Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.889x, což odpovídá cca 98.565-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Zradili jsme Zemana… Hamáček má být důraznější, říká kandidátka do vedení ČSSD
Lucie Orgoníková byla mluvčí kabinetu Jiřího Paroubka. Nyní chce být místopředsedkyní ČSSD. Jak uvedla v rozhovoru pro Týden, je vyslankyní platformy Zachraňme ČSSD. Specifikovala také to, jak by postupovala vůči hnutí ANO Andreje Babiše a kdy začaly problémy sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Dědo, babi, jde o 70 miliard! Babiš prý zvažuje radikální krok
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) hledá úspory, kde to jde. Jak informuje server iHNed.cz, ve hře je i zrušení zdravotního pojištění dětí a seniorů z rozpočtu. Kvůli tomu by se mohly zvýšit odvody firem a zaměstnanců. Reaguje na to také aktivista Jakub Pitron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Komentátoři "zla", ve kterém se oni sami měli, křiváci, jak prasata v žitě
Hodnotí-li jakoukoliv historickou událost, natož dobu po této události, zásadně jí ovlivněnou lidé, kteří alespoň zčásti v té době žili, jsou zvýhodněni právě tím prožitým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dusno u Babiše: Ptali se ho na to, o čem vůbec nechce mluvit
Premiér Andrej Babiš (ANO) s kolegy z vlády předstoupil po jednání kabinetu před novináře a odpovídali na jejich otázky. Jeden z dotazů Hospodářských novin mířil přímo na samotného premiéra a na Babišovi bylo znát, že se mu příliš nechce odpovídat. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Cílek: Předposranost jsem už zažil. A pozoruju to znovu
Na Českém rozhlase Vltava se geolog a spisovatel Václav Cílek bavil s Renatou Klusákovou o historii a o tom, že pomalé a klidné věci přetrvávají déle než ty z novinových titulků. Diskuze se také stočila na únor 1948. Cílek prohlásil, že dnes se jedná o jakousi neonormalizaci, kdy si lidé opět dávají pozor na jazyk. „O to víc nepříjemné jsou pak ty weby,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Pojízdná laboratoř umožní žákům a studentům vyzkoušet si nejmodernější technologie
Speciálně upravený návěs, vybavený laserovou řezačkou, 3D tiskárnami, robotickým ramenem a dalšími pro mnohé futuristickými přístroji, vyjel do první školy v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Havel je ikonou, na niž lze navěsit nějaké hodnoty, ať už jde o pravdu, či lásku, říká dokumentarista
Hostem Emmy Smetana na serveru DVTV.cz byl dokumentarista Petr Jančárek, který zdokumentoval poslední měsíce života prezidenta Václava Havla. Teď shání peníze v crowd fundingové kampani, aby mohl film „Tady Havel, slyšíte mě?“ dokončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Šesták trpí: Za metál od Zemana vyhazov. Teď se má omluvit za rozhovory v PL. Vše nám popsal
ROZHOVOR Atmosféru bolševického období, kdy pracovníci byli varováni vůči styku s chartisty, připomíná profesoru Jaroslavu Šestákovi nynější situace ve Fyzikálním ústavu Akademie věd. Ale ani v tehdejší diktatuře nebyly vědecké výsledky disidentů cenzurou prostoupeny. Vědec, jemuž po vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana nebyl prodloužen pracovní poměr sjednaný na dobu určitou, je konfrontován s nevraživou atmosférou ve smyslu nebavte se s člověkem, který publikuje v Parlamentních listech. Na zveřejněné rozhovory je nahlíženo s velkou nelibostí, a dokonce byl vyzván, aby se za ně omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Slovensko před prezidentskými volbami. Kandidující advokátka vytáhla témata. Zaznělo i jméno Kuciak
Slovensko letos čekají prezidentské volby. Jednou z favoritek je v čase předvolební kampaně i Zuzana Čaputová. Jak bude chtít změnit Slovensko? V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prozradila, že si velmi váží současného prezidenta Andreje Kisky a v řadě názorů se s ním shoduje. Stejně jako on by prý i Čaputová ráda měnila Slovensko k lepšímu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zákaz velikonoční koledy? Biskup Holub silně varuje. Jde o genderovou ideologii
Tomáš Holub, plzeňský biskup, má za to, že slepé následování jakékoli ideologie je nebezpečné. Platí to prý i o ideologii genderu. Slepé následování určité ideologie nám totiž zavírá dveře k diskusím s lidmi, kteří mají jiný názor. Sám se prý snaží diskutovat jak se zemanovci, tak s pražskou kavárnou a je za to odměněn tím, že mu nadávají obě strany. Nakonec okomentoval i majetkové vyrovnání státu s církvemi. Hnutí ANO zřejmě nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Drahoš: O peníze by přišla například Židovská obec
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Za několik let budeme čistými plátci do evropského rozpočtu, varuje známý advokát. A pro Babiše má tyto rady
ROZHOVOR České republice se z ekonomického hlediska daří dobře. O tom je přesvědčen advokát Zdeněk Koudelka, který upozorňuje, že již za několik let budeme čistými plátci do evropského rozpočtu. „Nejlepší by tedy byl rozvoj firem, které jsou v Čechách, na Moravě a ve Slezsku domácí, včetně jejich vlastníků, takže je nikdo nenutí převádět zisk do ciziny,“ míní Koudelka. Ohledně kauzy nejmenování profesorů Milošem Zemanem má Koudelka jasno. „Že prezident není robotem na podpisy, poprvé uvedl prezident Václav Havel a též jako první prezident odmítl roku 2002 jmenovat rektorem Petera Mikuleckého, kterého navrhl Akademický senát Univerzity Hradec Králové,“ připomíná advokát. A na závěr zmiňuje pozoruhodné pochybení ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který „ponechal“ původní české korunovační klenoty ve Vídni. Jejich navrácení do Česka by přitom podle Koudelky nebylo ničím složitým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Organizátor akce si objednal písničkáře Pepu Nosa. Jenže pak zjistil, že kandidoval za SPD. A toto následovalo... Okamura je ve varu
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura vyrazil do boje za písničkáře Pepu Nose. Ten měl vystoupit v jednom z klubů v Českých Budějovicích, jenže z ničeho nic z akce sešlo. Proč? Protože Nos v minulosti kandidoval ve volbách za Okamurovo hnutí SPD. Pro pořadatele to je věc, přes kterou nejede vlak, a nenechají písničkáře vystoupit. Okamura má za to, že jde o klasickou „sluníčkářskou cenzuru“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Orbán řekl Arabům, co soudí o migraci. A Maďarsko udeřilo na zahraniční firmy
Co se děje v Maďarsku? Maďarský premiér Viktor Orbán se zúčastnil konference EU a Arabské ligy. Varoval před demografickým vývojem a opakoval, že problémy se musí řešit tam, kde k nim dochází. Jeho ministr zahraničí zase peskoval Organizaci spojených národů, že pokud nezmění svůj přístup k migraci, vracející se teroristé z Islámského státu se svezou s migranty. A Maďarsko si chce posvítit i na mezinárodní firmy, které neplatí daně. Informace přinesl server Abouthungary.hu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Nová kniha autora bestselleru „Černá labuť“
Autor bestselleru Černá labuť (The Black Swan z roku 2007, česky 2011) každé dva, tři roky vydává novou knihu a všechny se až moc dobře prodávají. Tato jejich extrémní prodávanost a popularita mne odváděly od toho, abych měl zájem si je přečíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Pozdrav senátorů ČSSD sjezdu této strany
V posledních letech sleduji s velkou starostlivostí vývoj volebních výsledků a preferencí sociální demokracie. Myslím, že je to pochopitelné, protože jsem této straně věnoval dvaadvacet let svého života. Vybudoval jsem její pozici na pražské radnici, kterou se mým nástupcům podařilo kompletně zničit. Vytvořil jsem, po děsuplném propadu volebních výsledků a preferencí ČSSD v letech 2003 – 2005 až k 8,8 %, respektive 10 %, z této strany v krátké době nejsilnější politickou stranu v zemi. Kdeže ty loňské sněhy jsou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Totální výsměch všem občanům i koncesionářům
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření Českého rozhlasu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor Bednář: Dvě největší hrozby pro Česko? Hlavní ideologicko-politický proud EU a Putinovo Rusko
ROZHOVOR Vladimir Putin je diktátor. To si myslí profesor Miloslav Bednář. Někdejší místopředseda Strany svobodných občanů pozoruje dvě hrozby pro další existenci Česka coby suverénního státu. Jednu tvoří hlavní ideologicko-politický proud Evropské unie, druhou pak Putinovo Rusko. Odpor k samostatným demokratickým státům podle Bednáře právě EU a Rusko spojuje. V nadcházejících volbách do europarlamentu Bednář doufá v posílení eurokritických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hašek u Zemana tři dny před volebním sjezdem ČSSD? Už je jasno, co se dělo
V křesle pro hosta středečních Dvaceti minut Radiožurnálu přivítala moderátorka Marie Bastlová někdejšího prvního místopředsedu ČSSD Michala Haška. Zeptala se ho na to, proč šel na schůzku s prezidentem Zemanem jen tři dny před nadcházejícím sjezdem ČSSD. A Hašek se rozpovídal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nikdy nezveřejněné VIDEO s Jiřím Pomeje. Šlo o politiku. Plus informace, které vám o něm neřeknou
Herec, dabér a producent Jiří Pomeje podlehl v úterý těžké nemoci ve věku pouhých 54 let. O životních trablech člověka s nezaměnitelným hlasem toho bylo napsáno dost, nyní přinášíme nikdy nezveřejněné video z doby, kdy se Pomeje angažoval v politice. Za svou činnost v roce 2012 zaplatil ztrátou oblíbeného pořadu na rádiu Frekvence 1. Později Pomeje moderoval akce tzv. Holešovské výzvy, jejíž požadavky přirovnal dnešní prezident Miloš Zeman ke snažení Adolfa Hitlera a Benita Mussoliniho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
A drogy berete? Jiří Drahoš čelí nepěkným řečem
Tomáš Vyoral se na serveru iPrima.cz zaměřil na senátora a bývalého kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše. Všiml si totiž jeho komentáře spojovaného se zpěvákem Kurtem Cobainem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senát projedná zdanění církevních restitucí a pravidla k brexitu
Zdanění církevních restitucí a pravidla týkající se Britů v Česku budou hlavními body, jimiž se dnes bude zabývat Senát. Očekává se, že normu vztahující se k brexitu hladce schválí. Komunistický návrh na zdanění finančních náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích, naopak senátoři pravděpodobně odmítnou. Novelou se tak asi bude muset znovu zabývat Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Poprask! Petrohradský pěvecký sbor zazpíval o ruském atomovém útoku na Washington
Petrohradský pěvecký sbor při sobotním koncertu v katedrále svatého Izáka šokoval veřejnost písní o ruském atomovém útoku na Washington. Šéf sboru Vladimir Beglecov prohlásil, že šlo pouze o vtip bez politického podtextu, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Šel točit „rasistu“ a „extremistu“. A ten si s ním... Dívejte se sami
V Čechách je prozatím nejvýraznější figurou v debatě o cenzuře na sociálních médiích Václav Klaus mladší. Ve Velké Británii by se za takovou figuru dal označit aktivista Tommy Robinson. Tento aktivista, který se již ocitl ve vězení za videa muslimských sexuálních násilníků, byl permanentně zablokován na Facebooku a Instagramu. Informoval o tom deník Guardian. BBC o něm chtěla natočit dokument, ale Robinson situaci otočil a místo toho si nahrál reportéra. Tvrdí, že cílem bylo ho zdiskreditovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezidenti devíti států NATO včetně Zemana se sejdou v Košicích
Prezidenti devíti států střední a východní Evropy se ve čtvrtek sejdou v Košicích na východě Slovenska. Summitu, kde bude Česko zastupovat prezident Miloš Zeman, se zúčastní i generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Evropská komise poslala vzkaz Česku: Dotace využijte takto...
Česká republika by po roce 2020 měla peníze z unijních fondů využívat na podporu inovací, zeleného hospodářství, na rozvoj dopravních a datových sítí či třeba na podporu rozvoje zaostalejších oblastí země míní Evropská komise. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tak to je něco: Do eurovoleb kandiduje i Okamura. Do čela nasadil Ivana Davida
Hnutí SPD povede do květnových evropských voleb lékař a někdejší ministr zdravotnictví z vlády Miloše Zemana v letech 1998 až 2002 Ivan David. Na posledním místě kandidátky bude předseda hnutí Tomio Okamura, uvedla dnes SPD v tiskové zprávě. Pokud by se Okamura díky preferenčním hlasům do Evropského parlamentu dostal, automaticky by mu zanikl mandát ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Politici nabízí peníze za sex! Ano, na porno jsem se díval. Předseda promluvil
Prostituce je proslulá jako nejstarší řemeslo a vody médií zčeřil pirátský návrh k její legalizaci. Právě proto si zřejmě do pořadu XTalk pozval moderátor Luboš Xaver Veselý poslance a předsedu poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka, aby návrh vysvětlil. A hned se začalo řešit EET. Michálek prohlásil, že dávat prostitutkám stroječek nic nevyřeší. A pak začaly otázky osobního charakteru…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Tak vostře ne, Hamí.“ Soukup zesměšnil ČSSD, i na Sobotku došlo
V dalším díle svých zpráv se Jaromír Soukup věnoval opět tématu ČSSD. Sociální demokraté se před sjezdem prý pomátli a slibují kdeco. Naposledy kratší pracovní dobu. A i když to podle moderátora dává smysl, proč Hamáček nepřišel rovnou s novelou? Na paškále měl Soukup ještě Vladimíra Dlouhého, Facebook a také političku, které konečně dokázali zneužití služebního vozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Držka Václava Klause... Umělec drsně hájí Schwarzenberga
Režisér David Drábek se v rozhovoru pro Forum24.cz zamyslel nad tím, že Češi ztrácejí paměť. Podle jeho slov jsou ochotni vzdát se své důstojnosti za koblihu a plané sliby. Velmi zostra se pak pustil do poslance ODS Václava Klause mladšího, když jeho obličej nazval držkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Na tratě v regionu vstoupí Die Länderbahn
Rada Ústeckého kraje dnes rozhodla o uzavření smlouvy na zajištění železniční dopravy na Lounsku. Od prosince 2019 tu bude jezdit dopravce Die Länderbahn, který nasadí sedm vozidel RegioSprinter, jež následně ještě projdou modernizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Výluka tramvají v úseku Florenc – Palmovka
Informace o změnách v MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senát odmítl zdanění církevních restitucí. S pomocí senátorů z ČSSD
Senát podle očekávání odmítl návrh KSČM na zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Proti se dnes během tříhodinového projednávání postavili nejen zástupci nevládních stran, kteří mají v horní komoře většinu, ale i vládní ČSSD, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nový šéf pražských muslimů šíří propagandu. Islámská strana v ČR? Co se děje uvnitř mešit na našem území a co BIS nezvládá... Odborník na islám odhaluje. Je to mrazivé čtení
ROZHOVOR Nový šéf pražských muslimů Leonid Kušnarenko jen šíří klasickou muslimskou propagandu, když mluví o toleranci coby základním znaku islámu. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý muslim, publicista a vydavatel knih o islámu Lukáš Lhoťan. Evropští muslimové se podle něho snaží oblbovat populaci, jenže fakta říkají něco jiného. České mešity prý mohou skrývat další radikály podporující terorismus, jako byl imám Shehadeh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Kadrman: Nový stavební zákon zvýší chaos a korupci ve stavebním řízení
Památková asociace ASORKD považuje podobu předloženého věcného záměru za nešťastný. Pro téměř sto tisíc majitelů památkově chráněných objektů vznikne nepřehledná situace, kdy o části prací bude rozhodovat stavební úřad (například restaurování oken) a část bude rozhodovat stávající odbor památkové péče příslušného úřadu (například obnova vjezdové brány).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Češi jednali s Američany o spolupráci ve využití laserů
Ve výzkumném centru ELI Beamlines v Dolních Břežanech u Prahy proběhla dvoudenní akce s názvem Vědecký dialog USA–ELI, jejímž cílem bylo prohloubit dosavadní výbornou česko-americkou spolupráci při budování celosvětově unikátních laserových výzkumných center ELI a najít další možnosti spolupráce jak na výzkumné, tak na vládní úrovni. Setkání se těšilo velkému zájmu českých i amerických výzkumných institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Cestujícím na Letišti Praha s reklamací zavazadla nově pomohou samoobslužné kiosky
Již druhou technologickou novinku v krátké době spustilo pro své cestující Letiště Praha. Po kiosku virtuální informační služby se nově jedná o samoobslužné kiosky reklamací zavazadel. Ty budou v prozatímním testovacím režimu cestujícím pomáhat při ohlašovaní ztraceného zavazadla. Stanoviště kiosků se nachází v celním prostoru obou terminálů v blízkosti pásů pro výdej zavazadel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava dopsal knihu. Bude o válce
„Snažím se v ní ukázat, jak směšná je dnešní politika jestřábů v rámci NATO a zvláště v USA. Místo, abychom se začali bránit proti „hybridní“ islámské invazi, plníme stranické zadání podporovat jestřáby v USA v oslabování Ruska,“ poznamenal senátor Doubrava ke své knize Studená válka 2.0, kterou vydává nakladatelství OLYMPIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Technologická agentura nástrojem podpory výzkumu ve firmách
Zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR a Technologické agentury ČR se dohodli na prohloubení spolupráce. Více chce Svaz průmyslu spolupracovat i s celým Týmem Česko, kam TA ČR patří, a který podporuje české firmy v rozvoji podnikání a v expanzi na zahraničí trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jana Kunšteková: Dostanou se zajatí džihádisté v Evropě rychle na svobodu?
Stále častěji se dostává na pořad dne problém „Co s nimi?“ Jde o zajaté bojovníky ISIL. Syrské demokratické síly (SDF), jejichž páteří jsou kurdské jednotky YPG/YPJ, postupně dobývají poslední baštu ISIL – vesnici Baghuz. Kurdům se ve vězeních a zajateckých táborech hromadí zajatí džihádisté. V Baghuzu je mezi posledními asi 2000 bránícími se islamisty prý hodně cizinců. Kromě Evropanů i Turci a Asiaté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: Počet popravených nebo vězněných věřících se dneska už téměř nedá specifikovat
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Stárnoucí a tučnící redaktoři ČT. Když si poslechnete názory lidí mimo oficiální mainstream, kritika už přechází v masový odpor. Exsenátor Veleba připomíná svůj radikální návrh
ROZHOVOR „Je třeba vzít si na pomoc selský rozum, vytvářet ostrůvky pozitivní deviace v moři mainstreamu a dezinformací ČT – být informován ze zahraničních zdrojů, být svůj, nenechat si vnutit ten ‚jediný správný názor‘ a ten svůj nebát se říct nahlas,“ říká ohledně blížících se voleb do Evropského parlamentu bývalý prezident Agrární komory a někdejší senátor Jan Veleba. V rozhovoru mimo jiné přináší zajímavé informace ohledně ČT a říká: „Zpupnost a pohrdání, tak bych charakterizoval chování člověka, který řídí současnou ČT.“ Přečtěte si také, co řekl k seriálu Most!.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj opět vyvěsí tibetskou vlajku
Moravskoslezský kraj se stejně jako v minulém roce připojí ke kampani Vlajka pro Tibet. Je to gesto, kterým chce kraj upozornit na porušování lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Olomouc chce dostat své velké projekty do národního investičního plánu
O projektech, které mohou posunout Olomouc výrazně dopředu, a zejména o jejich podpoře ze strany státu i Evropské unie jednal s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou primátor Mirek Žbánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Dienstbier: Je lepší ukončit tu agonii teď, než ji jenom prodloužit o další 3 měsíce
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k přípravě EU na vystoupení Spojeného království z Evropské unie dne 30. března 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza Huawei: Technické důkazy? Ty jsme nepotřebovali. Američané nás pochválili, říká náš důležitý muž
Lidové noviny přinesly rozhovor s kyber-atašém ve Washingtonu Danielem Baggem z NÚKIB. Ten promluvil mimo jiné o tom, jak hektický měl kvůli varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost závěr loňského roku. Americkou stranu překvapil princip, který označila za novátorský a univerzální. „V podstatě šlo o ukázku nejlepšího postupu (best practice). Diskuse se totiž hodně točí o technických důkazech, zranitelnostech a případných incidentech. My jsme k tomu přistoupili jinak. Pro varování jsme primárně nepotřebovali technické důkazy. Upozorňuji na slovo primárně,“ poznamenal Bagge.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Z velkého hlásaného Dobra se často stává v okamžiku velké praktické Zlo
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Řešení dluhů a exekucí se stalo prvním tématem projektu „Česko! A jak dál?“
První veřejná diskuse v rámci projektu Univerzity Karlovy „Česko! A jak dál?“ proběhla v úterý 19. února 2019 v Ústí nad Labem. Debatovalo se o tématu dluhů a exekucí a možnostech, jak mohou odborní zástupci Univerzity Karlovy přispět a pomoci s řešením tíživého celospolečenského problému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu: To podstatné se do reportáže České televize nedostalo
V neděli 17. února jste mohli v pořadu „168 hodin“ slyšet zlomek ze setkání ministryně průmyslu a obchodu s redaktorem České televize. Ano, šlo o větu nešťastně formulovanou. Z poslechu celého záznamu je však zřejmé, že tato pečlivě vybraná pasáž naprosto nekoresponduje s tím, co se ministryně Marta Nováková snažila panu reportérovi celou dobu vysvětlit. Totiž, že MPO činí vše, aby mobilní operátoři snížili ceny dat pro občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ve stopách Sobotky, jen s jinými tématy. Petříček chce urvat voliče pirátů ve městech
Získat města se sociální demokraté pokusili už v době premiéra Bohuslava Sobotky. Tehdy ovšem plán nevyšel.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.2.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Blesk nebo koncepce aneb Co se člověk dozví, když se zeptá na kraji
Původně jsem chtěla tyto informace předat rovnou krajským zastupitelům, ale myslím, že budou zajímat i veřejnost. Podělím se o dva zajímavé dokumenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): S ministrem Petříčkem hledáme možnosti, jak pomoci Jiřímu Saganovi
Přes 200 lidí se složilo na právníka českému řidiči Saganovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Sláma (TOP 09): TOP 09 na oběti komunistického režimu nezapomíná
V Pardubicích si TOP 09 připomněla 71. výročí uchvácení moci komunisty spontánní pietní akcí. V Chrudimi zastupitelstvo odebralo čestná občanství města Stalinovi a Gottwaldovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Soutěž o nejlepší statistický plakát má vítěze
České kolo mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát již zná své vítěze. Na slavnostní vernisáži v sídle Českého statistického úřadu je dnes vyhlásili předsedkyně poroty Hana Řezanková, předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček a národní koordinátor soutěže, děkan Fakulty informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze Jakub Fischer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senát doporučil svým členům, aby nechodili na akce svazu bojovníků
Senát doporučil svým členům, aby omezili účast na akcích Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Svaz podle dnešního usnesení horní komory opouští původní hodnoty a přiklání se k bývalému režimu. Místopředseda ČSBS Emil Kulfánek označil krok Senátu za ostudný. Nevěří tomu, že se žádný senátor nebude piet účastnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zastavme devastaci Evropské unie
Komentář na facebookovém profilu na adresu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Canov: To opravdu chcete posloužit komunistům jako užiteční idioti?
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
První den summitu v Hanoji: Trump označil schůzku za skvělou, Kim slíbil velké výsledky
Dnes si na svém historicky druhém summitu v Hanoji potřásli rukou americký prezident Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un. Americký prezident setkání označil za skvělé. Ve čtvrtek se má podle Bílého domu odehrát hlavní část jednání, při níž podepíší společné prohlášení, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senát vyzval prezidenta Zemana k doplnění rady ústavu pro studium totalit
Senát vyzval prezidenta Miloše Zemana, aby horní komoře po půldruhém roce nečinnosti předložil návrh na obsazení křesla v Radě Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Horní komora k tomu dnes hlavu státu vybídla na návrh předsedy svého evropského výboru Václava Hampla z klubu KDU-ČSL. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na dotaz ČTK, zda Zeman návrh předloží a má už kandidáta, odpověděl, že nyní nebude hovořit o žádném termínu ani personáliích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
FN Brno: Světový den ledvin si tradičně připomene nemocnice prevencí
Světový den ledvin se slaví každoročně druhý čtvrtek v měsíci březnu, letos toto datum připadá na čtvrtek 14. března 2019. Cílem celosvětové akce je zvýšit informovanost zdravotníků a laické veřejnosti o nemocech ledvin, jejich včasné diagnostice a možnostech léčby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorský klub ODS: Zdanění církevních restitucí je ryzí nestoudnost
Senátoři za ODS se společně s dalšími senátorskými kluby chystají odmítnout zdanění církevních restitucí, podporují naopak zákon o postavení občanů Velké Británie v ČR v případě tvrdého brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
To je příběh! Pražští komunisté ukázali soudruha, který je ve straně od roku 1945
KSČM Praha 10 přinesla na svém webu rozhovor s mužem, který je již tři čtvrtě století ve straně. „Dovedete si představit být členem komunistické strany více než tři čtvrtě století? Milan Matouš, pamětník přelomových událostí minulého tisíciletí, zcestovalý a inteligentní soudruh, autor několika knih a člen OV KSČM takovou zkušenost má! A nepřestává se aktivně zapojovat! Účastní se diskuzních podvečerů, povzbuzuje mladé soudruhy k činnosti, a dokonce se chystá vydat další knihu,“ píše komunistická strana na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: V Dolních Vítkovicích vznikne Jantarová galerie slávy
Druhý ročník udílení Moravskoslezských kulturních Cen Jantar vyvrcholí galavečerem v ostravské Multifunkční aule Gong, který se uskuteční v neděli 3. března 2019. Stejně jako loni i letos převezmou sošky vítězové šestnácti kategorií napříč různými uměleckými obory. Letošní novinkou galavečera, nad kterým převzal záštitu Moravskoslezský kraj, bude udělení dvou cen za celoživotní dílo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Projekt Jedu s dobou pokračuje, kurzy bezpečné jízdy pro seniory začínají v dubnu
Celorepublikový projekt Jedu s dobou, určený pro řidiče a řidičky starší 65 let, pokračuje i v letošním roce. Mostecký autodrom patřil k nejvyhledávanějším z osmi center bezpečné jízdy mezi účastníky loňského premiérového ročníku projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Šéf ČSBS Vodička nebude moct promluvit na pietě v Lidicích
Předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička nebude moct promluvit na pietě k 77. výročí vyhlazení Lidic. Neumožní mu to přípravný výbor akce. ČTK o tom dnes informovala v tiskové zprávě předsedkyně oblastní organizace Jana Bobošíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
A jejej: Okamura viděl, co „vyhazovač květin“ dělá před Hradem. A udeřil
V neděli odpoledne uspořádali aktivisté ze skupiny Kaputin protest před Pražským hradem. Symbolicky 25. února, v den 71. výročí komunistického uchvácení moci v Československu, pozvedli hlas na obranu demokracie. Tentokrát ji podle nich ohrožuje prezident Ruské federace Putin, český prezident Miloš Zeman nebo předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Posledně jmenovaný se aktivistům vysmál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor a ex-rektor Hynek: Euro? Jsou vážné věci, které vám neřekli
ROZHOVOR „Obávám se, že dnes v každé evropské zemi existují nacionalisté a ‚neurvalci‘, kteří by nejraději viděli úplný rozvrat a pád Evropské unie, která podle nich může za všechno zlé a špatné. Problém vidím v tom, když kdokoliv, kdo si dovolí mluvit o chybách a nefungujících opatřeních EU, je často hned onálepkován jako rozvraceč a nepřítel,“ říká profesor Josef Hynek, děkan Fakulty informatiky a managementu na Univerzitě Hradec Králové, který bude v letošních eurovolbách hájit barvy ODS. Profesor Hynek, který je sedmým na kandidátce občanských demokratů, nepovažuje současnou kondici EU za dobrou. A v souvislosti s některými nevyřešenými problémy podle Hynka není kupříkladu v otázce přijetí eura vůbec kam spěchat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
CSG vstupuje mezi největší autodealery v ČR
Czechoslovak Group (CSG) realizovala další významnou akvizici: V únoru 2019 získala skupinu firem, která je největším prodejcem osobních vozidel značky Hyundai a druhým největším prodejcem značky Mazda na českém trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Libra je letošním rekordmanem v posilování
Libra patří letos k nejrychleji posilujícím měnám, od počátku roku 2019 si připsala přes 4 %. Poslední pozitivní impuls dostala od Theresy Mayové, která připustila možnost odložení brexitu (natažení procesu podle článku 50).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bradáčovou prý PL nezajímají, ale k tomu, co jsme napsali, se musela vyjádřit. Navíc lživě
Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová lživě osočila ParlamentníListy.cz. V reakci pro server ceska-justice.cz použila dávno vyvrácenou lež, že Ministerstvo vnitra označilo PL za dezinformační web. Tento mediální výmysl dávno vyvrátilo přímo vnitro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump další cla na Čínu neuvalí. Trhy ale nevěří, že s obchodním válčením skončil
Komentář k rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa prodloužit příměří v obchodní válce s Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Zavedení jednotného jízdního dokladu je krok správným směrem
Jako člověk, který prakticky každý den jezdí vlakem z Pardubic do Prahy, moc dobře vím, o čem mluvím. Jednotný jízdní doklad zásadně usnadní každodenní cestování nám všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Překvapivý pohled na génia světové hudby v českých premiérách dvou moderních oper
Wolfgang Amadeus Mozart se vrací do Prahy – a to osobně! Národní divadlo na místě Mistrovi nejzasvěcenějším, ve Stavovském divadle, 4. a 7. dubna uvede v českých premiérách dvě pozoruhodné opery, které prezentují Mozarta v málo známých a zcela nečekaných souvislostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jsme průmyslová země, proto vyvážíme primárně průmyslové výrobky, uvedl šéf CzechTrade Radomil Doležal
Pozvání do pořadu Rozhovor s…, který vysílá Regionalnitelevize.cz, přijal generální ředitel vládní agentury CzechTrade Radomil Doležal. Minulý rok český export zaznamenal rekord. Radomil Doležal prozradil jaké obory táhly, které země jsou pro nás klíčové nebo jaké komplikace má pro nás čínský trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátoři TOP 09 jsou proti zdanění církevních restitucí
Senátoři TOP 09 během dnešního jednání Senátu nepodpoří komunistický návrh na zdanění církevních restitucí. Senát se také bude zabývat návrhem místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky, aby se senátoři neúčastnili akcí, které pořádá Ústřední výbor Českého svazu bojovníků za svobodu a projedná zákon o vztazích s Velkou Británií po brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Předseda ÚOHS zamítl rozklad společnosti Kapsch ve věci zákazu plnění smlouvy na mýtný systém
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj na základě doporučení rozkladové komise zamítl svým rozhodnutím rozklad společnosti Kapsch Telematic Services spol. s r.o. a potvrdil tak prvostupňové rozhodnutí ve věci návrhu na zákaz plnění smlouvy na provoz systému elektronického mýtného uzavřené mezi Ministerstvem dopravy České republiky a společnostmi CzechToll s.r.o. a SkyToll, a. s. Obě rozhodnutí ve věci jsou pravomocná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kmotr promluvil: To jsou v ODS tak deb*lní?! Copak oni nevědí, kam Udženija jezdí do Zadaru a kdo má monstrózní sídlo hned vedle
ParlamentníListy.cz měly v posledních dvou dnech možnost hovořit hned s několika šedými eminencemi pražské politiky. Ale abychom byli přesní, přesah těchto lidí je cítit také v republikovém měřítku. Jde vesměs o podnikatele, kteří se pravidelně střetávají na rozmezí čisté a takzvaně šedé ekonomiky. Jejich jména samozřejmě vynecháme, jelikož jinak bychom svědectví vydat nesměli. Identitu dotyčných ovšem dobře známe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Syřiště (Soukromníci): Palach, výročí a normalita
Poslední dobou není snad žádné výročí, které by se obešlo bez hádek, výpadů, polemik nebo protiřečení. Stejně tak je to i s výročím J. Palacha. Pokusím se tedy shrnout, jak šel čas, abychom se v tom trochu orientovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Pražská Agentura pro Galileo se bude rozšiřovat
Evropská agentura GSA sídlící v Praze se přejmenuje na Agenturu pro vesmírný program a bude se rozšiřovat o desítky nových zaměstnanců. V úterý večer se na tom v Bruselu shodli zástupci unijních institucí. Českým zástupcem ve vyjednávacím týmu byl europoslanec a místopředseda ODS Evžen Tošenovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Amerika se na EU vykašle, promluvil expert na bezpečnost. Úkol pro nás: Pozor, veliký
ROZHOVOR Být americkým daňovými poplatníkem, tak se mi nelíbí, že financuji obranu Evropy a moji evropští partneři vlastní obranu ignorují a rozhazují peníze v rámci budování sociálního státu. To je názor prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynka, který očekává, že se USA budou spíše zaměřovat na oblast Asie a Evropu postupně ponechají svému osudu. Je přesvědčen o tom, že smlouva Francie a Německa o společném partnerství je jasným poselstvím pro ostatní členské země EU, že jsou pouze dvě vyvolené země, které budou v Evropské unii rozhodovat. Zakládající člen strany Realisté odmítá plán EU finančně podpořit nezávislá média, protože ho děsí představa, že si budeme platit, aby nám nějaká dotovaná média vymývala mozek a vnucovala komisí odsouhlasený názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Několik poznámek k nadcházejícímu 41. sjezdu ČSSD
Není mi lhostejný osud a vývoj sociální demokracie a to přesto, že jsem před nedávnou dobou přijal svoji osobní spoluodpovědnost. Hodnoty a cíle ČSSD stojí vždy výše než osobní ambice či ctižádostivost jednotlivce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Plzeňský kraj je v oblasti startovacích bytů průkopnický
Pirátská poslankyně Olga Richterová přijala pozvání Josefa Kubáta, místopředsedy krajského sdružení Pirátů pro Plzeňský kraj, aby spolu navštívili zařízení poskytující sociální služby v kraji a od jejich provozovatelů zjistili, s čím se potýkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Moderátor Topolánek si pozval do pořadu Kalouska. Byla to síla, co si ti dva řekli přímo před kamerou
Bývalý český premiér a loňský kandidát na prezidenta Mirek Topolánek si do svého nového diskusního pořadu Topol show na serveru Info.cz tentokrát pozval exministra financí a předsedu klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. V otevřeném rozhovoru se spolu tito dva kdysi nejmocnější muži Česka nasmáli a pořádně si notovali. Zavzpomínali spolu na staré časy, zhodnotili aktuální politickou situaci. A nechyběla ani básnička o Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš se s Trumpem sejde a Zeman ne? Je to kvůli jeho postojům? Takáč v ČT zas a znovu dorážel na Kobzu
Českého premiéra čeká schůzka s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Pozvání přišlo těsně před cestou ministra zahraničí do Washingtonu. Hostem středečního Interview na ČT24 byl místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Jiří Kobza (SPD), který se u Daniela Takáče pořádně zapotil, když jej moderátor poučoval, jak to v diplomacii chodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Náhradu za zabavený majetek nelze považovat za zdanitelný příjem
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident republiky navrhl Senátu Parlamentu ČR ústavního soudce
Prof. JUDr. Aleš Gerloch navržený na funkci soudce Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Taxametr nemá být povinný, vláda souhlasí s provozováním taxíků přes mobilní aplikace
Vláda schválila novelu umožňující srovnat podmínky provozování běžných taxislužeb s těmi, které k objednávání i placení využívají výhradně mobilní aplikace jako alternativu k taxametrům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Budeme nadále vyjednávat a připravovat vstup čtvrtého operátora
Vláda chce usnadnit zákazníkům změnu mobilního operátora, navrhuje i upravit pravidla pro klasické a alternativní taxislužby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Bruslařská sezóna je zatím druhou nejlepší za posledních 10 let
Druhá nejlepší za posledních deset let bude letošní bruslařská sezóna na Lipensku.Stála zhruba 400 tisíc korun. Na hladině Lipna se letos bruslilo zhruba měsíc a byl zde také stanovený nový bruslařský rekord.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Vláda navrhuje zvýšení daní, ODS chce prosadit opak
Komentář předsedy poslaneckého klubu ODS k návrhu ministryně Schillerové na skryté zvýšení daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Na sociální služby získal kraj o 30 milionů víc než vloni
Přes 626 milionů korun získal na podporu sociálních služeb od státu pro letošní rok Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Češi se zadlužují stále rizikověji. Může za to malá obava z propouštění a drahé bydlení
Každý třetí Čech se zadlužuje rizikově. Zkušenost s nákupem zboží nebo služeb na úvěr má v Česku 60 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu pro Českou bankovní asociaci, který uskutečnila agentura SC&C.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: Silné státy si dokáží poradit i bez stálého poukazování na vnějšího nepřítele
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k Balíčku na boj s dezinformacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Občané už mohli dávno přecházet mezi operátory levněji
Vládní mašinérie se díky aktivitě Pirátů konečně rozhodla konat a zahájila kroky vedoucí k tolik potřebnému zjednodušení a zlevnění přechodu mezi mobilními operátory v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman navrhl Gerlocha na ústavního soudce. Senát rozhodne v březnu
Prezident Miloš Zeman dnes oficiálně navrhl Senátu na ústavního soudce prorektora Karlovy univerzity Aleše Gerlocha. Návrh byl doručen do horní komory Parlamentu dnes ráno, uvedla senátní tisková tajemnice Eva Davidová. Není jisté, že nominace bude úspěšná, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Dobrovolní hasiči v Červeném Kostelci mají moderní vyprošťovací zařízení
Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce na Královéhradecku rozšířila svoji výbavu o nové vyprošťovací zařízení. Na jeho pořízení uživatelé aplikace EPP vysportovali 100 000,- korun od Nadace ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Někdy i nedobré věci mohou být i k něčemu dobré
Není to tak dávno, co v ČR spadlo několik mostů, mostků, ale i lávek. Důvod? Prý byly v dezolátním, zanedbaném technickém (stavebním) stavu. Že tomu tak bylo, není pochyb, vždyť se o to „komunisté celých 40 nestarali“, že?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
STAN: Máme podporu pro návrh Ústavnímu soudu na zrušení zákona o zdanění církevních náhrad
Iniciativu senátora Zdeňka Hraby (STAN) pro podání stížnosti Ústavnímu soudu na zrušení návrhu zákona na zdanění církví, pokud bude přijat, podpoří všech 18 senátorů z klubu Starostové a nezávislí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba loni pomohla více než 9000 obětí trestného činu
Probační a mediační služba loni pomohla 9360 obětem trestného činu, což je nejvíce za poslední tři roky. Od roku 2013, kdy se začaly vést oficiální statistiky, tak pomohli probační úředníci a poradci organizace celkem přes 35 tisícům obětí. Na tiskové konferenci pořadné při příležitosti Evropského dne obětí trestných činů to uvedla ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Zákon má sám v sobě zabudován autodestrukční mechanismus
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Velké Británie a Severního Irska z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Je to čiré šílenství, že ho pozvali!“ Politolog Jelínek očekává jediné překvapení na volebním sjezdu ČSSD
POLITOLOGOVÉ „Bude hodně záležet na tom, jak se k finanční situaci postaví oponenti Andreje Babiše, zda ho dokážou nachytat takříkajíc na švestkách,“ tvrdí politolog Lukáš Jelínek a upozorňuje, že premiér i ministryně financí začínají přijímat rétoriku, kterou používal Miroslav Kalousek a TOP 09. Tedy šetřivou a restriktivní. Od víkendového sjezdu ČSSD velké překvapení nečeká, projev prezidenta Miloše Zemana prý pravděpodobně zastíní vše ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: "Sionistická špíno, vrať se do tel Avivu"
Takhle řvali příznivci tzv. žlutých vest na francouzského židovského filosofa Alaina Finkielkrauta. O tomto odporném antisemitském útoku informoval na svém webu Židovský tiskový a informační servis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Nwelati: Kdyby KSČM tento majetek neukradla, žádné náhrady by nemusely být
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Audiovizuální technika přispěje k větší bezpečnosti dětí v mateřinkách
Jednou z investičních akcí, kterou letos zahajuje plzeňský centrální obvod je vybavení jednotlivých vstupních prostor do mateřských škol audiovizuální technikou, které doplní stávající funkční domácí telefony. Tímto projektem bude řešeno čtrnáct budov mateřských škol v třetím plzeňském obvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Režisér Fenič tepal dnešní politiky kvůli Havlovi. A hned se přihlásili Kalousek a Štětina
Tady v politice nikdo nesahá Havlovi po kolena, řekl režisér Fero Fenič. Dnešní politici podle něj Havlův odkaz povětšinou ignorují, a pokud už mu věnují pozornost, kritizují ho. Proti tomuto tvrzení se však důrazně ohradili poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) a europoslanec Jaromír Štětina. Oba zdůraznili, že odkaz Václava Havla ctí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Ve Špindlerově Mlýně každý třetí kontrolovaný porušil zákon
V zimní turistické sezóně Česká obchodní inspekce provádí kontroly v zajímavých a vyhledávaných lokalitách, které jsou navštěvovány především v zimním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Šilar: Jak rychle byl majetek zabrán, tak rychle by měl dlužník celou náhradu vyplatit
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Papoušek: Stát se nehlásí k vyvlastnění církevních nadací, z jejichž majetku dlouhá léta žil
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nová čísla v průzkumu. Babišovo hnutí utržené z řetězu. ODS a Piráti hluboce pod ním
Volby do Sněmovny by v únoru vyhrálo hnutí ANO s 33 procenty, od lednového průzkumu si polepšilo o tři procentní body. Shodně po 13 procentech by získali Piráti a ODS. Ve volebním modelu společnosti Median následují ČSSD, KSČM a SPD. Kolem pětiprocentní hranice vstupu do Sněmovny zůstávají lidovci, STAN a TOP 09. Median dnes svůj model poskytl ČTK, volit by podle průzkumu určitě šlo 52,5 procenta dotázaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ekonomice Spojených států se daří, ale existují četná rizika
„Jerome Powell zakopal s americkým prezidentem na konci uplynulého roku válečnou sekeru. Otázkou však je, co sleduje svým výpadem bývalá šéfka FEDu Janet Yellen. Ta se totiž do Donalda Trumpa tvrdě opřela, když kritizovala jeho ekonomické znalosti. Americký prezident údajně nerozumí úloze FEDu a prý by ani nedokázal vyjmenovat jeho dva hlavní cíle – kontrolu inflace a podporu zaměstnanosti,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ České dráhy vyhodily významnou odbornici Luďku Hnulíkovou. Mluvilo se o tom na chodbách, ona sama neměla tušení
Ředitelka odboru provozu osobní dopravy Českých drah Luďka Hnulíková zčista jasna skončila. ParlamentnímListům.cz tuto informaci potvrdily dva zdroje přímo z vedení Českých drah. Ty také doplnily, že o tom bylo rozhodnuto na nejvyšších místech. Příčiny konce této odbornice známy nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Konec lžím a dezinformacím, volají senátoři. Podpořili kroky EU
Záměrné šíření dezinformací včetně zpochybňování ověřitelných informací a evidentních lží představuje podle Senátu vážné ohrožení demokratických mechanismů v Česku a Evropské unii. Horní komora dnes proto podpořila kroky na unijní úrovni, na nichž se loni v prosinci shodli lídři zemí EU. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Fischer: Evropský prostor je pod systematickým atakem
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k Balíčku na boj s dezinformacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Je potřeba se bránit proti všem, nejen proti Rusku
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k Balíčku na boj s dezinformacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
SFŽP: Norské fondy - Dohoda je uzavřena, může začít příprava projektů
Na mezinárodní zahajovací konferenci k třetímu programovému období Norských fondů, která proběhla 20. února v Praze, byla mezi Českou republikou a Norskem oficiálně uzavřena Dohoda o programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu. Podpisem dohody program vstupuje do implementační fáze. Vyhlášení prvních výzev programu se očekává v polovině tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islám má charakter mocenské ideologie
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberecký kraj: Start dlouhé cesty od asfaltu k vodě
Změně se podařilo prosadit krajský fond na podporu projektů, které pomůžou se zadržováním vody v krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
STEM: Náklady na vytápění českých domácností a energetická chudoba v ČR
Ve dnech 26. 1. – 6. 2. 2019 STEM provedl pro ASHOKA ČR a SR výzkum, který byl zaměřen na výdaje na vytápění domácnosti. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl zkoumán na základě kvótního výběru kombinací technik PAPI a CAPI. Dotázáno bylo v osobních rozhovorech 1084 osob starších 18 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Bek: Stát nemá budovat nějaké zvláštní struktury
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k Balíčku na boj s dezinformacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Hrdelní zločiny „Doktora prasete“
Před nějakou dobou se přetřásala na veřejnosti a později také u soudu celkem odporná kauza sexuálního obtěžování a znásilňování Bartákových asistentek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Holeček: Vrátil se majetek někomu, kdo si ho nezaslouží
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Chalánková: Ve Spojeném království se nachází asi 200 odebraných dětí
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Velké Británie a Severního Irska z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Britská vláda zkušebně spustila registrační systém
Projev na 6. schůzi Senátu dne 27. 2. 2019 k úpravě některých vztahů v souvislosti s vystoupením Velké Británie a Severního Irska z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist