Oficiální zpravodajská média

Důchodci, čtěte! Převratné téma, které PL vytáhly na světlo již před pěti lety, se možná pohne. Jde o vaše penze
KAUZA Dluh státu vůči starším občanům roste. V součtu to od roku 1990 již vychází na několik miliard korun. ParlamentníListy.cz o problému psaly již před pěti lety, ale od té doby se v podstatě nic nezměnilo. Poznatky matematika z Podůlšan Karla Zítka jen vzali za své někteří čeští poslanci. Prezident spolku Senioři České republiky Vladimír Dryml vše potvrdil s tím, že jde o stav, který státu vyhovuje a tak se jej nesnaží moc rychle řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali
Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Politický kabaret, ve kterém vystoupí jako host prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček, moderátorem nebude nikdo jiný než Jaromír Soukup. „To zas bude sračka!“ „Rozhodně se pozvracíte!“ reagují rozhořčení diskutéři v komentářích pod upoutávkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
A tohle se smí? Noru Fridrichovou z ČT rozebral mediální analytik. A našel spoustu problémů. Jenže...
Analytik Štěpán Kotrba si ve svém komentáři všímá humbuku kolem moderátorky ČT Nory Fridrichové, která svými projevy na sociálních sítích dává zcela jasně najevo, která strana společnosti je jí bližší. Kotrba si dal tu práci a prozkoumal Kodex České televize. Našel v chování Fridrichové hned několik znaků, které jsou v rozporu s tím, co jí ukládá Kodex zaměstnavatele. A jaké dopady to bude mít? Čtěte více v textu Štěpána Kotrby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Grázl Bakala a idiot Sobotka. Soukupovi bliklo u OKD. Nejvíce to odnesl „nóbl kníže“ za svou výpravu do špitálu
Ve vysílání středečních Mých zpráv Jaromíra Soukupa došlo na odhalení opravdového záměru europoslankyně Michaely Šojdrové v souvislosti s jejím záměrem poskytnout azyl syrským sirotkům: „Cílem této dámy nejsou ani tak děti, jako snaha zviditelnit se před dalšími volbami do Evropského parlamentu,“ prohlásil Soukup. Došlo i na „grázla“ Zdeňka Bakalu a zapletení bývalého premiéra Sobotky do kauzy OKD, ten je dle Soukupa pouze „užitečný idiot“. V souvislosti s Bakalou si máme dát pozor i na jeho média, ta Soukup nazval „líheň Zdeňka Bakaly“. Závěrem Soukup přinesl zprávu, jak se zástupce „lepšolidí“ Karel Schwarzenberg vypravil na dobrodružnou cestu mimo pražskou kavárnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek, alkohol a kanály. Soukup nařezal politikům a pak si všiml, co řekla Emma Smetana
Jaromír Soukup ve včerejším vysílání Mých zpráv okomentoval aktuální dění okolo ČSSD a jeho „oblíbeného předsedy socánků“ Jana Hamáčka. Většina zpráv se týkala i Miroslava Kalouska, tomu v souvislosti s výsledky průzkumu důvěryhodnosti Soukup doporučil, ať chodí jen kanály. Došlo i na to, jak Kalousek dodržuje Suchej únor: „Představa, že Mirda Kalousek opravdu nepije celých dvanáct měsíců…“ „No jestli tohle dělá střízlivý, tak je na tom hůř, než jsem si myslel.“ A Soukupovým názorům se nevyhnula ani jedna z Bakalových novinářek, Emma Smetana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
V Německu zavřeli školku, kde radikální islamisté „vymývali mozky“ dětem. Muslimská asociace se bouří
V Německu zavřeli školku, ve které malým dětem pletli hlavy radikální islamisté, píše ve svém pátečním komentáři redaktor MF Dnes Jiří Sládek. Vychovatelé jim prý předčítali radikální islamistickou literaturu a vychvalovali zakázanou salafistickou ideologii. Salafisté představují fundamentalistickou odnož islámu, která káže nesnášenlivost i nekompromisní návrat k jeho kořenům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vedení ČT, Rada ČT, Sněmovna. Proč to nikdo neřešil? Bývalý zpravodajský důstojník předkládá konkrétní průšvihy ČT v oblasti zpravodajství. Je toho opravdu mnoho
ROZHOVOR „Prohřešků je celá řada, ale obzvláště zarážející je, proč je neřešil a neřeší ani jeden ze tří odpovědných orgánů: vedení ČT, Rada ČT a Poslanecká sněmovna,“ komentuje veřejnoprávní médium plukovník v záloze Jiří Wagner, který působil jako zpravodajský důstojník v ozbrojených silách a nyní se věnuje analytické činnosti. Zmiňuje, že premiér Andrej Babiš je povrchní politik, ale to neznamená, že v parlamentních politických subjektech existuje někdo lepší. „Vztah Babiše s ostatními politiky vystihuje souhrnné hodnocení nazvané ´Žalostná a podřízená česká politická scéna aneb všichni politici na národní úrovni jsou Babišové´, dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Klausův návrh podpořím. Korporace chceme donutit, aby… Poslanec Rozvoral má plán, jak udržet zisky firem v Česku
ROZHOVOR Klausův návrh podpořím, říká poslanec za SPD Radek Rozvoral k nápadu Václava Klause mladšího (ODS) na důkladnější kontrolu sociálních sítí. Svobodná média a informace považuje za důležité. "Jsou zde ale i negativa, která například mohou ovlivnit výchovu dětí. Právě děti jsou nejvíce ohroženou skupinou, na které mohou různé webové portály svým zaměřením cílit, např. propagace terorismu, násilí, erotika," vyjmenovává Rozvoral. Babišovo EET považuje za šikanu drobných živnostníků a domnívá se, že systém nepřispěl ani k narovnání podnikatelského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
To jsem o svém muži nevěděla! Šichtařová se z plna hrdla vysmála webu, který „odhaluje dezinformátory“
Ekonomka Markéta Šichtařová se vysmála serveru Manipulátoři.cz, který o jejím manželovi Vladimíru Pikorovi napsal, že i on šíří dezinformace. Dezinformace o tzv. Cášské smlouvě podepsané německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Orbán ve vymírající EU dává smysl… Český ekonom ukázal na smutný případ skvělého národa, který možná zmizí
Ekonom Vladimír Pikora se vyjádřil k návrhu maďarského premiéra Viktora Orbána, jenž chce zvýšit porodnost v zemi. Rozhodl se tak rodinám s větším počtem dětí slíbit finanční podporu, ale i ulevit. Rodiny se čtyřmi a více potomky už prý nikdy nebudou muset platit daň z příjmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát odmítl exhumaci ostatků Zdeny Mašínové starší
Pražský magistrát nevyhověl žádosti Zdeny Mašínové exhumovat ostatky její matky Zdeny na Ďáblickém hřbitově. Zdena Mašínová starší, která byla vězněna nacisty i komunisty, byla pohřbena do hromadného hrobu. Exhumace není podle magistrátu možná bez prověření možností, jak by proces probíhal. Vyplývá to z dopisu Mašínové, který má ČTK k dispozici. Zamítnutí vyzvednutí ostatků bude chtít příští týden v pondělí řešit předseda TOP 09 a pražský zastupitel Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil na koaličním jednání s Piráty a Prahou Sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Pohádka o praní peněz
Komentář na facebookovém profilu k praní peněz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Nově vysazené stromy a ovocné dřeviny nejsou dostatečně chráněny. Pomoci má novela vyhlášky
Ke kácení dřevin je nutné získat povolení příslušného úřadu. Přesto zákon umožňuje některé výjimky i v případech, kdy to postrádá smysl. K zemi mohou jít bez povolení stromky vysázené jako náhradní výsadba za pokácené vzrostlé stromy nebo vzrostlé ovocné stromy ve městech i na vesnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman: Plzeňský kraj ušetřil za dva roky dvě miliardy korun
Plzeňský kraj, který hospodaří ročně se zhruba šestimiliardovými rozpočtovými příjmy, ušetřil za dva roky zhruba dvě miliardy korun. S těmito penězi nepočítal, využije je ve svých rozvojových plánech. Získal je díky vyhraným sporům, veřejným soutěžím i úsporám, řekl ČTK hejtman Josef Bernard (ČSSD), který byl u všech jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Vodárenskou nádrž Opatovice už napouštíme
Povodí Moravy, s. p. dokončuje rekonstrukci hráze vodní nádrže Opatovice na Vyškovsku. V současnosti jsou dokončené všechny hlavní stavební objekty a probíhají dokončovací práce. Správce povodí však již zahájil napouštění vodní nádrže s vodárenským odběrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Mírně proti Brexitu, preference Konzervativní strany rostou
Podle průzkumu společnosti Kantar by mírně nadpoloviční většinu Britů v případném referendu vyslovila podporu setrvání země v Evropské unii. Průzkum proběhl ve dnech 7-11. února na reprezentativním vzorku 1145 respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Česká ekonomika v roce 2018 vzrostla o tři procenta
Podle odhadu Českého statistického úřadu vzrostl hrubý domácí produkt v roce 2018 o 3,0 procenta. Průměrný růst hrubého domácího produktu od vzniku České republiky do roku 2017 činil 2,6 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: Sázka na prevenci se hasičům z Elektrárny Počerady vyplatila
Nulu u slova požár hlásí loňská statistika výjezdů profesionálů z Hasičského záchranného sboru podniku Elektrárna Počerady, a. s., ze Skupiny ČEZ. Nejvíce (46) přitom bylo takzvaných ostatních zásahů, za nimiž následovaly technická či technologická pomoc (34). Předlékařskou pomoc poskytovali hasiči čtyřikrát a stejně tolik měli výjezdů v rámci Integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Šulc: Knihkupectví jako prodejna roztomilostí
Vždycky jsem si myslel, že knihkupectví je prodejna, v níž se prodávají knihy. Místo, kde je možno se zastavit, zklidnit, knihami se probírat, listovat jimi, přečíst si z nich úryvky a nakonec zvážit, zda si některou z nich koupit, nebo nekoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR upozorňuje veřejnost na výhrůžné maily
V poslední době se opakovaně šíří vlny výhrůžných e-mailů, jejichž obsah se nepatrně obměňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Evropské ideály nejsou ohroženy nacionalismem a zpátečnickými demagogy, ale vstřícným přístupem politiků k nepřizpůsobivým imigrantům, tvrdí profesorka Syková
ROZHOVOR Evropská unie určitě potřebuje změny ve svém fungování, protože existuje přebujelá administrativa, ne všechny země jsou rovnocennými partnery a nejsou vždy respektovány národní zájmy. Nejcitovanější česká vědkyně a bývalá senátorka profesorka Eva Syková je ale přesvědčena, že evropské ideály nejsou ohroženy nacionalismem a zpátečnickými demagogy, ale příliš vstřícným přístupem některých politiků k těžko přizpůsobivým imigrantům. Jsou ohroženy naší tolerancí ke všem těm, kteří přílišnou liberalitou nebo nadřazeností dovolují, aby tradiční evropské hodnoty byly porušovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Hledáme ředitele IT architektury pro Prahu
Městská společnost Operátor ICT hledá ředitele pro nově zřízený Úsek vývoje a architektury IT. Člověka, který bude řídit tým, výhledově působit v představenstvu společnosti a nastavovat odpovídající procesy v rámci pražského Magistrátu. Počítáme i s tím, že nový ředitel pomůže mimo jiné posunout projekt Smart Prague dál a dát mu nový smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Církevní restituce v ČT. Dva senátoři, dva názory. Ovšem oba si vzali do parády komunisty
Senát se staví proti zdanění náhrad církvím, které dostávají v rámci restitucí. Čtvrteční nepřijetí novely, kterou navrhují komunisté, jednoznačně doporučil senátní Hospodářský výbor. Podle některých z jeho členů je zdanění protiústavní. Pořad Události, komentáře na ČT24 na toto téma nabídl senátní duel. Pozvání do něj přijal senátor Ladislav Kos (Hnutí pro Prahu 11), který hovořil o jasném politickém obchodu. „Zákony mají platit, ústavní žaloba je logická,“ říká s tím, že poslanci KSČM chtějí vytvořit další křivdu. A senátor Peter Koliba (nestr. za ANO), který označuje za neštěstí netransparentnost celého procesu. A také to, že s tím přicházejí právě komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„S Piráty na pivo.“ Tak jsme šli. Kromě organizátorů ale na akci v západních Čechách nikdo nebyl
Veselo a dobrá nálada provází regionální Piráty v západních Čechách na setkáních s veřejností. Za přítomnosti svého poslance probírají aktuální situaci ve Sněmovně a spřádají velké plány v regionální politice. Jen jednu, možná nepatrnou vadu mají tyto na Facebooku avizované akce – veřejnost, a nejen voliči, se prostě nedostavuje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Úspěšné finále v závěru roku
Zatímco eurozóna směřovala do útlumu a Německo balancovalo na hranici recese, český růst v závěru loňského roku zrychlil až na jedno procento. V meziročním srovnání to znamená 2,9 %, což je mimochodem výrazně nad nejnovější prognózou ČNB. Jde samozřejmě o předběžný odhad založený na neúplných číslech a zveřejněný bez dalších podrobností, takže úpravy oběma směry nelze vůbec vyloučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: 100 let česko-slovenské koruny – panovnické koruny
Název koruny jako měnové (či peněžní) jednotky je odvozen od koruny jako jednoho z tradičních znaků panovnické moci a obvykle i nejvýznamnější součásti korunovačních klenotů. Jeho základ je tedy ve starých monarchiích. Panovnické koruny se však obvykle těší zvláštní úctě i po přeměně některých monarchií v republiky, v nichž už zpravidla nejsou oficiálním státním symbolem. Je proto přirozené, že panovnické koruny a naše mince, na nichž jsou zobrazeny, patří mezi úvodní exponáty výstavy 100 let česko-slovenské koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Třeba přijedou ruské tanky a pan Klaus bude tleskat. A vy děláte z vlastního poslance idiota! Klaus ml. a Pekarová Adamová se u jednoho stolu drsně pohádali
Poslanec Václav Klaus mladší přišel před časem s návrhem trestat provozovatele sociálních sítí za mazání příspěvků. Napadlo ho to, když smazali příspěvek jemu samotnému. Cítí se být obětí cenzury. „Já se domnívám, že dochází k největšímu ohrožení svobody slova po roce 1989. EU je v hysterii před nadcházejícími evropskými volbami,“ pravil Klaus. První místopředsedkyně TOP 09 mu důrazně oponovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: ČSSD není stranou jednoho muže ani skupiny vyvolených
Komentář na facebookovém profilu k programu ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura, jak ho neznáte: Mlátili mě a šikanovali. Koktal jsem. Ženy mě odmítaly...
V Česku se slavíval svátek lásky na prvního máje. Postupem času však i do Česka pronikly anglosaské oslavy svátku sv. Valentýna. Ve čtvrtek 14. února se nad láskou zamyslel předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Gabriela Pecková z TOP 09: Nová uskupení Teličky a Štětiny? Tříštění sil. Naštěstí voliči už neletí na nová hnutí a strany
ROZHOVOR Naprosto nelze srovnávat kondici ekonomiky za Nečasovy vlády se současným stavem. Byla to právě úsporná opatření Nečasovy vlády, která pomohla překonat krizi a ještě vytvořila rezervy pro současnou vládu, ohrazuje se bývalá poslankyně TOP 09 Gabriela Pecková proti názoru, že tehdejší koaliční vláda jen přiškrtila důchody a vláda Andreje Babiše to musí napravovat. Jako lékařka se soukromou ambulancí odmítá záměr ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha zavázat mladé lékaře k tomu, aby po skončení studia zůstali čtyři roky pracovat v Česku. Tvrdí, že při personální situaci v nemocnicích jsou čerství absolventi často využíváni jako levná pracovní síla a odborné vedení a rozvoj pokulhává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šéf obřího Googlu promlouvá: O ochraně soukromí a placení daní v Česku
Sociální demokraté a komunisté často mluví o tom, že je třeba zarazit odtok peněz z Česka způsobený např. tím, že nadnárodní firmy vydělávají v Česku, ale většinu daní platí jinde. Platí to i o společnosti Google. Stávající šéf společnosti Sundar Pichai v rozhovoru pro páteční MF Dnes prozradil, že by to rád změnil. Promluvil také o ochraně soukromí jednotlivých uživatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Václav Klaus starší mě opravdu pobavil
Komentář na facebookovém profilu ke kritice zahraniční politiky Václavem Klausem st.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Brusel ohlásil „boj s dezinformacemi“. Spisovatel Kuras se obává zesílené cenzury a proto je tu tato jeho výzva
ROZHOVOR Spisovatel Benjamin Kuras, který žije střídavě v Česku a ve Velké Británii, komentuje pro ParlamentníListy.cz vývoj v Evropě ve chvíli, kdy do Brexitu zbývají jen týdny, a přitom není nic dojednáno. „Neučesaná operace je hodně mírný termín. Ale je to napínavé, a zároveň komické,“ baví se Kuras. Známý spisovatel doufá, že soudržnost EU je u konce. „Existuje na to pěkné přísloví: Chcípající kobyla nejvíc kope. Globalistická elita, která EU vládne, se začíná bát vzteku ovládaných občanů zbavených demokratického zastoupení a možnosti řídit své životy svobodně podle svého,“ popisuje dnešní EU Kuras, který doufá, že díky Salvinimu, Le Penové, Wildersovi, Orbánovi a Polákům nás všechny čeká výrazná změna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Nováková odvolala šéfa SÚRAO Slováka, nahradí ho Jan Prachař
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) odvolala k pondělí 18. února ředitele Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) Jiřího Slováka. Od úterý ho ve funkci nahradí Jan Prachař (37), který už úřad v letech 2011 až 2014 vedl. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) to dnes oznámilo v tiskové zprávě. Postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizují obce a spolky z Platformy proti hlubinnému úložišti, která sdružuje 32 obcí a měst a 14 spolků. Slováka odvolání trochu překvapilo; ministerstvo poslalo minulý týden na SÚRAO kontrolu. ČTK to dnes řekl Slovák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Novela autorského zákona usnadní handicapovaným přístup k publikovaným dílům
Tiskové sdělení k novele autorského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Pražští hasiči se školili v kácení nebezpečných stromů
Jak správně postupovat při havarijních těžbách i rizikovém kácení se poslední lednový den učili hasiči z Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy v Krčském lese. V rámci dohodnuté spolupráce s naší organizací mají pražští hasiči jedinečnou možnost natrénovat způsoby těžby a odstraňování stromů, ke kterým často vyjíždějí například po větrných kalamitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hnus, vraždy, podsvětí a špinavé prachy. Kmenta vytáhl staré kostlivce ČSSD
Reportér Jaroslav Kmenta se rozhodl zveřejnit nová fakta o téměř 20 let starém případu pokusu o vraždu sponzora ČSSD. Pohovořil o nich v rozhovoru pro Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman, Babiš a Okamura se chovají jako rasisti. A většina národa… „Dáša z Mostu“ se naštvala
Herečka Erika Stárková, která je populární díky seriálu Most!, kde sehrála roli transsexuálky Dáši, byla hostem moderátorky Emmy Smetana na serveru DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pražský institut žádá Guaidóa, aby podpořil jeho stížnosti k ICC
Pražský institut CASLA, který se zabývá politickou situací v zemích Latinské Ameriky, napsal dopis šéfovi venezuelské opozice Juanu Guaidóovi, kterého na 50 zemí uznalo dočasným prezidentem. V dopise, z něhož dnes citovala agentura EFE, žádá institut Guaidóa o podporu při vyšetřování zločinů proti lidskosti, jichž se ve Venezuele dopustili představitelé režimu prezidenta Nicoláse Madura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Kvůli nečinnosti Babišovy vlády jsme na tom hůře než africké země
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na změnu stavebního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Muslimští rodiče vyrazili do ulic: Konec indoktrinace o homosexuálech!
V britském Birminghamu vyrazilo do ulic několik stovek lidí. Ti demonstrovali proti tomu, co se jejich děti učí na školách o genderové problematice a o homosexuálech. Do čela protestů se postavili muslimové. Informuje o tom server britského deníku Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nemá smysl, aby Babiš odcházel. Vondráček v rádiu odhalil, kam bude směřovat hnutí ANO
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO kandiduje na místopředsedu strany. O tom, zda se jím stane, se ukáže v neděli na sněmu. Dnes pak pohovořil o hnutí v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ročně odteče 270 miliard. A to jsou jen ty přiznané peníze. Ekonom Pícl odhaluje, jak si cizí firmy hrají s ČR
ROZHOVOR Ekonom Michal Pícl z Masarykovy demokratické akademie si všímá výrazného odlivu dividend směrem z České republiky. "V českém případě je nutné upozornit, že výnosnost zahraničních investic je u nás více než dvojnásobná, než by mělo odpovídat hospodářskému vývoji země. Pokud dnes tedy odtéká z ČR přiznaně 270 miliard Kč ročně na dividendách, podle analýzy Úřadu vlády by byl optimální odliv poloviční," upozorňuje Pícl na čísla z dílny kabinetu Andreje Babiše. Pícl se rovněž zastává českého členství v EU. Podle něj jde o životně důležitou věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Slyšení kvůli žalobě na směrnici o zbraních čeká soud EU v březnu
Soudní dvůr EU se bude 5. března zabývat žalobou, kterou Česká republika napadla změny směrnice o zbraních z roku 2017, zakazující některé poloautomatické zbraně či určité typy zásobníků. Unijní soud dnes termín příslušného slyšení oznámil ve svém zpravodaji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Vyrovnaný 5. ročník Šumavské mozkovky vyhrál příspěvek o zjišťování stavu lesů v Národním parku
Od poloviny prosince 2018 až do 11. února hlasovaly desítky čtenářů pro nejlepší populárně-naučný článek, popisující výzkumy na území Národního parku Šumava v rámci soutěže Šumavská mozkovka 2018. Nejvíce zaujal článek „Zjišťování stavu lesních porostů v Národním parku Šumava“ autora Pavla Němčáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Chceme zrušit desetitisícový poplatek za podnět na ÚOHS
Pirátský místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal je připravený předložit novelu, která zruší vysoký poplatek za podnět na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ten byl donedávna jediným pro občany bezplatným prostředkem ochrany veřejného zájmu v oblasti zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Orlickoústecká nemocnice: Valentýnské odběry oslovily 30 nových dárců krve
Na hematologicko-transfuzní oddělení do Orlickoústecké nemocnice dorazilo na Valentýnské odběry 30 nových dárců krve, o pět více než loni. Celkově se na odběrovém křesle dnes vystřídalo 85 dárců krve, kteří se rozhodli pomoci druhým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Komise by se měla vážně zabývat pokutováním řidičů kamionů
V souvislosti s přibývajícím počtem incidentů, kdy v kamionech jedoucích z Francie do Británie policie nalezla ilegální migranty, se na plénu Evropského parlamentu postavil na stranu řidičů europoslanec Tomáš Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Metnar zřídil pracovní skupinu, která posoudí úspory na obraně
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zřídil pracovní skupinu, která bude hledat možnosti šetření v resortu. Nevyloučil možnosti úspor v provozní oblasti, škrty v investicích odmítá. Věří tomu, že ke krácení rozpočtu Ministerstva obrany nedojde. Řekl to dnes novinářům. Náčelník generálního štábu Aleš Opata odmítl, že by bylo možné najít úspory přímo v armádě, která tvoří podstatnou část rozpočtu Ministerstva obrany. Poznamenal, že pokud budou zastaveny důležité přezbrojovací projekty, bude ohrožena bezpečnost státu. ČR se zavázala v NATO dávat do roku 2024 dvě procenta HDP na obranu. Nyní to je něco přes procento.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Postup USA jsme podpořili, nechceme ale nové závody ve zbrojení
Ve dnech 13. až 14. února se ministr obrany Lubomír Metnar zúčastnil zasedání ministrů obrany zemí NATO v Bruselu. Mezi hlavní témata patřil zánik smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (smlouva INF) a situace v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pozor! Migrant dostal rok a půl natvrdo za napadení českých turistů v Itálii. Máme pro vás varování
Česko-italská aktivistka a blogerka Monika Pilloni, žijící v oblasti italské Padovy, informovala o podrobnostech dnešního přepadení dvou českých turistů. Ti byli napadeni dvěma severoafričany, kteří se snažili jedné z turistek ukrást kabelku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hřib odmítl podpořit akci svazu bojovníků za svobodu
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha svazu ani nezapůjčí sál. Hřib to uvedl na Twitteru a serveru Aktuálně.cz informaci potvrdil předseda svazu Jaroslav Vodička. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz v poslední době čelí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní dluh klesá v poměru k HDP už pátý rok v řadě
V roce 2018 došlo k mírnému poklesu státního dluhu České republiky o 2,7 mld. Kč z 1 624,7 mld. Kč na konečných 1 622,0 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Pět týdnů dovolené PRO VŠECHNY
Komentář na facebokovém profilu k návrhu na prodloužení zákonné dovolené na zotavenou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Motorkáři už by neměli mít problém s prodlužováním STK
Ministerstvo dopravy Středočeskému kraji objasnilo postup obcí s rozšířenou působností při zápisu prodloužení technické způsobilosti vozidel kategorie L.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Ekonomika v závěru loňského roku pořádně přidala na tempu
Česká ekonomika v závěrečném čtvrtletí loňského roku pořádně přidala na tempu. Oproti 3. čtvrtletí vzrostla o 1,0 %, meziročně o 2,9 % a v souhrnu za celý loňský rok o 3,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Nyní jde o zajištění financí na klíčové projekty
Pozitivní dojmy si odvážejí z dvoudenní návštěvy Moravskoslezského kraje zástupci Evropské komise. Hostům z Bruselu byly představeny ukázkové projekty související s postupným přechodem regionu na tzv. po-uhelnou ekonomiku a nové zdroje energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Ministr vnitra navštívil ředitelství Jihočeského kraje
Dnes v odpoledních hodinách navštívil Krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje a stanici v Českých Budějovicích ministr vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zítra bude konec světa
Globální oteplování nabírá nelineární, skokový průběh, který může vést v krátké budoucnosti nikoliv k nějakým potížím, ale ke zničení života na Zemi. Až takhle daleko varuje britský profesor Jem Bendell.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kolegové z SPD se za něj prý stydí. O Lubomíru Volném to naznačil poslanec ČSSD. A řekl ještě něco
Kauza „Pojď ven“ se dostává do dalšího dějství. Členové mandátového a imunitního výboru mají na stole tři návrhy na zahájení disciplinárního řízení. Týkat se mají poslanců Lubomíra Volného (SPD), Jana Birkeho (ČSSD) a Mikuláše Ferjenčíka (Piráti). Důvod je únorová hádka při jednání Poslanecké sněmovny o návrhu cizineckého zákona. Informaci deníku Právo zveřejnil server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vysílali o mně bláboly a nesmysly, ČT od té doby nesleduji. Profesor Keller má úkol pro Kalouska se Šarapatkou
ROZHOVOR „Přesvědčení, že někdo je držitelem absolutní pravdy, je příznačné pro totalitní systémy,“ komentuje zintenzivnění boje proti dezinformacím na evropské půdě sociolog, europoslanec Jan Keller. Konstatuje i to, že ČT přestal sledovat poté, co o něm odvysílala „pořad složený z dlouhé řady blábolů a vyložených nesmyslů“. „Jsem nadšen, že podobné nevkusnosti mohu sponzorovat ze svých poplatků,“ podotýká profesor Keller, který si nedovede představit, že by se v životě tak nudil, aby trávil čas sledováním současných televizních seriálů. „O existenci seriálu Most! se dozvídám teprve z vaší otázky. Pro zcela nestranné, pravdivé a pro všechny závazné posouzení jeho kvality bych navrhoval vytvořit komisi ve složení Zdeněk Šarapatka, Miroslav Kalousek.“ Jan Keller také upozorňuje, že v diktátorské Venezuele se proti demonstrantům nezasahuje, ale v naprosto demokratické Francii je běžné zmlátit demonstranty na jednu hromadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Do Rady Českého rozhlasu by rád i Petr Šafařík, známý „práskač" z kauzy uniklých mailů Bohuslava Sobotky
Poslaneckou sněmovnu čeká volba nových členů Rady Českého rozhlasu. Do 7.února mohly organizace a sdružení navrhovat kandidáty na volbu nových členů. Zájemců o dvě volná místa je celkem 24. Jsou mezi nimi i zajímavá jména. Jde například o bývalého předsedu Rady Petra Šafaříka, která figuroval v kauze s uniklými maily pro bývalého předsedu vlády Bohuslava Sobotku, kterého Šafařík informoval o dění v rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stát udělil matce Mašínů osvědčení za protikomunistický odboj
Ministerstvo obrany udělilo matce bratrů Mašínových Zdeně Mašínové starší in memoriam osvědčení účasti na protikomunistickém odboji. Na Facebooku to sdělil historik Petr Blažek ze státního Ústavu pro studium totalitních režimů. Mašínová již v roce 1998 obdržela posmrtně Řád Tomáše Garrigua Masaryka, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj si vyžádal jednoznačné stanovisko zastupitelstva Svitávky k výstavbě chráněného bydlení
Jihomoravský kraj si od Zastupitelstva městyse Svitávka vyžádal jednoznačné stanovisko k plánované výstavbě chráněného bydlení v jeho katastru poté, co po čtyřleté jednoznačné podpoře projektu Transformace DOZP Paprsek „Chceme žít jinak“ rada městyse na svém zasedání revokovala svůj souhlas s plánovanou výstavbou. Zastupitelstvo Svitávky přitom tento projekt jednohlasně podpořilo již v roce 2015 a v roce 2018 schválilo prodej pozemku na výstavbu chráněného bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Evropský parlament navrhuje omezení dlouhých transportů zvířat
V Evropské unii již platí pravidla na ochranu zvířat během převozu. Evropský parlament 14. února odhlasoval usnesení, které vyzývá k jejich důslednějšímu vymáhání, navrhuje sankce a omezení dlouhých transportů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pokročíme v přípravě obchvatů Prostějova, slibuje primátor Jura (ANO)
Co má společného fotbal s politikou? Jak náročné je místo fotbalového klubu řídit město? Tento víkend se uskuteční celostátní sněm hnutí ANO. Co od něj očekává? Co by chtěl dosáhnout? Nejen o tom jsme si povídali s primátorem Prostějova Františkem Jurou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Budeme největším důchoďákem světa?
A bude to tak špatné? V posledních dnech se celá řada českých ekonomických beletristů, jak s oblibou nazývám tzv. ekonomické analytiky, zabývá nezbytností důchodové reformy. Nyní se tato diskuze ještě poněkud oživila ustavením komise, která se důchody (nechci tvrdit, že důchodovou reformou) bude zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa vybrala ve své dobročinné sbírce více než milion korun
Finanční správa s velkým úspěchem ukončila další charitativní projekt s názvem „Pomáháme svým kolegům“. Ve spolupráci s Kontem Bariéry měl tento projekt za cíl podpořit vlastní zaměstnance Finanční správy, jejich děti a blízké, kteří mají zdravotní handicap nebo trpí vážnou nemocí. Pro Finanční správu se jednalo již o sedmý povedený charitativní projekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Mladá česká muslimka promluvila. Na muslimy se tu prý útočí, ale nikdo o tom často nemluví...
Studentka Eman Ghalebová pohovořila v pořadu Prostor X Čestmíra Strakatého o své muslimské víře. Na otázku, zda je na ni hrdá, odpověděla, že je spokojená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš slíbil starostům Chomutovska změny v dávkách na bydlení
Iniciativa starostů Chomutovska za změnu legislativy upravující sociální dávky na bydlení má první výraznější odezvu. Premiér Andrej Babiš (ANO) starostům v dopise přislíbil, že problematiku rozpracují příslušné resorty, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Vlastní internet - nadmíru rozumná ambice
Komentář na facebokovém profilu k záměru Ruska vytvořit vlastný internet, odpojitelný od světa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Jak pravice zavrhla myšlenku lidské svobody
Debata, která následovala po návrhu VK mladšího zakázat cenzuru na sociálních sítích, byla minimálně tak zajímavá jako návrh samotný. Pro mnoho lidí byl průběh té debaty vlastně šokující. Ukázalo se totiž, že ti, kdo se už mnoho let zaklínají lidskou svobodou, jsou připraveni spolupracovat na zničení matky všech svobod – svobody projevu. Jaké pokrytectví!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Ministerstvo vnitra ocenilo kraj za Digitální mapu veřejné správy
Ministerstvo vnitra České republiky ocenilo Liberecký kraj za spolupráci při naplňování opatření tzv. Akčního plánu Geoinfostrategie schválené vládou 8. července 2015. Liberecký kraj se řadí v oblasti správy a poskytování prostorových dat na přední místo v republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Doufám, že dostaneme skutečně kompletní seznam budov
Komentář primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba k seznamu budov, zaslanému ÚZSVM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Další krok k výběru dvou železničních dopravců. Radní schválili návrhy smluv
Rada Pardubického kraje schválila návrh smlouvy se soukromým dopravcem Leo Express pro zajištění železniční dopravní obslužnosti od prosince 2019 na deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD podporuje pět týdnů dovolené pro všechny
S návrhem, aby zaměstnanci měli pět týdnů dovolené garantovaných zákonem, přišli jako první poslanci KSČM. Ti chtějí uzákonit, aby délka dovolené byla stejná s dovolenou zaměstnanců, jejichž odměňování je závislé na státním rozpočtu. S návrhem souhlasí i sociální demokraté v čele s Janem Hamáčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Náramky monitorují už stovku osob současně
Elektronický monitorovací systém má za sebou prvních pět měsíců provozu, které ukázaly, že se podařilo systém nastavit efektivně a rychle a spolehlivě jej uvést do praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kick-off meeting projektu hostil zámek Štiřín
Projekt je zaměřen na mezinárodní spolupráci v oblasti odhalování nelegálních laboratoří na výrobu metamfetaminu, zahrnující i obchodování s prekurzory a chemickými látkami pro jeho výrobu a následné distribuční sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Komunisté jednali, zda dál podpoří Babiše. Filip se následně rozpálil před novináři: Také jsem se neprohlásil premiérem...
Komunisté tvrdě zkritizovali vládu Andreje Babiše (ANO). Prý se nemá co plést do situace ve Venezuele a měla by se raději starat o to, co předvádí ministr dopravy za ANO Dan Ťok, ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ten podle komunistů předvádí „totální neschopnost“. Vedle toho by prý měl Babiš zvážit zavedení nových daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Chceme pomoci lidem v dluhových pastech
Poslanci hnutí SPD předložili tento týden do Poslanecké sněmovny návrh zákona na pomoc lidem v dluhových pastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SVOL: Třetina lesů v ČR může zmizet. Jak se na to bude v úterý tvářit sněmovna?
Veřejné slyšení k Petici za zdravé a prosperující lesy se bude konat v úterý 19. února v Poslanecké sněmovně ve 14 hodin, Sněmovní ul. č.1, sál č. 205.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nedotknutelnost soukromého majetku je zaručena Ústavou
Komentář na facebookovém profilu k návrhu vyvlastňování soukromého majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Bombastická zpráva: Dětské spalničky šířící se Evropou? I za ty možná může Rusko!
V Evropě poslední dobou narůstají počty dětí, na které zaútočilo virové onemocnění známé pod jménem spalničky. Toto onemocnění může skončit i smrtí dítěte. Vědci si teď začínají klást otázku, zda za šíření spalniček v Evropě nenesou část odpovědnosti také ruští trollové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Andrej Babiš se vrhl na kariéru baviče
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vize nula: Jízda v protisměru po dálnici
Příčiny vjetí do protisměru na dálnici. Jak se zachovat při vjetí do protisměru na dálnici. Systém upozorní na vozidlo v protisměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Europoslanci schválili dohodu o volném obchodu se Singapurem
Europoslanci ve středu 13. února 2019 schválili dohodu o volném obchodu (FTA) se Singapurem, která byla sjednána již v roce 2013 a podepsaná během summitu ASEM v říjnu 2018 v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér začíná mít větší problém než Jiří Pospíšil, naznačil volební potenciál. Zato ČSSD jede jak drezína
Volební potenciál je nepravidelně užívaný nástroj, který ukazuje, kolik procent hlasů by daný politický subjekt mohl v rámci celé republiky v současnosti hypoteticky získat, pokud by se k němu přiklonili všichni lidé, kteří jeho volbu reálně zvažují a nevylučují účast u voleb. Oproti klasickým volebním preferencím či modelům jde o sumu, která vypadá výrazně vyšší. A právě takovéto měření přinesla v únoru agentura Phoenix research. Její výzkum byl proveden na vzorku 1.088 respondentů mezi 15. lednem a 12. únorem 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2018 o 3,0 procenta
Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2018 podle předběžného odhadu o 3,0 %. Ve 4. čtvrtletí HDP mezičtvrtletně vzrostl o 1,0 % a meziročně se zvýšil o 2,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Kultura není svoboda, pokud jsou občané nuceni ji financovat
Čtenáři pátečního Českobudějovického deníku ze dne 25. ledna 2019 si na straně dvě nemohli nevšimnout titulku „Jiří Šesták je zpátky v divadle“. Na tom by samozřejmě nebylo nic divného. Bývalý ředitel Jihočeského divadla a člen jeho činoherního souboru se po skončení senátorského mandátu vrací na své původní působiště. Ovšem jen potud, než si pozorný čtenář všimne podtitulku „Politická témata a návraty ke kořenům přináší do Jihočeského divadla Jiří Šesták“ pod jeho fotografií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Evropský parlament umlčuje poslance a řeší nerelevantní věci
Evropský parlament by měl být zástupcem národů členských států a měl by hájit jejich zájmy a zájmy jejich zemí. Bohužel tomu je naopak. Práva poslanců jsou krácena, práva přivandrovalců preferována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Orbán vyhraje několik dalších voleb, prorokuje šéfredaktor Léko
Šéfredaktor Lidových novin sepsal pár řádků k novým plánům maďarského premiéra Viktora Orbána. Ti, kteří od něj očekávali, že před květnovými evropskými volbami znovu vsadí na migrantskou kartu, se přepočítali. Orbán přišel s tématem, které mu podle Léka vyhraje nejen evropské, ale i další parlamentní volby v roce 2022. Orbán volby vyhrává pravidelně od roku 2010.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Skvělá zpráva pro obyvatele Slovácka
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě silnice D55
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Digitalizace neznamená, že papírové formuláře převedeme on-line
Komentář na facebookovém profilu k digitalizaci státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: O těžce zkoušeném národě ve střední Evropě
Dnes jsem otevřel zprávy o prostituci v našem těžce zkoušeném národě, kde rozpady manželství, neúplné vztahy, dělají z lidí morálně pokleslé. Šíření prostituce, ohlasy v diskusích na toto téma, z našeho národa i Evropské unie dělají zombie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Řidiči nově zjistí stav svých bodů na Portálu občana
Data z registru řidičů jsou přístupnější veřejnosti. Řidiči s elektronickou občankou nebo datovou schránkou naleznou nově na Portálu občana stav svého bodového konta, detaily ke svým řidičským oprávněním nebo přehled o končící platnosti řidičáku. Lidé již nebudou muset pro informace na úřad nebo Czech POINT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Stanovisko AV ČR k situaci Maďarské akademie věd
Akademie věd ČR zveřejnila prohlášení ke snaze maďarské vlády převzít kontrolu nad financováním vědy a výzkumu. Vydala ho ve středu 13. února, pouhý den poté, co maďarští vědci proti krokům své vlády veřejně protestovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Veterinární správa odhalila na Moravě více než 300 kg problematického masa
Státní veterinární správa (SVS) v posledních dnech na dvou místech na Moravě zachytila celkem 320 kilogramů problematického drůbežího a vepřového masa. V prvním případě veterinární inspektoři v Olomouckém kraji při společné kontrole na silnici s celníky zastavili dodávku s polskou SPZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tisk se dostal k rigorózní práci Michala Haška a ofotil ji. A už to jede
Někteří nezapomněli na sedm let starý slib exhejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška o tom, že zveřejní svou rigorózní práci, díky které získal titul JUDr. na soukromé vysoké škole, aby zahnal pochybnosti o svém vzdělání. Dodnes tak neučinil, za to se ucházel o členství v Legislativní radě vlády, zvažoval kandidaturu na místopředsedu ČSSD a před časem usedl v čele Legislativní rady Ministerstva zemědělství. Jeho práci s názvem „Družstvo“ ale nyní získala Mladá Fronta Dnes. Podle expertů Hašek vůbec titul JUDr. získat neměl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Je to vlastně hrozně jednoduché
Komentář na facebookovém profilu k omezení korupce a praní špinavých peněz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Komfort cestování se konečně zlepší i na Nymbursku a Kolínsku
Levnější cestování, více autobusových spojů a lepší návaznosti na vlaky – to jsou základní novinky, které čekají po 10. březnu na obyvatele 19 obcí Středočeského kraje. Šest nových linek Pražské integrované dopravy nahradí v další části Nymburska a Kolínska dosavadní autobusové spoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Funkce náčelníka Vojenské policie se dnes ujímá Murček
Funkce náčelníka Vojenské policie se dnes ujímá Miroslav Murček. Jeho předchůdce Pavla Kříže ve středu odvolal ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Své rozhodnutí zdůvodnil dlouhodobou nespokojeností se situací uvnitř Vojenské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Kaly z ostravských lagun by měly definitivně zmizet do konce roku 2020
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková ve čtvrtek navštívila Ostravu. V doprovodu ředitele státního podniku Diamo Tomáše Rychtaříka si prohlédla největší černouhelný odval Heřmanice, celková sanace tohoto území by měla být hotova v roce 2030. Kaly z ostravských lagun by měly definitivně zmizet do konce roku 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství radí, jak správně obnovit les po kůrovcové kalamitě
Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů zveřejnilo již druhou etapu Generelu obnovy lesních porostů po kalamitě. Jde o zpřesnění metodiky, která obsahuje souhrn opatření pro vlastníky lesů v oblastech nejvíce postižených kůrovcovou kalamitou, a to zejména v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji. Příručka má posloužit jako návod ke správné obnově lesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman u Soukupa zatočil se státním zástupcem, který se postavil Hradu ve věci šíření lži o rakovině: Co kdyby mu někdo oznámil, že má syfilis
Ředitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup ve svém pořadu Týden s prezidentem přivítal jak jinak než prezidenta Miloše Zemana, aby se jej zeptal na otázky ohledně aktualit, na které by rád znal jeho odpověď. Na přetřes přišly například Zemanova schůzka s americkým velvyslancem, vývoj situace ve Venezuele nebo žaloby kvůli nejmenování profesorů, které podala na hlavu státu Univerzita Karlova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pomozte nám posílit hlas zdravého rozumu
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za návrat Jiřího Černého do Českého rozhlasu 2
Svérázný dárek k jiným narozeninám, které oslaví přespříští pondělí, dostal další úctyhodný jubilant, 83letý hudební kritik Jiří Černý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
O čem Dáša z Mostu v DVTV nemluvila? Jsou translidé, kteří změny pohlaví litují
„Dáše je víc žena než já. Užívá si to,“ uvedla v rozhovoru s Emmou Smetanou v DVTV herečka Erika Stárková, představitelka transsexuálky Dášy (dříve Pavla) v seriálu České televize Most pojednávajícím o krušné realitě severočeského města. „Transexuálové si opravdu, když projdou tou proměnou, tak si to ženství opravdu užívají a to každým coulem,“ uvedla Stárková. Stárková v rozhovoru rovněž prezentuje názor, že si transsexuálové (transženy) ženství více váží a užívají než ženy, které se jako ženy narodily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Piráti, ANO, TOP 09/STAN a ODS podepsali v Praze 11 koaliční smlouvu
Čtyři měsíce po volbách by novou radu konečně měla získat i jedenáctá městská část. Koaliční smlouvu dnes podepsali zástupci Pirátů, hnutí ANO, TOP 09/STAN a ODS. Volba nové rady je naplánována na 19. února, post starosty by měl získat Pirát Jiří Dohnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Manévrující hlavice, hypersonické a energetické zbraně. Nové závody ve zbrojení? Expert má jasno
ROZHOVOR Nové závody ve zbrojení po vypovězení smlouvy INF mezi velmocemi nezačnou a to proto, že začaly už dávno, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr působící na Fakultě sociálních studií v Brně. Současné závody ve zbrojení mají podle něj už ale „zcela jinou povahu“ než za Studené války, přičemž se soustřeďují na supermoderní technologie nikoliv na extenzivní zbrojení v podobě navyšování zbrojních kapacit. Svět se podle Visingra vrací do „normálního stavu, kdy spolu velmoci soupeří o moc, zdroje a trhy, k čemuž samozřejmě patří také vývoj nových zbraní!“. „To ovšem není nová studená válka. To je úplně standardní geopolitika,“ říká Visingr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nářez od Radima Uzla: Jiná pohlaví než muž a žena? Blbost! Těhotný člověk? Zcela určitě pouze těhotná žena! Není krteček paní Krtečková? Úplná hovadina
Stále více Čechů podstupuje operativní a úřední změnu pohlaví a čím dál víc je lidem podsouván unisex. Na to téma bychom nejen na sociálních sítích našli nespočet diskusí a polemik o tom, co je a není správné. V rozhovoru pro server Sputniknews.cz svůj názor připojil i sexuolog Radim Uzel. „Člověk je od přírody muž, nebo žena,“ říká jasně s tím, že něco takového by si neměli lidé nechat vymluvit ani Facebookem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Schillerová slibovala důkladnou diskuzi o EET. A místo toho... Pirát Ferjenčík se rozčiloval v rádiu
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, který vypálil salvu tvrdých slov na téma rozšiřování elektronické evidence tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist