Oficiální zpravodajská média

„Prodloužená ruka Pocheho. Tam nejste proto, abyste se tam fotil a usmíval!“ Petříčka posadili v debatě vedle komunisty. A došlo na velmi ostrý střet
Český ministr zahraničí se před pár hodinami vrátil ze své první návštěvy USA. Co tam dojednal, a jedná v zájmu České republiky? A proč je trnem v oku komunistům. Na to se ptala moderátorka Terezie Tománková v nedělním pořadu Partie na TV Prima ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) a poslance-člena zahraničního výboru Daniela Pawlase (KSČM). Ti se podle očekávání neustále dostávali do názorových střetů. Kromě toho se hovořilo také o situaci ve Venezuele a na Ukrajině nebo o kauze kolem společnosti Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Děsím se stavu, ve kterém jsou jiné agendy
Ministr spravedlnosti ignoroval dotaz pirátského poslance. Nyní musí stát za soud zaplatit přes 13 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Střípky paradoxů (3)
Dne 23. 2. se slaví v Ruské federaci Den obránce vlasti. Historie svátku, který se slaví od začátku minulého století, je plná paradoxů a nejasností, které ani čas nevyřešil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Moravec, no, víte... Ovčáček raději mluvil o Soukupovi, ale i na ČT došlo
Hostem pořadu Xaver Live byl hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který se vyjádřil k aktuálním politickým tématům i k tomu, jaký vztah má on sám s prezidentem. „Mám skvělého šéfa,“ sdělil mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tupost, hajzlíci. Soukup slavil, Kalousek a Topolánek to rozjeli pak. Nahlédněte
První dáma ODS Alexanda Udženija vyrazila na oslavy 50. narozenin generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Expremiér Mirek Topolánek se kvůli Soukupově oslavě dostal do křížku s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Většinu bohatství vlastní lidé, kteří ho zdědili
Komentář na facebookovém profilu k sociální spravedlnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Vy tady šermujte s těmi grafy, to dělával Paroubek, ne?“ Faltýnek u Moravce čelil přesile hostů z opozice
Do studia Otázek Václava Moravce dorazili místopředsedové stran Jaroslav Faltýnek z ANO, Jakub Michálek z Pirátů a Martin Kupka z ODS. Pánové před kamearami rozehráli seriály „vždycky Líbeznice“ a „vždycky Prostějov“. Moravec šil do ministryně průmyslu za ANO Marty Novákové. Michálek označil tuto členku vlády za „neschopnou“. Faltýnek se pokusil diváky uklidnit, že boj za zájmy uživatelů mobilních dat vzal pod svá křídla přímo premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Jak se nedomluvit
Voliči nemají vždycky pravdu. Volby nejsou božský nástroj spravedlnosti ani demiurg demokracie, ta potřebuje ještě mnohem více sociálních předpokladů. Připadá mi proto zábavné sledovat reakce českých médií na text, který sepsal francouzský filozof Bernad-Henri Lévy a který podepsalo na tři desítky intelektuálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kiska do vězení, Fico s mafiánem? Slovensko se otřásá
Předseda strany SMER-SD Robert Fico se na tiskové konferenci ohradil proti obvinění prezidenta Andreje Kisky, že mu měl vyhrožovat. „Neexistuje žádná komunikace Roberta Fica ani nikoho ze strany SMER-SD s orgány činnými v trestním jednání, které ve věci daňových podvodů A. Kisky jednají,“ zmínil Fico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
FOTO pro rýpaly: V pátek byla Alexandra Udženija na oslavě Soukupa. A v neděli...
První dáma ODS Alexandra Udženija vzbudila značný poprask na sociálních sítích, když se ukázalo, že se zúčastnila oslavy 50. narozenin generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Zařadila se tak po bok předsedy SPD Tomia Okamury, baviče Luďka Sobotky či zpěváka Dana Hůlky. Dáma se za to dočkala kritiky, na kterou v neděli po svém zareagovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Malá (ANO): Musíme využít situace, kdy prostředky na investice máme
Jihomoravský kraj představil své letošní investiční akce potenciálním uchazečům o veřejné zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Politici selhávají, slyšel Moravec od svých hostů
K Václavu Moravcovi v neděli po jedné hodině odpoledne zavítali předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová a ekonom Miroslav Zámečník. Řešili spolu otázku důchodové reformy. Zámečník poznamenal, že důchodovým systémem se odborníci zabývali od 17. století a na stole leží tvrdá čísla. Ale když politici tato tvrdá čísla ignorují, nedostaneme se nikam. Nerudová zdůraznila, že politici musí hledat politickou shodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová rázně vstupuje do „obchodní války“ s Polskem: Oni mají máslo na hlavě. České pivo neobsahovalo salmonelu!
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Za drahá mobilní data v Česku mohou minulé vlády, protože pro ně nebylo zlevňování mobilních hovorů vždy prioritou, ale příjmy do rozpočtu zajímaly politiky vždy. Markéta Šichtařová připomíná, jak český stát umělým prodlužováním monopolu Telecomu a z něj plynoucím prostředím vysokých cen de facto poškozoval konkurenční prostředí na českém telekomunikačním trhu, jak bránil vstupu konkurence na telekomunikační trh a snížení cen za volání. Pro stát to bylo finančně výhodné, nikoliv však pro klienty. Analytička se zamýšlí také nad tlakem na zrušení hotovosti, za nímž vidí touhu státu vše ovládat a kontrolovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček zůstane ve vládě. Hamáček poslal jasný vzkaz
V posledních měsících se často skloňovalo odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který leží v žaludku hlavně komunistům. Sociální demokraté si za ním ale stojí. Ostatně to zopakoval v rozhovoru pro Právo předseda ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček, který nevidí důvod, proč by jakéhokoliv ze „svých“ ministrů měnil. Domnívá se také, že ČSSD už má to nejhorší za sebou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Před 50 lety se upálil Jan Zajíc. Lidé si připomínají jeho památku
Desítky lidí všech generací dnes odpoledne zavzpomínaly na Václavském náměstí v Praze na studenta Jana Zajíce. Ten se před 50 lety upálil na protest proti pasivitě občanů a nastupující normalizaci po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Přes hodinu trvající pieta se uskutečnila v poklidném duchu, v pondělí budou vzpomínkové akce pokračovat, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Proč se radujete? Čechokanaďan Jírovec odhaluje, proč Trump ve skutečnosti pozval Babiše do Bílého domu
Biolog Jiří Jírovec se vysmál těm politikům, kteří se radují z cesty českého premiéra Andreje Babiše do Washingtonu za 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem. Tito politici by podle Jírovce neměli zapomínat, že car si k sobě volá své gubernátory, jen když od nich něco potřebuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci v Mali musí zvládat silniční provoz bez evropských pravidel
Už pět měsíců plní své úkoly v Bamaku 12. úkolové uskupení AČR v EUTM Mali. Hlavní činností jednotky je ochrana a obrana velitelství mise EUTM (Training Mission), provádění doprovodů velitele a štábu mise a částečně i výcvik malijské armády. Při plnění tohoto úkolu spolupracuje s francouzskými, malijskými, německými a španělskými jednotkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Cizinci a Praha? Zde jsou konkrétní čísla
V hlavním městě není dostatek českých občanů na to, aby pokryli požadavky zaměstnavatelů po pracovnících. Většinu poptávky zejména v méně kvalifikovaných pozicích pokrývají cizinci, kterých v metropoli pracuje zhruba 200.000 a tvoří pětinu zaměstnanců. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Pražský magistrát si nechal vypracovat i další studii od Sociologického ústavu AV. Podle ní má 82 procent registrovaných cizinců v metropoli středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání a magistrát by se měl zaměřit na výuku češtiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Věřím, že v Praze vznikne kultovní místo
Komentář na facebookovém profilu k projektu nové pražské tržnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nad Volným v SPD se stahují mračna. Může přijít o členství
Zdá se, že budoucnost poslance Lubomíra Volného je nejistá. O členství ve znovuobnovené regionální buňce SPD v Moravskoslezském kraji bude rozhodovat nové vedení, jež určí předsednictvo, které přitom o zrušení místní organizace rozhodlo. Tři poslanci z tohoto kraje včetně Volného, který chce kandidovat na předsedu hnutí proti Tomiu Okamurovi i do europarlamentu, tak můžou přijít o členství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: V ČR dál přetrvává plošná chřipková epidemie
V osmém kalendářním týdnu tohoto roku je celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky na úrovni 1 452 nemocných na 100 000 obyvatel, což při porovnání s minulým týdnem představuje pokles o 13,8 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda nejspíš uzákonění prověrky pro prezidentova kancléře nepodpoří
Návrh, podle kterého by hradní kancléř musel mít bezpečnostní prověrku nejméně na stupeň tajné, by podstatně omezil pravomoc přímo voleného prezidenta jmenovat vedoucího své kanceláře. Zhruba s takovým argumentem vláda ANO a ČSSD nepodpoří, podle podkladů pro středeční schůzi, návrh novely poslanců STAN a Pirátů, jež by tuto podmínku zavedla. Předloha reaguje na nynějšího kancléře Vratislava Mynáře. Rozhodnou o ní zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Joj, to je radosti
Jako by je pohnojil. Poznámka paní na statku když vidí reakci vojáků, jimž se dostalo vyznamenání od Napoleona. Ze hry Husaři, adaptované Werichem a Horníčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Před 75 lety vyšlo první číslo časopisu z Terezína Rim Rim Rim
První číslo časopisu Rim Rim Rim, který vydávaly a tvořily děti z terezínského ghetta, vyšlo 25. února 1944. Na časopisu se podíleli chlapci ve věku od 12 do 16 let z budovy bývalé terezínské školy (v době ghetta označené jako objekt L 417). Časopis měl řadu vědecko-naučných rubrik, obsahoval reportáže, povídky, věnoval se i aktuálnímu dění a otiskoval básně a další prozaická díla na téma života v Terezíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČIŽP: Za kácení podél přítoku Hodslavského potoka padly pokuty
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Českých Budějovicích uložili dvě pokuty v celkové výši 175 tisíc korun za kácení podél přítoku Hodslavského potoka v Lipně nad Vltavou. Firmy CONDUCO a.s. a 1. Písecká lesní a dřevařská a.s. tím způsobily škodlivý zásah do významného krajinného prvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Proč Ministerstvo kultury nehájilo v Bruselu zájmy našich občanů? Chceme vysvětlení
Komentář na facebookovém profilu k projednávání směrnice o copyrightu v Evropském parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Diplomat Novotný: Migranti nás zničí, bude občanská válka. Pravda o válce v Kosovu, kterou neotiskli
Bezpečnostní expert a bývalý diplomat Jaromír Novotný se domnívá, že jsme svým způsobem v hybridní třetí světové válce. „To, co nám předvedli s uprchlíky a migranty, je invaze do Evropy,“ poznamenal v rozhovoru se serverem KupreduDoMinulosti.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Z Děčína vytlačíme všechny negativní jevy, slibuje primátor Hrouda
Tak silné personální obsazení na magistrátě ještě nebylo a rozhodně se nebojím bourat normy, míní Jaroslav Hrouda (ANO). Navzdory tomu, že část svého času věnuje podnikání, město slibuje řídit intenzivně a vytvořit z Děčína bezpečné, bohaté a atraktivní místo. Jak toho bude chtít docílit? Co vyčítá minulému vedení? A proč si po nástupu do funkce pořídil nový služební vůz včetně primátorské SPZ? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Soutěž na rekonstrukci Veletržního paláce
Národní galerie Praha zahajuje letošní sezónu výstavou fotografického spolku 400 ASA a dalšími kapitolami cyklů Moving Image Departmenta Introducing. 28. února zároveň vyhlásí soutěž na rekonstrukci Veletržního paláce a představí jeho minulost i budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš uklidňuje: Řeknu poměrně zásadní věc...
Vláda nezavede minimální bodovou hranici pro přijetí na střední školy. Na svém facebooku to uvedl premiér Andrej Babiš. Napsal, že debata o takzvaném cut-off score byla definitivně ukončena. Proti bodové hranici se opakovaně vyslovil i ministr školství Robert Plaga (ANO). Pro jeho zavedení naopak byla Asociace krajů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Nová výzva z oblasti materiálů M-ERA.Net Call 2019
Po roce je tady další možnost zapojit se do nové mezinárodní výzvy M-ERA.Net Call 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Drzost nelegálních migrantů nezná mezí
Komentář na facebookovém profilu k požadavkům migrantů na odškodné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Reformu EU připravujeme už deset let
Komentář na facebookovém profilu k reformě Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hororový večer v Německu: Nezletilý Íránec a další cizinci ze Sýrie a Afghánistánu sexuálně napadli dvě dívky
V pátek večer v německém městě Pforzheim v Bádensku-Württembersku šestice mužů sexuálně napadla dvě dívky ve věku sedmnáct a osmnáct let. Násilníci napadli i kolemjdoucího, který chtěl dívkám pomoci. Nyní případ řeší policie, informoval server Novinky.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Vězněný řidič podal dovolání, rodina shání peníze na advokáta
Rodina vězněného řidiče kamionu Jiřího Sagana založila transparentní účet a prosí o pomoc, do 5 dní potřebují sehnat alespoň 5 000 euro, aby mohli zaplatit zálohu právnímu zástupci, který se případu ujme při dovolání ke kasačnímu soudu v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petice: Stop pesticidům - zachraňte včely
Petice do rukou ministra zemědělství České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš se poškrábe a pražští novináři informují, že to bylo škrabátkem z Agrofertu. Znalec médií o veřejnoprávní „sektě nám podobných“
ROZHOVOR Objektivní média? Nedej Bože říct něco ve prospěch Andreje Babiše! Firemní sociolog Vojtěch Bednář, který se dlouhodobě věnoval práci v médiích, vysvětluje, proč tisk, rozhlas a televize mluví pořád o stejných věcech a jakým způsobem. „Problém je, že veřejnoprávní média absorbují lidi velmi podobných názorů, což fakticky brání tomu, aby objektivní zpravodajství produkovala,“ podotýká. A Nora Fridrichová s odznáčkem EU? Slabé. „Jiný člověk ovšem z Českého rozhlasu byl ve squatu, který policie tak trapně vyklízela a pomáhal mu nazývat se Klinika a zdárně se dostávat do médií,“ připomíná Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Pokud změna, tak pořádná
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vojenský publicista vytáhl silná témata: Neozbrojená migrace se může změnit na ozbrojenou. Toto by mohl být teoreticky možný útok na Rusko. Na jakou válku se připravit?
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Určité problémy ruské armády nemění nic na postavení Ruska jako vojenské velmoci. Ostatně, která armáda problémy nemá? Bez této vojenské síly v pozadí by byla jakákoliv propagandistická válka neúčinná. To říká Tomáš Foldyna, programátor žijící na Slovensku, který tam kdysi vystudoval Vysokou vojenskou leteckou školu. V Armádních novinách mu nedávno vyšla velmi zajímavá úvaha „Na jakou válku se má Armáda ČR připravit“, jejímž záměrem bylo poukázat na fakt, že z hlediska vojenského plánování musí být armáda připravena na nejrůznější druhy konfliktů, protože popravdě netušíme, který z nich reálně nastane. ParlamentníListy.cz se jej ptaly na to samé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Pravidelně uklízíme vodní toky a nádrže, nyní je na řadě Botič
Naše organizace má na starosti kromě pražských parků, lesů, památných stromů a stromořadí také péči o přibližně 300 kilometrů drobných vodních toků a více než 160 vodních nádrží. Jednou z našich činností při jejich údržbě a správě je také pravidelný úklid nepořádku, který po sobě zanechávají někteří neukáznění spoluobčané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství vyhlašuje soutěž pro děti "Voda pro všechny"
Ministerstvo zemědělství letos opět vyhlašuje soutěž pro žáky základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií u příležitosti Světového dne vody 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Kdo hospodaří na velké ploše, zvýhodňovat nepotřebuje
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zastropování zemědělských dotací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Ve Venezuele prohrává Trump s Putinem na body
Trumpovi a jeho západním spojencům se už nic nedaří. S ostudou odejde z Afghánistánu, Sýrii už prohrál, v Libyi roste vliv proputinského vojevůdce Haftara, v Iráku, kde by měli být přece vděčni za osvobození, se po nečekané návštěvě Trumpa v prosinci minulého roku vzedmul odpor vládních i opozičních poslanců a shodli se na tom, že trvají na odchodu Američanů ze země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Heller (KDU-ČSL): Navrhuji MHD zdarma pro osoby, doprovázející malé dítě
Na dopravní komisi Rady města České Budějovice jsem navrhl, aby osoba doprovázející dítě do věku 3 let měla na základě předložení dokladu dítěte jízdné v MHD v Českých Budějovicích zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina podpoří druhovou pestrost lesních porostů
Tento týden se v sídle Kraje Vysočina uskutečnil seminář, zaměřený na problematiku přetrvávající kůrovcové kalamity a možnosti poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích, který byl určen pro vlastníky lesů, odborné lesní hospodáře, státní správu lesů i širokou veřejnost. Na semináři vystoupili zástupci Krajského úřadu Kraje Vysočina, Mendelovy univerzity v Brně, Lesní ochranné služby a Ministerstva zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Andrej Babiš - politický Jekyll a Hyde se dvěma tvářemi
Komentář na facebookovém profilu k rozporům v jednání premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Multikulturalismus je záhubou pro celou Evropu
Komentář na facebookovém profillu k další zprávě o násilí v Německu, páchaném migranty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Je potřeba jim do toho už hodit vidle! Nekompromisní vzkaz ke konkrétním lidem v ČT
ROZHOVOR Skladatel, hudebník, zakladatel ODS i Alternativy pro Česko Petr Štěpánek se v rozhovoru ohradil proti výrokům, že SPD využívá strachu lidí: „To tvrdí ti, kdo straší, že bez Evropské unie zahyneme a že nad Velkou Británií den po brexitu už nevyjde slunce.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prohlásil, že nálepkování je mor hlavního proudu zdejší žurnalistiky a navíc důvodem, proč část veřejnosti už novináře nebere vážně. Podle Štěpánka bychom navíc neměli ani na vteřinu pochybovat, že je třeba zprivatizované partičce ovlivňující Českou televizi hodit do jejich vládnutí „vidle“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Česká lékařská společnost: Odmítání očkování představuje novou zdravotní hrozbu
Očkování je jedním z největších úspěchů medicíny. Infekční nemoci představovaly ještě v první polovině minulého století nejčastější příčinu úmrtí dětí již v nejútlejším věku a společně s válkami byly považovány za největší metly lidstva. Ve dvacátém století se očkování zařadilo mezi nejvýznamnější opatření prevence a šíření infekčních nemocí. Vedlo k vymýcení pravých neštovic, téměř odstranilo dětskou obrnu a zabránilo nesčetným úmrtím na mnoho dalších nemocí, jako jsou spalničky, záškrt či meningitida.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Svoboda slova? Jak pro koho
V Listině základních práv a svobod, která je nedílnou součástí naší Ústavy, stojí, že „každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu“ ovšem „svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Krveprolití na hranicích Venezuely: Dva lidé mrtví, stovky dalších zraněných
Sílící nepokoje ve Venezuele, které vyvolaly pokusy o převoz humanitární pomoci do země, si při sobotních střetech vyžádaly životy dvou lidí a stovky zraněných. Od 23. února se venezuelská opozice snaží podpořit poskytnutí humanitární pomoci zemi, ale vláda dosavadní hlavy státu Nicoláse Madura ji odmítá přijmout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Porada expertního týmu prezidenta republiky
V sobotu dne 23. února 2019 se na zámku v Lánech konala porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka a policejního prezidenta Jana Švejdara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Lukáš Bauer předal vysportovaných 51 tisíc pro ostravského studenta Lucase
Šek na 51 145 korun předal Lukáš Bauer na závěr sobotního závodu ČEZ Cross City Sprint zástupcům nadačního fondu Běh pro jako dárek všech profesionálních i amatérských běžkařů a Nadace ČEZ pro studenta třetího ročníku ostravského Gymnázia Hladnov Lucase Veleštíka. Ten před dvěma lety po pádu z výšky ochrnul na dolní část těla, dar využije na nákup elektrického vozíku a rehabilitaci. Peníze vysportovali účastníci i diváci závodu na běžkařském trenažéru Nadace ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Globočník (Zelení): Práce je mnoho a hned na úvod nás čeká ostrý test
Na krajské konferenci v Litoměřicích bylo zvoleno nové vedení krajské organizace Strany zelených v Ústeckém kraji. Post krajského předsedy pro následující dva roky obhájil ekologický aktivista Petr Globočník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
V Egyptě čeká premiéra Babiše jednání se zástupci Iráku, Libanonu či Ománu
Premiér Andrej Babiš bude v Egyptě jednat s vrcholnými představiteli Iráku, Libanonu, Jordánska a Ománu. Novinářům to dnes řekl před odletem na summit v egyptském Šarm aš-Šajchu. Na historicky prvním summitu mezi Evropskou unií a Ligou arabských států (LAS) bude podle něj hlavním tématem migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta varuje, kde mohou džihádisté znovu povstat. Nejhorší scénář pro EU je...
V tomto týdnu média informovala, že Kurdové dobyli posledních sedm set čtverečních metrů, které ovládal Islámský stát. V souvislosti s tím se někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta ve svém komentáři pro Prvnízprávy.cz zaměřuje na otázku, proč tato zpráva ve státech koalice, jež se na porážce islamistů podílela, nevyvolává euforii, ale spíše obavy. „Hlavní otázkou je, kde dojde k dalšímu pokusu o obnovení Islámského státu,“ říká Bašta a zmiňuje některé z možných variant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Záložníci ze středních Čech prvně zažili ostrou střelbu z RPG-7
Osmdesát příslušníků pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj od minulého týdne cvičí společně s vojáky partnerského 131. dělostřeleckého oddílu. V rámci cvičení Ground Fires 2019 plní jednak úkoly, jež by na ně čekaly v případě ohrožení státu, vůbec poprvé si také vyzkoušeli ostré střelby z RPG-7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pajonk (Scvobodní): Dotace ničí konkurenci
Odpověď předsedy Svobodných na facebookovém profilu na otázku rušení dotací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Hlavním cílem je udržení stabilního hospodaření města
Jablonečtí zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2019 v celkovém objemu 1,26 miliardy korun se schodkem ve výši 225,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
To byl nářez, jízda metrem s migranty. Veterán Janeček jel do Německa, své ví i o Francii
ROZHOVOR Frankfurtské metro, kterým jezdit je o život. Kamiony se zásobováním, které raději doprovázejí policisté od předměstí Paříže až do jeho centra. Albánsko-kosovská mafie v západní Evropě, nás nevyjímaje, která tady má druhý ráj na zemi. Země galského kohouta, stojící nad propastí občanské války. To je pohled zkušeného bývalého vojáka v jugoslávských misích, Waldemara Janečka z Domažlic, který je překvapen tím, jak se o zmíněných problémech v médiích mlčí. Panika se prostě nepřipouští! Na druhé straně česká omladina, která by potřebovala vojenskou brannou službu jako řemen. Naše armáda? Kromě vojáků v misích, kteří slouží nejen šest měsíců, ale třeba i dvanáct, což je na rozdíl od jiných států neúměrně dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Na Kraví hoře pomáhá zmlazení vřesu i frézování
Vůbec poprvé vyjela letos v únoru na Kraví horu fréza. Jejím cílem bylo připravit prostor pro zmlazení vřesu i upravit část lokality pro pastvu. Jako každý rok zbavila Správa parku i část území náletových stromů a keřů. Chce tak pomoci světlomilným rostlinám a živočichům, kteří zde žijí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Nové cestující získáme vyšší kvalitou služeb
Nové vlaky, vybavené moderními technologiemi, pohodlnými sedačkami, klimatizací a připojením k wi-fi, budou od roku 2021 jezdit na lince P2 (Klatovy–Plzeň–Beroun). Plzeňský kraj v pátek 22. února 2019 podepsal smlouvu se zástupci Českých drah, které nové vlaky nakoupí a budou na této trati zajišťovat provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Šikana a kyberšikana jsou velmi nebezpečné patologické jevy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s O2 vyhlašuje audiovizuální soutěž pro žáky druhých stupňů základních škol a žáky středních škol na téma „Jak se vypořádat se šikanou a kyberšikanou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Celní správa: Místo autodílů vezl z Polska drogy a prekurzory k jejich výrobě
Dne 21. února v podvečer prováděla hlídka královéhradeckých celníků běžnou kontrolní činnost v příhraničí s Polskem. Ke kontrole si vytipovala osobní automobil, který řídil jednatřicetiletý Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Jsou to USA, tak pozor na hubu!
Je možné pro masové vrahy volit něco jiného než kulku nebo provaz? Tedy tam, kde je zrušen trest smrti, tak doživotí? Vzápětí jde otázka, když nebudou pracovat, kdo má takové lidské zrůdy živit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura je prasák týdne, vypálil Jaroslav Kmenta
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura před pár dny vystartoval na redaktorku Respektu Ivanu Svobodovou. Ta se o svou zkušenost podělila. A Jaroslava Kmentu zvedla Okamurova slova ze židle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tresty za mazání příspěvků na sociálních sítích? Vláda asi návrh Klause ml. smete ze stolu
Obavy ze zaplavení sociálních sítí urážlivými, dezinformačními nebo vulgárními příspěvky budou patřit k důvodům, kvůli kterým vláda ANO a ČSSD zřejmě odmítne poslanecký návrh na trestání omezování svobody projevu na těchto platformách. Podle podkladů pro středeční schůzi kabinet také zpochybní řešení záležitosti trestním právem a za nepřiměřenou označí výši sankcí. O předloze, za níž stojí Václav Klaus mladší (ODS), rozhodnou zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Podpora maminkám jako výraz díků
Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek představil tři základní priority, kterými chceme podpořit maminky a poděkovat jim za jejich péči o děti a rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Tresty za mazání příspěvků na sociálních sítí? Vláda asi návrh Klause ml. smete ze stolu
Obavy ze zaplavení sociálních sítí urážlivými, dezinformačními nebo vulgárními příspěvky budou patřit k důvodům, kvůli kterým vláda ANO a ČSSD zřejmě odmítne poslanecký návrh na trestání omezování svobody projevu na těchto platformách. Podle podkladů pro středeční schůzi kabinet také zpochybní řešení záležitosti trestním právem a za nepřiměřenou označí výši sankcí. O předloze, za níž stojí Václav Klaus mladší (ODS), rozhodnou zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl Technickému muzeu v Brně pozemek pod bunkrem v Šatově
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Znojmě převedl Technickému muzeu v Brně pozemek o celkové výměře 3 103 m2 pod stavbou bunkru v obci Šatov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Jihočeský kraj patří k nejnavštěvovanějším oblastem
Ministryně Klára Dostálová navštívila Jihočeský kraj
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Žaloudík (ČSSD): Syndrom strachu z krachu
Evropou obchází strašidlo skepse. V naší centrální kotlině, kde jsme to mínili před lety za našeho neslavného předsednictví Evropě symbolickými kostkami cukru neomaleně osladit, to hořkne a houstne až k mazlavému strachu. Ani se moc neví, proč vlastně. Problémů s existencí sice ubývá, ale vykutali jsme problémy v existenci samotné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: NE nebezpečnému odpadu
Komentář na facebookovém profilu k likvidaci nebezpečného odpadu ze zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senát: 71. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad
V pondělí 25. února v 10:30 hod. se uskuteční pietní shromáždění v Nerudově ulici, které připomene 71. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad dne 25. února 1948. Pořádá ho předseda Senátu Jaroslav Kubera, Pražský akademický klub 48 a Mene Tekel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se na úvod summitu EU a LAS sejde s iráckým prezidentem
V egyptském letovisku Šarm aš-Šajch začne odpoledne první summit Evropské unie a Ligy arabských států (LAS). Hlavním cílem dvoudenní vrcholné schůzky je posílení evropsko-arabských vztahů, přičemž zástupci celkem 49 zemí budou diskutovat o regionálních i globálních otázkách. První plenární zasedání je na programu od 16:50 SEČ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Urban: Jiří Paroubek aneb přiznání lumpa
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist