Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.575x, což odpovídá cca 186.538-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

ČSSD dostala v průběhu sjezdu ránu: Myslí spíše na granty EU než na voliče. A Praha? Neziskoví příživníci, profesionální feminista v čele!
Sociální demokracie v Hradci Králové rozhoduje o svém dalším směřování. Analytik Štěpán Kotrba, který dění ve straně dlouhodobě sleduje, v sobotní MF Dnes sociálním demokratům vzkázal, že mají před sebou celou řadu domácích úkolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kateřina Konečná v ráži: USA zavelely a Petříček přiběhl jak pejsek a poslušně vrtěl ocáskem. A Kocáb? Že ho ještě někdo bere vážně
ROZHOVOR „Já už na pohádky nejsem, ale slyšeli jste už tu pohádky o tom, že se ta hnusná strana se slovem komunistická v názvu, co se nikdy neomluvila a pokračuje v politice KSČ, opět sápe k moci? Slyšeli?“ reaguje Kateřina Konečná na slova o tom, jak komunisté drží premiéra Andreje Babiše v koaliční hrsti. Europoslankyně KSČM v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prohlásila, že Spojené státy americké zavelely k porušení mezinárodního práva a ministr Tomáš Petříček přiběhl jako poslušný pejsek a radostně přikyvoval a vrtěl ocáskem. Podle Konečné si však všichni dělají z amerického prezidenta už delší dobu legraci, protože je neschopný diplomat a nezkušený křupan. Pak ho ale stejně slepě následují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Takto by to dopadlo, pokud by Češi hlasovali o odchodu z EU. Černé na bílém
Dopady blížícího se brexitu nebudou pro samotnou Británii, pro Evropskou unii ani pro Česko pozitivní, myslí si většina české veřejnosti. Vinu za to, že se Londýn a Brusel zatím nedohodly na podmínkách odchodu, čeští občané nejčastěji připisují oběma stranám, částečné ústupky očekávají od Britů i od sedmadvacítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tehdy člověk něco řekl v hospodě a riskoval, že na to doplatí. Totalita. Vrací se! Petr Žantovský varuje před tím, co se na vás kvůli eurovolbám zřejmě chystá
TÝDEN V MÉDIÍCH Řítíme se plnou parou do totality a velice brzy se jí dočkáme. Na třech konkrétních případech, které jsou v nějakém kontextu s únorovými událostmi roku 1948, to ilustruje Petr Žantovský. Informace o tom, že se vláda zabývala tím, jak uchránit občany před fake news či dezinformacemi, si vysvětluje tak, že se v této zemi zavádí cenzura. Vyhazov hudebního publicisty Jiřího Černého z Českého rozhlasu navrch vnímá tak, že toto veřejnoprávní médium míří k diletantismu, k němuž směřuje politika i společnost sama. Třešničkou na dortu je pak žádost o vystoupení Pepy Nose na koncertě, kterou objednavatel zrušil, když mu někdo připomněl, za koho písničkář kandidoval ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Úniky informací, zneužívání politiky: Tři bývalí šéfové tajných služeb totálně ztrhali české zpravodajce. Byli jsme u toho…
REPORTÁŽ V prostorách Evropského domu v Praze se uskutečnila druhá část elitní besedy s názvem Paradoxy zpravodajských služeb. Elitní proto, že konference za účasti hned tří někdejších ředitelů zpravodajských služeb nebyla z důvodu vysokého zájmu otevřena široké veřejnosti. ParlamentníListy.cz se na ni přesto dostaly. Vybíráme ty nejlepší špeky, které během besedy zazněly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Dobrý člověk Vladimír Lavický
Když si výtvarník Vladimír Lavický někoho zvlášť oblíbil, říkal o něm s laskavým úsměvem, že je dobrá duše. Tou nejlepší duší, kterou jsem znal, byl však on sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská má nového generálního ředitele
Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., se od 1. března stal Jan Nechvátal. Do Skupiny ČEZ přichází ze společnosti ACTHERM, v níž působil jako jednatel a zároveň i ředitel odštěpného závodu Chomutov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: V rámci zdravotnictví nás čekají finančně nákladné stavby
Pardubický kraj zpracuje plán na rozvoj areálu Svitavské nemocnice. Hlavní změny by mohly začít kolem roku 2024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Podivný způsob šetření VZP
Komentář na facebookovém profilu k e-mailu, který popisuje nesystémové chování pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství pošle letos poprvé handicapovaným sportovcům přes sto milionů
Téměř 110 milionů korun pošle letos Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy handicapovaným sportovcům skrze dotační výzvy Sportování bez bariér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nevěřte všemu, co uslyšíte
Otevřený dopis společnosti Huawei americkým médiím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Každý správný muž bude v ohrožení?! Podplukovník je ve varu kvůli doporučení z EU
Chce EU zakazovat nože? Prezident nového spolku LIGA LIBE Pavel Černý, pplk. v. v., k tomu řekl jasné slovo. Dal za pravdu senátorovi Ivo Valentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Manželství homosexuálů? A co svazek se psem? Primátor Hřib narazil
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) jednoznačně podpořil uzákonění práva uzavřít manželství i pro homosexuální páry. Registrované partnerství prý nestačí. A toto následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Politolog: ČSSD je jednotnější, Zemanova podpora je pragmatická
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) je vnitřně jednotnější a zřejmě se již odrazila od pomyslného dna, míní politolog Jakub Lysek z olomoucké Univerzity Palackého. Straně podle něj mohou pomoci mladí ministři jako ministr zahraničí Tomáš Petříček nebo ministryně sociálních věcí Jana Maláčová. Výrok prezidenta Miloše Zemana, že v evropských volbách bude volit ČSSD, považuje politolog za pragmatické rozhodnutí hlavy státu. Na stranickém sjezdu ČSSD v Hradci Králové, který skončil dnes, byl v čele strany potvrzen Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petice: Nechceme už čekat na poště 627 00
Petice adresovaná vedení České Pošty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Já, já, já. Tohle všechno jsem udělal já.“ Babiš schytal další výsměch ze sjezdu ČSSD
„Jsem přesvědčen, že dnes v Hradci Králové se píšou novodobé dějiny České strany sociálně demokratické,“ řekl první místopředseda ČSSD Roman Onderka. Během jednoho dne ČSSD totiž dokázala zvolit čtyři místopředsedy a nové tváře. Pro ParlamentníListy.cz také řekl, že se mu splnilo přání, aby ve vedení strany byly zastoupeny různé názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Někdo to odpracuje, jiný ty výsledky prodá! Ministryně Maláčová na PL účtuje s Babišem
„Je to pozitivní překvapení pro všechny a já se na tu spolupráci v novém předsednictvu velmi těším,“ komentuje své zvolení na místopředsedkyni ČSSD ministryně Jana Maláčová. Její vzestup v ČSSD je nezvykle rychlý. Pro ParlamentníListy.cz přímo na sjezdu strany řekla, že pracovní vytížení je vysoké, ale zatím to zvládá dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Pro pacienty sokolovské nemocnice nechá kraj vybudovat nové operační sály
Karlovarský kraj pokračuje ve zvelebování nemocnice v Sokolově. Pacientům chce v budoucnu nabídnout moderní operační sály vybavené technologiemi odpovídajícími požadavkům soudobé medicíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zemanova podpora ČSSD pomůže. Dárek to ale není, sleduje svůj zájem, tvrdí odborníci
Příslib podpory ČSSD v nadcházejících evropských volbách může být ze strany prezidenta Zemana také vzkazem premiéru Andreji Babišovi.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.3.2019 v 06:36, zobrazit podobné
ČSSD schválila nové stanovy. Někteří zkušení členové na ně koukají s rozpaky
Nově navržené stanovy, o kterých hlasovali delegáti hradeckého sjezdu ČSSD, centralizují podle části účastníků jednání moc na úkor dosavadních frakcí, jakými jsou například senioři či ženy ČSSD. Místopředseda Klubu seniorů ČSSD a bývalý ministr Jan Kavan návrhu stanov vyčetl, že strana bude obcházet dosavadní nominace do stranických orgánů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Lepší hospodaření s dešťovou vodou vyžaduje i změnu myšlení
Modrozelená infrastruktura je nový soubor opatření, který začne uplatňovat město Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Skoro to vypadá, že vláda systém zneužívání sociálních dávek podporuje
Komentář na facebookovém profilu k postoji vlády k tzv. nepřizpůsobivým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Pyrotechnický průzkum na lesnickém úseku Šárka odhalil starou munici
Práce lesníka může být někdy nebezpečným povoláním. Kromě pádů stromů či rychle rotujícího řetězu motorové pily se v lese při práci lze setkat i se starou municí coby pozůstatkem válečných let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vyvěsíme tibetskou vlajku, oznámila hrdě Marvanová. Jenže to skončilo obrovskou hádkou s obyvatelem Prahy
Po několika letech se Praha připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Na sociální sítí pražská radní pro legislativu a bydlení za hnutí STAN Hana Kordová Marvanová uvedla, že na budově magistrátu vyvěsí tibetskou vlajku začátkem března. Jednat se má o gesto, které upozorňuje na porušování lidských práv v čínské autonomní oblasti. Někteří lidé to však vidí jinak – politikům vyčítají, že tím odvádějí pozornost od jiných podstatných věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje: Nadační fond předal stabilometrickou plošinu a vyhlásil nové projekty
S podporou projektů vedoucích ke zvýšení kvality léčebných postupů, zavádění bezpečné zdravotnické techniky do každodenní péče a ke zlepšení prostředí pro pacienty Orlickoústecké nemocnice začal Nadační fond S námi je tu lépe! před šesti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Duka ke zneužívání dětí v církvi: Je to hysterie, takto zvrhlých kněží je jen promile ze všech
Kardinál Dominik Duka se ve Vatikánu vrátil k problematice, v níž je katolická církev označována jako organizace sloužící ke znásilňování dětí. „Vzedmutí proti sexuálnímu zneužívání nezletilých v církvi je hysterií,“ zopakoval na summitu, kde katolické duchovenstvo zneužívání odsoudilo. Připomněl, že pedofilní kněží tvoří naprostou menšinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek se ohlíží za 90. léty minulého století: Stalo se hodně chyb. Zrušilo se státní plánování, zavedla se privatizace. Kdyby...
ROZHOVOR „Evropa potřebuje hodně reforem, protože vymírá,“ řekl senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) s tím, že právě vymírání považuje za prioritu, kterou by se Evropská unie měla zabývat. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentoval také pozvání českého premiéra do Bílého domu, což považuje za úspěch. Podle něj to znamená, že Spojené státy s Českou republikou počítají a chtějí s ní mít dobré obchodní vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Možný nástupce Junckera hrozí Maďarsku: Spolupracujte. Nebo jinak...
Německý konzervativní politik Manfred Weber by rád nahradil Jeana-Clauda Junckera a stal se novým předsedou Evropské komise. Co změní, pokud se jím opravdu stane? V rozhovoru pro Lidové noviny prozradil, že by rád sblížil Evropskou unii se Spojenými státy. Vyslal také jasné varování maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Praha a další města se od nového roku hlásí k systémovému řešení bytové nouze
Po Brně, Liberci a Praze 7 se ve spolupráci s Platformou pro sociální bydlení do boje s bytovou nouzí pouští města z různých regionů a různých velikostí: České Budějovice, Jihlava, Vrchlabí, Písek a s nejambicioznějším plánem ukončit bezdomovectví všech dětí a seniorů na ubytovnách také hlavní město Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Daň zbytečně zdražuje ceny nemovitostí
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zrušení daně z nabytí nemovitosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Deník odkrývá Hamáčkův největší sjezdový úspěch
Sociální demokraté v Hradci Králové pořádají sjezd. Jan Hamáček jasnou většinou 433 hlasů od přibližně pěti set delegátů obhájil post předsedy. Takto přesvědčivé vítězství lze považovat za jasný triumf. Sobotní MF Dnes tvrdí, že Hamáček si může připsat ještě jeden triumf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Praha se stane centrem kosmického programu EU
Z agentury GSA sídlící v pražských Holešovicích se za dva roky stane Agentura Evropské unie pro kosmický program. V noci z úterý na středu 27.2.2019 se na tom dohodli zástupci členských zemí EU a Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Falešné účty a lajky. Facebook podává žaloby na čínské subjekty
Čtyři firmy a tři osoby z Číny byly zažalovány za to, že propagovaly prodej falešných účtů, sledujících či lajků. U amerického federálního soudu tak učinil Facebook společně s dceřinou společností Instagram. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Návrat džihádistů do Evropy? Cyril Svoboda má závažné informace
ROZHOVOR Energetická bezpečnost, jaderná bezpečnost a kybernetická bezpečnost jsou tři klíčové otázky, které může řešit český premiér Andrej Babiš s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Podle Cyrila Svobody (KDU-ČSL), bývalého ministra zahraničních věcí nejsou dohady, proč do Spojených států nejede prezident Miloš Zeman, liché. Premiér země je tím, kdo je pověřen vládou, která nese zodpovědnost za zahraniční politiku. Navíc Zeman má vřelý vztah k Číně i Rusku, což pro setkání není příhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Bedřichovský SKICROSS ukazuje dětem, že pohyb do života patří
Devátého ročníku Bedřichovského SKICROSSU se zúčastnily téměř čtyři stovky závodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Personální změny v orgánech společnosti Úpravna vody Želivka, a.s.
1. března 2019 se konala valná hromada společnosti Úpravna vody Želivka, a.s., jejíž akcionářská struktura je tvořena 64 obcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Kvalitu a kontrolu dovážených potravin si chceme a budeme hlídat sami
Komentář na facebookovém profilu k nařízení EU ukončit kontroly polského hovězího masa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Za pár zlotých přes tisíc nemocných krav a pak... Polská média odhalila nechutné praktiky kolem byznysu s hovězím masem v jejich zemi
Dopady závadného hovězího masa budou pro Polsko obrovské. Šéf polského Sdružení chovatelů dobytka na maso upozorňuje, že pokud tento skandál do konce roku neustane, klesne polský vývoz masa o víc než miliardu zlotých (šest miliard korun), informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Labutí píseň na Střelnici
Dva sjezdy, stejné místo a přece každý jiný. Střelnice 1993 a 2019. Ten z února 1993 byl bojovný, plný odvahy a víry ve vítězství. Předsedou ČSSD se stal Miloš Zeman. Strana pod jeho vedením vystoupala do nejvyšších pater politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Děkan Šanc: Vychováváme Evropany. Chceme, aby získávali práci kdekoliv a byli úspěšní. Pokud je chceme, smiřme se, že je vychováme za peníze daňových poplatníků
ROZHOVOR Na západočeské univerzitě se zintenzivní výuka němčiny a novým prvkem zde od dalšího školního roku budou také bavorská studia. Proč by se měli mladí lidé připravovat na práci v Německu, prozradil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz děkan filozofické fakulty ZČVU David Šanc. Podle něj je to cesta k lepším a kvalitnějším Evropanům s globálním přesahem. O účelnosti vynakládání finančních prostředků českých daňových poplatníků v případě odchodu mladých lidí do zahraničí se v poslední době hovoří velmi často, ale neuvědomujeme si mezinárodní, evropský kontext.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Dočasná změna trasy a zastávek pro linku číslo 227
Z důvodu opravy povrchu komunikace při úplné uzavírce ulice V Kuťatech dochází od pondělí 4. března 2019 (od zahájení denního provozu) do pátku 29. března 2019 (do ukončení denního provozu) k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 227.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Koaliční kandidátní listina ROZUMNÝCH a Národní demokracie
Na koaliční kandidátní listině ROZUMNÝCH a Národní demokracie do Parlamentu Evropské unie NENÍ ANI JEDEN PŘEBĚHLÍK. mezi hlavními body volebního programu jsou STOP MIGRACI a STOP přijetí EURA. Zásadním postojem je hrdá ČR i za cenu vystoupení z EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senát: Plán akcí v týdnu od 4. března
Stručný výčet akcí Senátu na příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petříček si z kritiky od Zemana nic nedělá. Toto prohlásil už jako zvolený místopředseda ČSSD
Je to oficiální. Ministr zahraničí Tomáš Petříček se stal jedním z místopředsedů ČSSD. Na delegáty sjezdu vytáhl Ferdu, což mu přineslo 256 hlasů. Volby se účastnilo 472 delegátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Česká Lípa chce novou vyhláškou regulovat hazard ve městě
Žádné herny v budovách, které slouží orgánu veřejné moci (i jen zčásti), v nichž je kino nebo divadlo nebo v budovách autobusového nebo vlakového nádraží v České Lípě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právní stát
V České televizi i Rozhlase často slyšíme názory vrcholných představitelů justice, kterak naše justice dobře pracuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Realita zázraku. Uvěřte v její možnost a stane se
Bez ohledu na to, zda to současná materialistická a ateistická společnost chce akceptovat, nebo ne, existují věci, které lze nazvat zázrakem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chci, aby mi Hamáček ustoupil, píše Šabatová Babišovi
Ombudsmanka Anna Šabatová chce, aby vláda uložila ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) povinnost zpřístupnit jí podklady k rozhodnutím o žádostech o udělení státního občanství. Zatím to Hamáček nedělá, a brání jí tím v práci, uvedla v dokumentu, který má kabinet projednat v pondělí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Chceme být rovnocenní partneři i v technologiích
Ministr obrany Lubomír Metnar v pátek navštívil 7. mechanizovanou brigádu „Dukelskou“ v Přáslavicích, kde diskutoval s vojáky 72. mechanizovaného praporu a 73. tankového praporu mimo jiné o modernizačních procesech a budoucích nákupech. Poté zavítal do státního podniku VOP CZ, s.p. v Šenově, s jehož generálním ředitelem Markem Špokem na konci ledna podepsal Memorandum o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Schůzka v Bílém domě? Nic nečekat. Nic. Jede si jen pro fotku s Trumpem... Nálož Babišovi od známého exposlance ČSSD
ROZHOVOR „Problémem je připravenost – ministerstvo financí podcenilo situaci a na příjmové stránce rozpočtu byli příliš optimističtí,“ upozorňuje bývalý poslanec ČSSD Stanislav Huml. Nelíbí se mu ani kritika Andreje Babiše směrem k devadesátým létům. Huml sice souhlasí, že tehdy došlo k tragickému rozprodávání průmyslu, avšak na druhou stranu upozorňuje, že v tomto případě zloděj křičí: Chyťte zloděje! Podle něj by měl současný premiér spíše mlčet, ale pravděpodobně by i za dvacet let ve vládě vykřikoval, že není politikem a že za nic nemůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Hřibovy výlety do vysoké politiky
Hl. m. Praha má mnoho věcných problémů. Ty zanechala zejména minulá rada města, ale i ty dvě předchozí městské rady. Na co jsem upozorňoval před rokem mnohé své přátele, bylo, že v komunálních volbách dojde k totální změně politických struktur na pražské radnici a že lidé, kteří přijdou, vůbec nemusí být lepší, než ti v průměru špatní radní ve vedení města pod primátorkou Krnáčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Sjezd ČSSD dnes dokončí volbu řadových místopředsedů
Delegáti sjezdu ČSSD v Hradci Králové dnes dopoledne dokončí volbu pětice řadových místopředsedů. Ráno volební komise oficiálně oznámí výsledek pátečního prvního kola volby. Na programu bude také debata o programu sociální demokracie, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Že máme být neutrální? Nebezpečné a scestné, varuje generál Pavel
Členství v NATO umožnilo české armádě těžit ze sdílených poznatků o úspěších i neúspěších spojenců. Českým vojákům pomohla k získání zkušeností o obraně také účast na vojenských misích aliance. U příležitosti 20. výročí vstupu Česka do NATO to ČTK řekl někdejší předseda Vojenského výboru NATO a bývalý náčelník generálního štábu české armády Petr Pavel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Správci předali správu obcí novým zastupitelstvům
Správci 17 obcí úspěšně dovedli obce k dodatečným volbám a předali jejich správu do rukou nově zvolených zastupitelů. V obcích tak končí provizorium, při kterém zde nepůsobily řádně zvolené orgány obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Krutý osud našich Židů ve Stalinově říši zla
Komunistický a nacistický teror se od sebe zase tolik nelišily. Jedním z důkazů je i kniha historiků Ústavu pro studium totalitních režimů, který mapuje osud československých Židů v SSSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Payne rezignoval na funkci místopředsedy Svobodných
Europoslanec Jiří Payne oznámil rezignaci na funkci místopředsedy Strany svobodných občanů. Svobodní už podle Payna nejsou stranou, kterou pomáhal založit, a s jejich směřováním se nedokáže ztotožnit. O Paynově rozhodnutí dnes informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Za Sobotky jsme zažili genocidu. Kdo byl haškovec, byl zlikvidován. Do Lán za prezidentem bych jel znovu, odhalil Michal Hašek
Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek, který velmi kritizuje nynější politiku ČSSD, v rozhovoru s Pavlem Štruncem na serveru Info.cz zavzpomínal na Sobotkovu éru v ČSSD, rozpovídal se o nutnosti návratu strany k levicovým tématům a přetažení voličů, kteří dali hlas hnutí ANO, nebo o účelovce, která měla zabránit, aby se dostal do vedení strany. „Bylo třeba zase zabít Haška. Já chci sociální demokracii pomoct, a to není podmíněno získáním funkce,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ve Francii zemřelo více lidí na silnicích. Mohou prý za to také žluté vesty
Hned tři čtvrtiny silničních radarů byly zcela poškozeny či zničeny ve Francii. Jde o důsledky protestů hnutí takzvaných žlutých vest, které propukly loni v listopadu. Po oznámení ministra vnitra Christopha Castanera o tom píše server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Požádal jsem o přípravu opatření za účelem zlepšení čerpání dotací do školství
Jiří Pospíšil na výboru pro evropské záležitosti podpořil navýšení dotací do škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Do dubna by mohly krajské konference ČSSD zvolit předsednictvo
Po registraci stanov, které schválil v sobotu sjezd sociální demokracie v Hradci Králové, ČSSD svolá krajské konference, jež pak zvolí členy předsednictva. Snahou je to, aby se tak stalo do konce března, řekl ČTK první místopředseda ČSSD Roman Onderka. Uvedl, že se znovuzvoleným předsedou Janem Hamáčkem už probrali, jak by mělo fungovat nově zvolené nejužší vedení strany. Nejprve chce ale spolu s Hamáčkem seznámit se svým plánem čtveřici nově zvolených místopředsedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Třebíč: Radnice umožní občanům rozhodnout o části městského rozpočtu
Od 1. března mohou Třebíčané spolurozhodovat o využití části městského rozpočtu. Zastupitelé vyčlenili pro letošní rok částku 3,5 milionu korun, o jejímž využití rozhodnou občané v anketě na webu města www.trebic.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ číslo týdne: 925
925 tun uranu od svého spuštění dosud spotřebovala jaderná elektrárna Temelín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Přes 100 pokladů krajských sbírek nabízí jedna kniha
Regionální muzeum a galerie v Jičíně vydalo v úterý 26. února novou reprezentativní publikaci s názvem Poklady sbírek Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČVUT: Nová evropská aliance univerzit má přispět ke zvýšení prestiže technického vzdělávání
Celkem sedm univerzit se spojilo do aliance nazvané EuroTech. Jejími členy jsou České vysoké učení technické v Praze, Technická univerzita v Dánsku, École Polytechnique ve Francii, Technion v Izraeli, eindhovenská Technologická univerzita v Nizozemí, Technická univerzita v Mnichově a talinská Technologická univerzity v Estonsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj schválil 1162 žádostí o kotlíkové dotace za 120 milionů korun
Rada Jihomoravského kraje v pondělí 25. února 2019 schválila další část žádostí o tzv. kotlíkové dotace. Tentokrát šlo o 41 žádostí za cca 4,2 milionu korun, celkově se jedná o 1 162 žádostí za cca 119,6 mil. Kč. Vyčerpáno tak je přibližně 92 % alokace a dle průměrných propočtů budou zbývat finanční prostředky pro pokrytí zhruba 100 žádostí. Další žádosti se nyní přijímají do tzv. zásobníku projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Peštová (ANO): Vykazování údajů o odpadech bude pro obce jednodušší
Ministerstvo životního prostředí a Český statistický úřad v roce 2019 významně omezí administrativní zátěž obcí při vykazování údajů o odpadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Oko a jízdní kolo vyžadují pro svou funkci a bezpečnost správné hodnoty vnitřního tlaku
Světový týden zeleného zákalu (glaukomu) je letos vyhlášen od 10. do 16. března a upozorňuje na rizika onemocnění zeleným zákalem. Jedná se o společný projekt Světové glaukomové asociace a Světové asociace pacientů s glaukomem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Transgender sportovkyně - zůstane svět normální?
O pořádný rozruch se v minulých dnech postarala legendární česko– americká tenistka Martina Navrátilová. Jak možná víte, otevřeně se hlásí ke své lesbické orientaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Praha chce dostupným bydlením pomoci lidem bez domova
První březnový den se v prostorách Sálu architektů Staroměstské radnice v Praze uskutečnilo již páté setkání Sítě partnerství projektu „Ukončování bezdomovectví“. Zapojené obce a národní neziskové organizace (NNO) společně připravují aktivity související se sociálním, tedy dostupným, bydlením s využitím principu Housing First (Bydlení především).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Sluníčkáři pak tvrdí, že u nás žádní imigranti nejsou
Komentář na facebookovém profilu k islámské hrozbě u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
DPP chystá druhou etapu rekonstrukce tramvajové trati ve Vinohradské ulici
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje nutnou druhou etapu rekonstrukce tramvajové trati ve Vinohradské ulici v celkové délce 1,9 km. Rekonstrukce v úseku Škrétova – Sudoměřská bude zahájena 9. 3. a potrvá do 12. 7. 2019. Kromě klasických úprav (odvodnění, trolejové vedení, dráhové kabely, dopravní značení apod.) se počítá také s bezbariérovými přechody pro chodce, které budou vybaveny signálními a varovnými pásy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvíce hlasů z místopředsedů ČSSD v prvním kole získal Šmarda, jedno místo je volné
V prvním kole volby místopředsedů ČSSD dostal ze zvolených kandidátů nejvíce hlasů starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, a to 392. Ministryně práce Jana Maláčová získala o dva hlasy méně, poslance Ondřeje Veselého volilo 313 delegátů stranického sjezdu a ministra zahraničí Tomáše Petříčka 256 delegátů. Celkem jich k volbě přišlo 472. Oficiální výsledky prvního kola dnes oznámila volební komise sjezdu. Pátého místopředsedu se delegátům v dnešním druhém kole zvolit nepodařilo, místo tak zatím zůstane neobsazené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist