Oficiální zpravodajská média

Richard Seemann: Bundeswehr v rozvratu
Spolkovému ministru zahraničí Heiko Maasovi se podařilo v sobotu vystoupit v Berlíně s dvacetihodinovým zpožděním z armádního letadla ze své návštěvy kontingentu Bundeswehru v Mali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ústavní soud vyhlásí, zda zůstanou obchody zavřené o svátcích
Ústavní soud zveřejní 13. března rozhodnutí, zda velké obchody zůstanou o některých státních svátcích zavřené. Vyplývá to z programu jednání soudu. Návrh na zrušení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě podala před více než dvěma lety skupina senátorů. Podnět iniciovaly Svaz obchodu a cestovního ruchu a Hospodářská komora. V návrhu stojí, že zákon je v přímém rozporu se čtyřmi ústavně zaručenými právy, mimo jiné s právem na svobodné podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Eurovolby by suverénně vyhrálo ANO. Bralo by rovnou osm křesel
Ve volbách do Evropského parlamentu by nyní nejvíc Čechů volilo hnutí ANO, které má podporu 26 procent možných voličů. Druhá ODS má podporu 16 procent a Piráti 11,5 procenta. K urnám dorazí asi 28 procent českých voličů. Vyplývá to z únorového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Z průzkumu ale podle centra zatím nelze předvídat výsledky voleb. Velká část lidí totiž ještě nemá zcela jasno, koho bude volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Komunista Filip je vrchní lobbista a miluje prachy. To jste nevěděli? Už od dob Mrázka, tyvoe…“ Děsivý příběh o dění kolem Ťoka
O tom, že Vojtěch Filip nachází své široké pole působnosti v oblasti dopravy, byly ParlamentníListy.cz informovány opakovaně. A to přímo ze sekretariátů Ministerstva dopravy, když se například volila dozorčí rada Českých drah. Jenže to je pouze střípek. Drobný kamínek do mozaiky, která se týká především Dana Ťoka. Ačkoli se mu podařilo prakticky vše, co dostal za úkol, a to nejen od Andreje Babiše, ale také z oblasti privátních firem, jeho dny jsou zřejmě spočítány. A nastává boj o jeho nástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Konejte! Piráti popohánějí Evropskou komisi, aby už konečně zatnula tipec Babišovi s Tomanem
Piráti vyzvali Evropskou komisi, aby bezodkladně rozhodla v případu údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) kvůli unijním dotacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Přesluhující důchodce Zeman volí ČSSD, mířící do starého železa. Martin Fendrych v tom vidí symboliku
Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych zhodnotil poslední sjezd ČSSD. V Lidovém domě pravděpodobně nebudou mít radost, protože publicista při pohledu do sjezdového Hradce Králové dospěl k závěru, že partaj patří do starého železa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Nejčastější chyby v daňových přiznáních
Na odevzdání daňového přiznání mají poplatníci již jen necelý měsíc a přiznání k dnešnímu dni zatím odevzdalo zhruba 15 % fyzických osob. Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání je pondělí 1. dubna 2019. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman, Okamura, ne! Pryč od Visegrádu, sepsali Kocáb, Gabal a Ruml
Před pár týdny spatřilo světlo světa provolání evropských intelektuálů, v němž jsou občané důrazně varováni před populisty typu Marine Le Penové, kteří se snaží rozbít Evropskou unii. Pod výzvou je podepsán např. slavný spisovatel Milan Kundera. Podobnou výzvu teď v Česku sepsali Michael Kocáb, Jan Ruml, Ivan Gabal a další čeští intelektuálové, kteří také pozvedají hlas na obranu EU, a to i proti tzv. Visegrádské čtyřce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Praha vyvěsí tibetskou vlajku a přijme exilového premiéra
Pražský magistrát letos během akce Vlajka pro Tibet vyvěsí na své budově tibetskou vlajku. Na budově úřadu bude od 8. do 11. března. Novinářům to dnes po jednání radních řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Tibetskou vlajku město v uplynulém volebním období pod vedením bývalé primátorky Adriany Krnáčové (ANO) nevyvěšovalo. Kromě tibetské vlajky letos zavlají na magistrátu vlajka Severoatlantické aliance nebo romská vlajka v rámci připomínky romského holokaustu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Soutěží v největším tendru pro českou armádu. V řadě zemí se přitom potýká s korupcí
Německá zbrojovka Rheinmetall, která je horkým favoritem v tendru na výběr nových pásových bojových vozidel pěchoty za 53 miliard korun, nabízí v soutěži české armádě prototyp bojového vozidla Lynx. V mnoha zemích ji ovšem provázejí korupční skandály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Šmejdi a zákonodárci
V České televizi a Rozhlase téměř denně slyšíme o šmejdech, kteří zneužívají důvěru občanů. Nezaznamenal jsem rozumnou úvahu, která by pojmenovala příčiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš s Metnarem pojedou do Polska slavit náš vstup do NATO
Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli navštíví Varšavu, kde se zúčastní oslav 20. výročí vstupu České republiky, Polska a Maďarska do Severoatlantické aliance. Oslav v Polsku se v delegaci předsedy vlády zúčastní také ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Podle programu, jak jej dnes zveřejnila Strakova akademie, čeká politiky slavnostní ceremoniál, přehlídka a setkání s vojáky 1. varšavské tankové brigády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Exministr Tlustý: Pečení holubi létat nebudou a Andrej Babiš to bude muset svým voličům sdělit. Připisoval si zásluhy, teď bude mít smůlu
ROZHOVOR „Pečení holubi létat nebudou a tučná polévka pršet nebude. Přesně to bude muset premiér Andrej Babiš a jeho hnutí svým voličům sdělit,“ prohlásil nemilosrdně bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý. Ze svých zkušeností odhaduje, že české vládě v příštím roce bude chybět sto miliard korun a žádné kosmetické úpravy je nevyřeší. Tlustý upozornil, že nezbude, než odvolat řadu slibů a řadu očekávání. Vzhledem k tomu, že si Andrej Babiš tak úspěšné připsal ke svému dobru minulou ekonomickou prosperitu, těžko se mu prý podaří odpárat zodpovědnost za slábnoucí ekonomickou prosperitu, která právě přichází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nové vedení ČSSD ovládli bruselští přitakávači EU
Na sjezdu ČSSD si jeho účastníci zvolili nové vedení. Z jeho výsledků a na základě vystoupení zvolených kandidátů bude strana ještě více prosazovat posilování Evropské unie, čímž dává našim občanům jasně najevo, čí zájmy bude hájit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 67. díl. Příštích sto let
George Friedman je významný americký politolog, odborný pracovník výzkumné a zpravodajské organizace Stratfor. Je autorem několika knih, například Příští dekáda, Americká tajná válka, Budoucnost války – a také knihy, kterou dnes otevíráme a jež nese název Příštích sto let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Langer se má vrátit do ODS. Ale jen jako volební manažer, ujišťuje místopředseda Major
Exministr vnitra Ivan Langer by se mohl navrátit do manažerské funkce a pomoci Občanské demokratické straně v Olomouckém kraji. Rozhodovat o tom budou dnes delegáti krajské organizace. V případě, že jej zvolí, stane se Langer členem regionální rady olomoucké ODS. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti požadují, aby Evropská komise rozhodla v kauze střetu zájmů členů Vlády ČR
Předseda Pirátů Ivan Bartoš, pirátský senátor Lukáš Wagenknecht a místopředseda Pirátů Mikuláš Peksa dnes společně podali Evropské komisi výzvu z důvodu nečinnosti v kauze střetu zájmů členů vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková jednala s viceprezidentem Evropské investiční banky
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková jednala s viceprezidentem Evropské investiční banky Vazilem Hudákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vlastimil Podracký: Popsal Martin Bejvl chapadla neomarxistů a neokonzervativců dobře?
Protože jsem již publikoval recenzi na Prolomení hradeb, loňský bestseller Petra Hampla, rád bych se též vyslovil k velmi zajímavému a námětově navazujícímu Bejvlovu článku o nové aristokracii, který Parlamentní listy přinesly v únoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Silné: Václav Klaus ml. rozkopl téma „Udženija slaví u Soukupa“
Poslanec ODS Václav Klaus mladší se zastal své stranické kolegyně Alexandry Udženije, jež je pranýřována za svou účast na oslavě narozenin ředitele a moderátora TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Vypůjčil si k tomu slova notářky Moniky Čírtkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kýble „hejtů“ na ředitele ČRo kvůli Jiřímu Černému: Pohled, který kavárna neuvítá
O publicistovi Jiřím Černém četl v posledních pár dnech snad každý. Český rozhlas s ním ukončil spolupráci. Platforma Milion chvilek pro demokracii se Černého důrazně zastala. Jeden pohled na vyhazov Jiřího Černého přinesl pořad Newsroom ČT24. Z trochu jiné perspektivy se na vše podíval server Info.cz, který napsal, že se Černý stal obětí aktivistických novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čepelka (TOP 09): Já už jsem se v životě napracoval dost! Nebo ne?
Vzpomněl jsem si na tři případy, bohužel ani jeden není z Liberce. Ale mohl by. A všechny se týkají lidí nad 65 let věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Skandál v show Nory Fridrichové: Vykoupala kardinála Duku. Šlo o sex
Papež František dal najevo, že nehodlá zavírat oči před zneužíváním dětí katolickými kněžími a hodlá se k této citlivé otázce postavit čelem a řešit ji. Nora Fridrichová se ve 168 hodinách ČT zajímala, kolik takových dětí zneužívaných kněžími žije v České republice. A nešetřila kardinála Dominika Duku, který se prý ve Vatikánu postaral o rozruch. Ozvali se i profesor Tomáš Halík a religionista Ivan Štampach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Občané jsou blbci, slýcháme. Klára Samková: Ne! Mám důkaz, vy chytrolíni
Čas od času se na internetu vyskytují názory, že by se některým lidem mělo upřít volební právo. Právě takovouto myšlenku dnes kritizuje advokátka Klára Samková. Podle ní samotné rozdělení IQ ve společnosti vylučuje, že by většina byla „blbá“. A dodává, že v demokratické společnosti není cílem dosáhnout nejlepšího výsledku, ale dosáhnout shody a celospolečenské odpovědnosti. Padla i slova o pražské kavárně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Taxikáři chtějí protestovat proti novele, která ruší taxametry
Sdružení českých taxikářů připravuje na začátek dubna další protest proti postupu státu vůči alternativním poskytovatelům taxislužeb typu Uber či Taxify. Požadují okamžité stažení novela zákona o silniční dopravě, kterou nedávno schválila vláda, podle níž by vozidla taxislužeb už nemusela mít taxametr ani střešní svítilnu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Bezděk (ANO): Záchranáři dostali peníze, které jim pomohou s přípravou na mimořádné události
Ministerstvo zdravotnictví poskytlo Středočeskému kraji, jako zřizovateli Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje (ZZS SK), první splátku neinvestiční účelové dotace, kterou budou moci záchranáři využít na úhradu nákladů u činností souvisejících se zajištěním jejich připravenosti na mimořádné události a krizové situace. Zapojení této finanční částky do rozpočtu kraje schválili radní na svém dnešním jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Padla vláda v Ústeckém kraji. „Tohle nás šokovalo,“ zaznělo. Zákulisí nečekaného sporu jen na PL
Ústecký kraj je bez vládní koalice. Sociální demokraté v pondělí vypověděli koaliční smlouvu. Vyústilo tím tak tříměsíční období řešení sporů a vyjednávání dodatku koaliční smlouvy. Zda bude spolupráce pokračovat, není jasné. ParlamentníListy.cz zjišťovaly podrobnosti přímo uvnitř obou hlavních stran v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Ve Vokovicích se otevřela nová Montessori školka
Za účasti dětí, rodičů, zaměstnanců i představitelů městské části Praha 6 se dnes oficiálně otevřela nová školka ve Vokovicích. Pro děti, které dosud navštěvovaly sousední školku z roku 1936, jsou připraveny dvě třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD: Výpověď koaliční smlouvy
Klub zastupitelů Ústeckého kraje zvolených za ČSSD vypovídá dne 4. 3. 2019 Koaliční smlouvu pro volební období 2016-2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Zelený terorista zaútočil v Praze na magistrátní koalici
Předseda pražských Zelených Vít Masare zaútočil na pražské vedení za to, že je „nedostatečně inovativní a ambiciózní“, aby vyhlásilo stav klimatické nouze v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přepisují dějiny, ale to přiznají leda u vodky… „Tohle nesmíte říct,“ varuje historička, která jezdí na Ukrajinu
„Tragédie? Byl to jiný svět,“ poznamenává k osudům volyňských navrátilců historička Dagmar Martinková, která opakovaně jezdí na Ukrajinu a o svých poznatcích i překvapivých nálezech nyní informuje veřejnost na besedách. „Na Ukrajině je snaha přepisovat fakta. Argumenty nezná ani ministr,“ říká a oceňuje, že díky potřebě samotných Volyňanů vše po pravdě sepsat může ona jako badatelka najít správné odpovědi. Mluví o zaostalém Rusku, židovských hrobech čekajících na objevení i o současnosti: „Nesmíte tam říct, že banderovec někoho zavraždil, za to potrestají i vás.“ Po Česku právě putuje výstava, která odkrývá mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Útvar pro ochranu prezidenta povede plk. Martin Baláž
Řízením Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky byl počínaje dnešním dnem pověřen plk. Martin Baláž. V čele útvaru tak vystřídal plk. Zdeňka Šimana, který ke konci února na vlastní žádost ukončil služební poměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Město chce s občany více komunikovat
Od 1. března má samostatné oddělení pro komunikaci s veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tak takhle je to, Miloši! Zemanův hezký projev o ČSSD: Odkryto zákulisí
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se rozepsal na svém blogu fsfinalword.cz nad konečným vítězstvím prezidenta Miloše Zemana nad ČSSD, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jaromír Drábek ostře: Lžou vám, do důchodu půjdete možná až v 70. Zjistíte pravdu o Babišovi
ROZHOVOR Exministr práce a sociálních věcí za TOP 09 a někdejší šéf Hospodářské komory Jaromír Drábek varuje, že nebudou peníze na důchody, pokud nedojde k zásadní změně ve financování důchodového systému. V rozhovoru pro PL se také vyjádřil ke změně postoje premiéra Andreje Babiše, který po letech rozhazování nařizuje škrty ve výdajích. „Já si to vysvětluji absolutní nekoncepčností této vlády. Prostě to, co se zrovna zrodí v mysli premiéra Andreje Babiše, když sní, druhý den zrealizuje, a nemá to vůbec žádnou souvislost s tím, co dělal před týdnem nebo co bude dělat za čtrnáct dní,“ konstatoval exministr Drábek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zlatá Sáblíková: Babiš si její medaili pěkně „vyžral“
Rychlobruslařka Martina Sáblíková překonala v sobotu světový rekord na trati 3 000 metrů, v neděli pak i na trati 5 000 metrů a stala se mistryní světa. Opětovně se tak začalo hovořit o tom, že v Česku chybí profesionální hala pro její sport. Jak podotkl premiér Andrej Babiš (ANO), nejde to bohužel tak rychle, jak by si představoval. „Stát není firma,“ řekl serveru iROZHLAS.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Černochová: Mazání názorů mi vadí. Ale jak chcete trestně stíhat Facebook? Soros chce centralizaci Bruselu, to je cesta do pekel
Mazat ty příspěvky na sociálních sítích, které nejsou v rozporu se zákonem, je dle poslankyně ODS, stranické expertky přes bezpečnost a starostky Prahy 2 Jany Černochové špatně. Nad návrhem kolegy Václava Klause ml., aby takový postup byl trestný, však cítí pochybnosti. Černochová se pro ParlamentníListy.cz vyjádřila i k chystané návštěvě premiéra Babiše v Bílém domě či k aktuálnímu vývoji kolem migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Martan (SPOZ): NE 54 % bezzásahových zón v NP Šumava aneb nenechme se klamat
Do rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery a za přítomnosti senátorů Tomáše Jirsy a Jiřího Drahoše byla 27. února 2019 předána petice "Za zákon pro zelené lesy Šumavy". Její iniciátor Petr Martan předal 10 701 podpisů občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš nesouhlasí s návrhem ministryně financí na zrušení plateb za státní pojištěnce
Premiér Andrej Babiš ČTK potvrdil, že nesouhlasí se zrušením plateb státu za státní pojištěnce, jak navrhla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). O odmítavém postoji předsedy vlády informoval po dopoledním jednání šéfů profesních komor s premiérem a několika ministry prezident České lékařské komory Milan Kubek. Cílem změny je podle Ministerstva financí nastavení systému, který nebude závislý na ekonomickém cyklu. Je součástí plánu na zrušení superhrubé mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Zámečník: Z vlakového nádraží by mohly odjíždět i autobusy
Prostor před libereckým vlakovým nádražím dozná v budoucnu významných změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Proč se muslimové ještě nikdy nepřihlásili ke své počáteční historii?
Reaguji na článek zde na PL z 1.3.2019, v němž je rozhovor redakce Deníku N se sedmi českými muslimkami, které nosí šátek. Ty se svěřily, že situace v Česku je stále horší, setkávají se s nadávkami i útoky. Lidé jim například jejich hidžáby chtějí strhnout nebo na ně plivnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Diplomat Novotný: Putinovi hrozí svržení. Krym? Fakta mluví jasně, přešel k Rusku podle práva
V dalším díle interview s bývalým diplomatem a bezpečnostním expertem Jaromírem Novotným na webu Kupředu do minulosti se dostalo na témata, která se omílají v Čechách již hodně dlouho: Rusko a Ukrajina. Novotný prohlásil, že Západ měl v devadesátých letech zájem na rozpadu Ruska. A co se týče Ukrajiny, „anexe“ Krymu proběhla dle jeho názoru v souladu s ukrajinskou ústavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Část specializovaných řemeslnických prací uvidí lidé přímo na náměstí
Stavební ruch bude téměř celý tento rok kulisou historické budovy olomoucké radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: České zdravotnictví a jeho úroveň prý patří k tomu nejlepšímu, čím se po roce 1989 můžeme chlubit. Opravdu?
Prosím, nerozčilujte se, to není můj názor, ale názor předsedy Vojenské zdravotní pojišťovny pana Josefa Diessla. Pokud se však přece jen rozčilíte, pak vězte, že nad touto nehorázností jsem se rozčílil i já.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD vypověděla koalici v Ústeckém kraji. Hejtman věří, že se to ještě urovná
Sociální demokraté zvolení do zastupitelstva Ústeckého kraje dnes vypověděli koaliční smlouvu. Koalici doposud tvořili spolu s komunisty a SPO-SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Českolipské muzeum představí výstavu lukostřelců a ostrostřelců
Od 15. března do konce roku bude v Galerii Chodba Vlastivědného muzea a galerie Česká Lípa probíhat výstava s názvem „Lukostřelci a ostrostřelci v České Lípě“. Expozice představí činnost a historii dvou významných českolipských střeleckých spolků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Spisovatelka Tučková: Potomci vyhnaných Němců si chtějí promluvit. Ale Češi potlačují výčitky svědomí, protože týrali, znásilňovali a rozkrádali
Spisovatelka Kateřina Tučková hovořila v rozhovoru pro server Aktuálně.cz mimo jiné o tom, že Češi potlačují výčitky za odsun Němců. „Pomůže jen vzájemný dialog,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Piráti a Evropská komise varují před postupující politizací a destabilizací státní správy
Vláda přišla s dalším návrhem novely služebního zákona, podle kterého by změny platových tříd úředníků již nemusela projednávat vláda a na tyto změny by tudíž bylo mnohem méně vidět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: Mlčení by bylo možná víc na místě
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpánek: ČSSD ve sjezdovém rauši
Nic necharakterizuje současnou ČSSD lépe než to, že v umakartovém sále, jak vystřiženém z hluboké totality 20. století, totiž v sále Kulturního domu Střelnice Revolučního odborového hnutí v Hradci Králové...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zdevastované byty, mejdany před domem, židle létající z oken. Senátorka a mostecká lékařka o tom, co seriál o nepřizpůsobivých neukázal
ROZHOVOR Senátorka a dětská neuroložka Alena Dernerová z Mostu prozradila, o čem ve své ordinaci mluví s Romy. Padla i slova o létajících židlích. Týden po skončení seriálu „Most!“ předpovídá, za jak dlouho ve skutečnosti pomine zájem o to, co se na severu opravdu děje. Ona sama se nyní podílí na petici ve prospěch „vydrancovaného“ Ústeckého kraje. Vyjádřila se i k čerstvému rozsudku vůči úřednici, kterou prý zbytečně vláčejí za to, že umožnila lékařce dostat se do horní komory Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: NCOZ ukončila vyšetřování případu BRIDGE
Detektivové odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) po 10 měsících ukončili vyšetřování případu „moderního otroctví“. V pátek 1. března 2019 předali spisový materiál státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem a navrhli obžalovat čtyři občany České republiky (dva muže a dvě ženy).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zastřelit! Čeští mládežníci chtějí stávkovat ve školách. A je veselo
Školačka, která odstartovala další debaty o změně klimatu ve Švédsku svou školní stávkou, má své následníky i v Čechách. Studenti středních škol se chystají protestovat i zde, a to 15. března. Rozhovor s nimi přineslo Rádio Wave. „Všichni ministři školství asi tak za posledních dvacet let by měli být za ranního rozbřesku zastřeleni a spolu s nimi většina jejich poradců a spolupracovníků,“ hodnotí za studenty zodpovědnou vzdělávací soustavu mediální expert Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SOŠ Jarov: Řemeslo, nebo gymnázium? Odevzdáním přihlášek výběr střední školy končit nemusí
Takřka 80 tisíc žáků devátých ročníků k 1. březnu odevzdalo své přihlášky na střední školy. Pokud ale s výběrem nejsou spokojeni nebo se na vysněnou školu nedostanou, nemusejí se bát, jejich šance na další studium tímto datem nekončí. Některé školy přijímají studenty dokonce ještě v době letních prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Nejrozestavěnější dálnicí bude D3, kde se najednou bude stavět skoro 40 kilometrů
Letošní stavební sezóna se v březnu bude postupně rozjíždět dvěma novými dálničními úseky. V polovině měsíce začne stavba dálnice D35 mezi Opatovicemi a Časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zapomenuté 20. století – Gulag, Osvětim, Bosna… Listovali jsme monstrózní knihou Tonyho Judta
Šíře vědomostí a souvislostí britského historika Tony Judta ohromí. Od Hannah Arendtové či Alberta Camuse po Henryho Kissingera, od Kuby přes Belgii až po Rumunsko a od pádu Francie v roce 1940 po studenou válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nedáme peníze univerzitám! utřel Donald Trump své odpůrce, kteří mlátí lidi za jiný názor
Prezident Trump se chystá zakročit proti údajné diskriminaci konzervativců na amerických univerzitách. Sdělil to na konferenci CPAC. Nejdříve si pozval na pódium konzervativního aktivistu, kterého na kampusu univerzity v Berkeley zbili, údajně pro jeho názory. A pak ohlásil, že jestli chtějí univerzity státní peníze, musí dodržovat zásady svobody projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šimo (TOP 09): 40 let komunismu poznamenalo lidské osudy
Také na Vysočině si členové TOP 09 připomněli smutné výročí převzetí moci komunisty v Československu 25. února 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB tento týden razantně sníží odhad růstu, změní se i rétorika?
Zatímco americký Fed dal v posledních týdnech poměrně jasně najevo, že vyšší inflace ho nějakou dobu nebude trápit a na další zvyšování sazeb si počká, ECB si s inflací nemusí lámat hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
9. TÝDEN NA ČMKB: Zemní plyn se obchoduje levněji
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v 9. týdnu uzavřeno 8 kontraktů na dodávku 60,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 69,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček: Na Petříčka útočí hlavně KSČM. Se Zemanem mám korektní vztahy
Sociální demokraté mají za sebou sjezd. Stejně jako každá jiná politická strana i ČSSD tvrdí, že staronový předseda Jan Hamáček a jeho tým místopředsedů posunou stranu dál a přiblíží ji voličům. Jedním z členů nového Hamáčkova týmu místopředsedů je také ministr zahraničí Tomáš Petříček. Hamáček je se zvolením Petříčka spokojen. Stejně tak je spokojen s tím, že prezident Miloš Zeman stranu podpořil před nadcházejícími parlamentními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pozor na množení Arabů, říká Viktor Orbán. Legračně o Junckerovi, překvapivě o Sorosovi
Maďarský premiér Viktor Orbán poskytl rozhovor deníku Die Welt. V obsáhlém rozhovoru se věnoval maďarsko-německým vztahům, za jejichž zhoršení podle něj může jen a jen migrace a politika. Přišlo i na EU, frakci EPP, do které Orbán stále patří a podle všech indicií v ní hodlá zůstat. A maďarský premiér varoval před demografickým vývojem v arabském světě a v Africe: „Vše, co jsme zažili v roce 2015, se stane znovu, akorát v ještě větším měřítku. Arabské země brzy překonají Evropu v počtu lidí. A to jsem ještě neřekl nic o Africe, kde brzy bude víc lidí, než je možné uživit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Vyplněním adresních údajů přes internet ušetříte peníze i čas
Česká pošta nabízí od 1. března 2019 možnost vyplnit adresní údaje před odesláním balíků prostřednictvím internetu. Díky tomuto kroku odpadá povinnost vyplnění papírového podacího lístku, zkrátí se doba čekání u poštovní přepážky a navíc Česká pošta za vyplnění adresních údajů přes internet nabízí klientům slevu až 10 Kč při odesílání balíku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Drahé jak pes? Policie utratila skoro milion za „brnění“ pro psy
Vojáci a policisté jsou zvyklí nosit neprůstřelné vesty, které jim nejednou mohly zachránit život. Policisté se teď rozhodli, že budou chránit i své čtyřnohé kolegy. Strážci zákona koupili psům neprůstřelné vesty za takřka 900 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Nové Mlýny chrání před povodněmi a zajišťují vodu pro jižní Moravu už 30 let
Přesně před třiceti lety začalo fungovat vodní dílo Nové Mlýny: 3. března 1989 uvedli vodohospodáři do plného provozu Dolní nádrž – poslední ze soustavy tří nádrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Jak budou žít dnešní děti v České republice a Evropě rozhodnou voliči letos
Často lidé hovoří o Evropském parlamentu, ale málokdo ví, jak vůbec funguje a jaký význam mají letošní volby s ohledem na další vývoj společnosti Evropy do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ladislav Větvička: Dnes mažou profily, zítra lidi. Přituhuje. Pravda o Havlovi
ROZHOVOR „Ano, s nejvyšší pravděpodobností se celá akce odehrála v prvních dnech pod taktovkou StB pod vedením Aloise Lorence, geniálního šéfa StB s IQ okolo 150. Ale koho to dnes zajímá?“ říká k neustálým dohadům ohledně toho, jak to vlastně bylo se sametovou revolucí, známý bloger Ladislav Větvička. Obsáhle promluvil o Václavu Havlovi a nevynechal ani „humanitární“ bombardování Jugoslávie. Vyjádřil se i k situaci na sociálních sítích. „Denně přijímám několik žádostí lidí, kterým FB zrušil profil nebo zakázal komunikovat, obvykle kvůli naprosto neškodným výrokům,“ říká několikanásobný bloger roku. V rozhovoru s ním pak nechybějí ani Michael Kocáb nebo Zdeněk Svěrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Obchvat Svitav by mohl stát začít stavět již v roce 2020
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve středu Svitavy. Jeho první zastávkou byla svitavská radnice, kde se setkal se starostou Davidem Šimkem, místostarostou Pavlem Čížkem a poslancem Jaroslavem Kytýrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Novou mluvčí se stala Jana Adamcová
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 4. března 2019 rozhodla o změně ve funkci mluvčí vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: V září odstartuje třetí vlna kotlíkových dotací
Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém únorovém zasedání schválilo zapojení kraje do třetí vlny kotlíkových dotací. Nový program odstartuje letos v červenci. Příjem žádostí se spustí v září. Po rozhodnutí o poskytnutí dotace od ministerstva životního prostředí bude moci kraj rozdělit na výměnu starých kotlů celkem 139 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se ve Varšavě zúčastní oslav výročí vstupu visegrádských zemí do NATO
Předseda vlády Andrej Babiš se v neděli 10. března 2019 zúčastní oslav 20. výročí vstupu České republiky, Polska a Maďarska do NATO, které se uskuteční na pozvání polského premiéra ve Varšavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček skutečně chce odzbrojit svět. Tvarůžkovou ohromil výkladem, jak na to
Premiér se chystá na cestu do Spojených států a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček ji má za sebou. O tom, jestli má pocit, že by se s Babišem přetahoval o roli v zahraniční politice, hovořil v pondělním pořadu Interview na ČT24. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se jej nezapomněla zeptat na jeho nápad, že by se Česko mohlo zhostit jednání prezidentů světových velmocí a pomoct nastolit nová pravidla ve zbrojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Magický čtyřúhelník
Komentář na facebookovém profilu k nejbližším plánům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda schválila zvýšení rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 4. března 2019 schválila navýšení rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2019, projednala tři poslanecké návrhy a stížnost veřejné ochránkyně práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zákon a výkon
Případ přímo ukázkový představuje podání občanky na Úřad městské části v Praze, a to z důvodů rušení nočního klidu od 22,00 hodin do 6,00 hodin, při kterém poškozený nájemník bytu dokonce musel volat o pomoc Policii ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Europoslanec Keller po pěti letech v Bruselu: Lidé mohou být biti. A spolupráce Německa s Francií k tomu zásadně přispěje
Sociolog Jan Keller pomalu uzavírá svůj pětiletý mandát europoslance. V rozhovoru pro server Literárky.cz prozradil, co se v Evropském parlamentu naučil a v čem vidí největší bolesti levicových politických stran. Prozradil také, že by po vzoru Marie Terezie bral zbraně z rukou občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek se zaměří na prevenci násilí
Prevence násilí ve zdravotnictví – to je název pracovního dne, kterého se zúčastní sestry písecké nemocnice. Den plný přednášek a praktických ukázek řešení agrese ve zdravotnickém zařízení je čeká 12. března v prostorách nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Nespravedlivé rozhodování o příspěvku na motorové vozidlo pro lidi s postižením
Ombudsmanka se opakovaně setkává s případy, kdy lidem se zjevnými těžkými poruchami pohyblivosti není přiznán příspěvek na pořízení motorového vozidla s odůvodněním, že jejich pohybové potíže jsou projevem jiného onemocnění, nikoli přímou vadou pohybového ústrojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Školy se mohou zapojit do prestižního programu DofE
Žáci a studenti škol v Královéhradeckém kraji se mohou účastnit prestižního vzdělávací programu The Duke of Edinburgh‘s International Award Czech Republic Foundation (DofE), který podporuje osobní rozvoj mladých lidí v oblasti volnočasových aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství a mládeže dá na obnovu kolejí a menz 1,5 mmiliardy
MŠMT vypsalo dvě dotační výzvy na modernizaci a rekonstrukce vysokoškolských kolejí a menz v celkové výši 1,5 miliardy korun. Žádosti o dotace mohou veřejné vysoké školy podávat od března, nejméně 40 % z celkových nákladů si ale žadatelé musí zajistit ze svých zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ondřej Hejma šokoval: Babiš spadne pod stůl. A nejen on
Ondřej Hejma opět hodnotil události posledních dní na XTV v pořadu Podtrženo, sečteno. Nováková, Polsko, prostituce, Hejma hodnotil vše, co mu Xaver Veselý předhodil. Nováková je podle něj oběť titulků, ale data by podle něj měla být zdarma. U polských potravin už se údajně chystá obchodní válka a Piráti jsou podle něj budovatelé. „Nechoďte do školy. Neučte se. Proč byste soustružili celej život? Roztáhnout nohy a jedem, hotovo,“ popisuje poselství návrhu „soudruhů Pirátů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Dilema
Pokud chce být politik úspěšný, musí být vidět. Pokud má být vidět, potom by se měl prezentovat v médiích, na sociálních sítích, na setkáních s občany, na všech možných společenských a sportovních či jiných akcích apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Politik(a) budoucnosti…
41. sjezd ČSSD je záležitostí, která byla, je a bude rozsáhle komentována. Svědčí to minimálně o tom, že politika české sociální demokracie stojí ještě mnohým lidem za komentář. Dovolím si tři malé poznámky ke třem skutečnostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: V lednu kontrolou neprošel jeden vzorek nafty
Česká obchodní inspekce pokračuje ve sledování jakosti pohonných hmot i v roce 2019. V lednu zkontrolovala 223 vzorků pohonných hmot a jakostním požadavkům nevyhověl jeden odebraný vzorek motorové nafty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Curylo (KDU-ČSL): Cenu Jantar za celoživotní dílo získali Štreit a Rottrová
Ceny Jantar jsou oceněním pro umělce z Moravskoslezského kraje. Včera (3. 3.) byly předány už podruhé. Celkem 18 sošek si převzali umělci z oblasti hudby, divadla, literatury i výtvarného umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Teorie vzniku virů a virionů
Jsem sice již starý, slepý, chudý a „rozzlobený“ chirurg ve výslužbě, ale stále mi hlavou vrtá otázka odkud pocházejí viry a viriony, na což existuje na to řada různých teorií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vítová (ANS): Stanovisko ANS k Deklaraci tzv. B9
ANS zásadně nesouhlasí s podpisem českého prezidenta pod "DEKLARACI HLAV STÁTŮ ZASEDÁNÍ BUKUREŠŤSKÉ 9".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Technologická agentura ČR zamířila do Libereckého kraje
19. února 2019 proběhla na půdě Technické univerzity v Liberci (TUL) další série regionálních Kulatých stolů. Ty mají za cíl podpořit širší zapojení výzkumných institucí a firem v regionech do aplikovaného výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Trkan (Zelení): Zajistěte nápravu antisociálního opatření v Kladně
V sobotu 2. února 2019 proběhla krajská konference středočeských Zelených v Kladně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Když Okamura mluví, tak já taky. Lubomír Volný odhalil celý rozkol v SPD
Nedávno se na Svobodném rádiu o krizi v SPD vyjadřoval předseda hnutí Tomio Okamura. Osočil Lubomíra Volného, že se choval nedemokraticky a bránil čekatelům ve členství. Nyní na Svobodném rádiu hovořil Lubomír Volný. A obvinění létala všude. Především na pražské vedení, které situaci neudrželo pod pokličkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Všechno jsme zkazili. Havel si dělal, co chtěl. Jeli jsme mu vynadat… Disident hořce promluvil
Bývalý disident Jan Urban se v příloze Salon deníku Právo vyjádřil k třicátému výročí listopadu 1989. „Zkazili jsme, co jsme mohli,“ poznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Memorandum o spolupráci řeší problémy související se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách
Zástupci Středočeského kraje a Ministerstva vnitra podepsali Memorandum o spolupráci při řešení problémů souvisejících se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení: Radikalizace, terorismus a ochrana obyvatelstva - témata konference
Ředitel SUZ MV Pavel Bacík se jako panelista 28. února zúčastnil konference „Radikalizace, terorismus a ochrana obyvatelstva“ pořádané v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR pod záštitou předsedkyně Výboru pro zdravotnictví PS PČR Věry Adámkové, ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR a Katedrou zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zelení: Proč se bránit ekologickému kolapsu, když si můžeme v zoo postavit model Arktidy
Stovky měst po celém světě řeší hrozící ekologický kolaps s přímými dopady na bezpečnost obyvatel Česka. Vedení Prahy mezitím řeší simulaci Arktidy v pražské zoo a investičně náročné stavební megaprojekty z minulého tisíciletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Ať se Marvanová soukromě postaví třeba na hlavu, ale magistrát?
Může magistrát rozhodovat za Pražany v tak zásadní otázce – protivení se proti jednotné zahraniční politice státu? A navíc nejen vyvěšením tibetské vlajky, ale i přijetím členů exilové tibetské vlády, což není jen protest k situaci v Tibetu, ale otevřené nepřátelství vůči jinému státu! Nemělo by to být tématem Ministerstva vnitra a vůbec vlády?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Tato země je naše. Vezměme si ji zpět
Vyznání Národních socialistů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Cukrárna aneb o tom, jak se nic rušit nebude
Jde o hysterii! Nikdo nic zavírat nechce! To jsou obvyklé odpovědi hejtmana a spol. na otázky spojené s dalším osudem zfúzovaných okresních nemocnic po té, co se vybuduje supernemocnice v Malenovicích, která má poskytovat nepřetržitou akutní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hloupá slova. Zdeněk Zbořil po pořadu Moravce rozjel téma Číny a Petra Kellnera
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA To byl ale zájem! „Takové pozornosti se nedostalo ani sjezdu ANO 2011 a dostalo a dostává se, třeba v ČT 24, snad už jen Miroslavu Kalouskovi a jeho ‚sirotkům‘ z TOP 09,“ komentoval sjezd ČSSD politolog Zdeněk Zbořil. A že hlas hlavy státu ve volbách do Evropského parlamentu dostanou právě socialisté? „Prezident má právo považovat se za člena ČSSD se ‚zavěšeným členstvím‘, jak se dnes říká slíbeným a odloženým sňatkům. V různých kulturách se to považuje za právní akt, i když u nás doma to tak přísně nebereme.“ Nově zvolený místopředseda Tomáš Petříček je podle politologa ve složité situaci, „protože nastoupil jako intimní protégé pana Pocheho, a to je žernov na krku současného ministra zahraničních věcí, který mu dnes jistě nikdo nezávidí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šéfové profesních komor budou jednat s premiérem Babišem
Ministerstva málo spolupracují s profesními komorami při přípravě nových zákonů. Říkají to představitelé těchto komor zřizovaných ze zákona, kteří své výhrady přednesou na dnešním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda setřela Šabatovou. Chtěla od vnitra utajené dokumenty, nedostane nic
Postup Ministerstva vnitra ohledně znepřístupnění stanovisek policie a zpravodajských služeb ombudsmance Anně Šabatové byl podle vlády v pořádku. Na dnešní tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Šabatová chtěla, aby vláda Hamáčkovi uložila povinnosti zpřístupnit jí podklady k rozhodnutím o žádostech o udělení státního občanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Náchod stvrdil spolupráci s nemocnicí podpisem memoranda
Dnes po poledni v obřadní síni náchodské radnice podepsali starosta Náchoda Jan Birke a statutární ředitelka Oblastní nemocnice Náchod, a.s., Ing. Ivana Urešová, MBA Memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci mezi městem a nemocnicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: ČEZ Handy kvadriatlon tradičně otestoval odhodlanost a soudržnost závodníků
Do bílé stopy Jizerských hor se během uplynulého víkendu zapsal čtvrtý ročník závodu pro handicapované i nehandicapované, a to ve čtyřech disciplínách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
V Německu existuje třetí pohlaví, rozhodl tak Ústavní soud. Když někdo řekne, že je Napoleon, nemusíte mu ještě říkat sire, reaguje konzervativec Joch
ROZHOVOR „Je to vzpoura vůči realitě,“ říká konzervativní publicista a komentátor Roman Joch v reakci na dění v Německu, kde Ústavní soud vyzval Bundestag, aby uzákonil možnost třetího pohlaví v dokladech, načež se tak skutečně stalo. „Stále jsou jen dvě pohlaví – na té realitě nic nemění, když se někdo považuje za příslušníka pohlaví třetího, čtvrtého, pátého, šestnáctého…,“ glosuje dnešní vývoj Joch. Co se týče odlišného přístupu k migrantům ve východní a západní části Německa, má Joch jasno. Zatímco východní Němci mají s totalitarismem stále čerstvou zkušenost, ti západní byli vychovaní v omylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nepodceňuji žádného politika, ani Babiše. Náskok ANO snižujeme, tvrdí šéf ODS Fiala
Předseda ODS Petr Fiala tvrdí, že současní či budoucí voliči ODS mají ze všeho nejvíce důvěřovat tomu, co říká on sám. Ne třeba Václav Klaus mladší.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.3.2019 v 20:36, zobrazit podobné
Česká centra: Londýnská Nadace Delfina uvítá v roce 2019 tři nové rezidenty z Česka
Londýnská Nadace Delfina (Delfina Foundation) přivítá 4. března dva nové rezidenty – kurátorku Terezu Záchovou a umělce Radka Brousila – vybrané na základě otevřené výzvy pro českou uměleckou scénu z prosince loňského roku. Třetím rezidentem, který vycestuje do Londýna na podzim 2019, je slovenský umělec a kurátor Jaro Varga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko v Praze pronajímá byty, které patří Česku. Porušuje tím smlouvy o diplomacii
Nájemné ve čtveřici domů podle zjištění deníku vybírá v hotovosti ruský úředník.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.3.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Musíme dostát svým závazkům a navýšit výdaje na obranu na 2 % HDP
V pondělí se v Poslanecké sněmovně uskutečnil pod záštitou poslance Pavla Žáčka seminář 20 let České republiky v NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ústřední veterinář uklidňoval z rozhlasu spotřebitele. I přes děsivé historky se prý nemusíme bát objednat hovězí
Jak dlouho budou pokračovat kontroly polského hovězího? Má pravdu Evropská komise, která je označuje za nepřiměřené? Na to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu odpovídal ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád. Vyjádřil se k tomu, jak je možné, že v Praze fungovala nelegální bourárna masa, a jak na ni přišli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist