Oficiální zpravodajská média

Ztroskotanci a samozvanci? Koluje závažná věc o Zdeňku Svěrákovi
Již před dvěma týdny jsme vás informovali o rozhovoru europoslance Luďka Niedermayera s hercem Zdeňkem Svěrákem. V něm herec vysvětloval, jak se to má s Čechy a EU a jak „nás neurvalci chtějí vytrhnout jako zub z chrupu EU“. Internetem ovšem koluje srovnání Svěrákových slov se slovy z Rudého práva o Chartě 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Soros jako Vasil Biľak. A paní Šojdrová, gratuluji! Zlá, velmi zlá Tereza Spencerová. I k Venezuele a Macronovi
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Přesně takové jalové výzvy k mobilizaci mas vydávali Biľak a spol. na každém svém sjezdu a zasedání ÚV,“ komentuje analytička Tereza Spencerová výzvu George Sorose k záchraně Evropské unie. S úsměvem též komentuje fakt, že europoslankyně Šojdrová konečně přivezla seznam 14 „syrských sirotků“ a na vážnější notu pojednává situaci ve Venezuele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Orbán? Super! Ale já nemůžu, napsal Václav Klaus ml. Oč jde?
Za čtyři děti žádné daně. Tak zní návrh maďarského premiéra Viktora Orbána. A velmi jej oceňuje poslanec ODS Václav Klaus mladší. „To je super nápad. Ale navrhnout to u nás nemůžu já, protože by to byl extremistický hybridní ruský útok na daňovou soustavu,“ poznamenal. Své pak uvedl i Jaroslav Foldyna z ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Mnu si oči. Ne, nezdá se mi to.“ Exministr Ivan David ohromen z toho, co europoslankyně ČSSD napovídala v novinách o EU
Psychiatr a někdejší ministr zdravotnictví za sociální demokracii Ivan David se dobře pobavil nad tím, co o ČSSD napsala europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD). Pak na „Bruselu“ nenechal nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
První galerie na světě se stálou expozicí skutečných nahých lidí bude v Praze
Již 5. dubna letošního roku se v Praze začnou dobrovolně svlékat tisíce lidí ročně. Svoje brány zde totiž otevře první galerie na světě, kde bude sálá expozice skutečných nahých lidí - VOAYER GALLERY.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petice za dodržování práva a respektování výsledků inspekčního šetření v ZŠ Boskovice
ZŠ Boskovice přidala loni do školního řádu zákaz používání mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení v době od vstupu do školy do konce vyučování. Na základě šetření české školní inspekce byl tento bod ve školním řádu ZŠ Boskovice shledán být nepřiměřeným, a škola a zřizovatel byli požádání o sjednání nápravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
JCCR: Letošní Travelcon nabídne účastníkům opět velice atraktivní program
Více než tři stovky manažerů, marketérů, podnikatelů v cestovním ruchu a dalších expertů na turismus z celé České republiky očekává Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) mezi účastníky letošního třetího ročníku dvoudenní odborné konference Travelcon 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Pane redaktore, tohle myslíte zcela vážně?!“ Takáč v ČT tak dlouho dusil Ťoka, až ministr bouchl do stolu
Dálnice D11 do Smiří se nakonec stavět bude, prodraží se ale skoro o sto padesát milionů. V tomto duchu se nesl čtvrteční pořad Interview na ČT24. Proč je kolem dálnic v Česku tolik problémů, se ptal moderátor Daniel Takáč ministra dopravy Dana Ťoka (nestr. ANO) a rozpálil jej pořádně do běla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hřib dodržel slib, rezignoval ze Správní rady VZP. Co ale Svoboda nebo Zimmermann z ODS, který posílá do VZP faktury za stovky milionů ročně, ptá se
V souvislosti se zvolením do funkce primátora hlavního města se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, jak slíbil před nástupem do vedení metropole. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho v úterý na pozici náhradníka jmenovala Poslanecká sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Program RE:START je vzorem pro ostatní země
Na Ministerstvu pro místní rozvoj se dnes za účasti náměstka ministryně pro místní rozvoj Davida Koppitze a národní manažerky programu RE:START Gabriely Nekolové uskutečnilo jednání se zástupci Evropské komise ohledně dalšího naplňování programu RE:START, kterým vláda řeší pomoc strukturálně postiženým regionům, tedy Moravskoslezskému, Ústeckému a Karlovarskému kraji. Hovořilo se především o tom, jak naplňování programu zintenzivnit a zároveň byly představeny i konkrétní projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Rekonstrukce Bělohorské děsí živnostníky
Bělohorskou ulici na Břevnově čeká zásadní rekonstrukce. Ta má třídu výrazně zklidnit, přibýt mají malé parčíky, lavičky a další odpočinková zákoutí. Investorem rekonstrukce, kterou připravuje IPR, je hlavní město Praha a začít by měla asi za dva roky. Zásadní výhrady proti rekonstrukci ale mají místní živnostníci. Nelíbí se jim, že by mělo zmizet na 40 parkovacích míst, odmítají také cyklopruhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
NÚKIB nezměnil svůj názor technologie Huawei, stále je označuje za bezpečnostní riziko
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) nezměnil své stanovisko, technologie čínské společnosti Huawei považuje nadále za bezpečnostní riziko. ČTK to dnes sdělil mluvčí NÚKIB Radek Holý. Úřad dnes odeslal Huawei požadovanou odpověď na dopis, v němž čínská firma požadovala zrušení nebo úpravu varování, které NÚKIB vydal v prosinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Systém placení mýta v EU se zjednoduší
Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili dohodu, která umožní zavedení Evropské služby elektronického mýtného (EETS). V praxi to znamená, že dopravcům, kteří jezdí do zemí Evropské unie, odpadne povinnost pořizovat několik zařízení pro platbu elektronického mýtného po Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC urychluje přípravu významných investičních akcí
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zařadila do plánu přípravy další důležité investiční akce, mezi které patří modernizace prvních částí brněnského železničního uzlu, zdvoukolejnění úseku Branický most – Krč – Spořilov v Praze či rekonstrukce stropu nové odbavovací haly na pražském hlavním nádraží. Nyní se začnou zadávat jednotlivé stupně projektové dokumentace a připravovat projekty k vlastní realizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Snížení výsluh policistů a hasičů? Ani omylem, postavil se za sbor Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) nepodpoří poslaneckou novelu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, kterou připravil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. ParlamentníListy.cz o postoji informovala Klára Pěknicová z odboru tisku a public relations resortu vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Zdeněk Hřib rezignoval na členství ve Správní radě VZP
V souvislosti se zvolením do funkce primátora hlavního města se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho v úterý na pozici náhradníka jmenovala Poslanecká sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čekají nás velké věci! Expremiér se vyjádřil k aktuálnímu posunu v kauze OKD. Padají jména: Sobotka, Pokorný...
Expremiér Jiří Paroubek zajásal nad činností parlamentní komise k privatizaci OKD vedené Pirátem Lukášem Černohorským. O případ by se teď mohl zajímat i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI), takže nás možná čekají velké věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
A proč to samé psali o izraelských radarech? Vojenský analytik vnáší pozoruhodné srovnání s kauzou Huawei
ROZHOVOR „Pro Českou republiku není optimální cestou kývnout na všechno, co se vymyslí v rámci Spojených států a Evropské unie. Měli bychom si udržovat vlastní názor na hospodářskou politiku a vlastní názor na politiku zahraniční obecně,“ upozorňuje vojenský analytik Jaroslav Štefec. Podle něj je důležité znovu získat určitou míru samostatnosti v této oblasti. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz současně zdůraznil, že zrušení smlouvy o likvidaci střel středního a krátkého doletu mezi Ruskem a Spojenými státy bylo logické, protože ostatní země je mezitím dále vyvíjely. Od obou mocností však očekává zdrženlivost a vyjednávání o dohodě jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: 200 dní v úřadu
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) bude v pátek 15. února 2019 přesně 200 dní v čele resortu. Za dobu jejího působení se podařilo prosadit několik zásadních změn, které se pozitivně dotkly občanů České republiky. Do budoucna plánuje MPSV provést revizi sociálních dávek s cílem systém zjednodušit, zpřehlednit a zabránit možnému zneužívání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Šilar (KDU-ČSL): Finanční náhrady církvím opravdu nejsou darem nebo příjmem
Hospodářský výbor Senátu schválil zamítnutí návrhu zákona na zdanění církevního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Výsměch hnutí Pulse of Europe. Dva čeští šéfredaktoři se neudrželi
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se vysmál celoevropskému občanskému hnutí Pulse of Europe. Aktivity tohoto uskupení mu připomínají satirický pořad z 90. let 20. století nazvaný Česká soda. Se svou reakcí k Pleslovi se ozval i šéfredaktor serveru Info.cz Michal Pur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Takže čí je to bordel? Všude špinavé talíře, nedopalky... Další záběry z Kliniky. A nejen to
Youtuber Stanislav Hruška se chtěl podívat do útrob Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově, které museli před pár týdny vyklidit aktivisté, kteří objekt obývali po celé měsíce v rozporu se zákonem. Při návštěvě zjistil, že je v objektu opravdu velký nepořádek, mírně řečeno. Otázka však je, kdo ho tam udělal. Podle lidí, kteří na Kliniku docházeli, to bývalo klidné a tiché místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman do toho nemá co mluvit, říká jasně senátor a rektor Bek
Česká konference rektorů podpořila Univerzitu Karlovu ve sporu s prezidentem Milošem Zemanem, který se opětovně rozhodl nejmenovat fyzika Ivana Ošťádala a historika umění Jiřího Fajta profesory. Univerzita tento týden podala k Městskému soudu v Praze dvě správní žaloby. Prezident podle mínění pražské univerzity porušil pravidla pro jmenování profesorů a zasáhl do akademických svobod, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD tlačí v Bruselu: Musíme jíst stejně kvalitní jídla jako Němci
Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) vyjádřila už na konci loňského roku své rozčarování nad posledním vývojem ve dvojí kvalitě výrobků, které v jednotlivých zemích na první pohled vypadají stejně, ale liší se složením. Podle rakouské vlády dvojí kvalita totiž není problém. Poslední návrh, se kterým Rakušané na jednání týden před Vánoci přišli, zmínku o dvojí kvalitě zcela z textu vypouští. „Je třeba se ozvat nahlas. Wienerschnitzel z kuřecího rakouské vládě nevadí,“ dodává Sehnalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček na Mnichovské bezpečnostní konferenci
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček bude 16. a 17. února 2019 zastupovat Česko na Mnichovské bezpečnostní konferenci, kde vystoupí v panelu s názvem „Může se Evropa sama ubránit v éře velké mocenské konkurence? Budování schopnosti kontinentu jednat v 21. století“. Konference se tradičně zúčastní celá řada hlav států vlád, ministrů zahraničních věcí a obrany či představitelů mezinárodních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolem ústavní stížnosti na úhradovou vyhlášku to houstne. Ozval se senátor Valenta: Přiznal jste diskriminaci občanů, pane ministře
K ústavnímu soudu míří stížnost skupiny senátorů soustředěných kolem Ivo Valenty na systém úhrad v českých nemocnicích. Velké nemocnice v metropoli či krajských městech totiž od zdravotních pojišťoven dostávají často rozdílné částky za totožné zdravotnické výkony. Laicky řečeno, operace slepého střeva v nemocnici na Vysočině nestojí pojišťovnu tolik jako operace v některé z pražských nemocnic. A to se senátorům nelíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti odmítají současný text Směrnice o autorském právu na digitálních sítích
Včera byl připraven kompletní text tzv. směrnice o copyrightu, o němž se bude ještě před květnovými volbami hlasovat v Evropském parlamentu. Piráti proti směrnici v průběhu loňského roku intenzivně bojovali. Schválený text i přesto nadále ohrožuje kreativitu, hospodářskou soutěž i svobodu jako takovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
A je to: Nora Fridrichová dala najevo, na čí straně stojí
S blížícími se volbami se stupňuje aktivita zastánců EU. Jednou z organizací, která se šířením pozitivních aspektů EU zabývá, je Pulse of Europe. Toto hnutí, založené koncem roku 2016 v Německu, se rozšířilo i do ČR. Je s ním spojený i aktivista Tomáš Peszyński a vyhazovač květin Otakar van Gemund. A mezi příznivce se, podle nedávné fotky, řadí i televizní moderátorka, Nora Fridrichová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Důchody musí zohledňovat zásluhovost. Návrhy ministryně Maláčové jsou nespravedlivé
Ministryně práce a sociálních věcí Maláčová dnes na tiskové konferenci shrnula 200 dnů svého působení v úřadu a zároveň představila nové plány Ministerstva práce a sociálních věcí. ODS se ohradila především proti zvyšování důchodů bez ohledu na zásluhovost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ministři za ČSSD mají pro současnou vládu pouze negativní přínos
Současná vláda již pracuje déle než půl roku, to je dostatečný čas na zhodnocení její činnosti. Podívejme se, jakým přínosem jsou ministři nominovaní za ČSSD, kteří všemožně usilovali o to, aby se do vlády dostali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kovosvit přilákal na odborný seminář s firmou Iscar více než stovku zákazníků
Jihočeský výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS uspořádal ve středu 13. února další ze svých tradičních odborných seminářů. Na akci, jež se tradičně koná v showroomu Kovosvitu, spolupracoval se společností Iscar ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS gratuluje slavnému cestovateli Miroslavu Zikmundovi ke 100. narozeninám
Ve čtvrtek 14. února 2019 slaví Miroslav Zikmund, slavný cestovatel spojený se značkou TATRA, 100. narozeniny. Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS při této příležitosti Miroslavu Zikmundovi děkuje za celosvětovou propagaci značky TATRA a přeje všechno nejlepší k životnímu jubileu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Nechcete euro? Hrozí vám rubl a jüan, zaskočil diváky Mirek Topolánek
V druhém díle Topol Show na info.cz si bývalý premiér pozval ekonoma a filozofa Tomáše Sedláčka. Ten kritizoval současný model ekonomie, který popsal jako „keynesiánský bastard“, kdy si jen půjčujeme, ale netvoříme přebytky. Nemohlo nedojít na EU a Evropskou unii. Podle Sedláčka je zbytečné euru vyčítat, že je to politický projekt, podle něj je každá měna politický projekt. A dodal, že nám hrozí rubl a jüan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS gratuluje cestovateli Miroslavu Zikmundovi ke 100. narozeninám
Ve čtvrtek 14. února 2019 slaví Miroslav Zikmund, slavný cestovatel spojený se značkou TATRA, 100. narozeniny. Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS při této příležitosti Miroslavu Zikmundovi děkuje za celosvětovou propagaci značky TATRA a přeje všechno nejlepší k životnímu jubileu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Gazdík: Vběhnout do náruče ruského medvěda? Budovat vztahy v Evropě znovu? To chcete?
ROZHOVOR „Vystoupení Velké Británie z Evropské unie je jako bolestivý rozvod s tvrdými finančními dopady. Opravdu chceme začít zase navazovat dvoustranné dohody a budovat celou evropskou architekturu znovu? Nebo vběhnout do náruče ruského medvěda?“ ptá se poslanec a předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž prohlásil, že česká vláda podle něj konečně pochopila, že mejdan skončil a musí začít šetřit. Na slíbené dárky na všechny strany mít nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Drtinová se pohádala kvůli ČT a platům moderátorů. Nebylo to pěkné
Komunistický poslanec Jiří Valenta patří mezi velmi hlasité kritiky České televize. Nyní o svých důvodech pohovořil v pořadu DVTV.cz s moderátorkou Danielou Drtinovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: CRAB pomáhá šetřit i při výstavbě dálnice D3
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Českých Budějovicích obdržel požadavek od Státního fondu dopravní infrastruktury o nalezení vhodných prostor pro umístění 3 tzv. supervizorů stavby dálnice D3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce: Další klamání o původu hovězího masa v restauraci
V rámci probíhajících intenzivních cílených kontrol, zaměřených na pravdivost deklarovaných údajů o původu hovězího masa a správné uvádění informací pro spotřebitele v provozovnách společného stravování, zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) další případ pochybení v deklaraci o původu masa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL Jihočeský kraj: Staronová lidovecká vedení ve třech okresech
Březnový sjezd KDU-ČSL v Brně, který zvolí nástupce dlouholetého předsedy Pavla Bělobrádka, se nezadržitelně blíží, a proto již naplno probíhají vnitřní volby i na nižších úrovních stranických orgánů. Výjimkou není ani Jihočeský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Zastaví přebujelý stát už jen válka?
V poslední době i celkem levicově orientovaní lidé začínají mít pocit, že je něco špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Podkopáváním autority a úcty k prezidentovi ztratili vlastní autoritu a úctu
Poslední mediální výstupy bývalého nejvyššího soudce Správního soudu Baxy a rektora Karlovy univerzity Zimy, prodchnuté a motivované otevřeným nepřátelstvím vůči prezidentu republiky Miloši Zemanovi jsou nejenom známkou toho, že tito pánové ztratili přirozenou autoritu a úctu veřejnosti, ale i toho, že flagrantním způsobem porušují Ústavu naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Správa parku loni vykoupila pozemky na Šobesu i v okolí Konic
Téměř jeden hektar půdy vykoupila v roce 2018 ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí Správa národního parku Podyjí. Jde převážně o lesní pozemky ležící přímo v národním parku. Správa parku nyní bude spravovat ale i část lokality Šobes nebo nelesní plochy s jedinečnými biotopy zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů v ochranném pásmu parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: O ceny Czech Grand Design 2018 bojuje i Lasvit a Rautis
Akademie designu České republiky odtajnila nominace ve třináctém ročníku soutěže Czech Grand Design. Bylo vybráno 88 autorů v devíti kategoriích a mezi nimi i dvě firmy z Libereckého kraje. Do poroty přijalo členství 61 významných osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Jihomoravský kraj chce řešit nedostatek sester pomocí stipendií
Jihomoravský kraj bude dávat stipendia studentům zdravotnických škol, kteří se zavážou k práci v některé z krajských nemocnic. Umožní to nový dotační program, do kterého kraj letos vložil milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Stránky Infoabsolvent.cz jsou dostupné i z mobilu
Web www.infoabsolvent.cz je upraven pro snadnější používání na všech mobilních zařízeních. Zobrazení se automaticky přizpůsobuje tomu, na jakém zařízení se používá – ať už je to počítač, tablet nebo mobilní telefon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Také já bych byl moc rád, kdyby se Evropa probudila
Komentář na facebookovém profilu k výzvě Georga Sorose, aby se vládnoucí elity vypořádaly euroskeptiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Třetí agent z kauzy Skripal se jmenuje Denis Sergejev a patří k ruské rozvědce GRU, uvádí investigativní skupina Bellingcat
Skutečné jméno třetího agenta ruské vojenské rozvědky GRU, který byl zapojený do případu loňské otravy Sergeje Skripala a vystupoval pod falešnou identitou Sergej Fedotov, je Denis Sergejev. Dnes to na svém webu oznámila mezinárodní investigativní skupina Bellingcat. Sergejev jako Fedotov na přelomu ledna a února 2014 navštívil Prahu, uvedl Bellingcat, který na objasnění identity Fedotova spolupracoval s ruským serverem The Insider a českým týdeníkem Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: V pěti krajích se cena benzínu dostala pod 30 korun za litr
Ceny pohonných hmot klesají již 14 týdnů v řadě. Průměrná cena benzínu je o 50 haléřů levnější než v případě nafty a dosahuje úrovně 30,44 koruny za litr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MŽP podporuje rozvojové aktivity českých firem v oblasti ochrany klimatu
Ministerstvo životního prostředí uspořádalo setkání zástupců Evropské banky pro obnovu a rozvoj (European Bank for Reconstruction and Development, EBRD) a českých firem. Na setkání 12. února se čeští podnikatelé dozvěděli, jak se mohou uplatnit v projektech podpořených Zeleným klimatickým fondem (GCF), konkrétně v rámci projektu „Zelených měst - Green Cities Facility ".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Český svaz bojovníků za svobodu narazil, část samospráv jej odmítá dotovat za ocenění komunisty Ondráčka
Vedení Hradce Králové, Jihlavy nebo Královéhradeckého kraje odmítají dotovat Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS). Plzeň dotaci svazu výrazně snížila. Samosprávy kritizují kroky celostátního vedení svazu jako třeba ocenění komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který za sametové revoluce zasahoval jako policista proti demonstrantům. Většina úřadů bude o příspěvcích pro ČSBS teprve rozhodovat, některé ještě žádost od svazu nedostaly. Již dříve odmítl podpořit státní dotaci pro ČSBS premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Nová právní úprava umožňuje snadnější pohyb napříč EU
Návrh z dílny Ministerstva spravedlnosti by měl zajistit adaptaci českého právního řádu na nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) o podpoře volného pohybu občanů a ve své podstatě zjednodušuje požadavky na předkládání některých veřejných listin v rámci Evropské unie. Změna se dotkne například matričních dokladů nebo výpisů z evidence Rejstříku trestů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za zkrácení schvalovacího řízení příspěvku na péči o nemohoucí rodiče
Žádáme příslušné orgány o pružnější schvalování příspěvků na péči o blízkou osobu a poskytování kompenzačních pomůcek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skandál kolem Pussy Riot. Známou členku skupiny vyvedli z letadla. Zde je důvod
Členku ruské skupiny Pussy Riot Mariju Aljochinovou odvedli ve španělské Barceloně z letadla. Prý byla opilá. Mířila do Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Na Litoměřicku přibudou od pondělí další spoje
Od pondělí 18. února se opět zlepší doprava pro cestující na Litoměřicku, do upravených jízdních řádů přibydou další spoje. Jedná se již o třetí vlnu od začátku února, celkem už se podařilo posílit dopravní obslužnost o 34 spojů, a to pouze samostatnými silami Dopravní společnosti Ústeckého kraje ve spolupráci s odborem dopravy krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman navrhne na ústavního soudce Gerlocha, hlásí rozhlas
Prezident Miloš Zeman potvrdil, že na ústavního soudce navrhne prorektora Univerzity Karlovy Aleše Gerlocha. Serveru iROZHLAS.cz to dnes řekl sám Gerloch, který má Hradu dodat doklady potřebné k zahájení řízení. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Valentýnské odběry přivedly 17 nových dárců krve
Valentýnské odběry krve v Pardubické nemocnici opět velice úspěšně zacílily na nové zájemce o darování nejcennější životní tekutiny. Registrů dárců zdejšího transfuzního oddělení se během dnešního dopoledne rozrostl o 17 nových jmen. Celkově v průběhu osmého ročníku náborové akce ulehlo na odběrové lůžko 88 dárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Postoj občanů k obraně státu
Podle právě zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se velká většina občanů shoduje v tom, že suverenitu státu je třeba hájit za každou cenu. Odpověď na tuto otázku je prakticky setrvale stejná již od roku 1993: téměř devět desetin občanů (v roce 2018 89 %) zastává tento názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zveřejňuje seznam nemovitostí, navržených k prodeji nebo otevření veřejnosti
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejňuje seznam nemovitostí, které v souvislosti s výstavbou administrativního komplexu v pražských Letňanech navrhuje ÚZSVM prodat či otevřít veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Skipasy jednodenní, vícedenní či celosezónní – jak si dobře vybrat
Lyžaři mají na výběr z různých druhů skipasů – jednodenních, vícedenních nebo na celou sezónu. Díky propojování a modernizaci lyžařských areálů platí některé skipasy i pro více středisek. Na co si ale dávat pozor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Balatka: Po třiceti letech od pádu totality zjevně vliv komunistů znovu roste
Výbor Senátu Parlamentu ČR pro hospodářství, zemědělství a dopravu dnes doporučil novelu na zdanění církevních náhrad neschválit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Tak co s tou EU? (1)
Jaksi úvodem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Strašně důležité signály. Něco se děje v pozadí, co změnilo Babišovo chování.“ Významný podnikatel probírá zásadní téma
ROZHOVOR Podnikatelské odbory se nehodlají smířit s rozšířením elektronické evidence tržeb. „Celá EET je prostě jeden obrovský podvod. Je potřeba ji zrušit, ale když zatím funguje, je potřeba před EET ochránit alespoň ty nejzranitelnější,“ prohlásil předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek na snahu rozšířit elektronickou evidenci tržeb na řemeslníky, advokáty a lékaře. Řešení nevidí v protestech v ulicích, ale ve volbách, které “odstraní tuhle bolševicko-oligarchickou strukturu, která se nám směje do obličeje“, jak řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Celní správa: Tři tuny chemikálií byly deklarovány jako dovoz celulózy
Celníkům z Celního úřadu pro hlavní město Prahu se ve spolupráci s Celní protidrogovou jednotkou Generálního ředitelství cel a Celním úřadem Praha-Ruzyně podařilo zadržet dvě zásilky drogových prekurzorů v celkové hmotnosti tří tun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Realitní portál by měl nabídnout kompletní přehled o městském majetku
Všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města na jednom místě přes běžný online vyhledávač nabízí hlavní město na svých webových stránkách. Dostupné zde budou také veškeré informace o pronájmech, prodejích a dražbách bytů i nebytových prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Co se to děje?
Kdysi v hluboké totalitě jsem byl členem svazu zahrádkářů a také svazu filatelistů. S ostatními členy jsme pěstovali ředkvičky a počítali zoubky. Věděli jsme ale, že naši „vejboři“ jsou komunisté nebo jejich nohsledi. Strana a vláda si nás hlídala, abychom kedlubny nebo ty malé barevné papírky nepoužili k poškozování lidové demokracie nebo i přímo socialismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Psovodi z Agentury vojenského zdravotnictví ohromili žáky při POKOS
Do základních škol v Javornici a Vamberku dorazili zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany s projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu) a na pomoc si vzali příslušníky Agentury vojenského zdravotnictví, kdy především ukázka psovodů s jejich čtyřnohými parťáky byla ohromným lákadlem pro všechny žáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Rozpočet hračkou ČSSD - jak dlouho?
V červnu premiér Andrej Babiš, v té době už dlouho vládnoucí bez důvěry Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, ukončil námluvy s jinými politickými subjekty a otevřel svou náruč ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mirek Vorlický: Zájem o věci veřejné je jako droga
Když si české vysoké školy chtějí myslet, že jejich nezávislost musí být závislá na nezávislé vůli pana prezidenta jmenovat vysokoškolské profesory, nechť si to myslí. Nebo, chtějí-li si vysoké školy ponechat rakousko-uherskou tradici pro jmenování profesorů hlavou státu, budiž. Nicméně, rozhodne-li se pan Jan Rychlík, profesor moderních dějin na FF UK v Praze, zdůvodnit a obhajovat touhy svých stávajících a nastávajících kolegů stát se profesory takovým způsobem, měl by to udělat srozumitelněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Snahu poslance Ondráčka o snížení výsluh policistů a hasičů nepodpořím
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) nepodpoří poslaneckou novelu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, kterou připravil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To nečtěte: „Matku sirotků“ Šojdrovou přirovnali k...
Internetová glosátorka Karolína Stonjeková se pustila do lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové. Přirovnala ji k čarodějnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fašistická Ukrajina? Lídr KSČM opět nakládal
Předseda komunistických poslanců Pavel Kováčik byl hostem pořadu Interview Plus Českého rozhlasu. Hovořilo se mimo jiné o Ukrajině či o další toleranci vládě Andreje Babiše (ANO). Komunistům totiž vadí osoba ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Maláčová plánuje zpřísnit vyplácení dávek na bydlení
Dávky na bydlení by se mohly od roku 2021 změnit. Nárok by na ně měli mít jen nemajetní. Jednu ze dvou dávek by mohli získat lidé v bytech, druhou obyvatelé ubytoven. Výše podpory od státu by měla odpovídat obvyklému nájemnému v daném místě. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
MHMP: Rekonstrukce Českobrodské si vyžádá nezbytná dopravní opatření
Od pondělí 18. února 2019 bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Dotaci na nový kotel získá 733 žadatelů
Ve 4. výzvě kotlíkových dotacích bude uspokojeno celkem 733 žadatelů o finanční prostředky na výměnu kotle. Vyplaceno jim bude více než 76 milionů korun, které zajišťuje ministerstvo životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Zpracovávat otevřená data umožní nová unikátní laboratoř
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve spolupráci s firmou Profinit EU představují nově vzniklou Laboratoř otevřených dat (OpenDataLab), ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s otevřenými zdroji dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Oběti dopravních nehod se dočkají odškodnění i v případě úpadku pojišťovny
„Jednou z novinek je to, že oběť dopravní nehody bude mít nárok na odškodnění i v případě úpadku pojišťovny, u které měl viník nehody povinné ručení. K výplatě odškodnění bude příslušný garanční fond státu, v němž má oběť nehody trvalé bydliště,“ komentuje včerejší hlasování Jiří Pospíšil (TOP 09), člen výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele, který se na přípravě hlasování podílel jako stínový zpravodaj své frakce Evropské lidové strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Olin Jurman: Reakce na reakci
3.února jsem si s Parlamentními listy povídal o několika ožehavých problémech, které trápí naše spoluobčany, a zabrousili jsme i do nedávné minulosti, kdy vznikl náš moderní stát a my všichni se bojíme, aby jeho existence nebyla mnohem kratší než tolik opěvovaná první Masarykova republika. Velice si vážím toho, že si tuto úvahu přečetlo hodně desítek tisíc čtenářů, a ještě více toho, že několik desítek reagovalo osobně. A hlavně těm jsou adresovány následující řádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zákaz politického islámu, vyhlásila Klára Samková
Advokátka Klára Samková bude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Oznámila to na dnešní tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Temelín investuje 1,5 miliardy a soustředí se na efektivitu provozu
Přestože je Temelín nejnovější jadernou lokalitou v Evropě, bude i nadále pokračovat v modernizaci a dalším posilování bezpečnosti. Soustředí se také na obnovu povolení pro provoz po roce 2020, efektivitu a úspory energií. Takové priority Jaderné elektrárny Temelín pro letošní rok představilo vedení divize jaderná energetika společnosti ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tlustý se vrátil a pomstil se ODS: Ošklivá slova
ROZHOVOR Andrej Babiš výroční zprávu ČT doporučil schválit, protože se bojí totální války s vlivnými médii. To si alespoň myslí Vlastimil Tlustý. Bývalý poslanec ODS se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nevyjádřil zrovna lichotivě o svých pokračovatelích v modrých barvách. „Dnešní ODS je ideovou i personální pokračovatelkou zaniklé Unie svobody a volba jejích kandidátů do EP je jenom jedním z mnoha projevů této situace,“ uvádí Tlustý na adresu evropské kandidátky občanských demokratů, na které lze nalézt některé výrazně proevropské tváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Upocený had Kiska. Žerou Slováci seno?“ Neuvěřitelný text od politika
Ľuboš Blaha, slovenský poslanec a marxistický filozof, se opět rozhodl obšťastnit své příznivce a sepsal dlouhý příspěvek, ve kterém se trefuje do Andreje Kisky a Mikea Pompea a shrnuje události posledních dnů, zvláště krize ohledně ústavních soudců, kterým končí mandát. Ale najdou se i špičky na adresu Venezuely nebo varování před mobily Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: Evropský kongres na téma hemofílie
Ve dnech 5. - 8. února 2019 se v Praze konal dvanáctý výroční kongres European Association for Haemophilia and Allied Disorders (EAHAD). Na tuto největší evropskou a druhou největší celosvětovou odbornou akci se sjelo přes 2600 delegátů z 80 zemí celého světa. FN Brno byla na této významné akci rovněž velmi důstojně zastoupena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Nevidím důvod, aby dědicové JUDr. Altnera vystupovali na sjezdu ČSSD
Vyjádření předsedy ČSSD Jana Hamáčka k výzvě dědiců JUDr. Altnera
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Autodrom Most nabízí běžcům prostory k tréninku i zajímavý bonus
Amatérští a rekreační běžci mohou zdarma trénovat v areálu mosteckého autodromu. Premiéru si běžci odbyli ve čtvrtek 7. února v odpoledních hodinách, dorazilo jich 11. Další trénink připadá na neděli 17. února od 14:00 do 17:00 hodin, následné termíny autodrom vždy s předstihem zveřejní na svých webových a facebookových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Přístup zdravotních pojišťoven musí být férový, lidé nesmějí umírat zbytečně
Komentář na facebookovém profilu k systému úhrad zdravotních pojišťoven
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Vize nula: Třetina lidí umírá na silnicích v noci
V noci je pravděpodobnost, že nehoda bude smrtelná, vyšší o téměř 40 procent než za dne. Téměř 60 procent z těch, kdo loni zemřeli na dálnicích, přišlo o život v noci. Více než polovina chodců zahynula pod rouškou tmy. Velké rozdíly mezi kraji – na Liberecku za tmy zahynul každý dvacátý z celkového počtu obětí, v Jihomoravském kraji to byla téměř polovina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Šok pro ČSSD: Přijedeme na sjezd, vzkázaly děti Altnera. A věc má vývoj
Se žádostí, aby mohla vystoupit na březnovém sjezdu strany, se na předsedu České strany sociálně demokratické (ČSSD) Jana Hamáčka obrátila Veronika Altnerová. Ta je spolu se svým bratrem Patrikem dědičkou po zemřelém advokátovi Zdeňkovi Altnerovi, kterému má strana za jeho služby v kauze Lidový dům zaplatit téměř 338 milionů korun. Sociální demokraté podali proti rozhodnutí soudu dovolání. Kopii dopisu Altnerová rozeslala médiím. A již se dočkala i odpovědi od předsedy strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Petr Němec: O Rasputinovi, Hitlerovi a rozbití monarchií v Evropě, Klinika špinavých iluzí a mediální manipulace Václava Moravce. Vyšlo nové číslo měsíčníku Šifra
Aby mohl začít nejkrvavější konflikt 20. století, musel jej někdo financovat. A taky odstranit z cesty dva důležité císaře a rozdrobit Evropu. Kdo mohl mít zájem na něčem tak odpudivém, jako je rozpoutání druhé světové války? Tím se zabývá šéfredaktor a autor měsíčníku Šifra Milan Vidlák v článku O Rasputinovi, spícím princovi a Hitlerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
AOPK: Už dnes budou ochránci přírody pátrat v Beskydech po velkých šelmách. Poprvé se přidají i Bílé Karpaty
Už dnes začíná tradiční mapování velkých šelem v Beskydech. Po čtyři dny zde budou stopy rysů, vlků a medvědů hledat pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků, k nimž se o víkendu připojí další zájemci. Ve stejném termínu proběhne letos poprvé mapování šelem v příhraniční části CHKO Bílé Karpaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Termín spuštění 3. a 4. fáze EET závisí na délce legislativního procesu
Poslanecká sněmovna v prvním čtení podpořila Ministerstvem financí předložený návrh novely zákona o evidenci tržeb, který upravuje náběh 3. a 4. fáze evidence tržeb, přináší nejmenším podnikatelům možnost evidovat své tržby off-line a významným způsobem snižuje DPH na vodné, stočné a stravovací i odborné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Nastavená noha úroveň středních škol nezvýší
Přiznám se, že mě poněkud udivil ten opětovný tlak na stanovení umělé, zvnějška stanovené hranice úspěšnosti při přijímacím řízení na střední školy. Neobjevily se takové snahy poprvé a nepokládám je za zrovna šťastný nápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman je ostuda, opilý! On a Babiš jsou temno, udeřila „Dáša/Pavel“ ze seriálu ČT Most!
Herečka ze seriálu veřejnoprávní České televize Most! se v rozhovoru pro server denikn.cz rozmluvila, mimo jiné také o tom, jak jsou v čele státu rasisti. Padlo jméno prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zemřel slovenský politolog, signatář Charty 77 Miroslav Kusý
Někdejší československý disident, slovenský politolog a filozof Miroslav Kusý zemřel na selhání srdce ve věku 87 let. Oznámil to dnes server Denník N s tím, že zprávu o úmrtí potvrdila Kusého manželka Jolana. Kusý se v únoru 1977 stal v pořadí třetím slovenským signatářem Charty 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Zaslaná nabídka k Letňanům je nekompletní, pane premiére
Komentář primátora k nabídce zaslané předsedou vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Přesné počty: Nejsme proti Německu. Německo je proti nám! Řešení je jasné, vybízí ekonomka
ROZHOVOR „Visegrádská čtyřka není ve sporu s Německem. Německo je ve sporu s Visegrádskou čtyřkou,“ komentuje vzájemnou nevraživost středoevropských zemí ekonomka Hana Lipovská z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Češi by se prý ale neměli inspirovat Polskem, které po Německu žádá reparace za druhou světovou válku. „Myslím, že po Německu nepotřebujeme chtít naprosto nic, kromě jediného – aby nechtělo nic od nás,“ říká Lipovská v narážce na Benešovy dekrety a aktivity Bernda Posselta, předáka Sudetoněmeckého landsmanschaftu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje
Jednání o nových smluvních podmínkách na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji pokračují. Krajský úřad obdržel dokumenty s informacemi o nákladových cenách a organizuje schůzky se zástupci dopravních firem. První jednání se uskuteční 18. a 20. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
O dovolání ČSSD ve sporu o Altnerovy miliony rozhodne NS. Kdy?
Rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) o dovolání ČSSD ve sporu s dědici zemřelého právníka Zdeňka Altnera lze očekávat „nejdéle v řádu několika měsíců“. Na dotaz ČTK to dnes uvedl ředitel kanceláře předsedy soudu Aleš Pavel. Dovolání obdržel NS už v roce 2016, dlouho ale čekal na výsledek dědického řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Inflace na začátku roku pořádně přidala na tempu
Spotřebitelské ceny v lednu pořádně přidaly na tempu, když oproti prosinci vzrostly o 1,0 % a v meziročním srovnání o 2,5 %. To je výrazně nad prognózou České národní banky s 2,0 procenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Spotřebitelské ceny vzrostly o 2,5 procenta. Zvyšují se hlavně náklady na bydlení
Meziroční míra inflace v lednu vzrostla na 2,5 procenta. Zrychlení růstu spotřebitelských cen nastalo především v oddíle bydlení, kde ceny nájemného vzrostly o 3,8 procenta, stejně jako ceny tepla a teplé vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Děláš binec? Rychle vypadneš, vzkazuje Hamáček nepřizpůsobivým cizincům
Zkrátit proces ukončení pobytu cizincům páchajícím v Česku opakovaně úmyslnou trestnou činnost z několika let na méně než šest měsíců, to je hlavní bod pozměňovacích návrhů, které předložil v Poslanecké sněmovně ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v rámci projednávání vládního návrhu novely zákona o pobytu cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad odpoví Huawei, jež žádá zrušení varování před svými produkty
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dnes odpoví na dopis, v němž čínská firma Huawei žádá zrušení, či úpravu varování úřadu před technologiemi firmy. ČTK to potvrdil mluvčí NÚKIB Radek Holý. Bližší informace o reakci na žádost firmy Huawei ale nechtěl sdělit. NÚKIB loni označil technologie čínských společností Huawei a ZTE, které používají i česká ministerstva a mobilní operátoři, za bezpečnostní riziko. Podle Huawei varování porušilo mezinárodní právo, firma hrozí státu arbitráží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zbavíme povinnost platit autorské poplatky pro drobné provozovny
Poslanci hnutí SPD předložili novelu autorského zákona, ve které navrhujeme, aby provozovatelé restaurací, kadeřnictví, hotelů či zdravotních zařízení již nemuseli platit autorské poplatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Expert: Lidé mimo Prahu jsou diskriminováni. Na jejich zdraví jde méně peněz
Specialista na zdravotnické právo Ondřej Dostál v rozhovoru pro Regionální televizi popsal, proč připravil ústavní stížnost na diskriminaci ve zdravotnictví, se kterou se podle jeho názoru potýká obrovské množství Čechů, Moravanů a Slezanů. Na problémy upozornil senátor Ivo Valenta, ke kterému se připojilo 47 kolegů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Nepřekonaný teplotní rekord z roku 1929
V letošním roce uplyne 90 let od mimořádně tuhé zimy, která nám ve zmiňovaný den přinesla i takovýto rekord. Na některých místech byly dokonce zaznamenány i nižší teploty než je oficiální český rekord –42,2 °C, který byl změřen 11. února 1929 na stanici Litvínovice u Českých Budějovic. Mnohé z těchto údajů nebyly získány z reprezentativního měření, nebo nebyly přezkoumány přístroje, a proto se tato měření nepovažují za oficiální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist