Oficiální zpravodajská média

Hlupák! Nekřičte! Nechte mě domluvit! Nas*raný Filip, Witowská a Pirát na ČT. A po konci pořadu...
Hosty včerejšího pořadu Události, komentáře byli mimo jiné předseda KSČM Vojtěch Filip, jenž odpovídal prostřednictvím telemostu, a Jan Lipavský (Piráti), jenž byl hostem přímo ve studiu. A diskuze byla pořádná, dokonce padlo i slovo hlupák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Jakkoli se stát dostal do nevýhodné pozice, musel dodržet zákon a platně uzavřenou smlouvu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Proč platíme na ČT a ČRo?
Každý den se z některého kanálu ČT dozvídám, že parta redaktorů se mimo jiné nebojí nám sdělit zprávy. A to jen za poplatek pouhých 135,- Kč měsíčně. Poplatek, který je po nás vymáhán, aniž by s námi někdo jednal, zda za něj chceme kupovat opravdu službu ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Soukup „poblil“ ČT jako ještě nikdy. Vrátil Fridrichové 168 hodin. I s dárkem
Nora Fridrichová se v 168 hodinách zaměřila na podnikání majitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Soukup si to s ČT vyříkal hned v úvodu Mých zpráv. Vysvětloval, že podmínky pro úvěry jsou teď příznivé, pro spoření vůbec. A na adresu ČT a jejích zaměstnanců padala slova jako „hnusná, zatuchlá instituce“ či „zoufalec“. Noře Fridrichové moderátor nakonec zakoupil a doporučil kurz ekonomie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení tři spojení soutěžitelů
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v minulých dnech povolil tři spojení soutěžitelů, a to ve zjednodušené proceduře. Ve všech třech případech Úřad konstatoval, že povolované spojení není způsobilé narušit hospodářskou soutěže. Rozhodnutí již jsou pravomocná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vzít si život nic neřeší, napsal do Rudého práva rektor Univerzity Karlovy Zima. A nám vysvětlil, jak že to myslí s Janem Palachem
Výročí smrti Jana Palacha je za námi a neobešlo se bez incidentů, jako byl třeba pokus o sebeupálení muže na Václavském náměstí. Významné osobnosti také neopomenuly sdělit své názory na čin Jana Palacha. Jednou z nich byl i rektor Univerzity Karlovy, prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., který se zúčastnil slavnostních odhalení nových památníků. O Palachovi na sociálních sítích řekl, že položil život za svobodu a demokracii, jeho jméno je aktuální dodnes, a připomenul i Palachovy následníky jako Josefa Hlavatého či Jana Zajíce. Nicméně, sociálními sítěmi koluje odkaz na vydání Rudého práva, kde se tehdy student Tomáš Zima vyjadřoval poněkud jinak. Na dotaz redakce nám své názory osvětlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Klára Samková odpálila bombu proti Českému rozhlasu a Janku Kroupovi: Žaluji vás! Novináři v Česku řádí jak černá ruka!
Advokátka Klára Samková se na dnešní tiskové konferenci vrátila do roku 2014, kdy vypukl skandál, jenž přiměl lídra tehdejšího hnutí Úsvit Tomia Okamuru k tomu, aby ji stáhl z kandidátky do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Historické město roku 2018 – do celostátního kola postupuje Lomnice nad Popelkou
Již od roku 1994 vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR ve spolupráci se Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska soutěž o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Vítěz celostátního kola soutěže se stává držitelem titulu Historické město roku. Do krajského kola soutěže se v letošním roce přihlásila tři města. Vítězem se stala Lomnice nad Popelkou. Držitelem pomyslné stříbrné medaile se stal Nový Bor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj, město Písek a tamní nemocnice se pustí do rekultivace neutěšeného pozemku mezi ulicemi U Obory a Budějovická
Rekultivace neutěšeného pozemku mezi ulicemi U Obory a Budějovická v Písku včetně vybudování nových parkovacích míst či nového osvětlení. To je cílem projektu nazvaného Stavba nových nástupních prostor Nemocnice Písek, který slavnostně odstartoval v úterý 22. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kundra z Respektu: Lidé musí mít kvalitní informace. Aby poznali tu propagandu, kterou někteří chtějí zničit českou demokracii
Novinář Ondřej Kundra se na serveru časopisu Respekt důrazně zastal Bezpečnostní informační služby. Prý vůbec není pravda, že chce BIS školám diktovat, jak mají učit dějepis. Rozvědčíci jen upozorňují na to, že by se měly více učit moderní dějiny, a to moderní dějiny očištěné od sovětského propagandistického nánosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Britská demokracie se svléká do naha
Premiérka Theresa Mayová není ochotna ustoupit většině Dolní sněmovny. Ta odmítá dohodu s EU v té podobě, jak ji premiérka předložila, ale zároveň chce vyloučit odchod bez dohody. Návrhy poslanců však nebudou podle mluvčího Downing Street pro vládu zavazující. V záloze je také možnost vládního veta, které by pak bylo předáno k rozhodnutí královně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Vítám rozhodnutí státního zástupce
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí státního zástupce nestíhat katolického kněze Petra Piťhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Z veřejnoprávních vln se linula nepříjemná slova: Ta nadnárodní říše zvaná EU v podstatě končí
Velká Británie přemýšlí, jak postupovat dál poté, co poslanci odmítli dohodu, kterou britská premiérka Theresa Mayová vyjednala v Bruselu. Mayová poté oznámila, že se pokusí vyjednat dohodu novou. O tom, jak se celá věc může vyvinout dál, v Českém rozhlase diskutovali filosof Miloslav Bednář a lobbista Pavel Bratinka. Bednář se nijak netajil tím, že stojí na straně Britů a domnívá se, že Evropská unie, kterou popsal jako nadnárodní říši, v podstatě končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Luboš Palata: Milí Britové, Evropská unie vás potřebuje
Výzva přátelům ve Velké Británii, aby neodcházeli z EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Svět se snad zbláznil...
Státní pokladna USA už měsíc je prázdná. Státní zaměstnanci neberou výplaty a pokud nemají našetřeno, tak dluží za nájem, nesplácí půjčky i hypotéky. Jejich rodiny s dětmi stojí u charity frontu na obědy, přesto musí ze zákona i s tou prázdnou kapsou chodit do práce. Tato stále ještě nejmocnější ekonomika světa je ve finanční krizi. Důvodem je spor o hraniční plot na mexické hranici, který přijde státní pokladnu na šest miliard dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Další výmysly o Evropské unii?
Ekonomická celebrita Tomáš Sedláček se nedávno vyjádřila, že „EU je narozdíl od Británie jednotná a narozdíl od USA funkční.“ Dodala také, že po brexitu „Británie bude méně suverénní“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hádka o autorské poplatky pokračuje. Senátor Valenta odmítá nesouhlas s unijním právem. Na stůl dal jasné judikáty
Umělecká lobby se brání přejetí senátní verze autorského zákona, podle kterého by živnostníci mohli přestat platit autorské poplatky za své provozovny v případě, že pouštění hudby nemá pro ně žádný ekonomický užitek. Právníci Ochranného svazu autorského a shodně i ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) tvrdí, že úpravy 56 senátorů odporují mezinárodnímu právu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Bývalý prezident SRN Joachim Gauck převzal Mezinárodní cenu Karla IV.
Bývalý prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck v pondělí v Karolinu převzal Mezinárodní cenu Karla IV. Toto ocenění je udělováno osobnostem, které svým kulturním, vědeckým či politickým dílem dosáhly evropského významu a přispěly k pozitivnímu směřování současné civilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vnitřní trh je jednou z hlavních priorit ČR v EU
Vláda Andreje Babiše schválila na jednání v pondělí 21. ledna 2019 návrh nového zákona o realitním zprostředkování. Chce jím jasně vymezit činnost realitních kanceláří a lépe ochránit jejich klienty. Zabývala se také výstavbou vodního díla Vlachovice, které by mělo být novou zásobárnou pitné vody pro Zlínský kraj. Ministři rovněž schválili vznik nové Rady vlády pro veřejné investování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lesní správa VLS v Obecnici prošla rekonstrukcí, od léta zde bude pro náštěvníky Brd infocentrum
V pátek 18. ledna Vojenské lesy a statky slavnostně předaly k užívání zrekonstruovaný objekt lesní správy v Obecnici na Brdech. Prvorepubliková dřevostavba prošla v loňském roce komplexní obnovou a součástí objektu je také nové moderní informační středisko pro návštěvníky nejmladší české chráněné krajinné oblasti, které bude otevřeno v hlavní turistické sezóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šok: Erik Tabery se raduje, že Soukup jde do politiky
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery a komentátor Respektu Martin Fendrych se rozepsali o plánu Jaromíra Soukupa kandidovat v eurovolbách. Nebo spíš o tom, jak to celé může dopadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pomůže chudým důchodcům z dluhů. A skončí s půjčkami na dovolenou a Vánoce, hájí expert Člověka v tísni návrh Senátu. A voliči Zemana, SPD a KSČM, má něco pro vás
ROZHOVOR Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni se pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o problému exekucí. Tento týden se Sněmovna chystá hlasovat o novele insolvenčního zákona, kterou jí vrátil Senát. Novela by mohla přinést jednodušší oddlužení u lidí, kteří spadli do dluhové pasti. „Často jde o důsledek nemravných pravidel, která pro oblast poskytování úvěrů a vymáhání dluhů po desetiletí platila,“ vysvětluje Hůle z Člověka v tísni, podle kterého se podařilo vymahačům dluhů ohnout celý systém tak, aby vyhovoval jejich potřebám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lepšolidé? Jaroslav Plesl je srovnal s... Hrůza pomyslet. A potěšil Soukupa
ROZHOVOR „Myslím, že opravdu zajímavé to bude až ve chvíli, kdy ve francouzských volbách vyhraje Marine Le Penová a v Německu AfD,“ říká šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl k čerstvým informacím o překvapivé smlouvě, která velmi sblíží dvě kontinentální mocnosti – Německo a Francii. Rozdělení společnosti je ale dobře patrné i v České republice. K termínu „lepšolidé“, který používá prezident Miloš Zeman, říká Plesl: „Miloš Zeman má však zřejmě na mysli hlavně lidi, kteří všem vnucují své názory a životní postoje a po vzoru sociálních inženýrů chtějí organizovat chod společnosti podle teoretických pouček. To je samo o sobě dost šílené, aby se to dalo srovnávat s dílem Victora Frankensteina.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Tragédie v Kerčském průlivu: Výbuch a dvě lodě v plamenech. Čtrnáct mrtvých. Ruská plavidla v záchranné akci
Při explozi a požáru dvou lodí plujících v Kerčském průlivu pod tanzanskou vlajkou v pondělí zahynulo čtrnáct námořníků. Na obou lodích mělo plout celkem jednatřicet lidí. Přivolaným ruským lodím se podařilo zachránit čtrnáct z nich. Osud zbylých dvou zatím není znám, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Sovy nejsou, čím se zdají být
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Děti velké části dlužníků často končí v ústavní výchově
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty letos zahájí desítky nových staveb
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) bude letos připravovat nové stavby za více než 100 miliard korun, řada dalších už navíc postoupí do realizační fáze. Intenzivně pokračuje i projekt výstavby pilotních úseků vysokorychlostních tratí, pro cestující se otevřou desítky opravených výpravních budov. Plány státní organizace pro rok 2019 jsou ale mnohem obsáhlejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Nedělejme z dlužníků nevinné oběti a z věřitelů predátory
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle možná některé sociální demokraty hodně překvapí: Jan Hamáček promluvil o přibližování Česka eurozóně
Na odchod Velké Británie i v té nejtvrdší podobě se už připravují zbylé země Unie. Mezi nimi je i Česko, které je podle britského velvyslanectví vstřícné. Dá se čekat stejný přístup od Spojeného království? Na to se v úterním pořadu Interview na ČT24 ptala moderátorka Zuzana Tvarůžková ministra vnitra a předsedy sociální demokracie Jana Hamáčka. Kromě toho Evropu také rozproudil uzavřený pakt mezi Francií i Německem, i na to přišla řeč. „Z toho nemám obavy, je to obdoba naší Visegrádské čtyřky,“ míní Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poslední dny Lenina: Kecalové, poslouchejte, rozzlobil se Josef Skála a dal na stůl fakta
Bývalý místopředseda KSČM, historik Josef Skála, nevěřícně sledoval, jakým způsobem dnes bylo připomínáno jedno historické výročí – 95 let od úmrtí Vladimíra Iljiče Lenina, prvního vůdce SSSR. Zejména Jan Jandourek z Šafrova Fóra24.cz se prý vyznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Není přece řešením, aby si lidé brali kvůli nemoci dovolenou
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákoník práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Útok cizinců na pražského číšníka byl pokusem vraždy. Pachatelům hrozí až 18 let
Pamatujete si ještě na video, které vloni v dubnu prolétlo českým internetem jako kulový blesk, ve kterém dva nizozemští turisté kopali do českého číšníka? Případ se posunul do další fáze. Nizozemcům hrozí až 18 let vězení, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora poslancům doporučila následovat senátory a karenční lhůtu zachovat
Hospodářská komora adresovala poslancům doporučení vycházející ze stanovisek zaměstnavatelů a odborných podkladů, aby během dnešního hlasování v Poslanecké sněmovně nerušili karenční dobu a nezatěžovali zaměstnavatele i státní rozpočet dalšími náklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Držet basu s Maďarskem, doporučuje Jan Zahradil. Evropské orgány se nemají co vměšovat do vnitřních záležitostí
Do křesla pro hosta úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu usedl europoslanec Jan Zahradil, lídr ODS do voleb do Evropského parlamentu. Posluchačům popsal, jak by to mohlo být dál s Brexitem. Může dojít na druhé referendum, v němž by Britové Brexit odmítli? Zahradil si to nemyslí. Podrobně vysvětlil proč. Poté popsal, jak vidí budoucnost Česka v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Finanční správa zveřejnila interaktivní formuláře pro podání daně z příjmů
Formuláře k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2018 jsou dostupné na webu Finanční správy a daňovým poplatníkům výrazně usnadní vyplnění daňového přiznání. Tiskopisy daňových přiznání jsou dostupné v Databázi aktuálních daňových tiskopisů. Zde je možné vybrat si klasický tiskopis, interaktivní tiskopis nebo elektronické podání „EPO“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovna odmítla Okamurův návrh ohledně reparací od Německa. Čeští náckové, vyřiďte si to s německými nácky, zabil to Kalousek
Sněmovna se dnes odmítla zabývat návrhem předsedy SPD Tomia Okamury na dojednání dodatečných válečných reparací s Německem. Okamuru dnes podpořili jen komunisté. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ho požádal o to, aby si to jeho hnutí jako „čeští náckové vyřídilo s německými nácky“ a demokratické strany do toho nezatahovalo. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Vláda rozdává, kde se dá, na slíbené snižování daní ale zapomíná. Chceme to napravit
Premiér Andrej Babiš oznámil, že v letošním ani příštím roce nebude navrhovat zrušení superhrubé mzdy, které má vláda v programovém prohlášení. Podle občanských demokratů se ministři soustředí raději na rozdávání dárků vybraným skupinám lidí, místo toho aby zrušením superhrubé mzdy přidali všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Exministr Vlastimil Tlustý: Až nebude co rozdělovat, budou se „lepšolidi“ a „horšolidi“ mydlit ještě více. Soukupa si pamatuji, ještě když v roce 2006 dělal pro Zelené...
ROZHOVOR Jaromír Soukup byl v zákulisí politiky významný člověk už v roce 2006, vzpomíná exministr financí Vlastimil Tlustý na situaci, když s ním vyjednával ekonomický program tehdejší vládní koalice. Je přesvědčen, že se Soukup v politice orientuje, a proto je založení jeho strany List Jaromíra Soukupa třeba brát vážně. „Dokonce mne napadlo, že to může být nová Zemanova strana, která se tak záměrně nejmenuje poté, co se ukázalo, že prezidentem zakládané strany podporu voličů nemají,“ řekl Tlustý v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda se musí připravit na všechny varianty brexitu
Návrh ministra vnitra o postavení britských občanů v České republice po odchodu Velké Británie z EU považuje ODS za velkorysý. Podle občanských demokratů je taková velkorysost na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kalouska pustili k mikrofonu a ten spustil: Prezident rozkládá právní stát. Pokud zdaníte restituce, bude to už druhá komunistická krádež
Poslanecká sněmovna má před sebou další perné dny plné politických jednání. A jak je zvykem, před startem tohoto maratonu předstupují před veřejnost poslanci jednotlivých sněmovních stran a oznamují, co budou prosazovat. Nejinak tomu bylo i v případě TOP 09. Když se ke slovu dostal Miroslav Kalousek, tvrdě se obul do Kanceláře prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Auta na CNG jsou žádaná
Hledání možností úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem. Zajímavou možností je využití stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, jehož obliba v posledních letech rychle roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn (CNG) nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota a jezdí na něj již více než 22 milionů vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Roboty využívají hlavně velké průmyslové firmy
Používání 3D tisku či robotické automatizace je doménou především velkých subjektů. V roce 2018 používala průmyslové roboty již více než polovina velkých, téměř třetina středních, ale jen 6 % malých podniků v odvětví zpracovatelského průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Podvod za jeden a půl miliardy korun
Kriminalisté sekce finanční kriminality Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ SKPV) zahájili v uplynulých dnech trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže pro pokračující zločin podvodu dle § 116 k § 209 odst. 1, 5 písm. a) trestního zákoníku a trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti dle § 116 k § 216 odst. 1 písm. a), odst. 3 písm. b), odst. 4 písm. c) trestního zákoníku. Obviněný měl trestnou činností poškodit více než 5 400 občanů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis zaměstnanců Baťovy nemocnice
V posledních letech dochází v Krajské nemocnici T. Bati k výrazné personální destabilizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pražská ČSSD tajně volila Pocheho do výkonného výboru. A Hamáček ho rozmáčkl, až to cáklo
Současný šéf ČSSD Jan Hamáček dostal nominaci na předsedu strany v krajích, kde se to čekalo, například ve středních Čechách. Obdržel ji ale i v regionech, kde to automatické být nemuselo. I jeho kritici totiž přiznávají, že zatím je Hamáčkova podpora zcela očividná, v osmi z deseti krajů nominaci získal. Je to prý důkaz toho, že strana přestává být rozhádaná a chytla se za nos a jde jedním směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Smlouva z Cách je krokem k superstátu, čeští politici by se měli jasně vyjádřit
Smlouva o prohloubeném přátelství a spolupráci mezi Francií a Německem je podle lídra kandidátky ODS Jana Zahradila jasným signálem toho, že obě země hodlají evropskou integraci v příštích letech dále posouvat směrem k federálnímu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hitler! Václav Klaus hrozivě o smlouvě, kterou právě podepsali Merkelová a Macron
Velká Británie se chystá na vystoupení z EU a Francie a Německo na užší spolupráci. Alespoň to vyplývá ze smlouvy, kterou Angela Merkelová a Emmanuel Macron podepsali v Cáchách. Co se v návrhu smlouvy řeší přinesla BBC. Na iDnesu tuto smlouvu nikterak pochvalně komentoval Václav Klaus starší. Varuje před ambicemi Německa a všímá si frází o „vnitřních nepřátelích“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
EDP: Stroje z Komořan fungují až ve středoamerickém Hondurasu
Minimálně pět tisíc videoloterijních terminálů různých typů opustí každý měsíc prostornou montážní halu v jihomoravských Komořanech. Stroje se zde vyrábějí pro nadnárodní skupinu Novomatic a naprostá většina jich je určena pro export.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve středu 23. ledna na Pražském hradě pověřovací listiny nových velvyslanců v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČNB koncem ledna vydá trojici příležitostných dvacetikorun k 100. výročí vzniku československé měny
Česká národní banka koncem ledna zahájí oslavy 100. výročí zavedení československé koruny dvěma emisemi oběžných mincí a bankovek a vydáním historicky první pamětní bankovky. Tento počin bude předcházet unikátní výstavě na Pražském hradě, kde budou k vidění historická platidla spolu s největší zlatou mincí Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Evropská unie je ohledně migrace neschopná a pouze jen slibuje
Evropská unie dokazuje svoji neschopnost, neumí rychle zavést opatření k zabránění vstupu imigrantů do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babišův švagr odešel z firem Agrofertu
Švagr premiéra Andreje Babiše (ANO) Martin Herodes odešel ze dvou firem Agrofertu, ve kterých do loňska působil. Uvedl to dnes deník E15. Herodes byl ve strukturách Agrofertu jednatelem PR agentury Panda Media a vlastnil podíl ve firmě Respo Spol, zaměřené na zemědělskou výrobu. Loni holding opustila i Babišova manželka Monika Babišová. Premiér dříve Agrofert vlastnil, v roce 2017 vložil akcie svých firem kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se zúčastní veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abu Dhabí
Ve dnech 17. až 21. února 2019 se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli tradičně nebudou chybět ani společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS, která je s holdingem úzce spjata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Na léčbu obezity vynakládá ČPZP ročně až 40 milionů korun
Nadbytečná kila, která nás asi nejvíce trápí po vánočním hodování, nejsou jen estetický problém. Mohou znamenat i vážné zdravotní potíže. Obezita totiž mimo jiné zvyšuje riziko infarktu, cévní mozkové příhody nebo riziko vzniku cukrovky. Na léčbu pacientů s diagnózou obezity vynakládá Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) téměř 40 milionů korun za rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump letošní Davos vynechává, bude mu ale hodně pískat v uších
Letošní Světové ekonomické fórum v Davosu, které se koná tento týden, se musí obejít bez účasti osoby, o níž se tam bude bezesporu nejčastěji diskutovat. Řeč je o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. On a další klíčoví muži americké administrativy – jako ministr financí Steven Mnuchin nebo obchodní zmocněnec Robert Lighthizer – nedorazí oficiálně kvůli částečné odstávce americké vlády, takzvanému shutdownu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Proč by „mixoval EU s černochama“? Drsná obhajoba George Sorose. A nakopnutí TV Prima
George Soros. Toto jméno je se stalo v Maďarsku v určitých kruzích sprostým slovem a i na sociálních sítích je možné najít dost a dost materiálů proti jeho osobě. Reportáž o tomto americkém miliardáři maďarského původu uvedla i TV Prima. A Petr Bittner z Deníku Referendum si stěžuje, že reportáž Primy byla manipulativní. „Populisté z celého světa dnes mávají Sorosovým jménem právě proto, že za jeho vyřčením rezonuje celá ideologie,“ říká a dodává, že toto schéma je nutné rozbít. „Proč by tak bohatý člověk využíval k tak epickému plánu něco tak politicky, ekonomicky a personálně slabého, jako je nezisková organizace?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vystoupení Kláry Samkové proti Janku Kroupovi a rozhlasu: Víme více. Máme třaskavé dokumenty
Advokátka Klára Samková zveřejnila definitivní tečku za případem, který veřejně pošpinil její jméno a mimo jiného zabránil její kandidatuře do Evropského parlamentu. Za vším stál „veřejnoprávní investigativec“ Janek Kroupa a bývalá zaměstnankyně Samkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Další komplikace podnikatelského prostředí
Komentář na facebookovém profilu k ke zpřísnění poskytování realitních služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Seminář o holocaustu českých Romů měl napravit mezery ve vzdělání
Na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se včera z iniciativy místopředsedkyně Pirátů Olgy Richterové konal kulatý stůl na téma Holocaust na českých Romech za druhé světové války a připomínka mezinárodního týdne obětí holocaustu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna rozhodne o karenční době a o podobě osobního bankrotu
Sněmovna bude dnes znovu hlasovat o proplácení prvních tří dnů nemoci a o insolvenční novele, která má otevřít takzvaný osobní bankrot širšímu okruhu dlužníků. Obě předlohy poslancům vrátila horní komora. V podvečer by poslanci měli diskutovat o situaci na modernizované dálnici D1. Na úseku dálnice na Vysočině zkolaboval v polovině prosince za sněžení provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Chceme dát realitnímu trhu jasnější pravidla
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová včera předložila Vládě ČR návrh zákona o realitním zprostředkování a změnu zákona o živnostenském podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jednání Fóra pražských senátorů se zúčastní pražský primátor Zdeněk Hřib
Fórum pražských senátorů pod vedením Václava Hampla pozvalo na jednání do Senátu pražského primátora Zdeňka Hřiba. Senátoři zvolení v pražských obvodech s ním chtějí hovořit o plánech magistrátu a nejpalčivějších společných problémech městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kandidáti DSZ byli zvoleni do 38 funkcí na radnicích
Prohlášení DSZ k jejímu zastoupení ve vedení měst a obcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Dezinformacím jsou vystaveny všechny členské státy
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se v pondělí 21. ledna 2019 zúčastnil zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu. Hlavními tématy jednání byla obrana proti dezinformacím, rozšíření sankcí v souvislosti s útokem v Salisbury a v Sýrii, příprava zasedání ministrů EU a Ligy arabských států a ministeriády EU-ASEAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl: Soukup uspěje. Lepšočlověk? To je z němčiny, vždycky z toho vzejde zrůda
ROZHOVOR „Myslím, že opravdu zajímavé to bude až ve chvíli, kdy ve francouzských volbách vyhraje Marine Le Penová a v Německu AfD,“ říká šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl k čerstvým informacím o překvapivé smlouvě, která velmi sblíží dvě kontinentální mocnosti – Německo a Francii. Rozdělení společnosti je ale dobře patrné i v České republice. K termínu „lepšolidé“, který používá prezident Miloš Zeman, říká Plesl: „Miloš Zeman má však zřejmě na mysli hlavně lidi, kteří všem vnucují své názory a životní postoje a po vzoru sociálních inženýrů chtějí organizovat chod společnosti podle teoretických pouček. To je samo o sobě dost šílené, aby se to dalo srovnávat s dílem Victora Frankensteina.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Stuchlík je nově členem hnutí ANO. Kandidaturu do vedení si ještě promyslí
O tom, jestli budu kandidovat na místopředsedu ANO se rozhodnu na sněmu, řekl Aktuálně.cz Stuchlík, který je prý nejrychleji přijatý člen ANO.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:36, zobrazit podobné
Česká manažerská asociace: Problémy s duševním zdravím jsou celosvětovým rizikem
Obchodní války a prohlubující se problémy životního prostředí jsou v roce 2019 větší hrozbou než terorismus. Roste napětí mezi globalizací světové ekonomiky a nacionalismem světové politiky, uvádí to letošní zpráva Global Risks Report 2019, kterou vydalo Světové ekonomické fórum (WEF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci budou dostávat náhradu mzdy i v prvních dnech nemoci
Zaměstnanci budou dostávat od července náhradu mzdy opět i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna dnes přehlasovala senátní veto sociálnědemokratické novely zákoníku práce, která takzvanou karenční dobu ruší. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): K manažerským platům i k manažerská odpovědnost
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Čeští soudci mají vysokou morální integritu, ujišťuje Pavel Rychetský. Není prý důvod se o nezávislost justice bát
Kauza ovlivňování soudů Hradem, nejvyšším ústavním činitelem této země, stále silněji rezonuje veřejným prostorem. Je česká justice skutečně v ohrožení, nebo není? O tom pro server Aktuálně.cz pohovořil přímo předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podle jeho slov nejsou však obavy třeba. Morální integrita soudců je prý tak vysoká, že českou justici jen tak někdo nezlomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Šéfredaktorkou stanice ČRo Vltava bude Jaroslava Haladová
Novou šéfredaktorkou stanice Český rozhlas Vltava bude s účinností od 1. února 2019 jmenována Jaroslava Haladová, která na této stanici dosud působila jako editorka Redakce kulturní publicistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Chybí tým, který by kalamitní situace na dálnici řešil
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Předseda senátního výboru Fischer: Integrace Francie a Německa je dobrá zpráva
Mezi aktuální a horké debaty se nejen v české politické sféře zařadila smlouva z Cách, která byla v úterý slavnostně podepsána mezi Německem a Francií a rozšiřuje vzájemnou spolupráci a integraci obou států. Svůj názor na svůj blog serveru Aktuálně.cz připojil i nezávislý senátor a předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavel Fischer. Kriticky se k ní nestaví, naopak označuje ji za dobrou zprávu. Nahlédněte sami, proč tomu tak je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Vysočina je klimaticky velmi nevýhodné území
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Roudnice nad Labem navštívila veletrh Regiontour v Brně
Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech v uplynulém týdnu do prostoru brněnského výstaviště opět přilákal zástupy návštěvníků. Roudnice nad Labem, prostřednictvím prezentace Destinační agentury České středohoří, u toho samozřejmě nemohla chybět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Prahy se sešel se senátory, schůzky budou pravidelné
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se dnes sešel s deseti senátory zvolenými za pražské obvody. Ke konkrétním závěrům nedošli, dohodli se na pokračování schůzek a na základních problémech, kterým se chtějí při budoucí spolupráci věnovat. Jde například o dopravu, dostupnost bydlení nebo vzdělávání. Politici to dnes řekli na brífinku po společné schůzce. Setkání by se měla odehrávat pravidelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Macron a Merkelová se pokouší převzít iniciativu od populistických stran. Zatím úspěšní nebyli...
Tak jak se blíží volby do Evropského parlamentu se jasně profilují dva myšlenkové i politické proudy. Tím prvním je ten doposud vládnoucí, silně prointegrační, promigrantský, proglobalizační a protinacionalistický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Oroduji za naši společnost, která je nemocná
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): Věřiteli nepomůže, když dlužník bude žít doživotně v chudobě
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta dopravní letos dovrší oslavy 25 let
Slavnostní konferencí uzavře ve čtvrtek 24. ledna 2019 Fakulta dopravní ČVUT v Praze rok oslav k výročí 25 let od svého založení. Během dne budou předány unikátní plakety, které byly vytvořeny speciálně k tomuto významnému výročí fakulty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Světové ekonomické fórum v Davosu bude ovlivněno negativními zprávami
„Nejistota ohledně budoucího vývoje globální ekonomiky je příliš vysoká a má negativní dopad na trhy. Světové ekonomické fórum v Davosu by proto mělo vyslat jasný signál, jak čelit současným výzvám. Bez účasti lídrů Spojených států, Kanady, Francie, Spojeného království a Indie je to však téměř nemožné,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Spisovatelka o letošních „následnících Palacha“: Neříkejte o nich, že jsou to blázni! Brzy začne být nepohodlný každý, kdo má názor
Již dva muži se pokusili o napodobení činu Jana Palacha. A česká prozaička, publicistka a překladatelka Iva Pekárková se na Českém rozhlasu Plus věnuje tomu, jak o tom informují média. Říká, že již předem tyto muže odsuzovat jako případy pro psychiatra je dost příšerné, a vzpomíná, že za blázny kritiky režimu označoval již Sovětský svaz. „Brzo začne být nepohodlný každý, kdo si dovolí mít svůj názor na cokoli,“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Režisér Magnusek: Přestaňte svádět lidské charaktery na komunismus. Při sametové revoluci byla jedna generace zneužita, čas ukáže
ROZHOVOR „Prezident Miloš Zeman má jiný pohled na věc, než jaký měl třeba jeho předpředchůdce, ale nemyslím si, že je to nějaký supergauner,“ říká herec, spisovatel, scenárista a režisér Tomáš Magnusek a prozrazuje, co mu ale v souvislosti s prezidentem vadí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o tom, co se podle něj od sametové revoluce zlepšilo a co naopak. Řekl také svůj názor na to, kdo vlastně rozděluje společnost, a promluvil také o strachu ve společnosti. Vyjádřil se i k činu Jana Palacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: EU stále spoléhá na dluhy
Dvanáct ku devíti. Tak to je skóre, které vyjadřuje poměr mezi zeměmi hospodařícími ve třetím čtvrtletí loňského roku s přebytkem veřejných rozpočtů vůči těm, které i nadále spoléhají na dluhové financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Podle senátní verze věřitelé nemusejí dostat ani korunu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Bohužel se do institutu oddlužení nedostanou matky samoživitelky nebo osamělí senioři
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): 60 procent vyměřovacího základu od prvního dne nemoci
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákoník práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jednání Sboru hlavních instruktorů HZS ČR pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou
Ve dnech 7. - 8. 1. 2019 se na Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR v Brně uskutečnilo jednání Sboru hlavních instruktorů HZS ČR pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Srovnávat Palachův týden a protesty žlutých vest je hodně hloupé
Přehlídka mimořádné komunistické policejní brutality se odehrála tenkrát před třiceti lety v Praze na Václavském náměstí v rámci Palachova týdne. Lidé si připomínali památku studenta Jana Palacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Existují lidé, kteří si nemohou dovolit být nemocní
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákoník práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ: Z Temelína si Tři králové odnesli čtrnáct tisíc korun
Celkem 280 580 korun si vykoledovali za dva týdny Tři králové z Farní charity Týn nad Vltavou. Částkou 14 071 korun pomohli i temelínští zaměstnanci. V jihočeské elektrárně strávili malí koledníci začátkem ledna tři hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Karenční doba evidentně zmenšuje prostor pro tzv. fiktivní nemocnost
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákoník práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kolega z branže vytáhl na soudce Baxu, proč zaútočil na Zemana. Jde prý o funkci po Rychetském, kam jej prezident odmítl jmenovat
Někdejší předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vyvolal značnou pozornost prohlášením, že prezident Zeman posílal za soudci své podřízené a vzkazoval strážcům spravedlnosti, jak by si přál, aby dopadl ten či onen soudní spor. Proti Baxovi se postavil právník Zdeněk Koudelka, který se prezidenta rázně zastal a vyčetl Baxovi jeho minulost. Sáhl ke srovnání Baxova chování s obdobím nacistického Protektorátu Čechy a Morava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Nedostatečně identifikovaní vlastníci na Hodonínsku
V roce 2018 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně dokončil prověřování 39 nedostatečně identifikovaných vlastníků z celkového počtu 348 evidovaných lustrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kláru Samkovou navrhl senátor ODS na zástupkyni Šabatové. Rektor- senátor Bek kontroval kolegyní Wagnerovou
Server ParlamentníListy.cz přinesl informaci o tom, že se v dohledné době bude vybírat nový zástupce či zástupkyně ombudsmanky Anny Šabatové. Stanislavu Křečkovi totiž letos končí funkční období. Kandidáty na post zástupce navrhují prezident a Senát. Senátor Tomáš Jirsa navrhl na post zástupkyně Šabatové advokátku Kláru Samkovou. Server Aktuálně.cz v této souvislosti připomněl „hříchy“ Kláry Samkové vůči islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Müller (TOP 09): Jan Palach - Věřím, že více světla potřeba nebude
Připomínáme si smutné výročí odvážného činu studenta Jana Palacha, který se přes 50 lety upálil, aby zažehl jiskru odporu proti okupaci a komunistickému režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kapsch se distancuje: S trestním oznámením kvůli mýtnému tendru nemáme nic společného
Před koncem roku obdrželo Vrchní státní zastupitelství v Praze trestní oznámení směřující k některým podezřelým okolnostem mýtného tendru, a tedy pravděpodobně proti ministru dopravy Danu Ťokovi (za ANO), který je za průběh zakázky zodpovědný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09 představila novelu stavebního zákona
TOP 09 v loňském roce připravila novelu stavebního zákona, jejímž cílem je výrazně zkrátit délku stavebního řízení. Novela obsahuje několik změn. Za nejdůležitější TOP 09 považuje dvě změny: tzv. fikci souhlasu a jeden úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Otazníky nad uzavřenou smlouvou o zajišťování veřejné drážní dopravy ve Zlínském kraji
Hejtman a senátor Jiří Čunek se tváří jako spasitel kraje, ale v rámci krajské koalice dělá nepochopitelné a veřejnosti málo zdůvodněné kroky. Dopravní obslužnost kraje je jednou ze zásadních politik, které mohou napomoci jeho rozvoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bodeček (Piráti): Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nám dal za pravdu
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v půlce ledna uložil Praze 1 tři pokuty v souhrnné výši 270 000 korun. Pokuty udělil za nákupy kancelářského nábytku v období let 2013-2015, které byly v rozporu se zákonem. Podněty na ÚOHS v této věci podávali v půlce roku 2018 Piráti, kteří též v kauze podali trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
STAN se pokusí vytlačit Mynáře z Hradu. TOP 09 chce jeho kauzy řešit ve sněmovně
Zda se bude kancléřem Mynářem zabývat sněmovna, ukáže i jednání podvýboru, kam by měl osobně dorazit vysvětlovat poslední události i sám Mynář.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Justiční lunapark „U Kočků“, aneb „poslední prodloužená jízda…“
Dne 28. září 2018 při bezohledné jízdě pod vlivem alkoholu a drog havaroval na dálnici D 11 v okrese Nymburk vnuk provozovatele Matějské pouti Jan Kočka mladší. Jeho vozidlo se srazilo s kamionem a oba řidiči při nehodě zemřeli. To je veřejně známo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy odstraní sedimenty z nádrží Bojkovice a Ludkovice
Povodí Moravy, s. p. připravuje projekty, v rámci kterých vytěží sedimenty z vodních nádrží Ludkovice a Bojkovice ve Zlínském kraji. Odstranění sedimentů obnoví zásobní prostory obou nádrží a povede ke zlepšení kvality vody. V současnosti hledá správce nádrží pozemky, kam sedimenty uloží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): I lidem v dluhové pasti musíme dát naději ve spravedlivý stát
V Poslanecké sněmovně se bude v úterý projednávat novela insolvenčního zákona, vrácená Senátem s pozměňovacími návrhy, na kterých se výrazně podíleli senátoři z klubu Starostů a nezávislých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Eva Zažímalová opět uspěla mezi TOP ženami Česka
Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová se podruhé prosadila v anketě Hospodářských novin o nejvýznamnější ženy Česka. Získala třetí místo v kategorii veřejná sféra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Cesta Metnara do Rakouska byla zrušena, údajně kvůli počasí
Dnešní pracovní cesta ministra obrany Lubomíra Metnara do Rakouska byla kvůli špatným povětrnostním podmínkám nad Vídní zrušena. Metnar chtěl ve Vídni jednat s rakouským protějškem Mariem Kunaskem o bilaterální spolupráci či vojenských cvičeních. ČTK to řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Vídeň o dopravních potížích neinformuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátoři žádají severočeské poslance o zmírnění osobního bankrotu
Pětice senátorů z Ústeckého a Karlovarského kraje oslovila dopisem poslance z těchto regionů, aby podpořili senátní verzi novely insolvenčního zákona, která umožňuje takzvaný osobní bankrot i nejchudším lidem. Obrátili se na ně jako na zástupce krajů, jejichž obyvatelé řeší problémy spojené s exekucemi a předlužením nadprůměrně často.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Žena dostala za formální chybu pokutu a zákaz řízení
Stěžovatelka měla řidičský průkaz státu Izrael, na němž byl uveden údaj o bydlišti pouze v hebrejštině a chyběl přepis latinkou. Magistrát odmítl tento průkaz uznat, stěžovatelku shledal vinnou z přestupku řízení bez řidičského oprávnění. Uložil jí poutu 25 000 Kč a zákaz řízení na 12 měsíců. Stěžovatelka proto obrátila na ombudsmanku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Polsko i nadále zůstává v boji proti praktikám Barnevernetu samo
Norsko žádá o vyhoštění polského konzula nesouhlasícího s Barnevernetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ministerstvo kultury chce uchránit současný status quo
Otevřený dopis senátora Ivo Valenty ministru kultury Antonínu Staňkovi ve věci novely autorského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zuzana Krejčí: Zbyněk Hutar brání matky, manažerkám ale rodí jiné ženy
Od porodu jim pomůže surogátní matka. A co se týká mateřské dovolené, tak ani na tu tyhle amazonky nastoupit neplánují, najmou si totiž chůvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kontroly ČOI prokázaly 9 případů diskriminačního jednání
Česká obchodní inspekce ve 3. čtvrtletí 2018 provedla 179 kontrol a zjistila 9 případů, kdy prodávající použili některou z forem diskriminačního jednání. Součástí akce byly kontroly i jiných zákonných povinností. Porušení právních předpisů bylo zjištěno v 62 případech. Nejčastěji se jednalo o nedodržení dalších ustanovení zákona o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Švácha (TOP 09): Neverwinening story
Pohádkovou fantazii Nekonečný příběh natočil režisér Wolfgang Petersen v roce 1984. Film vznikal v mnichovských ateliérech a podílela se na něm spousta trikových specialistů. A byl to příběh, na který se nejen dětští diváci rádi koukají dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Získali jsme trestní oznámení na nejvyšší činitele pražského DP. Je to vážné. Důkazy, firmy, jména, fakta
O hospodaření pražského Dopravního podniku jsme psali opakovaně. A nešlo jen o to, jak tahle firma utrácí svěřené prostředky. ParlamentníListy.cz mají k dispozici rovněž interní audit, který se pozastavuje nad některými kroky někdejšího technického ředitele Šurovského. Toho k všeobecnému překvapení současná garnitura v Praze v čele s primátorem Hřibem do DPP znovu posadila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nemám nic proti tomu, aby umělci měli řádně zaplaceno za svou práci
Už to pořádné létá. Skladatel a zpěvák slavné kapely Olympic Petr Janda se opřel do senátora Ivo Valenty (Soukromníci), který v horní komoře parlamentu prosadil osvobození živnostníků od autorských poplatků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: O (ne)ovlivnitelnosti soudců
Prezident republiky je opět jednou terčem nevybíravých útoků ze strany novinářů a politických pidižvíků. Dívám-li se na něj přes jejich podání, vidím pošetilého starce, dopouštějícího se neuvěřitelných pochybení, dělajícího ostudu zemi doma i v zahraničí. Díky vystoupení mnou jinak váženého soudce Josefa Baxy bych jej měl považovat za narušitele veřejného pořádku zásahy do nezávislosti soudců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Hejtmani - Chceme změnu ve školství. Ať ministr Plaga koná
Rada Asociace krajů před časem jednohlasně schválila požadavek, aby se v rámci centrálního přijímacího řízení na všechny střední školy, státní i soukromé, zavedla minimální bodová hranice úspěšnosti jako podmínky pro přijetí uchazeče na všechny typy středních škol, tzv. cut-off score (COS). Opatření by se ve spolupráci se školami mohlo zavést od roku 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Dálnice potřebuje odpočívadla
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Mohli bychom aspoň zlevnit dálniční známku
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Lidé bez finanční gramotnosti snadno podléhají útočným reklamám
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Odstartovalo projednávání nové zonace Národního parku Šumava
Prvním seminářem, zorganizovaným pro Radu Národního parku Šumava, dnes ve Vimperku začal proces předjednávání nové zonace území NP Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Číňané vybudují u Pasohlávek lázně, koupili pozemky za 380 milionů
Zástupci firmy Thermal Pasohlávky, kterou vlastní kraj a obec Pasohlávky, dnes podepsali s čínskými partnery ze společnosti RiseSun smlouvy na prodej pozemků skoro za 380 milionů bez DPH, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kroměřížská nemocnice: Tým manažerů hejtmana Čunka nezvládá vést kvalitně ani jednu nemocnici, natož čtyři
Podporu zaměstnancům Baťovy nemocnice vyjádřili kolegové z Kroměřížské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Chrocht, kreténi, zku*venej zloděj. Více k tomu, o čem jedná Sněmovna: VIDEO od Jarka Nohavici i mnohem ostřejšího hocha
Poslanecká sněmovna se dnes bude zabývat autorskými poplatky. Valná většina senátorů se totiž sjednotila pod návrhem Iva Valenty (Soukromníci), který chce změnit způsob, jakým Ochranný svaz autorský (OSA) inkasuje peníze za reprodukci hudebních děl. Senátní návrh vyvolal ostrou reakci zejména u Petra Jandy, frontmana kapely Olympic, který byl v devadesátých letech předsedou OSA. „Jediným důvodem tohoto návrhu je, aby pan Valenta nemusel platit autorům za hudbu, kterou pouští ve svých hernách,“ uvedl Janda. Fungování OSA je již delší dobu trnem v oku pro několik známých osobností, mezi něž patří třeba předseda Pirátů Ivan Bartoš či exposlankyně Kateřina Dostálová. Připomínáme rovněž dřívější vyjádření umělců, jako jsou Jaromír Nohavica nebo rapper Řezník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist