Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.886x, což odpovídá cca 98.409-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Zločinci! Po Moravcovi na ČT zahřmělo v neděli i od Zemana
Na dnešní vysílání Otázek Václava Moravce se zaměřili ve svých komentářích bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek a hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zaujala je diskuse europoslance Pavla Teličky, politologa Lukáše Macka a europoslance Luďka Niedermayera. Řeč byla o Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vy jste se stali pravicí, že podporujete oligarchu, rýpal Moravec do komunisty Dolejše. Odpověď ho zaskočila
„KSČM podporuje oligarchu, tak se možná stala pravicovou stranou,“ tropil si ve studiu ČT Václav Moravec legraci z komunisty Jiřího Dolejše. „My zdaníme i toho oligarchu,“ sliboval na konto premiéra Andreje Babiše Dolejš. Ekonomika zpomaluje a ve veřejnoprávní televizi se řešilo, co s tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům
Hospodaření s vodou na vodních nádržích můžeme přirovnat k hospodaření dobře fungující rodiny. Stejně jako rodina má úspory na horší časy, vodohospodáři v nádržích vytvářejí zásoby vody, které v suchém období využijí a zmírní účinky sucha na přírodu i lidskou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR zahájil v Ústí nad Labem Krajská setkání
Třináct konferencí ve třinácti krajských městech - to jsou Krajská setkání Svazu měst a obcí ČR. Maratón jednodenních konferenčních akcí Svazu určených členským i nečlenským městům a obcím započal v úterý 12. února v sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem za přítomnosti osmi desítek starostek i starostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kocáb odhalil tajemství „sametu“. Šokoval věcí o Zemanovi. Chválil TOPku a Bobošíková mu vmetla...
Hostem moderátorky Jany Bobošíkové byl na serveru XTV.cz exministr a zpěvák Michael Kocáb. Jak mimo jiné uvedl, komunisté se nám znovu snaží poroučet a byla chyba je neprohlásit za zločineckou organizaci. Dále také nešetřil prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Střípky paradoxů (1)
Hmotné bohatství a bída. To je paradox a to jsou také zjednodušeně formulováno dvě oblasti, které od chvíle, kdy člověk začal vlastnit majetek, provázejí lidstvo. Denně se střetávají v různých podobách a vedou nás do situací bez možnosti návratu. Příležitosti se totiž neopakují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Kosovo je černá díra a rakovina. Zločinci, mafiáni, muslimská invaze. Na Václaváku se připomínalo výročí „velké křivdy na malém národu“
Od doby, kdy byla vyhlášená samozvaná republika Kosovo, uplynulo už jedenáct let. Již tradičně se od onoho roku na Václavském náměstí v Praze každoročně pořádá demonstrace protestující proti tomuto spornému aktu mezinárodního práva. Demonstrace se koná vždy ve dnech kolem výročí vyhlášení, letošní termín připadl na nedělní odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Starosta Hocke: Město vyčlení peníze na chodníky, cyklostezky, veřejné osvětlení či parkovací zálivy
Ve středu 13. února se konalo další setkání občanů se starostou. Tomáš Hocke zavítal do zrekonstruované nádražní haly, kde nově sídlí pobočka Městské knihovny A. Marka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Institut Aleny Vitáskové: Kdo je solární baron a kdo solární psanec
Nastává čas, ukázat veřejnosti, jak to je s tím solárním byznysem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Hlukové mapy ČR jsou nově dostupné v přehledné webové aplikaci
Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo novou webovou aplikaci Strategické hlukové mapy 2017. „Strategické hlukové mapy jsou výpočtovým modelem hlukové situace kolem vybraných pozemních komunikací, železničních tratí, městských aglomerací a Letiště Václava Havla v Praze, tedy kolem největších zdrojů hluku způsobených dopravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Někteří europoslanci vidí své poslání v tom, že svým voličům vnucují názory EU. Poche, Štětina, Polčák... Jejich bývalý kolega vydává svědectví z bruselského skleníku
ROZHOVOR Smyslem práce europoslance je zastupovat zájmy a názory voličů, ale někteří čeští zástupci jsou přesvědčeni o tom, že naopak mají většinový názor Evropské unie vnutit domácímu publiku. Toto pojetí, s nímž bývají spojováni nejčastěji lidé jako Jaromír Štětina, Stanislav Polčák či Miroslav Poche, považuje Hynek Fajmon, který byl za ODS deset let členem Evropského parlamentu, za chybu. Neočekává, že by budoucnost EU nějak významně ovlivnila smlouva Francie a Německa o partnerství. Už jen proto, že se donedávna čekalo, že do europarlamentu nastoupí 70 malých Macronů. Ale teď se zdá, že tam může nakonec přijet také hodně „žlutých vest“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Schválit, či neschválit výroční zprávy České televize? A je Česká televize jako veřejnoprávní médium dostatečně objektivní, nebo mají pravdu ti, kteří si stěžují, že se údajně stala „hlásnou troubou“ jedné názorové skupiny? Je správné platit koncesionářské poplatky? Názory jsou různé a diskuse především na sociálních sítích často až velmi vyhrocené. Ohledně České televize promluvil ve své pravidelné rubrice „Nedělní ráno“ i herec Ivan Vyskočil. Na závěr také čtenářům ParlamentníchListů.cz prozradil, jak vznikla jeho přezdívka Vyskoč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident republiky kondoloval indickému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal kondolenci Rám Náth Kóvindovi, prezidentovi Indické republiky, v souvislosti s teroristickým útokem ve státě Džammú a Kašmír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Násilná převýchova podle Šojdrové. To není žádná pomoc. Markéta Šichtařová posílá europoslankyni drsný vzkaz
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Hladovost státu po penězích se zatraceně nevyplácí. Tak varuje Markéta Šichtařová před úmysly zdanit dodatečně bankovní sektor, jehož zisk za minulý rok vzrostl proti předchozímu období o sedm miliard korun. Na možných scénářích pak ilustruje, že by nakonec mohlo v případě takového kroku dojít k tomu, že by vláda musela nějaké banky zachraňovat. Naopak vítá chystaný zákon, který nabídne malým živnostníkům sjednocení daní a odvodů do jedné paušální platby. I změnu, po níž by se živnostníci měli podrobit nejvýš pěti kontrolám za rok, ačkoli by i tento počet mohl být nižší. Aktivity europoslankyně Michaely Šojdrové nepovažuje za pomoc dětem z uprchlických táborů, ale jejich násilnou převýchovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Telička, Niedermayer a exporadce Švejnara v Moravcově bublině. Shodli se, že referendum je obrovská past
Václav Moravec si ve svém studiu připomínajícím obrovskou bublinu podal ruku s Pavlem Teličkou, europoslancem, jenž zakládá nové hnutí Hlas, s politologem Lukášem Mackem a s dalším europoslancem Luďkem Niedermayerem (TOP 09). Pánové se hned na úvod pořádně obuli do Velké Británie, která se rozhodla odejít z EU. Britští politici prý teď předvádí velmi nezodpovědnou politiku. A pokud se to nezmění, bude to bolet i nás. Macek doplnil, že Češi, resp. ODS, nese spoluvinu na tom, že Britové odchází z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Rozjeďte podnikání s podporou projektu CzechStarter
Mladé inovativní start-upy v něm mohou získat know-how i zpětnou vazbu od zkušených mentorů a podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tomio Okamura zřejmě zešílel
Jinak si nelze vysvětlit fakt, že poslal dopis ministru kultury Antonínu Staňkovi, kde se ho ptá, jestli je pravdou, že Muzeum romské kultury v Brně požádalo jeho resort o bilion korun dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ŹIVÉ VIDEO Jsme tu pro všechny, vysvětlil Andrej Babiš. Tak všichni sledujte sněm hnutí ANO
V Praze se v neděli koná již pátý celostátní směn hnutí ANO. Na Facebooku je možné sledovat živě veškeré dění na sněmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Právo a spravedlnost v České republice?
Komentář na facebookovém profilu k občanskému zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ANO dnes zvolí nové vedení, jednat bude o kandidátce do EP
Dnes se v Praze po dvou letech sejde celostátní sněm hnutí ANO k volbě vedení na další dvouleté funkční období i jednání o kandidátce pro květnové volby do Evropského parlamentu. Funkci předsedy hnutí bude obhajovat premiér Andrej Babiš, kterého do čela nominovaly všechny krajské sněmy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura: Byli jsme i před Bruselem, budeme i po něm!
Komentář na facebookovém profilu k volnému pohybu osob, zboží, služeb a peněz bez EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Diplomat Bašta přináší informace, o které média nepíší. Čína navázala blízké vztahy s Běloruskem, odkud má Evropu na dostřel
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině si všímá rozvíjejícího se partnerství Číny a Běloruska. Stejně jako v Česku naslibovali Číňané Bělorusům obří investice. Ale v Bělorusku je opravdu realizují. Bělorusům totiž Číňané prodali rakety s dostřelem 280 kilometrů a hodlají odtud dovážet draselné soli. K čemu všemu by ještě Číňané mohli Bělorusko využít, to si prý Západ zřejmě neumí představit. Chybí mu pud sebezáchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Přišel čas, by Evropa ukončila dohodu s Íránem, prohlásil viceprezident USA
Přišel čas, aby evropští spojenci Spojených států vypověděli dohodu o íránském jaderném programu, a aby stáli za Washingtonem, prohlásil na mnichovské bezpečnostní konferenci americký viceprezident Mike Pence. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Méně eurolidovců, méně eurosocialistů, více eurorealistů
Komentář na facebookovém profilu k volbách do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Krajská konference SPO Libereckého kraje zvolila nové vedení
Ve středu 13. února 2019 v Jablonci nad Nisou proběhla jubilejní 10. Krajská konference Strany práv občanů ZEMANOVCI Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Úsměvné dobrodiní
Komentář na facebookovém profilu k návrhu nadělit drobným řemeslníkům zdarma terminály pro přijímání bezhotovostních plateb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: 4 miliardy ročně považuji za nutné minimum pro údržbu dlouhodobě zanedbaných silnic v regionu
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Budoucnost metropolitní spolupráce znamená víc peněz
Spolupracovat a získat pro svá města víc. O spolupráci v rámci metropolitních oblastí a o využití integrovaných teritoriálních investic jednali představitelé velkých měst na konferenci v Kuřimi. Zúčastnil se jí také primátor Olomouce Mirek Žbánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiši, cos to žvanil? Orbán by měl vědět, vytáhli dnes po sněmu ANO
Publicistka Lucie Sulovská ve svém dnešním komentáři na Facebooku připomněla, jak se premiér Andrej Babiš (ANO) kdysi vyjadřoval k nynější lídryni do voleb do Evropského parlamentu Ditě Charanzové. A nebyla sama, kdo si všiml dnešního sněmu ANO – své napsal i politolog Miloš Gregor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum v jubilejním roce 2018 navštívilo přes půl milionu návštěvníků
Téměř šest set tisíc lidí v loňském roce navštívilo Národní zemědělské muzeum. Pro muzeum je to největší počet návštěvníků v jeho stoleté historii. Ke stále stoupajícímu počtu návštěvníků přispívají především nové expozice, dílčí výstavy a doprovodné víkendové akce v Praze i na pobočkách v regionech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan David: 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova
17. 2. 2008 v 15.50 hodin bylo Kosovo prohlášeno samostatným státem: „demokratickým, světským a multietnickým“ státem. V jeho čele jako premiér a pozdější prezident stanul válečný zločinec Hashim Thaçi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Dneska jsi sice žena a chodíš v sukni, ale já tě znám jako Karla
Legrace končí, doslova. Genderová aktivistka Tereza Zvolská napadla seriál Most! za “necitlivý přístup ke společensky znevýhodněným menšinám”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková chce podporovat rodinné firmy
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chce nově definovat rodinný podnik - má jít o rodinnou živnost či rodinnou obchodní korporaci. Ministerstvo slibuje pro tento segment podnikání systémovou podporu a přímou podporu venkovských podnikatelských aktivit. Vyplývá to z materiálů MPO. Stát také plánuje kompenzace nákladů podnikatelů, pokud jde o exekuce. Ministerstvo chce zřídit odčitatelnou položku, která by zohledňovala náklady podnikatelů na zaměstnance v exekucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kubec (Svobodní): Brexit - Impérium vrací úder
Brexit se blíží a zatím to vypadá, že letitá vyjednávání byla zbytečná. Nepřeceňujme schopnosti vyjednávačů z Velké Británie, nicméně jednání Evropské unie si nezadá s imperiální politikou. Proč by ze současných eurofederalistů měl radost Leonid Brežněv a proč je od začátku jasné, že se vlastně EU na ničem moc dohodnout nechce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): V hnutí ANO je naprosto zřejmá závislost každého a všech na jedné osobě
Reakce předsedy ODS Petra Fialy na znovuzvolení Andreje Babiše předsedou hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vedení ANO doplnil Vondráček, všichni ostatní obhájili. Rebel Macura neuspěl
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se dnes stal nově místopředsedou hnutí ANO. Místopředsednickou funkci obhájili ministr životního prostředí a vicepremiér Richard Brabec, středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál. Druzí dva jmenovaní předtím odstoupili z boje o křeslo prvního místopředsedy hnutí, které tedy udržel Jaroslav Faltýnek. Místopředsedou se naopak nestal ostravský primátor Tomáš Macura označovaný za rebela hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Ochránci přírody budou v Beskydech pátrat po velkých šelmách
Už zítra začíná tradiční mapování velkých šelem v Beskydech. Po čtyři dny zde budou stopy rysů, vlků a medvědů hledat pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků, k nimž se o víkendu připojí další zájemci. Ve stejném termínu proběhne letos poprvé mapování šelem v příhraniční části CHKO Bílé Karpaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus, Jiří Weigl: Trochu smutná polemika s obhájci dnešní nedemokracie
Loňský manifest IVK „Obrana demokracie před liberální demokracií“[1] vyvolal v řadách ideových souputníků a přisluhovačů současného evropského levicového mainstreamu mimořádně nepřátelskou reakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Komedie, kabaret, vyjádřil se Jiří Paroubek o snahách Altnerových dědiců
Expremiérovi a bývalému šéfovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi zůstává rozum stát nad nápady, se kterými v tomto týdnu přišli dědicové po zesnulém Zdeňku Altnerovi, kterému má ČSSD za jeho služby v kauze Lidový dům zaplatit téměř 338 milionů korun. Nyní se totiž s cílem ukončit letité spory obrátili na vedení sociálních demokratů s požadavkem, aby mohli vystoupit na jejich blížícím se sjezdu. V komentáři na serveru Vaševěc.cz se rozepsal o tom, jak jsou kroky rodiny Altnerů komické, a poradil, jak se vyhnout kabaretu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiránek (ODS): V Kročehlavech se vymění plynovod
Zhruba padesát nevhodně vysázených stromů bude třeba vykácet na sídlišti Kladno-Kročehlavy v souvislosti s výměnou plynovodu. Stane se tak do konce března, tedy v době vegetačního klidu. Na to naváže nutná výměna zastaralého plynového potrubí, které je v místě nejméně padesát let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Za evropský komunikační systém má odpovídat Ministerstvo dopravy
Za zapojení Česka do evropského družicového telekomunikačního systému pro vládní účely (GOVSATCOM) má mít zodpovědnost Ministerstvo dopravy. Počítá s tím návrh ministerstva, který v pondělí projedná vláda. GOVSATCOM je systém, který má podle návrhu EK od roku 2020 poskytovat spojení pro evropské i národní bezpečnostně kritické účely. Má také posílit pozici Evropy v oblasti kosmických technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila další případ klamání spotřebitelů o původu hovězího masa
Tentokrát inspektoři zjistili případ klamání spotřebitelů v provozovně hotel Holiday Inn, provozovatele Kongresové centrum Praha, a.s., Na Pankráci 1684/15, Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jak jednají USA se spojenci? Exministr Ivan David v souvislosti s Venezuelou vzpomíná na dvacet let staré události kolem Kosova
ROZHOVOR Jak chápe prezidentovo uznání samozvaného prezidenta Venezuely jeho dlouhodobý spojenec a člen jeho vlády Ivan David? Exministr pro ParlamentníListy.cz mluví o neuspokojivém vysvětlení. David promluvil též k blížícímu se výročí bombardování Jugoslávie, které zažil právě coby člen vlády z doby, kdy Česká republika byla pár dnů členem NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Decroix (ODS): Proč kandiduji?
Jsem dítě Evropy, Evropa mě formovala, dala mi šanci, vzděláni i rodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš obhájil funkci předsedy ANO. Nechápu, proč se novináři pořád ptají, že nemám vyzyvatele, divil se
Andrej Babiš se stal znovu předsedou hnutí ANO. Podpořilo jej celkem 206 delegátů celostátního sněmu. Zvolen byl i první místopředseda Jaroslav Faltýnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Slovo ke studující mládeži
Velký kancléř Katolické teologické fakulty, kardinál Duka se obrací na studenty, aby zvážili možnost, zda při podávání přihlášek na vysoké školy nezvážit i nabídku Katolické teologické fakulty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Mládě damana stromového v Noční Tanganice
V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se narodilo už deset živých mláďat damana stromového. Doposud ale všechna v chovatelském zázemí mimo zraky návštěvníků. Koncem ledna přišlo na svět mládě nově sestaveného páru i v expoziční části zoo – v Noční Tanganice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala sledoval Babišův projev na sněmu: Vždyť dělá přesný opak toho, co říká
Z proslovu premiéra Andreje Babiše na nedělním sněmu hnutí ANO vstávají některým chlupy hrůzou. „Babišovy řeči jsou jen prázdná slova,“ neudržel se předseda ODS Petr Fiala a jasně uvedl, jaké jsou skutečné bilance hnutí ANO ve vládě. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Brno bude zatím bez leteckého spojení do Mnichova
Prohlášení hejtmana Bohumila Šimka ke krachu společnosti BMI regional.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Bezpečnou nemocnicí je letos Nemocnice Třinec
V letošním už 11. ročníku soutěže Bezpečná nemocnice zabodovala u odborné poroty se svým projektem zaměřeným na profesionální paliativní péči Nemocnice Třinec. Druhé místo zůstává na Vysočině a patří krajské Nemocnici Třebíč, třetí místo získal projekt Krajské nemocnice Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Jak se vyhnout kabaretu?
Rodina Altnerů má opravdu skvělé nápady. Když počátkem roku 2007 vyrukoval JUDr. Altner, který byl jedním z advokátů zastupujících ČSSD ve sporu o Lidový dům, s nehoráznou částkou reparací pro svou osobu ve výši cca 19 mld. Kč za své údajné služby, říkal jsem si, konec světa. Bylo to spíš k pousmání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Proč má Srbsko tak blízko k Rusku? Západ pořád nepochopil Balkán, soudí expert
V polovině ledna zavítal do Srbska ruský prezident Vladimir Putin. Ruská agentura TASS tehdy napsala, že pána Kremlu v ulicích vítalo na 150 tisíc lidí. V Srbsku je Putin opravdu populární. Publicista Peter Zvolenský se na serveru VašeVěc.cz zamyslel nad tím, proč je Rusko, respektive Putin v Srbsku tak oblíbený. Svou roli v tom prý hraje i to, že Západ stále balkánské myšlení nepochopil a nepoučil se z chyb minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Most přes železnici v Třebíči se začne opravovat v květnu
Zhoršující se technický stav přemostění u třebíčské nemocnice bude důvodem jeho zásadní rekonstrukce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ANO povede do voleb Charanzová. A Jourová by měla zůstat komisařkou
Na dnešním celostátním sněmu hnutí ANO, na kterém bylo zvoleno vedení pro další dvouleté funkční období, předseda a premiér Andrej Babiš oznámil, že hnutí ANO povede do voleb do Evropského parlamentu Dita Charanzová. Kromě toho také vyjádřil přání, aby Věra Jourová byla i v příštím období eurokomisařkou za Českou republiku v případě, že se na tom vládní koalice shodne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeská TOP 09: Český Krumlov by měl být vlastníkem čistírny odpadních vod
Domníváme se, že je potřeba otevřeně naložit se všemi informacemi, aby před rozhodnutím zastupitelů byly zodpovězeny veškeré otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Na Primu nedorazila Maláčová, nelíbili se jí ostatní diskutující. Přesto ale debata stála za to
V nedělní Partii FTV Prima se utkali poslankyně hnutí ANO Radka Maxová, lidovec Jan Bartošek a viceprezident Svazu průmyslu ČR Jan Rafaj. Původně měla do pořadu zavítat i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), jenže nepřišla. Prý se jí nelíbí, s kým by měla ve studiu debatovat. Hosté hovořili o sociální politice státu a dalších důležitých tématech. Češi by si to v hlavě měli srovnat, pozor na xenofobii, zaznělo také před kamerami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Nemocnice Hořice má díky Nadaci ČEZ nový rehabilitační stroj
Městská nemocnice tímto děkuje Nadaci ČEZ za poskytnutí finančního příspěvku ve výši 140.000 Kč na pořízení nového rehabilitačního stroje Motomed Letto2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: V Ostravě si váží svých zasloužilých členů
Osmnáct osobností převzalo na okresní konferenci z rukou předsedy Pavla Bělobrádka ocenění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš to rozbalil na sněmu: Máme program pro všechny, a nejsme divný. Jsme svobodnější než Spojené státy nebo Francie, a někdo pořád straší
Hnutí ANO zažívá svůj volební sněm. Jediným kandidátem na post šéfa strany zůstává dnešní předseda vlády Andrej Babiš (ANO), který sněm zahájil projevem plným vzletných slov o tom, jak mění Česko k lepšímu. A jak čelí nenávistné kampani části médií a českých europoslanců, kteří zacházejí tak daleko, že si na něj dovolují v Bruselu útočit. Udeřil i na „pseudopravicové“ vlády minulosti a zmínil obrovskou korupci z 90. let 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Stanislav Zapletal: Šiřte, přemýšlejte, nechť pravda vítězí
Pane Pehe se stále diví. I na dnešním internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Umělec Jan Burian: Češi si pořád na něco stěžují. To třeba Rakušané, ti jsou k sobě slušní...
Písničkář Jan Burian na vlnách Českého rozhlasu nastavil zrcadlo české společnosti. Na její konto nešetří opravdu tvrdou kritikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sluníčkářům docházejí argumenty, tak začínají vyhrožovat. Tomio Okamura sepsal, jak se bez EU žije skvěle
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se vyjádřil k odchodu Velké Británie z Evropské unie. Ukazuje se, že ostrovní království bude čile obchodovat se světem i po odchodu z evropského společenství. Pokud by EU opustila Česká republika, prý by se také nestalo nic strašlivého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Policejně chráněné chátrání
„Někdo mi umyl hrneček, to je ale darebáctví!“, upřímně se rozčílil Šmudla v jednom z filmových zpracování pohádky o Sněhurce. Chystal se z něj po fajruntu vylízat zbylý cukr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Muzeum Mladoboleslavska chystá na březen zajímavou výstavu
V sobotu 2. března začíná v Muzeu Mladoboleslavska výstava, nazvaná Jaroslav Panuška – malíř pohanského dávnověku. Zahájena bude vernisáží 15 hodin v prostorách muzea na hradě, k vidění zde bude až do 12. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hanuš (ODS): Zákazy vjezdu dieselů mohou hrozit i v České republice
Zákazy vjezdu dieselových vozidel do vybraných částí velkých měst jsou velkým tématem na západ od našich hranic. Většinou postihují automobily se vznětovým motorem vyrobené před rokem 2014 (normy Euro 1 až Euro 5).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sněm ANO očima Šafrova webu: Sraz klubu prospěchářů, bude to velká legrace
Premiér Andrej Babiš se dnes znovu stane šéfem hnutí ANO. Otázkou zůstává jen to, kolik procent hlasů dostane. Zda to bude takřka 100 procent odevzdaných platných nebo přece jen méně. Server Forum24.cz Pavla Šafra popisuje Babiš jako majitele hnutí ANO, který si s touto politickou stranou dělá, co se mu zlíbí. Z ostatních členů si server tropí jen žerty. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba na Kriminologických dnech
V Ústí nad Labem se ve dnech 21. - 22. ledna 2019 konal sedmý ročník Kriminologických dnů. Konference se zúčastnili zástupci Probační a mediační služby, kteří se v průběhu prvního dne představili v panelu věnovanému tématu resocializačních programů pro dospělé pachatele trestné činnosti. Moderování se ujala vedoucí metodického a analytického oddělení Mgr. Kamila Špejrová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Doležel (TOP 09): Jihomoravský kraj podporuje intenzivnější výuku soudobých dějin
Větší důraz na výuku moderních dějin by mělo klást téměř sto gymnázií a středních škol zřizovaných Jihomoravským krajem. Spolupráci s projekty jako jsou „Příběhy našich sousedů“ doporučil Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost v čele s Michalem Doleželem (TOP 09-ŽTB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Člověk je muž nebo žena, nic mezi tím. K čemu nás to veřejnoprávní televize vychovává? Poslanec Foldyna se rozčiluje nad seriálovým transsexuálem
Poslanec Jaroslav Foldyna se před pár dny rozzlobil kvůli Dáše, jedné z postav populárního seriálu České televize Most!. Co Foldynu rozzlobilo? Dáša je transsexuál a zákonodárce za ČSSD má dojem, že především dětem a mladým lidem se skrze tuto postavu cosi podsouvá. Dochází k destrukci tradičních hodnot a tradiční rodiny. V rozhovoru pro server Lidovky.cz to uvedl místopředseda ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Přišel čas, aby Evropa ukončila dohodu s Íránem, prohlásil viceprezident USA
Přišel čas, aby evropští spojenci Spojených států vypověděli dohodu o íránském jaderném programu. A aby stáli za Washingtonem, prohlásil na mnichovské bezpečnostní konferenci americký viceprezident Mike Pence. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Přiletěl, kradl a odletěl
Policisté z inspektorátu cizinecké Policie Praha Ruzyně na letišti v Praze zadrželi cizince, který v minulosti několikrát přilétl do České republiky, v bezcelní zóně letiště kradl a okamžitě opět odlétl pryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Místopředsedkyně Senátu Horská: Prezident si z ústavních mravů zaslouží čtyři minus, je hodně za hranou. Se závistí pokukujeme na Slovensko po Andreji Kiskovi
ROZHOVOR I když se místopředsedkyně Senátu Miluše Horská (KDU-ČSL) obává, že žalobu na prezidenta Miloše Zemana se nepodaří prosadit, je přesvědčena, že diskuse o chování prezidenta není zbytečná, protože se vymezují hranice, co si hlava státu může dovolit. „Je to pro mne smutné, ale vidím to jako žádoucí a nutné. Už jen tím, že se o tom v Senátu bavíme, dáváme najevo, že chování prezidenta není v pořádku,“ prohlásila v rozhovoru pro Parlamentní Listy místopředsedkyně Senátu. Z ústavních mravů by prý senátoři dali prezidentovi známku čtyři minus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Sněm ANO: Babišovi skočila esemeska. Podělil se, co v ní bylo
Andrej Babiš dnes hlasy 86 procent delegátů obhájil svou funkci předsedy hnutí. Večer se pak rozepsal na svůj facebookový profil ze svých pocitů. Popsal i to, jak dostal SMS zprávu od Zdeňka Majzlíka, jenž již roky bojuje za proplácení léčebného konopí pro svou dceru Martinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Moravec si objednal průzkum ohledně evropských voleb. Většina lidí ani netuší, kdy budou
Více než polovina Čechů podle agentury Kantar CZ neví, kdy se budou konat volby do Evropského parlamentu. Zhruba třetina lidí podle průzkumu, který dnes zveřejnila Česká televize v pořadu Otázky Václava Moravce, odpověděla správně, tedy že se volby uskuteční v tomto roce. Zbylí respondenti uvedli, že volby budou příští rok nebo později. Voliči se k urnám vydají 24. a 25. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Plánuje se oprava průtahu městem ve směru na Rožnov
Téměř 1,5 km dlouhý úsek silnice I/35 na ulici Rožnovská projde v nejbližších letech rekonstrukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva č. 2/2019
Pokud poškozená zásilka při reklamaci váží téměř dvojnásobek toho, co měla vážit při podání, ukazuje to na nedodržení správného postupu při podání zásilky a není to důvod k zamítnutí reklamace úbytku obsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist