Oficiální zpravodajská média

Nemocnice Písek: Rakušané obdivovali jihočeské zdravotnictví
Jihočeské nemocnice se s přehledem vyrovnají rakouským klinikám podobné velikosti. V některých službách jsou na tom i lépe. S takovými závěry se vrátili zástupci písecké nemocnice z nedávné výměnné stáže na Zemské klinice Gmünd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček opět nepotěší Šabatovou: Klinika, Halík a Zeman...
„Události kolem Kliniky jsou jasným důkazem o tom, že právo funguje jen, je-li porušováno občas a jednotlivci. Je-li právo porušováno masivně, dlouhodobě a velkou skupinou osob, pak právo přestává fungovat,“ všímá si v rozhovoru pro PL.cz zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček. „Je třeba zdůraznit, že prezident to rozhodně nemyslel tak, že by se lidé dělili na lepšolidi a horšolidi, jak se to někteří publicisté snažili nám namluvit. Jde o to, že existují obyčejní lidé, běžní občané se svými starostmi, a potom zvláštní vrstva lidí, kteří na ty obyčejné dělají onen příslovečný dlouhý nos svojí rádoby morální převahou,“ vysvětluje termín lepšolidi vyslovený prezidentem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Blbeček Klaus a ten jeho smrad z ODS! Zakrslík z Kremlu, udeřila Zdena Mašínová. A pak přišla odpověď
Dcera národního hrdiny generálmajora Josefa Mašína Zdena Mašínová se rozhovořila pro magazín Reflex. Mimo jiné zavzpomínala na svého otce, ale také pohovořila o současnosti. A padlo i spojení „zakrslík v Kremlu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda řešila například rekodifikaci stavebního práva
Včera se ve Strakově akademii uskutečnilo první zasedání nově ustavené Rady vlády pro veřejné investování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektrárna Mělník má po více než deseti letech nový návštěvnický rekord
Svůj „osobní rekord“ má ve statistice návštěvnosti za rok 2018 elektrárenských lokalit Skupiny ČEZ středočeská Elektrárna Mělník. Zatímco v předchozích deseti letech se zájem o prohlídku tohoto jediného klasického uhelného zdroje ČEZ ve Středočeském kraji pohyboval maximálně kolem 500 zájemců o prohlídku, v loňském roce jich bylo 1183. Stalo se tak díky jedinému dnu otevřených dveří, kdy si všechny tři výrobní elektrárenské provozy prohlédlo 847 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Naděje pro lidstvo a ocenění pro Petra Distlera
Jedno ze dvou ocenění rektora ČVUT za vynikající doktorskou práci za rok 2017 si dnes na slavnostním zasedání Vědecké rady ČVUT v Betlémské kapli převzal RNDr. Ing. Petr Distler, Ph.D. et Ph.D., vědecký pracovník Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT (FJFI), za svou disertační práci nazvanou Studium extrakčních systémů pro separaci lanthanoidů a minoritních aktinoidů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nepodařený večer Daniela Takáče. Poslanec Blažek mu totálně rozbil obranu soudce Baxy
Poslanci pokračují v přemýšlení o tom, jestli a jak je politicky ovlivňována česká justice. Vše otevřel bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, když veřejně promluvil o tom, že se prezident Miloš Zeman snažil rozhodování soudu ovlivňovat. Do úterního Interview na ČT24 pozval moderátor Daniel Takáč předsedu podvýboru pro justici Pavla Blažka (ODS), aby se jej kromě jiného zeptal, jestli poslanci nakonec situaci vyřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad bude zjišťovat životní podmínky domácností
Již po patnácté spouští Český statistický úřad pravidelné každoroční šetření o příjmech a životních podmínkách. Letos proběhne v období od 2. února do 26. května. Tazatelé po celé republice osobně navštíví téměř 11,5 tisíce domácností s cílem získat aktuální údaje k posouzení jejich ekonomické a sociální situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pane Štětino, raději to nečtěte. Politolog rozebral, jakou šanci uspět ve volbách má Jaromír Soukup, a jakou vy
„Pokud Jaromír Soukup do politiky opravdu aktivně vstoupí, tak podle mne bude nejvíc brát voliče u SPD. Očekával bych, že část vezme komunistům a část voličů se asi pokusí sebrat i hnutí ANO. Určitě vyluxuje zbývající voličstvo zemanovců,“ říká politolog Jan Kubáček. Uvedl, čím by pro Jaromíra Soukupa mohly být výhodné právě volby do Evropského parlamentu a co říká na název „LIST Jaromíra Soukupa“. V rozhovoru promluvil také ohledně Pavla Teličky a Jaromíra Štětiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Kraji a městu Liberec spolupráce prospěje
Letošní druhý Hejtmanský den věnoval Martin Půta statutárnímu městu Liberec. Doprovázel jej liberecký primátor Jaroslav Zámečník. Vedle tradičního přijetí na radnici a setkání s představiteli města navštívil hejtman Půta libereckou spalovnu, průmyslovou zónu Sever, základní uměleckou školu, bývalý objekt galerie i zoologickou zahradu. Závěr dne samozřejmě patřil besedě s občany města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Kiska: Děkuji za medaili. Beru to jako ocenění lidí, kteří chtějí slušné a spravedlivé Slovensko
Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek přivítal na univerzitní půdě u příležitosti oslav 100. výročí univerzity slovenského prezidenta Andreje Kisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Já jsem v klidu! kopnul Soukup ČT. A padaly bomby o Bradáčové a Čapím hnízdě
V Mých zprávách na TV Barrandov měl Jaromír Soukup velmi zajímavého hosta. Plukovník Jiří Komárek přišel a odhaloval pozadí policejní reorganizace, vyšetřovatele Nevtípila, který má na starosti Čapí hnízdo, i vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové. Za policejní reorganizací podle něj stál právník Pokorný, přítel Bohuslava Sobotky. A následovala další odhalení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Skandál v Kabelíkově - 2
Ve dvou předchozích článcích jsem se zabýval průběhem hlavního líčení u Městského soudu v Brně v trestní věci obž. Shahrama Zadeha (dále jen SAZ) a pěti spoluobžalovaných, které dne 15. 1. 2019 vstoupilo do kritické fáze přibližování k rozsudku. Zaznamenal jsem poslední vystoupení SAZ, odůvodnění zastavení dokazování předsedou senátu a přednes závěrečné řeči žalobce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Romantici i současník v podání SOČR
Kateřina Kněžíková, Kateřina Kalvachová, Pražský filharmonický sbor a šéfdirigent SOČRu Alexander Liebreich se v pondělí 4. února setkají na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina, kde společně s rozhlasovými symfoniky provedou díla Franze Schuberta, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a skladbu In me la morte od současného českého skladatele Jiřího Kadeřábka. Přímý přenos ze Dvořákovy síně Rudolfina vysílá ČRo Vltava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): S novými požadavky na kvalitu souvisí i výrazné zvýšení odměn
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Analytik Zaoral: Česko propáslo jedinečnou šanci zbavit se závislosti při provozování mýta a o únik dat se v tomto případě nebojí
Před několika dny se německá vláda rozhodla ponechat si ve vlastních rukou společnost TollCollect, která provozuje tamní systém mýtného pro nákladní automobily. Podle spolkového ministra dopravy Andrease Scheuera to vyjde levněji než najmutí soukromého provozovatele systému. Německo tak zrušilo rozjetý mýtný tendr a připojilo se k zemím, jako je Rakousko, Bulharsko, Slovinsko nebo Polsko, které buď částečně, nebo zcela ovládají a spravují vlastní mýto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 14:34, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Odmítáme záměr zvýhodňovat pracovníky z Ukrajiny
V návrhu na zvýšení ročních kvót pro Režim pro zrychlené přijímání kvalifikovaných pracovních sil z Ukrajiny, který se nachází v meziresortním připomínkovém řízení, se objevil záměr iniciovaný mj. odboráři, aby ukrajinským pracovníkům byla povinně zaručena vyšší mzda než českým pracovníkům na stejných pozicích. Nově by tak měli pracovníci z Ukrajiny dostávat 1,2násobku zaručené mzdy nebo mzdový medián v dané profesi. Se zvýhodňováním pracovníků z Ukrajiny, připomínající pozitivní diskriminaci podle národnosti, ale Hospodářská komora nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Huawei? Ne. Šokující zpráva z USA rozesmála příznivce Miloše Zemana
V Čechách stále ještě nedoběhla do definitivního konce kauza Huawei a už je tu další technologický strašák. Tentokrát od firmy Apple. V jedné z aplikací byla podle serveru 9to5Mac chyba, která umožňovala telefon používat jako odposlouchávací zařízení. A už se začínají ozývat hlasy: Co dělal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, že si této vady nevšiml?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Polského ministra jsem požádal o oficiální informace k podvodům na jatkách
V souvislosti se skandálem na polských jatkách, o kterém včera a dnes informovala média, se dnes v Bruselu setkal český ministr zemědělství Miroslav Toman se svým polským protějškem Janem Krzysztofem Ardanowskim. Požádal jej o oficiální informace. Po jejich vyhodnocení přijme Česká republika všechna nutná opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: V Petrohradu slouží nové metro ze Škodovky
Cestující v Petrohradu začala vozit první souprava metra, kterou dodala společnost OOO VAGONMAŠ ze skupiny Škoda Transportation. První soupravu v novém barevném designu z nové flotily si mohli cestující vyzkoušet již na konci minulého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ústavní soud rozhodne o návrhu na zrušení registru smluv
Ústavní soud ve středu vyhlásí, jak rozhodl o návrhu skupiny senátorů na zrušení zákona o registru smluv, anebo alespoň některých jeho částí. Jde zvláště o pasáže, které zavedly povinnost zveřejňovat smlouvy pro stát, kraje, obce nebo jimi vlastněné firmy. Bude to poslední nález, který jako soudce zpravodaj přednese Jan Musil. K poslednímu lednu rezignuje ze zdravotních důvodů na svou funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Napětí na tuzemském trhu práce nepolevuje
Na první tvrdá data z české ekonomiky za letošní rok si budeme, stejně jako centrální banka, muset ještě nějaký čas počkat, nicméně už nyní je zřejmé, že se jen těžko může tuzemské hospodářství vyhnout dalšímu zpomalení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká manažerská asociace je partnerem soutěže T-Mobile Rozjezdy 2019
Letošní, již 9. ročník soutěže T-Mobile Rozjezdy o nejlepší realizaci podnikatelského nápadu, má nového partnera. Je jím Česká manažerská asociace (ČMA). Soutěž je určena všem, kteří chtějí podnikat nebo již podnikají – ne však déle než jeden rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj podpoří krajské sdružení hasičů půlmilionovou dotací
Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí individuální dotace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun. Finanční prostředky budou určeny nejen na činnost tohoto sdružení, ale také na práci s mládeží a na pořádání různých soutěží v požárním sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Ruští liberálové v nouzi
10. Gajdarovského fóra (www.gaidarforum.ru), které se uskutečnilo v Moskvě (15-17.1.2019) před WEF 2019 v Davosu (22–25.1.2019), jsem se zúčastnil jako důchodce, abych mj. nemusel nikomu nic vysvětlovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Smradlavý fízl? Do věci žaloby Soukupa na šéfa ČT se vložil Kalousek
Mezi ČT a TV Barrandov zřejmě probíhá hra na žalovanou. Trestní oznámení na ředitele veřejnoprávní televize a moderátorku Noru Fridrichovou podal pro změnu Jaromír Soukup. „Lživé a manipulativní zpravodajství“ podle podnikatele poškozuje dobré jméno jeho firem. „Zatímco Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je schopna nám posílat upozornění za každou maličkost, tak v případě České televize je její chování farizejské,“ obviňuje i instituci, která má nad televizními kanály mít dohled. Ale Miroslav Kalousek už vzkazuje, že žádné fňukání a žaloby Soukupovi nepomohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Není lesba, není homosexuál...“ Foldyna rozjel kolotoč, ze kterého bude mnohým zle
„Tak dlouho jsme hnali bolševiky na východ, až se k nám dobrali ze západu,“ říká místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna v nezvykle ostrém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz a přidává varování. Tlaky globálního kapitálu dle jeho slov způsobují, že lidé hledají alternativy – i ty nesprávné. Směrem k sociální demokracii prohlásil, že žijeme v 21. století a nelze neustále vykřikovat, že strana má 140letou tradici, protože nejsou muzeum s vývěsními štíty. Zdůraznil, že ČSSD navíc neodpovídá nárokům běžného voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vývoj EU od Lisabonu vede do pekla, varuje PL profesor Hanuš z Masarykovy univerzity. A zásadně mluví o BIS a Klausovi mladším
ROZHOVOR Národní zájmy nepovažuje profesor Jiří Hanuš z Historického ústavu Filozofické fakulty Masarykovy Univerzity za sprosté slovo. Je přesvědčen, že v zájmu České republiky je, aby v květnových volbách do Evropského parlamentu uspěly reformní strany, které říkají, že „více Evropy“ není žádný politický program, ale výraz politické beznaděje. Předseda správní rady brněnského Centra pro studium demokracie a kultury a jeden z představitelů think-tanku Pravý břeh míní, že jedinou smysluplnou alternativou k hnutí ANO bude ODS a po příštích volbách bude vládu sestavovat její předseda Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kongo, Rwanda, Kosovo, Irák. I v těchto zemích jede stavba bytů lépe, než u nás. Co na to ministryně Dostálová?
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v rozhovoru pro Právo uvedla: „Možnost stavět rychle a bez zbytečných zdržování je podmínkou rozvoje každé ekonomiky.“ Reagovala tak na nový stavební zákon, který by mohl pomoci mimo jiné urychlit získání stavebního povolení, to dnes v průměru trvá třičtvrtě roku a lépe jsou na tom i země jako Kongo, Rwanda, Kosovo či Irák. Vyjádřila se rovněž i k sociálnímu bydlení: „Kolik bytů bude chtít obec stavět, bude jen v její kompetenci. Když začneme debatovat o zákoně, na kterém není všeobecná shoda, či o povinnostech obcí, které jsou proti, nepostavíme v dohledné době nic.“ Nový stavební zákon by mohl platit od 1. ledna 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hrad: Setkání prezidenta republiky s nejvyššími ústavními činiteli
Prezident republiky Miloš Zeman přijme ve středu na Pražském hradě nejvyšší ústavní činitele České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Zasel vítr, sklízí bouři?
Mediální podnikatel, majitel, generální ředitel a hlavní konferenciér TV Barrandov J. Soukup je v prekérní situaci. ČT dne 20. a 27. ledna zveřejnila ve svých publicistických pořadech mj. také účetní výkazy Soukupových firem. Z výkazu, který se týká společnosti „Barrandov – Televizní studio, a. s.“ vyplývá, že tato firma má dlouhodobé i krátkodobé závazky v rozsahu cca 1,1 mld. Kč. V běžné mluvě se závazkům česky říká dluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Nejdůležitější je motivovat nové mladé znalce k učení řemesla
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Na lesní cesty Hřebenová a Vlnitá v západních Čechách je vstup zakázán
Kvůli bezpečnosti dnes na podnět Lesů ČR zakázal Městský úřad Mariánské Lázně vstup na lesní cesty Hřebenová a Vlnitá v okresu Cheb v Karlovarském kraji. Opatření platí do konce února 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Šmejdi. Nenasytnost.” Zjišťovali jsme, jak budou poslanci hlasovat o významné senátní novele
ANKETA Jak rozhodnou poslanci o novele autorského zákona? Normu totiž sněmovně vrátila horní komora parlamentu spolu s návrhem senátora Valenty, který by zamezil zdvojenému výběru autorských poplatků. Tyto peníze plynou organizaci OSA, která si tak dle slováckého senátora přijde minimálně na miliardu ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Představenstvo DPP postupuje v souladu s pokyny vedení hl. m. Prahy. Práce na vozovně Hloubětín jsou neodkladné a nutné i pro případ, že by se hala rekonstruovala
Parlamentní listy zveřejnily dne 24. 1. 2019 článek „11 604 858 korun za odvoz suti ze stavby. Manžel moderátorky Witowské začal úřadovat. Vedení Prahy navzdory“. V článku se uvádí, že v rozporu s příkazem nového vedení Prahy byla podepsána smlouva se společností OHL ŽS, a. s., ve věci bourání haly v hodnotě 62 709 481 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj rozhodl o záměru výstavby domova pro seniory Tomešova
Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 28. ledna 2019 rozhodla o způsobu realizace Domova pro seniory Tomešova v areálu bývalé transfuzní stanice v Brně. Půjde o spolupráci veřejného a soukromého sektoru formou komplexní koncese. Koncesionář bude odpovědný za projektovou přípravu, výstavbu, financování a provozování Domova s kapacitou 156 lůžek po dobu třiceti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Neziskovkář Rozumek přesvědčoval v knihkupectví: Že se Tunisan vydává za Syřana a spolknou mu to, to je nesmysl. V 90. letech jsme přijímali Bosňáky a nikdo náboženství neřešil
REPORTÁŽ Ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek debatoval ve čtvrtek večer s návštěvníky libereckého Fryčova knihkupectví. Věnoval se termínu uprchlík s tím, že v České republice je počet žadatelů o azyl velmi malý. Na rozdíl od ekonomické migrace. „Na konci loňského roku to bylo 569 tisíc lidí, kteří žijí mezi námi. Každý desátý pracující je cizinec. Nejvíce Ukrajinci. Jsem zvědavý, co se teď v ekonomické migraci stane. Německo by mělo otevřít hranice třetizemcům. Pak se může snadno stát, že se všichni Ukrajinci tady zvednou a půjdou pracovat do Saska. Pro naše stavebnictví či zdravotnictví by to byla katastrofa,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Chceme, aby vláda bránila protiizraelským krokům ze strany UNESCO
Občanští demokraté na úterní tiskové konferenci představili hlavní body, se kterými půjdou na jednání Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Celní správa: Vyhodnocení kontrol na zpoplatněných komunikacích
?Ústečtí celníci přistihli v loňském roce na zpoplatněných komunikacích 3 226 řidičů, kteří neměli uhrazené mýtné, nebo neměli na čelních sklech vylepené dálniční známky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senát: Zuzana Baudyšová končí, mandát skládá ze zdravotních důvodů
Senátorka Zuzana Baudyšová složila mandát senátorky za Prahu 9. Informovala o tom písemně předsedu Senátu Jaroslava Kuberu. Příčinou jejího odchodu z politiky jsou zdravotní důvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Huawei platila za špionáž! Důkazy má FBI
Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda bije na poplach. FBI má prý informace o tom, co se děje mezi firmou Huawei a čínskou vládou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Elfmark (BPP): Ministryně Dostálová odpověděla na pirátské priority ke stavebnímu právu
Ministryně Dostálová reagovala na pirátské připomínky k připravované rekodifikaci veřejného stavebního práva a poslala Poslaneckému klubu Pirátů dopis s postojem Ministerstva pro místní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 14:34, zobrazit podobné
TOP 09: Stát trestá aktivní matky. Navrhujeme spravedlivější mateřskou
Spravedlivější mateřskou pro matky s průměrnými a nadprůměrnými mzdami navrhuje první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Na současný systém totiž podle ní doplácí aktivní ženy. Návrh, který by pomohl tisícům rodin, projedná sněmovna ve druhém čtení tuto středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátorka za ANO Baudyšová opouští horní komoru Parlamentu
Zuzana Baudyšová rezignovala k dnešnímu dni ze zdravotních důvodů na senátorský mandát za Prahu 9. Do horní komory byla zvolena za hnutí ANO v roce 2014. V obvodu se tak budou muset konat ještě letos doplňovací senátní volby. Baudyšová svou rezignaci oznámila písemně předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS), informovala ČTK senátní tisková tajemnice Eva Davidová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Akce HAD připomněla prodejcům zodpovědnost, přesto se opilé děti našly
Ze závěrů celostátní akce HAD (Hazard, alkohol a děti) vyplynulo, že prodejci či provozovatelé stále nedodržují zákaz prodeje návykových látek nebo umožnění hazardního hraní osobám pod 18 let. Přes 2300 příslušníků policie a na 1000 pracovníků státní správy a samosprávy zkontrolovalo od srpna do prosince 2018 v rámci akce HAD téměř 2200 klubů, restaurací a zábavních podniků. Z 9000 zkontrolovaných osob bylo nalezeno přes 300 osob mladších 18 let, které požily alkoholický nápoj, 17ti z nich ještě nebylo 15 let. Celkově bylo zjištěno přes 500 přestupkových jednání a 30 trestných činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek obhajuje slepičky
Obchodní řetězce slepic se rozhodly ustoupit tlaku ekologických organizací a postupně ustoupí od odkupu vajec z klecových velkochovů slepic. Většina českých poslanců jim to však odmítá nařídit zákonem. Raději čekají, jestli s podobným nařízením přijde Brusel. Pak by to prý převzali. Jedna politická strana však odmítá čekat na Evropskou unii. Za slepice se pere předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hlasité zastání Jaromíra Soukupa proti Fridrichové a ČT. Od...
Exposlanec za ANO Bohuslav Chalupa se ve svém facebookovém příspěvku zastal moderátora Jaromíra Soukupa. Reagoval tak na reportáže pořadu 168 hodin o Soukupových dluzích a úvěrech, kterých si všimlo i Forum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Vlaky letos najedou v Královéhradeckém kraji o 70 000 km víc
Krajské zastupitelstvo schválilo rozsah dopravní obslužnosti na rok 2019. K navýšení dojde u drážní dopravy, kterou v kraji zajišťují dva dopravci. Spojů zajištěných Českými drahami bude o 1,25 procenta více, u GW Train Regio je navýšení 2,07 procenta – celkem téměř 70 tisíc vlakokilometrů. U autobusů se počítá se stejným rozsahem, jako v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman prý chystá popravu muže, kterého nemá rád
Šéf Národní galerie Jiří Fajt leží v žaludku prezidenta Miloše Zemana. Jak píše server iDNES.cz, o možnosti, že by byl Fajt odvolán výměnou za to, že ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) získá politickou podporu, spolu oba muži měli hovořit minulý týden ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Za koho to na Ukrajině štve Petříček proti Rusku?
Ministr zahraničí ČR Petříček je na Ukrajině a jeho prvním hostitelem byl jeho rezortní ukrajinský kolega Klimkin. A aby byl postoj a směřování obou těchto mužů pro světovou veřejnost dostatečně jasný a výmluvný, nejednali na Ukrajinském ministerstvu zahraničí, ale na MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS OF UKRAINE, jak prokázal velkými písmeny vyvedený text umístěný na pozadí místnosti, ve které oba ministři tiskovou konferenci uspořádali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
KHS Jihočeský kraj: Zdravý den na téma Očkování a hygiena
Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje ve spolupráci s Nemocnicí České Budějovice, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a SZŠ a VOŠZ České Budějovice pořádá zdravotně-edukační akci, jejímž záměrem je upozornit na důležitost očkování a dodržování základů hygieny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Vitamínové přípravky - čím více, tím lépe?
S nachlazením, rýmou či virózou se v zimním období setká téměř každý. Mnozí spatřují preventivní opatření ve vitamínech a sahají buď po ovoci, nebo po volně prodejných vitamínových přípravcích. Kolik vitamínů tyto preparáty vlastně obsahují? Lze se jimi předávkovat? A zkoumali jste někdy, zda obsahují nevítaná éčka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Pavel, který rozhýbal sochy na Velikonočním ostrově, se chce stát europoslancem
Před 32 lety rozhýbal sochy na Velikonočním ostrově, dnes chce český komunální politik a experimentální archeolog Pavel Pavel dobýt Brusel.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.1.2019 v 09:36, zobrazit podobné
ČSSD: Tlačíme vládu doleva. A teď to máme černé na bílém
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření Petra Vokřála z hnutí ANO o zrušení karenční doby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Navrhněte, kdo by měl získat Cenu ředitele Správy KRNAP
Správa KRNAP chce již devátým udílením Ceny ředitele Správy Krkonošského národního parku vyzdvihnout konkrétní osobnosti, které svou prací, výkony či občanskými aktivitami představují či představovaly významný přínos pro Krkonošský národní park či Krkonoše jako region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman špatně chodí, špatně stojí. Vážné změny plánu na Hradě
Lidové noviny informují o zdraví hlavy státu Miloše Zemana. Podle všeho jej brzdí. Konstatují tak na základě toho, že prezident, až na pár výjimek, vynechá vrcholné schůzky světových státníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček zahájil dvoudenní návštěvu Ukrajiny
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček včera zahájil dvoudenní návštěvu Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ztroskotanci proti EU? Od Václava Klause vyšel vážný úder Kunderovi a spol.
Jiří Weigl a Ivo Strejček z Institutu Václava Klause vydali své stanovisko k manifestu Bojuj za Evropu - nebo ji ztroskotanci zničí, kterou mimo jiné podepsala skupinka 30 evropských intelektuálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ondřej Hejma: Na to dojede Babiš. No a Soukup?
Hostem moderátora Luboše Xavera Veselého v jeho pořadu Xaver Live na XTV.cz byl moderátor, zpěvák a hudebník Ondřej Hejma. „Andrej Babiš je hezkej hybrid. Ten je všechno. Superkapitalista, Wall Street jako vyšitej, zároveň hovoří k prostému lidu, prostý lid ho volí. On má obojí, ale to taky není dobrý. Na to může taky jednou dojet,“ zmínil například Hejma v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Je nutné rovnoměrnější rozdělení daní mezi jednotlivé kraje
Hejtman Šimek se zúčastnil pracovní snídaně s ministryní financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): E-nechopenka pomůže pacientům i zaměstnavatelům
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
O zdanění církevních náhrad Senát rozhodne koncem února
O zdanění církevních náhrad a o novele zákonů týkajících se odchodu Británie z EU bez dohody bude Senát rozhodovat na schůzi, která začne 27. února. Termín dnes stanovil senátní organizační výbor. ČTK o tom informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Další dálnice, další problém ministra Ťoka. S firmami se sejde ve středu
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se ve středu sejde se zástupci stavebních firem, které podmínečně odstoupily od smlouvy s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) na výstavbu dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic. Ťok je s nimi ochoten jednat o případném proplacení vícenákladů, které firmám vznikly kvůli pozdějšímu předání staveniště. V případě, že se s firmami na pokračování stavby nedohodne, nevylučuje ministr vyhlášení nové soutěže. Ťok to dnes řekl ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Měli bychom od ministerstva dostat záruku, že systém funkční bude
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Návrh obsahuje i změnu režimu volných vycházek
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za první stupeň základních škol bez známek
Při vstupu na první stupeň základní školy potřebují děti postupně rozvíjet dovednosti k učení a motivaci učit se po celý život. V současném světě existují moderní metody hodnocení výsledků učení, které jsou pro tento věk dětí vhodnější a srozumitelnější než srovnávání se známkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vokřál chce táhnout ANO více doprava. Navrhuje i inspiraci u Kalouska
Někdejší brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) byl jednou z hlavních tváří víkendové ideové konference hnutí ANO v Ostravě. Přál by si, aby se hnutí ANO posunulo více doprava a prosazovalo pravicovou politiku. Z toho, že dnes ANO spolupracuje s ČSSD a komunisty, kteří drží Babišovu vládu u moci, viní Vokřál pravici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalý rektor, kandidát SPD: Loupež národního majetku církvemi, spáchaná prodejnými politiky. Překrucování historie provádí dnes a denně ČT
ROZHOVOR „Společnost přestává vnímat různá ‚moudra‘ našich umělců. Jejich prohlášení a výzvy občany už nudí a nereagují na ně,“ říká zakladatel vysoké školy a bývalý rektor, který kandidoval za SPD do Senátu, Lubomír Pána a dodává, jak by to viděl s dotacemi pro režiséra, pokud, jak docent Pána říká, uráží minimálně polovinu občanů ČR. V rozhovoru řekl svůj názor ohledně církevních restitucí a promluvil i o tom, kdo podle něj překrucuje historii. Sdělil také, čí chyby Babišova vláda podle jeho názoru napravuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Navrhujeme 19 konkrétních opatření na podporu živnostníků a vyzýváme hnutí ANO, aby je podpořilo
Občanští demokraté navrhli 19 konkrétních opatření, která živnostníkům a malým podnikatelům pomůžou a vyzvali premiéra Andreje Babiše a hnutí ANO, aby dostáli svých slov a jejich návrh podpořili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Provázel Kalouska od lidovců k topce. Teď Severovi sdělili obvinění z podvodu za deset milionů
Policie obvinila bývalého poslance Pavla Severu z podvodného získání několika směnek v hodnotě deset milionů korun. Do původně odloženého případu se vložilo státní zastupitelství, které ho nařídilo došetřit, uvedla v pondělí Česká televize (ČT) v pořadu Reportéři a dnes server iRozhlas.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Ve zdravotnictví je soudních znalců stále méně a nemají zájem znalecké posudky psát
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
STAN jde do eurovoleb se Zelenými. Chtějí sjednotit celý „liberální proud“
Starostové a nezávislí (STAN) se dohodli na spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu se Stranou zelených a s desítkou regionálních subjektů. Dál chtějí jednat s TOP 09, konečná podoba kandidátky by měla být známa do dvou týdnů, řekl dnes novinářům volební lídr STAN a nynější europoslanec Stanislav Polčák. Cílem spojenectví je podle Polčáka netříštit proevropské síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Renomované znalecké firmy nepovažují návrh zákona za dobrý
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česká asociace sester: Sestra, která monitoruje stav pacientů, musí být dostatečně vzdělaná
Na semináři v Poslanecké sněmovně 16. ledna 2019, který se zabýval nedostatkem zdravotníků, kromě jiného zaznělo, že české zdravotnictví potřebuje zejména „sestry dělnice se střední zdravotnickou školou“. Česká asociace sester se naopak domnívá, že k práci všeobecné sestry není v současné době středoškolské vzdělání dostatečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Vládní návrh zákona připouští přílišnou účast osob, které znalci nejsou
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Cílem návrhu je vytvoření podmínek pro kvalitnější výkon činnosti
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rektor Bek předal medaili prezidentu Kiskovi. Slovenský poslanec mu sepsal, co všechno má oceněný na triku. Je to ošklivé čtení
Slovenský poslanec Luboš Blaha zaslal otevřený dopis senátorovi a rektorovi Masarykovy univerzity v Brně Mikuláši Bekovi. Velmi ostrý otevřený dopis, ve kterém zaútočil na slovenského prezidenta Andreje Kisku i na Beka samotného. Padlo i jméno českého prezidenta Miloše Zemana. Raději se podívejte sami, co všechno Blaha napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Zavedení 3. a 4. vlny EET, snůška demagogie a pokrytectví
Jak supi se začínají slétat příznivci zavedení třetí a čtvrté vlny EET na čele s premiérem Babišem a argumenty zaznívajícími ve prospěch zavedení tohoto pokřiveného systému. Jsou úsměvné, pokrytecké, někdy až hraničící s pokročilým stadiem stupidity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bernd Posselt hovořil s Emmou Smetana a je to jen pro silné povahy: Posseltové žili v Čechách 800 let, cítím se tu doma
Mluvčí Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt poskytl rozhovor internetové televizi DVTV. Promluvil o francouzské krajně pravicové političce Marine Le Penové, kterou označil za nacistku a obvinil ji, že chce zničit Evropu. Rakušanům vyčetl, že se pomalu vyrovnávají se svou minulostí. Nakonec zmínil i sv. Václava, exministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) a bývalého primátora Brna Petra Vokřála (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Žadatelé o informace zpravidla nemají zájem primárně o osobní údaje
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o svobodném přístupu k informacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Ministerstvo vnitra připravuje komplexní novelu zákona, navrhuji na ni počkat
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o svobodném přístupu k informacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN skládá do eurovoleb širokou proevropskou koalici
Starostové a nezávislí představili kandidáty pro květnové volby do Evropského parlamentu s podporou úspěšných regionálních hnutí napříč republikou, osobností veřejného i politického života a heslem „Evropa jsme my“. Volebním lídrem je Stanislav Polčák, europoslanec a předseda Sdružení místních samospráv ČR. Dvojkou za STAN je pak Radim Sršeň, dlouholetý starosta Dolních Studének, zastupitel Olomouckého kraje a místopředseda STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Nahradí Piráti TOP09?
Piráti se bijí za odvolání Miloše Zemana z funkce prezidenta ČR a proti zdanění církevních restitucí jako lvi. Dá se říct, že jsou radikální stejně jako TOP09 a z komunistů a Miloše Zemana jsou doslova nepříčetní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Budoucí studenti středních škol navštívili Nemocnici Prachatice
V pátek 25. ledna se v Nemocnici Prachatice, a. s., uskutečnil Den otevřených dveří pro žáky 8. a 9. tříd základních škol z Prachatic a okolí. Událo se tak v rámci plánovaného otevření oboru Praktická sestra na SPgŠ Prachatice. V prachatické nemocnici budou jeho studenti a studentky vykonávat praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 14:34, zobrazit podobné
Jsem lepšolid! Zeman není demokrat. Politika nahrává vymývání mozků, říká lékař Rejmont z TOP 09
„Podle mě jsou ‚lepšolidé‘ demokraticky smýšlející lidé, kteří nevolí Zemana a Babiše, nemají rádi komunisty a estébáky, jsou prozápadní, ne proruští a pročínští,“ vysvětluje v rozhovoru pro PL.cz lékař Miloš Rejmont, krajský místopředseda TOP 09 v Libereckém kraji, s tím, že je odpůrcem Zemana a má zcela odlišné názory. K novému politickému uskupení Jaromíra Soukupa říká: „Politika má být záchranou Soukupova byznysu? Co má společného s Andrejem Babišem? Vlastní média, míří na stejné voliče, má blízko k Zemanovi. Politika se ubírá špatným směrem. Nahrává lidem, kteří mají peníze a vlastní média, k vymývání mozků.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 14:34, zobrazit podobné
Skáče, pobíhá... Bakalův novinář se směje Luďku Munzarovi
Před třemi dny zemřel známý český herec a dabér Luděk Munzar. Vzpomínali na něj osobnosti spojené s českým kulturním životem, například bývalý ministr kultury Daniel Herman nebo režisér Jan Hřebejk. A Kamil Fila si „cynicky“ všímal, jak v padesáti letech Munzar hrál 19letého mladíka...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 14:34, zobrazit podobné
Ministr Staněk předal hlavní cenu na Festivalu smíchu
Dne 28. ledna 2019 předal ministr kultury Antonín Staněk na 19. ročníku Grand Festivalu smíchu v Pardubicích hlavní cenu Komedii roku 2018. Stala se jí anglická situační komedie Z postele do postele v podání Východočeského divadla Pardubice, kterou režíroval Zdeněk Dušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Živnostníci bijí na poplach
Komentář na facebookovém profilu k autorským poplatkům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Snižováním nároků národ geniů nevytvoříme
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Itálie se začíná vymezovat proti opatřením Evropské unie
Italský ministr vnitra Matteo Salvini spolu s místopředsedou italské vlády a lídrem strany Hnutí pěti hvězd Luigi Di Maio se v italských mediích tvrdě ohradili proti uplatňované současné politice francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: O krajské dotace lze žádat od 25. února, nejvíc peněz si rozdělí mladí sportovci
Zhruba 89 milionů korun. Takovou částku pro další vlnu letošních dotačních programů se rozhodli krajští radní uvolnit na svém posledním zasedání ve čtvrtek 24. ledna. Programy byly vyhlášeny o den později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Požaduji zřízení horké linky v našem kraji
Komentář na facebookovém profilu k systému informovanosti občanů o stavu údržby silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Studie Výzkum potenciálu rozvoje umělé inteligence v ČR
Ve čtvrtek 31. ledna 2019 pořádá Úřad vlády ČR v Černínském paláci konferenci k výstupům odborné studie k potenciálu technologie umělé inteligence v České republice, která je určená širší odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Nemá smysl vnášet do systému cokoliv nového, pokud není pod kontrolou
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Huawei a bezpečnost
Je to horší, než jsme mysleli. Huawei nemá skrytá zadní vrátka. To víme, lezli jsme tam a pokoušeli se je skrytě nainstalovat. O to je nebezpečnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident kritizoval soud, že fandí ekologickým aktivistům. My máme důvěru veřejnosti, ozvala se odvetou tamní soudkyně
Na Zemanova pondělní slova o tom, že „Nejvyšší správní soud nahrává ekologickým aktivistům“, dnes zareagovala místopředsedkyně Nejvyššího správního soudu Barbara Pořízková: „Nejvyšší správní soud se obecně těší vysoké důvěře veřejnosti. Tato důvěra nespadla z nebe,“ okomentovala důvěru v NSS a dodala: „Soudci Nejvyššího správního soudu opakovaně prokázali, že jsou profesionálové, kteří spory rozhodují nestranně a podle práva, bez ohledu na mediální tlak či obecnou politickou poptávku.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Omlouvám se lidem v této zemi. Ale vím, jak to napravit
V roce 2003 jsem udělal velkou chybu. Hlasoval jsem pro vstup do EU. Věřil jsem, že už nám nikdy nebudou centrálním plánováním řídit naše životy a práci. Spoléhal jsem také na právo veta. Mýlil jsem se. Od té doby pracuji na tom, abych to napravil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Naprogramování elektronické neschopenky není vrcholem programátorského umění
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj plánuje opravy dvou důležitých silnic při okraji Brna
Jihomoravský kraj chce opravit část silnice kolem Brněnské přehrady, která vede od hradu Veveří až po Bystrc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiše zachraňují důchodci, vypátral Respekt. Stačí mu prý rozdávat jim drobné
Podle nových průzkumů, které si nechal zhotovit týdeník Respekt ve spolupráci se sociologem Danielem Prokopem, se hlavní voličská základna ANO skládá především z důchodců. U hnutí ANO tvoří důchodci až 45 procent hlasů. Za tento nárůst prý ANO vděčí cílené politice na tuto voličskou skupinu. „Z hlediska politického marketingu pro Babiše dává větší smysl hromadit v rozpočtu co nejvíc peněz a rozdávat, ne snižovat daně,“ analyzuje autor článku Jiří Nádoba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Elektronické hlášení pracovní neschopnosti urychlí předávání informací
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Vláda není schopná na požadavky dnešní doby zavčas reagovat
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 29. ledna 2019 k zákonu o nemocenském pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jeden Petříček, jednotka blbosti. Po ministrových pozdravech z Ukrajiny se právník už neudržel
Tomáš Petříček při cestě na Ukrajinu poskytl rozhovor časopisu Ukrinform.ua. V něm pochválil Východní partnerství, informoval, kolik peněz Ukrajině poskytla ČR, a opřel se do Ruska. Ale za svou návštěvu to schytal od Jiřího Vyvadila: „Jednotkou české blbosti je 1 Petříček,“ říká advokát a všímá si toho, čeho si prý nevšiml ministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Člověk je frustrovaný, že musí někde stát, tak kope do politiků. Ale za pár let přijde dálniční žeň, slíbil z rádia ministr Ťok
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok. Šéf resortu zdůraznil, že se rozhodně necítí být špatným ministrem dopravy. Média ho sice kritizují, ale prý je třeba odlišovat virtuální svět médií a reálný svět. V reálném světě ho prý někteří lidé chválí, že svou práci dělá dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Mrvík: Pětiletky a dvojité platby
Sbírka zákonů, jeden ze základních právních pilířů státu, bude naplno spuštěn v elektronické verzi asi až od roku 2021. Je to dobrá nebo smutná zpráva?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Výsledková sezóna běží na plný plyn
Výsledková sezóna za 4. čtvrtletí loňského roku plní přední stránky investičních magazínů. Ke konci minulého týdne zatím reportovalo 22 procent amerických firem z indexu S&P 500. Z nich 71 procent předčilo očekávání ohledně výše zisků, což je ve shodě s pětiletým průměrem. Očekávání ohledně výše tržeb prozatím porazilo 59 procent firem, což je méně než pětiletý průměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 14:34, zobrazit podobné
České dráhy hlásí rekord, meziročně přepravily o 4,5 milionu cestujících víc
Rok 2018 byl pro národního dopravce mimořádně úspěšný. Jeho služeb využilo nejvíce zákazníků za posledních deset let a najezdili 8,225 miliardy kilometrů, což je vůbec nejvíce v historii akciové společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 14:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Lidová zábava patří všem
Komentář na facebookovém profilu ke zpoplatňování tradic našich předků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Masarykova univerzita je dnes ještě lepší
Projevení úcty na facebookovém profilu za ocenění udělené Masarykovou univerzitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist