Oficiální zpravodajská média

Ministr Petříček: Návrat k lidskoprávní tematice je podmínkou aktivní a sebevědomé zahraniční politiky
Ministr Petříček vystoupil na jednání Rady OSN pro lidská práva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN schválilo podobu koaliční kandidátky i volební program
Dnes celostátní výbor hnutí STAN odsouhlasil drtivou většinou hlasů definitivní podobu koaliční kandidátní listiny do Evropského parlamentu. Společný postup s TOP 09, Zelenými, LES a dalšími 14 regionálními partnery, přední kandidáty a hrubé programové teze představilo hnutí STAN již před týdnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Česká televize má ze seriálu Most! orgasmus.“ Bouře nekončí. Míček nadhozen a tahanice pokračuje
Kontroverze, které vzbuzuje seriál Most!, jenž od začátku ledna vysílá Česká televize a těší se více než milionu diváků, stále neutichají, ba naopak. Scény, které se v něm odehrávají, a postavy, které v něm hrají, jsou častými předměty diskusí a silně dráždí nejen diváky, ale také reprezentanty české politické scény. Odsuzují především vulgarismy či narážky na politickou korektnost. Nyní ostrými slovy na sociálních sítích na jeho adresu nešetřili Eva Hrindová ze spolku Naštvané matky a kritik České televize, hudebník, publicista a bývalý člen ODS Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hromada sraček! vmetla Babišovi Aňa Geislerová, herečka
Herečka Aňa Geislerová se na svém facebookovém profilu rozhořčila nad Agrofertem. A to velmi výrazně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Zdevastovaný byt přestane být bytem
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě vyloučených lokalit v Mostě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Podlý Český rozhlas. Lžou! Legendární publicista Černý říká, co se ještě semlelo po jeho vyhazovu
Hudební publicista Jiří Černý přišel ve svých třiaosmdesáti letech o místo v Českém rozhlase. Tuto situaci zažívá ve svém životě již podruhé. Poprvé byl z veřejnoprávního rozhlasu vyhnán na počátku komunistické normalizace. Rozhlas tvrdí, že k ukončení spolupráce došlo po dohodě s Černým. Publicista to však označuje za lež. Veřejnoprávní rozhlas obviňuje, že lže hned třikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hrála s námi Amerika hru? Zvrat v kauze Huawei
Obchodní válka maskovaná jako starost o bezpečnost. Tak popisuje Michal Půr, šéfredaktor serveru Info.cz, varování před výrobky firmy a samotnou firmou Huawei v komentáři na Info.cz. Podle něj hraje Donald Trump s Číňany tvrdou hru a používá varování proti firmě Huawei jako nátlakový prostředek. A ptá se, co z toho budeme mít my, když tuto hru budeme hrát také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ať vychcípaj! udeřil John Bok. A šokoval o Kajínkovi a Kramném
S Lubošem Xaverem Veselým se tentokrát sešel aktivista a předseda spolku Šalamoun John Bok. Bok si nejdříve lehce rýpl do Miloše Zemana, ale pak se rozjel proti soudcům s komunistickou minulostí, zejména těm, co dělali prokurátory. „Asi nezbude než počkat, až vychcípaj,“ dodal smířeně. A nemohla chybět ani obhajoba Petra Kramného, podle Boka neprávem odsouzeného za vraždu dcery a manželky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: V Jemenu je jedna z nejhorších humanitárních krizí na světě
Ministr Petříček přislíbil v Ženevě další pomoc Jemenu a jednal se zástupci ILO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Je nepochopitelné, proč náš veterinární dozor kritizuje Evropská komise jako zbytečně přísný
Systém veterinárního dozoru v ČR, kdy se zásilky masa musí hlásit 24 hodiny před dovozem na místo určení, se osvědčil. Veterináři tak mají přehled a mohou případně dohledat a získat vzorky masa. Od vypuknutí aféry s polským hovězím odebrala Státní veterinární správa (SVS) 224 vzorků masa, Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zkontrolovala 1708 restaurací a obchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera zas „pravdolásce“ zvednul mandle. A dnes přišla informace: On by třeba taky mohl...
Jaroslav Kubera již delší dobu varuje před ztrátou svobody. Učinil tak i včera při výročí 71 let od Vítězného února. „Dnes má nové, pro leckoho přívětivější, tváře, ale pořád je stejně krutá a svobodu a demokracii ohrožující,“ prohlásil o plížící se totalitě. A novinář a spisovatel Ondřej Neff jde na Neviditelném psovi ještě dál: „Je zřetelné, o čem mluvil – o stoupající vlně tekuté diktatury, kdy ve jménu dogmatických tezí jsou lidem vnucovány konkrétní postoje. Tato diktatura, realizovaná prolínáním do státního aparátu v duchu ‚pochodu institucemi‘ a ovládnutím klíčových médií, rozkládá dosud demokratické společnosti Západu. To je ta svoboda, která nám uniká mezi prsty,“ říká novinář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zavedli Průmysl 4.0 na iPadech Apple, ten chce v Ray Service natáčet dokument
Společnost Ray Service, vedoucí český výrobce kabelových svazků a elektronických systémů pro speciální pozemní techniku a letectví, zaujal svým přechodem na Průmysl 4.0 společnost Apple, na jejíchž iPadech řízení výroby funguje. Firmě Ray Service se povedlo propojit ERP systém s výrobou i se sklady a plně digitalizovat výrobu, jejímž základem je přitom manuální práce. Zástupci společnosti Apple, kteří firmu navštívili, zvolené řešení nadchlo natolik, že chtějí v Ray Service natáčet dokument o využití zařízení Apple při přechodu na Průmysl 4.0.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Čínští a ruští agenti pod dozorem BIS… Dotaz našeho čtenáře na poslance Vícha
Zajímavý dotaz byl položen na profilu poslance SPD Radova Vícha. Čtenáře ParlamentníchListů.cz zajímalo, zda mu přijde normální, že se v Česku množí účelové sňatky s muslimskými cizinci a mnoho dalších oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš napaden: Slonková vytáhla papíry
Reportérka Sabina Slonková se na serveru Neovlivní.cz zaměřila na premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho byznys. A jak uvedla, sponzorují jej státní firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nástěnné hodiny za 61.150 korun, ubrus za 72.346 korun. Petře Gazdíku, víte vůbec o tom, co se děje v Praze?
Ani s novým rokem Dopravní podnik hlavního města Prahy na reklamních předmětech od společnosti MONT GROUP s. r. o. rozhodně nešetří. Jen pro připomenutí, již dříve jsme informovali o skleněných modelech metra, perech Parker, hrnkách, propiskách, vánočních ozdobách, flash discích či reklamních taškách. Vše samozřejmě s logem DPP. Během minulého roku se objednávky vyšplhaly na neuvěřitelných 4 243 039 korun. Dopravní podnik ve stejné praxi pokračuje i letos, za necelé dva měsíce si nakoupil reklamní předměty v hodnotě 258 347 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Inkluze aneb Jak učinit z národa tupou masu lehce ovladatelných idiotů
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): V současnosti jsme nejsilnější frakcí v Evropském parlamentu
Prahu navštívil kandidát na předsedu Evropské komise Manfred Weber.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s prezidentem Zemanem o rozpočtu i o cestě za Trumpem
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes jednal s prezidentem Milošem Zemanem o rozpočtu nebo o plánovaném setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Zeman mu doporučil zkontrolovat, zda není prostor pro úspory u daňových výjimek, které byly dříve uděleny. V případě cesty do USA prezident zdůrazňuje zejména ekonomické zájmy České republiky či stěhování české ambasády v Izraeli. Babiš to řekl novinářům po schůzce, která trvala asi hodinu a půl. O možných personálních změnách ve vládě se podle něho vůbec nemluvilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Ke všem hendikepovaným sportovcům pociťuji velký respekt
Pražský primátor Zdeněk Hřib ocenil medailemi nejlepší hendikepované sportovce za rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Praha je podle Eurostatu dál sedmým nejbohatším regionem EU
Praha byla v roce 2017 sedmým nejbohatším regionem Evropské unie podle hrubého domácího produktu (HDP) přepočteného na obyvatele. Česká metropole obhájila pozici z roku 2016, kdy těsně před ní skončila Bratislava, která je nyní o příčku horší. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Eurostatu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Cirkus Británie. Žantovský na ČT kroutil hlavou. A Zahradil odhadl, že nikdo nesebere odvahu učinit změnu
Britská opozice nečekaně otočila – šéf labouristů Corbyn podpoří druhé referendum o vystoupení z EU, pokud parlament neschválí jeho návrh řešení dohody o Brexitu. V pondělních Událostech, komentářích na ČT24 tentokrát o budoucnosti Brexitu debatovali europoslanec za ODS Jan Zahradil a ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec ve Velké Británii Michael Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
A teď poslouchejte! Soukup zúčtoval s řečmi o své oslavě. Kalousek zrudne vzteky
Oslava Jaromíra Soukupa se na krátkou chvíli stala fenoménem a poskytla námět k diskuzím na sociálních sítích těm, kde nepatří k fanouškům nejbohatšího českého moderátora, jak se Soukup označuje. Kritiku však schytala hlavně místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, že se objevila a bavila ve společnosti Jaromíra Soukupa, Miloše Zemana či Tomia Okamury. A Jaromír Soukup se po reakcích na její přítomnost političky zastal v Mých zprávách. „Především mi to přišlo neuvěřitelně neslušný vůči Alexandře Udženiji z ODS, protože ač můžu s Občanskými demokraty v řadě věcí nesouhlasit, neznamená to pro mě nikdy, že se s nimi nebudu bavit,“ zhodnotil internetové reakce. A dodal, že on by šel klidně na narozeniny Jiřího Pospíšila z TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Most!: P*del, nebo Kubal z ČT? „Čočkin“ žije a promluvil do politiky
Seriál Most! měl včera své velké finále, takže diváci konečně mohou hodnotit celé dílo; a to také mnozí udělali. Petr Honzejk z HN seriál bránil, starosta Pavel Novotný dokonce prohlásil, že pro integraci udělal seriál víc než cokoliv jiného. Akorát herní vývojář Daniel Vávra si všímal, do čeho se produkce ČT nepouštěla, a podle něj sama ČT svůj seriál prohlásila za agitku. Je tomu tak? Nu, přinejmenším dva herci ze seriálu hrají v klipech Greenpeace proti rozšiřování těžby uhlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vláda hnutí ANO - Škrtáme, co jsme lidem slíbili
Komentář na facebookovém profilu k úsporám, navrženým vládnou hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Seznam cestovních kanceláří na webu MMR funkci plní a pomáhá klientům. Redaktor se nezdržoval s ověřením svých domněnek
Ministerstvo pro místní rozvoj se ohrazuje proti článku „Nový certifikát to nezachrání. Ministerstvo neví, zda 150 cestovek má zákonné pojištění. Víme, které“, který byl zveřejněn na portálu https://faei.cz/. V textu Martina Bednáře je uvedena celá řada zkreslených, zavádějících a nepřesných informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Taxíky nebudou muset mít taxametr, projedná to vláda
Vozidla taxislužeb už zřejmě nebudou muset být vybavená taxametrem a střešní svítilnou. Řidiči navíc nebudou muset podstupovat zkoušky z místopisu. Navrhuje to novela zákona o silniční dopravě, kterou ve středu projedná vláda. Stát tím chce umožnit větší využití moderních technologií v taxislužbě a zároveň vyrovnat podmínky pro klasické taxislužby a alternativní přepravce, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Pracovní návštěva prezidenta republiky ve Slovenské republice
Prezident republiky Miloš Zeman uskuteční ve dnech 27. – 28. února 2019 pracovní návštěvu ve Slovenské republice a zúčastní se zde setkání prezidentů B9.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Já jmenuji a také odvolávám ministry, kdybyste si toho, pane ministře, náhodou nevšiml
Projev prezidenta republiky při oslavě 96. narozenin genmjr. Emila Bočka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda musí začít makat
Komentář na facebookovém profilu k blokování výstavby dálnic ekologickými aktivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (1)
Glosy sociologa Petra Hampla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Na poklesu nelegálních imigrantů má největší zásluhu Matteo Salvini
Vrcholní představitelé EU již nevidí v nelegální migraci žádný problém. Ovšem dlouhodobý plíživý a neřešený nárůst těchto imigrantů zcela změní současnou tvář Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Žádosti o dotace do regionálního zdravotnictví za 833 milionů ministerstvo jen zpracovávalo, na řízení rezignovalo
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jakým způsobem Ministerstvo zdravotnictví (MZd) řídilo a rozdělovalo dotace na investice do regionálního zdravotnictví v letech 2014 až 2017 z konkrétního dotačního programu 1].
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Padne facka Wollnerovi? ČT vysílala o Volném z SPD a pak věc pokračovala
Reportéři ČT se ve své pondělní reportáži zaměřili na poslance SPD Lubomíra Volného. Proti němu se v minulosti vzbouřila část členské základny kvůli jeho diktátorským výrokům, proslavil se i tím, jak vydělával na sociálním systému pro chudé. Minulý týden pak vedení strany zrušilo jeho organizaci v Moravskoslezském kraji. Poté Volný oznámil svou kandidaturu na post předsedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Němcová pro PL: Oslava byla prezentací Soukupa! Já bych tam nešla, stejně by mě nezvali. Prosím voliče, aby ODS neodvrhli
ROZHOVOR Na rozdíl od řady představitelů ODS, kteří se zastali první místopředsedkyně strany Alexandry Udženije v souvislosti s její účastí na narozeninách šéfa TV Barrandov Jaromíra Soukupa s tím, že šlo o soukromou, nikoli politickou akci, považuje to bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a poslankyně ODS Miroslava Němcová za politickou chybu. „Myslím, že každý ze zvolených představitelů ODS musí primárně sledovat cíl, kterým je získávání důvěry občanů pro politiku Občanské demokratické strany a tím i jejich hlasy. Musí si být vědom, že při každém špatném kroku, který dělá, můžeme o ty hlasy přijít,“ prohlásila Miroslava Němcová. Za pravdu jí dávají stovky, možná tisíce negativních ohlasů pravicových voličů, kteří kritizují chování první místopředsedkyně ODS i její reakci na kritiku v médiích a na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
„Babiše by zařízli jako Madura.“ Velezkušený ekonom: Pravda o EET, důchodech, penězích do ciziny
ROZHOVOR Význam výroku Andreje Babiše řídit stát jako firmu chápe bývalý ekonomický expert odborů Jaroslav Šulc tak, aby se stát choval promyšleně, odpovědně a hospodárně, takže kvůli těmto slovům premiéra okopávat je jedna z nejhloupějších záminek. Makroekonom v souvislosti s přínosem EET zpochybnil inteligenční kvocient zástupců Pirátské strany, protože to, co od nich slyšel, ho nepřesvědčilo o jejich znalosti problematiky. Když pro nic jiného, tak za snahu, aby se pracovalo ve férovém prostředí, náleží Andreji Babišovi čest a sláva. Poradce bývalého předsedy vlády Bohuslava Sobotky velice zklamala ČSSD, jak nedůsledně a zbaběle se chovala, pokud jde právě o EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senát se bude nejspíš ve středu zabývat nejspíš i situací kolem svazu bojovníků za svobodu
Senát se na středeční schůzi zřejmě bude zabývat i situací kolem Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Mohl by podle návrhu usnesení doporučit senátorům, aby omezili účast na jeho vzpomínkových akcích. ČTK o tom po dnešním jednání organizačního výboru informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Toto VIDEO by prý měli vidět nemuslimové na celé planetě. Nahrál ho americký novinář
Americký novinář Bill Warner, který napsal na patnáct knih o politickém islámu, nahrál video, kterému by prý měli věnovat pozornost všichni nemuslimové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Pomeje zemřel: Bolest, ale i zásadní svědectví. Už jste možná zapomněli...
V úterý večer přišla smutná zpráva. Herec a producent Jiří Pomeje prohrál boj s rakovinou, zemřel ve věku 54 let. Sociální sítě se chvíli po oznámení jeho skonu, které potvrdil Pomejeho blízký přítel Pavel Pásek, začaly plnit nejrůznějšími reakcemi a vzpomínkami, tady jsou někeré z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Průlom v kauze „novičok“? Lhali Zemanovi o tom, kolik ho u nás bylo, tvrdí vojenský specialista Ladislav Středa
ROZHOVOR Ladislav Středa je chemický inženýr, specialista na bojové chemické látky. Kandidát věd v oblasti výzkumu a vývoje prostředků ochrany proti zbraním hromadného ničení. Absolvent Vojenské akademie v Brně v roce 1973. Podplukovník ve výslužbě. Byl odpovědným pracovníkem za kontrolu zákazu chemických zbraní v ČR a implementaci Úmluvy o zákazu chemických zbraní. A teď napsal souhrnnou zprávu o kauze "novičok" velikosti knihy, kterou nyní přinášejí ParlamentníListy.cz. Co z ní plyne? Během aféry se Skripalovými naše orgány nepravdivě informovaly o množství novičoku, které bylo k obranným účelům u nás vyrobeno. „Rozhodně nejsou postačující oficiálně udávaná mikromnožství, která jsou následně zlikvidována. Tímto způsobem lze pouze naměřit některá analytická spektra látek,“ řekl Středa v odborném rozhovoru, který s ním za ParlamentníListy.cz vedl analytik Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Soukupův červený koberec pro Zemana
Je smutné, že prezidentovi Zemanovi dává příležitost k ucelenému vyjádření jeho názorů pouze televize TV Barrandov. Tedy s velmi nízkou sledovaností kolem 6 % diváckého koláče. A ještě zbývá dodat, že se jedná o televizi s meziročně klesající návštěvností. Bylo by žádoucí, aby nabídku televizního vystoupení Zemanovi daly úspěšnější a divácky sledovanější soukromé televize, tedy NOVA a Prima anebo veřejnoprávní televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ceny za internet: Naštvaný Babiš vystoupil bez Novákové. Obořil se na novináře, zdrbnul Piráty
Předseda vlády Andrej Babiš se před kamerou pořádně rozčílil. Šlo o mobilní operátory a ceny, které platí čeští zákazníci. „Snaží se nám toto téma nějakým způsobem ukrást a ještě tvrdí, že nic neděláme, což taky není pravda,“ vypálil předseda vlády směrem k opozici. Především k Pirátům. Nešetřil však ani ministryni průmyslu za hnutí ANO Martu Novákovou. Ránu zasadil i médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Čistá EU bez oligarchů a diktátu z Bruselu - nebo nic
Postoj republikánů k EU je stále jasný. Chceme unii států se vzájemně výhodnými vztahy, svobodou pohybu osob, zboží a služeb, maximální vnitřní bezpečnost a levnou administrativu, nezasahující do vnitřních záležitostí států a bez vlivu oligarchů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Chtěli mě vyrazit za to, že mám rád Havla.“ Nová aféra na světě
Podepsali petici, jež žádala pojmenování pražského ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla. Uplynulo sedm let a nyní autorovi petice, režiséru Fero Feničovi, začaly chodit e-maily s žádostmi, aby někteří signatáři byli vymazáni. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Levicismus kontra marxismus-leninismus
V poslední době se často přirovnává politika Bruselu k neomarxismu. Ano, je to podíl vysoké socializace, která evropský kontinent žene do konců, které neskončí dobře. Ostatně ekonomický pokles Evropské unie z 25% světové produkce v roce 1990 na 15% v roce 2018 ukazuje, že jakýkoliv model socialismu je vždy zhoubný, ztrátový, amorální a ještě i nebezpečný, pokud jej prosazují fanatici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Evropský soud pro lidská práva odmítl žalobu obcí kvůli Letišti Vodochody
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku se odmítl zabývat stížností středočeských obcí, které se dlouhodobě stavějí proti rozšíření Letiště Vodochody. Obce v žalobě na Českou republiku tvrdily, že před českými soudy nemohly uplatnit námitky při posuzování vlivů stavby na životní prostředí. Napsal to dnes server E15.cz. Projekt připravuje společnost Letiště Vodochody ze skupiny Penta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Janda (ODS): Záchranu frenštátských můstků beru jako svou osobní výzvu
Skokanský areál ve Frenštátě pod Radhoštěm je v neutěšeném stavu. Areál, ve kterém se konají významné akce světového formátu, by si jistě zasloužil standardy na mnohem vyšší úrovni. Moravskoslezský kraj proto podporuje snahu TJ Frenštát pod Radhoštěm o celkovou rekonstrukci a modernizaci areálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kverulant: MOL prodával závadný benzín i přes zákaz ČOI
Česká obchodní inspekce (ČOI) objevila 23. května 2018 na čerpací stanici MOL v Kaplici závadný benzín s označením EVO 95.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Konference „Brexit jako zrcadlo Evropy“
Právnickou konferenci „Brexit jako zrcadlo Evropy“ uspořádá 5. dubna 2019 Česká společnost pro evropské a srovnávací právo ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR v Černínském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Chceme omladit vozový park na jihomoravských kolejích
Tendr na pořízení nových elektrických vlaků pro Jihomoravský kraj vstupuje do druhého kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Volby už budou rozhodovat zprávy z bulvárních rubrik?
Komentář na facebookovém profilu na téma dalšího směřování strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Odložení Brexitu o dva měsíce? Za tu dobu se nic moc nevyjedná, odhadl v ČT Lipavský
Brexit skutečně nemusí v březnu nastat. I když se o tom již mluví dlouho, dnes poprvé to veřejně uvedla i britská premiérka, která poslancům oznámila, že by vláda mohla požádat o odsunutí odchodu v případě, že poslanci znovu hodí do koše její dohodu s Unií a zároveň řeknou, že nechtějí odejít bez dohody. Nejenom Brexit probral moderátor Daniel Takáč s poslancem ze zahraničního výboru Sněmovny, Pirátem Janem Lipavským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
S prací Petříčka jsem spokojen, oznámil v rádiu Hamáček
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček. ČSSD čeká na konci týdne sjezd. Co si od něj Hamáček slibuje? Podpoří na posty místopředsedů strany ministryni práce Janu Maláčovou a ministra zahraničí Tomáše Petříčka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Noční můra Tomio Okamury? Odpadlíci od jeho hnutí na jednom místě. A rozhodně nemlčí o tom, co prý zažili
Server Hlídací pes v rámci své investigativní činnosti objevil i něco poněkud méně závažného, ale přesto zajímavého. Facebookovou skupinu, ve které se mají shromažďovat bývalí členové SPD. A komentáře o tom, co ve straně probíhalo, jsou opravdu výživné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš se kvůli cestě do USA odpoledne sejde se Zemanem
Prezident Miloš Zeman se dnes v 15:30 sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Budou spolu jednat o premiérově cestě do Spojených států, která se uskuteční příští týden a během níž se Babiš sejde s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Pozor na předem zaškrtnutá políčka při nákupu přes internet
Prodejci si v posledních letech navykli ke zboží objednanému přes internet připojovat další položky, které jsou automaticky předvolené. Pokud o ně nemáte zájem, musíte je ze seznamu odkliknout. Takovéto dodatečné platby, které e-shopy účtují bez výslovného souhlasu zákazníka, jsou přitom protiprávní. Jedná se například o pojištění zásilky. Běžně tyto praktiky používá řada českých e-shopů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Možná dojde k privatizaci ČD Cargo, přiznal Petr Moos. Podle našeho zdroje o něj může mít zájem Babišův kamarád Alexej Beljajev
Bývalý ministr dopravy a současný předseda dozorčí rady Českých drah Petr Moos v rozhovoru pro Lidové noviny přiznal, že je možný prodej ČD Carga. ParlamentníListy.cz se o téma privatizace zajímají dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozzlobení lidovci: Nový stavební zákon je nekoncepční, nahrává investorům
Návrh nového stavebního zákona je nekoncepční. Tím, že ho připravovala Hospodářská komora ČR, nahrává jednoznačně investorům a nezohledňuje například ochranu životního prostředí nebo památek. Na setkání s novináři to dnes uvedl místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šílený Sorosův fond, říká poslankyně Majerová. A varuje: Babišovy firmy jsou zřejmě připraveny lépe než my
ROZHOVOR Podle poslankyně ODS Zuzany Majerové Zahradníkové dnes proti devadesátým letům štvou hlavně některá média a zhrzení expolitici ze sklonku tisíciletí: „ANO se jen veze na této populární vlně nenávisti, boj s fiktivním, neviditelným, neexistujícím nepřítelem je pohodlný a nenáročný.“ Poslankyně je navíc přesvědčena, že firmy premiéra Andreje Babiše jsou na krizi připraveny už dávno a mnohem lépe, na rozdíl od českého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Totalita dnes má přívětivější tváře, ale pořád je stejně nebezpečná
Projev předsedy Senátu Jaroslava Kubery na pietním shromáždění u příležitosti 71. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad dne 25. února 1948
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: I prodej zábavní pyrotechniky se postupně přesouvá na internet
Česká obchodní inspekce provedla ke konci minulého roku kontrolní akci zaměřenou na nabídku, prodej a skladování pyrotechniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Zajímá nás bezpečnost unie a její jednodušší fungování
Spitzenkandidát evropských lidovců Manfred Weber v Praze se setká s vedením KDU-ČSL i studenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib se k výročí Února vyjádřil o totalitě. Klíčové je prý vzdělání
Vzdělání jako zásadní linii obrany proti totalitě dnes ve svém projevu na zahájení festivalu Mene Tekel označil pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Zároveň zdůraznil, že pro vzdělanost společnosti udělá maximum. Festival, který potrvá do 3. března, je součástí mezinárodního projektu proti totalitě a chce vždy v době výročí komunistického puče připomínat historické mezníky Česka i dalších evropských států a přinášet svědectví o protiprávnosti totalitních režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nově zapsané kulturní památky v Ústeckém kraji za rok 2018
V roce 2018 přibylo na seznam kulturních památek v Ústeckém kraji jedenáct nových staveb. Jejich výčet zahrnuje pestrou škálu staveb, mezi něž patří památky církevní, funerální, technické či lidová i moderní architektura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Plýtváme záměrně, nebo jsme tak neschopní?
Bylo oficiálně oznámeno, že Národní galerie v Praze vypisuje výběrové řízení na úpravu Veletržního paláce. Chtěl bych veřejnost upozornit, že takové výběrové řízení již jednou proběhlo (před cca 10 lety), kdy se komplexně řešila přestavba Veletržního paláce pro potřeby Národní galerie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
V Rusku a Číně to zakázali, to je cesta do pekel... Zásadní mezigenerační postřehy psychiatra Höschla
„Dědkové, probuďte se, ujíždí vám vlak,“ zvolal psychiatr Cyril Höschl na vlnách Českého rozhlasu, když popisoval, jak přemýšlejí dnešní mladí lidé. Starší generace prý svět posouvá doleva a ledacos se snaží zregulovat, ale jednoho dne kvůli tomu tvrdě narazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín pronáší nepěkné zprávy o Babišovi. A to vše ještě před schůzkou s Trumpem
ROZHOVOR „Nejsem rád, že nás při tak důležitých jednáních reprezentuje agent Státní bezpečnosti a nomenklaturní kádr komunistické strany a navíc stíhaný člověk. Ale nedá se nic dělat, Andrej Babiš byl zvolen a reprezentuje nás,“ říká disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že jsou lidé, kteří se bojí vypovídat o Babišově zločinecké činnosti a o tom, jak přicházel k majetku. Američané mají podle Hučína určitě dostatek informací, kdo je český premiér, a budou s ním podle toho umět jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: To se gangsterizmu USA nikdo nepostaví?
Přesný popis naplánované zinscenované akce USA na hranici venezuelsko-kolumbijské vyvěsil Saker na svůj web už 20. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hlaváček: Alternativní trasa okruhu je jednoznačně nereálná
Praha se nebude zabývat delší variantou silničního okruhu přes obce Středočeského kraje. Podle odborné studie je nereálná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
KRNAP: Odborníci řeší v projektu MaGICLandscape zelenou infrastrukturu Krkonoš
Správa Krkonošského národního parku od roku 2017 realizuje spolu se svými partnery tříletý mezinárodní projekt Managing Green Infrastructure in Central European Landscapes (MaGICLandscapes). V současné době řeší problematiku hodnocení funkčnosti a benefitů zelené infrastruktury Krkonoš a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Na veletrhu IDEX 2019 v Abu Dhabí poutaly velkou pozornost exponáty českých a slovenských firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a společnosti TATRA TRUCKS
Veletrh IDEX, který se pravidelně koná v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech, se řadí mezi nejvýznamnější mezinárodní události v oblasti obranných technologií a techniky na světě. Vzhledem k významu veletrhu nemohly mezi vystavovateli chybět ani společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti přišli s návrhem, který usnadní přechod mezi telefonními operátory
Piráti dnes představili návrh změny zákona o elektronických komunikacích, který má usnadnit vypovězení smlouvy u operátora a zjednodušit tak přechod mezi telefonními operátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Ve svém volném čase si mohu dělat, co uznám za vhodné
Komentář na facebookovém profilu ke kritice účasti na oslavě narozenin Jaromíra Soukupa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Toman vstoupí do ČSSD. A jaké má další plány?
Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes odevzdá přihlášku do sociální demokracie. Chce tím podpořit předsedu Jana Hamáčka a vedení strany před nadcházejícím volebním sjezdem v Hradci Králové. Toman to dnes řekl novinářům v Lidovém domě, sídle ČSSD, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nálada v české ekonomice neklesá
Zatímco německá ekonomika balancuje na hranici recese a tamní podnikatelé se dívají do dalších měsíců s obavami, v ČR je situace stále překvapivě o poznání jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): Kluziště na Letné navštívilo i mnoho cizinců z celého světa
Letošní zima byla již třetí po sobě, kdy hlavní město připravilo ledové kluziště na Letné a byl o něj opravdu velký zájem ze strany veřejnosti. Od začátku prosince 2018 do 23. února 2019 jej navštívilo 89 tisíc lidí, což je nárůst oproti loňskému roku o 12 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Stát připravuje mechanismus prověřování zahraničních investic
Zahraniční investice v Česku možná budou prověřovány a stát by je mohl při zjištění bezpečnostního rizika zamítnout. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje takzvaný národní mechanismus pro prověřování investic a vypracovává návrh zákona, kterým by se prověřovací mechanismus zřídil. Vyplývá to z materiálu MPO pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tahanice kolem mýta pokračují, chová se stát hospodárně?
Smlouva na mýtné platí, potvrdil ÚOHS. Kapsch již proti tomu podal žalobu. Stále tak hrozí, že ve šrotu skončí většina mýtných bran, ale také, že stát se zbaví zavedené technologie a bude ji kupovat zbytečně znovu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk: Nadále budeme usilovat o získání významných exponátů
Ministerstvo kultury se v minulých dnech pokusilo společně s Národní knihovnou České republiky získat vzácný rukopis. Schválený limit ve výši 7 milionů korun však na získání výjimečného exempláře, který se týká kanonického práva v souvislosti s rozsudkem nad Janem Husem z roku 1414, nestačil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman peprně popřál válečnému hrdinovi, který psal o migraci... Raději čtěte sami
Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček obdrží 28. října Řád bílého lva nejvyšší třídy. Prezident Miloš Zeman mu to oznámil v pondělí při oslavě jeho 96. narozenin, řekl ČTK hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Finská společnost chce digitalizovat všechny automyčky v Česku
Finská společnost Superoperator vstupuje na český trh s projektem digitalizace automyček a jejich napojením na mobilní aplikaci. Čeští řidiči tak budou po Finech druzí v Evropě, kteří budou moci mytí auta řešit bez toho, aby vůbec vystoupili z auta, z kabiny a za pomoci mobilního telefonu. Odpadne také čekání ve frontě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Náklady na účtenkovou loterii
Ministerstvo financí v rámci transparentnosti zveřejňuje souhrn všech vynaložených i plánovaných nákladů, souvisejících s Účtenkovou loterií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Důvěra podnikatelů v ekonomiku se mírně zvýšila, důvěra spotřebitelů snížila
Po dvouměsíčním poklesu se mezi podnikateli důvěra v ekonomiku zvýšila o 0,9 bodu. „Podnikatelé v průmyslu vnímají lépe svou současnou ekonomickou situaci a také úroveň zahraniční poptávky. Růst důvěry jsme zaznamenali též ve vybraných odvětvích služeb, kde podnikatelé v nejbližších měsících očekávají vyšší poptávku, ale i lepší úroveň jejich celkové ekonomické situace,“ sdělil Jiří Obst, vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ukliďme Česko: Již za 40 dní proběhne tradiční jarní úklid. Přidáte se?
Zima pomalu končí a do vypuknutí jarního termínu naší největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zbývá přesně 40 dní. Své úklidy mohou zájemci o uklízení přihlašovat již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. Není na co čekat, již v sobotu 6. dubna jdeme na to, vzkazují organizátoři akce. Tématem letošního ročníku zvolili pneumatiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty rozjíždí nový web
Dne 22. února 2019 se uskutečnilo pravidelné zasedání Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Generální ředitel Jiří Svoboda informoval Správní radu SŽDC mimo jiné o připravovaném spuštění webových stránek SŽDC v novém vizuálním stylu, který reflektuje všechny nové trendy 21. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Nový pavilon už se projektuje
Projekt nového pavilonu Nemocnice Pelhřimov již dostává svoji tvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Brexit s otazníkem
Datum 29. března se nezadržitelně blíží a zatím nic nenasvědčuje tomu, že horečná jednání britské premiérky Mayové zabrání tzv. neřízenému brexitu. Nepodařilo se především vyřešit takzvaný irský problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hlavenka (Zelení): Půlmiliardová investice Jihomoravského kraje - přínosy a obavy
V nejbližších měsících se bude rozhodovat o jedné z největších investic Jihomoravského kraje za poslední roky - o koupi polovičního podílu ve společnosti, které patří nemovitosti v Technologickém parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Jihlavě snížil energetickou náročnost vlastní budovy
Jihlavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových provedlo výměnu čtyřiceti sedmi oken v části objektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Kraj podpořil obnovu oltáře v kostele sv. Víta v Osečné
Liberecký kraj přispívá na opravy památek ze svého dotačního fondu. Na letošek připravil na jejich obnovu minimální částku 10 milionů korun. Fond se daří oproti původnímu předpokladu úspěšně naplňovat, proto kraj může podpořit obnovy většího rozsahu. Více jak 200 tisíc korun například vložil v roce 2018 do opravy hlavního oltáře v kostele sv. Víta v Osečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Pro nového operátora je důležité připravit co nejlepší podmínky
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o vstupu dalšího mobilního operátora na český trh
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
OHK Most představila vysoké a vyšší odborné školy na tradičním veletrhu Sokrates 2
Okresní hospodářská komora Most ve spolupráci s ÚP ČR, krajskou pobočkou v Ústí nad Labem, kontaktním pracovištěm Most, opět uspořádala, pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, veletrh vzdělávání SOKRATES 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ve Velké Británii to vře. Poslanci se dohadovali, jak naložit s Brexitem
Premiérka Theresa Mayová na půdě parlamentu popsala, co čeká ostrovní království v příštích několika týdnech. Na stole je možnost odchodu Velké Británie z EU bez dohody i odložení Brexitu. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Celní správa: Olomoučtí celníci zjistili přepravu hovězího masa, aniž byla předem nahlášena
Olomoučtí celníci zjistili při svých kontrolách přepravu více než 1500 kilogramů hovězího masa ze zahraničí, které bylo určené k prodeji v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš představí zásadní zlepšení podmínek pro uživatele mobilních telefonů
Premiér Andrej Babiš předloží ve středu 27. února 2019 vládě návrh změny zákona o elektronických komunikacích, která zákazníkovi přinese zjednodušení, a hlavně zlevnění přechodu od jednoho operátora k druhému. Tím se lidem otevře cesta k výhodnějším podmínkám a k možnosti platit méně za předražené služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Inkubátor mladých vědců připraví žáky na vědeckou dráhu
Moderní laboratoře, které disponují nejnovějšími technologiemi, mohou nyní využívat žáci a pedagogové Střední průmyslové školy chemické Brno, Vranovská (SPŠCH Brno).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Od nových smluv si slibujeme především zkvalitnění služeb
Rada kraje schválila aktualizaci zadávacích podmínek veřejné zakázky na výběr autobusových dopravců na území Královéhradeckého kraje od roku 2020 do roku 2030. Zájemci mohou své nabídky posílat nově až do 16. 5. 2019. Kraj termín prodloužil o 78 dnů. Zároveň s tím zvýšil maximální cenu ročního rozsahu dopravního výkonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: ORL klinika nabídne vyšetření u příležitosti Světového dne sluchu
Více než polovinu informací z okolního světa přijímáme nepoškozeným sluchem. Je nezbytnou podmínkou klidné a nenarušené komunikace mezi lidmi. Nedoslýchavost může kvalitu našeho života výrazně snížit. Pokud máte obtíže tohoto rázu, právě pro vás je určena akce, která se bude v sobotu 2. března 2019 konat v Pardubické nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Brexit - a Londýn jede dál
Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu jednání o brexitu ve Velké Británii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Michal Stupavský: Americké akcie jsou drahé, potenciál vidím ve střední Evropě
Valuace hrají v naší akciové alokaci velmi významnou úlohu, ne-li vůbec tu rozhodující. Ty nejsledovanější na úrovni akciových indexů jsou tři: poměr ceny a zisku P/E (price-to-earnings ratio), poměr ceny a účetní hodnoty vlastního kapitálu P/B (price-to-book ratio) a poměr ceny a tržeb P/S (price-to-sales ratio).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Delegace z Jaroslavské oblasti je na návštěvě Zlínského kraje
Delegace z Jaroslavské oblasti v Rusku, složená ze zástupců podnikatelské a akademické sféry, zavítala dnes na Krajský úřad Zlínského kraje. Přijala ji zde krajská radní pro zemědělství a životní prostředí Margit Balaštíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Investiční výhled Warrena Buffetta
Legendární investor a třetí nejbohatší muž na světě Warren Buffett, který je šéfem společnosti Berkshire Hathaway, ve svém rozhovoru pro televizi CNBC poodhalil svůj aktuální pohled na trhy a blíže se vyjádřil k některým svým investicím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Náchodská nemocnice modernizuje radiodiagnostické oddělení
Mimo hlavní výstavbu nového pavilonu v Oblastní nemocnici Náchod se pomalu dokončují také stavební práce na modernizaci prostor pro radiodiagnostické oddělení. To nabídne zanedlouho nejenom lepší prostředí pro pacienty, ale také kvalitnější diagnostiku díky novým přístrojům. Některé už slouží v původních vyšetřovnách, na další se zatím čeká a budou jimi vybaveny renovované prostory. V těchto dnech například oddělení zprovoznilo mamograf, který zlepší možnosti diagnostiky rakoviny prsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci 2. úkolového uskupení v Iráku navazují na respekt, který získali jejich předchůdci
Na základně v Iráku se uskutečnil slavnostní nástup 2. úkolového uskupení AČR Irák a 3. výcvikové jednotky chemického vojska, kterým operační úkol po více než půlročním působení předali příslušníci 1. úkolového uskupení AČR Irák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
V tom okamžiku tvrdě represivně zasáhnout... Elitní bojovník s bohatými zkušenostmi ze zahraničních misí velmi nekompromisně o imigrantech
ROZHOVOR Podle bývalého velitele speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie Lumíra Němce by měli být migranti do rozhodnutí o udělení azylu či vyhoštění umístěni v detenčních centrech. „Je to obrovská slabost naší humanity. Na každého se snažíme dívat, jako že je hodný a zaslouží si pomoc,“ říká Němec, který také odsloužil několik misí v Iráku a Afghánistánu. Před třemi lety se vrátil ze Sýrie, kde cvičil kurdské jednotky. Na otázku, kterou si dnes pokládají nejen evropské elity, co s džihádisty, kteří se chtějí vrátit po porážce IS, má jednoduchou odpověď. Ať je soudí tam, kde jsou, nebo „přijměme irácký model“. „Z mého pohledu má na rukou krev každý, kdo do toho dobrovolně šel a účastnil se všech těch zvěrstev, ať už aktivně, nebo pasivně. Prostě odešel razit myšlenky tohoto svinstva, podporoval ho a za činy by měl nést následky,“ podotýká Němec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Paroubek: Podrazáci a takédemokraté
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
TOPlist