Oficiální zpravodajská média

Miliony Rusů živoří, řešilo se na ČRo. A zavládlo zděšení z toho, co dělá Zeman
O rozdílech mezi bohatými a chudými v Rusku se rozhovořil na Českém rozhlase komentátor Alexandr Mitrofanov. Ty se podle všeho prý zvětšují. A komentátor Hospodářských novin se vyjádřil k současné kauze prezidenta Miloše Zemana a jeho kancléře Vratislava Mynáře ve věci ovlivňování soudců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezská ČSSD nominuje na předsedu Hamáčka
Moravskoslezská ČSSD nominovala na předsedu strany současného předsedu a ministra vnitra Jana Hamáčka. Nominaci na místopředsedu získal pouze poslanec a bývalý primátor Karviné Tomáš Hanzel. Rozhodli o tom dnes v Petřvaldu na Karvinsku delegáti krajské nominační konference ČSSD. Nového předsedu si sociální demokraté zvolí v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle vrhá na spor Zeman versus Baxa nové světlo. Advokát Koudelka připomíná starý Baxův problém. Bral plat, ale...
Dopustil se prezident Miloš Zeman nepřípustného ovlivňování soudce, nebo je to jinak? Bývalý dlouholetý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vznesl vůči prezidentu republiky velmi vážné obvinění. Na názor jsme se zeptali renomovaného advokáta, doc. JUDr. Zdeňka Koudelky, Ph.D. A ten překvapil, když připomněl starou kauzu Josefa Baxy. Vše má, zdá se, poměrně letité kořeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Hořická kamenická a sochařská škola získala moderní vybavení
Královéhradecký kraj nechal zmodernizovat odborné dílny, laboratoře a počítačové učebny na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích. Projekt podpořený z Integrovaného regionální operačního programu (IROP) stál téměř 11 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Já znám Zemana, já znám Baxu, já jsem o vině v podstatě rozhodnut?!“ V ČT posadili vedle sebe Kalouska a Ondráčka. Dusno se dalo krájet
Prezident Miloš Zeman obchoduje své pravomoci s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Pokud se o totéž pokouší i se soudci, je to pro nás velmi nebezpečné, rozjel se Kalousek v pořadu Události, komentáře v České televizi. „Já říkám, že je to nepřijatelné,“ hřímal Kalousek. Komunista Zdeněk Ondráček ho brzdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Studenti brněnského Vysokého učení technického mají novou laboratoř
Navrhnout si vlastní desky plošných spojů, osadit je součástkami, implementovat komunikační technologie a na konci dotvořit design produktu za pomoci 3D tiskárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lumpárna havlistické úderky! Bakala! Radim Fiala běsnil, když si přečetl, jak málo přisoudili SPD v novém průzkumu
Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala ve svém příspěvku na Facebooku varoval před praktikami agentury CVVM, kterou označil za „havlistickou úderku“. Připomněl, že SPD bylo touto agenturou podceňováno již v minulosti, a našel propojení této agentury s „Bakalovými médii“! Dle agentury CVVM by SPD v lednu získalo pouhých 4,5 procenta a nedostalo by se tak do Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Drze o kauze „Baxagate“
Nedávno mi bez známé úřední příčiny (jen tak, sám od sebe, v nějakém náhlém pohnutí mysli) poslal Aleš Flídr, místopředseda Krajského soudu v Brně, bývalý člen KSČ, aktivní účastník zatím nepotrestaného „znojemského justičního zločinu“, urážlivý dopis, v němž zpochybnil mou inteligenci a naopak mi přisoudil nadbytek drzosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Novým děkanem Fakulty elektrotechnické byl zvolen prof. Petr Páta
V pátek 25. ledna se na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze konalo 30. řádné zasedání Akademického senátu FEL, jehož součástí byla volba nového děkana fakulty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Vlna optimismu pomalu a jistě opadá… i v ČR
Další studená sprcha v řadě. Tak by se daly jednoduše popsat výsledky lednových indexů nákupních manažerů (PMI) v Německu a vlastně i v celé eurozóně. PMI v průmyslu je na čtyřletém minimu a na začátku roku se již dokonce dostal pod hranici 50, což neznamená nic jiného, než že firmy předpokládají zpomalování výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Celní úřad pro Ústecký kraj: Celníci bilancovali uplynulý rok 2018
Ústečtí celníci měli v loňském roce napilno. Kromě výběru cla, daní a ostatních poplatků bojovali v terénu proti padělkům, daňovým únikům, nelegálnímu hazardu i drogám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Národní síť Zdravých měst: Nejen města se “VYŠVIHLA”
Dnešním dnem končí v Praze dvoudenní konference Národní sítě Zdravých měst ČR. Akce „VYŠVIHNĚTE SE!“ zaštítěné 1. místopředsedou vlády a ministrem vnitra a ministryní pro místní rozvoj, s prezentacemi mnoha zajímavých hostů, se zúčastnilo přes 260 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Romové a Židé jsou vystaveni společenské šikaně, varuje Kubera
Antisemitismus vyrůstá z podloží, které je neslučitelné s demokracií, emancipací lidí a tolerancí obecně, s principem osobní svobody a také zodpovědnosti, řekl předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) na dnešním vzpomínkovém setkání u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti v Hlavním sále Senátu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): V Evropě je patrný vzestup antisemitských projevů
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 k návrhu usnesení Poslanecké sněmovny ke Dni památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Mrazy Temelínu svědčí
Řádově o stovky megawatthodin elektřiny vyrábí elektrárna Temelín v těchto dnech více než v letním období. Důvodem jsou nízké venkovní teploty a úpravy, které energetici v posledních letech provedli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Může za to i nezávislý ERÚ. Již připravujeme zákon
Odpověď na interpelaci od poslankyně Věry Kovářové ve věci zvyšování cen energií
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Smlouva Macron-Merkelová je „třístupňová“ EU
Nová smlouva mezi Francií a Německem – zpochybnění Evropské unie a NATO nebo jen potvrzení faktického stavu spolupráce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Škoda, že Merkelová odchází z politiky
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Krize civilizace započne restart, může přijít už brzy. Na konci je kolaps, varoval slovutný profesor
Archeolog a egyptolog profesor Miroslav Bárta se v pořadu Rozstřel pro iDNES.tv rozpovídal na téma Egypta a jednotlivých civilizací, které následně přirovnával k té nynější. „Dneska je to složitější, protože je celý svět propojen, dnes existuje globální svět, a pokud nastane problém, tak ho má, s výjimkou některých regionů, svět celý,“ řekl. Dodal však, že krize pro civilizace neznamenají úplný konec, ale spíše „restart“, úplný konec civilizace nadneseně naznačil na příkladu indiánů: „Pokud rozdáte indiánům deky infikované nějakým virem, tak to konec být může.“ Závěrem se diskuze stočila i na ekonomické migranty, ty profesor Bárta nepovažuje za hrozbu, pokud přicházejí za prací a respektují naše hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Pane předsedo Nejvyššího správního soudu, konejte…
Jsme na to podobně jako v Americe. I u nás zhrzení liberální soudci typu Josefa Baxy, Pavla Rychetského či Vojtěcha Šimíčka ze zoufalství, že jejich političtí lídři stále prohrávají a liberálně demokratická doktrína rozhodně v české společnosti nepřevažuje, přistupují k extrémním řešením…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zámečník (SLK): Liberečané se zapojí do péče o město
Od února se Liberečané mohou aktivně zapojit do zvelebování Liberce. To znamená, že mohou liberecký magistrát upozorňovat například na černé skládky, rozbité silnice, výtluky, prohlubně chodníků a podobně. Město k tomuto účelu pořizuje aplikaci s názvem Lepší Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Klára Samková odpálila bombu a kolotoč žalob. Chystané kompro ji mělo zničit
Advokátka Klára Samková se v rozhovoru pro internetovou televizi XTV rozpálila takřka doběla. Obvinila veřejnoprávní Český rozhlas, že manipuloval s veřejností, bránila Tomia Okamuru (SPD) a oznámila, že se rozhodla podat jedno trestní oznámení. A to pořád nebylo zdaleka všechno. „Český rozhlas bych mohla užalovat k smrti,“ varovala také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Zábavní vědecký park VIDA! přivítal miliontého návštěvníka
25. ledna 2019 přivítal zábavní vědecký park VIDA! miliontého návštěvníka. Stala se jím Adriana Pertlová z Brna. Do VIDA! přišla se svou dcerkou a s kamarádkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Naprostý Klausův blábol! A jakápak revoluce? To StB… Tomáš Krystlík vyzdvihl Havla a řekl, co chystají Němci
ROZHOVOR Česko-německý spisovatel Tomáš Krystlík se pozastavil nad výrokem exprezidenta Václava Klause. Ten naznačil, že nově podepsaná smlouva mezi Francií a Německem může dovršit to, o co se marně snažili Hitler, Napoleon i jiní, tedy o ovládnutí celé Evropy. Krystlík zároveň přidává zajímavé poznatky ze soudobé historie, například ohledně možné budoucí podoby společné armády obou zemí. Již mnoho let totiž existuje společná francouzsko-německá brigáda o síle šesti tisíc vojáků. Krystlík se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i k činu Jana Palacha a k sametové revoluci, kterou podle něj řídila StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Smál se jak jebnutý. Nejsem buzerant! Topolánek prosil marně, známý hudebník mu třískl s telefonem
Trumpetista Laco Déczi se pustil do expremiéra Mirka Topolánka. Raději se podívejte sami, jaká slova použil. A co následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje: V Pardubické nemocnici začala demolice bývalé dětské chirurgie
Čtyřpodlažní budova z počátku 20. století, jedna z nejstarších v areálu Pardubické nemocnice, dosloužila. Objekt, ve kterém naposledy sídlilo oddělení dětské chirurgie, přes víkend 26. a 27. ledna zdemoluje těžká technika, a uvolní tak místo pro budoucí strategickou investici – centrální urgentní příjem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek se vyjádřil k Mynářově kauze. Vidí to takto…
Vyjádření prezidentova kancléře Vratislava Mynáře na adresu soudců ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) dnes označil za jednání účastníka soudního sporu, nikoli představitele Kanceláře prezidenta republiky. Kněžínek poznamenal, že mu jako ministrovi nepřísluší vyjadřovat se k procesnímu postupu účastníků soudních sporů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Turecko začíná u Vídně, zasnil se Erdogan. Nebo snad pohrozil jako Hitler? Kdyby to řekl Putin...
Institut 2080, think tank do kterého velmi často přispívají osobnosti, jako je politolog, ekonom a zakladatel Realistů Petr Robejšek, na své facebookové stránce varoval před výrokem tureckého prezidenta Recepa Erdogana, jenž na shromáždění Islámské strany spravedlnosti a rozvoje uvedl: „Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře.“ Jana Kunšteková ve svém článku pro server Literární noviny varovala před nečinností a Erdogana přirovnala k Adolfu Hitlerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zničili mu kariéru, protože dostal metál od Zemana? Vědě vládnou klany, jde o peníze, říká historik
Historik Michal Macháček v rozhovoru pro server Reflex.cz uvedl, že medaile od prezidenta Miloše Zemana byla polibkem smrti. „Berou mi smysl života a bolí to, důkaz je realita,“ poznamenal historik k tomu, co se mu stalo poté, co převzal státní vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Starostové představí eurokandidátku zatím bez TOP 09, tu čeká debata o Pospíšilovi
Podle informací Aktuálně.cz probíhají v TOP 09 do poslední chvíle debaty o tom, zda má do evropských voleb kandidovat právě šéf strany Jiří Pospíšil.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Je to hra, jak zastřít, jak to funguje ve skutečnosti
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 k návrhu zákona o výběru osob do řídících a dozorčích orgánů právnických osob s majetkovou účastí státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Sestřenice Jana Palacha pro PL: Palach by neměl být zneužíván
ROZHOVOR Palachova oběť byla obětí proti malomyslnosti, slaboduchosti, politickému realismu a také proti zdánlivě nepřemožitelné moci, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sestřenice Jana Palacha Jaroslava Bártová Pokorná, která bydlela ve Všetatech jen pár bloků od Palachova rodného domu. Palachův odkaz by se podle ní měl připomínat, avšak v žádném případě zneužívat či využívat, jakýmkoliv způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Štvavá kampaň,“ prezident Hospodářské komory vypálil na Twitteru na obranu senátora Valenty. Jde o poplatky umělcům
Současný prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý dle svých slov nechápe probíhající spor kolem senátní verze změny zákona o autorských poplatcích, a především pak ostrou kritiku autora novely senátora Ivo Valenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Žádosti o investiční pobídky budou zřejmě podléhat vládnímu souhlasu
Veškeré žádosti o investiční pobídky by měly nově podléhat schvalování vládou. Pokud je vláda neschválí, žadatel pobídku nedostane. Počítá s tím novela zákona o investičních pobídkách, kterou dnes v úvodním kole podpořila Sněmovna. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lepšočlověk Mynář. Jak z příručky dezinformátora! Po tiskovce Ovčáčka se strhla zuřivá kanonáda
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na tiskové konferenci oznámil, že Kancelář prezidenta republiky nemá plnou důvěru v nezávislé rozhodování Nejvyššího správního soudu. Politici se za to do Ovčáčka pořádně obuli. Nezdá se jim správné, aby státní úředník, byť třeba hradní úředník, zpochybňoval nezávislost soudců. Ránu dostal i kancléř Mynář nebo prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senát: Strukturálně postižené regiony a jejich rozvoj
Téma veřejného slyšení Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Nebylo by to složité, kdybychom si to složité neudělali
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 ke změně návrhu zákona v souvislosti s přijetím zákona o Sbírce zákonů a mezinárodních smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Drahoš a Láska budou soptit. Do aféry kolem údajného ovlivňování soudců vnáší světlo známý advokát
Ovlivňuje prezident Miloš Zeman soudce, nebo je to jinak? Bývalý dlouholetý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vznesl vůči prezidentu republiky velmi vážné obvinění. Na názor jsme se zeptali renomovaného advokáta JUDr. Aleše Rozehnala, Ph.D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Poprask v ČSSD. Zvažuje se změna názvu strany a mnozí členové jsou ve varu
Vedení ČSSD chce po čtyřiceti letech své existence zkrátit název strany na Sociální demokracie (SD). Členové se proti tomu bouří. Podle informací deníku Právo jde o předem připravenou „hru na bílého psíka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vladislava Juhásová: Vzkaz pro supersamičky, Zuzanu Krejčí a Zbyňka Hutara – nechte se hýčkat!
Ženy by si měly uvědomit, že kariéra, umělé oplodnění a samota jim přinese maximálně deprese a trauma na několik dalších životů. Na scénu pak přicházejí antidepresiva kombinovaná s alkoholem. Znám mnoho takových bytostí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Těžký úder Mynáře na soudce. Zpochybnil jejich nezávislost. Předseda pražského soudu kontruje
Předseda pražského městského soudu Libor Vávra zdůraznil, že má v nestrannost svých soudců naprostou důvěru. Řekl to ČTK v reakci na to, že hradní kancléř Vratislav Mynář zpochybnil nezávislost soudců Štěpána Výborného a Jana Kratochvíla, kteří měli v pondělí rozhodovat kancléřův spor s Národním bezpečnostním úřadem kvůli neudělení prověrky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Padly zásadní informace z Hradu o Baxovi a dalších soudních funkcionářích. Jiří Ovčáček vystoupil před novináře
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček uspořádal velkou tiskovou konferenci, na které oznámil, že Hrad považuje za definitivně uzavřenou kauzu prověrky hradního kancléře Vratislava Mynáře. Ovčáčkovi se zdá, že soudce Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vstoupil do politického boje s prezidentem. A to je podle mluvčího zcela nevhodné, protože to poškodí českou justici. „Nikoli Pražský hrad, to zdůrazňuji,“ řekl Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: První krok k rozbití EU položen
Komentář k prohlášení senátora Fischera na téma německo-francouzské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Vedení Prahy se nemůže schovávat před zodpovědností
Komentář předsedkyně klubu zastupitelů za ODS při ZHMP Alexandry Udženija ke kauze člena dozorčí rady DPP Filipa Tuláka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Ambulancemi nemocnice prošlo vloni téměř půl milionu pacientů
Statistiky Klaudiánovy nemocnice za rok 2018 přináší hned několik zajímavých údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vyhoďte Fajta, já vám zajistím podporu. Z tisku se vyvalila zpráva o Zemanově „údajném slibu“ Staňkovi
Naposledy se prezident Miloš Zeman sešel s ministrem kultury Antonínem Staňkem (ČSSD) ve středu na Pražském hradě. A probírat spolu měli zajímavé věci. Deník Mladá Fronta Dnes ve svém pátečním vydání upozorňuje, že předmětem jednání měl být i kšeft, v němž prezident ministru údajně slibuje politickou podporu výměnou za vyhazov nepohodlného šéfa Národní galerie, historika umění Jiřího Fajta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se v závěru jednání v Davosu sejde s představitelem Huawei
Ve švýcarském Davosu dnes končí Světové ekonomické fórum. Český premiér Andrej Babiš, který se neformálního jednání státníků a byznysmenů účastní, se v rámci fóra dnes sejde s předsedou představenstva firmy čínské Huawei Kenem Hu, s vietnamským premiérem Nguyenem Xuan Phucem a s šéfkou karetní asociace VISA pro Evropu Charlotte Hoggovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Lidé do ulic? Vzpoura a masové demonstrace mají smysl, jen když půjde o celý národ. Jinak pozor, ať někomu nenaletíte. Známý umělec promluvil
ROZHOVOR Náš informační prostor je nejméně posledních patnáct let pod dvojí palbou nových z popela vstalých marxistů. Masivnější nápor přichází poněkud nezvykle ze Západu, kde se marxisté usadili v socialistických stranách, skrze ně v socialistických vládách států, a nakonec okupovali i vedení Evropské unie. Tvrdí to publicista, dlouhá léta žijící v Austrálii a ve Spojených státech, zakladatel hudební skupiny Olympic Pavel Chrastina. Letošní volby do Evropského parlamentu vnímá jako jedinečnou příležitost, jak demokratickou cestou docílit nezbytnou změnu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Deník N píše o českých teroristech. Jeden prý fandí Okamurovi, druhý Rusku
Čeští politici si pochvalují, že se naší zemi vyhýbá terorismus. Jenže to není tak úplně pravda. Před pár dny byl za teroristický čin odsouzen sympatizant hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Jaromír Balda. Policie obvinila z terorismu také Pavla K., který jednoho dne vyrazil na Ukrajinu bojovat na straně proruských separatistů. Z Donbasu napsal domů, jaké hrůzy kolem sebe vidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ubohý, frustrovaný, nevrlý Baxa. Prezident Zeman promluvil na Barrandově o tom, jak to bylo
Jako každý čtvrtek ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzení o již tradiční pořad Týden s prezidentem. Moderátor Jaromír Soukup si připravil pro prezidenta Miloše Zemana k prodiskutování řadu nových, ožehavých témat. Na Pražském hradě spolu okomentovali ovlivňování soudů Hradem, církevní restituce, ale i hnutí LIST Jaromíra Soukupa, nebo posílení V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
DPP si připomíná 120 let předplatních časových jízdenek v pražské MHD
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) si v měsíci lednu připomíná 120. výročí předplatních časových jízdenek v pražské MHD. Od počátku své existence se tehdejší Elektrické podniky královského hlavního města Prahy (dnešní DPP) snažily pro cestující zavádět různé jízdní výhody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Hrůzy šoa nesmí být nikdy zapomenuty
Komentář na facebookovém profillu k uctění památky obětí holocaustu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Med pomáhá proti dětskému kašli, vysloveně zázračný však není
Med nejspíše skutečně pomáhá zmírnit symptomy akutního kašle u dětí od jednoho roku a může slabě zkrátit dobu nemoci. Je v tomto ohledu účinnější než placebo, jeho účinek je však slabý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman doufá, že nová Hedvábná stezka podpoří rozvoj ČR
Miloš Zeman povzbuzuje firmy, aby se zapojily do čínské iniciativy Hedvábné stezky, a pevně doufá, že tento projekt pomůže oživit taková průmyslová odvětví země, jako jsou železnice či obchod s nemovitostmi. Český prezident to řekl ve čtvrtek v rozhovoru pro čínskou tiskovou agenturou Nová Čína, která o interview informovala dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Nelegální nabízení ohrožených outloňů turistům v Thajsku
Na dovolené v exotických zemích se mohou turisté setkat s lecjakými lákavými nabídkami. Velmi časté je focení s „roztomilým zvířátkem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Rezignace Filipa Tuláka je rozhodně na místě
Vyjádření pražské sociální demokracie k obsazování orgánů městských firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí: Středočeský kraj a Svaz měst a obcí ČR uzavřely memorandum o spolupráci
Středočeský kraj a Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) se rozhodly v budoucnu úžeji spolupracovat. Cílem spolupráce je zkvalitnit život obyvatel Středočeského kraje v souladu se Strategií rozvoje územního obvodu středočeského regionu a při respektování rostoucích nároků na moderní region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Na Vinohradském hřbitově se vzpomínalo na Olgu Havlovou
Na pražském Vinohradském hřbitově u hrobky prvního polistopadového prezidenta Václava Havla se v pátek konala menší vzpomínková akce na jeho manželku Olgu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Rychetský na ČT zklamal odvolavače Zemana. Hovořil o naivitě
Hostem Interview ČT24 byl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Hovořilo se především o nejčerstvější kauze kolem soudů – to znamená o ovlivňování soudců ze strany Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Každá kontrola venkovních ohřívačů odhalila nedostatky
Česká obchodní inspekce se v minulém roce zaměřila na kontrolu venkovních ohřívačů, s kterými se spotřebitel obvykle setkává v restauračních zahrádkách během zimního období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Velmi si přeji vítězství pana Petříčka v boji o předsednické křeslo SD
Opravdu je čas na to, aby tento mimozemšťan dostal šanci ukončit existenci této mafiánské, EUbolševické organizace, ať už se bude jmenovat jakkoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pustějovský (ANO): Flexibilita a bezpečnost při získávání kvalifikovaných zahraničních pracovníků
Jako poslanec jsem využil možnost podat pozměňovací návrh, který má za cíl zajistit větší flexibilitu při získávání kvalifikovaných zahraničních pracovníků a zvýšit bezpečnost při udělování víz či povolení k dlouhodobému pobytu za účelem zaměstnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vypil se Zemanem tři lahve vína a pak mu dal košem. Nyní Pavel Kohout Zemana vyzývá: Dokud žiješ...
Spisovatel Pavel Kohout zaslal otevřený dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. V roce 2013 Zemana volil, protože v něm viděl muže, který má šanci a síly k tomu, aby udal české společnosti nový směr. Jenže pak se něco změnilo. Změnilo se toho tolik, že si Kohout přeje, aby Zeman složil prezidentskou funkci a předal ji někomu jinému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Budou trpět ti nejchudší! Tomáš Zdechovský se rozzuřil. Babiš, Filip a spol. to nedomysleli
ROZHOVOR Budou trpět ti nejchudší! Kdo se o ně postará? Nakonec se rozhodnutí vrátí jako bumerang. Europoslanec Tomáš Zdechovský si nebere servítky, když komentuje hlasování Poslanecké sněmovny o zdanění církevních restitucí: „Předpokládal jsem, že zvítězí zdravý rozum, že se navrhovatelé zastydí, ukáží, že mají v sobě trochu morálky, že jsou vlastenci, a ne kombinace zlodějů a bezskrupulózních lidí.“ Vzkazuje, že většina lidí by byla pro zákaz komunistické strany a pro to, aby oni vrátili majetek a kompenzovali křivdy těm, kterým ublížili. „Nekonfiskovali jsme komunistům v 89. majetek, a mohli jsme, protože si ho řada z nich nakradla!“ Upozorňuje i na to, že faráři mají čtrnáct tisíc čistého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Čekají nás rozhodující volby do Evropského parlamentu
EU je politický celek, zatím 28 států, který tvoří podstatnou část evropského kontinentu a počtem obyvatel činí 7,3 % světové populace. Letos v květnu si občané EU volí své poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Už 400 tisíc Čechů sportuje a pomáhá
Za tři a půl roku nasbírali pro dobročinné projekty 78 milionů korun a doběhli 26x na Měsíc a zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Spravedlnost i zdroje jsou
Naši zákonodárci objevili nevysychající finanční zdroje ze soudních sporů. Pouze je třeba, získané zkušenosti řádně aplikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kašlu na to! Kalousek si dá flašku na žal. Soukup práskl dveřmi a oznámil radikální změny
Jaromír Soukup ve svém pořadu Moje zprávy, vysílaném včera večer, odtajnil své plány do budoucna. Arénu Jaromíra Soukupa označil za „bohapusté tlachání“ a v narážce na politiky prozradil, že už ho „prostě nebaví dělat tady těm ‚pytlíkům‘ permanentní kampaň na to jejich ‚mělo by se‘.“ Než k tomu došlo, stihl okomentovat i nejnovější zprávy, v nichž prozradil, proč si „Takový Mirda Kalousek bude muset dát panáka nebo rovnou celou flašku na žal“, a v souvislosti se smogovou situací se pustil i do novinářů ČT. Na úplný závěr pořadu optimisticky poznamenal: „Soukupa na obrazovce bude o trochu víc!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Evropskou unií se pohybuje stále více osob, o jejichž věku nevíme vůbec nic
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 ke změně návrhu zákona o soudnictví ve věcech mládeže, o trestním řízení soudním a o výkonu vazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Běžkařský okruh v Praze - Opět se lyžuje na Vypichu
Skipark Praha, oblíbený běžkařský okruh s technickým sněhem na Vypichu, je od 25. ledna otevřen pro veřejnost. Malí i velcí milovníci běžek ho mohou využívat denně od 8:00 do 21:00 hodin zdarma, dokud potrvají příznivé klimatické podmínky. Skipark je jedním z projektů hlavního města „Praha sportovní“, který nabízí, stejně jako kluziště na Letné, Pražanům příležitost sportovat zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Kvalifikovanou pracovní sílu nenahradíme nákupem ze zahraničí
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 ke změně návrhu zákona o investičních pobídkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Statistici si připomenou 100 let od vzniku úřadu
V pondělí 28. ledna uplyne sto let od chvíle, kdy v roce 1919 vznikl Státní úřad statistický. Již tento víkend si tuto událost statistici symbolicky připomenou rozsvícením číslovky 100 na fasádě sídla Českého statistického úřadu na pražské Skalce. Stovka bude viditelná od pátečního večera do pondělního rána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Migrující svět s sebou nese i migrující děti a mladistvé
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 ke změně návrhu zákona o soudnictví ve věcech mládeže, o trestním řízení soudním a o výkonu vazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Místo imáma přišel exekutor. Pražští muslimové mají velký problém, prodali jim mešitu. Víme, co chystají
KAUZA Muslimská komunita v Praze 8 možná definitivně přijde o svou modlitebnu. Objekt muslimského a kulturního centra Alfirdaus totiž tamní náboženské obci prodal exekutor doslova pod nosem. Budovu kvůli dluhu 22 tisíc korun za nezaplacené energie vydražil za částku přesahující deset milionů. Muslimové sdružení kolem tamního imáma Badera Eknaifitha však tvrdí, že objekt má cenu alespoň dvojnásobnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Světové ekonomické fórum dává prostor slyšet spoustu zajímavých názorů
Předseda vlády Andrej Babiš se ve dnech 24. a 25. ledna 2019 zúčastnil Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav Hošek: Nejúspěšnější investor v českých dějinách
V současném světě, v němž se vše poměřuje přes peníze, prozatím pořád ještě dolar. V systému, v němž se každá činnost od vzdělání po sportování vnímá coby investice do budoucna není divu, že mne napadlo následující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Vznikne databáze anonymních fotografií osob, které mohou být spojeny s teroristickou činností
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 ke změně návrhu zákona o zpravodajských službách České republiky a o Bezpečnostní informační službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
DPP ušetřil na změně smlouvy s Českým teplem jen za první rok téměř sto miliónů korun
V posledních dnech v tisku proběhly informace o údajně nevýhodných dodatcích ke smlouvám Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) se společností České teplo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Odmítnutí poskytnutí informace musí být odůvodněno, například úpravou mlčenlivosti
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 ke změně návrhu zákona o zpravodajských službách České republiky a o Bezpečnostní informační službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Cenzurovaná kniha o islámu se dočkala zastání. Filosof varuje: islám nikdy neustoupí
RECENZE Spisovatel, konzervativní myslitel a publicista Vlastimil Podracký napsal recenzi knihy sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb, kterou poskytl ParlamentnímListům.cz. „Ohledně nebezpečí islamizace Evropy se objevilo mnoho knih. Kniha Petra Hampla ‚Prolomení hradeb‘ je jednou z těch zdařilých sociologických úvah snažících se postihnout současné paradigma výměny etnik v Evropě. Kniha je prosta služebnosti některé z vládnoucích ideologií a jejím hlavním posláním je do hloubky postihnout realitu doby,“ konstatuje v úvodu své recenze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Už ne jeden, ale skoro všichni se nestačíme divit
S překvapením a rozpaky jsem se ve čtvrtek dlouho rozmýšlel, o co vlastně jde. Zabýval jsem se prohlášením pana Kalouska v pořadu události a komentáře na ČT 24, kde se při hodnocení sporu mezi prezidentem ČR a předsedou Nejvyššího správního soudu, pan Kalousek jasně a zřetelně se vyslovil pro pana předsedu, protože zná oba, ale více věří panu předsedovi, a tak není o čem dále diskutovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Se zásobami posypových materiálů vystačíme
Komentář na facebookovém profilu k reakcím médií na téma nedostatku posypových materiálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Být členem politické strany je jako být prašivý
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 k návrhu zákona o výběru osob do řídících a dozorčích orgánů právnických osob s majetkovou účastí státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: V Jablonci se konal mezinárodní atletický mítink
Tradiční mezinárodní atletický mítink Jablonecká hala 2019 proběhl v sobotu 19. ledna. Na jablonecké Střelnici soutěžili sportovci z jedenácti zemí světa. Muži bojovali v pěti disciplínách a ženy ve třech. Nejkvalitnějšího výkonu dosáhl Tomáš Staněk ve vrhu koulí. Svým pátým pokusem hodil 21,16 metru. Splnil tak limit pro účast na Halovém mistrovství Evropy v Bělehradě. Již tradičně byl součástí akce i závod o nejlepšího prvňáčka a prvňačku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Proti postupu kancléře Mynáře se ohradil další soudce: Nejsem podjatý
Soudce pražského městského soudu Jan Kratochvíl se vůči hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi necítí být podjatý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
V Evropě to bouchne! Šéfové průmyslu mají strach. A to, co řekl šéf Evropské banky, náladu nezlepší
V klíčových zemích eurozóny klesá důvěra v ekonomiku. Manažeři se bojí, že je globální napětí stáhne pod vodu, píše redaktor MF Dnes Martin Petříček. „Evropa už nevěří, že bude lépe,“ dodává. Ekonomové upozorňují, že šířící se skepse by mohla sama o sobě značně přispět k propadu ekonomiky. Politici proto stále hlasitěji prohlašují, že recese není na pořadu dne, aby se kvůli sílící nedůvěře ekonomika nezadrhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Hoňte své úřady
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 ke změně návrhu zákona na úseku vnitřní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovna asi umožní rozšíření pravomoci tajných služeb
Pravomoci tajných služeb se možná rozšíří. Sněmovna to dnes v prvním kole projednávání podpořila. K nejdiskutovanějším patří získávání informací, které podléhají bankovnímu tajemství, nebo snaha vytvořit vlastní systém odhalování lidí podle fotografií. Novelu o zpravodajských službách, kterou předložila ještě jednobarevná menšinová vláda ANO, nyní dostanou k projednání sněmovní výbory pro bezpečnost a ústavněprávní, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme pro spravedlivé posouzení nároků vyplývajících z církevních restitucí!
Na programu druhého dne jednání poslanců v tomto roce bylo i hlasování o zdanění církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Problémy autorských poplatků nejsou dlouhodobě řešené
Na problémy doprovázející autorské poplatky a nejpalčivější problémy autorského práva v souvislosti s kolektivní správou autorských děl Hospodářská komora, která zastřešuje mj. na 116 asociací, svazů, klastrů a řemeslných cechů, upozorňuje dlouhodobě. Největšími kritiky současného nastaveného modelu jsou zejména společenstva z oborů telekomunikací, ubytovacích a stravovacích služeb a fitness.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Argumenty místo demagogie
Komentář ke sněmovnímu projednávání změn autorského zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Šarmantní osobnost roku zná finalisty
Anketa Českého rozhlasu Šarmantní osobnost roku 2018 zná finalisty. Z doporučení posluchačů vzešlo deset osobností z různých oblastí veřejného života, pro které lze hlasovat do 31. března 2019. Vítěze ankety Šarmantní osobnost roku 2018 vyhlásí Český rozhlas na galavečeru v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové 26. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení požadují odvolání 1. náměstka hejtmana
Krajská organizace Strany zelených Ústeckého kraje prostřednictvím své rady vyzývá vedení Ústeckého kraje jmenovitě hejtmana Oldřicha Bubeníčka, aby navrhl odvolání Martina Kliky z funkce 1.náměstka hejtmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Exponát Severočeského muzea bude vystavený ve vestibulu Krajského úřadu
Severočeské muzeum v Liberci i přes uzavření své budovy i nadále vystavuje exponáty, a to ve vestibulu Krajského úřadu v Liberci. Každý měsíc je tu vystaven „exponát měsíce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Negativní nálada z Německa se přenáší do České republiky
„Spotřebitelé věří české ekonomice více než podnikatelé. Příčinu této situace můžeme hledat na pracovním trhu, kde napjatá situace vede k růstu mezd, což se zrcadlí ve vyšší spotřebě. Vyšší mzdy se však odráží i v růstu mzdových nákladů, což podnikatelům dělá vrásky na čele,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FN Brno: Vyšla nová monografie Výživa onkologických pacientů
Kniha s názvem „Výživa onkologických pacientů“, jejímž autorem je doc. MUDr. Miroslav Tomíška, CSc., z Interní hematologické a onkologické kliniky FN Brno a LF MU, podává ucelený přehled současných poznatků o výživě při nádorovém onemocnění se zvláštním zaměřením na malnutrici ve smyslu podvýživy. Prezentována jsou vědecky doložená fakta o metabolismu živin v organismu pacienta s nádorem a také v samotné nádorové tkáni, z nichž pak vyplývají základní přístupy k nutriční podpoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ODS neprosadila výzvu Ťokovi, aby zlevnil dálniční známky
Občanským demokratům se dnes ve Sněmovně na závěr debaty o řešení situace na dálnici D1 nepodařilo prosadit výzvu ministru dopravy Danu Ťokovi (za ANO), aby na rok 2020 připravil zlevnění dálničních známek. Sněmovna k projednávané informaci vlády k řešení krizové situace na D1 nepřijala žádné usnesení ani od jiných poslaneckých klubů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): Pane ministře školství, Roberte Plago!
Se znepokojením jsme zaznamenali ve sdělovacích prostředcích Vaši schůzku s ředitelem BIS, panem Michaelem Koudelkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 42,8
42,8 % nastupujících zaměstnanců v roce 2018 tvořily ženy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Volný (ANO): Zákon musí platit taky na kormorána
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 ke změně návrhu zákona o poskytování náhrad škod způsobených vybranými zvláště chráněnými živočichy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česko po varování NÚKIB analyzuje bezpečnostní rizika, uvedl premiér Babiš
Česká republika na základě varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před výrobky firmy Huawei zahájila analýzu rizik kritické infrastruktury státu. ČTK a MF Dnes to řekl premiér Andrej Babiš, který dnes na Světovém ekonomickém fóru v Davosu jednal s předsedou představenstva Huawei Kenem Hu. Babiš také uvedl, že by se kybernetická bezpečnost měla koordinovat na úrovni Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Strana zelených si postavila eurokandidátku. Do čela se postavil předseda Štěpánek
Lídři Strany zelených do květnových evropských voleb v sobotu představí priority Zelených na stranickém sjezdu v Ústí nad Labem. Do eurovoleb povede Zelené jejich předseda a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Na další místa kandidátky schválila republiková rada Zelených místopředsedkyni Karolínu Žákovskou z Ústí nad Labem, Matouše Vencálka z Brna, Hanu Vackovou z Olomouce, Petra Kutílka z Prahy a místopředsedkyni Petru Jelínkovou z Prahy. ČTK to sdělil mluvčí strany Jan Perla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Akcie vrátily část loňských ztrát. Co bude dál?
“Především dividendové akcie mohou letos, po velmi nepovedeném závěru roku 2018, nabídnout zajímavý ziskový potenciál. Světová ekonomika stále pádí dostatečně rychle, než aby ji něco zastavilo,“ říká vedoucí obchodního oddělení BHS Tomáš Matuška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Dvojí metr: Když žádáte v Německu o trvalý pobyt a zalžete o své identitě, máte velký problém. Když stejné provede žadatel o azyl...
Statistiky uvádějí, že každý druhý žadatel o azyl v Německu nemá doklady. Falešná identita migrantů německým úřadům, které s nimi jednají, také nevadí. Nepravdivé údaje o identitě v tomto případě úřady trestně nepostihují. Naopak je tomu v případě toho, kdo by chtěl v Německu získat povolení k trvalému pobytu a uvedl by nepravdivé údaje. Ten už se trestného činu dopouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
KRNAP: Krkonošské louky budou vzkvétat i nadále
Správa Krkonošského národního parku navazuje na projekt LIFE CORCONTICA, který byl ukončen na jaře roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Adámková (ANO): Ztrácíme až sedmnáct nadějí na život
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 k návrhu zákona o darování, odběrech a transplantacích tkání a orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ventruba (ODS): Přicházíme o možnost odběru orgánů od přibližně patnácti cizinců
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 25. ledna 2019 k návrhu zákona o darování, odběrech a transplantacích tkání a orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Arnika: Jez na Labi v Děčíně ve veřejném zájmu? Nezákonné zasahování vlády do rozhodování úřadů
Vláda Andreje Babiše chce postavit jez na Labi za každou cenu. Loni si plány na jeho výstavbu pojistila tím, že ho svým usnesením prohlásila za veřejný zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nebojte se o TOP 09, neskončí na ulici. Už má nové sídlo
Strana TOP 09 odchází ze svého dosavadního sídla v Tyršově domě v Praze na Malé Straně, v polovině února se bude stěhovat do Opletalovy ulice u hlavního nádraží. Novou adresu už schválilo předsednictvo, řekla serveru Blesk.cz místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Nové sídlo hledala strana od října, Česká obec sokolská, která Tyršův dům vlastní, už TOP 09 neprodloužila smlouvu, o čemž ParlamentníListy.cz své čtenáře informovaly jako první.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Co to je za zvířecí druh na tom Pražském hradu?
Úcta, vážnost a autorita funkce a ústavní zejména, se žel nedeleguje ani přímou volbou…..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Konspirační teorie čtyř amerických senátorů. Jde o čínské vagony metra. Na to se podívejte
Hysterie kolem čínské společnosti Huawei má pokračování v Americe, kde se teď obávají, že úředníci, kteří budou cestovat vagony podzemního metra do Pentagonu či Bílého domu, budou sledováni. Přístroje, které by měly k tomuto špiclování sloužit, by měly být údajně samotné vozy metra z Číny. Myslí si to čtyři američtí senátoři, kteří vyzvali dopravní podnik Washingtonu, aby pro podzemní dráhu nekupoval čínské vagony, informuje deník MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Noční komentované prohlídky Muzea MHD
Když z muzea odejdou poslední návštěvníci a v expozici historických vozidel městské hromadné dopravy zhasnou světla, vše se zdá být jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vnučka legionáře, která se nebojí říct nahlas svůj názor: Děsí mě společnost, která uctívá sebevrahy jako byl Palach. Volila jsem Zemana, teď zvažuji Okamuru. Možná Soukupa
POTOMCI LEGIONÁŘŮ Nesouhlas s hrůzným činem Jana Palacha, církevními restitucemi či s poklonkováním Velké Británii v kauze Skripal. To je jen část postojů Marie Kovalové, jejíž dědeček byl československým legionářem v Rusku. Vlastní názor se opravdu ventilovat nebojí. Za uplynulých třicet let volila ODS, ANO a nyní zvažuje volbu SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Vstupovat na zamrzlé ledové plochy není bezpečné
Vlivem nízkých teplot dochází k zamrzání hladin vodních nádrží, řek a k zamrzání dochází i na jezových zdržích. Vstup na ledovou plochu ale představuje vždy riziko. V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nálada v eurozóně na bodu mrazu, Česko dopad brzy pocítí
Podnikatelská nálada měřená ostře sledovaným indexem PMI v lednu dál překvapivě poklesla na 50,7 bodu. To je nejnižší úroveň od července 2013, která pro start do nového roku nevěští nic dobrého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPOZ): Euro? Dvacet let zanikání
Společná evropská měna oslavila nedávno dvacet let. Kdybychom vzali doslova její kritiky, tak šlo o dvacet let zanikání. Už by tu s námi dávno a dávno neměla být. A přesto – stále tady je a popravdě to na brzký konec nevypadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rovnost před zákonem platí pro všechny, i pro prezidenta, zdůrazňuje soudce Baxa
Soudce Nejvyššího správního soudu Josef Baxa poskytl rozhovor České televizi. Znovu se jasně vymezil proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Připomněl, že rovnost před zákonem a rovnost řízení před soudem platí pro všechny. I pro prezidenta republiky. Pokud na to lidé z prezidentova okolí zapomínají, je prý třeba jim to připomenout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fine Gusto a další dvě potravinářské společnosti z Pardubicka představí výrobky na veletrhu IMS 2019 v Kolíně nad Rýnem
Přední český výrobce sušeného masa, pardubická společnost Fine Gusto Nature, a společnosti VegUp a VegSnack, které vyrábějí sušená naklíčená semínka a luštěninové krekry, budou od 27. do 30. ledna prezentovat své výrobky na jedné z nejdůležitějších světových akcí v oboru potravinářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nálada v českém stavebnictví je nejlepší od roku 1993, celkově však ukazatele sentimentu ukazují na další zhoršení stavu české ekonomiky
Komentář k lednovým ukazatelům nálady spotřebitelů a podnikatelů v ČR. Čísla dnes zveřejnil ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Přisluhovač Bruselu! Senátor Fischer rozpálil do běla profesora Knížáka
Profesor Milan Knížák nazval senátora Pavla Fischera posluhovačem Bruselu. Důvod je ten, že se mu nelíbí, jak senátor kvituje smlouvu z Cách, která byla v úterý slavnostně podepsána mezi Německem a Francií a rozšiřuje vzájemnou spolupráci a integraci obou států. „Tím je položen první krok k rozbití Evropy,“ varuje profesor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Blít, zm... píííp, píííp. Když jste citoval mě, tak to vám nevadilo. Když já říkám, co mi píšou ti lepšolidé, to vám vadí! Ovčáček v konfliktu s redaktorem Horkým
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček poskytl rozhovor televizi Seznam. Vysvětlil v něm, proč prezident Miloš Zeman kritizuje české tajné služby, jak komunikuje se soudci, ohradil se proti tomu, aby nás 30 let po sametové revoluci poučovali o demokracii bývalí normalizační komunisté a nakonec vysvětlil, proč na sociálních sítích sahá i k velmi vulgárním výrazům. Prý za to mohou "lepšolidé".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti prosadili vylepšení místních a krajských referend
Poslanecká sněmovna potvrdila novelu předloženou místopředsedou Poslanecké sněmovny Vojtěchem Pikalem, která umožní, aby se volby a referenda mohly konat ve stejnou dobu a ve stejných volebních místnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Deska připomene Jakuba Čermína, bojovníka s nacismem i komunismem. Hlavní projev pronese Piťha
Pamětní deska v Jaselské ulici v pražských Dejvicích bude ode dneška připomínat bývalého předsedu Českého svazu bojovníků za svobodu Jakuba Čermína, kterého pronásledoval nacistický i komunistický režim. Slavnostního odhalení desky na domě, kde Čermín žil, se zúčastní jeho přátelé, blízcí či zástupci Prahy 6. Hlavní projev pronese katolický kněz Petr Piťha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Platit za remízek daň 2000 Kč? Senátor Bradáč se ohrazuje
V lednu se mají ohlašovat změny v daních z nemovitostí. A letos jsem byl překvapen, že musím finančnímu úřadu prostřednictvím fotek dokazovat, že můj kamenitý remízek je skutečně remízek, na kterém nelze stavět dům ani pěstovat obilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
SSHR poslala do Sýrie další kojenecké mléko
Dne 17. 1. 2019 poskytla Správa státních hmotných rezerv v rámci humanitární pomoci do Sýrie 325,1 kg kojeneckého mléka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): V sázce je legitimita režimu
Konzervativní strana ostře odsuzuje tzv. zdanění finančních náhrad vylácených církvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist