Oficiální zpravodajská média

Lesy ČR prodávají dříví veřejnosti
Roční objem dříví, které mohou samovýrobci vytěžit a koupit ve státních lesích, zvyšují Lesy České republiky až na 200 m3. Letošní novinkou je veřejná nabídka zpracovaného kůrovcového dříví. Kupec tak může ročně odebrat ze skladu na kalamitních lesních správách až 50 m3 dřeva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Dokdy bude prezident chodit do TV Barrandov?
Nechci se v tuto chvíli již příliš zabývat vážnou ekonomickou situací Soukupovy mediální skupiny. Podle informací, které zveřejnila ČT v programu 168 hodin, je ve vážném stavu. Společnost „Barrandov – Televizní studio, a. s.“, která je vlastníkem licence a zajišťuje provoz TV Barrandov, je ekonomicky v prekérní situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Koten (SPD): Neziskové organizace zřejmě připravily perfektní pozměňovací návrhy
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petice: Zachraňme SOŠ Český Brod-Liblice
Petice za zachování Střední odborné školy Český Brod-Liblice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rizikové maso z Polska se dostalo i k nám. EU zasahuje
Evropské země postupně zjišťují, kam všude bylo dovezeno maso z polských jatek, kde se zpracovávaly nemocné krávy. Do Česka se podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) dostalo zhruba 300 kilogramů hovězího, až 600 kilogramů hlásí Slovensko a další stovky kilogramů pak Francie nebo Portugalsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
DPP otestuje hybridní autobus Volvo. Spotřebuje o třetinu méně paliva, než běžné autobusy
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude ve spolupráci s Volvo Bus Corporation testovat v reálném provozu nízkopodlažní kloubový hybridní autobus Volvo 7900 LAH. Účelem testování je ověření a porovnání provozních, ekonomických a ekologických parametrů aktuálně dostupné hybridní technologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: České zemědělství ničí přidanou hodnotu
Vyvážíme živá zvířata a dovážíme maso. Vyvážíme mléko a dovážíme tvaroh a sýry. Nabízíme kvalitní surovinu a požadujeme za to podřadné výrobky. Ničení přidané hodnoty provází i ničení půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Kolego Volný, buď uveďte, co chystám, nebo se omluvte
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců - reakce na projev poslance Volného
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ústavní soud si nechal ušít nové taláry od slavné návrhářky. Mají vyjadřovat jeho výjimečnost, Rychetský dostane navíc řetěz
Na marnivost některých českých soudců poukazují někteří političtí komentátoři a média. Poté, co přišla na přetřes rošáda, kterou si vymysleli předsedové soudů Rychetský s Baxou a kterou jim prezident nakonec zatrhl, přichází zajímavá novinka. Ústavní soudci se chtějí odlišovat. Od loňského podzimu proto oblékají nové taláry – modely od přední české módní návrhářky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Musíme upustit od letité praxe, kdy jedni tvoří a druzí boří
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová představila složení komise pro spravedlivé důchody v čele s předsedkyní Danuší Nerudovou, profesorkou Mendelovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Europarlament genderově zešílel, prozrazuje pro PL poslanec Zdechovský. Umělý problém, vymyšlený kvůli čerpání dotací, páchá nedozírné škody
„Gender je slovo, kterému nejdřív nebudete rozumět, pak vám to přijde tak absurdní, nesmyslné a zbytečné, že tomu nepřikládáte váhu a maximálně se tomu někdy zasmějete. A pak zcela zkoprníte při zjištění, že 71 % vašich kolegů odhlasuje důležitost genderových kvót a genderově neutrálního jazyka v parlamentu. Evropský parlament genderově zešílel,“ upozorňuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). V rozhovoru pro PL.cz se vyjadřuje i k Venezuele, německo-francouzské smlouvě či kauze Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Žaloba na prezidenta? Expremiér jasně promluvil
Někdejší premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek připojil svůj názor na kauzu údajného ovlivňování justice ze strany Hradu. Šestice senátorů z Klubu pro liberální demokracii – Senátor 21 plánuje podat žalobu na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení Ústavy. „Tento útok na prezidenta jen zmobilizuje jeho příznivce,“ míní Paroubek, který si spíše klade otázku, kdo vlastně rozděluje českou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se u Soukupa vysmál Láskovi. Pak zasadil ránu některým soudcům: „Jsou líní!“ A došlo i na „lepšolidi“ mezi novináři
Je tu čtvrtek – den, ve kterém tradičně na Pražském hradě usedl prezident Miloš Zeman v TV Barrandov, aby se jej v pořadu Týden s prezidentem mohl moderátor Jaromír Soukup zeptat na otázky týkající se aktuálních témat rezonujících českou společností. Došlo na problémy se stavbou českých dálnic, žalobu na Zemana od senátora Václava Lásky, působení veřejnoprávních médií a politických komentátorů nebo také na schůzku nejvyšších ústavních činitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Pojď ven,“ volal poslanec Volný na Birkeho z ČSSD. Věc pokračuje
V dolní komoře českého Parlamentu došlo v pátek k ostré slovní přestřelce. Na jedné straně v ní stál poslanec ČSSD Jan Birke a na straně druhé poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Lubomír Volný. „Pojď ven,“ vyzýval Volný Birkeho, jako by si to s ním chtěl za dveřmi vyřídit ručně a stručně. Kolegové z ostatních stran se za to do Volného pořádně pustili. Ozvali se Jan Hamáček (ČSSD), Jan Lipavský (Piráti) a Jan Bartošek (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Zdeněk Majer novým členem představenstva
Do nejvyššího vedení skupiny Škoda Transportation byl s platností od 1. února 2019 zvolen nový člen představenstva. Stal se jím skupinový Viceprezident pro obchod Zdeněk Majer. Ve skupině Škoda Transportation působí Zdeněk Majer na různých manažerských pozicích už od roku 2002. Z představenstva společnosti odchází Jaromír Šilhánek, který se bude ale i nadále, z pozice generálního ředitele a předsedy představenstva, věnovat rozvoji největší dceřiné společnosti Škoda Electric.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kadeřnice a řezníci budou poplatky za rádio a televizi platit správcům autorských práv dál. Návrh senátora Valenty neprošel přes Sněmovnu
Poslanci „zařízli“ senátní novelu zákona o autorských poplatcích, která by od placení Ochrannému svazu autorskému (OSA) osvobodila některé živnostníky. Předkladatelem zákonné úpravy byl senátor Ivo Valenta, který se počítá mezi hlasité kritiky OSA dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Kdysi nadějnou stranu rozložili pubertální ultraliberálové. Vyhnali i Macha
Do Svobodných jsem vstupoval jako do pravicové, euroskeptické a vlastenecké strany. Do strany, jejíž program není postaven na líbivých heslech. Do strany, která sama nastolovala celospolečenská témata, jako např. odchod ČR z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Chtěl jsem přinést témata do politické kultury, vzpomínal na prezidentské volby Michal Horáček. Pokračoval vtipy o prezidentových játrech a bonmotem o „koukání mrtvým do prdele“
Prezidentský kandidát Michal Horáček, který se loni snažil dostat na Pražský hrad, se nyní rozhovořil pro magazín Lidových novin o tom, jak své čtvrté místo tenkrát vnímal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD a ANO budou jednat o představách rozpočtu pro rok 2020
Koaliční strany na dnešek svolaly první jednání o podobě rozpočtu na rok 2020. Zástupci hnutí ANO v čele s premiérem Andrejem Babišem a ČSSD budou odpoledne ve Sněmovně jednat o svých představách vývoje mandatorních výdajů, mezi něž patří například důchody, a investic pro rok, který bude předcházet sněmovním volbám v roce 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Středočeský STAN odmítá změnu trasy severní varianty Pražského okruhu
Radní hlavního města Prahy na svém čtvrtečním jednání se zástupci iniciativy Za rozumný okruh Prahy znovu otevřeli možnost změny trasy severní části Pražského okruhu. Ta je o desítky kilometrů delší, a vede přes území obcí, které ve svých územních plánech s výstavbou okruhu nepočítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Celní správa: Kontrolní akce METRO
Ve středu 30. ledna se zaměřili pražští celníci při své kontrolní činnosti za dodržování zákona o elektronické evidenci tržeb (zákon č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb). Vytipovali si několik prodejních míst ve vestibulech metra po metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): O využití Veleslavínského zámku máme konkrétní představu
Městská část Praha 6 nesouhlasí s pronájmem areálu Veleslavínského zámku čistě pro potřeby Ministerstva kultury. Shodli se na tom starosta Prahy 6 Ondřej Kolář a radní MČ pro oblast školství Marie Kubíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Žaloba na prezidenta? Nechtěl bych, aby Zeman zvítězil, říká senátor ODS Vystrčil
Do pátečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil. Popsal vztah Senátu k prezidentovi Miloši Zemanovi v době, kdy jeden z klubů – Senátor 21 – chystá na Zemana ústavní žalobu. Došlo i na ombudsmanku Annu Šabatovou a jejího zástupce Stanislava Křečka, který letos končí ve funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyšetřování případu KOV bylo ukončeno
Kriminalisté českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování případu s krycím názvem KOV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sen Bakalova novináře: Jaké by to bylo, kdyby před rokem vyhrál Drahoš...
Komentátor Petr Honzejk se na serveru iHNED.cz pokusil o alternativní historii a zaspekuloval, co by se stalo, kdyby před rokem vyhrál prezidentské volby Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Cílem návrhu je zrušit možnost soudního přezkumu rozhodnutí o správním vyhoštění
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice seznámila žákyně ZŠ s odděleními i odbornými výkony
Ve středu 30. ledna 2019 se uskutečnil Den otevřených dveří Nemocnice Strakonice pro žáky devátých tříd základních škol ze strakonického okresu a okolí. Celkem se tohoto dne zúčastnilo 48 budoucích studentek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR: Apel AMSP ČR na poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR: Apel AMSP ČR na poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj zná dodavatele stavby výjezdové základny v Holicích
Rada Pardubického kraje schválila na svém posledním zasedání dodavatele stavby nové výjezdové základny pro zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje v Holicích. Oproti původním odhadům se podařilo ušetřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti dokázali veřejnosti, že se nové strany mohou zrodit i zdola, a ne pouze v nějaké zasedačce, v níž sedí politolog, marketér, magnát nebo šlechtic, všímá si Pirát, rodák z Neapole
ROZHOVOR „Tento manifest jsem četl. Co mohu dodat? Hrůza, nebo lítost? Jedná se o extrémně agresivní a provokativní tón, který evokuje marxistickou minulost většiny jejích signatářů. Ačkoliv ti jsou různé národnosti, jedná se o typické reprezentanty proudu, který lze dnes označit jako ‚macronismus‘. Další smutný -ismus, který má levicové kořeny, ale přitom se bratříčkuje s velkými bankovními domy. Potom se divíme, že jsou lidé naštvaní,“ konstatuje v rozhovoru pro PL.cz na adresu textu podepsaného třemi desítkami evropských intelektuálů rodák z Neapole Giuseppe Maiello, člen české Pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Pohonné hmoty v ČR dále zlevňují. Jejich pád nezastaví ani venezuelská krize
Zlevňování pohonných hmot v uplynulém týdnu opět zmírnilo. Cena benzínu Natural 95 v posledním týdnu poklesla o 17 haléřů na 30,67 koruny za litr, tedy nejníže od loňského března. Cena nafty se snížila o 15 haléřů na 31,11 koruny za litr. Nafta je tím pádem nejlevnější od loňského května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V únoru 2019 vznikne 14 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2019 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok 2018 převedla na smluvní partnery celkem 155 provozoven a ke konci roku 2018 tak fungovalo 583 pošt Partner. K 1. lednu 2019 byly převedeny 3 provozovny a k 1. únoru vznikne dalších 14 nových provozoven. Celkem tak k 1. únoru 2019 bude fungovat 600 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Růžička (TOP 09): Pražský hrad není určen přece jen turistům
Senátor za TOP 09 a STAN a zastupitel na Praze 6 Jiří Růžička se zúčastní akce s názvem „Blokáda hlavního vstupu Pražského hradu,“ která se uskuteční v neděli 3. února 2019 od 10:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vítková (KDU-ČSL): Přípravné třídy mohou pomoci dětem i rodičům
Senát se tento týden zabýval mimo jiné novelou školského zákona, konkrétně problematikou přípravných tříd. Nově by totiž měly být tzv. přípravky základních škol otevřeny i dětem, které mají odklad kvůli věku (tedy dosáhnou šesti let od 1. září do 31. prosince).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Klidně se hádejte dál, já se tady soustředím na práci
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k atmosféře ve sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Novinář a bývalý politik po hladovce zemřel v arménském vězení
26. ledna ve věznici Nubarashen v Jerevanu, hlavním městě Arménie, zemřel šéfredaktor zpravodajského websitu Haynews.am a bývalý náměstek předsedy politické strany Arménští orli Mher Jegiazarjan. Na základě nejasných obvinění z „narušování důvěry občanů Arménské republiky“ a údajné korupce byl uvězněn v prosinci 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní rozpočet na konci ledna v přebytku 8,8 mld. Kč
K 31. 1. 2019 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 121,8 mld. Kč, celkové výdaje 113,0 mld. Kč a přebytek hospodaření 8,8 mld. Kč (v lednu 2018 vykázán přebytek 26,5 mld. Kč). Meziroční srovnání negativně ovlivňuje skutečnost, že v lednu 2018 státní rozpočet získal mimořádných 17,1 mld. Kč, které představovaly část závěrečných plateb vztahujících se k programovému období 2007-2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Peklo, jaké sněmovna ještě nezažila. Bušení do lavic, výkřiky o fašounech, dokonce padla výzva „Pojď ven“
V Poslanecké sněmovně došlo během pátečního dopoledne k nevídané situaci. Při projednávání novely zákona o pobytu cizinců na území České republiky došlo mezi poslanci k ostrému střetu. Poslanec SPD Lubomír Volný si to hodlal „vyřídit za dveřmi“ se sociálním demokratem Janem Birkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za zachování Gymnázia Čelákovice
Žádáme zachování Gymnázia Čelákovice a jeho samostatné právní subjektivity
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Národní pedagogické muzeum: Od školdozorce k inspektorovi. Historie školní inspekce
Výstavu Od školdozorce k inspektorovi. Historie školní inspekce otvírá dnes Národní pedagogické muzeum J. A. Komenského. Výstava mapuje historii dozoru nad úrovní školního vzdělávání, plněním školní docházky a nad kvalifikací učitele a kvalitou jeho přípravy na vyučování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Poteče krev. Plánuje se poprava Ťoka. Máme informace o muži, kterému už teď říkají „pane ministře“. A jsou to ošklivé věci
Příměří ve vládních kruzích je opravdu jen naoko. ParlamentníListy.cz totiž už několik týdnů získávají informace především z okolí premiéra Babiše. Téměř vždy se v těchto zjištěních pohybuje ministr dopravy Dan Ťok. Ten, který prý neobstál při rekonstrukci D1; ten, který by měl vládu Andreje Babiše opustit. Důvody? Peníze, které by mohly téct jinam, uvedlo hned několik našich zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Levicový aktivista měl zapalovat policejní auta, ve vazbě se domáhal veganské stravy. Soud mu dal za pravdu, je to prý projev svědomí
Jako na jistou kuriozitu by se dalo dívat na případ muže, který se letos bude muset před soudem zodpovídat z několika možných trestných činů. Je jím levicový aktivista Lukáš Borl, který je obžalován mj. kvůli zapalování policejních vozů. Přesto ale už jednu soudní bitvu vyhrál, když poslal k soudu Ministerstvo spavedlnosti za to, že ve vazbě nedostával veganskou stravu. V tomto sporu se justice postavila na jeho stranu, byl prý zkrácen na svých právech, informoval server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SVOL: Krizovou novelu zákona o lesích projednají poslanci
Podle Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v příštích týdnech vyvrcholí přípravy na zvládnutí kůrovcové kalamity, která v nevídaných rozměrech postihla lesy v České republice. Zachycení prvního rojení kůrovce, jež může podle vývoje počasí přijít již v polovině dubna, je zásadní pro stabilizaci zasaženého území a ochranu dosud nenapadených oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Čeká nás evropské jaro, členské země by mohly získat zpět svou suverenitu od nevolených byrokratů v Bruselu. Socialisté už napáchali škod víc než dost
Výsledkem květnových voleb do Evropského parlamentu bude to, že socialisté a komunisté již nebudou mít v Bruselu takovou váhu. Napáchali už škody více než dost. Tvrdí to místopředseda italské vlády a ministr vnitra Matteo Salvini v textu, který pro Gatestone Institute v New Yorku připravil jeho vedoucí spolupracovník Soeren Kern. Polsko a Itálie budou protagonisty nového evropského jara, které se bude lišit od dominantního centrismu, jenž vždy řídil Evropu. Na snahu Salviniho a jeho spojenců získat zpět suverenitu od nevolených byrokratů v Bruselu a převést klíčové pravomoci EU zpět do hlavních měst evropských zemí však reagují Německo a Francie, samozvaní strážci evropské integrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Psychiatr Honzák: Zeman není psychopat, ale škodí. Představuje ZLO
Psychiatr Radkin Honzák se na svém blogu pro web CasopisPritomnost.cz rozepsal o prezidentu Miloši Zemanovi. Podle jeho slov sice hlava státu není psychopatem, ale škodí. Zároveň se Honzák nebál nazvat Zemana morálním hovadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nastal den D! Poslanci rozhodnou, kdo vyhraje spor o tisíce za televizi a rádio v kadeřnictví nebo u řezníka. Vyhrají živnostníci, nebo umělci?
Právě dnes by měli poslanci rozhodnout o novele autorského zákona, která už několik týdnů víří emoce mezi živnostníky a zástupci organizací, které vybírají autorské poplatky. Předmětem sváru se staly úpravy, jež přijala horní komora Parlamentu. Senátoři totiž jednohlasně připojili k novele zákona také novinku v podobě osvobození podnikatelů od placení autorských poplatků za rádia a televize, které mají puštěné ve svých provozovnách. Za ty platí ročně i několik tisíc korun. To však odmítá např. Ochranný svaz autorský (OSA), který mluví o porušení mezinárodních dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Židé prchají z Ukrajiny do Izraele
Zhoršující se situace na Ukrajině vede občany se židovskými kořeny k hledání nového života v Izraeli. V souvislosti s pondělním příletem několika desítek ukrajinských Židů to napsal deník „The Jerusalem Post”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: V sobotu 2. února se změní jízdní řád vlaků na Pražském semmeringu, lepší spojení umožnila oprava tratě
Na železniční trati Pražského semmeringu z Hostivice přes Zličín, Jinonice a Smíchov na hlavní nádraží se v sobotu 2. února změní jízdní řád. Přibude tu nový ranní vlak ve špičce všedních dní a zlepší se návaznosti některých spojů. Úpravu jízdních řádů umožnila velká podzimní rekonstrukce tratě, kterou zajistila Správa železniční dopravní cesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka přišel o byt, na který odkláněl poslanecké náhrady. Připravila jej o něj při rozvodu manželka
Jeden z bytů v pražských Stodůlkách „proslavil“ někdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V roce 2009 totiž musel přiznat, že na pořízení použil i poslanecké náhrady. Byt vyšel na 7 milionů korun. Nyní MF Dnes informuje o tom, že o něj Sobotka přišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čeká nás evropské jaro, socialisté už toho napáchali dost. Prosadíme to, co Sorosem financované elity odmítaly, slibuje Matteo Salvini
Výsledkem květnových voleb do Evropského parlamentu bude to, že socialisté a komunisté již nebudou mít v Bruselu takovou váhu. Napáchali už škody více než dost. Tvrdí to místopředseda italské vlády a ministr vnitra Matteo Salvini v textu, který pro Gatestone Institute v New Yorku připravil jeho vedoucí spolupracovník Soeren Kern. Polsko a Itálie budou protagonisty nového evropského jara, které se bude lišit od dominantního centrismu, jenž vždy řídil Evropu. Na snahu Salviniho a jeho spojenců získat zpět suverenitu od nevolených byrokratů v Bruselu a převést klíčové pravomoci EU zpět do hlavních měst evropských zemí však reagují Německo a Francie, samozvaní strážci evropské integrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna rozhodne o případném omezení plátců autorských poplatků
Sněmovna dnes rozhodne o podobě novely autorského zákona, která má usnadnit zrakově postiženým lidem dostupnost chráněné literatury nebo notových záznamů v jim přístupných formátech. Horní komora chce předlohou osvobodit od placení autorských poplatků provozovny za pouštění reprodukované hudby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Rychetský s Baxou si vymysleli rošádu, ale prezident jim ji zatrhl. Informace, které staví soudcovskou aféru do zcela jiného světla
Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vystoupil s prohlášením, že se jej prezident Miloš Zeman pokoušel ovlivnit, a protizemanovský svět nastoupil do palebných pozic. Zkušený politický komentátor Bohumil Pečinka ale ve svém příspěvku do nejnovějšího Reflexu ukazuje, že v celém sporu jde o něco trochu jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Sídlo státních institucí posílilo prestiž městské části Letňany
Radní MČ Letňany se začnou zabývat návrhy na vybudování vládní čtvrti a nemocnice v této lokalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: V České republice je plošná chřipková epidemie
V pátém kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1715 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje vzestup o 18,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Toto má být příští britský premiér? Čulíkovy listy jsou zděšeny z předsedy opozice Corbyna
Šéf britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn si prý neváhá vymýšlet, aby obhájil notoricky lživou levičáckou propagandu. Tato slova použil server Britské listy Jana Čulíka. A nezůstalo jen u nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): EU má nedostatek expertů v oblasti jaderných technologií
Skupina ČEZ do jaderného výzkumu dlouhodobě investuje stovky milionů korun ročně a je zapojena do řady mezinárodních projektů včetně největšího evropského projektu na výstavbu fúzního reaktoru ITER. Evropský parlament nyní schválil pokračování financování jak rozvoje jaderné fúze, tak programu výzkumu a odborné přípravy v rámci EURATOM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Exministr Pilný se u Tvarůžkové rozjel: Doba rozdávání skončila, lidem by se mělo říct...
Hostem pátečního Interview ČT24 Zuzany Tvarůžkové byl bývalý ministr financí za hnutí ANO Ivan Pilný, jenž působí v pozici náměstka ministryně průmyslu za hnutí ANO Marty Novákové. Jako někdejší šéf státní kasy občany varoval, že doba rozdávání končí. Varovný prst zvedl také kvůli českým automobilkám a neefektivnosti českého státu řízeného v tuto chvíli premiérem Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Budoucnost ochrany autorských práv v EU a ČR
Poslanec a místopředseda ODS Martin Kupka pořádá seminář Budoucnost ochrany autorských práv v EU a ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Kaplička v Heřmanicích u Oder byla prodána ve výběrovém řízení
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně prodalo ve výběrovém řízení zájemci za kupní cenu 27 000 Kč pozemek s kaplí sv. Huberta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primátorka Brna: K předání agendy v pravém slova smyslu od mého předchůdce nedošlo
Celostátní politika mne neláká, ani o ní neuvažuji. Brno je moje téma, moje cesta a moje láska, říká primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Koaliční jednání byla plná zvratů. Jaká atmosféra panuje v zastupitelstvu nyní? Co se v jejím životě změnilo a jaké má ambice? Do konce srpna slibuje nastavit nová pravidla rezidentního parkování. Doprava je hlavní, nikoliv však jediné téma, kterým se chce zabývat. Co dalšího plánuje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vyprat žrádlo. Poslanec Ondráček se těšil na Petříčka, ten ale na interpelace nedorazil a ještě se posmíval
Komentátor serveru Aktuálně.cz Jan Lipold se zamyslel nad tím, co vlastně chystá komunistický poslanec Zdeněk Ondráček pro ministra zahraničí Tomáš Petříčka (ČSSD), kterému v době poslaneckých interpelací hrozil, že mu „vypere žrádlo“. Co to vlastně znamená? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Lidé jako vy, pane Hamáčku, se snaží znemožnit návratovou politiku
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Jak dostat do České republiky co nejdříve 500 tisíc Ukrajinců
ROZUMNÍ jsou zásadně proti tomu, aby sem vláda zvala zahraniční dělníky. Zvýšená kriminalita, zavlékání nemocí a zvyšování sociálního napětí, to jsou následky vládních kroků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Zpřísňování podmínek pro imigraci je komická snaha ošálit veřejnost
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Já nejsem Čech, já jsem Evropan... o tom to tady je
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Typická sviňárna hlavní mediální stoky. Radní Kňourek na příkladu ukazuje, jak se dnes vyrábí propaganda
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Z mainstreamového řetězu se v poslední době utrhl server Info.cz rozhovorem s kamerunskou novinářkou, podle níž etalony takzvané liberální demokracie, některé státy západní Evropy, mohou svým počínáním v Africe za migrační vlnu do Evropy. Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek si při svém pravidelném pohledu do světa médií všímá také nechutných konstrukcí v souvislosti s Alternativou pro Německo a směje se tomu, jak si Český filmový a televizní svaz FITES naběhl při udílení takzvaného Zlatého citronu, přičemž při zdůvodnění prokázal elementární neznalosti o chodu mediální rady i konci ředitele jedné z rozhlasových stanic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO podporuje novelu na urychlení zakládání firem. Jde o další úlevu živnostníkům a krok vpřed v oblasti digitalizace
Hnutí ANO podporuje novelu na urychlení zakládání firem. Jde o další úlevu živnostníkům a krok vpřed v oblasti digitalizace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Zlevňování benzínu a nafty jde do finále
Pohonné hmoty v České republice zlevňují od konce října loňského roku. Nyní se však začínáme přibližovat cenovému dnu. Pumpařům se postupně snižovaly marže a nyní již nemají prostor pro další výrazné snižováni cen pohonných hmot. Do budoucna lze očekávat postupné ustálení cen s tím, že s končící zimou se budou sbližovat ceny benzínu a nafty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy upozorňuje na snížení hladiny vodní nádrže Slapy
Upozorňujeme, že v období 5. 2. – 8. 2. 2019 bude snížena hladina v nádrži Slapy na kótu 266,50 - 266,30 m n.m. (Bpv).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Souhlasím s kolegy z SPD, byť je to paradoxní
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Duka žádá o schůzku s Babišem. Viděli jsme černou komedii v komunistické režii, stěžuje si
Kardinál Dominik Duka považuje zdanění restitučních náhrad za porušení slušného chování, smlouvy a zákona. Komunisté podle něj získali rozhodující hlas ve vládě. Chce se proto setkat s premiérem Andrejem Babišem a s dalšími ministry. Katoličtí biskupové ve čtvrtek jednali v Praze a společně řešili postup proti zdanění, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bžoch (ANO): Nelze ohýbat ústavu podle toho, jak zrovna potřebujeme
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Nedělejte z Ministerstva vnitra organizaci, která nehájí zájmy občanů
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Kolegové Piráti jsou trošku mimo
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Llidé jako vy, pane Hamáčku, se snaží znemožnit návratovou politiku
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Evropská legislativa není v souladu s našimi národními zájmy
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČVUT: Cenu za design pomůcky pro nevidomé získala studentka architektury
Porota největší mezinárodní soutěže studentského designu na světě (TISDC 2018) ocenila bakalářskou práci studentky Terezy Vackové z Ateliéru Tvarůžek Ústavu průmyslového designu Fakulty architektury ČVUT v Praze. Udělila jí speciální cenu v kategorii International Design Association za pomůcku CleS – Clever Seek. Jedná se o nenápadný přístroj, jenž pomáhá nevidomým v orientaci. Přístroj svým vzhledem připomíná sluchátka, neumisťuje se však na uši, ale kolem krku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Vina soudce Elischera
Prostřednictvím medií sledujeme možné zločiny soudců téměř v přímém přenosu. Mám osobní zkušenosti s justicí a moje důvěra v orgány činné v trestním řízení je na bodu mrazu, ne-li hluboce pod ním. Přesto ve mně zůstává nevykořenitelný pocit spravedlnosti a spravedlivosti ke všem, a to je i k soudcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti budou usilovat o jasné podmínky pro sdílené bydlení
Prvním čtením prošla vládní novela zákona o místních poplatcích, která upravuje poplatky za lázeňský a rekreační pobyt a místní poplatek z ubytovací kapacity. Protože vládní návrh není podle Pirátů komplexní, plánuje ho předseda klubu Pirátů Jakub Michálek upravit pomocí pozměňovacích návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Správa NP Šumava slaví světový den mokřadů přípravou dalších revitalizací
Mokřady jsou jedním z nejvíce ohrožených ekosystémů naší planety. Celosvětově byla jejich rozloha kvůli působení člověka snížena na polovinu. V České republice z původních 1 300 000 hektarů zbyla pouze třetina. Následkem toho se zhoršilo zadržování vody v krajině a poslední dobou se i zesilují dopady klimatických výkyvů, hlavně období extrémního sucha. Na druhé straně se ale stupňuje úsilí na ochranu mokřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tak gender studies budou mluvit do našich důchodů? Markéta Šichtařová si četla složení komise ministryně Maláčové a čím dál více žasla
Česká ekonomka, manažerka a podnikatelka Markéta Šichtařová se pohoršuje nad novou komisí „pro spravedlivé důchody“, kterou v tomto týdnu představila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Šichtařová se pozastavuje především nad jejími cíli, v jejichž výkladu spatřuje jisté protiklady, a zarážející je pro ni i to, z jakých členů se komise vlastně skládá. „O našem důchodu rozhodují genderové neziskovky,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jsem rád, že nemáte na sobě šaškovskou čepici
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve čtvrtek dne 31. ledna 2019 na Pražském hradě prof. PhDr. et PaedDr. Jindřicha Vybírala, CSc., rektorem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Konspirace, dezinformační weby, vyjádřila se Lenka Bradáčová k tomu, co píší u Pavla Šafra
Deník Právo přinesl ve svém dnešním vydání rozhovor s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Ta odmítla, že by po změně ve vedení několika bezpečnostních sborů získávala od jejich šéfů informace o kauzách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vícečlenná tradiční pracující rodina je základem prosperity každého státu
Příspěvek pro matky čtyř a více dětí, který zavádějí v Polsku, by nás mohl inspirovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Založit firmu půjde za jeden den a online
Piráti včera společně s poslanci ANO a ODS představili přelomový návrh novely, která umožní založení firmy přes internet během jednoho dne díky aplikaci vytvořené Piráty. Celý proces se tak zjednoduší, zrychlí a zlevní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ODS: Byrokracie v ČR potřebuje dietu. Zřízení firmy online za den podporujeme
Občanští demokraté připojili své podpisy pod návrh zákona na založení firmy online. Je to cesta, jak usnadnit lidem život a zjednodušit podmínky pro naše podnikatele a živnostníky. Zároveň tím občanští demokraté naplňují své programové priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Za pozemky v Letňanech Praha požaduje financování dostavby vnitřního městského okruhu
Premiér Andrej Babiš se ve středu 30. ledna 2019 podruhé sešel s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Tématem schůzky byla výstavba administrativního komplexu v pražských Letňanech. Praha za určitých podmínek s prodejem pozemků na severu města souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Foldyna se pustil do Američanů: Zbytečně zvyšují napětí ve světě!
Členové sněmovního branného výboru se dívají rozdílně na dnešní oznámení Spojených států o odstoupení od smlouvy s Ruskem o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z roku 1987. Podle předsedkyně výboru Jany Černochové z ODS není vypovězení smlouvy tragédií, bylo by ale dobré, aby ji nahradil nový dokument, zahrnující více zemí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Českému řidiči, kterému vlezli migranti do kamionu, ve Francii ještě zpřísnili trest. Zdechovský to těžko rozdýchává
Řidič Jiří Sagan byl ve Francii odsouzen za pašování migrantů. Nepomohlo mu, když u soudu argumentoval, že 15 migrantů z Iráku mu do nákladního vozu vlezlo bez jeho vědomí a on o nich neměl ani tušení, dokud nebylo pozdě. Soud jeho argumenty nevyslyšel a dal mu dva roky na tvrdo. České řidiče to hodně rozzlobilo. Ve Francii je to teď prý „šílené“. Europoslanec Tomáš Zdechovský se přidal na stranu českých řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Věrnost vlasti ve Vyškově přísahalo přes tři sta vojáků, vojákyň, rekrutů i aktivních záložníků
Ve čtvrtek 31. ledna se uskutečnila na Masarykově náměstí ve Vyškově slavnostní vojenská přísaha příslušníků kurzů základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Mluvil za Borise Jelcina, teď vzkazuje přes PL: Když někoho označují za „agenta“, většinou je to naprostá lež. A kolem vašeho prezidenta se šíří úplné nesmysly
ROZHOVOR Američané mají Donalda Trumpa rádi, jsou za ním vidět reálné ekonomické výsledky. ParlamentnímListům.cz to řekl Sergej Jastržembskij, někdejší mluvčí Borise Jelcina a bývalý zvláštní poradce Vladimira Putina. Kolem českého prezidenta jsou podle něho šířeny naprosté lži a nesmysly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš couvá od školních obědů zdarma. Má jiný nápad
Vládní koalice možná nebude dál prosazovat zavedení obědů do škol zdarma. Mohla by se přiklonit spíš k rozšíření dosavadních projektů, díky nimž mohou školáci z chudších rodin už teď mít školní stravování bezplatně. Na tiskové konferenci po jednání zástupců koaličních stran o rozpočtu to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Soutěž Českobudějovické slavné vily a jejich lidé má vítěze
V loňském roce odbor památkové péče Magistrátu města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích vyhlásil pro podzimní sezónu soutěž pro děti a mládež. Vědomostní soutěž tentokrát navázala na předchozí soutěž v souvislosti se stavbami v Českých Budějovicích, které jsou spojeny se slavnými osobnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Středočeští policisté odhalili 13 cizinců pracujících načerno
Středočeští policisté dnes dopoledne odhalili v průmyslové zóně v Úžicích na Mělnicku 13 cizinců pracujících načerno. Pracovníci měli padělané doklady, sdělila ČTK policejní mluvčí Jana Šteinerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Radek Sárközi: Nedokážu si představit, že lidé bez pedagogického vzdělání zvládnou kvalitně učit
Pedagogická komora protestuje proti navrženým změnám v zákoně o pedagogických pracovnících
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Poslanci živnostníky těsně nepodrželi
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o novele autorského zákona v Poslanecké sněmovně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Velkou Británií hýbe situace kolem brexitu, vývozu se však čeští podnikatelé bát nemusí
Vystoupení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie nese pro český export do této země značná rizika. Problematická je zejména varianta označovaná jako tzv. „tvrdý brexit“, protože obsahuje i riziko zavedení tarifních překážek obchodu. Agentura CzechTrade však nadále zastává názor, že není nutné se vývozu za kanál La Manche obávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Na Hradě končí šéf Zemanových ochránců. Mluvilo se o šikaně
Ředitel Útvaru pro ochranu prezidenta Zdeněk Šiman z osobních důvodů opustí ke konci února policii. V tiskové zprávě to dnes uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Policie bude nyní hledat jeho nástupce. V souvislosti s ochrannou službou se mluvilo o šikaně u útvaru. Připustil ji nedávno i prezident Miloš Zeman, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Kozubek: Ústavní soud rozhodl ve sporu Karla Srpa a Galerie hlavního města Prahy
Dne 3. ledna 2013 vydala Česká tisková kancelář zprávu s titulkem šéfkurátor Galerie hlavního města Prahy Karel Srp dostal výpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Onderka (ČSSD): Pane Okamuro, věnujte se sám sobě a své rádoby politické straně
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 - reakce na projev poslance Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Přikryl: Důchodová reforma
Ministryně práce a sociálních věcí oznámila vznik důchodové superkomise. Jana Maláčová je sympatická tím, že nemarní čas a je „ženou činu“. A také nově jmenovaná předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody a rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová i hned v České televizi objasnila, co si od práce týmu které povede, slibuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO dodá elektřinu pro Správu železniční dopravní cesty
ČEZ dodával SŽDC elektřinu pravidelně již dříve, jen v roce 2019 vyhrála aukci u SŽDC konkurence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nešťastná, zruinovaná Venezuela je dalším důkazem katastrofy socialismu. Roman Joch naznačuje, že Maduro by po dohodě velmocí měl startovat autobus
ROZHOVOR Maduro chce zůstat u moci jako diktátor, myslí si publicista a komentátor Roman Joch. Americký prezident Donald Trump podle Jocha nemá příliš velký zájem věnovat se Sýrii či Afghánistánu, ale v rámci politiky „America First!“ považuje vlastní polokouli za prioritu. Proto je možné, že se budou Spojené státy ve věci dále poměrně horečně angažovat. Změna na prezidentském postu ve Venezuele měla prý nastat již dávno. „Venezuela, tato na ropu jedna z nejbohatších zemí nejen obou Amerik, ale i světa, byla za vlády socialistických diktátorů Cháveze a Madura totálně zruinována a je názorným příkladem rčení, že když na Sahaře zavedete socialismus, zanedlouho nastane nedostatek písku,“ glosuje tamní humanitární katastrofu Joch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Upláceli poslance mladými prostitutkami
V Polsku příslušníci speciální protikorupční služby zatkli tři podnikatele, kteří měli také uplácet jednoho z předních polských poslanců Stefana Niesiołowského. Útvar Generální prokuratury v Lodži se již obrátil na předsedu dolní parlamentní komory se žádostí o souhlas s trestním stíháním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: ČOI: Polovina kontrolovaných v akci HAD porušila zákon
Česká obchodní inspekce se zúčastnila v rámci svých dozorových kompetencí celostátní akce HAD (Hazard, alkohol a děti). Z kontrol vyplynulo, že obchodníci stále nedodržují zákon o ochraně spotřebitele, ale ani zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Integrační centrum Praha je městská společnost, kterou musí mít každý kraj
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k Integračnímu centru Praha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Odpuštění a budování budoucnosti je víc, než budovat vztahy na nenávisti
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Ministr Ťok dál prosazuje jez na Labi a zničení přírody. Nezákonná koncepce vodní dopravy jde ke schválení
Ministr dopravy Ťok v pondělí 4. února vládě předloží ke schválení koncepci vodní dopravy, která počítá s výstavbou jezu na Labi u Děčína bez jakékoliv kompenzace za zničení cenné přírody. Dokonce zpochybňuje rozhodnutí Správy národního parku České Švýcarsko, která prohlásila, že zničení přírody kolem Labe nelze ničím kompenzovat a postavila se za její ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rathovi se omlouvat nebudu, vzkazuje státní zástupce Jirát. Za celou kariéru prý neviděl, aby se někdo choval tak příšerně
Bývalý státní zástupce Petr Jirát trvá na tom, že se exhejtmanovi Středočeského kraje Davidu Rathovi nebude omlouvat. Podle svých slov říkal pravdu. Přitom nyní čelí žalobě ze strany Ratha, který se dožaduje omluvy. O soudu, jenž jednání odročil, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Nějaká elementární práva by měli mít cizinci stejná
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Michal Hašek má usednout do Legislativní rady vlády. Někteří jsou zděšeni
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček nominoval do Legislativní rady vlády bývalého jihomoravského hejtmana a někdejšího poslance Michala Haška, informoval dnes server Deník N. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká centra: Výstava českého skla v Izraeli
Výstava českého skla v Jeruzalémě, nazvaná CROSS THE LINE, představuje jednu z hlavních událostí Českých center v Izraeli pro rok 2019. K vidění budou skleněné originály zapůjčené exkluzivně pro tuto akci od patnácti sklářských firem z České a Slovenské republiky. Hlavními organizátory jsou Český dům Jeruzalém a České centrum Tel Aviv. Výstava vznikla ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Přestaňte podporovat sebevražednou politiku Evropské unie a vzpamatujte se
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Z deníčku Babišova marketingového kouzelníka. Reflex si dělá legraci z Marka Prchala
Babiš bičuje drobného zemědělce. Půjdu do pekla. Server nahlédl do vymyšleného deníčku marketingového mága Marka Prachala. Světlo světa spatřilo zábavné čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Brexit může zpomalit i českou ekonomiku. Ministerstvo financí vydalo přepracovaný odhad
Ministerstvo financí se obává, že brexit bez dohody zpomalí růst české ekonomiky. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident si neuvědomuje, jak je nevhodné komentovat živé kauzy, vzkazuje Pavel Rychetský. Co se odehrálo kolem Baxy jej vůbec nepřekvapuje
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský není překvapen tím, že se prezident Miloš Zeman měl zajímat o živé kauzy. Uvedl to pro server denikn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Paroubek: Krok pražské ČSSD správným směrem
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 15:41, zobrazit podobné
Krok pražské ČSSD správným směrem
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist