Oficiální zpravodajská média

Primátor ANO si prý užíval tři týdny v Karibiku během sněhové kalamity. Ženy, víno, zpěv a prachy? Všechno je jinak
Naše redakce obdržela před časem hned z několika stran informaci, že primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa (ANO) chvíli po nástupu do funkce odjel na tři týdny na dovolenou do Karibiku. Jenže Jablonec se zrovna v té době potýkal se sněhovou kalamitou, a navíc finišovala jednání o novém dopravci pro město a okolí. Náš zdroj také uvádí, že na zmíněné dovolené dělal primátorovi společnost podnikatel Jiří Vařil. Podle zákulisních informací je právě Vařil napojen na společnost, jež zakázku na městského dopravce získala. Informace o společné dovolené však jablonecký primátor pro ParlamentníListy.cz popřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petrík (Svobodní): Jak vysoké daně platíme?
Výše daní je důležitým a podstatným atributem osobní svobody. Výše daní určuje do značné míry naši svobodu. Zdanění přes 50 procent je již absurdní a popírá svobodu jednotlivce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Střípky paradoxů (2)
Zatímco budeme sledovat odjezd čínského vlaku do zbytku světa, nebo poslouchat radu demonstrantky z Mnichova, vůdce asymetrických spojenců, USA, bude dále vymýšlet sankce, podezření a výmluvy pro technologické a vojenské zaostávání EU a NATO. Dovedu si představit, jak bude růst prodej antidepresiv amerického původu závislým uživatelům smartphonů, až se objeví první 5G-smartphone z ČLR a oni nebudou schopni ho používat, pouze si s ním hrát. Kdy to bude možné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zařízení USA, které vás slyší... Marian Kechlibar o zákoutích kauzy Huawei. Padni komu padni
SOUVISLOSTI MARIANA KECHLIBARA Víte, co vám skutečně hrozí, pokud používáte konkrétní značky čínských výrobců mobilů? Je pro vás ale vůbec bezpečnější používat jiné než čínské mobily? Nejen na to odpovídá v rámci prvního dílu pravidelné rubriky na ParlamentníchListech.cz matematik, publicista a analytik Marian Kechlibar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
VFN Praha: Cvičení „Karlák 2019“ chce ukázat kritické body při ošetřování zraněných v případě hromadných neštěstí
Na I. chirurgické klinice hrudní, břišní a úrazové chirurgie bylo právě spuštěno cvičení, jehož cílem je prověření připravenosti k příjmu většího počtu postižených v rámci aktivace traumatologického plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: ANO – zatím ano, ano, ano!
Sešli se v neděli na pražském Chodově. 238 delegátů hnutí ANO na svém 5. výročním sněmování. Po nedávné ideové konference v Ostravě to byla jejich druhá sešlost v krátkém čase. Úkolem té nedělní bylo zvolit „nové“ vedení tohoto politického hnutí, které je momentálně hlavní politickou silou v téhle zemi. Silou, která je však koaličně spojena se sociálními demokraty a na základě dohody o toleranci má v parlamentu krytá záda komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat vyrážejí do boje za zákaz klecových chovů slepic
Spolek OBRAZ – Obránci zvířat dnes zveřejnil video, v němž vyhlašuje válku klecovým chovům slepic. Vyústěním tohoto boje by měl být jejich legislativní zákaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se k výrokům ministryně Novákové k datům jednoznačně nevyjádřil
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) má částečně pravdu v tom, že pokud budou Češi využívat data ve větším rozsahu, pro operátory to může být výhodnější, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Na tiskové konferenci po představení Inovační strategie ČR 2019–2030 v pražském Lichtenštejnském paláci tak reagoval na slova ministryně v nedělním pořadu 168 hodin České televize. Serveru iDNES.cz ale premiér řekl, že výrokům Novákové nerozumí a nesouhlasí s nimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš by měl jít do pr*ele! Drsný vzkaz bývalého vysokého politika
Expremiér Mirek Topolánek doporučil současnému předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO), aby šel „do pr*ele“. A Jan Zahradil (ODS) si ještě přisadil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Říkejte Rom, ne cikán? Ochránci korektního jazyka mi přijdou legrační. Seriál Most! není komedie, to je dokument. Pravicový politik ze severu udeřil
ROZHOVOR "Seriál Most! je spíš než komedie skoro dokument, tvůrci tamní problémy vystihli hodně přesně, včetně toho, jak fungují neziskovky a obchodníci s chudobou," konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Mostečan František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR. Tvrdí, že reforma EU není možná. "Existuje tolik různých zájmů. Německu a Francii se daří pomocí dotací a pravidel eurozóny řídit větší část EU a nebudou se toho chtít vzdát. Je to jako ve známém britském seriálu: „Jistě, pane ministře“: snaživí úředníci udělají všechno pro to, aby se reforma nikdy nepovedla," domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela
Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez cenzury televize Prima. Svedly bitvu o zavedení třetího pohlaví a o roli žen a mužů v české společnosti. Šichtařová se před kamerou párkrát rozzlobila. Občas se v EU řeší jen pseudoproblémy, které jsou dobré tak akorát k tomu, že se na ně dají čerpat evropské dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Jojo, marketing dobrý, praxe průs...
Komentář na facebookovém profilu ke sněmu hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zemanova rakovina? Ovčáček zveřejnil výbušný záznam. Je to silné
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil na svém facebookovém profilu SMS konverzaci s redaktorem serveru Seznam Zprávy Radkem Nohlem. A to přesto, že on sám mu tam velmi ostře odpovídá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny vývozu a dovozu se v roce 2018 snížily
V prosinci 2018 se vývozní ceny meziměsíčně snížily o 0,5 %, dovozní ceny o 1,3 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,8 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 3,1 %, dovozní ceny o 2,4 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,7 %. V průměru za celý rok 2018 v porovnání s rokem 2017 se vývozní ceny snížily o 0,3 %, dovozní ceny o 0,7 % a směnné relace činily 100,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas rozšiřuje vysílání v tunelech v Praze o další stanici ČRo Plus
Posluchači, kteří cestují v tunelových komplexech v Praze (Mrázovka, Strahovský tunel a Blanka), mohou naladit v autě také stanici ČRo Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Jak je to možný?“ Babiš v zákulisí sjezdu nadával. Takže...
Ke sněmu hnutí ANO se na svém twitterovém profilu vrací reportér Jaroslav Kmenta. A použil k tomu mimo jiné parodii na populární seriál veřejnoprávní televize Most!. A hlavně také zavzpomínal na sjezd, kde Babiš získal při volbě předsedy 100 procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Na*raný Babiš rozkopal ODS: 90. léta, poslední volby, privatizace… Strašné
Premiér Andrej Babiš s tématem kritiky předchozích vlád přišel již na nedělním sněmu hnutí ANO, s tím, co mu vadí na občanských demokratech, pokračoval i v rozhovoru pro pondělní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Babiš představí Inovační strategii ČR 2019–2030 The Czech Republic The Country for the Future
Premiér a předseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Andrej Babiš představí v pondělí 18. února 2019 v Lichtenštejnském paláci inovační strategii ČR do roku 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vy jste věděl předem, že nemáte šanci? Tvarůžková v ČT dusila Vokřála z ANO otázkami ke sjezdu
Vládní hnutí ANO má po sněmu a před sebou nové plány. Jeho předseda Andrej Babiš chce „malý stát, který neotravuje lidi“. Kam chce vlastně hnutí ANO patřit a komu se chce zavděčit? O tom přišel do pondělního Interview na ČT24 diskutovat s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou bývalý brněnský primátor a místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
České hnutí za národní jednotu přijalo nový název – Konzervativní alternativa (KoA)
Dne 11. února 2019 se uskutečnil X. sjezd Českého hnutí za národní jednotu. Po smutné události, kdy 17. listopadu 2018 zemřel dlouholetý předseda ČHNJ Mgr. Jan Skácel, bylo potřeba zvolit nové vedení a rozhodnout o dalším směřování hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
JCCR: Travelfest nabídne cestování, dobré jídlo a pití i zábavu pro celé rodiny
Pohodu, zábavu, zážitky, možnosti oddechu a relaxace každému podle jeho gusta, aktivní i více či méně pasivní. K tomu skvělé gurmánské zážitky a atraktivní přehlídku památek. To vše nabídne svým návštěvníkům letošní třetí ročník nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2019. Ten začíná v pátek 26. a potrvá do neděle 28. dubna v prostorách pavilonů T1, T2 a Z v areálu českobudějovického výstaviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Spisovatel odhaluje, jak žili Romové s ostatní společností, než vzniklo sídliště Chanov. Osobní zážitky
ROZHOVOR „Co je svoboda? Pro někoho plný talíř, pro jiného věšení trenýrek kamkoli a vhazování květin do koše, další vidí zase svobodu v tom, že může někomu nafackovat. Je i takový, který je svobodný životem na ulici, někdo, že může sprostě osočovat politiky nebo ty, kdož nesouhlasí s jeho názorem,“ říká spisovatel Jiří Kimla. Pro něj osobně je svoboda tvoření bez obav, že ho někdo zavře nebo zastřelí, a může žít svůj život tak, jak chce. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jako rodák z Mostu popsal, jak vypadaly město i tamní vztahy s Romy dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Starostové navrhli odvolat radního pro školství Zdeňka Seidla
Radní Seidl dlouhodobě nezvládá svoji funkci. Rozhodnutí o rušení středních škol nebylo dostatečně připraveno. Chybí dlouhodobý plán optimalizace sítě středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): EU - komunistický moloch a byrokratický aparát
Příkazy, zákazy, cenzura, policejní zásahy, přebujelá administrativa, vliv oligarchů, potlačení středních vrstev, ničení malých a středních podnikatelů - to je dnešní EU. Nic nového se ale nechystá. Staré strany se těší na neúčast voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Místo do budoucnosti nás vláda ANO posunula do minulosti
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k nově představené Inovační strategii České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hlásíme se k odkazu Václava Havla, oznámili Pospíšil a Polčák, lídři společné kandidátky TOP 09 a STAN
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík představili společnou kandidátku do květnových voleb. Na čele kandidátky se ocitnou současní europoslanci Pospíšil a Stanislav Polčák. Kandidátku podpoří také Liberálně-ekologická strana (LES) Martina Bursíka, jejíž členkou je i herečka Eva Holubová. Za LES bude kandidovat Kateřina Bursíková Jacques.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Závěrečné řeči v Kabelíkově - 4
Trestní řízení soudní, vedené u Městského soudu v Brně senátem předsedy Michala Kabelíka proti obž. Shahramu Zadehovi (dále jen SAZ) & spol. se přiblížilo k rozsudku, a to za cenu výrazného krácení práv obhajoby (jakým je např. neprovedení spousty důkazů, požadovaných od července 2018, a připravením obžalovaných s výjimkou SAZ o možnost vyslechnout závěrečnou řeč žalobce ). Způsob, jakým soudce Michal Kabelík zastavil dokazování, zvýšil počet jeho procesních přešlapů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Odměňování úředníků za doměřenou daň je nepřijatelné
Na konci prosince interpeloval poslanec ODS Vojtěch Munzar ministryni financí Alenu Schillerovou ve věci postupu Finanční správy při odměňování úředníků za doměřenou daň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš má problém: Den po sjezdu se začalo smát celé Česko. Proč?
V Čechách stále není levně. Alespoň pokud jde o data v mobilu. Podle reportáže 168 hodin České televize je Česko stále na špici, co se cen týče. Za stejné služby zaplatí Čech třikrát až čtyřikrát tolik, co Ital. A co na to ministryně průmyslu Nováková? „My potřebujeme, aby daleko víc lidí využívalo těch mobilních sítí, a to je jedna z cest, která k tomu zlevnění dat povede. Když budou vyšší příjmy z toho vyššího objemu prodaných dat, tak mohou být ty ceny nižší.“ O její logice však již panují pochybnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
V europarlamentu posílí ANO, nejsilnější frakcí zůstane EPP, ukazuje první projekce
Europarlament bude každé dva týdny vydávat aktuální projekci zisku křesel po eurovolbách.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.2.2019 v 12:36, zobrazit podobné
„Urážíte černochy!“ Z obchodů mizí zboží. Je černé
Politická korektnost neřádí jen ve výrazivu, ale už i v oblečení a obuvi. Zpěvačka Katy Perry a firma Gucci stáhly z prodeje předměty, které někteří lidé na internetu interpretovali jako rasistické. Pokorně a s omluvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Čipy útočí
Komentář na facebookovém profilu k čipování cigaret
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Šáda: Pane primátore, plivl jste na památku více než 300 000 obětí
Dopis primátoru Hřibovi k 80. výročí okupace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jindřich Vobořil: Navrhovaná novela o konopí pro léčebné účely systémově situaci nevyřeší
Otevřený dopis předsedovi vlády ČR Andreji Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): „Levný a malý stát” Andreje Babiše v praxi
Vláda s komunisty, socialistická politika, nové regulace, kontroly, omezování aktivních lidí – to je bilance hnutí ANO ve vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Právník z „holdingu“: Další Babišův střet zájmů, píší noviny
Václav Knotek je jedním z klíčových právníků Agrofertu. Ale zároveň také zastupuje Andreje Babiše (ANO) v kauze, v níž černošický městský úřad rozhodl, že český premiér je ve střetu zájmů, když právě skrze Agrofert ovládá některá média. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SYNOT chystá velkou expanzi na světový trh online her!
Skupina SYNOT má nakročeno ke spuštění online kasin v dalších zemích Evropy. Prostřednictvím společnosti SYNOT Games Ltd. se totiž stala držitelem licence na Maltě – a právě tu řada zemí pro vstup nového provozovatele na online herní trh vyžaduje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Muslimové? Profesor Keller: Takhle to na nás „hrajou“. Pozor
Profesor Jan Keller pro Gatestone Institute sepsal článek, ve kterém se zabývá „střetem civilizací“ Samuela P. Huntingtona. Podle něj se islamisté raději než vojensky pokouší o vznik paralelní společnosti. Své obavy popsal na příkladu Francie. „Čím více ústupků získávají, tím více se vydávají za pronásledované. Své vlastní obskurní požadavky vydávají za progresivní, antirasistické, antifašistické. Záměrně smíchávají otázky muslimské víry, sociální exkluze, chudoby a boje proti rasismu. V této směsi se snaží ukrýt své priority,“ popisuje Jan Keller tyto metody a varuje před multikulturalismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Stanislav Zapletal: Komisař EU Oettinger Pirátovi k službám?
Ve stínu mezinárodní bezpečnostní konference proběhla v Mnichově Pirátská bezpečnostní konference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Západ nás podvedl? Zdeněk Zbořil vytáhl zapomenutý dokument. Došlo i na Noru Fridrichovou a Kalouska
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Už v roce 1994 vyšla v Německu studie o „podvedené střední a východní Evropě“, dodává politický analytik Zdeněk Zbořil k úvahám o tom, zda jsme pro Západ zdrojem zisků a dividend. Věnuje se též faktu, že redaktorka ČT Nora Fridrichová podpořila ostře „proevropské“ hnutí, a zamýšlí se i nad dalším osudem Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Proboha: Pavel Novotný vystoupil v ČT a řekl, jak to chodí v novinách. Radši nečtěte
Bulvární novinář Petr Novotný, který nyní starostuje za ODS v pražských Řeporyjích, se v pořadu Newsroom ČT24 vyjádřil k případu zakladatele Amazonu Jeffa Bezose. Proti němu totiž šla redakce bulvárního listu, že má jeho intimní fotky a zveřejní je. Bezos následně vytáhl do boje, fotografie zveřejnil sám a společnost American Media obvinil z vydírání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Diplomat Novotný: NATO? Lžou vám, je to jinak. I s Asadem a chemickými útoky
Na serveru Kupředu k minulosti vyšla další část rozhovoru s Jaromírem Novotným, diplomatem, analytikem a dle webu „strůjcem a architektem našeho vstupu do Severoatlantické aliance“. Ten se vyjadřoval nejenom k našemu členství v NATO, ale i k použití chemických zbraní v Sýrii. Politici prý o NATO prohlašují, že nás bezpodmínečně ochrání. „To není pravda. Článek pět říká, že jednotlivé státy posoudí, co napadené zemi poskytnou. Mohou nám také poskytnout sušené mléko a deky a nemusí nám poskytnout vůbec žádnou vojenskou pomoc,“ uvádí blud na pravou míru Novotný. A chemické útoky? „…začaly dávat něco dětem do očí, aby brečely a natočily je,“ tvrdí bývalý náměstek Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babišem kritizované papalášství chce ANO v hnutí vymýtit. Problémy má řešit Faltýnek
Přečtěte si, co hlavního se odehrálo během nedělního celostátního sněmu hnutí ANO, na němž šéf Andrej Babiš nešetřil kritikou do vlastních řad.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.2.2019 v 05:36, zobrazit podobné
dTest: Některé telefony ošálíte a odemknete i obyčejnou fotkou
Odemčení obrazovky rozpoznáním obličeje, které nabízejí chytré telefony, je v některých případech snadno zneužitelné. Polovina testovaných přístrojů se nechala jednoduše napálit fotografií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Flora Olomouc: FOR MODEL 2019 představí novinky v modelářství a v moderní technologii. Přijde i Star Wars
Výstaviště Flora Olomouc zve na 17. ročník prodejní výstavy FOR MODEL 2019. RC modely a autodráhy, miniželeznice, airsoft střelnice či ukázky 3D tiskáren doplní cenné sběratelské kousky, návštěva Star Wars či jízdy historickým vlakem. Interaktivní veletrh FOR MODEL 2019 se uskuteční ve dnech 8. – 10. března v pavilonech A a E Výstaviště Flora Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Kandidátem na senátora v obvodě Praha 9 je Petr Daubner
Kandidátem Pirátů do dubnových doplňovacích voleb do Senátu za obvod Praha 9 se stal Petr Daubner. Šestačtyřicetiletý středoškolský pedagog a zastupitel Městské části Praha 9 uspěl v primárních volbách Pirátů a rovněž získal podporu politických stran a hnutí SENÁTOR 21, Strany zelených a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Šéfem logistiky se stal Petr Cinkl
Generální ředitel České pošty Roman Knap jmenoval 18. února 2019 ředitelem divize poštovní provoz a logistika Petra Cinkla. Dosud byl řízením divize pověřen Jiří Linert, který zůstává ředitelem úseku řízení doručovací sítě České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Nové výběrové řízení na leteckou linku Brno - Mnichov
Rada Jihomoravského kraje na svém nejbližším zasedání projedná ukončení smlouvy se společností BMI regional, která zabezpečovala leteckou linku z Brna do Mnichova. Uvedl to v pondělí 18. února 2019 hejtman Bohumil Šimek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Vyjádření ministryně Novákové k cenám mobilních dat je nehorázné
Rychlá a dostupná data jsou základem pro digitalizaci státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Nepotřebné nemovitosti převzal stát od výchovného ústavu ve Vidnavě
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jeseníku převzal od Výchovného ústavu, střední školy a školní jídelny Žulová budovy a pozemky ve Vidnavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří T. Král: Prezident Zeman není blázen aneb Jak zpravodajské weby nepřiznávají chyby
Publikovat výroky lékařů, že Zemanovo psychické zdraví je špatné, i když ho nikdy nevyšetřovali, je – eufemisticky řečeno – nepřípadné. Ovšem označovat ho za nejdůvěryhodnějšího světového politika není o nic chytřejší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Policisté u soudu odmítli tlaky v kauze, v níž byl viněn z držení dětské pornografie exšéf ŘSD Hala
Policisté, kteří řešili kauzu, v níž byl bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michal Hala viněn z držení dětské pornografie, necítili na průběh vyšetřování žádné politické tlaky. Dnes to řekli u Obvodního soudu pro Prahu 2, který projednává Halovu žalobu na stát. Exředitel ve sporu požaduje milionové odškodné za své trestní stíhání. V kauze byl v květnu 2016 pravomocně osvobozen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Raždík (SPD): První seznam kolaboračních webů v ČR zveřejněn
K úvaze o moderních kolaborantech a kolaboračních webech mě inspiroval příspěvek z Facebooku. Pan J. panu K.: "Jste typický anální alpinista, v osmatřicátém byste lezl do řiti náckům, v osmačtyřicátém komoušům a teď lezete do řiti EU."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tenisová legenda Navrátilová se vyšlápla proti transsexuálům ve sportu. A už je tu řev
Tenisová legenda Martina Navrátilová v komentáři pro Sunday Times napsala, že se jí nezdá spravedlivé, pokud by ženy musely v tenise soupeřit s transsexuálkami, které se možná cítí být ženami, ale svalově odpovídají mužům. A dostala slovní nakládačku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Konečně máme jasnou inovační strategii
Česká republika se chce stát inovačním lídrem Evropy. Premiér Andrej Babiš, který je zároveň předsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), představil společně s místopředsedou RVVI Karlem Havlíčkem v pondělí 18. února 2019 v Lichtenštejnském paláci Inovační strategii České republiky 2019-2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda umožní členům bezpečnostních sborů vydělávat mimo službu, chce také zvýšit bezpečnost letišť
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 18. února schválila aktualizaci Statutu Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů v České republice. Tím má dojít k zefektivnění práce výboru. Dále byl přijat návrh novely zákona, který příslušníkům bezpečnostních sborů umožňuje jinou výdělečnou činnost mimo službu. Členové vlády schválili také Akční plán Strategie regionálního rozvoje na roky 2019 a 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Výboru pro výstavbu jaderných zdrojů bude předsedat Babiš
Vláda dnes změnila statut Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů. Předsedou výboru bude premiér Andrej Babiš (ANO) a místopředsedkyní ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO). Dalšími místopředsedy budou vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Ministr Petříček navštíví Spojené státy americké
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštíví ve dnech 20. – 23. února 2019 Spojené státy americké. Ve Washingtonu DC bude jednat s ministrem zahraničních věcí USA Mikem Pompeem, poradcem pro národní bezpečnost USA Johnem Boltonem a ředitelem Americké agentury pro mezinárodní rozvoj Markem Greenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Komunistka Vostrá v rozhlase popsala, kde by měli Babišovi ministři šetřit
Moderátorka Marie Bastlová v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu zpovídala komunistku Miloslavu Vostrou. Má KSČM právo mluvit do zahraniční politiky vlády, když není koaliční stranou, nýbrž vládu jen podporuje, ptala se moderátorka. Vostrá je přesvědčená, že komunisté toto právo mají a mají právo požadovat, aby Česko jen nepoklonkovalo Spojeným státům nebo Německu. Právě tak naši současnou zahraniční politiku vnímají komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Nového operátora chceme přilákat tím, že podmínky budou férové a pro všechny stejné
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková během návštěvy Ostravy ve čtvrtek 14. února poskytla rozhovor České televizi na téma čtvrtý operátor a mobilní data.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Všemohoucnost mocných
Před určitou dobou jsem přijal rozhodnutí, že v rámci zachování zbytku duševního zdraví nebudu sledovat politické diskuse na obrazovkách našich hlavních televizních kanálů. Má to několik důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Komunista Klán: Neuvěřitelná masáž kolem upálení Palacha. Z historie hysterie. Upálil se na protest proti vstupu vojsk, ne proti KSČ
ROZHOVOR „Dokonce ani SSSR nechtěl po svých ‚spřátelených‘ zemích, aby se účastnily v jeho konfliktech. Proč tedy musíme pořád někoho poslouchat a ještě se účastnit ilegálních válek? Mám obavu, že když náhodou USA vpadnou do Venezuely, tak se hrdě přidáme, a to jen proto, že se prý bude ‚chránit demokracie‘, nebo se tam bude opět bojovat proti terorismu,“ obává se exposlanec KSČM z Kutné Hory Jan Klán. Ke zprávě BIS dodává: „BIS se dle mého názoru snaží vyvolávat protiruskou hysterii i ve vztahu k minulosti. Nechci se dočkat toho, že Dobrovský a Palacký budou označeni za agenty carského Ruska. Ne nadarmo se BIS přezdívá čučkaři.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Právník Hasenkopf po prozkoumání řady případů odebrání dětí v Norsku přichází se silným podezřením
Bývalý prezidentův poradce a právník Pavel Hasenkopf poskytl rozhovor webu Info.cz. Tématy byla jednak kauza Michalákových, ve které se Hasenkopf angažuje, dále Facebook a jeho kritéria pro mazání příspěvků a do třetice prezident Zeman a porušení či neporušení ústavy. „Osobně si myslím, nechci to nikomu podsouvat, že tam může být nějaká systémová korupce, že ti úředníci jsou pod tlakem,“ vyjádřil se o norském systému ochrany dětí. A o lidech, kteří Zemana viní z porušení ústavy, prohlásil: „Všechny ty ostatní případy jsou spíš takové tiché přání lidí, kteří se prostě nesmířili s tím, že prohrávají volby a že Miloš Zeman je prezidentem.“ A na Facebook by šel prý přes ochranu spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nálady v průmyslu ukáží, zda Německo uniká z pasti recese
Ekonomika eurozóny především kvůli průmyslu ke konci uplynulého roku prudce šlápla na brzdu. I když díky službám stále rostla, průmysl v eurozóně efektivně v druhé polovině roku spadl do recese a další pokles lednové nálady v průmyslu (PMI) neznačí nic dobrého ani pro začátek roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti i nadále zachraňují svobodu internetu
V minulých týdnech skončila vyjednávání ohledně finální podoby tzv. copyrightové směrnice, o níž Piráti v posledním roce informovali a snažili se o její zlepšení. Verze, kterou nakonec má Evropský parlament na přelomu března a dubna schvalovat, přináší zhoršení situace pro menší nakladatelství i poskytovatele obsahu na internetu, což je zásah do svobody slova i svobodného internetu. Piráti proto spouštějí intenzivní kampaň, aby schválení zabránili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Nájezdy a sjezdy na dálnici D3 mají být hotové do roku 2022, kraj do nich investuje 1,5 miliardy
Nájezdy, sjezdy a další komunikace související se zprovozněním dálnice D3 na Českobudějovicku mají být hotové nejpozději do roku 2022. Tedy ke stejnému datu, kdy se plánuje otevření úseku dálnice mezi Úsilným na Českobudějovicku, českobudějovickou čtvrtí Nové Hodějovice a Dolním Třebonínem na Českokrumlovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Skončí slevy na jízdné? Ťok se vyjádřil
Slevy ve veřejné dopravě pro studenty a důchodce Ministerstvo dopravy zatím měnit nechce. Novinářům to dnes před jednáním vlády řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Náklady na slevy se podle něho zatím blíží k šesti miliardám korun za rok, což by naplnilo odhady Ministerstva dopravy před spuštěním slev. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Eurovolby 2019 jsou za humny
Hnutí ANO oznámilo, že jejich kandidátku do letošních eurovoleb povede dosavadní europoslankyně, paní Dita Charamzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Armáda přezbrojuje. Ne však efektivně
Navzdory tomu, že armáda letos dostane ze státního rozpočtu rekordních 66 Mil. Kč, neumí je proinvestovat. Ačkoliv vedení armády proklamuje, že na nákupech utratí v letošním roce desítky miliard korun, aktuální situace by se dala popsat lakonicky: peníze jsou, výzbroj chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Dá se připravit na vybrzdění?
Jednou z nejnebezpečnějších situací, které může každý z řidičů čelit v každodenním provozu, je takzvané vybrzďování. Viníkům v nejkřiklavějších a mediálně hojně sledovaných kauzách soudy vyměřily přísné tresty, přesto jakoby ani tento preventivní účinek nezabral. Řidičů, kteří se rozhodnou podle jejich soudu nevhodně se chovajícího kolegu za volantem vybrzdit, neubývá. Dá se na tuto nečekanou situaci připravit? Jak správně reagovat? Novináři hledají odpovědi také u instruktorů mosteckého autodromu, kde si lze pod jejich dohledem, a tedy bezpečně, na uzavřených plochách polygonu modelové situace i vyzkoušet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Televize Prima vypustila ohromující informace k útoku na mladého černošského homosexuálního herce
Pětatřicetiletý americký herec Jussie Smollet, jenž je černochem a gayem, si měl objednat přepadení s rasistickým motivem. Informovala o tom TV Prima ve svých zprávách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Cena za nejlepší kabaretní vystoupení
Kdyby existovala nějaká cena Thálie za kabaret, prosazoval bych, aby jí dostal Andrej Babiš za projev na sjezdu ANO. Něco tak pokleslého, hloupého, velkohubého a prolhaného jsem v naší politice ještě nezažil. Překonává to všechny Jakeše, Sládky, Okamury, atp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC ukončila první tendr s využitím metodiky HEV
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) úspěšně ukončila historicky první tendr s využitím metodiky SFDI pro hodnocení ekonomické výhodnosti (HEV), odvozené mimo jiné z metody Best Value Approach. Stalo se tak v případě smlouvy na realizaci veřejné zakázky Rekonstrukce mostu v km 80,083 trati Lovosice – Česká Lípa (Zahrádky), kterou uzavřela s firmou STRABAG Rail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum: TOP 09 nula, Matteo Salvini opravdu hodně
Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše by po květnových volbách mohlo v novém europarlamentu získat osm křesel. Plyne to z první projekce odhadů výsledků, které novinářům nabídl samotný europarlament. Z Česka by v novém EP podle projekce zasedli také čtyři zástupci ODS, po třech mandátech by měli získat Piráti a ČSSD, dva by připadly KSČM. Do europarlamentu by se měl dostat také jeden zástupce SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Porodnice opět vylepšila zázemí pro budoucí maminky
Ponoří se do teplé vodní lázně, relaxují a nabírají síly na porod. Tak ženy i několik hodin tráví nově první dobu porodní v porodnici v Pardubické nemocnici. Mají k tomu ideální podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): 11 13 = ?
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o novele autorského zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zpátky do minulosti! Fiala šije do Babiše
Inovační strategie pro období 2019 až 2030 má podle premiéra Andreje Babiše (ANO) posunout Českou republiku k realizaci finálních výrobků a k vytváření přidané hodnoty. Řekl to na dnešní tiskové konferenci v pražském Lichtenštejnském paláci. Podle něj má Česko ambici v uvedeném období se posunout do první evropské ligy v žebříčku inovativních zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Bartoš ani Fiala nemají proti Babišovi šance
Ne že by Andrej Babiš nedělal chyby. Dělá a nemalé. Jeho trvání na Danu Ťokovi coby ministru dopravy, jeho uznání samozvaného prezidenta legitimní hlavou státu, jeho asi absurdní trvání na vytvoření vládního městečka v Letňanech, což obyčejného občana spíše naštve, asi leckdo vidí. Ale vše to jsou jen jednotlivosti, zatímco natvrdo přijatá politika catch- all party a pragmatické a neideologické posuzování problémů ho zatím činí nepřekonatelným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Miloš Zapletal se pohoršuje...
...a odmítá většinový názor Čechů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Tak nic: Babiš jede do Izraele na summit, který nebude
Summit V4 se v Izraeli neuskuteční, uvedl český premiér Andrej Babiš (ANO). Mohl by se konat v druhé půli roku. V Izraeli se kvůli neúčasti Polska uskuteční bilaterální jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Jednáme o rozšíření prestižní kosmické agentury v Praze
Agentura pro evropský globální navigační družicový systém (GSA) sídlící v Praze se může rozrůst o stovky zaměstnanců a výrazně tak zvýšit prestiž Prahy a podpořit český rozpočet. Poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil a pražský radní Jan Chabr ve věci zahájili jednání s vládním zmocněncem Karlem Dobešem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Termín pro přiznání daně z příjmů se blíží
Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018 je 1. duben 2019. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. K pohodlnějšímu podání daňových přiznání mohou poplatníci využít elektronických podání, ale i výjezdů pracovníků Finanční správy do obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Peníze pro regiony
Evropský parlament chce zachování současného objemu financování pro regiony i v letech 2021 - 2027, podporu inovací, digitalizace, malých a středních podniků a investic do životního prostředí. K tomu musí přispět větší součinnost jednotlivých fondů EU a vyšší podpora pro méně rozvinuté regiony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsou velké pochybnosti o akademickém titulu JUDr. Michala Haška
Nabubřelost, kterou nám předvádí někteří vrcholní představitelé ČSSD, nelze definovat jinak než jako výsměch a pohrdání slušnými občany. Ti ale naopak od nich vědí, co se pod pojmy jako čestnost, morálka a etika skrývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK: Unikátní výzkum doložil, co se děje s rybami při zásazích techniky do vodních toků
Více než šest stovek ryb zkoumal unikátní výzkumný projekt na horských potocích v Beskydech. Odborníci zjišťovali, co se děje s vrankami pruhoploutvými a pstruhy obecnými, když do koryta potoka vejde těžká technika, jako jsou bagry a nákladní auta. Zkoumali také, jak se změní dno potoka, a vliv na bezobratlé živočichy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Donald Trump může uvalit nová cla na dovoz automobilů
Ministerstvo obchodu Spojených států amerických poslalo prezidentu Donaldu Trampovi zprávu, která by mohla umožnit zvýšení cel na dovážené automobily a automobilové součásti. Nyní se americký prezident může v průběhu 90 dní rozhodnout, jak bude dále postupovat. Je přitom možné, že u některých typů dovážených automobilů budou navýšena cla až na úroveň 25 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Hraba: Sháním podporu pro ústavní stížnost kvůli zdanění církevních restitucí
Do Senátu dorazil návrh zákona, kterým by byly zdaněny tzv. církevní restituce a náhrady. Za týden bude tento návrh projednáván na plénu. Senátor Zdeněk Hraba se však chystá podat Ústavnímu soudu návrh na zrušení zákona o církevních restitucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rok 2018 na ČMKB: Energetický trh burzy využívá stát k centralizovaným nákupům elektřiny a plynu
Ministerstva realizovala v roce 2018 centrální nákupy elektřiny a plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB), která funguje jako centrální tržní místo pro dodávky konečným odběratelům. O nákupech na tomto trhu informovala státní správa na profilech zadavatele, údaje o cenách se objevily i v přehledech a anketách celostátních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Co Babiš řekl o době po roce 1989: Neuvěříte
Včera proběhl sjezd vládního hnutí ANO, který mimo jiné potvrdil Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka jako dva nejdůležitější muže hnutí. Andrej Babiš také při této příležitosti držel proslov, ve kterém tvrdě zkritizoval dobu, kdy byl ještě „pouhým“ podnikatelem. „Byla to doba, kdy ODS se svou kuponovou privatizací nakradla miliardy vytunelováním bank a zničenými firmami, rozkrádáním státního majetku a okrádáním našich občanů, ničila celý demokratický systém,“ opřel se do druhé nejsilnější strany v Parlamentu. A také obvinil ODS, že může za to, že z Česka odtékají miliardové dividendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek představil primářům a vrchním sestrám novou nemocnici
919 lůžek na pěti nadzemních podlažích, více jak 30 lékařských odborností, 106 tisíc metrů čtverečních užitné plochy, heliport umístěný s ohledem na minimalizaci hluku, jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš odlétá do Izraele na schůzku V4, jednat bude i s Netanjahuem
Premiér Andrej Babiš dnes večer odlétá do Izraele na setkání předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny (Česka, Slovenska, Polska a Maďarska) a izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Polský premiér Mateusz Morawiecki ale v neděli svou účast zrušil kvůli Netanjahuově kontroverznímu výroku o spolupráci Poláků s nacisty za druhé světové války. Na jednání proto Polsko bude zastupovat ministr zahraničí Jacek Czaputowicz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Trocha vstřícnosti je vždycky fajn
Komentář na facebookovém profilu k jednání s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petra Fialová: LGBT jako rodiče? U adopcí by se s dětmi kšeftovalo
Beata Krusic se ve jménu lásky vyslovila pro plné zrovnoprávnění homosexuálů ohledně otcovství a mateřství. Vnáším námitku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Každá cigareta by měla umět po vykouření zaslat hlášení EET
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš, Nečas a sex: Lékař promluvil
Proč jsou psychopati v politice tak úspěšní? O tom hovořil v rozhovoru pro server Forum24.cz lékař Jan Hnízdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Vodáci chtějí očistit Vltavu
Zprávy z kampaně #DostByloPlastu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Muslimské školky zásadním způsobem brání v integraci muslimů
Komentář na facebookovém profilu k radikalizaci dětí v německých muslimských školkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
NKÚ: Úroveň sociálních služeb mají zlepšit změny MPSV. Drtivé většiny se nedaří dosáhnout
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jak Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) v letech 2015 až 2017 rozdělovalo peníze na sociální služby a jak se resortu dařilo plnit cíle, které si v sociálních službách stanovil. Kontroloři v neposlední řadě porovnali také dotace u čtyř druhů pobytových sociálních služeb. Kontrola ukázala, že se MPSV nedaří plnit cíle, na čemž se do velké míry podepisuje dosud nepřijatá novela zákona o sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Výstavba bytových domů u OC Paprsek
14. 02. 2019 byli informováni obyvatelé Stodůlek o výstavbě bytových domů u OC Paprsek, která pokročila do další fáze. Text informativního dopisu si můžete přečíst níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr školství seznámí premiéra s možností mistrovských zkoušek
Ministr školství Robert Plaga dnes seznámí premiéra Andreje Babiše (oba ANO) se svým postojem k možnosti zavedení systému mistrovských zkoušek. Úřad na záměru pracuje čtvrtým rokem a nyní připravuje pilotní projekt, ve kterém by chtěl tyto zkoušky otestovat. Podle tiskového oddělení počítá ministerstvo s tím, že by se k nim mohli hlásit lidé s výučním listem po pěti letech praxe v oboru. Zatím není jasné, kdy by se zkouška měla zavést.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Senátorka Horská vyzvedává zbytečnou a špinavou práci senátu
V rozhovoru zde na PL z 16.2.2019 místopředsedkyně senátu Miluše Horská obhajovala účelnost připravované žaloby na prezidenta Miloše Zemana s tím, že i když je velmi pravděpodobné, že žaloba přes obě komory neprojde, má svůj význam, jako projev nesouhlasu s prezidentovým počínáním. Současně vyzvedávala slovenského prezidenta Andreje Kisku jako vzor dobrého politika a diplomata, který společnost spojuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Hnutí Ano nevzešlo z lidu, ale z Agrofertu
Komentář na facebookovém profilu k "všelidovosti" hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Naše armáda je sice štíhlejší, menší, ale výkonnější
Tématy neformální snídaně s novináři byly významné projekty vyzbrojování i 20. výročí vstupu ČR do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jozef Banáš: Bojím se, že výdobytky roku 1989 blednou před tím, co nabízel socialismus. Zadlužený drží hubu a krok, a o to mocným jde
CIVILIZACE A MY Je nepřípustné, aby se na zdraví lidí vydělávalo. Ale tlak majitelů nemocnic a pojišťoven nutí lékaře měnit své poslání, takže se nesnaží pacienty vyléčit, ale udržovat je ve stavu nemocných. Nemocný člověk je manipulovatelný a ovladatelný, což platí i pro hloupé lidi, a tak by politici byli sami proti sobě, kdyby se snažili mít vzdělanou společnost. Mocným jde o to, aby byl člověk zadlužený, protože pak musí držet hubu a krok. Tvrdí to slovenský prozaik, diplomat a politik Jozef Banáš, podle něhož se lidé snaží být stále výkonnější, vydělávat víc a končí to tak, že jsou doslova vykořisťovaní a tráví v práci dlouhé přesčasové hodiny na úkor rodin. Bohatnou, ale jsou méně šťastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Stanislav Zapletal: Pan Pečinka vůbec nepochopil, že na sněmu ANO nejde o sjezd tradiční partaje
Pan Pečinka je zástupcem šéfredaktora časopisu Reflex, do něhož píše například i pan profesor Höschl. Pan Pečinka obětoval čas a přišel na včerejší sněm ANO. Ráčil si zažertovat ještě před volbou předsedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Návrat do afrického pravěku! Konvička bouchl do stolu, když si přečetl o dalším návrhu z bruselské dílny
Vyrazit do lesa s nožem v kapse například na houby bude zakázané? Možná ano, podle Bruselu jde o nebezpečnou zbraň. A tak Evropská unie nově navrhuje zákaz nošení nožů. „Vracíme se do afrického pravěku,“ píše v reakci na taková omezení český protiislámský politický aktivista a docent působící na Jihočeské univerzitě Martin Konvička a mnozí mu dávají za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí: Reakce na závěry kontroly NKÚ
Nejvyšší kontrolní úřad zveřejnil kontrolní záměr, týkající se rozdělování financí na sociální služby a plnění cílů, které si MPSV vsociálních službách stanovilo. Kontrola se zaměřila na roky2015 až 2017. Z prověrky vyplývá, že v souvislosti s největším dotačním programem ministerstva práce a sociálních věcí nebylo zjištěno porušení zákona, korupční či jiná zásadní provinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Babišův projev: Porevoluční doba? Pamětník přišel premiérovi něco říct
„Myslím, že to, co on napadá, je jen zlomeček toho, co on teď sám dělá. Jsem zvědavý, jak bude za deset let jeho éra hodnocená, ale bude asi těžké hledat slova. Neberu to vážně, je to jenom a pouze propaganda. Silná slova, skutky chybí. Počkal bych si, až bude líp," hodnotí v rozhovoru pro PL.cz kritická slova Andreje Babiše na sněmu ANO Vlastimil Tlustý, bývalý ministr financí a předseda poslaneckého klubu ODS. Nejvážnější hrozbou pro ANO podle něj je, že nesežene po příštích volbách koaličního partnera. „Kdo seje vítr, sklízí bouři. On seje velké bouře, tak sklidí uragán. Ve velkých městech se to už stalo,“ upozorňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: V ČR stále přetrvává plošná chřipková epidemie
V sedmém kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1684 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje pokles o 4,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist