Oficiální zpravodajská média

Erik Best se vysmál Francii a Německu za novou dohodu. A nebyl sám
Dohoda z Cách, kterou podepsal Emmanuel Macron za Francii a Angela Merkelová za Německo, už rozpoutala vír spekulací, zda se oba státy nechystají vytvořit jeden super stát. A nabízí se otázka, proč dohoda přišla tak znenadání, a dále, kdo bude v tomto „super státě“ tahat za delší provaz. K tématu si řekla své jak komentátorka Karolína Stonjeková, tak novinář Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mělo to přece krachnout! Jenže ono... Jaroslav Plesl se s grafem v ruce vysmál těm, kteří čekali kolaps Británie
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Ples se na svém facebookovém profilu pozastavil nad zprávami pocházejícími od agentur Reuters a Bloomberg: „Reuters a Bloomberg celej den chrlej zprávy o tom, jak kapitál utíká z Británie. A libra celej den klidně posiluje...“ A svou zprávu doplnil grafem růstu kurzy libry vůči euru. Velkou Británii čeká „tvrdý Brexit“ již 29. března a může dojít na nedostatek základních potřeb, jakými jsou léky, ale též papír či propisky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karlovarská hejtmanka Mračková Vildumetzová (ANO): Nesnáším plané řeči
Příjímací zkoušky na střední školy by se měly zpřísnit. Tak zní požadavek Asociace krajů ČR, který jsme blíže rozebrali s jeho předsedkyní a hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO). V bilančním rozhovoru se ohlédla také za minulým rokem, prozradila, co nového plánuje letos. A řeč přišla i na ožehavou otázku kumulace funkcí a s tím souvisejícího odměňování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Dejte od toho ty hnáty pryč!“ Vyhrožovali nám, když jsme zjistili citlivé věci na šéfa TOP09. Tady jsou
Trestní oznámení, které naše redakce získala v souvislosti s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, míří nejen na Jana Šurovského a exředitele DP Gillara kvůli smlouvě s Českým teplem, ale taktéž na Filipa Tuláka, který dříve působil v odboru Investic. Tulák byl podle pisatele trestního oznámení propuštěn pro "hrubé porušení povinností" a v DPP 12. dubna 2018 skončil. Světe, div se, Piráti jej na lukrativní post znovu posadili a Tulák je v současnosti dokonce členem představenstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Polárník Sehnal: předseda ODA dobyl po severním už i jižní pól
Podnikatel a předseda opětovně vzkříšené politické strany ODA Pavel Sehnal navštívil jižní pól. Na speciálních lyžích spolu s mezinárodním týmem dobrodruhů překonal tzv. last degree: neboli asi 120 km dlouhý úsek mezi 89. a 90. stupněm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ne, Zeman nebude viset! Ředitelka školy u Xavera rozdupala prezidenta
Pozvání do pořadu Xtalk na XTV přijala tentokrát prezidentka asociace ředitelů ZŠ Hana Stýblová. Nejdříve se řešily biomatky a jejich názory. Pak došlo na Zemana a zda by měla jeho podobizna viset ve třídě. „Nemusí a nevisí,“ říká ředitelka. Prezident Zeman podle ní není dobrý vzor pro žáky. „Respektuji, že je to prezident. Ale nemusí viset ve třídě,“ dodává. A učitelé ve školách by podle ní měli být placeni jako ostatní vysokoškoláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Kdo se bojí vlastních názorů, prohraje
Doplňující volby v USA, pád předsedy CSU, zvolení Chalánkové či Kubery ukazují, že politika je o prosazování zájmů. Kdo chce zastupovat všechny, nezastupuje nakonec nikoho. A kdo se zalekne mediálního mainstreamu, nepomůže si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti budou hlasovat pro senátní verzi zákona o státní službě
Zákon o státní službě, ovlivňování rozhodnutí soudců, plánovaná třetí a čtvrtá vlna EET, neustálé problémy s dopravou, tvrdý brexit a karenční doba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes přijme nové velvyslance
Prezident Miloš Zeman dnes přijme nové velvyslance. Své pověřovací listiny mu na Pražském hradě předají velvyslanci a velvyslankyně Egypta, Jihoafrické republiky, Kambodži a Černé Hory. ČTK to v tiskové zprávě sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Politici ODS už nebudou chodit do Soukupových pořadů. Nechtějí dělat reklamu politickému soupeři
To asi majitele TV Barrandov a nyní již i politika Jaromíra Soukupa nepotěší. Jeho diskusní pořady budou, alespoň tedy co se zástupců Občanské demokratické strany týká, zet prázdnotou. Strana totiž veřejně oznámila, že se před kamerami Soukupovy televize odmítá dál objevovat. „ODS už mu nechce asistovat a pomáhat v kampani,“ sdělila pevné stanovisko strany její mluvčí Jana Havelková, podle které se ze Soukupa stal politický soupeř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hájek (ANO): Místo toho, abychom dali peníze do sítí, do železnic, do silnic, udělali jsme regionální operační programy
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Evropská unie chrání ryby a ptáky, bezpečnost lidí ale ne
Další z návrhů Evropské unie směřuje k omezování našich občanů. Tentokrát EU chystá ve svých členských zemích plošný zákaz používání rybářských olůvek a střeliva s olověným jádrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Macron s Merkelovou už také pochopili, že EU z jejich pohledu nefunguje
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 o úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Letiště Praha rozšiřuje komerční prostory, na Terminálu 2 otevírá novou zónu s obchody a restaurací
Letiště Praha otevírá novou komerční zónu na Terminálu 2 o celkové rozloze 2200 m2. V nově vzniklém prostoru v části za bezpečnostní kontrolou se nachází šest retailových obchodních jednotek a jedna restaurace s jídelním koutem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: EU dnes přestává existovat
Komentář na facebookovém profilu k nově uzavřené smlouvě mezi Francií a Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
O vyšetřovatele Čapího hnízda se zajímá GIBS
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) prověřuje informace z rozsudku k případu Neograph, který měl na starosti vyšetřovatel Pavel Nevtípil. Stejný policista vyšetřuje také údajný dotační podvod při stavbě farmy Čapí hnízdo, v němž čelí obvinění i premiér Andrej Babiš (ANO). Server iROZHLAS.cz dnes uvedl, že na základě rozsudku panují pochybnosti, zda kriminalista vyšetřoval kauzu Neograph nestranně. Nevtípil podle soudkyně pražského vrchního soudu „plnil vůli osob“ spojených s lobbistou Ivo Rittigem. Na inspekci se obrátili kriminalistovi nadřízení z pražské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Byzantský katolický patriarchát - Tříkrálová sbírka, ale...
Stanovisko k tříkrálové sbírce České katolické charity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šichtařová: Krize? Ne. Přijde úplný rozvrat
Ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila v pořadu Osobnost Plus Českého rozhlasu například k tomu, že vláda stále nabírá více a více úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Sněmovna zpřístupnila oddlužení širšímu okruhu lidí
Poslanci včera svým hlasováním upřednostnili sněmovní verzi novely insolvenčního zákona před její senátní podobou. Novela má za cíl zpřístupnit institut oddlužení širšímu okruhu lidí. Návrh nyní míří k prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup svlečen Fridrichovou? Nové drby. Někdo mluvil
Nedělní 168 hodin Nory Fridrichové namířilo reflektor pozornosti mediálního mainstreamu k finančním problémům mediálního impéria Jaromíra Soukupa. A když ředitel a moderátor TV Barrandov odpověděl připomenutím, kdo financuje Noru Fridrichovou, přešel souboj do dalšího kola. V čele tentokrát stojí Forum24.cz Pavla Šafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dám pěstí! Václav Klaus mladší se neudržel nad otázkami Filipa Horkého. A když zhasly kamery...
Poslanec ODS Václav Klaus mladší byl hostem Večerních zpráv Televize Seznam. V rozhovoru s moderátorem Filipem Horkým hovořil o Evropské unii, o svém možném prezidentování i o takzvaných lepšolidech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rozvracíte republiku, do basy na 12 let! Brutální Samková a trestní oznámení na Český rozhlas a Janka Kroupu. Detaily zde
Jaké jsou zákonné limity ochrany svých anonymních zdrojů novináři? Právě o to běží v kauze advokátky Kláry Samkové a Janka Kroupy. Klára Samková na investigativního novináře podává trestní oznámení a také na Kroupova šéfa z Českého rozhlasu Jana Pokorného a na Český rozhlas vůbec. Obvinění nejsou malá. Za „rozvracení republiky“, ze kterého Samková Kroupu a ředitele zpravodajství viní, je trestní sazba 8 až 12 let. Janka Kroupu viní Samková ze systematické manipulace veřejným míněním skrz nepodložené kauzy v médiích. „Veřejné mínění je řadu let přesvědčováno, že zásadním problémem naší země jsou její špatní, zkorumpovaní, líní a hloupí politici. Nikoliv. Problémem České republiky jsou osoby, které vystupují jako novináři a vytvářejí obraz politiků dle svého vlastního rozhodnutí,“ píše o investigativním novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): OSA je netransparentní a stát stále mlčí
Komentář na facebookovém profilu k autorskému zákonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: ČSSD v Praze - podle analýzy katastrofa
Parlamentní listy v minulém týdnu zveřejnily fragmenty z interní analýzy, kterou si nechala zpracovat ČSSD k volebním výsledkům této strany v Praze. Analýzu zpracoval externí subjekt, který je na jedné straně objektivní a přitom postupuje ve svých vyjádřeních dosti ohleduplně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Německé reparace: Kalousek nakopl Okamuru. A vy se podívejte, jak kdo o věci hlasoval
Sněmovna se včera odmítla zabývat návrhem předsedy SPD Tomia Okamury na dojednání dodatečných válečných reparací s Německem. Okamuru podpořili jen komunisté. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ho požádal o to, aby si to jeho hnutí jako „čeští náckové vyřídilo s německými nácky“ a demokratické strany do toho nezatahovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Pět miliard z dálničních známek je sakra velká částka
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Není tady vize
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2019 k řešení krizové situace na dálnici D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Podepsal Chartu 77: Že za komunistů byla cenzura? Je to zpátky. Snad tomu roku 89 nevěříte
ROZHOVOR „Jsme národem, který se v rozhodujících momentech na rozhraní svého bytí či nebytí nakonec nebránil. Naši padlí bojovali na různých bojištích světa, ale největší ztráty utrpěl národ doma, když si ideologicky totalitní režimy zajišťovaly svá snadná vítězství likvidací našich vůdčích elit,“ vysvětluje signatář Charty 77 Otto Černý. Zároveň připomněl, že tolik ztrát generálů, aniž jsme bojovali, neměl žádný národ. Podle něj se Češi v devadesátých letech domnívali, že začlenění do struktur jako Evropská unie, Severoatlantická aliance vše vyřeší a zůstane „náš úhledný píseček“. A byl to omyl, který si připouštěl snad jen prezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Středoškoláci mají v Brunátle nové dílny za 50 milionů
Zcela novou moderní halu pro praxi mají od minulého týdne k dispozici žáci Střední odborné školy Bruntál. Díky loňské největší investici kraje v oblasti školství bylo kromě budovy pořízeno také vybavení pro výuku oborů Opravář zemědělských strojů a Mechanik opravář motorových vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
DějeBIS? Nepřípustné! Bára Štěpánová upadla z koloběžky na hlavu. Babiš si ty presstituty snad platí, ani Slonková s Kubíkem nemohou být tak hloupí, lamentuje poslanec Volný
ROZHOVOR Poslanec za hnutí SPD Lubomír Volný se obul do kritiků prezidenta Zemana, okomentoval počínání BIS a zhodnotil počínání svých politických konkurentů. Volný, původní profesí učitel, je v poslední době jedním z nejsledovanějších poslanců. Mohou za to zejména jeho kontroverzní komentáře na sociálních sítích. Servítky si nebral ani během rozhovoru. Velmi ostře se vymezil proti počínání "lepšolidí", o herečce Báře Štěpánové řekl, že: "Takto mluví po úrazu, který utrpěla na Pražském hradě pádem na hlavu při nepovedeném průjezdu zatáčkou na koloběžce." Poté se pozastavil třeba nad tím, že ačkoli například Německo velmi čile obchoduje s Ruskem, u nás panují z Ruska, ale i z Číny velké obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jakmile vyjedu za Prahu, lidé mě chválí, řekl kancléř Mynář. Kdyby prý média byla aspoň trochu objektivní, tak...
Kancléř Vratislav Mynář se rozhodl poskytnout rozhovor serveru Seznamzprávy.cz. Prozradil v něm, že mimo Prahu ho prý lidé podporují a říkají mu, že práci kancléře dělá dobře. „Kdyby byla média alespoň trochu objektivní, tak tu nálepku, že jsem tím nejhorším člověkem na světě, nemůžu mít,“ pravil Mynář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Solidarita? Trh to vyřeší! Postižené dítě nemá mít nárok na podporu. Velmi drsná debata s odborníky o českém zdravotnictví, pouze u nás
REPORTÁŽ Solidarity nejen ve zdravotnictví není potřeba. Ba co víc, je to hanlivé slovo! Ať se do toho neplete stát a dá volno pravému tržnímu přístupu. I to zaznělo na besedě o zdravotnictví, kterou uspořádali Mladí konzervativci v Plzni. „Nemáte právo na něco, co mají ostatní. Máte právo jen na to, co vlastníte.“ To ventiloval pravicový návštěvník a vzbudil bouři nevole. Od mladé dívky se zase přítomní dozvěděli, že „… očkování způsobuje autismus a blbeček je nejšťastnějším člověkem“. I takové „úlety“ museli poslouchat přítomní diskutující – primář neonatologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni, špičkový uznávaný odborník docent Jiří Dort, lékař a krajský zastupitel za TOP 09 Richard Pikner, poslankyně za ODS Ilona Mauritzová, předsedkyně Odborového svazu pracovníků ve zdravotnictví Dagmar Žitníková a radní pro zdravotnictví Plzeňského kraje Milena Stárková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Nejkrásnější fotografií ankety Alej roku je snímek aleje u Malčína na Vysočině
Ve fotosoutěži ankety Alej roku letos zvítězil snímek aleje u Malčína od Lubomíra Měkoty. Rozhodli o tom patroni, kteří vybírali z nominovaných alejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Restituce nejsou problém právní. Restituce jsou problém politický
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zdanění církevních restitucí: Skončí to u Ústavního soudu, shodují se komunisté a pravice
Jako pošlapávání právního státu, hřích proti Ústavě a úlitbu menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD komunistům komentovali výsledek hlasování o zdanění církevních restitucí ve Sněmovně zástupci opozičních stran. Stejně jako poslanci KSČM očekávají, že spor o zdanění náhrad za nevydaný majetek skončí u Ústavního soudu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Cílem úpravy je připravit Českou republiku na tvrdý brexit
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 o úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ústavněprávní výbor Senátu se ústavní žalobou na Zemana nezabýval
Senátní ústavněprávní výbor dnes odmítl řešit případnou ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Navrhoval to místopředseda výboru Tomáš Goláň (za Senátor 21) kvůli ovlivňování soudců hlavou státu a jeho podřízenými, kterým se má večer zabývat sněmovní podvýbor pro justici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Němci a nacisté? Ne! volá Kalousek. Akce Okamury má dozvuky: Něco jste asi přehlédli
Tomio Okamura včera vyřkl slovo na R, které vyprovokovalo Miroslava Kalouska. Ne, nebyly to restituce, ale reparace. „Podle našich konzervativních odhadů nám k dnešku Německo dluží 10 až 15 tisíc miliard korun,“ tvrdí předseda SPD. Jan Hamáček nemusel ani nic říkat, aby vyjádřil svůj názor. Ale slovo si neodpustil Miroslav Kalousek. „Nemohli byste si vy, čeští náckové, tohle vyřídit s německými nácky a netahat nás do toho, nás české demokraty s německými demokraty? My už se bez vás nějak dohodneme,“ sdělil Okamurovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vládní rada: Nová strategie zařadí ČR mezi nejinovativnější země
Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) schválila Inovační strategii ČR 2019-2030. Díky ní by se podle představitelů rady Česko mohlo zařadit mezi nejinovativnější země Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Hrozí TV Barrandov opravdu bankrot?
Podle nedělní reportáže ČT v pořadu 168 hodin Nory Fridrichové, byla vznesena závažná sdělení na adresu šéfa TV Barrandov a hlavního konferenciéra této televize, Jaromíra Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
První tři dny nemocenské: Kteří poslanci vám je přejí a kteří ne? Nahlédněte
Zaměstnanci budou dostávat od července náhradu mzdy opět i v prvních třech dnech nemoci. Sněmovna včera přehlasovala senátní veto sociálnědemokratické novely zákoníku práce, která takzvanou karenční dobu ruší. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Své k ní uvedl také předseda ČMKOS Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Nádrž Sedlinka na Opavsku pojme více vody
Protipovodňová ochrana obyvatel, jejich zahrad, domů i obecních komunikací byla důvodem stavby Lesů ČR na vodní nádrži Sedlinka na Opavsku v Moravskoslezském kraji. Náklady dosáhly 12 milionů korun bez DPH. Letos se ještě opraví nefunkční zařízení na vypouštění nádrže a regulaci hladiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Novela neposkytne nevládním organizacím nástroje k blokování výstavby v ČR
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o předcházení ekologické újmě a o její nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Přimkněme se k Německu, opusťme Visegrad! Nová éra Evropy, zaznělo v Českém rozhlase
Komentář Petra Šabaty na Českém rozhlase Plus přinesl pozoruhodný názor. Brexit podle něj jednoznačně ukázal, že nejlepší strategií pro Českou republiku by dnes bylo opustit spolek „černých ovcí“ z Visegrádu a úzce se přimknout k Německu jako hlavnímu tvůrci „nové EU“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Nemocnice Jičín uvedla do provozu nový skiagraf
V úterý 22. ledna bylo v Oblastní nemocnici Jičín a. s. do provozu slavnostně uvedeno nové digitální skiagrafické zařízení. To získalo místní Radiologické oddělení díky dotacím z Integrovaného regionálního operačního programu. Přístroj za zhruba 6,5 mil. Kč rozšíří spektrum prováděné diagnostiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu
V sobotu 26. ledna se koná již dvanáctý ročník oblíbené akce Národního zemědělského muzea Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu. Návštěvníky čekají ochutnávky gastronomických specialit, ukázky postupů zpracování masa, workshopy i divadýlko pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Goláň: Odvolejte Zemana! Prosadím to. A mám důkazy proti Babišovi
Necelý rok působí v Senátu Tomáš Goláň, který vystřídal nemocného Františka Čubu a sedí ve frakci „liberálních demokratů“ s Václavem Láskou. Senátor, o kterém doposud nebylo příliš slyšet, nyní vystoupil ze stínu opravdu výrazně. Chce podat hned tři trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše a k tomu začít diskutovat o možnosti impeachmentu prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Začíná třetí ročník start-upové soutěže Creative Business Cup
CzechInvest opět přijímá přihlášky do českého národního kola soutěže Creative Business Cup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Starosta Vetchý: Kulturní dům přivítá návštěvníky v dubnu, jeho stavba se zpozdí
Nejnovější dodatek ke smlouvě o stavbě kulturního domu počítá s dokončením multifunkčního kulturního domu 30. března. Rozsáhlá stavba, která zahrnuje kompletní rekonstrukci historické vily a novostavbu moderního sálu, se tak zpozdí o půl roku oproti předpokládanému termínu při započetí stavebních prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Něco za něco. Soudce Baxa popsal před poslanci své rozhovory s prezidentem
"Byl jsem zklamaný," řekl soudce Baxa poslancům, kteří řeší údajné ovlivňování justice ze strany Hradu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:36, zobrazit podobné
Žalobci, policie a NÚKIB budou spolupracovat proti kyberzločinu
Na pravidelné komunikaci a rychlé výměně informací v boji s kybernetickou kriminalitou se dohodli nejvyšší státní zástupce a ředitelé Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Podepsali memorandum. Instituce o tom dnes informovaly na webu ve společném prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Další úseky krajských silnic se dočkají nových povrchů
Rada kraje na včerejší schůzi rozhodla o zahájení dalších výběrových řízení na zhotovitele rekonstrukcí krajských silnic. Po novém povrchu budou řidiči jezdit v Oldřichově v Hájích, Černé Studnici či Zákupech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml.: Měli bychom se těch živnostníků skutečně zastat
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Liberec: Město od února opět zlevňuje jízdné v MHD
Po zářijovém zavedení výhodné roční jízdenky za 3650 korun město od 1. února 2019 zavádí zlevněný roční kupon za 912 korun pro děti, studenty a seniory nad 65 let. Do 75% slev byli nově zahrnuti také senioři pod 65 let, kteří jsou v důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: My jsme ti, kteří depolitizovali státní správu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Děti a vnuci emigrantů možná dosáhnou snáz na české občanství. Hnutí SPD bylo proti
Děti a vnuci bývalých československých občanů, kteří odešli do zahraničí, by mohli dostat možnost získání českého občanství zjednodušeným způsobem. Předpokládá to senátní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hájek (ANO): Já nemám dredy, takže nemám šanci
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nemají rádi židy! Miroslav Kalousek odhalil, proč chce Babišova vláda danit církevní restituce
Poslanecká sněmovna dnes hlasy hnutí ANO Andreje Babiše, SPD Tomia Okamury, ČSSD a komunistů prosadila zdanění finančního narovnání majetkového vztahu mezi státem a církvemi. O tomto vyrovnání podepsal stát s církvemi i smlouvu. Dnes se rozhodl tuto smlouvu jednostranně změnit. Pravicová opozice hlasovala proti tomuto návrhu. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se rozzuřil. A nastal mazec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Proti zákonu brojily mafiánské a kmotrovské lobby, kterým stav politizace státní správy vyhovoval
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Není možné, aby státní tajemník byl víc než ministr
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Důležitá je loajalita k vůdci
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kradení jako norma! JXD se rozčílil do ruda nad daněním církevních restitucí a poděkoval Miroslavu Kalouskovi
„Zlodějna odhlasována Parlamentem. Církve byly okradeny podruhé,“ píše ve svém komentáři pro server Reflex komentátor a aktivista Jiří X. Doležal v návaznosti na dnešní hlasování Poslanecké sněmovny, ve které se pro zdanění peněžitých náhrad církevních restitucí vyjádřila parlamentní většina tvořená poslanci z řad ANO, SPD, ČSSD a KSČM. „Naše Poslanecká sněmovna dává jasně najevo, že po třiceti letech od převratu je čas se znovu vrátit k nejlepším tradicím komunismu a marxismu-leninismu. Nová vlna znárodňování majetku církví, tentokrát nazvaná zdanění, byla odhlasována volenými zástupci lidu,“ varuje dále ve svém komentáři Jiří X. Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Hrajete nefér cinknutou odpornou hru
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Reklamace zásilek jako studentská soutěžní disciplína
Studenti se letos již po jedenácté utkají v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež v rámci soutěže Spotřeba pro život. Tento rok musí studenti prokázat svou „poštovní“ gramotnost při řešení nejrůznějších spotřebitelských problémů se zásilkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): V této podobě je tento zákon pro naši republiku škodlivý
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o předcházení ekologické újmě a o její nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Můžete spustit jaderný reaktor
Během dne otevených dveří na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské můžete v centru Prahy spustit jaderný reaktor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Kde je chráněna půda, ostatní plocha a stavební pozemky?
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o předcházení ekologické újmě a o její nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna kvůli EU posílila pozici nevládních ekologických organizací
Nevládní ekologické organizace zřejmě získají výslovné právo požádat o uložení nápravných nebo preventivních opatření podle zákona o předcházení ekologické újmě, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Kvalita ovzduší a rozptylové podmínky v ČR za rok 2018
Úsek kvality ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydává předběžnou zprávu týkající se zhodnocení kvality ovzduší a rozptylových podmínek na území ČR v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Zloděj volá "musíme zdanit to, co jsem ukradl"
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Smůla: Sněmovna odmítla řešit Rusko a Čínu. Ale že se Langšádlová snažila! Podívejte, co vše se dělo
Poslanci KDU-ČSL, STAN, TOP 09 a Pirátů se sešli na tiskové konferenci k tématu zřízení komise, která by měla zvažovat vliv autoritářských režimů na vnitřní záležitosti Česka. Podle nich je bezpečnost Česka zanedbanou prioritou. Argumentovali zprávou BIS, ukradenými e-maily i chováním Hradu. Komise by se měla věnovat i dezinformacím, které podle Heleny Langšádlové z TOP 09 stály za spácháním teroristického činu. Leč Sněmovna měla jiné mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: Regionální výbor v Ústí nad Labem má nové vedení
První regionální sněm letošního sněmovního maratonu v Ústeckém kraji proběhl v regionu Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: A tak nám znovu vzniká francká říše. Okolní národy, třeste se!
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem bude pokračovat
Náměstek ministryně pro místní rozvoj Zdeněk Semorád a státní tajemník bavorského Státního ministerstva hospodářství Roland Weigert podepsali včera v Černínském paláci prohlášení o spolupráci a pokračování programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Dál se budeme setkávat s veřejností
První setkání vedení města s veřejností k tématu rozvoje Kladna a plánovaných úprav v lokalitě Sítná se uskutečnilo v polovině ledna v budově ČVUT na Sítné. Přinášíme rychlý souhrn hlavních bodů, které během jednání zazněly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Češi jsou nezralí. Nemají nárok posoudit migraci, uvedl slavný vědec
Psychiatr Radkin Honzák se pro server DVtv.cz rozhovořil o tom, že politická skvadra chce panovat. Prezident Miloš Zeman podle něj ohýbá pravidla, vedou nás psychopati.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petice na podporu připomínek HPP11 k územní studii Opatov - Na Jelenách
Petice na podporu připomínek HPP11 k územní studii Opatov - Na Jelenách směrovaná Magistrátu hl. m. Prahy, Odboru územního rozvoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Kraj podpoří vznik nové zdravotní VOŠ v Přerově
Budova bývalé „zdravky“ v Přerově znovu ožije. Společnost AGEL tam chce od školního roku 2020/2021 otevřít novou vyšší odbornou školu (VOŠ), která bude sloužit pro výuku zdravotních sester. Olomoucký kraj záměr plně podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj připravil plán, jak bude v letech 2019 a 2020 bojovat proti drogám
Takzvaný akční plán, který doporučila Rada Středočeského kraje předložit ke schválení Zastupitelstvu Středočeského kraje, vychází z Koncepce protidrogové politiky na období 2016-2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Kraj připravil projekty na prevenci kriminality za téměř milion korun
Čtyři projekty, které se budou zaměřovat na kybernetickou bezpečnost, pomoc recidivistům, koordinaci prevence kriminality a na situační prevenci kriminality, schválila Rada Středočeského kraje v rámci Programu prevence kriminality Středočeského kraje na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zoo Brno: Jihoameričtí jaguarundi schovávají mládě
V soukromí porodní boudy se na konci listopadu loňského roku narodilo kotě jaguarundi (Herpailurus yagouaroundi). A samice Fiona si ho zatím žárlivě střeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): To by mohl stát ovlivňovat cenu dle přání vlivného uživatele přímo zákonem
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zoo Děčín: V zoo se zabydluje nový druh primáta - chápan středoamerický mexický
Do děčínské zoologické zahrady dorazil dlouho očekávaný import. Ze Zoo Praha přicestovala chovná skupina kriticky ohrožených primátů – chápanů středoamerických mexických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Potrestat Francii za ožebračování afrických států?
Italský vicepremiér Luigi Di Maio (Hnutí 5 hvězd) obvinil Francii z migrační krize v Evropě. Uvedl, že svou „koloniální" politikou ožebračuje africké národy. Politik slíbil, že tuto záležitost předloží EU a dalším mezinárodním orgánům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: Nové materiály Centra pomohou při realizaci projektů na energetické úspory
Odborníci Centra pro regionální rozvoj připravili pro příjemce dotací v rámci energetických úspor nové přehledné materiály, které pomohou při administraci projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prachy nesmrdí! Studenti UK tlačí na rektora a vytahují jeho minulost, jde o Babiše
Ohledně reprezentačního plesu Univerzity Karlovy, který se má konat již tento pátek večer v Paláci Žofín, se strhla nečekaná pozornost poté, co byl mezi hlavními partnery plesu zveřejněn i holding Agrofert založený Andrejem Babišem. Studenti 2. lékařské fakulty UK rektorovi Tomáši Zimovi napsali otevřený dopis, ve kterém uvádějí: „Andrej Babiš je usvědčený spolupracovník StB, majitel mediálního impéria, jehož prostřednictvím ovlivňuje denní tisk, a trestně stíhaná osoba. Mimoto je holding Agrofert v současné době vyšetřován Evropskou komisí pro podezření ze střetu zájmů premiéra Babiše v souvislosti s evropskými dotacemi, což je proti právním předpisům Evropské unie.“ Reakci již vydal i rektor UK Tomáš Zima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Skvělí lidé! Hutka vzpomínal, jak se mu hrálo na Klinice
Autonomní sociální centrum Klinika, jež čtyři roky sídlilo na pražském Žižkově v budově, kterou teprve před pár dny kvůli nátlaku exekutora a vyklizení ze strany Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) opustili aktivisté, na svých facebookových stránkách zveřejnilo vyjádření a podporu od známého písničkáře Jaroslava Hutky, který na sebe nedávno upozornil například písní s názvem Miloš a zubatá. Reakce na jeho slova na sebe nenechaly dlouho čekat a byly více než bouřlivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: De facto existuje duplicitní poplatek
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Studenti ČR a Itálie odsuzují zneužití Palachova jména neofašisty
Zneužití jména Jana Palacha italskými neofašisty odsoudila Studentská komora Rady vysokých škol společně se Studentskou unií italských studentů. Ve svém společném vyjádření zveřejněném na faceboou kritizují i přístup představitelů města Verony, kteří se podle nich schovávají za svobodu slova. Za studentskou komoru to dnes ČTK sdělil Lukáš Hulínský. Ve Veroně se měl konat koncert neonacistických skupin na uctění památky Jana Palacha u příležitosti 50 let od jeho smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pávek (STAN): Správci kolektivních děl, to jsou ti paraziti
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice Náchod mění náměstka pro léčebnou péči a šéfa personalistiky
V Oblastní nemocnici Náchod a. s. nastanou od února personální změny. Novým náměstkem pro léčebnou péči bude MUDr. Ladislav Tichý, praktický lékař a hematolog, který již v minulosti působil ve vedení nemocnice. Oblast personální pak povede Ing. Martin Kyntera, který dříve působil jako vrcholový manažer nadnárodní společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Někdy humor nestačí a je třeba jít do ulic, říká vicehejtman Knot v narážce na Zemana s Babišem. A přidává rčení o páchnoucí rybě
ROZHOVOR „Češi svou nespokojenost většinou ventilují humorem. Vzpomeňme si, kolik bylo politických vtipů za totality. Po revoluci prakticky vymizely. No a v současnosti se nám, hlavně díky Babišovi a Zemanovi, zase utěšeně množí,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot s tím, že někdy ale humor nestačí a je třeba dát důrazně najevo, že se nám současná situace nelíbí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zamyslel nad činem Jana Palacha a vyjádřil se i k případné hospodářské recesi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Goláň řekl v ČT vážná slova o Zemanovi a naznačil, co by Senát mohl „zaříznout“
Zpětné zdanění náhrad za finanční vyrovnání církvím – komunistům a dalším poslancům vyšel plán a ve Sněmovně návrh prošel. Bude o nich rozhodovat Ústavní soud? O tom ve středečním Interview na ČT24 diskutovala moderátorka Zuzana Tvarůžková s Tomášem Goláňem (nestr. za SEN21), místopředsedou senátního ústavně-právního výboru. Kromě jiného došlo ale také na kauzu ovlivňování soudů Hradem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Žert, či známka napětí? Babiš napomenul Plagu, že přišel o čtyři minuty později
Premiér Andrej Babiš nešetřil na pondělní tripartitě kritikou na adresu ministra školství Roberta Plagy, záminkou byl i ministrův pozdní příchod.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Platby provozovnách jsou běžné i v ostatních členských zemích
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Všichni chtějí odklad, ale skončí to špatně. Královna nesmí nic říct. Alexander Tomský zvážněl u téma Brexitu a plíživé islamizace ve školách
Hostem Luboše Xavera Veselého byl na XTV politolog Alexander Tomský. V rozhovoru Tomský poodhalil situaci ve Velké Británii před hrozícím tvrdým Brexitem, rozhovořil se o celistvosti britské společnosti po hlasování o Brexitu, ale též o svém působení ve straně Realisté. Na závěr se debatovalo na téma „plíživé islamizace Evropy“ a Tomský varoval, že: „Jednou bude Německo chalífát!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zvedlo to prodej mých knížek, lidé mi psali, pochvaloval si Tomáš Halík. Jde o vyhrocený spor s kardinálem Dukou
Spor uvnitř katolické církve mezi kardinálem a primasem českým Dominikem Dukou a známým knězem a teologem Tomášem Halíkem skončil oficiálním napomenutím. A co bude následovat? Halík má nyní možnost proti napomenutí bojovat a hnát celou věc klidně až do Vatikánu. Jestli tak skutečně učiní, prozradil v rozhovoru pro Lidové noviny, kde také překvapivě uvedl, že mu naopak výtka pomohla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČR povede v EU projekt týkající se elektronického boje
Výcvik odborníků nebo vytvoření jednotky v oblasti elektronického boje by v budoucnu mohly být výsledkem projektu, který v rámci užší bezpečnostní a obranné spolupráce v EU povede Česká republika. Do projektu se zapojí Německo, jako pozorovatelé se do něj přihlásilo dalších pět zemí. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství schválilo a zveřejnilo Zásady pro poskytování národních dotací v roce 2019
Zemědělci a potravináři už mohou vyhledat na stránkách Ministerstva zemědělství (MZe) podrobné znění Zásad, které stanoví podmínky pro poskytování národních zemědělských dotací v letošním roce. V Zásadách najdou pravidla jednotlivých programů, podmínky a termíny příjmu žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Vy ten zákon nekastrujete, vy jste ho zabili
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Peklo jménem Osvětim
Před 74 lety sovětská armáda osvobodila největší nacistický koncentrační tábor Osvětim . 27. ledna 1945 zde přežívalo posledních 7650 lidských trosek. Svět se nad touto hrůzou otřásl, fotografie z tohoto pekla smrti obletěly celý svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Výstava v Senátu připomíná 100. výročí vzniku Mezinárodní astronomické unie
Akademie věd ČR: Výstava v Senátu připomíná 100. výročí vzniku Mezinárodní astronomické unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Státní správa nemá být pouze houfem poslušných jedinců
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda bude moci odvolávat státní tajemníky na ministerstvech
Vláda pravděpodobně bude moci z popudu příslušných ministrů odvolávat státní tajemníky na jednotlivých ministerstvech. Opětovně to dnes prosadila ve Sněmovně koalice ANO a ČSSD s pomocí SPD a KSČM, když přehlasovala odmítavé stanovisko Senátu. Podle kritiků bude tato změna znamenat návrat k politizaci státní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Nehrozí po německo-francouzském objetí České republice cesta do pekel?
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron v západoněmeckém městě Cáchy (Aachen) podepsali novou smlouvu o přátelství a vzájemné spolupráci. Učinili tak v den 50. výročí podpisu Elysejské smlouvy z roku 1963.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Muslimští radikálové unesli do otroctví přes milion Evropanů
Je dobře, že tuto pravdu připomněl v článku Bílé maso v čísle 3 časopis Reflex. Historie není černobílá a rovněž Arabové a islamisté se dopouštěli brutálního násilí vůči bělochům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
FN Olomouc Porodnice slaví 120 let. Výročí připomenou přednášky, soutěže i velká konference
Plných 120 let své existence oslaví v prosinci letošního roku porodnice Fakultní nemocnice Olomouc. Ta funguje ve stejné budově nepřetržitě od roku 1899 a Porodnicko-gynekologická klinika si její výročí bude připomínat v průběhu celého letošního roku sérií populárně-naučných přednášek, ale také soutěžemi a dalšími akcemi pro odborníky a veřejnost. Oslavy vyvrcholí v prosinci velkou konferencí za účasti špičkových odborníků z oblasti perinatologie a neonatologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Promluvil a hned létaly miliardy. Pak exšéf fotbalu Pelta vytáhl kamarády Miloše Zemana
Někdejší fotbalový boss Miroslav Pelta zůstává jedním z obviněných v korupční kauze. V rozhovoru pro server iHNed.cz však zdůraznil, že se cítí nevinen, jen prý občas příliš mluví. A to nebylo to jediné, co na sebe „práskl“. Prozradil na sebe třeba to, že si myslel, „že je konec“, když se v jednu chvíli ocitl v psychiatrické léčebně v kleci po vrahovi Kevinu Dahlgrenovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Celní správa: Ústečtí celníci vybrali v roce 2018 bezmála 26 miliard
Částkou 25,8 miliard korun, vybranou v uplynulém roce na cle, daních a dalších poplatcích, přispěli ústečtí celníci do státní pokladny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Německé reparace nejsou promlčené!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Láska podal kvůli tlakům na justici oznámení na Mynáře
Senátor Václav Láska (SEN 21) dnes podal trestní oznámení na hradního kancléře Vratislava Mynáře. Podle politika se Mynář opakovaně dopustil trestného činu zasahování do nezávislosti soudu. Láska, který v oznámení vychází z aktuálních článků a rozhovorů se soudci v médiích, informoval o svém postupu v tiskové zprávě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podporuje zaměstnávání zdravotně postižených
Moravskoslezský kraj pořídil novou trafostanici organizaci Ergon, která zaměstnává 240 osob se zdravotním postižením. Trafostanice spolu s přípojkami vysokého a nízkého napětí stála krajskou pokladnu 750 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Czernin: Není normální, když jedno dítě má práva a povinnosti občana ČR a druhé ne
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 o státním občanství České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Kázání, ze kterého mrazí. Profesor Piťha varuje, čeká nás zápas o svobodu
Stáváme se nesvobodnými, lidé se nepřičetně bojí, politici se bojí o koryta a různé skupinky “nositelů a konatelů zla” ohrožují naši svobodu. Nejen to zaznělo v nedávném kázání profesora Petra Piťhy u příležitosti výročí narození Anežky České, světice a dcery krále Přemysla Otakara I. Svatá Anežka Česká je podle Piťhy vzorem pro naši dnešní situaci, kdy společnost je rozdělená a rozhádaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Daniel Kotula: Realitní zákon - očekávání nenaplněna
Realitní zákon mohl přinést revoluční změnu v kvalitě služeb na realitním trhu. V podobě projednávané vládou je ale slabý jak třikrát louhovaný pytlík ovocného čaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
V pražském dopravním podniku je něco shnilého. Ozval se nám pirátský člen dozorčí rady
ParlamentníListy.cz vydaly ve středu materiál, který upozornil na řadu pochybení, jich se během svého angažmá v pražském DP dopustil tehdejší zaměstnanec Filip Tulák. Také proto byl v dubnu 2018 propuštěn. Jenomže nyní se opět vrátil, ačkoli byli Piráti i s primátorem Hřibem jednohlasně proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Jak zajistíme reciprocitu postavení našich občanů v Británii?
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 o úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MHMP: Trojská botanická zahrada slaví 50. narozeniny
Trojská botanická zahrada letos slaví půl století své existence. Výročí bude připomínat řadou akcí, oblíbených výstav i novinkami. Celý narozeninový rok se ponese v duchu oslavy krásy rostlinného těla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Pokud nastane tvrdý brexit, násilí v Severním Irsku bude obnoveno
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 o úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vymklo se jí to z rukou. Řídí vůbec vládu? Nové skutečnosti o kabinetu Angely Merkelové
Agentura Bloomberg přišla s informací, že německá kancléřka Angela Merkelová ztratila kontrolu nad svou vládou. Otěže z ruky jí prý vypadly v půlce roku 2018, kdy její CDU/CSU prosadila za ministra vnitra Horsta Seehofera, velkého kritika migrace. V tu chvíli se podle agentury ukázalo, že Merkelová ve své vlastní vládě oslabila. Už v době vrcholící uprchlické krize v roce 2015 část jejich kolegů tvrdila, že nejedná racionálně, nýbrž „jako v extázi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan David: Rozpad jádra a jádro rozpadu
Angela Merkelová a Emmanuel Macron dnes patrně podepsali v Cáchách smlouvu o integraci. Juncker prohlásil, že přátelství Německa a Francie je garantem míru v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Toto zdanění je projevem antisemitismu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ušetřit lze i tam, kde byste to nečekali
Plány na zimní dovolenou jsou v plném proudu a každý, kdo se chystá za sněhem na hory nebo naopak někam za teplem intenzivně hledá, kde by se dalo ušetřit. Pomoc lze přitom najít tam, kde by to většina z nás nečekala, a to u svého dodavatele plynu nebo elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Zasloužilo by si to analýzu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdanění náhrad je podle zástupce biskupů vítězstvím populismu
Jako vítězství populismu nad zdravým rozumem a právním státem vnímá schválení novely o zdanění peněžité části restitucí generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. Uvedl to na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Tři právníci mají pět právních názorů
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Právo nosit zbraň je důležité, uvedl někdejší prezidentský kandidát Hynek
Pozvání do pořadu Na prahu změn, které ParlamentníListy.cz jako jediné z velkých médií monitorují, přijal Jiří Hynek, výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a v posledních prezidentských volbách také kandidát na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci v Baťově nemocnici ve Zlíně mluví o stávce, píší odbory. Důvodem je personální krize a nejasné odměňování
V nemocnicích ve zlínském kraji se opět cosi děje. Aktuální krize se má týkat Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. 20. ledna odeslala za zaměstnance krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně dvojice členek dozorčí rady nemocnice a odborářek Martina Hvozdenská a Hana Filimošinová otevřený dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila zdanění státních náhrad církvím
Peněžité náhrady, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích, zřejmě budou podléhat zdanění. Předpokládá to novela poslanců KSČM, kterou dnes schválila Sněmovna. Pravice neprosadila návrh TOP 09 na zamítnutí sporné předlohy, která nyní poputuje k posouzení do Senátu. Zdanění náhrad patří k podmínkám komunistů pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: V porodnicích se vloni narodilo 3072 dětí
V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo vloni na svět celkem 3072 miminek. To je o 58 méně, než tomu bylo rok předchozí. Mírně vloni převažoval počet chlapců, kterých se narodilo 1 562. O 52 více než děvčátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkumy hlasu lidu: Francie, Polsko, Itálie. Macron, Le Penová... Velmi výživné
Twitterový účet Europa elects přehledně shrnuje nálady evropských voličů, projevené v aktuálních průzkumech politických preferencí. A současné výsledky jsou pouhé čtyři měsíce před volbami do Evropského parlamentu pro mnohé černou můrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeské nemocnice: Dětští pacienti se mohou radovat z nových výtvarných potřeb
Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice opět potěšil nejmenší pacienty strakonické nemocnice. Za výtěžek z vánočního koncertu pořídili studenti školy výtvarné potřeby, které darovali dětskému oddělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Ode zdi ke zdi
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na jednání podvýboru týkajícím se ovlivňování soudců Hradem dorazili Mynář i soudci Baxa a Šimíček
Sněmovní podvýbor pro justici začal dnes večer projednávat podezření kolem ovlivňování soudců Hradem. Na schůzi dorazili všichni tři pozvaní hosté, prezidentův kancléř Vratislav Mynář, bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a ústavní soudce Vojtěch Šimíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Bez diskuze není demokracie
S tímto známým Masarykovým heslem v hlavě se pokouším přehlédnout naši současnou mediální scénu ve snaze zjistit, do jaké míry je s ním v souladu. A žasnu nad tím, ne jak daleko jsme se od požadavku tohoto hesla vzdálili, ale jak tvrdě a nemilosrdně jsme s ním zatočili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podpoří univerzitní projekt zabývající se čištěním pesticidů v odpadních vodách ze skládek
Odbor regionálního rozvoje a evropských projektů krajského úřadu vyhlásil v roce 2017 program „Asistenční vouchery Libereckého kraje“. Jeho účelem je podpora inovačních záměrů v kraji. Žádost o podporu předložila na konci minulého roku Technická univerzita v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Pumpaři dál zlevňují. Průměrná cena benzínu klesla pod 31 korun za litr
Armagedon. Tak by se dala nazvat situace na trhu s ropou, která započala v říjnu 2018 a trvala až do začátku letošního roku. Během tří měsíců se cena ropy Brent propadla z 86 na 51 dolarů za barel, tedy zhruba o 40 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Irové se nejvíc bojí, že se vrátí vzájemné bojůvky
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 o úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Většina poslanců se shodla na tom, že krást se nemá. Ani moc, ani málo, prostě vůbec
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Pelhřimovští fotbalisté pomohou s nedostatkem krve
Pelhřimovská transfuzní stanice dlouhodobě hledá dárce krve a krevní plazmy. Proto jsme moc rádi, že se podařila navázat spolupráce s dalšími sportovci - tentokrát fotbalisty FK Pelhřimov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Keller o smlouvě Merkelové a Macrona: Je to skrytý plán. Není to náhoda
ROZHOVOR Založíte také vlastní hnutí? I na tuto otázku odpovídá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociolog, europoslanec Jan Keller, který předpokládá, že List Jaromíra Soukupa má větší šanci uspět než ostatní. „Jaromíru Štětinovi fandím, může topce ubrat z toho mála, co jí zbude poté, co ji rozeberou Piráti. Pavel Telička stranu ani hnutí nezaloží, jistě si spočetl, že má možnosti lukrativnějšího uplatnění,“ uvedl Keller. A nové Občanské fórum? „Pokud by se v politice opět angažoval Daniel Kroupa, mnoho lidí by ta protestní energie rázem přešla.“ K zásadním ambicím Pirátů profesor Keller poznamenává, že v podstatě kopírují strategii tzv. nových sociálních hnutí ze 70. let minulého století. Vyjádřil se i k nové smlouvě mezi Francií a Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
P*del v ústech Miroslava Kalouska! Jde o Zemana
Jaký je názor Miroslava Kalouska na lidi, které Miloš Zeman chválí? „Pro Zemana není důležité, co prospěšného ten či onen člověk udělal. Zajímá ho pouze indikátor, kdo mu vlezl hlouběji do prdele.“ A pro příklady nešel daleko. Ale vulgarismy jeho voličům vadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
SYNOT posiluje svou pozici ve Vietnamu
Skupina SYNOT opět rozšířila své aktivity v jihovýchodní Asii. Již během prvního měsíce letošního roku uvedla do provozu dvě kasina ve středním a jižním Vietnamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Každý si vyhazoval úředníky, aby si tam nabral sobě blízké lidi
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 23. ledna 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist