Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.657x, což odpovídá cca 190.817-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jan Campbell: Dárek, který nic nestojí
WEF 2019 v Davosu (22–25.1), 49 v pořadí a na téma Globalizace 4.0: formování globální architektury v době průmyslové revoluce 4.0 , otevřel prezident Švýcarské federace Ueli Maurer tézí: Jenom v dialogu elit a občanů je možné tvořit globalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Paliativní péče je důležitou součástí zdravotního systému
Ministerstvo zdravotnictví vypsalo k 21. lednu dotační řízení pro lůžková zdravotnická zařízení, ve kterých bude v průběhu 21 měsíců probíhat pilotní ověření realizace programu paliativní péče v nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Kdo nás to vlastně soudí? Soudce Baxa, soudce Elischer…
Soudci, mající zisk ze solárních elektráren? Nebo soudci bydlící v bytech, určených pro sociálně potřebné s dotovaným nájemným, či soudci, pracující na zakázku? Soudce Baxa, soudce Elischer a další, kdo nás to vlastně soudí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Snímky České televize opanovaly letošní nominace Českého lva
Česká televize se podílela na patnácti z celkem osmnácti snímků nominovaných na ceny Českého lva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kateřina Novotná: Nic netrvá věčně. Jen plasty ano
Plasty jsou problém. Škodí přírodě, zvířatům i lidem. Používáme je často a prakticky bez rozmyslu. Od roku 1950, kdy se začaly vyrábět, jejich výroba pouze stoupala. Jen v roce 2015 jich bylo celosvětově vyrobeno 322 milionů tun. Ale dokážeme žít bez nich? A jsou další alternativy lepší než samotné plasty?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Fuck You! Fridrichová, Záruba a radní ČT byli plesat. A mysleli na Soukupa
Člen rady České televize Zdeněk Šarapatka, je znamý tím, že dlouhodbě kritizuje nejen Hrad, ale také známého podnikatele, majitele a moderátora TV Barrandov Jaromíra Soukupa, který se zase s oblibiou naváží do České televize, a nejednou si vzal na paškál i Šarapatku. A protože jejich spory neutichají, poslal mu nyní radní ČT zajímavý facebookový vzkaz. Toho se v následně diskusi chytla i novinářka a spisovatelka Alexandra Alvarová a bylo veselo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jen církev? Členové KSČM taky! Pan kardinál Duka... Tanečky kolem zdanění restitucí vybudily šéfa komunistů k reakci
Hnutí ANO Andreje Babiše, komunisté, ČSSD a poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury odhlasovali novelu zákona a zdanění finanční části náhrad církvím. Kardinál Duka se proti tomuto postupu Poslanecké sněmovny ostře ohradil. Šéf komunistů Vojtěch Filip Dukovi vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Změna názvu ČSSD? Hamáček promluvil
Po sobotním uzavření krajských konferencí sociálních demokratů, které mimo jiné udělovaly nominace pro březnovou volbu předsednictva, se dnes bude přípravou sjezdu zabývat ústřední výkonný výbor ČSSD. Sejde se v královéhradeckém Kulturním domě Střelnice stejně jako o prvním březnovém víkendu sjezd. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tohle se nepovedlo: Rozruch v ČSSD
Ústřední výkonný výbor sociální demokracie dnes na svém jednání v Hradci Králové odmítl změnu názvu strany na kratší variantu Sociální demokracie (SD). Na březnovém sjezdu se jím sociální demokraté zabývat nebudou. Novinářům to řekl předseda ČSSD Jan Hamáček. Ještě předtím však ve straně kvůli tomu zavládla vřava. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bílý rasismus a Trump. Účelová lež novinářů oběti málem zničila život. Divoký případ z USA
Zbyněk Passer, bývalý volební lídr a místopředseda hnutí Pro Prahu, bratr developera a miliardáře Radima Passera, se na svém facebookovém profilu rozepsal o svobodě slova a o tom, jak pokrytecky se podle jeho názoru chovají liberálně smýšlející novináři. Raději se podívejte sami, co všechno napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senát: Plán jednání a akcí v týdnu od pondělí 28. ledna 2019
Plán akcí v Senátu v týdnu od 28. ledna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Studie k vodnímu koridoru Dunaj-Odra-Labe je veřejná
Ministerstvo dopravy zveřejňuje finální znění studie proveditelnosti vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Materiál je zároveň připravován k projednání na vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovic: Nepřítel naslouchá
Za hlubokého socialismu byl na každé služebně Obvodního oddělení VB štítek nebo nálepka „Nepřítel naslouchá“. Stěžejní myšlenkou, skrývající se pod tímto heslem, bylo neustále připomínat příslušníkům ozbrojených sil a složek, jak se mají chovat při rádiové komunikaci (vysílačky atd.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Připomeňme si další smutné výročí “náboženství míru”
Proč se starat o Indonésii? Protože kdekoliv islám zvítězí, nastupuje středověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD nakonec svůj název nezkrátí, na sjezdu změnu neprojedná
Ústřední výkonný výbor sociální demokracie dnes na svém jednání v Hradci Králové odmítl změnu názvu strany na kratší variantu „Sociální demokracie“ (SD). Na březnovém sjezdu se jím sociální demokraté zabývat nebudou. Novinářům to řekl předseda ČSSD Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Moravec vypustil děti na ministra školství. Učí nás špatně! A bylo veselo
Debata v Otázkách Václava Moravce dnes vypadala trochu jinak, než bývá zvykem. Slovní střet totiž neproběhl mezi dvěma politiky a Václavem Moravce jako obyčejně, ale mezi ministrem školství za hnutí ANO Robertem Plagou a třemi studenty středních škol. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Naše kritika jsou bláboly a žvásty, řekl mluvčí elfů. A naznačil, co kazí starší lidé
Publicista Bohumil Kartous v rozhovoru pro Britské listy Jana Čulíka vysvětlil, co přesně dělají „čeští elfové“, resp. jak přesně vypadá boj proti tzv. internetovým trollům šířícím po sociálních sítích a v řetězových e-mailech dezinformace. Popsal také, jak lidé české elfy přijímají. Občas prý posílají „naprosto nekompatibilní žvásty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bartoš dal u Moravce záhul všem. Schytal to Babiš i Zeman, došlo na slova Václava Havla. A nový pohled na kauzu Baxa
V nedělních Otázkách Václava Moravce se do sebe pustili předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf komunistů Vojtěch Filip. Moderátor debatu otevřel připomenutím slov prezidenta Miloše Zemana a jedním dechem konstatoval, že slova prezidenta republiky zjevně nemají patřičnou váhu, protože ani sám Zeman své slovo nedrží. Poté se pánové pohádali o zdanění církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SANEP: Volební preference - leden 2019
Hnutí ANO potvrzuje svoji pozici neotřesitelného politického lídra, na něhož druhá nejsilnější strana Piráti ztrácí více jak šestnáct procentních bodů. Před branami sněmovny zůstala TOP 09 a STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nedopadlo to „demokraticky", tak přišli umělci. Nacismus. Politici bourají Kunderu. Zastal se ho ale Jiří Pospíšil
Tři desítky evropských intelektuálů bijí na poplach. Zdá se jim, že evropské ideály a Evropská unie jsou ohroženy vlnou narůstajícího nacionalismu a demagogů, kteří se prý snaží Evropu myšlenkově vrátit do 30. let minulého století, do období krátce před vypuknutím druhé světové války. Netrvalo dlouho a na výzvu intelektuálů zareagovali europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), poslanec za ANO Patrik Nacher a známý český kritik islámu Martin Konvička. Každý po svém...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček navštíví Ukrajinu
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček uskuteční ve dnech 27. – 29. ledna 2019 pracovní návštěvu Ukrajiny a setká s jejími nejvyššími ústavními činiteli. Mezi hlavními tématy rozhovorů budou podpora územní jednoty a suverenity Ukrajiny, ocenění a podpora reformního procesu a česko-ukrajinské vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nadělají z nás vazaly v „Německo-francouzské islámské unii“. Evropané se nakonec zcela vzdají suverenity. Exposlanec Bohuslav Chalupa má vážné obavy
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Bohuslav Chalupa, bývalý poslanec hnutí ANO, rozebírá rizika nejnovější německo-francouzské družby pro další členy EU, zejména pro ČR. A spíše pobaveně komentuje ambice předsedy Pirátů Ivana Bartoše stát se ministerským předsedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Přežije-li naše demokracie Vratislava Mynáře, přežije všechno, míní právník Kolman
Právník a publicista Petr Kolman se ve svém textu pro server Reflex.cz věnoval tomu, jak podle něj Pražský hrad podkopává důvěru v nezávislost naší justice. „Ruce pryč,“ píše Kolman vzkaz Hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Prezident propůjčil hodnost brigádního generála plukovníkovi gšt. Romanu Náhončíkovi
Prezident Miloš Zeman na Hradě propůjčil s účinností od 1. února 2019 hodnost brigádního generála plukovníkovi gšt. Romanu Náhončíkovi, a to na dobu jeho služebního zařazení ve strukturách Vrchního velitelství spojeneckých sil v Evropě (SHAPE), kde bude ředitelem jedné sekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pane premiére, prokažte, že nejde jen o prázdná slova
Výzva předsedy ODS premiérovi a předsedovi hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice plánuje letos prostavět více než půl miliardy
Více než půl miliardy korun plánuje v letošním roce prostavět ve stavebních investicích Nemocnice České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Co asi tak mohl budovat, když neuměl ani slovo anglicky? Zato Babiš... Poslanec „vzpomíná“ na Sobotkovo panování
„Pokud jsme měli premiéra, který neuměl ani slovíčko anglicky, tak jaké vztahy mohl vybudovat s ostatními státníky? Vidím v tom opravdu velký rozdíl a nedá se to vůbec srovnat s tím, jak bojoval za náš průmysl Sobotka. To je pro mne diametrálně odlišné,“ hodnotí Jaroslav Bžoch, poslanec hnutí ANO, Babišův plán na zařazení Česka mezi nejinovativnější země Evropy. Zároveň však nechápe, proč odtrhnutí církví od státu poslanci posunuli až na rok 2027.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sociální demokraty povede do voleb do europarlamentu Pavel Poc
Kandidátku ČSSD do evropských voleb povede europoslanec Pavel Poc. Druhou na kandidátce bude další europoslankyně ČSSD Olga Sehnalová. Novinářům to řekl dnes po jednání ústředního výkonného výboru strany předseda Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: "Ono to s tou globalizací nebude tak horký," pravil Švejk
"Tak ono to s tou globalizací nebude tak horký," pravil Švejk paní Müllerové, aneb - Velká doba žádá velké lidi!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jak dostat Česko na evropskou technologickou špičku
Komentář na facebookovém profilu k plánu, jak do roku 2030 dostat ČR na evropskou technologickou špičku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vážné svědectví o kondici EU od šéfky legendární české firmy. Jestli to takhle půjde dál...
Podnikatelka Zuzana Ceralová Petrofová je jednou z TOP Žen Česka. Skvěle se jí daří v čele rodinné firmy, která již po celé generace vyrábí klavíry a piana, které vyváží do více než šesti desítek zemí světa. V Evropě však pozici firmy posilovat nechce. Evropská unie prý produkuje takové množství všemožných regulací, že tím dusí evropský byznys. Těmto regulacím budeme moct poděkovat za to, že jednou nás prý převálcují Asiaté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Trest za ochranu země?
Komentář na facebookovém profilu k doporučení zahájení soudního řízení proti italskému ministru vnitra Salvinimu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Registrace snímků soutěže Tourfilm 2019 je již spuštěna
52. ročník festivalu Tourfilm se bude konat v termínu 4. -5. října 2019 v Karlových Varech a kromě soutěžní přehlídky filmů nabídne i bohatý doprovodný program pro všechny věkové skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk prosadil téměř osm miliard na péči o kulturní dědictví
Z důvodu trvalé potřeby péče o státní majetek významných kulturních institucí zřízených Ministerstvem kultury vláda schválila nový program „Péče o národní kulturní dědictví I.“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Muzeum skla a bižuterie: Na Hromnice tvořte svíce
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou žije v duchu svátků ohlašujících blížící se jaro. V tvůrčí dílně nazvané „Na Hromnice tvořte svíce“ si mohou návštěvníci vytvořit ozdobnou sklenici s korálky různých barev. Do této originálně nazdobené sklenice pak vloží svíčku, tzv. Hromničku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Smutné výročí: Vražda generála Píky patří k nejhorším zločinům českých komunistů
Zinscenovaný soud s generálem Heliodorem Píkou, který byl zatčen v květnu 1948, patří spolu s případem političky Milady Horákové k zřejmě nejznámějším politickým procesům v komunistickém Československu. Před popravou neuchránila respektovaného vojáka a diplomata ani řada vysokých vyznamenání včetně sovětských. Svůj verdikt nad ním vynesl komunistický soud před 70 lety, 28. ledna 1949, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Zákon proti politickým trafikám prošel prvním čtením
Sněmovnou v prvním čtení prošel vládní návrh nominačního zákona. Premiér Babiš předložil návrh na základě apelu Pirátů po tom, co byl jejich přísnější návrh zamítnut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V devatenácti obcích vybírali nová zastupitelstva
V celkem devatenácti obcích mohli v sobotu voliči rozhodnout o složení nových zastupitelstev. V sedmnácti případech se jednalo o dodatečné volby, ve dvou případech pak o opakované hlasování. Volební účast přesáhla 67 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nominací krajiny hřebčína v Kladrubech do UNESCO se zabývalo slyšení v Paříži
Rada Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na svém lednovém zasedání pokračovala v procesu nutném pro dokončení posuzování památky ze strany UNESCO. Aktuálně zpracovává doplnění požadavků, které vzešly ze slyšení se zástupci Mezinárodní rady památek a sídel (ICOMOS) v Paříži v závěru loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zrůda? Salvini se měl dopustit hrozného zločinu. Jenže...
Liga Mattea Salviniho podle průzkumů stále zůstává nejsilnější stranou v Itálii. Její předseda Matteo Salvini proslul jak svými výroky, tak svými opatřeními proti migrantům. Nyní se do Mattea Salviniho opřela italská hvězda filmů pro dospělé Valentina Nappi. Vyčítá mu, jakou kulturu prý chce v Itálii prosadit. „Je to kulturní znásilnění obrovského rozsahu,“ říká a varuje, že od této kultury je jen krůček ke genocidě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právo a demokratický stát
Jednání podvýboru sněmovny vedeného P. Blažkem (ODS) o nezávislém rozhodování soudců je problematické. Nezávislé rozhodnutí soudce může být nespravedlivé, protože morální hledisko soudce může být pokřivené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zaorálek k cášské smlouvě: Žádný Hitler ani Napoleon se nekonají
Poslanec ČSSD Lubomír Zaorálek se rozepsal na svém blogu na serveru Aktuálně.cz o smlouvě mezi Francií a Německem v Cáchách, tedy zejména o reakci bývalého prezidenta Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Vláda se nechce vzdát udělování výhod
Komentář na facebookovém profilu k jednání o investičních pobídkách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kokotina? Klaus mladší udeřil proti Facebooku a koluje: Ten plán má skrytý účel
Skupina poslanců v čele s Václavem Klausem mladším (ODS) chce trestat omezování svobody projevu na veřejných sociálních sítích. Za mazání příspěvků uživatelů by provozovatelům nebo správcům těchto internetových platforem hrozilo podle navrhované novely trestního zákoníku až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest. Předlohu podepsaly tři desítky poslanců z ODS, ANO, SPD, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a STAN. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
FN Olomouc zvelebuje zanedbané pozemky, poslouží jejímu dalšímu rozvoji
Přestože zima drží v těchto dnech vládu pevně ve svých rukou, v areálu Fakultní nemocnice Olomouc panuje čilý stavební ruch. Konkrétně na pozemcích mezi ulicemi Prof. Fuky, Mošnerova a Hněvotínská na Tabulovém vrchu, kde od poloviny ledna stavební firma realizuje terénní a demoliční práce. Výsledkem bude kultivovaná plocha, která poslouží dalšímu rozvoji největšího zdravotnického zařízení v Olomouckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Pražští lesníci vysadili loni 403 tisíc sazenic
Praha je od loňského roku zase o něco zelenější. Na celém území hlavního města jsme v uplynulém roce vysadili celkem 403 tisíc mladých lesních sazenic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Společně můžeme zhoubné ideologie porazit
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Novinářská sviňárna proti Zemanovi, objevil kontrolor ČRo Kňourek. A způsob, jak zajistit ČT klid na práci bez kontroly...
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Zpráva, že německá strana AfD možná byla sponzorována podnikatelem, který údajně obchoduje se zbraněmi, naštvala člena Rady Českého rozhlasu Tomáše Kňourka. A to i proto, že česká média věc dala do souvislosti s Klausem a Zemanem. Kňourek má též vzkaz pro organizaci FITES, která ho ,,poctila” svou anticenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Česká obec sokolská: O Památném dnu sokolstva bude jednat Senát
Řada senátních klubů i jednotlivých senátorů již vyjádřila starostce České obce sokolské Haně Moučkové podporu pro legislativní návrh, který zařazuje Památný den sokolstva 8. října do kalendáře významných dnů České republiky. Reagovala tak i na řadu dopisů s žádostí o podporu, které do Senátu dorazily od členů Sokola i ze sokolských jednot. Horní komora by měla o Památném dnu rozhodnout na konci ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš kontakty má, je ale nutné také přidat peníze, míní vlivný lidovec. A tuší, co se zdaněním restitucí udělá Ústavní soud
Místopředseda lidovců Ondřej Benešík tvrdí, že řada zahraničních misí před Andrejem Babišem byla velmi úspěšných. Ale premiér je první, kdo umí přesvědčit veřejnost, že zahraniční politiku dělá teprve on. „Dělají to všichni. Andrej Babiš má obrovskou výhodu: PRovou mašinu za sebou. Ale nedělá nic výjimečného, dělali to před ním, dají se konkrétně popsat a dohledat,“ říká k plánu Babiše dostat Česko do roku 2030 mezi nejinovativnější země Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Póvl, kretén, ksindl! Jiří Ovčáček vytočil příznivce Václava Havla do vývrtky
Dnes je tomu třiadvacet let od smrti někdejší první dámy Olgy Havlové, rozené Šplíchalové, která byla první manželkou československého a později českého prezidenta Václava Havla. Vzpomínku na ni na svém Twitteru dnes sdílel hradní mluvčí Jiří Ovčáček, jehož počin podle reakcí v bouřlivé diskusi mnozí považují za čistou provokaci. Na to konto pak tepání jeho samotného i současného nejvyššího ústavního činitele nebralo konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Osvětim - memento zrady elit, nebo příležitost k laciným politickým gestům?
...průhledný předvolební politický kalkul a hnusné pokrytectví, jakému se málo co vyrovná, styďte se...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČIŽP: Regulační opatření při špatném ovzduší v Moravskoslezském kraji plnily všechny podniky
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ostravě provedli v Moravskoslezském kraji v uplynulých třech dnech celkem 14 kontrol v provozech, které mají povinnost omezovat některé své činnosti v rámci takzvaného signálu regulace. Ten je vyhlašován Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ) v případě překročení regulační prahové hodnoty pro polétavý prach - PM10.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda plánuje vydat na oslavy tří letošních výročí 55 milionů korun
Vláda plánuje, že na oslavy tří letošních výročí vydá téměř 55 milionů korun. Připravované akce připomenou 15 let od vstupu ČR do Evropské unie, 20 let od vstupu ČR do NATO a 30 let od obnovení demokracie po 17. listopadu 1989. Koncept oslav a celkové pojetí navazuje na projekt Společné století, který loni připomínal 100 let české státnosti. Materiál nazvaný 30 let demokracie a svobody v pondělí projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal pozemek s výrazně navýšenou minimální kupní cenou
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě prodal ve výběrovém řízení s aukcí pozemek o výměře 734 m2 v katastrálním území Věž za 97 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD pozve na svůj březnový sjezd prezidenta Zemana
Sociální demokraté pozvou na svůj březnový sjezd prezidenta Miloše Zemana. ČTK to dnes po jednání předsednictva ČSSD sdělili předseda strany Jan Hamáček a místopředseda Roman Onderka. Podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka Hrad s reakcí počká na doručení oficiálního pozvání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Kontroly upozornily na zhoršující se technický stav mostu u třebíčské nemocnice
Poslední hlavní mostní prohlídka objektu ev. č. 351-026, tedy přemostění u třebíčské nemocnice umožňující nadzemní křížení, resp. spojení ulic Sportovní, Hrotovické a Bráfovy třídy a silnice vedoucí pod mostem do objektu První Brněnské strojírny a železniční tratě, upozornila na rychle se zhoršující technický stav tohoto objektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Nastává soumrak Evropské unie?
Volby do Evropského parlamentu se pomalu, ale jistě blíží. A s nimi i další ostrý střet mezi zastánci stávajících evropských poměrů a jejich stále hlasitějšími a početnějšími odpůrci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Celní správa: Spolupráci celníků a Státní veterinární správy se daří
Celní úřad pro hlavní město Prahu dlouhodobě spolupracuje při své kontrolní činnosti se Státní veterinární správou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rakovina z polí, dotace a zákaz halal porážek. Ministru Tomanovi bylo před kamerami pořádné horko
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman a poslankyně Veronika Vrecionová (ODS). Ministr popsal údajně velký problém českého zemědělství ve věci dotací a dáma se do něj okamžitě pustila. Ministr však nehodlal ze svých pozic ustoupit ani o milimetr. Před kamerami se odehrál tvrdý slovní souboj. Došlo i na debatu o rakovinotvorných látkách v potravinách a o rituálních porážkách zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Knížecí rady lidí odtržených od reálného ekonomického života. A s rušením poplatků bych začala u koncesionářských, komentuje Markéta Šichtařová výpalné pro umělce
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Světové ekonomické fórum v Davosu bývalo v minulosti setkáním skutečných ekonomů a světových politiků. Ale dnes rady a předpovědi od jeho účastníků podle Markéty Šichtařové čím dál víc připomínají knížecí rady lidí odtržených od reálného ekonomického života. V tuzemsku se analytičce zamlouvá senátní verze novely autorského zákona, která už by nenutila živnostníky platit autorské poplatky, pokud mají přijímače jen jako kulisu. Ještě mnohem víc jí ale vadí, že musí platit poplatky veřejnoprávní televizi a rozhlasu, i když je neposlouchá. U toho by s rušením poplatků začala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nářez. ČT pozvala Drahoše, aby řekl, proč před rokem prohrál. A pak to jelo jedno za druhým
Po prohře v prezidentském klání se Jiří Drahoš nakonec stal senátorem za Prahu 4. Od těchto voleb již uplynuly tři měsíce a Česká televize si Jiřího Drahoše pozvala do studia, aby zhodnotil své působení v politice. Senátor si myslí, že to, co nakonec způsobilo jeho prohru, nebyly debaty, ale e-maily, které očerňovaly jeho charakter. „Takové maily chodily na jižní Moravu, že jsem iluminát, do severních Čech, že sem pustím 800 tisíc migrantů, na Ostravsko, že mě financuje Bakala a tak dále. Ty maily byly velmi profesionálně připravené a dobře vymyšlené z hlediska mého soupeře,“ říká Zemanův bývalý sok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Kvůli zvrácené ideologii zemřelo přes šest milionů dětí, žen a mužů
Komentář na facebookovém profilu k holocaustu a výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Poslance čeká jednání o úpravě autorského zákona z pera senátora Valenty
Poslanecká sněmovna by měla příští týden schvalovat jedinou předlohu. Jinak by se poslanci měli věnovat zejména zákonům ve druhém čtení, v němž mohou předkládat pozměňovací návrhy. Patří k nim sporná pirátská novela, podle níž by energetická společnost ČEZ přišla o výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru, a nová pravidla pro soudní znalce a tlumočníky. Schůze dolní parlamentní komory pokračuje od úterního odpoledne. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Památka obětí holocaustu
O tomto víkendu, konkrétně 27. ledna, si připomínáme již 74. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi. Šokovaný svět měl tehdy poprvé možnost si, v případě Sovětskou armádou osvobozeného koncentračního tábora Osvětimi, alespoň zčásti udělat představu o hrůzách vyhlazovacích táborů, táborů smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček jede na Ukrajinu. Hodlá řešit i banderovce
Šéf české diplomacie Tomáš Petříček dnes odpoledne odletí na návštěvu Ukrajiny. V pondělí se setká s prezidentem Petro Porošenkem, svým protějškem Pavlem Klimkinem, předsedou parlamentu Andrijem Parubijem či s představiteli krymských Tatarů, protestujících proti ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Jednání USA s Tálibánem ukončilo vojenský debakl v Afghánistánu
Tálibán oznámil, že se s USA domluvil na dohodě o míru v Afghánistánu, která počítá se stažením zahraničních vojsk z Afghánistánu do 18 měsíců od podepsání, tvrdí tálibánské zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Evropo, Erdogan ti plive do tváře; a ty nic?
Drzé prohlášení novodobého tureckého sultána před svými kejvači je ze zásuvky, která je použita vždy, když nestačí jen obecná proklamace islámských zásad a nebo již ohraná písnička o kurdských teroristech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Blbost. Hlídat „každou s*ačku“! Topolánek, Kalousek a Farský se pustili do Klause mladšího
Poslanec Václav Klaus mladší (ODS) přišel s návrhem – ve jménu svobody slova trestat provozovatele sociálních sítí za mazání příspěvků na sociálních sítích. Expremiér za ODS Mirek Topolánek za to Klausovi vyčinil a vysvětlil, proč by on osobně pro takový zákon ruku nezvedl. Současný poslanec Jan Farský (STAN) označil návrh za „blbost“ a zbraň v rukou demagogů. A pak se přidal Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Není nepřítelem každý, kdo má na něco odlišný názor
Ústavní soud se nepřímo zastal Martina Bursíka, jak vyplývá z jeho tiskové zprávy. Zákon by měl platit pro všechny stejně. V té souvislosti mne zajímá, proč se stále bavíme o Bursíkovi, Kalouskovi a spol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČT vyvolává bumerangový efekt. Koncesionářské poplatky bych změnil, říká mediální expert. Lidem by došlo, jakou nehoráznost platí
ROZHOVOR Českou televizi vnímá část společnosti coby propagandistickou instituci, jejíž zpravodajství a publicistika evokují tzv. bumerangový efekt. Podle bývalého ředitele Slovenské televize Radima Hrehy to znamená, že jakékoli výstupy ČT jsou vnímány nezanedbatelnou části společnosti s rezervou, ne-li opačně. Ve svém každoročním mediálním bilancování ukazuje na potenciální hrobaře veřejnoprávních médií, která mohou přežít jen tehdy, pokud budou beze zbytku naplňovat své poslání. Analytik by paradoxně uvítal pokus o navýšení a zplošnění koncesionářských poplatků, protože by to byla jedna z cest, jak upoutat pozornost občanů na tuto do nebe volající nehoráznost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Raždík (SPD): Proč ODS není pravicová ani demokratická strana
Ačkoli jedna z nejvýznamnějších tváří ODS, Jaroslav Kubera, správně varuje: "nedělejte antikampaň", musím uvést pojmy na pravou míru, neboť si myslím, že ODS otevřeně lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚVN Praha: Vyšší úspěšnost léčby litiázy rázovou vlnou v nové ambulanci urologie
Ve středu 23. ledna 2019 odstartoval profesor Jan Dvořáček, osobnost české urologie, společně s vedením ÚVN a urologického oddělení ostrý provoz nově zrekonstruované urologické endoskopické ambulance, kde se specializují především na léčbu litiázy (tvorba kamenů) mimotělní rázovou vlnou (ESWL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pražské unijní hledání
Komentář k unijnímu prověřování střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Venkovské prodejny jsou ohrožený druh
Udržení venkovských prodejen je v jednotlivých obcích v regionu stále větším tématem. Pardubický kraj proto v rámci letošního dotačního programu změnil podmínky čerpání podpory, aby bylo možné smysluplně podpořit více obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Padne-li Izrael, padne náš západní svět
Projev předsedy Senátu Jaroslava Kubery na slavnostním shromáždění u příležitosti „Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti“. 25. ledna 2019, Valdštejnský palác.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš šťastný jak blecha! Tohle vypustil na své nepřátele
Jak je již pravidlem, ani tuto neděli nebyli příznivci premiéra Andreje Babiše ochuzení o jeho pravidelné hlášení týkající se jeho aktivit z uplynulého týdne. S radostnou náladou se předseda vlády rozepsal o celé řadě úspěchů, a jak je zvykem, několikrát se sám úctyhodně poplácal po rameni. Nechybělo například okomentování boje o Apple Store, schůzky s ředitelem Huawei nebo nového nápadu pro živnostníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist