaromíra Soukupa. Všechno je to prý linka ruské hybridní války
Moderátor Jaromír Soukup se rozhodl zabojovat o přízeň voličů při evropských volbách. Jeho ambicí a nově vzniklého hnutí List Jaromíra Soukupa si všiml komentátor Martin Fendrych z aktuálně.cz. Podle jeho slov začíná žravá mezi politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ODHALUJEME Analýza ČSSD k prohraným komunálním volbám
Komunální volby ve velké Praze. Kampaň a výsledky ČSSD v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček : Portál občana bude jakousi elektronickou obdobou úřadu
Datové schránky v novém. Komunikace nejen zdarma a bezpečně, ale i pohodlně z mobilu či tabletu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Glorifikujeme teroristickou chátru, spřaženou s Hitlerem. Petříček prahne po pochvale za každou všivárnu. Komunista Skála dostal od čtenáře dotaz na banderovce a velmi se rozpálil
Z PROFILŮ Na Ukrajině je Stěpan Bandera vnímán jako hrdina, protože usiloval o ukrajinskou nezávislost. V boji za ni se však vezl na nacistickém tygrovi. Za oběť mu padli i Poláci a volyňští Češi. Komunista Josef Skála proto Banderu za hrdinu rozhodně nepovažuje. A je mu velmi „proti srsti“, že stejně nekompromisní není ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Jiný pohled na vlastenectví a smysluplné obětování vlastního života
Vážení, takový je náš svět, svět účelovosti, honby za "prachama", PR zviditelnění doslova za každou cenu, mozek vymývajících mediálních kampaní, pokrytectví a srabství mnohých, kteří by měli reprezentovat, vést národ - našich "ctihodných" politiků...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kdybych byl ruským strategickým funkcionářem... Generál Šedivý uvádí na pravou míru strašení Moskvou a Pekingem
ROZHOVOR „Česká republika není zase tak bezvýznamnou zemí z hlediska know-how a v oblasti vývoje a vědy. Vím, že je relativně malá, ale v mnohých technologiích patříme ke světovým špičkám. Technologie jsou mimo jiné budoucnost,“ říká bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky generál Jiří Šedivý. Reaguje tak na kritiku Bezpečnostní informační služby ze strany bývalého i současného prezidenta. Upozorňuje, že podobné snižování významu činnosti zpravodajských služeb musí zahraniční funkcionáře těšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Kraje pod drobnohledem
Aktuální informace poskytující detailní pohled na ekonomickou a sociální situaci obyvatel všech 14 krajů České republiky přináší dnes vydaná publikace „Srovnání krajů v České republice – 2018“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova uspořádala konferenci Janu Palachovi a dalších „živých pochodních“
V prostorách Univerzity Karlovy se dnes uskutečnila mezinárodní konference „Jan Palach a další živé pochodně v sovětském bloku“. Zástupci z České republiky a okolních států zde debatovali nejen o Janu Palachovi a jeho činu, ale rovněž o dalších obětech, které se podobně jako on upálili v různých evropských zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vyhrajeme volby, sestavíme vládu, plánují Piráti. Už v eurovolbách chtějí dvacet procent
Piráti se svými ambicemi vskutku netají a nemají ani nízko položenou laťku. V květnu chtějí vyhrát eurovolby a za dva roky by pak rádi vyhráli i parlamentní volby a sestavovali vládu. Řekl to na celostátním fóru strany předseda Pirátů Ivan Bartoš. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: ČSSD? Další velké téma uniká
Když jsem před dvěma a půl lety, před krajskými volbami, navrhl zhruba patnáct programových témat, které by ČSSD mohla převzít do svého programu, očekával jsem alespoň nějakou reakci. Z těch témat nepojala do svých programových dokumentů strana prakticky nic a nezabývala se vážněji vlastně ani dalšími zhruba pěti tématy, se kterými jsem přišel ve svých článcích v posledních dvou letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Labe varuje před vstupem na zamrzlé vodní plochy
Povodí Labe upozorňuje veřejnost na rizika spojená se vstupem na zamrzlé vodní toky a nádrže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Světnička: Kdo živí nenávist špiček Českých pirátů k Palachovi?
Kdovíkým zaplacenými kampaněmi již zmanipulovaná veřejnost o pravdivém zákulisí moc neví. Hlásaná transparentnost a otevřenost je u mnohých představitelů České pirátské strany, jen když se to hodí, navíc jen jako manipulační kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ navštívila delegace z čínského kontrolního úřadu
Nejvyšší kontrolní úřad v úterý ve svém sídle přivítal delegaci z kontrolního úřadu z čínské provincie Shaanxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rektoři vyrazili na podporu ministra Plagy. Vážíme si jeho energie, napsali v prohlášení
Skončí ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga (ANO) ve funkci? Spekulaci o tom přinesly Lidové noviny. Plaga svůj post hájí a stejně tak za ním stojí rektoři a školské organizace. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Propaganda o Palachovi. Trapně se polyká nad hrobem s lucernou. Brutální krajan z Kanady vytáhl na dnešní plačky rebela Kryla
Deset procent populace žije na hranici chudoby, máme politiky, kteří přežvýkávají svoje fráze ještě hůř než jejich předsametoví odpůrci. Rozpustili jsme republiku a přehodili výhybku oficiální nenávisti do protisměru. Takovéhle obžaloby padají v komentáři biologa Jiřího Jírovce k padesátiletému výročí smrti Jana Palacha. Ku pomoci si dokonce bere texty Karla Kryla. A tím to nekončí, posuďte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Česká pošta porušila zákaz diskriminace
Česká pošta vybrané zásilky doručovala za třetinu běžné ceny. ČTÚ za to poště udělil maximální, dvoumilionovou pokutu. O pravomocném rozhodnutí informuje dnes vydaná monitorovací zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Ambulantní gynekologové po atestaci se budou nově podílet na službách v nemocnicích
Odborná společnost a zdravotní pojišťovny se za podpory Ministerstva zdravotnictví dohodly na propojení ambulantní a nemocniční péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klub starostů TOP 09 si zvolil nové vedení
Klub starostů TOP 09 si na členské schůzi zvolil nové vedení. Novým předsedou klubu se stal starosta jihomoravského města Letovice Petr Novotný, za místopředsedy pak členové klubu zvolili bývalého poslance a dlouholetého starostu městské části Praha-Libuš Jiřího Koubka a starostu středočeské obce Černolice Pavla Schmidta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad práce poskytuje příspěvky na VPP i letos
Úřad práce ČR podporuje v maximální možné míře snahu obcí, které zaměstnávají dlouhodobě nezaměstnané uchazeče v rámci veřejně prospěšných prací (VPP). Zároveň je ale povinen postupovat podle platné legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Před námi jsou evropské volby
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ve stínu brexitu se prý v Británii dějí strašné věci. Šikana, zatýkání, vyhazovy z práce...
Zákazy, šikany, vyhazovy, zatýkání a uprchlictví, tak popisuje dění za kulisou brexitu spisovatel a hlasitý euroskeptik Benjamin Kuras. Brexitový zmatek podle něj zastiňuje ostatní civilizačně kritická, leč méně nápadná témata a události. „Když se k nim člověk pročte, mohou se jevit jako zneužití brexitové mlhy k nepozorovaným demontážím svobody a demokracie,“ upozorňuje ve svém komentáři na serveru Nevidielnýpes.cz a zmiňuje některé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráty povede do eurovoleb Marcel Kolaja
Česká pirátská strana dnes na Celostátním fóru v Táboře zvolila svého lídra kandidátní listiny do květnových voleb do Evropského parlamentu. Jedničkou kandidátky se stal brněnský Pirát Marcel Kolaja. Jak uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš ve své zprávě ke členům strany, Piráti budou v eurovolbách usilovat o zisk 20 procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Podnět vůči společnosti Google podaný sdružením dTest
Úřad pro ochranu osobních údajů obdržel v polovině prosince 2018 podnět subjektu údajů, zastoupeného sdružením dTest, o.p.s., směřující vůči společnosti Google. Podnět se týká zejména zpracování osobních údajů v souvislosti s polohou uživatelů služeb této společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ŽIVÉ VIDEO Kázání profesora Piťhy. Bude řev?
V Týnském chrámu v Praze se koná v sobotu v podvečer velmi zajímavá událost. Monsignor Petr Piťha slouží requiem za Jana Palacha při příležitosti padesáti let od jeho smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Macrone, odstup! Pět tisíc lidí si opět obléklo žluté vesty a vyrazilo do ulic Paříže
Francouzskou metropolí prošlo podle odhadu pařížské policie zhruba pět tisíc protivládních demonstrantů v žlutých vestách, kteří křičeli „Macrone odstup!“. Protesty pokračují již desátou sobotu v řadě. K zajištění pořádku v celé zemi bylo nasazeno okolo osmdesáti tisíc policistů, přibližně tolik, kolik bylo minulý víkend demonstrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kdybych byl ruským strategickým funcionářem... Generál Šedivý uvádí na pravou míru strašení Moskvou a Pekingem
ROZHOVOR „Česká republika není zase tak bezvýznamnou zemí z hlediska know-how a v oblasti vývoje a vědy. Vím, že je relativně malá, ale v mnohých technologiích patříme ke světovým špičkám. Technologie jsou mimo jiné budoucnost,“ říká bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky generál Jiří Šedivý. Reaguje tak na kritiku Bezpečnostní informační služby ze strany bývalého i současného prezidenta. Upozorňuje, že podobné snižování významu činnosti zpravodajských služeb musí zahraniční funkcionáře těšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Překvapení u Pirátů. Místo Peksy povede eurokandidátku specialista na software
Piráty povede do voleb do Evropského parlamentu softwarový specialista Marcel Kolaja. Ve stranických primárkách porazil poslance Mikuláše Peksu. Pro Kolaju bylo ve druhém kole voleb 253 z 449 hlasujících pirátů, Peksu jich podpořilo 196. Vyplývá to z informací zveřejněných hlasovacím systémem České pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petice: Živnostníci proti autorským poplatkům
My, níže podepsaní občané České republiky, apelujeme na poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, aby podpořili senátní verzi novely autorského zákona, tj. sněmovní tisk č. 175/5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Dvojí kvalita potravin? Teď se láme chleba
V úterý proběhne v Bruselu důležité hlasování, které rozhodne o tom, jestli bude moci být dvojí kvalita skutečně postavena mimo zákon a v jaké podobě to bude. Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů bude hlasovat o znění směrnice o nekalých obchodních praktikách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Vzpomínka na Jana Palacha
V pátek 18. ledna se v rámci vzpomínky na Jana Palacha konalo v Praze promítání nového filmu Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident poslal kytici k Palachově desce. Našla si ji skupina Otakara van Gemunda a vyřádila se na ní
Ke kytici od prezidenta Miloše Zemana, položené u pamětní desky Jana Palacha na budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, přidali aktivisté skupiny Rebelové české politiky urážlivý vzkaz. Vadí jím především prezidentova orientace zahraniční politiky a tím pádem i „pošlapávání Palachova odkazu“, informoval server Echo.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Brusel vzkazuje členským státům – děti jsou naše priorita
Evropský parlament schválil novou podobu Evropského sociálního fondu, díky kterému bylo jen od roku 2014 v České republice investováno do rozvoje trhu práce více než 4 miliardy euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Národní muzeum má novou unikátní sbírku zkamenělin
Národní muzeum slavilo v loňském roce výročí 200 let od svého založení a od Severočeských dolů a.s. dostalo k tomuto jubileu jedinečný dárek. Jedná se o sbírku zkamenělin třetihorní flóry a fauny z dolů Bílina. Symbolické předání sbírky se uskutečnilo v pondělí 14. ledna v nově zrekonstruované Historické budově Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Sebeobětování Jana Palacha nebylo zbytečné, síla jeho činu žije a promlouvá i dnes
Projev předsedy Senátu u příležitosti 50. výročí sebeobětování Jana Palacha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC otevřela v Pardubicích oblastní pracoviště Centrální finanční účtárny
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v centralizaci účetních činností, které pro státní organizaci zajišťuje její Centrum sdílených služeb. Ta dnes slavnostně otevřela pracoviště Centrální finanční účtárny pro oblast Čech v Pardubicích. Sídlit bude v rekonstruovaných prostorách bývalého hotelového domu na tamním hlavním nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Lednové požáry si už vyžádaly osm životů
Přestože leden je zatím co do počtu požárů spíš podprůměrný, mají ale tyto požáry tragické následky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Světnička: Kdo živí nenávist špiček Českých pirátů k Palachovi?
Kdovíkým zaplacenými kampaněmi již zmanipulovaná veřejnost o pravdivém zákulisí moc neví. Hlásaná transparentnost a otevřenost je u mnohých představitelů České pirátské strany, jen když se to hodí, navíc jen jako manipulační kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Chci odejít jako Jan Palach, napsal bratrovi muž, který se zapálil na Václaváku. Policisté se ho snažili zachránit, ale o chvíli to nestihli
54letý muž, jenž se včera odpoledne zapálil na Václavském náměstí, napsal svému bratrovi, že chce odejít jako Jan Palach. Jeho výročí smrti si v těchto dnech připomínáme. O případu informuje server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fuj, pane Palato! Nastavil nové dno české žurnalistiky, napsal politik ODS. Komentátor se začal hádat a dostal naloženo ještě více
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se opravdu hodně rozzlobil na novináře Luboše Palatu. Žurnalista prý svůj obor dovedl do ještě větších hlubin, než se snad dalo čekat, a nastolil nové dno novinařiny. Palata si však Zahradilova slova nenechal líbit a začal se bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Právní stát, nebo "právní" jak pro koho a jen podle "potřeby"?
Společenská i profesionální ikvidace lidí za "bílého dne" - otázkou je PROČ se to děje, PROČ se nic neřeší. PROČ se neřeší to podstatné, co se sice zprostředkovaně, ale navýsost týká té skutečně reálné svobody a kvality života každého z nás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Do zahraničních inkubátorů vyráží na zkušenou 8 českých start-upů
Po následující 3 měsíce budou s podporou projektu CzechAccelerator čerpat podnikatelské zkušenosti v New Yorku, Londýně a San Franciscu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Na Václaváku se pokusil upálit další muž. Policistům se jej ale podařilo zadržet
U Národního muzea v Praze se dnes pokusil upálit člověk. V rozmezí 24 hodin jde již o druhý případ. V pátek odpoledne se na Václavském náměstí pokusil upálit čtyřiapadesátiletý muž. Prý chtěl následovat příkladu Jana Palacha. Záchranná služba dnes na sociální síti Twitter oznámila, že dnes okolo 16. hodiny se pokusil upálit další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nemovitosti v Česku zdražují dvojnásobně rychle oproti situaci v celé EU
Komentář k růstu cen nemovitostí v ČR v porovnání se zbytkem EU, a to na základě dat, která publikoval Eurostat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda chce zrušit superhrubou mzdu až v roce 2021, oznámila ČT
Vláda znovu odloží nejméně o rok snížení daní a odvodů. Premiér Andrej Babiš (ANO) České televizi řekl, že kabinet chce zrušit superhrubou mzdu až v roce 2021. V příštím roce si podle něj výpadek v rozpočtových příjmech dovolit nemůže. Odklad kritizuje část opozice, ČSSD nevadí. Koaliční jednání o daních se budou konat v příštích týdnech, uvedla ČT. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Palacha ve Zlíně připomněl 700 metrů dlouhý řetěz ze svíček
Sedm stovek metrů dlouhý řetěz vytvořený ze svíček vznikl dnes odpoledne ve Zlíně k poctě Jana Palacha. Happening se uskutečnil v den, kdy Palach před 50 lety zemřel. Dvacetiletý student se na pražském Václavském náměstí 16. ledna 1969 na protest proti okupaci Československa a rezignaci společnosti polil hořlavinou a zapálil, o tři dny později zemřel. Dnešní akce v centru Zlína se zúčastnilo několik stovek lidí, kteří položili asi tisícovku svíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Dark Blade 2019 se zaměří na taktiku a ověření procedur při plánování a provádění misí
Dvaadvacet vojenských vrtulníků z armád a vzdušných sil Belgie, Maďarska, Německa, Slovinska a České republiky se v květnu zapojí do mezinárodního cvičení Dark Blade 2019. Aby bylo vše dobře naplánované, uskutečnila se v tomto týdnu na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou hlavní plánovací konference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Stále tu rezonují naše legendární značky Baťa, Škoda. Je šance navázat na naši tradici
Andrej Babiš zakončil asijskou týdenní pracovní cestu v sobotu v Indii. Setkal se s prezidentem Rám Náth Kóvindem. Slavnostně otevřel vývojové centrum Škoda Auto a Volkswagen, novou výrobnu společnosti Technicoat a přednesl projev na univerzitě Symbiosis International.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Další tvrdá slova profesora Piťhy: Kabát hanby těch, kteří řeční o Palachovi. Pravda je pohozena jako pet lahve. Rozbijeme si lebky
V Týnském chrámu v Praze se koná v sobotu v podvečer velmi zajímavá událost. Monsignore Petr Piťha slouží requiem za Jana Palacha při příležitosti padesáti let od jeho smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
AV ČR: Nový směr výzkumu a vlastní tým? To všechno umožní akademické prémie Lumina
Akademie věd ČR rozjíždí velkorysý program dotací pro úspěšné vědce a vědkyně mladší a střední generace s mezinárodními zkušenostmi. Prémie Lumina quaeruntur finančně podpoří perspektivní badatele, kteří si můžou sestavit svůj vlastní výzkumný tým na dobu až pěti let. Akademie věd představila program i jeho prvních šest laureátů na slavnostním ceremoniálu na Národní třídě ve čtvrtek 17. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Práce na Velkém Pařezitém rybníku pokračují
V zadní části rybníka byly vybudovány hrázky, které zabrání tomu, aby zdejší cenná rašelinná a mokřadní společenstva vysychala během vegetační sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Neměli by státní zástupci konat?
Komentář na facebookovém profilu ke kauze ovlivňování soudců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Aleš Valenta: AfD v hledáčku německé rozvědky
Několik dní po brutálním útoku na poslance spolkového sněmu Franka Magnitze v Brémách, jímž zatím vyvrcholila dlouhodobá násilná kampaň krajní levice proti AfD, oznámil nový prezident spolkové vnitřní rozvědky Thomas Haldenwang, že jeho úřad podezírá AfD z ohrožení německé ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Věřím, že se mi podaří dostat naše voliče k urnám, říká lídr pirátů do eurovoleb
Zajímá mě politika Evropské unie, protože ovlivňuje témata, která jsou mi blízká, říká lídr pirátů do eurovoleb Marcel Kolaja.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.1.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Zástupci SUZ MV diskutovali o integraci cizinců na česko-bavorském fóru v Plzni
Na integraci cizinců z pohledu veřejné správy byl zaměřen česko-bavorský workshop, který 17. ledna pořádala v Plzni Západočeská univerzita (ZČU) ve spolupráci se SUZ MV a Univerzitou Bayreuth.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tato dáma chce vystřídat Donalda Trumpa. Seznamte se
I když se prezidentské volby v USA budou konat v listopadu 2020, už se začínají hlásit demokratičtí kandidáti, kteří jsou odhodláni vyrazit do boje proti současnému americkému prezidentu Donaldu Trumpovi. První oficiální kandidátkou za Demokratickou stranu je senátorka Elizabeth Warrenová, kterou představil Stanislav Perkner, autor knihy Čechoamerický příběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Čučkaři jsou Zeman s Klausem, píše komentátor z Lidovek. A přidal, co o nich říkají zlé jazyky
Ke kritice Bezpečnostní informační služby (BIS) a jejích zpravodajců, které prezident Miloš Zeman označil za „čučkaře“, se v umirněnější formě přidává i bývalý prezident ČR Václav Klaus. Komentátora Lidových novin Martina Zvěřinu však zaráží, na jakých základech exprezident svůj názor staví, jelikož sám přiznává, že jejich materiály nikdy nečetl. „Oba se chovají jako čučkaři,“ říká o Zemanovi a o Klausovi komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI: Při nabídkách levnějších energií obchodníci často klamou spotřebitele
Nepoctiví prodejci neustále vymýšlejí nové praktiky, jak lidi přesvědčit ke koupi nevýhodného zboží či služby. Neštítí se ani vydávat za zástupce seriózních nebo vymyšlených společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Fungující propojení domácí a evropské politiky je pro nás výzvou
Na Celostátním fóru Pirátů dnes vystoupil předseda Pirátů Ivan Bartoš se Zprávou o stavu České pirátské strany. Ve své řeči zhodnotil proces transformace strany v uplynulém roce, pozici Pirátů ve Sněmovně i na radnicích a pirátskou strategii. Představil také ambice strany do voleb do Evropského parlamentu – získat v nadcházejících evropských volbách 20 procent a vyhrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Úlohou předsedů soudů je chránit nezávislost soudů a soudců
Reakce ombudsmanky Anny Šabatové ke „komentování“ živých soudních kauz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Tvrdého brexitu se neobáváme
Brusel slaví, neboť výsledkem brutálního tlaku, který vyjednavači EU v průběhu procesu přípravy smlouvy o odchodu Velké Británie z EU na britské politiky vyvinuli, byl text, jehož obsah musela Dolní sněmovna britského parlamentu drtivou většinou odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna rozhodne o karenci, zdanění církví i o vydání Roznera
Sněmovna bude na nadcházející schůzi znovu hlasovat o proplácení prvních tří dnů nemoci nebo o insolvenční novele, která má otevřít takzvaný osobní bankrot širšímu okruhu dlužníků. Před schvalováním je mimo jiné návrh KSČM na zdanění státních náhrad, které dostávají církve za majetek nevydaný v restitucích. Poslanci by měli také rozhodnout o vydání poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Profesor Putna po slovech o Klinice rozmlácené exekutorem perlí dále: Putin je Voldemort, skutečný grázl. Trump je blbeček, Zeman směšný ožrala
Literární historik a pedagog Martin C. Putna v minulých dnech šokoval svým názorem, že nepořádek v sociálním centru Klinika udělal exekutor. „Klinika je fenomén,“ říká Putna. Ten se ovšem nebojí vyjádřit své názory i v mnoha jiných směrech, nejen v otázce Kliniky. Píše to server Tiscali.cz, kterému poskytl rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti si volí lídra kandidátky do eurovoleb. Chceme získat 20 procent, řekl Bartoš
V projevech zatím jednotliví kandidáti zdůrazňovali především to, že hlas České republiky musí být po volbách v Evropské unii více slyšet. 
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.1.2019 v 12:36, zobrazit podobné
Piráti: Trojdomí v Šolínově ulici včera dnes a zítra
V posledních dnech se trojdomí v Šolínově ulici vrátilo do povědomí, zejména díky článku starosty Koláře uveřejněného v Pražském deníku. Bohužel jej nelze hodnotit jako objektivní a Pirátům Prahy 6 jsou v něm vkládána slova do úst, která nikdy neřekli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta začne prodávat první příležitostné známky roku 2019
Česká pošta v neděli 20. ledna 2019 začne prodávat první tři příležitostné známky roku 2019. Jedná se o známku Adolf Born, vydanou v rámci emise Tradice české známkové tvorby, známku 100. výročí založení Masarykovy univerzity a známku Petr Eben, vydanou v rámci emise Osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fetišizace vlastnického práva? Doktor Křeček rozebral názory klinikářů z pohledu právníka
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se ve svém komentáři v blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k tzv. autonomnímu sociálnímu centru Klinika. Podle jeho slov není Klinika černobílá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Evropské instituce musí podat Británii pomocnou ruku
Britský parlament odmítl návrh dohody mezi Evropskou unií a Velkou Británií, která měla upravit jejich vztahy po 29. březnu 2019, kdy má Británie osmadvacítku opustit. Zřetelně se tak přiblížila možnost tvrdého brexitu, odchodu UK bez jakýchkoli smluvních ujednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Naplno do řešení skutečných problémů
Ani opoziční lavice nám nemohou překážet v tom, abychom v zastupitelstvu města prosazovali řešení skutečných problémů, které trápí obyvatele Uherského Hradiště. Proto jsem na prosincovém zastupitelstvu navrhl dvě jasná usnesení a jsem rád, že je podpořili nejen kolegové z opozice, ale také koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Klinická smrt vlastnictví
Co je tvoje, to je moje. A co je moje, do toho ti nic není. Tuhle průpovídku známe každý už od dětství. Zesměšňuje všechny, co si dělají nárok na to, co je ostatních, ale své si urputně drží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Lednice z odúmrti vybavila služební byt státních zástupců
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Táboře získal z odúmrtě chladničku Gorenje bílé barvy. Pro ÚZSVM byla chladnička shledána jako nepotřebná. Nabídl ji tedy ostatním státním institucím. O zachovalý spotřebič projevilo zájem Vrchní státní zastupitelství v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš vtipkoval před indickými studenty: Váš premiér řídí 77 ministrů. Já jich mám 14 a mám plné ruce práce
U příležitosti založení centra pro evropská studia na univerzitě Symbiosis International v indickém městě Púna promluvil český premiér Andrej Babiš při své návštěvě Indie před místními studenty. Naplněný sál seznámil se svou osobní i politickou kariérou a stručně jim představil Českou republiku. Studenty nejvíc pobavil srovnáními velikosti Česka a Indie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Informovaný poslanec Koten: V Evropě se vážně pokoušejí přifařit k právnímu systému šariu
ROZHOVOR „V Evropě máme anglosaské právo a už tady bylo několik pokusů k němu přifařit právo šaría, což je naprosto nekompatibilní,“ vysvětluje poslanec SPD Radek Koten s tím, že nechápe, jak to některé západní státy mohou dopustit. Ve změnu doufá v květnových volbách, jinak je prý namístě zamyslet se nad vystoupením z Evropské unie. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentoval také násilný útok na politika AfD v Německu a prohlásil, že útočníci jsou v podstatě podporováni nálepkováním mainstreamových médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Dokud se Zdeněk Zbořil a Eric Best nevrátí na obrazovky ČT, je její vyhlašovaná nestrannost jen vtipem
„Česká televize poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře“, praví se v kodexu České televize a na místě jiném se v něm vyhlašuje: „Česká televize si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti“ A jen malý kousek dál se ve stejném kodexu dočtete: „Česká televize přispívá k vytváření prostoru slova, myšlení a tvorby, v němž může vyrůstat demokracie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Pomoci majitelům uměleckých děl zcizených ve válce
Evropský parlament přijal zprávu Pavla Svobody o přeshraničních restitučních nárocích na umělecké předměty a kulturní statky, které byly ukradeny během ozbrojených konfliktů. Poslanci vyzývají Evropskou komisi, aby se začala palčivým problémem ukradených uměleckých statků zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova odhalila pamětní dlaždici Jana Palacha
Zástupci Univerzity Karlovy ve středu slavnostně odhalili pamětní dlaždici Jana Palacha. Je umístěna v prostorách Karolina a Univerzita Karlova jejím prostřednictvím připomíná významný čin studenta Filozofické fakulty UK Jana Palacha, který provedl jako protest proti lhostejnosti k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit 2.0 ze zadních lavic
Zatímco přední lavice britské Dolní sněmovny jsou zaklesnuty do nehybné přetlačované, jsou to poslanci ze zadních lavic, kdo se pokouší o průlom. V zásadě to znamená zrušení „červených linií“, které narýsovala premiérka Theresa Mayová, aby zaplašila ďábla volné migrace a celní unie s EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Hledání dodavatele na stavbu pardubické psychiatrie pokračuje
Rada Pardubického kraje schválila zahájení nového výběrového řízení na stavitele psychiatrického pavilonu v Pardubické nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Neurotický Pithart jako dokonalý důkaz, že pravdoláska prohrála na celé čáře. Petr Žantovský také naznačuje, jak asi bude vypadat dějepis podle BIS
TÝDEN V MÉDIÍCH Do ohlédnutí za mediálními pozoruhodnostmi uplynulého týdne se Petr Žantovský rozhodl nezařadit celodenní propagandistickou masáž šílené palachiády v České televizi, protože obsahovala spoustu nesmyslů a byla jen přehlídkou diletantismu. Místo toho se zamýšlí nad tím, proč mají mnozí takový strach ze strany SPD Tomia Okamury, že proti ní rozjíždějí lživou kampaň už takhle dlouho před volbami do Evropského parlamentu. Došlo ale i na nářek nad prohrou havlovsko-pithartovské představy pravdy a lásky a také na to, že učební osnovy dějepisu bude do budoucna určovat tajná služba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Další krajské organizace ČSSD budou řešit nominace do vedení
Tři krajské organizace ČSSD budou o tomto víkendu jednat o nominacích do celostátního vedení strany. Dnes se ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku sejdou sociální demokraté z Vysočiny, kteří budou zároveň volit svého krajského lídra. V neděli budou o personálních otázkách jednat členové ČSSD v Olomouckém a Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Kandidaturu jsem oznámil na Facebooku a do rána se děly věci
Na Facebooku jsem oznámil svoji kandidaturu pro volby do evropského parlamentu v květnu 2019 za volební koalici "ROZUMNÍ a Národní demokracie" a přes noc mi z mých spravovaných skupin zmizelo cca 8000 lidí. Je to náhod ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Dosavadní nájemce koupil v aukci ornou půdu v Líšťanech
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Lounech prodalo dva zemědělské pozemky ve výběrovém řízení s aukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pirátský humor primátora Hřiba: Příští pražský tunel bude pojmenován po politikovi ODS. Václav nebo Pavel
Nové vedení Prahy hledá jméno pro další dopravní tunel. Rozhodně to prý nebude Blanka 2. Piráti jako nejsilnější koaliční strana mají za to, že by bylo dobré zachovat se genderově korektně a pojmenovat příští dopravní stavbu po nějakém muži. Když to primátor Zdeněk Hřib oznamoval delegátům na sjezdu v Táboře, vyvolal smích kolegů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík vzpomíná u Šafrů: Když jsem v osmdesátých letech chodil na výslechy, myslel jsem na Palacha
Kněz Tomáš Halík se v rozhovoru pro Forum24:cz vrátil k roku 1969, kdy se v lednu upálil mladý student Jan Palach. Podle Halíkových slov byl Palachův čin obrovským šokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist