Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.997x, což odpovídá cca 208.558-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Jan Bureš: Pro Bank of England je tvrdý brexit neřešitelnou úlohou
Bank of England varovala, že tvrdý brexit bez dohody může nastartovat v Británii podobně velké problémy jako velká finanční krize po pádu Lehman Brothers.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš a Čína: Válka? Erik Best vidí kroky premiéra k USA. Nebude to legrace
Jak vážné bezpečnostní riziko může znamenat úzká spolupráce s čínskými firmami? Podle Erika Besta se situace zostřuje. Jenže za tím je i konkurenční boj, jak Best varuje. Sám nedávno prohrál soudní spor s právníkem Radkem Pokorným, který podle jeho slov lživě interpretuje soudní rozsudek. Best též promluvil o tom, jak to může dopadnout s Venezuelou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Na převozníka si raději mávnu
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Známe zásadní plán pro Česko. Babiš řekl, co chystá. Jde o desítky miliard ročně
Vláda Andreje Babiše (ANO) na začátku týdne schválila strategický plán, který má nás do několika let posunout na špičku Evropy v inovacích. Premiér tvrdí, že tak ambiciózní strategii desítky let nikdo nepředstavil. Babiš se domnívá, že až on posune Česko o obří krok vpřed.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ozval se nám geopolitický expert z Ruska: Jde o zahraniční misi Petříčka na Ukrajině. A měli byste o tom vědět
Do bouřlivé diskuze ohledně návštěvy ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) na Ukrajině se zapojil i geopolitický analytik Marek Kyncl. Ten pro ParlamentníListy.cz jeho aktivitu v této oblasti zhodnotil. „Návštěvu ministra Petříčka na Ukrajině jsem pečlivě sledoval a z mého pohledu pokazil, co se pokazit dalo. Pan Petříček má evidentní mezery ve znalosti geopolitiky a velmi pochybné morální postoje. Obojí nepovažuji u osoby, která vykonává tak závažnou funkci, jako je ministr zahraničí, za dobré pro Českou republiku,“ sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Račok: Nevolme hluché, slepé a prodejné poslance
Nekompletní seznam obětí extrémně špatného „PROJEKTU MULTIKULTURALISMU“. Jen v tomto neúplné výčtu je celkem 5058 zákeřně zavražděných nevinných lidí a 15 123 zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česko založí speciální nadaci, aby mohlo postavit v Sýrii centrum pro padesát sirotků
Česko chce v Sýrii postavit centrum nejprve pro 50 tamních sirotků a postupně ho rozšířit. Založí kvůli tomu speciální nadaci a bude se snažit získat peníze od dárců. České televizi (ČT) to po dnešním jednání se zástupci syrské organizace Červený půlměsíc řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová loni přišla s projektem na přemístění 50 syrských sirotků z Řecka do Česka, Babiš ho ale označil za nesmyslný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Redaktor Respektu se veřejně chlubil, jak odmítl čínský přístroj od Kellnerova operátora. Pak ale dopsal, co používá doma, a bylo po parádě
Redaktor Jaroslav Spurný se ve svém komentáři na serveru Respekt.cz rozepsal o tom, jak se ubránil čínské špionáži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Před pěti lety zemřel komunistický politik Vasil Biľak
Komunistický politik Vasil Biľak, který zemřel 6. února 2014 v Bratislavě ve věku 96 let, patřil k hlavním představitelům čs. normalizačního režimu. V roce 1968 byl i jedním z pěti signatářů takzvaného zvacího dopisu, který pomohl legitimizovat invazi Varšavské smlouvy do Československa. Biľak, který to dotáhl až na hlavního ideologa KSČ, zůstal i po odchodu do důchodu v prosinci 1988 a po vyloučení z KSČ o rok později nezlomným stoupencem komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Mladí kuchaři kouzlí v nové kuchyni. Škola získala i novou počítačovou učebnu
Kraj v novopacké Střední škole gastronomie a služeb dokončil projekt za 9,5 milionu korun. Nechal zrekonstruovat cvičnou kuchyň pro žáky oboru kuchař-číšník. Nově byla vybavena i počítačová učebna včetně zajištění připojení internetu v objektu školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš řekl, že se jeho právníci odvolali proti rozhodnutí Černošic
Právníci premiéra Andreje Babiše (ANO) podali odvolání proti rozhodnutí černošického úřadu v kauze střetu zájmů. Babiš to dnes řekl novinářům. Postup svých právních zástupců nechtěl blíž komentovat. Zopakoval, že případ vnímá jako pokus vytlačit ho z politiky. Lhůta pro odvolání dnes vyprší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Počet úmrtí na rakovinu tlustého střeva klesá. ZP MV ČR loni vydala na léčbu 282 milionů korun
Rakovina tlustého střeva je v České republice druhé nejčastěji diagnostikované onkologické onemocnění. V celosvětovém měřítku se nádory trávicí soustavy řadí mezi závažná civilizační onemocnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Naštvaný Babiš: Nešel mikrofon. Vytočila ho novinářka. A p*del nakonec
Včerejší tisková konference Andreje Babiše a dalších ministrů jeho vlády začala poklidně. Ale dotazy z řad tisku nakonec přece jenom dostaly z premiéra emocionální reakci, když byl konfrontován se svými výroky z nedávné minulosti. „My jsme se dnes bavili s ministry o dezinformacích a vy jste jeden z nositelů dezinformací,“ obvinil reportérku z DVTV a dodal podrážděně: „My jsme snížili daně o 100 miliard za pět let, takže jsme řekli, že uvažujeme, že bysme se znovu vrátili k daním z hazardu a možná i tvrdého alkoholu, protože v Evropě jsme bohužel na prvních příčkách v konzumaci alkoholu. Takže je to jenom reflexe, ale vy jste si to zkrátili a strašíte lidi, že navyšujeme daně. Nenavyšujeme!“ Ale Jakub Horák, marketingový expert, si myslí něco jiného. Prý už jenom fascinovaně hledí na to, jak Babiš bez uzardění lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Pořád je naděje, že v této zemi nebudou žluté vesty potřeba
Dlouhé roky veřejně říkám, že způsob přijetí Lisabonské smlouvy bez referenda byl chybou. Dlouhé roky jsem za to dostával nálepky a byl zesměšňován. Nyní totéž, po mnoha letech a pod tlakem žlutých vest v ulicích, říká francouzský prezident Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Vláda podpořila elektronické dálniční známky, zdražovat se nebude
Dálniční poplatek půjde zaplatit elektronicky. Umožní to vládou schválená novela zákona o pozemních komunikacích, která putuje do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vyzývám Český rozhlas! Klára Samková nenechá Janka Kroupu být. Mrazivě oznámila, co dál
Advokátka Klára Samková vystoupila na serveru Česká média, aby se rozhovořila o kauze, kdy v minulých eurovolbách odstoupila z čela kandidátky Okamurova Úsvitu, a to kvůli mediálnímu tlaku pro tehdejší kauzu. Je přesvědčena, že šlo o první účelovou dehonestující kampaň na politické scéně. V rozhovoru mimo jiné uvedla, že od poslanců Úsvitu slyšela, že šlo o připravenou věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Volební kampaně SPR-RSČ do Evropského parlamentu a Poslanecké sněmovny pokračují
Na časté e-mailové a chatové dotazy ohledně aktivit předsednictva SPR-RSČ Miroslava Sládka v médiích prohlašuji, že odpovědi občanům a naše články i programy budou zveřejňovány na jednotných místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
U Veselovského byla mírná, nyní Kateřina Janouchová natvrdo o Švédsku: Zakázané zbraně, ozbrojení zločinci. A mnohem hůř...
ROZHOVOR Přinášíme vám druhý díl rozhovoru se spisovatelkou a novinářkou Kateřinou Janouchovou. Ve Švédsku je pro normální občany velmi obtížné legálně držet prostředky k vlastní obraně. Nelegálních zbraní se ale do země importuje přehršel. „Pašují se sem třeba z Balkánu. Máme tady všechno možné – granáty, bomby… Švédsko je země, kde jsou ilegální zbraně mnohem větší hrozbou než ty legální,“ říká Janouchová. Švédové jsou podle ní příliš tolerantní a nevědí si rady s agresivitou a chováním, které do země přichází spolu s některými žadateli o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou znovu projednávat vydání Roznera kvůli slovům o táboře
Sněmovní mandátový a imunitní výbor se v úterý opět sejde nad policejní žádostí o vydání k trestnímu stíhání poslance SPD Miloslava Roznera kvůli jeho výrokům o romském táboře v Letech u Písku. Výbor si přizval policejního vyšetřovatele a dozorujícího státního zástupce. Bude se moci vyjádřit i samotný poslanec Rozner, který je členem výboru, ale z projednávání tohoto bodu je vyloučen. Předseda výboru Stanislav Grospič z KSČM ČTK řekl, že snahou výboru bude v úterý projednávání policejní žádosti dokončit a vydat doporučení Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Evropská unie posiluje právní stát a ochranu rozpočtu
Boj proti tomu, kdy vrcholný politik ochromí jinak funkční soudní či policejní orgány, aby se protiprávně obohatil na penězích z rozpočtu EU, to je cíl návrhu nařízení, který projednávají unijní orgány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zabásneme tě, jsi z Čečenska. Nikdo tě hledat nebude... Zdechovský vypustil hrůzné zprávy k českému řidiči, kterého soudí Francouzi
Europoslanec Tomáš Zdechovský se znovu a znovu staví na obranu českého řidiče Jiřího Sagana odsouzeného ve Francii za pašování migrantů ke dvěma letům vězení. Policisté u něj v náklaďáku v Calais našli 15 Iráčanů. Sagan tvrdí, že mu do vozu vlezli bez jeho vědomí. Zdechovský Sagana označuje za „oběť migračního byznysu“. Zdá se mu, že francouzská justice potřebovala najít nějakého obětního beránka a vybrala si právě českého řidiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Za 25 let jsme v obchodu zvládli to, co vyspělý svět za sedmdesát
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se v úterý zúčastnila obchodní konference Retail Summit, letos se konal již 25. ročník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Péče o lesy na Rožmitálsku a dlouhodobý výzkum v Jeseníkách získaly ocenění
Ocenění si dnes z rukou ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Františka Pelce převzali Karel Šícha a Josef Hrdina z Arcibiskupství pražského, které hospodaří v lesích na Rožmitálsku v chráněné krajinné oblasti Brdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vystoupení Haška, Škromacha a dalších, které vám v ČT nepustili: Náš vzor není na Západě, ale na Východě. EU je pro občany, ne pro byrokraty. Deportace neúspěšných azylantů
Členové platformy zachraňte ČSSD se po čase opět přihlásili o slovo. Uspořádali tiskovou konferenci. Někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek a bývalý ministr práce a sociálních věcí za ČSSD Zdeněk Škromach nastínili směr, kterým by se strana měla vydat, pokud nechce zaniknout a pokud nechce jen vzpomínat na svou slavnou historii. Inspirovat se prý nemáme na Západě, nýbrž na Východě. Konkrétně na Slovensku. Došlo i na kritiku Polska a bruselských byrokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Dětské balzámy na rty obsahují potenciálně rizikové složky minerálních olejů
Před více než rokem informoval spotřebitelský časopis dTest, že většina testovaných balzámů na rty pro dospělé propadla v laboratorních testech kvůli výskytu potenciálně rizikových složek minerálních olejů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Dámy a pánové... více genderů totiž nerozlišujeme! Václav Klaus prudce rozjel seminář o euru: Mám hrůzu, že lidé s názory jako má Niedermayer jsou nadměrně zastoupeni v ČT
V pondělí se v Obecním domě na pražském náměstí Republiky konal seminář Institutu Václava Klause s názvem 20 let eura: Co nám přinesla dvě desetiletí eura? Přinesla vůbec něco dobrého? Evropský projekt společné měny se jali hodnotit exprezident Václav Klaus, ekonomka Hana Lipovská z Masarykovy univerzity v Brně, poslanec a ekonomický expert ODS Jan Skopeček a bývalý viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Kromě eura byla podrobena tvrdé kritice také česká média, zejména ta veřejnoprávní. A Václav Klaus vykoupal europoslance za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Havrda (Svobodní): Problematika padělaných léčivých přípravků
Odborný mluvčí pro zdravotnictví Svobodných, MUDr. Miroslav Havrda, se vyjádřil k nařízení, které vejde v účinnost 9. února 2019. Viz Ministerstvo zdravotnictví ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Pražské lesy a parky se staly rájem běžkařů. Mimo značené cesty však hrozí nebezpečí
Sněhová nadílka potěšila milovníky zimních sportů. Na své si přijdou hlavně běžkaři. Praha na ně myslí při údržbě silnic a cest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Facebook není fér, mění algoritmy. Investovali jsme do něj miliony. Novináře zaplatíme čím dál tím hůř, ve Sněmovně zněla vážná slova i kvůli Markovi Zuckerbergovi
Vydavatelé versus internetové portály a agregátory, anebo syntéza a tzv. win-win přístup, ze kterého mohou profitovat všichni? Tak zhruba lze charakterizovat seminář v Poslanecké sněmovně na téma „Budoucnost ochrany autorských práv v ČR“ konaný pod záštitou poslance ODS Martina Kupky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Za volantem se nejvíce bojíme ostatních řidičů
Společný průzkum automobilky KIA a společnosti AUTODROM MOST se věnoval vztahu řidičů k bezpečnosti na silnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Z cikána udělali Roma. A musel se omluvit. Teď hvězda ČT řekla, co si o tom myslí
Deník Express a reportérky Barbora Koukalová a Lucie Saleová vyrazily za Zdeňkem Godlou, představitelem role Franty v seriálu ČT Most! Ten okomentoval jak svou roli v seriálu, tak otázky rasismu. Vysvětlil, proč použil termín „cikán“. „Celej život jsem byl cikán, teď budu Rom,“ řekl herec o termínu, za který se potom omluvil. Roli v seriálu prý vzal také proto, aby se ukázalo, že se Romové jenom neurážejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Čuměli na holky jak na dobytek. A Jan Čenský... redaktorka si pustila ČT a zděsila se
Novinářka Alena Zemančíková se zamyslela nad soutěžemi krásy. Je toho názoru, že podobné soutěže veřejnoprávní televize vysílat nemá. Ve sloupku pro Deník Referendum vysvětlila proč. Soutěže krásy jí připomínají aukce dobytka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Závěrečné řeči v Kabelíkově - 3
Během hlavního líčení v trestní věci proti obž. Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol. u Městského soudu v Brně před senátem předsedy Michala Kabelíka dne 30. ledna 2019 dokončila obhájkyně Alena Kojzarová svou závěrečnou řeč zdůrazněním neúnosnosti dalšího držení jejího klienta ve vazbě a návrhem na jeho zproštění obžaloby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Termín na odevzdání nominací Kniha roku Libereckého kraje se blíží
Už jen deset dní je možné nominovat regionální knižní tituly do soutěže Knihu roku Libereckého kraje za rok 2018. Cílem soutěže je ocenit autory a nakladatele za mimořádný počin vydaný v příslušném kalendářním roce se vztahem k Libereckému kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Radní vyjedou na zasedání Komisí městských částí, pozvání platí i pro veřejnost
Komise městských částí pracují v novém složení a s navýšeným rozpočtem. Radní už při jejich jmenování přislíbili, že se budou intenzivně zajímat o jejich činnost a budou nápomocni při řešení problémů jednotlivých městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Výsměch! Eva Holubová vstoupila do… To budete koukat. A Tomáš Klus taky
Člověk v tísni má svůj Klub přátel, v němž se sdružují lidé, kteří chtějí tuto neziskovou organizaci podpořit. A patří mezi ně například herečka Eva Holubová či zpěvák Tomáš Klus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Je mi líto soudruzi, ale musím se nad vámi pousmát
To máte takový strach nebo je u Vás ve hře vypočítavost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Zavedení eura je jeden z velkých kroků ke společné Evropě
Komentář na facebookovém profilu k mýtům, které přispívají k odmítání eura
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Sněmovna? Ne. Pastva
Tak si to zrekapitulujme. Nejdříve Jan Hamáček (ČSSD) dává rovnítko mezi pomateného důchodce Baldu a SPD, jako kdyby to opravdu byla SPD, kdo ho poslal pokácet stromy na koleje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Polské hnusné maso: Okamura udeřil na EU. A informace o nočním vývoji
Evropské země postupně zjišťují, kam všude bylo dovezeno maso z polských jatek, kde se zpracovávaly nemocné krávy. Do Česka se podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) dostalo zhruba 300 kilogramů hovězího, až 600 kilogramů hlásí Slovensko a další stovky kilogramů pak Francie nebo Portugalsko. Zasaženo je podle Evropské komise nejméně 14 zemí, unijní úřady zahájily vyšetřování. O kauze píše na svém facebookovém profilu také šéf SPD Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Strach z Miloše Zemana: Prezident může brzy zasadit mocný úder
Server HlídacíPes.org zmiňuje, jak před rokem ve své publikaci varoval, že nastává zlomová chvíle pro českou justici, protože na Hradě sedí prezident Miloš Zeman, jenž se nerozpakuje použít nejdrsnějších metod nátlaku, aby dosáhl svého. Jak server dodává, předpověď se naplnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Ornitologové v lednu spočítali ptáky na Dyji
Od Vranovské přehrady po Drnholec počítali na začátku ledna ornitologové vodní ptáky na Dyji. Jen v národním parku jich viděli více než půl tisíce. Celkem jedenáct rozličných druhů. Přibylo ledňáčků i labutí. Odborníci opeřence na řece sčítají pravidelně od roku 2005.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Existuje cesta k moderní sociální demokracii?
Posledními beze zbytku úspěšnými volbami pro ČSSD od vítězných sněmovních voleb roku 2010 byly komunální a senátní volby na podzim roku 2010. Výsledky voleb v posledních osmi letech měla sociální demokracie na sestupné trajektorii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tyto věci elitám utekly... Pavel Telička v rádiu prozradil, jak chce pomoci Česku v EU
Moderátorka Marie Bastlová přivítala v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu europoslance Pavla Teličku, který se po rozchodu s hnutím ANO rozhodl založit zcela nový politický subjekt nazvaný Hlas. Telička na rozhlasových vlnách vysvětloval, proč vlastně zakládá nové hnutí. Důvody má hned tři. Jedním z nich je prý i to, že evropským elitám utekl jeden zásadní problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Problematická „tibetská“ solidarita Otrokovic, aneb vyvěste fangle...
Nemám zásadně nic proti individuálnímu názoru nebo pohledu na jistou situaci. Ctím právo na názor v duchu slavného F. M. Arouta, alias Voltairého, ale otázkou je, zda jedinec, nebo několik jedinců, byť volených funkcionářů města, mají právo své názory prezentovat jako názor města, potažmo občanů, v tomto případě občanů města Otrokovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna prozradil, proč ve Sněmovně leží neschválené výroční zprávy o hospodaření ČT. Zde jsou důvody
ROZHOVOR I Facebook by se měl řídit českým právem, byť je to soukromé médium, hájí místopředseda ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna zákon, který připravil poslanec ODS Václav Klaus a který Foldyna spolupodepsal. „I když je to soukromé médium, stává se veřejným médiem, protože počtem příznivců a ´výzvou k tomu, aby se každý mohl připojit a publikovat tam své názory, se stává něčím jako veřejnoprávním. A v českém právu je zakotveno, co člověk smí a nesmí uveřejňovat, a všechny další věci, byť je to na soukromém médiu, se dostávají mimo zákon,“ prohlásil Foldyna. V rozhovoru pro PL mluvil i o pozdvižení ve sněmovně, zprávě České televize i o žalobě senátorů na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Aktuální informace k případu „nemoci šílených krav“ v Polsku
Jedná se o atypickou formu BSE, která se vyskytuje spontánně ve všech populacích skotu ve velmi nízké míře, zejména u starších věkových kategorií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nechceme vytvářet hranice, ujišťovala Mayová při návštěvě Severního Irska
Britská premiérka Theresa Mayová chce zabránit vzniku tvrdé hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem, nepřeje si ani vztyčení hranice mezi Severním Irskem a ostatními částmi Spojeného království. Uvedla to v dnešním projevu v Belfastu při obhajobě takzvané irské pojistky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obhájil před Krajským soudem v Brně rozhodnutí ve věci Trojský most
Krajský soud v Brně v minulých dnech zamítl žalobu hlavního města Prahy proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v tzv. případě Trojský most.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Expert na EU: Brusel to udělal záměrně! Chce dotlačit Londýn k brexitu bez dohody, nebo způsobit politický chaos v Británii
ROZHOVOR Expert na Evropskou unii Jiří Malý vidí situaci kolem brexitu jasně. Kdyby Evropská unie povolila Velké Británii, co žádá, další by následovali. Podstatou je totiž skutečnost, že Brusel odmítá návrat do dob, kdy evropské spojenectví států fungovalo pouze na principu obchodu a například lidé se volně pohybovat nemohli. Podle odborníka jde však pouze o ideologii, která není „slovem Božím“. V rozhovoru zároveň vysvětlil, proč britská vláda musela navrhovanou dohodu odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kandidátku lidovců do eurovoleb podpoří několik menších stran a nezávislé osobnosti
Kandidátku KDU-ČSL do voleb do Evropského parlamentu podpoří několik menších stran a nezávislé osobnosti. Nejvýše z nich bude na osmém místě bývalá poslankyně Nina Nováková (nez., dříve TOP 09). ČTK to po dnešním jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl jeho místopředseda Marian Jurečka. Volby se uskuteční 24. a 25. května. Kromě parlamentních stran chystají kandidátky i nově vzniklá hnutí, založili je například europoslanci Jaromír Štětina nebo Pavel Telička a Petr Ježek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR se shodly na aktuálních prioritách samospráv
Instituce se shodly na potřebě reformy financování regionálního školství, zrychlení stavebního řízení a zmírnění zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Ministři by nadále neměli zastávat post poslance
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek představil návrh na zavedení klouzavého mandátu poslance. Poslancům, kteří se stanou členy vlády, má jejich mandát po dobu výkonu premiérské či ministerské funkce zaniknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Policisté podali návrh na obžalobu čtyř lidí v korupční kauze Vidkun, je mezi nimi například exhejtman Rozbořil
Policisté podali žalobcům návrh na obžalobu čtyř lidí v olomoucké korupční kauze Vidkun. Po více než třech letech vyšetřování navrhují obžalovat bývalého sociálnědemokratického hejtmana Jiřího Rozbořila, někdejšího šéfa krajské hospodářské kriminálky Radka Petrůje, bývalého olomouckého policejního náměstka Karla Kadlece a také vlivného olomouckého podnikatele Ivana Kyselého. Žalobci o návrhu rozhodnou v nadcházejících měsících, řekl dnes ČTK žalobce z olomouckého vrchního státního zastupitelství Petr Šereda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátoři KDU-ČSL odmítli podpořit právníka Gerlocha na soudce Ústavního soudu
Předsednictvo KDU-ČSL usnesením vyzvalo senátní klub lidovců, aby nepodpořil případnou kandidaturu právníka Aleše Gerlocha na soudce Ústavního soudu. ČTK to dnes řekl první místopředseda strany Marian Jurečka. O tom, že prezident Miloš Zeman navrhne na uvolněné místo ústavního soudce prorektora Univerzity Karlovy Gerlocha, informoval koncem ledna po schůzce s prezidentem předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Nejčastější přestupky v roce 2018 jsou překročení rychlosti, nepřipoutání se, používání mobilu
Nejvíce řidičů dostane body za překročení rychlosti, nepřipoutání se bezpečnostním pásem a za řízení s mobilem v ruce. Loni bylo zaznamenáno celkem 395 tisíc přestupků a trestných činů, za které dostali řidiči body.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Neomarxisté ničí respektovanou Amnesty international
Pojem nepřátelské převzetí vznikl v ekonomii, ale v přeneseném slova smyslu platí i jinde. Takto „nepřátelsky“ převzata byla kdysi respektovaná organizace Amnesty international.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Co se lidem líbí na Zemanovi. A co naopak vůbec ne? Takto se vyjádřil vzorek společnosti v průzkumu
Prezident Miloš Zeman je podle většiny Čechů v kontaktu s lidmi a plní ústavní funkce, ale zároveň nedbá o vážnost úřadu a nepůsobí u občanů jako autorita. Vyplývá to z lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Proti loňsku se mírně zlepšilo hodnocení Zemana v otázce plnění ústavních funkcí a reprezentace Česka v zahraničí. Zhoršil se naopak názor veřejnosti na to, zda je Zeman pro občany autoritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Kritickému nedostatku zdravotních sester na chirurgii pomůže finanční injekce
O posílení zdravotnického personálu jednal starosta Birke s ředitelkou nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti ostře kritizují čísla o přínosu EET: Babiš si to prostě vycucal z prstu
Piráti zpochybňují informace Ministerstva financí o přínosu elektronické evidence tržeb (EET) pro českou ekonomiku. Ministerstvo podle nich použilo nevěrohodnou metodiku a účelově si pro výpočet vybíralo data. Zatímco ministerstvo na dotaz Pirátů uvedlo, že v roce 2017 přinesla EET veřejným rozpočtům 5,4 miliardy korun, podle pirátské analýzy může být výnos kdekoli v intervalu minus deset až plus deset miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci poslanec Mikuláš Ferjenčík. Ministerstvo financí obvinění z účelových výpočtů odmítlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Že ale Venezuela pěkně EU rozpoltila…
Kde jsou ty časy, kdy Obama a Merkelová houkli a celá EU obratem podpořila kyjevský euromajdan a jako na povel odsoudila „agresivní“ Rusko. V zásadě je dnes situace změněná a ohledně Venezuely půl na půl. Prostě některé státy více přemýšlejí a nechtějí lacino dělat ovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO dodá energii z biomasy, dobíjecí stanice a zázemí pro elektrobusy v Trutnově
Trutnovská městská hromadná doprava bude mít od února vozový park složený pouze z elektrobusů a autobusů na CNG. Celkem sedm nových vozidel nahradí staré dieselové a doplní tak tři stávající autobusy na CNG.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Ústavnímu právníkovi Kyselovi
Paní Barbora Tachecí měla v „Českém rozhlasu plus“ rozhovor s právníkem fakulty Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Na vodní prvek na Horní náměstí město vypisuje architektonickou soutěž
Na doplnění nového vodního prvku na Horní náměstí vypisuje Znojmo ve spolupráci s Českou komorou architektů architektonickou soutěž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nestrašme naše občany brexitem
Podpoříme všechny aktivity spolupráce s Velkou Británií, ze které budou mít užitek oba státy i jejich občané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Podceňujeme to, že migrují ty vrstvy... Exguvernér ČNB pronesl varovná slova. Svět je prý stále nebezpečnější
Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer, který stál v čele banky víc než deset let, v rozhovoru pro Reflex.cz popsal, co čeká Českou republiku i svět. Některé jeho předpovědi nejsou právě povzbudivé, tedy pokud jde o situaci ve světě. Svět se stal nebezpečnějším místem, a to i díky mohutné migrační vlně z Afriky. Navzdory tomu prý Česko má prý před sebou slibnou budoucnost. Nám totiž migrace prospěla. Nakonec tvrdě zkritizoval EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Rok 2018 byl příznivý pro obchodníky. Tržby vzrostly o 4,8 procenta
„V loňském roce jsme prožili pozitivní ekonomickou spirálu. Rychlý růst mezd vedl k růstu spotřeby. Díky tomu se navýšily maloobchodní tržby, což posléze umožnilo obchodníkům zaplatit rostoucí mzdové náklady. Ve finále tak mohla být většina spotřebitelů i obchodníku spokojena,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Telička zakládá nové politické hnutí Hlas. Chce s ním konkurovat nejen Babišovi
Europoslanci Pavel Telička a Petr Ježek, kteří byli v roce 2014 zvoleni za ANO, zakládají politické hnutí Hlas. Chtějí s ním kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu (EP) i působit na domácí politické scéně, řekl dnes Telička na tiskové konferenci, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice: Výstava v hale je oslavou desetiletého výročí
Po celý měsíc únor budou mít pacienti, návštěvníci a zaměstnanci litoměřické nemocnice možnost zhlédnout fotografie členů fotoklubu FoTOP ze slovenských Topolčianek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petříček v ČT obhajoval, co dělal na Ukrajině, a jinde se do něho pustili: Snažil se zavrtat „politicky mrtvému“ Porošenkovi do anusu jak nejhlouběji mohl
Ministr zahraničí Petříček se včera objevil v Událostech, komentářích. Vysvětloval jednak, proč ČR uznala Juana Guaidóa prezidentem Venezuely, a také svou cestu na Ukrajinu. Řekl, že nechce být ve společnosti zemí jako Rusko, Írán nebo Kuba, které Venezuelu podporují. „Já jsem nikdy nepodpořil žádného válečného zločince,“ ohradil se Petříček, když moderátorka nadhodila téma banderovců a slova Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Noční starosta v Praze je nesmyslný “výstřel do tmy”
Pražští radní zvolili takzvaného nočního starostu. Jan Štern, dosavadní asistent Hany Třeštíkové (Praha sobě) bude dohlížet na pořádek a klid v nočních ulicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj zahajuje rekonstrukci štětského mostu
Ústecký kraj již na začátku dubna zahájí rekonstrukci štětského mostu. Práce přinesou dlouhodobá dopravní omezení. Veřejnou dopravu zajistí posílené autobusové spoje a přívoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Telička zakládá po rozchodu s ANO hnutí HLAS, s kterým jde do evropských voleb
Společně s Teličkou jde do projektu také další europoslanec Petr Ježek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.2.2019 v 14:36, zobrazit podobné
Raždík (SPD): Politická neutralita opět zapomenuta
Česká vláda dnes uznala předsedu venezuelského parlamentu Guaidóa za prozatímního prezidenta země a to na základě návrhu ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Jeden člověk určil, kdo bude prezidentem celé Venezuely. Tomu říkám "demokracie".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Zrušením tabulkových míst bychom mohli ročně uspořit až 7 miliard korun
Komentář na facebookovém profilu k vystoupení ministryně Schillerové na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ferenc: Němečtí vědci opět bijí na poplach: Nezakazujte diesely
Máte dieselový vůz a nesmíte s ním jezdit? Máte ještě nesplacený úvěr nebo leasing? Naše firma vás auta zbaví a finance vypořádá. Beze ztrát, bez sankcí a bez poplatků. Takové inzeráty se nyní objevují v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Národní centrála proti organizovanému zločinu ukončila vyšetřování případu ARCUS
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech navrhli podat obžalobu na 6 osob z organizování homosexuální prostituce mj. ze strany mladistvých chlapců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Dostavba prodloužené Rudné v Ostravě je o další krok blíž
Pozitivní proces, který v roli mediátora nastartovala politická reprezentace Moravskoslezského kraje a který by měl po dlouhých letech sporů vést k dokončení stavby tzv. prodloužené Rudné v Ostravě, pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Je brexit podraz nebo se mýlím?
Při sledování médií mne rozčiluje jak britská premiérka Theresa Mayová stále zdůrazňuje, že případné druhé referendum o brexitu by znamenalo porušení demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České mírové hnutí protestuje proti uznání Juana Guaidó tzv. prozatimním prezidentem Venezuely
České mírové hnutí co nejrozhodněji protestuje proti uznání Juana Guaidó tzv. prozatímním prezidentem Venezuely ze strany vlády České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Do Prahy dorazila poslední 250. tramvaj ForCity Alfa od Škoda Transportation
Zástupci Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) dnes v Praze převzali jubilejní 250. tramvaj ForCity Alfa s evidenčním číslem 9450. Tím DPP završil klíčový dlouhodobý kontrakt dodávky nových tramvají typu 15T a uzavřela se tato etapa modernizace tramvajového vozového parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Tyhle průsery?! Jaromír Soukup vjel na Babiše a jeho muže. Petříček dostal taky
Tématu státního rozpočtu se v Mých zprávách věnoval i Jaromír Soukup. Podle Soukupa se chystá se státním rozpočtem „průser“ a on už před tím varoval. Kopl si i do Marka Prchala za fotku malého německého ovčáka. „Myslíte si, že tyhlety průsery zachrání jedno roztomilé štěňátko?“ ptal se diváků. A dostalo se i na Rusko a ministra Petříčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Autobusoví dopravci vypověděli Královéhradeckému kraji k 31. březnu smlouvy
Osm z jedenácti autobusových dopravců vypovědělo Královéhradeckému kraji k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované autobusové dopravy v kraji. Představuje to 97 procent dopravy, kterou si kraj objednává. Dopravci vypovězení smluv zdůvodnili vyššími náklady, především na mzdy. ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS). Pokud se kraj s dopravci nedohodne na nových smlouvách, hrozí od 1. dubna zastavení drtivé většiny dotované linkové dopravy v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Tržby v maloobchodě za rok 2018 vzrostly o 4,8 %
Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy v prosinci zvýšily reálně o 4,3 %, bez očištění o 3,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): ANS zásadně nesouhlasí s prohlášení české vlády ohledně Venezuely
ANS zásadně nesouhlasí s prohlášení vlády ČR, která uznává Juana Guaidóa za prozatímního prezidenta Venezuely, který má údajně dovést tuto zemi ke svobodným a demokratickým volbám. Prohlášení české vlády považujeme za naprosto skandální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Rekordní Vánoce
Ani v prosinci neztratili spotřebitelé chuť nakupovat a posunuli tak opět statistiky obchodu na nový rekord. Ve srovnání s předchozím rokem utratili v obchodech reálně o 3,1 % více, po zohlednění vlivu rozdílného počtu pracovních dnů dokonce o 4,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: Na Štěpánce se kácí stromy zasažené kůrovcovou kalamitou, město vysadí nové
Během víkendu začalo ve větší míře v parku Štěpánka kácení jehličnanů, které postihla kůrovcová kalamita a na jejichž pokácení také již bylo vydáno příslušné povolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Dementi, blázni, alkoholici.“ Zemanovi se vrací jeho slova, díky senátoru ODS
ROZHOVOR Už ve Federálním shromáždění hovořil Miloš Zeman o slaboduchých a dementních, proč by si tedy neoblíbil novější pojmy jako pražská kavárna nebo lepšolidé. S novou stranou Jaromíra Soukupa to bude jako s listem – na podzim spadne a zůstane na zemi. Piráti by se výhledově mohli dostat do „Strakovky“, ale spíše ve vládě ODS Petra Fialy. O tom mluví v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor a starosta jednoho plzeňského obvodu, Lumír Aschenbrenner. A dojde nejen na jeho „pirátský“ šátek, ale i stylovou kravatu… Podle něj je jeho „šéf“ Kubera ne dobrý, ale výborný, ba nejlepší, nejvyšší představitel horní komory jakého republika měla…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Co ten Zeman? Jiný pohled na to, za co mu nadávají, kavárna nebude ráda
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se na svém webu FSFinalWord.cz rozepsal o současném stavu justice. Zmínil především jména Josefa Baxy, Vojtěcha Šimíčka a Pavla Rychetského. A samozřejmě také jméno hlavy státu, Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO) vyvolal jednání se SŽDC, vadí mu havarijní stav nádraží
Budova valašskomeziříčského vlakového nádraží je v tristním stavu. Starosta města Robert Stržínek proto přizval na jednání Mojmíra Nejezchleba, náměstka generálního ředitele pro modernizaci dráhy ze Správy železničních dopravních cest (SŽDC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Stránský: Řežete si větev, na které sedíte
To je příběh, který byl dopředu připraven (teď nemyslím ty dvě studentky, ale celek). Režie tohoto příběhu byla dopředu "upečena" obávám se nejen za účasti oddělení UV KSČ pro boj s vnitřním nepřítelem, ale pravděpodobně i s tehdejším disentem. (Část disentu byli agenti STB pracující pro obě strany, což má železnou logiku.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: První Certifikovaný kurz otoskopie pro pediatry
V pondělí 4. února 2019 se na Klinice dětské otorinolaryngologie Fakultní nemocnice Brno uskutečnil první Certifikovaný kurz otoskopie pro pediatry. Kurz byl rozdělen na teoretickou a praktickou část.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VZP vrátila lidem za léky 422 milionů. Šestkrát víc než před rokem
Více než 422 milionů korun vrátila VZP svým klientům, kteří loni zaplatili v lékárnách za započitatelné doplatky na léky více, než kolik stanoví tzv. ochranný limit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Digitalizace by měla zrychlit administrativu, snížit náklady a zjednodušit archivaci
Vláda ČR opět ukázala, že její prioritu nejsou živnostníci a jednodušší administrativa, ale politický marketing.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
To nechcete vědět: Řezník o hnusném polském masu. Nejde jen o Polsko, bohužel
ROZHOVOR Aféra se zkaženým polským masem nemá hranice. Totéž se může stát i u nás. Může za to tržní hospodářství nebo „jen“ konkrétní lidé, kteří šmahem a jedním podpisem zrušili sanitní porážky zdravotně problematických zvířat? Klatovský živnostník Pavel Havlíček, který se vyučil řezníkem a svou profesi dosud neopustil, o tom ví své a předkládá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pro někoho možná až šokující, ale na druhé straně realistické informace. Ptáme se i na to, proč takový „protibabišovský rebel“ jakoby na první pohled otupil ostří a hroty. A může za to podle něj – tzv. pražská kavárna!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Upozorňujeme na knižní titul: Od Stalina ke Gorbačovovi
Kniha, kterou jsme měli možnost listovat, nese název „Od Stalina ke Gorbačovovi“ a napsal ji Bohuslav Litera. Analyzuje hlavní směřování sovětské zahraniční politiky v letech 1945 - 1991. V případě Sovětského svazu s jeho vysoce personalizovaným systémem vlády se do ní výrazně promítala i osobnost generálního, respektive prvního tajemníka komunistické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Pražské lesy čekají v zimních měsících obnovní zásahy
Zimní měsíce jsou obdobím vegetačního klidu dřevin a jsou také nejvhodnější dobou pro obnovní zásahy v lesích. V pražských lesích, které máme ve své správě, nás tak i v letošním roce čekají úkoly na jejich obnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Na železničním mostě přes Hracholuskou přehradu se vyměňuje druhý oblouk
Rekonstrukce mostu přes vodní nádrž Hracholusky na trati Pňovany – Bezdružice pokračuje výměnou druhého oblouku. Naváže na již usazený první oblouk, jehož otočení proběhlo v první polovině listopadu loňského roku. Termín ukončení výluky a zprovoznění celé trati je stanoven na 30. dubna. Investorem stavby je Správa železniční dopravní cesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude v Bratislavě jednat s předsedy vlád zemí V4 a spolkovou kancléřkou Angelou Merkelovou
Předseda vlády ČR Andrej Babiš se ve čtvrtek 7. února 2019 zúčastní summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny v Bratislavě. Hostem summitu bude spolková kancléřka Německa Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Kraj jedná s autobusovými dopravci o novém znění smlouvy na veřejnou dopravu
Nové smluvní podmínky na zajištění veřejné linkové dopravy v regionu vyjednává Královéhradecký kraj s autobusovými dopravci. K 31. březnu 2019 jich osm z jedenácti vypovědělo smlouvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nejsme hermafroditi
Komentář na facebookovém profilu k problematice určování pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Proevropské liberální strany? Je jich už víc než voličů. A ten kluk z plakátů... První žena ODS stručně a jasně o aktivitách Teličky, Štětiny či Soukupa
ROZHOVOR „Média ve vlastnictví Jaromíra Soukupa jistě nějakou roli sehrají, ale já osobně na tenhle model odkoukaný od Andreje Babiše příliš nevěřím,“ vysvětluje místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Podle ní je takový úspěch pouze krátkodobý, protože lidé nejsou hloupí. Žena v čele občanských demokratů tvrdí, že pokud je politika založena jen na známé tváři a politickém marketingu, lidé to dříve či později prokouknou. Úspěch prý chce hlavně tvrdou a poctivou politickou práci, nejen „kluka z plakátů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist