Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Dědo, ty lenochu! Babiš spustil řev kvůli „okradení“ Čechů
Pokud nedojde k realizačnímu vystřízlivění, čeká české zdravotnictví velká reforma ve financování. Uvažuje o ní ministryně financí Alena Schillerová. Nově by na pojištěnce, za které dosud platil stát, měli platit firmy a ekonomicky aktivní občané. Již se množí názory, že je to jen cesta, jak ušetřit na ostatní reformy, které Babišova vláda slíbila. O tématu si své řeklo už Forum24, Erik Best i Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nová čísla: Babiš vede, ale je ohrožen. Pravice nad propastí
Průzkum střídá průzkum. Podle středečního modelu agentury Median by premiér Andrej Babiš (ANO) získal 33 procent hlasů, kdyby se v této době konaly volby. Podle agentury SANEP by stávající premiér získal přes 32 procent. Kralování Andreje Babiše nad politickou scénou je tedy již podruhé potvrzeno. I když…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: ČT - Masáž pomocí reparátu
Velká Británie má možnost složit prostřednictvím druhého referenda REPARÁT, hlásal po celý den titulek veřejnoprávní zpravodajské ČT24. To je věru zajímavá informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Svržení Zemana: Nepozval Schwarzenberga, má špatné názory o Ukrajině, stojí v „obžalobě“
Senátor Václav Láska spolu s kolegy z klanu Senátor 21 dohledal 57 hříchů prezidenta Miloše Zemana a podal na hlavu státu ústavní žalobu. Mezi přešlapy prezidenta patří nejmenování profesorů, pošlapávání vůle Sněmovny, projev v Číně i chování vůči Rusku a Ukrajině. Jednoho z hříchů se měl dopustit také tím, když při významné příležitosti nepozval Karla Schwarzenberga na Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija u Soukupa: Ozval se muž, který se nechal mlátit. A slavil s mocnými
Alexandra Udženija se pokusila vysvětlit svou účast na oslavě narozenin generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa, ale moc si nepomohla. Nit suchou na ní nenechal marketingový expert Martin Jaroš a žerty si z ní tropil i bývalý náměstek brněnského primátora Matěj Hollan, který si sám užil víc než dost mediální pozornosti, např. kvůli tomu, že se nechal bičovat na Ukrajině „v hambinci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Špína kavárny? Omluvu nečekám. Zeman u Soukupa řekl, čí odvolání by ho potěšilo
Je tu čtvrtek večer a TV Barrandov opět přinesla divákům tradiční pořad Týden s prezidentem. Moderátor Jaromír Soukup si připravil pro prezidenta Miloše Zemana k prodiskutování řadu nových ožehavých témat. Na přetřes přišla Babišova cesta do Egypta, Trumpovo poslední vyjádření k Huawei, přípravy návstěvy Bílého domu, jak získat peníze do státního rozpoštu a blížící se sjezdy ČSSD a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09 představila novelu zákona o elektronických komunikacích
Hlavním cílem novely je učinit trh flexibilní pro zákazníky, a tím také přispět k lepší a výhodnější nabídce mobilních operátorů. Oproti návrhům, které předkládají ANO a Piráti by tato novela umožnila přechod nejen bez jakýchkoli sankcí, ale i bez rizika žalob ze strany mobilních operátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Znesvěcení? Muslimové navštívili německý kostel a dobře se bavili. Neuvěříte, co si dovolili
Vypadá to, že muslimům stovky vybudovaných mešit v Německu nestačí a směle se roztahují dál. Místopředseda SPD Radim Fiala na svém facebookovém účtu sdílel video zachycující muslima, jak v křesťanském kostele pronáší islámskou modlitbu a společně s dalšimi zvolává „Alláhu Akbar“. Mnozí jsou z této aktivity šokováni a vyjadřují silné obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Metnar považuje za priority strategické zakázky nebo nábor vojáků
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) považuje za své priority v následujícím období úspěšné dokončení miliardových strategických zakázek nebo pokračování v náboru vojáků. Uvedl to ve svém hodnocení, které si po ministrech nominovaných hnutím ANO vyžádal do konce února premiér Andrej Babiš (ANO). Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Zvýšení odvodů, tedy fakticky daňové zátěže, odmítáme
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu návrhu zrušení plateb na zdravotní pojištění za státní pojištěnce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Exkluzivně na PL: Jeden z nejvyšších politiků Číny sdělil stanovisko k Huawei. A pak je tu vzkaz Američanům
Člen Politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a vedoucí Kanceláře komise ÚV KS Číny pro zahraniční záležitosti Yang Jiechi 16. února po přednesení proslovu na mnichovské bezpečnostní konferenci zodpověděl na místě položený dotaz na téma Huawei. Ten přinášejí ParlamentníListy.cz v přeložené formě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Je B. Netanjahu antisemita, když kritizuje Sorose?
Maďarský Fidesz čelí v posledních dnech v souvislosti se zahájením kampaně před eurovolbami kritice Bruselu a některých unijních politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Špína chlap? A co Dalík, Mirku? Topolánek si pořádně naběhl
Expremiér Mirek Topolánek se vyjádřil k postavě bývalého Trumpova právníka Michaela Cohena. „Takovému charakteru se říkávalo špína chlap,“ poznamenal Topolánek na svém twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kreatury jako Jandák. Chci ty samé peníze. Kauza Rozhlasu pokračuje, naštvaný Černý prozradil nové informace
Hudební publicista Jiří Černý se rozhovořil pro server DeníkN.cz o svém konci v Českém rozhlase. Poté, co byl jeho odchod oznámen, se však rozbouřily takové vlny nevole, že veřejnoprávní médium nyní nabízí slavnému novináři cestu zpět. Dostal nabídku pracovat na Vltavě. On sám však tvrdí, že již té partě nevěří ani slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Západ, demokraté. Východ, ostatní. Generál Pavel mluvil k mládeži
REPORTÁŽ „V našem zájmu není tlačit Rusko do kouta. Destabilizovat Rusko, dostat ho do kolen by pro nás bylo mnohem horší než s ním jednat v tom stavu, v jakém je, jakkoliv je to komplikované,“ konstatoval na debatě v Liberci generál Petr Pavel. Druhý její aktér, Michail Romancov, upozornil: „V posledních dnech přicházejí zprávy o tom, že dvě jaderné mocnosti, Pákistán a Indie, si opětovně začínají vjíždět do vlasů. Možná jsme v uvozovkách v konfliktu na hraně mezi dvěma jadernými mocnostmi někde úplně jinde. Nepodléhejme představě, že evropsko-ruské pomezí je nejnebezpečnější zóna na světě. “
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Pane ministře, zveřejněte instrukci pro hlasování ČR o návrhu směrnice k autorskému právu
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a pirátský poslanec Mikuláš Peksa dnes zaslali otevřený dopis ministrovi kultury Antonínu Staňkovi. Žádají o zveřejnění instrukce vydané do Bruselu k hlasování ČR pro přijetí návrhu směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Piráti chtějí vysvětlení, proč ke zveřejnění nedošlo a jak byly vypořádány výtky Sněmovny a dalších orgánů k návrhu směrnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
NE základnám: Žádáme prezidenta, aby bez znalosti názoru veřejnosti nepodepsal jakoukoliv deklaraci v rámci NATO
Žádáme českého prezidenta, aby bez znalosti názoru veřejnosti nepřistoupil k podepsání jakékoliv deklarace v rámci NATO, o jejímž obsahu není veřejnost informována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kníže a Herman loni otevírali další Havlovu lavičku, v Košicích. Neuvěříte, kdo tam seděl s nimi. Zkušený kriminalista k poměrům na Slovensku
„Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo i toto pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače. A přišlo i na zajímavou příhodu z Košic, kde vedle sebe otevírali lavičku Václava Havla Karel Schwarzenberg, Daniel Herman a agent komunistické tajné policie. A to není vše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Uvnitř ČSSD: Hamáček na sjezdu drtivě zvítězí. O Chovancovi s námi mluvili jen pod podmínkou anonymity. Byly to zlé informace
Předseda ČSSD Jan Hamáček na sjezdu v Hradci Králové suverénně obhájí post předsedy strany, má totiž nominace z většiny regionů a podle straníků se jako šéf osvědčil. Uklidnil stranu, ukončil vnitřní sváry, ve vládě ČSSD zviditelnil a s dalšími ministry prosazuje levicový program. ParlamentníListy.cz se vydaly ptát na dění uvnitř partaje hned do několika regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kiska po jednání se šéfem NATO: Lidem musíme vysvětlit, že...
O obraně a bezpečnosti je třeba hovořit v době míru, zajistit ochranu občanů je základním úkolem státu. Prohlásil to dnes slovenský prezident Andrej Kiska u příležitosti schůzky s kolegy z dalších osmi členských států Severoatlantické aliance, na které v Košicích Česko zastupuje prezident Miloš Zeman a které se účastní i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lékař o Zemanově zdraví: Mrzí mě nízké politikaření a šíření dezinformací
Soudní znalec a lékař Pavel Šlampa odmítl tvrzení, že prezidentu Miloši Zemanovi doporučil kvůli nebezpečí onemocnění zhoubným nádorem další vyšetření. Uvedl to v prohlášení, které zaslal ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman se v Košicích sejde s kolegy z osmi členských států NATO
Prezident Miloš Zeman se dnes v Košicích na východním Slovensku sejde s kolegy z dalších osmi zemí střední a východní Evropy, které patří k východnímu křídlu Severoatlantické aliance. Summitu se zúčastní i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Liberec otevřený lidem: Sto dnů nového vedení města
Sto dnů bývá považováno za první milník každé vlády - je to dostatečně dlouhá doba na to, aby nová koalice ukázala, co umí a jakým stylem chce a bude vládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Měli bychom mít na paměti i naši minulost
Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícímu sjezdu ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
České pivo? V pořádku. Ať si Poláci... Jurečka a Toman se vysmáli naštvanému polskému ministrovi
Exministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) sdílel na sociálních sítích vtipný obrázek reagující na slova polského ministra zemědělství Jana Krzysztofa Ardanowského. Ten v minulých dnech vyhrožoval Česku kontrolami piva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Flákota za 3 tisíce: Kam vzala Udženija „holčičky“ na oběd? Chodí tam Rittig a samí vlivní lidé
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz pátraly, kam vzala Alexandra Udženija své dcery na nedělní oběd po páteční oslavě narozenin majitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Výsledky mohou být pro někoho překvapivé. Jedná se o pražskou restauraci, do které rádi chodí vlivní a movití lidé. Například zde byl viděn lobbista Ivo Rittig na schůzce s primátorem Mladé Boleslavi a senátorem za ODS Raduanem Nwelatim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD: Máme novou posilu
Komentář na facebookovém profilu k přihlášce minitra Miroslava Tomana do ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Přestaňte hazardovat se zdravotnictvím
Podle Pirátů si Ministerstvo financí ČR neví rady s předvolebními sliby a žongluje s daňovou zátěží mezi daní z příjmu a zdravotním pojištěním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
EK nařídila Česku skončit s kontrolami polského hovězího, uvedla polská televize
Evropská komise nařídila Česku přestat do konce týdne s mimořádnými kontrolami polského hovězího, protože nejsou přiměřené riziku výskytu salmonely. Uvedla to dnes na svém webu polská televize Polsat s odvoláním na vyjádření mluvčí EK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Spekulanti, nulový soucit. Proč je bydlení drahé? Pražský radní promluvil
ROZHOVOR „V Česku je dostupnost bydlení nejhorší v Evropě, takže současná situace, co se týče ceny bytů, rozhodně není normální,“ domnívá se 1. místopředseda pražských Pirátů Adam Zábranský, radní hlavního města Prahy pro oblast transparentnosti a bydlení. „V současnosti jsou významným faktorem přispívajícím k růstu cen bydlení v Praze spekulativní nákupy českými i zahraničními investory. To ovšem samo o sobě neznamená, že se jedná o bublinu před prasknutím. Pokud se v Praze bude stále stavět tak málo bytů jako dnes a zároveň bude tolik zájemců o jejich koupi, tak se obávám, že se snížení cen jen tak nedočkáme,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Politik ODS stanul před soudem. Prý nutil podřízenou k orálnímu sexu
Ze sexuálního nátlaku se ode dneška zodpovídá před soudem přerovský politik za ODS Marek Dostál. Trestní oznámení na něj podala jeho bývalá zaměstnankyně, která tvrdí, že ji Dostál z pozice zaměstnavatele ve dvou případech přiměl k orálnímu sexuálnímu styku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Provoz EET a aplikací Daňového portálu je po krátkodobém výpadku plynulý a bez problémů
Z důvodu havárie u dodavatele technického řešení docházelo dnes dopoledne k dočasným výpadkům Daňového portálu a provozu EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Kim dal Trumpovi pěkný hák
Kdo by si před rokem pomyslel, že onen vysmívaný severokorejský diktátůrek řekne prezidentu USA: A dost. Buď zrušení všech sankcí, nebo nic…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Průšvih: Propagace EU připomněla Hitlerovu dobu, píše Kechlibar
Bloger a pedagog Marian Kechlibar se na svém webu Kechlibar.net rozepsal o díle německého ilustrátora žijícího v Londýně Axela Schefflera. Ten totiž pozval své kolegy ke společnému dílu – nakreslení jejich představy Evropy a u toho si zarýt do tématu brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Svět se opravdu zbláznil
Komentář na facebookovém profilu k záchranné akci potkana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MOL ČR k informacím o prodeji závadného benzínu i přes zákaz ČOI
Oficiální stanovisko MOL Česká republika ke článku na serveru Kverulant.org a ke článkům, z tohoto zdroje čerpajícím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jarolím (ODS): Chci, aby města a obce získaly více peněz ze státního rozpočtu
Občanští demokraté, KDU-ČSL a Svobodní ve čtvrtek představili společného kandidáta do doplňovacích senátních voleb na Praze 9 Jana Jarolíma. Jarolím je starostou Prahy 9 dvanáct let, před tím působil dvanáct let jako místostarosta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zabij se, lháři. V ČSSD před sjezdem propukla fackovačka
Již tento víkend proběhne sjezd ČSSD. A tak není divu, že se ve včerejším interview na iRozhlasu Martin Netolický vyjadřoval k vnitřním záležitostem této strany. Podle něj získala ČSSD zpátky stabilitu, která je nutná pro znovuzískání důvěry voličů. A vyjadřoval se také k rozkolu v ČSSD, který vyvrcholil rezignací Jiřího Zimoly na post místopředsedy strany. Obvinil Zimolu, že komunikoval se stranou přes média a nechodil na grémia. Ale Zimola mu poslal jasnou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Konec SPD! Okamura k situaci kolem Volného: Peníze, svědectví, puč
Zrušení krajské organizace SPD označila média jako stranickou krizi pro hnutí Tomia Okamury. A předseda SPD včera uváděl na Svobodném rádiu věci na pravou míru. Situace je prý stejná jako tehdy v Úsvitu. Prý se vždy před volbami najde někdo, kdo začne stranu rozkládat, protože je naočkován. Lubomír Volný podle předsedy bránil v kraji čekatelům v dosáhnutí členství a prý chtěl i změnu financování v případě, že by se hnutí rozpadlo. A kdyby předsednictvo nezasáhlo, hrozilo, že by správní soud hnutí zrušil, tvrdil Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Zářez do politiky USA. Hlavně ve Venezuele, ale i v Sýrii. Humorné příběhy z Ukrajiny
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Latinskoamerické země odmítly pomoci USA s případným útokem na Venezuelu. A Rusko se opět sblížilo s Izraelem ohledně problému Sýrie, uvádí analytička Tereza Spencerová nejnovější informace z „horkých“ míst naší planety. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz si všímá i některých „perel“ z Ukrajiny: Ohledně pašování zbraňových součástek z Ruska nebo prodávání hlasů ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): K potřebě číst knihy člověk nedojde sám od sebe
Knihovny v kraji oslaví již podesáté Březen, měsíc čtenářů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Finanční správa znovu pod palbou. Rozhodne Ústavní soud
Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí nález k problematice ochrany vlastnického práva a zadržení nadměrného odpočtu DPH. Pisatelkou stížnosti je pražská společnost Kovové profily, kterou finanční správa podezírala z účasti na daňovém karuselu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Unie vyčlení méně peněz pro regiony
Evropská unie vyčlení v příštích letech méně financí pro Českou republiku. Do tuzemských regionů tak bude plynout po roce 2020 zhruba o 20 % méně prostředků, než v nynějším programovém období. Při své nedávné návštěvě Jihočeského kraje to uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Rada hlavního města nám dnes předkládá v podstatě nový rozpočet
Komentář na facebookovém profilu k jednání o rozpočtu hlavního města Prahy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nová pravidla pro taxislužbu - pokrok pro zákazníky a moderní dobu
Vláda na svém jednání schválila nová pravidla pro taxislužbu, která po mnoha letech konečně reagují na platformy jako je Uber či Taxify. Právě Piráti se v jednání s ministrem zasadili o to, aby pravidla doznala razantní aktualizace. Ačkoliv v oblasti výstavby dálnic či odstraňování billboardů si ministr Ťok nevede nejlépe, nová pravidla pro taxíky jsou krok správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
EDP: Kovovýroba z Rousínova dává práci řadě firem na Moravě
Desítky milionů korun měsíčně tvoří obrat moderního závodu v jihomoravském Rousínově, který pro nadnárodní skupinu Novomatic vyrábí kovové díly pro montáž výherních přístrojů. Prakticky stejný objem ale pro společnost EDP vyrábějí subdodavatelé téměř z celé Moravy. Zhotovené kovové díly se následně využívají na montážních linkách v nedalekých Komořanech, EDP je ale dodává také do dalších montážních podniků v rámci skupiny Novomatic. Měsíčně se v Rousínově zpracuje řádově pět set tun hutního materiálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SANEP: Volební preference - únor 2019
Hnutí ANO nadále nemá soupeře, ODS a Piráti s velkým odstupem soupeří o druhé místo, ČSSD voliče neoslovují, TOP 09 a STAN pod pěti procenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hotel Don Giovanni změnil vlastníka, při prodeji asistovala skupina APOGEO
Při prodeji pražského hotelu Don Giovanni, který nedávno koupil skandinávský rodinný fond Wenaasgruppen, asistovala česká poradenská skupina APOGEO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Černý: EU kontra Zombie nože...
Rozsáhlá zpráva výboru pro terorismus, která mj. vybízí k zákazu nožů, schválená nedávno plenárním zasedáním Europarlamentu, je věc, která zarazila nemálo našich občanů, protože text je opravdu hodný zřetele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Vojenské objekty USA na Slovensku?
Dohodu o obranné spolupráci mezi Slovenskem a USA údajně navrhl při nedávné návštěvě Bratislavy americký ministr zahraničí Mike Pompeo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Nespravedlivé rozhodování o příspěvku na motorové vozidlo pro lidi s postižením
Ombudsmanka se opakovaně setkává s případy, kdy lidem se zjevnými těžkými poruchami pohyblivosti není přiznán příspěvek na pořízení motorového vozidla s odůvodněním, že jejich pohybové potíže jsou projevem jiného onemocnění, nikoli přímou vadou pohybového ústrojí. Takový výklad považuje ombudsmanka za příliš restriktivní. Chce jednat s MPSV o změně náhledu na smysl a účel příspěvku na motorové vozidlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Snahu Moravského Krumlova o návrat Slovanské epopeje je třeba podpořit
Kraj schválil záměr finanční podpory návratu Slovanské epopeje do Moravského Krumlova s podmínkou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zahradil a další představili koalici pro volby do europarlamentu
Český europoslanec Jan Zahradil (ODS) dnes společně s trojicí dalších politiků z Francie, Polska a Nizozemska představili v Paříži "koalici pro Evropu národů", která chce v Evropském parlamentu spolupracovat po květnových volbách. Informovala o tom agentura AFP, podle níž představitelé nové skupiny nechtějí být označováni za euroskeptiky, nýbrž za "eurorealisty".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Elektrárna Chvaletice bude po změně paliva vypouštět až o 41 % více toxické rtuti než dnes
V případě, že by hnědouhelná elektrárna Chvaletice získala výjimku z nových emisních limitů, množství vypouštěné rtuti by nezůstalo stejné, nýbrž by se výrazně zvýšilo. Vyplývá to z očekávané změny palivového mixu na základě vývoje na trhu po roce 2024, kdy bude uzavřen důl ČSA, který v současnosti dodává do elektrárny většinu uhlí. (1)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Správa NP Šumava představila návrh klidových území
Správa Národního parku Šumava pokračuje v předjednávání nové zonace, která má minimálně na 15 let jasně stanovit, jak se o jednotlivé zóny budou starat především správci a vlastníci území v Národním parku Šumava. Představila také návrh klidových území, která budou usměrňovat pohyb návštěvníků na přírodně nejcennějším území Národního parku Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS byl vystaven bezprecedentnímu tlaku Ministerstva dopravy
ÚOHS byl vystaven při rozhodování o mýtném tendru bezprecedentnímu politickému tlaku, aby byla porušena jeho nestrannost a nezávislost rozhodování, napsal šéf úřadu Rafaj premiérovi Babišovi. Uvádí to web Česká justice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nesmysl, stupidita, propaganda. Martin Koller zavítal na Seznam, kde si přečetl „analýzu“ armádního tendru. A jen zíral
Původně jsem se chtěl zabývat jinými zajímavostmi, ale bohužel jsem nahlédl do Seznamu. A ten je opravdu nevyčerpatelnou studnicí inspirace a zároveň agresivní stupidity. Mišmaš od politické propagandy a dámských hygienických potřeb, přes kulinářské recepty, auta, polo i více nahé prostitutky a sexuální životy komediantů, po zdravou výživu a v neposlední řadě rádoby odborné názory všemožných ekonomů, sociologů, pisálků, žvanilů, grafomanů a samozvaných expertů na cokoli. Takové informační extenzivní hospodářství, Kefalínův ráj socialistických vepřů, víc a víc informací k zahlcení čtenářů, přičemž na kvalitu a pravdivost se moc nehledí, což je evidentně záměr a účel. Jinak by museli být redaktoři Seznamu už dávno na pracáku. Pravdivý článek na slušné informační úrovni je spíš výjimkou. Vzorná ukázka diletantizace společnosti jako výsledku stále lepšího školství. Největší moudra se dozvídáme z hlediska obrany a bezpečnosti, do nichž mluví každý a evidentně jim každý výborně rozumí. Podle toho články prezentované na Seznamu vypadají. Při tom jde jenom o bezpečnost, životy a nemalé peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Naše regiony si zaslouží co nejlepší péči
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosáhl další významné mety. Rozdělil již přes 80 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj na 5 740 projektů po celé České republice. Rozděleno tak už bylo 69 % všech financí, které má IROP k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09 chce zkrátit výpovědní lhůty u smluv s operátory
Smlouvy s mobilními operátory na dobu neurčitou by měly mít výpovědní lhůtu maximálně sedm dnů, navrhuje TOP 09. Nyní jsou tyto lhůty minimálně třicetidenní. Podle TOP 09 by zkrácení výpovědních lhůt usnadnilo lidem přecházení mezi operátory a společně s příchodem čtvrtého operátora na český trh by mohlo vést ke snížení cen. Strana svůj návrh předloží jako samostatnou novelu zákona, je ale připravena ho zapracovat i jako pozměňovací návrh do novel zákona o elektronických komunikacích, které připravují vládní ANO a opoziční Piráti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Trumpova administrativa je slabá, vypálil Zaorálek
Nedosažení dohody mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem je mimo jiné dáno nevýkonnou administrativou na obou stranách. ČTK to řekl předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V březnu 2019 vzniknou čtyři nové pošty Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2019 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok 2018 převedla na smluvní partnery celkem 155 provozoven a ke konci roku 2018 tak fungovalo 583 pošt Partner. K 1. březnu letošního roku přibydou další 4 provozovny a celkem tak k 1. březnu 2019 bude fungovat 604 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Donald Trump a jednání v Praze: Nová informace
Někdejší právník současného prezidenta USA Donalda Trumpa Michael Cohen veřejně promluvil. Zmínil i Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Odborníci na družicové systémy se budou setkávat v Praze
Od roku 2021 bude v České republice sídlit nová Agentura pro kosmický program EU. Finální podobu dohody na podobě svého Kosmického programu našla EU na včerejším jednání trialogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Mezinárodní Pražská konference o sociální Evropě
Třetí ročník Pražské konference o sociální Evropě proběhne 28. února a 1. března 2019 v Černínském paláci. Konference se koná pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti: Peníze z emisních povolenek chceme investovat zpět do regionů
Pirátští poslanci Mikuláš Peksa a Petr Třešňák se v Senátu zúčastnili založení petice za záchranu sociální a ekonomické stability a zlepšení kvality životního prostředí Karlovarského a Ústeckého kraje. Petici zaštiťují senátoři zvolení za Sokolov, Chomutov a Most Miroslav Balatka, Přemysl Rabas a Alena Dernerová spolu s poslancem za Karlovarský kraj Petrem Třešňákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Zdravotní pojišťovna se rozhodla náklady vynaložené za pobyt doprovodu zpětně uhradit
Pojišťovna odmítla muži uhradit pobyt doprovodu v lázních. Po zásahu ombudsmanky svůj postoj přehodnotila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Oslavte Světový den divoké přírody ve čtyřech pražských zookoutcích
V největším pražském zookoutku v Malé Chuchli mohou lidé oslavit v sobotu 2. března Světový den divoké přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jede Babiš k Trumpovi skutečně řešit zakázku k českému jádru? Padlo jasné slovo. Dokonce z okolí premiéra
ROZHOVOR "Považuji za naprosto scestné, když si někdo představuje, že jeden rozhovor mezi premiérem Babišem a prezidentem Trumpem rozhodne zakázky na dostavbu jaderných elektráren v ČR," míní poslanec Jaroslav Bžoch (ANO) o činech expremiéra Mirka Topolánka, který kritizuje americkou diplomacii za pozvánku do Bílého domu, kterou obdržel současný Topolánkův následovník Andrej Babiš. "Možná čerpá ze své minulosti v roli premiéra, kdy se pomocí pana Dalíka snažil takto ovlivňovat vše," soudí o Topolánkovi Bžoch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Konec venezuelské revoluce podle plánu?
Frankfurter Allgemeine Zeitung patří mezi nejlepší německé denní noviny a nijak se neskrývá svojí pravicovou orientací. Současně ovšem disponuje pragmatickým pohledem na okolní svět. Proto je velmi zajímavý komentář, jehož autor Andreas Ross posuzuje poměrně chladnokrevně současnou situaci ve Venezuele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Chtěli psát o Robinsonovi, píšou sami o sobě
720 nebezpečných slov o tom, co ukazuje srovnání dnešního mainstreamového tisku s komunistickými filmovými týdeníky. Varování: Následující text obsahuje narativy, které pražskou a brněnskou kavárnu dohánějí k zuřivosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česká exportní banka stabilizovala svůj rizikový profil
Komentář na facebookovém profilu k aktuálním jednáním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kuberův syndrom, bláboly. Čeština je sexistická, děti by se měly učit jinak, varuje lingvistka. Za 441 Kč si můžete koupit její knihu
Čestmír Strakatý se v Prostoru X na webu Reflexu setkal s jazykovědkyní Janou Valdrovou. Bylo to výživné. Genderová lingvistka prohlásila, že v češtině se stále nachází přehršel sexismů jako třeba „ženská logika/ nebo „žena za volantem“. Prý by se o sexismu měly učit děti už na základní škole. A opřela se i do senátora Kubery, po kterém pojmenovala jeden syndrom. „Já bych nepoužívala termín politická korektnost. Já bych použila obyčejná slušnost,“ reagovala na nařčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Návrh nového stavebního zákona je nekoncepční
K tématu novely stavebního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejnost se k soudu s Nečasovou nedostane. Zde je důvod
Páteční jednání o odvolání v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství bude neveřejné. Předseda odvolacího senátu se rozhodl vyloučit veřejnost s ohledem na to, že při zasedání se budou řešit i utajované skutečnosti. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Vysoká hustota dopravy je v Praze nejčastější příčinou vzniku smogových situací
Hlavní město spolupracuje s policií, kontroly se zaměřily na emise a filtry pevných částic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Cestovní ruch přinesl ekonomice 292 miliard korun
Cestovnímu ruchu se v České republice daří. V roce 2017 tvořil tento obor 2,9 % hrubého domácího produktu. Zaměstnával 238,8 tisíce osob, což bylo meziročně o 2,4 % více. Zaměstnanci tvořili 82 % a sebezaměstnané osoby podnikající v oboru 18 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Ripka: Bezdomovectví a vyloučení z bydlení výstavba nevyřeší
Vyloučení z přístupu k bydlení a bezdomovectví mezi nízkopříjmovými domácnostmi roste. Související politiky však nejsou prováděny a stávající právní předpisy situaci neřeší uspokojivě. Program Výstavba, kterým vláda nahradila zákon o sociálním bydlení, situaci neřeší. Na mezery vládní politiky upozorňuje Evropská komise v nově publikovaném dokumentu, který shrnuje vývoj tuzemské politiky sociálního bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Omezit Iva Ištvana a spol.? Profesor Gerloch, navržený Zemanem, vidí ohrožení spravedlnosti
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman ve středu oficiálně navrhl Senátu na ústavního soudce prorektora Karlovy univerzity Aleše Gerlocha. Senát chce rozhodnout o jeho návrhu už na příští schůzi 20. března. Není jisté, že nominace Aleše Gerlocha bude úspěšná, protože se proti ní postavili lidovci, TOP 09 a zástupci klubu Senátor 21. Uznávaný právník a akademik v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil o problémech justice i návrzích, jak je řešit. „U nás máme příliš nastaveno rozhodování samosoudce, konkrétně na první instanci. Měly by rozhodovat nejen tříčlenné senáty, ale v některých případech na vyšších instancích i pětičlenné senáty, které by byly vyšší zárukou objektivnosti rozhodování,“ je přesvědčen Aleš Gerloch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Změna názvu není na pořadu dne
Na zítřejším sjezdu se změna pojmenování strany řešit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Pohonné hmoty zdražují. Na vině je rostoucí cena ropy
V uplynulém týdnu vzrostla průměrná cena benzínu o 12 haléřů na 30,49 koruny za litr. Ještě rychleji zdražovala nafta, jejíž průměrná cena vzrostla o 20 haléřů na 31,16 koruny za litr. Zvyšování cen pohonných hmot je důsledkem rostoucích cen ropy na světových trzích. Ropa Brent se aktuálně obchoduje přibližně za 66 dolarů za barel. Od začátku letošního roku se tak cena ropy zvýšila již o 23 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Mirek Soukup se zachoval… Honza Musil o šéfovi Barrandova
Známý moderátor Honza Musil se pomalu zotavuje z těžkého předvánočního úrazu. I na nemocničním lůžku si však našel čas, aby promluvil o řediteli TV Barrandov Jaromíru Soukupovi. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Havlíček: Další pokus o ne-reformu důchodů na obzoru
Opět politici vytáhli do boje s důchodovou reformou a opět se vytváří mnohačlenné komise, které budou mudrovat nad blížícím se malérem se stárnoucí populací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Brabec chce pokračovat ve výměnách kotlů či v boji proti suchu
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) považuje za priority pro letošní rok realizaci třetí vlny takzvaných kotlíkových dotací, pokračování v boji proti suchu nebo v dotačním programu Nová zelená úsporám. Společně s Ministerstvem zemědělství chce letos resort předložit novelu vodního zákona a zahájit legislativní proces nových odpadových zákonů. Priority ministr zmínil v hodnocení své dosavadní práce, které si od všech ministrů za hnutí ANO vyžádal premiér Andrej Babiš. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytlo tiskové oddělení ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Navrhněte osobnost k udělení Pocty hejtmana Libereckého kraje
Ocenění Pocta hejtmana Libereckého kraje se každoročně uděluje osobnostem, které se svým celoživotním dílem nebo významným skutkem zasloužily o dobré jméno Libereckého kraje. Již tradičně může výjimečné osobnosti nominovat také veřejnost. Návrhy jsou přijímány do 28. června 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek dokončuje novou vodoléčbu
Už za několik dní budou moci pacienti písecké nemocnice využívat nově zařízenou vodoléčbu. Nemocnice v těchto dnech dokončuje rekonstrukci vodoléčebného úseku svého rehabilitačního oddělení, s níž začala loni na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ať se Filip stará raději o Ťoka. Netolický na ČT cupoval komunisty a prozradil něco o Petříčkovi
O víkendu bude mít ČSSD sjezd v Hradci Králové. Bude volit nové vedení a možná změní stanovy. Do čtvrtečního Interview na ČT24 přijal pozvání místopředseda ČSSD Martin Netolický. Hovořil o tom, jaká bude dál politika sociálních demokratů a řeč došla i na jejich člena, komunisty kritizovaného ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka. „Jeho kritika od komunistů je úsměvná. Ať se Filip raději zaměří na D1, protože Ťok, to je zážitek,“ říká Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mánek (ANO): Rádi bychom dostali hudbu, tanec a divadlo do ulic
Nový název, logo, více akcí v jabloneckých ulicích. Tak bude letos vypadat hudební a divadelní festival, který dříve nesl název Město plné tónů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Stehlík: Selské potraviny od našich farmářů jsou zárukou původu i kvality
V souvislosti s kauzou polského hovězího masa zaznívá od našich politiků množství doporučení, aby spotřebitelé v naší zemi preferovali nákup potravin a zemědělských surovin tuzemského původu. Prakticky nikdo v této souvislosti však nezmiňuje nákup těchto produktů od českých sedláků. Ty přitom skýtají pro spotřebitele celou řadu výhod, které jim nemohou nabídnout průmyslově vyráběné potraviny v potravinářských provozech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
BESIP: Teplé počasí přineslo brzké zahájení motorkářské sezóny, motocyklisté patří k nejohroženějším
Jarní počasí přilákalo na silnice opět větší počet motocyklistů. V pražských Letňanech zároveň začíná tradiční veletrh Motosalon. BESIP tak zahajuje aktivity zaměřené na motorkáře, kteří patří mezi nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu. Rok 2018 byl pro motocyklisty doslova tragický. Celkem bylo usmrceno 91 motocyklistů – nejvíce od roku 2010.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Znění směrnice o copyrightu se nám podařilo upravit
Komentář na facebookovém profilu k prospěšnosti směrnice EU o copyrightu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bojoval proti Majdanu, málem ho upálili, domů nesmí. Nyní aktivista prozradil, jak evropské elity blokují informace
Německé orgány se jako čert kříži brání politickým emigrantům z Ukrajiny. Podle Berlína tam není válka a ukrajinští účastníci akcí organizovaných v SRN vykládají, jak jejich země údajně usilovně buduje demokracii. „EU by si měla zavést zákon, podle něhož se na hranici mezi Evropskou unií a Ukrajinou budou filtrovat přicházející osoby a bude se zjišťovat, kdo z nich se účastnil vojenských akcí na Ukrajině,“ říká Oleg Muzyka, který se účastnil antimajdanu v Oděse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Veterinární správa odhalila v Praze černou bourárnu hovězího masa
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) při společné kontrole s Policií ČR a Celní správou ČR objevili provozování nelegální bourárny hovězího masa na pražském Bohdalci. Na místě bylo zajištěno téměř 1200 kg hovězího masa bez dokladů o původu a bez značení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček chce štíhlejší vedení ČSSD, napsal členům
Předseda ČSSD Jan Hamáček bude chtít prosazovat štíhlejší vedení strany a elektronickou stranickou komunikaci. Uvedl to v dopise členům před pátečním a sobotním sjezdem, na kterém bude obhajovat svou funkci. Straníky vyzývá, aby byli sebevědomější. Napsal, že riskantní vstup do vlády se straně vyplatil a plní program sociální demokracie. Nenaplnily se podle něj katastrofické scénáře, že strana bude ve Sněmovně neviditelná a bude loutkou „pod tlakem divoké hlasovací mašiny ANO, KSČM a SPD“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ODS Praha: Budeme prosazovat snížení výdajů, aby město mohlo investovat do infrastruktury
Zastupitelé za ODS požadují další snížení provozních výdajů a zároveň zvýšení prostředků na klíčové infrastrukturní stavby. Město by podle občanských demokratů mělo pracovat také na změně parkovacího systému a pokračovat ve výstavbě domovů pro seniory a dalším rozvoji sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Lidé s postižením mají právo na dostupnou zubní péči
Lidé s mentálním postižením nebo s poruchou autistického spektra musí mnohdy čekat na šetření zubu až jeden a půl roku. Pokud totiž musí absolvovat zubařský zákrok v celkové anestezii, jsou čekací doby neúměrné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Seniory v regionu chrání další tři tisíce hlásičů
Moravskoslezský kraj zakoupil hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého za více než 1 a půl milionu korun. Zdarma je získají senioři starší 65 let, kteří bydlí v Moravskoslezském kraji. Tato akce navazuje na úspěšný projekt z roku 2017, kdy kraj pro seniory nakoupil 1100 hlásičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: Výluka lanové dráhy Újezd – Petřín
Z důvodu pravidelné revize bude od pondělí 4. 3. do pátku 15. 3. 2019 přerušen provoz lanové dráhy Újezd – Petřín. Po opravách, údržbě a nezbytných kontrolách bude lanovka opět vozit cestující od soboty 16. 3. 2019 od 9.00 hod. Odstávky lanové dráhy provádí Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pravidelně vždy na jaře a na podzim, aby zajistil její bezpečný a spolehlivý provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Havlíčkův Brod letos dokončí magnetickou rezonanci a opraví heliport
Stavební úpravy v Nemocnici Havlíčkův Brod se letos zaměří hned několika směry. Řešit se bude nejen dokončení pracoviště nové magnetické rezonance, ale i oprava střechy hlavní lůžkové budovy včetně heliportu pro přistávání vrtulníku LZS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Zatímco USA prohlubují veřejný dluh, EU se touto cestou nevydává
Komentář na facebookovém profilu ke srovnání vývoje ekonomiky USA a Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Satelitní účet cestovního ruchu
Cestovní ruch je na národní i regionální úrovni významnou ekonomickou činností. V roce 2017 tvořil tento obor 2,9 % hrubého domácího produktu České republiky (149 miliard korun). Zaměstnával 238,8 tisíce osob, což bylo meziročně o 2,4 % více. Zaměstnanci tvořili 82 % a sebezaměstnané osoby podnikající v oboru 18 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Řecku hrozí zastavení evropského financování
Řecko ve světle Brexitu, italské recese a dalších evropských událostí vypadá jako dávná krize uložená hluboko v evropském podvědomí. V tomto týdnu se ale opět připomněla. Řecko pravděpodobně nedostane finanční injekce, které mu slíbili evropští věřitelé postupně uvolňovat po ukončení posledního záchranného balíku v uplynulém roce. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Arnika: Nový stavební zákon z pera developerů oklešťuje práva obcí a lidí
Návrh nového stavebního zákona má zkrátit povolování staveb vytvořením jednotné nezávislé soustavy stavebních úřadů. Pro povolení bude stačit jediné razítko, což ekologické organizace vítají. Na druhou stranu extrémním způsobem oklešťuje práva ostatních[i], [ii].
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky se zúčastní 41. sjezdu ČSSD
Prezident Zeman se 1. března 2019 zúčastní v Hradci Králové 41. sjezdu ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Povinností státu je udržet pro naše občany bezpečné prostředí
Pro zabezpečení tohoto zásadního úkolu je nutné, aby stát disponoval potřebnými zdroji, pomocí kterých bude včas analyzovat možné bezpečnostní hrozby a následně je řešit. Vše musí být vedeno s cílem, aby se občané v naší zemi cítili bezpečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček je odborník! Nerozčilujte mě... Hamáček rozeslal členům ČSSD dokumenty. Zde jsou
Sociální demokraty čeká o víkendu 41. sjezd, který se uskuteční v Hradci Králové. ParlamentníListy.cz získaly materiály, které v té souvislosti předseda ČSSD Hamáček rozeslal členům. Podle něj má strana to nejhorší za sebou a pomalu zvedá hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup divákům: Vaše koncesionářské poplatky! Tohle musíte vidět
Od kritiky České televize a Nory Fridrichové přesedlal Jaromír Soukup na Český rozhlas a René Zavorala. V Mých zprávách ho vyplísnil za to, že si pořídil nové auto, zatímco v Českém rozhlase se snižují stavy. A kopl si i do serveru iRozhlas, který Český rozhlas platí. „To budeme mít za chvíli i veřejnoprávní noviny?“ rozčiloval se Soukup nad tím, že iRozhlas tvoří podle něj nekalou konkurenci dalším zpravodajským webům. A dostalo se i na primátora Hřiba, který si prý jezdí po světě, a neřeší problémy v Praze, a Ministerstvo spravedlnosti, které loni vyplatilo rekordní sumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nesmysl, stupidita, propaganda. Martin Koller zavítal na Seznam, kde našel „analýzu“ armádního tendru. A jen zíral
Původně jsem se chtěl zabývat jinými zajímavostmi, ale bohužel jsem nahlédl do Seznamu. A ten je opravdu nevyčerpatelnou studnicí inspirace a zároveň agresivní stupidity. Mišmaš od politické propagandy a dámských hygienických potřeb, přes kulinářské recepty, auta, polo i více nahé prostitutky a sexuální životy komediantů, po zdravou výživu a v neposlední řadě rádoby odborné názory všemožných ekonomů, sociologů, pisálků, žvanilů, grafomanů a samozvaných expertů na cokoli. Takové informační extenzivní hospodářství, Kefalínův ráj socialistických vepřů, víc a víc informací k zahlcení čtenářů, přičemž na kvalitu a pravdivost se moc nehledí, což je evidentně záměr a účel. Jinak by museli být redaktoři Seznamu už dávno na pracáku. Pravdivý článek na slušné informační úrovni je spíš výjimkou. Vzorná ukázka diletantizace společnosti jako výsledku stále lepšího školství. Největší moudra se dozvídáme z hlediska obrany a bezpečnosti, do nichž mluví každý a evidentně jim každý výborně rozumí. Podle toho články prezentované na Seznamu vypadají. Při tom jde jenom o bezpečnost, životy a nemalé peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Nejjistější penze?
Jak se co nejlépe zabezpečit na penzi? – O tom poté, co odprezentuji obsah velmi nepodařené a současně velmi poučné debaty k reformě penzijního systému, která se odehrála v pátek 22. února v rámci pořadu Události, komentáře na ČT 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra