Oficiální zpravodajská média

Miroslav Macek: Někdo nás má za blbce
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Cože? Alena Vitásková přinesla informace o soudci, který trápí Zemana
Exšéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková se ve svém komentáři zamyslela nad tím, kdo nás vlastně soudí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA: Včasný záchyt karcinomu plic pomocí mobilní aplikace
Rakovina plic je největším „zabijákem“ v celé Evropě s odhadem 20 % ze všech případů úmrtí na rakovinu. Rakovina plic je zároveň jednou z finančně nejnáročnějších typů rakoviny, z pohledu léčby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Ministerstvo odmítá doplatit mladému invalidovi důchod, který mu náležel
Ministerstvo práce a sociálních věcí odmítá doplatit mladému muži s duševním onemocněním invalidní důchod, který mu kvůli chybě České správě sociálního zabezpečení nebyl řadu let vyplácen. Ombudsmanka se proto rozhodla informovat vládu – sama už vyčerpala všechny možnosti k nápravě zjištěného pochybení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kecy komediantů. Češi propagandě nevěří. Mám varování pro Soukupa, říká žena nenáviděná ČT
ROZHOVOR Jana Dědečková, která byla v době televizní krize členkou Rady ČT, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyslovila k tématu zpětného zdanění církevních restitucí. "Vůči církevním restitucím byl v roce 2012 ve společnosti velký odpor, a ne vždy byly argumenty hloupé nebo neoprávněné," říká Dědečková. Opětovný vstup Jaromíra Soukupa do velké politiky podle ní má šanci na úspěch, zároveň ji ale udivuje, že Soukup, jakožto velmi frekventovaný moderátor pořadů na televizní stanici Jaromíra Soukupa není příliš kvalitním rétorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pražská Bertramka bude národní kulturní památkou
Vláda Andreje Babiše na jednání pondělí 28. ledna 2019 schválila na návrh ministra kultury Antonína Staňka prohlášení pražské usedlosti Bertramka národní kulturní památkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jednotkou české blbosti je 1 Petříček…
Režimu Gustáva Husáka se kdysi vytýkalo, jak byl směšný, kdy s velkou pompou přivítal v Československu iránského šáha Réza Páhlavího a jeho režim následně za půl roku padnul. Zpětně vzato, dělal československý režim před rokem 1989 vždy tu rozumnější stranu politiky. Páhlaví měl krutou tajnou policii, ale byl to přece jenom sekulární režim. A jeho pád neočekával půl roku před jeho koncem téměř Nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: Dobíječky loni prudce zvýšily objem dobíjení. Elektromobily u nich zaparkovaly 75 000krát
Objem elektřiny odebrané v síti veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ loni meziročně vzrostl o téměř 50 procent, na 959 115 kWh. Nejčastěji řidiči elektromobilů doplňovali baterie vozů v Praze-Karlíně, Olomouci, Praze-Holešovicích a ve Vestci. Skupina ČEZ aktuálně v ČR provozuje 140 veřejných dobíjecích stanic, z toho je osmdesátka rychlodobíjecích. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Evropská komise zveřejnila statistiku vyplacených podpor za rok 2017
Evropská komise zveřejnila statistiku vyplacených podpor za rok 2017 sestavenou na základě informací poskytnutých členskými státy EU v rámci každoročního hlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš po schůzce se Zemanem prozradil novinářům, o co šlo. O Huawei, zahraniční politiku, rozpočet i o Maláčovou
Prezident Miloš Zeman dnes na schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) mluvil o plánech čínské komunikační společnosti Huawei na investice v Česku. Babiš to po setkání v Lánech řekl novinářům. Před výrobky čínských firem Huawei a ZTE varoval před Vánoci Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), podle něj představují bezpečnostní riziko. Babiš dnes zopakoval své dřívější tvrzení, že by se kybernetická bezpečnost měla řešit na celoevropské úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): NKÚ potvrdil obavy Pirátů, kvůli znečištění stále umírají tisíce lidí
Peníze na podporu zlepšování kvality ovzduší v ČR se nevyužívají efektivně, vyplývá z kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu. V dnes zveřejněné prověrce kvality ovzduší se potvrdila dlouhodobá stanoviska Pirátů k problémům životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Mladý youtuber vyráží mezi školáky. Bude jim říkat, jak číst média
Český youtuber Kovy se rozhodl učit děti na školách mediální gramotnosti. Je ústřední postavou pětidílné série Kovyho mediální ring. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Já se pos*ru!“ Filip vyčetl katolické církvi Husa, Komenského a majetkovou nenasytnost. A pořádně tím rozdráždil veřejnost
Poslanecká sněmovna před pár dny schválila návrh KSČM na zdanění státních náhrad, které dostávají církve za majetek nevydaný v restitucích. A to s účinností od ledna 2020. O novele nyní budou rozhodovat senátoři. Pro byly koalice a SPD. Právě kvůli tomu se nyní šéf komunistů Vojtěch Filip dostává do střetu s řadou politiků, opozice mluví o krádeži a pokrytectví. Kromě toho mu však také čím dál častěji chodí dotazy, co má proti věřícím a katolické církvi. Odpověď zveřejnil na svém twitterovém účtu a následovala studená sprcha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Německo vyhlašuje nulovou toleranci antisemitismu
Při příležitosti 74. výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim – Auschwitz Rudou armádou, spolková kancléřka Angela Merkelová apelovala na každého jedince, aby netoleroval antisemitismus a rasovou nenávist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Varovná slova ekonoma Pícla. Týkají se i vaší práce a vašich výplat
ROZHOVOR "Automobilový průmysl u nás nejsou jen finální výrobci, ale především výrobci různých dílů. Když se podíváte do statistik počtu zaměstnanců v autoprůmyslu u nás za období poslední hospodářské krize, tak v daleko větším poměru propouštěli zaměstnance právě výrobci dílů, než finální výrobci," připomíná ekonom Masarykovy demokratické akademie Michal Pícl. Právě zaměstanci subdodavatelů v průběhu recese přicházejí o pracovní místa v mnohem větší míře, než kmenoví zaměstnanci autobomilek. "Naše ekonomika by se měla modernizovat. Příliv levné práce ze zahraničí by tuto transformaci jen zmrazil, a to není v našem národním zájmu," nabádá Pícl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jakob (TOP 09) suverénně obhájil post předsedy kraje
V sobotu 26. ledna proběhl volební sněm krajské organizace TOP 09 Středočeský kraj. Post předsedy kraje suverénně obhájil Jan Jakob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Svezte se do Muzea MHD vozem T3SU
O prvním únorovém víkendu vypraví Dopravní podnik hl. m. Prahy na linku číslo 2, pořadí 3, vůz T3SU ev. č. 7001. Tento vůz z roku 1982 je první svého druhu v Praze a v sobotu 2. února 2019 bude poprvé vypraven do provozu s cestujícími po několik let trvající generální opravě v Opravně tramvají v Hostivaři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
V Ústeckém kraji chybí na sociální služby zhruba 400 mil. korun, kraj chce jednat o dofinancování od státu
Ústecký kraj rozdělí na provoz sociálních služeb 1,468 miliardy korun, které dostal od státu. Částka je vyšší než před rokem, přesto nestačí na pokrytí všeho. Náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD) uvedl, že k uspokojení všech potřeb v sociální oblasti chybí zhruba 400 milionů korun, kraj proto chce o dofinancování od státu jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
A ještě se pořádají akce na jejich podporu! To nikomu nevadí? Bývalá novinářka upozorňuje na to, co viselo na zdech Kliniky při jejím vyklízení
ROZHOVOR Že už pánové Telička a Štětina raději nezalezou… Bude právnička Klára Samková europoslankyní? A zastoupí hradní mluvčí Ovčáček v TV Barrandov Jaromíra Soukupa, který se pouští na politickou dráhu, když už jim to v pořadech tak „štymovalo“? Proč brojíme proti kooperaci s Čínou, když zemi draka patří v západní Evropě i USA kdeco? A jak je to s vlastizradou prezidenta? Žádný senátor o této akci před volbami přece nemluvil… Bývalá novinářka a neúspěšná kandidátka na senátorku Lucie Groene v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz si nebere, jak je jejím zvykem, servítky, a komentuje i údajné „vysosání lidí“ z ANO do nové strany List JS. Nepostihne ale odchod sympatizantů k Jaromíru Soukupovi především ČSSD a v určité míře také SPD?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Velmi, velmi, velmi mi to vadí.“ Místostarosta, který sedí ve Sněmovně, pohovořil o Zemanovi
„Stále si myslím, že hlava státu má požívat nějaké úcty. Očekával bych nadhled a také diskuzi s jeho oponenty, když je onen lidový prezident,“ komentuje chování Miloše Zemana poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že mu nejvíce vadí relativizace minulosti, příklon k Rusku a omlouvání režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petříček na Ukrajině: Odsuzujeme ruskou agresi, Ukrajině chceme pomoct
Šéfové české a ukrajinské diplomacie Tomáš Petříček a Pavlo Klimkin se dnes v Kyjevě dohodli na zřízení česko-ukrajinského fóra, které by mělo pomoci vyrovnat se s citlivými otázkami minulosti a zaměřit se na budoucnost spolupráce obou zemí. Petříček se před novináři zmínil „o ruské agresi“ a Klimkin ocenil „naprosto jasný“ oficiální český postoj spočívající v podpoře sankcí Evropské unie proti Rusku a v odsuzování ruské anexe Krymu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Zemědělci kvůli průtahům při schvalování legislativy nemohou zůstat bez peněz
Ministr Toman v Bruselu vyzval ministry zemědělství EU k zahájení diskuze o přechodném období pro Společnou zemědělskou politiku po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
OSPZV-ASO ČR: Výzva k zastavení dovozu hovězího amsa z Polska
Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR vyzývá ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana a vládu České republiky, aby urychleně zastavila dovozy hovězího masa a výrobků z této suroviny z Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tohle vám v TV neukážou! Pravda o migrantech, zaútočil Matteo Salvini. Přidal VIDEO
Tento příběh jste již pravděpodobně slyšeli: Loď humanitární organizace zachránila migranty ze Středozemního moře a Matteo Salvini odmítá, aby jim bylo povoleno se vylodit v italském přístavu. Italská levice a média podle Salviniho podsouvají divákům falešný obraz migrantů, kteří se nemohou vylodit. „Já vidím muže s obnaženým hrudníkem, klidné moře, sluchátka a mobilní telefony...“ říká populární italský politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Kdyby se ožírali“… Václav Klaus ml. znovu proti EU
Poslanec ODS Václav Klaus mladší se ve svém komentáři zamýšlí nad tím, jestli jsou starostové zločinci. Podle něj nejsou. „Dokonce bych řekl, že čím menší obec, tím jsou pod větší kontrolou občanů, svých sousedů,“ podotkl pro Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Branná výchova v praxi
Branná výchova svou věcnou náplní patří do gesce Ministerstva obrany (dále MO) a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (dále MŠMT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz nehumánního odstřelu holubů
Petice za zákaz nehumánního odstřelu holubů v Českém Brodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš po schůzce v Lánech: Podle prezidenta NSS nahrává ekologickým aktivistům
Prezident Miloš Zeman na schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl, že Nejvyšší správní soud (NSS) nahrává ekologickým aktivistům. Babiš to řekl novinářům po setkání na lánském zámku. Část soudců dříve mluvila o snaze o ovlivňování ze strany Hradu. Premiér dnes vyjádřil přesvědčení, že česká justice je nezávislá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj ochrání své silnice. Přetížená auta odhalí vysokorychlostní váhy
Vysokorychlostní váhy, jež odhalí přetížená nákladní auta, zabuduje olomoucké hejtmanství do vybraných krajských silnic. Reaguje tak na záměr Ředitelství silnic a dálnic, které stejná zařízení umístí na komunikace I. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Elektrický kartáček není nutně lepší než obyčejný
Váháte, zda je účinnější čistit si zuby klasickým kartáčkem, nebo se vyplatí investovat do elektrického? Spotřebitelské organizace nemají jednoznačnou odpověď. Můžete se proto bez obav rozhodnout podle vlastních kritérií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pokud se ukáže, že se prezident snažil uplatit Baxu... Pirát Michálek v ČT nadhodil možnost impeachmentu
„Já vám dám funkci, vy mně rozhodnutí,“ parafráze věty prezidenta Zemana, kterou měl říci bývalému předsedovi Nejvyššího správního soudu Josefu Baxovi, tvrdí sám Baxa, jehož výpověď rozvířila debaty o tom, jak politici ovlivňují rozhodování soudu. Do pondělního pořadu Interview si moderátor Daniel Takáč pozval místopředsedu Pirátů Jakuba Michálka, aby se ho optal, co bude následovat, pokud se ovlivňování ze strany prezidenta prokáže, anebo také na kauzu Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Kvalita ovzduší se v ČR stále nezlepšuje, přestože ji dotuje EU i stát
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil prostředky přidělované na zlepšení kvality ovzduší v letech 2015 až 2017. Zaměřil se na evropské dotace z operačního programu Životní prostředí (OPŽP) a státní podporu z Národního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Kraj posílí záchranku v Přerově
Téměř tři a půl tisíce výjezdů za rok podnikají vozy rychlé zdravotnické služby v Přerově. Olomoucký kraj se proto rozhodl, že počet tamních pracovníků o jednu směnu posílí. Noví zaměstnanci nastoupí na záchranářskou základnu v červenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček předával moravskoslezským hasičům medaile za věrnost
Celkem 64 příslušníků Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), z toho dvě ženy (preventistky), obdrželo v pátek 25.1.2019 z rukou prvního místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka medaile za věrnost II. a III. stupně, tedy za 20 a 10 let aktivní činnosti pro občany a hasičský sbor. V Hasičském muzeu města Ostravy jej při předávání doprovázel ředitel HZS MSK brigádní generál Vladimír Vlček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus st. vystoupil s výbušným projevem ve Vídni. Nejen o EU a Rusku
Bývalý český prezident Václav Klaus dnes ve Vídni varoval před štěpením na „Východ a Západ“ v rámci Evropy. Prohlásil to ve svém příspěvku na konferenci Com.Sult v prostorách rakouského ministerstva zahraničních věcí, uvedla agentura APA. Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová ve svém projevu vyjádřila přání, aby Evropa ve vztahu k Číně a USA posílila svoji „globální roli“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Předseda soudu v Praze promluvil o svých zkušenostech s Mynářem. Došlo i na Zemana
Předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra na vlnách Českého rozhlasu popsal své zkušenosti s telefonáty hradního kancléře Vratislava Mynáře. Zdůraznil, že má plnou důvěru v to, že soudci na Městském soudě v Praze jednají nezávisle. Mynářovo chování v kauze neudělení prověrky se mu zdá poněkud zvláštní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Úrokové sazby v eurozóně se letos pravděpodobně nezvýší
„V situaci, kdy tři největší ekonomiky eurozóny – Německo, Francie a Itálie – stěží vykazují hospodářský růst, není vhodné navyšovat úrokové sazby. Problém však tkví ve skutečnosti, že slabého hospodářského růstu je dosahováno za situace, kdy Evropská centrální banka má zápornou depozitní sazbu ve výši -0,4 procenta. Tuto situaci lze připodobnit k pacientovi, který dostává koňskou dávku léků, ale stále leží v posteli, kašle a má zvýšenou teplotu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie na bavorské hranici loni zastavila přes 5 000 migrantů
Více než pěti tisícům migrantů zabránila na bavorské hranici ve vstupu německá spolková policie během prvních deseti měsíců loňského roku. Pašeráctví lidí odhalila ve stejném období ve více než tisíci případech, informoval dnes s odvoláním na policejní statistiky bulvární list Bild. Nejčastěji pašeráky spolková policie odhalila na hranici s Rakouskem, ve 107 případech ale i na české hranici, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Čestný doktorát získají profesoři Eva Jiřičná a Nejat Olgac
Dne 29. ledna od 10.00 hodin se v Betlémské kapli (Betlémské náměstí 4, Praha 1) uskuteční slavnostní zasedání Vědecké rady ČVUT v Praze, na kterém obdrží prof. Eva Jiřičná a prof. Nejat Olgac čestný titul Doktor honoris causa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Studie proveditelnosti nové trati Praha – Drážďany postoupila do druhé části
Studie proveditelnosti nového železničního spojení Praha – Drážďany postoupila do další fáze. Společnost CEDOP a francouzský Egis Rail ukončily dílčí první etapu. Celá studie bude hotová do konce letošního června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Aktivista Peszynski „onálepkoval“ Markétu Šichtařovou. Ekonomka mu to takto drsně vrátila
Aktivista Tomasz Peszynski zaútočil na ekonomku Markétu Šichtařovou. Označil ji za šiřitelku dezinformací. Dáma se muži, jenž se často zaklíná Evropskou unií, vysmála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udání, udavači i napojení na politiky. V pražském podniku, kde se točí miliardy, to opět bublá jak průjem
ParlamentníListy.cz už řadu týdnů upozorňují na podivné aktivity, které se na mnoha úsecích odehrávají v pražském dopravním podniku. Vrcholem všeho bylo navrácení dříve propuštěného zaměstnance Filipa Tuláka. Podle našich zjištění stál za tlakem na jeho osobu pobočník Jiřího Pospíšila Jiří Fremr z Plzně. Na toho jsme mimochodem během minulého týdne získali vysoké množství informací, na kterých v současnosti pracujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer pálí do Babiše: Starejte se o voliče, a ne o exekutorskou lobby
Předseda vlády Andrej Babiš se před pár dny pochlubil, že by se v Česku mohl otevřít obchod Apple Store pro „naše lidi“. Vzhledem k ceně některých Apple telefonů se však předseda vlády brzy stal terčem vtipů a úvah, koho oněmi „našimi lidmi“ vlastně myslel. Senátor Marek Hilšer Babišovi připomněl, že by se měl raději starat o úplně jiné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Celní úřad pro Ústecký kraj: Vyhodnocení kontrol na zpoplatněných komunikacích
Ústečtí celníci přistihli v loňském roce na zpoplatněných komunikacích 3 226 řidičů, kteří neměli uhrazené mýtné, nebo neměli na čelních sklech vylepené dálniční známky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: V Poodří začíná obnova rybníků v přírodní rezervaci Bažantula
V chráněné krajinné oblasti Poodří začínají rozsáhlé zemní a stavební práce související s obnovou přírodovědně nejcennější části rybniční soustavy u Studénky. Projekt s názvem „Záchrana a podpora biodiverzity na rybnících v PR Bažantula“ spouští Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Nejvíc českých firem loni koupili Ukrajinci, Slováci a Rumuni
Loni odešlo z České republiky 3 483 českých firem. Nejvíc jich přitom koupili Ukrajinci (776), Slováci (674), za nimi s odstupem následovali Rumuni (194), Rusové a Maďaři (shodně 183) a Poláci (179). Informace dnes přinesla společnost Bisnode, jednička ve sledování vazeb a propojení mezi subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Česká moderní statistika slaví 100 let
Přesně před sto lety u nás byly položeny základy moderní státní statistické služby. V úterý 28. ledna 1919 vznikl Státní úřad statistický, na jehož odkaz dnes svojí činností plynule navazuje Český statistický úřad. ČSÚ při této příležitosti zahajuje projekt Století statistiky, který bude připomínat historii i současnost statistiky a její společenský přínos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Mnichovská dohoda 2019? Mesiáš můžeš být i ty
Spasitelů a mesiášů se nám vyrojilo v posledních dnech mraky. Třeba Babišova ministryně Maláčová se nám na Facebooku svěřuje, že „má na starosti nezanedbatelných 10 milionů lidí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jak jsem to měl s komunisty. Miroslav Donutil promluvil
V interview na Českém rozhlase Plus se objevil velice vytížený český herec Miroslav Donutil. Mimo jeho uměleckou tvorbu se s moderátorem dostali i k historii a událostem roku 1968 a dále. „Když se na to podívám zpětně a řeknu si, co my jsme to vyváděli, my jsme šli proti těm tankům v Brně, postavili jsme se tam, dívali jsme se na ně, říkali jsme jim, ať nikam nejezdí, že tady je svoboda, že si to spletli a tak dál. A kolem nás najednou prostě samopalem voják pokosil ten dav,“ popsal své zážitky herec
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Zákaznické centrum v Hradci Králové se pyšní novou moderní podobou
Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Hradci Králové najdete na stejné adrese, ale v moderním provedení. Prostory prošly kompletní rekonstrukcí tak, aby centrum splňovalo veškerý komfort pro své zákazníky. Je více prosvětlené s pohodlnou čekací zónou, umožňující aktivní obsluhu klientů. Je přitom již čtrnáctým v rámci celé České republiky, které prošlo redesignem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
VZP: Otázka týdne - Uplatňuje zdravotní pojišťovna na lékaře sankce v případě, že by předepsali příliš velkému počtu svých pacientů lázně?
Nikoli, takové sankce u lázeňské léčebně rehabilitační péče neexistují. Možná regulační omezení hrazených zdravotních služeb jsou spolu s výší úhrad a hodnotami bodu stanovena tzv. úhradovou vyhláškou, kterou vydává ministerstvo zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
To jsou voliči Babiše! seknul Kalousek. Promluvil o minulosti: Schwarzenberg ho varoval
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek promluvil v rozhovoru pro Deník N mimo jiné o čerstvě schváleném zdanění církevních náhrad. Podle něj je zdanění církevních restitucí něco horší než krádež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: O leteckou záchrannou službu budeme dál usilovat
Ministerstvo zdravotnictví připravuje soutěž na provozování osmi stanovišť letecké záchranné služby na území ČR. Se změnami v počtu stanovišť, případně s vytvořením detašovaného pracoviště v Karlovarském kraji ale nepočítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Nechci, aby Facebook blokoval mé názory, hájí Klaus zákon zakazující mazání příspěvků
Porušení svobody projevu smazáním příspěvku by se podle návrhu trestalo až padesátimilionovou pokutou.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Úřad vlády: Prodejci či provozovatelé stále nedodržují zákaz prodeje návykových látek nebo umožnění hazardního hraní osobám pod 18 let
Celostátní akce HAD připomněla prodejcům alkoholu zodpovědný přístup, přesto se při kontrolách opilé děti našly, i pod 15 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Nebudeme nutit v maturitních oborech studovat ty děti, které se učit nechtějí
Komentář na facebookém profilu k zavedení tzv. cut-off-score.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Prodej sídla Ministerstva životního prostředí premiér nevyloučil, paláce mají zůstat státu
Mezi budovami, o jejichž prodeji uvažuje premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s plánem přesunout některé úřady do nové vládní čtvrti v pražských Letňanech, je sídlo Ministerstva životního prostředí v Edenu. Babiš to řekl novinářům před středeční schůzkou s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), který se záměrem sestěhovat státní úředníky na jedno místo nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Už 400 tisíc Čechů sportuje a pomáhá s aplikací EPP
Za tři a půl roku nasbírali pro dobročinné projekty 78 milionů korun a doběhli 26x na Měsíc a zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jednání o strategii pro čerpání fondů EU po roce 2021 nakonec vláda odložila
Vláda dnes odložila projednávání strategie pro čerpání evropských dotací v programovém období 2021 až 2027. Kabinet o tom informoval na svém webu. Ze strategie vyplývá, že Česko by při čerpání evropských dotací chtělo mít větší možnost vlastního rozhodování o tom, na co dotace použije. Počet operačních programů by se měl ze současných deseti snížit na osm. Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) projedná vláda materiál pravděpodobně příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Zřejmě došlo ke střetu zájmu pana advokáta Hlíny
V Dopravním podniku hlavního města Prahy končí advokát Květoslav Hlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Důležitá změna v Economii. Jde o Zdeňka Bakalu
Manželé Bakalovi se rozhodli opustit statutární orgány svého vydavatelství Economia. Podnik však nehodlají prodat. Bakala chce skrze tento vydavatelský dům podporovat nezávislou žurnalistiku v Česku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Kotlíkové dotace budou pokračovat třetí vlnou
Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 28. ledna 2019 schválila záměr podat projektovou žádost týkající se realizace projektu „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji III“ v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014–2020. „Kotlíkové dotace“ tak budou pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): Vysoké náklady s nejasným účelem prověří kontrolní výbor města
Občerstvení nebo pohoštění za více než 5,3 milionů korun během dvou let. Konkrétní využití ale není jasné a čerpání finančních prostředků se nejeví jako nezbytné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Krajští radní schválili tři opravy silnic za téměř 85 milionů korun
Výmoly a praskliny zmizí z komunikací mezi Kyjovem a Svatobořicemi-Mistřínem, Terezínem a Čejčí či ze silnice III. třídy u Kuželova. Třem stavebním akcím, u kterých se počítá s rekonstrukcí téměř 6,5 kilometrů vozovky, dali na svém dnešním (28. ledna 2019) zasedání zelenou krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rosatom začal testovat tolerantní palivo pro ruské i zahraniční reaktory
První experimentální palivové kazety s tzv. palivem ATF (z angl. accident tolerant fuel) byly 28. ledna 2019 zavezeny do testovací smyčky výzkumného reaktoru MIR v institutu NIIAR (Dimitrovgrad), čímž začaly jejich reaktorové zkoušky. Práce probíhají v rámci projektu ruské korporace pro atomovou energii Rosatom na vývoj a komercionalizaci jaderného paliva odolného vůči těžkým haváriím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Zdravotně postiženým v jabloneckém domově vylepšil kraj jejich zázemí
Rozpadající se okna, zkorodované okapy nebo například technicky zastaralý a téměř nefungující topný systém. To je jen částečný výčet problémů, s nimiž se ve svých budovách potýkal Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Macura jednal s korejským velvyslancem
Korejský velvyslanec Moon Seoung-hyun navštívil v pátek 25. ledna v odpoledních hodinách Ostravu. V prostorách Nové radnice jej přijal primátor Tomáš Macura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk se zastal premiéra: Babišův nápad není nesmysl
Plán premiéra Andreje Babiše (ANO) vybudovat úřednickou čtvrť v Praze není podle ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) nesmyslný. Budovy po přesunu ministerstev z centra by ale podle něj měly zůstat v rukou státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Británie bude jednou muslimská
Komentář na facebookovém profilu k útokům muslimů na ženy ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Daňové příjmy půjdou i do cestovního ruchu
Z vyšších daňových příjmů letos Liberecký kraj investuje půl milionu korun do monitoringu cestovního ruchu, konkrétně na mapování návštěvnosti Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Místo chirurgie domov pro seniory. Kraj v Opočně rozšíří kapacitu pobytových služeb
V únoru by měla začít příprava přestavby budovy zavřené chirurgie a porodnice v nemocničním areálu v Opočně. Za zhruba 69 milionů korun zde Královéhradecký kraj hodlá vybudovat nové prostory pro domov pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
No tohle! Přímo nám pod nosem procházely stovky nelegálních zbraní. Končily v rukou...
Speciální policejní komando v Německu známé pod zkratkou SEK odhalilo skupinu pašeráků zbraní. Podle informací deníku Bild byly pašovány ze Slovenska přes Českou republiku a končily v Berlíně. Šlo o zbraně z plastu, které nebylo možné odhalit na detektorech kovů, ale po patřičných úpravách je bylo opět možné použít k zabíjení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Ústí nad Labem: Nemám vyšší politické ambice
S novým primátorem Ústí nad Labem Petrem Nedvědickým (ANO) jsme si povídali nejen o záměrech koalice, ale vyjádřil se i k problematice sociálně vyloučených lokalit. Jak se bude snažit přispět k řešení? Odmítá, že by na radnici fungovaly kmotrovské praktiky. Plánuje ale nějaké změny v řízení města? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ve Sněmovně navrhujeme důležité body, které jsou v zájmu občanů ČR!
Poslanci SPD jsou aktivní na schůzích Poslanecké sněmovny. Hned na prvním jednání v tomto roce navrhli zařadit na program schůze tři nové body k projednání, které považuje naše hnutí za důležité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní pedagogické muzeum prezentuje knihu „Národní“ školství za první československé republiky
Monografie vyšla v nakladatelství Academia (v edici První republika) díky spolupráci Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského a Technické univerzity v Liberci. Zaměřuje se na vývoj vzdělávacích cílů a obsahů obecných a měšťanských škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Na setkání s hejtmanem se řešila doprava, zubní pohotovost i směrovka na Českou Lípu
Setkáním s občany města završil ve čtvrtek 24. ledna hejtman Martin Půta svou celodenní návštěvu České Lípy. Jeho první kroky vedly ráno na radnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kniha, kterou byste neměli přehlédnout. Jmenuje se Jozef Tiso
V nakladatelství Slovart vyšla před několika týdny kniha Jozef Tiso - Kněz, politik, kolaborant. Životopis katolického kněze a prvního prezidenta Slovenské republiky. Autorem knihy je James Ward, který představuje Tisa coby hluboce zbožného muže, jenž byl veden odhodláním udržet samostatný slovenský stát za každou cenu, a proto souhlasil s vyvražďováním slovenských Židů. ParlamentníListy.cz titulem listovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Panocha: Základní příjem (pro matky) jako past. Polemika se Zbyňkem Hutarem
Aby lidé nevycházeli pořádně jen s platem, je třeba od nich odčerpávat přebytečné peníze. K tomu mohou posloužit pobídky pro mamutí firmy a dotace. Pro socialistické strany nepředstavuje ohrožení hrstka miliardářů, ale situace, kdyby si skoro každý našetřil milion.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Havrda (Svobodní): Povinná robota pro soukromé gynekology?
Mladé, nově atestované gynekology čekají asi důležité změny. Pokud budou chtít pracovat v privátu a mít smlouvu se zdravotními pojišťovnami, budou prý muset povinně odsloužit v nemocnici 2 služby měsíčně!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Reakce na výsledky kontroly NKÚ prostředků přidělovaných na zlepšení kvality ovzduší v 2015 - 2017
Nejvyšší kontrolní úřad zveřejnil zprávu z kontrolní akce zaměřené na peněžní prostředky určené pro podporu zlepšování kvality ovzduší. Tu Ministerstvo životního prostředí považuje za svou setrvalou prioritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Proč tolik vadí Visegrád? Zdeněk Zbořil o „přimykání se k Německu“
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Bylo by Česko bez pomoci Německa jen snadnou kořistí pro Putina? Mělo by se Česko odpojit od Visegrádu a přimknout se k Německu? I nad tím se zamýšlí politický analytik Zdeněk Zbořil. Ten v pravidelné rubrice na ParlamentníchListech.cz probírá aktuální události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NKÚ: ČR se nedaří plnit opatření pro snížení škodlivin v ovzduší
Česku se nedaří plnit opatření pro zlepšení kvality ovzduší a hrozí nesplnění stanovených limitů škodlivin ve vzduchu do roku 2020. Vyplývá to z výsledků prověrky, které dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Stát také podle kontrolorů nesleduje, zda projekty zlepšení ovzduší dotované ze státních peněz skutečně pomohly ke zvýšení kvality vzduchu. Vyjádření ministerstva životního prostředí ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Třesk kolem Jaromíra Soukupa: Nora Fridrichová ví, jak má dopadnout Barrandov
Jsou dluhy Jaromíra Soukupa a jeho firem moc velké? Po verbální náloži, kterou Jaromír Soukup odpálil ve směru České televize v Mých zprávách, je tu odpověď. Podle docenta Mejzlíka, děkana Fakulty financí a účetnictví VŠE, není zadlužení Soukupových firem v pořádku, i když Soukup říká, že ano. A ČT také informovala, kdo by mohl mít zájem o Soukupovy firmy. Má hodně peněz, časopis, deník i rádia, ale chybí mu televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Krajská rada diskutovala v Třešti se starostkami a starosty obcí
Společenský sál krajské střední odborné školy a učiliště v Třešti se včera stal místem setkání Rady Kraje Vysočina se starostkami a starosty měst, městysů a obcí Vysočiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): V lesích i na polích Vysočiny se bude sčítat zvěř
Kolik se v přírodě Vysočiny pohybuje srnčí zvěře, prasat divokých nebo např. zajíců, ukáže připravované sčítání zvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Českomoravská komoditní burza Kladno v roce 2018: Burzovní trh dále posílil roli centrálního tržního místa pro nákupy energií
Energetický trh Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKB) dlouhodobě funguje jako centrální tržní místo pro obchodování dodávek elektřiny a plynu pro konečné zákazníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
4. ročník Lipno Ice Marathonu již za necelých 14 dní
Lipno Ice Marathon, jediný a jedinečný ledový maraton nejen v České republice, ale i ve střední Evropě, se letos bude konat již počtvrté. Počasí zatím přeje a led na Lipně sílí. O víkendu se dokonce formálně otevřely i ledové dráhy, a tak probíhají i první oficiální tréninky pro účastníky Lipno Ice Marathonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nejsme levicové ani pravicové hnutí, jsme tady pro všechny
Komentář na facebookovém profilu k ideovému zaměření hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
David Rath: Kundera a Rushdie - planý nářek
Salman Rushdie vedle Milana Kundery a dalších začali bít na poplach. Podle médií mají obavu z Brexitu, nárůstu populismu v Evropě, který s sebou má přinést xenofobii a antisemitismus a způsobit rozklad současné Evropy, přinese omezení našich svobod. Proč alarmují tak pozdě a vlastně i zmateně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek pohrdá oběťmi Osvětimi! Drsný text o lídrovi TOP 09
Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu vyjádřil k osobě předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Nejhorší zklamání - setkání se zastánkyněmi tzv. ženských práv a ekologickými aktivisty
Co považuji za svůj osobní úspěch na půdě EP a co mě naopak zklamalo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
„Čum na cestu, čů**ku!“ Do Jaroše se pustili agresivní Češi na kolech. Zato Arabové...
Marketingový expert Martin Jaroš žije už léta v Kataru, ale čas od času se vrátí do České republiky. Na dovolenou. Při poslední návštěvě si všiml jedné drobnosti. Češi jsou velmi milí na své přátele nebo známé, ale ne na cizí lidi. Cizím lidem jsou na potkání schopni vynadat do „čů**ků“. V Kataru je to prý dost jiné. Arabové se dokážou slušně chovat i k cizím lidem, nejen ke svým známým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Lepič: Co nás všechno čeká v roce 2019
Máme před sebou rok plný výročí a také dosti zásadních rozhodnutí, které mohou ovlivnit náš život na několik let dopředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Válka mezi právníkem, Sobotkovým kamarádem, Pokorným a novinářem Erikem Bestem pokračuje. U soudu padl verdikt
Právník a lobbista Radek Pokorný uspěl u Mětského soudu s žalobou na politického analytika a novináře Erika Besta. Ten proto nesmí nadále šířit a propagovat text, v němž psal o údajném Pokorného vlivu na rozhodování antimonopolního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Slovák plánoval teroristický čin. Inspiroval se prý u Islámského státu
Slovák Dominik Kobulnický viněný z přípravy teroristického útoku v Česku plánoval před třemi lety teroristický čin ve slovenském Prešově. Chtěl na autobusovém nádraží nechat vybuchnout tlakový hrnec naplněný kovovými částicemi, řekl dnes u pražského městského soudu. Později ale své radikální názory získané z videí takzvaného Islámského státu přehodnotil, seznámil se blíže s islámskou vírou. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Budování Evropy…
Seznámil jsem se s textem několika desítek spisovatelů a filosofů, který nese hrdý název „Fight for Europe“, tedy asi něco jako „Boj za Evropu“ nebo snad „Boj o Evropu“. Dovolím si dvě až možná tři poznámky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiskření Macrona s Merkelovou, které nepotěšilo milovníky EU. Angela prý „zapomněla“...
Na XTV se v pořadu Podtrženo, sečteno opět objevila komentátorka Karolína Stonjeková. Témata byla různorodá. Soukup, Merkelová s Macronem, výuka dějepisu nebo nové politické subjekty. „Každý Štětináč má právo mít své Bratrstvo kočičí pracky,“ okomentovala rozhodnutí Jaromíra Štětiny založit si vlastní hnutí. Nyní již bývalí obyvatelé Kliniky mají podle ní názory, které jako by vypadly z 50. let. A Macron s Merkelovou…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Větší počet pozemků pro bydlení
Rada hlavního města schválila urychlené vypracování přehledu pozemků vhodných pro bytovou výstavbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ale, ale: Faltýnkův známý advokát prý měl smlouvu s Huawei. A také s Prahou a ČD
Advokát Květoslav Hlína blízký Babišovu hnutí ANO pracoval pro Huawei. Jak píše server Aktuálně.cz, mohl tak být ve střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pozor, je to jinak! Jak je to se zákonem Klause ml. proti mazání na Facebooku
Byli jste někdy neprávem zablokováni na Facebooku nebo byl váš příspěvek smazán, ačkoli neporušoval nic jiného než „standardy“? Právě s tímto má bojovat návrh zákona Václava Klause mladšího. Klaus celý návrh zákona zveřejnil na svém facebooku, protože prý média jeho návrh špatně reprezentují. „Nejde o zákaz toho, že Vy někoho mažete či blokujete na svém profilu. Jde o to, aby provozovatel sítě Vás neblokoval nebo nemazal příspěvky, pokud nejsou za hranou platných zákonů této země,“ říká politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Může Fed ještě ublížit americkému dolaru?
Tento týden v horkém křesle vystřídá evropskou ECB americký Fed. Obě dvě největší centrální banky mají po sérii horších čísel chuť povolit při utahování měnové politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Politik zahradníkem
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Panocha: Základní příjem (pro matky) jako past
Polemika se Zbyňkem Hutarem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Republika Severní Makedonie na cestě do EU
Komentář na facebookovém profilu k zavedení názvu Republika Severní Makedonie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Skandál v Kabelíkově - 1
Než se začnu zabývat tím, co se dělo po přestávce, nařízené soudcem Michalem Kabelíkem v úterý dne 15.ledna 2019 v kauze obž. Shahrama Zadeha (dále jen SAZ) a jeho pěti spoluobžalovaných, považuji za vhodné upozornit na některé okolnosti, jež toto hlavní líčení ozvláštňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tři čtvrtiny Afričanů do Evropy? Jasná fakta o hrozící katastrofě
Na info.cz vyšel nový rozhovor s matematikem, blogerem a analytikem Marianem Kechlibarem. Podle něj je nutné se zabývat rizikem rostoucí africké populace. Zmínil demografii Afriky, ve které převažují mladí lidé, a dodal, že agresory ve válce byly většinou ty státy, které měly přebytek mladých mužů. „Když se dělají průzkumy veřejného mínění v Africe, tak vám řeknou v některých oblastech třeba tři čtvrtiny lidí, že by chtěli do Evropy. Samozřejmě, ne každý to realizuje,“ řekl o riziku další migrační krize matematik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman z Hradu do kriminálu? Advokát Sokol pro PL otevřeně o aféře se soudci
ROZHOVOR Výroky a jednání prezidenta Miloše Zemana svědčí podle místopředsedy České advokátní komory Tomáše Sokola o tom, že Miloš Zeman do problematiky justice moc nevidí. Jinak by nemohl prohlásit, že předseda Nejvyššího soudu je šéf, který může zařídit jakýkoli rozsudek. „To je neznalost, která bezmála hraničí se sociální idiocií,“ prohlásil uznávaný advokát a pedagog Vysoké školy CEVRO Institut. Je přesvědčen, že pokud je tady signál od několika soudců, že se prezident a jeho kancléř dopustili něčeho, co by mohlo být také kvalifikováno jako zasahování do nezávislosti soudů, nebo dokonce jako korupční jednání, musí to orgány činné v trestním řízení vyšetřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Muzeum v přírodě Vysočina zajistí i po změně zřizovatele tradiční lidovou kulturu
V polovině prosince loňského roku sloučilo Ministerstvo kultury čtyři skanzeny do jedné střešní organizace – Národního muzea v přírodě se sídlem v Rožnově pod Radhoštěm. Patří sem nově i Soubor lidových staveb Vysočina na Veselém Kopci a v Hlinsku, který dosud patřil pod Národní památkový ústav. První náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek se sešel s generálním ředitelem Národního muzea v přírodě Jindřichem Ondrušem, aby projednali další spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Bída a zločin. Kalousek naložil Babišově vládě a předpověděl Česku zlou budoucnost
Podle předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska to premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho vláda už přehánějí. Pošlapávají dle jeho názoru právní stát a dělají nezodpovědnou hospodářskou politiku. Uvedl to pro server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek vyznamenal folkloristu Miroslava Ekarta
Záslužným vyznamenáním druhého stupně Zlínského kraje ocenil hejtman Jiří Čunek Miroslava Ekarta, který 8. ledna oslavil úctyhodných 90 let. Jako dlouholetý choreograf a umělecký vedoucí Folklorního souboru Vsacan patří mezi osobnosti, které se nejvíc zasloužily o úspěchy a věhlas tohoto folklorního souboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Uvážlivěji s tím "przněním", jistě nejen jazyka
Zřejmě nejen mě, ale i další zájemce mohl zaujmout opakovaně sněmovnou "tlačený" návrh z dílny KSČM o "uzákonění státního jazyka České republiky".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Modernizace pardubického nádraží přinese novinky i pro nevidomé
Komentář na facebookovém profilu k chystané modernizaci pardubického nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Paroubek: Podrazáci a takédemokraté
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
TOPlist