Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.955x, což odpovídá cca 102.009-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Hřib odstoupí ze správní rady VZP, Piráti už mají náhradu
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes oznámil, že odstoupí ze správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), jak slíbil před obecními volbami. Místo něj Piráti nominovali Pavla Východského, schválit to musí Sněmovna. Nové složení má správní rada VZP od loňského února. Dvě třetiny postů se obsazují po volbách podle složení dolní komory, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Přímé jednání rozhodně není buranstvím
Reakce na článek, publikovaný v Kolínském Presu, kde starosta Rakušan zveřejnil zavádějící a urážlivé informace, týkající se lídra hnutí ANO v Kolíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura: Nemakají a nebude líp
Komentář na facebookovém profilu k délce vyřizování stavebního povolení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Co to je?! Foldyna drsně o seriálu ČT „Most!“
Po multikulti zašla ČT ještě dál! Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) se zlobí na veřejnoprávní televizi. Prý podkopává dva tisíce let starou tradici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šojdrová přivezla z Řecka seznam dětí z uprchlických táborů
Seznam dětí z uprchlických táborů, kterým by mohlo Česko pomoci a přijmout je, přivezla z nedávné návštěvy Řecka česká europoslankyně Michaela Šojdrová. Ve Štrasburku to dnes řekla českým novinářům s tím, že tak reagovala na výzvu premiéra Andreje Babiše i ministra vnitra Jana Hamáčka. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Že jsem prase a xenofob? Klidně! Veterán bez milosti o dnešní době: Mládež, pohlaví, armáda... Je to zlé
ROZHOVOR „V podstatě by nás chtěli mít bezpohlavní!“ Nejen přehlídková mola, kde se ukazují chlapi v legínách a na podpatcích, vytáčejí bývalého velitele speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie Lumíra Němce. Protože chlapi přestávají být chlapy a ženy ženami, rozjel debatu svým rázným prohlášením: „Jsem toxicky maskulinní muž a jsem na to hrdý.“ „Jsou směry, které se mi nelíbí, a mohou mě klidně prohlásit za xenofoba, homofoba nebo šovinistický machistický prase,“ podotýká Němec, který také odsloužil několik misí v Iráku a Afghánistánu. Popisuje, proč může být nebezpečný trend stírání rozdílů, ale také odmítání vojenské služby. „V případě napadení státu by bylo pozdě. Jsou tu staří dědci jako já, ale my tu věčně nebudeme. A kdo přijde po nás?“ Upozorňuje na to, že politici zvažují každé slovo, aby to neohrozilo jejich volební preference, takže pokud vidí, že mainstreamový směr je naladěn na podporu bezpohlavnosti, tak budou mlčet, i když si budou uvědomovat, že je to nesmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
LIGA LIBE: Musí nás být jednou na statisíce
Vážení, nyní v únoru to je přesně rovných pět let, co byla zveřejněna tato památná výzva kolegy Pavla Černého. Ta, která odstartovala všechno to, co jsme pak vše spolu dosáhli...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Okamurovi pomočím hrob. Se Soukupem je to takhle. A s Brožovou. Vydělal jsem 4 miliony! Mám nahrávku Tomáše Řepky
ROZHOVOR Starosta městské části Praha-Řeporyje, publicista, hráč pokeru a moderátor Pavel Novotný po čase opět poskytl velice výživný rozhovor pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zkušený diplomat rozebral nezvykle otevřeně historii NATO. Po jeho slovech vám některé věci budou mnohem jasnější...
Někdejší vyslanec v Japonsku, v Indii a jeden z vyjednavačů vstupu České republiky do NATO, Jaromír Novotný, poskytl rozhovor serveru Kupředu do minulosti. Promluvil v něm mimo jiné o vztahu Čechů, Moravanů a Slezanů k Alianci. Zdůraznil také, že NATO důvěřuje hodně přes 50 procent občanů. Vyjádřil se také ke vztahu Německa a Ruska a pár slov věnoval i migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Evropská unie zahájí tažení proti sběru víček od PET lahví
Evropská unie se rozhodla zakročit proti české specifické záležitosti, jakou je sběr víček od PET lahví. Nová evropská směrnice o zákazu jednorázových plastových výrobků, která má být schválena letos na jaře, obsahuje nařízení, že PET láhve budou muset mít víčka pevně přidělaná, aby se nedala odstranit. Tato osvícená myšlenka – propojení víčka s lahví – si vyžádá navíc až 200 tisíc tun plastu ročně, což v rámci zákona o snížení spotřeby plastů připomíná Caligulu, který svému synovci vyléčil kašel tak, že mu setnul hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman bude jásat: Bělobrádek se střetl s aktivistou Peszyńskym. Nebylo to pěkné
Komu by aktivista Peszyński odepřel status havloida, vítače a pravdoláskaře? Nu například europoslanci Tomáši Zdechovskému a jeho předsedovi Pavlu Bělobrádkovi. „Hlídejte si pana Zdechovského, který vám demonstruje společně s putinovskou pátou kolonou před francouzskou ambasádou a zpochybňuje právní stát našich spojenců. Mimo všech ostatních populistických prasáren, které dělá,“ vzkazuje Bělobrádkovi a dodává: „Havloid, pravdoláskař a vítač není ani on, ani vy. Jste populisté, falešní a nečestní politici, které zajímají jen hlasy, a ne morálka nebo pravda. Škoda, že se neumíte stydět.“ Ale Bělobrádek také nepálil slepými...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Soukup zesměšnil Noru Fridrichovou: Představil si ji v šílené situaci
Jaromír Soukup opět odstartoval nový pořad. Jmenuje se Politický kabaret a neprovází jím nikdo jiný než on sám. Jako obyčejně se Jaromír Soukup věnoval ČT, tentokrát navrhoval, jak by kanál měl uzpůsobit své pořady, aby v nich byl správně vyobrazen. Většinu má moderovat Nora Fridrichová. A pak přešel ke glosování politiky. ČSSD opět dostala naloženo, ale Soukup nezapomínal ani na staré struktury ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Pokud by mělo dojít k zrušení daně z nemovitostí, musela by se najít jiná regulace na trhu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k dani z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zgrejznout nehodlám, vzkazuje Karel Schwarzenberg
Exministr zahraničních věcí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg je se srdcem v nemocnici. Informaci přinesl server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Veselý - Palach
Publicista Daniel Veselý se vrátil k upálení Jana Palacha. Přestože od činu studenta Filosofické fakulty uplynulo již přes 50 let, debata o něm stále rozviřuje české společenské vody. Na filmu Jan Palach od režiséra vyznamenaného prezidentem Zemanem Roberta Sedláčka nenechal Veselý nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Podepsaný dodatek odblokoval dostavbu dálnice D11
Ředitelství silnic a dálnic podepsalo se sdružením firem pod vedením společnosti EUROVIA CS dodatek č. 1 ke Smlouvě o dílo na realizaci stavby „D11 1106 HRADEC KRÁLOVÉ – SMIŘICE“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Soutěž o vstupenky na galavečer ankety Zlatý volant
Galavečer s vyhlášením prestižní ankety o nejlepšího závodního jezdce roku 2018 Zlatý volant se blíží. Významnou událost motoristického sportu přivítá už ve středu 20. února kongresová hala Pragovka Art District v pražských Vysočanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ANO: Poslankyně Radka Maxová navštívila města Písek a Strakonice
Dne 6. února 2019 navštívila město Písek a Strakonice poslankyně PSP ČR, předsedkyně výboru pro sociální problematiku, Ing. Radka Maxová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Důvěra světovým politikům: Češi mají jasno, nejvíc věří Zemanovi. A Merkelová je na dně
Nejdůvěryhodnější z vybraných osobností světové politiky pro české občany zůstává podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) český prezident Miloš Zeman. Za ním skončili jeho slovenský protějšek Andrej Kiska a maďarský premiér Viktor Orbán, kteří si oproti loňskému dubnovému šetření významně polepšili. Výsledky průzkumu, který byl proveden počátkem loňského prosince, CVVM poskytlo ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Pracovníky černošického úřadu mi nepřísluší ani komentovat
Prohlášení hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Na podporu zaměstnávání OZP loni Úřad práce poskytl 6,77 miliard Kč
Během uplynulého roku podpořil Úřad práce ČR jen v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti 9 337 osob se zdravotním postižením (OZP). Na podporu jejich zaměstnanosti poskytl za 12 měsíců celkem 6,77 mld. Kč (v roce 2017 – 5,7 mld. Kč, za rok 2016 pak – 5 mld. Kč). Počet podpořených OZP na chráněném trhu práce pak přesáhl 57 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Čeští chemici naučili irácké kolegy vést samostatně výcvik
Už téměř šest měsíců cvičí čeští chemičtí instruktoři z 2. výcvikové jednotky specialisty chemického vojska irácké armády. Na závěr kurzu, který probíhá na chemické škole na základně Al-Taji, pro ně připravili cvičení pod taktickým námětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hřib zaslal Babišovi podmínky ohledně vládní čtvrti v Letňanech a premiér se chytil za hlavu. Některé z nich vůbec nejsou právně možné
Vize vládní čtvrti v Letňanech se premiéra Andreje Babiše drží déle než rok. I když to chvíli vypadalo, že dojde k dohodě a její výstavba nebude daleko, nyní se vše čím dál víc komplikuje. Důvodem jsou podmínky, které předložil pražský primátor předsedovi vlády, jenž je označuje za nesplnitelné. Dokazuje to jeho dopis adresovaný Hřibovi, o němž informoval server Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus (PDS): Zákon o týrání zvířat máme, můžeme ho trošku zpřísnit
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k novele trestního zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Čeští slouhové by pozvali i Hitlera a ještě mu vlezli mezi půlky. Zemana možná vydírají, píše analytik Koller k Venezuele
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA V rozbouřeném světě nejaktuálněji krouží tornádo kolem středoamerické Venezuely. Země má v současnosti dva prezidenty, z nichž jeden stále ovládá zemi, ale toho druhého poté, co se hlavou státu prohlásil, uznala řada zemí včetně USA a České republiky. Martin Koller ve svém seriálu rozebírá události z trochu jiného pohledu, než ukazuje hlavní mediální proud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kohoutek (ANO): Nevidím rozdíl v tom, když někdo zmrzačí anebo zabije psa, kočku nebo člověka
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k novele trestního zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanec Chvojka se rozčílil nad nápadem propustit desetinu úředníků: Decimace, jak za římských legií
K decimaci ve stylu římských legií přirovnal dnes záměr ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snížit příští rok počet státních zaměstnanců o deset procent šéf sněmovního klubu vládní ČSSD Jan Chvojka, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Právní ochrana zvířat má být vyšší než majetku
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k novele trestního zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tak paní Šojdrová, jak to tedy bude s těmi sirotky? Hamáček se chce sejít, Vondráček má spoustu otázek
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) by chtěl vědět, jaké úmysly do budoucna má europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) se sirotky, o jejichž přijetí do ČR usiluje. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že počká na oficiální vyjádření Řecka a pak se s Šojdrovou setká. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pocheho maňásek Petříček? Nový vývoj: Od Schwarzenberga po Hrad se dnes děly věci
ANKETA Je ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) „Pocheho maňáskem“, jak o něm řekl bývalý prezident Václav Klaus? ParlamentníListy.cz se ptaly napříč politickým spektrem. Současného ministra ocenil jeho předchůdce Karel Schwarzenberg, naopak šéf KSČM dává výjimečně za pravdu bývalé hlavě státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Existuje způsob, jak daň z nabytí nemovitosti neplatit
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k dani z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Zatajování studií o nepříznivých dopadech pesticidů, GMOs, nebo éček je konec
V pondělí 11. února byla v rámci trialogu Evropského parlamentu, Evropské komise a Rady přijata provizorní dohoda revize Obecného potravinového práva v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: České mobilní služby patří stále k nejdražším v Evropské unii
Průzkumy spotřebitelské organizace dTest opakovaně ukazují, že tarify českých mobilních operátorů patří v evropském srovnání k nejdražším, zejména v oblasti mobilních dat. Jaké mobilní služby a ceny nabízí sousedé ze zemí Evropské unie, kteří nám mohou být v této oblasti inspirací? dTest přichystal přehledné srovnání cen mobilních tarifů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Slavný ústavní právník nepotěší senátory, brojící proti prezidentovi. Své řekl i k akci soudce Baxy...
ROZHOVOR Dlouholetý zkušený politik, právník Zdeněk Jičínský nepovažuje iniciativu části senátorů, kteří chtějí podat žalobu na prezidenta republiky, za důvodnou. I když si nemyslí, že by jednání ústavních činitelů mezi čtyřma očima mělo být veřejně propíráno, může kauza přispět k očištění veřejného mínění. „Pokud by tu byly obavy, že dochází k ovlivňování soudců, ukázalo se, že i kdyby určité věci mohly být za pokus o ovlivňování považovány, dotčení soudci ničemu nepodlehli, jejich rozhodování tím nebylo ovlivněno a rozhodovali podle zákona a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,“ uvedl bývalý disident a někdejší poslanec ČSSD Zdeněk Jičínský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Soukupovi utíkají jeho Číňané, hlásil nadšeně Deník N. Ředitel Barrandova vysvětlil „zideologizovaným novinářům“, jak to je
Generální ředitel TV Jaromír Soukup se ostře ohradil proti informacím uveřejněným v Deníku N. V žádném případě prý není pravdou, že by čínští investoři opouštěli Soukupovu televizi. To si „zideologizovaní novináři Deníku N“, jak je nazval sám Soukup, jen představují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Prezident Maduro odstartoval v neděli největší vojenské cvičení v historii Venezuely. Dobré, co?
Zatímco v Lidových novinách čteme sladkobolné čtení, tuším na čtyřech stránkách, jak ten Julio zachrání Venzuelu, a tu se k němu připojí jeden vojenský ataché kdesi ve Washingtonu (mimochodem, nenašel si tam už mladou kočičku a boj za osvobození Venezuely je od diktátora Madury si jistě nechá dobře zaplatit). A potom také zběhne jeden letecký generál a tuším jeden podplukovník. No sláva. A to se referuje barvitě a tučnými řádky. Že od minulé neděle probíhá největší vojenské cvičení v historii Venezuely, které skončí 15. února, o tom u nás ani ťuk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Upálení Palacha a rok 1968: Slova, ze kterých se v kavárně rozklepou hrnky
Publicista Daniel Veselý se vrátil k upálení Jana Palacha. Přestože od činu studenta Filosofické fakulty uplynulo již přes 50 let, debata o něm stále rozviřuje české společenské vody. Na filmu Jan Palach od režiséra vyznamenaného prezidentem Zemanem Roberta Sedláčka nenechal Veselý nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zemane, máme tě! ČT v pořadu Wollnera ukázala papír o prezidentovi
Kancléř Mynář je v poslední době v hledáčku médií kvůli svému podnikání a jiným pochybením. Nyní se na něj zaměřili i Reportéři ČT s reportáží o Osvětimanech a kancléřově rybníčku i zbytku jeho podnikání. Podle nich Mynář profitoval z dotací přiklepnutých Osvětimanům a rybník, který v obci postavil, je dle úřadů černou stavbou. Sám Mynář to v pořadu, který uvádí Marek Wollner, popírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nechceme vodit lidi za ručičku
Komentář na facebookovém profilu k reformě státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup se ohradil proti fake news, zveřejněných v Deníku N
Mediální skupiny Empresa Media a Médea Group se důrazně ohrazují proti nepravdivým spekulacím Deníku N o tom, že tyto firmy opouští čínská investiční společnost CEFC. Ani jedna z mediálních společností Jaromíra Soukupa nemá indicie o tom, že by čínská strana chtěla jednat o prodeji svého podílu v tomto mediálním koncernu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Jednání za větší bezpečnost potravin bylo náročné
Komentář na facebookovém profilu k jednání Evropského parlamentu o zvýšení bezpečnosti potravin v Evropě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Třeštíková: Praha nabídla Moravskému Krumlovu dočasně Slovanskou epopej
Hlavní město hledá krátkodobé i dlouhodobé řešení pro umístění Slovanské epopeje. O krátkodobé umístění má významný zájem i Moravský Krumlov. Tomu Praha nabídla čas do konce dubna, aby vyřešil financování nutné pro možné vystavení v místním zámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan David: Evropská unie to vyřeší?
V čekárně ležely na stolku dnešní noviny. Dnešní Dnes. Nahlédl jsem a narazil na známou tvář MUDr. Olgy Sehnalové, MBA: „Evropa dvojího metru nemá budoucnost“, hlásal titulek. To mě zaujalo. Na co asi přišla po deseti letech v Evropském parlamentu usměvavá lékařka z Kroměříže?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ŘSD podepsalo dodatek ke stavbě dálnice D11. Bude o 148 milionů dražší
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí podepsalo se společnostmi Eurovia, Metrostav a Swietelsky dodatek ke smlouvě na dostavbu hradecké dálnice D11. Cena se zvýší o zhruba 148 milionů korun, termín dostavby se zkrátí o měsíc, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jména, co způsobí třesk: Víme, kdo se uchází o místo v Radě Českého rozhlasu
Do 7. února mohly nejrůznější organizace a sdružení navrhovat kandidáty na volbu dvou členů Rady Českého rozhlasu. A mnohá jména jsou z mediálního prostředí velmi dobře známá – je mezi nimi bývalý generální ředitel České televize Jiří Janeček, nedávno „skončený“ šéf ČRo Vltava Petr Fischer či profesor Jan Jirák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Epidemie spalniček pokračuje, počet nemocných dál roste
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) zaznamenala v průběhu včera skončeného 6. kalendářního týdne roku 2019 další vzestup onemocnění spalničkami v Praze. Jen za tento jediný týden přibylo 16 nových, laboratorně potvrzených případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
STAN a TOP 09 půjdou do voleb spolu, kandidátku zveřejní za týden
Zástupci TOP 09 a STAN se dohodli na společné cestě do voleb do Evropského parlamentu. Do konce týdne budou ladit poslední formulace v koaliční smlouvě pro spolupráci v květnových volbách. Předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil dnes ČTK řekl, že vedení jeho strany odsouhlasilo spolupráci s hnutím, příští týden chtějí uskupení oficiálně představit kandidátku. Zřejmě ji povede Pospíšil. Podle europoslance Stanislava Polčáka, lídra STAN, jde ještě o detaily smlouvy. „Základní parametry jsou v zásadě hotové,“ řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trh má jasno - ČR i v posledním čtvrtletí výrazně zaostala za dalšími zeměmi Visegrádu
Česká ekonomika v posledním loňském čtvrtletí rostla podle našeho předpokladu meziročním tempem 2,4 procenta. Pro srovnání, trh ve střední hodnotě analytických odhadů předpokládá, že v sousedním Polsku činil ve stejném období meziroční růst 4,8 procenta, v Maďarsku 4,6 procenta a na Slovensku 4,1 procenta. Všechna data budou příslušnými statistickými úřady zveřejněna v druhé polovině tohoto týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ctíme suverenitu národních států všech zemí, Venezuelu nevyjímaje
V současné době nabývají na intenzitě spory ve Venezuele, které se točí kolem prezidenta této jihoamerické země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Evropský den linky 112
Dne 11. února 2019 si Evropané připomněli již tradičně Evropský den 112. Prostřednictvím tohoto jednotného evropského čísla tísňového volání se mohou lidé v nouzi dovolat pomoci záchranářů, a to ve všech státech Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Živí mě manželka.“ Kolem seriálu „Most!“ je zase sranda. A začala se zlobit kavárna
Zdeněk Godla, hlavní představitel ze seriálu Most! veřejnoprávní České televize, byl hostem Show Jana Krause na TV Prima. Seriál Most! se řeší také na serveru Deník Referendum, a to v souvislosti s transrolí. K ní se vyjádřila na serveru Rozhlas její protagonistka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Zákony proti stalkingu jsou často zneužívány
Zákony, které brojí proti stalkingu, mají tendenci ničit naši zemi i Evropu z demografického hlediska. Postupně se tedy vytváří hon na čarodějnice, navíc přehnaná emancipace feministek škodí původním národům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hamáček ocenil zvýšení důchodů, to je letos nejvyšší za posledních dvacet let
Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček na svém facebookovém profilu ocenil zvýšení důchodů, za které sociální demokraté bojovali. Průměrný starobní důchod se od ledna zvýšil o 900 korun měsíčně a senioři nad 85 let dostali ke svému důchodu navíc tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
A je to: Válečné reparace od Německa? Jasné slovo
Spolupracovník Lidových novin Tomáš Procházka se ve svém komentáři rozepsal o tom, jak Němci zavřeli krám. Jde o otázku válečných reparací, které došly a už nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Průhledné výkaznictví státu zvyšuje důvěryhodnost v očích veřejnosti
Ministerstvo financí vydává konsolidované účetní výkazy České republiky za rok 2017. Odborná i laická veřejnost má tak již potřetí možnost seznámit se s hospodařením státu jako celku. Součástí materiálu je mimo jiné také podrobná zpráva, která je vysvětluje, analyzuje a rozšiřuje o další související informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
V ČT si s tím vytřeli zadek. Prasárna. 30 minut vážného VIDEA
Na webu Česká média proběhl rozhovor s mediálním expertem Petrem Štěpánkem. Ten jednak odsoudil protesty proti jeho krátkodobé kandidatuře do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání jako naprostou absurditu a dále připomenul kauzu z roku 2003, která běží doteď a může stát stát až 30 milionů korun. „Jsem zvědavý, jestli pan Špidla rozbije prasátko, protože ta škoda, která tím vznikne, vznikla proto, že si někdo tenkrát tím zákonem vytřel zadek,“ prohlásil bývalý člen Rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD v řiti? Zdroj odhalil, jak to je před volbami. Ale radši jen tajně
Poslední průzkum společnosti Kantar ukazuje podle všeho na to, že ČSSD by ve sněmovních volbách byla na okraji propasti. Získat by mohla jen pět procent hlasů, což je hranice nutná pro vstup do Sněmovny. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Se Saskem chceme spolupracovat v lesnictví i moderních technologiích
Společný postup při projednávání budoucí podoby Společné zemědělské politiky (SZP), řešení Afrického moru prasat (AMP) nebo kalamity v lesích, moderní technologie v zemědělství i ochranu tetřívka obecného řešil dnes ministr Miroslav Toman se saským protějškem Thomasem Schmidtem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Jak se vyvíjí výsledková sezóna a co bude dál?
Únor je v plném proudu. Své výsledky již reportovalo 66 procent firem z amerického indexu S&P 500. Probíhající výsledková sezóna však může ještě mírně překvapit. Firmám se daří v souladu s dlouhodobým průměrem. Překonání kvartálních cílů v oblasti zisků na akcii ohlásilo 71 procent firem. V oblasti tržeb jsou výsledky trochu horší, přesto i zde 62 procent firem překonalo očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Jak se bezpečně chovat v období jarních prázdnin
Jarní prázdniny jsou v plném proudu. Připomeňme si proto pravidla bezpečného chování v období školního volna a užívání zimních radovánek. Děti a zpravidla i rodiče čeká volno, které tráví rodinnými aktivitami jako např. lyžováním na horách, popř. jinou formou relaxace. Seznamte se s následujícími doporučeními, které Vám pomohou jarní prázdniny prožít bezpečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chci být architektem změny v České republice
Komentář na facebookovém profilu k reformě státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Do ostravské ZOO se letos vrátí lev indický
Jedna z nejnavštěvovanějších atraktivit nejen Ostravy, ale i České republiky představila výhled plánů na letošní rok. Na co nového se v letošním roce můžeme těšit? Přibudou další velcí savci i nové stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Putin pozdravil lidi žijící v České republice. Čtěte
Pět účastníků blokády Leningradu, kteří nyní žijí v ČR, dostalo osobní pozdravy od prezidenta RF Vladimira Putina, a to u příležitosti výročí 75 let od ukončení blokády Leningradu. Stalo se tak během slavnostního večera na počest preiéry filmu „Zachránit Leningrad“, která proběhla v pražském kině Lucerna. Píše o tom server Ria Novosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Musíme investovat, abychom přežili krizi s nejmenšími možnými škodami
Komentář na facebookovém profilu k investičnímu rozpočtu pro Prahu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rekordní návštěvnost mezinárodně oceněného Národního technického muzea v roce 2018
Pro Národní technické muzeum byl rok 2018 zlomový. Jeho návštěvnost stoupla o 23 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hrad: Velmi nás znepokojuje myšlenka, že i právně transparentní procesy, týkající se prezidenta a Hradu, mohou být zásadně ovlivněny kampaní Baxagate
Vyjádření zmocněnce prezidenta republiky k usnesení MSZ v Brně ze dne 7. února 2019 ve věci pomluvy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Konec Jaromíra Soukupa? Visí nad ním smrtelná hrozba
Rozhodnutí Jaromíra Soukupa, ředitele TV Barrandov, vstoupit do politiky, rozzlobilo čínskou společnost China International Group Corporation (CIGC). Ta se nyní chce zbavit svého podílu v Soukupově mediálním impériu. Informaci přinesl server DeníkN.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla projednávat hlavně poslanecké předlohy
Sněmovna by se dnes měla zabývat zejména poslaneckými předlohami. V úvodním kole by mohli poslanci projednat například novelu, která by umožnila zavedení provozu metra bez strojvedoucích. Schůze dolní komory pokračuje od odpoledne, její program ještě může doznat změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Odmítám spekulace o politickém ovlivňování při výkonu státní moci a správy
V poslední době se moc často spekuluje o tom, že státní orgány rozhodují tendenčně. Mám důvěru v činnost státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Úder Američanům: Zaorálek v ČT potopil téma Venezuely. Zase to schytá
Ve včerejších Událostech, komentářích se k tématu Venezuely vyjadřoval bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a poslanec SPD Jiří Kobza. Lubomír Zaorálek prohlásil, že plán na přinucení Nicoláse Madura k odstoupení nevyšel a Evropa teď bude muset vyjednávat. „To, co je dnes největší nebezpečí, je, že se pod záminkou humanitární pomoci může konat vojenská invaze,“ varoval bývalý ministr zahraničí. Podle Jiřího Kobzy by si Venezuelané měli udělat pořádek ve své zemi sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Návrh zákona byl primárně motivován otřesnými případy nelegálních množíren
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k novele trestního zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Retailový sektor doplácí na prodeje ve slevách
Cena akcií firmy L Brands, která vlastní značky Victoria’s Secret, Pink, Lingerie a Bath & Body Works, postupně klesala ze svých maxim na hodnotě kolem 100 dolarů za akcii z konce roku 2015 až k prosincovým úrovním pod 25 dolarů za akcii. Ztratila tak zhruba tři čtvrtiny své maximální hodnoty. V lednu se však společnost odrazila od svého dna a reportovala lepší než očekávaná čísla tržeb. Přesto L Brands přidělává investorům vrásky na čele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pokud sankce nebudou stačit, nastupuje trestní represe
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k novele trestního zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Premiér kritizuje NKÚ, pokud se závěr týká jeho oblíbence
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k zákonu o Nejvyšším kontrolním úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Havlíčkův Brod: V novém kojícím koutku si mohou děti i pohrát
Několik málo dní již mají maminky malých dětí k dispozici tzv. kojící koutek v hlavní lůžkové budově naší nemocnice. Kromě klidu a soukromí pro nakojení, zde maminky najdou přebalovací pult, mini hrací koutek a především pohodlná křesla pro kojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fico vzdal kandidaturu do Ústavního soudu. Za to vyzval Kisku, aby výběr nechal svému nástupci
Někdejší slovenský premiér Robert Fico dával po odchodu z postu předsedy vlády najevo, že v žádném případě nemizí ze slovenské politické scény. Na počátku tohoto roku však sdělil, že by se rád stal soudcem Ústavního soudu Slovenské republiky. Nakonec se jím však nestane. Zde je důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Městská nemocnice Ostrava léčí střevní záněty moderními metodami
Interna Městské nemocnice Ostrava získala statut Centra biologické léčby idiopatických střevních zánětů, který jí udělila Česká gastroenterologická společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Chybí mi oponentura Legislativní rady vlády a ostatních resortů
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k novele trestního zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 64. díl. Síla rozumu
Oriana Fallaci (29. června 1929 Florencie, Itálie – 15. září 2006 Florencie) byla italská novinářka a spisovatelka. Ve Florencii vystudovala univerzitu a stala se redaktorkou a později - jako první žena v Itálii - válečnou korespondentkou. Od té doby (1967) nechyběla snad na žádné válečné frontě. Dostala se například do Vietnamu, Saúdské Arábie, Libye, Jordánska, Kuvajtu, Libanonu, Pákistánu, Indie, Bangladéše, Íránu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Čtyřikrát nedorazíš bez omluvy, a jseš bez peněz. Poslanci si schválili přísnější postihy za absence
Poslancům budou od nynějška hrozit peněžité postihy za neúčast na jednání pléna, výborů nebo komisí, pokud se neomluví. Dolní komora se dnes usnesla na tom, že o srážkách z platu bude v těchto případech rozhodovat organizační výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ale takhle to vůbec být nemá... Pražský radní pro dopravu dorazil poprvé k Takáčovi a takto to dopadlo
V pondělním Interview na ČT24 byly hlavními tématy některé plány vedení hlavního města Prahy. Do debaty si moderátor Daniel Takáč tentokrát přizval pražského radního pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě), aby se jej zeptal například na aktuálně propíranou vládní čtvrť v Letňanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Jak se pro důchod započítává doba péče
Péče o naše nejbližší je činnost nepochybně velmi důležitá a potřebná. Lidé si mohou klást otázku, jaký dopad budou mít ta životní období, kdy místo práce pečovali či pečují o děti, rodiče nebo jiné handicapované rodinné příslušníky, na jejich budoucí důchod. V jakých případech a za jakých podmínek se doba péče pro nárok na důchod a jeho výši započítá? Vysvětluje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Orbán - ne migrace, ale podpora rodin
Maďarský premiér Víktor Orbán v průběhu svého každoročního bilančního vystoupení o stavu země prohlásil, že receptem na demografické problémy Maďarska není migrace, ale zvýšení počtu dětí v rodinách. V té souvislosti představil vládní plán na zvýšení porodnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Toman odpálil nálož. Polské potraviny by českým spotřebitelům rozhodně nedoporučil
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr zemědělství za ČSSD Miroslav Toman. V posledních dnech věnoval pozornost dovozu ne zcela bezpečného polského hovězího masa do Česka. Doporučil by českým spotřebitelům kupovat polské potraviny? A omluví se Toman těm restauracím, které nařkl z prodeje závadného hovězího?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Nedošlo ke změně zákona, ale jenom ke změně chování úředníků
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 ke stavebnímu a vodnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Na změnu vztahu společnosti ke zvířatům by měl reagovat i trestní zákoník
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k novele trestního zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Opozice chtěla jedna v parlamentu o tom, jak stát pomůže řidiči zavřenému ve Francii. ANO s ČSSD to zablokovaly, Hamáček krčil rameny
Vládní ANO a ČSSD zablokovaly snahu KDU-ČSL a ODS projednat ve Sněmovně případ českého řidiče Jiřího Sagana, který byl ve Francii odsouzen za to, že v jeho kamionu úřady loni našly skupinu Iráčanů. Lidovci a občanští demokraté navrhovali, aby dnes Sněmovna vyzvala vládu k poskytnutí pomoci řidiči, který tvrdí, že o migrantech převážených v chladicím voze nevěděl, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Člověk by měl být chráněn o chloupek více nežli zvíře
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k novele trestního zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Krajské dotace usnadní život lidem s autismem a zkvalitní pečovatelskou službu
Moravskoslezský kraj finančně podpoří projekty, které zkvalitní život lidí s autismem a usnadní práci pečovatelům. Na tyto dotace půjde přes 200 tisíc korun z krajského rozpočtu. Rozhodli o tom krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Především jde o zvýšení odolnosti krajiny vůči suchu a zadržení vody v krajině
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 ke stavebnímu a vodnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Návrh zákona nepřináší zátěž pro státní rozpočet, územní celky ani daňové poplatníky
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 ke stavebnímu a vodnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční analytický úřad: Moneyval zveřenil hodnotící zprávu České republiky
Dne 11. února 2019 zveřejnil Výbor expertů pro hodnocení opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu Rady Evropy, známý pod názvem „Moneyval“, hodnotící zprávu České republiky. Tato zpráva reflektuje implementaci 40 doporučení Finančního akčního výboru z roku 2012 do české legislativy a praxe. Vlastní zpráva se soustředí jak na zhodnocení preventivních opatření aplikovaných na úrovni soukromého sektoru, tak na postupy státních orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vláda nemá absolutně žádné morální právo vytýkat poslancům nekoncepčnost
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 ke stavebnímu a vodnímu zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): V Letňanech a ve Kbelích se má zdvojnásobit počet obyvatel. Kde budou pracovat?
V Letňanech a sousedních Kbelích se má postavit celkem 15 500 bytů. To je přibližný součet dnes známých investičních projektů na severní pražské terase. V nich najde své bydlení třicet až čtyřicet tisíc lidí, čímž se zdvojnásobí současný počet obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Ti, co vnímají signály
Naivně jsem se nechal ve škole obelhat. Věřil jsem od mládí, že věk polyhistorů skončil někdy v sedmnáctém století s J. A. Komenským. Poslech současného Českého rozhlasu mě denně nutí revidovat tuto vžitou pověru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Výjimky v zákonech nemám rád
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k dani z nabytí nemovitých věcí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): S nebývalou rychlostí naše vláda uznala za prezidenta Venezuely pučistu
Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 12. února 2019 k situaci ve Venezuele
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti: Konec neomluvených absencí poslanců po dvaceti letech
Řádné omluvy absencí poslanců, novela EET, změny ve správní radě VZP a rozšíření pravomocí NKÚ, to byla témata Pirátů v rámci pravidelné úterní tiskové konference před jednáním Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
MŠMT: Kulatý stůl k Místním akčním plánům rozvoje vzdělávání
Na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy se uskutečnil kulatý stůl k Místním akčním plánům rozvoje vzdělávání (MAP). Kromě shrnutí aktuální koncepce MAP a stavu realizace projektů byly představeny také příklady dobré praxe. Diskutovalo se i nad budoucností MAP v příštím programovém období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference – leden 2019
Výzkum STEM z přelomu ledna a února ukázal, že do parlamentu by se dostalo sedm stran, těsně pod pětiprocentním prahem by opět zůstaly TOP 09 a STAN. Zdá se, že vypjatá atmosféra konce loňského roku se zklidnila a navázat na novou konstelaci se nejlépe podařilo Pirátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč tahá současná evropská levice za kratší konec provazu
Až na výjimky, na tom není evropská levice dobře. Přesto je třeba se pokusit o přesvědčování občanů u vhodnosti sociálně demokratické politiky. Dnes to bude o to těžší, protože na místo tradiční levice zasedli nacionalisté, populisté a demagogové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Skialpinisté v okolí Plešného jezera v mnohých případech porušují zákon
Skvělé sněhové podmínky letošní zimy zaručují perfektní zážitky všem vyznavačům zimních sportů. Na Šumavě toho využívají jak běžkaři, sjezdoví lyžaři a také skialpinisté. Až stovky skialpinistů týdně vyráží na hraniční část Šumavy do okolí Plechého, Třístoličníku a Plešného jezera. Mnozí ale nectí zákony a vstupují do klidových zón, kde jim hrozí nejen pokuta, ale také zranění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Udělali jsme první krok v reformě, aby stát sloužil lidem, ne lidé státu
Občanští demokraté před zasedáním Poslanecké sněmovny představili první konkrétní návrhy na reformu státu, podle které má stát sloužit lidem, nikoli lidé státu. Návrh se týká vytvoření seznamu povinností, které pro občana, živnostníka či ředitele školy vyplynou z nově přijímaných zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nová čísla: Okamura, ČSSD a KSČM rostou. Ale TOPka, to se úplně bojíme napsat...
Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš možná nebude mít radost. Modely předvolebních preferencí voličů hnutí ANO přisuzovaly zisk 30 a více procent hlasů. Poslední průzkum společnosti STEM mu však přisoudil jen 23 procent. A jak jsou na tom ostatní strany? Nahlídněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Benešovy dekrety se stávají cárem papíru
A cizáci, kteří si zavdali s nacistickým režimem vznášejí vůči naší zemi a našemu národu stále nové majetkové nároky. Jak dlouho ještě pro ně bude náš národ dojnou krávou ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Ropný trh - klid před bouří?
Zatímco ještě na přelomu roku se ropný trh ocitl v zajetí cenových kotrmelců, v posledních týdnech na něm zavládl až nečekaný klid. Cena ropy se tak již více než měsíc drží v blízkosti hranice 60 USD/barel, kde s napětím vyčkává, jak se rozvinou dva hlavní příběhy první poloviny tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Arnika: Praha musí požadovat výstavbu dostupného bydlení a sama začít stavět
Ceny bytů a nájmů rostou dvakrát rychleji než mzdy. Developeři na deregulovaném trhu nestaví dostupné bydlení. Soustředí se na nejziskovější segment investičních bytů, jejichž podíl vzrostl až na 40 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Stavět vzdělávací systém podle toho, co potřebuji právě dnes, je naivní
Komentář na facebookovém profilu k vzdělávacímu systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
FNUSA: Den dětské onkologie - Lékaři zachrání téměř 85 % nemocných, následky je přesto provázejí v dospělosti
Na pátek 15. února každoročně připadá Den dětské onkologie. Až 400 dětí se každý rok v České republice léčí s nádorovými onemocněními. Příčiny způsobující rakovinu u dětí jsou z velké části dosud neznámé, navíc nádory u malých pacientů bývají agresivní a rychle rostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Beata Krusic: Kdo jsi bez viny, hoď kamenem po Doll, Kitten a Brynn, lesbickém triu
Zbyněk Hutar, Zuzana Krejčí a Vladislava Juhásová rozpoutali diskuzi o smyslu soužití. Já říkám: ano konzervativní rodině, ale také ano alternativnímu soužití, ale hlavně ano lásce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Opozice chtěla jednat v parlamentu o tom, jak stát pomůže řidiči zavřenému ve Francii. ANO s ČSSD to zablokovaly, Hamáček krčil rameny
Vládní ANO a ČSSD zablokovaly snahu KDU-ČSL a ODS projednat ve Sněmovně případ českého řidiče Jiřího Sagana, který byl ve Francii odsouzen za to, že v jeho kamionu úřady loni našly skupinu Iráčanů. Lidovci a občanští demokraté navrhovali, aby dnes Sněmovna vyzvala vládu k poskytnutí pomoci řidiči, který tvrdí, že o migrantech převážených v chladicím voze nevěděl, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: Elektrické vlaky dojedou až do centra Kadaně
Obyvatelé Kadaně získají do dvou let přímé vlakové spojení s většinou významných center Ústeckého kraje. Umožní to elektrizace traťového úseku z Kadaně-Prunéřova do Kadaně, která začala předáním staveniště v závěru minulého roku. Celkové náklady stavby dosahují 440 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra