Oficiální zpravodajská média

Jan Campbell: Boj prvních o naděje
Příspěvek je kratší než kravata a poslání prezidenta Trumpa a poslání spolkového ministra průmyslu SRN Peter Altmaiera, obě z 5. 2. O německém poslání se zmíním v jednom z příštích příspěvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
A tehdy vám vyhrožování a facky nevadily, paní Langšádlová? Exposlanec zavzpomínal, co prováděl v nejlepší formě ministr Miroslav Kalousek
ROZHOVOR Ctihodní členové Poslanecké sněmovny se rozčilovali nad Lubomírem Volným, že jednoho z těch, co na něj při projevu nejvíce pokřikovali, vyzval, aby si to šli vyříkat ven. Tihle strážci morálky a slušnosti úplně zapomněli na to, že když se mělo projednávat, jak Miroslav Kalousek, tehdejší ministr financí, nadával do č*ráků, debilů, blbečků a sket poslanci Petru Skokanovi a okořenil to výhrůžkou, že mu druhý den ve Sněmovně rozbije hubu, tak zařazení tohoto bodu do programu schůze mnozí z nich vetovali. Terč tehdejšího zběsilého Kalouskova útoku už na to vzpomíná s nadhledem a dokonce říká, že si alespoň veřejnost udělala o klíčovém muži TOP 09 přesnější obrázek a navíc sledovanost onoho vystoupení ve Sněmovně se na Youtube blíží k půl milionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Technologická válka mezi velmocemi. Velmi překvapivou roli v ní hraje Německo, ukazuje analytik
Analytik Jan Campbell se ve svém komentáři na serveru VašeVěc.cz zaměřil na hybridní informačně-propagační válku, na moc a válku technologických gigantů v měnícím se geopolitickém prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Největším šiřitelem vulgarit je Česká televize, ne prezident Zeman. Politolog Zbořil přináší důkazy
Politolog Zdeněk Zbořil zhodnotil dění na politické scéně posledních dní. Mimo jiné nabádal prezidenta Miloše Zemana a další české politiky, aby si dávali velký pozor na to, co říkají nahlas. Pokud si nedají pozor, může se jim prý také stát, že přijdou o svou moc. Poté se obul do České televize. Právě veřejnoprávní televize prý šíří do společnosti největší porci vulgarit. A ještě ukazuje dámská kolena, zlobil se Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Připravme si peněženky. Čínské firmy mohou požadovat za poškození jména po ČR čtyřicet miliard
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před několika týdny varoval, aby vláda zvážila používání produktů firem Huawei a ZTE. Babiš tehdy úřad kritizoval, že vydal varování, aniž by předem informoval vládu. Úřad si však jak na svém postupu, tak na svém varování trvá. Čínská firma Huawei se ale brání, že byla českým úřadem očerněna neprávem. Teď velí do útoku. Pro Česko to může být hodně drahé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Za rozkol společnosti mohou elity, žádní „populisté“. Profesor Tomský jim omlátil o hlavu citát z Karla Čapka
Konzervativní myslitel Alexander Tomský se v textu pro MF Dnes zastal Velké Británie a ukázal prstem na elity, které podle jeho názoru ztratily vztah ke svým zemím a ke svým spoluobčanům. Právě tyto elity podle Tomského způsobily velký rozkol. To ony mají vinu na tom, co se dnes děje v řadě zemí světa, nikoli populisté, jak dnes tvrdí řada novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Novinář z Respektu o situaci v Německu: Rozhodně se země nehroutí. Občas někoho zavraždí, ale život se dramaticky nezměnil
Počty nelegálních migrantů mířících do Evropy se podstatně snížily, přesto je migrace tématem, které by měla Evropa řešit. Měla by jej řešit ve spolupráci s Afrikou, prohlásil v rozhovoru pro neziskovou organizaci Hate Free Culture novinář Tomáš Lindner, jenž mimo jiné zdůraznil, že Německo obstojné zvládá integraci lidí, kteří přišli do Německa v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zkorumpovaní prezidenti a romantičtí revolucionáři na dvorku USA. Štěpán Kotrba podává informace, díky kterým pochopíte, co se skutečně děje ve Venezuele
ROZHOVOR Díky událostem ve Venezuele je pozornost českých diváků a čtenářů upřena na region, o kterém toho jinak příliš nevědí. ParlamentníListy.cz se to rozhodly napravit. Zkušený analytik Štěpán Kotrba v první části obsáhlého rozhovoru, kterou přinášíme, rozebírá události ve Venezuele v kontextu celého amerického kontinentu. Celá kauza totiž není jen o prezidentech Madurovi a Guaidóvi, ale i o USA, vnímajících celý americký kontinent jako „svůj dvorek“, a rovněž o dalších regionálních mocnostech. Nabízí čtenářům komplexní pohled na fascinující kontinent, o jehož politickém dění u nás tuší jen málokdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ukrajinská ambasáda si stěžuje na slova o fašistickém režimu. Žádá, aby poslanci Grospičův výrok odsoudili
Ukrajinské velvyslanectví v Praze označilo za nepřijatelné vyjádření místopředsedy KSČM a poslance Stanislava Grospiče o „fašistickém režimu“ na Ukrajině. Očekávalo by podle komentáře na svém webu, že vedení Poslanecké sněmovny Grospičův výrok odsoudí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vestagerová v Praze neřekla, kdy Komise rozhodne o firmě ArcelorMittal
Eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová během dnešní návštěvy Prahy jednala s premiérem Andrejem Babišem (ANO) i o prodeji hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) britské firmě Liberty House. Prodej musí schválit Evropská komise. Vestagerová nechtěla říct, do kdy by Komise mohla v případě ArcelorMittal rozhodnout. „Získáváme nyní řadu velmi důležitých informací od českých úřadů,“ řekla novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Praze se nelíbí odmítnutí návrhu na zvýšení příplatku strážníkům
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) odmítla návrh vedení hlavního města na zvýšení limitu maximální výše rizikového příplatku pro strážníky obecních policií. Dnes o tom informoval pražský magistrát. Podle ministerstva není míra rizik republikového policisty a obecního strážníka srovnatelná, vedení Prahy tento argument odmítá. Informaci magistrátu ČTK potvrdila mluvčí ministerstva Barbara Hanousek Eckhardová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Nevyčítejme jiným národům násilí v dějinách, když odpovídáme za násilí, páchané u nás
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o legitimizaci banderovců na Ukrajině
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice: Ženy musí dřív do důchodu
Petice za dřívější odchod žen do důchodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Rezort kultury vyžaduje řadu systémových změn, které stabilizují jeho financování
Celkem 114,15 mil. Kč si nově rozdělí programy na podporu živé kultury. Celkový schválený rozpočet se tak navýší o 15 % a na celkovou částku ze 743 mil. Kč na 857 mil. Kč. Rozpočtové navýšení představil ministr kultury Antonín Staněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dycky Most? „Je to prasárna. Jako co to je?“ Ekologové se zlobí
Už i ekologové se vezou na vlně hlášky „Dycky Most!“, ale u všech zastání nenacházejí. Ze sloganu z nového komediálního seriálu, natáčeného v místech, která město neukazují moc lichotivě, se někteří popadají za břicho. Zelení aktivisté jej ale vytahují zcela vážně v boji proti uhlobaronům, kvůli nimž tenhle horší Most musel vzniknout, a co že je to za „prasárnu“. „Žiješ v minulosti, kámo. Tady hájíš nějaký feudální principy…“ „Stop. Zbavme se závislosti!“ volají lidé z Greenpeace, kteří také sledují komedie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí zahájilo diskuzi o úsporách, žádné škrty v investicích nenavrhuje
Reakce na některé nejasnosti v médiích v návaznosti na jednání koaliční rady dne 3. 2. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti podepsali společný program evropských pirátských stran
Svůj podpis pod společný program evropských pirátských stran pro volby do Evropského parlamentu dnes na setkání v Lucemburku připojili i zástupcí České pirátské strany. České Piráty na setkání Evropské pirátské strany kromě jiných reprezentoval lídr české kandidátky Marcel Kolaja a dvojka na kandidátce a předsedkyně Evropské pirátské strany Markéta Gregorová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Bude na Vítkově hrádku nejhlubší vrt u nás?
Do tří let by měla být na Vítkově hrádku konečně voda a odpovídající sociální zařízení. Plánuje to obec Přední Výtoň a Spolek přátel Vítkova hrádku, který tento nejvýše položený hrad u nás provozuje. Před začátkem letošní sezóny tu zastřeší podium a přivezou sem dřevěnou sochu Václava IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Babišova vláda politické neziskovky štědře financuje
Komentář na facebookovém profilu k politickým neziskovým organizacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kabelíkov v zapeklitých souvislostech
Trestní řízení soudní, vedené u Městského soudu v Brně senátem předsedy Michala Kabelíka proti obž. Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol. tlačí předseda senátu neúprosně k rozsudku, třeba i za cenu výrazného krácení práv obhajoby (jakým je např. neprovedení spousty důkazů, požadovaných od července 2018).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Byl jsem v KSČ, ale od té doby jsem to napravil, tvrdil Veselovskému Telička
Europoslanec Pavel Telička zakládá nové politické hnutí, které ponese název Hlas. Co s ním chce dokázat? Rozhodně si prý nechce sedat na židli Václava Havla a pasovat se do role obhájce pravdy a lásky, protože jeho členství v předlistopadové komunistické straně jasně ukazuje, že mu tato role nenáleží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
FNUSA: Čtyři pacienti v kritickém stavu – diagnóza chřipka
Již v sobotu 2. 2. 2019 zakázala Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně zákaz návštěv z důvodu vysokého výskytu onemocnění chřipkových a nechřipkových virových respiračních onemocnění. O tom, že chřipka může mít vážný průběh dokládá skutečnost, že v této chvíli jsou na Anesteziologicko-resuscitační klinice hospitalizováni čtyři pacienti s chřipkou, kteří jsou v kritickém stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Právní elektronický systém pomůže podnikatelům
Ministerstvo průmyslu a obchodu se rozhodlo podpořit Hospodářskou komoru ČR v rozvoji obsahu právního elektronického systému (PES), který přehledně na jednom místě zpřístupní podnikatelům všechny povinnosti, vyplývající pro ně z právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Šikana živnostníků nezná mezí
Komentář na facebookovém profilu k nesmyslnému pokutování malých podnikatelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Odlišné platy strážníků a policistů porušují princip spravedlivého odměňování
Návrh pražských radních na zvýšení horní hranice rizikového příplatku strážníků ministryně sociální věcí odmítla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kauza VIDKUN – návrh na podání obžaloby
Koncem ledna 2019 detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV, expozitury Ostrava a Teplice, ukončili vyšetřování kauzy VIDKUN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Daniel Herman vybízí k odvaze proti Číně: Já pozval na ministerstvo dalajlámu a ukázal, že tu ne všichni servilně klečí před Pekingem
Někdejší ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se ještě jednou vrátil k předvánoční schůzce premiéra Andreje Babiše (ANO) s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Herman zdůraznil, že Číně se nemusí podlézat. Sám Herman je toho prý živým důkazem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Skácalová (ODS): Nerušit, vládneme
Do komunálních voleb 2018 šla ve Valašském Meziříčí ODS v koalici se Svobodnými. Byl to racionální krok, který se vyplatil. Koalice získala 11 % a 3 mandáty. Nicméně bylo z toho pouze 3. místo. Drtivě zvítězilo ANO, které společně s druhou nejúspěšnější stranou, KDU-ČSL, drží pohodlnou většinu 16 z 25 mandátů. A své vládnutí si hodlá evidentně užívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Pesticidy v dětských čajích? Skandální!
Komentář na facebookovém profilu k přítomnosti pesticidů v čajích pro děti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Předseda Rady České televize rozdává ceny Bakalovým novinářům. Petr Žantovský se pokoušel zjistit, kdo to všechno platí, a zjistil ještě děsivější věci
TÝDEN V MÉDIÍCH Členem Společnosti Ferdinanda Peroutky, která čerstvě rozdala další novinářské ceny, je i Jan Bednář, jinak také předseda Rady České televize a také redaktor Českého rozhlasu. Petr Žantovský se v nejnovějším přehledu mediálních zajímavostí pozastavuje nad tím, zda by se z pozice veřejnoprávního funkcionáře měl podílet na takové podivuhodné aktivitě. Mediální analytik přináší výčet laureátů této ceny, z něhož je patrné, že jde takřka výlučně o novináře z médií nechvalně proslulého Zdeňka Bakaly. Pochvalu našel tentokrát pro komentáře o europoslaneckém duu Telička, Štětina a politické korektnosti říznuté novomarxistickou snahou vnucovat dobro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš je dnes nejúspěšnější socialista v Evropě. Jako jediný chápe, že voliči levice nestojí o kulturní pokrokářství, píše komentátorka
Andrej Babiš (ANO) je nejúspěšnějším socialistou Evropy. Píše to analytička Lenka Zlámalová na serveru Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vnitro chce jednotný seznam voličů. Nyní si je vedou obce samy
Ministerstvo vnitra chystá nový informační systém správy voleb, jehož součástí má být i jednotný seznam voličů. V něm by byl údaj o omezení svéprávnosti hlasovat uveden pouze u těch osob, u nichž o tom výslovně rozhodl soud. Změnila by se tak dosavadní praxe, kdy si voličské seznamy vedou obce samostatně. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí Ministerstva vnitra Ondřej Krátoška v reakci na výtky veřejné ochránkyně práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
SZPI: Nová pravidla pro sledování tabákových výrobků
Státní zemědělská a potravinářská inspekce informuje spotřebitele a provozovatele, že k 20. květnu 2019 začne v praxi fungovat nový systém sledovatelnosti tabákových výrobků pro řešení problematiky nelegálního obchodu s tabákovými výrobky v Evropě. Zpočátku budou sledovány pouze cigarety a tabák určený k ručnímu balení cigaret.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Rok 2019 bude ve znamení výrazných změn naší armády
Ve čtvrtek 7. února se v budově Generálního štábu AČR v Praze uskutečnilo setkání ministra obrany Lubomír Metnara a náčelníka GŠ AČR armádního generála Aleše Opaty s médii. Nejvyšší představitelé resortu obrany na něm představili své priority, zásadní plány Armády ČR na rok 2019, jakož i úspěšně realizované projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Komunisté chtějí dát Babišovi nůž na krk. Jde o Petříčka
Buď ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD), nebo my. To vzkazují komunisté premiérovi Andreji Babišovi (ANO). O situaci ve vládě píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC vyhlásila architektonickou soutěž na budoucí podobu Veleslavína
V rámci zpracování projektu stavby „Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín (včetně) – Praha-Letiště Václava Havla (včetně)“ vyhlásila Správa železniční dopravní cesty mezinárodní architektonickou soutěž o návrh budoucí podoby železniční zastávky Veleslavín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Unesení a nezvěstní funkcionáři opozice. Ukrajina se fašizuje a svět před tím zavírá oči, opakuje poslanec Grospič
ROZHOVOR „Fašizace na Ukrajině dospěla do nevídaných rozměrů,“ píší na svém webu čeští komunisté. „Vnímáme to tak na základě poznatků předávaných komunistickou stranou Ukrajiny, kdy jsou oni očividně perzekvováni, je jim znemožňováno účastnit se politického života, voleb, řada funkcionářů strany byla unesena, jsou nezvěstní. Tyto obavy (z fašismu, pozn. red.) potvrdilo i uznání banderovců za válečné veterány,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda KSČM Stanislav Grospič. I postoj k Ukrajině je jeden z důvodů, proč komunistům vadí, jak je prováděna zahraniční politika v osobě ministra zahraničí Petříčka a chtějí o tom jednat s premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lubomír Zaorálek píše o Venezuele: Vyhrožování Madurovi Guantánamem nikam nevede, pane poradče Boltone
Exministr zahraničních věcí za ČSSD Lubomír Zaorálek se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o situaci ve Venezuele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Hodnocení uživatelů mohou být ovlivněna placenou reklamou
Komentář na facebookovém profilu k nové směrnici EU pro ochranu spotřebitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: V ČR přetrvává plošná chřipková epidemie
V šestém kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1757 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje vzestup o 2,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize v roce 2018 - po rekordním diváckém zájmu i nejvyšší spokojenost
Po rekordním diváckém zájmu o vysílání zaznamenala Česká televize rovněž nejvyšší spokojenost se svým programem. Zatímco průměrná spokojenost na českém televizním trhu je 8,2 (na desetibodové škále), Česká televize dosáhla na 8,4 - což je zároveň nejvyšší hodnota za posledních pět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Česká televize nesmí přistoupit na Babišův podvod. Pavel Šafr píše o normalizaci
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se rozhovořil o tom, že „svoboda médií“ podle Andreje Babiše (ANO) je podvod vůči veřejnosti. „Česká televize by na něj neměla přistupovat,“ sdělil Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Hasiči fenomenálně reprezentují republiku v zahraničí
Dne 6. února 2019 se sešel ministr vnitra Jan Hamáček, generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba a starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jan Slámečka s nejlepšími hasičskými sportovci roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Je folklor strašit, kdo všechno může ovládnout ČT. Analytička připomněla neskutečný zmatek v televizním zákoně
ROZHOVOR „Každoroční boj o výroční zprávy ukazuje bezradnost nad tím, jak o veřejnoprávních médiích diskutovat a jak k diskusi přistoupit,“ komentuje situaci mediální a politická analytička Irena Ryšánková. Domnívá se, že doporučení premiéra směrem k poslancům ANO je výsledkem obav z legislativního chaosu. „Andrej Babiš se chce vyhnout tomu, aby vznikl problém s diskusí o tom, co se vlastně stalo a jaké jsou důsledky, protože se zákon vyjadřuje mlhavě,“ podotýká Ryšánková. Debaty o veřejnoprávních médiích jsou podle ní příliš vypjaté a zklidnit by měli jak příznivci, tak odpůrci. Připomíná, jak se z analytika Jana Křečka stal nepřítel lidu. „Pocit boje o televizi je vždycky tak vypjatý, že vzniká dojem, že nás napadla armáda a jde o život.“ Ryšánková ocenila nový seriál, který láme rekordy sledovanosti: „Seriál Most je jeden z báječných počinů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Stát zde má být pro občany, ne občané pro stát
ODS ve spolupráci s Institutem pro pravicovou politiku dnes uspořádaly konferenci „Pro moderní stát 21. století“, na které představili první z 5 priorit reformy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Co je třeba vědět, chystáte-li se do důchodu aneb Desatero budoucího důchodce
Do starobního důchodu odchází člověk jen jednou za život. Co vše je s tímto krokem spojeno, na co nezapomenout? Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) rekapituluje v 10 bodech nejdůležitější informace, které souvisejí s touto životní situací a na které se lidé nejčastěji ptají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šikana malých podnikatelů. Připadají si jak největší zločinci a vyvrhelové, píše senátor
Senátor Ivo Valenta se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle něj nesmyslnému pokutování malých podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Obávám se manipulací
Komentář na facebookovém profilu k vývoji prověřování možného střetu zájmů premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Na klubu poslanců ANO vznikl konflikt mezi Babišem a Kolovratníkem
Jedním z hostů letošních Otázek Václava Moravce byl poslanec a dopravní expert hnutí ANO Martin Kolovratník. Muž, o kterém jsme psali v souvislosti s velmi negativně vnímanou osobou Jiřího Frkala, který má Kolovratníkovi pomáhat s byznysem. Martin Kolovratník dokonce svého času mínil, že by se mohl stát náhradníkem za pomalu končícího Dana Ťoka. Jenomže jak je na tom tenhle nenápadný poslanec uvnitř ANO? To přiblíží situace, kterou naší redakci už na začátku týdne popsal jeden z poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Ano, bude líp, ale komu? Penzistům určitě ne
Vláda pana premiéra Babiše nevynechá jedinou příležitost zdůraznit, jak rekordně zvýšila důchody. Je opravdu krásné, jak myslí na důchodce, že? Jen škoda, že tak činí jen ve svém marketingu, a ne ve svých skutečných krocích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Domácí i příjezdový cestovní ruch na vzestupu, loni se u nás ubytovalo více než 21 milionů turistů
V roce 2018 se v České republice ubytovalo 10,6 milionu zahraničních turistů, což bylo o 4,7 procenta více než v roce předchozím. Naše penziony, hotely či kempy pak přivítaly dokonce 10,7 milionu tuzemských hostů. Vyplývá to z dat o návštěvnosti hromadných ubytovacích zařízení (HUZ), která zveřejnil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Proč…?!
Je smutné, když příznivec zvoleného prezidenta České republiky musí konfrontovat svou volbu vůči zvolenému prezidentovi přímo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Číňané hrozí miliardovou arbitráží. Zde je vyjádření úřadu, který to celé rozpoutal
Na dopis od čínské firmy Huawei, která v něm požaduje upravit nebo zrušit varování před jejími technologiemi, odpoví Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). ČTK to řekl mluvčí úřadu Radek Holý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Pohled občanů na působení prezidenta
Podle průzkumu veřejného mínění agentury CVVM může být prezident Zeman vcelku spokojen se svým hodnocením od občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT: Miliony z ministerstva míří za mladými sportovci
Přes 63 milionů už letos poslalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci programu Můj klub do všech krajů České republiky. A další stamiliony se chystají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Zakázat, nebo nezakázat předjíždění kamionů?
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o regulaci nákladní automobilové dopravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Politolog Kopeček: Země místo svých problémů řeší problémy premiéra. Dopadneme jako Itálie za Berlusconiho...
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) prozatím těží z ekonomického růstu, může zvyšovat důchody i minimální mzdu a tím si získávat voliče. Ale až ekonomika zpomalí, tak tenhle Babišův politický model už nemusí fungovat tak dobře. V rozhovoru pro Infoo.cz na to upozorňuje politolog Lubomír Kopeček. Navíc varuje před jedním velkým problémem, na který doplatíme my všichni, pokud se ve stylu vládnutí Andreje Babiše něco nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ: Při opravách po kalamitě Benjamin pomáhal i vrtulník
Těžký a nedostupný terén na Semilsku v lokalitě Paseky nad Jizerou neumožnil těžké technice přístup k opravě vedení vysokého napětí 35 kV, které bylo poškozeno pádem vzrostlého stromu do vedení. Proto technici Skupiny ČEZ zajistili osazení tří betonových sloupů pomocí letecké techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Zvyšování úrokových sazeb zůstává i nadále ve hře
Komentář k zasedání bankovní rady České národní banky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Když z Afghánistánu odejdou Američané, půjdeme taky, říká ministr Metnar. A prozradil, v čem chce navázat na Parkanovou
Ministr obrany za hnutí ANO Lubomír Metnar poskytl rozhovor sobotnímu deníku Právo, ve kterém mimo jiné oznámil, kdy čeští vojáci odejdou z Afghánistánu. Prozradil také, co dělá pro to, aby nebyl vláčen deset let po soudech, jak se to stalo jeho předchůdkyni v úřadě Vlastě Parkanové. Stranou jeho pozornosti nezůstala ani kauza firmy Huawei, která Česku vyhrožuje soudními tahanicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti: V plzeňském městském obvodu 1 nezvládají náledí a popadané stromy
Na jednání zastupitelstva v městském obvodu 1 proběhla debata na téma náhlé sněhové kalamity, která postihla celou Plzeň včetně Košutky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Komentátor Pečinka očekával, že Zeman promluví k Venezuele hlasem Ruska. A pak byl příjemně překvapen...
Zkušený komentátor Bohumil Pečinka pochválil českého prezidenta Miloše Zemana. Nejvyšší představitel této země prý zpravidla věrně kopíruje politiku Ruska a Číny, ale v případě Venezuely ukázal, že umí jednat i jinak než Peking a Moskva, za což si prý zaslouží ocenit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Kdyby k něčemu došlo, stejně bychom se neubránili - to si opravdu myslíme?
Mít se realitivně, materiálně dobře a přesto někde v hloubi duše cítit hnus a zahanbení z vlastního strachu pojmenovat věci jak si zaslouží, neschopnost se rovně se postavit - s tím se mi tedy žít nechce!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Daňový poradce dává jistotu, že je vše v pořádku
Rozsáhlý průzkum mezi firmami a živnostníky prokázal, že práce daňových poradců a očekávání na straně jejich klientů spočívají hlavně v poskytnutí jistoty, že mají vše v pořádku. S pomocí daňových poradců zvládnou nejen běžné daňové situace, ale bez rizika vyřeší i složitější nebo nestandardní daňové otázky. Samotná optimalizace daní, či spravování daňového přiznání nejsou pro firmy hlavními důvody, proč se na daňového poradce obrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zlín po několika letech opět vyvěsí tibetskou vlajku
Krajské město Zlín po několika letech opět vyvěsí tibetskou vlajku. Připojí se tak ke světové kampani Vlajka pro Tibet, která vznikla v polovině devadesátých let a chce poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. O vyvěšení vlajky již rozhodly také některé další radnice ve Zlínském kraji, zjistila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Dočasné zavedení kontrol na hranicích s Polskem
V souvislosti s nadcházejícím ministerským setkáním ve Varšavě ve dnech 13. – 14. února 2019 Polská republika dočasně obnoví v období od 10. února 2019 do 16. února 2019 kontroly na vnitřních hranicích v rámci Schengenského prostoru, tedy i na hranicích s Českou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš s Faltýnkem to mají před sněmem dobře rozehrané. Vokřál prý chce kandidaturu zabalit
Místopředseda hnutí ANO a bývalý primátor Brna Petr Vokřál se možná vzdá kandidatury na prvního místopředsedu hnutí. Řekl to ČTK. Vokřál dostal nominaci od jihomoravské organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Režim psychiatrických zařízení je pro pacienty velkým ponížením
Lidé, kteří jsou v demokratickém světě zavíráni do psychiatrických ústavů, trpí beznadějí a stigmatem. Navíc v těchto léčebnách a klinikách panují vězeňské režimy na rozdíl od ostatních oborů lékařství. Pacienti v psychiatrických léčebnách mají opravdu tvrdý a krutý režim, vždyť jsou o tom zprávy a videodokumenty po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj znovu zabodoval u polských novinářů
Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism v Polsku zorganizovala třídenní poznávací cestu pro polské novináře po Pardubickém kraji. Nadchly je zejména masopustní obchůzky na Veselém kopci, muzeum v Litomyšli a také expozice plakátu Alfonse Muchy v Regionálním muzeu v Chrudimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Zvolení ČSR zástupců do Rakousko-uherské banky
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
SSHR: První z osmi obcí, které od listopadu bojovaly s nedostatkem vody, vrací zapůjčenou techniku
V obci Nedašov na Zlínsku už zase funguje podzemní vrt, který napájí místní vodovod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na tandemu Babiše a Faltýnka v ANO se zřejmě nic nezmění. Vokřál vyklízí pozici
Místopředseda hnutí ANO a bývalý primátor Brna Petr Vokřál se asi vzdá kandidatury na prvního místopředsedu hnutí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.2.2019 v 07:36, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v ulici Černokostelecká
Od 11. do 17. února 2019 bude částečně omezen provoz na komunikacích Černokostelecká a Saratovská. Důvodem je přeložka kabelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Raždík (SPD): Upadající demokracie chce svět poučovat o demokracii?
Dne 4. února zveřejnila organizace Freedom House zprávu o aktuálním stavu demokracie ve světě. Organice, kvůli svému znepokojení, věnovala ve zprávě speciální kapitolu demokracii USA, která za posledních osm let poklesla podle indexu o 8,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Region Litoměřice má již také nové vedení
Na středeční den byl svolán další regionální sněm v Ústeckém kraji. Tentokráte se sněm konal v regionu Litoměřice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Cogan (STAN): Změna kurzu
Pro nynější volební období krajského zastupitelstva jsou priority investic již dány: 1. výstavba nových pavilonů v nemocnicích, 2. rekonstrukce a opravy silnic a 3. projekty s podporou Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Praha 11 bude mít po 4 měsících od voleb novou koalici. Starosta bude Pirát
Tak už finišujeme! S Piráty, ODS a TOP/STAN jsme dali dohromady návrh koaliční smlouvy, který teď prochází hlasovacím kolečkem jednotlivých stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist