Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.761x, což odpovídá cca 91.886-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kapsch si stěžuje na ÚOHS. Kvůli tendru na mýtné
Společnost Kapsch není spokojená s tím, jak Úřad pro ochranu hospodářské soutěže postupoval při výběru nového provozovatele mýtného systému. Podala proto žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nástupkyně Merkelové pohrozila Orbánovi: Může přijít konec!
Maďarský premiér Viktor Orbán již několik let nešetří kritickými slovy na adresu Evropské unie. Zdá se však, že ve stávající předvolební kampani ke květnovým volbám do Evropského parlamentu už to přehnal. Evropské lidové straně, kam patří i čeští lidovci a TOP 09, dochází s Orbánem trpělivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
První registrovaný gay pár s adoptovaným dítětem už je za hranicemi. Toto jim prý prováděli v Česku
Jako první gayský pár si v Česku adoptovali dítě, přesto s ním zde nemohli zůstat, i když pro něj v Praze měli připravené veškeré zázemí. Důvod, proč se Petr Laně a Jan Rous s osvojeným dítětem odebrali za hranice, je jednoznačný - skvělé podmínky a žádné předsudky. Nyní společně žijí již dva roky v Nizozemsku a jsou šťastní, uvedl server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Novou mluvčí vlády se po Doležalové stane moderátorka Adamcová
Novou mluvčí koaliční vlády ANO a ČSSD bude od března moderátorka Jana Adamcová, ve funkci vystřídá Petru Doležalovou. Napsal to dnes deník Blesk, kterému to potvrdila Adamcová a tiskové oddělení kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Mistrovství světa v lyžování před deseti lety
Média, především ta bulvární, řeší v těchto dnech odpovědnost za dluh ve výši 112 mil. Kč, který vznikl jako výsledek pořádání šampionátu v lyžování v Liberci před deseti lety. Když se mě na to média zeptala, řekl jsem otevřeně, kdo si myslím, že byl za finanční problémy mistrovství světa (MS) odpovědný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zrušme profesory, navrhuje profesor Bek
Senátor a rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek přichází s návrhem, jak vymýtit z českého školství jeden těžko řešitelný problém. Jak zbavit profesorského titulu člověka, u něhož se ukáže, že při své vědecké práci podváděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Nová důchodová komise
S pravděpodobností hraničící s jistotou lze předpokládat, že dopadne stejně jako ty předcházející. Z prohlášení ministryně Jany Maláčové totiž vyplývá, že není ochotna jít k jádru věci. Výsledkem bude návrh na záplatování zjevných děr a fantazírování o tom, jak si lidé budou šetřit v takovém či onakém pilíři na důchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Cena pro mladé vědecké pracovníky
Vědci se mohou hlásit, ministerstvo zemědělství pro ně vypsalo ceny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Legendární Stephen Hawking v přednáškách o prostoru a času
Cyklus přednášek Stephena Hawkinga a Rogera Penrose proběhl roku 1994 na univerzitě v Cambdridgi. Debata obou fyziků se dotýkala nejsložitějších problémů soudobé fyziky, mluvilo se o počátečních podmínkách vesmíru, pohlcování informací černými dírami či o směru plynutí času. Poutavý, avšak velice složitý a náročný titul vydává Dokořán ve spolupráci s nakladatelstvím Argo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Elfové“ provedli analýzu ruské propagandy. Petr Žantovský k jejich „seznamu nepřátel“ zásadně promluvil. Na to se jejich zástupce v ČT vůbec neptali
TÝDEN V MÉDIÍCH Stopu peněz bychom měli hledat v případě takzvaných elfů, kteří sami sebe považují za nositele pozitivních hodnot a ukryti v anonymitě odhalují aktivity takzvaných trollů, což jsou podle nich negativní jedinci či skupiny na informačním mediálním poli. Vyzývá k tomu Petr Žantovský v reakci na analýzu ruské propagandy v českém kyberprostoru, kterou tato skupina v čele s redaktorem Britských listů Bohumilem Kartousem provedla. Podle mediálního analytika bez zveřejnění toho, kdo za touto aktivitou stojí a kdo ji platí, jde jenom o naprosto odpornou denunciační aktivitu. Ty se ve veřejném diskurzu prosazují čím dál víc a prostor i čas jim dopřává také Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Naše firmy budí zájem v druhé nejlidnatější zemi světa
Ministr obrany Lubomír Metnar navštívil v Indii největší zbrojní veletrh na světě a zúčastnil se řady jednání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce zajistila v roce 2018 téměř o 3000 kusů více padělků
Česká obchodní inspekce provedla v roce 2018 celkem 1 914 kontrol zaměřených na nabízení, prodej a skladování výrobků porušující některá práva duševního vlastnictví. V průběhu roku 2018 zabavila celkem 41 379 kusů padělků, což je o 2 994 kusů padělků více než v roce 2017. Z hlediska sortimentu docházelo nejčastěji k porušení duševního vlastnictví u textilních výrobků a z hlediska objemu ochranných známek to byly Pokémon, Salomon, Apple, Nike, Adidas, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Gucci a Louis Vuitton.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Do lesa bez nože?
Komentář na facebookovém profilu k doporučení EU na zavedení zákazu nošení nožů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Mynář může mít další problém, naznačuje deník
Jedna z bývalých firem hradního kancléře Vratislava Mynáře čerpala peníze na zasněžování svahu lyžařského vleku, který stojí nedaleko Osvětiman. Na zasněžování dostala Mynářova firma 2 miliony korun z evropských dotací. Sněžná děla však mlčí. A Mynář už převedl firmu na starostu Osvětiman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Proruské informace v učebnicích? Nafouknutá bublina, tvrdí kantoři
BIS ve výroční zprávě za rok 2017 vydané loni uvedla, že moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím je do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka. Prosovětskou interpretaci moderních dějin a pokračující vliv sovětské propagandy označila za součást ruské hybridní strategie. Dále k této strategii podle BIS patří informační boj pomocí dezinformací a propagandy, infiltrace do politiky či do hospodářství, špionáž nebo i vojenské akce. O tom, jak celou věc vnímají historici i učitelé, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL v Libereckém kraji zvolila nové vedení a omladila
KDU-ČSL v Libereckém kraji si dnes zvolila nové krajské vedení a omladila. Novým krajským předsedou se stal jednatřicetiletý náměstek jabloneckého primátora Štěpán Matek. V čele krajské organizace vystřídal dlouholetého předsedu Václava Noska ze Semil. Hlas mu dnes v Jablonci dalo 26 z 29 přítomných delegátů, řekla ČTK tajemnice krajské organizace Romana Charvátová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Střelba na hranicích. Ve Venezuele to vře
Ve Venezuele je již první kamion s humanitární pomocí. Dorazil z Brazílie, uvedl na Twitteru šéf opozice Juan Guaidó. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petříček jednal s Pompeem o clech na auta či o Afghánistánu
Český ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes při jednání se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem odmítl cla na evropské automobily, jejichž zavedením hrozí americký prezident Donald Trump. Oba ministři hovořili mimo jiné i o kybernetické bezpečnosti či o vzájemné koordinaci postupu v Afghánistánu či v Sýrii. Petříček zopakoval, že šéf Bílého domu je pozván do Prahy i že český prezident Miloš Zeman má zájem o návštěvu v USA, o žádném termínu možných návštěv se však nemluvilo. Do Washingtonu 7. března zavítá na pozvání Donalda Trumpa premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Premiér Babiš rozjel ve svých novinách boj proti suverenitě státu
Komentář na facebookovém profilu ke kampani proti suverenitě státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V Bílém domě máme o co bojovat
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Spojených států
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Padni, komu padni?
Byl mi položen dotaz: Jsou poslanci PS PČR & Senátoři schopni jednat dle pravidla padni komu padni?"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Zemanův poradní tým dnes jednal o prioritách policie
Poradní tým prezidenta Miloše Zemana dnes za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a policejního prezidenta Jana Švejdara jednal v Lánech o prioritách policie. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Policejními prioritami podle něj jsou boj proti drogové kriminalitě, zvýšení bezpečnosti silničního provozu a boj s ekonomickou kriminalitou. Hamáček ČTK řekl, že hlavním cílem schůzky bylo představit Zemanovi nového policejního prezidenta a jeho policejní koncepci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvila
ROZHOVOR Rusko jako největší ďábel ve světě. Překrucování událostí za druhé světové války. Štvanice na písničkáře Nohavicu. Soužití Čechů s Rusy. O tom ParlamentníListy.cz hovořily s majitelkou cestovní kanceláře Moravia - Contact Taťjanou Sizovou. Tato Ruska s českým pasem pomáhá cestovatelům do postsovětského prostoru zcela nad rámec svých povinností, což autor rozhovoru zažil na vlastní kůži. Také se vyjádřila k dělení na Rusy a Rusáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý: Schází nám politici se strategickým myšlením. Dobře, že jsme v NATO
Pokud by Česká republika nevstoupila do NATO, z její armády by se stal skanzen a nedostala by se na úroveň, na které je dnes. ČTK to v souvislosti s dvacátým výročím vstupu ČR do aliance řekl armádní generál Jiří Šedivý, který v roce 1999 vedl generální štáb české armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babišova personální politika je nebezpečná, zní z Lidových novin
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský má za to, že Babiš neohrožuje českou demokracii tím, že mluví o zrušení Senátu, nýbrž tím, jaké lidi dosazuje do vlády. Třeba ministryni průmyslu za hnutí ANO Martu Novákovou, která hájila spíše mobilní operátory než voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Na inovační a kreativní vouchery půjde deset milionů korun
Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo poskytnutí deseti milionů korun z rozpočtu kraje na dotační programy podporující konkurenceschopnost středočeských firem, živnostníků a podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svobodní: Naprosto zvrácený nástroj likvidace konkurence
Komentář na facebookovém profilu k novele trestního řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petice proti stavební uzávěře na celém území obce Horoměřice
Požaduji koncepční řešení problémů obce Horoměřice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Pozor na silně zledovatělé turistické cesty
Některé úseky turistických cest v Národním parku České Švýcarsko jsou v těchto dnech silně zledovatělé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Žádné šarvátky a politická show
Komentář na facebookovém profilu k prvnímu zasedání Komise pro spravedlivé důchody
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě
Uskupení Milion chvilek pro demokracii se smutkem oznámilo, že Český rozhlas ukončil spolupráci s jednou z legend české hudební publicistiky - s Jiřím Černým. Černý byl z rozhlasu vyhozen už jednou. A to za časů komunistické normalizace. Režisér Jan Hřebejk by prý rád věděl, proč byl Černý vyhozen tentokrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kabourková: Jak se tvoří krize
A tebe opravdu zajímají názory tohoto člověka či rádoby dalších „specialistů“ a „ekonomů“? To je otázka, kterou jsem položila svému kamarádovi, který je vlastníkem střední firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Čtecí babičky a dědečkové jsou přínosní pro obě strany
Číst dětem pohádky před spaním, to je záležitost obvyklá především pro rodiče či prarodiče. Věnovat se jí ale mohou i druzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zástupci 13 firem doprovodí ministryni Novákovou do Jordánska
Zástupci 13 firem doprovodí od soboty ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za ANO) na zahraniční cestě do Jordánska. Podniky jsou převážně z oborů energetiky, elektrotechniky, zdravotnické techniky a farmacie. V tiskové zprávě to dnes uvedl Svaz průmyslu a dopravy ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Irena Dzjubová: Zastupování ruské menšiny přešlo v „rodinný byznys“
Kandidát na člena Rady od národnostní menšiny Igor Zolotarev není dobře vnímán (měkce řečeno) spolky ruské menšiny i jednotlivci, kteří se k této menšině hlásí a také českými spolky, které s příslušníky ruské menšiny úzce spolupracují. A toto se týká i spolku, který ho nominoval. Svojí činností si vysloužili mezi lidmi přezdívku „antiruská tradice“, což hovoří, myslím, za své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj se představuje cykloturisticky
Od čtvrtka do neděle se prezentuje Pardubický kraj spolu s krajem Královéhradeckým na významném veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha. Společná expozice pod značkou Východní Čechy je věnována aktivní turistice a cykloturistice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže
Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role – kojení. Podle odborníků už něco takového fungovalo ve starověku, nyní jsou snahy mužské kojení opět oživit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pokud chce být ČR platným členem NATO, musí dát víc peněz, říkají experti
Česká republika by měla investovat více do své obrany, pokud chce být platným členem NATO. V současné době Česko vydává místo slibovaných dvou procent HDP jen lehce přes jedno procento. Vstup do NATO před 20 lety zajistil České republice bezpečnost a připoutal ji k západní Evropě. ČTK to v souvislosti s výročím vstupu do Severoatlantické aliance řekli oslovení analytici, bezpečnostní experti nebo někdejší představitelé armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): VII. Konference Regionálního klubu hnutí SPD Středočeského kraje
Ve čtvrtek 21. 2. 2019 se uskutečnila VII. Konference Regionálního klubu hnutí SPD Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Do ukrajinských voleb prezidenta vstoupila kontrarozvědka
Ukrajinská civilní kontrarozvědka (Služba bezpečnosti Ukrajiny, SBU) oznámila, že byla odhalena „pyramida“ kupování hlasů v nadcházejících prezidentských volbách ve prospěch „konkrétního kandidáta“ a prohlásila, že za touto akcí stojí Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Nebudeme ustupovat nátlaku, kontroly hovězího jsou nutné
Cílem všech opatření, přijatých českou stranou v souvislosti s problémy polského hovězího masa, je účinná ochrana zdraví spotřebitelů. Ministr zemědělství Miroslav Toman odmítá podléhat nátlaku, kontroly zdravotní nezávadnosti hovězího masa z Polska jsou v současné chvíli nezbytné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Křesťan: Tak trochu obráceně
Mateřské znamínko mám po otci, uvedl jsem v roce 1969 ve své první knížce Kos a kosínus. Ilustroval ji Vladimír Renčín. Pocházel ze smíšeného manželství a jeho mateřštinou (vzato doslovně od matky) byla němčina – tedy po mamince, milé paní, kterou jsem měl možnost poznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Nejstarší zoo v ČR je starší, než se dlouhá léta uvádělo. Bude jí 115
Zoologická zahrada Liberec, čerpajíc z dlouhodobě přepisovaných informací o svém vzniku, plánovala v letošním roce oslavit své jubilejní sté výročí. Během příprav tematických akcí a hlubšího zkoumání celé historie se však zjistilo, že je ještě starší, než všichni předpokládali. Nové badatelské průzkumy dokazují, že byla založena již v roce 1904 a v letošním roce tak neoslaví jubilejních stovku, ale bude jí už rovnou sto patnáct let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
DPP: Dočasné přerušení provozu tramvají v úseku Florenc – Palmovka
Z důvodu rekonstrukce Negrelliho viaduktu je od pátku 1. března 2019 (přibližně od 4.30 hodin) do pondělí 4. března 2019 (přibližně do 0.30 hodin) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Florenc – Palmovka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Óda na Milana Rastislava Štefánika? PREBIJEM SA!
Přesvědčivou ódou na slovenského politika Milana Rastislava Štefánika (1880-1919) je nedávno vydaný román Prebijem sa! Napsal jej čerstvý sedmdesátník Jozef Banáš a pro ParlamentníListy.cz ho následujícím textem přibližuje český spisovatel Ivo Fencl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Felix bez Dády, Grossova rodina, Faltýnek s obrazem, Okamura a velká krabice. Fotili jsme hosty Soukupovy oslavy tam, kde dáte za paštiku 440 korun
Podnikatel, moderátor a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup oslavil 50. životní jubileum. Na oslavě nechyběla řada známých osobností a politiků. Na oslavu dorazil dokonce i prezident Miloš Zeman, od něhož Soukup dostal jakožto dárek hodinky značky Prim v hodnotě patnácti tisíc korun a vyslechl si jeho projev. Na sociálních sítích za svou účast Miloš Zeman sklízí kritiku: „Na 17. listopad kašle, na výročí Lidic kašle, na okupaci 68 kašle ... na to nemá čas, vzdát poctu. Ale za šaškem Soukupem a chlastem ... to senila utíká!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Aktuální informace k došetřování zásilky polského masa s obsahem salmonel
Zásilka masa z Polska, v níž byly vyšetřením zjištěny salmonely od dodavatele: Z. P. M. Bierniacki, 63-200 Jarocin, PL 30063801 WE, šarže E95853,datum výroby 8. 2. 2019 a datum spotřeby 12. 3. 2019 bylo ze skladu společnosti Frost Logistics a.s., Jesenická 619, Dolní Jirčany bylo distribuováno k následujícím subjektům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Spisovatel Žáček v ráži: Zeman se neustále vysmívá 70 procentům voličů, kteří ho nevolili. Kdyby se senátorům podařilo zbavit zemi toho zlého starce...
ROZHOVOR Kdyby se panu Láskovi a jeho přátelům podařilo zbavit naši zem toho zlého starce, bylo by to ku prospěchu většiny občanů této země. Tak o chystané žalobě zmíněného senátora a některých jeho kolegů na prezidenta Miloše Zemana smýšlí spisovatel Jan Žáček. Podle něj morální rozklad této společnosti zavinili zločinci z KSČ, za nichž se říkalo, že kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu. A členem této strany byl i Andrej Babiš, i když v tom jistě není sám, šlo o dva miliony Čechů a Slováků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Česká republika si opět půjčuje za záporný výnos
Ministerstvo financí po sedmi letech emisí státních dluhopisů pouze v domácí měně přistoupilo k první aukci státního dluhopisu denominovaného v eurech. Aukce, která proběhla ve středu 20. 2. 2019, naplnila očekávání Ministerstva, které chtělo tímto způsobem vydat státní dluhopisy v hodnotě 100 mil. EUR. Poptávka činila dokonce 192 mil. EUR. Průměrný výnos státních eurodluhopisů splatných v srpnu 2021 dosáhl -0,03 % p. a.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Jedna vesnice, jeden kostel, mnoho osudů…
Kytice Karla Jaromíra Erbena bude mít v režii SKUTR premiéru 28. 2. a 1. 3. v Národním divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): V ČR je téma strategického plánování spíše popelkou
Problematika strategického plánování a udržitelného rozvoje není v České republice brána dostatečně vážně. Shodli se na tom odborníci, kteří se zúčastnili semináře Za pět minut dvanáct: Strategické plány ČR a udržitelný rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Naložené kamiony začaly v Praze testovat pohyby mostů u Vltavské
Tři plně naložené kamiony začaly dnes po sedmé hodině večer testovat pohyby mostů u stanice metra C Vltavská. Pražská Technická správa komunikací (TSK) chce otestovat stabilitu mostu po jeho podepření. V neděli budou testy pokračovat i na vedlejším mostě na nábřeží Kapitána Jaroše. Kompletní výsledky testů chce TSK představit během týdne, první by mohly být už v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Chceme být hlas zdravého rozumu mezi extrémy
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Výuková platforma „100 let České republiky“ oslovila ruskou odbornou veřejnost
V průběhu roku 2018 se ruská odborná veřejnost mohla na stránkách výukové microsite, která vznikla ve spolupráci zahraničního zastoupení CzechTourism v Moskvě, CSA a cestovní kanceláře PAC group a DVM tour, seznamovat s kulturními události a novinkami v regionech, které jubilejní rok přinášel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
„Přestaňte strašit argumenty na úrovni představitelů chodících na oslavy k J. Soukupovi.“ Mezi TOP 09 a ODS to zajiskřilo
Francie a Německo se dohodly na podrobném návrhu rozpočtu eurozóny, který by měl podpořit hospodářský růst, posílit konkurenceschopnost a snížit hospodářské rozdíly mezi jednotlivými členskými státy. Nad tím, že jednaly bez ostatních zemí eurozóny, se na sociální síti silně pohoršuje ekonomický expert ODS Jan Skopeček, kterému se za to místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek ironicky vysmál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Desítky tisíc školáků v pátek nechodí do škol. Demonstrují kvůli klimatu. A už dostali výprask: Odevzdejte tenisky, iPady, iPhony...
Desítky tisíc školáků ve světě odmítají každý pátek přijít do školních tříd. Namísto toho demonstrují proti politikům, protože podle nich zavírají oči před klimatickými změnami. Jedny z největších protestů se konají v Německu, informuje přímo z místa dění ve své reportáži zveřejněné na twitterovém účtu Česká televize. Následně na to se rozjela zajímavá diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Biologické centrum získalo evropský certifikát pro oblast lidských zdrojů
Biologické centrum Akademie věd ČR se stalo jednou z prvních výzkumných institucí v České republice, které získaly prestižní evropský certifikát HR Excellence in Research Award. Zařadilo se tak po bok Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského, jenž je nositelem téhož ocenění od letošního ledna. Certifikát uděluje Evropská komise výzkumným pracovištím, která vynikají kvalitním řízením lidských zdrojů, a stávajícím i potenciálním zaměstnancům tak zaručují etické a profesionální pracovní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Komunistický převrat v únoru 1948 byl dle historika protiústavní
Komunistický převrat v únoru 1948 byl podle historika Jana Kalouse z Ústavu pro studium totalitních režimů protiústavní. Důvodem bylo mimo jiné to, že tehdejší vláda předáka komunistů Klementa Gottwalda neměla být doplněna, ale měla padnout, neboť demisi podala většina jejích členů. Kalous připomenul, že demisi podalo 14 nekomunistických z 26 členů Gottwaldova kabinetu. Uvedl to dnes na konferenci Zločiny komunismu, která se konala v sídle Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
SZPI: Pozor na doplněk stravy, obsahující nepovolené farmakologicky účinné látky
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila na tuzemském trhu doplněk stravy s nepovolenými a na obalu nedeklarovanými farmakologicky účinnými látkami sildenafil a thiosildenafil. Jde o látky, které se využívají zejména v léčivech na podporu mužské erekce. Nevědomé požití těchto látek může způsobit závažné zdravotní komplikace zejména kardiakům a lidem s vysokým krevním tlakem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Masaryk, němý svědek další mostecké parodie
A dál? V jednom šiku se na fotografiích ocitají zástupci těch, co si možná "hrají" na lidskoprávní rozměr dokonce i "mostecké politiky", na druhé straně tu právě oni "vesele skotačí" s těmi, pro něž je část občanů Mostu jen a jen lůzou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Návrh poslanců TOP 09 na zrychlení stavebního řízení nejspíš u vlády neprojde
Návrh poslanců TOP 09 na zkrácení stavebního řízení narazil v připomínkovém řízení na výhrady řady ministerstev. Opoziční TOP 09 chce do stavebního zákona vložit například fikci souhlasu a navrhuje také, aby si stavební úřady samy zjišťovaly stanoviska dotčených úřadů. Ministerstvo pro místní rozvoj však s návrhem zásadně nesouhlasí a Ministerstvo dopravy doporučuje vládě vyslovit nesouhlas. Vláda by měla předlohu projednat v příštím týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: Sochařská výzdoba ze vstupního portálu se vrací zpět na zámek Červené Poříčí
V lednu 2017 bylo do restaurátorského ateliéru odvezeno několik barokních plastik ze vstupního portálu zámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Maďarský Fidesz není jediný, který využívá "kartu Soros" k vyvolávání strachu
Komentář na facebookovém profilu k strategii démonizace George Sorose
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kvůli únorové vyostřené sněmovní debatě čelí podnětu Volný, Birke a Ferjenčík
Kvůli vyostřené sněmovní debatě v souvislosti s cizineckou novelou začátkem února dostal sněmovní mandátový a imunitní výbor podněty k zahájení disciplinárního řízení hned na tři poslance. Vedle Lubomíra Volného (SPD) jim čelí podle informací z výboru Jan Birke (ČSSD) a Mikuláš Ferjenčík (Piráti). Výbor by se mohl podněty zabývat začátkem března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Dohnal (Piráti): Na Jižním Městě vznikne Areál ledových sportů, zabruslíte si tu už v příštím roce
Ve čtvrtek 21. února bylo zhotoviteli předáno staveniště pro realizaci Areálu ledových sportů. Areál vznikne v blízkosti ZŠ Ke Kateřinkám, veřejnosti by se měl otevřít na jaře příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Reforma penzí zůstává bez výsledku. Koalice se na její podobě zatím nedohodla
Shodu koalice našla na třech úpravách nynější soustavy a debatě o příjmech.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:36, zobrazit podobné
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové vznikl tým, který má pomoci zlepšit paliativní péči o pacienty
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové byla od 1. ledna 2019 zahájena činnost Paliativního týmu, který má rozšířit návaznost poskytování paliativní péče do všech klinických oborů. Paliativní tým bude provádět specializovanou paliativní nadstavbu nad základní péčí napříč celou nemocnicí. Novinkou je také zřízení funkce koordinátora paliativní péče ve FN HK, na kterého se mohou obracet zaměstnanci nemocnice i pacienti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Z obchodu mezi Evropou a USA musí profitovat obě strany
Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček se na své návštěvě Spojených států amerických setkal s ministrem zahraničních věcí Mikem Pompeem. Šéfové diplomacií se během jednání věnovali česko-americkým vztahům, kybernetické bezpečnosti, vzájemným obchodním vztahům či situaci v Afghánistánu a Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Martan (SPOZ): Sněmovna uznala petici za zelené lesy Šumavy - navzdory MŽP !
V Poslanecké sněmovně se 19. února 2019 konalo veřejné slyšení k petici "Za zákon pro zelené lesy Šumavy", kterou podepsalo 10 701 občanů. Jedním z petentů je i prezident republiky Miloš Zeman. S podporujícím projevem na zasedání petičního výboru vys
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda neví, co provést s důchody, tepe kabinet ODS a TOP 09
Koaliční strany ANO a ČSSD se dosud zřejmě nedohodly na společné vládní představě o budoucí podobě systému penzí a reformě, kterou slíbily ve svém programu. Shodu koalice našla na třech úpravách nynější soustavy a debatě o příjmech. Vyplývá to z vyjádření ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD). Podle pravicových opozičních politiků vláda nemá o podobě systému penzí a reformě jasno a nemá ambice řešit důchody systémově. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): S nehorázností nejdál dojdeš
Komentář na facebookovém profilu k vyjádřením premiéra Babiše pro Lidové noviny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Problém je jinde. V muslimech! Petr Robejšek upozorňuje na to, co se francouzští politici obávají říct nahlas
Proč se ve Francii mlčí o muslimském antisemitismu a proč francouzští politici raději útočí na hnutí žlutých vest? Petr Robejšek v sobotní MF Dnes nabídl odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Je to na vás, zaznělo z Bruselu kvůli polským potravinám
Podle Evropské komise je na České republice, aby podnikla opatření proti potravinám, u nichž existuje podezření, že mohou ohrozit zdraví. ČTK o tom informovala mluvčí Evropské komise Anca Paduraruová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka, Jan Sedláček: Proč je podporován islám
Současné elity, tj. především majitelé globálních bank a korporací, usilují o absolutní moc nad světem. Jednotlivé státy s demokraticky volenými představiteli znamenají překážku v realizaci této snahy po světovládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: ČR si připomene 20. výročí vstupu do NATO
Česká republika si v úterý 12. března 2019 připomene 20. výročí vstupu do Severoatlantické aliance (NATO). Ministerstvo zahraničních věcí při té příležitosti uspořádá slavnostní večer v Černínském paláci, během kterého ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček předá významným osobnostem nové resortní ocenění za zásluhy o diplomacii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bujará oslava narozenin Soukupa: Prezident Zeman pronesl projev. Mnozí čeští novináři budou ve varu
Podnikatel, mediální magnát, moderátor a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup včera oslavil 50. životní jubileum. Na oslavě nechyběla řada známých osobností a politiků. Na oslavu dorazil dokonce i prezident Miloš Zeman, od něhož Soukup dostal jakožto dárek hodinky značky Prim v hodnotě patnácti tisíc korun a vyslechl si jeho projev. Na sociálních sítích za svou účast Miloš Zeman sklízí kritiku: „Na 17. listopad kašle, na výročí Lidic kašle, na okupaci 68 kašle ... na to nemá čas, vzdát poctu. Ale za šaškem Soukupem a chlastem ... to senila utíká!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petříček jednal s Pompeem: Žádná cla na auta a žádné překvapování
Český ministr zahraničí Tomáš Petříček při jednání se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem odmítl cla na evropské automobily, jejichž zavedením hrozí americký prezident Donald Trump. Oba ministři hovořili mimo jiné i o kybernetické bezpečnosti či vzájemné koordinaci postupu v Afghánistánu či Sýrii. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Jsou poslanci EP schopni jednat dle pravidla "padni komu padni" ?
...události ve Španělsku (Katalánsko), ve Venezuele, role USA při podpoře Saudské Arábie v kontrastu s postupem proti Iránu, Turecko a jeho role v NATO.....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Dlužníci by měli hradit nejprve jistinu úvěru, navrhlo hnutí SPD
Dlužníci by měli podle poslanců SPD Tomia Okamury hradit nejprve jistinu, tedy půjčenou částku, a až pak náklady spojené s vymáháním pohledávky, následně úroky z prodlení a nakonec úroky. Změnu pořadí plnění dluhu navrhli v novele občanského zákoníku, měla by podle nich dále posílit postavení dlužníků a pomoci lidem v dluhových pastech. Úroky a úroky z prodlení se by se podle předlohy neúročily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Prezidentské voľby na Slovensku budú v mnohom odlišné od všetkých predošlých
O necelý mesiac sa uskutoční prvé kolo prezidentských volieb. Tieto prezidentské voľby budú v mnohom odlišné od všetkých predošlých, niektoré klasické metódy politického boja však zostanú rovnaké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Nikdy jsem nehájila a ani nehájím mobilní operátory
Ministerstvo průmyslu a obchodu činí vše pro snížení cen datových služeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Expert Jan Pátek odhaluje, jak mohou některé národní strany po eurovolbách narazit v Evropském parlamentu
ROZHOVOR V Unii jsme možná, poněkud s humorem řečeno – za mimozemšťany. Euroskepticismus je u nás velký i v případě mladých lidí. Stejně tak není pravidlem, že by velká města byla významně prounijní. A do třetice – česká specialitka, to jsou dvoudenní volby, a ještě k tomu na začátku víkendu. Celá EU při volbách do Evropského parlamentu, které budou za necelých sto dní, volí v jeden den – ať je to již ve čtvrtek, jako v Nizozemí, nebo v neděli, což je případ Itálie, na kterou pak čekají všichni ostatní – až pak se mohou zveřejnit výsledky. O volbách, ale nejen o nich, hovoříme s Janem Pátkem z kanceláře Evropského parlamentu v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
ROZHOVOR „Je zcela evidentní, že paní Šojdrová se již natolik blamovala, že očekávat z její strany uznání, že se dopustila řady chyb, v žádném případě nelze očekávat. A pan Petříček/Poche se snaží jen jiným způsobem prolomit odpor České republiky ke všemu, co souvisí s nelegální migrací, kvótami, Istanbulskými úmluvami a dalšími nesmysly z IQ centrály Evropské komise,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz exposlanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa, který k ministru Petříčkovi dodává: „Jsem stále poněkud rozpačitý z rozhodnutí jmenovat tohoto snaživého úředníka ministrem zahraničí ČR – co je to za pána a kdo je jeho guruem, je od počátku jasné asi úplně všem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist